Информация от Бердянской налоговой инспекции на 16 сентября

16.09.2015 · 09:22 · Просмотров - 1645

Подборка материалов от Бердянской ОГНИ за неделю по 16 сентября

Бердянська ОДПІ повідомляє

З 15 вересня 2015 року змінилися рахунки для сплати єдиного соціального внеску

Бердянська ОДПІ повідомляє, що з 15 вересня 2015 року вступають в дію небюджетні рахунки 3719, відкриті на ім’я органів Державної фіскальної служби України для сплати коштів єдиного внеску та фінансових санкцій.

Отримувач – Бердянська ОДПІ ГУ ДФС у Запорізькій області

Код отримувача - 39500075

Звертаємо увагу, рахунки відкриті окремо для платників Бердянська та Бердянського району.

З рахунками можна ознайомитися на стендах в Бердянській податковій інспекції та в на сайті Бердянської міської ради – www.bmr.gov.ua Розділ: Бізнес/ Податкова інспекція/ Розрахункові рахунки.

Громадянам – платникам земельного податку!

Бердянська ОДПІ повідомляє, що 01 вересня закінчився термін сплати земельного податку за 2015 рік. Щоб уникнути виникнення заборгованості власникам земельних ділянок потрібно терміново сплатити земельний податок.

Для звірки просимо звертатися до Бердянської ОДПІ каб.218.

Внимание!  Мошенники требуют денег от предпринимателей!

Бердянская налоговая инспекция предупреждает налогоплательщиков нашего города и района о том, что участились звонки от имени руководства налоговой инспекции с предложением  перечислить определенную сумму денег на банковский счет с целью получения  содействия в решении вопросов, связанных с налогообложением.

Сообщаем, что Бердянская налоговая инспекция к таким звонкам не имеет отношения, данные звонки поступают с целью получения мошенниками денежных средств незаконным путем.

Будьте внимательны! Не поддавайтесь на провокации!  

В случае поступления аналогичных звонков, сообщайте по тел. 0(61) 213-54-58 (управление внутренней безопасности ГУ ГФС в Запорожской области), 102 (дежурная часть ГОВД УМВД в Запорожской области).  

Вилучено з незаконного продажу алкогольних напоїв на суму  понад 20 тис.грн.

Минулого тижня співробітниками  оперативного управління Бердянської ОДПІ встановлено факт реалізації алкогольних напоїв без наявності свідоцтва про реєстрацію ФОП та відповідної ліцензії. В результаті перевірки вилучено алкогольні напої на суму 20,7 тис. гривень.      

Бердянські платники знають переваги надання звітності в електронному вигляді

З початку 2015 року послугами Пункту реєстрації користувачів Акредитованого центру сертифікації ключів ДФС скористалося 1573 користувачів. Їм було видано 4384 посилених сертифікатів відкритих ключів. Загалом з початку дії Пункту реєстрації користувачів, а це вже понад три роки, 16334 користувачам було видано 36153 посилених сертифікатів відкритих ключів, - повідомила начальник Бердянської ОДПІ Олена Круц.

Послуга електронного цифрового підпису надається безкоштовно на два роки як суб’єктам господарювання,  так і громадянам для подання декларації про майновий стан і доходи через Інтернет. Надання зазначеної послуги сприяє розвитку електронних сервісів фіскальної служби. Адже за допомогою ключів електронного цифрового підпису, виданих Центром, платники мають змогу звітувати он-лайн не тільки до органів ДФС, а й до органів Держстату та Пенсійного фонду.

Широкий спектр безкоштовних послуг для бердянських платників податків

Надання якісних послуг — одне з основних завдань Центру обслуговування платників Бердянської ОДПІ. Вчасно отримана послуга дає змогу спланувати плани на майбутнє та зекономити час.

Звернувшись до Центру обслуговування платників, відвідувачі мають  змогу отримати необхідну інформацію та широкий спектр безплатних послуг, серед яких: отримати довідку про відсутність заборгованості з платежів до бюджету, довідку-розрахунок на видачу заробітної плати; провести звірку стану розрахунків із бюджетами за податками та зборами; отримати довідку про джерела доходів і реєстраційний номер облікової картки платника податків; подати податкову звітність як на паперових носіях, так і в електронному вигляді, використовуючи завчасно отримані безплатні електронні ключі з використанням комп’ютеризованого робочого місця, отримавши доступ до мережі Інтернет; укласти договори про визнання документів в електронному вигляді; отримати доступ до публічної інформації; записатися на прийом до посадових осіб тощо.

На кожну послугу є інформаційна картка, в якій зазначено інформацію про суб’єкта, що надає адміністративну послугу, нормативно-правові акти, які це регламентують, та умови й строки її отримання.  На стендах розміщена інформація про реєстрацію платників податків, заповнення й подачу податкової звітності, графіки особистого прийому громадян посадовими особами органів Державної фіскальної служби України, звернення громадян і доступ до публічної інформації.

З метою інформування платників про зміни в законодавстві в Центрі обслуговування платників розповсюджується друкована продукція — листівки, брошури, буклети тощо.

Запрошуємо до Центру обслуговування платників Бердянської ОДПІ за адресою: пр.Праці, 20.

Новини законодавства

Зареєстровано законопроект про підвищення мінзарплати та прожиткового мінімуму з 1 вересня

До парламенту внесено проект Закону про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік» (щодо підвищення прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати) (№ 3060).

Передбачається, що із 1 вересня 2015 року:

 • прожитковий мінімумна одну особу в розрахунку на місяць для працездатних осіб становитиме 1378 грн;
 • мінімальна зарплатав місячному розмірі — 1378 грн.

До того ж хочуть дозволити органам влади здійснювати підвищення зарплати понад розміри, визначені відповідно до рішень КМУ, за рахунок і в межах власних коштів із урахуванням прийнятих рішень станом на 1 вересня 2015 року та можливостей, наданих ст. 101 Бюджетного кодексу України.

Однак поки досить складно уявити, як цю норму держоргани реалізовуватимуть на практиці.

Затверджено оновлені форми декларацій з екоподатку та рентної плати

Мін’юст повідомив про державну реєстрацію наказів Мінфіну:

 • «Про затвердження форми Податкової декларації з рентної плати» від 17.08.2015 р. № 719;
 • «Про затвердження форми Податкової декларації екологічного податку» від 17.08.2015 р. № 715.

Тож невдовзі очікуємо на появу оновлених форм декларацій з екоподатку та рентної плати.

Змінено вартісний критерій віднесення матеріальних активів до основних засобів.

 Законом про зниження податкового тиску від 17.07.2015 р. № 655 - VIII збільшений вартісний критерій віднесення матеріальних активів до основних засобів з 2500 до 6000 грн.

Закон набув чинності 1 вересня 2015 року.

Новації в оподаткуванні пенсій

З 1 вересня 2015 року не обкладаються податком на доходи фізичних осіб, а отже і військовим збором, суми пенсій, що перевищують три мінімальні заробітні плати, призначені учасникам бойових дій в період Другої світової війни, інвалідам війни і особам, на яких поширюється ст. 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантіях їх соціального захисту» від 22.10.93 р. № 3551 - XII.

Це передбачено Законом України «Про внесення зміни в статтю 164 Податкового кодексу України відносно оподаткування пенсій інвалідів війни і деяких інших категорій осіб» від 17.07.2015 р. № 653 - VIII, який набув чинності 01.09.2015 р.

Такі зміни передбачені Законом про зниження податкового тиску від 17.07.2015 р. № 655 - VIII, який набув чинності 1 вересня 2015 року.

Консультації по індивідуальних запитах підприємств і далі надають органи ГФСУ

Консультації по індивідуальних запитах підприємств і далі надають органи ГФСУ

При цьому внесені зміни в процедуру надання таких консультацій.

Так, згідно із Законом № 655-VIII передбачене обов'язкове розміщення на сайті органу, що надав консультацію, впродовж 10 календарних днів після дня їх надання без вказівки найменування (прізвища, імені, по батькові) платника податків і його податкової адреси.

Крім того, платники податків повинні отримувати не узагальнену відповідь на свій запит, а обгрунтований, з чіткими відповідями на кожне з питань, викладених в запиті до податкового органу.

Змінено терміни подання податкової звітності поштою

Платники податків, які звітують поштою, тепер можуть подавати звітність не пізніше, ніж за п'ять днів до закінчення граничного терміну представлення податкової декларації. Відповідні зміни, передбачені Законом про зниження податкового тиску від 17.07.2015 р. № 655-VIII, набули чинності з 1 вересня 2015 року.

Підвищено мінімальні оптово-відпускні та роздрібні ціни на алкогольні напої

Кабмін вніс зміни у постанову № 957, якими, зокрема, передбачено підвищення мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на:

 • горілку і лікеро-горілчані вироби;
 • віскі;
 • ром і інші спиртові дистиляти і спиртні напої, отримані шляхом перегонки зброджених продуктів з цукрової тростини;
 • джин і ялівцеву настоянку;
 • інші зброджені напої, суміші зі зброджених напоїв і суміші зброджених напоїв з безалкогольними напоями;
 • коньяк і бренді;
 • вина.

Тобто згідно зі змінами підвищуються розміри мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв.

Зокрема, з 1 вересня мінімальна оптова ціна на горілку і лікеро-горілчані вироби за 1 літр 100-процентного спирту виросте до 175,96 гривен. Мінімальна роздрібна ціна на горілку і лікеро-горілчані вироби за 1 літр 100-процентного спирту виросте до 274,5 гривен.

Постанова Кабміну «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 30 жовтня 2008 р. № 957» від 17.06.2015 р. № 426 набуло чинності 1 вересня 2015 року.

На три місяці звільняються від пені платники податків при самостійному нарахуванні суми грошового зобов'язання, а також у разі внесення змін до податкової звітності в результаті самостійного виявлення помилок.

