Информация от Налоговой инспекции Бердянска

04.12.2012 · 12:48 · Просмотров - 1650

Подборка материалов из Бердянской ОГНИ за неделю по 4 декабря

налоговаяБердянські податківці нагородили переможців конкурсу «Податки очима дітей - 2012»

30 листопада у Центрі дитячої та юнацької творчості відбулось урочисте нагородження переможців першого етапу Всеукраїнського конкурсу дитячої творчості „Податки очима дітей - 2012”.

Ще у 2001 році фахівці податкової справи вперше вирішили поцікавитися тим, як бачать їхню роботу юні громадяни нашої держави. Цьому починанню судилося довге життя – у 2012 році пройшов ювілейний, десятий конкурс дитячої творчості.

Конкурс «Податки очима дітей» - найбільш цікава та ефективна форма виховної роботи з підростаючим поколінням. Він дає можливість залучити молоде покоління до розуміння важливості сплати податків. Своїми роботами діти відповідають на складне запитання – що потрібно робити для того, щоб жити у цивілізованій державі, та як важливо для цього сплачувати податки.

Привітала дітей та вручила їм дипломи переможців начальник Бердянської об’єднаної державної податкової інспекції Алла Горбатюк. Алла Володимирівна наголосила: «З кожним роком конкурс набирає все більших обертів. Приємно, що нам вдалося зацікавити дітей. Усі доробки наших юних творців відрізняються насамперед щирістю та невимушеністю. Ми вдячні за це учасникам конкурсу та батькам і вчителям, які допомагають дітям втілити в життя творчі задуми».

Усі переможці отримали подарунки в залежності від того, які здібності вони проявляють та в якій категорії перемогли.

З 1 січня 2013 року КВЕД:2005 недійсний!

Бердянська ОДПІ нагадує, що усім суб’єктам господарювання до кінця 2012 року необхідно звернутися до державного реєстратора для заміни КВЕД:2005 на КВЕД:2010.

Також, нові КВЕДи юридичні особи зазначають у заяві ф. 1-ОПП, підприємці - у заяві ф. 5-ОПП, які надають до каб.228 Бердянської ОДПІ.

Звертаємо увагу, що сільгоспвиробники при заміні КВЕДів повинні обов’язково здійснити перереєстрацію Свідоцтва про реєстрацію с/г підприємства як суб’єкта спецрежима оподаткування ПДВ.

Надходження до бюджетів за січень-листопад 2012 року

За січень-листопад 2012 року Бердянською ОДПІ забезпечено надходження до Державного бюджету 152,7 мільйонів гривень, що більше минулорічних надходжень на 25,1% або на 30,6 мільйонів гривень.

До місцевого бюджету з початку року надійшло 187,3 мільйонів гривень, що більше минулорічних надходжень на 14,5% або на 23,6 мільйонів гривень.

Податкову знижку можна отримати до кінця 2012 року

Бердянська ОДПІ нагадує, що фізичні особи, які мають право на податкову знижку, можуть скористатися таким правом протягом усього календарного року, наступного за звітним, а не лише до 1 травня такого року.

Строк подання такої декларації встановлено до 31 грудня 2012 року.

Звертаємо увагу, що право на податкову знижку має лише той, хто отримує офіційну заробітну плату. Якщо платник податку не скористався правом на нарахування податкової знижки за наслідками звітного податкового року, то таке право на наступні податкові роки не переноситься.

Збільшена мінімальна заробітна плата

З 1 грудня 2012 року мінімальна заробітна плата складає 1134 гривні.

Платникам єдиного податку!

Бердянська ОДПІ нагадує, що 14 грудня 2012 року – останній день подання Заяви щодо переходу з загальної системи оподаткування на спрощену систему з I кварталу 2013 року. До заяви надається розрахунок доходу за попередній календарний рік.

Звертаємо Вашу увагу, що Свідоцтво платника єдиного податку надається безстроково. Тому якщо суб’єкт господарювання перебуває на спрощеній системі оподаткування з 2012 року та планує залишитися на цій системі в 2013 році Заява не подається.

21 грудня 2012 року – останній день подання Заяви про відмову від спрощеної системи оподаткування з I кварталу 2013 року.

Розмір плати за торговий патент

Бердянська ОДПІ нагадує, що 14 грудня 2012 року - останній день сплати збору за провадження деяких видів діяльності (з придбанням торгового патенту) за січень 2013 р.; збору за здійснення діяльності у сфері розваг (з придбанням торгового патенту) за I квартал 2013 р.

