Информация от Налоговой инспекции Бердянска

13.09.2012 · 13:03 · Просмотров - 1234

Подборка материалов из Бердянской ОГНИ за неделю по 13 сентября.

Налоговая Бердянск

Увага!!! Семінари для платників податків

21 вересня 2012 року. Місто Харків.

Тема: «Практичне застосування норм Податкового кодексу при сплаті податку на прибуток».

Учасники семінару – Департамент оподаткування юридичних осіб.

Організатори – Громадське об’єднання «Український союз промисловців та підприємців» спільно з Українською аудиторською службою.

25 вересня 2012 року. Місто Київ.

Тема: «Практичне застосування норм податкового законодавства України для великих платників податків».

Учасники семінару – Департамент оподаткування юридичних осіб, Департамент оподаткування фізичних осіб, Департамент податкового контролю.

Організатори – Всеукраїнська громадська організація «Асоціація платників податків України».

Кошти держави в свою кишеню

За матеріалами відділу податкової міліції Бердянської ОДПІ прокуратурою порушено кримінальну справу за ч. 5 ст. 191 КК України у відношенні директора ТОВ «К». При проведенні фінансово-господарської діяльності, зловживаючи службовим становищем, він  заволодів коштами Державного бюджету на суму понад 280 тисяч гривень, які виділялися державою на будівництво.

Спартакіада-2012 серед податківців Запорізької області

8 та 9 вересня у дитячому оздоровчому центрі «Червона гвоздика» відбулася щорічна Спартакіада серед податківців. Це вже восьма Спартакіада працівників державної податкової служби в Запорізькій області. До берега Азовського моря завітало 19 команд, а це більше 400 учасників зі всієї Запорізької області.

Урочисте відкриття Спартакіади-2012 почалося з підіймання стягів України, ДПС України та Спартакіади, які внесли переможці та призери тогорічної спартакіади. Відкрив спортивні змагання голова ДПС у Запорізькій області Олексій Тімарцев, який очолював судейську команду.

Олексій Юрійович зауважив, що проведення такого масового спортивного заходу стало доброю традицією податківців Запорізької області, в якому працівники залучаються до фізкультури та спорту, до корисного та здорового відпочинку.

Програма змагань складалась з двох днів та десяти спортивних дисциплін – це легка атлетика, настільний теніс, міні-футбол, шахи, дартс, перетягування канату, гирьовий спорт, туристичний конкурс, конкурси на кращу туристичну пісню та туристичний обід.

Цьогорічним переможцем стала команда ДПС у Запорізькій області. Команда Бердянської податкової інспекції зайняла почесне ІІ місце. Бердянські податківці були кращими у міні-футболі, легкій атлетиці, тенісі, змаганнях з шахів, гирьовому спорті та                                                                                                                                                         конкурсі туристичної пісні.

Крім того, команда Бердянської ОДПІ отримала диплом від Державної служби молоді та спорту України за активну участь у спартакіаді працівників ДПС.

Усі команди отримали величезне задоволення від змагань та відпочинку на березі привітного Азовського моря.

Платники податків запитували

Чи має право на податкову знижку ФО, яка скористалася умовами молодіжного житлового кредиту?

Якщо умовами молодіжного житлового кредиту передбачено повну або часткову компенсацію за рахунок бюджетних коштів відсотків за таким кредитом, то претендувати на податкову знижку одержувач такого молодіжного кредиту може тільки в частині особисто сплачених ним процентів, але при дотриманні інших умов, виконання яких є обов’язковим для отримання права на податкову знижку. При повній компенсації процентів за кредитом за рахунок бюджетних коштів платник податку не має законодавчих підстав на податкову знижку за таким кредитним договором.

Чи має право платник податку на податкову знижку за навчання, якщо освіта отримується в декількох навчальних закладах (у т.ч. за кордоном)?

Платник податків, який навчається в декількох навчальних закладах України, за умови виконання всіх умов передбачених Податковим кодексом України, має право скористатися податковою знижкою на навчання. Платники податків які навчаються за кордоном права на податкову знижку в частині витрат у вигляді суми коштів, сплачених на користь закордонних закладів освіти не мають.

Чи має право на податкову знижку за навчання один з батьків дитини, яка не досягла 23 років, одружилася, змінила прізвище та квитанції оформленні саме на дитину?

Платник податку має право скористатися податковою знижкою на навчання непрацюючого члена його сім’ї першого ступеня споріднення, за умови, що в квитанції вказано прізвище такого члена його сім’ї, наявна копія укладеного договору про навчання та платник документально підтвердив родинні стосунки (ступінь споріднення) з такою особою. При цьому, якщо член сім’ї першого ступеня споріднення після реєстрації шлюбу змінює прізвище та в квитанціях зазначено нове прізвище, то потрібно надати ще і копію Свідоцтва про шлюб.

