Декоративне мистецтво з фондів музею
Развернуть

Декоративне мистецтво з фондів музею

12 - 31 января

(ул. Центральная (бывш. Карла Маркса), 29)

З 12 січня 2022 р. 11:00. Музейна колекція творів декоративного мистецтва об’єднує  різноманітні за матеріалом, формою, декоруванням і призначенням предмети домашнього вжитку, перетворені руками талановитих майстрів на високохудожні мистецькі твори.

У художній культурі нашого народу декоративне мистецтво завжди відігравало важливу роль. Килимарство і вишивка, гончарство і різьблення залишаються і сьогодні невід’ємною частиною повсякденного життя українців. Саме українська художня культура є скарбницею мистецьких надбань усіх попередніх поколінь.

Колекція творів декоративного мистецтва в музеї почала формуватись з дня заснування музею. І.І.Бродський надавав великого значення поповненню музейного зібрання.  На сьогоднішній день в фондах зберігається близько 400 експонатів, серед яких твори декоративного розпису, художнього скла, кераміки, вишивки, ткацтва, писанкарства та багато іншого. Серед перлин музейного зібрання особливу увагу ми приділяємо творам Марії Примаченко, Пелагеї Глущенко, Василя Соколенка, Миколи Пошивайла, Івана Нечипоренка, Михайла Китриша, Івана Аполлонова та інших знаних митців.

Декоративне мистецтво в Україні – світ краси й фантазії, поетичного осмислення навколишньої природи, схвильована розповідь про думки й почуття людини, світ натхненних образів, що сягають давньої міфології, звичаїв і уявлень наших предків. У декоративному мистецтві яскраво й повно розкрилася душа народу, її споконвічне прагнення до прекрасного.

На виставці представлено більше 70 творів з колекції музею, які залишать незабутні враження та позитивні емоції.

Вернуться к афише

На верх