Информация от Бердянской налоговой инспекции на 16 декабря

17.12.2015 · 09:11 · Просмотров - 883

Подборка материалов от Бердянской ОГНИ за неделю по 16 декабря

Бердянська ОДПІ повідомляє 

Бердянські платники сплатили понад 240 мільйонів гривень до бюджету міста та району

Протягом січня – листопада 2015 року платники податків міста Бердянськ та Бердянського району сплатили до місцевих бюджетів 240,4 мільйонів гривень, що на 71,8 млн. більше минулорічних показників.   До міського бюджету надійшло 199,2 млн. грн. ( на 56,5 млн. грн. більше надходжень 2014 року). Платники району поповнили місцеві бюджета на 41,2 млн. грн. (на 15,3 млн. більше, ніж торік).  

Найбільше надійшло податку на доходи фізичних осіб – 124,6 мільйонів гривень. Від плати за землю надходження склали 42,7 мільйонів гривень.  Продавці підакцизних товарів спрямували до місцевих бюджетів 23,6 мільйонів гривень акцизного  податку, - повідомила  начальник Бердянської

ОДПІ Олена Круц.

За одинадцять місяців в Бердянську та районі виявлено та оформлено 803 найманих працівників   

За словами начальника Бердянської ОДПІ Олени Круц, з початку року за результатами проведеної роботи щодо легалізації найманої праці та виявлення фактів виплати заробітної плати в «конвертах» виявлено 898 неоформлених найманих працівників, 803 з яких було офіційно оформлено.  Сума виплаченого їм доходу складає – 1431,7 тис. грн.  В результаті до бюджету надійшло 214,8 тис. грн. податку на доходи фізичних осіб та 464, 3 тис.грн єдиного соціального внеску.

Вкотре нагадуємо, наймана праця на умовах отримання тіньової заробітної плати -  шлях до відсутності соціальних гарантій: страхового стажу для призначення пенсій, сплати листка непрацездатності,  виплат, пов’язаних зі скороченням штатів, тощо.

З початку року з незаконного обігу вилучено підакцизних товарів на 3,5 млн. гривень

Протягом 2015 року в результаті посилення роботи з протидії незаконному обігу підакцизних товарів до Єдиного реєстру внесено 4 відомості про скоєння кримінальних правопорушень за ч.3 ст.204 Кримінального кодексу України, припинена незаконна діяльність 2 "підпільних" цехів по виробництву алкогольного сурогату.  До суду направлено 4 провадження з обвинувальним актом.

З незаконного обігу вилучено товарів на загальну суму 3 млн. 546,2 тис. грн.: лікеро-горілчаних виробів – на 1 млн. 109,2 тис. грн., тютюнових виробів – на 356,5 тис. грн., спирту – на 259,1 тис. грн., паливо-мастильних матеріалів  на суму 1 млн. 783,3 тис. грн. 

Результи операції «Акциз 2015»

З метою очищення ринку підакцизних товарів від фальсифікату та незаконно ввезеної на територію України підакцизної продукції, збільшення надходжень акцизного податку до державного бюджету, активізації заходів із протидії незаконному обігу підакцизних товарів, в рамках операції «Акциз-2015» з 10 квітня 2015 року за матеріалами оперативних співробітників внесено 3 кримінальних правопорушення про злочин за ч.3 ст.204 Кримінального кодексу України, встановлено 53 факти незаконної діяльності та вилучено з незаконного обігу підакцизних товарів  на суму 1 млн. 379,1 тис. грн., з них. Припинена незаконна діяльність «підпільного» цеху з незаконного виробництва алкогольної продукції.

Результи операції «Нафтопродукт-2015»

З метою поліпшення ефективності заходів щодо протидії незаконному виготовленню та обігу паливно-мастильних матеріалів, скрапленого газу, посилення державного контролю у вказаній сфері і збільшення надходження акцизного податку в межах проведення операції «Нафтопродукт-2015» з 18 квітня 2015 року встановлено 3 факти незаконної реалізації паливно-мастильних матеріалів на загальну суму 1 млн.617,5 тис. грн. 

Новини законодавства 

Набрала чинності нова форма податкової декларація з податку на прибуток підприємств

Наказом МФУ України від 20.10.2015 р. № 897  затверджено нову форму податкової декларації з податку на прибуток підприємств.

Податкова декларація набрала чинності з 01.12.2015 (опублікована в Офіційному віснику України №93  від 01.12.2015 р.).

Нову форму необхідно застосовувати при складанні декларації за 2015 рік, і подати до фіскального органу до 01 червня 2016 року.

Нова форма є універсальною, тобто вона застосовується всіма категоріями платників податку на прибуток (підприємствами, страховиками, банками, букмекерами, операторами лотерей).

Форма податкової декларації приведена у відповідність з новими правилами визначення об'єкта оподаткування з податку прибуток на основі бухгалтерського обліку.

Нова форма декларації містить 9 додатків (попередня редакція декларації складалася із 14 додатків).

У декларації передбачено новий додаток РІ, в якому згруповано всі різниці відповідно до розділу III Податкового кодексу, що збільшують (зменшують) фінансовий результат.

Інструкція з бухлбліку оновлена

Наказом від від 16.11.2015 року № 1025  Мінфін затвердив зміни до Інструкції з бухгалтерського обліку податку на додану вартість, затвердженої наказом Мінфіну від 01.07.1997 р. № 141.

Документ прийнятий для узгодження численних ПДВшних нововведень із правилами бухобліку податку. Зокрема, наказ визначає, як відобразити нарахування податкових зобов’язань згідно із п.п. 198.5 та 199.1 ПКУ,  як обліковувати кошти на електронному ПДВ-рахунку, як відображати суми ПДВ, коли відповідні податкові накладні так і не були зареєстровані в ЄРПН.

Наказ набирає чинності із дня його офіційного опублікування. Готується до опублікування в «Офіційному віснику України» за 18.12.2015 р. № 98.

Роз’яснення законодавства

Про умови, за яких фізична особа - підприємець платник єдиного податку може самостійно (добровільно) перейти на сплату єдиного податку, встановленого для інших груп

Державна фіскальна служба України нагадує, що за умови дотримання фізичною особою - підприємцем платником єдиного податку вимог, встановлених Податковим кодексом України для обраної ним групи, такий платник може самостійно перейти на сплату єдиного податку, встановленого для інших груп платників єдиного податку, шляхом подання заяви до контролюючого органу не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного кварталу. При цьому у платника єдиного податку третьої групи, який є платником податку на додану вартість, анулюється реєстрація платника податку на додану вартість у порядку, встановленому Податковим кодексом України, у разі обрання ним першої або другої групи чи ставки єдиного податку, встановленої для третьої групи, яка включає податок на додану вартість до складу єдиного податку.

Такий порядок встановлено підпунктом 298.1.5 пункту 298.1 статті 298 Податкового кодексу України.

На внутрішньо переміщених осіб поширюються вимоги щодо повідомлення ДФС про прийняття на роботу

 Держпраці в листі від 02.09.2015,  № 2497/0/4-9.1-9/6/ДП-15 роз’яснила: регулювання трудових відносин внутрішньо переміщених осіб здійснюється відповідно до законодавства України, яке складається з КЗпПУ й інших актів законодавства України, прийнятих згідно із ним.

Серед іншого, Держпраці наголосило на такому:

  • відповідно до ст. 24 КЗпПУ, працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом або розпорядженням власника чи вповноваженого ним органу, та повідомлення ДФСУ про прийняття працівника на роботув порядку, установленому Кабміном;
  • відповідно до ст. 115 КЗпПУ, заробітна плата виплачується працівникам регулярно в робочі дні у строки, установлені колективним договором або нормативним актом роботодавця, погодженим із виборним органом первинної профспілкової організації чи іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом (а в разі відсутності таких органів — представниками, обраними й уповноваженими трудовим колективом), але не рідше 2 разів на місяцьчерез проміжок часу, що не перевищує 16 календарних днів, і не пізніше 7 днів після спливу періоду, за який здійснюється виплата.

Також у листі приведено норми, якими передбачена відповідальність за порушення відповідних обов’язків, і порядок притягнення до неї.

