Информация от Налоговой инспекции Бердянска

19.07.2012 · 10:05 · Просмотров - 1420

Подборка материалов из налоговой инспекции за неделю по 19 июля.

налоговаяУвага! Квартальні звітність!

Суб’єкти господарювання (юридичні особи та фізичні особи – підприємці, в томі числі які перебувають на спрощеній системі оподаткування 2 та 3 групи), за 2 квартал 2012 року надають звітність в термін по 09 серпня 2012 року включно.

Звітність надається до Центру обслуговування платників податків (Бердянська ОДПІ, 1 поверх, Вікна № 1,№2,№3).

Не погоджуйтесь працювати без оформлення!

По всіх фактах порушень з боку роботодавців щодо оформлення та виплати заробітної плати телефонуйте до Бердянської податкової інспекції за телефоном 0 (6153)3-84-07.

ПОДАТКОВА БЕЗКОШТОВНО НАДАЄ ПОСИЛЕНІ СЕРТИФІКАТИ КЛЮЧІВ!

При ДПС у Запорізькій області створено сектор реєстрації користувачів Управління центру сертифікації ключів інформаційно-довідкового департаменту ДПС.

Сектор розташовано за адресою: м. Запоріжжя, вул. Чубаря, 4-а, довідки за телефоном 219-06-27.

Крім того, отримати всю необхідну інформацію можна на веб-сайті: www.cskidd.gov.ua

Безконтактне спілкування з податковою

Зручність та доступність електронного звітування вже оцінили понад 900 платників  податків Бердянська та району. Звітність з ПДВ в електронному вигляді подають 96 відсотків платників.

ДПС України прогнозує, що кількість звітуючих зростатиме і надалі. Адже переваги такого зручного та оперативного виду спілкування з податковою економить не лише кошти платникам, але й робочий час.

У той же час податкова впроваджує низку зручних електронних сервісів. Вони дають змогу в режимі «on-line» інформувати платників податків про стан розрахунків з бюджетом, наявну заборгованість, результати співставлення податкового кредиту та податкових зобов’язань в реєстрах податкових накладних і Єдиному реєстрі податкових накладних. Такі сервіси лише збільшать зацікавленість платників у безконтактному спілкуванні з податковою.

З питань подання звітності через Інтернет, отримання посилених сертифікатів ключів звертайтесь до Центру обслуговування платників податків (Бердянська ОДПІ, 1 поверх, Вікна № 1,№2,№3).

Запрошуємо на інформаційний семінар!

25 липня 2012 року о 14-00 Бердянська ОДПІ проводить інформаційний семінар на тему:                «Актуальні питання щодо порядку нарахування та сплати туристичного збору. Закон України №4834 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення деяких податкових норм» з платниками податків юридичними та фізичними особами-підприємцями м. Бердянська та Бердянського району. Семінар відбудеться у приміщенні Бердянської ОДПІ за адресою м. Бердянськ, пр. Праці, 20, к. 424.

Дзвоніть на «гарячу» лінію!

24 липня 2012 року «гарячу телефонну лінію» проведе начальник управління  оподаткування фізичних осіб Бердянської ОДПІ Запорізької області Державної податкової служби Акімова  А.М.

З 14-00 до 15-00 за телефоном 0(1653)3-54-28 Алла Миколаївна відповість на запитання платників податків щодо отримання безкоштовних сертифікатів електронних ключів, норм  ЗУ №4834 «Про внесення змін до Податкового кодексу України», легалізації найманої праці.

Довідку про відсутність податкового боргу відтепер можна замовити в «онлайні» і отримати електронною поштою

Платники податків, які звітують в електронному вигляді, зможуть замовляти «Довідку про відсутність заборгованості з податків і зборів (обов’язкових платежів), що контролюються органами ДПС», не відвідуючи податкову інспекцію. У запиті, що формується відповідно до електронного формату (J1300301) та надсилається до «Інформаційного порталу органів ДПС України», платнику податків необхідно зазначити спосіб отримання Довідки (електронний чи письмовий).