При розрахунку суми збору необхідно орієнтуватися на мінімальну заробітну плату в розмірі 1176 грн. (проект Закону України «Про Державний бюджет України на 2013 рік», схвалено Постановою КМУ від 12.09.2012 року №856).

Дзвоніть на «гарячу» лінію!

11 грудня 2012 року «гарячу телефонну лінію» проведе начальник Бердянської ОДПІ Запорізької області Державної податкової служби Горбатюк А.В.

З 14-00 до 15-00 за телефоном 0(53)3-54-28 Алла Володимирівна відповість на запитання платників податків щодо звернень громадян до Бердянської ОДПІ, щодо внесення змін та доповнень до Податкового Кодексу з 01 січня 2013 року, щодо запровадження РРО з контрольною стрічкою в електронній формі та дистанційного подання звітності до органів ДПС України.

Запрошуємо на інформаційний семінар!

12 грудня 2012 року о 14-00 Бердянська ОДПІ проводить інформаційний семінар на тему: «Зміни до Податкового кодексу України, що вступають в дію з 01.01.2013 року. Роз’яснення норм Податкового кодексу України. Нові електронні сервіси від ДПСУ» з платниками податків юридичними та фізичними особами-підприємцями м. Бердянська та Бердянського району.

Семінар відбудеться у приміщенні Бердянської ОДПІ за адресою м. Бердянськ, пр. Праці, 20, к. 424.

З 1 січня 2013 року вступає в дію податок на нерухоме майно

З 1 січня 2013 року вступає в дію стаття 265 Податкового кодексу України про податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Відповідно до цієї норми, платниками податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об’єктів житлової нерухомості.

Житлова нерухомість оподатковується відповідно до ставки податку, яка встановлюється сільською, селищною або міською радою. Для квартир, житлова площа, яких не перевищує 240 кв. метрів, та житлових будинків – 500 кв. метрів, ставки податку не можуть перевищувати 1 відсоток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного року. У разі перевищення цих показників ставка податку становить 2,7 відсотка.

Обчислення суми податку здійснює податкова служба за місцем знаходження об’єкта житлової нерухомості.

При нарахуванні суми податку враховується зменшення, яке надається один раз на базовий податковий період, тобто рік і до одного об’єкта нерухомості за вибором (якщо їх декілька у власності):

  • для квартир до 120 кв. метрів
  • для жилих будинків до 250 кв. метрів,

тобто, податок на нерухомість нараховується на житлову площу, яка перевищує, ці показники.

До 1 липня звітного року органи державної податкової служби надсилають платникам податків – фізичним особам податкове повідомлення-рішення про суму податку на нерухомість. У разі виникнення питань щодо суми податку, платники мають право звертатися до податкової для звірки даних і врегулювання відповідних питань.

Платники податку – юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до лютого цього ж року подають до органу податкової служби декларацію за формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України.

Податкове зобов’язання, згідно повідомлення-рішення необхідно сплатити:

  • фізичним особам протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення;

юридичним особам – авансовими внесками щокварталу до 30 числа, що наступає за звітним кварталом, які відображається в річній податковій декларації.

Водночас, не оподатковується житлова нерухомість, яка:

  • перебуває у власності держави або територіальних громадах (їх спільній власності);
  • розташована в зонах відчуження та безумовного (обов’язкового) відселення;
  • є будівлею дитячих будинків сімейного типу;
  • є садовий або дачний будинок, але не більше одного такого об’єкта на одного платника податку;
  • належить багатодітним сім’ям та прийомним сім’ям, у яких виховується троє та більше дітей, але не більше одного такого об’єкта на сім’ю.

Громадяни звертаються до податкової служби

Забезпечення дієвого зворотного зв'язку з громадськістю, громадянами та підприємцями - важлива складова повсякденної роботи податкової служби. Усі порушення конституційних прав громадяни можуть викласти у зверненні.

За січень – листопад 2012 року до Бердянської ОДПІ надійшло 114 звернень громадян.

На кожне звернення фахівці податкової реагують оперативно. Поза увагою не залишається жоден запит, приймаються всі необхідні заходи для вирішення проблемних питань.

Крім того, громадяни можуть звернутися на особистий прийом до посадових осіб Бердянської ОДПІ згідно затвердженого графіку, який розміщено на сайті www.rada.berdyansk.net/Бизнес/Податковаслужба/Звернення громадян.

З початку року на особистому прийомі побувало 201 громадян, з них на виїзних прийомах - 107 громадян.

За публічною інформацією до Бердянської ОДПІ

Публічна інформація - це відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб'єктами владних повноважень своїх обов'язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом.

До Бердянської ОДПІ з початку року надійшло 18 запитів на інформацію.