Чи може ДФС вимагати під час перевірки технічну документацію

ДФЧ має право вимагати всі пов’язані з предметом перевірки  документи. Про це йдеться в листі від 03.12.2015,  № 25881/6/99-99-22-04-02-15.

Контролюючі органи мають право проводити перевірку правильності та повноти визначення доходів, витрат і фінансового результату до оподаткування згідно з бухгалтерським обліком відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку чи міжнародних стандартів фінансової звітності (пп. 20.1.44 ПКУ).

Дотримання технологічних процесів, під час яких здійснюється перетворення сировини в готову продукцію, що визначає кінцевий результат виробничо-фінансової діяльності підприємства — прибуток, установлюються технічною документацією, документами щодо технологічних процесів і режимів, іншими документами.

Платник податку на прибуток здійснює амортизацію малоцінних необоротних матеріальних активів відповідно до облікової політики

Відповідно до п. 27 П(С) БО 7 "Основні засоби", затвердженого наказом МФУ від 27.04.2000 № 92, амортизація малоцінних необоротних матеріальних активів, які відносяться до категорії "Інші необоротні матеріальні активи", нараховується наступним чином:

- або у першому місяці використання об'єкта в розмірі 50% його вартості, яка амортизується, та решта 50% вартості, яка амортизується, у місяці їх вилучення з активів (списання з балансу) внаслідок невідповідності критеріям визнання активом;

- або в першому місяці використання об'єкта 100% його вартості.

Підприємства можуть установлювати вартісні ознаки предметів, що входять до складу малоцінних необоротних матеріальних активів.

Методи амортизації зазначаються у наказі про облікову політику підприємства.

Так, відповідно до п. 2.1 «Методичних рекомендацій щодо облікової політики підприємства та внесення змін до деяких наказів Міністерства фінансів України», затверджених наказом МФУ від 27.06.13 N 635, розпорядчий документ про облікову політику підприємства визначає, зокрема:

- методи амортизації інших необоротних матеріальних активів, у разі якщо вони обліковуються за первісною вартістю;

- вартісні ознаки предметів, що входять до складу малоцінних необоротних матеріальних активів.

Отже, платник податку на прибуток здійснює амортизацію активів відповідно до облікової політики платника.

З 2015 року об'єкт оподаткування податком на прибуток визначається відповідно положень бухгалтерського обліку

З 01.01.2015 року об'єктом оподаткування податком на прибуток є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень розділу ІІІ Податкового кодексу України.

Таке коригування на різниці в обов’язковому порядку здійснюється тими платниками, у яких річний дохід від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначений за правилами бухгалтерського обліку, за останній річний звітний (податковий) період перевищує 20 мільйонів гривень.

Зазначена норма визначена  пп. 134.1.1 статті 134 Податкового кодексу України.

Сплата авансових внесків платниками податку на прибуток у 2015 – 2016 роках

Платники податку на прибуток підприємства, у яких дохід за 2014 рік дорівнює або перевищує 10 млн. грн. сплачують авансові внески з податку на прибуток у наступних розмірах:

- у січні-лютому 2015 року - у розмірі 1/12 суми податку на прибуток за 2013 рік;

-у березні-грудні 2015 року - у розмірі  1/12 податку на прибуток за 2014 рік;

- у січні-травні 2016 року – у розмірі 1/12 податку на прибуток за 2014 рік.

З червня 2016 року щомісячні авансові внески з податку на прибуток сплачуються якщо річний дохід від будь-якої діяльності, визначений за правилами бухгалтерського обліку за 2015 рік дорівнює або перевищує 20 млн. грн. (крім новостворених, виробників сільськогосподарської продукції, інститутів спільного інвестування, неприбуткових організацій).

Дванадцятимісячний період починатиметься з червня і триватиме по травень наступного року.

Зазначений порядок передбачений п. 57-1 ст. 57 та п. 9 підр. 4 розд. ХХ Податкового кодексу України.

Платник податку на прибуток при нарахуванні в податковому обліку амортизації основних засобів або необоротних активів враховує різниці

З 2015 року об'єктом оподаткування є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування фінансового результату до оподаткування, визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних П(С) БО або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень Податкового кодексу України.

Однією з таких різниць є різниці, які виникають при нарахуванні амортизації основних засобів або необоротних активів.

Так, фінансовий результат до оподаткування збільшується:

- на суму нарахованої амортизації основних засобів або нематеріальних активів відповідно до національних П(С) БО або міжнародних стандартів фінансової звітності;

- на суму уцінки та втрат від зменшення корисності основних засобів або нематеріальних активів, включених до витрат звітного періоду відповідно до національних П(С) БО або міжнародних стандартів фінансової звітності;

- на суму залишкової вартості окремого об'єкта основних засобів або нематеріальних активів, визначеної відповідно до національних П(С) БО, у разі ліквідації або продажу такого об'єкта.

Фінансовий результат до оподаткування зменшується:

- на суму розрахованої амортизації основних засобів або нематеріальних активів відповідно до положень Податкового кодексу;

- на суму залишкової вартості окремого об'єкта основних засобів або нематеріальних активів, визначеної з урахуванням положень Податкового кодексу, у разі ліквідації або продажу такого об'єкта;

- на суму дооцінки та вигід від відновлення корисності основних засобів, або нематеріальних активів в межах попередньо віднесених до витрат уцінки та втрат від зменшення корисності основних засобів або нематеріальних активів відповідно до національних П(С) БО або міжнародних стандартів фінансової звітності.

При розрахунку амортизації основних засобів та нематеріальних активів відповідно до положень Податкового кодексу, балансова вартість основних засобів та нематеріальних активів станом на 01 січня 2015 року має дорівнювати балансовій вартості таких активів, що визначена станом на 31 грудня 2014 року відповідно до положень Податкового кодексу.

Зазначені норми визначені пп. 134.1.1  ст. 134;  п. 138.1 та п. 138.2 ст. 138 і п. 11 підр. 4 розд. XX "Перехідних положень" Податкового кодексу України.

Безоплатно отримані основні засоби зараховуються за справедливою вартістю з подальшою амортизацією

Відповідно до п. 10 П(С) БО 7 "Основні засоби", затвердженого наказом МФУ від 27.04.2000 р. № 92, первісна вартість безоплатно отриманих основних засобів дорівнює їх справедливій вартості на дату отримання з урахуванням витрат, передбачених п. 8 П(С)БО 7 "Основні засоби". 

Справедлива вартість - сума, за якою можна продати актив або оплатити зобов'язання за звичайних умов на певну дату (п. 4 П(С)БО 7 "Основні засоби").

На справедливу вартість безоплатно отриманих об'єктів основних засобів збільшується сальдо додаткового капіталу (п. 13 «Методичних рекомендацій з бухгалтерського обліку основних засобів» затверджених наказом МФУ від 30.09.03 N 561).

Згідно п. 21 наказу МФУ від 29.11.1999 № 290 "Про затвердження Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 15 "Дохід", дохід відображається в бухгалтерському обліку в сумі справедливої вартості активів, що отримані або підлягають отриманню.

Якщо безоплатно отриманий актив забезпечує надходження економічних вигід протягом кількох звітних періодів, то доходи визнаються на систематичній основі (наприклад, у сумі нарахованої амортизації) протягом тих звітних періодів, коли надходять відповідні економічні вигоди.

Нарахування амортизації починається з місяця, наступного за місяцем, у якому об'єкт основних засобів став придатним для корисного використання.

Одночасно з нарахуванням амортизації, в сумі пропорційній нарахованій амортизації, по об'єктах основних засобів отриманих безоплатно, визнається дохід (Методичні рекомендації з бухгалтерського обліку основних засобів» затверджені наказом МФУ від 30.09.03 N 561).

При поступовому визнанні доходу зменшується сума додаткового капіталу, відображеного при зарахуванні таких об'єктів до складу активів.

При виплаті дивідендів у 2015 році за результатами декількох минулих років, авансовий внесок із податку на прибуток не нараховується, якщо такі дивіденди не перевищують об'єкт оподаткування за відповідні періоди, грошові зобов'язання щодо яких задекларовані та погашені

Емітент корпоративних прав, який приймає рішення про виплату дивідендів своїм акціонерам (власникам), нараховує та вносить до бюджету авансовий внесок із податку на прибуток.

