Информация от Налоговой инспекции Бердянска

25.12.2012 · 15:15 · Просмотров - 1605

Подборка материалов из Бердянской ОГНИ за неделю по 25 декабря.

Податкова міліція повідомляє: 

Виявлено незаконну торгівлю пальним

Співробітниками відділу податкової міліції Бердянської ОДПІ на АЗС, розташованій в нагорній частині м. Бердянська, виявлено факт реалізації приватним підприємцем паливно-мастильних матеріалів без наявності відповідних дозвільних документів на даний вид діяльності. Під час огляду за вищевказаною адресою виявлено та вилучено дизельне пальне, бензин А-95, А-92, А-76. Всього вилучено ПММ на загальну суму понад 300 тисяч гривень.

Незаконний продаж піротехніки

Працівниками відділу податкової міліції Бердянської ОДПІ встановлено факт реалізації піротехнічних виробів без наявності будь-яких дозвільних документів. Діяльність здійснювала громадянка І. В результаті перевірки вилучено піротехнічні вироби на загальну суму понад 7 тисяч гривень.   

Мінімальна заробітна плата і податки в 2013 році

Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2013 рік» від 06.12.2012р. №5515-VI  у 2013 році мінімальна заробітна плата дорівнюватиме:

з 1 січня – 1147 грн., з 1 грудня – 1218 грн.

Єдиний податок. Відповідно єдиний податок за ставкою 10% буде дорівнювати 114,70 грн., 15% - 172,05 грн., 20% - 229,40 грн. 

Податок на доходи фізичних осіб. Податкова соціальна пільга – 573,5 грн., рівень заробітної плати, при якому працівник має право на 100% податкову соц. пільгу, – 1610 грн. 

Шановні громадяни!

З 1 січня 2013 року розпочинається кампанія декларування доходів, отриманих громадянами протягом звітного 2012 року.

З метою покращення податкової культури, запровадження прозорих правил ведення господарської діяльності Державною податковою службою України створено та буде розміщено на веб-сайті ДПС України сервіс «Заповнення декларації про майновий стан і доходи».

Сервіс «Заповнення декларації про майновий стан і доходи» надасть змогу з 1 січня 2013 року заповнити декларацію у режимі реального часу через електронний сервіс «Електронний кабінет платника податків».

Електронне звітування до податкової стає все більш популярним!

Популярність послуги серед платників пов`язана  із зручністю  сервісу, який дає змогу підприємцеві не з’являтися до інспекції навіть раз на квартал для подання звітності, а відправляти документацію через Інтернет. Окрім того, платники отримують ключі цифрового підпису у податковій  безкоштовно.

Звертаємо увагу, що бердянські суб’єкти господарювання незабаром матимуть можливість скористатися послугами нового сервісу безпосередньо в Бердянській ОДПІ. Наприкінці грудня планується відкриття Пункту реєстрації користувачів у м. Бердянськ. Перелік документів, форми заяв, зразки заповнення заяв знаходяться на сторінці Бердянської ОДПІ  за адресою: www.rada.berdyansk.net/Бізнес/Податкова служба / Електронний цифровий підпис

«Пульс податкової» - телефон довіри платників податків!

Гаряча телефонна лінія «Пульс податкової» працює цілодобово: з 8-30 до 19-30 інформацію про протиправні та корупційні дії податківців прийматимуть оператори, у неробочий час – інтерактивний автовідповідач.

Номер «Пульсу податкової»: (044) 284-00-07.

Є проблеми з роботодавцем? Дзвоніть!

По всіх фактах порушень з боку роботодавців щодо оформлення та виплати заробітної плати телефонуйте до Бердянської податкової інспекції за телефоном 3-84-07. 

Пільги для суб'єктів індустрії програмної продукції

Для суб'єктів індустрії програмної продукції з 1 січня 2013 передбачені пільгові умови оподаткування ПДВ (звільнення) і податком на прибуток.

