Информация от Бердянской налоговой инспекции на 28 октября

28.10.2015 · 15:18 · Просмотров - 989

Подборка материалов от Бердянской ОГНИ за неделю по 28 октября

Бердянська ОДПІ повідомляє

Не залишайте надання звітності та сплату податків на останній день!

Бердянська ОДПІ нагадує, що 09 листопада 2015 року – граничний термін подання податкових декларацій за ІІІ квартал 2015 року.

Термін сплати податків і зборів за ІІІ квартал  –  19 листопада 2015 року

Семінар для платників ПДВ

Українська аудиторська служба при підтримці Спілки податкових консультантів України за участі Державної фіскальної служби України 30 жовтня 2015 року запрошує на семінар.

Тема семінару: „Сплата податку на додану вартість у контексті Податкового кодексу України”

Дата проведення: 30 жовтня 2015 року.

Початок семінару: 10 год. 00 хв.

Місце проведення: м. Запоріжжя, проспект Леніна, 135, готель «Інтурист», 2-й поверх, конференц-зал.

З питань реєстрації та участі звертатись за телефонами (044) 425-32-45, (044)599-97-66 (сдма) , 096-269-70-70 (Київстар), 095-406-66-05 (МТС).

Питання, відповіді на які бажаєте отримати, слід надсилати заздалегідь на e-mail: uas_kiev@ukr.net.

Бердянські платники знають переваги надання звітності в електронному вигляді

З початку 2015 року послугами Пункту реєстрації користувачів Акредитованого центру сертифікації ключів ДФС скористалося 1760 користувачів. Їм було видано 5092 посилених сертифікатів відкритих ключів. Загалом з початку дії Пункту реєстрації користувачів, а це вже понад три роки, 16520 користувачам було видано 36860 посилених сертифікатів відкритих ключів, - повідомила начальник Бердянської ОДПІ Олена Круц.

Послуга електронного цифрового підпису надається безкоштовно на два роки як суб’єктам господарювання,  так і громадянам для подання декларації про майновий стан і доходи через Інтернет. Надання зазначеної послуги сприяє розвитку електронних сервісів фіскальної служби. Адже за допомогою ключів електронного цифрового підпису, виданих Центром, платники мають змогу звітувати он-лайн не тільки до органів ДФС, а й до органів Держстату та Пенсійного фонду.

Широкий спектр безкоштовних послуг для бердянських платників податків

Надання якісних послуг — одне з основних завдань Центру обслуговування платників Бердянської ОДПІ. Вчасно отримана послуга дає змогу спланувати плани на майбутнє та зекономити час.

Звернувшись до Центру обслуговування платників, відвідувачі мають  змогу отримати необхідну інформацію та широкий спектр безплатних послуг, серед яких: отримати довідку про відсутність заборгованості з платежів до бюджету, довідку-розрахунок на видачу заробітної плати; провести звірку стану розрахунків із бюджетами за податками та зборами; отримати довідку про джерела доходів і реєстраційний номер облікової картки платника податків; подати податкову звітність як на паперових носіях, так і в електронному вигляді, використовуючи завчасно отримані безплатні електронні ключі з використанням комп’ютеризованого робочого місця, отримавши доступ до мережі Інтернет; укласти договори про визнання документів в електронному вигляді; отримати доступ до публічної інформації; записатися на прийом до посадових осіб тощо.

На кожну послугу є інформаційна картка, в якій зазначено інформацію про суб’єкта, що надає адміністративну послугу, нормативно-правові акти, які це регламентують, та умови й строки її отримання.  На стендах розміщена інформація про реєстрацію платників податків, заповнення й подачу податкової звітності, графіки особистого прийому громадян посадовими особами органів Державної фіскальної служби України, звернення громадян і доступ до публічної інформації.

З метою інформування платників про зміни в законодавстві в Центрі обслуговування платників розповсюджується друкована продукція — листівки, брошури, буклети тощо.

Запрошуємо до Центру обслуговування платників Бердянської ОДПІ за адресою: пр.Праці, 20.

З незаконного обігу вилучили алкоголь та тютюн

За минулий тиждень особовим складом оперативного управління Бердянської ОДПІ з незаконного обігу вилучено алкогольні напої на суму  35 тис. грн. та тютюнові вироби  на суму 14,2 тис. грн.

Співробітниками встановлено факт реалізації алкогольних напоїв та тютюнових виробів без наявності реєстрації підприємницької діяльності та відповідних ліцензій. В результаті перевірки вилучено алкогольні напої на суму 19,2 тис. грн. та тютюнові вироби на суму  14,7 тис. грн.

В результаті ще одної перевірки встановлено факт реалізації алкогольних напоїв без наявності реєстрації підприємницької діяльності та відповідної ліцензії. В результаті перевірки вилучено алкогольні напої на суму 15,8 тис. гривень.

Робота із легалізації найманої праці

За 9 місяців 2015 року за результатами проведеної роботи щодо легалізації найманої праці та виявлення фактів виплати заробітної плати в «конвертах» виявлено 701 неоформлених найманих працівника. В результаті проведеної роботи легалізовано працю 694 найманих працівників, сума виплаченого їм доходу склала 1,2 млн.грн. До бюджету додатково сплачено 175,7 тис.грн. податку на доходи фізичних осіб та 375,1 тис.грн. єдиного соціального внеску на загальнодержавне обов'язкове страхування, повідомила начальник Бердянської ОДПІ Олена Круц.

В розрізі проекту податкової реформи Міністерства фінансів України ДФС повністю підтримує ідею зниження податкового навантаження на заробітну плату, що стимулюватиме перехід від «зарплат в конвертах» до легальної оплати праці в країні.

Новини законодавства

З жовтня сплата авансових внесків з податку на прибуток здійснюється на коди бюджетної класифікації, передбачені для податку на прибуток

Наказом МФУ від 20.07.2015 № 651 «Про затвердження змін до бюджетної класифікації» виключені коди, передбачені для обліку надходжень авансових внесків з податку на прибуток підприємств.

При цьому, перехід на адміністрування податку на прибуток без використання цих кодів  потребувало часу на реалізацію цих змін в інформаційній системі.

Отже, перерахування сум авансових внесків з податку на прибуток з терміном сплати у серпні - вересні 2015 року здійснювалось на діючі бюджетні рахунки за кодами бюджетної класифікації, передбаченими для обліку авансових внесків.

З жовтня 2015 року перерахування сум авансових внесків з податку на прибуток  повинно здійснюватися на бюджетні рахунки за кодами бюджетної класифікації, передбаченими для обліку податку на прибуток підприємств.

06 жовтня 2015.року Державною казначейською службою України здійснено перенесення залишків коштів авансових внесків з податку на прибуток  на рахунки з обліку надходжень  податку на прибуток та закриття рахунків з обліку надходжень  авансових внесків з податку на прибуток.

Нова форма Податкової декларації екологічного податку застосовується для складання звітності за ІV квартал 2015 року

Міністерством фінансів України  наказом від 17.08.2015 № 715, затверджена нова форма Податкової декларації екологічного податку (наказ набрав  чинності 25.09.2015).

Базовим податковим (звітним) періодом для платників екологічного податку є календарний квартал.

Отже, нова форма Податкової декларації екологічного податку буде використовуватись для складання звітності за ІV квартал 2015 року та наступні звітні періоди.

Нова форма повинна застосовуватись і для самостійного виправлення помилок, допущених у податковій звітності за попередні звітні (податкові) періоди.

Роз’яснення податкового законодавства

Щодо подання Податкової декларації з рентної плати

Державна фіскальна служба України надала роз’яснення щодо подання Податкової декларації з рентної плати.

Лист ДФС України від 12.10.2015 № 37619/7/99-99-15-04-02-17 «Про подання Податкової декларації з рентної плати» розміщено на
веб-порталі ДФС (http://sfs.gov.ua/zakonodavstvo/podatkove-zakonodavstvo/listi-dps/64391.html).

Про застосування постанови Кабінету Міністрів України від 17.06.2015 № 413 «Про порядок повідомлення Державній фіскальній службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу»

Державною фіскальною службою України надано роз’яснення від 08.10.2015 №37321/7/99-99-17-03-01-17 щодо застосування норм постанови Кабінету Міністрів України від 17.06.2015 № 413 «Про порядок повідомлення Державній фіскальній службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу», яку опубліковано в офіційному виданні «Урядовий кур’єр» № 115 (27.06.2015) (далі – Постанова № 413).

Так, з метою доведення інформації до платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок), повідомлено, що до компетенції ДФС належить, зокрема, надання консультацій виключно з питань адміністрування єдиного внеску, зокрема, нарахування та сплати єдиного внеску.

Відповідно до норм Постанови № 413, ДФС лише приймає від суб'єктів господарювання повідомлення про прийняття працівника на роботу, проте не регулює питання трудових відносин, встановлених статтею 24 Кодексу законів про працю України (далі – КЗпП).

Статтею 259 КЗпП визначено, що державний нагляд та контроль за додержанням законодавства про працю юридичними особами незалежно від форми власності, виду діяльності, господарювання, фізичними особами - підприємцями, які використовують найману працю, здійснює центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

При цьому штрафи, зазначені у частині другій статті 265 КЗпП, накладаються центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Додатково повідомлено, що Постанову № 413 було розроблено Мінсоцполітики відповідно до частини третьої статті 24 Кодексу законів про працю України, яка містить положення щодо укладення трудового договору. Укладення договорів цивільно-правового характеру не регулюється зазначеною статтею.

