Информация от Налоговой инспекции Бердянска

18.12.2012 · 14:00 · Просмотров - 1695

Подборка материалов из Бердянской ОГНИ за неделю по 18 декабря.

З 1 січня 2013 року КВЕД:2005 недійсний! 

У зв’язку із закінченням дії 31.12.2012 р. Національного класифікатора України «Класифікація видів економічної діяльності» ДК 009:2005 (КВЕД-2005) усі суб’єкти господарювання мають до кінця поточного року коди своєї економічної діяльності замінити на коди згідно з КВЕД-2010. 

Суб’єкти господарювання, які ще не привели коди своєї діяльності у відповідність із КВЕД-2010, мають час зробити це до кінця 2012 р., звернувшись до відділів державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців, що діють при райдержадміністраціях.

Дзвоніть на «гарячу» лінію!

25 грудня 2012 року «гарячу телефонну лінію» проведе начальник Бердянської ОДПІ Запорізької області Державної податкової служби Горбатюк А.В.

З 14-00 до 15-00 за телефоном 0(53)3-54-28 Алла Володимирівна відповість на запитання платників податків щодо звернень громадян до Бердянської ОДПІ, щодо внесення змін та доповнень до Податкового Кодексу з 01 січня 2013 року, щодо запровадження РРО з контрольною стрічкою в електронній формі та дистанційного подання звітності до органів ДПС України, щодо легалізації найманої праці.

Перерахунок податку на доходи фізичних осіб за 2012 рік!

Бердянська ОДПІ нагадує про необхідність проведення перерахунку суми доходів, нарахованих платнику податків у вигляді заробітної плати, а також суми наданої податкової соціальної пільги за наслідками податкового року під час нарахування заробітної плати за останній місяць звітного року (пп.169.4.2 Податкового кодексу).

Законом України від 24.05.2012 року №4834 внесені зміни в порядок проведення перерахунку. Встановлено, що такий перерахунок має провадитись з урахуванням положень абзацу другого пункту 167.1 статті 167 Податкового кодексу, а саме якщо база оподаткування, яка визначена з урахуванням норм пункту 164.6 статті 164 цього розділу щодо доходів, зазначених в абзаці першому цього пункту, в календарному місяці перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року, до суми такого перевищення застосовується ставка 17 відсотків. Тобто з 2012 року метою перерахунку стає виявлення доходів, які підлягають оподаткуванню за ставкою 17%.

Крім того, при проведенні річного перерахунку слід перевірити правильність формування місячних оподатковуваних доходів (встановити правильно чи ні щомісячно нараховувався дохід), застосування до доходів певних працівників податкової соціальної пільги та правильність утримання ПДФО з нарахованих доходів.

Тобто річний перерахунок доходів працівників та утриманих з них сум податку на доходи фізичних осіб за 2012 рік слід провести під час нарахування заробітної плати за грудень 2012 року. Результати перерахунку необхідно відобразити у формі №1-ДФ за 4 квартал 2012 року.

Електронне звітування до податкової стає все більш популярним!

Популярність послуги серед платників пов`язана  із зручністю  сервісу, який дає змогу підприємцеві не з’являтися до інспекції навіть раз на квартал для подання звітності, а відправляти документацію через Інтернет. Окрім того, платники отримують ключі цифрового підпису у податковій  безкоштовно.

Для подання податкової звітності в електронній формі платнику податків необхідно укласти договір “Про визнання електронних документів” з податковою інспекцією. Такий договір можна укласти в електронному вигляді. Для цього слід завантажити з рубрики офіційного інформаційного ресурсу www.cskidd.gov.ua «Програмне забезпечення/Програмне забезпечення для звітності» інсталяційний пакет програмного забезпечення «ДПС Захист звітності». Після встановлення та налаштування якого в меню “Договори та заяви” потрібно обрати відповідний варіант Договору. Договір підписується особистими ключами посадових осіб або фізичної особи – підприємця та відправляється до ДПС. 

Для уточнення реквізитів, необхідних для заповнення відповідних полів договору “Про визнання електронних документів”, потрібно звернутись в податкову інспекцію за місцем реєстрації. 

Договір “Про визнання електронних документів” та централізована подача звітності засобами телекомунікаційного зв’язку здійснюється на електронну адресу zvit@sta.gov.ua. У спеціальному програмному забезпеченні «ДПС Захист звітності» зазначена адреса прописана за замовчуванням.

Звертаємо увагу, що бердянські суб’єкти господарювання незабаром матимуть можливість скористатися послугами нового сервісу безпосередньо в Бердянській ОДПІ. Наприкінці грудня планується відкриття Пункту реєстрації користувачів у м. Бердянськ. Перелік документів, форми заяв, зразки заповнення заяв знаходяться на сторінці Бердянської ОДПІ  за адресою: www.rada.berdyansk.net/Бізнес/Податкова служба / Електронний цифровий підпис

«Пульс податкової» працює для платників податків!

