Информация от Бердянской налоговой инспекции на 2 декабря

02.12.2015 · 15:32 · Просмотров - 1021

Подборка материалов от Бердянской ОГНИ за неделю по 2 декабря

Бердянська ОДПІ повідомляє

16 грудня – останній день подання заяви для переходу на спрощену систему оподаткування з 1 кварталу 2016 року

Платникам податку, які бажають перейти із загальної системи оподаткування на спрощену з 1 кварталу 2016 року необхідно подати заяву про застосування спрощеної системи оподаткування.

Останній день подання такої заяви - 16 грудня 2015 року.

До поданої заяви додається розрахунок доходу за попередній календарний рік.

21 грудня 2015 року - останній день подання заяви про відмову від спрощеної системи оподаткування з 1 кварталу 2016 року.

За січень-литопад 2015 року вилучено незаконних товарів  на 3,5 млн. грн.

Як повідомив перший заступник начальника- - начальник оперативного управління Бердянської ОДПІ Артем Кавун,  за одинадцять місяців 2015 року в результаті посилення роботи з контролю на ринку підакцизних товарів встановлено 64 факти незаконної діяльності та вилучено з незаконного обігу товарів на суму  3 млн. 505,8 тис. грн., з них :

 • -  лікеро-горілчаних виробів на суму 1 млн. 359,2 тис. грн.,
 • -  спирту на  259,1 тис. грн.  
 • -  тютюнових виробів на суму 353,5 тис. грн.
 • -  ПММ на суму 1 млн. 783,3 тис. гривень.

Також припинена незаконна діяльність 2 «підпільних» цехів з незаконного виробництва алкогольної продукції.     

На 1,4 млн. грн. легалізовано товарів в резутаті операції «Акциз-2015»

 З метою очищення ринку підакцизних товарів від фальсифікату та незаконно ввезеної на територію України підакцизної продукції, збільшення надходжень акцизного податку до державного бюджету, активізації заходів із протидії незаконному обігу підакцизних товарів, в результаті проведення комплексу організаційно-практичних заходів у рамках операції «Акциз-2015» за матеріалами оперативного управління Бердянської ОДПІ до ЄРДР внесено 2 кримінальних правопорушення за ч.3 ст.204 КК України, встановлено 52 фактів незаконної діяльності та вилучено з незаконного обігу товарів  на суму 1 млн. 364,3 тис. грн., з них :

 • -  лікеро-горілчаних виробів на суму 996,7 тис. грн.,
 • -  спирту на  194,3 тис. грн.  
 • -  тютюнових виробів на суму 151,6 тис. грн.,
 • - паливно – мастильних матеріалів на суму 1млн. 617,5 тис. грн.

Припинена незаконна діяльність «підпільного» цеху з незаконного виробництва алкогольної продукції-  зазначив перший заступник начальника- - начальник оперативного управління Бердянської ОДПІ Артем Кавун.

За 11 місяців 2015 рік бердянські податківці відповіли на 44 звернення громадян

За словами начальника Бердянської ОДПІ Олени Кроуц, за одинадцять місяців 2015 року до Бердянської ОДПІ надійшло 44 письмових звернень громадян. Основна тематика зверенеь  - з’ясування процедури відмови від реєстраційного номера облікової картки платника податку, повідомлення про можливі порушення податкового законодавства та надання податкових консультацій. Також спеціалістами Бердянської ОДПІ надано відповіді на 4 запита на публічну інформацію.

Протягом січня-листопада п.р. керівним складом та посадовими особами Бердянської ОДПІ здійснено 34 особистих прийомів. Основні питання порушені громадянами на особистих прийомах стосувалися роз’яснення законодавства відносно плати за землю, податку на додану вартість, єдиного соціального внеску, реєстрації платників та  відмови від реєстраційного номера облікової картки платника податку.

Близькл 10 тисяч адмінпослуг надано Центром обслуговування платників Бердянської ОДПІ

Центром обслуговування платників податків Бердянською ОДПІ з початку  2015 року було надано 9993   адміністративних послуг. Зокрема, видано 6195 карток платників податків, видано 1181 довідки про відсутність заборгованості з платежів до бюджету, зареєстровано 867 книг обліку розрахункових операцій та 259  книги обліку доходів і витрат, - підкреслила начальника Бердянської ОДПІ Олена Круц.

Запрошуємо на інформаційний семінар

09 грудня  2015 року о 14-00 Бердянська ОДПІ проводить інформаційний семінар на тему: «Актуальні питання щодо застосування положень Податкового кодексу України та Закону «Про ЕСВ» з платниками податків юридичними та фізичними особами-підприємцями м. Бердянська та Бердянського району.

Семінар відбудеться у приміщенні Бердянської ОДПІ за адресою м. Бердянськ, пр. Праці, 20, актова зала.

Новини законодавства

Як оподатковуватимуться доходи трудових мігрантів за новим Законом

З’явився текст ухваленого Закону України «Про зовнішню трудову міграцію» від 05.11.2015 р. № 761-VIII.

Дія цього Закону поширюється на трудових мігрантів, які (ч. 1 ст. 2 Закону):

 • працюють на підставі трудового договору (контракту);
 • самостійно забезпечують себе роботою;
 • надають оплачувані послуги (виконують роботи);
 • здійснюють іншу оплачувану діяльність, не заборонену законодавством держави перебування.

Окрім того, дія охоплює ще й членів сімей трудових мігрантів (ч. 2 ст. 2 Закону)..

Окремої уваги заслуговує ст. 19  Закону «Оподаткування доходів трудових мігрантів». Згідно із нею, оподаткування доходів трудових мігрантів здійснюється в порядку та розмірах, установлених державою перебування, якщо інше не передбачено міжнародними договорами.

Резиденти України з урахуванням норм міжнародних договорів мають право на зарахування податків і зборів, сплачених за межами України, під час розрахунку податків і зборів в Україні відповідно до норм, установлених ПКУ.

Під час перебування за межами України трудовий мігрант зобов’язаний забезпечити повноту та своєчасність сплати податків і зборів за майно, розташоване на території України, що належить йому на праві власності чи перебуває в оренді, зокрема, шляхом призначення вповноваженої особи.

Щодо реєстрації Договорів про визнання електронних документів

Розпочав роботу доопрацьований електронний сервіс «Реєстрація договорів про визнання електронних документів».

ДФС спрощено процес укладання Договорів, надісланих в електронній формі, а саме, починаючи  з 25.11.2015 платником укладається один Договір з органом ДФС за основним місцем обліку, який надає право подавати електронні документи до будь-якого органу ДФС, в якому такий платник перебуває на обліку.

Договір, укладений платником до 25.11.2015 з органом ДФС за основним місцем обліку, є чинним з моменту його підписання та діє до закінчення строку чинності посилених сертифікатів відкритих ключів.

Договір з органом ДФС за неосновним місцем обліку не укладається.

Для формування та подання Договору розроблено новий електронний формат за кодом J(F)1391004.

Порядок оформлення результатів документальних перевірок

В Міністерстві юстиції України 26 жовтня 2015 року за №1300/27745 зареєстровано наказ Міністерства фінансів України «Про затвердження Порядку оформлення результатів документальних перевірок дотримання законодавства України з питань державної митної справи, податкового, валютного та іншого законодавства платниками податків – юридичними особами та їх відокремленими підрозділами» від 20.08.2015 №727.

Наказом скасовуються накази Державної податкової адміністрації України від 22.12.2010 №984 «Про затвердження Порядку оформлення результатів документальних перевірок з питань дотримання податкового, валютного та іншого законодавства», зареєстрований у Міністерстві юстиції України 12 січня 2011 року за №34/18772, та Міністерства фінансів України від 21.03.2012 №377 «Про затвердження Порядку оформлення результатів проведення митними органами перевірок», зареєстрований у Міністерстві юстиції України 25 квітня 2012 року за №622/20935.

Порядок розроблено для застосування посадовими особами контролюючих органів при оформленні результатів документальних перевірок платників податків – юридичних осіб, їх відокремлених підрозділів, постійних представництв та представництв нерезидентів.

З набранням чинності цього порядку встановлюється єдиний порядок оформлення матеріалів документальних перевірок платників податків дотримання податкового, валютного та іншого законодавства, та з урахуванням особливостей проведення та оформлення матеріалів документальних планових та позапланових перевірок дотримання законодавства з питань державної митної справи.

Визначені основні вимоги до форми, структури та змісту акта (довідки) документальної перевірки, інформативних додатків до акта (довідки), порядок підписання, реєстрації та зберігання.

Визначено порядок розгляду поданих платником податків заперечень до акту (довідки) документальної перевірки в контролюючому органі, обік результатів такого розгляду та врахування їх при прийнятті податкових повідомлень-рішень.

Дія Порядку не поширюється на оформлення результатів перевірок контрольованих операцій відповідно до статті 39 розділу І Податкового кодексу.

ЗМІНИ ДО ПОРЯДКУ НАДАННЯ ДЕРЖАВНОЮ ФІСКАЛЬНОЮ СЛУЖБОЮ УКРАЇНИ ІНФОРМАЦІЇ З ДЕРЖАВНОГО РЕЄСТРУ ФІЗИЧНИХ ОСІБ

У Мін’юсті України зареєстровано 21.10.2015 р. за № 1278/27723 спільний наказ Мінсоцполітики України та Мінфіну України, яким затверджено Зміни до Порядку надання Державною фіскальною службою України інформації з Державного реєстру фізичних осіб — платників податків про наявність доходів та джерела їх отримання фізичними особами, які надають соціальні послуги, затвердженого спільним наказом від 08.05.2015 р. № 492/497. Змінами, зокрема, передбачено, що органи соціального захисту населення (Мінсоцполітики України) надають запити до ДФС, а ДФС — відповіді на запити органам соціального захисту населення виключно в електрон-ній формі з використанням засобів технічного та криптографічного захисту інформації згідно з вимогами законодавства з питань захисту інформації. Органи соціального захисту населення та ДФС реєструють запити і відповіді на запити в журналах обліку запитів і відповідей на запити. Органи соціального захисту населення щокварталу формують запит і подають його до ДФС. У разі якщо відповідь, що надійшла від ДФС до органу соціального захисту населення, пошкоджена, її структура не відповідає структурі, затвердженій Протоколом згідно з п. 3 розділу I вищезазначеного Порядку, або виявлено порушення вимог щодо накладення на відповідь електронного цифрового підпису, орган соціального захисту населення в електронній формі інформує про це ДФС. ДФС протягом одного робочого дня, що настає після дня отримання належного повідомлення від органу соціального захисту населення, зобов’язана надати коректно сформовану відповідь на заміну раніше наданої. Наказ набирає чинності з дня опублікування.  – з 24.11. 2015. (Наказ від 01.10.2015 р. № 978/845)

Роз’яснення законодавства

Яка дата вважається датою надходження валютної виручки

Абзацом першим п. 2 постанови Правління Національного банку України від 03 вересня 2015 року № 581 «Про врегулювання ситуації на грошово-кредитному та валютному ринках України» (далі – постанова № 581) встановлено вимогу щодо обов’язкового продажу на міжбанківському валютному ринку України надходжень в іноземній валюті із-за кордону на користь юридичних осіб, які не є уповноваженими банками, фізичних осіб - підприємців, іноземних представництв (крім офіційних представництв), на рахунки, відкриті в уповноважених банках для ведення спільної діяльності без створення юридичної особи, а також надходжень в іноземній валюті на рахунки резидентів, відкриті за межами України на підставі індивідуальних ліцензій Національного банку України.