Про окремі питання заповнення додатка 4 (Д4) до податкової декларації з ПДВ

Державна фіскальна служба України повідомляє, що в доповнення до листа від 26.08.2015 №31730/7/99-99-19-03-02-17 про особливості перерахування зайво зарахованих коштів з електронного рахунку платника податку на додану вартість поінформовано додатковим листом щодо окремих питань заповнення додатка 4 (Д4) до податкової декларації з ПДВ.

Роз’яснення з цих питань викладені у листі Державної фіскальної служби України від 09.10.2015 №37545/7/99-99-19-03-02-17, який розміщено на офіційному веб-порталі ДФС.

Філії не є самостійними платниками податку на  прибуток

Платниками податку на прибуток є суб'єкти господарювання - юридичні особи, які провадять господарську діяльність як на території України, так і за її межами, крім неприбуткових установ і організацій та суб'єктів господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності.

Податковий кодекс не містить положень щодо окремого обліку і подання декларації з податку на прибуток відокремленими підрозділами.

Таким чином, не вважаються платниками податку на прибуток відокремлені підрозділи платника податку на прибуток без статусу юридичної особи (які згідно раніше діючих положень Податкового кодексу могли бути самостійними платниками цього податку).

Податок на прибуток за філії розраховує та сплачує головне підприємство за своїм місцезнаходженням.

Зазначена норма визначена пп. 133.1.1  статті 133 Податкового кодексу України.

Нарахування єдиного внеску працівникам за основним місцем роботи

Працівникам, які працюють за основним місцем роботи на неповну тарифну ставку та отримують заробітну плату за відпрацьований час, яка не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, підприємство має нарахувати єдиний внесок виходячи з законодавчо встановленого розміру мінімальної заробітної плати на місяць (з 1 січня 2015 року - 1218,00 гривень, з 1 вересня - 1378,00 гривень).

При цьому утримання єдиного внеску із заробітної плати (доходу) найманого працівника здійснюється із фактично нарахованої заробітної плати (доходу).

Зазначена норма передбачена п. 1 частини першої ст. 7 та частиною п'ятою ст. 8 Закону України від 08.07.10 N 2464-VI "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" та роз’яснена листом ДФС України від 02.10.15 № 20928/6/99-99-17-03-03-15.

Якщо анульовано реєстрацію платника ПДВ, здійснення розрахунку коригування в ЄРПН не передбачено

Право на складення податкових накладних та реєстрацію їх в ЄРПН має особа, що зареєстрована платником ПДВ, як наслідок на дату анулювання реєстрації платника ПДВ таке право вказаною особою втрачається.

Отже особа, реєстрацію платника ПДВ якої анульовано, не має права зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування до податкових накладних у ЄРПН, незалежно від того, що з дати їх виписки ще не минуло 15 календарних днів.

Порядок складання податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних визначено п. 201.1 ст. 201 Податкового кодексу України.

Про подання податкової декларації з податку на прибуток у разі неотримання прибутку або отримання збитку

Платники податку на прибуток, які сплачують авансові внески за результатами 2014 року та за підсумками трьох кварталів 2015 року, не отримають прибуток або отримають збиток, матимуть право подати податкову декларації за ІІІ квартали 2015 року та припинити сплату авансових внесків з грудня 2015 року по травень 2016 року.

Для забезпечення реалізації положень Кодексу до затвердження нової форми податкової декларації з податку на прибуток підприємств ДФС рекомендує відображати об’єкти оподаткування та податкові зобов’язання з податку на прибуток за звітний період – 3 квартали 2015 року – у чинній на сьогодні декларації.

При цьому для визначення об’єкта оподаткування та податкового зобов’язання з податку на прибуток підприємств за новими правилами ДФС рекомендує використовувати проект декларації, розміщений на веб-порталі ДФС, та подавати його разом із чинною декларацією як доповнення.

Лист ДФСУ від 21.10.2015 року №38881/7/99-99-15-02-01-17

Особливості звільнення від обкладення ПДФО благодійної допомоги у вигляді лікування фізособи

ПКУ передбачено 2 окремі норми стосовно звільнення від обкладення ПДФО та військовим збором благодійної допомоги.

Перша норма — пп. 165.1.19 ПКУ, згідно з яким до загального оподатковуваного доходу фізособи не включаються кошти чи вартість майна (послуг), що надаються як допомога на лікування та медичне обслуговування платника податку за рахунок коштів благодійної організації чи його роботодавця, за наявності відповідних підтвердних документів.

ДФС у листі від 20.10.2015 р. № 22129/6/99/99-17-03-03-15 зазначила, що такими підтвердними документами можуть бути документи:

  • що підтверджують потребу фізособи в лікуванні та медичному обслуговуванні (зокрема, наявність і характеристики хвороби);
  • про надання таких послуг, що ідентифікують постачальника послуг і платника податку, якому надаються такі послуги, обсяги та вартість таких послуг (договори, платіжні та розрахункові документи, акти надання послуг, інші відповідні документи залежно від необхідного лікування або медичного обслуговування, хвороби та її стану).

Друга норма — пп. «а» п.п. 170.7.4 ПКУ, відповідно до якої не включається до оподатковуваного доходу цільова благодійна допомогащо надається резидентами — юр- чи фізособами в будь-якій сумі (вартості) закладу охорони здоров'я для компенсації вартості платних послуг із лікування платника податку або члена його сім'ї першого ступеня споріднення.

Різниця між цими двома нормами полягає в тому, що відповідно до пп. 165.1.19 ПКУ від оподаткування звільняється лише допомога, яка надається благодійною організацією чи роботодавцем. Натомість для звільнення від оподаткування допомоги згідно з пп. «а» п.п. 170.7.4 ПКУ надавачем може бути будь-яка юр- або фізособа. Однак така допомога повинна надаватися не безпосередньо платнику податку, а перераховуватися закладу охорони здоров’я для компенсації вартості платних послуг із лікування.

Із метою оподаткування доходи, отримані платниками податків відповідно до пп. 165.1.19ПКУ та пп. «а» пп. 170.7.4 ПКУ, слід розглядати окремо, оскільки види таких доходів є різними.

Головне підприємство може делегувати філії право складання податкових накладних

Якщо філії самостійно здійснюють постачання товарів/послуг та проводять розрахунки з постачальниками/споживачами, то головне підприємство - платник ПДВ може делегувати філії право складання податкових накладних.

Для цього головне підприємство повинне кожній філії присвоїти окремий цифровий номер, про що має письмово повідомити фіскальний орган за місцем його реєстрації як платника ПДВ.

При складанні податкової накладної філією в графі "Продавець" податкової накладної зазначаються найменування головного підприємства, зареєстрованого як платник ПДВ, що визначене статутними документами, та найменування такої філії.

У разі постачання товарів/послуг філії при складанні податкової накладної у графі "Покупець" разом із найменуванням головного підприємства, зареєстрованого як платник ПДВ, зазначається найменування такої філії, яка фактично є від імені головного підприємства - покупця стороною договору.

Зазначена норма передбачена п.1 Наказу МФУ від 22.09.14 №957 "Про затвердження форми податкової накладної та Порядку заповнення податкової накладної".

Неприбуткові організації подають звіт про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації до 1 червня року, наступного за звітним

Неприбуткові підприємства, установи та організації подають звіт про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації  у строки, передбачені для подання податкової декларації з податку на прибуток підприємств.

Отже звіт про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації за базовий звітний (податковий) рік подається до 01 червня року, наступного за звітним (податковим) роком.

Зазначена  норма передбачена п. 46.2 ст. 46 п. 57.1 ст. 57 ПКУ Податкового кодексу України.

Про укладення з фізичними особами договорів цивільно-правового характеру фіскальні органи не повідомляються

 До початку роботи працівника за укладеним трудовим договором власник підприємства, установи, організації або фізична особа повинна подати до територіальних органів Державної фіскальної служби за місцем обліку їх як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування повідомлення про прийняття такого працівника на роботу.

Форма повідомлення про прийняття працівника на роботу за трудовим договором  затверджена  постановою КМУ від 17.06.2015 р. № 413.

При цьому повідомлення про дату початку дії укладених договорів цивільно-правового характеру з фізичними особами до органів фіскальної служби не подається.

Видача готівки під звіт проводиться після звітування за раніше отриманими коштами

Видача відповідній особі готівкових коштів під звіт проводиться за умови звітування нею у встановленому порядку за раніше отримані під звіт суми.

Отже, лише після звітування щодо використання раніше отриманих готівкових коштів  працівнику можна видавати готівку.

За видачу готівкових коштів під звіт без повного звітування щодо раніше виданих коштів застосовується штрафна санкція у розмірі 25 відсотків виданих під звіт сум;

Зазначені норми передбачені п.2.11 «Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні» затвердженого постановою Правління НБУ від 15.12.04 та п.1 Указу Президента України від 12.06.1995 №436/95 "Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки".

Використання КОРО або резервного РРО у разі виходу з ладу РРО та його ремонту становить не більше 7 робочих днів

На період виходу з ладу реєстратора розрахункових операцій ( РРО) та здійснення його ремонту або у разі тимчасового, не більше 7 робочих днів, відключення електроенергії проведення розрахункових операцій здійснюється з використанням книги обліку розрахункових операцій та розрахункової книжки або із застосуванням належним чином зареєстрованого резервного РРО.

 У разі виходу з ладу РРО центри сервісного обслуговування зобов’язані забезпечувати  відновлення його роботи протягом 7 робочих днів.

