Информация от Бердянской налоговой инспекции на 28 мая

28.05.2015 · 09:50 · Просмотров - 896

Подборка материалов от Бердянской ОГНИ за неделю по 28 мая

Бердянська ОДПІ повідомляє

Не зволікайте – сплатіть податки вчасно!

Бердянська ОДПІ нагадує, що те відкладайте на останній день сплату податківермін сплати податків і зборів за квітень 2015 року – 29 травня 2015 року

Операція «Нафтопродукт  - 2015»

Оперативне управління Бердянської ОДПІ повідомляє про проведення операції «Нафтопродукт - 2015».

Факти щодо незаконного обігу паливно-мастильних матеріалів та скрапленого газу можна повідомити за тел. 3-84-07 та 3-84-45 або у письмовій формі відповідно до ЗУ «Про звернення громадян».

Бердянські діти зобразили майбутнє країни у своїх творах

У  Бердянській ОДПІ відбулося нагородження дітей, які прийняли участь у першому етапі Всеукраїнського конкурсу "Майбутнє країни – очима дитини". В цьому році конкурс дитячої творчості на податкову та митну тематику має нову назву, за якою стоїть глибокий зміст, який діти добре зрозуміли, виконавши його творчо.

– Тематика робіт цього року дещо змінилася. Окрім важливості сплати податків, роботи наповнені патріотизмом, сповнені бажанням миру, стабільності та процвітання України, – наголосила начальник Бердянської ОДПІ Олена Круц.

Творче змагання серед дітей організовано з метою підвищення рівня податкової культури в суспільстві, вивчення і розуміння підростаючим поколінням ролі, значення і місця податків у житті держави, формування економічної грамотності і податкової культури у школярів – майбутніх платників.

Олена Круц привітала переможців дипломами, пам’ятними подарунками та запросила прийняти участь у конкурсі наступного року.

«Художні твори»:

І категорія 9-11 років

3 місце - учениця Бердянської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 Горпинич Софія за малюнок «Податки на добробут країни»

3 місце - ученик Гімназії №3 «Сузір’я» Іотов Владислав за малюнок «Заможна України очима дитина – єдина!»

2 місце - учениця КЗ «Бердянська загальноосвітня санаторна школа-інтернат І-ІІІ ст.» ЗОР Кандибка Ганна за малюнок «Разом податки сплатили – країну збагатили»

2 місце - учениця КЗ «Бердянська загальноосвітня санаторна школа-інтернат І-ІІІ ст.» ЗОР Кандибка Вікторія за малюнок  «Добробут країни»

1 місце - ученик Бердянської ЗОШ І-ІІІ ст. №12 Расторгуєв Артем за малюнок «Тільки правильна сплата податку веде до добробуту і порядку!»

ІІ категорія 12-15 років

За участь - учениця Осипенківської ЗОШ І-ІІІ ст. Протасенко Єлизавета за малюнок «Сплата податків – достаток у домі»

3 місце - учениця Гімназії №3 «Сузір’я» Зазуліна Марія за малюнок «Податкова служба»

3 місце - учениця Бердянської ЗОШ І-ІІІ ст. №13 Псьол Анастасія за малюнок «Бюджету ти допоможи! Податки вчасно заплати!»

2 місце - учениця Бердянської багатопрофільної гімназії №2 Овсієнко Софія за малюнок «Майбутнє країни – у мріях дитини»

2 місце - учениця КЗ «Бердянська загальноосвітня санаторна школа-інтернат І-ІІІ ст.» ЗОР Бурченко Ганна за малюнок «Якщо податки платити – країни буде щасливо жити»

1 місце - учениця Бердянської ЗОШ І-ІІІ ст. №2 Бондаренко Міла за малюнок «Сплати податки! Врятуй Україну!». 

1 місце - учениці Шевченківської ЗОШ І-ІІ ст. Білоусенко Єлизавета та Пащенко Валерія за малюнок «Бюджет країни»

«Літературні твори»

І категорія  9-11 років

1 місце - ученик Червонопільської ЗОШ І-ІІІ ст. Отрішко Владислав за літературний твір «Сучасна казочка»

ІІ категорія  12 - 15 років

1 місце - учениця Червонопільської ЗОШ І-ІІІ ст.  Антоненко Аліна за публіцистичний твір  «Якщо ти хочеш бути справжнім громадянином країни»

«Твори декоративно-прикладного мистецтва» (номінація Бердянської ОДПІ)

За участь - учениця Червонопільської  ЗОШ І-ІІІ ступенів № 6 Юрченко Анастасія за роботу «Розквіт України»

Наші діти – майбутнє нашої країни!

Щороку 1 червня ми відзначаємо свято маленьких громадян нашої країни – Міжнародний день захисту дітей. Діти – наш найдорожчій скарб, наша радість і наше майбутнє. Тому обов’язок дорослих подбати про всебічний розвиток інтересів та здібностей дітей, забезпечити їм належний рівень виховання та дотримання прав дитинства.

Саме цьому приділяють багато уваги в дитячому садочку «Пізнайко». Тут постійно проводиться робота над правовим та громадянським вихованням дошкільників, а фахівці Бердянської ОДПІ їм усіляко допомагають у цьому. Напередодні свята у середній групі відбулася сюжетно-рольова гра «Як Зайці житло вибирали».

Мета заняття у доступній формі закріпити початкові знання дітей про зарплату, пенсію, податкову інспекцію, податки, банки, основні потреби (необхідність мати житло). В ігровій формі малеча вирішувала проблему заробітку грошей, вибору та придбання житла. Вихователі та податківці поставили на меті сформувати у дітей чіткі уявлення про те, що необхідно платити податки, розширити знання дітей про те, куди йдуть податки, показати взаємозв’язок податків та праці. Окрім того, такі заняття розвивають у дітей пам’ять, мовлення, акторські здібності, вміння встановлювати причинно-наслідкові зв’язки.

Як завжди заняття більше нагадувало театральну виставу. Це і маленькі актори, і декорації та глядачі. Діти мали свої ролі, були вдягнені у тематичні костюми та кожний старанно декламував свої віршовані репліки. Задля заняття вихователі разом з батьками змайстрували навіть «справжній» банкомат.

«Податки – це не просто гроші,

Ідуть вони на користь нам –

В лікарні, школи та музеї,

На допомогу дитсадкам.

Якщо ми не будемо платити податки,

То діти не матимуть щастя й достатку».

Саме такі заняття формують світогляд дитини та податкову культуру молодшого покоління та саме з таких «пізнайчат» виростуть сумлінні платники податків.

З незаконного обігу вилучено алкогольних напоїв на суму понад 30 тисяч гривень

Співробітниками  оперативного управління Бердянської ОДПІ в ході проведення операції «Акциз - 2015» минулого тижня встановлено 2 факти реалізації алкогольних напоїв без наявності будь-яких дозвільних документів в Бердянському та Куйбишевському районах. В результаті перевірок вилучено алкогольних напоїв на суму понад 30 тис.грн.

Бердянськими оперативниками зупинено незаконну торгівлю паливом

Співробітниками оперативного управління Бердянської ОДПІ в результаті проведення операції «Нафтопродукт-2015» встановлено 2 факти незаконної діяльності газозаправочної станції без наявності дозволу на початок проведення робіт підвищеної небезпеки в населеному пункті Куйбишевського р-ну, яку здійснював громадянин В. В результаті перевірки вилучено скраплений газ пропан-бутан на суму 185 тис. грн. 

Новини законодавства

Затверджена Податкова декларація з транспортного податку

Міністерством Фінансів України наказом від 10.04.2015 №415 затверджено форму Податкової декларації з транспортного податку.

Платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні власні легкові автомобілі.

Об'єктом оподаткування є легкові автомобілі, які використовувалися до 5 років і мають об'єм циліндрів двигуна понад 3000 куб. см.

Ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25000 гривень за кожен легковий автомобіль.

Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному року.

Наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

Порядок подання зазначеної декларації до фіскального органу визначено ст. 267 Податкового кодексу України.

Затверджена Податкова декларація з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки

Міністерством Фінансів України наказом від 10.04.2015 року №408 затверджено форми:

- Податкової декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки;

- Відомості про наявні об'єкти житлової та/або нежитлової нерухомості.

Платниками податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості.

Порядок сплати податку та подання Податкової декларації  визначено статтею 266 Податкового кодексу України.

Наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування (опублікований в газеті «Офіційний вісник України» від 22.05.2015 №38).

Встановлено базовий норматив відрахування держдивідендів

Кабінет Міністрів України Постановою від 22.04.2015 року № 241 затвердив базовий норматив  відрахування частки прибутку, що спрямовується на виплату дивідендів за результатами фінансово-господарської діяльності у 2014 році у розмірі 50 % (Постанова опублікована в газеті «Урядовий кур'єр» від 08.05.15 №82).

Щорічний базовий норматив встановлюється господарським товариствам, у статутному капіталі яких є корпоративні права держави, а також господарським товариствам, 50 і більше відсотків акцій (часток, паїв) яких належать господарським товариствам, частка держави в яких становить 100%, у тому числі дочірніх підприємств.

Зазначена норма щодо сплати частини прибутку що спрямовується на виплату дивідендів встановлена п. 5 ст. 11 Закону України «Про управління об'єктами державної власності  від 21.09.06 № 185-V.

Оприлюднений проект Податкової декларації з податку на прибуток підприємств

На офіційному web-сайті Державної фіскальної служби України (www.sfs.gov.ua) у підрозділі «Діяльність» - «Регуляторна політика» - «Проекти регуляторних актів» - «2015», розміщено проект наказу Міністерства фінансів України «Про затвердження форми Податкової декларації з податку на прибуток підприємств».

Зміна форми податкової декларації і додатків до неї пов’язані з новим порядком визначення податкового зобов’язання з податку на прибуток з 2015 року.

Проект передбачає уніфікацію податкової декларації з податку на прибуток для всіх суб'єктів господарювання. Так, оновлена форма податкової декларації подаватиметься, зокрема, банками, страховими компаніями. Проектом передбачено зменшення кількості додатків до декларації до 9.

Зауваження та пропозиції до проекту приймаються протягом одного місяця на адреси розробника: поштову – 04655, МПС, Київ – 53, Львівська площа, буд. 8, Департамент методологічної роботи з питань оподаткування, електронну – lhropun@sfs.gov.ua,  а також на поштову адресу Державної регуляторної служби України – 01011, м. Київ, вул. Арсенальна, буд. 9/11.

Роз’яснення податкового законодавства

Про компенсаційні виплати з бюджету в межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, які не оподатковуються ПДФО

Кабінет Міністрів України постановою від 04 березня 2015 року № 105 затвердив Порядок виплати компенсації підприємствам, установам, організаціям у межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період (далі – Порядок), який набрав чинності з 17 березня 2015 року. Цим Порядком визначено механізм виплати компенсації підприємствам, установам, організаціям у межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, за рахунок коштів, передбачених у державному бюджеті за програмою 2501350 «Компенсація підприємствам, установам, організаціям у межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період».

Відповідно до п. 3 Порядку № 105 бюджетні кошти спрямовуються підприємствам, установам, організаціям на компенсацію витрат на виплату середнього заробітку працівникам, які працювали на таких підприємствах, в установах, організаціях на час призову на військову службу, не більше одного року.

Для виплати компенсації підприємство, установа або організація подає щомісяця до 15 числа органу соціального захисту населення звіт про фактичні витрати на виплату середнього заробітку працівникам згідно з додатком 1, погоджений районним (міським) військовим комісаріатом, який здійснював призов працівника на військову службу, в частині підтвердження призову та проходження військової служби, для подання до 19 числа їх копій, а також зведених звітів про фактичні витрати на виплату середнього заробітку працівникам згідно з додатком 2 структурним підрозділам соціального захисту населення.

Структурні підрозділи соціального захисту населення щомісяця до 23 числа подають відомості про загальний обсяг фактичних витрат на виплату середнього заробітку працівникам згідно з додатком 3 Мінсоцполітики для спрямування їм бюджетних коштів, що спрямовуються органам соціального захисту населення для перерахування підприємствам, установам, організаціям (п.4 Порядку).

Виплата компенсації проводиться підприємствами, установами, організаціями у строки, визначені ст. 115 Кодексу законів про працю (п. 6 Порядку № 105).

Тобто, з метою виконання гарантій передбачених частиною 3 ст. 119 Кодексу законів про працю, зокрема, виплати працівникам компенсації у межах середнього заробітку, роботодавці визначають середню заробітну плату таких працівників як розрахункову величину, та інформуюють про її розмір органи соціального захисту населення, шляхом заповнення Звітів, доданих до Порядку. Після отримання коштів, передбачених у державному бюджеті, роботодавці проводять виплату компенсації у строки, визначені ст. 115 Кодексу законів про працю.

