Информация от Налоговой инспекции Бердянска

17.10.2012 · 11:38 · Просмотров - 1113

Подборка материалов из Бердянской ОГНИ за неделю по 17 октября.

Тематичні тижні на веб-порталі ДПСУ

На єдиному веб-порталі ДПС України у однойменному банері „Тижні тематичних консультацій” платники податків можуть знайти вичерпну інформацію, яка стосується питань оподаткування підприємств конкретної сфери діяльності. У рамках цих тижнів також передбачено on-line спілкування з фахівцями податкової служби. Платники податків можуть поставити свої запитання та отримати оперативні відповіді на них.

Також, на електронну адресу: idd@sts.gov.ua, платники податків можуть надсилати запитання з позначкою «тиждень тематичних консультацій» і отримувати на них оперативну, кваліфіковану відповідь.

ДПС продовжує працювати над детінізацією ринку підакцизних товарів

В Верховній Раді зареєстровані законопроекти №11284-11285 із поправками до Податкового кодексу та інших законодавчих актів для вдосконалення адміністрування податків і зборів. За ініціативною Мінфіну та ДПС України  пропонується зробити ще кілька кроків щодо лібералізації оподаткування малого та середнього бізнесу, а також посилити контроль за продажем підакцизних товарів та запровадити  ефективні інструменти для адміністрування акцизного податку.

Для боротьби із тіньовим обігом підакцизних товарів вводиться авансова сплата акцизу. Запропонована система не нова для ринку, підприємства горілчаної галузі вже оплачують акцизний податок під час одержання спирту, тобто до моменту реалізації товару. В тютюновій галузі податок сплачується вже за фактом реалізації.

Сплата авансом мінімальної частини суми акцизного податку під час придбання марки сприятиме мінімізації  ризиків від  зловживань та зробить списання акцизних марок економічно невигідним. Авансова сплата акцизу також  дозволить зробити надходження від акцизного податку стабільними і прогнозованими.

Додатково ефективним механізмом контролю проти зловживань на ринку має стати встановлення 12-місячного  строку використання марок акцизного збору старого зразка у разі їх заміни на нові. Це дозволить забезпечити перебування в обігу продукції, маркованої єдиним діючим зразком акцизних марок та запобігти зловживанням з боку виробників. Найбільш розповсюджене серед зловживань – використання виробником марок не за призначенням: наприклад, акцизів для цигарок без фільтрів для маркування фільтрованої продукції.

Обмеження строку обігу марки піде на користь споживачам тютюну та алкоголю та підвищить гарантії якості продукції.

Крім посилення заходів по боротьбі з обігом нелегальної тютюнової та алкогольної продукції на території України та контрабандою, плюсом є введення довгострокового плану підвищення ставок акцизного податку на тютюнові вироби.

У законопроекті передбачене збільшення питомої ваги специфічної ставки акцизного податку (фіксована сума за 1 тисячу штук)  у мінімальному акцизному податковому зобов’язанні з одночасним зменшенням впливу адвалорної ставки (% від вартості продукції). Адвалорна ставка є незмінною вже тривалий час і становить 20%. Законопроект передбачає, починаючи з 2013 року, поступове зростання специфічної ставки, в той час як адвалорна, навпаки, буде знижуватися – з 20% до 12%.

Трирічний план дозволить споживачам адаптуватися до поступового підвищення цін, виробникам -  планувати свою діяльність.

Запропоновані зміни ставок податку враховують купівельну спроможність споживачів. Окрім цього, навіть після підвищення акцизів вартість тютюнових виробів залишатиметься однією з найнижчих в Європі. Разом з тим, такі заходи додатково забезпечать надходження понад 800 млн грн акцизного податку до бюджету.

Фахівці ДПС пропонують підвищувати саме фіксовану частину акцизу, оскільки, по-перше, її легше адмініструвати, по-друге, вона піднімає нижню планку вартості сигарет. Це вкрай важливо, в першу чергу, з точки зору вирішення соціальних проблем, пов’язаних із зростанням кількості курців серед дітей та молоді. Це відповідає вимогам Всесвітньої організації охорони здоров’я, перед якою Україна має певні зобов’язання.

Таким чином, законопроект допоможе не тільки наповнити бюджет, але також продовжить тенденцію зниження куріння в Україні, якої активно дотримується Президент України. Раніше він підписав законопроекти про заборону реклами сигарет в місцях продажу і про заборону куріння в ресторанах і барах.