У разі незабезпечення центром сервісного обслуговування гарантійного ремонту РРО не пізніше сьомого робочого дня з дня прийняття в ремонт РРО необхідно ввести в експлуатацію належним чином зареєстрований на суб’єкта господарювання резервний РРО.

Отже  максимальний термін використання КОРО або резервного РРО на період виходу з ладу РРО та здійснення його ремонту або відключення електроенергії може бути не більше 7 робочих днів, а центри сервісного обслуговування зобов’язані відновити роботу реєстратора розрахункових операцій протягом 7 робочих днів.

Зазначена норма передбачена ст. 5 та п.2, п. 4 ст. 14 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 №265/95-ВР.

До центрів сервісного обслуговування, які не забезпечили гарантійний ремонт РРО у визначені строки, застосовується фінансова санкція

Центри сервісного обслуговування зобов’язані при виході з ладу реєстратора розрахункових операцій (РРО) забезпечувати відновлення його роботи протягом 7 робочих днів, а у разі незабезпечення його гарантійного ремонту, не пізніше сьомого робочого дня з дня прийняття в ремонт РРО ввести в експлуатацію належним чином зареєстрований на суб’єкта господарювання резервний РРО.

У разі незабезпечення гарантійного ремонту РРО у зазначені строки та невведення в експлуатацію належним чином зареєстрованого на суб’єкта господарювання резервного РРО до центрів сервісного обслуговування, що забезпечують гарантійний ремонт РРО, за рішенням контролюючого органу, який здійснює фактичні перевірки суб’єктів господарювання застосовується фінансова санкція у розмірі п’яти мінімальних заробітних плат, встановлених законом на 1 січня податкового (звітного) року.

Зазначені норми передбачені ст. 14 та ст. 17 прим. 1 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі громадського харчування та послуг” від 06.07.1995 № 265/95-ВР.

У разі зміни податкової адреси приватний підприємець -  платник єдиного податку повинен зареєструвати нову книгу обліку доходів (доходів і витрат)

У разі зміни податкової адреси платника єдиного податку останнім податковим (звітним) періодом за такою адресою вважається період, у якому подано до контролюючого органу заяву щодо зміни податкової адреси (п. 294.7 ст. 294 Податкового  кодексу України).

За наступні податкові (звітні) періоди подання податкових декларацій підприємцем – платником єдиного податку та сплата єдиного податку здійснюється до фіскального органу за місцем нової податкової адреси (місцем проживання).

Порядок ведення книги обліку доходів платників єдиного податку першої і другої груп та платників єдиного податку третьої групи, які не є платниками податку на додану вартість, та Порядок ведення книги обліку доходів і витрат платників єдиного податку третьої групи, які є платниками податку на додану вартість, затверджені наказом МФУ від  15.06.2015 № 579.

Дані книги заповнюються у гривнях з копійками та використовуються платником податку для заповнення податкової декларації платника єдиного податку  (п. 8 Наказу №579).

Отже,  зміна податкової адреси (місця проживання), що пов’язана зі зміною адміністративного району, зобов’язує  підприємця – платника єдиного податку зареєструвати нову книгу обліку доходів  (доходів і витрат) у фіскальному органі за новим місцем обліку.

Якщо зміна податкової адреси (місця проживання) здійснена в межах одного адміністративного району підприємець продовжує здійснювати записи наростаючим підсумком у зареєстрованій книзі обліку доходів (доходів і витрат).

Як контролюючий орган визначає фізичній особі суми земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності?     

Відповідно до п. 287.2 ст. 287 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) облік фізичних осіб - платників податку і нарахування відповідних сум проводяться щороку до 1 травня.

Згідно з п. 286.1 ст. 286 ПКУ підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру.

 Центральні органи виконавчої влади, що реалізують державну політику у сфері земельних відносин та у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно у сфері будівництва, щомісяця, але не пізніше 10 числа наступного місяця, а також за запитом відповідного контролюючого органу за місцезнаходженням земельної ділянки подають інформацію, необхідну для обчислення і справляння плати за землю, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Слід зазначити, що дані державного земельного кадастру – це сукупність відомостей і документів про місце розташування та правовий режим земельних ділянок, їх оцінку, класифікацію земель, кількісну та якісну характеристики, розподіл серед власників землі та землекористувачів, підготовлених відповідно до закону (п.п. 14.1.42 п. 14.1 ст. 14 ПКУ).

Нарахування фізичним особам сум податку проводиться контролюючими органами, які видають платникові до 1 липня поточного року податкове повідомлення-рішення про внесення податку за формою, встановленою у порядку, визначеному ст. 58 ПКУ (абзац перший п. 286.5 ст. 286 ПКУ).

Відповідно до п. 271.1 ст. 271 ПКУ базою оподаткування земельним податком є:

нормативна грошова оцінка земельних ділянок з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного відповідно до порядку, встановленого розд. XIII ПКУ;

площа земельних ділянок, нормативну грошову оцінку яких не проведено.

Пунктом 284.1 ст. 284 ПКУ встановлено, що органи місцевого самоврядування встановлюють ставки плати за землю та пільги щодо земельного податку, що сплачується на відповідній території.

Органи місцевого самоврядування до 25 грудня року, що передує звітному, подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки рішення щодо ставок земельного податку та наданих пільг зі сплати земельного податку юридичним та/або фізичним особам.

Ставки земельного податку з урахуванням п.п. 12.4.1 п. 12.4 ст. 12 ПКУ встановлюються сільськими, селищними, міськими радами в межах ставок, визначених ст. 274 та ст. 277 ПКУ.

Згідно з п. 288.1 ст. 288 ПКУ підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки.

Податковий період, порядок обчислення орендної плати, строк сплати та порядок її зарахування до бюджетів застосовується відповідно до вимог ст.ст. 285 - 287 розд. XIII ПКУ (п. 288.7 ст. 288 ПКУ).

Розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу відповідно до вимог п. 288.5 ст. 288 ПКУ:

не може бути меншою 3 відсотків нормативної грошової оцінки;

не може перевищувати 12 відсотків нормативної грошової оцінки;

може перевищувати 12 відсотків нормативної грошової оцінки, у разі визначення орендаря на конкурентних засадах.

Отже, контролюючі органи для визначення власникам земельних ділянок розміру земельного податку використовують дані державного земельного кадастру щодо площі земельних ділянок, їх нормативної грошової оцінки з урахуванням коефіцієнтів індексації, а також рішення сільських, селищних, міських рад щодо ставок земельного податку. Для визначення землекористувачам розміру орендної плати контролюючі органи використовують дані державного земельного кадастру та договорів оренди земельних ділянок щодо площі земельних ділянок, їх нормативної грошової оцінки з урахуванням коефіцієнтів індексації, розміру орендної плати.

При цьому враховуються особливості обчислення та сплати земельного податку, встановлені ст.ст. 286, 287 ПКУ.

Так, у разі переходу права власності на земельну ділянку від одного власника до іншого протягом календарного року податок сплачується попереднім власником за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому він втратив право власності на зазначену земельну ділянку, а новим власником - починаючи з місяця, в якому у нового власника виникло право власності (абзац другий п. 286.5 ст. 286 ПКУ).

При переході права власності на будівлю, споруду (їх частину) податок за земельні ділянки, на яких розташовані такі будівлі, споруди (їх частини), з урахуванням прибудинкової території сплачується на загальних підставах з дати державної реєстрації права власності на таку земельну ділянку (п. 287.6 ст. 287 ПКУ).

Власник нежилого приміщення (його частини) у багатоквартирному жилому будинку сплачує до бюджету податок за площі під такими приміщеннями (їх частинами) з урахуванням пропорційної частки прибудинкової території з дати державної реєстрації права власності на нерухоме майно (п. 287.8 ст. 287 ПКУ).

Чи включається при розрахунку питомої ваги вартості сільськогосподарських товарів/послуг у вартість всіх товарів/послуг вартість списаних в обліку товарів/послуг, необоротних активів (у т.ч. у зв’язку зі знищенням або загибеллю врожаю)?

Згідно з п. 209.6 ст. 209 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) сільськогосподарським вважається підприємство, основною діяльністю якого є постачання вироблених (наданих) ним сільськогосподарських товарів (послуг) на власних або орендованих основних фондах, а також на давальницьких умовах, в якій питома вага вартості сільськогосподарських товарів/послуг становить не менш як 75 відсотків вартості всіх товарів/послуг, поставлених протягом попередніх 12 послідовних звітних податкових періодів сукупно.

Відповідно до п. 10 та п. 13 розд. ІІІ Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 23.09.2014 № 966 із змінами та доповненнями, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 14.10.2014 за № 1267/26044, розрахунок питомої ваги вартості сільськогосподарських товарів/послуг у вартості всіх товарів/послуг (додаток 9 (ДС 9)) подається до податкової декларації з ПДВ з позначками «0121» - «0123»/ «0130». Платники, які зареєстровані суб’єктами спеціального режиму оподаткування, розраховують питому вагу вартості сільськогосподарських товарів/послуг до вартості всіх товарів/послуг без урахування умовного постачання, у разі його наявності.

Враховуючи зазначене, а також те, що операція зі списання в обліку товарів/послуг, необоротних активів (у т.ч. у зв’язку зі знищенням або загибеллю врожаю) не є операцією з постачання, то вартість таких товарів/послуг, необоротних активів при розрахунку питомої ваги вартості сільськогосподарських товарів/послуг у вартість всіх товарів/послуг не включається.

