Информация от Бердянской налоговой инспекции на 28 июля

28.07.2015 · 15:58 · Просмотров - 975

Подборка материалов от Бердянской ОГНИ за неделю по 28 июля

Бердянська ОДПІ повідомляє

З незаконного обігу вилучено алкогольні напої на суму 4,9 тис. гривень

Як повідомив перший заступника начальника - начальник оперативного управління Бердянської ОДПІ Артем Кавун, 20.07.2015 року встановлено факт реалізації пива без наявності будь - яких дозвільних документів. В результаті перевірки вилучено 620 л. пива на суму 4,9 тис. гривень.       

Бердянські платники  сплатили понад 7,8 мільйонів гривень війського збору

Як повідомила начальник Бердянської ОДПІ Олена Круц, за 1 півріччя 2015 року бердянські платники військового збору наповнили бюджет на 7,8 млн.грн,   з них 7,2 млн.грн. сплатили платники Бердянська, 0,6 млн.грн. –платники Бердянського району.

В порівняні з минулим роком сума відрахувань на армію збільшилась. Так, середньомісячні надходження збору в минулому році склали 1 мільйонів гривень, цього ж року в середньому за місяць до бюджету надходить 1,3 мільйонів гривень.

Новини законодавства

Із 23 липня діють законодавчі зміни щодо РРО

У газеті «Голос України» від 23.07.2015 р. № 131 опубліковано Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій» від 01.07.2015 р. № 569-VIII. Тож цей Закон чинний із 23.07.2015 р.

Основні його новації щодо застосування РРО:

 1. РРО не застосовуються платниками єдиного податку:
 • І групи;
 • ІІ і ІІІ груп(фізособи-підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1000000 грн. У разі перевищення в календарному році обсягу доходу понад 1000000 грн застосування РРО для такого платника єдиного податку є обов’язковим. Застосування РРО розпочинається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується в усіх наступних податкових періодах протягом дії свідоцтва платника єдиного податку.
 1. Виключено обов’язок забезпечувати зберігання фіскальних чеківу книгах обліку розрахункових операцій для суб’єктів господарювання, які   здійснюють розрахункові  операції.
 2. На  фізосіб-підприємців, які є платниками єдиного податку й не зареєстровані платниками ПДВ, не поширюються вимоги:
 • вести в порядку, установленому законодавством, облік товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації, здійснювати продаж лише тих товарів (послуг), що відображені в такому обліку;
 • забезпечувати  відповідність  сум  готівкових  коштів  на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті РРО, а у випадку використання розрахункової  книжки — загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.
 1. Суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції, зобов’язані в разі  виявлення  несправностей  РРО,  а  також пошкодження  засобів контролю  протягом робочого дня, в якому виявлено несправності чи пошкодження, письмово або засобами електронного зв’язку в довільній формі повідомити центр сервісного обслуговування, а також протягом двох робочих днів після дня виявлення несправностей або пошкодження письмово чи засобами електронного зв’язку в довільній формі повідомити про це контролюючий орган, у якому суб’єкт господарювання зареєстрований платником податків.
 2. Не підлягають виключенню з Державного реєстру моделі РРО, що раніше пройшли первинну реєстрацію й використовуються суб’єктом господарювання, до спливу строку їх служби (строку, протягом якого виробник (постачальник) гарантує працездатність таких реєстраторів, у тому числі — комплектувальних виробів та їх складових частин, збереження інформації у фіскальній пам’яті, за умови дотримання користувачем вимог експлуатаційних документів). Строк між первинною реєстрацією РРО та датою їх виключення з Державного реєстру не повинен бути меншим семи років. У разі зміни законодавчих вимог до використання РРО виробник (постачальник) зобов’язаний за наявності технічних можливостей здійснити доопрацювання РРО.
 3. Центри сервісного обслуговування зобов’язані в разі незабезпечення гарантійного ремонту РРОне пізніше сьомого робочого дня із дня прийняття в ремонт РРО ввести в експлуатацію належним чином зареєстрований на суб’єкта господарювання резервний РРО.
 4. Тимчасово звільняються від санкцій за порушення Закону «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі— Закон про РРО):
 • суб’єкти господарювання при наданні послуг у разі проведення розрахунків у касах з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів та видачею відповідних квитанцій, підписаних і завірених печаткою в установленому порядку; при продажу товарів у системах електронної торгівлі (комерції) —до 1 липня 2015 року.

Водночас санкції за порушення вимог Закону про РРО у період із 1 липня 2015 року до 1 січня 2016 року не застосовуються до суб’єктів господарювання, які до 1 серпня 2015 року уклали договори на постачання РРО, уключених до Державного реєстру РРО, і ввели в експлуатацію такі реєстратори в порядку, установленому Законом про РРО, до 1 січня 2016 року;

Окрім того, цей Закон передбачає:

- У разі встановлення протягом календарного року під час перевірки фактуневідповідності в юридичних осіб на місці проведення розрахунків суми готівкових коштів сумі коштів, зазначеній у денному звіті, більше ніж на 10%  розміру мінімальної зарплати, установленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, а в разі використання юридичною особою розрахункової книжки — загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, тоді до суб’єктів, що здійснюють розрахункові операції, застосовують фінансові санкції:

 • учинене вперше — 1 гривня;
 • за кожне наступне вчинене порушення — 100% вартості   проданих із порушеннями, установленими цим підпунктом, товарів (послуг).

- Скасовано (п. 1 ст. 17 Закону про РРО) фінансові санкції у вигляді п'ятикратного розміру вартості  проданих  із  порушеннями,  установленими цим підпунктом, товарів (послуг).

- Скасовано (п. 5 ст. 17 Закону про РРО) таке порушення, як недотримання вимоги збереження контрольної стрічки протягом трьох років.

- За порушення вимог Закону про РРО до центрів сервісного обслуговування, що забезпечують гарантійний ремонт РРО, за рішенням контролюючого органу, який здійснює фактичні перевірки суб’єктів господарювання, у разі незабезпечення гарантійного ремонту РРО у строки, установлені Законом про РРО, і невведення в експлуатацію належним чином зареєстрованого на суб’єкта господарювання резервного РРО застосовуються фінансові санкції в розмірі п’яти мінімальних зарплат, установлених законом на 1 січня податкового (звітного) року.

- На фізосіб-підприємців, які є платниками єдиного податку й не зареєстровані платниками ПДВ, не поширюються вимоги щодо обліку  за місцем реалізації та зберігання за цінами товарів, які реалізовуються.

Пенсії учасників бойових дій не обкладатимуться ПДФО

Парламент ухвалив Закон «Про внесення змін до статті 164 Податкового кодексу України щодо оподаткування пенсій інвалідів війни та деяких інших категорій осіб» (законопроект № 2781).

Так, ст. 164 ПКУ доповнено нормою, згідно з якою пенсії учасників бойових дій Другої світової війни, інвалідів війни та осіб, на яких поширюється дія ст. 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», не обкладаються ПДФО.

Документ набере чинності лише після його підписання Президентом України й опублікування в офіційних виданнях.

Депутати дещо послабили податковий тиск на платників

Як повідомляє парламентський веб-портал, 17 липня було прийнято Закон України, що зменшить податковий тиск на окремих платників.

Зокрема, ВРУ зменшили тиск новим Законом таким чином:

 • виключено положення, що стосуються визначення контролюючим органом податкового зобов'язання платника податків у разі винесення обвинувального вироку чи закриття кримінального провадження за нереабілітуючими підставами;
 • уточнено умови й порядок допуску посадових осіб контролюючих органів до проведення документальних виїзних і фактичних перевірок;
 • тимчасово, до 31 грудня 2016 року, звільнено платників податків від сплати штрафних (фінансових) санкцій, зазначених у податковому повідомленні-рішенні, у разі сплати податкового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення.

Документ набере чинності лише після його підписання Президентом України й опублікування в офіційних виданнях.

Подання інформації при вчиненні нотаріальних дій у разі продажу чи спадкування майна: як заповнити форму № 1ДФ й чи будуть штрафи?

ДФС видала Узагальнюючу податкову консультацію щодо подання до контролюючого органу фізичними особами, які провадять приватну нотаріальну діяльність, інформації про посвідчені договори продажу (обміну) об’єктів нерухомого майна між фізичними особами, продажу (обміну) рухомого майна між стороною (сторонами), про видачу свідоцтв про право на спадщину та/або посвідчені договори дарування, затверджену наказом ДФС від 17.07.2015 р. № 507 (далі — Узагальнююча консультація).

У консультації податківці наголосили: при вчиненні нотаріальних дій, передбачених п. 172.4 ПКУ, приватний нотаріус зобов’язаний надавати інформацію контролюючим органам шляхом заповнення таких граф форми № 1ДФ:

 • графи 1— порядковий номер;
 • графи 2— реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта фізичної особи (для фізичної особи, яка має відмітку в паспорті про право здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта);
 • графи 3а— сума нарахованого доходу;
 • графи 4— сума сплаченого податку на доходи фізичних осіб (у випадках, передбаченихПКУ);
 • графи 5 ознака доходу згідно із довідником ознак доходів.

Зобов’язання нараховувати, утримувати та сплачувати до бюджету податок від імені й за рахунок фізичної особи з доходів, що виплачуються такій особі, вести податковий облік, подавати податкову звітність податковим органам і нести відповідальність за порушення обов’язків, установлених ПКУ, поширюється лише на осіб, які відповідно до ПКУ мають статус податкових агентів.

Нотаріуси ж під час виконання приписів п. 172.4 ПКУ не виступають податковими агентами, й інформація, яку повинен подавати приватний нотаріус до контролюючого органу,не є податковою звітністю в розумінні гл. 2 р. ІІ ПКУ. Отже, підстав для застосування відповідальності, передбаченої п. 119.2 ПКУ (510 грн), немає.