Авансовий внесок розраховується з суми перевищення дивідендів, що підлягають виплаті, над значенням об'єкта оподаткування за відповідний податковий (звітний) рік, за результатами якого виплачуються дивіденди, грошове зобов'язання щодо якого погашене. У разі наявності непогашеного грошового зобов'язання авансовий внесок розраховується зі всієї суми дивідендів, що підлягають виплаті.

Ця норма застосовується починаючи з виплат дивідендів у 2015 році за підсумками попередніх років.

Якщо у звітному році розподіляється нерозподілений прибуток одразу за декілька попередніх років, то з метою визначення суми дивідендів, на яку нараховується авансовий внесок, нерозподілений прибуток, який припадає на кожен з цих років за даними фінансової звітності, порівнюється з об'єктом оподаткування податком на прибуток за відповідний рік.

У разі наявності непогашеного грошового зобов'язання (суми податкового зобов'язання,  самостійно нарахованого платником у податковій декларації за звітний рік, за підсумками якого виплачуються дивіденди), авансовий внесок розраховується зі всієї суми дивідендів, що підлягають виплаті.

Отже, при виплаті дивідендів у 2015 році за результатами 2013 та 2014 років авансовий внесок із податку на прибуток не нараховується, якщо суми таких дивідендів не перевищують значення об'єкта оподаткування за відповідні періоди, грошові зобов'язання щодо яких задекларовані та погашені.

 В іншому випадку авансовий внесок з податку на прибуток нараховується на всю суму дивідендів.

Зазначена норма визначена пп. 57.1 1.2  ст. 57 Кодексу, та роз’яснена листом ДФС України від 20.11.2015 р. N 24734/6/99-99-19-02-02-15.

Якщо фактична собівартість послуги перевищує її договірну вартість, то на суму перевищення складається друга податкова накладна

Якщо фактична собівартість наданої послуги перевищить суму передоплати (з якої були визначені податкові зобов'язання з ПДВ на дату отримання передплати та складена податкова накладна і зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН), то на дату визначення фактичної собівартості наданої послуги платник ПДВ повинен скласти другу податкову накладну, виходячи з різниці між фактичною собівартістю та договірною вартістю такої послуги.

У такій податковій накладній у верхньому лівому куті робиться відповідна помітка "X" та зазначається тип причини: 17 - складена на суму перевищення собівартості самостійно виготовлених товарів/послуг над фактичною ціною їх постачання.

Така податкова накладна також підлягає обов'язковій реєстрації в ЄРПН.

Зазначений порядок визначений п.188.1 ст.188 та п. 201.4 ст. 201 Податкового кодексу України.

Повернення основних засобів, внесених до статутного фонду підприємства, оподатковується ПДВ на загальних підставах

Об’єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з постачання товарів, місце постачання  яких розташоване на митній території України.

Постачання товарів - будь-яка передача права на розпоряджання товарами як власник, у  тому числі, продаж, обмін чи дарування такого товару, а також постачання товарів за рішенням суду.

Отже, операція з повернення основних фондів, попередньо внесених до статутного фонду юридичної особи іншими юридичними або фізичними особами, у разі їх виходу з числа засновників або учасників такої юридичної особи, підпадає під визначення об’єкта оподаткування ПДВ та має оподатковуватись на загальних підставах за основною ставкою 20 відсотків.

Зазначена норма визначена пп. 14.1.191 ст. 14 та п. 185.1 а) ст. 185  Податкового кодексу України.

Обмеження при розрахунках готівкою підприємств (підприємців) та фізичних осіб

Підприємства (підприємці) мають право здійснювати розрахунки готівкою між собою та/або з фізичними особами протягом одного дня за одним або кількома платіжними документами в межах граничних сум розрахунків готівкою, установлених постановою Правління НБУ від 06.06.13 № 210.

Такі граничні суми розрахунків  становлять:

– для підприємств (підприємців) між собою протягом одного дня в розмірі 10 тис.грн;

– фізичної особи з підприємством (підприємцем) протягом одного дня за товари (роботи, послуги) у розмірі 150 тис. грн;

– фізичних осіб між собою за договорами купівлі-продажу, які підлягають нотаріальному посвідченню, у розмірі 150 тис. грн.

Платежі понад встановлені граничні суми проводяться через банки шляхом перерахування коштів з поточного рахунку на поточний рахунок або внесення коштів до банку для подальшого їх перерахування на поточні рахунки.

Кількість підприємств (підприємців) та фізичних осіб, з якими здійснюються розрахунки, протягом дня не обмежується.

При цьому, обмеження не поширюються на:

- розрахунки підприємств (підприємців) з бюджетами та державними цільовими фондами;

- добровільні пожертвування та благодійну допомогу;

- використання коштів, виданих на відрядження.

Зазначені норми визначені п 2.3 «Положення про ведення касових операцій у національній валюті України», затвердженого постановою Правління НБУ від 15.12.04  № 637.

В якій валюті складається Звіт про використання коштів, виданих на відрядження за кордон, якщо повернення невикористаних коштів працівником здійснюється в іноземній валюті?

Порядок відрядження за кордон визначено у розд. ІІI Інструкції про службові відрядження в межах України та за кордон, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 13.03.1998 № 59 із змінами та доповненнями (далі – Інструкція).

Згідно з п. 5 розд. IІІ Інструкції підприємство, що відряджає працівника у відрядження за кордон, забезпечує його грошовими коштами для здійснення поточних витрат під час службового відрядження (авансом) в національній валюті держави, до якої відряджається працівник, або у вільно конвертованій валюті.

Відповідно до п. 17 розд. ІІІ Інструкції після повернення з відрядження працівник зобов’язаний до закінчення п’ятого банківського дня, наступного за днем прибуття до місця постійної роботи, подати звіт про використання коштів, наданих на відрядження (далі – Звіт). Сума надміру витрачених коштів (залишку коштів понад суму, витрачену згідно із Звітом) підлягає поверненню працівником до каси або зарахуванню на відповідний рахунок підприємства, що їх надало, у грошових одиницях, в яких було надано аванс, у встановленому законодавством порядку.

У разі якщо під час службових відряджень відряджений працівник отримав готівку із застосуванням платіжних карток, він подає Звіт і повертає суму надміру витрачених коштів до закінчення третього банківського дня після завершення відрядження (банківського дня, наступного за днем прибуття до місця постійної роботи).

Після повернення з відрядження працівник зобов’язаний надати Звіт за формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 28.09.2015 № 841 «Про затвердження форми Звіту про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт, та Порядку його складання». Разом із Звітом подаються документи (в оригіналі), що підтверджують вартість оплачених витрат, із зазначенням форми їх оплати (готівкою, чеком, платіжною карткою, безготівковим перерахунком).

Враховуючи викладене вище, сума надміру витрачених коштів (залишку коштів понад суму, витрачену згідно зі Звітом) підлягає поверненню працівником до каси або зарахуванню на відповідний рахунок підприємства, що їх надало, у грошових одиницях, в яких було надано аванс, у встановленому законодавством порядку. При цьому Звіт складається підзвітною особою, що отримала такі кошти на підприємстві, у валюті держави, до якої відряджався працівник, або у вільно конвертованій валюті.

Як суб’єкт господарювання може самостійно виправити (уточнити) помилки, що містяться у раніше поданій ним звітності та чи нараховуються у такому випадку штрафні санкції та пеня?

Відповідно до п. 50.1 ст. 50 розд. ІІ Податкового кодексу України  у разі якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених ст. 102 ПКУ, платник податків самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації (крім обмежень, визначених ст. 50 ПКУ), він зобов’язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку.

Платник податків має право не подавати такий розрахунок, якщо відповідні уточнені показники зазначаються ним у складі податкової декларації за будь-який наступний податковий період, протягом якого такі помилки були самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявлені.

Платник податків, який самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявляє факт заниження податкового зобов’язання минулих податкових періодів, зобов’язаний, за винятком випадків, установлених п. 50.2 ст. 50 ПКУ:

а) або надіслати уточнюючий розрахунок і сплатити суму недоплати та штраф у розмірі трьох відсотків від такої суми до подання такого уточнюючого розрахунку;

б) або відобразити суму недоплати у складі декларації з цього податку, що подається за податковий період, наступний за періодом, у якому виявлено факт заниження податкового зобов’язання, збільшену на суму штрафу у розмірі п’яти відсотків від такої суми, з відповідним збільшенням загальної суми грошового зобов’язання з цього податку.

