Информация от Бердянской налоговой инспекции на 24 марта

24.03.2016 · 11:23 · Просмотров - 776

Подборка материалов от Бердянской ОГНИ за неделю на 24 марта

Бердянська ОДПІ повідомляє 

Шановні керівники органів державної влади та органів місцевого самоврядування!

До початку роботи електронної системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, суб'єкти декларування зобов'язані подавати Декларації відповідно до ст. 12 Закону України від 07 квітня 2011 року №3206-УІІ «Про засади запобігання і протидії корупції» (далі - Закон №3206).

Частиною дев'ятою ст.12 Закону передбачено проведення перевірки достовірності відомостей, зазначених суб'єктами декларування у Декларації.

Така перевірка згідно з п. 5 Порядку здійснення перевірки достовірності відомостей, зазначених у декларації, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 13.03.2015 №333 (далі - Порядок), здійснюється як апаратом ДФС, так і територіальними органами (державними податковими інспекціями) за місцем проживання (податковою адресою) суб'єкта декларування.

При цьому безпосередньо апаратом ДФС здійснюються перевірки на підставі отриманих копій Декларацій виключно суб'єктів декларування, перелік яких визначено п.п. 1 п. 5 Порядку, інших суб'єктів декларування - територіальними органами ДФС за місцем проживання (податковою адресою) суб'єкта декларування.

Відповідно до ст. 45 Податкового кодексу України податковою адресою платника податків - фізичної особи визнається місце її проживання, за яким вона береться на облік як платник податків у контролюючому органі.

Тому, враховуючи наведене, з метою зменшення бюджетних витрат, для здійснення перевірки достовірності зазначених у Декларації відомостей відповідний орган протягом десяти днів з дня одержання декларації необхідно надсилати її копію:

до апарату ДФС - суб'єктів декларування, перелік яких визначено п.п. 1 п. 5 Порядку;

до територіального органу ДФС за місцем проживання (податковою адресою) суб'єкта декларування - інших суб'єктів декларування.

Одночасно інформуємо, що адреси територіальних державних податкових інспекцій головних управлінь ДФС в областях та м. Києві розміщено на веб-порталі ДФС (www.sfs.gov.ua).

В Бердянську знову припинено незаконну торгівлю алкоголем

Співробітниками оперативного управління Бердянської ОДПІ на минулому тижні встановлено 2 факти реалізації алкогольних напоїв без наявності державної реєстрації підприємницької діяльності та будь-яких дозвільних документів. В результаті перевірки вилучено алкогольні напої на суму 67,5 тис. гривень.   

Платники єдиного податку поповнили  місцеві бюджети на  11,7 млн. грн.

За словами начальника Бердянської ОДПІ Олена Круц з початку  року бердянські платники єдиного податку наповнили місцеві бюджети на 11,7 млн.грн. З них 9,3 млн.грн. сплатили «спрощенці» міста, 2,4 млн.грн. – платники єдиного податку Бердянського району.  

Юридичні особи сплатили до міських бюджетів 2,3 млн. грн. єдиного  податку, що на 391,4 тис. грн. більше показників минулого року. Фізичні особи - підприємці сплатили понад 8 млн. грн., що на 3 млн. грн. перевищує сплату минулого року. Платники четвертої  групи, до якої відносяться сільськогосподарські товаровиробники, сплатили 1,3 млн. гривень, що на 472,5 тис.грн. більше, ніж торік.

До державної реєстрації підприємницької діяльності з початку року  залучено 31 особу

З початку року за результатами проведеної роботи щодо легалізації найманої праці та виявлення фактів виплати заробітної плати в «конвертах» фахівцями Бердянської ОДПІ виявлено 29 неоформлених найманих працівника. В результаті проведеної роботи легалізовано працю 22 найманих працівників, - повідомила начальник Бердянської ОДПІ Олена Круц. Крім того,  з початку року до державної реєстрації в якості фізичних осіб – підприємців залучено 31 особи. Додатково до бюджету сплачено 3,5 тис.грн. податку на доходи та 2,5 тис.грн. єдиного податку.

Інтернет – газета "Податки і бізнес. Запоріжжя"

Видання ГУ ДФС у Запорізькій області -  електронна газета "Податки і бізнес. Запоріжжя" можна побачити в мережі Інтернет – видання розміщується на суб-сайті ГУ ДФС у Запорізькій області (http://zp.sfs.gov.ua).