Гаряча телефонна лінія «Пульс податкової» працює цілодобово: з 8-30 до 19-30 інформацію про протиправні та корупційні дії податківців прийматимуть оператори, у неробочий час – інтерактивний автовідповідач.

Номер «Пульсу податкової»: (044) 284-00-07.

«Біла» зарплата збільшує ваші соціальні гарантії!

По всіх фактах порушень з боку роботодавців щодо оформлення та виплати заробітної плати телефонуйте до Бердянської податкової інспекції за телефоном 3-84-07. 

Підприємці хочуть «чатитися» із податковою та отримувати SMS - повідомлення про прийняття звітності

Платники податків очікують від держави зниження кількості податків та зменшення розміру їх ставок, вдосконалення обслуговування при сплаті податків, укладанні та поданні звітності, а також спрощення системи адміністрування обов’язкових платежів. Такі попередні  висновки зробили фахівці ДПСУ за підсумками систематизації та аналізу пропозицій громадськості у межах розробки Програми лібералізації державної податкової політики до 2014 р. 

За півтора  місяці  підприємці, асоціації та організації, що репрезентують їх інтереси, а також представники наукових установ подали більше 5 тис. пропозицій щодо вдосконалення існуючої податкової системи. 

Більшість представників бізнесу  пропонує  знизити кількість податків як таких. Дрібні підприємці хотіли б подавати звітність щороку, а не щоквартально, як це відбувається зараз. Крім того, платники єдиного податку пропонують об’єднати його із єдиним соціальним внеском, який сьогодні сплачується окремим платежем до Пенсійного фонду. Ставку внеску при цьому пропонується понизити – тільки так, на думку підприємців, можна стимулювати виведення з «тіні» заробітних плат найманих працівників. 

Підтримуючи курс на розвиток систем електронного звітування, платники при цьому хотіли б мати можливість користуватися додатковими функціями, наприклад, індивідуальними аккаунтами для кожного підприємця. Персональний аккаунт має містити інформацію про сплачені податки та повну історію взаємин з податковою: електронні копії реєстраційних документів, прийняті звіти, реквізити рахунків для сплати податків. 

Підприємці зацікавлені в тому, щоб оперативно отримувати на електронну пошту або за допомогою SMS-повідомлення «звіт про доставку» - підтвердження від податкової служби, що надіслані в електронному вигляді декларації та звіти  були прийняті. 

Також платники прагнуть мати можливість  доступу до онлайн - консультацій у режимі реального часу  задля оперативного коригування звітів, податкових накладних та іншої документації. 

Усі пропозиції громадськості вже систематизовані, за підсумками їх аналізу фахівцями ДПСУ спільно із представниками громадських рад будуть відібрані та включені до програми ті з них, що є найбільш актуальними для бізнесу. 

Разом з тим, значна частина наданих платниками пропозицій вже знаходиться у стадії запровадження. Так, з 2013 року буде знижена ставка податку на прибуток до 19%. Платники цього податку отримають можливість не подавати декларацію за календарний квартал, півріччя та дев’ять місяців, а сплачувати його на підставі річної податкової декларації. Серед іншого, наступного року відбудеться перехід до подачі декларацій фізичних осіб в електронному вигляді та почне функціонувати  «Електронний кабінет платника». Він  дозволить підприємцям дистанційно подавати до податкової служби звіти, отримувати всю необхідну інформацію та консультації в режимі реального часу.

Звичайні ціни в 2013 році

Однією з найбільш значимих законодавчих новацій 2013 року безумовно можна вважати зміни в порядку визначення звичайної ціни. Цей основоположний для цілей оподаткування показник не піддавався змінам навіть з прийняттям Податкового кодексу. 

Нагадаємо, що з 1 січня 2013 року податковий орган під час проведення перевірки матиме право направити запит на обґрунтування платником податків рівня звичайних цін, на який останній зобов'язаний відповісти або послатися на те, що податковий орган повинен самостійно обґрунтувати, що застосовані ціни не відповідають рівню звичайних цін.

Методи визначення звичайної ціни описані в ст.39 Податкового кодексу України, вони застосовуватимуться з 01.01.2013 р. Відмінною рисою процедури визначення звичайної ціни є принцип послідовності вживання встановлених методів. Це означає, що кожен наступний в переліку метод може бути використаний лише в тому випадку, якщо звичайну ціну неможливо визначити по попередньому методу.

Зважаючи на обширний перелік випадків вживання звичайної ціни, необхідно заздалегідь ґрунтовно попрацювати над обґрунтуванням її рівня. Зокрема, при укладенні договорів наступного року або при плануванні операцій, оподаткування яких здійснюється на рівні звичайної ціни.

До таких, серед іншого, відносяться придбання товарів (робіт, послуг) в пов'язаних осіб, неплатників податку на прибуток, платників податку на прибуток по інших ставках, безоплатне здобуття товарів (робіт, послуг), визначення первинної або такої, що амортизується вартості основних засобів, бартерні операції, обмеження для суми ПДВ, що включається в податковий кредит, і ін.