Роз’яснення податкового законодавства

Щодо електроного адміністрування ПДВ

Відповідно до п. 11 підрозділу 2 розділу XX Податкового кодексу України (далі - Кодекс) з 1 лютого 2015 року реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН) підлягають всі податкові накладні та розрахунки коригування до податкових накладних (у тому числі які не надаються покупцю, виписані за операціями з постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування) незалежно від розміру податку на додану вартість в одній податковій накладній / розрахунку коригування.

Реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у ЄРПН здійснюється не пізніше п'ятнадцяти календарних днів, наступних за датою їх складання (п. 201.10 ст. 201 Кодексу).

Порушення платниками ПДВ зазначених термінів реєстрації в ЄРПН податкових накладних / розрахунків коригування, що підлягають наданню покупцям - платникам ПДВ, тягнуть за собою накладення штрафу (який встановлюється у відсотках від суми ПДВ, зазначеної у таких податкових накладних / розрахунках коригування), у розмірі:

 • 10 % - у разі порушення терміну реєстрації до 15 календарних днів;
 • 20 % - у разі порушення терміну реєстрації від 16 до 30 календарних днів;
 • 30 % - у разі порушення терміну реєстрації від 31 до 60 календарних днів;
 • 40 % - у разі порушення терміну реєстрації на 61 і більше календарних днів (п. 120 1.1 ст. 120 1 Кодексу).

Відсутність з вини платника реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в ЄРПН протягом 180 календарних днів з дати їх складання тягне за собою накладення штрафу в розмірі 50 % від суми ПДВ, зазначеної у таких податковій накладній/ розрахунку коригування (п. 120 1.2 ст. 120 1 Кодексу).

При цьому п. 200 1.3 ст. 200 1 Кодексу визначено, що платник податку має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в ЄРПН на суму податку ( Накл), обчислену за такою формулою:

Накл =  НаклОтр +  Митн +  ПопРах -  НаклВид -  Відшкод -  Перевищ,

де:

 • НаклОтр - загальна сума податку за отриманими платником податковими накладними та розрахунками коригування, зареєстрованими в ЄРПН;
 • Митн - загальна сума податку, сплаченого платником при ввезенні товарів на митну територію України;
 • ПопРах - загальна сума поповнення рахунку в системі електронного адміністрування податку з поточного рахунку платника;
 • НаклВид - загальна сума податку за виданими платником податковими накладними та розрахунками коригування, зареєстрованими в ЄРПН;
 • Відшкод - загальна сума податку, заявлена платником до бюджетного відшкодування з урахуванням сум коригувань;

Перевищ - загальна сума перевищення податкових зобов'язань, зазначених платником у поданих податкових деклараціях з урахуванням поданих уточнюючих розрахунків до них, над сумою податку, що міститься в складених таким платником податкових накладних та розрахунках коригування, зареєстрованих в ЄРПН.

Детальний порядок формування вказаних показників визначено Порядком електронного адміністрування ПДВ, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 16.10.2014 р. N 569.

Згідно з п. 35 підрозділу 2 розділу XX Кодексу:

період з 1 лютого 2015 року до 1 липня 2015 року є перехідним періодом, протягом якого реєстрація податкових накладних / розрахунків коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних здійснюється без обмеження сумою податку, обчисленою за формулою, визначеною п. 200 1.3 ст. 200 1 Кодексу;

норми абзацу другого п. 120 1.1 ст. 120 1 Кодексу не застосовуються при порушенні термінів реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкових накладних / розрахунків коригування, складених у період з 1 лютого 2015 року до 1 липня 2015 року.

Враховуючи зазначене, з 00 год. 00 хв. 1 липня 2015 року закінчився перехідний період (тестовий режим) системи електронного адміністрування ПДВ і така система запрацювала в звичайному режимі.

З вказаної дати реєстрація податкових накладних в ЄРПН здійснюється виключно на суму податку, обраховану за формулою, визначеною п. 200 1.3 ст. 200 1 Кодексу (далі - реєстраційна сума).

Таким чином, з 1 липня 2015 року при реєстрації податкової накладної або розрахунку коригування в ЄРПН відбувається перевірка наявності у платника, який здійснює таку реєстрацію, достатньої реєстраційної суми. Тобто для отримання можливості зареєструвати в ЄРПН податкову накладну або розрахунок коригування реєстраційна сума платника податку повинна бути більшою або дорівнювати сумі ПДВ, зазначеній у вказаних документах.

Якщо така реєстраційна сума є меншою, ніж сума ПДВ, зазначена у податковій накладній або розрахунку коригування, у реєстрації вказаних податкової накладної або розрахунку коригування буде відмовлено.

У такому випадку (в тому числі, якщо реєстраційна сума має від'ємне значення) з метою отримання можливості зареєструвати податкову накладну або розрахунок коригування в ЄРПН платнику потрібно збільшити свою реєстраційну суму. Таке збільшення може бути здійснено за рахунок:

отриманих податкових накладних та розрахунків коригування (які передбачають збільшення суми компенсації вартості поставлених товарів/послуг), складених на такого платника та зареєстрованих в ЄРПН;

сплати ПДВ на митниці під час розмитнення товарів;

поповнення рахунку платника в системі електронного адміністрування ПДВ, відкритого платнику у Держказначействі (електронний рахунок).

Наприклад: якщо платнику необхідно зареєструвати в ЄРПН податкову накладну, в якій сума ПДВ становить 20 тис. грн., при цьому його реєстраційна сума має від'ємне значення і становить - 5 тис. грн., то платнику податку для отримання можливості зареєструвати таку податкову накладну необхідно збільшити реєстраційну суму на 25 тис. грн.

Крім того, реєстраційну суму платників податку автоматично збільшено:

01.07.2015 р. на так звану суму "овердрафту": середньомісячний розмір податку, задекларований та погашений платником до бюджету протягом попередніх 12 місяців;

08.07.2015 р. на суму надміру зарахованих ними до бюджету коштів, сформованих станом на 1 липня 2015 року.

Одночасно інформуємо, що термін реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в ЄРПН із запровадженням системи електронного адміністрування ПДВ у звичайному режимі залишився без змін та становить 15 календарних днів з дати складання відповідного документа. При цьому слід мати на увазі, що з 01.07.2015 р. за порушення вказаного терміну реєстрації в ЄРПН від одного до п'ятнадцяти календарних днів застосовується штраф у розмірі 10 % від суми ПДВ, зазначеної у податкових накладних / розрахунках коригування.

Звертаємо увагу, що на офіційному порталі ДФС на головній сторінці розміщено розділ "Податкові зміни - 2015", який містить підрозділ "Електронне адміністрування ПДВ". У вказаному підрозділі розміщується актуальна інформація, пов'язана із функціонуванням системи електронного адміністрування ПДВ.

(Лист ДФС від 14.07.2015 р. N 25450/7/99-99-19-03-01-17).

Щодо оподаткування поворотної фінансової допомоги, отриманої від засновника

Відповідно до пп. 14.1.257 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) поворотна фінансова допомога - сума коштів, що надійшла платнику податків у користування за договором, який не передбачає нарахування процентів або надання інших видів компенсацій у вигляді плати за користування такими коштами, та є обов'язковою до повернення.

Законом України від 28 грудня 2014 року N 71-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи", який набрав чинності з 01.01.2015 р., розділ III "Податок на прибуток підприємств" Кодексу викладено у новій редакції.

Відповідно до пп. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 Кодексу об'єктом оподаткування є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності.

Відповідно до п. 18 підрозділу 4 розділу XX "Перехідні положення" Кодексу за операціями, по яких витрати для цілей оподаткування податком на прибуток до 1 січня 2015 року визначалися за датою перерахування коштів на банківський рахунок або в касу контрагента платника податку, і станом на 1 січня у платника податку була наявна кредиторська заборгованість за такими операціями, при розрахунку об'єкта оподаткування сума коштів, що була перерахована на банківський рахунок або в касу контрагента платника податку після 1 січня 2015 року, зменшує фінансовий результат до оподаткування.

Отже, починаючи з 01.01.2015 р. проводиться зменшення фінансового результату до оподаткування на суму поверненої поворотної фінансової допомоги, отриманої платником податку до 01.01.2015 р. від осіб, які не є платниками податку на прибуток, та включеної до складу доходів при визначенні об'єкта оподаткування податком на прибуток до цієї дати.

(Лист ДФС  від 18.06.2015 р. N 12810/6/99-99-19-02-02-15).

Щодо застосування понижуючого коефіцієнта

Законом N 219, який набрав чинності з 13 березня 2015 року, можливість застосувати понижуючий коефіцієнт надано платникам у разі, якщо виконуються одночасно такі умови:

 • база нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) у розрахунку на одну застраховану особу у звітному місяці збільшилася на 20 і більше відсотків порівняно з середньомісячною базою нарахування єдиного внеску платника за 2014 рік у розрахунку на одну застраховану особу;
 • після застосування коефіцієнта середній платіж на одну застраховану особу у звітному місяці становитиме не менше ніж один середньомісячний платіж на одну застраховану особу платника за 2014 рік;
 • кількість застрахованих осіб у звітному місяці, яким нараховано виплати, не перевищує 200 відсотків середньомісячної кількості застрахованих осіб платника за 2014 рік. Така умова не застосовується до платників єдиного внеску, визначених в абзацах третьому та четвертому пункту 1 частини першої статті 4 Закону України від 8 липня 2010 року N 2464-VI "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" (далі - Закон N 2464).

При розрахунку коефіцієнта показники за 2014 рік визначаються на підставі звітності платника єдиного внеску, яка подається відповідно до вимог Закону N 2464.

