Фестиваль документального кіно
Развернуть

Фестиваль документального кіно

28 ноября - 04 декабря

XIII Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA

Традиційно на початку зими в місті Бердянську стартує XIII Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA. І цього року найкращі документальні фільми на тему прав людини зможуть побачити мешканці нашого міста

Покази та обговорення фестивальних фільмів відбуватимуться в вищих навчальних закладах, школах, молодіжних клубах, та інших закладах. Глядачі зможуть поспілкуватися з відомими медіапедагогами, зустрітися з представниками ЦГП «Альменда», обговорити сучасні проблеми.

Напередодні початку в місті XIII Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA відбувся семінар, на якому педагогів ознайомили з програмою та вчили працювати з документальним фільмами. 15 шкіл та гімназій міста та району будуть в цьому році приймати Docudays UA

Центральна тема цьогорічного фестивалю – «Крізь ілюзії», адже сьогодні країни й народи прощаються з багатьма своїми ілюзіями. Руйнується ілюзія про стабільність того світовлаштування, про яке разом домовилися сильні демократичні країни. Розвіялася ілюзія всього світу про слабкість України й нездатність українців до самоорганізації. Перед українцями, своєю чергою, постало фундаментальне питання: чи не час владі й суспільству позбавитися ілюзії, що країну можна реформувати без змін базових відносин в економічній, соціальній та культурній сферах.

Саме тому цьогоріч Мандрівний Docudays UA пропонує насичену програму фільмів, що порушують питання спільні як для України, так і  всього світу. Загалом глядачі Мандрівного фестивалю побачать багато найкращих документальних фільмів України та світу.

Відкриті покази заплановані в Бердянському державному педагогічному університеті, Бердянському Центрі дитячої та юнацької творчості та «Академії ремесел».

Отже

Мета Мандрівного фестивалю - Сприяти популяризації й розвитку документального кіно та підвищенню рівня дотримання прав людини в Україні.

Місія Мандрівного фестивалю - Ми створюємо можливості для кожної людини в Україні дивитися найталановитіше та найактуальніше документальне кіно з усього світу. Таким способом сприяємо розвитку критичного мислення, формуванню активної громадянської позиції та ставленню до людської гідності як до найвищої цінності.  Реалізуючи нашу місію, також сприяємо популяризації й розвитку документального кіно та підвищенню рівня дотримання прав людини в Україні.

Фестиваль – неполітичний і некомерційний.

Організатори Мандрівного в м. Бердянську - Центр громадянської просвіти «Альменда»

28 листопада о 15.30 в головному корпусі БДПУ відбудеться прес-конференція.

Вернуться к афише

На верх