Оподаткування, нарахування і сплата єдиного соціального внеску на компенсацію проводяться відповідно до Податкового кодексу України і Закону України „Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” (п. 7 Порядку № 105).

Згідно із п.п. «и» п.п. 165.1.1 п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються, зокрема, компенсаційні виплати з бюджету в межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період.

Враховуючи зазначене, дохід, отриманий працівниками, призваними на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період у вигляді компенсаційних виплат, який виплачується роботодавцем за рахунок коштів державного бюджету в межах середнього заробітку відповідно до Постанови №105 не включається до оподатковуваного доходу таких працівників, тобто не оподатковується податком на доходи фізичних осіб.

З 1 липня 2015 року підприємці - платники єдиного податку 3-ї групи повинні застосовувати реєстратори розрахункових операцій

Фізичні особи - платники єдиного податку третьої груп при готівкових розрахунках мають право не застосовувати реєстратори розрахункових операцій (РРО) тільки якщо діяльність здійснюється на ринках або дрібнороздрібний продаж товарів відбувається через засоби пересувної мережі. У всіх інших випадках фізичні особи - платники єдиного податку третьої групи зобов'язані застосовувати РРО.

Звертаємо увагу, що платники єдиного податку другої та третьої груп, які з 1 січня 2015 року до 30 червня 2015 року включно почали застосовувати у своїй господарській діяльності зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи РРО з дати початку застосування РРО та до 1 січня 2017 року звільняються від проведення перевірок щодо дотримання порядку застосування РРО.

Реєстр платників єдиного податку

Державна фіскальна служба на своєму сайті розмістила сервіс, за допомогою якого можна перевірити види діяльності фізичних та юридичних осіб – платників єдиного податку.

Реєстр платників єдиного податку доступен за посиланням: HTTP://SFS.GOV.UA/RPEP.

Якщо підприємцю - платнику єдиного податку потрібен витяг з реєстру платників єдиного податку

Реєстрація суб’єкта господарювання як платника єдиного податку здійснюється шляхом внесення відповідних записів до реєстру платників єдиного податку

Державний фіскальний орган веде реєстр платників єдиного податку, в якому міститься інформація про осіб, зареєстрованих платниками єдиного податку.

За бажанням зареєстрований платник єдиного податку може безоплатно та безумовноотримати витяг з реєстру платників єдиного податку.

Отже підприємець – платник єдиного податку для отримання витягуз реєстру платників єдиного податку, повинен звернутися із запитом про отримання такого витягу до фіскального органу за місцем своєї податкової адреси.

Податковою адресою платника податків – фізичної особи визнається місце її проживання, за яким вона береться на облік як платник податків у контролюючому органі

Зазначений порядок визначений ст. 299 Податкового кодексу України.

Які документи необхідні для отримання ліцензії?

Порядок отримання ліценції та перелік документів для її отримання визначені у статті 15 Закону №481 та Постановою КМУ від 13.05.1996 №493. Для отримання ліцензії суб'єкту господарювання необхідно звернутися до ЦОП при ДПІ за місцем провадження діяльності або до відділу контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів ГУ ДФС у Запорізькій області із заявою на видачу ліцензії.

У заяві повинно бути зазначено вид господарської діяльності, на провадження якого суб'єкт господарювання має намір одержати ліцензію (роздрібна торгівля алкогольними напоями або тютюновими виробами).

Крім того, зазначаються адреса місця торгівлі, перелік реєстраторів розрахункових операцій (книг обліку розрахункових операцій), які знаходяться у місці торгівлі, а також інформація про них: модель, модифікація, заводський номер, виробник, дата виготовлення; реєстраційні номери посвідчень реєстраторів розрахункових операцій (книг обліку розрахункових операцій), які знаходяться у місці торгівлі та дата початку їх обліку в органах державної фіскальної служби.

Видача ліцензій здійснюється тільки за умови фактичного надходження 1/4 частини встановленої річної плати за ліцензію до відповідного бюджету, яке перевіряється уповноваженою на видачу ліцензій особою на підставі поданої заявником копії платіжного доручення (з відміткою банку про сплату) та довідки відповідного фінансового органу про фактичне надходження коштів до бюджету.

Зазначені документи подаються в одному примірнику в копіях, засвідчених нотаріально або органом, який видав оригінал документа або посадовою особою органу ліцензування.

Заява про видачу ліцензії та визначені цим Законом документи подаються уповноваженою особою заявника або надсилаються рекомендованим листом.

У разі подання заяви про видачу ліцензії та доданих до неї документів особисто вони приймаються за описом, копія якого видається заявнику з відміткою про дату прийняття заяви та документів і підписом особи, яка їх прийняла.

Електронне адміністрування ПДВ

Як платник податків може повернути на поточний банківський рахунок помилково та/або надміру перераховані кошти на електронний рахунок у системі електронного адміністрування ПДВ?

     Згідно з пп. «б» п. 200 прим.1 6 ст. 200 прим.1 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі - ПКУ) якщо на дату подання податкової декларації з ПДВ (далі – декларація) сума коштів на рахунку у системі електронного адміністрування ПДВ платника податку перевищує суму, що підлягає перерахуванню до бюджету відповідно до поданої декларації, платник податку має право подати до контролюючого органу у складі такої декларації заяву, відповідно до якої такі кошти підлягають перерахуванню на поточний рахунок такого платника податку, реквізити якого платник зазначає в заяві, у сумі залишку коштів, що перевищує суму податкового боргу з податку та суму узгоджених податкових зобов’язань з податку.

     Відповідно до п. 10 розд. ІІІ Порядку заповнення і подання податкової звітності з ПДВ, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 23.09.2014 № 966, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 14.10.2014 за № 1267/26044, із змінами та доповненнями (далі – Порядок № 966), заява про повернення суми бюджетного відшкодування та/або суми коштів на рахунку у системі електронного адміністрування ПДВ платника податку, що перевищує суму, яка підлягає перерахуванню до бюджету, є додатком 4 до декларації (далі – Заява).

     Додатки 2, 3, 4 подаються лише до декларації 0110 (п. 11 розд. Х Порядку № 966).

     Згідно з п. 21 прим.1 Порядку електронного адміністрування ПДВ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 року № 569, для відповідного перерахування коштів ДФС надсилає Казначейству реєстр, в якому зазначаються найменування платника податку, податковий номер та індивідуальний податковий номер, сума податку, що підлягає перерахуванню до бюджету або на поточний рахунок платника податку, та реквізити такого рахунка (у разі подання платником податку Заяви).
     Казначейство на підставі зазначеного реєстру протягом п’яти робочих днів після закінчення граничного строку, встановленого ПКУ для самостійної сплати платником податку сум податкових зобов’язань, здійснює відповідне перерахування.

Яким чином платник податку може реалізувати своє право щодо отримання у ДФС інформації про стан свого електронного рахунка, а також суми податку, на яку він має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних?

Відповідно до п. 2 Порядку електронного адміністрування податку на додану вартість, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 року № 569 «Деякі питання електронного адміністрування податку на додану вартість» (далі – Порядок № 569) електронний рахунок у системі електронного адміністрування ПДВ (далі – електронний рахунок) – рахунок, відкритий платнику податку в Казначействі, на який платником перераховуються кошти з власного поточного рахунку в сумах, необхідних для збільшення розміру суми, на яку платник податку має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної (далі – розрахунок коригування) в ЄРПН, а також у сумах, недостатніх для сплати до бюджету узгоджених податкових зобов’язань з цього податку.

Пунктом 13 Порядку № 569 передбачено, що платник податку має право отримувати у ДФС інформацію про стан свого електронного рахунка, а також суму податку, на яку він має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Реєстрі.

Інформація про рух коштів на електронних рахунках платникам податку надається ДФС України за відповідним запитом платника на безоплатній основі без обмеження кількості запитів та у часі.

Коли сплачується рентна плата за використання води

Суб'єкти господарювання, які використовують воду для господарсько-питних потреб, є платниками рентної плати за спеціальне використання води .

Не сплачують рентну плату тільки ті водокористувачі, зокрема, юридичні особи, фізичні особи - підприємці, платники єдиного податку, що використовують воду  для задоволення виключно власних питних і санітарно-гігієнічних потреб. А саме: використовують воду в туалетних, душових, ванних кімнатах і умивальниках та для утримання приміщень у належному санітарно-гігієнічному стані.

Водокористувач, який має дозвіл на спеціальне водокористування та використовує воду, у т. ч. і для господарських потреб, є платником рентної плати.

Зазначена норма роз’яснена листом ДФС України  від 03.03.2015 р. № 4466/6/99-99-15-04-01-15.

Сума доходів нерезидента, з якої утримується та сплачується податок на прибуток, за договором, що укладено в іноземній валюті, визначається виходячи з офіційного курсу НБУ на дату виплати таких доходів

Податковим кодексом України  встановлено, що резидент або постійне представництво нерезидента, які здійснюють на користь нерезидента або уповноваженої ним особи (крім постійного представництва нерезидента на території України) будь-яку виплату з доходу з джерелом його походження з України, отриманого таким нерезидентом від провадження господарської діяльності (у тому числі на рахунки нерезидента, що ведуться в національній валюті), утримують податок з таких доходів, зазначених у підпункті 141.4.1 п. 141.4 ст. 141 цього Кодексу, за ставкою в розмірі 15 відсотків (крім доходів, зазначених у підпунктах 141.4.3 - 141.4.6 п. 141.4 ст. 141 Податкового кодексу) їх суми та за їх рахунок, який сплачується до бюджету під час такої виплати, якщо інше не передбачено положеннями міжнародних договорів України з країнами резиденції осіб, на користь яких здійснюються виплати, що набрали чинності. Наведені положення викладено у підпункті 141.4.2 п. 141.4 ст. 141 Податкового кодексу.

Оскільки податок з доходів, отриманих нерезидентом із джерелом їх походження з України, сплачується до бюджету під час виплати таких доходів на користь нерезидента або уповноваженої ним особи (крім постійного представництва нерезидента на території України), то сума доходів, з якої утримується та сплачується податок, визначається виходячи з офіційного курсу Національного банку України на дату виплати таких доходів.

Відповідне питання – відповідь розміщено у категорії 102 Бази знань, що знаходиться на сервісі «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс»  офіційного веб-порталу ДФС України.

Про пільги з податку на прибуток підприємств

Податковим кодексом України в редакції, чинній з 01.01.2015, передбачено звільнення від оподаткування прибутку підприємств та організацій, які засновані громадськими організаціями інвалідів (на підставі пункту 142.1 статті 142 цього Кодексу), та застосування на період до 1 січня 2016 року ставки 0 відсотків для платників податку на прибуток, які відповідають критеріям, визначеними у пункті 16 підрозділу 4 розділу ХХ Податкового кодексу.

Нагадуємо платникам податку, що пільги, які було передбачено статтею 154 та підпунктами 15-22 підрозділу 4 розділу ХХ Податкового кодексу у редакції, чинній до 01.01.2015, скасовано Законом України від 28 грудня 2014 року № 71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи».

Податкові наслідки з податку на прибуток отримання безпроцентної поворотної фінансової допомоги

З 2015 року для платників податку, у яких річний дохід від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначений за правилами бухгалтерського обліку за останній річний звітний (податковий) період перевищує двадцять мільйонів гривень, об'єкт оподаткування податком на прибуток визначається шляхом коригування фінансового результату до оподаткування на податкові різниці.

У п. 140.1 Податкового кодексу України наведені різниці, які виникають при здійсненні фінансових операцій (в тому числі процентів за борговими зобов'язаннями), та умови, за якими здійснюється відповідне коригування фінансового результату до оподаткування.

У пп. 14.1.257 Податкового кодексу України абзац сьомий (сума відсотків, умовно нарахованих на суму поворотної фінансової допомоги, що залишилася не повернутою на кінець звітного періоду, у складі безповоротної фінансової допомоги) виключений.

Оскільки згідно з п. 5 П(С)БО 15 «Дохід», дохід визнається під час збільшення активу або зменшення зобов'язання, що зумовлює зростання власного капіталу, то при отриманні поворотної фінансової допомоги дохід не визнається як в бухгалтерському, так і в податковому обліку;

Згідно з п. 5 П(С)БО 16 «Витрати», витрати відображаються в бухгалтерському обліку одночасно зі зменшенням активів або збільшенням зобов'язань, отже при поверненні поворотної фінансової допомоги витрати не визнаються як в бухгалтерському, так і в податковому обліку;

Такти чином, якщо договором не передбачено нарахування та сплата процентів за користування коштами у вигляді поворотної фінансової допомоги,  коригування фінансового результату до оподаткування не здійснюються.

Дивіденди виплачуються у товарній формі. Наслідки оподаткування ПДВ

Оподаткування дивідендів ПДВ  залежить від того, в якій формі вони виплачуються.

