Информация от Бердянской налоговой инспекции на 10 марта

10.03.2016 · 11:20 · Просмотров - 708

Подборка материалов от Бердянской ОГНИ за неделю на 10 марта

Головне управління ДФС у Запорізькій області

До уваги клієнтів центрів сертифікації ключів!

У зв’язку зі скороченням штатної чисельності Інформаційно-довідкового департаменту ДФС з 3 березня 2016 р. припиняють свою роботу окремі пункти реєстрації користувачів Акредитованого центру сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС. Зокрема, у Запорізькій області із зазначеної дати не працюватимуть віддалені пункти реєстрації у м. Бердянськ, м. Мелітополь та м. Енергодар.

Для отримання послуг електронного цифрового підпису просимо звертатись до пунктів реєстрації користувачів розташованих в обласних центрах.

Більш детальну інформацію щодо режиму роботи пунктів реєстрації користувачів Акредитованого центру сертифікації користувачів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС можна переглянути за посиланням: http://acskidd.gov.ua/contacts.

За інформацією АЦСК ІДД ДФС

Запорізькому бізнесу відшкодовано майже 104 мільйони гривень ПДВ

Така сума відшкодованого податку надійшла на розрахункові рахунки запорізьких платників податку на додану вартість за два місяці поточного року, що на 90 мільйонів гривень більше, ніж за аналогічний період 2015 року (без показників Спеціалізованої ДПІ з обслуговування великих платників у м. Запоріжжі).

– В автоматичному режимі підприємствам Запорізького регіону відшкодовано майже 70 мільйонів гривень податку на додану вартість, що перевищує минулорічні показники майже на 63 мільйони гривень, – повідомив начальник Головного управління ДФС у Запорізькій області Олексій Кавилін.

Усього за січень-лютий 2016 року платники області задекларували до повернення з бюджету 90 мільйонів гривень податку на додану вартість.

Водночас, як підкреслив Олексій Кавилін, фахівці фіскальної служби здійснюють ретельний контроль за правомірністю заявлених до відшкодування сум ПДВ з держбюджету. Так, за останні два місяці податківці упередили незаконно задекларовані 9,3 мільйона гривень.

Бердянська ОДПІ повідомляє

16 березня – останній день подання заяви для переходу на спрощену систему оподаткування з 2 кварталу 2016 року

Платникам податку, які бажають перейти із загальної системи оподаткування на спрощену з 2 кварталу 2016 року необхідно подати заяву про застосування спрощеної системи оподаткування.

Останній день подання такої заяви - 16 березня  2016 року.

До поданої заяви додається розрахунок доходу за попередній календарний рік.

21 березня 2016 року - останній день подання заяви про відмову від спрощеної системи оподаткування з 2 кварталу 2016 року.

Деклараційна кампанія доходів громадян – 2016

Звернення міського голови Володимира Чепурного щодо декларування доходів громадян за 2015 рік

Шановні бердянці, платники податків!

Запрошую вас прийняти участь у Кампанії декларування доходів та задекларувати свої доходи, отримані у 2015 році.

Декларування доходів – ознака цивілізованого суспільства, високої правосвідомості громадян та є одним з критеріїв партнерських взаємовідносин між платниками податків та державою.

Задекларувати свої доходи це не тільки конституційне зобов’язання та громадянський обов’язок кожного громадянина України, а й можливість добровільної сплати податків, від рівня якої залежить стан місцевих бюджетів, соціально-економічний розвиток та добробут громадян.

30 квітня – останній день Кампанії декларування, тому не зволікайте з подачею декларацій і вже найближчим часом завітайте до Бердянської об’єднаної державної податкової інспекції та задекларуйте свої доходи.

Пам'ятайте, податок від кожної задекларованої гривні піде до місцевого бюджету, а отже на розвиток Бердянська!

Обмеження права на нарахування податкової знижки

Податкова знижка може бути надана виключно резиденту, який має реєстраційний номер облікової картки платника податку, а так само резиденту - фізичній особі, яка через свої релігійні переконання відмовилась від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомила про це відповідний контролюючий орган і має про це відмітку у паспорті.

Загальна сума податкової знижки, нарахована платнику податку в звітному податковому році, не може перевищувати суми річного загального оподатковуваного доходу платника податку, нарахованого як заробітна плата, зменшена з урахуванням положень пункту 164.6 статті 164 ПКУ.

Якщо платник податку до кінця податкового року, наступного за звітним не скористався правом на нарахування податкової знижки за наслідками звітного податкового року, таке право на наступні податкові роки не переноситься.

Зазначена норма передбачена п. 166.4 ст. 166 Податкового кодексу України.

При виході фізичної особи з числа засновників визначається нвестиційний прибуток

До складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу фізичної особи - платника податку включається інвестиційний прибуток від проведення операцій з цінними паперами, деривативами та корпоративними правами, випущеними в інших, ніж цінні папери, формах.

Інвестиційний прибуток розраховується як позитивна різниця між доходом, отриманим платником податку від продажу окремого інвестиційного активу, та його вартістю, що визначається із суми витрат на придбання такого активу.

До продажу інвестиційного активу прирівнюється, зокрема, операція з повернення платнику податку коштів або майна, попередньо внесених ним до статутного капіталу емітента корпоративних прав, у разі виходу такого платника податку з числа засновників (учасників) такого емітента.

Придбанням інвестиційного активу вважаються операції з внесення платником податку коштів або майна до статутного капіталу юридичної особи - резидента в обмін на емітовані ним корпоративні права.

Емітент корпоративних прав (юридична особа) виступає як податковий агент лише в частині відображення у податковому розрахунку за ф. 1ДФ під ознакою доходу "112" операції з повернення коштів або майна фізичній особі, попередньо внесених нею до статутного капіталу.

При цьому фізична особа повинна визначити фінансовий результат операцій з інвестиційними активами та подати податкову декларацію про майновий стан і доходи.

Зазначений порядок визначений пп. 164.2.9 ст. 164 та пп. 170.2.2 ст. 170 Податкового кодексу України.