Пунктом 120.2 ст. 120 розд. ІІ ПКУ визначено, що при самостійному донарахуванні суми податкових зобов’язань інші штрафи, передбачені гл.11 розд. ІІ ПКУ, не застосовуються.

Пеня нараховується у день настання строку погашення податкового зобов’язання, нарахованого контролюючим органом або платником податків у разі виявлення його заниження на суму такого заниження та за весь період заниження (в тому числі за період адміністративного та/або судового оскарження) (п.п. 129.1.2 п. 129.1 ст. 129 ПКУ).

Пеня, визначена п.п. 129.1.2 п.129.1 ст. 129 ПКУ, нараховується із розрахунку 120 відсотків облікової ставки Національного банку України, діючої на день заниження (п. 129.4 ст. 129 ПКУ).

При цьому з 01.09.2015 у разі внесення змін до податкової звітності внаслідок самостійного виявлення платником податку помилок відповідно до ст. 50 ПКУ пеня, передбачена ст. 129 ПКУ, не нараховується, якщо зміни до податкової звітності внесені протягом 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов’язання, визначеного ПКУ (п. 129.9 ст. 129 ПКУ).

Платники запитували 

Який порядок перерахування платником - сільськогосподарським підприємством, що обрало спеціальний режим оподаткування, коштів на його спеціальні рахунки?

     Сільськогосподарські підприємства використовують у системі електронного адміністрування податку на додану вартість (далі – ПДВ) два електронних рахунки: основний та додатковий.

     Основний електронний рахунок призначається для проведення розрахунків з бюджетом.

     На основний електронний рахунок сільськогосподарські підприємства перераховують зі свого поточного рахунку кошти в сумах, необхідних для реєстрації податкових накладних по діяльності іншій, ніж сільськогосподарська.

     Додатковий електронний рахунок призначений для перерахування коштів на спеціальні рахунки сільськогосподарських підприємств.

     На цей рахунок сільськогосподарським підприємством зараховуються кошти з поточного рахунку в сумі, необхідній для реєстрації податкових накладних, які складаються сільськогосподарським підприємством при здійсненні операцій з постачання сільськогосподарських товарів/послуг у межах спеціального режиму оподаткування.

     З додаткового електронного рахунку кошти автоматично перераховуються Казначейством на спеціальні рахунки сільськогосподарських підприємств протягом операційного дня, в якому кошти надійшли на такі електронні рахунки.

     Реквізити спеціального рахунку сільськогосподарське підприємство зобов’язане зазначати у податковій декларації з ПДВ.

Яким чином покупець може пересвідчитись, що товар не був ввезений (імпортований) на митну територію України, якщо постачальник у податковій накладній не зазначив код товару згідно з УКТ ЗЕД?

     На всіх етапах реалізації продукції до кінцевого споживача у супровідній документації, що додається до неї, на етикетці, а також у маркуванні чи іншим способом (у доступній наочній формі), прийнятим для окремих видів продукції або в окремих сферах обслуговування, покупець має можливість ознайомитися з найменуванням та місцезнаходженням виробника (виконавця, продавця).
     При цьому незалежно від того факту, що продаж товару вже здійснюється не безпосереднім імпортером, а покупцем, останній надалі при продажу, як і інші постачальники цього товару, повинен видати податкову накладну із зазначенням коду УКТ ЗЕД.

Якою мовою повинні складатись первинні документи для визначення об’єкта оподаткування податком на прибуток підприємств?

     Первинні документи, облікові регістри і бухгалтерська звітність повинні складатись українською мовою.
     Документи, що є підставою для записів у бухгалтерському обліку і складені іноземною мовою, повинні мати впорядкований автентичний переклад на зазначену мову. 

Чи відображаються у графі «Працювало за трудовими договорами» податкового розрахунку за ф. 1ДФ кількість працівників, призваних на строкову військову службу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, або прийнятих на військову службу за контрактом у разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці?

     В графі «Працювало за трудовими договорами» податкового розрахунку за ф. 1ДФ проставляється кількість працівників, які працюють за трудовими договорами (контрактами).

     Особи, які перебували у штаті та були призвані на строкову військову службу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, або прийняті на військову службу за контрактом у разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці, у цій графі не відображаються.

В які строки підзвітна особа надає Звіт про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт?

     Відповідно до п.п. 170.9.2 п. 170.9 ст. 170 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) звіт про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт, подається за формою, встановленою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує, державну податкову і митну політику, до закінчення п’ятого банківського дня, що настає за днем, у якому платник податку:

     завершує таке відрядження;

     завершує виконання окремої цивільно-правової дії за дорученням та за рахунок особи, що видала кошти під звіт.

     Згідно із п.п. 170.9.3 п. 170.9 ст. 170 ПКУ дія цього пункту поширюється також на витрати, пов’язані з відрядженням чи виконанням деяких цивільно-правових дій, що були оплачені з використанням корпоративних платіжних карток, дорожніх, банківських або іменних чеків, інших платіжних документів, з урахуванням таких особливостей:

     а) у разі якщо під час службових відряджень відряджена особа – платник податку отримав готівку з застосуванням платіжних карток, він подає звіт про використання виданих на відрядження коштів і повертає суму надміру витрачених коштів до закінчення третього банківського дня після завершення відрядження;

     б) у разі якщо під час службових відряджень відряджена особа – платник податку застосував платіжні картки для проведення розрахунків у безготівковій формі, а строк подання платником податку звіту про використання виданих на відрядження коштів не перевищує 10 банківських днів, за наявності поважних причин роботодавець (самозайнята особа) може його продовжити до 20 банківських днів (до з’ясування питання в разі виявлення розбіжностей між відповідними звітними документами).
     Форма Звіту про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт, та Порядок його складання затверджені наказом Міністерства фінансів України від 28.09.2015 № 841 «Про затвердження форми Звіту про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт, та Порядку його складання».

Начало формы

Конец формы

Чи може бухгалтерія не прийняти звіт від довіреної особи про використання коштів, виданих під звіт разом з невитраченим залишком готівки, у разі якщо така довірена особа не подала документи про одержання готівки з поточного рахунку (чек банкомата, копія видаткового ордера, довідки за встановленими формами, сліп, квитанція торговельного термінала тощо)?

У разі неподання до звіту документів, які підтверджують одержання готівкових коштів з карткового рахунку (чек банкомата, копія видаткового ордера, довідки за встановленими формами, сліп, квитанція торговельного термінала тощо), бухгалтерія повинна прийняти такий звіт від довіреної особи, а при необхідності посадова особа (бухгалтер) може взяти виписку з банку про рух коштів на рахунку та, при цьому, зобов’язана вжити відповідні заходи щодо підтвердження факту одержання готівкових коштів з поточного рахунку підприємства.

Чи переноситься термін сплати податків і зборів в т. ч. у зв’язку з перенесенням термінів подання податкових декларацій (вихідний, святковий день)?

Пунктом 57.1 ст. 57 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) визначено, що платник податків зобов’язаний самостійно сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого ПКУ для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених ПКУ.

Правову позицію з питання застосування п. 57.1 ст. 57 ПКУ висловлено Верховним судом України у постанові від 09.06.2015 по справі №21-18а15, у якій визначено, що у разі якщо останній день строку подання податкової декларації припадає на вихідний або святковий день, граничним строком подання такої декларації є перший після нього робочий день. Тому початок перебігу встановленого п. 57.1 ст. 57 ПКУ десятиденного строку для сплати визначеного у декларації податкового зобов’язання пов’язаний саме із таким робочим днем. Тобто десятиденний строк для сплати податку слід рахувати від фактичної дати останнього дня подання декларації за відповідний період.

Головне управління ДФС у Запорізькій області 

Керівник фіскальної служби області підписав Меморандум про співпрацю із запорізькою громадськістю

Начальник Головного управління ДФС у Запорізькій області Олексій Кавилін та керівник запорізького відділення громадської організації "Інститут податкових реформ" Лариса Церетелі підписали Меморандум про партнерство та співпрацю.