Враховуючи викладене, платникам єдиного внеску для розрахунку понижуючого коефіцієнта необхідно здійснювати порівняння із середньомісячними показниками за 2014 рік. Застосовувати понижуючий коефіцієнт зможуть лише платники, які вели фінансово-господарську діяльність і нараховували заробітну плату у 2014 році (незалежно від кількості місяців).

Таким чином, у платників єдиного внеску, що почали вести фінансово-господарську діяльність з 2015 року, показники 2014 року для розрахунку коефіцієнта відсутні, тому до розміру єдиного внеску такими платниками не застосовується понижуючий коефіцієнт.

(Лист ДФС  від 08.05.2015 р. N 4348/М/99-99-17-03-01-14).

Чи застосовують ФОП – платники ЄП при здійсненні діяльності РРО?

Згідно з п. 296.10 ст. 296 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями реєстратори розрахункових операцій не застосовуються платниками єдиного податку:

     першої групи;

другої і третьої груп (фізичні особи – підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1000000 гривень. У разі перевищення в календарному році обсягу доходу понад 1000000 гривень застосування реєстратора розрахункових операцій для такого платника єдиного податку є обов’язковим. Застосування реєстратора розрахункових операцій розпочинається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується у всіх наступних податкових періодах протягом дії свідоцтва платника єдиного податку. 

При яких умовах застосовується РРО платниками ФОП на ЄП другої та третьої групи з 23.07.2015 року?

Згідно з п. 296.10 ст. 296 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями реєстратори розрахункових операцій не застосовуються платниками єдиного податку:

першої групи;

другої і третьої груп (фізичні особи – підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1000000 гривень. У разі перевищення в календарному році обсягу доходу понад 1000000 гривень застосування реєстратора розрахункових операцій для такого платника єдиного податку є обов’язковим. Застосування реєстратора розрахункових операцій розпочинається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується у всіх наступних податкових періодах протягом дії свідоцтва платника єдиного податку.

Ввезення в Україну та постачання лікарських засобів і медичних виробів для надання медичної допомоги у період проведення АТО звільняється від ПДВ з 27.05.2015 року

Тимчасово, на період проведення антитерористичної операції та/або запровадження воєнного стану звільняються від оподаткування ПДВ операції з ввезення на територію України та постачання на території України лікарських засобів та медичних виробів, що призначені для використання закладами охорони здоров'я та учасниками АТО для надання медичної допомоги фізичним особам, які у період проведення АТО та/або запровадження воєнного стану зазнали поранення, контузії чи іншого ушкодження здоров'я, в обсягах, визначених Кабінетом Міністрів України.

27 травня 2015 року Кабінет Міністрів України Розпорядженням №544 затвердив Обсяги такого ввезення та постачання (розпорядження набрало чинності з дня його прийняття - з 27.05.15).

Таким чином, з 27.05.2015 року і до завершення проведення АТО та/або запровадження воєнного стану на вищезазначені операції, відповідно до затверджених Обсягів, поширюється тимчасовий порядок звільнення від оподаткування ПДВ.

До 26.05.15 (включно) операції з ввезення на митну територію України та постачання на митній території України вищезазначених лікарських засобів та медичних виробів, підлягали оподаткуванню ПДВ у загальному порядку.

Зазначена норма роз’яснена листом ДФС України від 09.07.2015 р. №24879/7/99-99-19-03-02-17.

Граничний термін сплати єдиного внеску переноситься, якщо останній день строку сплати припадає на вихідний або святковий день

Платники єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування  – роботодавці зобов’язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 20 числа наступного місяця (крім гірничих підприємств, які зобов’язані сплачувати ЄВ, нарахований за календарний місяць, не пізніше 28 числа  наступного місяця).

У разі якщо останній день строку сплати єдиного внеску припадає на вихідний або святковий день, останнім днем сплати вважається перший робочий день, що настає за вихідним або святковим днем.

Зазначена норма визначена п. 11 розд. ІV «Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» затвердженої наказом МФУ від 20.04.15 № 449.

Продаж профспілкою путівок за готівку здійснюється через РРО

Вимога щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій (РРО) поширюється на усіх суб'єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі.

Розрахункова операція - це приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг), видача готівкових коштів за повернутий покупцем товар (ненадану послугу), а у разі застосування банківської платіжної картки - оформлення відповідного розрахункового документа щодо оплати в безготівковій формі товару (послуги) банком покупця або, у разі повернення товару (відмови від послуги), оформлення розрахункових документів щодо перерахування коштів у банк покупця.

Отже, у разі реалізації профспілковою організацією путівок РРО необхідно використовувати на загальних підставах відповідно до вимог чинного законодавства.

Разом з тим, проведення розрахунків за реалізовані путівки виключно через банківські установи не вимагає обов'язкового застосування РРО.

Зазначена норма роз’яснена листом ДФС України від 18.06.2015 р. N 12748/6/99-99-22-07-03-15.

Звільнення від ПДВ операцій з постачання та імпорту відходів та брухту чорних і кольорових металів діє з 31.03.2015 року

Дію режиму звільнення від оподаткування ПДВ операцій з постачання, у тому числі операцій з імпорту, відходів та брухту чорних і кольорових металів продовжено до 01.01.2017. 

При цьому переліки таких відходів та брухту чорних і кольорових металів затверджуються Кабінетом Міністрів України.

Дія постанови КМУ від 12.01.11 №15, якою затверджені переліки відходів та брухту чорних і кольорових металів, операції з постачання яких тимчасово звільнялися від оподаткування ПДВ, обмежувалась лише 2014 роком.

КМУ  Постановою № 136 вніс зміни до Постанови № 15, згідно якої продовжено дію вказаних переліків до 01.01.2017.

Постанова № 136 набрала чинності з дня опублікування (газета "Урядовий кур'єр" № 58 від 31.03.2015), а саме 31.03.2015.

Отже, операції з постачання, у тому числі операції з імпорту, відходів та брухту чорних і кольорових металів, що здійснювалися з 01.01.2015 до 30.03.2015 (включно), підлягали оподаткуванню ПДВ у загальному порядку за ставкою 20%.

З 31.03.2015 і до 01.01.2017 на операції з постачання, у тому числі операції з імпорту, відходів та брухту чорних і кольорових металів, включених до відповідних переліків, поширюється режим звільнення від оподаткування ПДВ.

Зазначений порядок роз’яснений листом ДФС України від 19.05.15 № 17640/7/99-99-19-03-02-17.

Обмеження при розрахунках готівкою підприємств (підприємців) та фізичних осіб

Підприємства (підприємці) мають право здійснювати розрахунки готівкою між собою та/або з фізичними особами протягом одного дня за одним або кількома платіжними документами в межах граничних сум розрахунків готівкою, установлених постановою Правління НБУ.

Такі граничні суми розрахунків визначені постановою Правління НБУ від 06.06.13 № 210, і становлять:

 • для підприємств (підприємців) між собою протягом одного дня в розмірі 10 000 гривень;
 • фізичної особи з підприємством (підприємцем) протягом одного дня за товари (роботи, послуги) у розмірі 150 000 гривень;
 • фізичних осіб між собою за договорами купівлі-продажу, які підлягають нотаріальному посвідченню, у розмірі 150 000 гривень.

Платежі понад встановлені граничні суми проводяться через банки шляхом перерахування коштів з поточного рахунку на поточний рахунок або внесення коштів до банку для подальшого їх перерахування на поточні рахунки.

Кількість підприємств (підприємців) та фізичних осіб, з якими здійснюються розрахунки, протягом дня не обмежується.

При цьому, обмеження не поширюються на:

 • розрахунки підприємств (підприємців) з бюджетами та державними цільовими фондами;
 • добровільні пожертвування та благодійну допомогу;
 • використання коштів, виданих на відрядження.

Зазначені норми визначені п 2.3 «Положення про ведення касових операцій у національній валюті України», затвердженого постановою Правління НБУ від 15.12.04  № 637.

Перевищення граничних сум готівкових розрахунків передбачає адміністративну  відповідальність

Відповідальність за порушення готівкових розрахунків визначена у вигляді адміністративної відповідальності посадових осіб суб'єкта господарювання

Ця відповідальність визначена за порушення граничної суми розрахунків готівкою:

- підприємств (підприємців) між собою протягом одного дня в розмірі 10 тис. гривень;

- фізичної особи з підприємством (підприємцем) протягом одного дня за товари (роботи, послуги) у розмірі 150 тис. гривень;

- фізичних осіб між собою за договорами купівлі-продажу, які підлягають нотаріальному посвідченню, у розмірі 150 тис. гривень.

Відповідальність за порушення вказаних норм передбачена ст. 163 - 15 Кодексу про адміністративні правопорушення, та тягне за собою накладення штрафу на фізичну особу – підприємця, посадових осіб юридичної особи (керівника та головного бухгалтера) – від 100 до 200 НМДГ (від 1700 до 3400 грн.).

Дія, скоєна особою, яка протягом року піддавалась адміністративному стягненню за таке саме порушення, тягне накладення штрафу від 500 до 1000 НМДГ (від 8500 до 17000 грн.).

Зазначені норми визначені п 2.3 «Положення про ведення касових операцій у національній валюті України», затвердженого постановою Правління НБУ від 15.12.04  № 637 та постановою Правління НБУ від 06.06.13 № 210.