Декларування доходів, одержаних в іноземній валюті

Сума іноземних доходів  включається до загального річного оподатковуваного доходу платника податку - отримувача, який зобов'язаний подати річну податкову декларацію та сплатити з одержаних доходів податок на доходи та військовий збір.

Доходи, одержані в іноземній валюті перераховуються у гривні за валютним курсом Національного банку України, що діяв на момент нарахування (отримання) таких доходів.

За підсумками 2015 року сума іноземного доходу  оподатковується податком на доходи  за ставкою   15%. Військовий збір  розраховується фізичними особами  самостійно  за ставкою  1,5% об’єкта оподаткування.

Якщо загальна сума отриманих у звітному місяці доходів, перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного року (у 2015 році 12180  грн.), ставка податку на доходи становить 20%.

У податковій декларації про  майновий стан і доходи громадяни відображають суму  отриманого доходу за звітний рік, та визначають  податкове зобов'язання з податку на доходи та військового збору.

Сума податку на доходи та військового збору, зазначена  у  податковій декларації за 2015 рік, сплачується громадянами самостійно до 1 серпня 2016 року.

Новини законодавства

Затверджено перелік засобів, товарів (робіт, послуг), сума благодійної допомоги для закупівлі або у вигляді яких не оподатковується податком на доходи фізичних осіб

Постановою Кабінету Міністрів України від 24.02.2016 р. № 112  затверджено перелік засобів, товарів (робіт, послуг), сума благодійної допомоги для закупівлі або у вигляді яких не оподатковується податком на доходи фізичних осіб.

Зазначену постанову прийнято відповідно до абзацу другого п.п. "а" п.п. 170.7.8 п. 170.7 ст. 170 Податкового кодексу України та оприлюднено на Урядовому порталі.

Згідно з нормами Кодексу (п.п. 170.7.8 п. 170.7 ст. 170) не включається до оподатковуваного доходу благодійна допомога у будь-якій сумі (вартості), що:

 надається благодійниками на користь учасників бойових дій або членів їх сімей (ці особи визначені абзацом другим п.п. «а» п.п. 165.1.54 п. 165.1 ст. 165 Кодексу);

отримується благодійниками - фізичними особами – волонтерами (такі особи визначені п.п. «б» п.п. 165.1.54 п. 165.1 ст. 165 Кодексу) для надання такої допомоги на користь осіб учасників бойових дій або членів їх сімей (особи визначені абзацом другим п.п. «а» п.п. 165.1.54 п. 165.1 ст. 165 Кодексу).

При цьому, така допомога не оподатковується у разі її надання (отримання) для закупівлі або у вигляді спеціальних засобів індивідуального захисту (касок, бронежилетів, виготовлених відповідно до військових стандартів), технічних засобів спостереження, лікарських засобів, засобів особистої гігієни, продуктів харчування, предметів речового забезпечення чи інших товарів (робіт, послуг) за переліком, що визначається зазначеною Постановою.

Затверджено Порядок електронного адміністрування реалізації палива

Кабмін постановою від 24.02.2016 р № 113 затвердив Порядок електронного адміністрування реалізації палива.

Рахунки платників акцизного податку в системі електронного адміністрування реалізації палива (далі - СЕАРТ) відкриваються в Державній казначейській службі.

У товаросупровідних документах на пальне обсяги палива отражаютсяпроізводітелямі в кілограмах і літрах, наведених до температури 15 ° C. Такі ж вимоги висуваються і до товаросупровідних документів суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності.

ДФСУ і Держказначейство повинні забезпечити введення з 1 березня 2016 року СЕАРТ, зокрема, відкрити до 1 березня 2016 року рахунки реалізаторам палива.

Порядок № 113 визначає механізм відкриття та закриття рахунків в СЕАРТ, порядок її роботи, а також проведення розрахунків з бюджетом з використанням зазначених рахунків.

Відкрито нові рахунки для реалі заторів палива

Відповідно до вимог Бюджетного кодексу України, Податкового кодексу України та наказів Міністерства фінансів України від 14.01.11 р № 11 "Про бюджетну класифікацію" і Госказначайства від 26.02.16 р № 57 "Про внесення змін до Довідника відповідності символу звітності коду класифікації доходів бюджету "відкриті нові рахунки:

"Паливо" (КБК 14021900) (державний бюджет);

"Інші підакцизні товари вітчизняного виробництва" (КБК 14022000) (державний бюджет);

"Паливо" (КБК 14031900) (державний бюджет);

"Інші підакцизні товари іноземного виробництва" (КБК 14032000) (державний бюджет).

Зверніть увагу, що рахунки за кодами 14021900, 14022000 починають діяти з 01.03.2016 р, за кодами 14031900,14032000 - з 01.04.2016 р

Затверджено Порядок ведення Єдиного реєстру акцизних накладних

З 1 березня 2016 року запроваджена система електронного адміністрування реалізації пального (СЕАРП).

Постановою КМУ від 24.02.2016 р. №114 затверджено Порядок ведення Єдиного реєстру акцизних накладних (ЄРАН).

Порядком №114 визначається механізм внесення відомостей, що містяться в акцизних накладних та розрахунках коригування до акцизних накладних за операціями з реалізації пального, до Єдиного реєстру акцизних накладних, надання даних, які містяться в Реєстрі.

До Реєстру вносяться відомості щодо усіх акцизних накладних та розрахунків коригування, у тому числі акцизних накладних, які не надаються отримувачу пального, та акцизних накладних / розрахунків коригування, складених за операціями з реалізації пального суб'єктам господарювання та фізичним особам, які не є платниками акцизного податку.

Для реєстрації в Реєстрі акцизні накладні / розрахунки коригування надсилаються до ДФС в електронній формі відповідно до порядку подання податкових документів в електронному вигляді з дотриманням умови щодо реєстрації електронного цифрового підпису уповноваженої особи у порядку, визначеному законодавством.