За словами керівника фіскальної служби, укладання цього документу покликано необхідністю спільних дій, спрямованих на реформування податкової системи та пошуку шляхів поглибленої співпраці з платниками податків та громадськістю, спрямованих на результативний даілог.

– Ми підписали меморандум про партнерство та співпрацю між громадською організацією "Інститут податкових реформ" та Головним управлінням ДФС у Запорізькій області. В нашому регіоні розпочинає роботу організація, яка працюватиме над удосконаленням податкової системи. Зі свого боку, я гарантую підтримку фіскальної служби в усіх ініціативах, що спрямовуються на налагодження партнерських стосунків з підприємцями. Вірю, що разом ми зможемо знайти баланс інтересів влади і бізнесу та ефективно співпрацювати, – відзначив Олексій Кавилін.

Реалізація пунктів Меморандуму спрямована на безпосередню участь представників громадськості у реалізації державної податкової політики. Крім того, у рамках угоди про співпрацю передбачено впровадження та удосконалення позасудового врегулювання спорів між платниками податків та контролюючими органами, організація консультативної роботи та проведення спільних роз'яснювальних заходів з актуальних питань законодавства.

У свою чергу, Лариса Церетелі підкреслила, що сподівається на ефективну співпрацю та реальну участь громадськості у прийняті важливих рішень та контролі за дотриманням податкового законодавства. Також одним з пріоритетних завдань є поступове зменшення та унеможливлення у подальшому податкового тиску на платників.

– Співпраця в рамках Меморандуму дозволить нам поставити адекватні конструктивні пропозиції щодо змін до податкового законодавства, які можна буде втілити у практику. А для того, щоб ми були переконливими, нам необхідні аргументи, у якості фактичного матеріалу від органів ДФС. На основі цих даних ми зможемо провести аналіз та спрогнозувати, що дадуть такі зміни, – зазначила Лариса Церетелі.

Під час зустрічі обидві сторони наголосили на необхідності докладання максимум зусиль для забезпечення захисту законних прав та інтересів платників податків, визначення актуальних проблем у сфері оподаткування і шляхів їх вирішення, аби підвищити рівень довіри до фіскальних органів, розвивати партнерство, а також формувати податкову культуру платників податків.

Запорізькі підприємці сплатили 34 мільйони гривень за право продавали алкоголь та тютюнові вироби

На початок грудня по Запорізькій області нараховується майже 8 тисяч ліцензій на право здійснення оптової та роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами. Їхні власники за 11 місяців цього року сплатили до бюджету 34 мільйони гривень, що перевищує рівень минулорічних надходжень на 36% або на 9 мільйонів гривень. Про це повідомив начальник Головного управління ДФС у Запорізькій області Олексій Кавилін.

Тільки у листопаді видано 728 ліцензій, з яких: 360 – на право роздрібної торгівлі алкоголем, 10 ліцензій з дозволом на торгівлю пивом та 358 ліцензій на право продавати цигарки та іншу тютюнову продукцію.

Також з початку року продовжено дію 827 ліцензій, 44 – призупинено та ще 130 дозволів було анульовано.

- Найвагоміші суми від ліцензування сплатили підприємці м. Запоріжжя – 21 мільйон гривень, м. Бердянська – 5 мільйонів гривень, у м. Мелітополі за ліцензії власники перерахували 4 мільйони гривень, в м. Енергодарі сплатили 1,8 мільйона гривень, у Токмаку за дозвіл продавати підакцизні товари бізнесмени направили понад півмільйона гривень, - зазначив Олексій Кавилін.

Окрім цього, податківці провели 84 перевірки суб'єктів господарювання з питання дотримання вимог законодавства, яке регулює обіг в роздрібній і оптовій торговельній мережі алкоголю та тютюну. За їхніми результатами встановлено 100 порушень, за які підприємці мають сплатити штраф на загальну суму понад 1 мільйон гривень.

Головне управління ДФС у Запорізькій області

У Запорізькій області понад 7 тисяч суб'єктів підприємництва розпочали власний бізнес

У період січня-листопада поточного року у м. Запоріжжі та області 7,2 тисячі підприємців відкрили власну справу. Ці цифри перевищують тогорічний показник майже на тисячу.

Як прокоментував начальник головного управління ДФС у Запорізькій області Олексій Кавилін, із загальної кількості нових суб'єктів підприємництва 1,7 тисячі платників зареєструвалися як юридичні особи, а це на 217 платників більше, ніж торік, та майже 5,5 тисячі – як фізичні особи. Це перевищує минулорічні показники на 750 суб'єктів.

З початку року найбільшу кількість суб'єктів господарювання – майже 70 відсотків, зареєстровано у податкових інспекціях м. Запоріжжя, а також Мелітопольською та Бердянською ОДПI.

Зокрема, у листопаді 2015 року в області додалося 700 нових представників бізнесу, що на 90 більше, ніж торік.

Керівник фіскальної служби області підкреслив, що поряд із забезпеченням якісним сервісом кожного платника, фіскальна служба приділяє значну увагу саме тим, хто вирішив відкрити власну справу, не зважаючи на складну економічну ситуацію. Серед основних напрямів роботи із бізнес-початківцями – інформаційна підтримка, проведення тематичних заходів роз'яснювального характеру, які сприятимуть пришвидшеному адаптуванню під діючі норми законодавства.

Зазначимо, що всього станом на початок грудня на обліку у фіскальній службі Запорізької області перебувають понад 86 тисяч фізичних осіб-підприємців та майже 47 тисяч юридичних осіб. Серед них близько 9 тисяч є платниками ПДВ, 90% з яких – юрособи. Із загального числа суб'єктів господарювання 47 тисяч роботодавців сплачують єдиний соціальний внесок.

На "Пульс" звернулося майже 200 платників податків регіону

Саме стільки телефонних дзвінків від платників податків Запорізького регіону надійшло на антикорупційний сервіс ДФС України з початку поточного року. Оператори "гарячої" телефонної лінії" не тільки приймають звернення, але і повідомлять про результати перевірки та вжиті заходи. Так, з початку року вирішено 196 питання про що повідомлено заявникам. Ще три знаходяться на відпрацюванні.

Тематика, з якої найчастіше звертаються платники податків, стосуються подачі звітності та реєстрації податкових накладних – 65 питань, про організацію роботи органів ДФС – 66, щодо реєстрації платником ПДВ – 51.

У листопаді до антикорупційного проекту "Пульс" надійшло 10 повідомлень від запорізьких платників. За аналогічний період минулого року таких заяв було 7. На сьогодні 8 питань, про які йшлося у заявах, вирішено, що по двом триває розгляд.

Нагадаємо, номер цілодобової телефонної лінії сервісу "Пульс": (044) 284-00-07.

Фахівці фіскальної служби відповіли більш ніж на 140 запитів запорізьких платників

До органів ДФС у Запорізькій області з початку року надійшло 146 запитів на публічну інформацію. Зокрема, у листопаді отримано 30 запитів, що на 19 запитів більше, ніж за відповідний період минулого року.

Найактивніші запитувачі – юридичні особи, які направили майже половину запитів, 39 – надійшло від фізичних осіб, 20 – від інших органів виконавчої влади, як належному розпоряднику інформації, 6 запитів направили представники засобів масової інформації та стільки ж – об'єднання громадян.

Більшість листів надіслано поштою – 98 запитів, 48 – за допомогою мережі Інтернет.

За наслідками розгляду у відповідь на 81 запит надано інформацію, по 54 – було надано роз’яснення, що інформація, яка запитувалась, належить до категорії з обмеженим доступом, 8 – надіслано належному розпоряднику інформації, ще три знаходяться на виконанні. На всі запити надано відповідь без порушення встановлених термінів.

Детальна інформація щодо отримання публічної інформації знаходиться у відповідному розділі суб-сайту Головного управління ДФС у Запорізькій області: http://zp.sfs.gov.ua/.

Понад 600 запоріжців звернулись до фіскальної служби області

З початку року до територіальних органів ГУ ДФС у Запорізькій області надійшло 647 письмових звернень громадян, 644 з яких – це заяви, 2 скарги та 1 пропозиція. За листопад цього року надійшло 63 листи, що на 17 більше, ніж за відповідний період минулого року.