Питання сплати екологічного податку врегульовано на законодавчому рівні

Так, з 1 січня 2013 року платниками екологічного податку за розміщення побутових відходів є суб'єкти господарювання, що розміщують їх в спеціально відведених для цього місцях або об'єктах, на використання яких отриманий відповідний дозвіл спеціально уповноваженого центрального органу виконавчій владі з питань охорони природного довкілля або його органів на місцях.

Закон № 4834 остаточно визначив розміщення відходів як постійне (остаточне) перебування або поховання таких відходів. Це звільнить від зайвого податкового навантаження підприємства, що виробляють і тимчасово зберігають такі відходи, переклавши обов'язок по нарахуванню і сплаті податку на тих, хто розміщує відходи на остаточне перебування і поховання.

Крім того, з врахуванням перехідних положень Податкового кодексу (п. 2 підрозд. 5 розд. XX) з 1 січня 2013 року по 31 грудня 2013 року включно ставки екологічного податку складають 75 % від ставок, встановлених ст. 243 - 246 ПКУ.

Нагадаємо, якщо платник екологічного податку з початку звітного року не планує здійснення викидів, скидань забруднюючих речовин, продаж палива, а також розміщення відходів і утворення радіоактивних відходів, про це необхідно повідомити орган ДПС за місцезнаходженням об'єктів оподаткування шляхом подачі заяви про відсутність об'єкту оподаткування

Запровадження РРО з контрольною стрічкою в електронній формі.

Що з 01.01.2013 р. потрібно буде надавати в орган ДПСУ: місячну звітність в електронній формі (№ЗВР-1) чи електронні копії розрахункових документів та фіскальних звітних чеків?

Починаючи з 01.01.2013 норми Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” змінюють старий порядок подання звітності. 

Так, замість подання звітності на паперових носіях 1 раз на місяць за формою ЗВР-1, передбачено передачу даних в електронній формі дротовими або бездротовими каналами зв'язку згідно з технологією, розробленою Національним банком України. 

Але необхідно зазначити, подання звітності за формою ЗВР-1 на паперових носіях до 15 числа щомісячно залишається для видів діяльності де використовується при розрахункових операціях КОРО та РК без застосування РРО.

З чого потрібно почати, щоб підключити РРО з контрольною стрічкою в електронному вигляді?            

Для суб’єктів господарювання існує два способи виконання вимог законодавства:

 

  1. перший - придбання реєстраторів розрахункових операцій нового покоління, що створюють контрольну стрічку в електронній формі та містять вбудовані модеми;
  2. другий - доопрацювання існуючої касової техніки та приєднання до неї відповідних модемів для передачі звітної інформації.

 

З цих питань необхідно звертатися до центрів сервісного обслуговування після проведення засідання Технічної комісії 18.12.2012 року, на якому в Державний реєстр реєстраторів розрахункових операцій будуть внесені відповідні моделі касової техніки, а також версії програмного забезпечення, які дозволять приєднувати відповідні модеми до існуючих моделей РРО.

Для подання звітності в електронному вигляді необхідно придбавати лише ті модеми, використання яких передбачено виробником конкретної моделі реєстратора розрахункових операцій, та для яких ним розроблено відповідну версію внутрішнього програмного забезпечення РРО, що занесена до Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій.

Чи потрібен доступ до Інтернет – мережі для передачі контрольної стрічки в електронному виді? 

Передача звітності в електронному вигляді до органів державної податкової служби здійснюється на базі технології Національного банку України по дротовим або бездротовим каналам зв’язку. Для передачі вказаної звітності не обов’язково мати підключення до Інтернет - мережі на господарському об’єкті (магазині, кіоску чи автомобілі), де застосовується реєстратор розрахункових операцій.

Як технічно буде відбуватися відправка РРО-звітності? 

Інформація про використання РРО передаватиметься до органів державної податкової служби не електронною поштою, як інша звітність платників податків, а на базі технології, розробленої Національним банком України відповідно до Порядку передачі електронних копій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків реєстраторів розрахункових операцій дротовими або бездротовими каналами зв’язку до органів державної податкової служби, який затверджено наказом Міністерства фінансів України від 08.10.2012 №1057. 

Технічні питання передачі даних регулюються документом „НСМЕП. Супутні проекти. Технологія зберігання і збору даних РРО для ДПС. Протокол передачі інформації”, який погоджено Державною податковою службою України та Національним банком України. 

Яка передбачена відповідальність за несвоєчасну передачу z-звіту? 

Згідно з п. 9 ст. 17 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” в разі неподання до органів державної податкової служби звітності, пов'язаної із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій, розрахункових книжок та копій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків з реєстраторів розрахункових операцій по дротових або бездротових каналах зв'язку, в разі обов'язковості її подання, передбачена штрафна санкція у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (170 грн.).

Цей пункт вступає в силу 01.07.2013 року, тобто відповідальність за не подачу звітності про використання РРО в електронному вигляді настає з 01 липня 2013 року.