Причиною неприйняття акцизної накладної / розрахунку коригування для реєстрації в ЄРАН є:

- наявність помилок, допущених під час складання акцизної накладної / розрахунку коригування;

- відсутність у Реєстрі відомостей, що містяться в акцизній накладній, яка коригується;

- факт реєстрації акцизної накладної / розрахунку коригування з такими самими реквізитами;

- порушення вимог щодо наявності обсягу пального, обчисленого відповідно до п. 232.3 Податкового кодексу (після завершення перехідного періоду), та вимог, установлених п. 231.1 Податкового кодексу.

Постанова набирає чинності з 1 березня 2016 року (опублікована в газеті «Урядовий кур’єр» від 27.02.2016 №39).

Затверджено методику визначення середньоринкової вартості автомобілів

Відповідно до пп. 267.2.1 ст. 267 Податкового кодексу України (щодо об’єктів оподаткування транспортним податком) Кабінет Міністрів України постановою від 18.02.2016 р. № 66 затвердив Методику визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів.

Методика №66  встановлює механізм визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів для цілей віднесення таких автомобілів до об’єктів оподаткування транспортним податком.

Середньоринкова вартість легкових автомобілів розміщується на офіційному веб-сайті Мінекономрозвитку.

Мінекономрозвитку на своєму офіційному веб-сайті оновлюватиме інформацію про середньоринкову вартість автомобіля з урахуванням марки, моделі, року випуску, типу двигуна, об'єму циліндрів двигуна, типу коробки переключення передач та пробігу.

Постанова КМУ № 66 набрала чинності19 лютого 2016 року.

Роз’яснення законодавства

Про порядок отримання довідки про декларування валютних цінностей

Декларацію про валютні цінності представляють лише ті суб'єкти зовнішньоекономічної діяльності, які мають валютні цінності та майно за межами України.

Суб'єкти господарювання зобов'язані щоквартально декларувати валютні цінності, які знаходяться за межами України.

Декларація подається до контролюючого органу за місцезнаходженням суб'єкта підприємницької діяльності в двох примірниках. Один примірник залишається в контролюючому органі для обліку та контролю, а на другому ставиться штамп контролюючого органу та підпис відповідальної особи, якій подано Декларацію.

Другий примірник декларації представляється до територіального управління Нацбанку за місцезнаходженням суб'єкта господарювання. Після отримання Декларації терріторіальноеуправленіе Нацбанку видає довідку про проведення декларування, яка засвідчується підписом начальника (заступника начальника) та відбитком печатки відповідного територіального управління.

Зазначену довідку суб'єкт підприємницької діяльності подає до контролюючого органу, в який попередньо була подана Декларація, для засвідчення підписом начальника (або його заступника) та відбитком печатки.

Довідка є підставою для прийняття до митного оформлення експортно-імпортних вантажів, проведення суб'єктами підприємницької діяльності розрахунків за зовнішньоекономічними договорами через уповноважені банки України, а також здійснення інших видів зовнішньоекономічної діяльності.

Щодо відображення у податковій звітності з податку на прибуток за 2015 рік скоригованих даних фінансової звітності

З 1 січня 2016 року набули чинності зміни в оподаткуванні податком на прибуток підприємств, внесені Законом України від 24 грудня 2015 року N 909-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році".

Внесеними змінами до п. 57.1 ст. 57 Кодексу вилучено положення, що податкова декларація, за базовий звітний (податковий) рік подається до 1 червня року, наступного за звітним (податковим) роком.

Податковими (звітними) періодами для податку на прибуток підприємств, є календарні: квартал, півріччя, три квартали, рік. При цьому податкова декларація розраховується наростаючим підсумком (п. 137.4 ст. 137 Кодексу).

Водночас п. 137.5 ст. 137 Кодексу для окремих категорій платників податку встановлено річний податковий (звітний) період, а саме:

платників податку, які зареєстровані протягом звітного (податкового) року (новостворені), що сплачують податок на прибуток на підставі річної податкової декларації за період діяльності у звітному (податковому) році;

виробників сільськогосподарської продукції;

платників податку, у яких річний дохід від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначений за показниками Звіту про фінансові результати (Звіту про сукупний дохід) за попередній річний звітний (податковий) період, не перевищує 20 мільйонів гривень.

За результатами діяльності за 2015 рік податкова декларація повинна бути подана платником податку:

протягом 40 календарних днів, що настають за останнім днем звітного податкового кварталу, якщо базовим звітним (податковим) періодом для платника податку є календарний квартал (пп. 49.18.2 п. 49.18, п. 49.19 ст. 49 розділу II Кодексу);

протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року, якщо базовим звітним (податковим) періодом є календарний рік (пп. 49.18.3 п. 49.18, п. 49.19 ст. 49 розділу II Кодексу).

Податкова звітність з податку на прибуток підприємств за 2015 рік подається за новою формою, затвердженою наказом Мінфіну від 20.10.2015 N 897, який зареєстрований у Мін'юсті 11.11.2015 за N 1415/27860.

Внесення змін до задекларованих показників податкової звітності у зв'язку з уточненням показників фінансової звітності можливо здійснити у порядку, передбаченому ст. 50 Кодексу.

Відповідно до зазначеної статті платник податків, який самостійно виявляє факт заниження податкового зобов'язання минулих податкових періодів (з урахуванням строків давності, визначених ст. 102 Кодексу), зобов'язаний, за винятком випадків, установлених п. 50.2 ст. 50 Кодексу:

або надіслати уточнюючий розрахунок і сплатити суму недоплати та штраф у розмірі трьох відсотків від такої суми до подання такого уточнюючого розрахунку;

або відобразити суму недоплати у складі декларації з цього податку, що подається за податковий період, наступний за періодом, у якому виявлено факт заниження податкового зобов'язання, збільшену на суму штрафу у розмірі п'яти відсотків від такої суми, з відповідним збільшенням загальної суми грошового зобов'язання з цього податку.