У залежності від вибору способу отримання Довідки, платнику податків, який не має заборгованості з того чи іншого податку або збору, засобами електронного зв’язку надсилається Довідка в електронному вигляді (J1400301) або інформаційне повідомлення у вигляді квитанції від інспектора ОДПС про стан розгляду Довідки за місцем обліку.

Податкова продовжує мораторій на перевірки засобів масової інформації у третьому кварталі

З метою забезпечення безперешкодної діяльності засобів масової інформації у період проведення виборчої кампанії з виборів народних депутатів України 2012 року представники ЗМІ не включатимуться до плану-графіку проведення перевірок.

Таким чином журналісти матимуть всі умови для об’єктивного та неупередженого висвітлення виборчої кампанії.

Податкова ініціювала та затвердила 19 узагальнюючих податкових консультацій

Темами консультацій стали ті питання, з яких платники найчастіше зверталися за роз’ясненнями до податкової.

Це, зокрема, питання щодо адміністрування податку на прибуток  підприємств, ПДВ, податку на доходи фізичних осіб, спрощеної системи оподаткування, організації та проведення перевірок платників податків, а також застосування штрафних санкцій за порушення норм Податкового кодексу України.

Усі проекти узагальнюючих податкових консультацій попередньо пройшли стадію обговорення з громадськістю та отримали схвальну оцінку. На думку фахівців податкової, такий формат співпраці з громадськістю сприяє створенню максимально чітких та прозорих консультацій, які виключать двозначне трактування деяких  норм податкового законодавства.

З текстами узагальнюючих податкових консультацій можна ознайомитися на сайті ДПС України www.sts.gov.ua.

Сплата туристичного збору – запорука розвитку курорту Бердянськ

Влітку значна кількість суб’єктів господарювання, громадян Бердянська працюють у курортній сфері. Саме  тема сплати туристичного збору стала приводом для зустрічі начальника Бердянської ОДПІ Алли Горбатюк та керівництва інспекції із журналістами місцевих ЗМІ.

Який розмір ставки туристичного збору і скільки ним охоплено бердянських платників?

Податковим Кодексом України вперше введено новий місцевий збір – туристичний збір, який прийшов на зміну курортному збору. Справляння туристичного збору принципово відрізняється  від курортного. Так, якщо курортний стягувався за кожен день перебування по фіксованій ставці, то туристичний збір сплачується  в розмірі 1% від вартості проживання. При цьому адміністрація готелю або будь-якого іншого  об’єкту,  в якому розміщуються туристи, є лише податковим агентом, тобто суб’єкт, який надає послуги з тимчасового проживання, зобов’язаний стягувати туристичний збір з відпочивальників і перераховувати його до місцевого бюджету.

На теперішній час кількість платників туристичного збору складає 251 платник, з них 81 юридична особа та 170 фізичних осіб.

Це число могло бути значно більшим, якби власники приватних готелів, або хатинок, де надається цей вид курортних послуг, були повністю легалізовані?

Основна маса готелів оформлені на підприємців, що працюють на єдиному податку. Тут функція податкової служби полягає в контролі за повнотою, своєчасністю і правильністю нарахування податків, оформленням найманої праці.

Що стосується фізичних осіб, які працюють без держреєстрації,  то згідно з нормами Податкового Кодексу такі особи повинні сплачувати  податок на доходи фізичних осіб   у розмірі 15% від отриманих доходів.

З метою донесення інформації щодо необхідності  та порядку сплати податків  в курортній сфері сумісно із місцевою владою ми ведемо активну агітаційну роботу у місті, в тому числі  за допомогою ЗМІ. Також, за розпорядженням міського голови  Олексія Бакая працює спільна комісія міськвиконкому, куди входять представники податкової, управління архітектури, муніципальної міліції, МЧС та інших контролюючих органів з метою проведення перевірок законності здійснення діяльності в курортній зоні. Так,  в результаті проведення 71 перевірки виявлено 35 порушень податкового та трудового законодавства.

Від чого залежить ставка туристичного збору, адже в різних курортних містах України, вона не однакова?