Крім того, передплатники можуть скористатися можливістю отримання електронної версії газети на свою електронну скриньку. Для цього необхідно надіслати до редакції листа з темою "Електронна газета" на адресу: nikoladfszp@gmail.com.

Онлай-сервіс «Електронний кабінет платника податків»

Онлай-сервіс «Електронний кабінет платника податків» надає можливість платникам податків безкоштовно підготувати і подати у режимі реального часу до контролюючих органів електронну звітність (за винятком звітів з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних), а також переглянути інформацію щодо стану їх розрахунків з бюджетом, зокрема інформацію про заборгованість зі сплати податків і зборів.

     3 метою забезпечення однакового підходу до приймання звітності засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб, для визначеного пп. в) п. 49.3 ст. 49 Податкового кодексу України способу подання та дотримання усіма платниками норм Інструкції з підготовки І подання податкових документів в електронному вигляді засобами телекомунікаційного зв’язку (наказ Державної податкової адміністрації України від 10.04.2008 № 233) платнику податків необхідно укласти договір з контролюючим органом.

Новини законодавства

З 01 КВІТНЯ ЗАСТОСОВУЄТЬСЯ НОВА ФОРМА ПОДАТКОВОЇ НАКЛАДНОЇ

Мінфін наказом від 31.12.2015 N 1307 затвердив форму податкової накладної та Порядок її заповнення.

Податкова накладна та додатки до неї складаються в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи.

Усі податкові накладні, у тому числі накладні, особливості заповнення яких викладені в п. 9 - 15 та 19 Порядку, підлягають реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних у порядку, встановленому Кабміном, та за формою, чинною на день такої реєстрації.

Податкова накладна заповнюється державною мовою.

Усі графи податкової накладної, що мають вартісні показники, заповнюються в гривнях з копійками.

Податкова накладна складається у день виникнення податкових зобов'язань постачальника (продавця), крім випадків, передбачених Податковим кодексом та Порядком.

Оновлена податкова накладна складається із загальної частини, в якій зазначаються реквізити продавця і покупця, із двох розділів А і Б та двох додатків, один із яких – розрахунок коригування.

Так, у заголовній частині більше немає реквізитів, виключених з переліку обов'язкових (місцезнаходження покупця/продавця, номер телефону, вид цивільно-правового договору, форма розрахунків)..

У розділ А винесено: 

 • загальну суму коштів, що підлягають сплаті з урахуванням податку на додану вартість;
 • загальну суму ПДВ за ставками 7 % і 20 %;
 • обсяги постачання за ставками 7 % і 20 %;
 • обсяги постачання товарів на експорт і на митній території за ставкою 0 %;
 • обсяги операцій, звільнених від оподаткування;
 • дані щодо поворотної (заставної) тари.

У розділ Б податкової накладної вносяться дані в розрізі номенклатури постачання товарів/послуг.

Як і раніше, не допускається виправлення даних  щодо дати складання податкової накладної та її порядкового номера.

Застосовувати нову форму буде необхідно з 1 квітня 2016 року.

Проект наказу про внесення змін до Податкової декларації з податку на прибуток підприємств

На офіційному web-сайті Державної фіскальної служби України (www.sfs.gov.ua) у підрозділі «Проекти регуляторних актів» розділу «Діяльність» розміщено проект наказу МФУ «Про затвердження Змін до форми Податкової декларації з податку на прибуток підприємств».

Проект наказу розроблено у зв’язку із прийняттям Закону України від 24.12.2015 № 909 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році».

Так проектом змін до Податкової декларації передбачено: 

- вилучення норми щодо сплати щомісячних авансових внесків з податку на прибуток підприємств у розмірі 1/12 нарахованої суми податку за попередній звітний (податковий) рік;

- визначення авансового внеску з податку на прибуток у розмірі 2/9 податку на прибуток, який підлягатиме сплаті до 31 грудня 2016 року;

- запровадження поквартального декларування податку на прибуток;

- передбачення нових різниць для коригування фінансового результату до оподаткування на період дії закону щодо фінансової реструктуризації.

Деклараційна кампанія доходів громадян – 2016

Бердянська ОДПІ запрошує громадян задекларувати свої доходи за 2015 рік, а також скористатися правом на податкову знижку

Нагадуємо, що в обов'язковому порядку подати декларацію повинні ті громадяни, які отримували минулого року доходи не від податкових агентів, та доходи, з яких не утримувався податок.

Подати декларацію необхідно на пізніше 03 травня. А право на отримання податкової знижки діє упродовж всього року.

