Информация от Налоговой инспекции Бердянска

23.10.2012 · 17:29 · Просмотров - 1769

Подборка материалов из Бердянской ОГНИ за неделю по 23 октября.

Налоговая

Дзвоніть на «гарячу» лінію!

23 жовтня 2012 року «гарячу телефонну лінію» проведе начальник Бердянської ОДПІ Запорізької області Державної податкової служби Горбатюк А.В.

З 14-00 до 15-00 за телефоном 0(53)3-54-28 Алла Володимирівна відповість на запитання платників податків щодо заповнення розрахункових документів на переказ у разі сплати платежів до бюджету, щодо роботи сервісу «Пульс податкової», щодо легалізації найманої праці та заходів щодо у

передження отримання  заробітної плати в «конвертах».

Запрошуємо на інформаційний семінар!

24 жовтня 2012 року о 14-00 Бердянська ОДПІ проводить інформаційний семінар на тему:                «Роз’яснення норм Податкового кодексу України. Безкоштовне отримання посилених сертифікатів електронних ключів» з платниками податків юридичними та фізичними особами-підприємцями м. Бердянська та Бердянського району.

Семінар відбудеться у приміщенні Бердянської ОДПІ за адресою м. Бердянськ, пр. Праці, 20, к. 424.

«Реклама – двигун прогресу» – розповідають підшефні дошкільнята

Хочете дізнатися як зробити свою підприємницьку діяльність прибутковою? Завітайте до вихованців дитячого садочку «Пізнайко».

Ці малюки вже знають, що всі доходи обкладаються податком, що за рахунок податків наповнюється державна скарбниця, що гроші з цієї скарбниці ідуть на заробітну 

плату працівників бюджетної сфери, на пенсії та стипендії, на безкоштовне навчання та лікування.

На одному з останніх занять дошкільнята розповіли дорослим, серед яких були і представники Бердянської податкової інспекції, про те, як зробити свій бізнес успішним та збільшити свій дохід.

Не здогадалися? Реклама – ось перший крок до успіху! І це вже знають дошкільнята. Звідки пішла реклама? Не кожний дорослий відповість на це запитання. А м

аленькі «пізнайчата» можуть вам розповісти, що реклама увійшла в життя людини тисячоліття тому назад: торгівці, ремісники наввипередки розхвалювали свій товар та послуги, наповнюючи своїми криками вулиці. Звідси і назва реклама від латинського reclamare — «стверджувати, викрикувати».

На занятті маленькі «підприємці» намагалися прорекламувати «свій товар» – овочі, а інші діти слухали та вирішували чи хотіли б вони купити цей товар. Було дуже весело та цікаво. Наприкінці заняття продавці товарів зробили свій маленький рекламний плакат.

Приємно, що колектив ДНЗ «Пізнайко» не стоїть на місці, разом із податківцями шукають нові теми для занять на економічну, податкову тематику та методи їх проведення. А малюки, як губка, всмоктують нові знання та вміння і віддячують своєю любов’ю та прихильністю.

Безкоштовні електронні ключі від податкової служби

При ДПС у Запорізькій області створено сектор реєстрації користувачів Управління центру сертифікації ключів інформаційно-довідкового департаменту ДПС. Послуги з питань підготовки необхідних документів  для  отримання ЕЦП та  зразки  їх заповнення надаються в Центрі обслуговування платників податків Бердянської ОДП, операційне вікно № 1.

Формування посиленого сертифікату здійснюється за адресою: м. Запоріжжя, вул. Чубаря, 4-а, за попереднім записом по телефону 0(2) 219-06-27.

Дзвоніть на «Пульс податкової»!

Проект «Пульс податкової» – це шлях до створення сервісної податкової служби. Гаряча телефонна лінія працює цілодобово: з 8-30 до 19-30 інформацію про протиправні та корупційні дії податківців прийматимуть оператори, у неробочий час – інтерактивний автовідповідач.

Номер «Пульсу податкової»: (044) 284-00-07.

Отримуєте заробітну плату в «конверті»? Дзвоніть!

По всіх фактах порушень з боку роботодавців щодо оформлення та виплати заробітної плати телефонуйте до Бердянської податкової інспекції за телефоном 3-84-07.

Не забудьте до кінця року змінити КВЕДи!