Уповноважений банк зобов’язаний попередньо зараховувати надходження в іноземній валюті, на які згідно з абзацом першим п. 2 Постанови № 581 поширюється вимога щодо обов’язкового продажу, на окремий аналітичний рахунок балансового рахунку 2603 «Розподільчі рахунки суб’єктів господарювання» (далі – розподільчий рахунок). Виключно на наступний робочий день після дня зарахування таких надходжень на розподільчий рахунок уповноважений банк зобов’язаний без доручення клієнта здійснити обов’язковий продаж надходжень в іноземній валюті в розмірі 75 відсотків (абзаци другий, сімнадцятий – двадцять перший п. 2 Постанови № 581).

Пунктом 5.2 розд. 5 Інструкції про порядок відкриття, використання і закриття рахунків у національній та іноземній валюті, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 12 листопада 2003 року № 492 зі змінами та доповненнями (далі – Інструкція), визначено, що поточний рахунок в іноземній валюті відкривається суб’єкту господарювання, зокрема для зберігання грошей і проведення розрахунків у межах законодавства України в безготівковій та готівковій іноземній валюті, для здійснення поточних операцій, визначених законодавством України.

Кошти в іноземній валюті, перераховані з-за кордону нерезидентом, зараховуються на поточні рахунки резидентів – юридичних осіб через розподільчі рахунки (п. 5.3 розд. 5 Інструкції).

При цьому, ст. 1 Закону України від 23 вересня 1994 року № 185/94-ВР «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті» зі змінами та доповненнями передбачено, що виручка резидентів у іноземній валюті підлягає зарахуванню на їх валютні рахунки в уповноважених банках.

Крім того, відповідно до п. 2.3 розд. 2 Інструкції про порядок здійснення контролю за експортними, імпортними операціями, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 24 березня 1999 року № 136, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 28 травня 1999 року за № 338/3631 зі змінами та доповненнями, банк знімає експортну операцію резидента з контролю після зарахування виручки за цією операцією на поточний рахунок останнього.

Таким чином, датою надходження виручки в іноземній валюті є дата надходження коштів на поточний рахунок резидента, який здійснив експортну операцію.

Відповідне питання – відповідь розміщено у категорії 114 Бази знань, що знаходиться на сервісі «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс»  офіційного веб-порталу ДФС України. 

ДФС не проти факсиміле на первинці, але не на спеціалізованих і типових формах

  ДФС повідомила (лист від 20.11.2015 р. № 24762/6/99-95-42-03-15): використання факсимільного відтворення підпису при оформленні первинних документів за письмовою угодою сторін, у якій містяться зразки відповідного аналога їх власноручних підписів, не порушує законодавства України, окрім випадків застосування первинних документів типових і спеціалізованих форм, якими не передбачено використання факсимільного відтворення підпису.

Необоротні активи не використовували в госпдіяльності: як нарахувати ПДВ при анулюванні реєстрації платником податку?

У листі  від 12.11.2015 р.  № 24137/6/99-99-19-03-02-15  ДФС розглянула питання щодо визначення податкових зобов'язань за необоротними активами, суми ПДВ за якими були включені до складу податкового кредиту. При цьому такі активи на момент анулювання реєстрації особи як платника ПДВ не були використані в оподатковуваних операціях у межах госпдіяльності платника.

В описаному випадку платник податку повинен не пізніше дати анулювання реєстрації нарахувати податкові зобов'язання за такими необоротними активами виходячи з їх звичайної ціни, визначеної на момент такого нарахування.

Своєчасно зареєстрований розрахунок коригування на зменшення податкових зобов’язань показують у періоді складання

У листі  від 16.11.2015 р. № 24343/6/99-99-19-03-02-15 ДФС розглянула питання щодо зменшення податкових зобов’язань постачальником на підставі розрахунку коригування, який був складений в одному місяці, а зареєстрований в ЄРПН без порушення 15-денного строку в іншому.

На підставі такого розрахунку коригування«постачальник зменшує податкові зобов'язання в декларації, яка подається за результатами звітного періоду, у якому складено такий розрахунок коригування».

При безоплатній передачі товарів ПДВ нараховують два рази

У листі  від 11.11.2015 р. № 25227/10/28-10-06-11  ДФС розповіла про обкладення ПДВ операцій із безоплатного постачання товарів. 

При безоплатній передачі товарів або необоротних активів, при придбанні яких було відображено податковий кредит, платнику податків слід відобразити податкові зобов’язання двічі, а саме:

 • «відсторнувати» свій податковий кредит;
 • відобразити податкові зобов’язання з безоплатної передачі.

ДФС про особливості реєстрації в ЄРПН розрахунків коригування, що передбачають зменшення компенсаційної вартості товарів/послуг, у т.ч. складених до 01.02.2015 р.

ДФСУ в листі від 16.11.2015 р. № 24356/6/99-99-19-03-02-15 розглянула питання щодо порядку реєстрації в ЄРПН розрахунків коригування до податкових накладних, у т.ч. — із датою складання до 01.02.2015 р.

Зокрема, розрахунок коригування, що передбачає зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, складений до податкової накладної (у т.ч. — із датою складання до 01.02.2015 р.) на покупця — платника податку, підлягає реєстрації в ЄРПН починаючи з 29.07.2015 р. отримувачем (покупцем) таких товарів/послуг;

 • порядок складання розрахунку коригування та його реєстрації в ЄРПН аналогічнийпорядку, передбаченому для податкових накладних (п. 21 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 22.09.2014 р. № 957). Тож строкиреєстрації податкових накладних в ЄРПН, визначені п. 39 підрозділу 2 р. XX ПКУ, застосовуються й до реєстрації в ЄРПН розрахунків коригування;
 • зважаючи на те, що строк реєстрації в ЄРПН податкової накладної/розрахунку коригування обмежений 180 календарними днями із дати їх складання, постачальник у разі зменшення суми компенсації на його користь має право зменшити суму податкових зобов’язань лише після реєстрації отримувачем в ЄРПН розрахунку коригування до податкової накладної, але не пізніше ніж 365 календарних днів із дати його складання.

Чи включаються суми поверненого судового збору в доходи єдинника

ДФСУ в листі  від 20.11.2015 р. № 24785/6/99-99-10-03-02-15 роз’яснила: сплачені платником єдиного податку суми компенсації витрат на оплату судового збору, повернені за рішенням суду третьою особою на її поточний рахунок, включаються в дохід такого платника єдиного податку.

Щодо повернення судового збору на підставі ст. 7 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 р.  № 364, то такі суми підпадають під дію пп. 5 п. 292.11 ПКУ та не включаються в дохід платника єдиного податку, оскільки за своєю правовою природою є повернення передплати за отримання послуг суду за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень.                                        

ДФС погоджується, що помилка в платіжці із кодом доходів бюджету не означає несплату податку

  ДФС у листі від 20.11.2015 р. № 24785/6/99-99-10-03-02-15 надала відповідь на запитання платника податку:

чи застосовується до платника податків ст. 126 ПКУ в разі сплати податкових зобов’язань платником податків до відповідного бюджету на неправильний рахунок?

Якщо платник податків неправильно заповнив реквізити платіжних документів або спрямував кошти на неправильний код бюджетної класифікації (тобто не на код, за яким повинні бути погашені податкові зобов'язання), то кошти не надійдуть до відповідного рахунка відповідного району, а отже, не погаситься сума податкового зобов'язання платника податків.

Водночас ДФС погоджується із позицією ВСУ в постанові від 16.06.2015 р. № 21-377а-15, за якоюпомилка при визначенні коду бюджетної класифікації, за умови надходження коштів до відповідного бюджету в установлений законодавством строк, не вважатиметься порушенням законодавства.

Продавець не зареєстрував податкову накладну, але показав суму ПДВ у декларації: чи буде штраф за порушення правил ведення податкового обліку

У листі від 20.11.2015 р. № 24784/6/99-99-10-03-02-15 ДФС  зауважила, що відсутність факту реєстрації в ЄРПН податкової накладної або порушення строків такої реєстрації не є підставою для НЕвідображення суми ПДВ за таким документом у декларації відповідного звітного періоду (п. 201.10  ПКУ).

Таким чином, оскільки відсутність факту реєстрації податкової накладної в ЄРПН за умови відображення сум ПДВ за нею у податкових зобов’язаннях (р. І податкової декларації) звітного періоду не впливає на декларування платниками податкових зобов’язань з ПДВ за відповідний звітний період, то порушення строку реєстрації податкових накладних у ЄРПН не буде порушенням порядку ведення податкового обліку.

Сплата штрафів і пені при поданні уточнюючого розрахунку до декларації з ПДВ

У листі від 25.11.2015 р. № 25909/10/28-10-06-11 фахівці ДФСУ висвітлили окремі питання подання уточнюючого розрахунку з ПДВ.

 1. Починаючи з липня 2015 року при виявленні помилок, допущених у звітних періодах до 01.02.2015 р., у результаті виправлення яких збільшується чи зменшується залишок від’ємного значення різниці між податковими зобов’язаннями та податковим кредитом, суму збільшення/зменшення такого залишку зі знаком «+» або «-» відповідно довідково відображають у графі 11 таблиці 1 додатка 2 до декларації за той звітний період, у якому подано уточнюючий розрахунок у зв’язку з виправленням такої помилки. При цьому показники таблиці 1 додатка 2 до декларації не переносять до р. ІV.

Помилки, які були допущені в звітних періодах після 01.02.2015 р., виправляються шляхом унесення змін до відповідних показників р. ІІІ уточнюючого розрахунку за відповідний звітний період.

 1. Платник податку, який за результатами самостійного виявлення факту заниження податкових зобов’язань із ПДВ подає уточнюючі розрахунки, зобов’язаний сплатити штраф відповідно до п. 50.1 ПКУ. Водночас пеня, передбачена ст. 129 ПКУ, не нараховується, якщо зміни до податкової звітності внесені протягом 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання, визначеного ПКУ. В іншому випадку на суму узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій) необхідно нарахувати пеню.

Окрім того, податкові зобов'язання з ПДВ, які платник визначив в уточнюючих розрахунках, штрафи та пеню сплачують не з електронного ПДВ-рахунка платника, а з його поточного рахунка.

Суб’єкти господарювання з АТО звітують і сплачують із дати взяття на облік за новим місцезнаходженням

Платникам податку, що залишили територію АТО, необхідно подати до контролюючого органу за новим місцезнаходженням заяву або за ф. №1-ОПП, або за  ф. №5-ОПП із позначкою «Зміни» (п. 5 наказу Міністерства фінансів України від 14.11.2014 р. № 1127). Після цього контролюючі органи здійснюють обробку відомостей із Єдиного державного реєстру або приймання заяв і документів від платників податків, а також узяття на облік платників податків за основним місцем обліку не пізніше наступного робочого дня з дня отримання відомостей із Єдиного державного реєстру чи заяв від платників податків.