Порядок справляння туристичного збору регламентований статтею 268 Податкового Кодексу України. Ставка встановлюється в розмірі від 0,5 до 1 відсотка до бази оподаткування (вартості проживання).  Рішенням Бердянської місцевої Ради від 31.03.11 року №3 затверджено Положення про порядок справляння туристичного збору на території міста Бердянська, яким встановлена ставка туристичного збору  у розмірі  1%.

Справляння туристичного збору – складна для своєї реалізації процедура: платники не дуже-то поспішають розставатися з грішми за туристів. Які важелі впливу застосовують в своїй роботі податківці, аби отримати для Бердянська такі необхідні кошти?

Ще раз наголошую, що платниками збору є громадяни які прибувають на територію курортної місцевості  і споживають послуги з тимчасового проживання.

На сьогоднішній день ідеологією роботи ДПС України є принцип добровільності сплати податків, при якому суб’єкти господарювання сплачують податки  сумліно, своєчасно та в повному обсязі. На цьому етапі нашим головним завданням є   роз’яснення платникам їх обов’язків відносно сплати податків.

На жаль, загальний рівень податкової культури населення не в повній мірі відповідає загальноєвропейським стандартам, тому податкова служба при роботі з недобросовісними платниками використовує свої законні права, тобто проводиться аналітична робота, виявляються суб’єкти, що переховуються від сплати податків, проводяться перевірки, застосовуються фінансові санкції.

Скільки в минулому році  отримав курортного збору Бердянськ і скільки ви плануєте одержати платежу цього літа? І взагалі, чи можливо застосовувати якісь планові показники до того, що залежить від совісті чи законослухняності громадян?

За минулий курортний сезон до бюджету Бердянська поступило понад 360 тис. грн. туристичного збору. Цього року, враховуючи активний розвиток курортного бізнесу в місті, планується збільшення надходжень.

Головний критерій повноти сплати цього податку – це розуміння того, що від того, наскільки буде повна місцева казна, яка наповнюється, у тому числі і від сплати туристичного збору, залежить економіка міста, привабливість його як курорту. Адже люди приїжджають відпочивати не в окремий готель, вони ходять по наших вулицях, купаються на наших пляжах, які мають бути чистими і  доглянутими. А це  місцева влада може забезпечити лише за наявності економічно сильного бюджету.

Користуючись випадком, звертаюся до всіх мешканців міста і суб’єктів господарювання , що працюють у сфері курортного бізнесу із закликом віднестися до сплати туристичного збору максимально сумлінно, оскільки туристичний збір  – це  податок,  який повністю йде до місцевого бюджету, від рівня сплати якого, в свою чергу, залежить фінансове благополуччя нашого міста.

Минулого року податкова інспекція Бердянська розгорнула соціальну рекламу для інформування платників про своєчасну сплату податків шляхом встановлення в людних місцях біг-бордів. А ще було випущено в обіг спеціальні конверти? Чи мало все це позитивний вплив і чи не збираються податківці відмовлятися від подібних акцій?

Будь-яка соціальна реклама виконує свою функцію. Поступово вона формує у людей поняття про податкову культуру, про необхідність сплати податків. Тому використовуючи досвід минулого року, ми також проводимо активну роз’яснювальну роботу і цього року, використовуючи різні форми і методи, в тому числі і соціальну рекламу.
Новости Бердянска
сегодня, 11 февраля, понедельник
вчера, 10 февраля, воскресенье
9 февраля, суббота

Все новости Бердянска

Ближайшие события
Алита: Боевой ангел
Алита: Боевой ангел

 11 Февраля

 19:00, 21:20

 Кинотеатр «Космос» (п-т Азовский, 35/2)

80 UAH

Смертельный лабиринт
Смертельный лабиринт

 07 - 13 Февраля

 13:15, 19:30

 Кинотеатр «Космос» (п-т Азовский, 35/2)

80 UAH

Крути 1918
Крути 1918

 07 - 13 Февраля

 15:10, 21:30

 Кинотеатр «Космос» (п-т Азовский, 35/2)

80 UAH

Семья по-быстрому
Семья по-быстрому

 07 - 13 Февраля

 11:00, 16:50

 Кинотеатр «Космос» (п-т Азовский, 35/2)

80 UAH

Подробная афиша