А саме: суми дивідендів, виплачені емітентом у грошовій формі або у вигляді цінних паперів, не є об'єктом оподаткування ПДВ.

Водночас, якщо виплата дивідендів проводиться у товарній формі (продукцією, товарами), то така операція оподатковується ПДВ на загальних підставах як звичайний продаж товарів.

Тобто виплата дивідендів у натуральній формі оподатковується ПДВ у загальному порядку за ставкою 20 %.

При цьому емітент, який виплачує дивіденди у товарній формі, має скласти податкову накладну в електронній формі, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та включити суму ПДВ до податкових зобов'язань звітного періоду.

Зазначений порядок оподаткування дивідендів визначено пп. 196.1.6 статті 196 Податкового кодексу України.

Як визначається об'єкт оподаткування податком на прибуток

 З 01.01.2015 року об'єктом оподаткування податком на прибуток є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень розділу ІІІ цього Кодексу.

Таке коригування в обов’язковому порядку здійснюється тими платниками, у яких річний дохід від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначений за правилами бухгалтерського обліку, за останній річний звітний (податковий) період перевищує 20 мільйонів гривень.

Зазначена норма визначена  пп. 134.1.1 статті Податкового кодексу України.

Виплата дивідендів фізичним особам у 2015 році. Податкові наслідки з податку на прибуток

Дивіденди виплачуються  з чистого прибутку поточного звітного періоду і з чистого прибутку минулих періодів (років), що залишився нерозподіленим, .визначених за даними фінансової звітності підприємства.

Рішення про виплату дивідендів приймається на загальних зборах засновників та фіксується у протоколі зборів. Розмір виплат залежить від частки засновників у статутному капіталі.

На підприємствах з приватною формою власності загальні збори не проводяться, оскільки прибуток, отриманий внаслідок діяльності приватного підприємства, належить засновнику. Розподіл прибутку здійснюється на підставі письмового розпорядження засновника.

Періодичність виплати частини прибутку для товариств з обмеженою відповідальністю законодавство не встановлює, ТОВ відповідне рішення приймає на загальних зборах учасників.

З 1 січня 2015 року змінено порядок сплати авансових внесків при виплаті дивідендів. Новий порядок застосовується з виплат дивідендів у 2015 року за підсумками попередніх років.

Так, авансовий внесок при виплаті дивідендів розраховується не з усієї суми дивідендів, як було раніше, а із суми перевищення дивідендів, що підлягають виплаті, над значенням об'єкта оподаткування за відповідний податковий (звітний) рік, за результатами якого виплачуються дивіденди.

Зазначене правило застосовується лише у випадку, якщо грошові зобов'язання за відповідний рік погашені.

У разі наявності непогашеного грошового зобов'язання авансовий внесок розраховується зі всієї суми дивідендів, що підлягають виплаті.

Тобто для визначення суми перевищення дивідендів над об’єктом оподаткування з податку на прибуток необхідно, щоб була подана декларація з податку на прибуток за такий рік та повністю погашені податкові зобов'язання, самостійно нараховані платником у такій декларації.

Отже, за загальним правилом при виплаті дивідендів підприємства зобов'язані сплачувати авансовий внесок з податку на прибуток.

При цьому такий авансовий внесок не сплачується у разі, якщо дивіденди виплачуються фізичним особам.

Порядок оподаткування дивідендів податком на прибуток визначено п. 57.1 Податкового кодексу України.

Наслідки безпідставного складення податкової накладної та її реєстрації у ЄРПН у разі відсутності факту здійснення операції з постачання товарів (послуг) та /або їх оплати

Відповідно до п. 201.4 ст. 201 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) податкова накладна складається у день виникнення податкових зобов’язань продавця.

Згідно із п. 187.1 ст. 187 ПКУ датою виникнення податкових зобов’язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:

а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку;

б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.

Відповідно до п. 44.1 ст. 44 для цілей оподаткування платники податків зобов’язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов’язаних з визначенням об’єктів оподаткування та/або податкових зобов’язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов’язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.

Платникам податків забороняється формування показників податкової звітності, митних декларацій на підставі даних, не підтверджених документами, що визначені абзацом першим цього пункту.

Пунктом 201.4 та п. 201.10 ст. 201 ПКУ визначено, що при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов’язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) та надати покупцю за його вимогою.

При цьому, пунктом 192.1 ст. 192 ПКУ передбачено, що у випадку виправлення помилок, допущених при складанні податкової накладної, у тому числі не пов’язаних із зміною суми компенсації вартості товарів/послуг до податкової накладної складається розрахунок коригування.

Механізм внесення до ЄРПН відомостей, що містяться у податковій накладній та/або розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до неї, звіряння даних, що містяться у виданих платникам ПДВ - отримувачам (покупцям) товарів/послуг податковій накладній та/або розрахунку коригування, з відомостями, які містяться у ЄРПН, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2010 року № 1246 «Про затвердження Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних» (далі – Порядок № 1246).

Враховуючи наведене, якщо факт здійснення операції з постачання товарів/послуг та/або оплати відсутній, а платником податку безпідставно складена податкова накладна, то до неї не може бути виписаний розрахунок коригування. Така податкова накладна, у разі її реєстрації в ЄРПН, виключенню з ЄРПН не підлягає.

Виявлення розбіжностей даних податкової декларації та даних ЄРПН є підставою для проведення контролюючими органами документальної позапланової виїзної перевірки продавця та у відповідних випадках покупця товарів/послуг (п.201.10 ст. 201 ПКУ).

Крім того, розбіжності даних податкової декларації та даних ЄРПН є податковою інформацією, що свідчить про можливі порушення платником податків податкового законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи. Якщо платник не надасть пояснення щодо суті таких розбіжностей та документальні підтвердження своїх пояснень на обов’язковий письмовий запит органу державної податкової служби протягом 10 робочих днів з дня отримання запиту, це є однією з обставин, за наявності якої здійснюється документальна позапланова перевірка платника податку (пп. 78.1.1 п. 78.1 ст. 78 ПКУ).

Новий звіт з ЄСВ вперше подається за травень 2015 року

30 квітня 2015 року набув чинності «Порядок формування та подання страхувальниками звіту шодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», затверджений наказом МФУ від 14.04.2015 № 435, який встановлює порядок, строки подання зазначеного звіту до фіскальних органів та його форму.

Звіт до фіскальних органів подається страхувальником або відповідальною особою страхувальника за місцем взяття на облік у фіскальних органах.

При цьому, звіт щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за квітень 2015 року (у травні 2015 року) подається за формами звітності, затвердженими наказом Міндоходів України від 09.09.13 №454 (тобто за «старими» формами).

Звітність відповідно до Порядку №435 подаватиметься платниками єдиного внеску починаючи з 01.06.2015 (звіти за травень 2015 року).

Зазначена норма роз’яснена листом ДФС України від 30.04.2015 №15939/7/99-99-17-03-01-17.

Оподаткування поворотної фінансової допомоги у юридичної особи - платника єдиного податку третьої групи

Доходом платника єдиного податку - юридичної особи третьої групи - є будь-який дохід, включаючи дохід представництв, філій, відділень такої юридичної особи, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі.

Разом з тим, до складу доходу не включається суми фінансової допомоги, наданої на поворотній основі, отриманої та поверненої протягом 12 календарних місяців з дня її отримання.

Якщо ж термін користування такою фінансовою допомогою перевищить 12 місяців, то за підсумками звітного періоду, в якому закінчується 12-місячний термін, необхідно суму такої допомоги включити до бази оподаткування єдиним податком.

Вказана норма передбачена п. 292.11 ст. 292 Податкового кодексу України.

Якщо підприємцю - платнику єдиного податку потрібен витяг з реєстру платників єдиного податку

Реєстрація суб’єкта господарювання як платника єдиного податку здійснюється шляхом внесення відповідних записів до реєстру платників єдиного податку

Державний фіскальний орган веде реєстр платників єдиного податку, в якому міститься інформація про осіб, зареєстрованих платниками єдиного податку.

За бажанням зареєстрований платник єдиного податку може безоплатно та безумовно отримати витяг з реєстру платників єдиного податку.

Отже підприємець – платник єдиного податку для отримання витягу з реєстру платників єдиного податку, повинен звернутися із запитом про отримання такого витягу до фіскального органу за місцем своєї податкової адреси.

Податковою адресою платника податків – фізичної особи визнається місце її проживання, за яким вона береться на облік як платник податків у контролюючому органі

Зазначений порядок визначений ст. 299 Податкового кодексу України.

Розмір орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності з 01.01.2015

Законом України від 28 грудня 2014 року № 71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» який набрав чинності з 01.01.2015, внесено зміни до Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ), зокрема встановлено граничні розміри орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності (далі – орендна плата) для всіх категорій земельних ділянок.

Так, відповідно до п. 288.1 ст. 288 ПКУ підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки.

Розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу:

- не може бути меншою 3 відсотків нормативної грошової оцінки;

- не може перевищувати 12 відсотків нормативної грошової оцінки.

Тобто норми ст. 288 ПКУ встановлюють мінімальні та максимальні межі розміру орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності у відсотках до нормативної грошової оцінки.

При цьому якщо сума річного платежу за договором оренди землі є меншою, ніж сума платежу, визначена п. 288.5 ст. 288 ПКУ, то річна сума платежу, що підлягає перерахуванню до бюджету, не може бути меншою 3 відсотків нормативної грошової оцінки.

Якщо розмір орендної плати, зазначений у договорі оренди, є нижчим від встановленого п. 288.5 ст. 288 ПКУ, орендарю слід звернутись до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, з яким укладено договір оренди землі, з приводу приведення його у відповідність.

Порядок сплати ПДВ до бюждету з 01.01.2015 року

З урахуванням змін, внесених до Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) Законом України від 28 грудня 2014 року № 71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» (далі – Закон № 71), які набрали чинності 01.01.2015, система електронного адміністрування ПДВ запроваджується поетапно (п. 35 підр. 2 розд. ХХ ПКУ):

- до 1 липня 2015 року (або до дати, визначеної в окремому рішенні Верховної Ради України (далі – рішення ВРУ) про скорочення терміну перехідного періоду відповідно до п. 7 Прикінцевих положень Закону № 71) – у тестовому режимі;

- з 1 липня 2015 року – на постійній основі.

Пунктом 200 прим.1.6 ст. 200 прим.1 ПКУ визначено, що за підсумками звітного податкового періоду, відповідно до задекларованих в податковій декларації результатів, платником проводиться розрахунок з бюджетом у порядку, визначеному статтею 200 ПКУ.

Згідно із п. 200.2 ст. 200 ПКУ для перерахування податку до бюджету центральний орган виконавчої влади, що забезпечує реалізацію податкової та митної політики, надсилає органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, в якому відкриті рахунки платників у системі електронного адміністрування ПДВ, реєстр платників, в якому зазначаються назва платника, податковий номер та індивідуальний податковий номер платника, звітний період та сума податку, що підлягає перерахуванню до бюджету. На підставі такого реєстру орган, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, в якому відкриті рахунки платників у системі електронного адміністрування ПДВ, не пізніше останнього дня строку, встановленого ПКУ для самостійної сплати податкових зобов’язань, перераховує суми податку до бюджету.

Таким чином, сплата ПДВ до бюджету за грудень 2014 року, січень 2015 року та ІV квартал 2014 року здійснюється з поточних рахунків платників податку безпосередньо на бюджетні рахунки.

За звітні податкові періоди, починаючи з лютого місяця 2015 року та І кварталу 2015 року перерахування сум податку до бюджету здійснюється у порядку, визначеному п. 200.2 ст. 200 ПКУ, з рахунків в системі електронного адміністрування ПДВ.

Постачальники мають можливість отримати витяг з Єдиного реєстру податкових накладних про складені ними податкові накладні

Відповідно до п. 5 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженного Постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 № 1246 із змінами та доповненнями (далі – Порядок № 1246), постачальник (продавець) складає податкову накладну та/або розрахунок коригування у форматі (відповідно до стандарту), затвердженому в установленому порядку, з використанням спеціалізованого програмного забезпечення.

З метою отримання інформації, що міститься у Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – Реєстр), платник податку складає запит за допомогою спеціалізованого програмного забезпечення в електронному вигляді у форматі (відповідно до стандарту), затвердженому в установленому порядку, та надсилає його засобами телекомунікаційного зв’язку ДФС (п. 13 Порядку № 1246).

На запит платника податку щодо надання інформації, яка міститься у Реєстрі, безоплатно видається:

про податкову накладну та/або розрахунок коригування - витяг з Реєстру;

про податкову накладну, до якої на дату надходження такого запиту зареєстровано розрахунок коригування, - витяг, що містить відомості про податкову накладну та відповідний розрахунок коригування;

про розрахунок коригування до податкової накладної - витяг, що містить відомості про податкову накладну та відповідний розрахунок коригування;

повідомлення про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування і податкову накладну та/або розрахунок коригування в електронній формі.