За порушення суб'єктами господарювання норм у сфері готівкового обігу встановлена фінансова відповідальність

За порушення норм з регулювання обігу готівки передбачені такі штрафні санкції:

- перевищення встановлених лімітів залишку готівки в касах – у двократному розмірі сум виявленої понадлімітної готівки за кожен день;

- неоприбуткування (неповне та/або несвоєчасне оприбуткування) готівки в касах – у п'ятикратному розмірі неоприбуткованої суми;

- витрачання готівки з виручки від реалізації продукції (робіт, послуг) та інших касових надходжень (крім грошових коштів, що отримані з кас установ банків) на виплати, пов'язані з оплатою праці (за винятком екстрених (невідкладних) обставин – соціальних виплат громадянам на поховання, допомоги при народженні дитини, одиноким та багатодітним матерям, на лікування в разі хвороби, компенсацій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи), за наявності податкової заборгованості – в розмірі здійснених виплат;

- перевищення встановлених строків використання виданої під звіт готівки, а також за видачу готівкових коштів під звіт без повного звітування щодо раніше виданих коштів – в розмірі 25 відсотків виданих під звіт сум;

- проведення готівкових розрахунків без надання отримувачем грошових коштів платіжного документа (товарного або касового чека, квитанції до прибуткового ордера, іншого письмового документа), який би підтверджував сплату покупцем готівкових коштів, – у розмірі сплачених грошових коштів;

- за використання одержаних в установі банку готівкових коштів не за цільовим призначенням - у розмірі витраченої готівки.

Вказані штрафи визначені  Указом Президента України «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки» від 12.06.95 р. № 436/95.

Туристичний збір

Хто є податковими агентами при справлянні туристичного збору

     Перелік податкових агентів, якими згідно з рішенням сільської, селищної та міської ради здійснюється справляння туристичного збору, визначений п. 268.5 ст. 268 р. ХІІ Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями, а саме:

а) адміністраціями готелів, кемпінгів, мотелів, гуртожитків для приїжджих та іншими закладами готельного типу, санаторно-курортними закладами;

б) квартирно-посередницькими організаціями, які направляють неорганізованих осіб на поселення у будинки (квартири), що належать фізичним особам на праві власності або на праві користування за договором найму;

в) юридичними особами або фізичними особами - підприємцями, які уповноважуються сільською, селищною або міською радою справляти збір на умовах договору, укладеного з відповідною радою.

Хто є платниками туристичного збору?

Відповідно до п. 268.2 ст. 268 р. ХІІ Податкового кодексу України від 2 грудня 2011 року №2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) платниками збору є громадяни України, іноземці, а також особи без громадянства, які прибувають на територію адміністративно-територіальної одиниці, на якій діє рішення сільської, селищної та міської ради про встановлення туристичного збору, та отримують (споживають) послуги з тимчасового проживання (ночівлі) із зобов’язанням залишити місце перебування в зазначений строк.

Платниками збору не можуть бути особи, які:

а) постійно проживають, у тому числі на умовах договорів найму, у селі, селищі або місті, радами яких встановлено такий збір;

б) особи, які прибули у відрядження;

в) інваліди, діти-інваліди та особи, що супроводжують інвалідів I групи або дітей-інвалідів (не більше одного супроводжуючого);

г) ветерани війни;

ґ) учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС;

д) особи, які прибули за путівками (курсівками) на лікування, оздоровлення, реабілітацію до лікувально-профілактичних, фізкультурно-оздоровчих та санаторно-курортних закладів, що мають ліцензію на медичну практику та акредитацію Міністерства охорони здоров’я України;

е) діти віком до 18 років;

є) дитячі лікувально-профілактичні, фізкультурно-оздоровчі та санаторно-курортні заклади.

Згідно із пп. 268.6.1 п. 268.6 ст. 268 р. ХІІ податкові агенти справляють збір під час надання послуг, пов’язаних з тимчасовим проживанням (ночівлею), і зазначають суму сплаченого збору окремим рядком у рахунку (квитанції) на проживання.

Перелік податкових агентів визначений п. 268.5 ст. 268 р. ХІІ ПКУ.

Так, згідно з рішенням сільської, селищної та міської ради справляння збору може здійснюватися:

 а) адміністраціями готелів, кемпінгів, мотелів, гуртожитків для приїжджих та іншими закладами готельного типу, санаторно-курортними закладами;

 б) квартирно-посередницькими організаціями, які направляють неорганізованих осіб на поселення у будинки (квартири), що належать фізичним особам на праві власності або на праві користування за договором найму;

в) юридичними особами або фізичними особами - підприємцями, які уповноважуються сільською, селищною або міською радою справляти збір на умовах договору, укладеного з відповідною радою.

Чи включається ПДВ до бази справляння туристичного збору?

Відповідно до пп. 268.4.1 п. 268.4 ст. 268 р. ХІІ Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями базою справляння туристичного збору є вартість усього періоду проживання (ночівлі) в місцях, визначених пп. 268.5.1 цієї статті, за вирахуванням податку на додану вартість.

Чи передбачена сплата туристичного збору податковим агентом при зарахуванні попередньої оплати (авансу) за проживання та яким чином аванс враховується при остаточному розрахунку туристичного збору?

Відповідно до п. 268.6.1 п. 268.6 ст. 268 р. ХІІ Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) податкові агенти справляють туристичний збір під час надання послуг, пов’язаних з тимчасовим проживанням (ночівлею), і зазначають суму сплаченого збору окремим рядком у рахунку (квитанції) на проживання.

Пунктом 268.5.1 п. 268.5 ст. 268 р. ХІІ ПКУ визначено, що згідно з рішенням сільської, селищної та міської ради справляння туристичного збору може здійснюватися:

 а) адміністраціями готелів, кемпінгів, мотелів, гуртожитків для приїжджих та іншими закладами готельного типу, санаторно-курортними закладами;

б) квартирно-посередницькими організаціями, які направляють неорганізованих осіб на поселення у будинки (квартири), що належать фізичним особам на праві власності або на праві користування за договором найму;

в) юридичними особами або фізичними особами - підприємцями, які уповноважуються сільською, селищною або міською радою справляти збір на умовах договору, укладеного з відповідною радою.

Так, наприклад, п. 3.6 Правил користування готелями й аналогічними засобами розміщення та надання готельних послуг, затверджених наказом Державної туристичної адміністрації від 16.03.04 №19, із змінами та доповненнями (далі – Правила) передбачено, що договір про надання основних готельних послуг споживачу вважається укладеним після оформлення документів на проживання (заповнення анкети, реєстрації) та засвідчується розрахунковою квитанцією або іншим розрахунковим документом, що підтверджує укладення договору і містить у собі, інформацію, передбачену цим пунктом.

Крім того слід зазначити, що п. 3.2 Правил визначено, що при бронюванні номера (місця) готель може запросити передплату за надання готельних послуг. Передплата враховується в оплату готельних послуг при остаточному розрахунку, якщо інше не обумовлено укладеним із замовником договором.

Враховуючи вищевикладене, оскільки податкові агенти справляють туристичний збір під час надання послуг проживання (ночівлі) та факт надання таких послуг підтверджується відповідними документами на проживання (заповнені анкети, реєстрація тощо), то з коштів, отриманих у вигляді передоплати за проживання (бронювання місця для проживання), туристичний збір не справляється.

Які документи повинна надати податковому агенту особа, з метою підтвердження того, що вона звільняється від сплати туристичного збору?

Статтею 268 р. ХІІ Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями визначено, що платниками збору не можуть бути особи, які постійно проживають, у тому числі на умовах договорів найму, у селі, селищі або місті, радами яких встановлено такий збір; особи, які прибули у відрядження; інваліди, діти-інваліди та особи, що супроводжують інвалідів I групи або дітей-інвалідів (не більше одного супроводжуючого); ветерани війни; учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС; особи, які прибули за путівками (курсівками) на лікування, оздоровлення, реабілітацію до лікувально-профілактичних, фізкультурно-оздоровчих та санаторно-курортних закладів, що мають ліцензію на медичну практику та акредитацію Міністерства охорони здоров’я України; діти віком до 18 років; дитячі лікувально-профілактичні, фізкультурно-оздоровчі та санаторно-курортні заклади.

 Постійне місце проживання може бути підтверджене паспортом громадянина України або паспортним документом, виданим уповноваженими державними органами України чи іншої держави або статутними організаціями ООН документом, що підтверджує громадянство, посвідчує особу пред’явника, дає право на в’їзд або виїзд з держави і визнаний Україною (ст. 1 р. І Закону України від 16 квітня 1991 №959-XII «Про зовнішньоекономічну діяльність»). Проживання на умовах договору найму може бути підтверджене договором найму (оренди) житла (ст. 759 параграфу 1 гл. 58 Цивільного кодексу України від 16 січня 2003 року №435-IV із змінами та доповненнями).

Перебування особи у відрядженні підтверджується наказом або розпорядженням підприємства про направлення працівника у відрядження (п. 1 р. I Інструкції про службові відрядження в межах України та за кордон, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 13.03.98.№59, із змінами та доповненнями).

Особи, які належать до категорії інвалідів, дітей-інвалідів, підтверджують свій статус відповідним посвідченням (додаток 1 до п.1.1 Порядку обліку, зберігання, оформлення та видачі посвідчень особам, які одержують державну соціальну допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам», затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 16.11.07 №612), а особи, що супроводжують інвалідів I групи або дітей-інвалідів (не більше одного супроводжуючого), - документом, що засвідчує таку особу.

Особи, які належать до ветеранів війни, підтверджують свій статус відповідним посвідченням (ст. 4, ст. 18 Закону України від 22 жовтня 1993 року №3551-ХІІ «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» із змінами та доповненнями, постанова Кабінету Міністрів України від 12 травня 1994 року №302 «Про порядок видачі посвідчень і нагрудних знаків ветеранів» із змінами та доповненнями).

Особи, які належать до учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, підтверджують свій статус відповідним посвідченням (ст. 9 р. II Закону України від 28 лютого 1991 року №796-XII «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» зі змінами та доповненнями, постанова Кабінету Міністрів України від 20 січня 1997 року №51 «Про затвердження Порядку видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» зі змінами та доповненнями).

Наявність путівки або курсівки в санаторії та пансіонати та свідоцтво про народження дітей віком до 18 років є підставою для надання пільги по сплаті збору.

