Информация от Налоговой инспекции Бердянска

11.12.2012 · 14:01 · Просмотров - 1517

Подборка материалов из Бердянской ОГНИ за неделю по 11 декабря.

Сервісні центри та податківці співпрацюють над новаціями РРО-звітності  

З 1 січня 2013 року суб’єкти господарювання, які працюють з касовими апаратами, звітуватимуть до податкової в автоматичному режимі. Це стане можливим завдяки впровадженню електронної контрольної стрічки реєстраторів розрахункових операцій. 

Про механізм цього звітування та порядок переходу на застосування нових РРО, методику їх використання йшлося під час зустрічі начальника Бердянської ОДПІ Алли Горбатюк з представниками центрів сервісного обслуговування РРО міста Бердянськ. 

 Відбуватиметься це в наступний спосіб. Копії розрахункових документів і фіскальних звітних чеків формуватимуться в контрольну стрічку в пам'яті касового апарата або модему, який до нього приєднаний. У залежності від моделі РРО і виду каналу зв'язку звіт автоматично передаватиметься на сервер обробки інформації ДПС України один раз на добу або в режимі реального часу. 

Підключення PPO суб'єктів господарювання і їх реєстрацію в системі виконують центри сервісного обслуговування. Отже ці процедури не є обтяжливими й не вимагають додаткових зусиль і навичок від користувачів касової техніки.

 «Переваги цієї новації, - зауважила Алла Володимирівна, - очевидні. По-перше, підприємцям не треба буде закуповувати і зберігати протягом 3-х років значну кількість  паперової контрольної стрічки. По-друге, автоматична передача інформації не передбачатиме візитів безпосередньо до податкової інспекції та заощадить робочий час. І найголовніше в цьому нововведенні  - значно зменшиться кількість перевірок, тому що електронна звітність дозволить податковим органам дистанційно контролювати розрахункові операції в готівковій формі, які проводяться». 

У підприємців є час адаптуватися до нових правил звітування – перехід на нові РРО, які формують електронну контрольну стрічку і забезпечують автоматичну передачу інформації, почнеться з початку року, завершити цей процес необхідно до 30 червня 2013 року. 

Впевнені, ця сучасна технологія легко увійде в практику повсякденної роботи і значно полегшить життя підприємцям. 

Податкова міліція повідомляє: 

Виявлено незаконне виробництво сільськогосподарського обладнання

Співробітниками відділу податкової міліції Бердянської ОДПІ виявлено «підпільний цех», де громадянин Ю. незаконно виготовляв сільськогосподарські транспортери конвеєрні. На момент перевірки  відповідних дозвільних документів податківцям надано не було.

Під час огляду виявлено редуктора для транспортерів, основи металеві, прес промисловий, зварювальні апарати, кран-балка, заготовки для виготовлення обладнання транспортерів конвеєрних. Всього вилучено товарно-матеріальних цінностей на суму понад 790 тисяч гривень. 

Зупинено торгівлю тютюновими виробами без ліцензії

Працівниками відділу податкової міліції Бердянської ОДПІ встановлено факт  реалізації тютюнових виробів без наявності будь-яких дозвільних документів на даний вид діяльності в центральній частині м. Бердянська.  Діяльність  здійснював гр. Т.В результаті перевірки вилучено тютюнових виробів на суму понад 9 тисяч гривень.

З 1 січня 2013 року КВЕД:2005 недійсний! 

Бердянська ОДПІ нагадує, що усім суб’єктам господарювання, які використовують КВЕД:2005,    до кінця 2012 року необхідно звернутися до державного реєстратора для заміни КВЕД:2005 на КВЕД:2010. 

Також, нові КВЕДи  юридичні  особи зазначають у  заяві ф. 1-ОПП, підприємці  - у заяві ф. 5-ОПП, які надають до каб.228 Бердянської ОДПІ. 

Звертаємо увагу, що сільгоспвиробники при заміні КВЕДів повинні обов’язково здійснити перереєстрацію Свідоцтва про реєстрацію с/г підприємства як суб’єкта спецрежима оподаткування ПДВ.

