Информация от Налоговой инспекции Бердянска

29.08.2012 · 12:26 · Просмотров - 1601

Подборка материалов из Бердянской ОГНИ за неделю по 29 августа.

До уваги боржників – платників податків!

НалоговаяБердянська ОДПІ повідомляє, що з 3 вересня 2012 року у разі сплати платежів до бюджету боржниками – платниками податків обов’язково потрібно заповнювати відповідні коди сплати у полі «Призначення платежу» розрахункового документа:

- код 136 – у разі сплати сум за результатами документальної перевірки підрозділів погашення податкового боргу;

- код 117 – у разі сплати сум підприємством, щодо якого розпочато провадження у справі про банкрутство;

- код 140 – у разі сплати сум в рахунок погашення податкового боргу;

- код 145 – у разі сплати розстрочених (відстрочених) сум;

- код 146 – у разі сплати сум в рахунок погашення інших видів заборгованостей перед бюджетами;

- код 148 – у разі сплати сум в рахунок погашення податкового боргу в міжнародних відносинах.

До уваги платників податків! Змінено коди видів сплати платежів до бюджету!

Бердянська ОДПІ повідомляє, що з 3 вересня 2012 року облік надходжень платежів буде здійснюватися згідно Наказу Мінфіну України від 07.07.2012 року №817 «Про затвердження Порядку заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) платежів до бюджету, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до бюджету».

Платники податків у разі сплати платежів до бюджету при заповненні розрахункового документа обов’язково повинні зазначати відповідні коди сплати у полі «Призначення платежу», визначені у додатку до Наказу Мінфіну №817.

Ознайомитися зі списком кодів видів сплати можна за тел. 3-86-85, на стендах Бердянської ОДПІ (1,3 поверх), а також на сайті Бердянської міської ради www.rada.berdyansk.net – розділ Бізнес/ Податкова служба/ Розрахункові рахунки.

Узагальнююча податкова консультація! Щодо порядку списання кредиторської заборгованості за неоплачені товари.

Запитання 1: чи підлягають коригуванню платником податку – покупцем витрати на придбання товарів у разі списання непогашеної кредиторської заборгованості, по якій минув термін позовної давності, за такі товари?

Відповідь: ні, такі витрати коригуванню не підлягають, в тому числі якщо ці витрати виникли до 01.04.2011.

При цьому сума списаної кредиторської заборгованості, по якій минув строк позовної давності, включається до складу інших доходів такого покупця у періоді визнання її безнадійною.

Запитання 2: чи має право платник податку включати у витрати вартість придбаних, але не оплачених товарів у разі їх використання у господарській діяльності?

Відповідь: якщо платник податку на прибуток придбав товарно-матеріальні цінності, він має право на визнання витрат на придбання таких товарно-матеріальних цінностей відповідно до розділу III Кодексу незалежно від того, оплачені вони чи ні.

Однак у разі визнання суми кредиторської заборгованості, по якій минув строк позовної давності, безнадійною сума такої заборгованості включається до складу інших доходів.

(Наказ ДПС України від  05.07.2012 №576 „Про затвердження Узагальнюючої податкової консультації щодо порядку списання кредиторської заборгованості за неоплачені товари”).

Узагальнююча податкова консультація! Щодо оподаткування прибутку, отриманого в результаті спільної діяльності на території України без створення юридичної особи.

Питання: чи включаються до складу доходів учасника договору про спільну діяльність прибуток, отриманий таким учасником при розподілі суми прибутку від спільної діяльності між учасниками договору?

Відповідь: враховуючи, що прибуток від спільної діяльності оподатковується до або під час його виплати учасникам такої спільної діяльності, такий прибуток повторно не оподатковується і не включається до складу доходів учасників спільної діяльності.

(Наказ ДПС України від  05.07.2012 №582 „Про затвердження Узагальнюючої податкової консультації щодо оподаткування прибутку, отриманого в результаті спільної діяльності на території України без створення юридичної особи ”.

Платники податків запитували на семінарі

Як з 01.01.2011 формується загальний оподатковуваний дохід та сума витрат ФОП на загальній системі оподаткування, а саме за касовим методом чи за першою подією?

Відповідно до п. 177.2 ст. 177 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI (далі – ПКУ), об’єктом оподаткування є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та негрошовій формі) i документально підтвердженими витратами, пов’язаними з господарською діяльністю такої фізичної особи – підприємця.

При цьому, оскільки виручкою фізичної особи – підприємця вважається дохід, отриманий у грошовій та негрошовій формі, то датою при формуванні загального оподатковуваного доходу є дата фактичного надходження коштів на банківський рахунок (у касу) або отримання інших видів компенсацій вартості поставлених (або тих, що підлягають поставці) ним товарів, тобто застосовується касовий метод

До складу витрат включаються тільки витрати, які пов’язані з отриманням доходу та підтвердженні відповідними документами про їх оплату.

Який порядок подання декларації та сплати ПДФО, якщо ФОП перебував у I півріччі на загальній системі оподаткування, а з III кварталу перейшов на спрощену систему оподаткування?

Якщо фізична особа – підприємець перебував у I півріччі на загальній системі оподаткування, а з III кварталу перейшов на спрощену, то їй необхідно за результатами календарного року подати податкову декларацію протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року та сплатити податок на доходи фізичних осіб протягом 10 календарних днів після подачі декларації.

Яка передбачена відповідальність для ФОП за неподання або несвоєчасне подання декларації про отримані доходи?

За неподання або несвоєчасне подання декларації про доходи фізичними особами – підприємцями передбачена штрафна санкція в розмірі 170 гривень, за кожне таке неподання або несвоєчасне подання, а за ті самі порушення, вчинені платником протягом року, передбачена штрафна санкція в розмірі 1020 гривень. Крім того, за неподання або несвоєчасне подання декларації про доходи фізичними особами – підприємцями застосовується адміністративний штраф у розмірі від 51 грн. до 136 грн., а у разі повторного порушення – від 85 грн. до 136 грн.

РЕЖИМ РОБОТИ ЦСК ІДД ДПС У 2012 РОЦІ

Cектор реєстрації користувачів при ДПС у Запорізькій області

Режим роботи

понеділок – четвер з 9:00 до 20:00

п’ятниця – з 9:00 до 18:45

Реєстрація користувачів

понеділок – четвер з 9:00 до 19:30

п’ятниця – з 9:00 до 18:15

Напередодні святкових і неробочих днів тривалість

роботи скорочується на одну годину

cубота, неділя – вихідні дні
Новости Бердянска
сегодня, 17 марта, воскресенье
вчера, 16 марта, суббота
15 марта, пятница

Все новости Бердянска