Так, пеня при самостійному нарахуванні суми грошового зобов'язання нараховуватиметься після 90 днів, що настають за останнім днем граничного терміну сплати грошового зобов'язання.

Якщо ж платник податків самостійно виправляє помилки в звітності впродовж 90 календарних днів, що настають за останнім днем граничного терміну сплати грошового зобов'язання, пеня не нараховується.

Такі зміни внесені в ст. 129 НКУ відповідно до Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України відносно зменшення податкового тиску на платників податків» від 17.07.2015 р. № 655 - VIII, який набув чинності 1 вересня 2015 року.

В Інструкцію про службові відрядження внесені зміни

Зміни в Інструкцію про службові відрядження в межах України й за кордон, затверджені наказом Мінфіну від 04.08.2015 г. № 694, набули чинності  11 вересня 2015 року.

Так, з Інструкції виключене положення щодо реєстрації підприємством особи, що вибуває у відрядження, у спеціальному журналі.

Також змінені норми щодо відшкодування видатків при службових відрядженнях, а саме:

 • якщо дата на транспортному квитку не збігається з датою прибуття працівника з відрядження згідно з наказом про відрядження, з дозволу керівника підприємства береться в увагу затримка у відрядженні на вихідні або святкові й неробочі дні у випадку, якщо строк перебування працівника поза місцем його постійної роботи не буде перевищувати строку відрядження, передбаченого постановою КМУ від 02.02.2011 г. № 98. За ці дні працівникові не відшкодовуються добові видатки, видатки на наймання житлового приміщення й інші видатки (крім видатків на проїзд із місця відрядження до місця постійної роботи);
 • керівники підприємств (крім міністрів і керівників інших центральних органів виконавчої влади) особисто вирішують питання відшкодування своїх видатків на наймання житлових приміщень, які перевищують граничні суми, затверджені постановою КМУ від 02.02.2011 г. № 98, на проїзд у м'якому вагоні, судами морського й річкового транспорту, повітряним транспортом по квитках 1- го класу й бізнес- класу, а також видатків на перевезення багажу понад вагу, вартість перевезення якого входить у вартість квитка. Дозволу міністрам і керівникам інших центральних органів виконавчої влади на відшкодування зазначених видатків надаються Першим віце-прем'єр-міністром, а також віце-прем'єр-міністрами згідно з розподілом функціональних повноважень.

Роз’яснення податкового законодавства

Про використання свідоцтв платників ПДВ

Державна фіскальна служба України повідомляє, що, на сьогодні, у випадках, коли законодавство передбачає надання особою витягу з реєстру платників ПДВ (далі – Реєстр) чи його копії, копії свідоцтва про реєстрацію платника ПДВ чи іншого документального підтвердження факту реєстрації платником ПДВ, має надаватись чинний витяг з Реєстру. Порядок отримання платником ПДВ витягу з Реєстру визначений пунктом 7.6 розділу VII Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість (далі – Положення), затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.11.2014 №1130, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 17.11.2014 за №1456/26233. Цей наказ набрав чинності 19.11.2014. До зазначеної дати (19.11.2014), на перехідний період, було встановлено, що як витяги з Реєстру могли застосовуватись свідоцтва про реєстрацію платника ПДВ.

Нагадуємо, що Законом України від 24 жовтня 2013 року №657-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо обліку та реєстрації платників податків та удосконалення деяких положень» з 1 січня 2014 року було відмінено свідоцтва про реєстрацію платника ПДВ та забезпечено право платників ПДВ отримати витяги із Реєстру в контролюючих органах (зміни до пункту 183.9 статті 183 розділу V Податкового кодексу України). Витяг діє до внесення змін до Реєстру.

Слід зауважити, що отримання всіма платниками ПДВ витягу із Реєстру не є обов’язковим. Дані із Реєстру щоденно оприлюднюються на офіційному веб-порталі ДФС (www.sfs.gov.ua). За запитом в електронній формі платнику ПДВ можуть бути надані довідки із Реєстру про реєстрацію його контрагентів як платників ПДВ. Окрім того, платник ПДВ може отримати витяг із Реєстру в електронному вигляді.

Роз’яснення з цих питань викладені у листі Державної фіскальної служби України від 31.08.2015 №32216/7/99-99-11-01-01-17, який розміщено на веб-порталі ДФС.

Про подання Податкової декларації збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ для споживачів усіх форм власності

Державна фіскальна служба України повідомляє, що Податкова декларація збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ для споживачів усіх форм власності (далі – Збір) подається відповідними платниками в такій формі:

- за серпень ц.р. - за формою, затвердженою наказом Державної податкової адміністрації України від 24.12.2010 № 1017 „Про затвердження форми Податкової декларації зі збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ для споживачів усіх форм власності”, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 12.01.2011 за № 36/18774,

- а за вересень та наступні податкові періоди - за новою формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 20.07.2015 № 654 „Про затвердження форми Податкової декларації збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ для споживачів усіх форм власності”, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 05.08.2015 за № 947/27392.

Нагадуємо платникам Збору, що податкові декларації Збору за формою, встановленою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, подаються протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця, контролюючим органам за місцем податкової реєстрації  (на підставі абз. першого та другого п.п. 1.7 п. 29 підрозд. 10 розд. ХХ Податкового кодексу України).

З відповідним листом ДФС України від 07.09.2015 №33074/7/99-99-15-04-01-17 щодо роз’яснень можна ознайомитись на офіційному веб-порталі ДФС.

До питань визначення та оподаткування роялті

У зв`язку з надходженням численних запитів платників податків про застосування положень Податкового Кодексу України (далі − Кодекс) з питань кваліфікації платежів за надання права на використання комп’ютерної програми для цілей оподаткування податком на прибуток, починаючи з 01 січня 2015 року, Державною фіскальною службою України визначено офіційну позицію з цих та інших окремих питань.

- Так, якщо визначення у Кодексі терміна «роялті» не співпадає з визначенням у міжнародному договорі про уникнення подвійного оподаткування, то стосовно визначення, яке застосовується при оподаткуванні доходів нерезидента відповідно до п. 141.4 ст. 141 Кодексу, необхідно враховувати таке: відповідно до п. 3.2 ст. 3 Кодексу, якщо міжнародним договором, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України, встановлено інші правила, ніж ті, що передбачені цим Кодексом, застосовуються правила міжнародного договору. При цьому, оскільки міжнародні договори про уникнення подвійного оподаткування мають пріоритет над положеннями Кодексу та містять власні визначення понять та положень, то для визначення поняття роялті застосовуються положення такого міжнародного договору.

- Якщо підприємство здійснює платежі, які згідно з правилами бухгалтерського обліку визнаються роялті і відповідно відносяться на витрати у періоді їх виникнення, а для цілей оподаткування податком на прибуток такі платежі не визнаються роялті, то підприємство не повинне коригувати фінансовий результат до оподаткування податком на прибуток на різниці, встановлені підпунктами 140.5.5-140.5.7 п.140.5 ст. 140 Кодексу.

- Якщо згідно з умовами ліцензійного договору передбачено надання ліцензіату права на використання програмного забезпечення без можливості продажу такого програмного забезпечення або здійснення відчуження в інший спосіб та/або умови використання не обмежені функціональним призначенням програмного забезпечення і його відтворення не обмежене кількістю копій, необхідних для такого використання (використання «кінцевим споживачем»), то отримання ліцензіаром платежу від ліцензіата як винагороди за надання вказаного права для цілей оподаткування податком на додану вартість визначається як роялті та відповідно така операція не є об’єктом оподаткування податком на додану вартість відповідно до п.п. 196.1.6 п. 196.1 ст. 196 Кодексу. 

З усім переліком підготовлених відповідей  можна ознайомитись, переглянувши лист ДФС України від 18.08.2015 №30644/7/99-99-19-02-02-17 «Про платіж за використання комп'ютерної програми» на офіційному веб-порталі ДФС.

До уваги платників податків!

Реєстраційний номер облікової картки платника податків (реєстраційний номер) використовується органами державної влади та органами місцевого самоврядування, юридичними особами незалежно від організаційно-правових форм, включаючи установи Національного банку України, банки та інші фінансові установи,  біржі, особами, які провадять незалежну професійну діяльність, фізичними особами - підприємцями, а також фізичними особами в усіх документах, які містять інформацію про об'єкти оподаткування фізичних осіб або про сплату податків.

Відповідно, фізичні особи у випадках передбачених законодавством, мають пред’явити паспорт та надати документальне підтвердження реєстраційного номера.

Таким документом може бути Картка платника податків, що засвідчує реєстрацію фізичної особи у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків. Разом з тим замість Картки, як окремого документа, можуть використовуватись дані про реєстраційний номер, внесені до паспорта громадянина України.

Зокрема, будь-яким органом ДФС на прохання фізичної особи до паспорту можуть бути внесені (сьома, восьма або дев’ята сторінки) дані про реєстраційний номер. Форма даних про реєстраційний номер, що вноситься до паспорта громадянина України, встановлена у додатку 4 до Положення про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків.

Така відмітка у паспорті є зручною, оскільки достатньо пред’явити лише паспорт і відпадає потреба в додатковому документі, що підтверджує реєстрацію платником податків.

Підприємці ІІ та ІІІ групи єдиного податку повинні постійно контролювати обсяг своїх доходів

У разі перевищення платниками єдиного податку II та III групи в календарному році обсягу доходу 1 млн. грн. обов’язковим стає застосування РРО

Повідомляємо, що таким платникам єдиного податку ІІІ групи (фізичні особи-підприємці) необхідно врахувати цю інформацію, оскільки вже з 1 жовтня 2015 року вони зобов’язані при здійсненні своєї господарської діяльності застосовувати РРО, або перейти на використання виключно безготівкових розрахунків

Водночас, платники єдиного податку ІІ групи (фізичні особи-підприємці) у разі перевищення обсягу доходу 1 млн. грн. у 2015 році (незалежно від місяця, у якому відбулося таке перевищення) зобов’язані з 01.01.2016 при провадженні своєї господарської діяльності розпочати застосування РРО. 