Декларації подаються до Бердянської ОДПІ (пр.Праці, 20 каб. 226).

Якщо за навчання студента сплатили не члени його сім’ї першого ступеня споріднення, право на податкову знижку відсутнє

Платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу за наслідками звітного податкового року фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати у вигляді суми коштів, сплачених платником податку на користь закладів освіти, для компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти такого платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення, який не одержує заробітної плати.

Членами сім’ї фізичної особи першого ступеня споріднення вважаються батьки, чоловік або дружина, діти, у тому числі усиновлені. Інші члени сім’ї фізичної особи вважаються такими, що мають другий ступінь споріднення.

Отже, якщо за навчання студента сплатили особи, які не є членами його сім’ї першого ступеня споріднення (дід, баба та інші особи), вони не мають права на податкову знижку щодо таких сум.

 Зазначена норма передбачена п.п.166.3.3 ст. 166, п.п. 14.1.263 ст. 14 Податкового кодексу України.  

Іноземні доходи, отримані фізичною особою у грудні 2015 року та у січні 2016 року

Платник податку, що отримує іноземні доходи, зобов'язаний включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати податкову декларацію за наслідками звітного податкового року, а також сплатити податок з таких доходів.

При отриманні у грудні 2015 року фізичною особою - резидентом іноземного доходу, він має бути включений до загального річного оподатковуваного доходу такої особи за 2015 рік.

Така фізична особа зобов'язана до 1 травня 2016 року подати річну податкову декларацію (за формою затвердженою наказом МФУ від 02.10.15 N859), та сплатити податок на доходи фізичних осіб за ставкою 15 (20) відсотків.

Сума іноземного доходу, що отримується фізичною особою - резидентом у січні 2016 року, включається нею до загального річного оподатковуваного доходу за наслідками 2016 року із відображенням у податковій декларації, що подається до 1 травня 2017 року, та оподатковується за ставкою 18 відсотків.

 Зазначена норма передбачена пп. 168.2.1 ст. 168 Податкового кодексу України

В який термін ФО повинна сплатити ПДФО згідно із поданою нею декларацією про майновий стан та доходи?

Відповідно до п.179.7 ст.179 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями фізична особа зобов’язана самостійно до 1 серпня року, що настає за звітним, сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену в поданій нею податковій декларації про майновий стан та доходи.

Який порядок сплати ПДФО з доходів, одержаних ФО від надання нерухомості в оренду ФО, яка не є СГ?

Згідно з п.164.2 ст.164 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755 - VІ (далі – ПКУ) до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включаються, зокрема, дохід від надання майна в лізинг, оренду або суборенду (строкове володіння та/або користування), визначений у порядку, встановленому пунктом 170.1 статті 170 цього Кодексу.

Відповідно до п.п.170.1.5 п.170.1 ст.170 ПКУ якщо орендар є фізичною особою, яка не є суб’єктом господарювання, особою, відповідальною за нарахування та сплату (перерахування) податку до бюджету, є платник податку - орендодавець.

При цьому:

а) такий орендодавець самостійно нараховує та сплачує податок до бюджету в строки, встановлені цим Кодексом для квартального звітного (податкового) періоду, а саме: протягом 40 календарних днів, після останнього дня такого звітного (податкового) кварталу, сума отриманого доходу, сума сплаченого протягом звітного податкового року податку та податкового зобов’язання за результатами такого року відображаються у річній податковій декларації;

б) у разі вчинення нотаріальної дії щодо посвідчення договору оренди об’єктів нерухомості нотаріус зобов’язаний надіслати інформацію про такий договір контролюючому органу и за податковою адресою платника податку - орендодавця за формою та у спосіб, встановлені Кабінетом Міністрів України. За порушення порядку та/або строків подання зазначеної інформації нотаріус несе відповідальність, передбачену законом за порушення порядку та/або строків подання податкової звітності.

В яких випадках не підлягає оподаткуванню ПДФО та включенню до річної декларації про майновий стан і доходи дохід ФО від продажу інвестиційного активу?

Платник податку обов’язково декларує результати усіх операцій з купівлі та продажу інвестиційних активів, здійснених протягом звітного (податкового) року як на території України, так і за її межами, за винятком випадків, зазначених в п.п. 170.2.8 п. 170.2 ст. 170 розд. ІV Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями (далі - ПКУ).

