Информация от Бердянской налоговой инспекции на 8 апреля

09.04.2015 · 08:46 · Просмотров - 1281

Подборка материалов от Бердянской ОГНИ за неделю по 8 апреля

Бердянська ОДПІ повідомляє

До уваги ФОП - платників єдиного податку 2 та 3 групи!

У зв’язку із обов’язковістю застосування Реєстраторів розрахункових операцій (РРО) ФОП -  платниками єдиного податку 3 групи з 1 липня цього року та ФОП  - платниками єдиного податку 2 групи з 1 січня наступного року «Асоціація УкрЕККА» проводить безкоштовний семінар для суб’єктів господарювання.

Мета семінару – доведення необхідності використання касової техніки з 01 липня 2015 року, а також демонстрація РРО та пропозиції щодо придбання касових апаратів в кредит.  

Також на семінарі будуть розглянуті питання щодо організації реалізації пива для платників єдиного податку з 01 липня 2015 року .

Семінар відбудеться 09 квітня в малому залі ПК «ДСС» за адресою: м. Запоріжжя, бул. Шевченка, 1. Початок семінару о 9-00.  

УВАГА!!! Платники єдиного податку другої і третьої груп, які з 1 січня 2015 року до 30 червня 2015 року включно почали застосовувати у власній господарській діяльності зареєстровані, опломбовані в установленому порядку і переведені у фіскальний режим роботи РРО, з дати початку застосування РРО і до 1 січня 2017 року звільняються від проведення перевірок щодо дотримання порядку застосування РРО.

Тел. для довідок  3-84-07.

Розраховуємо рентну плату за спеціальне використання води

Бердянська ОДПІ нагадує, що 12 травня 2015 року – граничний термін подання Податкової декларації рентної плати за спеціальне використання води.

Листом ДФС України від 29.01.2015 № 2703/7/99-99-15-04-02-17 рекомендовано до затвердження форми податкової декларації з рентної плати звітувати за формами затвердженими наказом Міністерства фінансів України від 21.12.2012 № 1403 «Про затвердження форм податкових декларацій збору за спеціальне використання води».

Розбивка води за 1 квартал 2015 року:

Січень, лютий:   Дніпр 97,5%,  Скваж 2,5%.

Березень: 30 днів - Дніпр 97,5 %,  Скваж 2,5 %, 1 день - Берда 97,5 %,  Скваж 2,5 %.

Ставки збору: Дніпровська – 33,92 грн/100 куб.см, Скважина – 51,73 грн/100 куб.см, Берда – 85,62 грн/100 куб.см.

Термін сплати збору – 20 травня 2015 року.

Розрахункові рахунки:

Державний бюджет (Дніпр,скважина)                                                 Місцевий .бюджет (Берда)

р\с 33119357700011                                                                                  р\с31414504700011

код платежа 13020100                                                                              код платежа 13020200

ОКПО 38042560

МФО 813015

Бердянська ОДПІ запрошує громадян задекларувати доходи, отримані протягом 2014 року, а також скористатися правом на податкову знижку

З початку року 1400 бердянців подали декларації про майновий стан і доходи та задекларували дохід на загальну суму  33,1 млн. гривень, - повідомила начальник Бердянської ОДПІ Олена Круц.

На теперішній час до Бердянської ОДПІ подано 502 декларації громадянами, які мають у власності земельні паї та самостійно вирощують та реалізують сільськогосподарську продукцію, понад 400 декларацій подали громадяни, які отримали доходи від надання нерухомого майна в оренду, 200 громадян подали декларації та задекларували доходи від отримання спадщини тощо. Один бердянець задекларував 2,5 мільйонів гривень доходу від надання майна в оренду та сплатив понад 400 тис.грн. податку.

Метою декларування є не тільки сплата податку до бюджету, а і повернення певної суми податку, яку платник сплатив зі своєї заробітної плати упродовж минулого року. Витрати, які платник податку має право включити до податкової знижки, прописані у Податковому кодексі, зокрема, це плата за навчання, сума витрат на сплату страхових платежів і пенсійних внесків, частина суми відсотків, сплачених за користування іпотечним житловим кредитом тощо. У такому випадку податкова декларація впродовж усього року. З початку року понад 70 громадян подали  декларації на отримання податкової  знижки та задекларували повернення податку у сумі 161,7 тис. грн.

Найзручнішим способом подання декларації на сьогодні є звітування в електронному вигляді. На порталі Державної фіскальної служби працює електронний сервіс «Декларування он-лайн», який дає змогу заповнювати декларацію в електронному вигляді. Для користування цією послугою платникові достатньо мати електронний ключ цифрового підпису. На теперішній час послуга електронного цифрового підпису безкоштовно надається в Бердянській ОДПІ (пр.Праці, 20, каб. 219).

Кампанія декларування доходів громадян триватиме до 1 травня поточного року. Граничною датою подання декларації за 2014 рік є 30 квітня 2015 року.

Тож, не зволікайте, вчасно декларуйте свої доходи. Адже декларування доходів – це вагомий внесок у розбудову нашої держави та її стабільне майбутнє.

Понад 71 млн. грн. єдиного соціального внеску надійшло від бердянських платників

З початку 2015 року бердянські платники сплатили 71,4 мільйонів гривень єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. Наразі, у березні 2015 року надійшло 25,4 мільйонів гривень єдиного соцвнеску, - повідомила начальник Бердянської ОДПІ Олена Круц.

Своєчасна сплата єдиного соціального внеску гарантує громадянам право на соціальний захист. Зокрема, захищені соціальні гарантії для кожного на випадок безробіття, нещасних випадків чи професійних захворювань, гідне пенсійне забезпечення та інші виплати.

Бердянські оперативники виявили 150 літрів небезпечного для життя підакцизного товару

Днями співробітниками оперативного управління Бердянської ОДПІ під час обшуку в приватному домоволодінні, розташованому в нагорній частині міста, виявили 100 літрів спирту та понад 50 літрів водно-спиртової суміші на суму понад 15 тис. гривень.

Наразі всі підакцизні товари вилучені. Стосовно організатора заведено кримінальне провадження за ч.3 ст.204 КК України (незаконне виготовлення, зберігання та збут підакцизних товарів, що становлять загрозу для життя та здоров’я людей).

Вилучено алкогольних напоїв на 20 тисяч гривень

Оперативники Бердянської ОДПІ в магазині встановили факт реалізації алкогольних напоїв без наявності свідоцтва про реєстрацію суб’єкта господарської діяльності та будь-яких дозвільних документів. В результаті перевірки вилучено алкогольні напої на суму 20 тис.грн.

Виявлено розтрату бюджетних коштів на суму понад 500 тис. гривень

Співробітники оперативного управління ГУ ДФС у Запорізькій області розпочали кримінальне провадження за ч.5 ст.191 КК України за фактом заволодіння бюджетними коштами у сумі понад 500 тис. гривень. Про це повідомив в.о.начальника оперативного управління Бердянської ОДПІ Артем Кавун.

Одне з підприємств міста, яке є переможцем тендерних закупівель, мало отримати 500 тис. гривень з державного бюджету для виконання різноманітних робіт. Проте його посадові особи спрямували їх на інше підприємство з ознаками фіктивності, що призвело до розтрати бюджетних коштів в особливо великих розмірах.

Платникам податку на додану вартість

Бердянська ОДПІ звертає увагу платників ПДВ на правильне заповнення реквізитів отримувача у платіжних дорученнях у разі перерахування коштів з власного поточного рахунку на електронний рахунок у системі електронного адміністрування податку на додану вартість:

у полі «Отримувач» необхідно заповнювати назву платника;

у полі  «Код» необхідно заповнювати код за ЄДРПОУ платника;

у полі «Банк отримувача» необхідно заповнювати «Казначейство України (ел. адм. подат.)»;

у полі «Код банку» необхідно заповнювати «899998»;

у полі «№ рахунку» необхідно заповнювати номер рахунку, вказаний в електронному повідомленні або отриманий в податковій інспекції за основним місцем обліку (Бердянська ОДПІ, каб.217).

Новини законодавства

Використання РРО в 2015 році

З 1 січня 2015 року дозволяється первинна реєстрація лише реєстраторів розрахункових операцій (РРО), які створюють контрольну стрічку в електронній формі, та електронних таксометрів, автоматів з продажу товарів (послуг), реєстраторів розрахункових операцій з купівлі-продажу іноземної валюти.

Разом з тим, дозволяється до 1 січня 2016 року використання РРО, введених в експлуатацію до 1 січня 2015 року, що створюють контрольну стрічку в друкованому вигляді та подають до фіскальних органів по дротових або бездротових каналах зв'язку тільки інформацію про обсяг розрахункових операцій, виконаних у готівковій та/або в безготівковій формі, яка міститься в їх фіскальній пам'яті, і при цьому не подають електронних копій розрахункових документів".

Тобто, користувачам зареєстрованих та введених в експлуатацію до 01.01.2015 РРО, що подають до фіскальних органів тільки інформацію про обсяг розрахункових операцій (X-звіти), встановлено перехідний період тривалістю 1 рік для доопрацювання або заміни існуючих РРО на такі, які забезпечують подання по електронних каналах зв'язку електронних копій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків.

Зазначена норма передбачена п.8 розділу ІІ "Прикінцеві положення" Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 №265/95-ВР (зі змінами та доповненнями).

З 1 липня 2015 року підприємці - платники єдиного податку 3-ї групи повинні застосовувати РРО

Фізичні особи - платники єдиного податку третьої груп при готівкових розрахунках мають право не застосовувати реєстратори розрахункових операцій (РРО) тільки якщо діяльність здійснюється на ринках та/або продажу товарів дрібнороздрібної торговельної мережі через засоби пересувної мережі.

У всіх інших випадках фізичні особи - платники єдиного податку третьої групи зобов'язані застосовувати РРО.

При цьому, застосування РРО платниками  третьої груп розпочинається з 01 липня 2015 року

Отже, з 1 липня 2015 року фізичні особи - платники єдиного податку третьої групи при здійсненні готівкових розрахунків у обов’язковому порядку повинні використовувати РРО (крім торгівлі на ринках та/або продажу товарів дрібнороздрібної торговельної мережі через засоби пересувної мережі)

Зазначена норма передбачена п. 296.10 ст. 296 Податкового кодекcу.

З першого квітня 2015 року – нова  форма Податкового розрахунку N 1ДФ.

Наказом Міністерства фінансів України  від 13.01.2015 року   № 4  затверджено  форму Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку (форма № 1ДФ) та Порядок  його  заповнення та подання податковими агентами.

