Информация от Налоговой инспекции Бердянска

10.01.2013 · 11:32 · Просмотров - 1333

Подборка материалов из Бердянской ОГНИ за неделю по 10 января.

Близько 75 млн. грн. від податку на нерухоме майно отримають місцеві бюджети у 2013 році

З 1 січня 2013 року вступила в силу норма Податкового кодексу, згідно з якою житлова нерухомість, яка перебуває у власності як фізичних, так і юридичних осіб (у тому числі і нерезидентів), обкладатиметься податком. Оподатковуватимуться будівлі, які відносяться до житлового фонду, а саме – житлові будинки, прибудови до них, житлові будинки садибного типу, квартири, котеджі та кімнати у багатосімейних квартирах. 

Фахівці податкової запевняють, що переважна більшість українців від введення нового податку не зазнає додаткових фінансових витрат. Адже для фізичних осіб Податковим кодексом передбачено ряд пільг. Так, не оподатковуватимуться квартири та житлові будинки, площа яких не перевищує 120 м. кв. та 250 м. кв. відповідно. 

Однак, якщо у власності людини перебуває кілька об’єктів житлової нерухомості, то пільга застосовуватиметься лише до одного з них, за інші доведеться сплачувати податок. 

Аналітики податкової підрахували, що завдяки нововведеному податку місцеві бюджети вже у 2013 році отримають близько 75 млн. гривень. На сьогодні в Україні нараховується 28 млн. житлових об’єктів, які підлягатимуть оподаткуванню податком на нерухоме майно. 

Сплачуватиметься податок один раз на рік. До 1 липня 2013 року власники об’єктів житлової нерухомості, яка підлягає оподаткуванню, отримають податкові повідомлення-рішення про суму податку та платіжні реквізити. У разі незгоди платника з розрахунками податкової, він має право звернутися до податкового органу для звірки даних. 

Не оподатковуватимуться об’єкти житлової нерухомості, які перебувають у власності держави або територіальних громад; нерухомість, що розташована у зоні відчуження або безумовного відселення; будівлі дитячих будинків сімейного типу; садовий або дачний будинок, але не більше одного такого об’єкта на платника податку; гуртожитки; об’єкти житлової нерухомості, які належать багатодітним та прийомним сім’ям, у яких виховується троє та більше дітей, але не більше одного такого об’єкта на сім’ю. 

Прес-служба ДПС України

Запрошуємо на інформаційний семінар!

09 січня 2013 року о 14-00 Бердянська ОДПІ проводить інформаційний семінар на тему: «Зміни до Податкового кодексу України, що вступили в дію 01.01.2013 року. Роз’яснення норм Податкового кодексу України. Нові електронні сервіси від ДПСУ. Узагальнюючі податкові консультації» з платниками податків юридичними та фізичними особами-підприємцями м. Бердянська та Бердянського району. 

Семінар відбудеться у приміщенні Бердянської ОДПІ за адресою м. Бердянськ, пр. Праці, 20, к. 424.

Стартувала кампанія „Декларування-2013”

З 1 січня 2013 року розпочалася кампанія з декларування громадянами свого майнового стану і доходів, отриманих ними протягом 2012 року. 

Декларації про доходи прийматимуться до 1 травня 2013 року. 

Для зручності обслуговування підприємців Державна податкова служба впровадила сервіс «Заповнення декларації про майновий стан і доходи», що дозволяє заповнити декларацію в електронному вигляду. 

Для користування послугою платникові треба буде мати електронний ключ цифрового підпису та відповідне програмне забезпечення, які надаються безкоштовно. 

На офіційному веб-порталі податкової служби (www.sts.gov.ua) вже з’явився спеціальний банер, у якому детально пояснюється порядок заповнення декларації та її додатків.

Приватні підприємці за 2012 рік звітують до 11 лютого!

Бердянська ОДПІ нагадує, що фізичні особи – підприємці за підсумками 2012 року надають податкові декларації протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового)  року, тобто до 11 лютого 2013 року включно.

Підприємці, які перебувають на загальній системі оподаткування, надають Податкову декларацію про майновий стан і доходи, яка затверджена наказом Мінфіну України від 07.11.2011 року №1395 (із змінами і доповненнями, внесеними наказами МФ України від 03.02.12 р. № 84 та від 06.07.12 р. № 806) та додаток 5 до Декларації.

Фізичні особи, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, надають Податкову декларацію платника єдиного податку – фізичної особи – підприємця, яка затверджена наказом Мінфіну України від 21.12.2011 року №1688.

