Информация от Налоговой инспекции Бердянска

07.06.2012 · 16:51 · Просмотров - 1276

Подборка материалов из налоговой инспекции за неделю по 7 июня.

налоговаяЗапрошуємо на інформаційний семінар!

13 червня 2012 року о 14-00 Бердянська ОДПІ проводить інформаційний семінар на тему: «Податковий Кодекс України. Актуальні питання щодо порядку нарахування та сплати туристичного збору» з платниками податків юридичними та фізичними особами-підприємцями м. Бердянська та Бердянського району.

Семінар відбудеться у приміщенні Бердянської ОДПІ за адресою м. Бердянськ, пр. Праці, 20, к. 424.

Дзвоніть на «гарячу» лінію!

12 червня 2012 року «гарячу телефонну лінію» проведе начальник Бердянської ОДПІ Запорізької області Державної податкової служби Горбатюк А.В.

З 14-00 до 15-00 за телефоном 0(53)3-54-28 Алла Володимирівна відповість на запитання платників податків щодо права громадян на звернення до податкової служби та отримання публічної інформації, робота нового сервісу «Пульс податкової».

Відбувся форум працівників ДПС України

У Києві нещодавно відбувся Перший загальнонаціональний форум працівників ДПС України. Вперше за історію існування податкових органів розроблено концепцію роботи Державної податкової служби, до роботи над якою були залучені міжнародні авторитетні спеціалісти, відомі знавці різних аспектів життєдіяльності суспільства, економіки, бізнесу.

Голова ДПС України Олександр Клименко наголосив, що сьогодні настав час для наступного випробування. Україна має зайняти гідне місце у глобальній системі економічних відносин. Зарекомендувати себе країною, зручною для ведення бізнесу та придатною до залучення європейських інвестицій разом із європейськими стандартами побудови податкової системи. Створити рівні конкурентні умови, прозорі правила гри та підняти престиж податкової служби як неупередженого арбітра, який забезпечує дотримання цих правил всіма учасниками.

Олександр Клименко сказав: «Ми прагнемо до перетворення нашого відомства з фіскального органу на сервісну службу. Мінімізація контактів з платником та, як наслідок цього, впливу «людського фактору» залишається серед наших пріоритетів. Ми проголошуємо одним з наших принципів довіру до платника. Довіра означає невтручання, відсутність надто жорсткого контролю».

Готуються нові зміни до Податкового кодексу країни

Верховна Рада ухвалила Закон №9661, який вносить суттєві зміни у роботу підприємців, які працюють на спрощеній системі оподаткування. Так, зокрема, введено мораторій на застосування фінансових санкцій до „спрощенців” за помилки, які протягом 2012 року будуть допущені при заповненні податкових декларацій та книги ведення доходів та витрат.

Серед основних ініціатив податкової, викладених у законі, також є:

- не застосовування до 1 січня 2014 штрафних санкцій за неподання або порушення строку подання фізособами до органів ДПС відомостей про зміну даних, які вносяться до Державного реєстру фізичних осіб – платників податків;

- надання права платнику податків  самостійно здійснювати продаж майна з метою погашення таким платником податкового боргу,  за згодою органу ДПС;

- відкладено справляння податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки до 1 січня 2013 року тощо.

Станом на 01.06.2012 року Закон готується на підпис.

 

Запити на публічну інформацію в Бердянській ОДПІ

Для забезпечення права громадян на доступ до інформації, що знаходиться у володінні суб’єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації діє Закон України «Про доступ до публічної інформації».

З початку року до Бердянської ОДПІ надійшло 9 запитів на інформацію. Запити на інформацію можуть подаватися поштою, факсом, телефоном, електронною поштою на вибір запитувача.

Поштова адреса Бердянської ОДПІ – 71118, м. Бердянськ, пр. Праці, 20, Телефон (факс) – 3-84-07, електронна пошта – DPI0822@zp.ukrnet.net.

Кожен громадянин має право на звернення

Громадяни України мають право звернутися до органів державної влади, місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій з заявою щодо реалізації соціально-економічних, політичних та особистих прав і законних інтересів та скаргою про їх порушення.

За січень – травень 2012 року до Бердянської ОДПІ надійшло 41 звернення громадян. Громадяни звертаються з проханням роз’яснити норми Податкового кодексу України, або повідомляють податківцям про порушення податкового законодавства окремими суб’єктами господарювання.

На особисті прийоми до посадових осіб податкової інспекції, які проводяться згідно затверджених графіків, з початку року звернулося 78 громадян, з них 57 громадян побувало на виїзних прийомах. Під час цих заходів громадяни найчастіше задають питання щодо оподаткування податком на прибуток, податком на додану вартість та цікавляться оподаткуванням доходів від підприємницької діяльності.

Розпочався курортний сезон. Сплачуйте туристичний збір!

Бердянська ОДПІ нагадує, що суб’єктам господарювання та громадянам, які надають місця для тимчасового проживання відпочиваючим під час курортного сезону, необхідно сплачувати до міського бюджету  туристичний збір у розмірі 1% від вартості проживання. (Рішення БМР від 31.03. 2011 р. № 3 «Про затвердження Положення про порядок  справляння туристичного збору на території міста Бердянська»).

Довідки за тел. 3-54-28.