Тобто, з метою підтвердження правомірності надання пільги податковий агент повинен мати копії відповідних документів, що підтверджують належність особи до пільгової категорії (путівки або курсівки можуть бути оригіналом).

Особи, які не надали відповідних документів, що засвідчують їх належність до пільгової категорії, є платниками збору.

Який термін сплати туристичного збору?

Згідно із пп.268.7.1 п.268.7 ст.268 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями сума туристичного збору, обчислена відповідно до податкової декларації за звітний (податковий) квартал, сплачується щоквартально, у визначений для квартального звітного (податкового) періоду строк, за місцезнаходженням податкових агентів.

До якого контролюючого органу подається податкова декларація по туристичному збору податковим агентом? 

Відповідно до пп.268.5.1 п.268.5 ст.268 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) згідно з рішенням сільської, селищної та міської ради справляння збору може здійснюватися такими податковими агентами:

а) адміністраціями готелів, кемпінгів, мотелів, гуртожитків для приїжджих та іншими закладами готельного типу, санаторно-курортними закладами;

б) квартирно-посередницькими організаціями, які направляють неорганізованих осіб на поселення у будинки (квартири), що належать фізичним особам на праві власності або на праві користування за договором найму;

в) юридичними особами або фізичними особами - підприємцями, які уповноважуються сільською, селищною або міською радою справляти збір на умовах договору, укладеного з відповідною радою.

Податковий агент, який має підрозділ без статусу юридичної особи, що надає послуги з тимчасового проживання (ночівлі) не за місцем реєстрації такого податкового агента, зобов’язаний зареєструвати такий підрозділ як податкового агента туристичного збору в контролюючому органі за місцезнаходженням підрозділу (пп.268.7.2 п.268.7 ст.268 ПКУ).

З метою проведення податкового контролю платники податків підлягають реєстрації або взяттю на облік в контролюючих органах за місцезнаходженням юридичних осіб, відокремлених підрозділів юридичних осіб, місцем проживання особи (основне місце обліку), а також за місцем розташування (реєстрації) їх підрозділів, рухомого та нерухомого майна, об’єктів оподаткування або об’єктів, які пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (неосновне місце обліку) (п.63.3 ст.63 ПКУ).

Податкова декларація подається за звітний період в установлені ПКУ строки контролюючому органу, в якому перебуває на обліку платник податків (п.49.1 ст.49 ПКУ).

Таким чином, декларація по туристичному збору подається податковим агентом до контролюючого органу за своїм місцем реєстрації.

Якщо податковий агент має підрозділ без статусу юридичної особи, що надає послуги з тимчасового проживання (ночівлі) не за місцем реєстрації такого податкового агента, то податкова декларація по туристичному збору подається самостійно таким підрозділом до контролюючого органу за своїм місцем реєстрації.

Чи необхідно суб’єкту господарювання, що здійснює розрахунки через РРО, відображати в касовому чеку суму сплаченого туристичного збору?

Згідно зі ст. 3 Закону України від 06 липня 1995 року №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» із змінами і доповненнями (далі – Закон № 265) суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов’язані, зокрема:

 проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій (далі - РРО) з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених Законом № 265, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок;

видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, включаючи ті, замовлення або оплата яких здійснюється з використанням мережі Інтернет, при отриманні товарів (послуг) в обов’язковому порядку розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції;

застосовувати реєстратори розрахункових операцій, що включені до Державного реєстру РРО, з додержанням встановленого порядку їх застосування.

У Державному реєстрі реєстраторів розрахункових операцій, затвердженому наказом ДФС України від 09.07.2015 № 485 є РРО, що дають змогу за необхідності враховувати товар (послуги) за декількома податковими ставками, в тому числі з туристичного збору.

Враховуючи зазначене, при здійсненні розрахунку за надання туристичної послуги слід проводити розрахунок на повну суму вартості послуги, до якої входить і туристичний збір.

Головне управління ДФС у Запорізькій області

Запоріжці сплатили майже 120 мільйонів гривень на армію

Саме така сума надійшла до бюджету від платників військового збору за 6 місяців поточного року.

В порівняні з минулим роком сума відрахувань на армію збільшилась. Так, середньомісячні надходження збору в минулому році склали понад 15 мільйонів гривень, цього ж року в середньому за місяць запоріжці сплачують майже 20 мільйонів гривень.

Найбільшу суму жителі заплатили у червні – понад 23 мільйони гривень.

Зазначимо, що значні надходження у місцевий бюджет відбуваються у таких галузях економіки:

- Державне управління й оборона (16,5% від загальних надходжень);

- Виробництво і розподіл електроенергії (енергетика) (13,2% від загальних надходжень);

- Охорона здоров'я та надання соціальної допомоги (9,1% від загальних надходжень);

- Освіта (6,8% від загальних надходжень);

- Додатковi транспортнi послуги та допомiжнi операцiї (4,0% від загальних надходжень).

Нагадаємо, що тимчасовий військовий збір був введений в Україні з 3 серпня минулого року та діятиме до набрання чинності рішенням Верховної Ради України про завершення реформи Збройних Сил України. Ставка збору становить 1,5 % від оподатковуваного доходу податком на доходи з фізичних осіб.

Запоріжці сплатили понад сто мільйонів гривень податкового боргу

За 6 місяців поточного року за рахунок погашення податкового боргу до зведеного бюджету надійшло понад сто мільйонів гривень. З них до державного бюджету - майже 70 мільйонів гривень.

Така сума надійшла: за рахунок розстрочення податкового боргу до бюджету; стягнення платіжними вимогами з рахунків боржників та вилучених готівкових коштів у боржників; від підприємств, які знаходяться в процедурах банкрутства; від реалізації майна, яке знаходиться у податковій заставі; за рахунок звернення до суду.

Слід зазначити, що у січні – квітні поточного року по області досягнуто скорочення податкового боргу до зведеного бюджету більше, ніж на 4 мільйони гривень, у червні – майже на 8 мільйонів гривень.

Від безхазяйного майна, а також майна, що перейшло у власність держави, за останні 6 місяців бюджети всіх рівнів поповнились майже на 500 тисяч гривень, що на 15% більше, ніж за відповідний період минулого року.

До місцевих бюджетів області від реалізації безхазяйного та іншого майна внесено понад 200 тисяч гривень, що на 50 тисяч гривень більше надходжень за аналогічний період минулого року.

Запорізькі підприємці заплатили понад сто мільйонів гривень єдиного податку

За січень-травень цього року від платників єдиного податку до місцевого бюджету надійшло майже 103 мільйони гривень, що на 14 мільйонів гривень більше, ніж за відповідний період минулого року.

Станом на початок липня поточного року на обліку в державних податкових інспекціях Запорізького регіону перебувають майже 40 тисяч осіб, які сплачують єдиний податок. З них:

- до першої групи, а це – фізичні особи - підприємці, які не використовують працю найманих осіб, здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках та/або провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню і обсяг доходу яких за рік не перевищує 300 тисяч гривень – належать 6,6 тисячі суб’єктів господарської діяльності;

- до другої групи, а це – фізичні особи - підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку або населенню, виробництво або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом року у них працює не більше 10 працівників та обсяг доходу не перевищує 1,5 мільйона гривень – належать 22,6 тисячі осіб. Вищезазначене не поширюється на фізичних осіб-підприємців, які надають посередницькі послуги з купівлі, продажу, оренди та оцінювання нерухомого майна, а також здійснюють діяльність з виробництва, постачання, продажу (реалізації) ювелірних та побутових виробів;

- до третьої групи, це – фізичні особи - підприємці, які можуть не наймати або наймати необмежену кількість осіб, та юридичні особи – суб'єкти господарювання будь-якої організаційно-правової форми, у яких протягом року обсяг доходу не перевищує 20 мільйонів гривень – належать 9,5 тисячі суб’єктів господарської діяльності.

Завдяки запорізьким податківцям офіційно оформлено 5 тисяч працівників

Протягом першого півріччя в Запорізькій області виявлено 5 тисяч неоформлених працівників. Та ще 42 підприємства, які виплачують заробітну плату меншу, ніж 100 гривень в місяць і більше тисячі підприємств, де працівники отримують зарплатню до тисячі гривень за місяць.

            - За цими цифрами стоять конкретні люди – працеспроможне населення. Наша позиція абсолютно зрозуміла – праця кожного має оцінюватися не тільки достойно, але й офіційно. Запоріжці ризикують своїми соціальними гарантіями, які, в наш час, досить важливі. Крім того, нарахування "тіньових" оплат за працю проходить повз бюджет країни. А саме зараз кожна копійка надзвичайно важлива для розвитку та зміцнення нашої держави,- зазначив начальник Головного управління Державної фіскальної служби в Запорізькій області Олексій Кавилін.

На сьогодні, майже 90% працівників, після перевірки податківцями, були офіційно оформлені, також їм виплатили зарплатню у загальній сумі майже 5 мільйонів гривень.

Додаткові надходження до бюджету склали 900 тисяч гривень податку на доходи фізичних осіб та майже 2 мільйони єдиного соціального внеску.

В результаті перевірок нараховано більше 11 мільйонів гривень податку на доходи фізичних осіб та з урахуванням штрафів.

Зараз в Україні сезон збирання фруктів та ягід, у зв’язку з цим, податківці Запорізької області провели співбесіди з підприємцями, після яких були укладені майже 500 угод цивільно – правового характеру з працівниками.

Додаткові надходження до бюджету склали понад 270 тисяч гривень.

Нагадаємо, що в ГУ ДФС у Запорізькій області діє "телефон довіри", за яким фахівці готові конфіденційно прийняти будь-яку інформацію, що стосується фактів виплат зарплат у "конвертах" та порушення умов оплати праці.

Номер "телефону довіри": (061) 213-21-79.