Одночасно платники податку мають право скористатися нормами п. 46.4 ст. 46 Кодексу щодо подання доповнення до податкової декларації, яке може бути складено за довільною формою з відповідними поясненнями мотивів подання. У такому разі платник зазначає про цей факт у спеціально відведеному місці податкової декларації, а доповнення до декларації вважатиметься його невід'ємною частиною.

(Лист ДФС від 04.02.2016 р. N 2335/6/99-99-19-02-01-15).

При перерахуванні неприбутковим організаціям благодійних внесків є право на податкову знижку

Платник податку - резидент має право включити до податкової знижки  суму коштів або вартість майна, перерахованих у вигляді пожертвувань або благодійних внесків неприбутковим організаціям у розмірі, що не перевищує 4% суми загального оподатковуваного доходу такого звітного року.

При цьому, неприбуткові організації - отримувачі благодійних внесків,  мають відповідати умовам, визначеним  Податковим кодексом України для неприбуткових організацій.

Громадяни, які перераховували неприбутковим організаціям благодійні внески та пожертвування та бажають скористатися правом на нарахування податкової знижки,  мають право надавати річну податкову декларацію за звітний 2015 рік протягом всього поточного 2016 року (включно по 31 грудня 2016 року).

Заповнення Заяви про реєстрацію платника акцизного податку з реалізації пального

З 1 березня 2016 року запроваджена система електронного адміністрування реалізації пального (СЕАРП).

До початку здійснення  реалізації пального юридичні особи та фізичні особи-підприємці підлягають обов'язковій реєстрації як платники акцизного податку з реалізації пального.

З цією метою Заява про реєстрацію (за формою J(F)1310301) надсилається до фіскального органу за основним місцем обліку виключно в електронному вигляді засобами електронного зв'язку.  

Електронні формати Заяви та інших документів розміщенні на офіційному веб-порталі ДФС (www.sfs.gov.ua) у розділі «Електронна звітність»/Платникам податків про електронну звітність/Інформаційно-аналітичне забезпечення /Реєстр електронних форм податкових документів.  

Всі поля заяви про реєстрацію платника акцизного податку з реалізації пального обов’язкові для заповнення.

При заповненні відомостей про пункти з реалізації пального (пункт 5 Заяви) необхідно:

- код адміністративної одиниці внести відповідно до КОАТУУ (кол.5), де знаходиться пункт з реалізації пального, використовуючи Класифікатор об’єктів адміністративно-територіального устрою, що розміщений на сайті Державної служби статистики: www.ukrstat.gov.ua ;   

- код типу об’єктів оподаткування (кол.8) внести згідно Довідника типів об’єктів оподаткування, який оприлюднено на офіційному веб-порталі ДФС www.sfs.gov.ua;

-  код ознаки надання інформації (кол.10) вказати дотримуючись Правил заповнення ознаки надання інформації, використовуючи довідник ознак надання інформації, що наведений у примітці 6 Заяви.  

В полі «код пункту реалізації пального»  вказується числове значення, а саме:

- стосовно пунктів, які є філіями або іншими відокремленими підрозділами заявника - юридичної особи, має вказуватись код ЄДРПОУ такої філії чи іншого відокремленого підрозділу, якщо такі філії мають власні коди ЄДРПОУ, відмінні від коду ЄДРПОУ юридичної особи;  

- стосовно пунктів, які не є філіями чи іншими відокремленими підрозділами юридичної особи або не мають власних кодів ЄДРПОУ, має вказуватись код за внутрішньою кодифікацією, прийнятою самою юридичною особою (наприклад, номери нафтобаз, АЗС, складів, цистерн тощо).

Кожен пункт реалізації пального повинен мати в межах підприємства свій унікальний код.

Заповнення поля коду пункту реалізації має значення для подальшого його використання при складанні акту інвентаризації обсягів залишків пального та при реєстрації акцизних накладних пунктами, яким буде делеговане право виписки таких накладних.

Підтвердженням про отримання фіскальним органом Заяви є перша квитанція (квитанція про доставку).

Після автоматичної обробки Заяви не пізніше наступного робочого дня платнику направляється друга квитанція, в якій зазначається інформація про результати розгляду:   

- повідомлення про реєстрацію особи платником податку шляхом включення її до Реєстру платників акцизного податку з реалізації пального; 

- або повідомлення про необхідність подання нової заяви у разі виявлення порушень вимог щодо електронного цифрового підпису, дотримання форми, порядку заповнення і подання Заяви.     

Здійснення суб'єктами господарювання операцій з реалізації пального без реєстрації таких суб'єктів платниками акцизного податку тягне за собою  накладення штрафу на юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців у розмірі 100% вартості реалізованого пального (п. 117.3 ст. 117 Податкового Кодексу України).

Порядок електронного адміністрування реалізації пального визначено ст. 231, ст. 232 Податкового кодексу України.

Щодо помилкового складання двох податкових накладних на одну операцію з постачання товарів/послуг

У випадку помилкового складання податкової накладної на операцію з постачання товарів/послуг (складання двох податкових накладних на одну операцію з постачання товарів/послуг) та реєстрації їх в ЄРПН платник ПДВ, з метою виправлення допущеної помилки, має право скласти розрахунок коригування до помилкової (другої) податкової накладної.

Такий розрахунок коригування підлягає реєстрації в ЄРПН покупцем (отримувачем) товарів/послуг з дотриманням визначених термінів реєстрації.    

В податковій декларації з ПДВ платником податку зазначаються дані, вказані в складеній на підставі первинних документів податковій накладній та/або розрахунку коригування.

Отже, обсяги постачання товарів/послуг та сума ПДВ, вказані в помилковій (другій) податковій накладній та/або розрахунку коригування, не підлягають відображенню в декларації.  

Зазначена норма роз’яснена листом ДФС України від 04.02.2016 р. № 2363/6/99-99-19-03-02-15.