Запит щодо надання відомостей про податкові накладні та/або розрахунки коригування з Реєстру складається у форматі (відповідно до стандарту), затвердженому в установленому порядку, за допомогою спеціалізованого програмного забезпечення.(п. 14 Порядку № 1246).

У відповідності з п. 17 Порядку № 1246 ДФС здійснює пошук зазначеної у запиті податкової накладної та/або розрахунку коригування та складає витяг з Реєстру, у якому наводяться відомості щодо податкової накладної та розрахунку коригування. Зазначений витяг надсилається платникові податку не пізніше операційного дня, що настає за днем надходження запиту.

На зазначений витяг накладається електронний підпис ДФС, який після шифрування надсилається на електронну адресу, зазначену в запиті платника податку.

Чи повинні подавати фізичні особи – підприємці податкову декларацію про майновий стан і доходи у разі відсутності протягом звітного року доходів від господарської діяльності?

Законом України від 28 грудня 2014 року №71-VIII „Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи” внесено зміни до п.49.2 ст.49 Податкового кодексу України (далі-ПКУ) у частині подання платниками податків податкових декларацій за кожний встановлений ПКУ звітний період, в якому виникають об’єкти оподаткування, або у разі наявності показників, які підлягають декларуванню, відповідно до вимог ПКУ.

Але враховуючи, що фізичні особи – підприємці згідно з п.177.5 ст.177 ПКУ подають до контролюючого органу податкову декларацію за місцем своєї податкової адреси за результатами календарного року у строки для річного звітного періоду, в якій також зазначаються авансові платежі з податку на доходи. Також поряд з доходами від підприємницької діяльності мають зазначатися інші доходи з джерел їх походження з України та іноземні доходи.

При цьому ч.2 ст.46 Закону України від 15 травня 2003 року №755 «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців» передбачено, що неподання протягом року органам доходів і зборів податкових декларацій, документів фінансової звітності є підставою для постановлення судового рішення про припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця.

Фізичні особи – підприємці зобов’язані подавати податкову декларацію про майновий стан і доходи незалежно від того, чи отримували вони доходи протягом звітного року від підприємницької діяльність, чи ні

Щодо звільнення від оподаткування податком на додану вартість операцій з постачання на митній території України та ввезення на митну територію України окремих лікарських засобів та медичних виробів

З 07.05.2015 набрав чинності Закон України від 09 квітня 2015 року  № 332-VIII «Про внесення зміни до Податкового кодексу України щодо звільнення від оподаткування деяких лікарських засобів та медичних виробів» (далі – Закон № 332).

Законом № 332 доповнено підрозділ 2 розділу XX Податкового кодексу України (далі – ПКУ) пунктом 38.

Згідно із цим пунктом ПКУ тимчасово, до 31 березня 2019 року, звільняються від оподаткування податком на додану вартість (за наявності умов, наведених нижче):

- операції з ввезення на митну територію України лікарських засобів, внесених до Державного реєстру лікарських засобів, медичних виробів, внесених до Державного реєстру медичної техніки та виробів медичного призначення та/або введених в обіг відповідно до законодавства у сфері технічного регулювання та оцінки відповідності, та операції з першого постачання таких лікарських засобів, медичних виробів на митній території України;

- операції з першого постачання виробником на митній території України лікарських засобів, внесених до Державного реєстру лікарських засобів, медичних виробів, внесених до Державного реєстру медичної техніки та виробів медичного призначення та/або введених в обіг відповідно до законодавства у сфері технічного регулювання та оцінки відповідності;

- операції з постачання (передачі) лікарських засобів та медичних виробів, що були ввезені та/або поставлені на митній території України відповідно до цього пункту, у системі охорони здоров’я від центрального органу виконавчої влади України, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері охорони здоров’я, та/або від державних підприємств, створених за наказом цього центрального органу виконавчої влади, до кінцевого споживача (пацієнта) у межах виконання бюджетних програм із забезпечення медичних заходів державних програм та/або комплексних заходів програмного характеру у сфері охорони здоров’я.

При цьому обов'язковими умовами для застосування зазначеного режиму звільнення є:

- наявність цивільно-правового договору між платником податку та спеціалізованими організаціями, що здійснюють державні закупівлі. Перелік спеціалізованих організацій визначено Законом України від 10 квітня 2014 року № 1197-VII «Про здійснення державних закупівель». При цьому такий договір має бути укладений на виконання угод між МОЗ України та відповідною спеціалізованою організацією, що здійснює закупівлі у межах виконання бюджетних програм із забезпечення медичних заходів державних програм та/або комплексних заходів програмного характеру у сфері охорони здоров’я;

- наявність лікарських засобів та медичних виробів у відповідному переліку, що затверджується Кабінетом Міністрів України, згідно з вимогами пункту 38 підрозділу 2 розділу XX ПКУ.

До визначення та затвердження Кабінетом Міністрів України відповідного переліку лікарських засобів і медичних виробів, операції з ввезення на митну територію України та постачання на митній території України лікарських засобів і медичних виробів, перераховані у пункті 38 підрозділу 2 розділу XX ПКУ, оподатковуються податком на додану вартість за ставками, встановленими пунктом 193.1 статті 193 ПКУ (7 відс. або  20 відсотків).

Про порядок реєстрації філією податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних

Починаючи з 1 січня 2015 року, складання податкових накладних/розрахунків коригування здійснюється за формою і в порядку, затвердженими наказом Міністерства фінансів України від 22.09.2014 № 957 «Про затвердження форми податкової накладної та Порядку заповнення податкової накладної» із змінами та доповненнями (далі - Порядок № 957).

Відповідно до Порядку № 957, якщо не зареєстровані платниками податку на додану вартість філії та інші структурні підрозділи платника податку самостійно здійснюють постачання товарів/послуг та проводять розрахунки з постачальниками/споживачами, то зареєстрований платник податку, до складу якого входять такі структурні підрозділи, може делегувати філії або структурному підрозділу право складання податкових накладних. Для цього платник податку повинен кожній філії та кожному структурному підрозділу присвоїти окремий цифровий номер, про ІЦО має письмово повідомити контролюючий орган за місцем його реєстрації як платника податку на додану вартість.

При складанні податкової накладної філією чи іншим структурним підрозділом платника податку в графі «Продавець» податкової накладної зазначаються найменування головного підприємства, зареєстрованого як платник податку, що визначено статутними документами, та найменування такої філії (структурного підрозділу).

У разі постачання товарів/послуг філії (структурному підрозділу) платника податку при складанні податкової накладної у графі «Покупець» разом із найменуванням головного підприємства, зареєстрованого як платник податку на додану вартість, зазначається найменування такої філії (структурного підрозділу), яка фактично є стороною договору від імені головного підприємства (покупця).

Порядковий номер податкової накладної складається з трьох частин, в третій частині якого зазначається цифровий номер філії чи структурного підрозділу при складанні податкової накладної філією чи структурним підрозділом платника податку. У разі коли податкова накладна заповнюється самим платником податку, номер філії чи структурного підрозділу не заповнюється.

Починаючи з 1 січня 2015 року, всі податкові накладні/розрахунки коригування до них складаються платниками податку виключно в електронному вигляді.

Відповідно до п.2 Порядку № 957 усі податкові накладні підлягають реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних у порядку, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2010 року № 1246 (далі - Порядок № 1246) .

Згідно з Порядком № 1246 для делегування права підпису податкової накладної та/або розрахунку коригування іншій посадовій особі, платник податку отримує засоби електронного цифрового підпису в акредитованих центрах сертифікації ключів для такої особи та подає контролюючому органові за місцем реєстрації посилені сертифікати електронного цифрового підпису зазначеної особи. У такому разі електронні цифрові підписи посадових осіб платника податку накладаються у такому порядку: першим - електронний цифровий підпис посадової особи, якій делеговано право підпису податкової накладної та/або розрахунку коригування; другим - електронний цифровий підпис, що є аналогом відбитка печатки платника податку (за наявності).

Щодо механізму відкриття та закриття рахунків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, то такий механізм визначений Порядком електронного адміністрування податку на додану вартість, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 року № 569 (далі - Порядок № 569).

Відповідно до п. 5 Порядку № 569 електронні рахунки відкриваються виключно на підставі реєстру платників податку, який ДФС після присвоєння особі індивідуального податкового номера платника податку надсилає Казначейству. Для філій чи окремих структурних підрозділів відкриття електронних рахунків в Казначействі не передбачено.

Отже, якщо платник податку делегував своїй філії право складання податкових накладних, на таку філію поширюються загальні правила складання та реєстрації в ЄРПН податкових накладних, а електронний рахунок у системі електронного адміністрування податку на додану вартість в Казначействі відкривається виключно платнику податку - головному підприємству.

Щодо проведення перерахунку середнього заробітку працівника, призваного доходу, на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період

Гарантії для працівників на час виконання державних або громадських обов'язків передбачено ст. 119 Кодексу законів про працю України (далі - КЗпП), згідно з частиною першою якої на час виконання державних або громадських обов'язків, якщо за чинним законодавством України ці обов'язки можуть здійснюватись у робочий час, працівникам гарантується збереження місця роботи (посади) і середнього заробітку.

Законом України від 27 березня 2014 року N 1169-VII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення проведення мобілізації" ст. 119 КЗпП доповнено частиною третьою, відповідно до якої гарантії для працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, але не більше одного року, виділені окремо. Зокрема, таким працівникам гарантується збереження місця роботи, посади і середнього заробітку. Ця норма діє з 01.04.2014.

Водночас з 8 червня 2014 року набрав чинності Закон України від 20 травня 2014 року N 1275-VII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення оборонно-мобілізаційних питань під час проведення мобілізації", відповідно до п. 5 ст. 1 розділу I якого частину третю ст. 119 КЗпП викладено у такій редакції: за працівниками, призваними на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, але не більше одного року, зберігаються місце роботи, посада і компенсується із бюджету середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, працювали на час призову, незалежно від підпорядкування та форми власності.

Виплата таких компенсацій із бюджету в межах середнього заробітку проводиться за рахунок коштів Державного бюджету України в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. Дію частини третьої ст. 119 КЗпП поширено на громадян України, які були призвані на військову службу відповідно до Указу Президента України від 17 березня 2014 року N 303 "Про часткову мобілізацію" починаючи з 18.03.2014 р.

Однак через відсутність порядку відшкодування компенсаційних виплат з бюджету в межах середнього заробітку працівникам, призваним на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, норма частини третьої ст. 119 КЗпП не могла бути реалізована.

Оподаткування доходів фізичних осіб регламентується розділом IV Кодексу, згідно з пп. 164.2.1 п. 164.2 ст. 164 якого до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включаються доходи у вигляді заробітної плати, нараховані (виплачені) платнику податку відповідно до умов трудового договору (контракту).

Податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов'язаний утримувати податок із суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставки податку 15/20 відсотків, визначених ст. 167 Кодексу (пп. 168.1.1 п. 168.1 ст. 168 Кодексу).

Крім того, пунктом 1 частини першої статті 7 Закону України від 08 липня 2010 року N 2464-VI "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" (далі - Закон N 2464) передбачено, що базою нарахування єдиного внеску для роботодавців та найманих працівників є сума нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються згідно із Законом N 108.

Розмір єдиного внеску та пропорції його розподілу за видами загальнообов'язкового державного соціального страхування визначено ст. 8 Закону N 2464.

Законом України від 28 грудня 2014 року N 71-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України" оподаткування військовим збором подовжено до набрання чинності рішенням Верховної Ради України про завершення реформи Збройних Сил України (п. 16 1 підрозділу 10 розділу XX Перехідних положень Кодексу).

Згідно із пп. 1.2 п. 16 1 підрозділу 10 розділу XX Перехідних положень Кодексу об'єктом оподаткування збором є доходи, визначені ст. 163 Кодексу.

Відповідно до ст. 163 Кодексу об'єктом оподаткування збором платника податку - резидента є, зокрема, загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід, до якого включається дохід у вигляді заробітної плати, до складу якої відноситься середній заробіток працівників на час виконання державних або громадських обов'язків.

Ставка збору - 1,5 відсотка об'єкта оподаткування, визначеного пп. 1.2 п. 16 1 підрозділу 10 розділу XX Перехідних положень Кодексу (пп. 1.3 п. 16 1 підрозділу 10 розділу XX Перехідних положень Кодексу).

Отже, сума середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, є базою нарахування податку на доходи фізичних осіб, єдиного внеску, а також є об'єктом оподаткування військовим збором.