Наказ Міністерства фінансів України  від 13.01.2015 року   № 4  набирає чинності з 01 квітня 2015 року. Податковий розрахунок  за формою, затвердженою зазначеним наказом,  перший раз подається  податковими агентами за I квартал 2015 року

Діяльність неприбуткових організацій у 2015 році: податок на прибуток підприємств

З 01 січня 2015 року змінено порядок оподаткування податком на прибуток неприбуткових установ та організацій.

Так, починаючи з 1 січня 2015 року платниками податку на прибуток є суб’єкти господарювання – юридичні особи, які провадять господарську діяльність як на території України, так і  за її межами, крім:

1)  бюджетних установ;

2) громадських об’єднань, політичних партій, релігійних, благодійних організацій, пенсійних фондів, метою яких не може бути одержання і розподіл прибутку серед засновників, членів органів управління, інших пов’язаних з ними осіб, а також серед працівників таких організацій.

Тобто  підприємства, установи та організації, які мають статус  неприбуткових  з 2015 року уже не є платниками податку на прибуток.

До неприбуткових підприємств, установ та організацій належать підприємства, установи та організації, основною метою діяльності яких є не одержання прибутку, а провадження благодійної діяльності та меценатства і іншої діяльності, передбаченої законодавством.

З метою оподаткування податком на прибуток фіскальний орган веде реєстр всіх неприбуткових установ та організацій,

При цьому, установи та організації не є платниками податку на прибуток лише після їх внесення фіскальним органом до Реєстру неприбуткових організацій та установ. 

До внесення змін до Положення про Реєстр неприбуткових установ та організацій, затвердженого наказом МФУ від 24.01.2013 №37, неприбуткові організації, які станом на 31.12.2014 внесені до Реєстру та відповідають умовам, визначеним для неприбуткових організацій, продовжують використовувати статус неприбутковості  та не є платниками податку на прибуток.

Зазначена  норма передбачена пп. 133.1.1 ст. 133 Податкового кодексу України.

Розрахунки за експортно-імпортними операціями у сфері ЗЕД

Починаючи з 04.03.2015 на період до трьох місяців (до 03 червня 2015 року включно) розрахунки за операціями з експорту та імпорту товарів (робіт, послуг) здійснюються у строк, що не перевищує 90 календарних днів.

Тобто знову продовжено скорочені терміни розрахунків за експортно-імпортними операціями з 180 до 90 календарних днів.

Отже термін зарахування виручки в іноземній валюті на валютні рахунки в банках  за експортними операціями і відстрочення поставки товарів з моменту здійснення авансового платежу за імпортними операціями не повинен перевищувати 90 календарних днів.

Зазначена норма передбачена Постановою Правління НБУ від 03.03.2015 року № 160 «Про врегулювання ситуації на грошово-кредитному та валютному ринках України». Постанова набирає чинності з 04 березня 2015 року і діє до 03 червня 2015 року включно. 

Роз’яснення податкового законодавства

До уваги платників єдиного податку!

Відповідно до прийнятого Закону України від 02 березня 2015 №211-VIII “Про внесення змін до Податкового кодексу України” (далі – Закон №211) внесено доповнення підпунктом 1.7 до пункту 161 підрозділу 10 розділу XX Податкового кодексу України (далі – Кодекс), яким тимчасово запроваджено військовий збір. 

Зокрема, згідно з п.п. 1.7. “Звільняються від оподаткування збором доходи, що згідно з розділом IV Кодексу не включаються до загального оподатковуваного доходу фізичних осіб (не підлягають оподаткуванню, оподатковуються за нульовою ставкою), крім доходів, зазначених у підпунктах 165.1.2, 165.1.18, 165.1.25, 165.1.51, 165.1.52 пункту 165.1 статті 165 Кодексу”.

Оскільки, підпунктом 165.1.36 пункту 165.1 статті 165 Кодексу встановлено що, дохід фізичної особи – підприємця, з якого сплачується єдиний податок згідно із спрощеною системою оподаткування не включається до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу, то відповідно категорія осіб, які знаходяться на  спрощеній системі оподаткування звільняються від нарахування та сплати військового збору.  

До уваги фізичних осіб – підприємців - платників єдиного  податку  третьої групи!

Згідно із абз.2 п.46.6 ст.46 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями до визначення нових форм декларацій (розрахунків), які набирають чинності для складання звітності за податковий період, що настає за податковим періодом, у якому відбулося їх оприлюднення, є чинними форми декларацій (розрахунків), чинні до такого визначення.

З урахуванням зазначеної норми, звертаємо увагу фізичних осіб -платників єдиного податку 3 групи, що декларація за 1 квартал 2015 року подається за діючою формою, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 21 грудня 2011 року № 1688 (у редакції  наказу Міністерства фінансів України від 07 листопада 2012 року № 1159, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 28 листопада 2012 року за № 1998/22310).

  У зв’язку із зміною з 01.01.2015 року розміру ставок єдиного податку для платників спрощеної системи 3 групи, підприємці при заповненні декларації  зазначають дохід, що оподатковується за ставкою 2 або 4 відс., у рядках, в яких передбачено відображення доходу за  ставкою 3 або 5 відс. відповідно, аналогічно зазначається сума податку. 

Крім того, нагадуємо, що граничним терміном подання декларації платника єдиного податку за І квартал 2015 року є 12 травня 2015 року. Граничний термін сплати податкових зобов’язань по єдиному податку за результатами І кварталу 2015 року – 19 травня 2015 року.

Щодо оподаткування компенсаційних виплат

Частиною 3 ст. 119 КЗпП виділені окремо гарантії для працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, на строк до закінчення особливого періоду або до оголошення рішення про демобілізацію, але не більше одного року, а саме за такими працівниками зберігаються місце роботи, посада і компенсується із бюджету середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, в яких вони працювали на час призову, незалежно від підпорядкування та форми власності. Виплата таких компенсацій із бюджету в межах середнього заробітку провадиться за рахунок коштів Державного бюджету України в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Кабінет Міністрів України постановою від 04 березня 2015 року № 105 затвердив Порядок виплати компенсації підприємствам, установам, організаціям у межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період (далі – Порядок), який набрав чинності з 17 березня 2015 року. Цим Порядком визначено механізм виплати компенсації підприємствам, установам, організаціям у межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, за рахунок коштів, передбачених у державному бюджеті за програмою 2501350 „Компенсація підприємствам, установам, організаціям у межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період”.

Відповідно до п. 3 Порядку № 105 бюджетні кошти спрямовуються підприємствам, установам, організаціям на компенсацію витрат на виплату середнього заробітку працівникам, які працювали на таких підприємствах, в установах, організаціях на час призову на військову службу, не більше одного року.

Виплата компенсації проводиться підприємствами, установами, організаціями у строки, визначені ст. 115 Кодексу законів про працю (п. 6 Порядку № 105).

Тобто, з метою виконання гарантій передбачених частиною 3 ст. 119 КЗпП, зокрема, виплати працівникам компенсації у межах середнього заробітку, роботодавці визначають середню заробітну плату таких працівників як розрахункову величину, та інформують про її розмір органи соціального захисту населення, шляхом заповнення Звітів, доданих до Порядку. Після отримання  коштів, передбачених у державному бюджеті, роботодавці проводять виплату компенсації у строки, визначені ст. 115 КЗпП.

Оподаткування, нарахування і сплата єдиного соціального внеску на компенсацію проводяться відповідно до Податкового кодексу  України і Закону України „Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування”  (п. 7 Порядку № 105).

Згідно із п.п. «и» п.п. 165.1.1 п. 165.1 ст. 165 Кодексу до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються, зокрема, компенсаційні виплати з бюджету в межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період.

Крім того, Законом України від 28 грудня 2014 року № 71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи», який набрав чинності з 01.01.2015, оподаткування військовим збором подовжено до набрання чинності рішенням Верховної Ради України про завершення реформи Збройних Сил України  (п. 161підрозділу 10 розділу ХХ Кодексу).

Згідно п.п. 1.7 п. 161 підрозділ 10 розділу ХХ Перехідних положень Кодексу від оподаткування військовим збором звільняються доходи, що згідно з розділом IV Кодексу не включаються до загального оподатковуваного доходу фізичних осіб (не підлягають оподаткуванню, оподатковуються за нульовою ставкою), крім доходів, зазначених у підпунктах 165.1.2, 165.1.18, 165.1.25, 165.1.51, 165.1.52 п. 165.1 ст. 165 Кодексу.

Враховуючи зазначене, дохід, отриманий  працівниками, призваними на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, на строк до закінчення особливого періоду або до оголошення рішення про демобілізацію, який виплачується роботодавцем за рахунок коштів державного бюджету у вигляді компенсації в межах середнього заробітку не включається до оподатковуваного доходу такого працівника.

Також, згідно з частиною сьомою ст. 7 Закону № 2464 не нараховується на виплати та не утримується єдиний внесок з виплат, що компенсуються з бюджету в межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період.

Оскільки Порядок № 105 набув чинності з 17.03.2015, то в цілях звільнення від оподаткування податком на доходи фізичних осіб, військовим збором компенсаційних виплат з бюджету в межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, та не нарахування і не утримання єдиного внеску на такі компенсаційні виплати, вказаний Порядок підприємствами, установами, організаціями застосовується починаючи з березня місяця.

Сплата зобов’язань з ПДВ – з електронного рахунку

Сплата податку на додану вартість до бюджету за звітні періоди починаючи з лютого 2015 року / I квартал 2015 року повинна здійснюватися платником податку з рахунку в системі електронного адміністрування ПДВ у порядку, визначеному пунктом 200.2 статті 200 Податкового Кодексу.

Для сплати податку на додану вартість до бюджету з рахунку в системі електронного адміністрування ПДВ необхідно перерахувати з поточного рахунку платника на його рахунок в системі електронного адміністрування ПДВ, відкритий йому в Казначействі, суму коштів, що дорівнює сумі податкових зобов'язань, задекларованих ним до сплати в бюджет за відповідний звітний (податковий) період.

Таке перерахування на електронний рахунок платнику слід здійснювати не пізніше граничного строку для самостійної сплати податкових зобов'язань, зокрема, для сплати узгоджених податкових зобов'язань за звітний період лютий 2015 року - не пізніше 30 березня 2015 року.

Розрахунки з бюджетом після 01.02.2015 у зв'язку з поданням уточнюючих розрахунків, сплата податкових зобов'язань, визначених контролюючим органом, та сплата штрафних санкцій і пені здійснюються платником податку до бюджету не з електронного рахунку, а з власного поточного рахунку.

Тобто, з електронного рахунку погашаються суми податкових зобов'язань, задекларованих платником податку в податкових деклараціях з ПДВ за звітні (податкові) періоди з 01.02.2015, а суми податкових зобов'язань з ПДВ, які платник визначив в уточнюючих розрахунках до податкових декларацій з ПДВ, суми ПДВ, донараховані платнику контролюючим органом за результатами перевірок, суми штрафів та пені сплачуються не з електронного рахунку платника, а з його поточного рахунку.