Згідно з п.п.170.2.8 п.170.2 ст.170 розд. ІV ПКУ не підлягає оподаткуванню та не включається до загального річного оподатковуваного доходу:

а) дохід, отриманий платником податку протягом звітного податкового року від продажу інвестиційних активів, якщо сума такого доходу не перевищує суму, визначену в абзаці першому п.п. 169.4.1 п. 169.4 ст. 169 ПКУ (у 2014, 2015 роках – 1710 грн., у 2016 році – 1930 грн.);

б) дохід, отриманий платником податку від продажу інвестиційних активів у випадку, визначеному п.п. 165.1.40 п. 165.1 ст. 165 ПКУ (сума доходу, отриманого платником податку внаслідок відчуження акцій (інших корпоративних прав), одержаних ним у власність в процесі приватизації в обмін на приватизаційні компенсаційні сертифікати, безпосередньо отримані ним як компенсація суми його внеску до установ Ощадного банку СРСР або до установ державного страхування СРСР, або в обмін на приватизаційні сертифікати, отримані ним відповідно до закону, а також сума доходу, отриманого таким платником податку внаслідок відчуження земельних ділянок сільськогосподарського призначення, земельних часток (паїв) за нормами безоплатної передачі, визначеними ст. 121 Земельного кодексу України залежно від їх призначення, та майнових паїв, безпосередньо отриманих ним у власність у процесі приватизації).

У випадках, зазначених у підпунктах «а» і «б» п.п.170.2.8 п. 170.2 ст. 170 ПКУ, платник податку не включає до розрахунку загального фінансового результату операцій з інвестиційними активами суму доходів та витрат на придбання таких інвестиційних активів.

Яка відповідальність передбачена до ФО за заниження зобов’язання з ПДФО в річній декларації про майновий стан і доходи, виявлене контролюючим органом?

     При виявленні контролюючим органом заниження податкового зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб в річній декларації про майновий стан і доходи, до фізичної особи застосовується штраф у розмірі 25% або 50% суми донарахованого податкового зобов’язання, пеня та адміністративна відповідальність.

Чи передбачена відповідальність за неподання або несвоєчасне подання декларації про майновий стан і доходи ФО?

     Відповідно до ст. 164 прим. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення від 07 грудня 1984 року № 8073-Х неподання або несвоєчасне подання громадянами декларацій про доходи чи включення до декларацій перекручених даних, неведення обліку або неналежне ведення обліку доходів і витрат, для яких законами України встановлено обов’язкову форму обліку, -

     тягне за собою попередження або накладення штрафу у розмірі від трьох до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

     Дії, передбачені ч. першою цієї статті, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за те ж порушення, -

     тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі від п’яти до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

     Ця відповідальність не розповсюджується на випадки добровільного подання декларації (в т.ч. при реалізації права на податкову знижку).

     Згідно з п. 5 підр. 1 Розділу ХХ Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ), якщо норми інших законів містять посилання на неоподатковуваний мінімум доходів громадян, то для цілей їх застосування використовується сума в розмірі 17 гривень, крім норм адміністративного та кримінального законодавства в частині кваліфікації адміністративних або кримінальних правопорушень, для яких сума неоподатковуваного мінімуму встановлюється на рівні податкової соціальної пільги, визначеної пп.169.1.1 п.169.1 ст.169 р.IV ПКУ для відповідного року.

Яка відповідальність передбачена за несвоєчасну сплату ПДФО за наслідками поданої річної декларації про майновий стан і доходи?

     Відповідно до п. 179.7 ст. 179 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) фізична особа зобов’язана самостійно до 1 серпня року, що настає за звітним, сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену в поданій нею податковій декларації.

     Згідно з п. 126.1 ст. 126 ПКУ у разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов’язання протягом строків, визначених ПКУ, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах:

     при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, - у розмірі 10 відс. погашеної суми податкового боргу;

     при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, - у розмірі 20 відс. погашеної суми податкового боргу.

     Підпунктом 129.1.1 п. 129.1 ст. 129 ПКУ передбачено, що після закінчення встановлених ПКУ строків погашення узгодженого грошового зобов’язання на суму податкового боргу нараховується пеня.

     При нарахуванні суми грошового зобов’язання контролюючими органами нарахування пені розпочинається: від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов’язання, визначеного у податковому повідомленні-рішенні згідно із ПКУ.

     Пеня, визначена п.п. 129.1.1 п. 129.1 ст. 129 ПКУ, нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені) із розрахунку 120 відс. річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті (п. 129.4 ст. 129 ПКУ).