Для зазначених платників сплата податків і подання звітності здійснюється за новим місцезнаходженням із дати взяття на облік в контролюючому органі за новим місцезнаходженням.

Застосування РРО залежить невідкількості господарськиходиницьпідприємця-платника єдиного податку, а від досягнення обсягудоходівбільше 1 млн грн.

Реєстраторирозрахунковихоперацій(РРО) не застосовуютьсяплатникамиєдиногоподатку II та III груп (фізичними особами – підприємцями) незалежновідобраного виду діяльності, обсяг доходу якихпротягом календарного року не перевищує 1 млн грн.

У разіперевищенняв календарному роцізазначеногообсягу доходу, застосування РРО для такого платникаєдиногоподатку є обов'язковим. Застосування РРО розпочинається з першого числа першогомісяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується у всіхнаступнихподатковихперіодахпротягомдіїсвідоцтваплатникаєдиногоподатку.

При цьому, законодавством встановлено залежність обов'язковості застосування РРО не від кількості господарських одиниць платника єдиного податку (фізичної особи – підприємця), виду чи місця проведення діяльності, а від перевищення ним протягом календарного року обсягу доходів в 1 млн грн.

Зазначена норма визначена п. 296.10 ст. 296 Податкового кодексу України та роз’яснена листом ДФС Україниі від 06.11.15 № 10397/Т/99-99-22-07-03-14.

Відмінності поняття роялті у податковому та бухгалтерському обліках не впливає на визначення фінансового результату для оподаткування податком на прибуток

Починаючи з 1 січня 2015 року об'єктом оподаткування податком на прибуток є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування фінансового результату до оподаткування, визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до П(С) БО або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень Податкового кодексу.

Так, фінансовий результат до оподаткуванняпідлягає коригуванню, зокрема, на суму витрат по нарахуванню роялті на користь певних категорій отримувачів.

Визначення поняття роялті в податковому обліку має відмінності з бухгалтерськимобліком.

При цьому, якщо підприємство здійснює платежі, які згідно з правилами бухгалтерського обліку визнаються роялті і відповідно включаються до складу витрат, а для цілей оподаткування податком на прибуток такі платежі не вважаються роялті, то підприємство не формує різниці для коригування фінансового результату до оподаткування податком на прибуток, що визначені для операцій роялті.

Зазначена норма визначена пп. 134.1.1 ст. 134 та пп 140.5.5 - 140.5.7 ст. 140 Податкового кодексу України та роз’яснена листом ДФС України від 29.10.15 № 22907/6/99-99-19-02-02-15.

Критерій для основних засобів у 6 тис. грн. застосовуєтьсяпісля 01.09.15 і не потребує перерахунку для основних засобів, введених в експлуатацію до цієї дати

З 1 вересня 2015 року для цілей здійснення податкового обліку основні засоби – це матеріальні активи, що призначаються платником податку для використання у господарській діяльності платника податку, вартість яких перевищує 6000 гривень і поступово зменшується у зв'язку з фізичним або моральним зносом та очікуваний строк корисного використання (експлуатації) яких з дати введення в експлуатацію становить понад один рік (або операційний цикл, якщо він довший за рік).

Тобто з 01.09.2015 р. у податковому обліку збільшено вартісний критерій основних засобів з 2500 грн до 6000 грн.

При цьому, матеріальніактиви, первіснавартістьяких є меншою за 6000 грн., віднесені для цілейподатковогообліку до основнихзасобівзгідно з вартіснимиобмеженнями на дату їхпридбання (введення в експлуатацію), не потребуютьвиключеннязі складу основнихзасобів на дату набраннязмін до законодавства – на 01.09.2015 р.

Такі об'єктизалишаються у складіосновнихзасобів при здійсненніподатковогообліку до повноїїхамортизації до залишковоївартості на рівніліквідаційної.

Зазначена норма визначена п. 14.1.138 ст. 14 Податкового кодексу України з урахуванням змін, внесених Законом України від 17.07.2015 р. N 655-VIII.

Змінено перелік медичних виробів, які оподатковуються ПДВ за ставкою 7%

19.11.2015 набрала чинності постанова КМУ від 11 листопада 2015 року № 923, якою внесено зміни до постанови КМУ від 03.09.2014 року № 410 «Про затвердження переліку медичних виробів, операції з постачання на митній території України та ввезення на митну територію України яких підлягають обкладенню податком на додану вартість за ставкою 7 відсотків».

Постанова № 923 опублікована в газеті «Урядовий кур'єр» від 19.11.2015 № 216. 

Суб’єкт господарювання, який має намір здійснювати зовнішньоекономічну діяльність, додатково не реєструється суб’єктом ЗЕД

Юридичні особи мають право здійснювати зовнішньоекономічну діяльність (ЗЕД) відповідно до їх статутних документів з моменту набуття ними статусу юридичної особи.

Іноземні суб’єкти господарської діяльності, що здійснюють зовнішньоекономічну діяльність на території України, мають право на відкриття своїх представництв на території України.

Реєстрацію представництв інших іноземних суб’єктів господарської діяльності здійснює центральний орган виконавчої влади з питань економічної політики протягом шістдесяти робочих днів з дня подання іноземним суб’єктом господарської діяльності документів на реєстрацію.

Фізичні особи мають право здійснювати зовнішньоекономічну діяльність, якщо вони зареєстровані як підприємці згідно з Законом України «Про підприємництво».

Фізичні особи, які не мають постійного місця проживання на території України, мають зазначене право, якщо вони є суб’єктами господарської діяльності за законом держави, в якій вони мають постійне місце проживання або громадянами якої вони є.

При цьомуслідзазначити, щочиннимзаконодавством не передбаченадодатковареєстраціяу фіскальних органах суб’єктівзовнішньоекономічноїдіяльності.

Зазначена норма передбачена ст. 5 Закону України від 16.04.1991 року № 959-ХІІ «Про зовнішньоекономічну діяльність».

При реалізації підприємствами-платниками єдиного податку основних засобів об’єкт оподаткування залежить від кількості місяців їх використання

При продажу основнихзасобівюридичними особами - платникамиєдиногоподаткудохідвизначається як сума коштів, отриманихвід продажу таких основнихзасобів.

Якщо основні засоби продані після їх використання протягом 12 календарних місяців з дня введення в експлуатацію, дохід визначається як різниця між сумою коштів, отриманою від продажу таких основних засобів, та їх залишковою балансовою вартістю, що склалася на день продажу.

Дохід від продажу основних засобів визначається згідно з договором про реалізацію.

Для юридичнихосіб – платниківєдиногоподатку не передбаченообов’язковоїумовищодо продажу основнихзасобів за ціною не нижчеїхоціночноївартості.

Зазначена норма визначена  п. 292.2 ст. 292 Податкового кодексу України.

При здійсненні реалізації товарів, які не обліковані у встановленому порядку, застосовується фінансова санкція

Суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу, зобов’язані вести в порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації, здійснювати продаж лише тих товарів (послуг), що відображені в такому обліку.

Таківимоги не поширюються на фізичнихосіб - підприємців, які є платникамиєдиногоподатку та не зареєстрованіплатникамиПДВ.

При цьому, фізичні особи - підприємці, якіперебувають на загальнійсистеміоподаткування, застосовуютьРРО на загальних підставах.

До суб’єктів господарювання, які здійснюють реалізацію товарів, що не обліковані у встановленому порядку, застосовується фінансова санкція у розмірі подвійної вартості необлікованих товарів, які не обліковані за місцем реалізації та зберігання, за цінами реалізації, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Таківимоги не поширюються на фізичнихосіб - підприємців, які є платникамиєдиногоподатку та не зареєстрованіплатникамиподатку на доданувартість.

Зазначена норма передбачена  п. 12 ст. 3  та ст. 20 Закону України «Про застосуванняреєстраторіврозрахунковихоперацій у сферіторгівлі, громадськогохарчування та послуг»від 06.07.1995 № 265/95-ВР.

Податковий кредит формується за фіскальним чеком РРО, що не перевищує 200 грн

Підставою для нарахуваннясумПДВ, щовідносяться до податкового кредиту без отриманняподатковоїнакладної є, зокрема, касові чеки, якімістять суму отриманихтоварів/послуг, загальну суму нарахованогоподатку (з визначеннямфіскального номера та податкового номера постачальника).

При цьому з метою такого нарахуваннязагальна сума отриманихтоварів/послуг не можеперевищувати 200 гривень за день (без урахуванняПДВ).

У разі використання платниками для розрахунків із споживачами реєстраторів розрахункових операцій касовий чек повинен містити дані про загальну суму коштів, що підлягає сплаті покупцем з урахуванням податку, та суму цього податку, що сплачується у складі загальної суми.

Вказана норма визначена пп. «б» п. 201.11 ст. 201 Податкового кодексу України.

В податковій накладній акцизнийподаток з роздрібного продажу підакцизнихтоварів не зазначається

Акцизнийподаток з роздрібного продажу підакцизнихтоварівзапроваджено з 1 січня 2015 року  .

Базою оподаткування акцизним податком є вартість (з ПДВ) підакцизних товарів, що реалізовані суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі.

Тобто, акцизний податок з роздрібного продажу підакцизних товарів нараховується на вартість підакцизних товарів, яка в свою чергу включає суму ПДВ.

У податковій накладній відображається, зокрема, окремо вартість товару, що постачається (без урахування ПДВ), яка є базою оподаткування ПДВ, та сума ПДВ, що нараховується на вартість такого товару.

При цьому, відображення у податковійнакладнійсуми акцизного податку з роздрібного продажу підакцизнихтоварівзаконодавством не передбачено.

Дивіденди виплачені у товарній формі оподатковуються ПДВ за ставкою 20%

Суми дивідендів, виплачені емітентом у грошовій формі або у вигляді цінних паперів, не є об'єктом оподаткування ПДВ.

Водночас, якщовиплатадивідендів проводиться у товарнійформі (продукцією, товарами), то такаопераціяоподатковується ПДВ на загальнихпідставах як продаж товарів.

Тобтовиплатадивідендів у натуральнійформіоподатковується ПДВ у загальному порядку за ставкою 20 %.

При цьомуемітент, якийвиплачуєдивіденди у товарнійформі, маєскластиподатковунакладну в електроннійформі, зареєструватиїї в Єдиномуреєстріподатковихнакладних та включити суму ПДВ до податковихзобов'язаньзвітногоперіоду.

Зазначений порядок оподаткування дивідендів визначено пп. 196.1.6 ст. 196 Податкового кодексу України.

Якщо обсяг операцій з постачання товарів/послуг перевищує 1 млн грн., то реєстрація платником ПДВ обов’язкова

Під обов'язкову реєстрацію як платника податку на додану вартість підпадає особа, у якої загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню, у тому числі з використанням локальної або глобальної комп'ютерної мережі, нарахована (сплачена) такій особі протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищує 1 млн. грн. (без урахування ПДВ) крім особи, яка є платником єдиного податку першої - третьої груп. 