До початку роботи працівника необхідно подати до органу ДФС повідомлення про прийняття його на роботу

До початку роботи працівника за укладеним трудовим договором власник підприємства, установи, організації або фізична особа повинна  подати до територіальних органів Державної фіскальної служби за місцем обліку їх як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування повідомлення про прийняття такого працівника на роботу.

Інформація, що міститься в повідомленні про прийняття працівника на роботу, уноситься до реєстру страхувальників і реєстру застрахованих осіб відповідно до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

Форма повідомлення про прийняття працівника на роботу затверджена  постановою Кабінету Міністрів України від 17.06.2015 р. № 413.

Оподаткування доходів від продажу власної продукції тваринництва

Чергове роз’яснення від ДФС на офіційному веб-порталі окреслює вимоги оподаткування доходів від продажу тваринництва, незалежно від прав власності: навіть якщо фізособа орендує земельну ділянку для розведення тваринництва, оподаткування залежить від підтвердження фізичною особою факту самостійного вирощування, розведення, відгодовування продукції тваринництва.

При продажу власної продукції тваринництва груп 1–5, 15, 16 та 41 УКТ ЗЕД отримані від такого продажу доходи не є оподатковуваним доходом, якщо їх сума сукупно за рік не перевищує 100 розмірів мінімальної заробітної плати, установленої законом на 1 січня звітного (податкового) року. Такі фізичні особи здійснюють продаж зазначеної продукції без отримання довідки про наявність земельних ділянок (пп. 165.1.24 ПКУ). Якщо суму перевищено, фізична особа зобов’язана подати до контролюючого органу довідку про самостійне вирощування, розведення, відгодовування продукції тваринництва, що видається в довільній формі сільською, селищною чи міською радою за місцем податкової адреси (місцем проживання) власника продукції тваринництва.

Якщо платником податку не підтверджено самостійне вирощування, розведення, відгодовування продукції тваринництва, доходи від продажу якої він отримав, такі доходи підлягають оподаткуванню на загальних підставах.

Оподаткування доходу, отриманого підприємцем від продажу власного рухомого майна

Дохід, отриманий фізичною особою — підприємцем від продажу власного рухомого майна, підлягає оподаткуванню за нормами, визначеними ст. 173 «Порядок оподаткування операцій з продажу або обміну об'єктів рухомого майна» ПКУ.

Пунктом 1 ст. 325 Цивільного кодексу України визначено, що суб’єктами права приватної власності є фізичні та юридичні особи.

Фізичні та юридичні особи можуть бути власниками будь-якого майна, за винятком окремих видів майна, які відповідно до закону не можуть їм належати (п. 2 ст. 325 ЦКУ).

Відповідно до п. 173.1 ст. 173 ПКУ, дохід платника податку від продажу (обміну) об’єкта рухомого майна протягом звітного податкового року оподатковується за ставкою, визначеною п. 167.2 ст. 167 ПКУ (5%).

Згідно із п. 173.2 ст. 173 ПКУ, як виняток із положень п. 173.1 цієї статті дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) протягом звітного (податкового) року одного з об’єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля та/або мотоцикла, та/або мопеда, не підлягає оподаткуванню.

Дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) протягом звітного (податкового) року двох і більше об’єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля та/або мотоцикла, та/або мопеда, підлягає оподаткуванню за ставкою, визначеною п. 167.2 ст. 167 ПКУ.

Ураховуючи те, що ЦКУ не встановлює такого суб’єкта права приватної власності як фізична особа — підприємець, дохід, отриманий фізичною особою — підприємцем від продажу власного рухомого майна, підлягає оподаткуванню за нормами, визначеними ст. 173 ПКУ.

Ознаки виробництва власної продукції для звільнення від обов’язку застосування РРО

Мін’юст в листі від 15.05.2015 р. № 490-0-2-15/8.1 роз’яснив чергову прогалину в законодавстві, а саме у відсутності поняття «продукція власного виробництва» для цілей Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (далі — Закон про РРО).

Річ у тім, що виробники власної продукції (підприємства, установи й організації всіх форм власності, окрім підприємств торгівлі та громадського харчування, у разі проведення розрахунків у касах цих підприємств із оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів і видачею відповідних завірених та підписаних квитанцій) згідно з п. 1 ст. 9 Закону про РРО звільнені від обов’язку застосування РРО та розрахункових книжок.

Тому Мін’юст радить ураховувати такі поняття, як:

 • продукція— будь-яка речовина, препарат або інший товар, виготовлений під час виробничого процесу (ст. 1 Закону України "Про загальну безпечність нехарчової продукції");
 • виробництво(виготовлення) — діяльність, пов'язана з випуском продукції, яка включає всі стадії технологічного процесу, а також реалізацію продукції власного виробництва (ст. 1 Закону України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності");
 • повний технологічний цикл виробництва— сукупність приміщень, технологічного й іншого обладнання, відповідних технологічних процесів, що забезпечують переробку сировини в продукцію, готову для реалізації кінцевому споживачеві, а також лабораторій, акредитованих органами виконавчої влади, уповноваженими відповідно до законодавства (ст. 1 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів").

Окрім того, виходячи із тлумачення слова "повний", у контексті запитуваного поняття це цілісний, спільний для всіх, увесь, являє собою внутрішню єдність.

Платники запитували

Яким чином заповнюються реквізити «Призначення платежу» та «Отримувач» платіжного доручення на сплату податків та зборів, у тому числі ЄВ?

При сплаті податків, зборів та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок) до бюджету платник податків заповнює поле «Призначення платежу» розрахункового документа з урахуванням вимог Порядку заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково або надміру зарахованих коштів», затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.07.2015 № 666 «Про затвердження зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 12.08.2015 за № 974/27419 (далі – Порядок).

Порядком передбачено, що поле «Призначення платежу» розрахункового документа заповнюється таким чином:

поле № 1 – друкується службовий код (знак) ”*” (ознака платежу);

поле № 2 – друкується розділовий знак ”;” та код виду сплати (формат ссс - тризначне число);

поле № 3 – друкується розділовий знак ”;” та один з нижченаведених реквізитів:

1) код клієнта за ЄДРПОУ (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8);

2) реєстраційний номер облікової картки платника податків (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України (для фізичних осіб, які мають відмітку у паспорті про наявність права здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта);

3) реєстраційний (обліковий) номер платника податків, який присвоюється контролюючими органами (завжди має 9 цифр);

поле № 4 – друкується розділовий знак ”;” та роз’яснювальна інформація про призначення платежу в довільній формі.

У разі сплати платежу до бюджету в іноземній валюті обов’язково вказується код класифікації доходів бюджету.

У разі здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість (далі – ПДВ), повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до бюджету за висновками територіальних органів ДФС, поля № 5 та № 6 заповнюються таким чином:

поле № 5 – друкується розділовий знак ”;” та дата висновку, на підставі якого здійснюється відшкодування ПДВ або повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до бюджету (формат – ДД.ММ.РРРР). Платником податків поле № 5 не заповнюється;

поле № 6 – друкується розділовий знак ”;” та номер висновку, на підставі якого здійснюється відшкодування ПДВ або повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до бюджету. Платником податків поле № 6 не заповнюється;

поле № 7 – друкується розділовий знак ”;”.

При заповненні полів не допускаються пропуски (пробіли) між словами та службовими знаками (п. 2 Порядку).

Сплата за кожним видом платежу та за кожним видом сплати має оформлятися окремим документом на переказ (п. 6 Порядку).

У разі наявності у платника податків/платника єдиного внеску податкового боргу/недоїмки з єдиного внеску розрахунковий документ на переказ коштів приймається до виконання незалежно від напряму сплати, зазначеного у полі «Призначення платежу» розрахункового документа. При цьому зарахування коштів відбувається у порядку черговості, встановленому Податковим кодексом України, а такому виду сплати органами ДФС присвоюється код виду сплати 140 (п. 8 Порядку).

В залежності від виду сплати в полі № 2 «Призначення платежу» розрахункових документів вказується відповідний код сплати згідно із додатком до Порядку.

Згідно з додатком 8 «Указівки щодо заповнення реквізитів розрахункових документів на паперових носіях, їх реєстрів і заяви про відкриття акредитива» до Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 21.01.2004 № 22, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 29.03.2004 за №377/8976, у реквізиті «Отримувач» під час сплати платежів до бюджету зазначаються найменування (повне або скорочене) відповідної установи, на ім’я якої відкрито рахунки для зарахування надходжень до державного та/або місцевих бюджетів, найменування території та код бюджетної класифікації.

Як заповнюються документи на переказ платежів до бюджету (одним платіжним документом чи кількома) щодо сплати податків, пені, штрафних санкцій та які коди видів сплати зазначаються при їх заповненні?

Відповідно до п. 6 Порядку заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково або надміру зарахованих коштів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.07.2015 № 666, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 12.08.2015 за № 974/27419 (далі - Порядок), сплата за кожним видом платежу та за кожним видом сплати має оформлятися окремим документом на переказ.

Перелік кодів видів сплати (які вказуються в полі «Призначення платежу») розрахункового документа наведено в додатку до Порядку (п. 10 Порядку).

У разі виникнення будь-яких питань за довідками слід звертатися до територіального органу ДФС за місцем реєстрації (п. 9 Порядку).

Оподаткування податком на доходи фізичних осіб

Який порядок проведення перерахунку сум доходів та наданих податкових соціальних пільг?

Порядок проведення перерахунку сум доходів та наданих податкових соціальних пільг встановлений п. 169.4 ст. 169 розділу IV Податкового кодексу України  (далі – ПКУ).