Бажаєте у 2013 році працювати на спрощеній системі? Не забудьте вчасно подати заяву до податкової!

Бердянська ОДПІ нагадує, що відповідно до вимог Податкового кодексу України для переходу з 1 січня 2013 року на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності необхідно подати заяву не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу (тобто, до 14 грудня 2012 року включно). 

Перехід на спрощену систему може бути здійснено, за умови, що протягом 2012 року суб’єктом господарювання дотримано вимоги, встановлені в Кодексі (щодо кількості найманих працівників та обсягу доходу). 

До заяви необхідно додати розрахунок доходу за 2012 рік, до якого включається вся сума доходу, отриманого такою особою від провадження господарської діяльності у 2012 році. 

Для тих суб’єктів господарювання, які протягом 2012 року працювали на спрощеній системі оподаткування та будуть продовжувати працювати у 2013 році, заяву подавати не потрібно. 

Для відмови від спрощеної системи оподаткування суб’єкт господарювання повинен не пізніше, ніж за 10 календарних днів до початку нового року (тобто не пізніше 21 грудня), подати заяву про відмову від спрощеної системи оподаткування.

Звертаємо Вашу увагу, що суб’єкти господарювання мають право обрати дві нові групи платників єдиного податку для фізичних – 5 та юридичних осіб – 6. Граничний розмір доходу для цих груп встановлено на рівні 20 млн. грн. Максимальне число найманих працівників для 5 групи – 20 осіб, для 6 – 50 осіб. Ставка податку при сплаті ПДВ – 7%, при включені ПДВ до складу єдиного податку – 10% для обох груп.

Розмір плати за торговий патент

Бердянська ОДПІ нагадує, що 14 грудня 2012 року - останній день сплати збору за провадження деяких видів діяльності (з придбанням торгового патенту) за січень 2013 р.; збору за здійснення діяльності у сфері розваг (з придбанням торгового патенту) за I квартал 2013 р. 

При розрахунку суми збору необхідно орієнтуватися на мінімальну заробітну плату в розмірі 1147 грн. (проект Закону «Про Державний бюджет України на 2013 рік» №11000 прийнятий ВР 03.12.2012 року).

Пільги із сплати податку на нерухоме майно

З 1 січня 2013 року вводиться новий податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Запровадження такого податку в Україні – це певний крок до справедливого оподаткування.  

Нагадаємо, платниками податку на нерухоме майно є власники об’єктів житлової нерухомості фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти. Податком на нерухоме майно обкладатиметься житлова площа об’єкта житлової нерухомості. 

Законодавцем передбачено деякі пільги із сплати податку на нерухоме майно. Так, база оподаткування об’єкта житлової нерухомості, що перебуває у власності  фізичної особи – платника податку, зменшується: 

для квартири - на 120 кв. метрів; 

для житлового будинку – на 250 кв.метрів. 

Таке зменшення надаватиметься один раз за базовий податковий (звітний) період - календарний рік і застосовуватиметься до об'єкта житлової нерухомості, у якій фізична особа - платник податку зареєстрована в установленому законом порядку, або за вибором такого платника до будь-якого іншого об'єкта житлової нерухомості, який перебуває в його власності. 

Cтавки податку встановлюються  сільською, селищною або міською радою за 1 кв. метр житлової площі об’єкта житлової нерухомості у таких розмірах: 

для квартир, житлова площа яких не перевищує 240 кв. метрів, та житлових будинків, житлова площа яких не перевищує 500 кв. метрів, ставки податку не можуть перевищувати 1 відсоток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року; 

для квартир та житлових будинків, житлова площа яких перевищує зазначені розміри (відповідно) ставка податку становить 2,7 відсотка розміру мінімальної заробітної плати. 

Порядок  обчислення і сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки,  регулюється статтею 265 Податкового кодексу України, якою визначені об’єкти та база оподаткування, ставки та строки сплати податку, а також пільги та умови їх надання.

