Информация от Налоговой инспекции Бердянска

06.09.2012 · 13:43 · Просмотров - 1387

Подборка материалов из Бердянской ОГНИ за неделю по 6 сентября.

НалоговаяБезкоштовний сервіс для зручної звітності!

Відтепер отримати електронний ключ можна безкоштовно. При ДПС у Запорізькій області створено сектор реєстрації користувачів Управління центру сертифікації ключів інформаційно-довідкового департаменту ДПС.

Послуги з питань підготовки необхідних документів  для  отримання ЕЦП  та  зразки  їх заповнення надаються в Центрі обслуговування платників податків Бердянської ОДП, операційне вікно № 1.

Формування посиленого сертифікату здійснюється за адресою: м. Запоріжжя, вул. Чубаря, 4-а, за попереднім записом по телефону 0(2) 219-06-27.

Приймаєте відпочиваючих? Не забудьте сплатити податок!

Бердянська ОДПІ нагадує, що суб’єктам господарювання та громадянам, які надають місця для тимчасового проживання відпочиваючим під час курортного сезону, необхідно сплатити податок на доходи фізичних осіб та туристичний збір  розмірі 1% від вартості проживання.

Довідки за телефонами 3-54-28, 3-84-23.

Про обов’язкові реквізити податкової накладної

Законом №5083-VI частину другу пункту 201.1 статті 201 Кодексу доповнено новим підпунктом «ї» та визначено, що у податковій накладній в окремих рядках зазначаються додаткові обов’язкові реквізити «номер та дата митної декларації, за якою було здійснено митне оформлення товару, ввезеного на митну територію України».

Реквізити «номер та дата митної декларації, за якою було здійснено митне оформлення товару, ввезеного на митну територію України» підлягають зазначенню у податковій накладній з моменту набрання чинності змін до форми податкової накладної про її доповнення відповідними графами для відображення таких реквізитів.

Лист ДПСУ від 21.08.2012 року №1272/0/71-12/15-3117 «Про доповнення обов’язкових реквізитів податкової накладної».

Щодо справляння туристичного збору

Платниками збору є громадяни України, іноземці, а також особи без громадянства, які прибувають на територію адміністративно-територіальної одиниці, на якій діє рішення  сільської, селищної та міської ради про встановлення збору, та отримують (споживають) послуги з тимчасового проживання (ночівлі) із зобов’язанням залишити місце перебування в зазначений строк.

Як встановлено пп.268.2.2 п.268.2 ст.268 Кодексу не можуть бути платниками збору, зокрема, особи, які прибули у відрядження.

Направлення працівника підприємства у відрядження здійснюється керівником цього підприємства і оформляється наказом (розпорядженням) із зазначенням: пункту призначення, назви підприємства, куди відряджений працівник, строку й мети відрядження.

З метою підтвердження правомірності надання пільги податковий агент повинен мати копії відповідних документів, що підтверджують належність особи до пільгової категорії. Особи, які не надали відповідних документів, що засвідчують їх належність до пільгової категорії, є платниками туристичного збору на загальних підставах.

Лист ДПСУ від 20.08.2012 року №1091/0/71-12/15-2217м

Пільги з податку на прибуток

Інформація для готелів категорій «п’ять зірок», «чотири зірки» і «три зірки».

Прибуток від надання готельних послуг звільнятимуть від оподаткування за п.17 підрозділу 4 р.XX Податкового кодексу України за умови, що доход від реалізації послуг з розміщення шляхом надання номера для тимчасового проживання становить не менше 50% (раніше – 75%) сукупного доходу суб’єкта господарювання за відповідний податковий (звітний) період, у якому застосовується пільга.

Закон України від 06.07.2012 року №5180-VI «Про внесення зміни до розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України щодо особливостей справляння податку на прибуток підприємств, отриманого від надання готельних послуг».

Свідоцтва платника ПДВ видаватимуться через Інтернет

Процедура отримання свідоцтва платника ПДВ стане повністю електронною. Новий сервіс вже проходить випробування, повідомив Голова ДПСУ Олександр Клименко під час Всеукраїнського форуму підприємців.

«Сьогодні ми в тестовому режимі випробовуємо процедуру надання реєстраційних заяв від платників ПДВ  та отримання свідоцтва платника ПДВ в електронній формі. Це революційна подія, що дозволить не просто прискорити процедуру видачі свідоцтва, але й повністю прибере з процесу людський фактор та, відповідно, ризики будь-яких корупційних проявів», – наголосив керівник податкової.

