Информация от Налоговой инспекции Бердянска

29.12.2012 · 17:02 · Просмотров - 1517

Подборка материалов из Бердянской ОГНИ за неделю по 29 декабря.

Порядок відображення в податковому обліку операцій з цінними паперами врегульовано

ДПС України своїм наказом від 21 грудня 2012 року №1160 затвердила Узагальнюючу податкову консультацію щодо порядку відображення в податковому обліку суб’єктами господарювання операцій з цінними паперами.

У консультації чітко визначені види професійної діяльності, які здійснюються на фондовому ринку. Це – діяльність з торгівлі цінними паперами, діяльність з управління активами інституційних інвесторів, андеррайтинг, депозитарна діяльність та діяльність з організації торгівлі на фондовому ринку.

Відтепер, за словами фахівців податкової служби, не виникне жодних спірних питань щодо застосування законодавчих норм, якими регламентуються такі операції. Попередньо проект податкової консультації був узгоджений з учасниками фондового ринку та отримав їх схвальну оцінку.

Крім того, цим документом податкова служба скасувала попередні податкові консультації щодо порядку оподаткування податком на прибуток операцій з цінними паперами на фондовому ринку, затверджені наказами ДПСУ від 05.07.2012 No579 та No573.

З повним текстом податкової консультації можна ознайомитися на веб-порталі ДПСУ www.sts.gov.ua.

Декларацію про доходи відтепер можна подати через Інтернет

З 1 січня 2013 року громадяни матимуть змогу заповнювати та направляти до податкової служби декларацію про майновий стан і доходи через Інтернет. Розробку цього сервісу завершено, наразі йдуть останні тестування нової системи. 

Для користування послугою платникові треба буде мати електронний ключ цифрового підпису та відповідне програмне забезпечення. І те, й інше надається, нагадаємо, безкоштовно. 

На офіційному веб-порталі податкової служби вже з’явився спеціальний банер, у якому детально пояснюється порядок заповнення декларації та її додатків. 

Створення декларації складатиметься з трьох простих кроків. Перш за все платнику пропонуватиметься обрати відповідну категорію – „фізична особа-підприємець” або „громадянин”, потім варіант збереження заповненої декларації у паперовому чи електронному вигляді. І вже після цього перейти безпосередньо до заповнення документу. Після внесення усіх необхідних даних та скріплення їх цифровим підписом декларація за бажанням платника або надсилатиметься до податкової, або зберігатиметься для друку у паперовому вигляді. 

Така новація, за прогнозами податківців, швидко стане популярною серед платників податків, адже позбавить їх необхідності відвідувати податкову для звітування. Оскільки подавати декларацію потрібно за місцем реєстрації, особливо зручним цей сервіс стане для тих платників, в яких відрізняються адреси реєстрації та фактичного проживання. 

Цифровий підпис можна безкоштовно отримати в акредитованому Центрі сертифікації ключів при ДПС та його регіональних представництвах, а саму програму вільно завантажити з веб-порталу податкової.

ДПС України закликає «Дідів Морозів», «Снігуроньок» та продавців ялинок сплачувати податки

Податківці звертаються до всіх підприємств та підприємців, які здійснюють організацію новорічних святкувань, належним чином законодавчо оформити взаємовідносини із тимчасовими працівниками – акторами та аніматорами, які задіяні у святкових привітаннях під час новорічних та різдвяних свят. Це ж саме стосується і самозайнятих громадян, які підзаробляють на свята «Дідами Морозами», «Снігуроньками» або іншими казковими персонажами.

Не таємниця, що саме у цей час серед населення стрімко зростає попит на послуги працівників цих професій. ДПС України наголошує на тому, що при отриманні громадянами доходів від надання послуг у сфері розваг (зазвичай це – проведення новорічних поздоровлень на замовлення, участь у святкових виставах, балах, маскарадах, корпоративах у ролі «Діда Мороза» та «Снігуроньки») необхідно сплачувати податок на доходи фізичних осіб.

За даними фахівців податкової (моніторинг інтернет-оголошень та об’яв у соціальних мережах) вартість послуг «новорічних» акторів у Києві складатиме в середньому від 250 до 3500 грн. за годину, у Львові викликати на свято Діда Мороза та Снігуроньку коштуватиме від 300 грн. до 1200 грн., у Донецьку – від 150 до 2500 грн., у Харкові громадянам доведеться викласти  від 150 до 1800 грн. за годину.

У податковому відомстві наголошують, що наразі триває мораторій на перевірки малого та середнього бізнесу, однак, якщо громадяни мають інформацію про порушення податкового та трудового законодавства у цій сфері, вони можуть сміливо звертатися до органів ДПС або ж на гарячу телефонну лінію «Пульс податкової». У залежності від обставин, таким громадянам доведеться або ж подати декларацію та сплатити податок, або ж зареєструватися підприємцем, або ж змусити свого роботодавця (у разі  найманої співпраці) працевлаштувати офіційно з подальшою сплатою належного податку.  

Слід зазначити, що такі правила стосуються й реалізаторів чи не найпопулярнішого новорічного товару серед населення – ялинок.

Оновлено Державний реєстр реєстраторів розрахункових операцій

Наказом ДПС України від 21.12.12 №1159 затверджено Державний реєстр реєстраторів розрахункових операцій з урахуванням моделей реєстраторів, внесених відповідними наказами ДПС України та рішеннями Державної комісії з питань електронних систем і засобів контролю та управління товарним і грошовим обігом при Кабінеті Міністрів України.