З 17 березня 2015 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 04 березня 2015 року N 105, якою затверджено Порядок виплати компенсації підприємствам, установам, організаціям у межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період (дані - Порядок N 105).

Відповідно до п. 3 Порядку N 105 бюджетні кошти спрямовуються підприємствам, установам, організаціям на компенсацію витрат на виплату середнього заробітку працівникам, які працювали на таких підприємствах, в установах, організаціях на час призову на військову службу, не більше одного року.

Виплата компенсації проводиться підприємствами, установами, організаціями у строки, визначені ст. 115 КЗпП (п. 6 Порядку N 105).

Тобто з метою отримання бюджетних коштів для виплати працівникам компенсації у межах середнього заробітку у строки, визначені ст. 115 КЗпП, роботодавці визначають середню заробітну плату таких працівників як розрахункову величину та інформують про її розмір органи соціального захисту населення шляхом заповнення звітів, доданих до Порядку N 105.

Оподаткування, нарахування і сплата єдиного внеску на компенсацію здійснюються відповідно до Кодексу і Закону N 2464 (п. 7 Порядку N 105).

Згідно з пп. "и" пп. 165.1.1 п. 165.1 ст. 165 Кодексу до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються, зокрема, компенсаційні виплати з бюджету в межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період.

Відповідно до пп. 1.7 п. 16 1 підрозділу 10 розділу XX Перехідних положень Кодексу від оподаткування військовим збором звільняються доходи, що згідно з розділом IV Кодексу не включаються до загального оподатковуваного доходу фізичних осіб (не підлягають оподаткуванню, оподатковуються за нульовою ставкою), крім доходів, зазначених у підпунктах 165.1.2, 165.1.18, 165.1.25, 165.1.51, 165.1.52 п. 165.1 ст. 165 Кодексу.

Отже, дохід, отриманий працівниками, призваними на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, у вигляді компенсаційних виплат, який виплачується роботодавцем за рахунок коштів державного бюджету в межах середнього заробітку відповідно до Порядку N 105, не включається до оподатковуваного доходу таких працівників, тобто не оподатковується податком на доходи фізичних осіб та військовим збором.

Також згідно з частиною сьомою ст. 7 Закону N 2464 виплати, які компенсуються з бюджету в межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, не є базою нарахування та утримання єдиного внеску.

Таким чином, з метою оподаткування доходи, отримані працівниками, призваними на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, у вигляді суми середнього заробітку та компенсаційної виплати з бюджету у межах середнього заробітку, встановлені ст. 119 КЗпП, слід розглядати окремо, оскільки види таких доходів є різними.

У цілях звільнення від оподаткування компенсаційних виплат з бюджету в межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, підприємствами, установами, організаціями Порядок N 105 застосовується починаючи з березня 2015 року. У разі нарахування (виплати, надання) роботодавцем суми середнього заробітку таким працівникам, сума такого доходу є об'єктом оподаткування податком на доходи фізичних осіб, військовим збором і базою нарахування та утримання єдиного внеску на загальних підставах.

Наказом Міністерства доходів і зборів України від 21.01.2014 N 49 (який діяв до 01 квітня 2015 року) затверджено форми Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку (форма N 1ДФ) та Порядок заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку. Згідно з додатком до цього Порядку сума коштів у вигляді заробітної плати працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, відображається у формі N 1ДФ за ознакою доходів "101".

З 1 квітня 2015 року набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 13.01.2015 N 4 "Про затвердження форми Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку (форма N 1ДФ) та Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку". Згідно з додатком до цього Порядку сума коштів, у вигляді заробітної плати працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, відображається у формі N 1ДФ за ознакою доходів "101". Сума компенсаційних виплат з бюджету в межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, отриманих платником, відображається у формі N 1ДФ за ознакою доходів "128".

Лист ДФС від 24.04.2015 р. 8720/6/99-99-17-03-03-15

Відображення у Податковому розрахунку ф. № 1ДФ середнього заробітку мобілізованих працівників та компенсації із бюджету

У Податковому розрахунку ф. N 1ДФ, який починаючи зі звітного періоду - I квартал подається за формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 р. N 4, відображення нарахованих мобілізованим працівникам середнього заробітку та компенсації із бюджету здійснюється окремо за різними ознаками доходу - відповідно "101" та "128" в залежності від періоду їх нарахування та виплати.

Якщо підприємство у січні та лютому 2015 року (I квартал) нарахувало та виплатило середній заробіток мобілізованим працівникам, нарахувало та перерахувало з нього ПДФО та військовий збір, а також в березні 2015 року (I квартал) нарахувало, але не виплатило середній заробіток мобілізованим працівникам і при цьому в квітні (II квартал) подало до органу соціального захисту населення Звіт з зазначенням сум такого середнього заробітку з метою отримання компенсації, то у Податковому розрахунку ф. N 1ДФ за I квартал в розділі I "Суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і суми утриманого з них податку" відображаються:

 • в першому рядку по мобілізованому працівнику - середній заробіток за ознакою доходу "101":

- в графі 3а "Сума нарахованого доходу" - сума нарахованого середнього заробітку мобілізованим працівникам за січень - лютий;

- в графі 3 "Сума виплаченого доходу" - сума виплаченого середнього заробітку мобілізованим працівникам за січень - лютий (без середнього заробітку за березень, який не виплачений у зв'язку з поданням Звіту на отримання компенсації);

- в графі 4а "Сума утриманого податку, нарахованого" - сума нарахованого ПДФО на середній заробіток мобілізованих працівників за січень - лютий;

- в графі 4 "Сума утриманого податку, перерахованого" - сума перерахованого ПДФО з середнього заробітку мобілізованих працівників за січень - лютий.

 • в другому рядку по мобілізованому працівнику - компенсація із бюджету в межах середнього заробітку за березень за ознакою доходу "128":

- в графі 3а "Сума нарахованого доходу" - сума нарахованої компенсації в межах середнього заробітку мобілізованим працівникам за березень;

- в графі 3 "Сума виплаченого доходу" - прочерк (у березні компенсація не виплачувалась у зв'язку з поданням у квітні Звіту на її отримання);

- в графі 4а "Сума утриманого податку, нарахованого" - прочерк (на компенсацію із бюджету в межах середнього заробітку ПДФО не нараховується);

- в графі 4 "Сума утриманого податку, перерахованого" - прочерк.

В розділі II "Оподаткування процентів, виграшів (призів) у лотерею та військовий збір" в рядку "Військовий збір" відображаються:

- в графі "Загальна сума нарахованого доходу" - загальна сума нарахованого середнього заробітку мобілізованим працівникам за січень - лютий (без суми нарахованої компенсації із бюджету в межах середнього заробітку за березень, оскільки на компенсацію військовий збір не нараховується);

- в графі "Загальна сума виплаченого доходу" - загальна сума виплаченого середнього заробітку мобілізованим працівникам за січень - лютий;

- в графі "Загальна сума утриманого податку, збору, нарахованого" - загальна сума нарахованого військового збору на середній заробіток мобілізованим працівникам за січень - лютий;

- в графі "Загальна сума утриманого податку, збору, перерахованого" - загальна сума перерахованого військового збору з середнього заробітку мобілізованим працівникам за січень - лютий.

Якщо підприємство у будь-якому місяці II кварталу отримає компенсацію із бюджету в межах середнього заробітку, нарахованого мобілізованим працівникам за березень (січень, лютий) 2015 року, то сума такої компенсації, що виплачується зазначеним працівникам після її отримання, відображатиметься у Податковому розрахунку ф. N 1ДФ за II квартал за ознакою доходу "128". Наприклад, якщо мобілізованого працівника наприкінці березня демобілізують (середній заробіток за час проходження військової служби у II кварталі йому не нараховуватиметься), то в розділі I Податкового розрахунку ф. N 1ДФ за II квартал по мобілізованому працівнику за ознакою доходу "128" відображаються:

- у графі 3а "Сума нарахованого доходу" - прочерк (сума нарахованої компенсації в межах середнього заробітку за березень відображалась у Податковому розрахунку ф. N 1ДФ за I квартал);

- у графі 3 "Сума виплаченого доходу" - сума отриманої із бюджету та виплаченої компенсації в межах середнього заробітку за березень;

- в графах 4а та 4 - прочерки (ПДФО на компенсацію не нараховується і не перераховується).

Якщо підприємство у місяцях II кварталу буде нараховувати мобілізованим працівникам компенсацію в межах середнього заробітку та подавати Звіти для її отримання, то у розділі I Податкового розрахунку ф. N 1ДФ за II квартал за ознакою доходу "128" по мобілізованому працівнику відображатимуться:

- в графі 3а "Сума нарахованого доходу" - сума нарахованої компенсації в межах середнього заробітку мобілізованим працівникам за квітень - червень;

- в графі 3 "Сума виплаченого доходу" - сума отриманої із бюджету та фактично виплаченої компенсації мобілізованим працівникам у місяцях II кварталу;

- в графах 4а та 4 - прочерки (ПДФО на компенсацію не нараховується і не перераховується).

В розділі II Податкового розрахунку ф. N 1ДФ за II квартал в рядку "Військовий збір" проставляються прочерки, оскільки на компенсацію в межах середнього заробітку мобілізованих працівників військовий збір не нараховується.

Щодо відображення у Звіті про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування виплат, що компенсуються з бюджету в межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період та середнього заробітку працівників

Гарантії для працівників на час виконання державних або громадських обов'язків передбачено статтею 119 Кодексу законів про працю України (далі - КЗпП), згідно з частиною першою якої на час виконання державних або громадських обов'язків, якщо за чинним законодавством України ці обов'язки можуть здійснюватись у робочий час, працівникам гарантується збереження місця роботи (посади) і середнього заробітку,

З 17 березня 2015 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 04 березня 2015 року N 105, якою затверджено Порядок виплати компенсації підприємствам, установам, організаціям у межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період (далі - Порядок N 105).

З метою нарахування та утримання єдиного внеску доходи, отримані працівниками, призваними на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період у вигляді сум середнього заробітку та компенсаційних виплат з бюджету у межах середнього заробітку, встановлених статтею 119 КЗпП, слід розглядати окремо, оскільки види таких доходів є різними.

Особи, призвані на військову службу за призовом під час мобілізації, одночасно перебувають у трудових відносинах з підприємствами, установами та організаціями, а також перебувають на обліку у військових частинах.

Відповідно у Звіті з єдиного внеску дані про мобілізованого працівника в таблицю 5 не вносяться, оскільки трудові відносини працівника з підприємством тривають (за мобілізованим працівником зберігаються місце роботи, посада (частина третя статті 119 КЗпП)).

Таким чином, з метою нарахування та утримання єдиного внеску, доходи, отримані працівниками, призваними на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період у вигляді сум середнього заробітку та компенсаційних виплат з бюджету у межах середнього заробітку, встановлених ст. 119 КЗпП, слід розглядати окремо, оскільки види таких доходів є різними.

Заповнення Звіту з єдиного внеску у разі отримання компенсації.

Враховуючи, що з березня 2015 року (місяць набрання чинності Порядком N 105) за умови подання Звітів підприємствам надаються компенсаційні виплати з бюджету в межах середнього заробітку мобілізованих працівників, які звільняються від сплати єдиного внеску, такий дохід відображається у таблиці 1 до Звіту з єдиного внеску тільки у рядку 1.1 з перенесенням у рядок 1.

У таблиці 6 до Звіту з єдиного внеску інформація про таких осіб відображається з обов'язковим зазначенням реквізитів;

11 "Місяць та рік, за який проведено нарахування";

15 "Кількість календарних днів перебування у трудових/ЦП відносинах протягом звітного місяця";

17 "Загальна сума нарахованої заробітної плати/доходу (усього з початку звітного місяця)".

Реквізити 18 та 19 у таблиці 6 до Звіту не заповнюються.

Заповнення Звіту з єдиного внеску без отримання компенсації.

Якщо роботодавець нараховує мобілізованим працівникам середній заробіток, а також не подає Звіти на отримання компенсаційних виплат із бюджету (наприклад, через проблеми із засвідченням Звітів військкоматами) і відповідно не отримує такі компенсації, то сума середнього заробітку, що виплачується за рахунок коштів роботодавця, у складі заробітної плати є базою нарахування єдиного внеску. У цьому випадку сума нарахованого мобілізованому працівнику середнього заробітку у звітному місяці у складі заробітної плати відображається в таблицях 1 та 6 до Звіту з єдиного внеску за такий місяць.

Отже, сума нарахованого мобілізованому працівнику середнього заробітку, який не компенсується із бюджету, відображається у:

рядку 1.1 з перенесенням в рядок 1;

рядку 2.1.1 (2.1.2, 2.1.3, 2.1.7) з перенесенням в рядки 2.1 та 2; рядку 3.1.1 (3.1.2, 3.1.3, 3.1.7) з перенесенням в рядки 3.1 та 3; рядку 4.1.1 (4.1.3) з перенесенням у рядки 4.1 та 4 таблиці 1 Звіту з єдиного внеску.