Авансові внески з податку на прибуток у січні-лютому 2013 року.

Починаючи з 1 січня 2013 року платники податку з доходом більше 10 млн. грн. повинні сплачувати авансові внески з податку на прибуток у січні та лютому 2013 року протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця. Такі авансові внески розраховуються у розмірі 1/9 податку на прибуток, нарахованого у податковій звітності за дев’ять місяців 2012 року. 

Відповідна норма передбачена абз. другим п.2 підр.4 р.ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI зі змінами та доповненнями.

Податкова служба про сплату земельного податку власниками нежитлових приміщень

Якщо право власності на земельну ділянку оформлене на фізичну особу (фізичну особу - підприємця) і земельна ділянка використовується ним для провадження господарської діяльності (магазин, СТО тощо), то такий підприємець (платник єдиного податку) звільняється від обов'язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з земельного податку (з врахуванням підпункту 291.5.3 пункту 291.5 статті 291 Податкового кодексу).

У разі надання в оренду будівель, споруд або їх частин за договором оренди, одночасно з правом найму будівлі або іншої капітальної споруди (їх окремої частини) наймачеві надається право користування земельною ділянкою, на якій вони знаходяться, а також яка прилягає до будівлі або споруди, тобто підприємницька діяльність наймодавців провадиться обов'язково за рахунок здачі в оренду майна і земельної ділянки, то така фізична особа - підприємець (власник нежитлового приміщення) теж звільняється від нарахування (сплати) та подання податкової звітності з земельного податку.

Наказ ДПС України від 23.11.2012 року №1051 «Про затвердження Узагальнюючої податкової консультації щодо плати земельного податку власниками нежитлових приміщень, платниками єдиного податку - фізичними особами – підприємцями».

Застосування санкцій за повторне порушення податкового законодавства

Чи враховуються порушення, вчинені платником податків до набрання чинності Кодексом та виявлені після 1 січня 2011 року при визначенні повторності та відповідно застосуванні більш жорсткої штрафної санкції (50 відсотків)?

Ні, не враховуються.

Повторним порушенням для цілей розуміння цієї статті є, нарахування податкових зобов’язань за порушення податкового законодавства які мали місце з 1 січня 2011 року. Нарахування податкових зобов’язань при проведенні перевірок після 01.01.2011 за порушення, здійснені до 1 січня 2011 року, не враховуються при визначенні повторності правопорушення.

Слід зауважити, що підвищені розміри штрафів у разі повторного виявлення податкових порушень (50%) застосовується не за сам факт виявлення будь-яких порушень, а за повторне вчинення діянь та обставин, передбачених підпунктами 54.3.1, 54.3.2, 54.3.4, 54.3.5, 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 Кодексу.

Таким чином, повторність визначення контролюючим органом протягом 1095 днів суми податкового зобов'язання, зменшення суми бюджетного відшкодування та/або від'ємного значення суми податку на додану вартість застосовується в розрізі кожного окремого з податкових порушень (однотипне порушення), передбачених підпунктами 54.3.1, 54.3.2, 54.3.4, 54.3.5, 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 Кодексу.

Наказ ДПС України від 22.11.2012 року №1046/478 «Про затвердження Узагальнюючої податкової консультації Узагальнююча податкова консультація з питань забезпечення єдиного підходу до застосування штрафних санкцій».

Чи варто зберігати документи?

Які штрафні санкції передбачені за порушення встановлених законодавством строків зберігання документів з питань обчислення і сплати податків та зборів?

Відповідно до пункту 44.3 статті 44 Кодексу, платники податків зобов'язані забезпечити зберігання документів, визначених у пункті 44.1 цієї статті (первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством), а також документів, пов'язаних із виконанням вимог законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, не менш як 1095 днів з дня подання податкової звітності, для складення якої використовуються зазначені документи, а у разі її неподання – з передбаченого Кодексом граничного терміну подання такої звітності.