Чи має право особа, реєстрацію платника ПДВ якої анульовано, зареєструвати складені податкові накладні та/або розрахунки коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, якщо з дати їх виписки ще не минуло 15 календарних днів?

Відповідно до п. 184.1 ст. 184 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями (далі - ПКУ) реєстрація платником ПДВ діє до дати її анулювання, яка проводиться шляхом виключення особи з реєстру платників ПДВ у відповідних випадках.

Згідно з п. 184.2 ст. 184 ПКУ анулювання реєстрації здійснюється на дату:

 подання заяви платником податку або прийняття рішення контролюючим органом про анулювання реєстрації;

зазначену в судовому рішенні;

припинення дії договору про спільну діяльність, договору управління майном, угоди про розподіл продукції або закінчення строку, на який утворено особу, зареєстровану як платник податку;

що передує дню втрати особою статусу платника податку на додану вартість.

При цьому датою анулювання реєстрації платника податку визначається дата, що настала раніше.

Пунктом 201.1 ст. 201 ПКУ платник податку зобов’язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи, та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН).

Тобто, оскільки право на складення податкових накладних та реєстрацію їх в ЄРПН має особа, що зареєстрована платником ПДВ, то на дату анулювання реєстрації платника ПДВ таке право вказаною особою втрачається.

Таким чином, особа, реєстрацію платника ПДВ якої анульовано, не має права зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування до податкових накладних у ЄРПН, незалежно від того, що з дати їх виписки ще не минуло 15 календарних днів.

До якого контролюючого органу повинна подавати податкову декларацію платника єдиного податку та сплачувати єдиний податок юридична особа – платник єдиного податку третьої групи у разі зміни податкової адреси, пов’язаної зі зміною адміністративного району?

Відповідно до п. 295.4 ст. 295 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) сплата єдиного податку платниками третьої групи здійснюється за місцем податкової адреси.

Податкова декларація подається платниками єдиного податку до контролюючого органу за місцем податкової адреси (п. 296.4 ст. 296 ПКУ).

У разі зміни податкової адреси платника єдиного податку останнім податковим (звітним) періодом за такою адресою вважається період, у якому подано до контролюючого органу заяву щодо зміни податкової адреси (п. 294.7 ст. 294 ПКУ).

У разі зміни податкової адреси суб’єкта господарювання, місця провадження господарської діяльності заява подається платниками єдиного податку третьої групи разом з податковою декларацією за податковий (звітний) період, у якому відбулися такі зміни (п. 298.6 ст. 298 ПКУ).

Водночас згідно з частиною восьмої ст. 45 Бюджетного кодексу України від 08 липня 2010 року № 2456-VI зі змінами і доповненнями у разі зміни місцезнаходження суб’єктів господарювання - платників податків сплата визначених законодавством податків і зборів (обов’язкових платежів) після реєстрації здійснюється за місцем попередньої реєстрації до закінчення поточного бюджетного періоду.

Порядок переведення платника податків на обслуговування з одного контролюючого органу до іншого (взяття на облік / зняття з обліку) регламентується нормами розд. X Порядку обліку платників податків і зборів (далі - Порядок), затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 № 1588 із змінами та доповненнями.

Відповідно до п.10.13 Порядку у разі зміни місцезнаходження суб’єкта господарювання - платника податків сплата визначених законодавством податків і зборів після такої реєстрації здійснюється таким платником податків за місцем попередньої реєстрації до закінчення поточного бюджетного періоду:

1) у такому випадку контролюючий орган за попереднім місцезнаходженням одночасно із зняттям з обліку юридичної особи - платника податків за основним місцем обліку здійснює взяття на облік платника податків за неосновним місцем обліку згідно із розділом VII Порядку без подання заяви платником податків та з урахуванням особливостей, визначених пунктами 10.14 - 10.21 цього розділу;

 2) до закінчення року платник податків обліковується в контролюючому органі за попереднім місцезнаходженням (неосновне місце обліку) з ознакою того, що він є платником податків до закінчення року, а в контролюючому органі за новим місцезнаходженням (основне місце обліку) - з ознакою того, що він є платником податків з наступного року.

У контролюючому органі за неосновним місцем обліку платник податків сплачує всі податки та збори, які згідно із законодавством мають сплачуватись на території адміністративно-територіальної одиниці, що відповідає неосновному місцю обліку, щодо таких податків подає податкові декларації (розрахунки, звіти) та виконує інші обов’язки платника податків, а контролюючий орган стосовно платника податків здійснює адміністрування таких податків, зборів (пункт 7.3 розд. VII Порядку).

Враховуючи викладене, у разі зміни податкової адреси, пов’язаної зі зміною адміністративного району юридичною особою – платником єдиного податку третьої групи, подання податкової декларації платника єдиного податку та сплата єдиного податку здійснюється за попереднім місцем податкової адреси (неосновним місцем обліку) до закінчення поточного бюджетного року, а починаючи з 1 січня наступного року – за новою податковою адресою (основним місцем обліку).

Чи може при оформленні первинних документів, які є підставою для податкового обліку, застосовуватись факсиміле?

Згідно з абзацом першим п. 44.1 ст. 44 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) для цілей оподаткування платники податків зобов’язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов’язаних з визначенням об’єктів оподаткування та/або податкових зобов’язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов’язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.

Платникам податків забороняється формування показників податкової звітності, митних декларацій на підставі даних, не підтверджених документами, що визначені абзацом першим п. 44.1 ст. 44 ПКУ.

Пунктом 2 ст. 9 Закону України від 16 липня 1999 року № 996-XIV «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» зі змінами і доповненнями визначено, що первинні та зведені облікові документи можуть бути складені на паперових або машинних носіях і повинні мати обов’язкові реквізити, зокрема особистий підпис, аналог власноручного підпису або підпис, прирівняний до власноручного підпису відповідно до Закону України від 23 травня 2003 року № 852- IV «Про електронний цифровий підпис», або інші дані, що дають змогу ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції.

Відповідно до абзацу першого п.п. 2.1 п. 2 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.05.1995 № 88, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05.06.1995 за № 168/704 (далі – Положення), первинні документи – це документи, створені у письмовій або електронній формі, що фіксують та підтверджують господарські операції, включаючи розпорядження та дозволи адміністрації (власника) на їх проведення.

Згідно з п.п. 2.5 п. 2 Положення документ має бути підписаний особисто, а підпис може бути скріплений печаткою. Електронний підпис накладається відповідно до законодавства про електронні документи та електронний документообіг.

Використання при оформленні первинних документів факсимільного відтворення підпису допускається у порядку, встановленому законом, іншими актами цивільного законодавства.

Приписами частини третьої ст. 207 Цивільного кодексу України від 16 січня 2003 року № 435-IV зі змінами та доповненнями передбачено, що використання при здійсненні операцій факсимільного відтворення підпису за допомогою засобів механічного або іншого копіювання, електронно-цифрового підпису або іншого аналога власноручного підпису допускається у випадках, встановлених законом, іншими актами цивільного законодавства, або за письмовою угодою сторін, в якій повинні міститися зразки відповідного аналога їх власноручних підписів.

Тобто використання факсимільного відтворення підпису при оформленні первинних документів за письмовою угодою сторін, в якій містяться зразки відповідного аналога їх власноручних підписів, не порушує законодавства України.

Платники запитували

Чи може сума зайво зарахованих коштів, яку платники бажають повернути з електронного на поточний рахунок платника податку, перевищувати суму податку на яку платник має право зареєструвати податкові накладні/розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних?

     Платник ПДВ має права повернути суму зайво зарахованих коштів з електронного на поточний рахунок в межах суми ПДВ, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні/розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Як виправити помилку у податковій накладній у разі неправильного заповнення кількісного та/або вартісного показника?

     Пунктом 192.1 ст. 192 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) визначено, що у випадку виправлення помилок, допущених при складанні податкової накладної, у тому числі не пов’язаних із зміною суми компенсації вартості товарів/послуг, складається розрахунок коригування до податкової накладної.

     Згідно з п 21 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 22.09.2014 № 957, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 13.10.2014 за № 1235/26012 (далі – Порядок № 957), у разі здійснення коригування сум податкових зобов’язань, а також у випадку виправлення помилок, допущених при складанні податкової накладної, не пов’язаних із зміною суми компенсації вартості товарів/послуг, відповідно до ст. 192 розд. V ПКУ постачальник (продавець) товарів/послуг складає розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної (далі - розрахунок коригування) за формою згідно з додатком 2 до податкової накладної.

     Порядок складання розрахунку коригування та його реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних аналогічний порядку, передбаченому для податкових накладних, крім випадків, передбачених Порядком № 957.

     На титульному аркуші розрахунку коригування вказується, до якої податкової накладної та за яким договором вносяться зміни.

     Не допускається виправлення даних щодо дати складання податкової накладної та її порядкового номера.

     Відповідно до встановленої форми розрахунку коригування продавець - платник ПДВ при його заповненні зазначає:

     в графі 1 – дату коригування;

     в графі 2 – причину коригування;

     в графі 3 – номенклатуру товару/послуги, кількість та вартість якого/якої коригується;
     в графі 4 – код товару згідно з УКТ ЗЕД (для підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України);

     в графах 5.1, 5.2 - одиницю виміру товарів/послуг відповідно до Класифікатора системи позначень одиниць вимірювання та обліку;

     у випадку коригування кількості товарів/послуг заповнює графи 6 та 7, де вказує:

     у графі 6 - кількість (об’єм, обсяг) товарів/послуг, щодо яких проводиться зміна поставки (зі знаком «-» при зменшенні кількості, зі знаком «+» при збільшенні),

     у графі 7 - фактичну ціну без врахування ПДВ, за якою раніше було здійснено постачання;
     у випадку коригування вартості товарів/послуг заповнює графи 8 та 9, де вказує:

     у графі 8 - суму різниці між ціною домовленості без ПДВ та фактичною ціною без ПДВ, за якою здійснено постачання.