Заявники найчастіше звертались до податківців з метою інформування про ухилення від сплати податків – 193 повідомлення, щодо проведення контрольно-перевірочної роботи – 180, з метою отримання податкової консультації індивідуального характеру, у відповідності до вимог ст.52 Податкового кодексу України звернулись 139 платників.

Усього протягом поточного року розглянуто 605 звернень, що складає 93,5% від загальної кількості. З них 426 – роз'яснено, 126 – вирішено позитивно, 3 –  повернуто авторам, 36 – надіслано за належністю, 14 визнано анонімним. Залишаються на виконанні 42 звернення.

Керівники органів фіскальної служби області провели понад 500 особистих прийомів громадян

Посадові особи органів Головного управління ДФС у Запорізькій області з початку року провели 528 особистих прийомів громадян, зокрема, у листопаді – 25. Як свідчить статистика, кожен третій захід здійснено на виїзді. Так, за 11 місяців проведено 190 виїзних зустрічей.

Щодо тематики цих заходів, то найбільше громадяни звертаються до податківців стосовно  оподаткування податком на доходи фізичних осіб (144), щодо оподаткування доходів підприємницької діяльності (місцеві податки, загальна система оподаткування – 71), щодо адміністрування та сплати єдиного соціального внеску (41), плати за землю (земельний податок, а також орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності – 45) тощо.

Нагадаємо, аби потрапити на особистий прийом до будь-якого керівника органів фіскальної служби, необхідно здійснити попередній запис. Із графіком проведення цих заходів та детальною інформацією щодо прийомів громадян посадовими особами органів ГУ ДФС у Запорізькій області можна ознайомитися на сайті фіскальної служби регіону: http://zp.sfs.gov.ua.

З 1 січня для вітчизняних імпортерів на митниці розпочинається видача сертифікатів форми "EUR.1"

Відповідно до положень Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським Співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони, від 27.06.2014 року (далі – Угода), ратифікованої Законом України від 16.09.2014 року №1678-VII, з 01.01.2016 року митницями розпочинається видача сертифікатів форми "EUR.1".

Зазначена процедура проводиться посадовими особами митних постів на безоплатній основі безпосередньо при здійсненні митного оформлення товарів у митному режимі експорту або після здійснення такого у передбачених законодавством випадках.

Сертифікат форми "EUR.1" видається на письмову заяву експортера у разі, якщо його потрібно пред’явити як доказ, що товари відповідають вимогам правил визначення преференційного походження, встановлених в Угоді, при застосуванні преференційних ставок ввізного мита.

Тобто сертифікат форми "EUR.1" є документом, який призначений для застосування до товарів тарифних преференцій у країнах ЄС.

Таким чином, у разі якщо в країні-імпорту товари оподатковуються за нульовою ставкою ввізного мита Митного тарифу європейського Союзу, видача сертифікату форми EUR.1 не є доцільним (за винятком положень Правил щодо кумуляції та квот). В такому випадку для підтвердження країни походження товару можливе отримання сертифікату походження загальної форми в торгово-промисловій палаті.

Інформація про ставки ввізного мита Митного тарифу Європейського Союзу розміщено в мережі Інтернет за адресою: http://ec.europa.eu/taxation_customs/dds2/taric/taric_consultation.jsp?Lang=en.

Для отримання сертифікату експортер повинен пред’явити митниці:

- заяву, що містить декларацію експортера для видачі сертифіката (зразок додається),

- електронну копію сертифікату, заповненого відповідно до вимог Угоди (зразок бланка сертифікату та зразок заповнення граф сертифікату додаються),

- документи, що підтверджують преференційне походження товарів відповідно до вимог Протоколу 1 "Щодо визначення концепції "Походження товарів" і методів адміністративного співробітництва" (далі – Протокол 1) до Угоди, у разі якщо це перша поставка таких товарів до країн ЄС.

Документами, що підтверджують походження товарів з України, можуть бути:

  1. Довідка про виготовлення товару, яка містить інформацію про:

а) підприємство згідно зі Статутом;

б) перелік товарів, що виготовляє підприємство;

в) джерела надходження сировини та матеріалів, з яких виготовляють товари;

г) перелік основних технологічних операцій виробництва; відомості про виробничі площі, обладнання та робочу силу.

  1. Детальний опис технологічного процесу виробництва товару.
  2. Документи про придбання сировини та матеріалів (договори, транспортні або накладні, розрахункові).
  3. Підтвердження виробника (сертифікати якості, паспорти, нормативна, технічна, технологічна документація, маркування на товарі тощо).
  4. Калькуляція, що містить дані про відсотковий вміст вартості іноземної (або невідомого походження) сировини та матеріалів у вартості кінцевого продукту.
  5. Інвойси/митні декларації на імпорт в Україну матеріалів/сировини іноземного походження або документи на придбання в Україні матеріалів невідомого походження.

Перелік документів формується в залежності від умов, викладених у Додатку ІІ до Протоколу 1, які необхідно виконати для того, щоб товар набув статусу українського походження.

Сертифікат про походження форми EUR.1 є дійсними протягом чотирьох місяців з дати видачі в країні експорту й у зазначений період мають бути подані до митних органів країни імпорту.

Прес-служба ДФС повідомляє

ГУ ДФС у м. Києві викрито факт незаконної легалізації 15,9 млн. грн. державних коштів

Управлінням боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом, ГУ ДФС у м. Києві викрито факт незаконної легалізації державних коштів одним з товариств, зареєстрованим у Львові.

Встановлено, що під час виконання державного контракту зазначене підприємство передало замовнику програмне забезпечення вартістю 15,9 млн. грн., яке було придбано у фірми з ознаками фіктивності.

Також виявлено, що державна реєстрація авторського права на цей продукт з боку товариства та його постачальника не проводилась. В результаті замовник придбав вказане програмне забезпечення без набуття на нього майнових авторських прав.

За даним фактом до ЄРДР внесено відомості про вчинення кримінального правопорушення за ознаками злочину, передбаченого ч.1 ст.366 ККУ. 

Податковою міліцією вилучено 107 тонн ядра горіху волоського на суму 10,7 млн. гривень

Співробітниками податкової міліції спільно з працівниками СБУ Вінницької області у рамках розслідування кримінального провадження за ч.3 ст.212 КК України за фактом ухилення від сплати податків на підставі ухвали суду проведено огляд 5 вантажних автомобілів з напівпричепами.

Транспортні засоби перебували на території складських приміщень, орендованих підприємствами-фігурантами провадження, з вантажем волоських горіхів, призначених для експорту.

У результаті проведених заходів вилучено 107 тонн ядра горіху волоського загальною вартістю 10,7 млн. гривень.

Товарно-матеріальні цінності вилучені та передані на відповідальне зберігання. 

За результатами розгляду судових справ за участі органів ДФС до бюджету надійшло понад 4 млрд. гривень

З початку поточного року за результатами розгляду судових справ за участі органів ДФС до бюджету забезпечено  майже 4,1 млрд. грн. Це  на 961 млн. грн., або на 30,9 відс. більше, ніж за відповідний період 2014 року(станом на 01.12.2014 – 3 113,7 млн. грн.).

Кількість судових справ за 11 місяців 2015 року зросла на 5,5 тис., або на 4,6 відс., а сума позовних вимог – на 40,2 млрд. грн.., або на 22,1 відс. порівняно з відповідним періодом минулого року.

Таке збільшення відбулося за рахунок справ за позовами органів ДФС про стягнення сум податкового боргу, кількість яких зросла на 3,7 тис. справ (або на 16,5 відс. від кількості справ даної категорії), а сума вимог за ними –  на 7,4 млрд.грн. (або на 65,4відс. суми справ).

Так, протягом 11 місяців 2015 року судами розглянуто 15,1 тис. таких справ на загальну суму 10 млрд. грн. На користь органів ДФС прийнято судове рішення у 98 відс. від кількості та 94,4 відс. від суми розглянутих справ цієї категорії.