У разі ліквідації платника податків документи, визначені у пункті 44.1 статті  44 Кодексу, за період діяльності платника податків не менш як 1095 днів, що передували даті ліквідації платника податків, в установленому законодавством порядку передаються до архіву.

Якщо платником податків не забезпечено зберігання первинних документів облікових та інших регістрів, бухгалтерської та статистичної звітності, інших документів з питань обчислення і сплати податків та зборів протягом 1095 днів з дня подання податкової звітності, для складення якої використовуються зазначені документи (у разі її неподання – з передбаченого Кодексом граничного терміну подання такої звітності–1095 дня) та/або не надано ним контролюючим органам оригіналів документів чи їх копій при здійсненні податкового контролю у випадках, передбачених Кодексом, – такий платник податків сплачує штраф у розмірі 510 гривень згідно з пунктом 121.1 статті 121 Кодексу. 

Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке саме порушення, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1020 гривень.

Наказ ДПС України від 22.11.2012 року №1046/478 «Про затвердження Узагальнюючої податкової консультації Узагальнююча податкова консультація з питань забезпечення єдиного підходу до застосування штрафних санкцій».

Безкоштовний електронний цифровий підпис скоро в Бердянську!

Платники податків мають можливість безкоштовно отримати електронний ключ, за допомогою якого вони мають можливість використовувати всі переваги систем електронного звітування та повністю уникати прямих контактів з працівниками ДПСУ. 

На теперішній час послуги з питань підготовки необхідних документів для отримання ЕЦП та зразки їх заповнення надаються в Центрі обслуговування платників податків Бердянської ОДПІ, операційне вікно № 1. Формування посиленого сертифікату здійснюється за адресою: м. Запоріжжя, вул. Чубаря, 4-а, за попереднім записом по телефону 0(2) 219-06-27.

Бердянські суб’єкти господарювання незабаром матимуть можливість скористатися послугами нового сервісу безпосередньо в Бердянській ОДПІ. Наприкінці грудня планується відкриття Сектору у м. Бердянськ.

 «Пульс податкової» працює для платників податків!

Гаряча телефонна лінія «Пульс податкової» працює цілодобово: з 8-30 до 19-30 інформацію про протиправні та корупційні дії податківців прийматимуть оператори, у неробочий час – інтерактивний автовідповідач.

Номер «Пульсу податкової»: (044) 284-00-07.

Ваше майбутнє в Ваших руках! Вимагайте «білу» зарплату!

По всіх фактах порушень з боку роботодавців щодо оформлення та виплати заробітної плати телефонуйте до Бердянської податкової інспекції за телефоном 3-84-07. 

Податок на прибуток підприємств в 2013 році. Новий порядок сплати.

Які зміни передбачаються в порядку сплати податку на прибуток з 2013 року? 

Як визначено пунктом 57.1 статті 51 ПКУ, щомісячний авансовий внесок з податку на прибуток з 2013 року повинні сплачувати підприємства у яких доходи, що враховуються при визначенні об’єкта оподаткування, за останній річний звітний податковий період перевищують 10 мільйонів гривень.

Такі авансові внески сплачують у строки, встановлені для місячного податкового періоду, та розраховують самостійно у розмірі не менше 1/12 нарахованої до сплати суми податку за попередній звітний (податковий) рік.

При цьому податкові декларації за І квартал, півріччя, 9 місяців подавати не потрібно. Податкова декларація буде подаватись тільки за наслідками звітного року.

Тобто підприємства, у яких за підсумками 2012 року значення рядка 01 Декларації з податку на прибуток перевищує 10 млн. гривень будуть сплачувати в 2013 році авансові внески з податку на прибуток у розмірі 1/12 нарахованої до сплати суми податку (1/12 значення рядків14, 17 та 20 Податкової декларації).

Яким чином розраховувати дванадцятимісячний період для сплати авансових внесків? 