Чи може територіальний контролюючий орган нарахувати податкові зобов’язання по ПДФО якщо ФО не подано річну декларацію про майновий стан та доходи, а податковий агент подав розрахунок за ф. 1ДФ та зазначив суму нарахованого (сплаченого) доходу?

     У разі неподання платником податків в установлений термін податкової декларації про майновий стан і доходи (якщо таке подання є обов’язковим), контролюючий орган на підставі наявної податкової інформації за результатами документальної позапланової перевірки має право самостійно визначити суму грошових зобов’язань платника податку.

     При цьому, у відповідності до п. 123.1 ст. 123 Податкового кодексу України до платника податків застосовується фінансова відповідальність (штраф у розмірі 25 відс. або 50 відс. суми донарахованого податкового зобов’язання) та до ст.164 прим.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення – адміністративна відповідальність.

Роз’яснення законодавства

Про оподаткування податком на прибуток підприємств доходів, отриманих неприбутковою організацією від діяльності, яка не пов’язана із статутною

Якщо неприбуткова організація отримує доходи від діяльності, яка не пов’язана із статутною (у т. ч. здійснює продаж основних засобів), та не використовує їх для фінансування видатків на утримання такої неприбуткової організації, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених її установчими документами, то така неприбуткова організація відповідно до підпункту 133.4.3 п. 133.4 ст. 133 Податкового кодексу України зобов’язана подати у термін, визначений для місячного податкового (звітного) періоду, звіт про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації за період з початку року по останній день місяця, в якому вчинено таке порушення, та зазначити суму самостійно нарахованого податкового зобов’язання з податку на прибуток. При цьому податкове зобов’язання розраховується, виходячи із суми операції нецільового використання коштів. Така неприбуткова організація виключається контролюючим органом з Реєстру неприбуткових установ та організацій.

З першого дня місяця, наступного за місяцем, у якому вчинено таке порушення, до 31 грудня податкового (звітного) року неприбуткова організація зобов’язана щоквартально подавати до контролюючого органу квартальну фінансову і податкову звітність (з наростаючим підсумком) з податку на прибуток та сплачувати податок у термін, визначений для квартального періоду.

З наступного податкового (звітного) року така неприбуткова організація подає фінансову і податкову звітність та сплачує податок на прибуток у порядку, встановленому розд. ІІІ Податкового кодексу України для неприбуткових організацій - платників податку на прибуток.

При цьому об’єктом оподаткування є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень розд. ІІІ Податкового кодексу України. Платник податку, у якого річний дохід (за вирахуванням непрямих податків), визначений за правилами бухгалтерського обліку за останній річний звітний (податковий) період не перевищує двадцяти мільйонів гривень, має право прийняти рішення про незастосування коригувань фінансового результату до оподаткування на усі різниці (крім від’ємного значення об’єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років).

Більш детальна інформація із зазначеного питання розміщена у підкатегорії 102.04 категорії 102 розділу «Запитання-відповіді з Бази знань» Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу, який знаходиться на головній сторінці офіційного веб – порталу Державної фіскальної служби України. 

Про розподіл податкового кредиту сільськогосподарськими підприємствами

Законом України від 24 грудня 2015 року N 909-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році" починаючи з 1 січня 2016 року для суб'єктів спеціального режиму оподаткування запроваджено часткову сплату сум ПДВ до бюджету та на їх спеціальні рахунки. Розмір суми ПДВ, що підлягає сплаті до бюджету та перерахуванню на спеціальні/поточні рахунки, залежить від виду сільськогосподарської продукції, що реалізується (зернові та технічні культури, продукція тваринництва, інша сільськогосподарська продукція).

З метою визначення сум ПДВ, що підлягають сплаті до державного бюджету та перерахуванню на спеціальні/поточні рахунки платників, сільськогосподарські підприємства суми податкових зобов'язань та податкового кредиту звітного (податкового) періоду визначають за кожним видом таких операцій.

При цьому у випадку придбання/виготовлення сільськогосподарськими підприємствами товарів/послуг, основних фондів для їх одночасного використання частково для виробництва зернових і технічних культур, та/або частково для виробництва продукції тваринництва, та/або частково для інших сільськогосподарських товарів/послуг, такі платники податку здійснюють розрахунок питомої ваги вартості таких зернових і технічних культур, продукції тваринництва та інших сільськогосподарських товарів/послуг у загальній вартості усіх сільськогосподарських товарів/послуг, поставлених за 12 попередніх послідовних звітних (податкових) періодів (без урахування поточного звітного (податкового) періоду) (підпункт "а" підпункту 209.15.1 пункту 209.15 статті 209 ПКУ).

