Информация от Налоговой инспекции Бердянска

07.08.2012 · 11:13 · Просмотров - 1627

Подборка материалов из Бердянской ОГНИ за неделю по 7 августа.

налоговаяДзвоніть на «гарячу» лінію!

14 серпня 2012 року «гарячу телефонну лінію» проведе заступник начальника Бердянської ОДПІ Запорізької області Державної податкової служби Проніна Т.О.

З 14-00 до 15-00 за телефоном 0(53)3-54-28 Тетяна Олександрівна відповість на запитання платників податків щодо роботи нового сервісу «Пульс податкової», щодо отримання безкоштовних сертифікатів електронних ключів, щодо норм  ЗУ №4834 «Про внесення змін до Податкового кодексу України».

Податковий календар:

9 серпня 2012 року – останній день подання звітності за 2 квартал (півріччя) 2012 року.

14 серпня 2012 року – останній день сплати авансових платежів  податку на доходи фізичних осіб підприємцями на загальній системі оподаткування.

17 серпня 2012 року – останній день сплати податків та зборів за ІІ квартал (півріччя) 2012 року.

Не забудьте сплатити земельний податок!

Бердянська ОДПІ нагадує, що громадянам – власникам земельних ділянок необхідно сплатити земельний податок не пізніше 29 серпня 2012 року.

Довідки за тел. 3-84-67 (каб. 206).

Увага! Продавцям алкогольних напоїв та тютюнових виробів!

Законом України №5039 від 04.07.2012 року «Про внесення змін до Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» щодо функцій уповноваженого органу» встановлено, що суб’єкти господарювання, які отримали передбачені цим Законом ліцензії, подають до органу виконавчої влади, уповноваженого Кабінетом Міністрів України видавати такі ліцензії (ДПС України), щомісяця до 10 числа наступного місяця звіт про обсяги виробництва та/або обігу (в тому числі імпорту та експорту) спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів.

Неподання чи несвоєчасного подання звіту або подання звіту з недостовірними відомостями про обсяги виробництва та/або обігу (в тому числі імпорту та експорту) спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів до органу виконавчої влади, уповноваженого Кабінетом Міністрів України видавати відповідні ліцензії, – у розмірі 1700 гривень.

Закон №5039 вступив в дію 01.08.2012 року.

Податкова міліція інформує:

Працівниками відділу податкової міліції Бердянської ОДПІ виявлено «підпільний» цех з незаконного виготовлення мебельних виробів без наявності дозвільних документів на здійснення зазначеної діяльності. За результатами перевірки вилучено обладнання на загальну суму понад 202 тис. грн. На теперішній час перевірка триває, проводяться заходи щодо прийняття рішення згідно діючого законодавства.

IT-компании временно освобождаются от НДС

3 августа 2012 года вступает в силу Закон Украины «О внесении изменений в раздел XX «Переходные положения» Налогового кодекса Украины относительно особенностей налогообложения субъектов индустрии программной продукции» №5091 от 05.07.2012г.  Согласно этого Закона с 1 января 2013 года до 1 января 2023 года, освобождаются от обложения НДС операции по поставке программной продукции.

Согласно изменениям деятельность налогоплательщика в индустрии программной продукции (временно, с 01.01.2012 по 01.01.2023) освобождается от обложения НДС, если она связана с изданием программного обеспечения, компьютерным программированием, консультированием по вопросам информатизации, управлением компьютерным оборудованием, созданием и внедрением информационно-технических комплексов, систем и сетей, а также обработкой данных и размещением информации на веб-узлах.

В соответствии с документом субъектом индустрии программной продукции считается предприятие, удельный вес доходов от осуществления IT деятельности которого составляет не менее 70 % доходов от всех видов деятельности. В совокупности с требованием о необходимом размере доходов субъект программной индустрии для освобождения от НДС должен отвечать следующим критериям:

- первоначальная стоимость основных средств или нематериальных активов предприятия превышает 50 размеров минимальной заработной платы;

- у субъекта отсутствует налоговый долг;

- о субъекте судом не приняты постановления о признании должника банкротом.

Кроме того, ставка налога на прибыль по операциям, указанным в Законе, на тот же период составит 5%.

Узагальнююча податкова консультація!

Щодо застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності суб’єктами господарювання – фізичними особами, які здійснюють виробництво та продаж ювелірних виробів.