Нова форма податкового розрахунку (форма 1ДФ)

Затверджено нову форму Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку (форма N 1ДФ).

Відтепер форма №1ДФ складається з двох розділів:

У розділі І податкові агенти, як і раніше, відображають суми нарахованих (виплачених) доходів (як оподатковуваних, так і неоподатковуваних) та суми нарахованого (перерахованого) податку на доходи фізичних осіб.

У розділі ІІ форми №1ДФ податкові агенти зазначають загальну суму доходів у вигляді процентів, виграшів (призів) у лотерею та загальну суму податку. Відомості про кожну фізичну особу, якій нараховано такі доходи, не зазначаються.

Також у розділі ІІ форми 1ДФ податкові агенти відображають інформацію про військовий збір (у гривнях з копійками).

Крім того, Довідник ознак доходів фізичних осіб доповнено новими ознаками 184, 185.

Оновлена форма №1ДФ вперше подається податковими агентами за звітний період - I квартал 2015 року. Граничний термін подання -12 травня 2015 року (9 травня - святковий день).

Нова форма 1ДФ затверджена наказом МФУ  від 13.01.2015 року  № 4.

Які реквізити слід зазначати у полях платіжного доручення на поповнення рахунку у системі електронного адміністрування ПДВ

Відповідно до п. 2 Порядку електронного адміністрування податку на додану вартість, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 року № 569 «Деякі питання електронного адміністрування податку па додану вартість» електронний рахунок у системі електронного адміністрування ПДВ - рахунок, відкритий платнику податку в Казначействі, на який платником перераховуються кошти з власного поточного рахунку в сумах, необхідних для збільшення розміру суми, на яку платник податку має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в ЄРПН, а також у сумах, недостатніх для сплати до бюджету узгоджених податкових зобов’язань з цього податку.  

Рахунки в системі електронного адміністрування ПДВ відкриваються платникам автоматично. Для їх відкриття центральний орган виконавчої влади, що забезпечує реалізацію податкової та митної політики, надсилає банку, в якому відкриваються ці рахунки, реєстр платників, в якому зазначаються назва платника, код ЄДРПОУ та індивідуальний податковий номер платника.

Платіжне доручення оформляється платником за формою, наведеною в додатку 2 до Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, затвердженій Постановою Національного банку України № 22 від 21.01.2004 із змінами (далі - Інструкція № 22).

Реквізити у полях платіжного доручення на поповнення рахунку у системі електронного адміністрування ПДВ заповняються згідно з вимогами щодо заповнення реквізитів розрахункових документів, що викладені в додатку 8 до Інструкції № 22.

Особливості застосування коефіцієнта понижуючої ставки єдиного внеску

З 13 березня 2015 року набрав чинності Закон України від 02 березня  2015 року № 219 – VІІІ «Про внесення змін до розділу VІІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (щодо зменшення навантаження на фонд оплати праці)».

Розділ VІІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України від 08 липня 2010 року № 2464 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон № 2464) доповнено новим пунктом 95. Згідно із зазначеним пунктом платники єдиного внеску до 31 грудня 2015 року при нарахуванні заробітної плати (доходів) фізичним особам та/або при нарахуванні винагороди за цивільно-правовими договорами, оплати допомоги по тимчасовій непрацездатності та допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами розмір єдиного внеску (встановлений частиною п’ятою та абзацом другим частини шостої статті 8 Закону № 2464 для платників єдиного внеску, визначених в абзацах другому, третьому, четвертому та сьомому пункту першого частини першої статті 4 цього Закону), застосовується з понижуючим коефіцієнтом (далі – Коефіцієнт). Це можливо,  якщо платником виконуються одночасно такі умови:

а) база нарахування єдиного внеску в розрахунку на одну застраховану особу у звітному місяці (далі – БН(зо)) збільшилась на 20 і більше відсотків порівняно з середньомісячною базою нарахування єдиного внеску платника за 2014 рік в розрахунку на одну застраховану особу (далі – СмБН(зо)2014);

б) після застосування Коефіцієнта середній платіж на одну застраховану особу у звітному місяці (далі – СП(зо)м) складе не менше ніж середньомісячний платіж на одну застраховану особу платника за 2014 рік (далі – СмП(зо)2014);

в) кількість застрахованих осіб у звітному місяці, яким нараховані виплати, не перевищує 200 відс. середньомісячної кількості застрахованих осіб платника за 2014 рік (далі – СмК(зо)2014). Ця умова не застосовується до платників єдиного внеску, визначених в абзацах третьому та четвертому пункту 1 частини першої статті 4 Закону № 2464.

Коефіцієнт щомісячно обчислюється платниками самостійно за такою формулою:

Коефіцієнт = СмБН(зо)2014/ БН(зо),

де: СмБН(зо)2014 – середньомісячна база нарахування єдиного внеску платника у 2014 році в розрахунку на одну застраховану особу – це сума нарахованої заробітної плати, винагород за виконану роботу (надані послуги) за цивільно-правовими договорами, оплати допомоги по тимчасовій непрацездатності та допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами, на яку нараховується єдиний внесок/кількість звітних місяців платника у 2014 році/СмК(зо)2014;

БН(зо) – база нарахування єдиного внеску на одну застраховану особу за місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід) та/або винагорода за цивільно-правовим договором, це сума нарахованої заробітної плати, винагород за виконану роботу (надані послуги) за цивільно-правовими договорами, оплати допомоги по тимчасовій непрацездатності та допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами, на яку нараховується єдиний внесок у звітному місяці 2015 року/кількість застрахованих осіб платника у звітному місяці 2015 року, яким нараховані виплати;

СмК(зо)2014 – середньомісячна кількість застрахованих осіб платника за 2014 рік – це сумарна кількість застрахованих осіб, яким нараховані виплати у кожному місяці у 2014 році / кількість звітних місяців платника у 2014 році;

СмП(зо)2014 – середньомісячний платіж на одну застраховану особу у 2014 році – це сума нарахованого єдиного внеску за 2014 рік/кількість звітних місяців платника у 2014 році/СмК(зо)2014;

СП(зо)м – середній платіж на одну застраховану особу у звітному місяці – це сума нарахованого єдиного внеску у звітному місяці               2015 року/кількість застрахованих осіб у звітному місяці 2015 року, яким нараховані виплати.

Якщо в результаті розрахунку Коефіцієнта його значення складає менше ніж 0,4, то платник застосовує Коефіцієнт 0,4.

Коефіцієнт застосовується в тому числі при нарахуванні заробітної плати (доходів) фізичним особам з джерел не за основним місцем роботи.

Коефіцієнт не застосовується платниками єдиного внеску, вказаними у абзаці сьомому пункту 1 частини першої статті 4 цього Закону, які виплачують грошове забезпечення.

Розрахований Коефіцієнт та розмір єдиного внеску зазначаються з трьома знаками після коми.

При розрахунку Коефіцієнта показники за 2014 рік визначаються на підставі звітності платника єдиного внеску, яка подається відповідно до вимог цього Закону.

Чи необхідно фізичній особі, яка здає в оренду особисте майно, реєструватись підприємцем

Відповідно до ст. 319 та ст. 320 Цивільного кодексу України власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд, у тому числі для здійснення підприємницької діяльності.

Таким чином, здавання в оренду власного нерухомого майна може здійснюватися фізичними особами як у межах підприємницької діяльності, так і шляхом виконання норм п. 170.1 ст. 170 розділу IV Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VІ без реєстрації орендодавця як фізичною особою - підприємцем.

У разі застосування Коефіцієнта платник єдиного внеску зазначає про це у звіті

Платник єдиного внеску, що застосував Коефіцієнт та не сплатив нарахований єдиний внесок у встановлені Законом строки, позбавляється права в майбутньому застосувати Коефіцієнт до повної сплати такої недоїмки (боргу). Право на застосування Коефіцієнта поновлюється з місяця, в якому сплачено таку недоїмку (борг).

З 01 січня 2016 року при нарахуванні заробітної плати (доходів) фізичним особам та/або при нарахуванні винагороди за цивільно-правовими договорами, ставки єдиного внеску, встановлені частиною п’ятою та абзацом другим частини шостої статті 8 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» для платників єдиного внеску, визначених в абзацах другому, третьому, четвертому та сьомому пункту 1 частини першої статті 4 Закону № 2464, застосовуються з коефіцієнтом 0,6.

Яка дата вважається датою подання заяви про застосування спрощеної системи, якщо її надіслано поштою

 Якщо заява про обрання або перехід на спрощену систему оподаткування направлена поштою, то датою подання такої заяви вважається дата її надходження до органу фіскальної служби, яка проставляється на першому аркуші оригіналу документа.

Відповідно до п.п. 298.1.1 п. 298.1 ст. 298 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) заява подається за вибором платника податків, якщо інше не передбачено ПКУ, в один з таких способів:

1) особисто платником податків або уповноваженою на це особою;

2) надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;

3) засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством;

4) державному реєстратору як додаток до реєстраційної картки, що подається для проведення державної реєстрації юридичної особи або фізичної особи - підприємця з урахуванням вимог п. 291.5 ст. 291 ПКУ. Електронна копія заяви, виготовлена шляхом сканування, передається державним реєстратором до контролюючого органу одночасно з відомостями з реєстраційної картки на проведення державної реєстрації юридичної особи або фізичної особи - підприємця згідно із Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців».

Чи має право ФОП, яка застосовує загальну систему оподаткування, включати до витрат вартість ремонту майна як власного, так і орендованого

Фізична особа — підприємець, яка використовує у своїй господарській діяльності власне майно, прямо пов’язане з виробництвом товарів, виконанням робіт, наданням послуг, має право включати до витрат вартість ремонту (поліпшення) майна (в тому числі касового апарата).

При цьому вартість ремонту (поліпшення) орендованого майна фізична особа — підприємець має право включати на підставі господарських договорів, у яких передбачено умови експлуатації та їх ремонт.

Відповідно до п. 177.2 ст. 177 Податкового кодексу України (далі — Податковий кодекс) об’єктом оподаткування є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та негрошовій формі) і документально підтвердженими витратами, пов’язаними з господарською діяльністю такої фізичної особи — підприємця.

Підпунктом 177.4.4 п. 177.4 ст. 177 Податкового кодексу визначено перелік витрат, безпосередньо пов’язаних з отриманням доходів фізичною особою — підприємцем від провадження господарської діяльності на загальній системі оподаткування. Зокрема, до них належать витрати на оплату оренди, ремонт та експлуатацію майна, що використовується в господарській діяльності прямо пов’язаних з виробництвом товарів, виконанням робіт, наданням послуг.