Ознайомитися з реєстром можна на веб-порталі ДПСУ www.sts.gov.ua.

Податкові різниці з 1 січня 2013 року

Бердянська ОДПІ нагадує, що з 1 січня 2013 року вводиться в дію методика бухгалтерського обліку тимчасових та постійних податкових різниць. У зв’язку з цим суб’єкти господарювання – платники податку на прибуток, починаючи зі звітних періодів 2013 року, подають фінансову звітність з урахуванням податкових різниць. 

Збільшено розміри добових витрат

З 1 січня 2013 року відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2013 рік» розмір мінімальної заробітної плати встановлено на рівні 1147 гривень. У зв’язку з цим максимальний розмір добових, які можна відносити до складу витрат протягом наступного року складатиме 229, 40 грн. для відряджень по Україні та 860,25 грн. при відрядженні за кордон.

Платники податків запитували

Чи зобов’язані СГ забезпечити можливість здійснення розрахунків за допомогою платіжних систем (терміналів) та чи передбачена відповідальність у разі не забезпечення такої можливості? 

Згідно з пунктом 14.19 статті 14 Закону України ”Про платіжні системи та переказ коштів в Україні” суб’єкти господарювання зобов’язані забезпечувати можливість здійснення держателями електронних платіжних засобів розрахунків за продані товари (надані послуги) з використанням електронних платіжних засобів не менше трьох платіжних систем, однією з яких є багатоемітентна платіжна система, платіжною організацією якої є резидент України.

Вимоги до суб’єктів господарювання щодо приймання електронних платіжних засобів в оплату за продані ними товари (надані послуги) визначає Кабінет Міністрів України.

Контроль за дотриманням суб’єктами господарювання вимог щодо здійснення розрахунків з використанням електронних платіжних засобів здійснює Державна податкова служба України, а за забезпеченням захисту прав держателів електронних платіжних засобів на здійснення зазначених розрахунків - спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади у сфері захисту прав споживачів.

Так, частиною другою статті 17 Закону України «Про захист прав споживачів» (далі - Закон) передбачено право споживача на вільний вибір товарів і послуг у зручний для нього час та на вільне використання електронних платіжних засобів з урахуванням режиму роботи та обов’язкових для продавця (виконавця) форм (видів) розрахунків, установлених законодавством України.

За обмеження або відмову в реалізації прав споживачів, установлених частиною другою статті 17 цього Закону суб’єкти господарювання сфери торговельного та інших видів обслуговування, у тому числі ресторанного господарства, несуть відповідальність у розмірі п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (пункт 12 частини 1 статті 23 Закону).

Чи зобов’язані СГ застосовувати РРО при здійсненні розрахунків у безготівковій формі через установи банку? 

У разі якщо в місці отримання товарів розрахунки проводяться у безготівковій формі, то реєстратор розрахункових операцій (далі - РРО) не застосовується, але в місці отримання готівкових коштів підприємство зобов’язане застосовувати РРО або проводити розрахунки у безготівковій розрахунки за продані товари через установи банків.

Чи необхідно застосовувати РРО при здійсненні розрахунків через платіжний термінал (із застосуванням платіжних карток), та які обов’язкові реквізити при цьому повинен містити фіскальний касовий чек, і чи вважається сліп (квитанція) розрахунковим документом? 

При здійсненні розрахунків у безготівковій формі із застосуванням платіжних карток(з використанням платіжного терміналу поєднаного з РРО) суб’єкт господарювання повинен проводити розрахункові операції через належним чином зареєстрований РРО із роздрукуванням відповідних документів, крім суб’єктів господарювання, які згідно з чинним законодавством можуть не застосовувати РРО при розрахунках за продані товари та надані послуги.

У разі застосування при проведенні розрахунків з використанням платіжної картки платіжного терміналу, з’єднаного або поєднаного з реєстратором розрахункових операцій, касовий чек повинен додатково містити такі обов’язкові реквізити:

  1. реквізити платіжної картки(допустимі правилами безпеки платіжної системи), перед якими друкуються великі літери «ПК»;
  2. напис «Код авт.» та код авторизації або інший код, що ідентифікує операцію в платіжній системі, крім випадків, коли правила розрахунків платіжної системи передбачають складання розрахункових документів із застосуванням платіжних карток без виконання процедур авторизації; 
  3. підпис касира та підпис держателя платіжної картки (якщо це передбачено правилами платіжної системи) в окремих рядках, перед якими друкуються відповідно написи «Касир» та «Держатель ПК».
  4. Сліп у розумінні Закону «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» не є розрахунковим документом.

    Чи передбачена відповідальність при здійсненні розрахунків через зареєстрований РРО з використання РОS-терміналу, який не поєднаний (не з’єднаний) з РРО? 

    При здійсненні розрахунків з використанням РОS-терміналу суб’єкт господарювання повинен проводити розрахункові операції через РРО із роздрукуванням розрахункових документів.

    У разі невиконання цієї умови предбачена відповідальність згідно п.1 ст.17 Закону України від 6 липня 1995 року №265/95-ВР „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”.
Новости Бердянска
сегодня, 13 марта, среда

Все новости Бердянска