Відповідно до пп. 169.4.1 п. 169.4 ст. 169 ПКУ якщо платник податку отримує доходи у вигляді заробітної плати за період її збереження згідно із законодавством, у тому числі за час відпустки або перебування платника податку на лікарняному, то з метою визначення граничної суми доходу, що дає право на отримання податкової соціальної пільги, та в інших випадках їх оподаткування, такі доходи (їх частина) відносяться до відповідних податкових періодів їх нарахування.

Згідно із пп. 169.4.2 п. 169.4 ст. 169 ПКУ роботодавець платника податку зобов’язаний здійснити, у тому числі за місцем застосування податкової соціальної пільги, з урахуванням положень абзацу другого пункту 167.1 статті 167 ПКУ (застосування розміру ставки), перерахунок суми доходів, нарахованих такому платнику податку у вигляді заробітної плати, а також суми наданої податкової соціальної пільги:

- за наслідками кожного звітного податкового року під час нарахування заробітної плати за останній місяць звітного року;

- під час проведення розрахунку за останній місяць застосування податкової соціальної пільги у разі зміни місця її застосування за самостійним рішенням платника податку або у випадках, визначених пп. 169.2.3 п.169.2 ст.169 ПКУ (обмеження щодо застосування ПСП);

- під час проведення остаточного розрахунку з платником податку, який припиняє трудові відносини з таким роботодавцем.

Відповідно до пп. 169.4.3 п. 169.4 ст. 169 ПКУ роботодавець та/або податковий агент має право здійснювати перерахунок сум нарахованих доходів, утриманого податку за будь-який період та у будь-яких випадках для визначення правильності оподаткування, незалежно від того, чи має платник податку право на застосування податкової соціальної пільги.

Згідно із пп. 169.4.4 п. 169.4 ст. 169 ПКУ якщо внаслідок здійсненого перерахунку виникає недоплата утриманого податку, то сума такої недоплати стягується роботодавцем за рахунок суми будь-якого оподатковуваного доходу (після його оподаткування) за відповідний місяць, а в разі недостатності суми такого доходу - за рахунок оподатковуваних доходів наступних місяців, до повного погашення суми такої недоплати.

Якщо внаслідок проведення остаточного розрахунку з платником податку, який припиняє трудові відносини з роботодавцем, виникає сума недоплати, що перевищує суму оподатковуваного доходу платника податку за останній звітний період, то непогашена частина такої недоплати включається платником податку до складу податкового зобов’язання за наслідками звітного податкового року та сплачується ним самостійно.

Який порядок перерахування  податковим агентом податку на доходи фізичних осіб?

Згідно з положеннями статті 168 Податкового кодексу України (далі ПКУ) податок сплачується (перераховується) до бюджету під час виплати оподатковуваного доходу єдиним платіжним документом. Банки приймають платіжні документи на виплату доходу лише за умови одночасного подання розрахункового документа на перерахування цього податку до бюджету.

Якщо оподатковуваний дохід надається у негрошовій формі чи виплачується готівкою з каси податкового агента, податок сплачується (перераховується) до бюджету протягом банківського дня, що настає за днем такого нарахування (виплати, надання).

Якщо оподатковуваний дохід нараховується податковим агентом, але не виплачується (не надається) платнику податку, то податок, який підлягає утриманню з такого нарахованого доходу, підлягає перерахуванню до бюджету податковим агентом у строки, встановлені цим Кодексом для місячного податкового періоду.

Який порядок оподаткування доходів, отриманих громадянами не від податкових агентів?

Платник податку, що отримує доходи від особи, яка не є податковим агентом, та іноземні доходи, зобов'язаний включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати податкову декларацію за наслідками звітного податкового року, а також сплатити податок з таких доходів.

Особою, яка не є податковим агентом, вважається нерезидент або фізична особа, яка не має статусу суб'єкта підприємницької діяльності або не є особою, яка перебуває на обліку у контролюючих органах як особа, що провадить незалежну професійну діяльність.

Який порядок перерахування до бюджету податку на доходи фізичною особою?

Фізична особа, відповідальна згідно з вимогами цього розділу за нарахування та утримання податку, сплачує (перераховує) його до відповідного бюджету:

 • -  у разі коли така фізична особа є податковим агентом, - за місцем реєстрації у контролюючих органах;
 • - у разі нотаріального посвідчення договорів купівлі-продажу майна резидентами та нерезидентами, посвідчення договорів дарування чи видачі свідоцтв про право на спадщину нерезидентам - за місцем нотаріального посвідчення таких договорів (одержання свідоцтв);
 • - в інших випадках - за її податковою адресою.

Які ставки податку на доходи  встановлюються для пасивних доходів?

Згідно з положеннями статті 167 Податкового кодексу України (далі ПКУ) ставки податку на пасивні доходи до бази оподаткування встановлюються у таких розмірах:

 • - 20 відсотків - для пасивних доходів, у тому числі нарахованих у вигляді дивідендів по акціях та/або інвестиційних сертифікатах, що виплачуються інститутами спільного інвестування (крім зазначених у підпункті 167.5.2 цього пункту);
 • -  5 відсотків - для доходів у вигляді дивідендів по акціях та корпоративних правах, нарахованих резидентами - платниками податку на прибуток підприємств (крім доходів у вигляді дивідендів по акціях, інвестиційних сертифікатах, які виплачуються інститутами спільного інвестування);
 • Термін "пасивні доходи" означає такі доходи:
 • - проценти на поточний або депозитний (вкладний) банківський рахунок;
 • - проценти на вклад (депозит) у кредитних спілках;
 • - інші проценти (у тому числі дисконтні доходи);
 • - процентний або дисконтний дохід за іменним ощадним (депозитним) сертифікатом;
 • - плата (відсотки), що розподіляється відповідно до пайових членських внесків членів кредитної спілки;
 • - дохід, який виплачується компанією, що управляє активами інституту спільного інвестування, на розміщені активи відповідно до закону, включаючи дохід, що виплачується (нараховується) емітентом у результаті викупу (погашення) цінних паперів інституту спільного інвестування, який визначається як різниця між сумою, отриманою від викупу, та сумою коштів або вартістю майна, сплаченою платником податку продавцю (у тому числі емітенту) у зв'язку з придбанням таких цінних паперів, як компенсація їх вартості;
 • - дохід за іпотечними цінними паперами (іпотечними облігаціями та сертифікатами) відповідно до закону;
 • - відсотки (дисконт), отриманий власником облігації від їх емітента відповідно до закону;
 • - дохід за сертифікатом фонду операцій з нерухомістю та дохід, отриманий платником податку у результаті викупу (погашення) управителем сертифікатів фонду операцій з нерухомістю в порядку, визначеному в проспекті емісії сертифікатів;
 • - інвестиційний прибуток, включаючи прибуток від операцій з облігаціями внутрішніх державних позик, у тому числі від зміни курсу іноземної валюти;
 • - роялті;
 • - дивіденди.

Чи звільняються від оподаткування податком на доходи, доходи від продажу  громадянами сільськогосподарської продукції?

Положеннями статті 165 Податкового кодексу України визначено, що до  загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються доходи, отримані від продажу власної сільськогосподарської продукції, що вирощена, відгодована, виловлена, зібрана, виготовлена, вироблена, оброблена та/або перероблена безпосередньо фізичною особою на земельних ділянках, наданих їй у розмірах, встановлених Земельним кодексом України для ведення:

- садівництва та/або для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибні ділянки) та/або для індивідуального дачного будівництва. При цьому якщо власник сільськогосподарської продукції має ще земельні частки (паї), виділені в натурі (на місцевості), але не використовує їх (здає в оренду або обслуговує), отримані ним доходи від продажу сільськогосподарської продукції не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу;

- особистого селянського господарства та/або земельні частки (паї), виділені в натурі (на місцевості), сукупний розмір яких не перевищує 2 гектари. При цьому розмір земельних ділянок, зазначених в абзаці другому цього підпункту, а також розмір виділених в натурі (на місцевості) земельних часток (паїв), які не використовуються (здаються в оренду, обслуговуються), не враховуються.

Якщо розмір земельних ділянок, зазначених в абзаці третьому цього підпункту, перевищує 2 гектари, дохід від продажу сільськогосподарської продукції підлягає оподаткуванню на загальних підставах.

При продажу сільськогосподарської продукції (крім продукції тваринництва) її власник має подати податковому агенту копію довідки про наявність у нього земельних ділянок, зазначених в абзацах другому та третьому цього підпункту. Оригінал довідки зберігається у власника сільськогосподарської продукції протягом строку позовної давності з дати закінчення дії такої довідки. Довідка видається сільською, селищною або міською радою за місцем податкової адреси (місцем проживання) платника податку протягом п'яти робочих днів з дня отримання відповідною радою письмової заяви про видачу такої довідки.

При продажу власної продукції тваринництва груп 1 - 5, 15, 16 та 41 УКТ ЗЕД, отримані від такого продажу доходи не є оподатковуваним доходом, якщо їх сума сукупно за рік не перевищує 100 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року. Такі фізичні особи здійснюють продаж зазначеної продукції без отримання довідки про наявність земельних ділянок.

У разі коли сума отриманого доходу перевищує встановлений цим підпунктом розмір, фізична особа зобов'язана падати контролюючому органу довідку про самостійне вирощування, розведення, відгодовування продукції тваринництва, що видається у довільній формі сільською, селищною або міською радою за місцем податкової адреси (місцем проживання) власника продукції тваринництва. Якщо довідкою підтверджено вирощування проданої продукції тваринництва безпосередньо платником податку, оподаткуванню підлягає дохід, що перевищує 100 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року.

Якщо таким платником податку не підтверджено самостійне вирощування, розведення, відгодовування продукції тваринництва, доходи від продажу якої він отримав, такі доходи підлягають оподаткуванню на загальних підставах.