Згідно зі ст. 776 Цивільного кодексу України (далі — Цивільний кодекс) поточний ремонт речі, переданої у найм, провадиться наймачем за його рахунок, якщо інше не встановлено договором або законом. Капітальний ремонт речі, переданої у найм, здійснюється наймодавцем за його рахунок, якщо інше не встановлено договором або законом. Капітальний ремонт провадиться у строк, встановлений договором. Якщо строк не встановлено договором або ремонт викликано невідкладною потребою, капітальний ремонт має бути проведено у розумний строк.

Якщо наймодавець не провів капітального ремонту речі, що перешкоджає її використанню відповідно до призначення та умов договору, наймач має право: відремонтувати річ, зарахувавши вартість ремонту в рахунок плати за користування річчю, або вимагати відшкодування вартості ремонту; вимагати розірвання договору та відшкодування збитків.

За допомогою якого програмного забезпечення платники податків, які отримали ключі ЕЦП від АЦСК ІДД ДФС, можуть подавати звітність в електронному вигляді, в тому числі по ЄВ?

    Платники податків, які отримали ключі електронного цифрового підпису (далі – ЕЦП) від Акредитованого центру сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС (далі – АЦСК ІДД), можуть подавати звітність в електронному вигляді, в тому числі звіти з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок), за допомогою наступного програмного забезпечення:

   1.1. Програмне забезпечення «Спеціалізоване клієнтське програмне забезпечення для формування та подання звітності до «Єдиного вікна подання електронної звітності». В даному програмному забезпеченні реалізовано такі можливості:

     формування звітності до органів ДФС України;

     формування звітності до Державної служби статистики України;

     формування звітності з Єдиного соціального внеску;

     формування Договору про визнання електронних документів в електронному вигляді;

     накладання електронного цифрового підпису та шифрування електронних документів;

     подання електронної звітності та отримання квитанцій про прийняття звітності;

     здійснення розрахунків коригування податкових накладних в сторону збільшення;

     1.2. Онлайн сервіс «iFinZvit» дає клієнтам АЦСК ІДД можливість безкоштовно:

     створювати електронні податкові накладні або імпортувати їх з інших програм;

     імпортувати електронні податкові накладні з інших програм;

     гарантовано реєструвати електронні податкові накладні в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН);

     отримувати дані про наявність електронних податкових накладних в ЄРПН;

     отримувати електронні податкові накладні від контрагентів;

     автоматично знаходити на сайті АЦСК ІДД необхідні сертифікати ключів, завантажувати та використовувати їх при підписанні електронних звітів;

     створювати та подавати звіти:

     до органів ДФС – звіт з єдиного внеску;

     до Пенсійного Фонду України – «Відомості про осіб, які підлягали загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню на випадок безробіття, отримували допомогу по безробіттю (крім одноразової її виплати для організації безробітним підприємницької діяльності) та матеріальну допомогу у період професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації»;

     до органів Державної служби статистики України – «Баланс», «Фінансовий звіт суб’єкта малого підприємництва», «Спрощений фінансовий звіт суб’єкта малого підприємництва» та «Звіт про фінансові результати».
     Інші можливості онлайн сервісу iFin Zvit надаються на комерційній основі.

     Контактні дані служби технічної підтримки:

     (044) 22-77-066;

     http://forum.ifin.ua
     1.3. Програмне забезпечення «SONATA» надає можливість безкоштовно підписувати та подавати податкову звітність, що імпортована з інших програмних продуктів, до органів ДФС, Пенсійного фонду України та Державної служби статистики України в електронному вигляді.

     Контактні дані служби технічної підтримки:

     (093) 663-44-48;

     (095) 006-49-00;

     (096) 650-03-54;

     (057) 761-90-05;

     (050) 924-30-53;

     (048) 794-51-37;

     (0552) 327-318;

     електронна пошта пошта: support@sonata.biz.ua

     1.4. Онлайн сервіс «Звіт Оператор» надає можливість безкоштовно формувати та подавати звітність до органів ДФС.

     Контактні дані служби технічної підтримки:

     (044) 359-05-65;

     електронна пошта: info@zvitoperator.ua

     1.5 Веб-портал «TAXER» надає клієнтам АЦСК ІДД можливість підписати та відправити електронну звітність до органів ДФС із будь-якого браузера без додаткової інсталяції програмного забезпечення.
     Клієнти АЦСК ІДД мають можливість безкоштовно:

     створити та відправити звіти до органів ДФС, а саме:

     податкову декларацію платника єдиного податку;

     податкову декларацію про майновий стан і доходи;

     звіт про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску, а також ряд інших документів.

     завантажити сформовані звіти та відправити їх до органів ДФС, Пенсійного фонду України;

     сформувати рахунки для оплати податку на доходи фізичних осіб, єдиного податку та єдиного внеску;

     користуватись функціями податкового календаря;

     отримати технічну підтримку.

     Інші можливості надаються на комерційній основі.

     Контактні дані служби технічної підтримки:

     0-800-509-545;

     http://taxer.ua

     Платники податків, які отримали ключі ЕЦП від АЦСК ІДД можуть подавати до органів ДФС звітність (за винятком звітів з єдиного внеску) в електронному вигляді за допомогою сервісу «Електронний кабінет платника податків», який надає можливість платникам податків безкоштовно підготувати і подати у режимі реального часу до органів ДФС електронну звітність, а також переглянути інформацію щодо стану їх розрахунків з бюджетом, зокрема інформацію про заборгованість зі сплати податків і зборів.

     У випадку виявлення збоїв у роботі сервісу «Електронний кабінет платника податків» заявник може отримати консультацію надіславши повідомлення на електрону адресу: kpp_support@minrd.gov.ua

     Інформація про безкоштовне програмне забезпечення (онлайн сервіси), яке можливо використовувати при формуванні та підписанні звітності з єдиного внеску безкоштовними ключами, сформованими АЦСК ІДД, наведена на офіційному інформаційному ресурсі АЦСК ІДД (www.acskidd.gov.ua) у розділі «Програмне забезпечення».

Декларування

Застосування  податкової знижки   у разі  сплати  страхових внесків  за договором довгострокового страхування життя

Згідно з положеннями Податкового кодексу України  платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника податку за наслідками звітного податкового року, визначеного з урахуванням положень пункту 164.6 статті 164 цього Кодексу, такі фактично здійснені ним протягом звітного податкового року, зокрема,   суму витрат платника податку на сплату страхових платежів (страхових внесків, страхових премій) та пенсійних внесків, сплачених платником податку страховику-резиденту, недержавному пенсійному фонду, банківській установі за договорами довгострокового страхування життя, недержавного пенсійного забезпечення, за пенсійним контрактом з недержавним пенсійним фондом, а також внесків на банківський пенсійний депозитний рахунок, на пенсійні вклади та рахунки учасників фондів банківського управління як такого платника податку, так і членів його сім'ї першого ступеня споріднення, які не перевищують (у розрахунку за кожний з повних чи неповних місяців звітного податкового року, протягом яких діяв договір страхування):

-  при страхуванні платника податку або за пенсійним контрактом з недержавним пенсійним фондом платника податку, або на банківський пенсійний депозитний рахунок, пенсійний вклад, рахунок учасника фонду банківського управління чи за їх сукупністю - суму, визначену в абзаці першому підпункту 169.4.1 пункту 169.4 статті 169 цього Кодексу (у 2014 році 1710 грн.);

-  при страхуванні члена сім'ї платника податку першого ступеня споріднення або за пенсійним контрактом з недержавним пенсійним фондом, або на банківський пенсійний депозитний рахунок, пенсійний вклад, рахунок учасника фонду банківського управління на користь такого члена сім'ї чи за їх сукупністю - 50 відсотків суми, визначеної в абзаці першому підпункту 169.4.1 пункту 169.4 статті 169 цього Кодексу, в розрахунку на кожного застрахованого члена сім'ї (у 2014 році 855 грн.).

 Договір довгострокового страхування життя – це  договір страхування життя строком на п'ять і більше років, який передбачає страхову виплату одноразово або у вигляді ануїтету, якщо застрахована особа дожила до закінчення терміну дії договору страхування чи події, передбаченої у договорі страхування, або досягла віку, визначеного договором. Такий договір не може передбачати часткових виплат протягом перших п'яти років його дії, крім тих, що здійснюються у разі настання страхових випадків, пов'язаних із смертю чи хворобою застрахованої особи або нещасним випадком, що призвело до встановлення застрахованій особі інвалідності I або II групи чи встановлення інвалідності особі, яка не досягла вісімнадцятирічного віку. При цьому платник податку - роботодавець не може бути вигодонабувачем за такими договорами страхування життя (підпункт 14.1.52, стаття 14 Податкового кодексу України).

Якими документами  підтверджуються  витрати, що включаються до податкової знижки

Згідно з пп. 166.2.1 п. 166.2 ст. 166 Податкового кодексу до податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача). При цьому в зазначених документах обов'язково має бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк їх продажу (виконання, надання).

Відповідно до пп. 166.2.2 цього пункту оригінали зазначених документів не надсилаються органу ДФС, але підлягають зберіганню платником податку протягом строку давності, встановленого Податковим кодексом. 

На вимогу органу ДФС та в межах його повноважень, визначених законодавством, платники податку зобов'язані пред'являти документи і відомості, пов'язані з виникненням доходу або права на отримання податкової знижки, обчисленням і сплатою податку, та підтверджувати необхідними документами достовірність відомостей, зазначених у податковій декларації з цього податку (пп. «в» п. 176.1 ст. 176 Податкового кодексу).

Трансфертне ціноутворення

 Щодо документації з трансфертного ціноутворення, яку платник податків надає на запит центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику

Відповідно до норм підпунктів 39.4.7 і 39.4.8 п. 39.4 ст. 39 Кодексу (у редакції, що діяла до 01.01.2015 р.) для різних категорій платників було встановлено окремі вимоги для подання документації на запит центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику.

Платники податків (крім великих платників податків) були зобов'язані подати первинну документацію щодо окремих контрольованих операцій та іншу документацію (сукупність документів або єдиний документ, складений у довільній формі), якими вони можуть обґрунтувати відповідність договірних цін вказаної контрольованої операції рівню звичайних цін протягом місяця з дня, що настає за днем надходження запиту.

Великі платники податків були зобов'язані подати документацію (сукупність документів або єдиний документ, складений у довільній формі), яка повинна містити інформацію із переліку, встановленого підпунктом 39.4.8 п. 39.4 ст. 39 Кодексу протягом двох місяців з дня, що настає за днем надходження запиту.