Перше півріччя принесло запорізьким місцевим бюджетам понад 285 млн. грн. плати за землю

У порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження плати за землю збільшились на 55 млн. грн. або на майже 24 відсотки. При цьому суб’єкти господарювання – юридичні особи сплатили 251,5 млн. грн. податку, а від фізичних осіб надійшло 33,7 млн. грн.

 За словами начальника Головного управління Державної фіскальної служби у Запорізькій області Олексія Кавиліна, лише за червень 2015 року до місцевих бюджетів усіх рівнів надійшло майже 50 млн. грн. плати за землю, у тому числі по юридичних особах – 42,6 млн. грн., по фізичних особах – майже 7 млн. грн. Якщо порівняти з аналогічним періодом минулого року, надходження плати за землю збільшились на 10 млн. грн. або на 25 відсотків.

Левова доля надходжень плати за землю припадає на м. Запоріжжя – 130,8 млн. грн. або 46 відсотків від загальної суми надходжень по області, м. Енергодар – 32,6 млн. грн. або 11відсотків, м. Бердянськ – 18,8 млн. грн. або 6,6 відсотка, м. Мелітополь – майже 12 млн. грн. або 4,2 відсотка.

Співробітники фіскальної служби підтримують зв’язок з представниками інших виконавчих органів для обміну інформацією стосовно повного обліку платників земельного податку та орендної плати.

У результаті проведених у січні – червні 2015 року звірок залучено до оподаткування 26 суб’єктів господарської діяльності, за якими річна сума нарахувань плати за землю складає 418,2 тис. грн., а загальна площа їхня земельних ділянок – 13,2 га.

Крім того, до оподаткування залучено 42 підприємства, які користуються земельними ділянками без оформлених належним чином документів на землю. Площа земельних ділянок таких суб’єктів складає 5,7 га, річна сума додаткових надходжень до місцевих бюджетів – 255,2 тис. грн.

Також місцеві скарбниці недоотримують кошти через заниження річної суми орендної плати за землю, що суперечить чинному законодавству. Тож, якщо укласти додаткові угоди до таких договорів, то додаткові надходження складуть понад 10 млн. грн. Так, з початку року по 16 договорах оренди рішеннями судових органів змінений розмір орендної плати за землю. Фактично орендарями подані декларації до збільшення по зазначених договорах, річні додаткові надходження склали 1,5 млн. грн.

Всього по платі за землю на обліку в територіальних підрозділах ГУ ДФС у Запорізькій області обліковано майже півмільйона землекористувачів. Річна сума нарахувань цього податку, задекларована платниками та належна до сплати у поточному році, складає майже 578 млн. грн., що більше ніж торік на 110,2 млн.грн. або на 23,6 відсотка.

Понад 200 антикорупційних перевірок проведено в органах ДФС Запорізької області

Саме стільки проведено перевірок кандидатів на посади до ДФС Запорізької області, спрямованих на усунення причин та умов, що сприяють здійсненню корупційних діянь та інших правопорушень податківцями під час службової діяльності.

Також, з метою запобігання вчинення корупційних діянь та інших правопорушень, пов’язаних з корупцією посадовими особами ДФС та його територіальними органами, проведено понад 520 бесід та лекцій на антикорупційну тематику.

Протягом вказаного періоду співробітниками управління проведено майже 90 службових перевірок, за результатами яких направлено 24 подання щодо вжиття заходів з усунення причин та умов, що призвели до скоєння правопорушень з боку податківців, - зазначає в.о. начальника управління власної безпеки ГУ ДФС у Запорізькій області Олег Стадніченко.

Про неприпустимість скоєння дій, які близько межують з протиправними, 32 співробітникам винесені офіційні застереження.

За результатами вищевказаних службових перевірок понад 30 матеріалів перевірок направлено до правоохоронних органів Запорізької області для прийняття рішень згідно чинного законодавства.

На сьогоднішній день складено 3 адміністративних протоколи про порушення вимог Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції" та розпочато 11 кримінальних проваджень, з яких 3 - за ознаками злочинів, передбачених ст. 368 КК України (отримання неправомірної винагороди).

Запорізькі підприємці намагалися ухилитися від сплати податку на суму 9,5 мільйона гривень

Службові особи одного з підприємств м. Запоріжжя при здійсненні господарської діяльності з виготовлення металевих виробів для підприємств будівельної галузі в документах податкової звітності відображали фіктивні операції, що призвело до ухилення від сплати податків на суму 9,5 мільйона гривень.

За матеріалами співробітників оперативних підрозділів розпочато кримінальне провадження за ч.3 ст.212 КК України (ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах).

Усього за останній тиждень до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості по 6 кримінальних правопорушеннях. Зокрема, з них одне – за фактом ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах (ч.3 ст.212 КК України), три – за незаконне виготовлення та зберігання підакцизних товарів (ст.204 КК України), два – за іншими статтями.

Окрім цього, минулого тижня співробітники оперативних підрозділів із незаконного обігу вилучили товарно-матеріальних цінностей підакцизної групи на суму понад чверть мільйона гривень.

Запорізькі "мінімізатори" недоплатили державі 4,5 мільйона гривень податків

Співробітники слідчого управління фінансових розслідувань Головного управління ДФС у Запорізькій області розслідують кримінальне провадження за фактом ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах. Посадові особи одного із запорізьких підприємств, яке займається оптовою торгівлею гумово-технічною продукцією, в документах податкової звітності відображали безтоварні операції з підприємствами, які мають ознаки фіктивності. Тобто, постачання товарно-матеріальних цінностей від вказаних суб’єктів господарювання фактично не відбувалось, а проводилось лише документування транзитних фінансових потоків з метою мінімізації сплати податків до бюджету.

У результаті бюджет держави недоотримав понад 4,5 млн. гривень.

У липні 2015 року на підставі ухвал слідчого судді проведені обшуки у приміщеннях підприємства, за результатами яких вилучено 222 тис. грн., понад 9 тис. доларів США та 4 тис. євро, а також чорнові документи фінансово-господарської діяльності, чорнові розрахунки бухгалтерської діяльності підприємства, печатки 4 суб’єктів господарювання, системні блоки комп’ютерів.

На теперішній час вилучене майно знаходиться у слідчому підрозділі, проводяться огляди та долучення у якості речових доказів до матеріалів кримінального провадження.

Прес-служба ДФС повідомляє

Припинено незаконний експорт товарів до Російської Федерації через Крим

Працівниками податкової міліції Херсонської області у ході розслідування кримінального провадження за ч.2 ст. 205 КК України припинено діяльність групи осіб, яка організувала надання послуг з експорту товарів до Російської Федерації через територію Автономної Республіки Крим з використанням підроблених документів, в т.ч. фіктивних суб'єктів господарювання, з метою заниження їх митної вартості та ухилення від сплати податків.

Встановлено, що протягом поточного року, лише двома з підконтрольних угрупуванню фіктивних підприємств, експортовано до території АР Крим товарів на загальну суму майже 90 млн. гривень.

У ході проведення обшуків податківцями виявлено та вилучено печатки фіктивних підприємств-експортерів, нерезидентів, державних установ, які здійснюють контроль за якістю та сертифікацією товарів, що йшли на експорт, готівкові кошти на суму понад 40 тисяч доларів США та 500 тисяч гривень, комп’ютерну техніку, документи та вогнепальну зброю.

Призначено проведення експертиз та документальних перевірок, за результатами яких буде прийнято рішення стосовно донарахування несплачених податків та притягнення до кримінальної відповідальності винних осіб.

ДФС ставить чіткий план – протягом 100 днів перемогти контрабанду на митниці

Про це під час спільної прес-конференції з головою Одеської обласної державної адміністрації Міхеілом Саакашвілі зазначив Голова Державної фіскальної служби України Роман Насіров.

За його словами, боротьба з контрабандою, підвищення ефективності електронних сервісів фіскальної служби та оптимізація роботи – є одними з основних завдань, які стоять перед фіскальною службою.

Так, Одеська область стане однією з перших областей, де впроваджуватиметься пілотний проект. Тому для ДФС України важлива підтримка органів місцевого самоврядування та місцевих правоохоронних органів в напрямку спільної боротьби з контрабандою та фіктивним бізнесом. Перш за все, це стосується нелегального імпорту, фіктивного податкового кредиту, компаній, які експортують зерно та не повертають валютну виручку у державу.

Голова ДФС Роман Насіров зазначив, що в боротьбі з цими явищами досягнуті домовленості, повна підтримка та взаєморозуміння з головою Одеської обласної державної адміністрації Міхеілом Саакашвілі.

«Вже є подані законопроекти і ми зацікавлені, щоб 50% від додаткових надходжень надходили в окремі фонди на фінансування інфраструктурних проектів в Одеській області», - зазначив Голова ДФС України.

Крім того, фіскальна служба у тісній співпраці з місцевою владою запроваджуватиме спеціальні додаткові проекти стосовно підвищення ефективності збору податків до місцевих бюджетів. 

«Ми ставимо перед собою чіткий план протягом 100 днів перемогти контрабанду на митниці. Для України це форпост. Якщо існує контрабанда в Одесі, це позначається на економіці, на неможливості рівних умов для чесної конкуренції. Такі ж прояви є і на західному кордоні, - підкреслив Роман Насіров. - Ми будемо виводити сервіс на новий рівень. Вже до кінця цього року ми прагнемо створити нові умови для митного оформлення вантажів в Одеському регіоні».

Накладено арешт на сільськогосподарську продукцію загальною вартістю 73,5 млн. грн.

Працівники податкової міліції м. Києва виявили фіктивне підприємство, яке у 2015 році було зареєстроване на підставну особу без наміру здійснення фінансово-господарської діяльності.

Підприємством було подано для митного оформлення (в режимі «експорт») декларацію щодо відправки за межі митної території України ячменю фуражного.