Сума єдиного внеску, що утримується із середнього заробітку, - у рядку 5.1 - 5.3 з перенесенням в рядок 5 таблиці 1 додатка 4 до Звіту з єдиного внеску.

У таблиці 6 до Звіту з єдиного внеску сума нарахованого мобілізованому працівнику середнього заробітку, яка не компенсується із бюджету, відображається у складі заробітної плати, зокрема:

у реквізиті 9 "Код категорії ЗО" - 1 (або інший):

у реквізиті 11 "Місяць та рік, за який проведено нарахування" - поточний місяць (за який працівнику нарахований середній заробіток);

у реквізиті 15 "Кількість календарних днів перебування у трудових/цивільно-правових відносинах протягом звітного місяця" - кількість календарних днів у поточному місяці, якщо працівник весь місяць перебував у трудових відносинах (за весь місяць йому нарахований середній заробіток);

у реквізиті 17 "Загальна сума нарахованої заробітної плати/доходу (усього з початку звітного місяця)" - сума нарахованого працівникові середнього заробітку в поточному місяці;

у реквізиті 18 "Сума нарахованої заробітної плати/доходу у межах максимальної величини, на яку нараховується єдиний внесок" - сума середнього заробітку працівника за поточний місяць, з якого сплачується єдиний внесок (ця сума не може перевищувати 20706 грн. у січні - листопаді 2015 року);

у реквізиті 19 "Сума єдиного внеску за звітний місяць (із заробітної плати/доходу)" - сума єдиного внеску, що утримується із середнього заробітку, нарахованого працівнику за поточний місяць.

Наведене вище відображення у звітності компенсації у межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу, застосовується до набрання чинності новим Порядком.

Лист ДФС від 13.05.2015 р. N 16781/7/99-99-17-03-01-17

Заповнення форми 1-ДФ

Які категорії платників надають  органам  державної фіскальної служби  Податковий розрахунок 1ДФ?

Дія цього Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку за формою 1ДФ (затверджений наказом Міністерства фінансів України 13 січня 2015 року N 4) поширюється на податкових агентів, а саме: юридичних осіб (їх філії, відділення, інші відокремлені підрозділи), самозайнятих осіб, представництва нерезидентів - юридичних осіб, інвесторів (операторів) за угодою про розподіл продукції, які незалежно від організаційно-правового статусу та способу оподаткування іншими податками та/або форми нарахування (виплати, надання) доходу (у грошовій або негрошовій формі) нараховують (виплачують, надають) доходи фізичній особі та/або зобов'язані нараховувати, утримувати та сплачувати податок, передбачений розділом IV Податкового кодексу, до бюджету від імені та за рахунок фізичної особи з доходів, що виплачуються такій особі, а також військовий збір, передбачений пунктом 16 1 підрозділу 10 розділу XX Кодексу.

Подання податковими агентами податкового розрахунку за період, у якому проводились процедури його припинення, здійснюється до завершення таких процедур (державної реєстрації припинення юридичної особи, державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця).

Який порядок надання Податкового розрахунку за формою 1ДФ?

Податковий розрахунок подається окремо за кожний квартал (податковий період) протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного кварталу. Окремий податковий розрахунок за календарний рік не подається.

Якщо останній день строку подання податкового розрахунку припадає на вихідний або святковий день, останнім днем строку вважається операційний (банківський) день, що настає за вихідним або святковим днем.

До якого органу ДФС надається  Податковий  розрахунок  за формою 1ДФ?

Податковий розрахунок подається до контролюючих органів за місцезнаходженням податкового агента - юридичної особи або її відокремлених підрозділів чи до контролюючого органу за податковою адресою фізичної особи - податкового агента.

Податковий розрахунок може готуватись податковим агентом таким чином:

на непошкодженому паперовому носії формату А4 (кількість аркушів не обмежується), який заповнюється машинописним текстом чи друкованими літерами без помарок, закреслень, виправлень і уточнень, сторінки нумеруються. У незаповнених полях інформаційного рядка проставляється прочерк. Подання ксерокопії податкового розрахунку не дозволяється;

на електронному носії інформації в електронній формі з використанням спеціалізованого програмного забезпечення, актуальні версії якого безкоштовно надаються контролюючим органом за місцем взяття податкового агента на облік та розміщені на офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України.

Яким способом надається Податковий розрахунок 1ДФ?

Податковий розрахунок подається податковими агентами в один із таких способів:

- засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням умови щодо використання електронного цифрового підпису відповідальної особи податкового агента у порядку, визначеному законодавством;

- на паперовому носії разом з електронною формою на електронному носії інформації;

- на паперовому носії, якщо кількість рядків у податковому розрахунку не перевищує десяти.

Податковий розрахунок готується у двох примірниках. Один примірник подається до контролюючого органу. Другий - з підписом особи, відповідальної за приймання розрахунку, штампом та проставленим номером порції, отриманим при обов'язковій реєстрації розрахунку в контролюючому органі, повертається податковому агенту.

Подання податкового розрахунку засобами електронного зв'язку в електронній формі здійснюється відповідно до порядку підготовки і подання податкових документів в електронному вигляді засобами телекомунікаційного зв'язку.

Податковий розрахунок подається податковими агентами із штатною чисельністю працівників до 1000 осіб єдиним документом на всіх, хто працює, з обов'язковим заповненням їхніх податкових номерів або серії та номера паспорта (для фізичної особи, яка має відмітку в паспорті про право здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта) однією порцією. Якщо штатна чисельність працівників є більшою ніж 1000 осіб, можливе подання податкового розрахунку кількома порціями, кожна з яких є окремим податковим розрахунком зі своїм номером порції. Строк подання останньої порції не повинен перевищувати встановленого строку подання податкового розрахунку. Аркуші окремого податкового розрахунку зшиваються.

Релігійні організації, а також створені ними добродійні заклади повинні подавати податковий розрахунок на всіх платників податку.

У разі якщо відокремлений підрозділ юридичної особи не уповноважений нараховувати, утримувати і сплачувати (перераховувати) податок до бюджету, податковий розрахунок у вигляді окремої порції за такий підрозділ подає юридична особа до контролюючого органу за своїм місцезнаходженням та надсилає копію такого розрахунку до контролюючого органу за місцезнаходженням такого відокремленого підрозділу в установленому порядку. У порції, яка подається за відокремлений підрозділ, зазначаються відомості щодо фізичних осіб (працюючих) цього підрозділу.

Який порядок відображення  у Податковому розрахунку  1ДФ сум нарахованих та виплачених доходів?

У графі 3а "Сума нарахованого доходу" відображається (за звітний квартал) дохід, який нарахований фізичній особі відповідно до ознаки доходу згідно з довідником ознак доходів, наведеним у додатку до цього Порядку.

У разі нарахування доходу його відображення у графі 3а є обов'язковим незалежно від того, виплачені такі доходи чи ні.

Нарахований дохід відображається повністю, без вирахування податку на доходи фізичних осіб, суми єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, страхових внесків до Накопичувального фонду, у випадках, передбачених законом, - обов'язкових страхових внесків до недержавного пенсійного фонду, які відповідно до закону сплачуються за рахунок заробітної плати працівника, суми податкової соціальної пільги за її наявності та військового збору (у періоді його справляння).

У графі 3 "Сума виплаченого доходу" відображається сума фактично виплаченого доходу платнику податку податковим агентом.

Заробітна плата, що виплачується у встановлені терміни в наступному місяці, повинна бути відображена в податковому розрахунку за той період, у який входить попередній місяць, за який заробітну плату було нараховано. Наприклад, до податкового розрахунку за I квартал входить заробітна плата за січень, яка нарахована у січні та виплачена в лютому, за лютий (нарахована у лютому та виплачена в березні), за березень (нарахована в березні та виплачена у квітні).

Скільки рядків  необхідно заповнювати у Податковому розрахунку щодо кожної  фізичної особи?

Щодо кожної фізичної особи потрібно заповнювати стільки рядків, скільки ознак доходів вона має. Про кожну ознаку доходу фізичної особи потрібно заповнювати тільки один рядок з обов'язковим заповненням графи 2 "Податковий номер або серія та номер паспорта*", крім випадків, зазначених у пунктах 3.7 та 3.8 Порядку.

Зокрема, графа 6 заповнюється тільки на тих фізичних осіб, які приймались на роботу у звітному періоді. Графа 7 заповнюється тільки на тих фізичних осіб, які були звільнені у звітному періоді за місцем роботи, на якому вони отримували дохід у вигляді заробітної плати, або звільнені до початку звітного періоду, але отримували доходи у звітному періоді. Для тих фізичних осіб, які не змінювали місця роботи у звітному періоді, графи 6 та 7 не заповнюються. У разі неодноразового прийняття фізичної особи на роботу і її звільнення з роботи у звітному кварталі про таку особу потрібно заповнювати стільки рядків, скільки разів інформація про зміну місця роботи особи зустрічається у звітному кварталі.

У графі 6 "Дата прийняття на роботу" проставляється дата (число, порядковий номер місяця, рік) прийняття фізичної особи на роботу, наприклад, якщо дата прийняття - 19 серпня 2014 року, то у графі 6 потрібно вказати "19.08.2014".

У графі 7 "Дата звільнення з роботи" проставляється дата звільнення фізичної особи з роботи за зразком, наведеним в абзаці другому цього пункту.

Який порядок заповнення  ознаки податкової соціальної пільги?

У графі 8 "Ознака податкової соціальної пільги" відображається ознака податкової соціальної пільги згідно з довідником ознак податкових соціальних пільг, наведеним у додатку до цього Порядку. Графа 8 заповнюється тільки для фізичних осіб, які мали пільги щодо податку у звітному періоді згідно із законодавством за місцем отримання основного доходу. За відсутності у фізичної особи пільг у звітному періоді у графі 8 проставляється прочерк. При заповненні графи 8 слід враховувати ту ознаку пільги, яка відповідає нарахованому доходу. Допускається наявність кількох рядків з однією ознакою доходу тільки у разі наявності у фізичної особи кількох ознак пільг за такою ознакою доходу (наявність різних пільг у кожному з трьох місяців кварталу).

Згідно з Довідником ознак податкових соціальних пільг  ознака «01» застосовується   до пільги у розмірі, що дорівнює 100 відсоткам розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи (у розрахунку на місяць), встановленому законом на 01 січня звітного податкового року, з урахуванням положень абзацу восьмого пункту 1 розділу XIX Кодексу (підпункт 169.1.1 пункту 169.1 статті 169 розділу IV Кодексу).  Ознака «02»   проставляється до пільги у розмірі, що дорівнює 150 відсоткам суми пільги, визначеної в ознаці "01" (підпункт 169.1.3 пункту 169.1 статті 169 розділу IV Кодексу), ознака «03» - до пільги у розмірі, що дорівнює 200 відсоткам суми пільги, визначеної в ознаці "01" (підпункт 169.1.4 пункту 169.1 статті 169 розділу IV Кодексу), ознака «04» -  до пільги у розмірі, що дорівнює 100 відсоткам суми пільги, визначеної в ознаці "01" для платника податку, який утримує двох чи більше дітей віком до 18 років (підпункт 169.1.2 пункту 169.1 статті 169 розділу IV Кодексу).

Ознаки  податкової соціальної пільги 01, 02, 03, 04 відповідають   доходу за ознакою «101».

Який порядок відображення відомостей у розділі ІІ Податкового розрахунку 1ДФ?

У рядку "Оподаткування процентів" загальна сума доходу, нарахованого у вигляді процентів, загальна сума нарахованого податку на доходи фізичних осіб та загальна сума перерахованого до бюджету податку на доходи фізичних осіб відображаються у грошовій формі, вираженій у національній валюті (у гривнях з копійками). Відомості про фізичну особу - платника податку, якій нараховані доходи у вигляді процентів, не зазначаються.

У рядку "Оподаткування виграшів (призів) у лотерею" загальна сума нарахованого доходу у вигляді виграшів (призів) у лотерею, загальна сума виплаченого доходу у вигляді виграшів (призів) у лотерею, загальна сума нарахованого податку на доходи фізичних осіб та загальна сума перерахованого до бюджету податку на доходи фізичних осіб відображаються у грошовій формі, вираженій у національній валюті (у гривнях з копійками). Відомості про фізичну особу - платника податку, якій нараховані доходи у вигляді виграшів (призів) у лотерею, не зазначаються;

У рядку "Військовий збір" загальна сума нарахованого доходу, загальна сума виплаченого доходу, загальна сума нарахованого військового збору та загальна сума перерахованого до бюджету військового збору відображаються у грошовій формі, вираженій у національній валюті (у гривнях з копійками). Відомості про фізичну особу - платника податку, якій нараховані доходи, з яких утримується військовий збір, не зазначаються.