     у графі 9 - фактичну кількість постачання товарів/послуг;

     у разі одночасної зміни кількості товару/послуги та його/її вартості зазначає:

     в графі 6 – значення зі знаком «-»/«+», на яке зменшується/збільшується кількість (об’єм, обсяг) товару/послуги, яка вказана у графі 6 податкової накладної, до якої виписується цей розрахунок коригування;

     у графі 7 – ціну товару/послуги, вказану у графі 7 такої податкової накладної;

     у графі 8 – значення зі знаком «-»/«+», на яке зменшується/збільшується ціна товару/послуги, яка вказана у графі 7 такої податкової накладної;

     у графі 9 – кількість (об’єм, обсяг) товару/послуги, вказану у рядку 6 такої податкової накладної зменшену/збільшену на значення графи 6 цього розрахунку коригування.
     Залежно від того як оподатковувалась ПДВ така операція (за основною ставкою, ставками 7%, 0%, чи звільнялася від оподаткування ПДВ) продавцем заповнюється одна відповідна графа розрахунку коригування – 10, 11, 12 або 13, а інші три графи залишаються незаповненими.

     При заповненні графи 10 або 11 цього розрахунку коригування в останньому його рядку вказується сума ПДВ зі знаком «-»/«+», на яку коригуються податкові зобов’язання та податковий кредит.

Який порядок заповнення розрахунку коригування до податкової накладної, якщо на дату складання податкової накладної покупець не був платником податку на додану вартість, а на дату складання розрахунку коригування вже зареєстрований як платник цього податку?

     Порядок складання розрахунку коригування та його реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН) аналогічний порядку, передбаченому для податкових накладних.

     На титульному аркуші розрахунку коригування вказується до якої податкової накладної вносяться зміни.

     У верхній лівій частині розрахунку коригування робиться відповідна помітка «X» та зазначається тип причини «02» - постачання неплатнику податку.

     У рядку «Особа (платник податку) – покупець» зазначається «Неплатник», у рядку «Індивідуальний податковий номер покупця» відображається умовний ІПН «100000000000».
     При цьому розрахунок коригування до податкової накладної, яка не видається отримувачу (покупцю) - платнику податку (за наявності законодавчих підстав для складання такого розрахунку коригування), підлягає реєстрації в ЄРПН постачальником (продавцем).

В податковій декларації з ПДВ якого звітного періоду відображається коригування податкових зобов’язань та податкового кредиту на підставі розрахунку коригування до податкової накладної?

У разі зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг:

     постачальник має право зменшити податкові зобов’язазння у податковій декларації з ПДВ того звітного (податкового) періоду, в якому розрахунок коригування зареєстрований покупцем в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН);

     покупець повинен зменшити податковий кредит в податковій декларації з ПДВ в податковому періоді, на який припадає дата складення розрахунку коригування, та зареєструвати його в ЄРПН у встановлені терміни.

     У разі збільшення суми компенсації вартості товарів/послуг:

     постачальник повинен збільшити податкові зобов’язання в податковій декларації з ПДВ в податковому періоді, на який припадає дата складення розрахунку коригування;
     покупець має право збільшити податковий кредит у податковій декларації з ПДВ того звітного (податкового) періоду, в якому розрахунок коригування зареєстрований в ЄРПН, але не пізніше ніж через 365 днів з дати його складення.

     У разі збільшення суми компенсації вартості товарів/послуг розрахунок коригування, який не зареєстрований в ЄРПН протягом 180 календарних днів, не може бути підставою для збільшення податкового кредиту, але не звільняє продавця від обов’язку збільшення суми податкових зобов’язань за відповідний звітний (податковий) період.

Чи є платниками земельного податку за земельні ділянки під багатоквартирними будинками власники квартир (жилих приміщень) у таких будинках?

     Платниками земельного податку за земельні ділянки під багатоквартирними жилими будинків є особи, яким такі земельні ділянки відповідно норм Земельного кодексу України передаються у постійне користування або у власність: підприємства, установи і організації, що здійснюють управління цими будинками, а також об’єднання власників будинків.

     Власники квартир (жилих приміщень) у багатоквартирних жилих будинках не є платниками земельного податку до бюджету за земельні ділянки під такими будинками.

З якого часу підприємства, установи і організації, які здійснюють управління багатоквартирними будинками (ОСББ, ЖБК тощо) або яким передано на баланс житлові будинки (права власності на будівлі немає), повинні сплачувати земельний податок, якщо правовстановлюючі документи на земельну ділянку не оформлені?

     Обов’язок зі сплати земельного податку у підприємств, установ і організацій, які здійснюють управління багатоквартирними будинками (ОСББ, ЖБК тощо) або яким передано на баланс житлові будинки (права власності на будівлі немає), за земельні ділянки під таким нерухомим майном, виникає з моменту державної реєстрації права на таку земельну ділянку.

     Юридичним особам, які не оформили відповідно до законодавства право власності або користування землею, необхідно звернутися до органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування для оформлення та реєстрації відповідних прав на такі земельні ділянки.

     Підтвердження розміру площ земельних ділянок, що перебувають у власності юридичних осіб або у користуванні, розподілу серед власників землі та землекористувачів та розміру нормативної грошової оцінки здійснюється відповідними територіальними органами Держгеокадастру за місцем розташування земельних ділянок.

     Слід зазначити, що використання земельної ділянки без оформлення відповідного права є порушенням земельного законодавства.

Як здійснюється взяття на облік платника податків в контролюючому органі за неосновним місцем обліку?

     Для взяття на облік за неосновним місцем обліку платник податків зобов’язаний протягом 10 робочих днів після створення відокремленого підрозділу, реєстрації рухомого чи нерухомого майна чи відкриття об’єкта чи підрозділу, через які провадиться діяльність або які підлягають оподаткуванню чи пов’язані з оподаткуванням, подати до відповідного контролюючого органу реєстраційну заяву за ф.№ 1-ОПП або ф. № 5-ОПП з позначкою «облік за неосновним місцем обліку».

Прес-служба ДФС повідомляє

З 28 жовтня набирає чинності нова редакція статті 5 Закону України

«Про звернення громадян»

Державна фіскальна служба України повідомляє, що з 28.10.2015 набирає чинності у новій редакції стаття 5 Закону України «Про звернення громадян», згідно якої звернення може бути усним чи письмовим (електронне звернення). 

Отже громадянин може викласти своє звернення до ДФС через:

- засоби телефонного зв'язку контакт-центру ІДД ДФС за телефонним номером: (044) 284-00-07;

- використання мережі Інтернет, засобів електронного зв’язку на поштову скриньку zvernennya@sfs.gov.ua, яка розміщена на офіційному веб-порталі ДФС у розділі Головна>Діяльність>Звернення громадян>Реєстрація звернень;

- поштою або передати особисто чи через уповноважену особу до ДФС за адресою: 04655, м. Київ, Львівська площа, 8;

- особистий прийом керівництвом чи посадовими особами структурних підрозділів ДФС. 

Водночас повідомляємо, що у зверненні має бути зазначено прізвище, ім'я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги. Письмове звернення повинно бути підписано заявником (заявниками) із зазначенням дати. В електронному зверненні також має бути зазначено електронну поштову адресу, на яку заявнику може бути надіслано відповідь, або відомості про інші засоби зв'язку з ним. Застосування електронного цифрового підпису при надсиланні електронного звернення не вимагається.

Таким чином, електронне звернення, якщо воно надсилається без використання електронного цифрового підпису, повинно мати вигляд скан-копії та/або фото копії.        

Також звертаємо увагу, що відповідно до ст. 20 Закону України «Про звернення громадян» звернення розглядаються і вирішуються у термін не більше одного місяця від дня їх надходження, а ті, які не потребують додаткового вивчення, - невідкладно, але не пізніше п'ятнадцяти днів від дня їх отримання. 

Податкова міліція викрила ухилення від сплати податків на 304,3 млн. грн. у сфері надання рекламних послуг

Співробітниками податкової міліції у м. Києві до ЄРДР внесено відомості про вчинення кримінального правопорушення за ч.3 ст.212 КК України за фактом ухилення від сплати податків підприємством, яке займається рекламною діяльністю.

З’ясувалось, що посадові особи підприємства у період з 2012 по 2014 рік, здійснюючи фінансово-господарську діяльність у сфері надання рекламних послуг, ухилились від сплати податків на загальну суму 304,3 млн. гривень.

Слідчо-оперативні заходи тривають.

Видача картки платника податків – найбільш запитувана послуга у ЦОПах

Протягом січня – вересня 2015 року Центрами обслуговування платників податків надано понад 2,6 млн. адміністративних послуг. Зокрема, у вересні – понад 329 тис. послуг.

Серед них, найбільшим попитом користується послуга з видачі картки платника податків та внесення до паспорта громадянина даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків. За дев`ять місяців 2015 року було надано майже 1,2 млн. таких карток, з яких майже 157,2 тис. – у вересні.

Також запитуваною з боку суб`єктів господарювання є послуга з реєстрації книг обліку розрахункових операцій. У січні-вересні поточного року ЦОПами надано понад 272 тис. таких послуг. У вересні було зареєстровано понад 30,3 тис. книг обліку розрахункових операцій.