Для заміни КВЕД:2005 на КВЕД:2010 юридичним особам та приватним підприємцям протягом 2012 року необхідно звернутися до державного реєстратора.

Нові КВЕДи  юридичні  особи зазначають у  заяві ф. 1-ОПП, підприємці  – у заяві ф. 5-ОПП, які надають до каб.228 Бердянської ОДПІ.

Розширено коло платників єдиного податку!

Згідно змін до Податкового кодексу,  введені дві додаткові групи платників єдиного податку для ФОП – 5 група, для юридичних осіб – 6 група. Граничний розмір доходу для цих груп встановлено на рівні 20 млн. грн. Максимальне число найманих працівників для 5 групи – 20, для 6 – 50. Ставка податку при сплаті ПДВ – 7%, при включені ПДВ до складу єдиного податку – 10% для обох груп.

В разі перевищення гранично допустимого розміру доходу платники єдиного податку 3 і 4 груп можуть подати заяву про перехід в групи 5 і 6 не пізніше 20 числа місяця, наступного за календарним кварталом, в якому відбулося перевищення.

Бердянська ОДПІ нагадує, що 09 листопада 2012 року закінчується термін надання податкової звітності за 3 квартали 2012 року. Податкові декларації приймаються в Центрі обслуговування платників податків (Бердянська ОДПІ, 1 поверх, операційні вікна 1-3).Не відкладайте на останній день надання податкової звітності!

Запрошуємо на роботу до податкової міліції

Відділ податкової міліції Бердянської ОДПІ Запорізької області Державної податкової служби оголошує прийом кандидатів на роботу в органах податкової міліції з вищою юридичною або економічною освітою та які пройшли строкову військову службу у Збройних Силах України.

За детальною інформацією звертатися до відділу податкової міліції за адресою: м. Бердянськ, пр. Праці, 20, каб. 406 або за  тел. 3-84-45.

Не сплатили податку на 4 мільйони гривень

На протязі останніх двох років посадові особи ТОВ «А» здійснювали фінансово-господарську діяльність з «фіктивними» суб’єктами господарювання. До державної скарбниці не надійшло понад 4 мільйони гривень податку на прибуток.

Слідчим відділенням податкової міліції Бердянської ОДПІ порушено кримінальну справу відносно посадових осіб цього підприємства за фактом ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах.

Вилучили товар на суму 30 тисяч гривень

Крім офіційних ринків міста, торгівці влаштовують стихійні місця торгівлі. До одного з таких місць нещодавно завітали податкові міліціонери Бердянської ОДПІ. Було встановлено факти реалізації громадянами верхнього одягу без наявності будь-яких дозвільних документів.

В результаті перевірки вилучено верхній чоловічий та жіночий одяг на загальну суму  30 тисяч гривень.

Электронные услуги – все для бизнеса

Государственная налоговая служба предлагает усовершенствовать отношения с плательщиками, переведя их в онлайн-режим. Для этого разработан проект Концепции создания электронного сервиса «Электронный кабинет налогоплательщика».

«Электронный кабинет налогоплательщика» – это сервис веб-портала ГНС, который с помощью специального инструмента доступа с использованием электронной цифровой подписи позволит плательщику общаться с налоговиками в онлайн-режиме. Работа с электронным кабинетом может осуществляться с любого подключенного к Интернету компьютера после авторизации пользователя.

«Электронный кабинет налогоплательщика» будет предусматривать четыре сервиса.

«Информационные сервисы» предоставят услугу по работе с индивидуальным налоговым календарем, который будет напоминать о сроках предоставления отчетности и уплаты налогов, информировать о получении налогового кредита, а также выявленных во время проверки ошибках для их исправления без применения штрафных санкций. Кроме того, у плательщика будет доступ к просмотру своих актуальных и архивных сведений, перечня налоговый льгот, документов, выданных органами ГНС, в том числе как физическому лицу – предпринимателю (справки, торговые патенты, свидетельства).

Сервисы «Налоговая отчетность» и «Расчеты с бюджетом» обеспечат плательщику возможность электронного декларирования и просмотр предоставленной или сформированной отчетности, а также откроют доступ к данным о задолженности по уплате налогов. Поэтому можно будет рассчитать пеню согласно данным карточки лицевого счета.