Для здійснення такої реєстрації особа не пізніше 10 числа календарного місяця, що настає за місяцем, в якому вперше досягнуто зазначеного вище обсягу оподатковуваних операцій з постачання товарів/послуг, повинна подати до контролюючого органу за своїм місцезнаходженням (місцем проживання) реєстраційну заявуплатника ПДВ за формою N 1-ПДВ.

Якщо такі обсяги операцій є меншими або дорівнюють 1 млн. грн., доцільність реєстрації платником ПДВ вирішується такою особою самостійно.

Вищезазначена норма передбачена пунктом 181.1.ст.181 та п. 183.1 і п. 183.2 ст. 183 Податкового кодексу України

Підприємці  спрощеної системи оподаткування за підсумками 2015 року будуть надавати податкову  декларацію за новою формою

Платники єдиного податку першої та другої груп подають до контролюючого органу податкову декларацію щорічно  не пізніше 1 березня наступного року.

Підприємці - платники єдиного податку третьої групи надають декларацію платника єдиного податку щоквартально  протягом 40 календарних днів наступних за звітним кварталом.

Для надання звітності  підприємцями спрощеної системи оподаткування за 2015 рік буде використовуватися нова форма  Податкової декларації,  затверджена наказом Міністерства фінансів України від 19.06.2015 р. N 578. За вказаною формою декларація буде надаватися  підприємцями першої, другої  та третьою груп.

Фізичні особи –підприємціподаютьЗвітщодосумнарахованогоєдиноговнеску  за себе один раз на рік до 10 лютого наступного  року

Фізичні особи -підприємці, у тому числіті, якіобралиспрощену систему оподаткування, формують та подають до фіскальнихорганівЗвітщодосумнарахованогоєдиноговнеску на загальнообов'язковедержавнесоціальнестрахуваннясамі за себе один раз на рік до 10 лютого року, щонастає за звітнимперіодом.

Звітнимперіодом є календарнийрік.

Звітподається за формою згідно з додатком 5 до  Порядку, затвердженому наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015р.  № 435 іззазначенням типу форми "початкова".

Приватні  підприємці зобов'язаніподаватисамі за себе Звітнезалежновід того, чиведуть вони підприємницькудіяльність,  підприємців, пенсіонерами за вікомабоінвалідами та отримуютьвідповідно до закону пенсію за вікомабосоціальнудопомогу.

Підприємці спрощеної систему оподаткування, які є  пенсіонерами за віком або інвалідами, Звіт щодо сумм нарахованого єдиного внеску за себе не надають

Фізичні особи - підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, звільняються від сплати за себе єдиного внеску, якщо вони є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують відповідно до закону пенсію за віком або соціальну допомогу. Звітзазначеними особами не подається.

Такі особи можуть бути платникамиєдиноговнескувиключно за умовиїхньоїдобровільноїучасті в системізагальнообов'язкового державного соціальногострахування.

Особи, які провадять незалежну професійну діяльність,  подають Звіт щодо сумм нарахованого єдиного внеску за себе  до 1 травня наступного року

Особи, якіздійснюють незалежнупрофесійнудіяльність, формують та подаютьсамі за себе до фіскальнихорганівЗвіт один раз на рік до 01 травня року, щонастає за звітнимперіодом.

Звітнимперіодом для них є календарнийрік.Звітподається за формою згідно з додатком 5 до цього Порядку іззазначенням типу форми "початкова".

Незалежнапрофесійнадіяльність визначена у Податковому кодексі України (пп.14.1.226), як  участь фізичної особи у науковій, літературній, артистичній, художній, освітнійабовикладацькійдіяльності, діяльністьлікарів, приватнихнотаріусів, адвокатів, арбітражнихкеруючих (розпорядників майна, керуючихсанацією, ліквідаторів), аудиторів, бухгалтерів, оцінщиків, інженерівчиархітекторів, особи, зайнятоїрелігійною (місіонерською) діяльністю, іншоюподібноюдіяльністю за умови, щотака особа не є працівникомабофізичною особою - підприємцем та використовуєнайманупрацю не більш як чотирьохфізичнихосіб.

Фізичні особи - підприємцізагальноїсистемиоподаткування подаютьрічнуподатковудеклараціюпротягом 40 календарнихднів, наступних за останнімкалендарним днем звітного  року

Фізичні особи - підприємцізагальноїсистемиоподаткуванняподаютьрічнуподатковудеклараціюпротягом 40 календарнихднів, щонастають за останнімкалендарним днем звітного (податкового) року. В річній податковій декларації поряд з доходами відпідприємницькоїдіяльностізазначаютьсяінші доходи з джерелїхпоходження з України та іноземні доходи.

Фізичні особи - підприємці, якізареєстрованіпротягом року в установленому законом порядку абоперейшлиізспрощеноїсистемиоподаткування на загальну систему оподаткуваннячисплачувалифіксованийподаток до набраннячинностіцим Кодексом, подаютьподатковудекларацію за результатами звітного кварталу, в якомурозпочататакадіяльністьабовідбувсяперехід на загальну систему оподаткування. Впершезареєстрованіпідприємці в податковійдеклараціїтакожзазначаютьінформацію про майновий стан та доходи за станом на дату державноїреєстраціїпідприємцем.

Остаточнийрозрахунокподатку на доходи фізичнихосіб за звітнийподатковийрікздійснюєтьсяплатникомсамостійнозгідно з даними, зазначеними в річнійподатковійдекларації, з урахуваннямсплаченого ним протягом року податку на доходи фізичнихосіб на підставі документального підтвердження факту йогосплати.

До переліку витрат фізичної особи - підприємцязагальноїсистемиоподаткування включаються суми єдиного внеску  на загальнообов'язкове державне соціальне страхування

Об'єктом оподаткування є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та негрошовій формі) і документально підтвердженими витратами, пов'язаними з господарською діяльністю такої фізичної особи - підприємця.

До перелікувитрат, безпосередньопов'язаних з отриманнямдоходів, належать:

- витрати, до складу якихвключаєтьсявартістьсировини, матеріалів, товарів, щоутворюють основу для виготовлення (продажу) продукціїаботоварів (наданняробіт, послуг), купівельнихнапівфабрикатів та комплектуючихвиробів, палива й енергії, будівельнихматеріалів, запаснихчастин, тари й тарнихматеріалів, допоміжних та іншихматеріалів, якіможуть бути безпосередньовіднесені до конкретного об'єктавитрат;

- витрати на оплату праціфізичнихосіб, щоперебувають у трудовихвідносинах з таким платникомподатку (далі - працівники), яківключаютьвитрати на оплату основної і додатковоїзаробітної плати та іншихвидівзаохочень і виплатвиходячи з тарифних ставок, у виглядіпремій, заохочень, відшкодуваньвартостітоварів (робіт, послуг), витрати на оплату за виконанняробіт, послугзгідно з договорами цивільно-правового характеру, будь-яка інша оплата у грошовійабонатуральнійформі, встановлена за домовленістюсторін (крімсумматеріальноїдопомоги, якізвільняютьсявідоподаткуваннязгідно з нормами цьогорозділу);

обов'язковівиплати, а такожкомпенсаціявартостіпослуг, якінадаютьсяпрацівникам у випадках, передбаченихзаконодавством, внескиплатникаподатку на обов'язковестрахуванняжиттяабоздоров'япрацівників у випадках, передбаченихзаконодавством;

- сумиєдиноговнеску на загальнообов'язковедержавнесоціальнестрахування у розмірах і порядку, встановлених законом;

- іншівитрати, до складу якихвключаютьсявитрати, щопов'язані з веденнямгосподарськоїдіяльності, які не зазначені вище, до якихвідносятьсявитрати на відрядженнянайманихпрацівників, на послугизв'язку, реклами, плати за розрахунково-касовеобслуговування, на оплату оренди, ремонт та експлуатацію майна, щовикористовується в господарськійдіяльності, на транспортуванняготовоїпродукції (товарів), транспортно-експедиційні та іншіпослуги, пов'язані з транспортуваннямпродукції (товарів), вартістьпридбанихпослуг, прямо пов'язаних з виробництвомтоварів, виконаннямробіт, наданнямпослуг.

Платники запитували

Які документи подаються разом з реєстраційною заявою платника ПДВ за формою №1-ПДВ?

     Відповідно до п. 183.7 ст. 183 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) заява про реєстрацію особи як платника податку подається особисто такою фізичною особою або безпосередньо керівником або представником юридичної особи - платника (в обох випадках з документальним підтвердженням особи та повноважень) до контролюючого органу за місцезнаходженням (місцем проживання) особи.

     Платники податку, які уклали з відповідним контролюючим органом договір про визнання електронних документів, можуть подати реєстраційну заяву засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.

     У реєстраційній заяві зазначаються підстави для реєстрації особи як платника податку.

     Пунктом 3.8 розд. III Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.11.2014 № 1130, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 17.11.2014 за № 1456/26233 визначено, що дані реєстраційної заяви мають бути достовірними та відповідати відомостям Єдиного державного реєстру. З метою підтвердження достовірності відомостей про відповідність особи вимогам, визначеним ст. 180, п. 181.1 ст. 181, п. 182.1 ст. 182 та п. 183.7 ст. 183 ПКУ, така особа відповідно до п. п. 20.1.2 п. 20.1 ст. 20 ПКУ, п. 73.3 ст. 73 ПКУ на вимогу контролюючого органу подає документи, що підтверджують такі відомості.

     Підтвердженням відповідності вимогам п. 181.1 ст.181 та п.182.1 ст.182 ПКУ є будь-які первинні документи бухгалтерського обліку, що засвідчують факт здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню (акт виконаних робіт, касовий чек, платіжне доручення тощо). Ведення зазначених документів передбачено Положенням про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 24.05.1995 № 88 та зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 05.06.1995 за №168/704 із змінами і доповненнями.

Начало формы

Конец формы

Чи оподатковується ПДФО сума середнього заробітку виплачена податковим агентом працівникам, призваним на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період яка в подальшому компенсується з державного бюджету?

     Сума середнього заробітку, виплачена податковим агентом працівникам, призваним на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період оподатковується податком на доходи фізичних осіб.

     Разом з тим роботодавець в разі отримання компенсаційних виплат з бюджету в межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, які виплачуються таким роботодавцем відповідно до Порядку виплати компенсації, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04 березня 2015 року № 105, має право здійснити перерахунок податку на доходи фізичних осіб, нарахованого на суми середнього заробітку вказаної категорії осіб.

Чи оподатковуються військовим збором компенсаційні виплати з бюджету в межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, які виплачуються роботодавцем відповідно до порядку виплати компенсації?

     Дохід, отриманий працівниками, призваними на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період у вигляді компенсаційних виплат, який виплачується роботодавцем за рахунок коштів державного бюджету у межах середнього заробітку відповідно до Порядку виплати компенсації, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04 березня 2015 року № 105, звільняється від оподаткування військовим збором.