Який порядок надання  податкового розрахунку 1ДФ?

Порядок надання податковими агентами Податкового розрахунку за формою 1ДФ визначений наказом Міністерства фінансів України  від  13.01.2015р.  № 4.  

Податковий розрахунок подається окремо за кожний квартал (податковий період) протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного кварталу. Окремий податковий розрахунок за календарний рік не подається.

Якщо останній день строку подання податкового розрахунку припадає на вихідний або святковий день, останнім днем строку вважається операційний (банківський) день, що настає за вихідним або святковим днем.

Податковий розрахунок подається до контролюючих органів за місцезнаходженням податкового агента - юридичної особи або її відокремлених підрозділів чи до контролюючого органу за податковою адресою фізичної особи - податкового агента.

Податковий розрахунок може готуватись податковим агентом таким чином:

 • - на непошкодженому паперовому носії формату А4 (кількість аркушів не обмежується), який заповнюється машинописним текстом чи друкованими літерами без помарок, закреслень, виправлень і уточнень, сторінки нумеруються. У незаповнених полях інформаційного рядка проставляється прочерк. Подання ксерокопії податкового розрахунку не дозволяється;
 • - на електронному носії інформації в електронній формі з використанням спеціалізованого програмного забезпечення, актуальні версії якого безкоштовно надаються контролюючим органом за місцем взяття податкового агента на облік та розміщені на офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України.
 • Податковий розрахунок подається податковими агентами в один із таких способів:
 • - засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням умови щодо використання електронного цифрового підпису відповідальної особи податкового агента у порядку, визначеному законодавством;
 • - на паперовому носії разом з електронною формою на електронному носії інформації;
 • - на паперовому носії, якщо кількість рядків у податковому розрахунку не перевищує десяти.

Який порядок підписання Податкового розрахунку 1ДФ?

Податковий розрахунок на останній сторінці завіряється:

 • - для юридичної особи - підписами керівника юридичної особи і головного бухгалтера та засвідчується печаткою (за наявності);
 • - для фізичної особи - податкового агента - підписом особи, яка подає податковий розрахунок, та засвідчується печаткою (за наявності).

У полі "Дата подання" проставляється дата подання податкового розрахунку податковим агентом.

Який порядок проведення коригувань у Податковому розрахунку 1ДФ?

Коригування поданого і прийнятого податкових розрахунків проводяться на підставі самостійно виявлених податковим агентом помилок, а також на підставі повідомлень про помилки, виявлені контролюючим органом.

У разі необхідності проведення коригувань податкового розрахунку до закінчення строку його подання подається звітний новий податковий розрахунок.

Уточнюючий податковий розрахунок подається у разі необхідності проведення коригувань податкового розрахунку після закінчення строку його подання. Уточнюючий податковий розрахунок може подаватися як за звітний період, так і за попередні періоди.

Порядок заповнення звітного нового та уточнюючого податкових розрахунків є однаковим. Звітний новий та уточнюючий податкові розрахунки подаються на підставі інформації з попередньо поданого податкового розрахунку і містять інформацію лише за рядками й реквізитами, які уточнюються. Для заповнення також використовується інформація з повідомлень про виявлені помилки, які відправляються контролюючими органами до податкового агента.

Коригування показників розділу І здійснюється у такому  порядку:

 • - для виключення одного помилкового рядка з попередньо введеної інформації потрібно повторити всі графи такого рядка і у графі 9 указати "1" - на виключення рядка;
 • - для введення нового або пропущеного рядка потрібно повністю заповнити всі його графи і у графі 9 указати "0" - на введення рядка;
 • - для заміни одного помилкового рядка іншим потрібно виключити помилкову інформацію відповідно до абзацу другого цього пункту та ввести правильну інформацію відповідно до абзацу третього цього пункту, тобто повністю заповнити два рядки, один з яких виключає попередньо внесену інформацію, а другий вносить правильну інформацію. У такому разі в першому рядку в графі 9 указується "1" - рядок на виключення, а в другому - "0" - рядок на введення.
 • Коригування показників розділу II здійснюється у такому  порядку:
 • - підрозділ "Оподаткування процентів":  для виключення помилкового рядка з попередньо введеної інформації у рядку "Оподаткування процентів - виключення**" потрібно повторити всі графи помилкового рядка, а в рядку "Оподаткування процентів" відобразити правильну інформацію;
 • - підрозділ "Оподаткування виграшів (призів) у лотерею": для виключення помилкового рядка з попередньо введеної інформації у рядку "Оподаткування виграшів (призів) у лотерею - виключення***" потрібно повторити всі графи помилкового рядка, а в рядку "Оподаткування виграшів (призів) у лотерею" відобразити правильну інформацію;
 • - підрозділ "Військовий збір": для виключення помилкового рядка з попередньо введеної інформації у рядку "Військовий збір - виключення****" потрібно повторити всі графи помилкового рядка, а в рядку "Військовий збір" відобразити правильну інформацію.

Фізичним особам - підприємцям

За якою ставкою ПДФО оподатковуються доходи ФОП, що перебувають на загальній системі оподаткування з 2015 року?

Сума податку на доходи фізичних осіб – підприємців на загальній системі оподаткування, що підлягає сплаті до бюджету, визначається як добуток суми податку на доходи фізичних осіб з середньомісячного річного оподатковуваного доходу та кількості календарних місяців, протягом яких одержано такі доходи.

При цьому до середньомісячного річного оподатковуваного доходу, що не перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, застосовується ставка 15 відсотків, а до частини середньомісячного річного оподатковуваного доходу, що перевищує зазначений розмір - 20 відсотків.

Чи враховуються при визначенні чистого річного оподатковуваного доходу ФОП на загальній системі оподаткування витрати, пов’язані з отриманням доходу поточного року за умови, що оплата витрат відбувається у наступному році?

При розрахунку чистого доходу фізична особа - підприємець на загальній системі оподаткування не враховує витрати, пов’язані з отриманням доходу поточного року, оплата яких відбувається у наступному. Такі витрати будуть враховані при обчисленні чистого оподатковуваного доходу у тому звітному періоді, коли їх фактично поніс платник податку.

Який валютний (обмінний) курс НБУ використовується ФОП на загальній системі оподаткування, якщо доходи (витрати) отримані (понесені) в іноземній валюті?

Сума доходів (витрат), одержаних (понесених) платником податку в іноземній валюті, розраховується шляхом перерахування її у гривні за офіційним валютним (обмінним) курсом Національного банку України, що діяв на дату фактичного одержання (понесення) таких доходів (витрат).

Чи має право ФОП включати до складу витрат вартість придбаних товарів (робіт, послуг) та інших матеріальних і нематеріальних активів у ФОП платника ЄП?

Фізична особа - підприємець на загальній системі оподаткування при визначенні об’єкта оподаткування має право включати до складу витрат вартість придбаних товарів (робіт, послуг) та інших матеріальних і нематеріальних активів у фізичної особи – підприємця платника єдиного податку, за умови, що такі витрати пов’язані з господарською діяльністю платника та підтверджені відповідними первинними документами.

Чи має право ФОП на загальній системі оподаткування включити до складу витрат вартість комунальних послуг, сплачених за приміщення, яке він орендує та/або здає в оренду в межах підприємницької діяльності?

Фізична особа - підприємець орендодавець має право відносити до витрат господарської діяльності витрати на оплату комунальних послуг нерухомого майна, що використовується в господарській діяльності та прямо пов’язаних з виробництвом товарів, виконанням робіт, наданням послуг (п.п. 177.4.4 п. 177.4 ст. 177 ПКУ) на підставі документального підтвердження факту їх сплати.

Якщо орендодавець згідно з договором оренди отримує від орендаря відшкодування витрат на оплату спожитих комунальних послуг на утримання нерухомого майна у складі вартості орендної плати, то ця сума включається до загального оподатковуваного доходу орендодавця та до складу витрат на підставі документального підтвердження факту сплати комунальних рахунків.

Окремо, фізична особа - підприємець орендар має право відповідно до п.п. 177.4.4 п. 177.4 ст.177 ПКУ відносити до витрат господарської діяльності витрати на оренду майна, що використовується у господарської діяльності згідно договору оренди та суми сплачених комунальних послуг у тому числі (сплачені рахунки згідно договору субспоживача електроенергії), на підставі документального підтвердження факту їх сплати.

Чи має право ФОП на загальній системі оподаткування враховувати документально підтверджені витрати, які були фактично понесені під час здійснення діяльності на спрощеній системі оподаткування?

Оскільки для визначення чистого оподатковуваного прибутку витрати фізичної особи – підприємця на загальній системі оподатковування формуються при отриманні доходу, то така фізична особа має право врахувати суму витрат, яка безпосередньо пов’язана з отриманням доходу, незалежно від того на якій системі оподаткування вони фактично були понесені.

Яка сума витрат на оплату праці найманих працівників включається до складу витрат ФОП на загальній системі оподаткування?

До складу витрат фізичної особи – підприємця на загальній системі оподаткування включається сума витрат на оплату праці найманих працівників без вирахування сум податку на доходи фізичних осіб та єдиного внеску.

Чи має право ФОП на загальній системі оподаткування включати до складу витрат суму коштів, витрачених нею під час особистого перебування у відрядженні?

Фізична особа – підприємець на загальній системі оподаткування не має право включати до складу витрат суму коштів, витрачених нею під час особистого перебування у відрядженні.

Чи включаються до складу витрат ФОП на загальній системі оподаткування витрати на придбання ПММ та якими документами можна підтвердити факт використання?

Фізична особа – підприємець на загальній системі оподаткування має право включити до складу витрат вартість використаних пально-мастильних матеріалів після одержання доходу, який безпосередньо пов’язаний з понесеними витратами від здійснення підприємницької діяльності, на підставі документально підтверджених первинних документів, зокрема угод, актів виконаних робіт (наданих послуг), товарно-транспортних накладних, розрахункових документів, тощо.