Діяльність платника податків в індустрії програмної продукції з 01.01.2012 року по 01.01.2023 рік звільняється від обкладення ПДВ, якщо вона пов'язана з виданням програмного забезпечення, комп'ютерним програмуванням, консультуванням по питаннях інформатизації, управлінням комп'ютерним устаткуванням, створенням і впровадженням інформаційно-технічних комплексів, систем і мереж, а також обробкою даних і розміщенням інформації на веб-вузлах.

Суб'єктом індустрії програмної продукції вважається підприємство, питома вага доходів від здійснення IT діяльності якого складає не менше 70% доходів від всіх видів діяльності. В сукупності з вимогою про необхідний розмір доходів суб'єкт програмної індустрії для звільнення від ПДВ повинен відповідати наступним критеріям:

 

  • - первинна вартість основних засобів або нематеріальних активів підприємства перевищує 50 розмірів мінімальної заробітної плати; 
  • - у суб'єкта відсутній податковий борг;
  • - про суб'єкта судом не прийняті постанови про визнання боржника банкротом. 

 

Крім того, ставка податку для таких суб’єктів на той же період складе 5 %.

Єдиний податок – зміни в 2013 році

Реформування спрощеної системи оподаткування продовжиться і в 2013 році. Так, 20 листопада ухвалений Закон, в основі якого лежать положення законопроекту № 10687.  Закон переданий на підпис Президентові 3 грудня і набирання чинності його заплановане на 1 січня 2013 року.

Документ, серед іншого, для платників 5 і 6 груп встановлює: зняття обмеження по кількості найнятих робітників; зниження ставок з 7 % і 10 % до 5 % і 7 %. Також передбачено включення до складу доходу платника 5 груп, який є платником ПДВ, суми кредиторської заборгованості, за якою минув термін позовної давності (по даті списання).

Для платників 2 групи змінено звітний період з кварталу на рік.

Передбачена можливість подачі електронної заяви для переходу на спрощену систему оподаткування. Однією з новацій є введення нового виду перевірок - електронних. Відмінною їх особливістю є те, що проводитися вони будуть виключно на прохання платників податків і дистанційно.

При цьому, нагадаємо, з 1 січня 2013 року для спрощенців перестануть діяти введені на адаптаційний період послаблення. З цієї дати притягнення єдинників до відповідальності здійснюватиметься на загальних підставах. Пов'язано це із закінченням дії норм ПКУ про звільнення від штрафів (п. 7 підрозд. 10 розд. ХХ НКУ), а також про відсутність штрафів для платників 1 і 2 групи за доходи, отримані в рамках «несанкціонованого» (не вказаного в Свідоцтві) виду діяльності (п. 2 підрозд. 8 розд. ХХ НКУ).

Дитячі новорічні подарунки не оподатковуються!

Напередодні Нового року багато підприємств власним коштом вітають  дітей своїх працівників святковими подарунками. Однак, не всі роботодавці знають яким чином такі «святкові заохочення» оподатковуються. 

Оподаткування податком на доходи фізичних осіб дитячих новорічних подарунків, які придбані за рахунок власних коштів для дітей своїх працівників,  здійснюються на загальних підставах.  

А саме, якщо вартість подарунка становить до 536 грн. 50 коп., то такі подарунки податком не обкладаються. Якщо ж вартість подарунку перевищує цю суму, то він обкладається за ставкою 15 або 17 відсотків.  

Водночас подарунки надаються фізичним особам, а отже при їх видачі підприємству слід відобразити у податковому розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку; і сум утриманого з них податку за формою № 1ДФ за ознакою "160" вартість новорічних подарунків, яка надана у розмірі, що не перевищує 50 відсотків мінімальної заробітної плати, та за ознакою "126" у разі перевищення такої суми.

Податкова приготувала новий сервіс для іноземних інвесторів

ДПС України запроваджує новий сервіс для підприємств з іноземними інвестиціями – надання правової оцінки інвестпроектів на наявність податкових ризиків. Таким чином податкова допомагатиме бізнесу уникати ризикових ситуацій через невірне тлумачення національного законодавства іноземними підприємцями. 