Актуальною залишається послуга з видачі довідки про відсутність заборгованості з платежів до бюджету, що контролюються фіскальними органами. Так, з початку 2015 року Центрами обслуговування платників було надано понад 262 тис. зазначених довідок, з них – 28 тис. – надано у вересні.

На сьогодні обслуговування платників податків та громадян здійснюється 465 ЦОПами, якими надається 92 адміністративні слуги (56 податкових та 36 митних).

ДФС виконає доручення Прем'єр-міністра щодо звільнення 42% вищого керівництва служби

Роман Насіров: Очищення системи для нас принципове питання.

На виконання доручення Прем'єр-міністра України та згідно з протоколом засідання Кабінету міністрів України №116 від 21 жовтня 2015 року буде завершено звільнення посадових осіб вищого керівного складу Державної фіскальної служби та керівництва територіальних органів, на яких поширюються заборони, передбачені Законом України «Про очищення влади». Мова йде про 42% вищого керівного складу ДФС та 15% керівників територіальних органів. «Для нас принципове питання щодо очищення влади від елементів старого режиму, - зазначив голова ДФС Роман Насіров. - Мін'юст надав нам свої рекомендації щодо звільнення низки керівників структурних підрозділів центрального апарату та територіальних органів ДФС, які мають бути звільнені з посад в рамках виконання Закону України «Про очищення влади». І ми ці рекомендації виконаємо».

Люстраційні процеси у ДФС тривають більше року. Це вже третя хвиля звільнень у ДФС в рамках виконання Закону «Про очищення влади», яке розпочалося восени 2014 року. Наразі вже звільнено 295 посадовців ДФС, які підпадають під дію цього закону.

«Ми розуміємо необхідність оновлення кадрів та вимоги суспільства щодо очищення системи», - підкреслив голова відомства. Нагадаємо, що Міністерство фінансів України затвердило нову структуру та новий штатний розпис Державної фіскальної служби. Найближчим часом буде розпочато процес відбору фахівців на різні посади за абсолютно новою удосконаленою процедурою, яку для ДФС розробив консорціум незалежних HR-консультантів.

Податкова міліція викрила ухилення від сплати податків на суму 30,3 млн. грн. на ринку торгівлі транспортними засобами

Співробітниками податкової міліції Київської області до ЄРДР внесено відомості про вчинення кримінального правопорушення за ч.3 ст.212 КК України за фактом ухилення від сплати податків посадовими особами підприємства, яке здійснює діяльність у сфері оптової та роздрібної торгівлі транспортними засобами.

Встановлено, що зазначені посадові особи у період з 2012 по 2014 рік шляхом проведення сумнівних операцій з придбання інформаційно-консультаційних послуг ухилились від сплати податків на суму 30,3 млн. гривень.

Слідчо-оперативні заходи тривають.

Державна фіскальна служба робить важливий крок задля реалізації Угоди про Асоціацію Україна-ЄС

Голова Державної фіскальної служби України Роман Насіров зустрівся з керівником Департаменту митного і податкового адміністрування Міністерства фінансів Німеччини Юліаном Вюртенбергером напередодні відкриття Українсько-Німецького бізнес-форуму в Берліні.

Головна тематика зустрічі – реалізація проекту Twinning - «Підтримка Державної фіскальної служби України в реалізації елементів інтегрованого управління кордонами в митній сфері» в рамках виконання Угоди про Асоціацію Україна-ЄС. У реалізації проекту бере участь міжнародний консорціум представників відповідних міністерств та відомств з Німеччини, Польщі та Литви.

Під час зустрічі було обговорено участь німецьких експертів у вдосконаленні роботи ДФС України в напрямі реформування митної сфери. Вже наступного тижня німецька делегація відвідає Україну в рамках реалізації даного проекту. 

Податкова міліція припинила діяльність міжрегіонального «конвертцентру» з обігом понад 500 млн. грн.

Працівниками податкової міліції Харківської області спільно із колегами з Дніпропетровської області у рамках розслідування кримінального провадження, зареєстрованого за ч. 3 ст. 212 КК України, припинено діяльність «конвертаційного центру».

Встановлено, що центр надавав послуги з формування незаконного податкового кредиту та переведення безготівкових коштів у готівку.

Замовниками зазначених послуг були підприємства реального сектору економіки Харківської, Дніпропетровської та Київської областей.

Так, протягом 2014-2015 років учасники «конверту» створили понад 40 фіктивних підприємств, за допомогою яких формувався штучний податковий кредит для замовників.

За попередніми підрахунками загальний обсяг виведених у «тіньовий» обіг коштів склав понад 500 млн. грн. Ймовірні втрати бюджету складають близько 80 млн. грн.

Працівниками податкової міліції здійснено 35 обшуків в автомобілях, житлових та офісних приміщеннях, якими користувалися «конвертатори».

Під час обшуків виявлені та вилучені 44 печатки фіктивних підприємств, документація, комп’ютерна техніка, на якій зберігалися бухгалтерські відомості, та майже 259 тис. грн. готівки.

Слідчо-оперативні заходи тривають.

Розпочався он-лайн обмін попередньою митною інформацією між Україною та Республікою Білорусь

Електронний обмін попередньою інформацією між українськими та білоруськими митниками сприятиме удосконаленню митного контролю та оформлення, а також значно зменшить вплив людського фактору на митницях. Про це заявив Перший заступник Голови ДФС Сергій Білан під час брифінгу з нагоди офіційного запуску електронної системи обміну попередньою інформацією про товари та транспортні засоби між митними органами Республіки Білорусь та України (PRINEX) 22 жовтня 2015 року в пункті  пропуску «Нова Гута» (Білорусь).

«Обмін інформацією між митними органами був і раніше, але він не здійснювався у режимі реального часу та не був системним. З впровадженням цієї системи ми отримуємо більш плідну взаємодію між митними органами двох країн та фактично он-лайн інформацію про всі товари та транспорт, які перетинають кордон», - зазначив Сергій Білан.

За словами Першого заступника Голови ДФС, запровадження проекту дозволить суттєво скоротити терміни проведення процедур митного контролю при перетині кордону, надасть можливість ефективно застосовувати систему управління ризиками, збільшить точність декларування товарів, скоротить кількість контрабанди а також знизить корупційні ризики на митниці.

«Основна проблема, якщо брати дані органів статистики Республіки Білорусь та України, – у дисбалансі між інформацією про товари, які виїхали з однієї країни та в’їхали в іншу. Нажаль, нечесні підприємці іноді використовують підміну документів. Оформлюється на виїзд з країни один товар, відбувається підміна документів, і в іншу країну їде товар, який має іншу вартість або код. Завдяки запровадженню системи, митники в автоматичному режимі одразу після оформлення декларації бачать, який вантаж, де оформлювався та через який пункт пропуску буде переміщуватися в одну чи іншу країну з метою подальшого митного оформлення», - підкреслив Сергій Білан. Це, за його словами, знизить ризики, що сприятиме протидії контрабанді, та спростить для підприємців процедуру проходження митного контролю на кордоні.

Довідково. Створення надійної й захищеної системи обміну попередньою інформацію між митними органами двох країн із залученням експертів Європейського Союзу розпочалось у 2013 році. Донором проекту виступив ЄС, який надав для його реалізації 3,7 млн. євро.

До роботи над створенням системи PRINEX разом із фахівцями  ДФС та Державного митного комітету Республіки Білорусь долучились Представництво Міжнародної організації з Міграції в Білорусі та Україні та Міжнародний центр з розвитку міграційної політики. Для успішної реалізації проекту було встановлено спеціалізоване комп’ютерне обладнання, удосконалено інформаційно-технологічну та комунікаційну інфраструктуру всіх автомобільних пунктів пропуску на кордоні між Україною та Республікою Білорусь.

Податкова міліція у Києві викрила «конвертцентр» з обігом 102 млн. грн.

Співробітниками податкової міліції у м. Києві в рамках розслідування кримінального провадження, зареєстрованого за ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 212 КК України, припинено діяльність «конвертаційного центру».

Встановлено, що легальні підприємства перераховували безготівкові грошові кошти за нібито придбані товарно-матеріальні цінності, надані послуги та виконані роботи на розрахункові рахунки «транзитних» суб`єктів господарювання.

У подальшому кошти знімалися готівкою учасниками центру (нібито з метою закупівлі товарно-матеріальних цінностей) та передавалися посадовим особам реального сектору економіки.

За послуги конвертації злочинці отримували 10-11% від суми переданих коштів.

Оперативними підрозділами здійснено 13 обшуків в офісах, автомобілях та за місцями проживання фігурантів центру.

Під час обшуків вилучені 400 тис. грн. готівкою, 7 печаток, мобільні телефони, комп’ютерна техніка, електронні носії інформації та документація, яка свідчить про протиправну діяльність.

Орієнтовний обіг проконвертованих центром протягом 2013-2015 років коштів склав понад 102 млн. гривень, ймовірні втрати бюджету складають близько 17 млн. гривень.

Оперативно-слідчі заходи тривають.

Податковою міліцією викрито посадовців підприємства, які не сплатили 4,3 млн. грн. податків

Співробітниками податкової міліції Луганської області зареєстровані кримінальні провадження за ч.3 ст.212 та ч.2 ст.258-5 КК України за фактом ухилення від сплати податків та фінансування тероризму посадовими особами підприємства, що здійснює діяльність у сфері виробництва м’ясних продуктів.