Чи є базою нарахування ЄВ сума середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, якщо роботодавець не отримує компенсаційні виплати з бюджету?

     Відповідно до частини третьої ст. 119 Кодексу законів про працю України (далі – КЗпП) постановою Кабінету Міністрів України від 04 березня 2015 року № 105 із змінами і доповненнями затверджено Порядок виплати компенсації підприємствам, установам, організаціям у межах середнього заробітку працівників, призваних на строкову військову службу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період або прийнятих на військову службу за контрактом у разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці, оголошення рішення про проведення мобілізації та (або) введення воєнного стану, а також працівникам, які були призвані на військову службу під час мобілізації, на особливий період та які підлягають звільненню з військової служби у зв’язку з оголошенням демобілізації, але продовжують військову службу у зв’язку з прийняттям на військову службу за контрактом (далі – Порядок № 105), який визначає механізм виплати зазначеної компенсації за рахунок коштів, передбачених у державному бюджеті за програмою 2501350.

     Виплата компенсації проводиться підприємствами, установами, організаціями у строки, визначені ст. 115 КЗпП (п. 6 Порядку № 105).

     Пунктом 7 Порядку № 105 передбачено, що нарахування і сплата єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі - ЄВ) на компенсацію проводяться відповідно до Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон № 2464).

     Частиною сьомою ст. 7 Закону № 2464 визначено, що не нараховується на виплати та не утримується ЄВ з виплат, що компенсуються з бюджету в межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період.

     Разом з цим п. 1 частини першої ст. 7 Закону № 2464 передбачено, що базою нарахування ЄВ для роботодавців та найманих працівників є сума нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються згідно із Законом України від 24 березня 1995 року № 108/95-ВР «Про оплату праці» (далі – Закон № 108).          

Статтею 2 Закону № 108 визначено структуру заробітної плати, яка включає, зокрема, додаткову заробітну плату.

     Додаткова заробітна плата – це винагорода за працю понад установлені норми, за трудові успіхи та винахідливість і за особливі умови праці, яка включає доплати, надбавки, гарантійні і компенсаційні виплати, передбачені чинним законодавством; премії, пов’язані з виконанням виробничих завдань і функцій.

     З метою нарахування та утримання ЄВ доходи, отримані працівниками, призваними на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, у вигляді суми середнього заробітку та компенсаційної виплати з бюджету у межах середнього заробітку, встановлені ст. 119 КЗпП, слід розглядати окремо, оскільки види таких доходів є різними.

     Отже, якщо роботодавець нараховує мобілізованим працівникам середній заробіток та не отримує компенсаційні виплати, то сума середнього заробітку, що виплачується за рахунок коштів роботодавця, у складі заробітної плати є базою нарахування та утримання ЄВ.

За яким кодом категорії застрахованих осіб в звіті щодо сум нарахованого ЄВ відображається нарахований мобілізованим працівникам середній заробiток та компенсаційні виплати з бюджету у межах середнього заробiтку?

     Якщо роботодавець нараховує мобілізованим працівникам середній заробіток, однак не подає звіти на отримання компенсаційних виплат із бюджету та, відповідно, не отримує такі компенсації, то така сума середнього заробітку, що виплачується за рахунок коштів роботодавця у складі заробітної плати, є базою нарахування та утримання єдиного внеску і в таблиці 6 додатка 4 до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 № 435, відображається з кодом категорії застрахованих осіб «47».

     При нарахуванні мобілізованим працівникам виплат, що компенсуються з бюджету в межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, таким особам присвоюється код категорії застрахованих осіб «48». Нарахування та утримання єдиного внеску з таких виплат не здійснюється.

Чи включаються до складу витрат ФОП на загальній системі оподаткування витрати, які виникли внаслідок природного убутку?

     Витрати, які виникли внаслідок природного убутку, не включаються до складу витрат фізичної особи – підприємця на загальній системі оподаткування.

Повна.
Порядок оподаткування доходів фізичних осіб – підприємців визначений ст. 177 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ).

Згідно з п. 177.2 ст. 177 ПКУ об’єктом оподаткування є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та не грошовій формі) і документально підтвердженими витратами, пов’язаними з господарською діяльністю фізичної особи – підприємця.

Підпунктом 177.4.4 п. 177.4 ст. 177 ПКУ визначено перелік витрат, безпосередньо пов’язаних з отриманням доходів фізичною особою - підприємцем від провадження господарської діяльності на загальній системі оподаткування, який не містить витрат, що виникли внаслідок природного убутку.

Відповідно до п. 177.10 ст.177 ПКУ фізичні особи – підприємці зобов’язані вести Книгу обліку доходів і витрат. Форма та Порядок ведення Книги обліку доходів і витрат затверджені наказом Міндоходів від 16.09.2013 № 481.

У процесі транспортування, зберігання і реалізації товарів можуть мати місце товарні втрати, що приносять суб’єктам господарювання матеріальні збитки, однак Порядком ведення Книги обліку доходів і витрат не передбачено ведення залишку товарних запасів фізичними особами - підприємцями на загальній системі оподаткування.

Поняття «запаси» визначено Положенням (стандартом) бухгалтерського обліку ”Запаси”, яке затверджено наказом Міністерства фінансів України від 20.10.1999 № 246.

При цьому п. 2 ст. 3 Закону України від 16 липня 1999 року № 996-ХІV „Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» (далі - Закон № 996) передбачено, що бухгалтерський облік є обов’язковим видом обліку, який ведеться підприємством. Отже, дія Закону № 996 не поширюється на таку категорію суб’єктів господарювання як фізичні особи – підприємці, відповідно законодавством не передбачено ведення обліку товарних запасів фізичними особами – підприємцями.
Враховуючи зазначене, витрати, які виникли внаслідок природного убутку, не включаються до складу витрат фізичної особи – підприємця на загальній системі оподаткування.

Чи може ФОП на загальній системі оподаткування використовувати банківську виписку з особового рахунку клієнта банку як документ, що підтверджує суму витрат на оплату банківських послуг з розрахунково-касового обслуговування?

     Фізична особа – підприємець на загальній системі оподаткування може використовувати виписку з особового рахунку клієнта банку як документ, що підтверджує суму витрат на оплату банківських послуг з розрахунково-касового обслуговування, за умови зазначення в ній інформації про надання банком таких послуг, сум операцій та заповнення обов’язкових реквізитів.

Чи потрібно ФОП при заповненні декларації про майновий стан і доходи зазначати інші доходи, отримані як ФО - громадянином та відомості про рухоме та нерухоме майно?

     Фізична особа – підприємець на загальній системі оподаткування повинна надавати за результатами календарного року податкову декларацію про майновий стан і доходи, незалежно від того чи проводилась протягом звітного року підприємницька діяльність чи ні, в якій поряд з доходами від підприємницької діяльності мають зазначатися інші доходи з джерел їх походження з України та іноземні доходи, в тому числі відомості про нерухоме та рухоме майно.

Чи повинна подавати податкову декларацію про майновий стан та доходи новостворена ФОП за період від дати державної реєстрації до моменту подання заяви про обрання спрощеної системи оподаткування за ставками, встановленими для першої або другої групи?

     Якщо новостворена фізична особа – підприємець перейшла на спрощену системи оподаткування у місяці або кварталі, в якому здійснена процедура державної реєстрації як суб’єкта господарювання, то вона подає до контролюючого органу за місцем своєї податкової адреси протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу, податкову декларацію про майновий стан і доходи за період від дати державної реєстрації до переходу на спрощену систему оподаткування.

Яка застосовується відповідальність до СГ (ЮО та ФОП: на загальній системі оподаткування; на спрощеній системі оподаткування, які є платниками ПДВ), що здійснюють реалізацію товарів, які не обліковані у встановленому порядку?

     До суб’єктів господарювання, які здійснюють реалізацію товарів, що не обліковані у встановленому порядку, застосовується фінансова санкція у розмірі подвійної вартості необлікованих товарів, які не обліковані за місцем реалізації та зберігання, за цінами реалізації, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Такі вимоги не поширюються на фізичних осіб - підприємців, які є платниками єдиного податку та не зареєстровані платниками податку на додану вартість.

Чи повинні об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) або підприємства, установи і організації, які здійснюють управління багатоквартирними будинками, сплачувати земельний податок за всю площу земельних ділянок під багатоквартирними будинками з урахуванням прибудинкової території, якщо частина нежилих приміщень таких будинків перебуває у власності інших осіб (документи на земельні ділянки у таких осіб

     Об’єднання співвласників багатоквартирних будинків або підприємства, установи і організації, які здійснюють управління багатоповерховими жилими будинками, повинні сплачувати земельний податок зі всієї площі земельних ділянок під багатоквартирними жилими будинками з урахуванням прибудинкової території, які за даними державного земельного кадастру знаходяться у таких осіб у власності або користуванні.

     Для обчислення суми земельного податку необхідно звернутися до територіальних органів Держгеокадастру за місцезнаходженням земельних ділянок для отримання витягів із Державного земельного кадастру про розмір нормативної грошової оцінки земельних ділянок, в яких буде визначено площі земельних ділянок, по яких право власності або користування об’єднанням співвласників багатоквартирних будинків або підприємствами, установами і організаціями, що здійснюють управління такими будинками, набуто та оформлено відповідно до законодавства.

Що змінено в процесі укладання договору про визнання електронних документів з 25.11.2015?

     ДФС спрощено процес укладання договорів про визнання електронних документів (далі – Договір), надісланих в електронній формі, а саме, починаючи з 25 листопада 2015 року, платником податків укладається один Договір з органом ДФС за основним місцем обліку, який надає право подавати електронні документи до будь-якого органу ДФС, в якому такий платник перебуває на обліку.
     До Договору додаються посилені сертифікати відкритих ключів. Для формування та подання Договору розроблено новий електронний формат за кодом І(Р)1391004.

     Договір з органом ДФС за неосновним місцем обліку не укладається.

До якого відокремленого пункту реєстрації користувачів може звернутись платник податків - ЮО для отримання послуг ЕЦП?

У зв’язку з виявленням фактів отримання послуг електронного цифрового підпису (далі – ЕЦП) з використанням підроблених реєстраційних документів та з метою упередження таких випадків в майбутньому, АЦСК ІДД ДФС з 15.10.2015 обмежено територію реєстрації заявників – юридичних осіб.
     Платник податків – юридична особа може отримувати послуги ЕЦП в будь-яких пунктах реєстрації користувачів АЦСК ІДД ДФС, розміщених в області, у якій зареєстрований такий платник податків.

     Зазначені обмеження стосуються виключно юридичних осіб.

Головне управління ДФС у Запорізькій області

Від реалізації безхазяйного майна до бюджетів спрямовано майже 900 тисяч гривень

З початку року від реалізації безхазяйного майна, а також майна, що перейшло у власність держави, та інших позареалізаційних джерел, до державного бюджету надійшло 487,6 тисячі гривень, що на 9,6 відсотка більше, ніж за відповідний період минулого року. До місцевих бюджетів спрямовано близько 410 тисяч гривень.