Умови, за яких сума орендної плати за надане в оренду державне майно не є об'єктом оподаткування ПДВ

Операції з оплати орендної плати за надане в оренду державне майно не є об'єктом оподаткування ПДВ при дотриманні таких умов:   

- в оренду надається цілісний майновий комплекс державного підприємства (його структурного підрозділу);    

- орендодавцем за договором виступає орган державної влади;  

- орендні платежі у повному обсязі зараховуються до Державного бюджету України.        У разі недотримання будь-якої із зазначених умов операція з оплати орендної плати за надане в оренду державне майно підлягає оподаткуванню ПДВ на загальних підставах за ставкою 20%.   

У такому випадку на дату виникнення податкових зобов'язань з ПДВ державне підприємство - орендодавець зобов'язане скласти податкову накладну на всю суму орендної плати, передбачену договором оренди (незалежно від того, що ця сума підлягає розподілу), і зареєструвати її в ЄРПН.

У такій податковій накладній в окремому рядку повинна бути виділена сума ПДВ, що нараховується на вартість орендної плати.    

Зазначена норма визначена п.196.1.15 ст. 196 Податкового кодексу України та роз’яснена листом ДФС України від 03.02.2016 р. № 2216/6/99-99-19-03-02-15.

Якщо після постачання товарів/послуг покупець втрачає статус платника ПДВ, то складання розрахунку коригування на такого покупця не передбачено

Якщо після здійснення операції з постачання товарів/послуг покупець таких товарів послуг втрачає статус платника податку на додану вартість, така особа втрачає право на коригування податкового кредиту, сформованого в період його реєстрації платником податку, а тому відсутні підстави для складання розрахунку коригування на такого покупця.    

У випадку, якщо після анулювання реєстрації покупця як платника ПДВ відбувається збільшення суми компенсації вартості поставлених товарів/послуг, то постачальник таких товарів/послуг на дату такого збільшення складає нову податкову накладну на суму такого збільшення, в якій у графі "Код отримувача" проставляє умовний ІПН покупця "100000000000", у графі "Особа (платник податку) - продавець" зазначається "Неплатник".

Зазначений порядок визначений п. 192.1 ст.192 Податкового кодексу України та роз’яснений листом ДФС України від 03.02.2016 р. № 2205/6/99-99-19-03-02-15.

Округлення вартісних і кількісних показників податкової накладної

 Відповідно до пункту 3 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 22.09.2014 N 957 усі графи податкової накладної, що мають вартісні показники, заповнюються в гривнях з копійками.   

При цьому графа 7 податкової накладної заповнюється у гривнях з копійками, якщо інше не передбачено чинним законодавством.

Отже, вартісні показники податкової накладної повинні містити не більше двох знаків після коми (крім показника графи 7, якщо для нього інше передбачено чинним законодавством).   

Порядком N 957 не визначено обмеження щодо кількості знаків, яку можуть містити після коми кількісні показники, що зазначаються у графі 6 податкової накладної.    

Необхідною кількістю знаків після коми у кількісному показнику вважається така кількість, якої достатньо для правильного розрахунку вартісного показника у графах 8 - 13 податкової накладної.      

Розрахунок вартісного показника, у якому внаслідок добутку показників граф 6 та 7 податкової накладної отримується число, у якому кількість знаків після коми перевищує два, вважається правильним, якщо з метою скорочення такої кількості знаків до другого знака після коми округлення не призводить до збільшення такого знака на "1" (одиницю).

Зазначений порядок роз’яснено листом ДФС України від 02.02.2016 р. № 2081/6/99-99-19-03-02-15.

Сума фінансової допомоги при її поверненні не включається до доходу юридичної особи - платника єдиного податку третьої групи

Доходом юридичної особи - платника єдиного податку третьої групи є будь-який дохід, включаючи дохід представництв, філій, відділень такої юридичної особи, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п. 292.3 ст. 292 Податкового Кодексу.

До складу доходу платників єдиного податку третьої групи не включаються, зокрема суми фінансової допомоги, наданої на поворотній основі, отриманої та поверненої протягом 12 календарних місяців з дня її отримання

Отже, юридична особа - платник єдиного податку третьої групи може надавати поворотну фінансову допомогу іншій юридичній особі (фізичній особі - підприємцю).

Сума фінансової допомоги, що була надана юридичною особою - платником єдиного податку третьої групи на поворотній основі, при її поверненні не включається до складу доходу такого платника.

При цьому, діяльність юридичної особи - платника єдиного податку третьої групи з надання поворотної фінансової допомоги іншим юридичним особам (підприємцям) на постійній основі може розглядатися як фінансове посередництво, що заборонено на єдиному податку.

Зазначена норма визначена пп. 291.5.1 ст. 291, пп. 2 п. 292.1 ст. 292  та пп. 3 п. 292.11 ст. 292 Податкового кодексу України та роз’яснена листом ДФС України від 05.02.2016 р. N 2503/6/99-95-42-03-15.

Штрафи за порушення термінів реєстрації акцизних накладних / розрахунків коригування в Єдиному реєстрі акцизних накладних

З 01.03.2016 запроваджена системи електронного адміністрування реалізації пального та електронної акцизної накладної при реалізації пального

Із запровадженням акцизної накладної та електронного адміністрування реалізації пального запроваджені нові штрафи:

- за порушення платниками акцизного податку граничних термінів реєстрації акцизних накладних / розрахунків коригування до акцизних накладних в Єдиному реєстрі акцизних накладних  -  від 2,0 до 40,0 відсотків суми акцизного податку;

- за відсутність з вини платника акцизного податку реєстрації акцизної накладної в Єдиному реєстрі акцизних накладних / розрахунку коригування протягом більш як 120 календарних днів після дати, на яку платник податку зобов'язаний скласти акцизну накладну / розрахунок коригування,  -  50,0 відсотків суми акцизного податку.

Така відповідальність не застосовується при порушенні термінів реєстрації акцизних накладних / розрахунків коригування в Єдиному реєстрі акцизних накладних, складених у перехідний період - з 1 березня 2016 року до 1 квітня 2016 року.

Зазначена норма визначена стаття 120 - 2 Податкового кодексу України.