За словами аналітиків податкової, інвестори не завжди правильно трактують податкове законодавство і не розуміють тих меж, за якими оптимізація стає порушенням. Більше того, сьогодні існує стійкий ринок послуг щодо побудови бізнес-процесів, які, з точки зору податкового законодавства, є незаконними. Доволі часто менеджери компаній користуються цими схемами без відома роботодавців для оптимізації витрат. 

Саме тому для багатьох інвесторів неприємним сюрпризом стають повідомлення про порушення, допущені під час реалізації інвестиційного проекту та нараховані штрафні санкції. 

Уникати цих неприємностей підприємства з іноземними інвестиціями зможуть завдяки новому податковому сервісу. Крім того, вони також зможуть перевірити і добросовісність своїх можливих підприємств-контрагентів. 

Податкова, у свою чергу, оперативно розглядатиме звернення підприємців та повідомлятиме їх про відповідність господарської операції податковому законодавству. Листування буде індивідуальним та повністю конфіденційним. При цьому всі виявлені помилки підприємці матимуть змогу виправити самостійно до офіційного оформлення операції. 

Така інформаційна підтримка, за словами податківців, допоможе іноземним інвесторам ефективно будувати бізнес-плани та отримувати прибутки, а це, у свою чергу, стимулюватиме інвестиційний клімат та зростання української економіки.  

Скористатись «Сервісом щодо аналізу моделей господарських операцій підприємств з іноземними інвестиціями» зможе будь-яке підприємство з іноземними інвестиціями, незалежно від країни походження капіталу. 

В Україні нарешті буде створено прозорий ринок цінних паперів

Нові правила оподаткування операцій з цінними паперами та деривативами дозволять наблизити облік загального фінансового результату за вказаними операціями до стандартів бухгалтерського обліку та сприятимуть  створенню в Україні прозорого та інвестиційно-привабливого цінно-паперового ринку. Так прокоментував голова ДПС України Олександр Клименко ухвалення у другому читанні законопроектів №11284-11285 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо подальшого удосконалення адміністрування податків і зборів». 

Окрім цього, за словами голови ДПСУ, законопроекти надають податковій службі ефективні інструменти для ліквідації  схем мінімізації оподаткування та  детінізації ринку цінних паперів. 

За оцінками фахівців ДПСУ, загальний об’єм ринку цінних паперів у 2011 році склав біля 2,2 трлн.грн, з яких тільки на 235 млрд.грн. було укладено договорів на організованому біржовому ринку. Відрахування до бюджету склали 152 млн.грн. податку на прибуток.  Перехід до прозорих правил ціноутворення та  обліку операцій з цінними паперами дозволить залучити до бюджету, за попередніми оцінками, приблизно у 40 разів більше надходжень. 

Олександр Клименко підкреслив, що ініціативи Мінфіну та ДПСУ, які знайшли відображення у вказаних законопроектах, були погоджені із представниками ринку. 

«При внесенні пропозицій щодо введення податку з обігу по операціях з цінними паперами була проаналізована і врахована звітність усіх основних учасників фондового ринку, в тому числі основних інвесторів, які проводять операції з інвестування через цінні папери. В опрацюванні законодавчої ініціативи у складі робочої групи брали активну участь представники НКЦБФР, НБУ, бізнесу, а також саморегульовані організації, що представляють інтереси різних фінансових і інвестиційних ринків, пропозиції яких були максимально враховані в тій редакції законопроекту, яку погодив парламент у другому читанні», - зауважив голова ДПСУ. 

Так, за пропозиціями представників бізнесу податок з обігу за операціями з усіма позабіржовими паперами було зменшено з 3% до 1,5%, для операцій з біржовими цінними паперами при 0-й ставці податку на обіг також передбачене зниження податку на прибуток до 10%. 