Водночас всі спірні питання фахівці ДФС намагаються вирішити без втручання судових органів. Якщо все ж таки справа передається до суду, вона має високий рівень юридичного супроводження.

Крім того, для альтернативного вирішення спорів у адміністративному порядку в рамках податкової реформи на рівні центрального апарату ДФС планується створення Апеляційної ради. До її складу входитимуть по представнику з Державної фіскальної служби України, Міністерства фінансів України та Ради бізнес-омбудсмена.

Така новація передбачена проектом Податкового кодексу, розробленого Міністерством фінансів України, та спрямована на виведення рівня захисту прав платників податків на новий, більш ефективний рівень. 

Результати діяльності оперативних підрозділів ДФС за 11 місяців 2015 року 

Податковою міліцією з початку 2015 року припинено протиправну діяльність 56 конвертаційних центрів, якими було проконвертовано 16,2 млрд. грн. З вигодонабувачів конвертаційних центрів до бюджету стягнуто 731,5 млн. грн. завданих державі збитків.

У напрямі протидії оборудкам з ПДВ підрозділи податкової міліції  виявили та зупинили на стадії реєстрації податкових накладних в ЄРПН операцій на суму 243 млрд. грн.

Також, за матеріалами оперативних підрозділів розпочато 249 кримінальних проваджень за виявленими фактами незаконно заявлених до відшкодування 2 млрд. грн. та незаконно відшкодованих з бюджету 177,4 млн. грн. податку на додану вартість.

Загалом оперативниками ДФС з початку року накладено арешт на майно у кримінальних провадженнях на суму 2,5 млрд. грн., у рамках кримінальних проваджень досліджується походження легалізованого доходу на суму 2,7 млрд. грн. Відшкодована сума збитків державі по закінчених кримінальних провадженнях становить 905,7 млрд. гривень. Крім того, по податковому компромісу в рамках кримінальних проваджень сплачено 406,4 млн. грн.

Завдяки комплексу заходів з підвищення ефективності протидії незаконному виготовленню та обігу підакцизних товарів, посилення державного контролю у цій сфері і збільшення надходження акцизного податку у рамках операції «Акциз -2015», яка стартувала 10 квітня 2015 року, податковою міліцією вилучено підакцизних товарів на суму 690 млн. грн. Серед вилученої продукції лікеро-горілчані вироби – на суму 85,8 млн. грн., тютюнові вироби – 145,9 млн. грн., спирт – 67,9 млн. грн..

З метою поліпшення ефективності заходів щодо протидії незаконному виготовленню та обігу паливно-мастильних матеріалів, скрапленого газу, посилення державного контролю у вказаній сфері і збільшення надходження акцизного податку до державного бюджету у травні 2015 року було розпочато операцію «Нафтопродукт – 2015».  За її результатами здійснюється досудове розслідування в рамках 91 кримінального провадження, накладено арешт на паливно-мастильні матеріали на суму 66,3 млн. грн., вилучено паливно-мастильних матеріалів на суму 339,1 млн. гривень.

Загалом, завдяки посиленню заходів із протидії тіньовому обігу підакцизних товарів припинено діяльність 113 незаконних виробництв такої продукції, розпочато 45 кримінальних проваджень, пов’язаних з її незаконним виробництвом та обігом. Податковою міліцією вилучено підакцизних товарів на загальну суму 1,2 млрд. грн.

У рамках операції «Рубіж-2015», яка триває з вересня поточного року з метою попередження, виявлення та припинення порушень законодавства України з питань державної митної справи, виявлення кримінальних правопорушень у митній та податковій сферах, а також попередження та припинення каналів незаконного переміщення товарів народного споживання, податковою міліцією розпочато 138 кримінальних проваджень. Сума збитків по кримінальним провадженням становить 204 млн. грн. З початку проведення операції «Рубіж» в рамках кримінальних проваджень вилучено товарно-матеріальних цінностей на суму 565 млн. грн., у тому числі накладено арешт на суму 188,4 млн. грн.

На Миколаївщині виявлено понад 38 тисяч пляшок незаконно виробленої алкогольної продукції

У ході відпрацювання отриманої оперативної інформації співробітниками податкової міліції та підрозділу внутрішньої безпеки ГУ ДФС у Миколаївської області встановлено факт незаконного виробництва ігристого вина відомої торгової марки та його подальшого зберігання з метою збуту. За даними матеріалами в рамках досудового розслідування розпочате кримінальне провадження за ч. 1 ст. 199 та ч.3 ст.204 Кримінального кодексу України.

Відповідно до Ухвал Центрального районного суду м. Миколаєва проведено три обшуки. Два з них – у складських приміщеннях поблизу с. Парутіно та один – у приміщенні підприємства, розташованого в с. Прибузьке Очаківського району,  Миколаївської області.

У ході обшуків вже виявлено та вилучено понад 38,8 тисячі пляшок незаконно виробленої алкогольної продукції ємністю по 0,7 л, маркованої марками акцизного податку України з ознаками підробки, кількість яких складає 41 тисяча штук.

Досудове розслідування у вказаному кримінальному провадженні триває. Під час слідства буде призначено ряд експертиз, у тому числі експертиза якості продукту, та технічна експертиза відповідності марок акцизного податку. 

У пункті пропуску «Рава-Руська–Хребенне» буде виділено додаткову смугу руху для комфорту подорожуючих

8 грудня у пункті пропуску «Рава-Руська–Хребенне» в напрямку виїзду з України розпочато будівельні роботи по розширенню «горловини» в місці з’єднання української та польської частин цього пункту.

Таке розширення дасть можливість виділити додаткову смугу руху, що створить більш комфортні умови для швидкого перетину кордону подорожуючими та призведе до збільшення пасажиропотоку у цьому пункті пропуску. Орієнтовний час очікування на перетин кордону громадянами після завершення митних формальностей скоротиться удвічі.

Нагадаємо, 13 листопада цього року під час робочої поїздки до Львова Голова ДФС Роман Насіров відвідав пункт пропуску для автомобільного сполучення «Рава-Руська». Оглядаючи територію пункту пропуску, Роман Насіров висловив думку щодо необхідності розширення до трьох смуг з кожної сторони коридору для в’їзду автотранспорту в Україну та запровадження спільного контролю з польською стороною для збільшення пропускної здатності пункту та уникнення черг.

«Все це для того, щоб покращити, прискорити, зробити більш ефективним перетин кордону та митне оформлення товарів» – зазначив очільник Державної фіскальної служби України.

Будівельні роботи заплановано завершити до 12 грудня поточного року.

За 11 місяців 2015 року до бюджету сплачено майже 10,3 млрд. грн. єдиного податку

З початку 2015 року платники податків, які застосовують спрощену систему оподаткування, сплатили до бюджету майже 10,3 млрд. грн. єдиного податку. З них понад 1,5 млрд. грн. – сплачено у листопаді.

У розрізі категорій платників, фізичні особи – підприємці протягом 11 місяців поточного року спрямували до бюджету 6 392,5 млн. грн. зазначеного податку. Це на 1 323,4 млн. грн.  більше, ніж за аналогічний період минулого року. Зокрема, у листопаді сплачено 955,2 млн. грн., що перевищує минулорічний показник на 279,4 млн. грн.

У свою чергу юридичні особи – «спрощенці» з початку року спрямували до держбюджету 3 893,3 млн. грн. єдиного податку, з яких 560,2 млн. грн. сплачено у листопаді.

Серед них платниками третьої групи у січні – листопаді поточного року сплачено 2 098,7 млн. грн. єдиного податку, з яких 361,2 млн. грн. – сплачено у листопаді.

Щодо четвертої групи платників податків – юридичних осіб, то ними протягом 11 місяців поточного року сплачено до державного бюджету 1 794,6 млн. грн. єдиного податку. Надходження за листопад складають 199 млн. грн. 

Електронний сервіс «Управління ЕЦП» працює в штатному режимі

Додатковий електронний сервіс для платників податків «Управління електронними цифровими підписами» працює в штатному режимі.

Сервіс створений для керівників підприємств, установ та організацій, які надають своїм працівникам право підпису податкових документів, а також право на тимчасове виконання обов’язків директора чи бухгалтера.