Новою редакцією ст. 39 Кодексу з 01.01.2015 р. правила подання платниками податків документації змінено та уніфіковано для всіх категорій платників. Згідно з пп. 39.4.4 п. 39.4 ст. 39 Кодексу (у редакції, що діє після 01.01.2015 р.) на запит центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, усі платники податків протягом місяця з дня отримання запиту подають документацію, яка повинна містити інформацію, зазначену у пп. 39.4.6 п. 39.4 ст. 39 Кодексу.

З урахуванням рішення Конституційного Суду України у справі N 1-рп/99 від 09.02.99 р. (справа про зворотну дію в часі законів та інших нормативно-правових актів) при направленні після 01.01.2015 р. Державною фіскальною службою України запитів платникам податків про надання документації з трансфертного ціноутворення щодо окремих контрольованих операцій, здійснених у 2013 - 2014 рр., платники податків та контролюючі органи зобов'язані застосовувати норми підпунктів 39.4.4 - 39.4.9 п. 39.4 ст. 39 Кодексу у редакції, що діє після 01.01.2015 р., тобто застосовувати норми, чинні на момент направлення запиту.

 Щодо застосування до платників податків штрафних санкцій за неподання звіту про контрольовані операції за 2013 р.

Відповідно до пп. 39.4.2 п. 39.4 ст. 39 та п. 24 підрозділу 10 розділу XX "Перехідні положення" Кодексу (у редакції, що діяла до 01.01.2015 р.) звіт про контрольовані операції, здійснені платниками в період з 1 вересня по 31 грудня 2013 р., подається до 01.10.2014 р.

Згідно з п. 120.3 ст. 120 Кодексу (у редакції, що діяла до 01.01.2015 р.) неподання платником податків звіту про проведені ним протягом року контрольовані операції відповідно до вимог п. 39.4 ст. 39 Кодексу тягне за собою накладання штрафу у розмірі 100 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.

З 01.01.2015 р. п. 120.3 ст. 120 Кодексу викладено в новій редакції, відповідно до якої неподання платником податків звіту про здійснені ним протягом року контрольовані операції або невключення до такого звіту інформації про всі здійснені протягом звітного періоду контрольовані операції відповідно до вимог п. 39.4 ст. 39 Кодексу тягне за собою накладення штрафу у розмірі:

- 100 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, - у разі неподання (несвоєчасного подання) звіту про контрольовані операції;

- 5 відсотків суми контрольованих операцій, що не задекларовані у звіті.

Із урахуванням позиції Вищого адміністративного суду України, викладеної у листі від 24.11.2011 р. N 2198/11/13-22, щодо застосування штрафних санкцій у разі встановлення та фіксації у 2015 р. контролюючими органами фактів неподання платниками податків звітів про здійснені ними в період з 1 вересня по 31 грудня 2013 р. контрольовані операції застосовується штрафна санкція у розмірі 100 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, тобто на 01.01.2013 р.

Штрафні санкції до платників податків у розмірі 5 відсотків суми контрольованих операцій, що не задекларовані ними у поданих звітах про контрольовані операції за 2013 р., не застосовуються.

У разі встановлення контролюючими органами після 01.01.2015 р. фактів:

- неподання платником податків звіту про контрольовані операції, здійснені ним у 2014 р., - застосовується штрафна санкція у розмірі 100 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої на 01.01.2014 р.;

- невключення до поданого звіту про контрольовані операції за 2014 р. окремих контрольованих операцій, - застосовується штрафна санкція у розмірі 5 відсотків суми контрольованих операцій, що не задекларовані у звіті.

 Щодо процедури застосування штрафних санкцій, передбачених п. 120.3 ст. 120 Кодексу у разі:

а) неподання платником податків звіту про здійснені ним протягом року контрольовані операції або неподання документації з трансфертного ціноутворення;

б) невключення до звіту про контрольовані операції інформації про всі здійснені протягом звітного періоду контрольовані операції.

Пунктом 116.1 ст. 116 Кодексу встановлено, що у разі застосування контролюючими органами до платника податків штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) за порушення законів з питань оподаткування такому платнику податків надсилаються (вручаються) податкові повідомлення-рішення.

Відповідно до пп. 78.1.2 п. 78.1 ст. 78 Кодексу (у редакції, що діє після 01.01.2015 р.) документальна позапланова перевірка здійснюється, якщо платником податків не подано в установлений законом строк податкову декларацію, розрахунки, звіт про контрольовані операції або документацію з трансфертного ціноутворення, якщо їх подання передбачено законом, а в контролюючих органах наявна інформація щодо фактів здійснення платником податків діяльності, що призвела до виникнення об'єктів оподаткування, наявності показників, які підлягають декларуванню, відповідно до вимог цього Кодексу та/або наявності діючих (у тому числі призупинених) ліцензій на право здійснення діяльності з підакцизною продукцією, яка підлягає ліцензуванню згідно із законодавством.

Відповідно до пп. 78.1.15 п. 78.1 ст. 78 Кодексу (у редакції, що діє після 01.01.2015 р.) документальна позапланова перевірка здійснюється у разі неподання платником податків або подання з порушенням вимог п. 39.4 ст. 39 Кодексу звіту про контрольовані операції та/або документації з трансфертного ціноутворення або у разі встановлення порушень під час моніторингу такого звіту або документації відповідно до вимог підпунктів 39.4 і 39.5 ст. 39 Кодексу.

Таким чином:

а) у разі наявності у контролюючого органу інформації, що платником податків у звітному періоду проводились контрольовані операції, але у встановлений Кодексом строк ним не подано звіт про контрольовані операції, або на запит центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, не подано документацію про здійснені ним контрольовані операції, контролюючим органом здійснюється документальна позапланова перевірка відповідно до пп. 78.1.2 п. 78.1 ст. 78 Кодексу;

б) у разі якщо контролюючим органом під час моніторингу (аналізу) поданого платником податків звіту про контрольовані операції встановлено невключення до такого звіту інформації про всі здійснені ним протягом звітного періоду контрольовані операції, що є порушенням вимог п. 39.4 ст. 39 Кодексу, контролюючим органом здійснюється документальна позапланова перевірка відповідно до пп. 78.1.15 п. 78.1 ст. 78 Кодексу.

Враховуючи повноту наявної в контролюючому органі інформації та матеріалів, документальна перевірка може бути невиїзною або виїзною. Перевірка проводиться відповідно до положень глави 8 розділу II Кодексу. Головною метою такої перевірки є притягнення платника податків за порушення вимог п. 39.4 ст. 39 Кодексу та застосування до нього штрафних (фінансових) санкцій (штрафів), встановлених п. 120.3 ст. 120 Кодексу.

Зазначена перевірка не є перевіркою контрольованих операцій у розумінні пп. 39.5.2 п. 39.5 ст. 39 Кодексу, оскільки предметом цієї перевірки не є перевірка питання трансфертного ціноутворення, визначені ст. 39 Кодексу, а саме повноти нарахування і сплати податків під час здійснення платником податків контрольованих операцій відповідно до принципу "витягнутої руки".

Результати перевірки оформлюються відповідно до ст. 86 Кодексу. Податкове повідомлення-рішення (з розрахунком штрафних (фінансових) санкцій) приймається керівником контролюючого органу (його заступником) у порядку, визначеному п. 86.8 цієї статті.

Податкове повідомлення-рішення щодо сплати штрафу за формою "Р" складається та надсилається (вручається) платнику податків у порядку, визначеному ст. 58 Кодексу. Зарахування спеціальних штрафних санкцій здійснюється за кодом бюджетної класифікації 21081100.

Процедура податкового компромісу

Податковий компроміс - це режим звільнення від юридичної відповідальності платників податків та/або їх посадових (службових) осіб за заниження податкових зобов’язань з податку на прибуток підприємств та/або податку на додану вартість.

Платник податків, який вирішив скористатися процедурою податкового компромісу має право подати уточнюючі розрахунки податкових зобов’язань з податку на прибуток підприємств та/або податку на додану вартість, в яких визначає суму завищення витрат та/або суму завищення податкового кредиту.

Сума заниженого податкового зобов'язання з податку на прибуток підприємств та/або податку на додану вартість сплачується в розмірі 5%такої суми. При цьому 95% суми заниженого податкового зобов'язання вважаються погашеними, штрафні санкції не застосовуються, пеня не нараховується.

Податковий компроміс з урахуванням строків давності застосовується до правовідносин, що виникли до 01 квітня 2014 року

Під строками давності розуміється визначення грошових зобов’язань протягом 1095 днів з дня, що настає за останнім днем граничного строку подання податкової декларації, а якщо така декларація була подана пізніше, - за днем її фактичного подання.

Термін, протягом якого платник може скористатися своїм правом щодо податкового компромісу становить 90 днів з дати набрання чинності Законом України № 63 від 25.12.2014 року.

Тобто подати уточнюючі розрахунки платник може в період з 17.01.2015 року по 16.04.2015 року включно.

Платник податків сплачує податкові зобов’язання, визначені в уточнюючому розрахунку та/або податковому повідомленні-рішенні протягом 10 календарних днів з дня, наступного за днем узгодження.

Днем узгодження вважається день отримання повідомлення контролюючого органу про відсутність необхідності проведення документальної позапланової перевірки,  а в разі прийняття рішення про необхідність проведення документальної позапланової перевірки - день отримання довідки, що підтверджує правомірність  визначення сум податкових зобов’язань в уточнюючому розрахунку, або день отримання податкового повідомлення-рішення, прийнятого за результатами такої перевірки.

Зазначені норми передбачені підрозділом 9' 2  розділу ХХ Податкового кодексу України.

Податок на додану вартість

Чи звільняються від оподаткування ПДВ операції з постачання (предплати) на митній території України періодичних видань друкованих засобів масової інформації та книжок, учнівських зошитів, підручників та навчальних посібників, словників українсько-іноземної або іноземно-української мови та послуг із виготовлення (друкування) періодичних видань друкованих засобів масової інформації?

Звільняються від оподаткування ПДВ з постачання (передплати) та доставки періодичних видань друкованих засобів масової інформації (крім видань еротичного характеру) вітчизняного виробництва, підготовлення (літературне, наукове і технічне редагування, коригування, дизайн та верстка), виготовлення (друк на папері чи запис на електронному носієві), розповсюдження книжок, у тому числі електронного контенту (крім видань еротичного характеру) вітчизняного виробництва, учнівських зошитів, підручників та навчальних посібників, словників українсько-іноземної або іноземно-української мови вітчизняного виробництва на митній території України.

Який порядок заповнення додатку 2 до податкової декларації з ПДВ «Розрахунок суми залишку від’ємного значення попередніх податкових періодів до 01.02.2015 (Д2)»?