Розрахунок питомої ваги вартості кожного виду сільськогосподарських товарів/послуг у загальній вартості постачання усіх сільськогосподарських товарів/послуг здійснюється щомісячно у додатку 9 (ДС9) до податкової декларації з ПДВ за формою, затвердженою Порядком N 21, в якій відображаються результати діяльності в межах спеціального режиму оподаткування.

З урахуванням значення розрахованої питомої ваги сума сплаченого (нарахованого) ПДВ при придбанні/виготовленні товарів/послуг, основних фондів відноситься до податкового кредиту по операціях із зерновими і технічними культурами, та/або операціях з продукцією тваринництва, та/або операціях з іншими сільськогосподарськими товарами/послугами пропорційно частці (питомій вазі), розрахованій у додатку 9 (ДС9) до податкової декларації з ПДВ із позначками "0121" - "0123".

Для ведення податкового обліку за окремими видами сільськогосподарських операцій у складі податкової декларації з ПДВ із позначками "0121" - "0123" передбачено додаток 10 (ДС10).

Розподіл суми податкового кредиту звітного періоду за видами сільськогосподарських операцій здійснюється у відповідних рядках таблиць 1, 2 та 3 додатка 10 (ДС10) до податкової декларації з ПДВ із позначками "0121 - 0123" виходячи з частки, розрахованої у додатку 9 (ДС9).

Сума від'ємного значення попередніх звітних (податкових) періодів, зазначена у рядку 24 податкової декларації з ПДВ із позначками "0121" - "0123" за грудень 2015 року, розподіляється одноразово між рядками 11.1 таблиць 1, 2 та 3 додатку 10 (ДС10) виходячи з того, для використання в яких саме видах сільськогосподарської діяльності були придбані товари/послуги, за рахунок яких сформоване від'ємне значення з ПДВ за грудень 2015 року. Такий розподіл доцільно здійснити на підставі бухгалтерської довідки.

Якщо за результатами здійснення окремих видів сільськогосподарської діяльності у звітному періоді суб'єктом спеціального режиму оподаткування визначено від'ємне значення суми ПДВ (різниця між податковими зобов'язаннями та податковим кредитом за окремим видом діяльності), така сума від'ємного значення зазначається у рядках 14 відповідних таблиць додатка 10 (ДС10) до податкової декларації з ПДВ із позначками "0121" - "0123" та переноситься:

до рядків 19 та 21 податкової декларації з ПДВ із позначками "0121" - "0123" поточного (звітного) періоду;

до рядків 11.1 відповідних таблиць додатка 10 (ДС10) до податкової декларації з ПДВ із позначками "0121" - "0123" наступного звітного періоду.

(Лист ДФС  від 14.03.201 року   № 8763/7/99-99-19-03-02-17) .

Доходи резидента від продажу нерухомого майна, яке знаходиться на території ВЕЗ «Крим», оподатковуються податком на доходи фізичних осіб як іноземні доходи

Фізична особа, яка має податкову адресу (місце проживання) на території ВЕЗ «Крим», прирівнюються з метою оподаткування до нерезидента.

Фізична особа, яка має податкову адресу (місце проживання) на іншій території України, прирівнюються з метою оподаткування до резидента.

Будь-які доходи з джерелом їх походження з території ВЕЗ «Крим», одержані особою, прирівняною до резидента, підлягають оподаткуванню як іноземні доходи за загальними правилами, встановленими Податковим кодексом.

У разі якщо джерело виплат будь-яких оподатковуваних доходів є іноземним, сума такого доходу включається до загального річного оподатковуваного доходу платника податку - отримувача, який зобов’язаний подати річну податкову декларацію, та оподатковується за ставкою, визначеною в п. 167.1 ст. 167 Податкового кодексу..

Отже доходи від операцій з продажу нерухомого (рухомого) майна, яке знаходиться на території ВЕЗ «Крим» і належить фізичній особі - резиденту України, підлягають оподаткуванню як іноземні доходи за ставкою 18%.

Зазначена норма визначена п. 5.3, п. 5.7 ст. 5 Закону України від 12.08.14 № 1636-VII «Про створення вільної економічної зони «Крим» та про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України», пп. 170.11.1 ст. 170 Податкового кодексу України.