Як повідомив начальник ДФС у Запорізькій області Олексій Кавилін, у Запорізькій області відзначається скорочення податкової заборгованості, зокрема, за січень-жовтень 2015 року – більш ніж на 560 мільйонів гривень.

Завдяки заходам з погашення податкового боргу до зведеного бюджету надійшло понад 178 мільйонів гривень, з яких до державного бюджету – понад 115 мільйонів гривень. Це забезпечено за рахунок розстрочення податкового боргу до бюджету – майже 37 мільйонів гривень, стягнень платіжними вимогами з рахунків боржників та вилучення готівкових коштів у боржників до бюджету – 12,5 мільйона гривень, від підприємств, які знаходяться в процедурах банкрутства, до бюджету надійшло 5,2 мільйона гривень, за рішеннями судових органів податкову заборгованість погашено у розмірі – 2,3 мільйона гривень.

Дипломат посольства США підтримав реформи, які проводить фіскальна служба

Днями у м. Бердянську відбулась зустріч керівництва Запорізької митниці ДФС з дипломатом економічного відділу посольства США Робертом Доллінджером. Захід відбувся у рамках дій щодо спрощення введення бізнесу в портах України, ініційованих Кабінетом Міністрів України.

Під час зустрічі учасники обговорили питання застосування кращих сучасних практик для удосконалення роботи морських портів, зокрема, організацію міжнародних перевезень вантажів.

Керівники Запорізької митниці ДФС повідомили про заходи, які наразі впроваджуються в умовах реформ. А саме: здійснення процедур митного оформлення в Бердянському морському торговельному порту, заходи безпеки при переміщені заборонених та контрабандних товарів, впровадження інформаційних технологій та технічних засобів митного контролю.

У період з січня по жовтень 2015 року через пункт пропуску в Бердянському порту було переміщено понад 2,2 мільйона тон вантажів. Починаючи з минулого року спостерігається тенденція до зростання вантажопотоків.

Також за вказаний період оформлено близько 2,5 тисячі митних декларацій, з них 99% за допомогою електронного декларування. А середній час митного оформлення експортних митних декларацій становить 50 хвилин, імпортних – 1 год. 35 хв.

Крім того, було наголошено, що зона діяльності підрозділу перебуває в безпосередній близькості від тимчасово окупованих територій АР Крим та зони проведення антитерористичної операції. Це накладає додаткову відповідальність та навантаження на всі контролюючі служби.

У свою чергу, іноземний гість запевнив партнерів у консультативній підтримці експертами Сполучених Штатів Америки реформ у галузі митної справи, зокрема тих, що стосуються організації митного контролю в морських портах.

Нагадаємо, що Бердянський морський торговельний порт розпочав свою розбудову ще влітку 1830 року. А вже через 6 років на його території з'явилося перше іноземне судно, ще через три роки порт приймав уже понад 100 іноземних кораблів і 188 каботажних.

До середини минулого сторіччя його вантажообіг істотно збільшився, зокрема, порт став провідним в Україні з торгівлі зерном.

Запорізькі платники спрямували понад 6 мільярдів гривень до бюджетів усіх рівнів

За січень-листопад цього року платники податків Запорізької області до бюджетів усіх рівнів сплатили більш ніж 6,1 мільярда гривень (без показників Спеціалізованої ДПІ з обслуговування великих платників у м. Запоріжжі).

Як зазначив начальник Головного управління ДФС у Запорізькій області Олексій Кавилін, за 11 місяців до державного бюджету надійшло 2,6 мільярда гривень, що на понад 850 мільйонів гривень або на 47% перевищує сплату за аналогічний період минулого року.

- Найвагоміші суми перерахували платники Орджонікідзевського району м. Запоріжжя – понад 405 мільйонів гривень, у Ленінському районі спрямували до держскарбниці понад 290 мільйонів гривень, платники Шевченківського району сплатили 281 мільйон гривень, - зауважив Олексій Кавилін.

Найбільше до державної скарбниці платники Запорізького регіону перерахували податку на додану вартість – мільярд гривень, що на 276 мільйонів гривень або на 38% більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Понад 912 мільйонів гривень спрямовано податків та зборів з доходів фізичних осіб, що на 350 мільйонів гривень більше, ніж минулого року. Зокрема, податку на доходи фізичних осіб – 604 мільйони гривень, податку на доходи фізичних осіб із доходу у вигляді процентів – 64 мільйони гривень, військового збору – 244 мільйони гривень.

Податку на прибуток підприємств надійшло 440 мільйонів гривень, що на 160 мільйонів гривень або на 56% більше, ніж торік. Окрім цього, запоріжці заплатили 152 мільйони гривень рентної плати за користування надрами.

Платники Запорізького регіону перерахували 3,5 мільярда гривень до місцевих бюджетів

З початку року платники Запорізької області спрямували до місцевих бюджетів 3,5 мільярда гривень. Як повідомив начальник головного управління ДФС у Запорізькій області Олексій Кавилін, це на 970 мільйонів гривень або на 39% більше, ніж торік (без показників Спеціалізованої ДПІ з обслуговування великих платників у м. Запоріжжі).

- Найбільше платники області перерахували податку на доходи фізичних осіб – 1,8 мільярда гривень. Рівень відповідного періоду минулого року перевищено на понад 342 мільйони гривень або на 23%. Від плати за землю надійшло 562 мільйони гривень, що на 105 мільйонів гривень або на 23% більше, ніж минулорічні перерахування. Суб'єкти малого підприємництва регіону сплатили 417 мільйонів гривень єдиного податку. Надходження зросли на 56 мільйонів гривень або на 60% від минулорічної суми, - зазначив Олексій Кавилін.

Також надійшло 337 мільйонів гривень акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів.

Податку на нерухоме майно, відмінного від земельної ділянки (у тому числі транспортного податку) сплачено майже 36 мільйонів гривень, що на 3 мільйони гривень більше від запланованої суми.

Крім цього, до місцевих бюджетів надійшло 80 мільйонів гривень рентної плати за спеціальне використання води та 55 мільйонів гривень за користування надрами, що також перевищує рівень минулого року на 4% та 31%, відповідно. Екологічного податку надійшло 76 мільйонів гривень.

Серед районів лідирують платники Енергодарської ОДПІ, які спрямували до бюджетів 471 мільйон гривень, платники Мелітопольської ОДПІ сплатили 397 мільйонів гривень та платники ДПІ в Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя – 353 мільйони гривень.

Понад 11 тисяч запоріжців отримали ключі цифрового підпису

З початку року в Запорізькій області в Акредитованому центрі сертифікації ключів цифрового підпису та його відділеннях понад 11 тисяч запорізьких платників отримали 34 тисячі ключів електронного цифрового підпису. Лише за листопад видано 4548 сертифікатів цифрового підпису 1253 клієнтам.

Як підкреслив начальник Головного управління ДФС у Запорізькій області Олексій Кавилін, спілкування представників бізнесу з фіскальною службою у переважній більшості перейшло на електронний формат. Для зручності платників Державна фіскальна служба пропонує велику кількість електронних сервісів, зокрема, можна подати податкову звітність, декларацію про доходи громадян або отримати довідку про доходи, зареєструвати свій бізнес, дізнатися більше про своїх партнерів, а також знайти на веб-ресурсі тематичну фахову консультацію чи роз'яснення та багато іншого.

Для того, щоб отримати електронний ключ для подальшої роботи з рядом сервісів, необхідно звернутися до одного з відділень Акредитованого центру сертифікації ключів ДФС. У Запорізькій області таких відділень 5: два – у Запоріжжі, у м. Бердянськ, м. Енергодар та м. Мелітополь. Ключ електронного підпису оформлюється на два роки, послуга є безкоштовною.

Ознайомитися зі списком документів, необхідних для фізичних та юридичних осіб, можна на офіційному сайті Акредитованого центру сертифікації ключів. Перелік он-лайн послуг та інших електронних сервісів ДФС розміщено на веб-порталі Державної фіскальної служби України (http://sfs.gov.ua/) або на субсайті Головного управління ДФС у Запорізькій області (http://zp.sfs.gov.ua).

Прес-служба ДФС повідомляє

Професор з Німеччини Лотар Геллерт став радником Голови ДФС

Експерт Митної служби Німеччини, професор з митного права Лотар Геллерт став радником Голови Державної фіскальної служби Романа Насірова з питань митної політики.

На цій посаді Лотар Геллерт буде консультувати Голову ДФС в питаннях реформування митного напрямку ДФС в цілому, а також за окремими питаннями: управління ризиками, митна вартість та митний пост- аудит контроль.

«Останні кілька місяців ми плідно співпрацюємо з Митною службою Німеччини. І я радий, що нам вдалося домовитись про залучення до процесу реформування української митниці дуже досвідченого фахівця, професора Геллерта», - зазначив Роман Насіров.

Професор Лотар Геллерт має більш ніж 15-річний досвід роботи у Митному департаменті Міністерства фінансів Німеччини, де, зокрема, займався питаннями митного законодавства. В якості експерта працював у Єврокомісії. У 2005-2007 - в Офісі боротьби з шахрайством (OLAF). У 2009-2011 роках - в Департаменті податкових та митних питань (TAXUD), де відповідав за взаємну адміністративну допомогу між країнами-членами ЄС у митній  сфері, питання митного боргу та гарантій, а також брав участь у розробці Імплементаційного регламенту щодо Модернізованого Митного кодексу ЄС.

З серпня 2011 року викладає в Урядовому університеті адміністративних наук в Мюнстері.

В Україні професор Геллерт розпочне роботу з січня 2016 року. 

ДФС пропонує зміни у Податковий кодекс, які ліквідують «схеми з горіхами»

Державна фіскальна служба України передала до Міністерства фінансів України проект Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо оподаткування деяких операцій з продуктами рослинного походження)». Мета запропонованих змін – ліквідація можливостей для мінімізації оподаткування та боротьба з податковим шахрайством під час здійснення операцій із залученням суб`єктів спеціального режиму оподаткування, які не сплачують ПДВ в бюджет, а залишають собі.

Останнім часом все більше застосовуються схеми мінімізації із залученням таких суб’єктів господарювання. Платники ПДВ експортують придбану у сільськогосподарських підприємств продукцію, яка раніше була закуплена останніми у населення. При цьому, вартість продукції необґрунтовано завищується, що дозволяє експортерам збільшити суми податкового кредиту, обсяги експортних операцій, які є одним з критеріїв на отримання бюджетного відшкодування в автоматичному режимі. Це призводить до формування неправомірних заявок на бюджетне відшкодування ПДВ, та як наслідок до втрат бюджету.

Найчастіше такі схеми застосовуються по операціях з продуктами рослинного походження, такими як: горіхи, гриби та ягоди.

Крім того, значна кількість суб’єктів господарювання, які провадять діяльність з експорту вказаних продуктів зазначають, що придбали горіхи або ягоди у фізичних осіб, які виростили їх на власних земельних ділянках, а тому їх доходи не підлягають оподаткуванню ПДФО.

