Вловити хвилю, відкрити вхід
Развернуть

Вловити хвилю, відкрити вхід

30 - 31 октября

17:00

Художественный музей (ул. Центральная (бывш. Карла Маркса), 29)

В рамках проекту АРТПОЛЕ:ВХІДнаСХІД, спільної культурної ініціативи агенції подій АртПоле (Київ) та БХМ (Бердянського художнього музею ім. Бродського)

  • 30 жовтня, п’ятниця, вхід вільний
  • Бердянський художній музей, вул. Карла Маркса, 29
  • 17:00 — відкриття виставки ВНУТРІШНІ ТЕРИТОРІЇ
  • живопис, інсталяції, перформенси

Карлотта Брунетті (Мюнхен), Оля Михайлюк (Київ), Мирослав Вайда (Київ), Віталій Кохан (Харків)

Як бути відкритим до світу й в той же час захистити свою внутрішню територію? Як при цьому не завдати болю ближньому? Як визначити кордон, який вас розділяє? Він такий тендітний (див. синоніми: делікатний, ніжний тонкий, крихкий, слабкий, немічний). Якою є різниця між тонкістю й слабкістю, традиціями й консерватизмом, експресією й істерикою, гармонією й компромісом і, як результат, красою й потворністю? Визначити наявність й межі своїх внутрішніх територій і намагаються автори робіт, представлених в рамках виставки.

Дослідження було розпочате півроку назад у Мюнхені — як частина проекту Shredding Maps («Розірвані карти»). Тепер митці знову збираються, щоб продовжити роботу — цього разу в Бердянську, що знаходиться в безпосередній близькості до територій, де розриваються карти. Німецька художниця Карлотта Брунетті, яка взимку була одним з кураторів проекту, зараз також представить власну інсталяцію.

31 жовтня, субота, 17:00, вхід вільний

Фольклорно-етнографічний ансамбль ВАЙСАЛ (Лозуватка Бердянсько р-ну) — єдиний в Запорізькій області репрезентує болгарський автентичний фольклор. Ансамбль найстаріший в Північному Приазов'ї, він з невеликими перервами існує вже більше семи десятиліть: сьогодні наймолодшому учаснику десять років, а найстаршій — вісімдесят. На концерті ансамбль представлять Раїса Желязкова і Надія Ангелова. Керівник ансамбля Ірина Кара.

Народний хор української пісні ВЕРБИЧЕНЬКА (Осипенко Бердянського р-ну) — єдиний хор у Бердянському районі. Колектив є призером багатьох районних і обласних фестивалів. В репертуарі хору понад вісімдесят творів — обрядові, побутові, а також більш нові, композиторські. Керівник —Леонід Троян, беззмінний концертмейстер —Микола Бібік.

Тріо Mavigiz (Туреччина) — музиканти грають на старовинних інструментах Туреччини, улюблених в народі, оповитих легендами та переказами, оспіваних у казках. Це баглама, що з древніх часів супроводжувала мандрівних поетів, та особливої конструкції флейта — кавал. Вони звучать у поєднанні з гітарою, відповідно, і в репертуарі гурту турецька музична традиція поєднується з сучасними запозиченнями.

«Гич-оркестр» (Львів) делікатно грає екстравагантну музику, співає пісні несправедливо призабутих поетів й активно переосмислює народну творчість. Він шанує традицію, але при цьому його музика народжується у радості експерименту, а саме слово «гич» — вигук  захоплення.

Запитання за телефонами:

  • 067 914 1403 -  Мирослава Ганюшкіна, АртПоле
  • 050 415 3724, 098 273 2084 - Анна Іовова

Культурний проект «АРТПОЛЕ: ВХІДнаСХІД» у 2015 році проводиться в рамках проекту Украіїнська ініціатива я громадської довіри (UCBI), що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).

Вернуться к афише

На верх