Свій запит на публічну інформацію можна подати в усній, письмовій чи іншій формі (поштою, факсом, телефоном, електронною поштою). Поштова адреса Бердянської ОДПІ – 71118, м. Бердянськ, пр. Праці, 20, Телефон (факс) – 3-84-07, електронна пошта – DPI0822@zp.ukrnet.net.

Електронний цифровий підпис – безкоштовний сервіс для платника податків!

Платники податків мають можливість безкоштовно отримати електронний ключ, за допомогою якого вони мають можливість використовувати всі переваги систем електронного звітування та повністю уникати прямих контактів з працівниками ДПСУ.

На теперішній час послуги з питань підготовки необхідних документів для отримання ЕЦП та зразки їх заповнення надаються в Центрі обслуговування платників податків Бердянської ОДПІ, операційне вікно № 1. Формування посиленого сертифікату здійснюється за адресою: м. Запоріжжя, вул. Чубаря, 4-а, за попереднім записом по телефону 0(2) 219-06-27.

Бердянські суб’єкти господарювання незабаром матимуть можливість скористатися послугами нового сервісу безпосередньо в Бердянській ОДПІ. Наприкінці грудня планується відкриття Сектору у м. Бердянськ.

Дзвоніть на «Пульс податкової»!

Гаряча телефонна лінія «Пульс податкової» працює цілодобово: з 8-30 до 19-30 інформацію про протиправні та корупційні дії податківців прийматимуть оператори, у неробочий час – інтерактивний автовідповідач.

Номер «Пульсу податкової»: (044) 284-00-07.

Вимагайте «білу» зарплату!

По всіх фактах порушень з боку роботодавців щодо оформлення та виплати заробітної плати телефонуйте до Бердянської податкової інспекції за телефоном 3-84-07.

Платники податків запитували на семінарі

У якому рядку декларації відображається сума орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності?

Орендна плата за земельну ділянку державної та комунальної власності, яка сплачується орендодавцю відповідно до умов договору оренди, включається до витрат орендаря як складова частина лізингового платежу за умови належним чином оформленого документального підтвердження таких витрат та за умови використання земельної ділянки у господарській діяльності платника податку — орендаря.

Такі витрати відображаються в рядку 06.4.13 додатка ІВ «Інші витрати» декларації, форму якої затверджено наказом Мінфіну України від 28.09.2011 р. № 1213 «Про затвердження форми Податкової декларації з податку на прибуток підприємства».

Якою датою вважається дата вручення платнику податків акта камеральної перевірки?

Згідно з п. 86.2 ст. 86 Податкового кодексу України (далі — Податковий кодекс) за результатами камеральної перевірки у разі встановлення порушень складається акт у двох примірниках, що підписується посадовими особами органу ДПС, які проводили перевірку, і після реєстрації в органі ДПС вручається або надсилається для підписання протягом трьох робочих днів платнику податків у порядку, визначеному ст. 42 цього Кодексу.

Відповідно до п. 42.2 ст. 42 Податкового кодексу документи вважаються належним чином врученими, якщо вони надіслані за адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) платника податків рекомендованим листом з повідомленням про вручення чи особисто вручені платнику податків або його законному чи уповноваженому представникові.

Датою вручення платнику податків акта камеральної перевірки в разі надсилання його поштою є дата, зазначена у повідомленні про вручення, а в разі вручення такого акта в органі ДПС під підпис — дата вручення, зазначена платником на примірнику органу ДПС. Які строки проведення позапланових перевірок?

Згідно з п. 82.2 ст. 82 Податкового кодексу тривалість проведення документальних позапланових перевірок (крім перевірок, що проводяться за наявності обставин, визначених у пп. 78.1.8 п. 78.1 ст. 78 цього Кодексу, тривалість яких встановлено у ст. 200 цього Кодексу), не повинна перевищувати 15 робочих днів для великих платників податків, для суб’єктів малого підприємництва — п’яти робочих днів, інших платників податків — 10 робочих днів. Продовження строків проведення таких перевірок можливе за рішенням керівника органу ДПС не більш як на 10 робочих днів для великих платників податків, для суб’єктів малого підприємництва — не більш як на два робочі дні, інших платників податків — не більш як на п’ять робочих днів.

Також отримати відповіді з питань оподаткування Ви маєте можливість на сторінках офіційного видання ДПС України «Вісник податкової служби України», на веб-сайті ДПС України (www.sts.gov.ua, Єдина база податкових знань).
Новости Бердянска
вчера, 16 марта, суббота
15 марта, пятница
14 марта, четверг

Все новости Бердянска