 Проте результати перевірок встановлюють факти закупки у фізичних осіб таких продуктів в обсягах, які практично неможливо виростити, зібрати безпосередньо фізичною особою на власних земельних ділянках, або взагалі фізично не можливо виростити на таких ділянках (лісові гриби, ягоди).

З метою уникнення втрат державного бюджету у зв’язку із застосуванням вказаних схем ДФС розроблено законопроект, яким пропонується:

1) не застосовувати звільнення від оподаткування ПДФО до доходів від продажу таких видів власної сільськогосподарської продукції як горіхи волоські, гриби та ягоди;

2) встановити наступне: якщо суб’єкт господарювання, який придбав у фізичної особи сільгосппродукцію безпосередньо (за дорученням) або через посередників, здійснює в подальшому експорт такої продукції, то доходи підлягають оподаткуванню ПДФО;

3) запровадити тимчасовий режим звільнення від оподаткування ПДВ операцій з такими продуктами рослинного походження як горіхи, гриби та ягоди.

З початку 2015 року ЦОПами надано майже 3 млн. послуг

Протягом січня – жовтня 2015 року Центрами обслуговування платників податків надано майже 3 млн. адміністративних послуг. Зокрема, у жовтні надано понад 298 тис. послуг.

Серед них найбільшим попитом користується послуга з видачі картки платника податків та внесення до паспорта громадянина даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків. За десять місяців 2015 року було надано понад 1,3 млн. таких карток, з яких майже 153 тис. – у жовтні.

Також запитуваною з боку суб`єктів господарювання є послуга з реєстрації книг обліку розрахункових операцій. У січні-жовтні поточного року ЦОПами надано понад 302,5 тис. таких послуг. У жовтні було зареєстровано понад 30 тис. книг обліку розрахункових операцій.

Актуальною залишається послуга з видачі довідки про відсутність заборгованості з платежів до бюджету, що контролюються фіскальними органами. Так, з початку 2015 року Центрами обслуговування платників було надано майже 282 тис. зазначених довідок, з них – майже 20 тис. – надано у жовтні.

На сьогодні обслуговування платників податків та громадян здійснюється 465 ЦОПами, якими надаються 92 адміністративні слуги (56 податкових та 36 митних).

Керівники ДФС провели зустріч з представниками Європейської Бізнес Асоціації

Найбільш актуальні питання, які хвилюють бізнес у зв’язку із проведенням податкової реформи, обговорювалися під час зустрічі Голови ДФС Романа Насірова та його Першого заступника Сергія Білана з представниками Європейської Бізнес Асоціації 27 листопада.

«Ми з вами є кінцевими користувачами податкової реформи: ДФС зі сторони адміністрування, ви – зі сторони сплати податків. Тому дуже важливо за останні кілька тижнів встигнути підготуватися до нового року. Як тільки буде законопроект, а ще краще – Закон України, ми в оперативному режимі адаптуємо адміністрування та підготуємо роз’яснення  з усіх нюансів змін в оподаткуванні для інформування платників податків. Також ми будемо запрошувати бізнес-асоціації долучитися до процесу роз’яснення нового законодавства», - зазначив Роман Насіров.

Відносно запитань щодо стану відшкодування ПДВ Голова ДФС повідомив про значне скорочення заборгованості з відшкодувань цього податку підприємствам. Так, активна заборгованість з відшкодування ПДВ, яка становила у травні поточного року 22 млрд. грн., на початок листопада скоротилася до 15 млрд. грн., протерміновану заборгованість зменшено з 7,5 млрд. грн. до 4 млрд. грн. та до кінця року очікується її зменшення до 2 млрд. грн.

«Ми просили додаткові ліміти до кінця року на відшкодування ПДВ і, враховуючи перевиконання плану зі збору податків, є очікування, що ми зможемо збільшити ще на 5 млрд. грн. ліміт на відшкодування цього податку наприкінці грудня», - підкреслив Роман Насіров.

Під час зустрічі учасники також обговорили питання адміністрування акцизного податку, заходів ДФС щодо боротьби з виплатою зарплат «в конвертах», запровадження електронної акцизної марки тощо.

Представники Європейської Бізнес Асоціації підтримали пропозицію Голови ДФС щодо запровадження більш тісної співпраці з вирішення проблемних питань та проведення  найближчим часом наступної зустрічі представників бізнес-асоціації та ДФС.

Роман Насіров: Країни-партнери мають бути впевнені в своїх інвестиціях в Україну

Голова ДФС Роман Насіров провів першу зустріч з представниками Посольств країн – ключових партнерів України. Головна мета зустрічі – проінформувати представників держав-партнерів про хід реформ в ДФС та перспективи для бізнесу.

«Для нас надважливо інформувати міжнародну співдружність про ті реформи, які відбуваються в Україні. Ми будуємо абсолютно нову, прозору модель і це виклик всім органам влади відповідати європейським вимогам. ДФС своїми основними напрямами обрала оптимізацію штату, реформування офісу великих платників та виведення бізнесу з тіні», - заявив Роман Насіров.

За словами очільника ДФС, основні показники роботи служби свідчать про підвищення ефективності роботи. Якщо на початку року Кабмін виділяв на місяць лише приблизно 4,8 мільярда гривень на відшкодування ПДВ, то на сьогоднішній день за рахунок додаткових надходжень є змога відшкодовувати щомісяця майже 7,5 мільярда. Такого значного  прогресу вдалось досягти завдяки виведенню бізнесу з тіні, що відмічають і в країнах-партнерах. Як додав Голова ДФС, збільшення надходжень до бюджету вдалось досягти не за рахунок тиску на бізнес, а завдяки попередженню злочинів у фінансовій сфері.

«До літа наступного року в ДФС відбудуться систематичні зміни, які дадуть змогу працювати на рівні європейського сервісу. Ми взяли за основу досвід англійських колег і робимо все, щоб відповідати найвищим вимогам. Зміни очікують і митників, і податкову міліцію, і регіональні відділення. Ще не так давно ДФС складалась з 570 юридичних осіб, а вже в наступному році їх має бути не більше 30», - зауважив Роман Насіров.

Для країн-партнерів важливо розуміти, що всі зміни відбуваються згідно з міжнародними вимогами і при підтримці міжнародних спостерігачів, тому їх інвестиції в український бізнес захищені належним чином. Голова ДФС запропонував зробити такі зустрічі з представниками посольств на постійній основі задля підтримання найвищого рівня комунікації.

На Рівненщині припинено незаконне виробництво палива

Працівниками податкової міліції Рівненської області в ході проведення оперативно-слідчих заходів по кримінальному провадженню за ч.2 ст. 204 КК України встановлено факт незаконного виготовлення підакцизних товарів та змішування різних хімічних компонентів (присадок, фракцій) із заводським бензином на території нафтобаз області.

Незаконно виготовлене паливо (під виглядом імпортованого) реалізовувалося споживачам через відому мережу заправок.

На підставі ухвал суду проведено обшуки на територіях нафтобаз, де виявлено та вилучено 3314 тонн бензину різних марок, 2320 тонн дизельного пального, 1211 тонн дистиляту газового конденсату, 164 тонни ізопентану, 130 тонн фракції ізопентової, 93 тонни бензину газового стабільного та 2 печатки.

У ході обшуків виявлено також обладнання, за допомогою якого здійснювався технічний процес змішування хімічних компонентів та виготовлення пального.

Загальна кількість вилучених товарно-матеріальних цінностей становить 7 233 тонни орієнтовною вартістю 119,7 млн. гривень.

На Донеччині ліквідовано конвертаційний центр з обігом коштів у 200 млн. грн.

Співробітниками податкової міліції Донецької області спільно з Головним відділом по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю управління СБУ, прокуратурою області припинено діяльність міжрегіонального конвертаційного центру, який протягом 2015 року надав послуги підприємствам реального сектору економіки з ухилення від сплати податків.  

 Клієнтами центру були переважно зернотрейдери Київської, Донецької, Кіровоградської, Миколаївської та Вінницької областей, яким вдалося  ухилитися від сплати понад 30 млн. грн. податків.

Загальний обсяг проконвертованих грошових коштів за останні три місяці 2015 року склав понад 200 млн. грн.

За адресами розташування офісних приміщень, а також місцями проживання учасників злочинної групи проведено обшуки, під час яких  вилучено печатки 28 підприємств, значна кількість грошових коштів у іноземній та національній валюті, велика кількість банківських карток, за допомогою яких безготівкові грошові кошти конвертувались у готівкові, та інші докази, що свідчать про протиправну діяльність.

Наразі тривають слідчі дії.

Власною безпекою ДФС викрито хабарників на Одещині

Співробітниками Головного управління власної безпеки ДФС в Одеській області отримано інформацію про вимагання начальником ДПІ у м. Южному та керівником управління податкового аудиту цієї ж інспекції хабара у директора одного з підприємств в Одеській області за зменшення донарахувань по акту перевірки.

Для отримання неправомірної вигоди посадовцями було вигадано схему, згідно з якою підприємець повинен був зустрітися з начальником ДПІ у одному з барів м. Южного та за його вказівкою передати грошові кошти у сумі 2 тис. гривень бармену, яка була посередником у оборудці.

Після отримання зазначених грошових коштів бармен та посадовці були затримані «на гарячому» працівниками Головного управління власної безпеки ДФС України в Одеській області.

Відносно порушників прокуратурою Одеської області відкрито кримінальне провадження за ч. 3 ст. 368 КК України (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою).

На даний час тривають слідчі дії.

Розпочав роботу Центр податкового та митного права

Сьогодні, 26 листопада 2015 року проведено перше засідання Центру податкового  та  митного права, створеного у рамках Угоди про співпрацю між ДФС та Інститутом законодавства Верховної Ради України.

У засіданні взяли участь представники Державної фіскальної служби України, Держфінмоніторингу, співробітники Інституту законодавства ВРУ, науковці та експерти, представники провідних аудиторських та юридичних компаній.

Основними напрями роботи визначено обговорення питань судово-практичної експертизи, аналізу міжнародної практики, взаємодії з міжнародними урядовими та міжурядовими, науково-дослідними, приватними інституціями.

Також учасники засідання домовилися про формат своєї подальшої роботи, під час якої розглядатиметься проблематика нормативно-правового регулювання податкових та митних відносини в енергетиці, аграрному секторі, а також галузі інформаційних технологій, рітейлу тощо.

Нагадаємо, що Угоду про співробітництво ДФС та Інституту законодавства Верховної Ради України підписано 2 жовтня поточного року. 

Викрито безпідставне невідшкодування підприємству податку на додану вартість на суму 17 млн. гривень

Співробітниками Головного управління власної безпеки ДФС у Житомирській області проведено перевірку інформації щодо можливих неправомірних дій посадових осіб ГУ ДФС у Житомирській області, викладеної у зверненні генерального директора одного з підприємств Житомирщини.  

У ході перевірки встановлено порушення з боку посадових осіб ГУ ДФС у Житомирської області норм Податкового кодексу, внаслідок чого підприємству безпідставно не відшкодовано податку на додану вартість на загальну суму близько 17 млн. гривень.

За вказаним фактом прокуратурою Житомирської області відкрито кримінальне провадження за ч.1 ст. 367 КК України (службова недбалість).

