Информация от Налоговой инспекции Бердянска

27.08.2012 · 10:54 · Просмотров - 1727

Подборка материалов из Бердянской ОГНИ за неделю по 27 августа.

Грають незважаючи на заборону

налоговаяПрацівниками відділу податкової міліції Бердянської ОДПІ встановлено факт надання невстановленими особами послуг з гри на гральних автоматах за грошову винагороду всупереч Закону України «Про заборону грального бізнесу в Україні». В результаті перевірки вилучено гральні автомати  та грошові кошти на загальну суму 151 тис. грн. На теперішній час перевірка триває, проводяться заходи щодо прийняття рішення згідно діючого законодавства.

Увага! Власникам земельних ділянок!

Бердянська ОДПІ нагадує, що громадянам – власникам земельних ділянок необхідно сплатити земельний податок не пізніше 29 серпня 2012 року.

Довідки за тел. 3-84-67 (каб. 206).

Змінено коди видів сплати платежів до бюджету

Бердянська ОДПІ повідомляє, що з 3 вересня 2012 року облік надходжень платежів буде здійснюватися згідно Наказу Мінфіну України від 07.07.2012 року №817 «Про затвердження Порядку заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) платежів до бюджету, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до бюджету».

Платники податків у разі сплати платежів до бюджету при заповненні розрахункового документа обов’язково повинні зазначати відповідні коди сплати у полі «Призначення платежу», визначені у додатку до Наказу Мінфіну №817.

Ознайомитися зі списком кодів видів сплати можна за тел. 3-86-85, на стендах Бердянської ОДПІ (1,3 поверх), а також на сайті Бердянської міської ради www.rada.berdyansk.net – розділ Бізнес/ Податкова служба/ Розрахункові рахунки.

Щодо збору за спеціальне використання води

З 01 липня 2012 року згідно змін до Податкового кодексу України не є платниками збору, зокрема, водокористувачі, які використовують воду для задоволення виключно власних питних і санітарно-гігієнічних потреб юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та платників єдиного податку.

Під терміном «санітарно-гігієнічні потреби» слід розуміти використання води в туалетних, душових, ванних кімнатах і умивальниках та використання для утримання приміщень у належному санітарно-гігієнічному стані.

Якщо обсяги води були використані, в тому числі на інші, ніж власні питні та санітарно-гігієнічні потреби, то такі водокористувачі сплачують збір за спеціальне використання води на загальних підставах за весь обсяг фактично використаної води.

Звертаємо Вашу увагу, що суб’єкти господарювання, які були платниками в І – ІІ кварталах та перестали бути ними з 01.07.2012 року, повинні надавати податкову декларацію по збору за спеціальне використання води за результатами звітних податкових періодів 2012 року, тоюто до кінця 2012 року.

Лист ДПСУ від 01.08.2012 р. № 20820/7/15-2117

Щодо коду УКТ ЗЕД у податковій накладній

При реалізації придбаних імпортованих чи підакцизних товарів платники податку – продавці, які не є безпосередніми імпортерами чи виробниками вказаних товарів, у випадку коли податкова накладна, на підставі якої такі товари були придбані, не містить коду згідно з УКТ ЗЕД щодо таких товарів, самостійно визначають код товару згідно з УКТ ЗЕД відповідно до Основних правил інтерпретації УКТ ЗЕД, передбачених Законом України «Про Митний тариф України», з урахуванням пояснень і методичних рекомендацій Держмитслужби, та зазначають його в податковій накладній.

Код товару згідно з УКТ ЗЕД (для підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України) повинен зазначатись за всім ланцюгом постачання таких товарів до моменту їх продажу кінцевому споживачу або до моменту, коли такі товари перетворюються в інший товар або стають частиною нового в результаті виробництва, обробки, переробки тощо. У випадку коли під час виробництва, обробки, переробки тощо створено новий підакцизний продукт, йому присвоюється новий відповідний код згідно з УКТ ЗЕД.

Лист ДПСУ від 16.07.2012 р. № 19145/7/15-3417-20.

Нові групи платників єдиного податку

Згідно змін, внесених до Податкового кодексу Законом України від 05.07.2012 року №5083-VI,  платники єдиного податку поділяються на шість груп. Введені нові 5 та 6 група платників єдиного податку:

- п’ята група – для фізичних осіб – підприємців, які протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв:

не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 20 осіб;

обсяг доходу не перевищує 20000000 гривень;

- шоста група – для юридичних осіб – суб’єктів господарювання будь-якої організаційно-правової форми, які протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв:

середньооблікова кількість працівників не перевищує 50 осіб;

обсяг доходу не перевищує 20000000 гривень.

Для п’ятої і шостої груп платників єдиного податку становить:

- 7 відсотків доходу – у разі сплати податку на додану вартість;

- 10 відсотків доходу – для єдинників – неплатників ПДВ.

Платники податків запитували на «гарячій» лінії

З якого періоду запроваджується податок на нерухоме майно?

Змінами, внесеними до Податкового кодексу України Законом №4834 від 24.05.2012 року, термін запровадження податку на нерухоме майно, відмінного від земельної ділянки, переноситься на 1 січня 2013 року.

Чи торкнулись зміни, внесені до Податкового кодексу, збору за першу реєстрацію транспортного засобу?

Змінами до розділу VII «Збір за першу реєстрацію транспортного засобу» Податкового кодексу України уточнено, що збір за першу реєстрацію транспортного засобу для вантажопасажирських автомобілів сплачується за ставками, встановленими для вантажних автомобілів.

Чи потрібно сплачувати екологічний податок за розміщення відходів?

Згідно із Законом №4834 поняття «розміщення відходів» викладено в новій редакції. Так, урегульовано питання щодо не оподаткування екологічним податком обсягів та видів або класів відходів як вторинної сировини, що розміщуються на власних територіях суб’єктів господарювання, незалежно від наявності ліцензії на збирання і заготівлю окремих видів відходів як вторинної сировини. Ці зміни будуть діяти з 1 січня 2013 року.

Які терміни реєстрації податкових накладних в єдиному реєстрі податкових накладних?

Змінами, внесеними до Податкового кодексу України Законом №4834 від 24.05.2012 року, скорочені терміни реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі.

Пунктом 201.10 ст.201 ПК передбачено, що реєстрація податкових накладних або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних здійснюється не пізніше 15 календарних днів, наступних за датою їх складання.
Новости Бердянска
сегодня, 9 марта, суббота
вчера, 8 марта, пятница
7 марта, четверг

Все новости Бердянска