Всі підсумкові показники по кожній графі таблиці 1 додатка 2 до декларації вказуються в рядку «Усього», який завжди є першим рядком таблиці;

розшифровка показника рядка «Усього» кожної графи таблиці 1 додатка 2 до декларації здійснюється в хронологічному порядку, починаючи зверху із звітного періоду, який є найближчим до дати подання декларації (найновіший звітний період) та закінчуючи найбільш давнім звітним періодом;

не можуть бути одночасно заповнені в одному рядку графи 2 – 5 додатка 2 до декларації.

У таблиці 2 «Розрахунок суми бюджетного відшкодування за звітні (податкові) періоди до 01 лютого 2015 року додатку 2, починаючи з лютого 2015 року (I кварталу 2015 року), зазначаються:

у рядку 1 - сума частини залишку від’ємного значення попередніх звітних (податкових) періодів, фактично сплачена постачальникам товарів/послуг або до Державного бюджету України (графа 12 таблиці 1 (додаток 2));

у рядку 1.1 - сума сплаченого від’ємного значення попередніх звітних (податкових) періодів, яка сформована за рахунок придбання або спорудження (будівництва) основних фондів, визначена з рядка 1;

у рядку 2 - обсяг оподатковуваних операцій за останні 12 календарних місяців за вирахуванням суми податку, яка підлягає бюджетному відшкодуванню на рахунок платника у банку за поточний звітний (податковий) період та відображена у рядку 23 декларації за поточний звітний (податковий) період;

у рядку 3 - сума, що підлягає бюджетному відшкодуванню (зазначається сума з рядка 1, яка менша або дорівнює значенню рядка 2, або сума рядка 1.1) (значення цього рядка переноситься до рядка 30 декларації за поточний звітний (податковий) період).

Який порядок відображення постачальником в обліку з ПДВ операції з постачання товарів/послуг, за якою не складена (але мала бути складена) податкова накладна та не відображено податкові зобов’язання?

За операцією з постачання товарів/послуг, за якою у звітному податковому періоді не складено податкову накладну, податкове зобов’язання в податковій декларації з ПДВ відображається на підставі документу бухгалтерського обліку.

У разі виявлення факту нескладення у минулому звітному податковому періоді за операцією з постачання податкової накладної і не відображення за такою операцією в податковій декларації з ПДВ податкових зобов’язань платник податку зобов’язаний надіслати до контролюючого органу уточнюючий розрахунок та уточнюючий додаток 5 до такої податкової декларації з ПДВ. В уточнюючому додатку 5 зазначена операція відображається в рядку «Інші».

Який порядок складання податкової накладної платником ПДВ при отриманні послуг від нерезидента на митній території України?

У разі складання податкової накладної отримувачем (покупцем) послуг від нерезидента, місце постачання яких розташоване на митній території України:

у рядку «Індивідуальний податковий номер продавця» відображається умовний ІПН «500000000000», а у разі, якщо такі послуги не призначаються для використання у господарській діяльності або придбані з метою їх використання для постачання послуг за межами митної території України або послуг, місце постачання яких визначається відповідно до п. 186.3 статті 186 розділу V Податкового кодексу України, - умовний ІПН «200000000000»;

у рядку «Особа (платник податку) – продавець» зазначається найменування (П. І. Б.) нерезидента;

у рядку «Місцезнаходження (податкова адреса) продавця» зазначається країна, в якій зареєстрований продавець (нерезидент);

у рядках, відведених для заповнення даних покупця, отримувач (покупець) зазначає власні дані

У верхній лівій частині такої податкової накладної робиться відповідна помітка «X» та зазначається тип причини 14 - Складена отримувачем (покупцем) послуг від нерезидента.

Решта реквізитів заповнюються відповідно до норм Порядку заповнення податкової накладн

В яких випадках в податковій накладній слід зазначати тип причини її складання «08» - постачання для операцій, які не є об’єктом оподаткування ПДВ, або «09» - постачання для операцій, які звільнені від оподаткування ПДВ?

Платник податку складає податкову накладну, у верхній лівій частині якої робиться відповідна помітка «Х» та зазначається тип причини, зокрема:

08 - Постачання для операцій, які не є об’єктом оподаткування податком на додану вартість;

09 - Постачання для операцій, які звільнені від оподаткування податком на додану вартість, у разі якщо таким платником податку придбані товари/послуги, за якими суми ПДВ попередньо були включені до податкового кредиту, починають використовуватися в операціях, які не є об’єктом оподаткування або звільняються від оподаткування.

Прес-служба ДФС повідомляє

З початку року 85,3 тис. платників отримали безкоштовні цифрові підписи від ДФС

З початку поточного року Акредитованим центром сертифікації ключів ДФС безкоштовно видано 244 тис. посилених сертифікатів відкритих ключів. Їх власниками стали 85,3 тис. платників податків.

Понад 132 тис. електронних ключів отримали фізичні особи. За вказаний період клієнтами Центру стали 60 тис. таких платників.

Власниками цифрових підписів від ДФС серед юридичних осіб стали 25,3 тис. осіб, яким видано 111,8 тис. посилених сертифікатів.

Нагадаємо, що у зв’язку зі зміною найменування АЦСК ІДД ДФС сформовано нові технологічні сертифікати центру та серверів центру, які необхідно додати до файлового сховища програмного забезпечення, що використовується для накладення електронного цифрового підпису на електронні документи.

Завантажити повний перелік актуальних технологічних сертифікатів АЦСК ІДД ДФС можна у розділі «Сертифікати АЦСК»офіційного інформаційного ресурсу.

Майже 2,6 тис. платників податків звернулися до ДФС із заявами щодо податкового компромісу

Протягом січня-березня поточного року майже 2,6 тис. платників податків вирішили скористатися законодавчим механізмом щодо досягнення податкового компромісу. Вони подали до органів ДФС понад 3,2 тис. заяв.

В результаті досягнення податкового компромісу до бюджету вже надійшло 261,5 млн. гривень.

Нагадуємо, що скористатися податковим компромісом платники податків можуть до 16 квітня поточного року включно. Отримати роз’яснення щодо особливостей застосування цього механізму можна в контакт-центрі ДФС України. Протягом січня-березня фахівцями центру вже надано 931 відповідь на запитання платників податків щодо зазначеної тематики.

Довідково:

Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей уточнення податкових зобов’язань з податку на прибуток підприємств та податку на  додану вартість у разі застосування податкового компромісу», який Верховна Рада України  ухвалила 25 грудня 2014 року, набув чинності 17 січня 2015 року.

Відповідно до закону, при застосуванні процедури податкового компромісу платник має сплатити 5% від суми задекларованих або визначених у податковому повідомленні-рішенні податкових зобов'язань. При цьому інші 95 відс. такої суми вважаються погашеними, а штрафні санкції та пеня не нараховуватимуться. 

У січні-березні 2015 року до зведеного бюджету зібрано 126,4 млрд. гривень

За оперативними даними у січні-березні 2015 року до зведеного бюджету зібрано 126,4 млрд. грн., що на 32,9 млрд. грн., або на 35,2 відс., більше січня-березня попереднього року. До державного бюджету забезпечено 105,4 млрд. грн., до місцевих бюджетів – 21 млрд. гривень.

«Таке зростання надходжень зумовлено декларуванням податку на прибуток за 2014 рік (сплата податку до бюджету у березні 2015 року склала 10,1 млрд. грн., що на 2,2 млрд. грн. більше, ніж у березні 2014 року) та збільшенням декларування та сплати ПДВ (у березні 2015 р. до бюджету платниками сплачено 10,3 млрд. грн. податку, що на 4,7 млрд. грн. більше, ніж у минулому році). Хочу наголосити, що збільшення надходжень досягнуто не за рахунок сплати податків наперед. Так, переплата платежів до державного бюджету у березні зменшилась на 2,4 млрд. грн. (-5,7%).Крім того, зростання надходжень до бюджету досягнуто завдяки внесенню змін до податкового, бюджетного законодавства, а також за рахунок продовження відпрацювання ризикових платників», - заявив т.в.о. Голови ДФС України Максим Мокляк. 

Надходження (збір) до загального фонду державного бюджету склали 105,4 млрд. грн., індикативні показники Міністерства фінансів України виконано на 109,9 відс., додатково забезпечено 9,5 млрд. гривень.

У розрізі основних платежів у січні-березні 2015 року приріст до відповідного періоду 2014 року забезпечено з податку на додану вартість із ввезених на територію України товарів – на 71,9 відс. (+12,5 млрд. грн.), податку на додану вартість з вироблених на території України товарів (робіт, послуг) – на 32,1 відс. (+6,1 млрд. грн.), акцизного податку з вироблених в Україні підакцизних товарів (продукції) – на 52,1 відс. (+2,6 млрд. грн.), ввізного мита – у 3 рази (+4,2 млрд. грн.), збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ для споживачів усіх форм власності – на 36,9 відс. (+0,3 млрд. грн.), частини чистого прибутку (доходу), що вилучається до держбюджету – на 69,4 відс. (+0,2 млрд. грн.) тощо.

У повному обсязі виконано завдання Міністерства фінансів України з податку на додану вартість із ввезених на територію Україні товарів – 109,3 відс. (+2,5 млрд. грн.), податку на додану вартість з вироблених в Україні товарів – 123 відс. (+4,7 млрд. грн.), податку на прибуток підприємств – 111,5 відс. (+1,5 млрд. грн.), податку та збору на доходи фізичних осіб – 103,9 відс. (+0,4 млрд. грн.), ввізного мита – 104,1 відс. (+0,2 млрд. грн.), збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ для споживачів усіх форм власності – 112,8 відс. (+0,1 млрд. грн.), частини чистого прибутку (доходу), що вилучається до держбюджету – 166,8 відс. (+0,2 млрд. грн.) тощо.

З початку року платникам податків на рахунки відшкодовано 12 млрд. грн. податку на додану вартість.

Надходження єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування склали 40,1 млрд. гривень.

Кількість адмінпослуг, наданих ЦОПами у січні-лютому поточного року, перевищила півмільйона

На сьогодні 465 Центрів обслуговування платників ДФС надають 93 адміністративні послуги (57 податкових та 36 митних). Протягом січня – лютого 2015 року ЦОПами надано понад 0,5 млн. таких послуг.

Серед них найбільш запитуваною залишається послуга з видачі картки платника податків та внесення до паспорта громадянина даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків. У звітній період було надано майже 221,5 тис. цих послуг, з яких понад 116 тис. – у лютому.

Також користуються попитом суб`єктів господарювання послуги з реєстрації книг обліку розрахункових операцій та видачі довідки про відсутність заборгованості з платежів до бюджету, що контролюються органами ДФС. Так, за два місяці 2015 року Центрами обслуговування платників було надано майже 31,6 тис. зазначених довідок та майже 50,5 тис. послуг з реєстрації книг обліку розрахункових операцій.