У разі наявності інформації про неправомірні дії або бездіяльність працівників органів ДФС та про можливі корупційні дії з їхнього боку просимо звертатися на цілодобовий антикорупційний сервіс Державної фіскальної служби України «Пульс» за телефоном (044)284-00-07.

Податковою міліцією Києва встановлено факт несплати 30,6 млн. грн. податків

Співробітниками податкової міліції м. Києва до ЄРДР внесено відомості про вчинення кримінального правопорушення за ч.3 ст.212 КК України за фактом ухилення від сплати податків посадовими особами підприємства, що здійснює оптову торгівлю твердим, рідким, газоподібним паливом.

Як з’ясувалося, зазначені особи протягом 2012 - 2014 років здійснювали фінансово-господарські взаємовідносини з підприємством, що має ознаки фіктивності. Внаслідок цього порушники ухилились від сплати податків на суму 30,6 млн. гривень.

Слідчі дії тривають.

Податкова міліція у Києві припинила реалізацію фальсифікованого палива через АЗС міста

Працівниками податкової міліції м. Києва в ході розслідування у рамках  кримінального провадження за ч.1 ст. 204 КК України, а також операцій «Акциз-2015» та «Нафтопродукт-2015» виявлено факт зберігання контрафактних паливно-мастильних матеріалів та реалізації їх через мережу автозаправних станцій Києва.

З метою припинення незаконної діяльності співробітниками податкової міліції ДФС проведено 2 обшуки в офісному приміщені та на території нафтосховища, а також оглянуто транспортні засоби, які використовувались у протиправній діяльності.

У результаті обшуків з незаконного обігу вилучено 1 152,8 тонн контрафактних паливно-мастильних матеріалів на загальну суму 17,3 млн. гривень.

Вилучені товарно-матеріальні цінності передані на відповідальне зберігання.

Тривають подальші слідчі дії.

Податковою міліцією викрито підприємство, яке не сплатило 26,5 млн. грн. податків

Співробітниками податкової міліції м. Києва до ЄРДР внесено відомості про вчинення кримінального правопорушення за ч.3 ст.212 КК України за фактом ухилення від сплати податків посадовими особами підприємства, що здійснює діяльність посередництва за договорами по цінних паперах або товарах.

Як з’ясувалося, зазначені особи в період з 2013 по 2015 рік при здійсненні фінансово-господарської діяльності, пов’язаної з обміном валюти, ухилились від сплати податків та податкового зобов’язання по військовому збору на суму 26,5 млн. гривень.

На Луганщині вилучено горілчаного фальсифікату на суму понад 1 млн. грн.

Співробітники оперативного управління ГУ ДФС в Луганській області разом зі спецпідрозділом «Фантом» викрили та ліквідували канал, через який на споживчий ринок регіону поставляли фальсифіковані алкогольні напої.

У ході операції проведено санкціоновані судом обшуки на оптових базах, складах та в магазинах, де фальсифікат реалізовували безпосередньо споживачам.

За результатами слідчо-оперативних заходів вилучено майже 20 тис. пляшок алкогольного сурогату з підробленими марками акцизного податку, а також 152 картонні короби з 10-літровими пакетами зі спиртовмісною рідиною, обклеєні підробленими марками акцизного податку, без зазначення виробника, міцності та інших відомостей щодо їх походження та якості.

Окрім того, виявлено та вилучено 105 тис. грн. виручки, отриманої від реалізації алкогольної продукції, чорнові записи та системні блоки, де зберігалася інформація про фактичні обсяги продажу фальсифікату.

Як було встановлено, нелегальний бізнес організував один з підприємців Харківської області. Він постачав фальсифіковані алкогольні напої під торговими марками «Краля пшенична», «Краля настоянка», «Вільна на молоці» нібито виробництва ПрАТ «Люботинський завод «Продтовари».

Поставки горілки відбувалися з оптових баз Харківщини. «Продукцію» привозили на склади та в магазини роздрібної торгівельної мережі Луганської області. Фальсифікат розповсюджувався майже по всій території області, у тому числі в магазинах поблизу лінії розмежування.

Для прикриття злочинної діяльності та забезпечення безперешкодного транспортування фальсифікованих алкогольних напоїв у зону проведення АТО використовувалися документи та сертифікати, які в подальшому знищували, а отриману виручку приховували від оподаткування.

Загалом за результатами проведених обшуків вилучено 12 тонн фальсифікату на суму майже 1,1 млн. грн.

У межах досудового розслідування встановлюються джерела виробництва фальсифікату та підроблених марок.

Україна та Німеччина налагоджують співпрацю у митній сфері

Сьогодні, 24 листопада, розпочався візит делегації Митної служби Німеччини на чолі з професором Л.Геллертом з метою обговорення шляхів співпраці з ДФС з питань реформування митних органів відповідно до європейських стандартів.

У рамках візиту відбувся семінар, під час якого фахівці ДФС та учасники делегації Митної служби Німеччини обговорювали питання митної вартості, фукціонування системи управління ризиками та забезпечення міжнародних стандартів митного пост-аудит контролю.

Під час візиту учасники німецької делегації ознайомляться з діяльністю митних органів, отримають необхідну інформацію для аналізу їх стану, обміняються досвідом та проведуть консультації з українськими колегами для визначення шляхів подальшої співпраці.

Роман Насіров: Подолати корупцію в ДФС – одне з пріоритетних завдань

Про основні заходи боротьби з корупцією в Державній фіскальній службі України повідомили під час прес-конференції Голова ДФС Роман Насіров та начальник Головного управління власної безпеки служби Юрій Шеремет.

За словами керівника фіскальної служби, боротьба з корупцією є одним з тих завдань, яке поряд зі стабілізацією та збільшенням надходжень до бюджету було поставлено керівництвом країни. І вирішення його є запорукою того, щоб процес реформ відбувався прозоро, відкрито та результативно, задля розвитку країни.

«Зловживання та корупція, які існували в минулі періоди, заважали як нормальному розвитку країни, так і безпосередньо процесу адміністрування податків. Для нас питання подолання корупції, яка існувала в службі в попередніх періодах, - одне з найгостріших та пріоритетних. Це складний та комплексний процес і залучатися до нього має не тільки фіскальна служба, а й інші правоохоронні органи, законодавці та суспільство», – наголосив Роман Насіров.

Але й власними силами в ДФС робиться багато для очищення служби. «Вже з серпня 2015 року, за ініціативою керівника ДФС, почала працювати Антикорупційна програма з комплексом заходів щодо запобігання і протидії корупції в органах ДФС  на найближчі два роки. Одним із ключових положень Антикорупційної програми є покладання обов’язків щодо антикорупційної діяльності безпосередньо на керівників підрозділів фіскальної служби. Тобто керівники не тільки протидіятимуть корупції у підрозділі, а також і нестимуть відповідальність за своїх підлеглих», - підкреслив Юрій Шеремет.

Також, для підвищення ефективності роботи змінено структуру Головного управління власної безпеки ДФС. Для уникнення впливу регіональних керівників на територіальні підрозділи по протидії корупції їх введено до структури Головного управління власної безпеки.

До боротьби з хабарниками в органах ДФС Роман Насіров також закликав долучитися і платників податків. Він нагадав, що у ДФС існує антикорупційний сервіс «Пульс» - гаряча лінія, на яку можна телефонувати у будь-який час та скаржитись на протиправні дії працівників ДФС.

«Кожне повідомлення ретельно перевіряється. У січні-жовтні ми отримали 241 скаргу про зловживання співробітників ДФС, з них 40 підтвердилось. Але цю роботу потрібно розширювати. Я особисто готовий приймати скарги, які можна повідомити і в приймальню, і залишити на моїй сторінці у Facebook», – заявив Роман Насіров.

Загалом, з початку 2015 року підрозділами власної безпеки ДФС відкрито 481 кримінальне провадження, що на 45% більше, ніж у минулому році. Виявлено 75 випадків хабарництва з боку працівників фіскальної служби. Проти працівників територіальних органів ДФС відкрито 206 кримінальних проваджень за фактами зловживання владою або службовим становищем.

Повідомлення про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень в сфері службової діяльності оголошено 69 співробітникам фіскальної служби, у тому числі 45 – за одержання неправомірної вигоди. Матеріали 36 кримінальних проваджень направлено до суду з обвинувальним актом, 14 осіб засуджено.

100 ДНІВ РОБОТИ ПОДАТКОВОГО ОМБУДСМЕНА

За цей період понад 300 компаній звернулися за допомогою, що свідчить про затребуваність інституту. Про це на брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі заявив Тарас Качка, Уповноважений з питань підприємництва при ДФС.

З його слів, проблеми з ДФС наявні у бізнесу усіх форм власності (як приватних, так і державних підприємств). Велика кількість звернень стосуються типових технічних проблем. До них, зокрема, належать застосування системи електронного адміністрування ПДВ, функціонування єдиного реєстру податкових накладних, питання переукладання угод щодо електронних ключів, тощо.

«Всі ці питання пов’язані з функціонуванням інформаційно-технологічних систем, які використовує ДФС. Сподіваємось, що у рамках Бюджету 2016 року та податкової реформи, питання покращення автоматизованого адміністрування буде вирішено», — зазначив Тарас Качка.

Ще один тип питань, з яким підприємці звертаються до податкового омбудсмена — це адміністративне оскарження результатів перевірок. Тарас Качка підтвердив, що існує велика кількість нелогічних та помилкових рішень, відображених в актах перевірки. Мова йде про такі помилки як зворотне застосування норм закону до фактів, які мали місце до вступу його в дію, некоректне тлумачення норм цивільного права та бухгалтерського обліку.

«Моя присутність та присутність представників Ради бізнес-омбудсмена допомагають більш об’єктивно проводити слухання. Можливо, цю практику потрібно інституціоналізувати. У рамках податкової реформи, Міністерство фінансів планує залучати посередників у процедуру оскарження, щоб нівелювати ризик упередженості», — додав Тарас Качка.

З поміж інших Податковий омбудсен виокремив системну проблему у процесі адміністрування податків — відшкодування ПДВ. Зі слів Тараса Качки, існують випадки, коли незначні порушення формального характеру дозвляють ДФС відмовляти у відшкодуванні податку. Очікується, що проблема зникне із повним впровадженням електронного адміністрування ПДВ з 1 січня 2016 року.

Подальші пріоритети роботи Уповноваженого з питань підприємництва: розв’язання системних технічних проблем; участь у реформуванні та кадровому оновленні Державної фіскальної служби; підтримка ефективного діалогу з громадянським суспільством, зокрема, Американською торгівельною палатою, галузевими обєднаннями, тощо.
Новости Бердянска
Ближайшие события
Бесплатный пробный урок в центре «Smartum»
Знижка 20% на жіночий асортимент
Знижка 20% на жіночий асортимент

 07 - 10 Марта

 Спортландия (Азовский проспект, 14)

Sex временно доступен
Sex временно доступен

 12 Марта

 19:00

 ГДК (пл. 1-го Бердянського Совета, 3)

от 100 до 290 UAH

Подробная афиша