Ким завіряється Податковий розрахунок 1 ДФ?

Податковий розрахунок на останній сторінці завіряється:

- для юридичної особи - підписами керівника юридичної особи і головного бухгалтера та засвідчується печаткою (за наявності);

- для фізичної особи - податкового агента - підписом особи, яка подає податковий розрахунок, та засвідчується печаткою (за наявності).

У полі "Дата подання" проставляється дата подання податкового розрахунку податковим агентом.

У кінці податкового розрахунку проставляються відмітки службових осіб контролюючого органу про внесення даних з податкового розрахунку до електронної бази податкової звітності (дата, підпис, ініціали, прізвище).

Який порядок  проведення коригувань у Податковому розрахунку 1ДФ?

Коригування поданого і прийнятого податкових розрахунків проводяться на підставі самостійно виявлених податковим агентом помилок, а також на підставі повідомлень про помилки, виявлені контролюючим органом.

У разі необхідності проведення коригувань податкового розрахунку до закінчення строку його подання подається звітний новий податковий розрахунок.

Уточнюючий податковий розрахунок подається у разі необхідності проведення коригувань податкового розрахунку після закінчення строку його подання. Уточнюючий податковий розрахунок може подаватися як за звітний період, так і за попередні періоди.

Порядок заповнення звітного нового та уточнюючого податкових розрахунків є однаковим. Звітний новий та уточнюючий податкові розрахунки подаються на підставі інформації з попередньо поданого податкового розрахунку і містять інформацію лише за рядками й реквізитами, які уточнюються. Для заповнення також використовується інформація з повідомлень про виявлені помилки, які відправляються контролюючими органами до податкового агента.

Коригування показників розділу I:

- для виключення одного помилкового рядка з попередньо введеної інформації потрібно повторити всі графи такого рядка і у графі 9 указати "1" - на виключення рядка;

- для введення нового або пропущеного рядка потрібно повністю заповнити всі його графи і у графі 9 указати "0" - на введення рядка;

- для заміни одного помилкового рядка іншим потрібно виключити помилкову інформацію відповідно до абзацу другого цього пункту та ввести правильну інформацію відповідно до абзацу третього цього пункту, тобто повністю заповнити два рядки, один з яких виключає попередньо внесену інформацію, а другий вносить правильну інформацію. У такому разі в першому рядку в графі 9 указується "1" - рядок на виключення, а в другому - "0" - рядок на введення.

Коригування показників розділу II:

- підрозділ "Оподаткування процентів": для виключення помилкового рядка з попередньо введеної інформації у рядку "Оподаткування процентів - виключення" потрібно повторити всі графи помилкового рядка, а в рядку "Оподаткування процентів" відобразити правильну інформацію;

- підрозділ "Оподаткування виграшів (призів) у лотерею": для виключення помилкового рядка з попередньо введеної інформації у рядку "Оподаткування виграшів (призів) у лотерею – виключення  потрібно повторити всі графи помилкового рядка, а в рядку "Оподаткування виграшів (призів) у лотерею" відобразити правильну інформацію;

- підрозділ "Військовий збір": для виключення помилкового рядка з попередньо введеної інформації у рядку "Військовий збір – виключення  потрібно повторити всі графи помилкового рядка, а в рядку "Військовий збір" відобразити правильну інформацію.

Яким чином платник податків може виправити помилку, допущену у реквізитах податкового розрахунку за ф. 1ДФ?

     Згідно п. 3.1 розд. ІІІ Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 № 4 (далі - Порядок) визначено перелік реквізитів, які заповнюються у податковому розрахунку.

     Проведення коригувань реквізитів податкового розрахунку проводиться у відповідності з розділом ІV Порядку.

     Коригування поданого і прийнятого податкового розрахунку проводяться на підставі самостійно виявлених податковим агентом помилок, а також на підставі повідомлень про помилки, виявлені контролюючим органом (п. 4.1 розд. ІV Порядку).

     У разі необхідності проведення коригувань податкового розрахунку до закінчення строку його подання подається звітний новий податковий розрахунок (п. 4.2 розд. ІV Порядку).

     Уточнюючий податковий розрахунок подається у разі необхідності проведення коригувань податкового розрахунку після закінчення строку його подання. Уточнюючий податковий розрахунок може подаватися як за звітний період, так і за попередні періоди (п. 4.3 розд. ІV Порядку).

     Відповідно до п. 4.4 розд. ІV Порядку заповнення звітного нового та уточнюючого податкових розрахунків є однаковим. Звітний новий та уточнюючий податковий розрахунок подаються на підставі інформації з попередньо поданого податкового розрахунку і містять інформацію лише за рядками й реквізитами, які уточнюються.

     Для заповнення також використовується інформація з повідомлень про виявлені помилки, які відправляються контролюючими органами до податкового агента.

     Разом із звітним новим та уточнюючим податковим розрахунком платник податку має право надати до контролюючого органу пояснення проведених виправлень

Перелік адміністративних послуг, які можна отримати Центрі обслуговування платників:

Видача картки платника податків та внесення до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків

 • Внесення до паспорта громадянина України відмітки про наявність права здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта
 • Реєстрація реєстратора розрахункових операцій
 • Реєстрація книг обліку розрахункових операцій
 • Реєстрація розрахункових книжок
 • Реєстрація книги обліку доходів та книги обліку доходів і витрат платникам єдиного податку
 • Реєстрація книги обліку доходів і витрат, яку ведуть фізичні особи – підприємці, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування, і фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність 
 • Реєстрація платника єдиного податку
 • Надання витягу з реєстру платників єдиного податку
 • Внесення установи (організації) до Реєстру неприбуткових організацій та установ
 • Перереєстрація установи (організації) у Реєстрі неприбуткових організацій та установ
 • Підтвердження статусу податкового резидента України
 • Видача довідки про подану декларацію про майновий стан і доходи (податкову декларацію)
 • Видача довідки про сплату податку на доходи фізичних осіб платником податку – резидентом, який виїжджає за кордон на постійне місце проживання, та про відсутність податкових зобов’язань з цього податку
 • Видача довідки про сплачений нерезидентом в Україні податок на прибуток (доходи)
 • Засвідчення довідки про проведення декларування валютних цінностей, доходів та майна, що належать резиденту України і знаходяться за її межами
 • Видача довідки про відсутність заборгованості з платежів до бюджету, що контролюються органами державної фіскальної служби

Прес-служба ДФС повідомляє

Протягом січня - квітня 2015 року Контакт - центром ДФС надано понад 518 тис. відповідей на запитання платників податків

З початку 2015 року Контакт-центром Державної фіскальної служби надано 518,4 тис. відповідей на запитання суб’єктів господарювання та громадян. Більшість з них надано у телефонному режимі - 500,1 тис. Електронною поштою та факсом надано 16,1 тис. відповідей. З використанням автовідповідача користувачі отримали 2,2 тис. відповідей на свої запитання.

Найчастіше суб`єктів господарювання цікавили питання податку на додану вартість, єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, податку на доходи фізичних осіб та податку на прибуток підприємств.

Для уникнення неоднозначного трактування положень законодавства відповіді надаються з використанням Бази знань. Це автоматизована база уніфікованих відповідей на запитання суб’єктів господарювання та громадян, яка постійно оновлюється та підтримується в актуальному стані.

У січні-квітні 2015 року з використанням Бази знань платникам податків було надано 288 письмових консультацій. Станом на 1 травня База знань налічує 12,8 тис. запитань - відповідей. 

Для зручності суб`єктів господарювання та громадян Базу знань розміщено на офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби у розділі «Запитання-відповіді» Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу.

З початку року за допомогою ЗІР самостійно знайшли відповіді на свої запитання 963,8 тис. клієнтів офіційного веб-порталу ДФС.

Затримано 1000 тонн незаконно ввезених нафтопродуктів

Як повідомив Перший заступник Голови ДФС України Сергій Білан, співробітниками податкової міліції спільно з прикордонниками в ході проведення операції "Рубіж" припинено схему злочинної діяльності, яка пов’язана з контрабандою на територію України та подальшим незаконним обігом підакцизних товарів - нафтопродуктів.

Так, в ході розслідування кримінального провадження задокументовано факт контрабанди підакцизних товарів на територію України, яка здійснювалась спеціалізованими суднами через причали одного із портів на півдні України. Незаконно отримані нафтопродукти, які ввезено на територію України без сплати акцизного податку, транспортувались та зберігались на вищевказаних суднах та в подальшому реалізовувались через мережу АЗС, розташованих в Одеській та Миколаївській областях, а також за готівку ряду автотранспортних підприємств.

В ході спецоперації, за результатами проведених слідчих дій затримано 3 судна з понад 1000 тонн незаконно ввезених нафтопродуктів, орієнтовною вартістю біля 20 млн. гривень.

"На певному етапі одне із суден, яке перебувало на рейді раптово почало набирати швидкість, з метою втечі в нейтральні води. Професіональними та скоординованими діями працівників податкової міліції та прикордонників спробу втечі було заблоковано. Користуючись нагодою, дякую колегам з Державної прикордонної служби за співпрацю" - зазначив  Сергій Білан

Наразі триває досудове розслідування. Вживаються вичерпні заходи, спрямовані на встановлення усього кола причетних до незаконного обігу підакцизних товарів осіб, з метою притягнення їх до відповідальності та відшкодування завданих державі збитків.

В рамках боротьби з незаконним обігом підакцизних товарів, у т.ч. нафтопродуктів, підрозділами податкової міліції в травні поточного року було розпочато загальнодержавні операції "Нафтопродукт – 2015" та "Рубіж" - зазначив Перший заступник Голови ДФС України Сергій Білан.

До відома платників податків та громадян!

Для зручності суб’єктів господарювання та громадян, які телефонують до Контакт-центру ДФС з мобільних телефонів, розглядається можливість впровадження єдиного мобільного номера для абонентів мобільного зв’язку Лайф, Київстар та МТС-Україна, із збереженням існуючого багатоканального номера Контакт-центру ДФС. Вартість дзвінків до Контакт-центру ДФС на такий номер здійснюватиметься відповідно до встановлених тарифів зазначених операторів мобільного зв’язку.

Для визначення думки суб’єктів господарювання та громадян щодо доцільності впровадження єдиного мобільного номера для отримання інформаційно-довідкових послуг Контакт-центру ДФС, на головній сторінці офіційного веб-порталу ДФС України у розділі «Опитування» розміщено питання та варіанти відповідей.

Термін проведення опитування – з 22 травня до 15 червня 2015 року.

Просимо взяти участь та висловити свою думку.

З початку 2015 року до бюджету надійшло майже 3,2 млрд. грн. єдиного податку

З початку 2015 року платники податків, які застосовують спрощену систему оподаткування, сплатили до бюджету майже 3,2 млрд. грн. єдиного податку. З них у квітні сплачено 779,4 млн. грн.

У розрізі категорій платників, фізичні особи – підприємці протягом 4 місяців поточного року сплатили до бюджету 2 182,3 млн. грн. даного податку, що на 378,4 млн. грн.  більше, ніж за аналогічний період минулого року. Зокрема, у квітні надходження склали 532,9 млн. грн. Квітневі надходження також перевищили минулорічний показник на 62,1 млн. грн.

У свою чергу юридичні особи – «спрощенці» з початку року сплатили до бюджету 973,1 млн. грн. єдиного податку, з яких 246,5 млн. грн. – у квітні.

Серед них платниками третьої групи у січні – квітні поточного року сплачено 706,8 млн. грн. єдиного податку, з яких у квітні – 144,7 млн. грн.

Щодо четвертої групи платників податків – юридичних осіб, то ними протягом січня – квітня сплачено до державного бюджету 266,3 млн. грн. єдиного податку. Квітневі надходження складають 101,8 млн. грн.

Нагадуємо, що відповідно до п. 296.10 Податкового кодексу України запроваджується обов’язкове застосування реєстраторів розрахункових операцій для фізичних осіб-підприємців, які працюють на спрощеній системі оподаткування: з 1 липня 2015 року – для платників третьої групи, з 1 січня 2016 року – платників другої групи. Зазначена норма не стосується платників, які здійснюють діяльність на ринках та через засоби пересувної роздрібної мережі.

Водночас, для тих платників третьої та другої груп, які з 1 січня 2015 року до 30 червня 2015 року почнуть застосовувати у власній господарській діяльності зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій, законодавством передбачено звільнення від перевірок на дотримання норм порядку застосування РРО до 1 січня 2017 року. 