Чи має право ФОП на загальній системі оподаткування включити до складу витрат вартість придбаного рухомого та нерухомого майна, з метою використання в господарській діяльності?

Відповідно до п. 1 ст. 325 Цивільного кодексу України від 16 січня 2003 року № 435-ІV суб’єктами права приватної власності є фізичні та юридичні особи. Фізичні та юридичні особи можуть бути власниками будь-якого майна, в тому числі і нерухомого майна комерційного призначення, за винятком окремих видів майна, які відповідно до закону не можуть їм належати.

Цивільний кодекс України не встановлює такого суб’єкта права приватної власності, як фізична особа - підприємець.

Порядок оподаткування доходів фізичних осіб – підприємців визначений ст. 177 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ).

Пунктом 177.4 ст. 177 ПКУ визначено перелік витрат, безпосередньо пов’язаних з отриманням доходів фізичною особою - підприємцем від провадження господарської діяльності на загальній системі оподаткування, який не передбачає включення до складу витрат вартість придбаного рухомого та нерухомого майна.     Таким чином, вартість придбаного рухомого та нерухомого майна не включається до складу витрат фізичної особи – підприємця на загальній системі оподаткування.

Чи може ФОП на загальній системі оподаткування віднести до витрат звітного року витрати попереднього року, якщо залишок товарних запасів на початок та кінець попереднього року не відображався в Книзі обліку доходів і витрат?

Фізична особа – підприємець на загальній системі оподаткування має право віднести до витрат звітного року, безпосередньо пов’язані з придбанням товарів (робіт, послуг) витрати, які понесені в попередньому році, але пов`язані з отриманням доходу звітного року.

Чи має право ФОП на загальній системі оподаткування включити до складу витрат суму сплаченого ЄВ?

Відповідно до п.п. 177.4.3 п. 177.4 ст. 177 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VІ із змінами та доповненнями до переліку витрат, безпосередньо пов’язаних з отриманням доходів фізичною особою - підприємцем від провадження господарської діяльності на загальній системі оподаткування належать зокрема, суми єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у розмірах і порядку, встановлених Закон України від 8 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами та доповненнями.

Враховуючи вищевикладене, фізичні особи – підприємці на загальній системі оподаткування мають право включити до складу витрат суму сплаченого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Чи включаються до складу витрат ФОП на загальній системі оподаткування витрати на розрахунково-касове обслуговування у банку?

Суми коштів, сплачені платником податку на користь банку за надані послуги з розрахунково-касового обслуговування, пов’язані з веденням господарської діяльності (відкриття, закриття, переоформлення рахунків, відкритих безпосередньо на фізичну особу – підприємця, надання виписок з рахунків тощо), включаються до складу витрат фізичної особи – підприємця на загальній системі оподаткування.

Чи має право ФОП на загальній системі оподаткування включити до складу витрат суму сплачених податків, зборів та витрат, понесених на придбання ліцензій та інших спеціальних дозволів, виданих державними органами для провадження господарської діяльності?

Фізична особа – підприємець на загальній системі оподаткування не має право включити до складу своїх витрат суму сплачених податків, зборів (крім суми єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування) та витрат, понесених на придбання ліцензій, інших спеціальних дозволів, виданих державними органами для провадження господарської діяльності.

Які обов’язкові реквізити повинні мати первинні документи, що підтверджують витрати ФОП на загальній системі оподаткування?

Первинні документи повинні мати такі обов’язкові реквізити: назву документа (форми); дату і місце складання; назву суб’єкта господарювання, від імені якого складено документ; зміст та обсяг господарської операції, одиницю виміру господарської операції; посади осіб, від повальних за здійснення господарської операції і правильність її оформлення; особистий підпис або інші дані, що дають змогу ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції.

Залежно від характеру операції та технології обробки даних до первинних документів можуть бути включені додаткові реквізити: ідентифікаційний код суб’єкта господарювання з Державного реєстру, номер документа, підстава, для здійснення операцій, дані про документ що засвідчує особу – одержувача тощо.

При цьому, відповідно до пункту 2.11 Положення № 88, вільні рядки в первинних документах підлягають обов’язковому прокреслюванню.

Чи включається до складу витрат ФОП на загальній системі оподаткування придбані малоцінні необоротні матеріальні активи (канцелярське приладдя інше)?

Фізична особа – підприємець на загальній системі оподаткування має право віднести до витрат звітного року, безпосередньо пов’язані з отриманням товарів (робіт, послуг) придбані малоцінні необоротні матеріальні активи (канцелярське приладдя інше).

Яким чином фізична особа – підприємець на загальній системі оподаткування заповнює графу 6 Книги обліку доходів та витрат, якщо отримання доходу та понесення витрат відбувались в різних звітних періодах?

Фізична особа – підприємець на загальній системі оподаткування за підсумком дня у гр. 2 «Сума доходу, отриманого від здійснення господарської діяльності» Книги обліку доходів та витрат (далі – Книга) зазначає отриманий дохід та одночасно у гр. 6 «Сума витрат, пов’язаних з придбанням товарів (робіт, послуг)» Книги суму витрат, пов’язаних з придбанням товарів (робіт, послуг), отримання доходу від реалізації яких відображено у гр. 2 Книги.

Чи необхідно подавати декларацію ФОП на загальній системі оподаткування, яка не отримувала протягом звітного періоду доходів та не має об’єктів оподаткування, що підлягають декларуванню?

Фізичні особи – підприємці на загальній системі оподаткування повинні подавати податкову декларацію про майновий стан і доходи, незалежно від того чи провадилась протягом звітного року підприємницька діяльність, чи ні.

Прес-служба ДФС повідомляє

Місяць роботи Уповноваженого з питань підприємництва при ДФС

Протягом 10 серпня - 10 вересня 2015 року надійшло 138 звернень від різних суб’єктів підприємництва. Шляхом листування, через електронну пошту, Facebook та під час живого спілкування ми отримували звернення з різних регіонів України. Більшість з них є індивідуальними, від окремих платників податків, решта - систематизовані, від імені бізнес об'єднань.

Найчастіше звернення стосувалися функціонування системи електронного адміністрування ПДВ, реєстрації накладних в ЄРПН, відшкодування ПДВ, авансових платежів  з податку на прибуток та ін.

Найактуальнішим стало питання відображення суми переплат податку на додану вартість, що значаться на звичайному (особовому) рахунку платника податків. Так звана "проблема рядку 24" виникла у зв’язку з оцінкою ризиків, пов’язаних із переходом до повного функціонування системи електронного адміністрування ПДВ. Понад  40 звернень стосувалися саме цієї проблематики, левову частину з них було вирішено, інші знаходяться на розгляді.

Одним з популярних питань залишається ефективне адміністративне оскарження результатів податкових перевірок. Велика кількість скарг стосується безпідставного донарахування податкових зобов’язань. Нажаль, система адміністративного оскарження не вирішує цю проблему. Відтак, пріоритетами роботи є створення дієвого адміністративного оскарження та вирішення найбільш поширених проблем в оцінці господарської діяльності суб’єктів господарювання (маркетингові послуги, кредити, фінансова допомога тощо).

Актуальним залишається питання відшкодування податку на додану вартість. Дана проблема постає як на рівні індивідуальних випадків безпідставного невідшкодування, так і на рівні системного планування відшкодування в державному бюджеті України.

 Гарячою залишається тема стосовно авансових платежів з податку на прибуток. Необхідно завершити врегулювання проблеми переплат податку на прибуток, що виникла в 2013-2014 роках. План дій щодо вирішення проблеми було узгоджено з бізнес-спільнотою. Сподіваюсь, що вже найближчими тижнями зможу повідомити про прогрес у врегулюванні цих питань на системному рівні.

З повагою, Тарас Качка

Ліквідовано «конвертаційний центр» з обiгом 600 млн. грн.

Співробітниками податкової міліції у м. Києві в рамках розслідування кримінального провадження, зареєстрованого за ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 212 КК України, припинено діяльність «конвертаційного центру».

Встановлено, що органiзатором даного «конвертацiйного центру» був голова одного з обласних комітетів по боротьбі з корупцією. Центр здійснював свою діяльність пiд прикриттям даного комiтету.

За результатами проведених заходів здійснено 10 обшуків в офісних та житлових приміщеннях учасників «конвертаційного центру», у ході яких вилучено 110 печаток підприємств, 200 тис. грн. готівки, 15 ноутбуків, мобільні телефони, електронні ключі для подачі звітності, фінансово-господарські документи та чорнові записи.

Загальний обсяг проконвертованих коштів за 2015 рік складає 600 млн. грн., втрати бюджету становлять 100 млн. гривень.

Тривають слідчі дії.

Сергій Білан: Забезпечення активної співпраці та координації роботи кінологічних підрозділів всіх силових відомств України у боротьбі з тероризмом – одне з актуальних питань сьогодення

Про це заявив Перший заступник Голови Державної фіскальної служби України Сергій Білан під час відкриття семінару, який розпочався вчора, 10 вересня 2015, у м. Хмельницький на базі Департаменту спеціалізованої підготовки та кінологічного забезпечення ДФС.

Участь у семінарі також взяли керівники кінологічних підрозділів Державної прикордонної служби, Міністерства внутрішніх справ, Міноборони, Нацгвардії, Державної служби з надзвичайних ситуацій, Державної пенітенціарної служби, Управління державної охорони, а також представники Європейського Союзу та інших установ.

«В умовах сьогодення, з урахуванням проведення антитерористичної операції на сході нашої країни, набуває все більшої потреби її кінологічне забезпечення у заходах з протидії тероризму. Сьогодні ми маємо складну ситуацію на сході країни, де через лінію зіткнення відбувається незаконне переміщення зброї, вибухівки та  тютюнових виробів. Тому дуже важливо знайти адекватні і ефективні методи впливу на зменшення і ліквідацію контрабандних потоків, забезпечивши захист економічних інтересів держави та безпеку громадян», – зазначив Сергій Білан на відкритті семінару. 