Встановлено, що в період з 2014 по 2015 рік зазначені особи, здійснюючи господарську діяльність на непідконтрольній території України, придбали у підприємств куряче і свине м’ясо, спеції та добавки, використавши їх для виробництва м’ясної продукції.

Готова продукція в подальшому реалізовувалася на непідконтрольній території України, а одержані від реалізації доходи частково спрямовувалися для фінансового та матеріального забезпечення терористичної організації «Л.Н.Р.».

Зазначені операції не були відображені в бухгалтерській звітності підприємства, що призвело до ухилення від сплати податків на суму 4,3 млн. гривень.

Тривають слідчі дії зі встановлення кола осіб, причетних до скоєння кримінального правопорушення.

АС «Єдине вікно подання електронної звітності» ДФС користуються майже 997,5 тис. платників податків

У 2015 році Автоматизованою системою «Єдине вікно подання електронної звітності» Державної фіскальної служби користуються майже 997,5 тис. суб’єктів господарювання.

Крім основних функцій (приймання податкової звітності платників податків,  яку вони надають в електронній формі, та реєстрація податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних), портал забезпечує низку інших електронних сервісів для платників податків.

Так, з початку 2015 року АС «Єдине вікно подання електронної звітності» ДФС опрацьовано понад 234 тис. електронних повідомлень про відкриття/закриття рахунків платників податків у банках та інших фінансових установах.

Один з найпопулярніших електронних сервісів ДФС – надання виписки з Єдиного реєстру податкових накладних як покупцю, так і продавцю. З початку 2015 року опрацьовано понад 28,5 млн. таких запитів.

Не меншим попитом користується послуга з укладання договору з територіальними органами ДФС «Про визнання електронних документів» у електронній формі. Протягом січня – вересня 2015 року було укладено понад 463 тис. таких договорів з платниками податків.

Також користувачів цікавить інформація з реєстру платників. Протягом 9 місяців поточного року було опрацьовано понад 40,6 тис. запитів з цієї теми.

З метою інформування платників податків щодо наявних податкових ризиків та заходів щодо їх усунення фіскальною службою розроблено автоматизоване програмне забезпечення по формуванню електронних повідомлень – «Податковий асистент».

Для інформаційної підтримки та технічної допомоги суб`єктам господарювання функціонує call – центр ДФС, яким з початку 2015 року надано майже 182,4 тис. консультацій з питань подання електронної податкової звітності та реєстрації  податкових накладних.

Роман Насіров: Результати роботи ДФС самі кажуть про вірно обраний шлях реформування служби

Державна фіскальна служба виконала завдання Уряду і до бюджету в якості податків і зборів перераховано навіть більше, ніж було очікувано. Про це повідомив Голова ДФС Роман Насіров під час брифінгу.

«Щодо виконання прямого обов'язку ДФС – наповнення державного бюджету. Платники податків вже сплатили за 9 місяців 341,4 млрд. грн. до державного бюджету. Взятий платниками податків темп дозволив перевиконати завдання Мінфіну майже на 20 мільярдів гривень, з яких 15,3 млрд. грн. було враховано при збільшенні дохідної частини державного бюджету у вересні поточного року», - наголосив Роман Насіров.

Такі надходження дали змогу, в першу чергу, профінансувати підвищення соціальних стандартів та частково профінансувати програму зі зменшення державного боргу перед українськими підприємствами, який було накопичено за попередні роки.

«Ми зменшили загальний обсяг переплат на 2,2 млрд. грн., у тому числі й зменшили переплату податку на додану вартість на майже 1,7 млрд. грн.. Платникам податків на рахунки відшкодовано ПДВ 45,5 млрд. грн. за 9 місяців, з них – 25,5 млрд. грн. в автоматичному режимі. До кінця року заплановано відшкодування приблизно 29,5 млрд. грн.», - зауважив Голова ДФС.

Однією з найважливіших складових по спрощенню роботи бізнесу можна вважати переведення низки сервісів в електронну форму. Так, на веб-порталі ДФС, у рамках спрощення процедури адміністрування підакцизних товарів, у вільному доступі вже розміщується інформація Єдиного реєстру ліцензій. До кінця року така звітність матиме зручну форму для миттєвого отримання платниками потрібних даних. Крім того, ще до 1 січня наступного року планується замінити паперові ліцензії електронними та надалі зробити їх безстроковими.

Запроваджується електронний обмін документами, які стосуються, зокрема, ліцензування, виключно в електронному вигляді подаватимуться заявки на виготовлення та придбання акцизних марок.

Також ДФС продовжує активно працювати над спрощенням звітності: запроваджуються нові спрощені форми податкових декларацій  з податку на прибуток підприємств, з податку на додану вартість, з єдиного податку третьої та четвертої групи для юридичних осіб, з земельного податку та про майновий стан і доходи.

Триває і перебудова структури податкового та митного аудиту. За словами Романа Насірова, більшість аудиторів буде сконцентровано на обласному рівні, що мінімізуватиме корупційні ризики та зменшить адміністративний тиск на платників податків.

«Удосконалюється методологія адміністрування ризиків, що дозволить усунути адміністративний тиск на сумлінних платників та підвищити увагу до ризикових категорій.  Також  спрощуються митні процедури, що  сприяє скороченню витрат часу на митне оформлення, забезпечує доставку вантажів у встановлені строки, дозволяє охопити податковим контролем лише окремі ризикові операції. Завдяки цьому комплексу факторів разом з електронним адмініструванням ПДВ на кінець року ми суттєво скоротимо кількість позапланових та зустрічних перевірок», - підкреслив Роман Насіров.

Керівництво Державної фіскальної служби веде також активну міжнародну роботу. Зокрема, досягнуто домовленості з податковими та митними адміністраціями США, Великобританії, Канади, Литви, Польщі та інших країн про технічну допомогу в процесі проведення реформи ДФС. З вересня також в ДФС почав працювати постійний представник МВФ з метою ефективного впровадження інституційної реформи ДФС. Нарешті відновлено масштабні митні проекти з Румунією та Польщею. Планується відкриття сучасних європейських автомобільних пунктів пропуску на українсько-румунському та українсько-польському кордонах.

Також ДФС очікує на підтримку Федерального Міністерства фінансів Німеччини у процесі імплементації реформ та на технічну допомогу для реалізації існуючих проектів. Німецька сторона готова надати на умовах секондменту радника для реалізації реформи митного напряму ДФС.

Головне управління ДФС у Запорізькій області

Майже 10 тисяч робітників легалізували фахівці фіскальної служби Запорізької області

Протягом січня-вересня 2015 року органами Головного управління ДФС у Запорізької області проведено 189 перевірок діяльності приватних підприємців та підприємств щодо дотримання закону під час виплати зарплатні громадянам, які на них працюють. Як зазначає начальник Головного управління ДФС у Запорізькій області Олексій Кавилін, За результатами цих перевірок нараховано понад 14,5 мільйона гривень податку на доходи фізичних осіб та штрафних санкцій, а також та 4,4 мільйона гривень єдиного соціального внеску.

- З початку року завдяки роботі фахівців фіскальної служби регіону  легалізовано працю майже 10 тисяч робітників, які працювали неофіційно. Цим громадянам виплачено понад 9,7 мільйона гривень офіційного доходу. Додаткові надходження до бюджету склали понад 5 мільйонів гривень податків і зборів, - повідомив Олексій Кавилін.

Приміром, одне з порушень вимог законодавства було зафіксовано при перевірці підприємства, яке займається ватажним автотранспортом. Податківці виявили одразу 9 водіїв, які працювали без належного працевлаштування. Додаткові надходження від вказаного підприємства склали майже 12 тисяч гривень, серед яких 3,6 тисячі гривень ПДФО та 8,3 тисячі гривень єдиного соціального внеску.

Запорізькі податківці виявили підприємство, яке скуповувало молоко у "мертвих душ"

Цей факт встановили запорізькі податківці під час роботи з легалізації ринку зайнятості населення. Так, нещодавно співробітники ГУ ДФС області провели перевірку на одному із підприємств регіону, яке спеціалізувалось на перероблені та виробництві молочних продуктів.

Під час перегляду авансових звітів та форми 3-ДФ, встановлено, що підприємці закуповували молоко у громадян, яких уже не було серед живих. За документами їм було "виплачено" понад 53 тисячі гривень. Насправді цю схему посадові особи реалізовували з метою ухилення від сплати податків і зборів.

Також підприємство мало заборгованість перед бюджетом у вигляді утриманого при нарахуванні, але не перерахованого до бюджету при виплаті заробітної плати податку на доходи фізичних осіб у сумі понад 376 тисяч гривень.

У результаті перевірки до бюджету донараховано податку на доходи фізичних осіб з урахуванням штрафних санкцій та пені у сумі майже 700 тисяч гривень.

Запорізькі оперативники виявили недоплату соціальних внесків на майже півтора мільйона гривень

Одне із підприємств обласного центру займалось продажем різних побутових товарів. Його службові особи, маючи грошові кошти на розрахунковому рахунку та в касі підприємства, умисно ухилились від сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове соціальне страхування, що призвело до фактичного ненадходження до фондів загальнообов'язкового держаного соцстрахування коштів у сумі понад 1,4 мільйона гривень.

За матеріалами співробітників оперативних підрозділів відносно службових осіб цього підприємства розпочато кримінальне провадження за ч.1 ст.2121 КК України.