Встановлено, що такими діями посадові особи підприємства сприяли ухиленню від сплати податків підприємствам реального сектору економіки та завдали шкоди інтересам державі у вигляді несплати податків в особливо великому розмірі.

За фактами фіктивного підприємництва, пособництва та ухилення від сплати податків посадовими особами підприємства, що здійснює діяльність у сфері експорту сільськогосподарської продукції, зареєстровані кримінальні провадження за ч.2 ст. 205, ч.3 ст. 212 КК України.

В результаті слідчих дій вилучено 641 тонну ячменю фуражного на суму 2,1 млн.грн. та 8 тис. тонн насіння ріпаку на суму 71,3 млн.гривень.

На товар загальною вартістю 73,5 млн.грн. накладено арешт.

Слідчі дії щодо встановлення кола осіб, причетних до скоєння кримінального правопорушення, тривають.

Підприємство ухилилося від сплати податків на суму 47,7 млн. грн.

Працівниками податкової міліції встановлено факт ухилення від сплати податків посадовими особами підприємства, що здійснює діяльність у сфері транспортного оброблення вантажів.

В результаті приховування об’єктів оподаткування підприємство не сплатило 47,7 млн. грн. податків.

За ч.3 ст. 212 КК України зареєстровано кримінальне провадження.

ДФС запроваджено новий електронний сервіс – „Допомога платнику”

Новий електронний сервіс «Допомога платнику», який являє собою програму навчальних вебінарів для платників через засоби скайп-зв’язку,  успішно пройшов випробування у Черкаській області.

Для реалізації сервісу було обладнано спеціальну студію та створено інтернет-ресурс: dopomogaplatnyku.ck.ua, який доступний на території України та за кордоном.

Платнику для користування цим сервісом достатньо лише мати комп’ютер та доступ до мережі Інтернет. Запитання можна направляти перед вебінаром та безпосередньо під час заходу на електронну адресу проекту, а також у чаті.

Відповіді на свої запитання платники отримують протягом 15 хвилин з моменту їх надсилання модератору вебінару. Відповіді лектор озвучує під час вебінару, а модератор надсилає на скриньки запитувачів або розміщує у чаті. Після проведення вебінару всі питання і відповіді розміщуються на інтернет-ресурсі.

Платники з обмеженими фінансовими та інтернет-ресурсами, які не мають можливості самостійно підключитися до трансляції, можуть подивитися консультацію через спеціальні студії, обладнані у ЦОПах та у студіях сільських і селищних рад Черкаської області.

Перший тестовий вебінар для платників Черкащини відбувся 16 липня 2015 року. Під час заходу обговорювались питання електронного адміністрування ПДВ, порядок продажу пива та інших алкогольних напоїв, особливості застосування РРО тощо.

Під час цього вебінару надійшло понад 350 запитань, на прямому зв’язку з лекторами одночасно були понад 1,5 тис. платників.  

До уваги суб’єктів господарювання та громадян! 

Інформаційно-довідковий департамент ДФС повідомляє, що відтепер Ви маєте можливість надіслати керівнику Контакт-центру ДФС пропозиції або зауваження щодо роботи Контакт-центру електронною поштою на адресу idd@sfs.gov.ua, зазначивши в полі «ТЕМА» код «7777». 

У наступному році запрацюють сучасні пункти пропуску на українсько-румунському кордоні

Найближчим часом розпочнеться будівництво міжнародних автомобільних пунктів пропуску на ділянці кордону Україна-Румунія у рамках Угоди про фінансування спільної операційної програми транскордонного співробітництва «Україна – Румунія – Молдова».

За довгий час існування проекту «Розвиток інфраструктури кордону між Україною та Румунією», сьогодні розпочинається його практична реалізація і вже в 2016 році ми матимемо сучасні пункти пропуску на кордоні з Румунією.

У 2010 році майже всі пропускні пункти на кордоні з Румунією закрили, з того часу ця ділянка залишилася у занедбаному стані – на сьогодні з 6-ти на спільній ділянці працює лише 1 автомобільний пропускний пункт. Тому проблема навколо застарілості постів, їх відбудови, зносу техніки – потребувала негайного прийняття рішень.

Саме з цією метою керівництвом ДФС активізовано роботу з колегами з Румунії. І вже наступного року планується запуск двох міжнародних автомобільних пунктів пропуску «Красноїльськ» та «Дяківці». Передбачено повне оновлення та модернізація: будівництво 7-ох сучасних павільйонів для митного контролю, 8-ми – для паспортного та 4-ох для пішоходів.

Пропускна спроможність пропускних пунктів «Дяківці» та «Красноїльські»:

- до 550 громадян на добу,

- 100 автотранспортних засобів на добу з них:

- 10 - вантажних автомобілів;

- 90 - легкових автомобілів та автотранспорту з обмеженою вантажопідйомністю до 3,5 т.

Автомобільні пункти пропуску будуть оснащені сучасним спеціалізованим рентгенівським обладнанням, ваговими комплексами, системами відео-контролю та супутникового зв’язку.

Окрім того в рамках реалізації проекту передбачаються проведення спільних тренінгів, навчання та спеціалізовані семінари між українськими та румунськими митниками.

Таким чином вже наступного року на кордоні з Румунією з’являться сучасні європейські пропускні пункти, а українсько-румунський кордон відновить сполучення європейських економічних шляхів. 

Податкова міліція викрила підпільний завод, який виготовляв бензин для 100 автозаправних станцій

У передмісті Харкова працівники податкової міліції виявили факт незаконного виробництва паливно-мастильних матеріалів. Обсяг продукції, яка виготовлялася на даному підприємстві, перевищував тисячі тонн.

Підпільний завод виготовляв бензин для понад 100 автозаправних станцій, розташованих на території Харківської, Полтавської, Донецької та Луганської областей. Лише за два-три дні завод наповнював та відправляв на АЗС близько 5 бензовозів ємністю у 38 тонн кожний.

Бізнесмени здійснювали переробку нафтопродуктів на двох розташованих поруч дільницях: на одній з них зберігали та завантажували сировину для виробництва паливно-мастильних матеріалів, а на другій відбувався безпосередній процес переробки нафтопродуктів у бензин та дизельне пальне з використанням відповідних присадок для підвищення октанового числа.

У рамках кримінального провадження працівники слідчо-оперативних підрозділів Харківської області здійснили низку обшуків за адресами виробництва та реалізації кінцевому споживачу незаконно виготовлених нафтопродуктів. Працівники податкової міліції вилучили майже 1,3 тис. тонн нафтопродуктів. Орієнтовна вартість вилученого майна складає майже 19 млн. гривень.

Наразі обшуки на даному підприємстві тривають. 

У І півріччі ЦОПами ДФС надано понад 1,6 млн. адміністративних послуг

Центрами обслуговування платників ДФС України надається комплекс послуг, що включає в себе надання адміністративних, консультаційних та інформаційних послуг, а також прийняття податкової звітності та видачу ключів електронного підпису.

На сьогодні цей комплекс включає 92 адміністративні послуги, з яких 56 податкових та 36 митних.

З початку поточного року ЦОПами надано платникам податків та громадянам понад 1 млн. 632 тис. послуг. Зокрема у червні 2015 року – майже 349,8 тис. послуг.

Найбільш запитувана послуга – видача картки платника податків та внесення до паспорта громадянина даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків. Протягом зазначеного періоду цією послугою скористалось понад 718,8 тис. осіб, у тому числі майже 140,1 тис. осіб – у червні.

На другому місці – послуга з реєстрації книг обліку розрахункових операцій. У січні – червні 2015 року ЦОПами було надано майже 174,4 тис. таких послуг.

Також популярною є послуга з видачі довідки про відсутність заборгованості з платежів до бюджету, що контролюються органами ДФС. З початку року було надано понад 162,7 тис. таких довідок. З них майже 39,4 тис. довідок видано у червні.

З 1 липня в ЄРПН зареєстровано 17 млн. податкових накладних та розрахунків коригування

З 1 липня 2015 року (станом на 23.07.2015)  в системі електронного адміністрування ПДВ зареєстровано 17 млн. податкових накладних та розрахунків коригування на суму ПДВ 47,4 млрд. грн., 48,5 тис. митних декларацій на суму ПДВ 9 млрд. грн., а також поповнено ПДВ рахунки на суму 7,7 млрд. грн.

Також 50 тисяч платників скористалися сумами переплат та овердрафту при реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування на суму 2,8 млрд. грн., тобто без поповнення рахунку коштами.

ДФС та МВФ спільно працюють над планом реформ фіскальної служби

З 21 липня по 3 серпня в Києві перебуватиме місія технічної допомоги МВФ. Протягом цього періоду представники місії податково-бюджетного Департаменту МВФ детально вивчать стан та етапи реалізації змін, які заплановані у діяльності ДФС України. Вони оцінять підготовку плану проведення реформ фіскальної служби та актуалізують всі попередньо надані рекомендації Фонду.

Лейтмотивом приїзду місії стало затвердження в липні Державною фіскальною службою плану дій з виконання Плану інституційних змін діяльності ДФС, який передбачає перелік завдань щодо впровадження якісних змін та ефективної організації управляння службою.

Представники МВФ разом з фахівцями ДФС за цей час обговорять заплановані кроки стосовно вирішення кола проблем з адміністрування ПДВ, авансових платежів з податку на прибуток, виконавчої дисципліни щодо ЄСВ, а також – відшкодування ПДВ.

За результатами спільної роботи місія Фонду надасть практичні рекомендації щодо удосконалення змін, які передбачені Планом ДФС.

Всі учасники цього процесу переконані, що така плідна співпраця допоможе в якісному управлінні процесом для вчасного проведення реформ ДФС. 