 Наразі у митницях ДФС працює 142 кінологічні команди. Їх робота полягає у пошуку та виявленні незаконно переміщуваних через митний кордон нашої держави наркотичних засобів, психотропних речовин, зброї, вибухових виробів, тютюнових виробів та валюти.

«Оскільки кінологічне забезпечення дає реальні практичні результати, у теперішній час нами розглядається питання щодо його активного застосування у роботі спеціального підрозділу ДФС України «Фантом», який ефективно здійснює оперативне забезпечення у зоні проведення антитерористичної операції. А у співпраці з фахівцями інших відомств зможемо зробити ще більше», - зазначив Сергій Білан. 

Податкова міліція викрила ухилення від сплати 65,3 млн. грн. податків у будівельній сфері

Співробітниками податкової міліції у м. Києві до ЄРДР внесено відомості про вчинення кримінального правопорушення за ч.3 ст.212 КК України за фактом ухилення від сплати податків посадовими особами підприємства, яке здійснює діяльність у сфері будівництва.

Встановлено, що зазначені посадові особи у період з 2012 по 2014 рік ухилились від сплати податків у сумі 65,3 млн. грн. шляхом відображення у податковій звітності та бухгалтерському обліку неіснуючих фінансово-господарських операцій з реалізації будівельної арматури та надання послуг з виконання будівельно-монтажних робіт з підприємствами, які мають ознаки фіктивності.

Тривають слідчі дії по встановленню кола осіб, причетних до скоєння зазначеного кримінального правопорушення.

Голова ДФС України Роман Насіров та Керівник митної служби Республіки Польща Яцек Капіца обговорили питання спільного контролю українсько-польського кордону

У рамках візиту до Варшави Голова ДФС Роман Насіров зустрівся із заступником Міністра фінансів – Керівником митної служби Республіки Польща Яцеком Капіцею. Це була вже друга зустріч Насірова і Капіци з питань митного співробітництва.

Сторони домовились продовжувати активну роботу в напрямі спільного контролю українсько-польського кордону, зокрема в організації пунктів пропуску.

Вивченням усіх особливостей (технічних, логістичних, нормативних і т.д.) щодо реалізації спільного контролю на кордоні протягом вересня-жовтня займатиметься експертна група, яка у листопаді має надати свої висновки. Крім того, сторони домовилися щодо створення окремої робочої групи з питань обміну інформацією про товари та транспортні засоби, які перетинають кордон в обох напрямах.

Голова ДФС України та заступник Міністра фінансів-Керівник митної служби Республіки Польща також обговорили питання співробітництва у сфері боротьби з корупцією.

Наступна зустріч Романа Насірова та Яцека Капіци запланована на другу половину листопада, коли будуть готові доповіді експертних груп та будуть обговорюватися питання щодо практичної реалізації спільних проеків.

Нагадаємо, що 9 вересня у рамках візиту Урядової делегації України до Варшави була підписана міжурядова угода про надання Україні кредиту у розмірі 100 млн. євро на умовах пов’язаної допомоги, якою, зокрема, передбачається надання коштів для фінансування проектів з розбудови прикордонної дорожньої інфраструктури та облаштування пунктів пропуску українсько-польського кордону. 

Податкова міліція викрила оборудки на ринку землі на суму 82 млн. грн.

Співробітниками податкової міліції Центрального офісу з обслуговування великих платників у рамках розслідування кримінального провадження, зареєстрованого за ч. 1 ст.205 та ч.3 ст.209 КК України, встановлено групу осіб, яка займалась незаконним формуванням податкового кредиту з ПДВ, конвертуванням грошових коштів та подальшою легалізацією доходів, одержаних злочинним шляхом.

Свої незаконні операції злочинці проводили, використовуючи в якості транзиту грошових коштів розрахункові рахунки підприємства, відкриті в одному з комерційних банків м. Києва.

Встановлено, що протягом 2013 року шляхом використання документів і реквізитів підконтрольного підприємства зазначеними особами було отримано безготівкові кошти у сумі 82 млн. грн. від комерційного банку м. Києва, які в подальшому використано для придбання тринадцяти земельних ділянок на території Київської області за завищеною вартість.

Згідно документів, вартість ділянок склала 82 млн. грн., що на 76 млн. 643 тис. грн. більше їх ринкової (оціночної) вартості.

Тривають слідчі дії по встановленню кола осіб, причетних до скоєння зазначеного кримінального правопорушення.

Протягом січня – серпня 2015 року Контакт – центром ДФС надано понад 897 тис. відповідей на запитання платників податків та громадян

З початку 2015 року Контакт – центром Державної фіскальної служби надано 897,2 тис. відповідей на запитання платників податків та громадян. Більшість з них, 866,6 тис. – надано у телефонному режимі. Електронною поштою та факсом надано 28,3 тис. відповідей. З використанням автовідповідача користувачі отримали 2,3 тис. відповідей на свої запитання.

Найчастіше суб`єктів господарювання цікавили питання податку на додану вартість, єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, податку на доходи фізичних осіб та податку на прибуток підприємств.

Для уникнення неоднозначного трактування положень законодавства відповіді надаються з використанням Бази знань. Це автоматизована база уніфікованих відповідей на запитання платників податків та громадян, яка постійно оновлюється та підтримується в актуальному стані.

У січні – серпні 2015 року з використанням Бази знань платникам податків було надано 440 письмових консультацій. Станом на 1 вересня База знань налічує 13,5 тис. запитань – відповідей. 

Для зручності суб`єктів господарювання та громадян Базу знань розміщено на головній сторінці офіційного веб – порталу Державної фіскальної служби у розділі «Запитання – відповіді з Бази знань» Загальнодоступного інформаційно – довідкового ресурсу.

З початку року за допомогою ЗІР самостійно знайшли відповіді на свої запитання майже 1,7 млн. клієнтів офіційного веб-порталу ДФС.

З початку 2015 року до бюджету сплачено 116,7 млрд. грн. ЄСВ

Протягом січня - серпня поточного року надходження єдиного внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування склали 116,7 млрд. грн. Зокрема, у серпні до бюджету сплачено 14,6 млрд. грн. цього податку.

Єдиний внесок засобами програмного забезпечення автоматично розподіляється Державною казначейською службою України за видами загальнообов’язкового державного соціального страхування відповідно до визначених пропорцій та перераховується за призначенням – на рахунки, відкриті в Державній казначейській службі на ім’я фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування і пенсійного страхування.

Головне управління ДФС у Запорізькій області

Запорізькі підприємства поповнили бюджети податком на прибуток на понад 408 мільйонів гривень

З початку 2015 року до загального фонду державного бюджету від запорізьких платників податку на прибуток надійшло майже 356 мільйонів гривень. Це на 132 мільйони або на 59% більше минулорічних показників. Як зазначив начальник Головного управління ДФС у Запорізькій області Олексій Кавилін, лише за серпень підприємства відрахували до державного бюджету 27 мільйонів гривень, що на 13 мільйонів гривень більше серпневих показників 2014-го.

Найбільшими платниками є підприємства м. Запоріжжя, які забезпечили понад 86% від загальних надходжень, сплативши 307 мільйонів гривень податку. На другому місці – платники Мелітопольщини, надходження від яких 23,5 мільйона гривень, на третьому – пологівські платники – 15,3 мільйона гривень. Замикають четвірку лідерів м. Бердянськ та Бердянський район, підприємства яких спрямували 14,4 мільйона гривень від своїх прибутків.

До місцевих бюджетів Запорізької області за вісім місяців перераховано 52 мільйони гривень податку на прибуток. Минулого року ця цифра складала 9,4 мільйона гривень.

– Зростання надходжень до місцевого бюджету обумовлена змінами до бюджетного кодексу України. З початку 2015 року 10 відсотків податку з прибутків підприємств залишається на місцях, тобто надходить до бюджетів територій. Сюди ж входить і 100% від оподаткування прибутку комунальних підприємств. Приміром, лише за серпень цього року до місцевого бюджету надійшло 4 мільйона гривень податку на прибуток, що на 3 мільйона гривень більше аналогічного періоду 2014 року, – відзначив Олексій Кавилін.

Майже 40 мільйонів гривень від загальної суми за січень-серпень поточного року сплатили підприємства м. Запоріжжя, близько 4 мільйонів гривень – мелітопольські платники, 2,7 мільйона гривень – від бердянських суб'єктів господарювання, 2,1 мільйона гривень – від платників м. Енергодар.

Від запорізьких суб’єктів ЗЕД надійшло до бюджету 3,6 млрд. гривень

За вісім місяців 2015 року у зоні діяльності Запорізької митниці ДФС суб’єкти господарювання сплатили до державного бюджету 3 мільярди 668 мільйонів гривень податків та митних платежів. Як зазначила перший заступник начальника Запорізької митниці ДФС Галина Омельченко, порівняно з минулорічними показниками надходження збільшились на 1,5 мільярда гривень або на 71%. Зокрема, за серпень цього року суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності до бюджету перераховано 384,6 мільйона гривень.

Зовнішньоторговельний обіг у зоні діяльності митниці за січень-серпень поточного року склав майже 2,3 млн. дол. США.

Вагові показники експорту залишились на рівні минулого року, при цьому зменшення вартісного показника по експорту на 32% може свідчити про зміни у номенклатурі експортних товарів та рівня їх цін.

Імпорт товарів у зоні діяльності Запорізької митниці ДФС на виконання контрактів укладених безпосередньо з виробником (так звані "прямі" контракти) за фізичними обсягами у 2015 році по відношенню до аналогічного періоду 2014 року зріс на 90%.