Відповідальність за порушення вимог при використанні РРО

Суб’єкти господарювання, які використовують РРО (крім електронних таксометрів, автоматів з продажу товарів (послуг) та РРО, що застосовуються для обліку та реєстрації операцій з купівлі-продажу іноземної валюти), зобов’язані подавати до контролюючих органів по дротових або бездротових каналах зв’язку електронні копії розрахункових документів і фіскальних звітних чеків, які містяться на контрольній стрічці в пам’яті РРО  або в пам’яті модемів, які до них приєднані.

При цьому, користувачам зареєстрованих та введених в експлуатацію до 01.01.2015 РРО, що подають до органів ДФС тільки інформацію фіскальних звітних чеків, встановлено перехідний період тривалістю 1 рік для доопрацювання або заміни існуючої касової техніки на таку, що забезпечує подання по дротових або бездротових каналах зв’язку електронні копії  розрахункових документів і фіскальних звітних чеків.

З 1 січня 2016 до суб’єктів господарювання, які створюють контрольну стрічку виключно в друкованому вигляді та не забезпечують подання до органів ДФС звітності, пов’язаної із застосуванням РРО, розрахункових книжок та копій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків з РРО по дротових або бездротових каналах зв’язку, за рішенням відповідних органів ДФС, застосовується фінансова санкція у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян

Зазначена норма визначена п.7.ст.3 та п. 9 ст. 17 Закону України від 06.07.1995 року №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».

Умови, за яких неприбуткові благодійні організації не оподатковують податком на прибуток позитивне значення курсових різниць

Доходи (прибутки) неприбуткової благодійної організації, внесеної до реєстру неприбуткових установ, організацій, повинні використовуються виключно для фінансування видатків на утримання такої неприбуткової організації, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених її установчими документами

Внесені до Реєстру неприбуткових установ, організацій благодійні організації не сплачують податок на прибуток з будь-яких доходів, отриманих від статутної діяльності, у тому числі, отриманий у вигляді позитивного значення курсових різниць від перерахунку іноземної валюти, за умови, що такі доходи (прибутки) використовуються такою неприбутковою організацією виключно для фінансування видатків на утримання такої неприбуткової організації, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених її установчими документами

Зазначена норма визначена  ст. 133 Податкового кодексу України та роз’яснена листом ДФС України  від 18.02.2016 р. N 3624/6/99-99-19-02-02-15.

Платники запитували

Яким чином ФОП на загальній системі оподаткування заповнює графу 2 Книги обліку доходів та витрат, якщо розрахунки з покупцем проводяться з використанням платіжної картки платіжного терміналу ?

     При здійсненні розрахунків у безготівковій формі із застосуванням платіжних карток (з використанням платіжного терміналу поєднаного з РРО) фізична особа – підприємець на загальній системі оподаткування відображає у графі 2 Книги обліку доходів та витрат загальну суму отриманого доходу за підсумком робочого дня, протягом якого отримано дохід на підставі розрахункових документів встановленої форми.

Яким чином заповнюється Книга обліку доходів і витрат ФОП на загальній системі оподаткування у разі використання праці найманих працівників ?

     Відповідно до п. 177.10 ст. 177 Податкового кодексу України від 02.12.10 № 2755-VI (далі – ПКУ) фізичні особи – підприємці на загальній системі оподаткування зобов’язані вести Книгу обліку доходів і витрат (далі – Книга), у якій щоденно на підставі первинних документів здійснюються записи про операції, що відбулися у звітному (податковому) періоді.

     Порядок ведення Книги фізичними особами – підприємцями на загальній системі оподаткування встановлений наказом Міндоходів від 16.09.2013 № 481 (далі – Порядок).

     Книга ведеться за вибором платника податку в паперовому або електронному вигляді (п. 2 Порядку).

     Записи у Книзі виконуються за підсумками робочого дня, протягом якого отримано дохід (п. 5 Порядку).

     Відповідно до п. 6 Порядку самозайняті особи заносять до Книги відомості в такому порядку:

 • у графі 1 зазначається дата запису;
 • 2) у графі 2 відображається сума доходу, отриманого від здійснення господарської або незалежної професійної діяльності із сумарним підсумком за місяць, квартал, рік, зокрема, кошти, що надійшли на поточний рахунок, касу платника податків та/або отримано готівкою, сума заборгованості, за якою минув строк позовної давності, вартість безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг);
 • 3) у графі 3 вказується сума повернутих самозайнятою особою коштів за товари (роботи та послуги) та/або повернутої передплати;
 • 4) графа 4 розраховується як різниця між отриманим доходом від здійснення господарської або незалежної професійної діяльності (графа 2) та сумою повернутих самозайнятою особою коштів за товари (роботи та послуги) (графа 3);
 • 5) у графі 5 зазначаються реквізити документа, який підтверджує понесені витрати, що безпосередньо пов’язані з отриманим доходом. Документами, які підтверджують витрати, можуть бути, зокрема, платіжне доручення, прибутковий касовий ордер, квитанція, фіскальний чек, акт закупки (виконаних робіт, наданих послуг) та інші первинні документи, що засвічують факт оплати товарів, робіт, послуг;
 • 6) у графі 6 відображається сума витрат, які документально підтверджені та безпосередньо пов’язані з отриманням доходу за підсумками дня;
 • 7) у графі 7 відображається сума витрат на оплату праці та нарахування на оплату праці найманих осіб, понесені у звітному місяці;
 • 8) у графі 8 відображається сума фактично понесених інших витрат, безпосередньо пов’язаних з одержанням доходу, які не зазначені в графах 6 та 7, зокрема, витрати на сплату послуг, зв’язку, орендних та комунальних платежів тощо;
 • 9) у графі 9 зазначається сума чистого оподатковуваного доходу, яка розраховується як різниця між сумою доходу за звітний період (графа 4) та сумою понесених витрат від провадження господарської або незалежної професіональної діяльності (графи 6, 7, 8).
 • При цьому нормами ПКУ та Порядком відсутня вимога щодо ведення Книги найманими особами, які перебувають у трудових відносинах із самозайнятою особою.
 • Отже, фізична особа – підприємець на загальній системі оподаткування заповнює Книгу самостійно за підсумками робочого дня, протягом якого отримано дохід.