У законопроекті передбачено так званий «нульовий варіант» - порядок, при якому загальні правила оподаткування (облік у валових витратах 25% від'ємного фінансового результату від операцій з цінними паперами) діятимуть з 1 січня 2013 року, а сформований до цієї дати від’ємний фінансовий результат відокремленого обліку операцій з цінними паперами, за виключенням вартості їх придбання, не включається до витрат податкового обліку та переноситься на зменшення доходів від операцій з цінними паперами майбутніх періодів.

Вивчали громадську думку

Бердянською ОДПІ проведено соцопитування з питань оцінки діяльності органів ДПС України та якості обслуговування платників податків. Було опитано 120 громадян. 

Так, більшість респондентів (101 особа) позитивно оцінило прогресивні зміни податкової служби запроваджені протягом 2012 року, а саме нові електронні сервіси, удосконалення податкового законодавства, відкриття центрів обслуговування платників податків тощо.

Також, протягом поточного року були введені нові електронні сервіси податкової служби: реєстр платників ПДВ, єдина база податкових знань, акредитований центр сертифікації ключів, гаряча лінія „Пульс податкової", електронна звітність. За даними анкетування, більшість громадян повністю задоволені даними сервісами – 67 осіб, скоріше задоволені – 26, не використовують – 27. Крім того, 102 респондента вважає електронну форму подання податкової звітності більш зручною, ніж паперову.

Під час анкетування опитуваних просили надати оцінку роботи Центру обслуговування платників податків м. Бердянськ. Оцінку «5» поставило 83 громадянина, оцінку «4» - 34 особи.

Проведення подібних соцопитувань дозволяє податківцям виявляти «слабкі» місця та надалі покращувати обслуговування платників податків. 

Платники податків запитували на гарячій лінії 

З якого періоду вступає в дію податок на нерухоме майно? Хто буде платником такого податку?

З 1 січня 2013 року вступає в дію стаття 265 Податкового кодексу України про податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Відповідно до цієї норми, платниками податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об’єктів житлової нерухомості.

Які передбачені пільги з податку на нерухоме майно? 

При нарахуванні суми податку враховується зменшення, яке надається один раз на базовий податковий період, тобто рік і до одного об’єкта нерухомості за вибором (якщо їх декілька у власності): 

  • для квартир до 120 кв. метрів 
  • для жилих будинків до 250 кв. метрів, 

тобто, податок на нерухомість нараховується на житлову площу, яка перевищує, ці показники.

З чого потрібно почати, щоб підключити РРО з контрольною стрічкою в електронному вигляді?            

Для суб’єктів господарювання існує два способи виконання вимог законодавства:

перший - придбання реєстраторів розрахункових операцій нового покоління, що створюють контрольну стрічку в електронній формі та містять вбудовані модеми;

другий - доопрацювання існуючої касової техніки та приєднання до неї відповідних модемів для передачі звітної інформації.

З цих питань необхідно звертатися до центрів сервісного обслуговування після проведення засідання. Для подання звітності в електронному вигляді необхідно придбавати лише ті модеми, використання яких передбачено виробником конкретної моделі реєстратора розрахункових операцій, та для яких ним розроблено відповідну версію внутрішнього програмного забезпечення РРО, що занесена до Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій.

Яка передбачена відповідальність за несвоєчасну передачу z-звіту? 

Згідно з п. 9 ст. 17 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” в разі неподання до органів державної податкової служби звітності, пов'язаної із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій, розрахункових книжок та копій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків з реєстраторів розрахункових операцій по дротових або бездротових каналах зв'язку, в разі обов'язковості її подання, передбачена штрафна санкція у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (170 грн.).

Цей пункт вступає в силу 01.07.2013 року, тобто відповідальність за не подачу звітності про використання РРО в електронному вигляді настає з 01 липня 2013 року.
Новости Бердянска
сегодня, 28 февраля, четверг

Все новости Бердянска