Информация от Налоговой инспекции Бердянска

06.11.2012 · 17:21 · Просмотров - 1499

Подборка материалов из Бердянской ОГНИ за неделю по 6 ноября.

Налоговая инспекция БердянскаВилучили мобільні телефони

Податковими міліціонерами Бердянської ОДПІ встановлено факт реалізації мобільних телефонів без наявності дозвільних документів в магазині міста Приморськ. Діяльність здійснював ФОП М. В результаті перевірки вилучено мобільні телефони на загальну суму  понад 25 тисяч гривень.    

Фальшиві марки акцизного податку

Співробітниками відділу податкової міліції Бердянської ОДПІ протягом 10 місяців 2012 року виявлено 16 «підпільних» цехів, з яких 12 з незаконного виготовлення алкогольних напоїв. Такі фальсифіковані алкогольні напої небезпечні для життя та здоров’я людини.

Всього вилучено товарно-матеріальних цінностей на загальну суму більше 6 млн. грн.,  з яких:

  • -  алкогольних напоїв на суму  1,14 млн. грн.;
  • -  тютюнових виробів  на суму 61 тис.  грн.;
  • -  спирту  на суму 1,28 млн. грн.;
  • -  промислових та продовольчих товарів на суму  3,713 млн. грн.

Деякі кмітливі підприємці виготовляють не тільки фальсифікат, а й використовують фальшиві марки акцизного податку. Звертаємо увагу, що з 18.10.2012 року набрали чинності зміни, внесені до Кримінального кодексу України, згідно з якими за виготовлення, зберігання, придбання, перевезення, пересилання, ввезення в Україну з метою збуту, а також збут незаконно виготовлених, одержаних чи підроблених марок акцизного збору та їх голографічних захисних елементів встановлено таку саму відповідальність, як і за підроблення національної чи іноземної валюти, - у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до семи років. 

Вдосконалення податкової системи України!

Шановні платники податків! На виконання доручення Президента України ДПС України здійснює комплекс заходів для підготовки Програми лібералізації державної податкової політики на 2013-2014 рр.

Бажаючі можуть залишити свої пропозиції щодо удосконалення податкового законодавства та поліпшення роботи органів ДПС в спеціальній скриньці, що розміщена на 1 поверсі Бердянської ОДПІ (пр. Праці, 20), або надіслати їх на електронну адресу taxservice@sts.gov.ua.

Закінчується термін надання квартальної податкової звітності!

Бердянська ОДПІ нагадує, що 09 листопада 2012 року закінчується термін надання податкової звітності за 3 квартали 2012 року. Податкові декларації приймаються в Центрі обслуговування платників податків (Бердянська ОДПІ, 1 поверх, операційні вікна 1-3).

Зверніть увагу, що граничний термін сплати задекларованих сум податків – 19 листопада 2012 року. 

Дізнайся більше про партнера-єдинника!

На офіційному сайті ДПС України www.sts.gov.ua/anulsv працює додатковий сервіс для платників єдиного податку «Перевірка свідоцтва платника єдиного податку». За його допомогою можна впевнитися в тому, що свідоцтво такого платника не анульовано. Інформація оновлюється щомісяця на 12-й робочий день.

Дзвоніть на «гарячу» лінію!

13 листопада 2012 року «гарячу телефонну лінію» проведе перший заступник начальника Бердянської ОДПІ Запорізької області Державної податкової служби Проніна Т.О.

З 14-00 до 15-00 за телефоном 0(53)3-54-28 Тетяна Олександрівна відповість на запитання платників податків щодо лібералізації державної податкової політики, щодо декларування та сплати платниками податку на прибуток своїх податкових зобов'язань з 2013 року.

Запрошуємо на інформаційний семінар!

14 листопада 2012 року о 14-00 Бердянська ОДПІ проводить інформаційний семінар на тему:                «Роз’яснення Податкового кодексу України. Безкоштовне отримання посилених сертифікатів електронних ключів» з платниками податків юридичними та фізичними особами-підприємцями м. Бердянська та Бердянського району. 

Семінар відбудеться у приміщенні Бердянської ОДПІ за адресою м. Бердянськ, пр. Праці, 20, к. 424.

Звернення громадян до Бердянської ОДПІ

Робота зі зверненнями громадян – важлива складова у діяльності податкової служби. У такий спосіб забезпечується зворотний зв’язок з громадськістю.

