Информация от Налоговой инспекции Бердянска

27.06.2012 · 12:09 · Просмотров - 1065

Подборка материалов из налоговой инспекции за неделю по 27 июня.

налоговаяПідприємці продовжують реалізовувати алкоголь без ліцензії

Працівниками відділу податкової міліції Бердянської ОДПІ встановлено 2 факти незаконної діяльності по реалізації лікеро-горілчаних виробів в Приморському районі та в прибережній зоні м. Бердянськ без відповідних дозвільних документів.

За результатами перевірки вилучено алкогольних напоїв на загальну суму понад 14 тис. грн. На теперішній час перевірка триває, проводяться заходи щодо прийняття рішення згідно діючого законодавства.

Новий сервіс від ДПС України – Інформаційне повідомлення про заборгованість з податків

З метою створення органами держаної податкової служби сприятливих умов під час адміністрування податків в частині спрощення процедур і заощадження часу платників податків, а також розширення електронних сервісів, ДПС України запровадила для всіх платників податків, що подають податкову звітність в електронному вигляді, новий електронний сервіс «Інформаційне повідомлення про заборгованість з податків, зборів (обов’язкових платежів)».

Функціонування даної послуги забезпечується шляхом розсилки інформаційною системою Державної податкової служби України каналами сучасних інформаційних технологій інформаційного повідомлення за уніфікованою формою.

У разі направлення платнику податків інформаційного повідомлення податковий орган:

рекомендує сплатити суму податкового боргу до бюджету;

пропонує не зволікати з погашенням податкового боргу, оскільки наслідком його непогашення може стати збільшенням суми такого боргу, пов’язане із застосуванням штрафних (фінансових) санкцій, штрафів та нарахуванням пені;

повідомляє про існування можливості звернення до податкового органу із заявою про надання розстроченнявідстрочення  податкового боргу відповідно до вимог Податкового кодексу  України.

У разі виникнення у платника податків сумнівів відносно стану його розрахунків з бюджетом від може звернутися до податкового органу для проведення звіряння даних, наведених в інформаційному повідомленні, та наявних у податковому та бухгалтерському обліку платника податків.

Запровадження вказаного сервісу надасть змогу платникам податків оперативно дізнаватися про стан розрахунків з бюджетом та мати можливість вчасно реагувати на таке повідомлення органу ДПС шляхом погашення податкового борг, а також своєчасно уникати наслідків, що виникають у результаті його непогашення.

Запрошуємо до Центру обслуговування платників податків Бердянської ОДПІ

26 червня відбулося урочисте відкриття Центру обслуговування платників  податків Бердянської ОДПІ.

До податкової інспекції завітали заступник голови ДПС у Запорізькій області Віктор Анісімов, керівники міста та району, представники громадськості, бізнесу та мас-медіа.

Зустрічала гостей начальник Бердянської ОДПІ Алла Горбатюк: «Ми створили Центр, робота якого значно підвищить якість надання послуг та скоротить час обслуговування платників податків. Ввічливість та доброзичливість, індивідуальний підхід до кожного платника податку, надання повної та достовірної інформації – на цих принципах базується діяльність нашого сервісного центру».

Тепер в одному місці буде зосереджено всі необхідні послуги – реєстрація,  надання адміністративних послуг, прийняття податкової звітності, інформаційні послуги тощо. Кваліфіковані та досвідчені фахівці податкової інспекції інформуватимуть платників з питань оподаткування та надаватимуть індивідуальні податкові консультації.

Під час церемонії відкриття заступник голови податкової служби області Віктор Анісімов наголосив: «Податківці прагнуть докорінно змінити ставлення суспільства до податкової служби, перетворити її з фіскального органу на сервісну службу. Саме тому в кожному податковому органі Запорізької області створюються сервісні центри з повним спектром послуг з обслуговування платників податків.  Таким чином податкова служба робить черговий крок до перетворення у сервісну службу високого ґатунку, де надаватимуть послуги виключно за європейськими стандартами, що безумовно, сприятиме підвищенню рівня добровільної сплати податків».

В Центрі для платників податків обладнано технікою робочі місця з доступом до мережі Інтернет, а також до Єдиної бази податкових знань. Самостійно чи за допомогою інспектора платник зможе відправити тут податкову звітність. Також в сервісному центрі працює зона Wi-Fi та розміщені інформаційні стенди, які наповнені важливою та корисною інформацією, прикладами заповнення декларацій та заяв.

Для зручності платників та працівників Центру в залі очікування знаходиться безкоштовна питна вода. А для тих, хто хоче смачно пообідати або випити кави зі свіжою випічкою поруч з Центром на першому поверсі привітно розташувався буфет, в  якому дуже затишно та доступні ціни. Таким чином, відкриваючи Центр обслуговування платників податків, бердянські податківці прагнули максимально врахувати інтереси платників податків.

Створення центру і покращання умов обслуговування платників регіону матиме позитивний вплив як на представників бізнесу, так і на самих працівників інспекції. А якісне покращання обслуговування платників сприятиме поліпшенню іміджу податкової служби, зокрема, формуванню нової податкової культури у суспільстві в цілому.

Платникам податку на прибуток

Державна податкова служба України з метою забезпечення однакового підходу у порядку визначення втрат бюджету від застосування пільг з податку на прибуток запровадила Методичні рекомендації щодо визначення втрат бюджету від застосування пільг з податку на прибуток (лист ДПС України від 06.06.2012 №15709/7/15-1217).

Платники податків запитують

Чи оподатковується ПДФО дохід у вигляді подарунку, отриманий платником податку від ФО – резидента, що не є членом сім’ї першого ступеня споріднення та за якою ставкою з 01.01.2011 року?

Фізичні особи – резиденти, які отримують подарунок від фізичної особи – резидента, але не відносяться до членів сім’ї першого ступеня споріднення, сплачують податок на доходи фізичних осіб за ставкою 5 % від вартості будь-якого подарунку.

Чи підлягає оподаткуванню дохід отриманий від продажу власної сільськогосподарської продукції з 01.01.2011 року?

Відповідно до пп. 165.1.24 п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI, до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу не включається дохід від відчуження безпосередньо власником сільськогосподарської продукції (включаючи продукцію первинної переробки), вирощеної (виробленої) ним на земельних ділянках, наданих йому в розмірах, встановлених Земельним кодексом України для ведення особистого селянського господарства, якщо їх розмір не було збільшено в результаті отриманої в натурі (на місцевості) земельної частки (паю), будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибних ділянок), ведення садівництва та індивідуального дачного будівництва.

Отримувач таких доходів подає податковому агенту довідку про своє право на отримання доходу у джерела його виплати без сплати податку.

Який порядок оподаткування подарунку отриманого від профспілкової організації у негрошовій формі?

Подарунок, наданий профспілкою своїм членам, що не перевищує суми 50% мінімальної зарплати (у 2011 році – 470,50 грн., у 2012 році – 536,50 грн.) в місяць, не оподатковується. Сума перевищення вартості подарунку оподатковується податковим агентом (профспілковою організацією) з використанням коефіцієнта за ставкою 15% (та/або 17%).
Новости Бердянска
вчера, 19 марта, вторник

Все новости Бердянска