Звіт про контрольовані операції за новою формою за 2015 рік необхідно подати до 1 травня 2016 року

Мінфін наказом від 18.01.2016 N 8 затвердив форму Звіту про контрольовані операції та Порядок його складання.

Звіт про контрольовані операції складається платниками податків, обсяг контрольованих операцій яких з одним контрагентом перевищує 5 млн. грн. (без урахування ПДВ).

Звіт подається до 01 травня року, що настає за звітним, засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням вимог законодавства щодо електронного документообігу та електронного цифрового підпису.

Надавати Звіт за новою формою  за 2015 рік необхідно до 1 травня 2016 року.

У таблиці «Загальні відомості про контрольовані операції» нового Звіту відображається тільки сума контрольованих операцій по контрагенту без відомостей про його статус.

Також розширено перелік кодів ознак пов'язаності в додатку 2 до Порядку складання звіту.

Наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування (опубліковано в Офіційному віснику України від 04.03.16 №16).

Перевірка статусу сертифіката ЕЦП (чинний, заблокований, скасований)

Перевірити статус посиленого сертифіката можна за допомогою надійного засобу електронного цифрового підпису «ІІТ Користувач ЦСК-1», який можна завантажити на офіційному інформаційному ресурсі Акредитованого центру сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС (http://www.acskidd.gov.ua) у розділі «Програмне забезпечення», вкладка «Надійні засоби електронного цифрового підпису».

В меню програми «Переглянути сертифікати» із всього переліку сертифікатів необхідно вибрати сертифікат або додати його за допомогою кнопки «Імпортувати».

Для отримання інформації щодо статусу сертифіката слід натиснути «Перевірити».

Детальну інформацію про посилений сертифікат можна переглянути обравши пункт «Сертифікат».

Перевірка терміну дії посиленого сертифіката ЕЦП

Перевірити термін дії посиленого сертифіката можна за допомогою надійного засобу електронного цифрового підпису «ІІТ Користувач ЦСК-1», який можна завантажити на офіційному інформаційному ресурсі Акредитованого центру сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС (http://www.acskidd.gov.ua) у розділі «Програмне забезпечення», вкладка «Надійні засоби електронного цифрового підпису».

В меню програми «Переглянути сертифікати» із всього переліку сертифікатів необхідно вибрати сертифікат або додати його за допомогою кнопки «Імпортувати».

Для отримання інформації щодо посиленого сертифіката, в тому числі і терміну його дії, слід натиснути на вибраний сертифікат подвійним кліком лівої кнопки миші.

 Детальну інформацію про посилений сертифікат можна переглянути, обравши пункт «Детальна інформація».

Особи, які провадять незалежну професійну діяльність без використання найманої праці, сплачують єдиний внесок за календарний рік, до 1 травня наступного року

Платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування є особи, які провадять незалежну професійну діяльність, а саме наукову, літературну, артистичну, художню, освітню або викладацьку, а також медичну, юридичну практику, в тому числі адвокатську, нотаріальну діяльність, або особи, які провадять релігійну (місіонерську) діяльність, іншу подібну діяльність та отримують дохід від цієї діяльності.

Вказані платники зобов’язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний рік, до 1 травня наступного року.

Зазначена норма передбачена п. 5 ст. 4, абз. 4 част 8 ст. 9 Закону України від 08.07.10 № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування»,

На суми нецільової благодійної допомоги єдиний внесок не нараховується

Базою нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування  для платників, які є роботодавцями, визначено суму нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України «Про оплату праці».

Визначення видів виплат, що відносяться до основної, додаткової заробітної плати та інших заохочувальних та компенсаційних виплат, при нарахуванні ЄВ передбачено Інструкцією зі статистики заробітної плати, затвердженою наказом Державного комітету статистики України від 13.01.04 № 5.

Нецільова благодійна допомога не належить до основної, додаткової заробітної плати та інших заохочувальних, компенсаційних виплат, а відповідно до п. 3.31 розд. 3 Інструкції № 5 є матеріальною допомогою разового характеру і, відповідно «іншою виплатою,.

Отже нецільова благодійна допомога не належить до фонду оплати праці і, як наслідок,  не є базою для нарахування єдиного внеску.

Зазначена норма визначена п. 1 част. 1 ст. 7 Закону України від 08.07.10 № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

Сума вихідної допомоги, нарахована найманому працівникові при звільненні, не є базою нарахування єдиного внеску

Базою нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування для підприємств, установ та організацій, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством є сума нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України «Про оплату праці».

