Радянський Давид
Развернуть

Радянський Давид

03 - 25 декабря

(Дюмина 59/27)

3 грудня у Бердянському художньому музеї відкривається виставка Ісаака Бродського «Радянський Давид», яка буде експонуватися до 25 січня.

«Радянський Давид» - важливий елемент масштабного проекту для музеїв півдня України «Мистецтво в авангарді суспільних змін», який демонструє, як художники можуть впливати на наше життя, а мистецтво стає інструментом для активістів.

Ісаак Бродський – радянський художник, чия творча діяльність нерозривно пов’язана  з політичним та суспільним життям першої треті ХХ століття. Бродський відомий як один із головних авторів знаменитої «леніани» - циклу різнокаліберних монументальних творів, присвячених Володимиру Леніну, що стала згодом маркером і впізнаваною рисою кожного радянського міста, села та селища. Бродський працював над створенням образу Леніна і Сталіна, багато в чому сформувавши тогочасне та нинішнє уявлення про зовнішність і звички вождів. Саме він став одним з міфотворців візуальної складової радянської пропаганди, за що й отримав прозвище «Радянський Давид», яке і дало назву прийдешній виставці в Бердянському художньому музеї, де знаходиться крупна колекція творів художника.

На виставці будуть представлені 30 робіт Бродського, частина з них зберігається у фондах Одеського художнього музею и буде експонована в Бердянську вперше. «Радянський Давид» продемонструє своїм глядачам, яким чином художник може стати ключовим елементом пропаганди, формувати суспільство та змінювати цілі країни.

Терміни виставки : 3 грудня – 25 січня.
Відкриття : 3 грудня о 13.30.
Адреса : Бердянський художній музей, вул.. Центральна, 29.

3 грудня о 15.00 в музеї відбудеться лекція куратора виставки «Радянський Давид» Кирила Ліпатова «Ісаак Бродський, як прокламатор тоталітарної політики з приводу мистецтва»
4 грудня о 16.30 – лекція заступника директора з розвитку Одеського художнього музею Олександри Ковальчук «Історія успіху Одеського художнього. Як зробити музей дружнім для всіх?»

Виставку Ісаака Бродського «Радянський Давид» проводить Одеський художній музей спільно з Бердянським художнім музеєм, за підтримки Агенства США по міжнародному розвитку (USAID).
Ласково просимо!

Вернуться к афише

На верх