На Запоріжжі працівниками підрозділу власної безпеки ДФС викрито групу хабарників

Працівники підрозділу власної безпеки Державної фіскальної служби України викрили змову службовців ГУ ДФС у Запорізькій області, які намагалися отримати хабар від підприємців.

Гроші у розмірі 30 тис. гривень зажадали начальник одного з відділів Головного управління області разом зі своїми підлеглими - державними ревізорами-інспекторами.

Оперативниками підрозділу власної безпеки ДФС України у ході обшуку вилучено кошти, отримані в якості хабара.

Зловмисників затримано.

Головне управління ДФС у Запорізькій області повідомляє

З 1 липня "єдинники" третьої групи мають використовувати РРО

Кожен споживач має право на якісний товар та обслуговування. Гарантією цьому для покупця є наявність фіскального чеку за придбану продукцію чи надану послугу.

Законом України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи" змінено порядок застосування підприємствами та підприємцями реєстраторів розрахункових операцій.

На сьогодні у Запоріжжі та області понад 3100 суб'єктів господарювання використовують 7110 реєстраторів. А загальна кількість платників ІІ та ІІІ груп складає майже 31 тисячу. Частина з них з 1 липня цього року та з 1 січня наступного перейдуть на касове обслуговування споживачів.

Начальник управління податкового та митного аудиту Головного управління ДФС у Запорізькій області Дмитро Нємшилов зазначив, що з 1 липня 2015 року платники єдиного податку 3-ої групи при здійсненні готівкових розрахунків в обов'язковому порядку повинні використовувати реєстратори розрахункових операцій. За виключенням тих, хто торгує на ринках або продає товари через роздрібні торговельні мережі, використовуючи засоби пересувної торгівлі. Це ж обмеження стосується й платників єдиного податку першої групи, а також другої – третьої груп. З 1 січня 2016 року в обов’язковому порядку повинні також мати РРО "єдинники" 2-ої групи.

Крім того, згідно зі змінами до законодавства, розширений перелік послуг, де повинні застосовуватися касові апарати. Зокрема, це стосується й сфери послуг.

– Розширюється сфера застосування РРО підприємствами, які надають послуги (перукарні, салони краси, спортивні клуби, хімчистки, сервісні центри по ремонту побутової техніки і тому подібне), що також сприятиме захисту прав споживачів у разі отримання недоброякісних послуг і створить можливість звернення до судових органів для захисту своїх прав, запобігатиме потраплянню контрафактних і контрабандних товарів і забезпечить належний контроль обігу готівки. Таким чином, підприємства сфери послуг при проведенні розрахунків повинні застосовувати РРО на загальних підставах, – наголосив Дмитро Нємшилов.

Разом із тим, знято обмеження щодо незастосування РРО при здійсненні торгівлі через Інтернет. Тобто, суб'єкти господарювання при продажі товарів в мережі Інтернет, зокрема фізичні особи-підприємці платники єдиного податку 2 і 3 груп, повинні застосовувати РРО і видавати покупцеві розрахунковий документ встановленої форми.

– У той же час змінами встановлено, що платники єдиного податку другої і третьої груп, які з 1 січня 2015 року до 30 червня 2015 року включно почали застосовувати у власній господарській діяльності зареєстровані, опломбовані в установленому порядку і переведені у фіскальний режим роботи РРО, з дати початку застосування РРО до 1 січня 2017 року звільняються від проведення перевірок щодо дотримання порядку застосування РРО, – прокоментував начальник управління податкового та митного аудиту Головного управління ДФС у Запорізькій області.

Керівник запорізького театру задекларував свої доходи

Кампанія декларування 2015 року у самому розпалі. Запорізькі платники демонструють свою активну громадянську позицію, декларуючи свої доходи за минулий рік. І відомі запоріжці теж подають приклад своїм співвітчизникам у економічному патріотизмі.

Днями до ДПІ у Запорізькому районі завітав художній керівник Запорізького академічного театру молоді Геннадій Фортус, щоб подати декларацію про майновий стан і доходи, адже він отримував їх у минулому році від кількох податкових агентів – окрім керування театром він займався викладацькою діяльністю.

– Як громадянин країни, яка знаходиться в складній ситуації, я впевнений у своєму обов’язку декларування. Адже бюджетна сфера  утримується за рахунок податків, у тому числі і з наших доходів. І я вважаю, що кожен українець повинен зрозуміти, що той податок, який ми сплачуємо з наших доходів, – це та дещиця, але надзвичайно важливий внесок, який кожен може зробити у сьогоднішніх нелегких умовах, – зазначив Геннадій Фортус.

Традиційно в період кампанії декларування Центри обслуговування платників працюють в посиленому режимі: по буднях – до восьмої вечора, в суботу з 9:00 до 16:00. Нагадуємо, що останній день подачі декларації – 30 квітня.

За І квартал 2015 року місцеві бюджети Запоріжжя отримали на 11% більше від запланованого

До місцевих бюджетів у січні-березні поточного року платники спрямували 756 мільйонів гривень, що на 135 мільйонів гривень або на 22 відсотки більше, ніж торік. Це на 11 відсотків перевищує запланований показник рішеннями місцевих рад. Про це повідомив начальник Головного управління ДФС у Запорізькій області Олексій Кавилін.

Серед податків, які формують основні доходи місцевих скарбниць, найбільше сплачено податку на доходи фізичних осіб – 396 мільйонів гривень. З початку року згідно зі змінами до Бюджетного та Податкового кодексів його частина у місцевих бюджетах складає 75%, інші 25% спрямовуються до держбюджету. Порівняно з січнем-березнем 2014 року надходження з ПДФО до місцевого бюджету зросли на 43 мільйони гривень або на 12 відсотків.

Від плати за землю місцева казна поповнилась на 136 мільйонів гривень, що на 22 мільйони гривень або на 20 відсотків більше, ніж за І квартал 2014 року.

Надходження з єдиного податку складають 87 мільйонів гривень, а це на 22 мільйони гривень або на 34 відсотки перевищує сплату від суб'єктів спрощеної системи оподаткування у січні-березні минулого року. Крім того, цей показник майже на чверть більше за очікуваний.

– Зростання фактичних надходжень більш ніж на 10 відсотків порівняно з прогнозними та на понад 20 відсотків – за торішній І квартал, передусім, пов'язано з децентралізацією бюджетної та податкової системи внаслідок реформування. Тому додаткові ресурси місцевих бюджетів повинні стимулювати розвиток територій та йти виключно на потреби громад – там, де ці податки сплачуються, – відзначив Олексій Кавилін.

За І квартал до державного бюджету платники забезпечили сплату 733 мільйонів гривень, що на 260 мільйонів гривень перевищує сплату за аналогічний період минулого року.

Найбільше надійшло податку на прибуток підприємств – 249 мільйонів гривень, що на 102 мільйона гривень або 70 відсотків більше за січень-березень 2014 року. Податку на доходи фізичних осіб сплачено на рівні 205 мільйонів гривень, стільки ж – податку на додану вартість. Рентної плати за користування надрами підприємства спрямували 36,5 мільйона гривень, військового збору – 54 мільйона гривень.

Усього за січень-березень 2015 року до бюджетів усіх рівнів у Запорізькому регіоні надходження склали майже 1,5 мільярда гривень (без показників Спеціалізованої ДПІ з обслуговування великих платників у м. Запоріжжі).

Запорізька митниця ДФС майже на 20% підвищила основний метод визначення митної вартості

У Запорізькому регіоні у зоні діяльності митниці значно зріс показник застосування основного методу визначення митної вартості товарів, які імпортуються за «прямими» контрактами. За перший квартал поточного року Запорізькою митницею ДФС митну вартість було скориговано на 36% менше минулорічних показників. Про це повідомив начальник Запорізької митниці ДФС Олексій Мужев під час робочої зустрічі з митними брокерами та підприємствами, що здійснюють зовнішньоекономічну діяльність, та представниками Громадської ради при ГУ ДФС у Запорізькій області.

- Це один із позитивних результатів нашої співпраці з бізнесом. В умовах змін законодавства, зростання курсу основних іноземних валют по відношенню до гривні залишилось важливим знаходження законодавчого компромісу у відносинах митниці та суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності при вирішенні питань, пов’язаних з визначенням бази оподаткування та відповідно податковим навантаженням на імпортовані товари, - підкреслив Олексій Мужев.

У ході зустрічі учасники обговорили питання, пов’язані з виконанням митних процедур, зокрема, стосовно адміністрування митних платежів, митної вартості товарів, яка є базою оподаткування для нарахування та сплати законодавчо передбачених податків, у тому числі і додаткового імпортного збору.

Один із представників запорізької фірми перевізника позитивно відзначив роботу Запорізької митниці, відмітив її всебічну підтримку від оперативного вирішення проблемних питань до консультування при оформленні митних декларацій.

Під час заходу відбувся конструктивний діалог митників із представниками комітетів Громадської ради при ГУ ДФС у Запорізькій області та суб’єктами ЗЕД.

Проблемні питання та пропозиції, що прозвучали від учасників робочої зустрічі, будуть направлені на розгляд до Департаменту адміністрування митних платежів Державної фіскальної служби України.

Майже 150 запорізьких платників податків вже досягли податкового компромісу

На кінець березня поточного року відповідні відомості на отримання податкового компромісу подали понад 280 запорізьких підприємств на загальну суму 5-процентної сплати 5,7 мільйона гривень. Як зазначив начальник ГУ ДФС у Запорізькій області Олексій Кавилін, наразі 148 запорізьких платників досягли податкового компромісу, при цьому вже сплативши до бюджету 2,3 мільйона гривень. З них ПДВ - на 1,3 мільйона гривень, податку на прибуток – понад 1-го мільйон гривень.

- Якщо на початок березня 2015 року кількість підприємств, яким надано право на застосування податкового компромісу, склала понад 50, то станом на кінець березня їхнє число зросло більш ніж втричі. Адже це - унікальна можливість платників уникнути фінансової, адміністративної і кримінальної відповідальності за заниження податкових зобов'язань з податку на прибуток і ПДВ за будь-який період до 1 квітня 2014 року, - підкреслив Олексій Кавилін.

Нагадаємо, що при застосуванні процедури податкового компромісу платник має сплатити 5% від суми задекларованих або визначених у податковому повідомленні-рішенні податкових зобов'язань. При цьому інші 95% такої суми вважаються погашеними, а штрафні санкції та пеня не нараховуватимуться.

Крім того, якщо відносно платника податків розпочата документальна податкова перевірка або складено акт за наслідками такої перевірки, він також за власним бажанням може подати відповідні уточнюючі розрахунки податкових зобов’язань.