Бердянський морський торговий порт отримав нагороду від ДПС у Запорізькій області

4 вересня у Запорізькому академічному обласному українському музично-драматичному театрі ім. В.Г. Магара за участю голови Запорізької обласної державної адміністрації Олександра Пеклушенка, голови Запорізької обласної ради Павла Матвієнка, Запорізького міського голови Олександра Сіна, голови Державної податкової служби у Запорізькій області Олексія Тімарцева відбулися урочистості з нагоди Дня підприємця.

Як наголосив, виступаючи перед підприємцями, Олексій Тімарцев, упродовж багатьох років бізнес регіону показав свою життєздатність і ефективність. Підприємці  запорізького краю – це, перш за все, створення нових робочих місць, позитивна динаміка розвитку бізнесу і як наслідок – зростання надходжень до бюджетів усіх рівнів і зміцнення економіки регіону.

За сумлінну сплату податків, внесок у розвиток підприємництва в регіоні та з нагоди Дня підприємця голова податкової служби регіону вручив подяки Державної податкової служби у Запорізькій області добросовісним платникам податків. Таку нагороду отримав і начальник ДП «Бердянський морський торговельний порт» Костянтин Карнаух.

Сплата податків та платежів до бюджету: зміни в порядку заповнення розрахункових документів.

Відтепер платіжні документи на перерахування коштів до бюджету платники заповнюватимуть за новим порядком. Про це йшла мова під час брифінгу начальника Бердянської ОДПІ Алли Горбатюк.

Міністерством фінансів України 7 липня 2012 року затверджено наказ №817, який регламентує Порядок заповнення платниками податків реквізиту «Призначення платежу» платіжних документів на перерахування коштів до бюджету. Порядок зареєстровано в Міністерстві юстиції України 30 липня 2012 року за №1287/21599.

Як зауважила Алла Володимирівна, документ розроблено відповідно до Закону України «Про державну податкову службу» з метою удосконалення оперативного обліку платежів і зборів, що надходять до бюджетів і державних фондів, і контроль за якими здійснюється податковою службою.

В порядку приведено розширений список кодів «видів сплати», впроваджено «види сплати» грошових зобов’язань, які надходять до бюджету за результатами роботи усіх структурних підрозділів податкової служби, а також приклади заповнення розрахункових документів з кодовим рядком «призначення платежу».

Алла Горбатюк наголосила, що платникам податків необхідно обов’язково ознайомитися з наказом Мінфіну №817 для правильного оформлення документів на перерахування коштів до бюджету. Адже від того, який код сплати буде заповнений бухгалтером у призначенні платежу, залежить об’єктивність і достовірність інформації при моніторингу сум надходжень до бюджету.

При цьому платники податків повинні знати: сплата за кожним платежем і за видами сплати оформлюється окремим документом на перерахування коштів. У разі заповнення поля «Призначення платежу» з порушенням вимог цього Порядку, документ на переказ приймається до виконання. При цьому вважається, що платник податків сплачує грошове зобов’язання (код виду сплати 101).

Алла Володимирівна повідомила, якщо у платників виникатимуть питання щодо заповнення платіжних доручень, за довідками слід звертатися до відділу прогнозування, аналізу, обліку та звітності Бердянської ОДПІ. Крім того, для правильного заповнення кодового рядка платіжних документів список кодів видів сплати розміщено на веб-сайті Бердянської міської ради www.rada.berdyansk.net – розділ Бізнес/Податкова служба/Розрахункові рахунки та на стендах Бердянської ОДПІ.

Правильне заповнення платниками податків розрахункових документів на переказ у разі сплати платежів до бюджету з урахуванням вимог наказу Мінфіну №817 дозволить об’єктивно оцінювати відповідні фактори, що впливають на наповнення бюджету. А це буде сприяти зміщенню акцентів на добровільну сплату податків та зборів внаслідок перетворення податкової служби з фіскальної в сервісну.

Для цього Державна податкова служба України також запроваджує низку зручних електронних сервісів, які інформують платників податків про стан розрахунків з бюджетом, про заборгованість та інше. Все це підвищує зацікавленість платників податків у безконтактному спілкуванні з податковою.

Одним з таких сервісів є проект «Пульс податкової», який забезпечує зворотний зв’язок податкової служби з платниками податків. Доцільність та своєчасність створення сервісу засвідчує активність його користувачів. З початку поточного року на «Пульс податкової» ДПС у Запорізькій області надійшло 72 інформаційних запитів. Всі порушені питання протягом одного дня були оперативно розглянуті та вирішені по суті.