Яким чином ФОП на загальній системі оподаткування заповнює графу 2 Книги обліку доходів і витрат при використанні РРО ?

     Відповідно до п. 1 ст. 3 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон) суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов’язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій (далі – РРО) з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.     
     Облік доходів і витрат фізичні особи – підприємці, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування, і фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність, ведуть у Книзі обліку доходів і витрат (далі – Книга), форма та порядок ведення якої затверджені наказом Міндоходів від 16.09.2013 № 481 (далі – Порядок).

     Фізичні особи – підприємці на загальній системі оподаткування у графі 2 Книги відображають суму доходу, отриманого від здійснення господарської діяльності із сумарним підсумком за місяць, квартал, рік, зокрема, кошти, що надійшли на поточний рахунок, касу платника податків та/або отримано готівкою, сума заборгованості, за якою минув строк позовної давності, вартість безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг) (п. 6 Порядку).

     Записи у Книзі виконуються за підсумками робочого дня, протягом якого отримано дохід (п. 5 Порядку).

     Таким чином, незалежно від того, що фізична особа – підприємець здійснює розрахункові операції через реєстратор розрахункових операцій, у графі 2 Книги вказує загальну суму отриманого доходу за підсумком робочого дня, протягом якого отримано дохід.

Чи заповнює ФОП на загальній системі оподаткування графу 7 Книги обліку доходів і витрат, якщо дохід у звітному місяці не отримувався?

     Якщо дохід у звітному місяці не отримувався фізичною особою – підприємцем на загальній системі оподаткування, то графа 7 «Сума витрат на оплату праці найманих осіб» Книги обліку доходів і витрат не заповнюється.
Повна:
     Відповідно до п. 177.2 ст. 177 Розділу IV Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI (далі – ПКУ) об’єктом оподаткування є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та негрошовій формі) i документально підтвердженими витратами, пов’язаними з господарською діяльністю такої фізичної особи – підприємця.

     Фізичні особи – підприємці на загальній системі оподаткування зобов’язані вести Книгу обліку доходів і витрат (далі – Книга), у якій за підсумком робочого дня, протягом якого отримано дохід, на підставі первинних документів здійснюються записи про отримані доходи та документально підтверджені витрати (п. 177.10 ст. 177 та п. 178.6 ст. 178 ПКУ).

     Порядок ведення Книги фізичними особами – підприємцями на загальній системі оподаткування встановлений наказом Міндоходів від 16.09.2013 № 481 (далі – Порядок), відповідно до якого у графі 7 «Сума витрат на оплату праці найманих осіб» Книги відображається сума витрат на оплату праці та нарахування на оплату праці найманих осіб, понесені у звітному місяці (п. 6 Порядку).

     Тобто, фізична особа – підприємець на загальній системі оподаткування заповнює графу 7«Сума витрат на оплату праці найманих осіб» Книги шляхом відображення в ній документально підтверджених сум витрат на оплату праці та нарахування на оплату праці найманих осіб, понесені у звітному місяці, протягом якого отримано дохід.

     Враховуючи викладене вище, якщо дохід у звітному місяці не отримувався фізичною особою – підприємцем на загальній системі оподаткування, то графа 7 «Сума витрат на оплату праці найманих осіб» Книги не заповнюється.

Чи заповнює ФОП на загальній системі оподаткування графу 8 Книги обліку доходів і витрат, у разі понесення витрат, якщо дохід за підсумком робочого дня не отримувався?

     Відповідно до п. 177.2 ст. 177 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755 – VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) об’єктом оподаткування є чистий оподаткований дохід, тобто різниця між загальним оподаткованим доходом (виручка у грошовій та не грошовій формі) і документально підтвердженими витратами, пов’язаними з господарською діяльністю такої фізичної особи – підприємця.

Фізичні особи – підприємці на загальній системі оподаткування зобов’язані вести Книгу обліку доходів і витрат (далі – Книга) у якій за підсумком робочого дня, протягом якого отримано дохід, на підставі первинних документів здійснюються записи про отримані доходи та документально підтверджені витрати (п.177.10 ст.177 ПКУ).

     Порядок ведення Книги фізичними особами – підприємцями на загальній системі оподаткування встановлений наказом Міндоходів від 16.09.2013 № 481 (далі – Порядок), зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 01.10.2013 за №1686/24218.

.У графі 8 Книги фізичними особами – підприємцями відображається сума фактично понесених інших витрат, безпосередньо пов’язаних з одержанням доходу, які не зазначені в графах 6 та 7, зокрема, витрати на сплату послуг, зв’язку, орендних та комунальних платежів тощо, які повинні бути документально підтверджені у гр.5.

     Враховуючи викладене, фізична особа – підприємець заповнює Книгу за підсумком робочого дня, протягом якого отримано дохід, на підставі первинних документів здійснюються записи про отримані доходи та документально підтверджені витрати, якщо фізична особа – підприємець не отримувала протягом робочого дня дохід від підприємницької діяльності при цьому понесла інші витрати (крім витрат зазначених у гр.6 та 7) безпосередньо пов’язаних з одержанням доходу, вона має право зазначити такі витрати у гр.5 та гр.8 Книги.

Яким чином ФОП на загальній системі оподаткування може виправити помилку в Книзі обліку доходів та витрат?

     Внесення виправлень до Книги обліку доходів та витрат (далі – Книга) фізичною особою – підприємцем на загальній системі оподаткування, яка веде облік доходів у паперовому вигляді, здійснюється шляхом закреслення помилкового запису та внесення нового, який засвідчується підписом.

     У Книзі в електронному вигляді допускається виправлення помилок або коригування шляхом доповнення рядка, в якому відображається від’ємне або позитивне значення.

Яим чином ФОП на загальній системі оподаткування заповнює графу 6 Книги обліку доходів та витрат, якщо отримання доходу та понесення витрат відбувались в різних звітних періодах?