Вилучені мобільні телефони без документів

Співробітниками відділу податкової міліції Бердянської ОДПІ встановлено 2 факти реалізації мобільних телефонів в городі без наявності дозвільних документів. За результатами перевірки вилучено мобільні телефони та аксесуари на загальну суму понад 49 тисяч гривень.

Платники податків запитували на «гарячій лінії»

Яка ставка податку на прибуток підприємств застосовується у разі нарахування податкових зобов’язань при самостійному виправленні помилок, допущених у звітних (податкових) періодах, що передують звітному податковому року?

Згідно з пунктом 10 підрозділу 4 розділу XX ”Перехідні положення” Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями встановлено ставку на прибуток підприємств:

  • з 1 квітня 2011 року по 31 грудня 2011 року включно – 23 відсотки;
  • з 1 січня 2012 року по 31 грудня 2012 року включно – 21 відсоток;
  • з 1 січня 2013 року по 31 грудня 2013 року включно – 19 відсотків; з 1 січня 2014 року – 16 відсотків.

У разі самостійного виправлення платником податку помилок, сума недоплати визначається з урахуванням ставки податку на прибуток, що діяла в звітному (податковому) періоді, за який здійснюється виправлення помилки.

Чи оподатковуються неприбутковою організацією доходи від надання майна в оренду?

Неприбуткові установи та організації, які отримують доходи від надання майна в оренду, мають сплатити податок на прибуток, який визначається як сума доходів, отриманих із таких джерел, що зменшена на суму витрат, пов’язаних з отриманням таких доходів, але не вище суми таких доходів.

Вартість принтера враховується у складі вартості комп’ютера або обліковується як окремий об’єкт ОЗ?

Вартість принтера обліковується як окремий об’єкт основного засобу 4 групи.

Яким чином оподатковувати кошти, які надійшли платнику податку на прибуток за товари, відвантажені на спрощеній системі оподаткування?

Законом України №4834 від 24.05.2012 року врегульовано питання щодо включення до складу доходу платника податку на прибуток коштів, отриманих в оплату вартості товарів (робіт, послуг), відвантажених (наданих) в період застосування спрощеної системи оподаткування, з яких відповідно до законодавчих норм не був сплачений єдиний податок.

Так, передбачено, що у звітному періоді отримання таких коштів вони включаються до складу інших доходів (без врахування суми податку на додану вартість у вартості таких товарів (робіт, послуг)), і як наслідок, оподатковується податком на прибуток на загальних підставах. Такі суми відображаються у рядку 03.28 додатка ІД до Податкової декларації з податку на прибуток.

Необхідність збільшувати дохід в оподатковувати податком на прибуток стосується не тільки операцій отримання коштів, але й отримання інших видів компенсацій.

Платники податків запитували на семінарі

Що є об’єктом оподаткування збором за спеціальне використання води, якщо СГ використовують воду для виробничих потреб, в тому числі для задоволення питних і санітарно-гігієнічних потреб?

У разі використання суб’єктами господарювання води для виробничих потреб, а також для задоволення питних і санітарно-гігієнічних потреб, об’єктом оподаткування збором за спеціальне використання води є увесь фактичний обсяг використаної води.

Яку суму коштів необхідно відображати в податковому розрахунку за ф. №1ДФ (всю суму коштів, що видані на відрядження або підзвіт, чи тільки суму коштів, що не повернуті своєчасно)?

В податковому розрахунку за ф. № 1 ДФ, під ознакою доходу «118», відображаються кошти, отримані платником податку на відрядження або під звіт, які надміру витрачені та не повернуті в установлені законодавством строки.

Як правильно відобразити у податковому розрахунку за ф. №1ДФ суму виплаченої заробітної плати, якщо в одному з місяців кварталу працівник не мав права на отримання ПСП?

У разі якщо в одному з місяців кварталу працівник не мав права на отримання податкової соціальної пільги, то в податковому розрахунку за ф. №1ДФ заповнюють лише один рядок, в якому зазначають відповідну ознаку пільги.

Також отримати відповіді з питань оподаткування Ви маєте можливість на веб-сайті ДПС України (www.sts.gov.ua, Єдина база податкових знань) та на веб-сайті ДПС у Запорізькій області www.zp.sts.gov.ua.