Керівник має можливість подати інформацію та сертифікати відкритих ключів ЕЦП осіб, яким надано відповідні повноваження. Таке Повідомлення (код форми J(F)1391102) надсилається в електронному вигляді до автоматизованої системи «Єдине вікно подання електронної звітності».

Звертаємо увагу, що сформоване Повідомлення керівник обов’язково підписує своїм електронним цифровим підписом, сертифікат якого на момент отримання Повідомлення вже наявний у системі подання документів в електронному вигляді як діючий сертифікат керівника.

Після отримання Повідомлення ДФС приймає податкові документи, підписані уповноваженими особами, у порядку, визначеному законодавством.

Звертаємо увагу, що керівник самостійно встановлює строк дії наданих повноважень шляхом керування ЕЦП. Для цього при оформленні ЕЦП для уповноваженої особи у заявці на формування посиленого сертифіката підписувача ЕЦП зазначається строк чинності ЕЦП, який має відповідати періоду виконання особою повноважень. 

Податкова міліція Києва викрила факт ухилення від сплати 800 млн. грн. податків у сфері реалізації природного газу

Співробітниками податкової міліції м. Києва до ЄРДР внесено відомості про вчинення кримінального правопорушення за ч.3 ст.212 КК України за фактом ухилення від сплати податків невстановленими особами.

Зазначені особи, використовуючи реквізити низки підприємств, більшість з яких здійснює добування, розподілення та реалізацію природного газу, провели операції з купівлі-продажу природного газу за завищеною ціною.

 Ці дії дали змогу злочинцям ухилились від сплати податків на загальну суму 800 млн. грн.

Податкова міліція затримала на Закарпатті контрабандну партію iPhone та iPad на суму 6,5 млн. грн.

Податкова міліція спільно з митниками та прикордонниками у Закарпатській області на пункті пропуску «Тиса-Захонь» українсько-угорського кордону запобігли спробі незаконного ввезення на територію України партії  iPhone 6s и iPad Mini.

Два громадянина України прямували з території Угорщини та обрали для проходження митного контролю «зелений коридор».

З огляду на наявну оперативну інформацію щодо можливої спроби незаконного переміщення техніки через вказаний пункт пропуску, було прийнято рішення щодо проведення посиленого огляду.

Під час огляду у  господарських сумках, що знаходились в багажниках автомобілів, та у обшивці авто було знайдено 245 телефонів iPhone 6S та 66 пристроїв iPad Mini.

Наразі партія техніки, орієнтованою вартістю 6,5 млн. грн., вилучена.

Триває перевірка та встановлюються всі особи, причетні до незаконного переміщення товару.

Сергій Білан: ДФС наступного року розпочне роботу над автоматизованою системою PRINEX -2

Наступного року Державна фіскальна служба України розпочне роботу з розробки  проекту «Створення автоматизованої системи інтелектуального відеоконтролю за товарами та транспортними засобами, які переміщуються через українсько-білоруський кордон» (PRINEX-2). Він стане продовженням проекту PRINEX, який був впроваджений в експлуатацію в жовтні поточного року. Про це заявив Перший заступник Голови ДФС Сергій Білан під час заключної міжнародної конференції проекту PRINEX.

«Метою продовження системи є посилення обміну між митними органами України та Білорусі додатковою інформацією про результати митного контролю, зокрема, даними систем відеоспостереження та зчитування номерних знаків, а також результатами зважування та рентгенівського сканування», – зазначив Сергій Білан.

Новий проект вже отримав схвалення Європейського Союзу, який є донором проекту PRINEX.

Впровадження нової системи дозволить уникнути дублювання зусиль відомств двох країн та, відповідно, скоротить терміни проведення митних формальностей під час перетину кордону сумлінними перевізниками, зменшить кількість незаконного переміщення товарів та транспортних засобів і контрабанди, а також знизить корупцію на кордоні.

За словами Сергія Білана, електронна система обміну попередньою інформацією вже довела свою дієвість. З часу її впровадження вартість вилучених предметів правопорушень на кордоні збільшилася в 2,3 раза.

«Завдяки оперативному обміну інформацією між митними органами Білорусі та України ми досягаємо кількох цілей. По-перше – отримуємо дані про вантажі, транспортні засоби, товари та оперативно їх відпрацьовуємо. По-друге – для звичайного громадянина значно скорочуються терміни проведення митних процедур і по-третє – поглиблюється розвиток співробітництва між правоохоронним органами двох країн», – підкреслив Сергій Білан.

Учасники конференції також висловили впевненість, що діюча система PRINEX і її продовження PRINEX-2 допоможуть побудувати відкритий кордон  для перевізників та громадян, та водночас закрити його для контрабанди та незаконного переміщення товарів.

Довідково. Створення надійної й захищеної системи обміну попередньою інформацію між митними органами двох країн із залученням експертів Європейського Союзу розпочалось у 2013 році. Донором проекту виступив ЄС, який надав для його реалізації 3,7 млн. євро.

До роботи над створенням системи PRINEX разом із фахівцями  ДФС та Державного митного комітету Республіки Білорусь долучились Представництво Міжнародної організації з Міграції в Білорусі та Україні та Міжнародний центр з розвитку міграційної політики. Для успішної реалізації проекту було встановлено спеціалізоване комп’ютерне обладнання, удосконалено інформаційно-технологічну та комунікаційну інфраструктуру всіх автомобільних пунктів пропуску на кордоні між Україною та Республікою Білорусь.

ДФС підписала контракт на запровадження проекту TWINNING

Сьогодні, 15 грудня,  Голова ДФС Роман Насіров підписав контракт на запровадження проекту TWINNING «Підтримка Державної фіскальної служби України у розвитку елементів інтегрованого управління кордонами у митній сфері». Участь у підписанні взяв керівник групи радників проекту TWINNING – представник Федерального Міністерства фінансів Німеччини Детлеф Щесни, який буде постійним куратором проекту. 

Контракт започатковує програму TWINNING за участі України з однієї сторони та консорціуму європейських партнерів у складі Німеччини, Польщі та Литви. Головним виконавцем визначено Державну фіскальну службу України. Twinning-партнерами є Федеральне Міністерство фінансів Німеччини,  Митні служби при Міністерстві фінансів Республіки Польща та Литовської Республіки.

«Учасниками консорціуму є три європейські країни, з якими наша служба має найбільш динамічну та ефективну співпрацю в митній сфері. Зокрема, з Польщею ми маємо протяжний спільний кордон, литовські митники є нашими багаторічними партнерами у запровадженні новітніх технологій у процесі митного контролю та оформлення, а німецькі фахівці останнім часом стали нашими активними радниками у найбільш актуальних питаннях на сьогодні – таких як боротьба з корупцією та визначення митної вартості», - відзначив Голова ДФС.

Проектом TWINNING передбачено проведення консультацій між представниками ДФС та обраними експертами з країни-партнера на чолі з постійним радником проекту, ознайомлення на практиці з аспектами впровадження елементів інтегрованого управління кордонами та проведення нормотворчої роботи у сфері боротьби з корупцією.

За словами Романа Насірова, проект складається з трьох основних компонентів, а саме – зміни українських процедур і законодавства, необхідних для повного наближення до стандартів ЄС у митній сфері, глибокого перегляду і приведення у відповідність до стандартів ЄС інформаційних технологій та побудови комплексної системи протидії корупції.

Також проект TWINNING спрямований на виконання Україною зобов’язань у митній сфері відповідно до Угоди про асоціацію Україна – ЄС, зокрема, щодо встановлення інституту уповноваженого економічного оператора, приєднання до Конвенції про спільну транзитну процедуру, повноцінного функціонування комплексу «Електронна митниця» та розробки ефективної  антикорупційної стратегії.

На реалізацію проекту TWINNING, який розпочнеться з січня 2016 року та триватиме 2 роки, Європейський Союз виділяє 1,85 млн. євро.

«Я дякую всім нашим європейським партнерам за підтримку. Ми чекаємо на приїзд фахівців з усіх трьох країн ЄС на чолі з паном Щесни одразу після новорічних свят і початок спільної напруженої роботи над приведенням державної митної справи до рівня європейських стандартів», - підсумував Роман Насіров.
Новости Бердянска
сегодня, 20 марта, среда
вчера, 19 марта, вторник

Все новости Бердянска