     Фізична особа – підприємець на загальній системі оподаткування за підсумком дня у гр. 2 «Сума доходу, отриманого від здійснення господарської діяльності» Книги обліку доходів та витрат (далі – Книга) зазначає отриманий дохід та одночасно у гр. 6 «Сума витрат, пов’язаних з придбанням товарів (робіт, послуг)» Книги суму витрат, пов’язаних з придбанням товарів (робіт, послуг), отримання доходу від реалізації яких відображено у гр. 2 Книги.

Чи відображає ФОП на загальній системі оподаткування в Книзі обліку доходів та витрат суму акцизного збору?

     Сума акцизного збору, у разі її включення до вартості проданих товарів, зазначається фізичною особою - підприємцем на загальній системі оподаткування у графі 2 «Сума доходу, отриманого від здійснення господарської діяльності» Книги обліку доходів і витрат, однак не відображається в графах 5-8 «Витрати, пов’язані із господарською діяльністю».

Прес-служба ДФС повідомляє

Податкова міліція викрила міжрегіональний конвертцентр з обігом 300 млн. грн.

Співробітниками податкової міліції Харківської області в рамках розслідування кримінального провадження за ч.3 ст.212 КК України припинено діяльність міжрегіонального конвертаційного центру.

За період діяльності конвертцентру протягом 2014-2016 років проконвертовано 300 млн. гривень. Ймовірні втрати бюджету становлять 50 млн. гривень.

За результатами обшуків, проведених в офісних приміщеннях та за місцями проживання і автомобілів учасників конвертаційного центру, вилучено 150 тис. грн. готівкою, 14 печаток, 2 кутових штампи, телефони, комп’ютерну техніку, електронні носії інформації та документацію, що свідчить про незаконну діяльність.

Тривають слідчі дії.

ДФС у Дніпропетровської області викрито факт легалізації 4,2 млн. грн. державних коштів, одержаних злочинним шляхом

Підрозділом боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом, ГУ ДФС у Дніпропетровській області викрито факт проведення операцій із закупівлі товарів (робіт, послуг) без фактичного постачання зазначених товарів.

Встановлено, що низка суб`єктів господарської діяльності області, які фінансуються за рахунок бюджетних коштів, закуповували товари (роботи, послуги) у однієї з Асоціацій підприємств. Однак фактичного постачання закуплених товарів підтверджено не було.

У подальшому, з метою легалізації доходів, одержаних незаконним шляхом, посадові особи Асоціації перераховували отримані бюджетні кошти на рахунки підприємств з ознаками фіктивності. Загальна сума проведених безтоварних операцій складає 4,2 млн. грн.

За даними фактами до ЄРДР внесено відомості про вчинення кримінального правопорушення за ознаками злочинів, передбачених ч.5 ст.191 та ч.2 ст.209 ККУ.

Здійснюється кримінальне провадження.

На Донеччині припинено діяльність конвертаційного центру з обігом понад 200 млн. гривень

Працівниками податкової міліції Донецької області в рамках розслідування кримінального провадження за ст.205 КК України спільно з працівниками СБУ припинено діяльність конвертаційного центру, що надавав послуги суб’єктам господарювання Київської, Кіровоградської, Полтавської, Миколаївської та інших областей.

Загальний обсяг проконвертованих коштів протягом 2015 року склав понад 200 млн. грн. Ймовірні втрати бюджету складають близько 54 млн. гривень.

За результатами обшуків проведених в офісних приміщеннях та за місцями проживання і в автомобілях учасників конвертаційного центру виявлено і вилучено 2600 доларів США готівкою, 20 печаток, 5 чекових книжок, 8 банківських карток, телефони, комп’ютерну техніку, електронні носії інформації та документацію, що свідчить про незаконну діяльність.

Накладено арешт на банківські рахунки 87 суб’єктів господарювання у 12 банківських установах.

Працівниками Головного оперативного управління ДФС викрито підприємців, дії яких завдали збитки державі майже на 100 млн. грн.

Працівниками Головного оперативного управління ДФС в рамках проведення операції «Рубіж 2016» та розслідування кримінального провадження встановлено, що службові особи підприємства - імпортера морепродуктів під час митного оформлення товару занижували його митну вартість за допомогою підконтрольних підприємств, зареєстрованих в офшорних зонах.

Це призвело до ухилення від сплати митних платежів в особливо великих розмірах. Крім того, підприємство активно використовувалося в схемі виведення валюти за кордон, організованої посадовими особами одного з банків. Всього було імпортовано морепродуктів на загальну суму понад 1 мільярд гривень.

Згідно з попередніми розрахунками, середнє заниження фактурної вартості продукції складає близько 40%. Таким чином, мінімальна сума завданих державі збитків становить близько 100 мільйонів гривень.

В результаті 28 обшуків, проведених у Києві та Запоріжжі, було виявлено та вилучено реєстраційні документи чотирьох підприємств - нерезидентів, копії панамських паспортів, які належать засновникам зазначених підприємств та вісім печаток підприємств-нерезидентів, зареєстрованих в офшорних зонах.

Також вилучено сервер, на якому зберігається бухгалтерська інформація і "чорна бухгалтерія", документи про імпорт і продаж продукції, комп'ютерну техніку, шість електронних ключів нерезидентів в банках України та понад 50 тисяч доларів.

Слідчі дії тривають.
Новости Бердянска
сегодня, 10 марта, воскресенье
вчера, 9 марта, суббота
8 марта, пятница
7 марта, четверг

Все новости Бердянска

Ближайшие события
Бесплатный пробный урок в центре «Smartum»
Знижка 20% на жіночий асортимент
Знижка 20% на жіночий асортимент

 07 - 10 Марта

 Спортландия (Азовский проспект, 14)

Sex временно доступен
Sex временно доступен

 12 Марта

 19:00

 ГДК (пл. 1-го Бердянського Совета, 3)

от 100 до 290 UAH

Подробная афиша