И с помощью последнего сервиса «Общение с ГНС» плательщик сможет официально переписываться с контролирующими органами, в онлайн-режиме получать консультации, административные услуги, заказывать справки и получать их в электронном виде.

Большинство сервисов будет запущено в 2013 году. А уже с 1 декабря 2012 года для бизнеса откроется доступ к информации о задолженности и возможности электронного декларирования.

Податкова служба розпочала кампанію з лібералізації податкової політики

Про це повідомив голова ДПС у Запорізькій області Олексій Тімарцев під час зустрічі із представниками бізнес-кіл. Керівник податкового відомства регіону відзначив, що у рамках масштабної кампанії з лібералізації податкової політики і законодавства, податківці проводять дослідження та збирають відповідні пропозиції від платників податків щодо покращання роботи та умов діяльності бізнесу.

– Кожен платник Запорізької області може висловити ті аспекти, які потребують удосконалення та своє бачення лібералізації державної податкової політики. Пропозиції податкові органи збиратимуть під час «круглих столів» із бізнесом, у спеціально встановлених у приміщеннях податкової «скриньках», а також за допомогою мережі Інтернет – на єдиному веб-порталі ДПС України тощо. За результатами збору інформації усі поради від запорізьких платників систематизуватимуться і направлятимуться до ДПС України, – наголосив Олексій Тімарцев.

Як підкреслив Олексій Тімарцев, нова місія податкової служби полягає в адмініструванні податків, лібералізації податкової системи, наданні послуг платникам і тільки внаслідок цього – наповнення бюджетів усіх рівнів.

Так, за дев’ять місяців 2012 року до Зведеного бюджету від платників податків Запорізької області надійшло понад 6,5 млрд. грн., що на 142 млн. грн. більше, ніж минулого року, зокрема, до Державного бюджету – 3 млрд. 695 млн. грн., до місцевих бюджетів – 2 млрд. 810 млн. грн.

– У Запорізькому регіоні створюється сприятливий клімат для розвитку малого й середнього бізнесу. Завдяки системній роботі всіх органів виконавчої влади, а також позитивними змінами у податковому законодавстві, у Запорізькій області в порівнянні з торішніми показниками збільшилася кількість фізичних осіб, що працюють на єдиному податку. У першому півріччі поточного року в кожному районі міста Запоріжжя й області було створено 27 сервісних центрів з єдиними стандартами податкового сервісу й широким переліком послуг для платників податків. Крім цього, податкова служба готується до впровадження ще ряду нових сервісів – електронного кабінету платника податків і процедури надання реєстраційних заяв від платників і отримання свідоцтва платника ПДВ в електронній формі, – відзначив Олексій Тімарцев.

Прес-служба ДПС у Запорізькій області

Податкова пільга для держслужбовців

Чи має право на ПСП державний службовець, який отримує дохід у вигляді заробітної плати та чи необхідно подавати заяву про її застосування?

Державні службовці мають право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати, на суму 100-відсоткової податкової соціальної пільги без подання заяви.

Як оподатковується вклад у банку, отриманий в спадщину

Хто буде податковим агентом та який порядок сплати податку на доходи фізичних осіб у разі успадкування фізичною особою-резидентом та нерезидентом права на вклад у банку з 01.07.2012р.?

З 01.07.2012 року фізична особа-резидент або фізична особа – нерезидент у разі успадкування права на вклад у банку (небанківській фінансовій установі), є відповідальною за сплату (перерахування) податку до бюджету. При видачі свідоцтва про право на спадщину, або посвідчення договорів дарування на користь фізичної особи – резидента або фізичної особи – нерезидента нотаріуси виконують функції податкового агента лише в частині надання інформації податковим органам.

Фізична особа-резидент, яка успадкувала право на вклад у банку (небанківській фінансовій установі), зобов’язана включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати податкову декларацію за наслідками звітного податкового року, а також сплатити податок з таких доходів.

Фізична особа – нерезидент, яка отримала на території України спадщину, зокрема, успадкувала право на вклад у банку (небанківській фінансовій установі), сплачує податок на доходи фізичних осіб за місцем нотаріального оформлення свідоцтва про право на спадщину (за місцем розташування робочого місця приватного нотаріуса або державної нотаріальної контори).