Для отримання свідоцтва платнику буде достатньо мати вихід в мережу Інтернет. При цьому відвідувати податкову інспекцію як раніше йому буде не обов’язково.

«Такий сервіс скоротить накладні витрати та зекономить платникові чимало часу, який раніше витрачався на особисте відвідування податкової для подання заяви. Від платника вимагатиметься лише сумлінне виконання своїх податкових зобов’язань, щоб відповідати критеріям платника ПДВ», – підкреслив Олександр Клименко.

Змінено коди видів сплати платежів до бюджету!

Бердянська ОДПІ повідомляє, що з 3 вересня 2012 року облік надходжень платежів буде здійснюватися згідно Наказу Мінфіну України від 07.07.2012 року №817 «Про затвердження Порядку заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) платежів до бюджету, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до бюджету».

Платники податків у разі сплати платежів до бюджету при заповненні розрахункового документа обов’язково повинні зазначати відповідні коди сплати у полі «Призначення платежу», визначені у додатку до Наказу Мінфіну №817.

Ознайомитися зі списком кодів видів сплати можна за тел. 3-86-85, на стендах Бердянської ОДПІ (1,3 поверх), а також на сайті Бердянської міської ради www.rada.berdyansk.net – розділ Бізнес/ Податкова служба/ Розрахункові рахунки.

Платники податків запитували на «гарячій лінії»

В якому податковому періоді відображаються витрати з придбання цінних паперів на вторинному ринку?

Витрати на придбання цінних паперів на вторинному ринку, визначаються у відокремленому обліку фінансових результатів від операцій з цінними паперами у тому податковому періоді, на який припадає їх понесення (нарахування) незалежно від періоду отримання доходу від подальшого відчуження таких цінних паперів.

Витрати на придбання цінних паперів в розрізі їх окремих видів відображаються у таблиці 1 «Розрахунок фінансових результатів від операцій з торгівлі цінними паперами та іншими, ніж цінні папери, корпоративними правами» Додатка ЦП Декларації N 1213.

Узагальнююча податкова консультація № 579 від 05.07.2012 року.

Яким чином здійснюється обчислення суми пільги у зв’язку зі звільненням прибутку від оподаткування?

Сума пільги у зв’язку із звільненням прибутку від оподаткування розраховується за таким алгоритмом:

Сума пільги = (Доходи від діяльності, прибуток якої звільняється від оподаткування – Собівартість придбаних (виготовлених) та реалізованих товарів (робіт, послуг), яка відноситься до діяльності, прибуток якої звільняється від оподаткування – Інші витрати, які відносяться до діяльності, прибуток якої звільняється від оподаткування) х розмір ставки податку.

Узагальнююча податкова консультація № 584 від 05.07.2012 року.

На яку дату у експедитора виникають податкові зобов’язання з ПДВ при наданні транспортно-експедиторських послуг, що надаються в межах виконання договорів перевезення вантажів митною територією України?

При отриманні коштів від замовника чи за датою оформлення документів, що підтверджують факт здійснення перевезення для замовника, залежно від того, яка з цих подій відбулася раніше, у експедитора виникає податкове зобов’язання з ПДВ на суму перевезення та на суму наданих такому замовнику експедиторських послуг (дане правило діє і у випадку, коли експедитор сам надає послуги з перевезення, і у випадку, коли експедитор залучає перевізника – платника ПДВ). Експедитор на дату виникнення податкових зобов’язань виписує податкову накладну замовнику перевезення, в якій окремими рядками відображає вартість експедиторських послуг та вартість послуг з перевезення.

Узагальнююча податкова консультація № 610 від 06.07.2012 року.
Новости Бердянска
сегодня, 16 марта, суббота
вчера, 15 марта, пятница
14 марта, четверг

Все новости Бердянска

Ближайшие события
Баскетбол
Баскетбол

 16 - 17 Марта

 ДЮСШ (ул. Горбенко, 27)

Чемпіонат міста з художньої гімнастики
Чемпіонат міста з художньої гімнастики

 16 - 17 Марта

 10:00

 ДЮСШ (ул. Горбенко, 27)

Як приборкати дракона 3
Як приборкати дракона 3

 14 - 20 Марта

 11:35, 15:15

 Кинотеатр «Космос» (п-т Азовский, 35/2)

70 UAH

Рождённый стать королём
Рождённый стать королём

 14 - 20 Марта

 17:20, 19:30

 Кинотеатр «Космос» (п-т Азовский, 35/2)

80 UAH

Подробная афиша