Дванадцятимісячний період для сплати авансових внесків визначається починаючи з місяця, наступного за місяцем, в якому визначено граничний строк подачі річної податкової декларації за попередній звітний (податковий) рік, до місяця подання податкової декларації за поточний звітний (податковий) рік.

Тобто, оскільки граничний термін річної податкової декларації за 2012 рік припадає на лютий наступного року, то перший 12-місячний період для сплати авансових внесків із податку на прибуток буде з березня 2013 року по лютий 2014 року.            При цьому, навіть за умови, що у підприємства за підсумками 2013 року не буде базового показника для сплати авансового внеску, то у січні-лютому 2014 року необхідно буде сплачувати авансові внески, розраховані за підсумками 2012 року. 

Оскільки 12-місячний період для сплати авансових внесків визначається з березня поточного року по лютий наступного року, які суми необхідно буде сплатити у січні та лютому 2013 року? 

Всі підприємства (оскільки обов’язок подання річної декларації розповсюджується на всіх платників податку на прибуток), незалежно від розміру доходу, отриманого за 2012 рік (до чи більше 10 млн. грн.) повинні сплатити у січні та лютому 2013 року 1/9 податку на прибуток, нарахованого за три квартали 2012 року (рядки 14, 17 та 20 податкової декларації за три квартали 2012 року).

Такі авансові платежі сплачуються у термін не пізніше 20 січня та 20 лютого 2013 року.

Звертаємо увагу, що авансові внески в січні та лютому необхідно сплачувати тільки у 2013 році, в наступних роках ці суми не сплачують.

Форма розрахунку для авансових внесків у січні та лютому 2013 року не передбачена. 

Яким чином необхідно буде подавати розрахунок авансових платежів?

Розрахунок щомісячних авансових платежів, які мають сплачуватись у наступні 12 місяців 2013 року платники податку на прибуток повинні будуть подати у складі податкової декларації за 2012 рік. Тобто підприємства самостійно визначатимуть авансовий внесок, що підлягатиме сплаті щомісяця.

Форма такого розрахунку затверджується Міністерством фінансів України. ДПС України підготовлено зміни до відповідних форм податкової декларації з податку на прибуток, які на сьогодні проходять процес погодження з відповідними міністерствами та відомствами.

За яких умов підприємства не сплачують авансові внески?

Підприємства, у яких доходи, що враховуються при визначенні об’єкта оподаткування, за останній річний звітний період не перевищують 10 млн. гривень, авансові внески не сплачують на підставі податкової декларації за звітний рік.

Тобто підприємства , у яких за підсумками 2012 року значення рядка 01 Декларації з податку на прибуток не перевищують 10 млн. гривень щомісячні авансові внески не сплачують, та декларації за І квартал, півріччя та три квартали 2012 року не подають. Такі підприємства будуть сплачувати податок на прибуток за підсумком податкової декларації, яку будуть подавати до податкових органів за звітний податковий рік.

Також отримати відповіді з питань оподаткування Ви маєте можливість на сторінках офіційного видання ДПС України «Вісник податкової служби України»,  на веб-сайті ДПС України (www.sts.gov.ua, Єдина база податкових знань). 
Новости Бердянска
сегодня, 13 марта, среда
вчера, 12 марта, вторник

Все новости Бердянска

Ближайшие события
Як приборкати дракона 3
Як приборкати дракона 3

 07 - 13 Марта

 11:55, 13:25, 16:05, 17:35, 20:15

 Кинотеатр «Космос» (п-т Азовский, 35/2)

70 UAH

Свингеры 2
Свингеры 2

 07 - 13 Марта

 22:10

 Кинотеатр «Космос» (п-т Азовский, 35/2)

80 UAH

30 безумных желаний
30 безумных желаний

 07 - 13 Марта

 10:00

 Кинотеатр «Космос» (п-т Азовский, 35/2)

80 UAH

Гуцулка Ксеня
Гуцулка Ксеня

 07 - 13 Марта

 10:10

 Кинотеатр «Космос» (п-т Азовский, 35/2)

80 UAH

Подробная афиша