Коригування здійснюється у виключних випадках, які складають лише майже 9%, за наявності обґрунтованих підстав. Застосування основного методу визначення митної вартості у 2015 році за "прямими" контрактами складає понад 91%.

За 8 місяців 2015 року відбулось зростання застосування основного методу визначення митної вартості товарів, які імпортуються за "прямими" контрактами, на 28,3 відсоткових пункти у порівнянні з аналогічним періодом 2014 року.

За 8 місяців 2015 року на 36% зменшилась кількість випадків коригування митної вартості товарів (прийнято 401 рішення) по відношенню до аналогічного періоду 2014 року (628 рішень). На це вплинули зміна номенклатури товарів та певна кількість випадків, коли митна вартість товарів визначалась підприємствами самостійно по методам 2-6, за результатом проведених консультацій та з врахуванням раніше наданих митницею рішень, попередніх митних оформлень товарів.

Запорізькі митники вилучили контрабандні автомобільні шини на 90 тисяч гривень

Днями співробітники Запорізької митниці ДФС у рамках проведення операції "Рубіж-2015" виявили одне з приватних підприємств Запорізької області, власники якого намагалися ввезли з Польщі понад 100 пневматичних шин для вантажних автомобілів, які вже були у користуванні та узаконити їх за правилами оформлення митного товару.

При здійснені контролю співробітники митниці провели огляд автомобільних шин та встановили, що заявлені підприємством розміри та марки не відповідають дійсності.

За даними фактами заведено 2 справи про порушення митних правил за ст. 472 МК України та ст. 483 МК України. Усі шини, загальна вартість яких складає 90 тисяч гривень, були вилучені.

Малий та середній бізнес Запорізького регіону сплатив майже 265 мільйонів гривень єдиного податку

За останні 8 місяців до місцевих бюджетів від представників запорізького бізнесу надійшло 264,8 мільйона гривень єдиного податку, а це на 81 мільйон гривень, тобто на 44 відсотки більше, ніж минулого року.

Як відзначив начальник Головного управління ДФС у Запорізькій області Олексій Кавилін, сьогодні у Запорізькій області нараховується майже 40 тисяч платників-"спрощенців". Найбільше підприємців – фізичних осіб, а це майже 23 тисячі, обрали ІІ групу спрощеної системи оподаткування, 6,7 тисячі платників – І групу та майже 10 тисяч суб'єктів фізосіб – третю. Їхні перерахування єдиного податку по області склали майже 165 мільйонів гривень, що на понад 30 мільйонів гривень більше, ніж у відповідному періоді минулого року.

Станом на початок вересня у нашому регіоні нараховується понад 8 тисяч суб’єктів господарювання – юридичних осіб, які перебувають на спрощеній системі оподаткування у складі ІІІ групи, з них: 673 СПД сплачують єдиний податок за ставкою 2% від доходу та є платниками ПДВ та майже 7,5 тисячі СПД – за ставкою 4% від доходу, з включенням ПДВ до складу єдиного податку. Також варто звернути увагу, що цього року збільшилась кількість платників майже на 200 осіб.

Окрім цього, за вказаний час до місцевих бюджетів Запорізької області від цієї категорії платників надійшло майже 48 мільйонів гривень єдиного податку. По відношенню до аналогічного періоду минулого року забезпечено приріст надходжень на 1,9 мільйона гривень. Тільки за серпень місцеві бюджети поповнились 9 мільйонами гривень.

За єдиним податком 4 групи у сільському господарстві працюють майже 2,3 тисячі платників, які обробляють понад мільйон га земель. Річна сума нарахувань на цей рік складає понад 135 мільйонів гривень. Вже з початку року від запорізьких аграріїв-"спрощенців" до місцевих бюджетів надійшло майже 53 мільйони гривень. І у третьому кварталі, термін сплати якого закінчується 30 жовтня, очікується близько 68 мільйонів гривень. Решту сум згідно із законодавством платники повинні перерахувати до 30 січня наступного року.

У Запорізькій області ліквідовано два виробництва горілчаного фальсифікату

Днями співробітники податкової міліції Запорізької області у рамках операції "Акциз-2015" ліквідували діяльність двох підпільних цехів з виробництва фальсифікованих алкогольних напоїв. Про це повідомив перший заступник начальника Головного управління ДФС у Запорізькій області Дмитро Кучеров.

Виробництво небезпечного для життя і здоров'я громадян фальсифікату у підпільних цехах організували два жителя м. Мелітополя у своїх приватних домоволодіннях.

– Під час обшуків, проведених у рамках кримінального виробництва за ч.3 ст. 204 КК України, співробітники податкової міліції вилучили у загальній кількості близько 2500 літрів коньячної і водно-спиртової сумішей, 1270 літрів спирту і півтисячі пляшок із незаконно виготовленою горілчаною продукцією з етикетками відомих виробників, а також марки акцизного податку з ознаками підробки та різне устаткування для виготовлення і розливу алкогольних напоїв. Всього вилучено товарно-матеріальних цінностей на загальну суму близько півмільйона гривень, – зазначив Дмитро Кучеров.

Нині проводяться слідчо-оперативні заходи зі встановлення постачальників сировини для незаконного виготовлення спиртних напоїв, а також місця їх збуту.

Підприємець з Мелітополя намагався ухилитися від сплати податків на суму понад 3 мільйони гривень

Нещодавно працівниками підрозділу податкової міліції Мелітопольської ОДПІ ГУ ДФС у Запорізькій області було викрите товариство, власник якого намагався ухилитися від сплати податків.

Шляхом завищення податкового кредиту з податку на додану вартість по безтоварним операціям з підприємствами з ознаками фіктивності, посадові особи підприємства умисно ухилились від сплати ПДВ на суму понад 3 мільйони гривень.

За матеріалами перевірки внесені відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань про вчинення кримінального правопорушення за ознаками складу злочину, передбаченого ч.3 ст. 212 Кримінального кодексу України.

Інше мелітопольське підприємство намагалося заволодіти бюджетними коштами у сумі понад 605 тисяч гривень.

Підприємці хотіли отримати бюджетні відшкодування з податку на додану вартість. і в поданих деклараціях з податку та розрахунку сум бюджетного відшкодування завищили суму на понад 605 тисяч гривень, не маючи не це законних підстав.

 За фактом замаху на заволодіння бюджетними коштами службовими особами приватного підприємства внесено відомості про вчинення кримінального правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками складу злочину, передбаченого ч.2ст.15 ч.5ст.191 Кримінального кодексу України.

Запоріжці понад 100 разів звернулися за публічною інформацією до податківців

З початку поточного року до територіальних органів ДФС у Запорізькій області надійшло 101 запит на отримання публічної інформації, яка надана заявникам лише у половині випадків. У відповідь на 44 запити – роз'яснено, що інформація, яка запитувалась, належить до категорії інформації з обмеженим доступом, 5 – надіслано належним розпорядникам інформації. На виконанні знаходяться 2 запити.

Найбільше запитів до податківців надійшло від юридичних осіб – 52, від фізичних осіб – 20. П'ять разів звернулися представники засобів масової інформації, 6 – об'єднання громадян, 18 – органи виконавчої влади.

Переважна більшість запитів направлена поштою – понад 80, 20 – за допомогою мережі Інтернет.

Нагадаємо, детальна інформація щодо порядку звернення за публічною інформацією до органів ГУ ДФС у Запорізькій області розміщено на суб-сайті ГУ ДФС області: http://zp.sfs.gov.ua/dfs-u-regioni/golov-upr/dostup-do-publichnoi-info/.

Новітні технології полегшують спілкування податківців та платників

Робота Державної фіскальної служби, у першу чергу, орієнтована на якісне впровадження сервісів для забезпечення потреб платників податків. Усі необхідні послуги громадяни можуть отримати як у Центрах обслуговування платників, так і скористатися електронними сервісами. І їх перелік постійно зростає. Так, з 1 вересня у штатному режимі працює електронний сервіс "Отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків у електронному вигляді з використанням електронного цифрового підпису".

Крім того, широкий спектр питань платники можуть вирішити, не виходячи зі свого офісу чи дому, скориставшись електронними сервісами. Отримавши безкоштовний електронний ключ, громадянин може оцінити переваги Електронного кабінету платника, який знаходиться на веб-порталі ДФС України. За його допомогою користувач може підготувати, заповнити та надіслати податкову звітність в електронному вигляді; переглядати дані про стан розрахунків з бюджетом (картки особових рахунків). Також на сайті можна отримати інформацію про свого бізнес-партнера, ознайомитись з реєстром платників ПДВ, страхувальників, платників єдиного податку, заповнити декларацію тощо.

Запорізькі платники позитивно оцінюють роботу з електронними сервісами.

- Як фізична особа-підприємець, я регулярно подаю звітність у електронному режимі. Це дуже зручно, адже не треба витрачати час на відвідини інспекції. А ще приємно усвідомлювати, що електронні звіти обходяться без паперу, і таким чином ми зберігаємо природу. Це великий крок вперед для вітчизняної податкової системи, - наголосив підприємець Степан.

Проте, якщо користувач відчуває деякі труднощі у електронній системі, він все ж таки може звернутися до Центру обслуговування платників, де кваліфікований консультант-модератор підкаже та допоможе, адже в ЦОПах є вільний доступ до комп’ютерів з інтернетом.

Як повідомив начальник ДПІ в Орджонікідзевському районі Георгій Рассолов, платники можуть отримати усі необхідні послуги у режимі "єдиного вікна".

- Серед послуг, які надаються в нашому Центрі обслуговування платників, найбільшим попитом користуються видача довідок, прийняття звітності, отримання індивідуального податкового номеру, реєстрація касових апаратів тощо. Всього з початку 2015 року платникам надано 8,4 тисячі послуг, - зазначив начальник інспекції.
Новости Бердянска
сегодня, 22 марта, пятница
вчера, 21 марта, четверг

Все новости Бердянска