З 01 липня 2012 року суб’єктам господарювання, які здійснюють діяльність з виробництва, постачання, продажу (реалізації) ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння, надається право обирати спрощену систему оподаткування, обліку та звітності.

При цьому передбачено, що такі суб’єкти господарювання відносяться виключно до третьої групи платників єдиного податку. Для таких платників ставка єдиного податку встановлюється у розмірі 5 відсотків.

(Наказ ДПС України від  06.07.2012 № 596 „ Про затвердження Узагальнюючої податкової консультації щодо застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності суб’єктами господарювання – фізичними особами, які здійснюють виробництво та продаж ювелірних виробів”).

Платники податків запитували на «гарячій» лінії

Приватний підприємець не перебуває на спрощеній системі оподаткування. З січня 2012 року є платником інших податків і зборів відповідно до Кодексу та здійснює діяльність, пов’язану з виробництвом, постачанням, продажем (реалізацією) ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння. З якого періоду платник може перейти на спрощену систему оподаткування із зазначеним видом діяльності?

Суб’єкт господарювання – фізична особа, який є платником інших податків і зборів відповідно до норм чинного законодавства, може здійснити перехід на спрощену систему оподаткування один раз протягом календарного року (пп. 298.1.4 п. 298.1 ст. 298 Кодексу) шляхом подання заяви до органу державної податкової служби не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу.

Згідно з положеннями Кодексу та Закону N 4834 з 01 липня 2012 року платники, які бажають здійснювати діяльність з виробництва, постачання, продажу (реалізації) ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння можуть обрати третю групу платників єдиного податку зі ставкою єдиного податку у розмірі 5 відсотків.

Отже, платник податку, який перебував на загальній системі оподаткування, може перейти на сплату єдиного податку із зазначеним видом діяльності з 1 жовтня 2012 року, при цьому обравши третю групу зі ставкою 5 відсотків.

Якщо іноземну валюту придбано та продано або перераховано в оплату товарів (робіт, послуг), в погашення заборгованостей в іноземній валюті до дати звітного балансу (протягом одного кварталу), то як відображається операція з придбання такої валюти?

Якщо іноземну валюту придбано та продано або перераховано в оплату товарів (робіт, послуг), в погашення заборгованостей в іноземній валюті у звітних періодах до 01.07.2012 до дати звітного балансу (протягом одного кварталу), то операція з придбання іноземної валюти з метою визначення об’єкта оподаткування платником податку не відображається.

Якщо іноземну валюту придбано та продано або перераховано в оплату товарів (робіт, послуг), в погашення заборгованостей в іноземній валюті у звітних періодах після 01.07.2012 до дати звітного балансу (протягом одного кварталу), то до складу доходів або витрат платника податку включається позитивна чи від’ємна різниця між курсом іноземної валюти до гривні, за яким придбавається іноземна валюта, та курсом іноземної валюти, визначеної за офіційним курсом національної валюти до іноземної валюти на дату такого придбання.

За який період (за останній квартал поданого періоду чи з початку податкового періоду) платник податку на прибуток, який застосовує ставку 0 відсотків, повинен сплатити податок за загальною ставкою, якщо порушено будь-яку із умов для застосування нульової ставки?

Платник податку на прибуток, який порушив будь-яку із умов для застосування нульової ставки, оподатковує прибуток на загальних підставах за баз

Телефон довіри

Бердянська об`єднана державна фінансова інспекція просить опублікувати інформацію стосовно функціонування телефону довіри: 3-65-26, за яким громадяни зможуть повідомити про факти порушення чинного законодавства при витрачанні бюджетних коштів, використанні державного чи комунального майна, неправомірні дії (бездіяльність) службових осіб органів ДКРС а також інформацію щодо проблемних питань, які виникають при отриманні державних актів на землю.

Крім того, просимо надрукувати інформацію стосовно прийомних годин керівництва Бердянської об`єднаної держфінінспекції:

Начальник Відділу: Барчан Олександр Олександрович –

понеділок: з 15-00 по 17-00

п`ятниця: з 15-00 по 17-00

Заступник начальника Відділу: Плющій Ірина Миколаївна –

вівторок- з 09-00 по 11-00

четвер – з 09-00 по 11-00
Новости Бердянска
вчера, 14 марта, четверг

Все новости Бердянска