Надходження до бюджетів за 2012 року 

За січень-грудень 2012 року Бердянською ОДПІ забезпечено надходження до Державного бюджету 164,7 мільйонів гривень, що більше минулорічних надходжень на 25,4% або на 33,4 мільйонів гривень.

До місцевого бюджету з початку року надійшло 206,7 мільйонів гривень, що більше минулорічних надходжень  на 11,5% або на 30,0 мільйонів гривень.

Розмір ставок єдиного податку для фізичних осіб – підприємців м.Бердянськ в 2013 році:

- для 1 групи  - 114,70 грн. (10 % від розміру мін. зарплати  на 01.01.2013 р. (1147 грн);

- для 2 групи  - 114,70 грн. (10 % від розміру мін. зарплати  на 01.01.2013 р. (1147 грн) – якщо немає найманих працівників, 

                          - 172,05 грн. (15 % від розміру мін. зарплати  на 01.01.2013 р. (1147 грн) – якщо є наймані працівники;

                          - 229, 40 грн. (20 % від розміру мін. зарплати  на 01.01.2013 р. (1147 грн) – якщо діяльність здійснюється за межами міста.

 «Пульс податкової» - телефон довіри платників податків!

Гаряча телефонна лінія «Пульс податкової» працює цілодобово: з 8-30 до 19-30 інформацію про протиправні та корупційні дії податківців прийматимуть оператори, у неробочий час – інтерактивний автовідповідач.

Номер «Пульсу податкової»: (044) 284-00-07.

 Є проблеми з роботодавцем? Дзвоніть!

По всіх фактах порушень з боку роботодавців щодо оформлення та виплати заробітної плати телефонуйте до Бердянської податкової інспекції за телефоном 3-84-07. 

Платники податків запитували
Декларування доходів у 2013 році

Які терміни подання податкової декларації про доходи громадянами? 

Платники податку, які згідно з розділом ІV ПКУ зобов’язані подавати декларацію подають її до 1 травня 2013 року. 

У 2013 році платники податку на доходи фізичних осіб, які бажають реалізувати своє право на податкову знижку за наслідками 2012 року, податкову декларацію можуть подати упродовж всього  року. 

Податкова декларація подається громадянами до податкової інспекції за місцем реєстрації платника податку.

Які строки сплати податку, донарахованого за річною декларацією, громадянами?

Фізична особа зобов’язана самостійно до 1 серпня 2013 року сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену в поданій нею річній податковій декларації.

Які платники податку зобов’язані подавати річну податкову декларацію?

Платник податку зобов’язаний подати податкову декларацію за результатами податкового (звітного) року та самостійно сплатити податок на доходи фізичних осіб, якщо протягом календарного року він отримав доходи, зокрема:

- від особи, яка не є податковим агентом; 

- які згідно з нормами розділу ІV Податкового кодексу не підлягають оподаткуванню під час їх нарахування чи виплати, але не є звільненими від оподаткування;

- які нараховувалися (виплачувалися, надавалися) платнику податку двома або більше податковими агентами лише у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород у зв'язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами, і при цьому загальна річна сума таких оподатковуваних доходів перевищує сто двадцять розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року (у 2012 році – 128 760 грн. (1073х120)).

Коли декларація про доходи не подається?

Обов'язок платника податку щодо подання податкової декларації вважається виконаним і податкова декларація не подається, якщо такий платник податку отримував доходи: 

від податкових агентів, які не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу; 

виключно від одного податкового агента незалежно від виду та розміру нарахованого (виплаченого, наданого) доходу, крім випадків, прямо передбачених цим розділом; 

від операцій продажу (обміну) майна, дарування, при нотаріальному посвідченні договорів за якими був сплачений податок відповідно до цього розділу; 

у вигляді об'єктів спадщини, які відповідно до цього розділу оподатковуються за нульовою ставкою податку та/або з яких сплачено податок відповідно до пункту 174.3 статті 174 ПКУ; 

зазначені у пунктах 167.2 - 167.4 статті 167 ПКУ, крім випадків, коли декларування таких доходів прямо передбачено відповідними нормами цього розділу; 

зазначені у підпункті "є" пункту 176.1 статті 176 ПКУ від двох і більше податкових агентів, і при цьому загальна річна сума оподатковуваних доходів, нарахованих (виплачених, наданих) такими податковими агентами не перевищує ста двадцяти розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року (ст.179 Кодексу). 

Також отримати відповіді з питань оподаткування Ви маєте можливість на сторінках офіційного видання ДПС України «Вісник податкової служби України»,  на веб-сайті ДПС України (www.sts.gov.ua, Єдина база податкових знань). 

Новости Бердянска
сегодня, 13 марта, среда

Все новости Бердянска