За січень – жовтень 2012 року до Бердянської ОДПІ надійшло 109 звернень громадян, що на 22 звернення більше ніж торік. Громадяни звертаються як індивідуально, так і колективно. З початку року до БОДПІ поступило 7 колективних звернень.

Крім того, громадяни можуть звернутися на особистий прийом до посадових осіб Бердянської ОДПІ згідно затвердженого графіку, який розміщено на сайті www.rada.berdyansk.net/Бизнес/Податковаслужба/Звернення громадян.

З початку року на особистому прийомі побувало 180 громадян, з них на виїзних прийомах побувало 100 громадян.

Публічна інформація від Бердянської ОДПІ 

Публічна інформація - це відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб'єктами владних повноважень своїх обов'язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом.

До Бердянської ОДПІ з початку року надійшло 17 запитів на інформацію. В 12 запитах громадяни запитували конфіденційну інформацію, доступ до якої обмежено. 

Конфіденційна інформація - інформація, доступ до якої обмежено фізичною або юридичною особою, крім суб'єктів владних повноважень, та яка може поширюватися у визначеному ними порядку за їхнім бажанням відповідно до передбачених ними умов. Розпорядники інформації, визначені частиною першою статті 13 цього Закону, які володіють конфіденційною інформацією, можуть поширювати її лише за згодою осіб, які обмежили доступ до інформації, а за відсутності такої згоди - лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини.

Запити можуть подаватися в усній, письмовій чи іншій формі (поштою, факсом, телефоном, електронною поштою) на вибір запитувача. Поштова адреса Бердянської ОДПІ – 71118, м. Бердянськ, пр. Праці, 20, Телефон (факс) – 3-84-07, електронна пошта – DPI0822@zp.ukrnet.net.

Надходження до бюджетів за січень-жовтень 2012 року 

За січень-жовтень 2012 року Бердянською ОДПІ забезпечено надходження до Державного бюджету 132,2 мільйонів гривень, що більше минулорічних надходжень на 28,5% або на 29,3 мільйонів гривень.

До місцевого бюджету з початку року надійшло 168,2 мільйонів гривень, що більше минулорічних надходжень  на 14,6% або на 21,4 мільйонів гривень.

Як користуватись сервісом «Єдина база податкових знань»

 Державна податкова служба України нагадує, що на веб-порталі ДПС України функціонує Єдина база податкових знань, яка постійно оновлюється та вдосконалюється. Єдина база включає в себе перелік найбільш актуальних питань-відповідей, що виникають у платників податків. 

Для того, щоб скористатись цим сервісом потрібно: 

  • 1. Відкрити вікно будь-якого браузера та ввести в адресний рядок наступну адресу – www.sts.gov.ua. Натиснути клавішу Enter. 
  • 2. Після повного завантаження сторінки веб-порталу ДПС України натиснути на гіперпосилання «Єдина база податкових знань», яке розташоване в середній частині екрану. Після переходу натиснути гіперпосилання «Єдина база податкових знань» – на сторінці буде відображена Єдина база податкових знань у розрізі категорій, а також буде доступне гіперпосилання «Пошук по базі».  
  • 3. Пошук запитань-відповідей в Єдиній базі податкових знань можна проводити за допомогою категорій запитань або за допомогою посилання «Пошук по базі». 

У разі пошуку запитань–відповідей за допомогою категорій запитань потрібно з переліку категорій обрати найбільш схожу з Вашим запитанням та натиснути на неї, або натиснути на символ «+» (що зліва від категорії) для відображення існуючих підкатегорій даної категорії. З переліку підкатегорій обрати найбільш наближену підкатегорію до Вашого запитання, натиснути на неї та знайти серед запропонованих запитань-відповідей запитання, яке Вас цікавить. 

У разі пошуку запитань – відповідей за допомогою посилання «Пошук» потрібно заповнити відповідні поля («Пошук за фразою», «Категорія», «Підкатегорія», «Шукати серед», «Статус») та натиснути посилання «Пошук».  Якщо необхідне запитання не знайдено потрібно повторити пошук, при цьому поле «Пошук за фразою» доповнити додатковими словами. 

Звертаємо Вашу увагу та те, що перелік категорій Єдиної бази податкових знань доповнено новими категоріями. Назви цих категорій відповідають назвам податків, зборів (обов’язкових платежів), з урахуванням норм Податкового кодексу України, а саме: 020, 030, 040, 050, 080, 110, 120, 130, 140, 160, 170, 180, 200, 210, 270, 300, 310, 320, 360, 370, 410, 510, 520, 530, 540, 550, 560, 570, 590, 600.    