Інформаційним порталом ДФС користуються майже 940 тис. суб’єктів господарювання

З початку року однією з найбільш запитуваних послуг для платників податків – користувачів Інформаційного порталу Державної фіскальної служби стало надання виписки з Єдиного реєстру податкових накладних, як покупцю так і продавцю. За січень –  квітень 2015 року стосовно цієї тематики було опрацьовано майже 8,3 млн. запитів платників податків.

Також актуальним залишилось надання інформації з реєстру платників ПДВ стосовно наявності платників ПДВ у зазначеному реєстрі. Протягом 4 місяців поточного року порталом ДФС опрацьовано понад 19,8 тис. таких запитів.

Крім того, не менш запитуваною є послуга з укладання договору з територіальними органами ДФС України „Про визнання електронних документів”. З початку 2015 року було оформлено майже 306,5 тис. таких електронних договорів.

Для інформування платників стосовно наявності податкових ризиків та заходів щодо їх усунення фахівцями Державної фіскальної служби створене та використовується автоматизоване програмне забезпечення з формування електронних повідомлень „Податковий асистент”.

Ще одним сервісом для інформаційної підтримки та технічної допомоги платникам податків у ДФС України є call-центр, яким у січні – квітні поточного року надано 94,1 тис. консультацій з питань подання в електронному вигляді податкової звітності та реєстрації податкових накладних.

Також протягом минулого року Інформаційним порталом опрацьовано майже 106,1 тис. електронних повідомлень про відкриття/закриття рахунків платників податків у банках та інших фінансових установах.

Станом на 1 травня 2015 року Інформаційний портал ДФС України налічує понад 934,4 тис. користувачів.

У Запорізькій області з незаконного обігу вилучено 228,3 тис. пачок тютюнових виробів на загальну суму 3 млн. 150 тис. гривень

У Запорізькій області 21 травня 2015 року в рамках операції «Акциз-2015» та кримінального провадження за ст. 227 КК України співробітниками податкової міліції встановлено та припинено факт незаконного обігу тютюнових виробів, які становили загрозу для життя та здоров’я споживачів.

У ході санкціонованих обшуків за адресами місць зберігання оптових партій тютюнових виробів виявлено та вилучено тютюнові вироби в асортименті: Compliment Super Slim, Strong, ФЭСТ, Jin Ling, Jin Ling super slim, LS little aroma cigars, Lifa, Lifa super slim, Roshe, ЕВ.

Зазначена тютюнова продукція маркована марками акцизного податку України, які не видавалися для маркування сигарет з фільтром (згідно інформаційної бази даних ДФС України АС «Акцизні марки»).

Загалом в результаті проведених заходів з незаконного обігу вилучено 228,3 тис. пачок тютюнових виробів на загальну суму 3 млн. 150 тис. гривень. Слідчі дії тривають.

Керівники ДФС взяли участь у засіданні правління Громадської ради

Створенню ефективної системи взаємодії ДФС з громадськістю та визначенню пріоритетних напрямів спільної роботи була присвячена перша зустріч Голови ДФС Романа Насірова, його першого заступника Сергія Білана та заступника Костянтина Лікарчука з представниками Громадської ради при ДФС.

«Для нас дуже важлива консолідована думка Громадської ради як щодо програми наших дій загалом, так і за окремими її напрямами. Адже  Громадська рада представляє інтереси громадськості, і знає, який результат вона прагне бачити від проведення реформ. А для досягнення цього результату ДФС потрібно робити виважені, правильні кроки», – наголосив Роман Насіров.

За його словами, ДФС відкрита до конструктивного діалогу з громадськістю і експертами, готова почути їх думки та зацікавлена в спільній роботі щодо першочергового вирішення проблемних питань.

Учасники зустрічі висловили своє бачення кадрових реформ в ДФС, шляхів боротьби з корупцією, вирішення питання «схемного» ПДВ та впровадження системи електронного адміністрування цього податку, боротьби з контрабандою та протидії податковим і митним правопорушенням. 

На ІІ Міжнародному форумі „День українського бізнесу” обговорювались особливості та перспективи запровадження системи електронного адміністрування ПДВ в Україні

Міжнародний форум „День українського бізнесу» пройшов у м. Варшава (Польща) минулого тижня.

Це вже другий захід із циклу україно-польських бізнес-форумів, що проходив під патронатом Посольства Республіки Польща в Україні та Посольства України в Республіці Польща, при підтримці Міністерства економіки Республіки Польща та зібрав близько 300 учасників. Організаторами виступили Польсько-Українська Господарча Палата, Міжнародний правовий центр EUCON та Міжнародний аудиторський союз.

Готовність України до проведення реформ, спрямованих на євроінтеграцію країни відповідно до стандартів ЄС, а також створення стимулів для активізації ділової активності та покращення інвестиційного клімату – ключові питання, які обговорювали під час заходу високопосадовці двох країн, представники бізнес-середовища.

Представники Державної фіскальної служби України охарактеризували функціонування та специфіку діючої податкової системи України. Зокрема особливості запровадження системи електронного адміністрування ПДВ презентувала директор Департаменту методологічної роботи з питань оподаткування ДФС України Неля Привалова.

„Із запровадженням системи електронного адміністрування ПДВ Україна матиме нову чітку та прозору систему обліку й сплати ПДВ, що дисциплінує розрахунки з бюджетом та гарантуватиме відшкодування податку доброчесним підприємствам”, – зазначила Неля Привалова.

За її словами, новий порядок адміністрування ПДВ є унікальним для України. Адже вперше запроваджуються правила, що дозволяють декриміналізувати найбільш корумпований податок у державі.

 Довідково: Законодавчі зміни, спрямовані на введення системи електронного адміністрування ПДВ, ще влітку минулого року ініційовані Урядом України, схвалені Парламентом та підтримані Президентом України набули чинності з 01 січня 2015 року.

Успіх імплементації нових для державних інститутів і бізнесу правил адміністрування ПДВ вимагає розробки, широкого обговорення та роз’яснення багатьох додаткових нормативних документів, а також пілотного тестування нових технічних рішень.

Тому система електронного адміністрування ПДВ запроваджується поетапно:

до 1 липня 2015 року  – у тестовому режимі, який надасть змогу платникам податку та контролюючим органам адаптуватись до нових правил адміністрування податку;

з 1 липня 2015 року – система електронного адміністрування ПДВ запрацює на постійній основі.

Запровадження такої системи дозволить унеможливити формування фіктивного кредиту та отримання неправомірного відшкодування ПДВ з бюджету, скоротити обсяг тіньової економіки в країні та витрати держави на адміністрування ПДВ.

Крім того, система електронного адміністрування ПДВ підвищить прогнозованість процесу мобілізації податку до державного бюджету,   знизить тиск на бізнес, зменшить вплив людського фактору та сприятиме зменшенню рівня корупції. Також зменшується кількість обтяжливих для бізнесу звірок та перевірок, скорочується число критеріїв для автоматичного бюджетного відшкодування податку на додану вартість, спрощується звітність з ПДВ.

При цьому, основні правила обчислення ПДВ, до яких звикли платники, збережені.

За результатами податкового компромісу до бюджету надійшло майже 794 млн. гривень

Перевагами застосування податкового компромісу вирішили скористатися 6 152 платники податків. Органи Державної фіскальної служби України отримали від платників 8 174 заяви про намір щодо застосування цього механізму.

Загалом, у результаті досягнення податкового компромісу до бюджету (станом на 12.05.2015) надійшло 793,9  млн. грн.

Нагадуємо, що 17 квітня 2015 року завершено подачу заяв на застосування податкового компромісу у відповідності до положень Закону України №63-VIII від 25.12.2014 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей уточнення податкових обов’язків з податку на прибуток підприємств та податку на додану вартість у разі податкового компромісу».

Контакт-центром ДФС з початку 2015 року платникам надано 1608 відповідей з роз’ясненнями особливостей застосування податкового компромісу.

Головне управління ДФС у Запорізькій області

Запорізькі міліціонери вилучили цигарки сумнівного походження на понад 3 млн. гривень

У рамках операції «Акциз-2015» та кримінального провадження за ст. 227 КК України (умисне введення в обіг на ринку України (випуск на ринок України) небезпечної продукції) співробітники податкової міліції встановили та припинили факт незаконного обігу тютюнових виробів, які становили загрозу для життя та здоров’я споживачів.

Із незаконного обігу вилучено понад 228 тис. пачок тютюнових виробів на загальну суму понад 3 млн. гривень. Слідчі дії тривають.

Вся тютюнова продукція була маркована марками акцизного податку України, які не видавалися для маркування цигарок з фільтром (згідно з інформаційною базою даних ДФС України АС "Акцизні марки").

Також співробітники податкової міліції встановили факт діяльності газозаправної станції без наявності відповідних дозвільних документів. У результаті вилучено скраплений газ пропан-бутан у кількості 20 тон на суму 185 тис. гривень.

Всього за минулий тиждень співробітники оперативних підрозділів із незаконного обігу вилучили товарно-матеріальних цінностей підакцизної групи на суму 3,4 млн. гривень.

«Справи віртуальні – мільйони реальні» або як запорізький підприємець не сплатив податків на 5 млн. грн.

Службові особи одного з підприємств Запорізької області здійснювали господарську діяльність, яка пов’язана з імпортом товарно-матеріальних цінностей.

Шляхом безпідставного віднесення до складу податкового кредиту з ПДВ операцій з придбання товарів (робіт, послуг) від суб’єктів господарської діяльності з ознаками "фіктивності", вони ухилились від сплати податків на суму 5 млн. гривень.

За матеріалами співробітників оперативних підрозділів розпочато кримінальне провадження за ч.3 ст.212 КК України (ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах).

Всього за минулий тиждень до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості по 5кримінальних правопорушеннях, у т.ч. 2 – за ухилення від сплати податків (ч.3 ст.212 КК України) та 3 – за іншими статтями Кримінального кодексу України. 

Фахівці ДФС України роз’яснили запорізьким та дніпропетровським підприємцям зміни у податковому законодавстві

22 травня пройшов семінар для платників Запорізької та Дніпропетровської областей, організований редакцією журналу "Вісник. Право знати все про податки і збори", на якому керівники галузевих управлінь та відділів Державної фіскальної служби України детально висвітили положення Податкової реформи за окремими напрямами.

Захід відкрила перший заступник начальника Головного управління у Запорізькій області Олена Фоменко. Вона зазначила, що проведення таких семінарів – це частина роботи в рамках реформування податкової системи і створення сприятливих умов для бізнесу.

– Завдання фіскальної служби – надавати сервісні послуги і всіляко допомагати підприємцям у вирішенні першочергових проблемних питань. Наша позиція в цьому незмінна – у вас повинно залишатися більше часу на ведення бізнесу. Адже саме ви, шановні платники податків, є основним інвестором в економіку нашої країни, – наголосила Олена Фоменко.

Головний редактор "Вісника" Петро Кричун підкреслив необхідність подібної семінарної роботи, адже таким чином бухгалтери та підприємці з перших вуст отримують роз’яснення нових положень законодавства, що значно зменшує кількість помилок у заповненні звітностей та інших документів податкового обліку, підвищуючи ефективність роботи підприємств. Також він наголосив на важливості зворотного зв’язку, адже на сторінках журналу спеціалісти-податківці дають відповіді на актуальні запитання, які лунають на таких семінарах.

У ході лекційного блоку спеціалісти ДФС розповіли про деталі реформування та обчислення податку на прибуток підприємств. Торкнулися теми трансфертного ціноутворення, зокрема, нових критеріїв визначення контрольної операції для цілей трансфертного ціноутворення, застосування його методів, звітності та документів, податкового контролю та проведення перевірок у цій частині. Обговорили також зміни в оподаткуванні ПДВ і введення електронного адміністрування податку на додану вартість. Крім того, фахівці розповіли про новації в обчисленні єдиного соціального внеску, проконсультували щодо податку на доходи фізичних осіб, військового збору, жваво обговорили тему застосування РРО.

Після лекції організатори запланували дискусійну частину семінару, під час якої слухачі могли отримати відповіді на хвилюючі їх запитання від фахових експертів Державної фіскальної служби України. 
Новости Бердянска
вчера, 15 марта, пятница
14 марта, четверг

Все новости Бердянска

Ближайшие события
Баскетбол
Баскетбол

 16 - 17 Марта

 ДЮСШ (ул. Горбенко, 27)

Чемпіонат міста з художньої гімнастики
Чемпіонат міста з художньої гімнастики

 16 - 17 Марта

 10:00

 ДЮСШ (ул. Горбенко, 27)

Як приборкати дракона 3
Як приборкати дракона 3

 14 - 20 Марта

 11:35, 15:15

 Кинотеатр «Космос» (п-т Азовский, 35/2)

70 UAH

Рождённый стать королём
Рождённый стать королём

 14 - 20 Марта

 17:20, 19:30

 Кинотеатр «Космос» (п-т Азовский, 35/2)

80 UAH

Подробная афиша