Усього за минулий тиждень до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості за 5 кримінальними правопорушеннями, у т.ч. 1 –  за фактом ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах (ч.3 ст.212 КК України), 1 – за ухилення від сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування (ст.2121 КК України) та  3 – за іншими статтями Кримінального кодексу України. Із незаконного обігу оперативники вилучили товарно-матеріальних цінностей на загальну суму 120 тисяч гривень.

Платники Запорізької області перерахували до місцевої скарбниці понад 466 мільйонів гривень плати за землю

За січень – вересень поточного року до місцевих бюджетів надійшло 466,4 мільйона гривень плати за землю, в тому числі від юридичних осіб – понад 380 мільйонів гривень та від фізичних осіб – 86 мільйонів гривень. Як повідомив начальник Головного управління ДФС у Запорізькій області Олексій Кавилін, у порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження від плати за землю збільшились майже на 90 мільйонів гривень або на 24%.

– Тільки за вересень місцеві скарбниці поповнилися 50 мільйонами гривень, 42 мільйони гривень від вказаної суми перерахували юридичні особи та ще майже 8 мільйонів гривень – фізичні особи. За вересень минулого року платники перерахували на майже 8 мільйонів гривень менше. Найбільше коштів за землю до бюджету направили запоріжці – майже 200 мільйонів гривень або 42% від загальної суми надходжень по області. Далі за рівнем надходжень м. Енергодар – майже 53 мільйони гривень, м. Бердянськ – 30 мільйонів гривень та м. Мелітополь – 20 мільйонів гривень, – зазначає Олексій Кавилін.

За результатами звірок, проведених разом з територіальними підрозділами Держземагентства у Запорізькій області та Регіональним відділенням Фонду державного майна України по Запорізькій області, 38 СГД залучено до оподаткування, річна сума нарахувань яких складає майже 600 тисяч гривень, а загальна площа земельних ділянок – 21,6 га.

Крім цього, проведеними територіально-дільничими обстеженнями залучено до оподаткування 66 суб’єктів господарської діяльності, які користувалися земельними ділянками без належного оформлення. Їхня загальна площа складає 7,78 га, отже річна сума додаткових надходжень до місцевих бюджетів – 352 тисячі гривень.

На теперішній час існує значна кількість договорів оренди, у яких встановлена річна сума орендної плати за землю, яка не відповідає вимогам чинного законодавства (нижче 3 відсотків нормативної грошової оцінки). За умови укладання додаткових угод до таких договорів оренди, додаткові надходження складуть майже 10 мільйонів гривень на рік.

Цього року по 18 договорах оренди рішеннями суду змінено розмір орендної плати за землю. Орендарями вже подані декларації до збільшення по зазначених договорах, річні додаткові надходження склали 1,6 мільйона гривень. За останній час подані декларації до збільшення по 186 договорах, річні додаткові надходження склали майже 9 мільйонів гривень.

Крім того, протягом цього року у 7 землекористувачів – боржників вилучено земельні ділянки площею 21,9 га та ще 38 аналогічних звернень направлено до відповідних місцевих рад Запорізької області. Ці земельні ділянки мають бути перерозподілені між новими платоспроможними суб'єктами.

Запорізькі платники отримали понад 28 тисяч ключів цифрового підпису

У Запорізькому регіоні з початку року в Акредитованому центрі сертифікації ключів цифрового підпису та його відділеннях запорізькі платники отримали 28,6 тисячі ключів електронного цифрового підпису. Тільки за минулий місяць їх видано 1,9 тисячі та за три тижні жовтня цього року понад 560 запорізьким платникам вже надано понад 2 тисячі сертифікатів.

Як зазначив начальник Головного управління ДФС у Запорізькій області Олексій Кавилін, найактивніше послугами Центру користуються підприємці – фізичні особи та громадяни області.

– Запорізькі платники активно переходять на електронну звітність, і про це свідчать цьогорічні показники звітності. Протягом вересня місяця до територіальних органів ДФС у Запорізькій області звітувало понад 13 тисяч платників податку, із яких майже 12 тисяч звітують засобами телекомунікаційного зв’язку, що становить 88,6%. Щодо адміністрування ПДВ, яке цього року перейшло виключно на електронний режим, органи фіскальної служби Запорізької області отримали звітність он-лайн майже від 118 тисяч платників цього податку, – підкреслив начальник Головного управління ДФС у Запорізькій області Олексій Кавилін.

Нагадаємо, у Запорізькій області бізнес та громадськість користуються можливістю безкоштовно отримувати посилені сертифікати електронного цифрового підпису в 5 відділеннях Акредитованого центру сертифікації ключів ДФС. Ключ електронного підпису оформлюється на два роки.

Перелік он-лайн послуг та інших електронних сервісів ДФС розміщено на веб-порталі Державної фіскальної служби України (http://sfs.gov.ua/) або на суб-сайті Головного управління ДФС у Запорізькій області (http://zp.sfs.gov.ua).

Посадові особи ДФС області провели понад 460 особистих прийомів громадян

З початку року посадовці фіскальної служби Запорізької області здійснили 463 особистих прийоми, 185 з яких для зручності громадян проведено на виїзді. Лише за вересень організовано 26 особистих прийомів.

Найбільш актуальні питання, з якими зверталися громадяни цього року, це питання оподаткування податком на доходи фізичних осіб – 133 звернення, щодо оподаткування доходів підприємницької діяльності (місцеві податки, загальна система оподаткування) – 64, щодо оподаткування ЄСВ – 38, плати за землю (земельний податок, орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності) – 34 звернення.

Нагадаємо, аби потрапити на особистий прийом до будь-якого керівника органів фіскальної служби, необхідно здійснити попередній запис. Із графіком проведення цих заходів та детальна інформація щодо прийомів громадян посадовими особами органів ГУ ДФС у Запорізькій області можна ознайомитися на сайті фіскальної служби регіону: http://zp.sfs.gov.ua.

Фахівці фіскальної служби області розглянули майже 480 письмових звернень від запоріжців

З них 96 – вирішено позитивно, 351 – роз’яснено, 1 повернуто авторові, 26 – надіслано за належністю, 5 визнано анонімним. Залишаються на виконанні (термін не настав) 34 звернення. Відповіді на розглянуті звернення надано без порушення термінів.

Усього з початку року до територіальних органів ГУ ДФС у Запорізькій області надійшло 513 письмових звернень громадян, з них: 510 заяв, 2 скарги та 1 пропозиція.

За вересень поточного року до територіальних органів ГУ ДФС у Запорізькій області надійшло 37 письмових звернень громадян.

Найбільше з початку року запоріжці інформували органи ДФС про ухилення від сплати податків – 155 фактів, у 136 заявах йшлося про необхідність проведення контрольно-перевірочної роботи, у 112 випадках заявники звертались до територіальних органів з метою отримання податкової консультації індивідуального характеру у відповідності до вимог ст.52 Податкового кодексу України.

Запорізькі платники сплатили понад 126 мільйонів гривень збору на спеціальне використання води та природного газу

За 9 місяців до зведеного бюджету надійшло майже 120 мільйонів гривень рентної плати за спеціальне використання води. Ця сума практично рівними частинами була перерахована до державного та місцевих бюджетів, тобто по майже 60 мільйонів гривень. Минулорічні показники свідчать, що сплата у 2015 році збільшилась на 14 мільйонів гривень або на 13%.

Органи фіскальної служби Запорізької області пропонують скасовувати дозволи на спеціальне водокористування суб’єктам господарювання, які протягом шести місяців не сплачують або сплачували у неповному обсязі збір.

Так, з початку року направлено звернення до Департаменту екології та природних ресурсів Запорізької обласної державної адміністрації щодо скасування дозволу підприємству, на рахунку якого міститься податковий борг у сумі понад 36 тисяч гривень.

Також за вказаний період до загального фонду державного бюджету від підприємств надійшло понад 6 мільйонів гривень збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ для споживачів усіх форм власності. Зазначимо, що у Запорізькій області таких підприємств нараховується чотири. У порівнянні з тогорічними показниками надходження збільшились на 14%.

Окрім цього, до місцевих бюджетів надійшов майже мільйон гривень туристичного збору. Сплачені суми збільшилися на 27 тисяч гривень. По Запорізькому регіону 630 суб'єктів сплачують відповідний платіж. При цьому найбільші суми забезпечили платники м. Запоріжжя, а також Мелітопольської, Бердянської та Приморської ОДПІ..

Запорізькі митники оформили понад 38 тисяч митних декларацій в електронному вигляді

За підсумками роботи 9 місяців 2015 року Запорізькою митницею ДФС оформлено 38 277 митних декларацій, 99,4% з яких – в електронному вигляді. Зокрема, у вересні поточного року цей показник становить 99,6%. У січні-вересні 2014 року митні декларації в електронному вигляді становили 99 відсотків від усього обсягу.

Фахівці митниці наголошують – розвиток системи електронного декларування товарів у Запорізькому регіоні має позитивні тенденції. Завдяки електронному декларуванню у вересні 2015 року середній час митного оформлення однієї митної декларації при експорті становив 50 хвилин, а імпортної – 1 годину 59 хвилин.

Також слід відзначити поширення електронного сервісу на здійснення інших митних формальностей. Так, на сьогоднішній день на виконання вимог статті 455 Митного кодексу України облік осіб, які здійснюють операції з товарами, ведеться автоматизовано шляхом обміну електронними документами. При цьому реєстр осіб, які здійснюють операції з товарами, ведеться централізовано ДФС у складі Єдиної автоматизованої інформаційної системи органів ДФС, у результаті взаємодії Єдиного банку даних про платників податків – юридичних осіб та Державного реєстру фізичних осіб – платників податків.