До граничного терміну подання податкової звітності можна подати «нову звітну»

Платники податків мають можливість після подачі декларації за звітний період подати нову декларацію за відповідний період із виправленими показниками до закінчення граничного строку подання декларації. Така декларація заноситься до бази даних адресата звітності з ознакою «звітна нова» (якщо це передбачено формою) та «звітна» (якщо інше не передбачено формою), а надана раніше звітність отримує статус  «До відома».       

Важливо знати, що у такому випадку штрафи не застосовуються (п.4.10 Методичних рекомендацій щодо приймання та комп’ютерної обробки податкової звітності платників податків в органах ДПС України, затверджених наказом ДПС України від 14.06.2012 № 516). 

При виправленні показників поданої податкової декларації після граничного терміну подання податкової звітності Ви повинні (з урахуванням строків давності визначених ст.102 ПКУ) подати уточнюючий розрахунок.

Залиште конверти для листування. Здавайте звітність в електронній формі.

При ДПС у Запорізькій області створено сектор реєстрації користувачів Управління центру сертифікації ключів інформаційно-довідкового департаменту ДПС. Послуги з питань підготовки необхідних документів для  отримання ЕЦП та зразки їх заповнення надаються в Центрі обслуговування платників податків Бердянської ОДП, операційне вікно № 1.    

Формування посиленого сертифікату здійснюється за адресою: м. Запоріжжя, вул. Чубаря, 4-а, за попереднім записом по телефону 0(2) 219-06-27.

«Пульс податкової» - усуває труднощі у спілкуванні із податковою

Проект «Пульс податкової» - це шлях до створення сервісної податкової служби. Гаряча телефонна лінія працює цілодобово: з 8-30 до 19-30 інформацію про протиправні та корупційні дії податківців прийматимуть оператори, у неробочий час – інтерактивний автовідповідач.

Номер «Пульсу податкової»: (044) 284-00-07.

Отримуєте заробітну плату в «конверті»? Дзвоніть!

«Біла» зарплата збільшує ваші пенсійні накопичення, соціальні гарантії, трудові права.

По всіх фактах порушень з боку роботодавців щодо оформлення та виплати заробітної плати телефонуйте до Бердянської податкової інспекції за телефоном 3-84-07. 

Платники податків запитували на «гарячій лінії» 

23 жовтня 2012 року «гарячу телефонну лінію» провела начальник Бердянської ОДПІ Горбатюк  А.В.  Пропонуємо відповіді на деякі запитання. 

Як правильно заповнити платіжний документ у разі сплати зобов’язання, нарахованого за результатами камеральної перевірки?

При заповненні платіжних документів необхідно зазначати коди сплати реквізиту «Призначення платежу» платіжних документів на перерахування коштів до бюджету відповідно до наказу Мінфіну №817 від 07.07.2012 року. У разі сплати грошового зобов’язання, визначеного органом ДПС за результатами проведеної перевірки підрозділом оподаткування юридичних осіб, поле «Призначення платежу» розрахункового документу необхідно заповнити таким чином:

код 121 – у разі сплати сум адміністративного штрафу за результатами перевірок підрозділів оподаткування юридичних осіб,

код 130 – у разі сплати сум за результатами камеральної перевірки,

код 132 – у разі сплати сум за результатами документальної перевірки підрозділів оподаткування юридичних осіб.

Як поводитись найманому працівнику, у випадку відмови роботодавця в оформленні трудових відносин?

Для забезпечення свого майбутнього найманий працівник повинен вимагати від роботодавця легального оформлення трудових відносин через укладання трудового договору, а також регламентацію трудових відносин у відповідності до чинного трудового законодавства. У разі відмови кожен громадянин має право звернутися до компетентних державних органів за захистом своїх конституційних прав.

По фактах порушень з боку роботодавців щодо оформлення та виплати заробітної плати телефонуйте до Бердянської податкової інспекції за телефоном 3-84-07. 

Також отримати відповіді з питань оподаткування Ви маєте можливість на веб-сайті ДПС України (www.sts.gov.ua, Єдина база податкових знань) та на веб-сайті ДПС  у Запорізькій області www.zp.sts.gov.ua.
Новости Бердянска
сегодня, 25 марта, понедельник
вчера, 24 марта, воскресенье
23 марта, суббота
22 марта, пятница

Все новости Бердянска