Платники податків запитують

Чи необхідно вести окрему книгу обліку доходів кожному найманому працівнику ФОП – платника ЄП?

Відповідно до вимог ст.296 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VІ із змінами та доповненнями книгу обліку доходів ведуть платники єдиного податку першої і другої груп та платники єдиного податку третьої групи, які не є платниками податку на додану вартість.

Наказом Міністерства фінансів України від 15.12.11 № 1637 «Про затвердження форм книги обліку доходів і книги обліку доходів і витрат та порядків їх ведення» затверджено форму книги обліку доходів та порядок її ведення (далі – наказ №1637).

При цьому, нормами ПКУ та наказу №1637 не передбачено ведення окремо книги обліку найманими працівниками фізичної особи – підприємця – платника єдиного податку.

Чи враховуються при розрахунку загальної кількості осіб, які перебувають у трудових відносинах з платником ЄП – ФОП, наймані працівники, які перебувають у відпустці у зв’язку з вагітністю і пологами та у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею передбаченого законодавством віку?

Згідно з пп.291.4.1 п.291.4 ст.291 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями, при розрахунку загальної кількості осіб, які перебувають у трудових відносинах з платником єдиного податку – фізичною особою, не враховуються наймані працівники, які перебувають у відпустці у зв’язку з вагітністю і пологами та у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею передбаченого законодавством віку.

Який податковий (звітний) період є першим для ФОП платників ЄП, які до закінчення місяця, в якому відбулася державна реєстрація, подали заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування та віднесені до третьої групи?

Відповідно до абзацу другого п. 294.4 ст. 294 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями для зареєстрованих в установленому законом порядку суб’єктів господарювання (новостворених), які до закінчення місяця, в якому відбулася державна реєстрація, подали заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, встановленої для третьої групи, перший податковий (звітний) період починається з першого числа місяця, в якому відбулася державна реєстрація.

Свято дитинства нікого не залишає байдужим

Щороку в перший день літа бердянські податківці вітають з Міжнародним днем захисту дітей вихованців Бердянської обласної школи-інтернату для дітей позбавлених батьківського піклування.

Дитинство – це чудова пора сподівань на прекрасне життя та здійснення мрій. Але не всім дітям поталанило мати щасливе і безтурботне дитинство.

Свою частинку серця та тепла працівники Бердянської ОДПІ віддають цим діткам не тільки цього дня. Ця дружба триває вже декілька років, бо турбота про дітей, захист їхніх прав  - один з найголовніших обов’язків дорослих.

Начальник Бердянської ОДПІ Алла Горбатюк привітала усіх дітей зі святом, та наголосила, що водночас це й свято тих, хто завжди поруч з дітьми, хто піклується про них і допомагає твердо стати на ноги.

«Спільними зусиллями, ми можемо захистити наших дітей, уберегти їх від гіркоти розчарувань і зневіри. Адже саме від нас, дорослих, залежить те, як складеться доля кожної маленької людини, а відтак і нового покоління українців»  – відмітила Алла Володимирівна, вітаючи колектив школи-інтернату.

Податківці, як завжди, завітали не з пустими руками, подарували спортивне знаряддя та порадували малечу полуницею.

Директор закладу Галина Мечова, в свою чергу, провела «екскурсію» по корпусам школи-інтернату. Чистота та затишок в класах, ігрових залах, дитячих кімнатах вразила, бо стільки тепла, доброти, турботи вкладають вчителі, вихователі, обслуговуючий персонал школи в цій дім для діточок, які волею судьби виховуються не в родині. Тільки віддані своїй справі люди спроможні вкладати стільки своєї душі та серця в справу, яка стала для них ділом всього життя. Також дуже порадували податківців чудові роботи вихованців школи – вишивки, квілінг, малюнки, які представляють собою цілу виставку робіт обдарованих дітей.

Давайте усі разом, кожного дня, зігрівати теплом і любов’ю кожне дитяче серце, об’єднувати зусилля заради майбутнього, і тоді маленькі громадяни виростуть достойними людьми й неодмінно стануть гордістю України!

Запрошуємо на кущовий семінар для платників податків!

ГО «Асоціація платників податків України» в межах Плану спільних дій на 2012 рік з Державною податковою службою України проводить кущовий семінар для платників податків Запорізької та Дніпропетровської областей з актуальних питань оподаткування юридичних та фізичних осіб – суб’єктів господарської діяльності.

Лекторами на семінарі будуть начальники галузевих департаментів та відділів ДПС України, які беруть безпосередньо участь у розробці проектів законодавчих та нормативних документів з питань оподаткування, надають узагальнюючі податкові роз’яснення.

Семінар відбудеться 15.06.2012 об 1100 годині у м. Запоріжжі, проспект Леніна, 164 (в приміщенні Запорізької обласної Ради).

Довідки  – каб. 308, 317 Бердянської ОДПІ, тел. 3-54-28.Ближайшие события
Бесплатный пробный урок в центре «Smartum»
Знижка 20% на жіночий асортимент
Знижка 20% на жіночий асортимент

 07 - 10 Марта

 Спортландия (Азовский проспект, 14)

Sex временно доступен
Sex временно доступен

 12 Марта

 19:00

 ГДК (пл. 1-го Бердянського Совета, 3)

от 100 до 290 UAH

Подробная афиша