Роман Насіров з представниками посольств G7 та ЄС обговорили податкову реформу

Голова Державної фіскальної служби Роман Насіров провів зустріч з послами і представниками посольств, країн-лідерів G7, та керівництвом Представництва ЄС в Україні. Захід також пройшов за участю голів комітетів Верховної Ради України з питань податкової та митної політики Ніни Южаніної, у закордонних справах Ганни Гопко, заступника Міністра фінансів Олени Макеєвої та ін.

Мова йшла про зміни до податкового законодавства та нові перспективи для міжнародного бізнесу.

Роман Насіров представ високоповажним учасникам нову команду Державної фіскальної служби – керівників ключових підрозділів та запевнив, що відтепер фіскальна служба працює за новими правилами – надання сервісних послуг.

Увага максимально сконцентрована на таких питаннях як відшкодування ПДВ та переплата з податку на прибуток. У свою чергу, зміни, над яким працюють Міністерство фінансів України, профільний комітет ВРУ та ДФС покликані на те, щоб змінити ситуацію та вирішити проблеми, які накопичувалися роками.

Нажаль, бюджетні ліміти не дозволяють відшкодувати ПДВ за всіма заявками. На сьогодні відшкодування проходить в автоматичному режимі, існують критерії за яким воно відбувається. Проте головна проблема в тому, що борги накопичувалися роками, а бюджетних ресурсів не вистачало.

Голова ДФС зазначив, що наразі ДФС відпрацьовує механізми вирішення цих проблем та запевнив, що податкова реформа, яка проходить в Україні, покликана змінити ситуацію.

«Ми намагаємося не брати окремо якусь проблему, ми вирішуємо їх комплексно – в цьому полягає суть реформ», - наголосив Голова ДФС.

Він назвав три головні принципи, які закладаються в податковому реформу – це простота, прозорість та послідовність.

За словами Романа Насірова, вже у вересні-жовтні зміни до податкового законодавства потраплять до Парламенту, а з наступного року вони почнуть діяти.

Обговорювалося й коло митних проблем, над вирішенням яких також активно працює фіскальна служба. «Жоден напрямок, жодна проблема не залишаться поза нашою увагою», - запевнив голова ДФС.

До процесу якісних змін долучений МВФ, який є активним учасником та радником стосовно ефективності та якості змін у роботі як самої фіскальної служби, так і податкових змін в цілому.

Триває робота і над гармонізацією багатьох законодавчих норм, підходів у роботі фіскальної служби до європейських. Кращі світові практики та досвід – це те , чим керується керівництво ДФС у процесі реформ.

Не залишається осторонь й тема корупції – ще одна глобальна проблема, як для бізнесу, так і для держави. Докладається максимум зусиль, щоб знищити це явище. Податкові зміни, зміна ключових чинників у роботі ДФС спрямовані на те, щоб знизити рівень корупції.

Високоповажні представники посольств G7 подякували за дійсно відверту розмову та підтвердили оптимістичне налаштування представників бізнесу щодо змін, які відбуваються в нашій державі.

Резюмуючи Голова ДФС зауважив, що повага та підтримка міжнародного бізнесу надважливі для України. Він переконаний, що зміни та реформи в цьому контексті відкривають нову сторінку для співробітництва та посилення бізнесових зв’язків зі світовими інвесторами.

Звертаючись до представників посольств Роман Насіров підкреслив: «Ми цінуємо вашу підтримку та терпіння, сподіваємося на зворотній зв'язок. Велике прохання довести до бізнесу наш головний меседж: ми відкриті та готові чути і обговорювати наші недоліки. Ніхто крім бізнесу не зможе нам вказати вірне рішення. Зі сторони фіскальної служби – ми переходимо від слів до практичної реалізації». 

У першому півріччі ДФС виявлено майже 40 тис. найманих працівників, які працювали неофіційно

Протягом І півріччя 2015 року фахівцями ДФС виявлено майже 40 тис. найманих осіб, праця яких використовувалася  роботодавцями без укладання трудових угод. Вони сплатили до бюджету майже 6 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб та понад 13 млн. грн. єдиного внеску.

За результатами контрольно-перевірочної роботи до державної реєстрації залучено майже 17 тис. громадян, які здійснювали підприємницьку діяльність неофіційно. Від цих підприємців бюджет додатково отримав понад 6 млн. грн. податків.

Загалом, з початку поточного року під час перевірки суб’єктів господарювання, які виплачували заробітну плату та інші доходи фізичним особам, порушення податкового законодавства встановлено в 56 відс. перевірених роботодавців. До сплати в бюджет донараховано 220 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб та штрафних санкцій.

Крім того, за рахунок спільних заходів ДФС та органів місцевої влади 9,8 тис. суб’єктів господарювання підвищили рівень виплати заробітної плати своїм працівникам, внаслідок чого до бюджету додатково надійшло 13,6 млн. гривень.

Затримано 20 фур з продуктами харчування, які прямували на непідконтрольні території

Зведеною мобільною групою у складі підрозділу ДФС України «Фантом», співробітників СБУ, прикордонників та військової прокуратури вилучено одну з найбільших за останній час партій продуктів харчування, що прямувала на непідконтрольні території.

Двадцять фур з харчами намагались перетнути лінію розмежування поза межами пункту пропуску об’їзними дорогами. Правоохоронцям вдалося затримати їх на території середньої школи у селищі Новосілка Донецької області, де водії стали на ночівлю. При цьому у спецоперації силовиків взяв участь батальйон МВС України «Київ-1».

У вантажівках знаходились м'ясопродукти, пиво, мінеральні та солодкі води, молочна продукція тощо. Жодних супровідних документів водії не надали.

Наразі встановлюється повне коло осіб, причетних до незаконного транспортування товару. Триває перевірка.

Власниками цифрових підписів від ДФС стали майже 138 тис. клієнтів

Протягом першого півріччя поточного року послугами Акредитованого центру сертифікації ключів, який діє при ДФС, скористалися 137,6 тис. клієнтів. Їм безкоштовно видано майже 404 тис. посилених сертифікатів відкритих ключів.

Переважну більшість користувачів складають фізичні особи. Протягом зазначеного періоду понад 92 тис. таких платників отримали 202 тис. цифрових підписів.

Серед юридичних осіб клієнтами центру стали 45 тис. осіб. Вони отримали майже таку ж кількість електронних підписів, як і фізичні особи, – 201,8 тис.

Загалом з початку своєї діяльності Центр обслуговує понад 3,6 млн. посилених сертифікатів.

Нагадаємо, що клієнти Центру отримують посилені сертифікати відкритих ключів безкоштовно, на відміну від комерційних установ, де така послуга є платною.

Видані центром ключі електронного підпису дають змогу звітувати в режимі он-лайн не лише до органів ДФС, а й до органів державної статистики та Пенсійного фонду України. 

Викрито махінації у будівельній галузі на 20,5 млн. грн.

Працівниками податкової міліції у м. Києві зареєстроване кримінальне провадження за ч.3 ст. 212 КК України за фактом ухилення від сплати податків посадовими особами комерційного підприємства, що здійснює діяльність у сфері будівництва.

Встановлено, що посадові особи підприємства впродовж 2012-2014 років замовляли будівельні послуги у підприємств з ознаками фіктивності. Внаслідок таких дій до бюджету не сплачено податків на загальну суму 20,5 млн. гривень.

Тривають слідчі дії.

Конвертаційний центр" у м. Києві проконвертував більше 1,7 млрд. гривень

Працівники податкової міліції у рамках кримінального провадження ліквідували у м. Києві "конвертаційний центр", який був створений організованою групою з 6 осіб. Даний "центр" надавав послуги підприємствам реального сектору економіки з формування незаконного податкового кредиту та переведення безготівкових коштів у готівку.

Орієнтовний обіг проконвертованих коштів склав більше 1,7 млрд. гривень.

За результатами проведених 3 санкціонованих обшуків в офісних приміщеннях «конвертаційного центру», місцях проживання та автомобілях фігурантів вилучено 2 печатки з пакетом документів нерезидентів, банківські картки, документацію та комп’ютерну техніку, що підтверджують протиправну діяльність «конвертаційного центру».

У Київській області ліквідовано "конвертаційний центр" з обігом біля 72 млн. гривень

Працівниками податкової міліції у Київській області ліквідовано "конвертаційний центр", створений організованою групою з 7 осіб, який надавав послуги підприємствам реального сектору економіки з формування незаконного податкового кредиту та переведення безготівкових коштів у готівку.

Орієнтовний обіг проконвертованих коштів склав біля 72 млн. гривень.

У рамках кримінального провадження проведено 6 санкціонованих обшуків в офісних приміщеннях «конвертаційного центру», місцях проживання та автомобілях фігурантів. За результатами вилучено 685 тис. грн. готівки, 22 печатки транзитно-конвертаційних СГД, 216 банківських карток, документацію та комп’ютерну техніку, що підтверджують протиправну діяльність «конвертаційного центру».

Окрім того, накладено арешти на розрахункові рахунки транзитно-конвертаційних підприємств, на яких заблоковано коштів на загальну суму 2,6 млн. гривень.
Новости Бердянска
вчера, 15 марта, пятница
14 марта, четверг

Все новости Бердянска

Ближайшие события
Баскетбол
Баскетбол

 16 - 17 Марта

 ДЮСШ (ул. Горбенко, 27)

Чемпіонат міста з художньої гімнастики
Чемпіонат міста з художньої гімнастики

 16 - 17 Марта

 10:00

 ДЮСШ (ул. Горбенко, 27)

Як приборкати дракона 3
Як приборкати дракона 3

 14 - 20 Марта

 11:35, 15:15

 Кинотеатр «Космос» (п-т Азовский, 35/2)

70 UAH

Рождённый стать королём
Рождённый стать королём

 14 - 20 Марта

 17:20, 19:30

 Кинотеатр «Космос» (п-т Азовский, 35/2)

80 UAH

Подробная афиша