Ті підприємства, які мають намір надавати відомості для досягнення податкового компромісу, повинні встигнути це зробити до кінцевого терміну – 16 квітня 2015 року.

Від роботи запорізьких оперативників – 2 млн. грн. до бюджету

Саме така сума за минулий тиждень надійшла до бюджетів усіх рівнів від діяльності запорізьких співробітників податкової міліції області.

До Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості по 8 кримінальних правопорушеннях, у т.ч. 2 – за ст.212 КК України (ухилення від сплати податків), 3 – за ст.191 КК України (заволодіння чужим майном) та 3 – за іншими статтями КК України.

За минулий тиждень співробітники оперативних підрозділів з незаконного обігу вилучили товарно-матеріальних цінностей на суму понад 1,2 млн. гривень.

При відпрацюванні суб’єктів господарювання, які здійснюють діяльність у сфері зовнішньоекономічної діяльності, розпочато кримінальне провадження за ч. 1 ст.205-1 КК України за фактом підробки документів, які були подані для державної перереєстрації підприємства, яке займається оптовою торгівлею паливно-мастильними матеріалами.

Три запорізькі підприємства хотіли незаконно заволодіти півтора мільйонами бюджетних коштів

Співробітники оперативного управління ГУ ДФС у Запорізькій області розпочали три кримінальних провадження за ч.5 ст.191 КК України за фактом заволодіння бюджетними коштами у сумі понад 1,5 млн. гривень. Про це повідомив начальник оперативного управління ГУ ДФС у Запорізькій області Ігор Волков.

Одне з підприємств обласного центру, яке є переможцем тендерних закупівель, мало отримати 500 тис. гривень з державного бюджету для виконання різноманітних робіт. Проте його посадові особи спрямували їх на інше підприємство з ознаками фіктивності, що призвело до розтрати бюджетних коштів в особливо великих розмірах. Наразі стосовно керівників розпочато кримінальне провадження за ч.5 ст.191 КК України.

Запорізькі оперативники розпочали кримінальне провадження за фактом несплати державі 2,4 млн. грн.

Одне із суб’єктів господарювання запорізької області донедавна надавало різноманітні послуги іншим підприємствам. Але кожен раз, коли посадові особи здавали до інспекції податкову звітність, не "забували " вказувати й фіктивні операції, аби не сплачувати податки. Таким чином, після аналізу звітності, був виявлений факт ухилення несплати податків у сумі понад 2,4 млн. гривень. Наразі у відношенні посадових осіб розпочато кримінальне провадження.

Власник підприємства, не придбавши ліцензію, позбувся товару на 1,2 млн. грн.

 Співробітники податкової міліції області перевіряючи підприємства, що зберігають та реалізовують компонент моторного палива альтернативного, яке використовується в хімічній промисловості (виробництво лаків, розчинів тощо), виявили податкове порушення.

Так, на одному з підприємств встановлено факт реалізації такого палива, до речі, це паливо розглядається як суміш на основі не денатурованого етилового спирту та потребує отримання ліцензії на право оптової торгівлі спиртом, а також довідки про внесення місця зберігання спирту до ЄДР місць зберігання.

 Але на момент перевірки ні службові особи, ані власник підприємства ані зміг "знайти" ліцензії на право оптової торгівлі спиртом та довідки про внесення місця зберігання спирту до Єдиного державного реєстру місць зберігання.

У результаті вилучено понад 48 тис. літрів компоненту моторного палива альтернативного на загальну суму понад 1,2 млн. гривень.

Запорізькі митники з митними брокерами обговорили питання сумлінного декларування

Нещодавно керівництво Запорізької митниці ДФС спільно з представниками митних брокерів та бізнес-середовища Запорізького регіону провели робочу нараду, аби розглянути практичні питання декларування товарів з використанням митної декларації.

Багато питань стосувались тем розміщення товарів в окремі митні режими та використання митного реєстру об’єктів права інтелектуальної власності. При цьому було наголошено на сумлінності та відповідальності представників ЗЕД під час виконання митних процедур.

Наприкінці наради начальник Запорізької митниці ДФС Олексій Мужев висловив вдячність її учасникам за активну позицію та підкреслив відкритість митниці для діалогу.

За підсумками заходу учасниками було прийнято узгоджене рішення про доцільність проведення наступної наради такого ж формату з інших актуальних питань митного законодавства.

До відомих на Запоріжжі декларантів долучаються науковці та спортсмени

Так, днями до ДПІ в Орджонікідзевському районі, аби задекларувати свої доходи за 2014 рік, завітав професор, доктор технічних наук, ректор Запорізького національного технічного університету Сергій Бєліков.

- На мою думку, декларування доходів це показник чесності і підтримки нашої молодої держави, - зауважив ректор.

Але не тільки науковці виявили бажання виконати свій громадянський обов’язок.

Багаторазовий чемпіон і призер Кубків Європи і світу, бронзовий призер чемпіонату Європи, майстер спорту України по дзюдо Сурен Мкртчян не тільки здав декларацію, а й запросив працівників інспекції розповісти про декларування доходів своїм учням Запорізької обласної федерації панкратіона.

- Податкова культура повинна виховуватись з дитинства, щоб кожен знав для чого, та як саме це потрібно робити, - зазначив спортсмен.

Нагадаємо, що в період декларування час роботи Центру обслуговування платників подовжено: по буднях декларації приймаються до 20-00, у суботу – до 16-00.

Кожен може безкоштовно отримати бланки декларацій і консультації фахівців із заповнення.

Крім того, громадяни можуть скористуватися безкоштовним електронним сервісом, і здати декларацію за допомогою мережі Інтернет.

Новий електронний сервіс ДФС: платник ПДВ може безоплатно отримувати відомості про податкові накладні та/або розрахунки коригування з ЄРПН

Державною фіскальною службою України розроблено новий електронний сервіс для платників податків, який надає можливість платнику ПДВ за запитом до ДФС безоплатно отримувати відомості про податкові накладні та/або розрахунки коригування з Єдиного реєстру податкових накладних (ЄРПН).

Крім того, покупці - платники податку мають можливість отримувати з ЄРПН. електронні копії податкових накладних/розрахунків коригування, які зареєстровані в ЄРПН.

Для отримання податкової накладної/розрахунку коригування, зареєстрованих в ЄРПН, покупець надсилає в електронному вигляді запит до ЄРПН, за яким отримує в електронному вигляді повідомлення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі та податкову накладну/розрахунок коригування в електронному вигляді.

Податкова накладна, складена в електронному вигляді, яка отримана з ЄРПН покупцем, вважається такою, що отримана від постачальника.

Можливість отримання покупцями з ЄРПН електронних копій податкових накладних/розрахунків коригування, які зареєстровані в ЄРПН їх контрагентами – постачальниками передбачена п.201.10 ст.201 Податкового кодексу України.

На Запоріжжі місцеві скарбниці поповнилися на 136 мільйонів гривень від плати за землю

Така сума надійшла до місцевих бюджетів усіх рівнів за три місяці 2015 року, в тому числі від юридичних осіб – 120 млн. грн. та фізичних осіб – майже 16 млн. грн. Про це повідомив начальник Головного управління ДФС у Запорізькій області Олексій Кавилін.

Всього по платі за землю на обліку в територіальних підрозділах ГУ ДФС у Запорізькій області знаходяться близько 490 тисяч землекористувачів, у тому числі 10 тисяч юридичних осіб та 480 тисяч приватних підприємців та громадян.

 Територіальні органи ГУ ДФС у Запорізькій області продовжують практику інформаційного обміну стосовно повного обліку платників земельного податку та орендної плати з іншими державними службами, серед яких ради відповідного рівня, територіальні підрозділи Держземагентства у Запорізькій області, Регіональне відділення Фонду державного майна України по Запорізькій області.

В результаті проведених у січні-березні 2015 року звірок залучено до оподаткування 20 суб’єктів господарської діяльності, їх річна сума нарахувань складає майже 326 тис. грн., загальна площа земельних ділянок – 2,6 га.

Крім цього, після проведення територіально-дільничних обстежень залучено до оподаткування 5 СГД, які користувалися земельними ділянками без оформлених належним чином правовстановлюючих документів на землю. Площа земельних ділянок таких суб’єктів складає 0,7 га, річна сума додаткових надходжень до місцевих бюджетів – 160 тис. грн.

За результатами декларування від юридичних та фізичних осіб річна сума плати за землю у поточному році складає 545,5 млн. грн., що більше, ніж у 2014 році на 78 млн. грн. або на 17 відсотків. Щомісячно бюджети отримуватимуть 45,5 млн. грн.

Начальник Головного управління ДФС у Запорізькій області Олексій Кавилін зазначив, що необхідно мобілізувати усі резерви наповнення бюджетів для ефективного функціонування держави.

-           Для вирішення першочергових завдань місцевим радам необхідне достатнє фінансування, яке сумлінно забезпечує запорізький бізнес, сплачуючи місцеві податки. І в нинішніх непростих економічних умовах лише злагоджена робота всіх державних та комерційних структур дасть позитивний результат, - наголосив Олексій Кавилін.

Три запорізькі підприємства ухилились від сплати податків на 8,6 млн. гривень

Одне з підприємств обласного центру надавало різноманітні будівельні послуги. Аби не сплачувати податки до бюджету, його службові особи у податковій звітності вказували безтоварні операції. Таким чином ухилились від сплати податків на суму понад 3,6 млн. гривень.

Аналогічні порушення виявили оперативні співробітники під час перевірки ще двох суб’єктів господарювання, які займались торгівлею різноманітними промисловими товарами та здійснювали зовнішньоекономічну діяльність. Фінансову звітність на "папері" вони розглядали як спосіб уникнути оподаткування. Як результат – податкові міліціонери викрили факти несплати податків на загальну суму 5 млн. гривень.

Як повідомив начальник оперативного управління ГУ ДФС у Запорізькій області Ігор Волков, відносно посадових осіб за фактом ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах розпочато три кримінальних провадження.

Всього за минулий тиждень до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості по 7 кримінальних правопорушеннях, у т.ч. 5 – за ст.212 КК України (ухилення від сплати податків), 1 – за ст.191 КК України (заволодіння чужим майном) та 1 – за ст.204 КК України (незаконне виготовлення та зберігання підакцизних товарів).

Запорізькі оперативники вилучили підакцизних товарів на 90 тис. грн.

За минулий тиждень на території м. Запоріжжя та області оперативні працівники встановили 4 факти реалізації алкогольних напоїв без відповідних дозвільних документів (ст.156 Кодексу України про адміністративні правопорушення).

У результаті проведених заходів із незаконного обігу вилучено товарно-матеріальних цінностей на суму понад 90 тис. гривень.
Новости Бердянска
вчера, 22 марта, пятница
21 марта, четверг

Все новости Бердянска