Визначення видів виплат, що відносяться до основної, додаткової заробітної плати та інших заохочувальних та компенсаційних виплат, при нарахуванні єдиного внеску передбачено Інструкцією зі статистики заробітної плати, затвердженою наказом Державного комітету статистики України від 13.01.2004 № 5.

Пунктом 3.8 розд. 3 Інструкції № 5 визначено, що суми вихідної допомоги при припиненні трудового договору входять до інших виплат, які не належать до фонду оплати праці.

Отже, сума вихідної допомоги, нарахована роботодавцем найманому працівникові при його звільненні, не є базою нарахування єдиного внеску.

Зазначена норма визначена п. 1 част. першої ст. 7 Закону України від 08.07.10 № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

Обсяг оподатковуваних операцій для цілей реєстрації платником ПДВ

У разі якщо загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню ПДВ (у тому числі з використанням локальної або глобальної комп’ютерної мережі), нарахована (сплачена) такій особі протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищує 1 млн. грн.. гривень (без урахування ПДВ), така особа зобов’язана зареєструватися як платник ПДВ у фіскальному органі за своїм місцезнаходженням (місцем проживання), крім особи, яка є платником єдиного податку першої - третьої групи.

Якщо особа не є платником податку у зв’язку з тим, що обсяги оподатковуваних операцій відсутні або є меншими від встановленої для обов’язкової реєстрації суми (1 млн. грн.), вважає за доцільне добровільно зареєструватися як платник податку, така реєстрація здійснюється за її заявою.

До оподатковуваних операцій з постачання товарів/послуг належать операції, що підлягають оподаткуванню за основною ставкою ПДВ (20 відсотків), ставкою 7 відсотків, нульовою ставкою ПДВ та звільнені (умовно звільнені) від оподаткування ПДВ.

Зазначена норма передбачена п. 181.1 ст. 181, п. 182.1 ст. 182 Податкового кодексу України.

Можливість тимчасово припинити підприємницьку діяльність законодавством не передбачена

Порядок проведення державної реєстрації припинення юридичної особи та порядок державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця визначено Законом України від 15 травня 2003 року № 755-ІV «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» із змінами та доповненнями.

Законом № 755 та іншими нормативно-правовими актами не передбачено тимчасове припинення підприємницької діяльності (декретна відпустка, хвороба, виїзд за кордон та ін.).

У разі оренди складу для зберігання паливно-мастильних матеріалів, платником екологічного податку є орендар

Об’єктом і базою обкладення екологічним податком є, зокрема, обсяги й види забруднюючих речовин, які викидаються в атмосферне повітря стаціонарними джерелами.

У разі оренди складу для зберігання паливно-мастильних матеріалів, платником екологічного податку за здійснення викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення є орендар, під час провадження діяльності якого здійснюються викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення.

Отже, саме в орендаря виникає обов’язок подання податкової декларації екологічного податку, зокрема, за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення за місцем розміщення стаціонарних джерел.

Зазначена норма передбачена пп. 242.1.1 ст. 242 Податкового кодексу України та роз’яснена листом ДФСУ від 19.02.2016 р. № 3724/6/99-99-15-04-01-15.

У разі анулювання реєстрації платником ПДВ, залишок коштів на  електронному рахунку перераховується до бюджету

У разі анулювання реєстрації особи як платника податку на додану вартість залишок коштів на його рахунку у системі електронного адміністрування ПДВ перераховується до бюджету, а такий рахунок закривається.

Для закриття електронного рахунка (в тому числі додаткового електронного рахунка) ДФС надсилає Казначейству реєстр платників податку, в якому зазначаються найменування або прізвище, ім'я та по батькові платника податку, податковий номер або номер та серія паспорта (для фізичних осіб - підприємців, які мають відмітку в паспорті про право здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта), індивідуальний податковий номер платника податку та сума податку, що підлягає перерахуванню до бюджету.

На підставі такого реєстру Казначейство перераховує суми ПДВ до бюджету, в тому числі суми податку, зараховані на додаткові електронні рахунки і не списані з рахунка станом на наступний робочий день з дня анулювання реєстрації платника податку - суб'єкта спеціального режиму оподаткування або виключення його з реєстру суб'єктів спеціального режиму оподаткування.

Повідомлення про закриття електронних рахунків Казначейство надсилає ДФС у день закриття такого рахунка.

Зазначений порядок визначений п 7 «Порядку електронного адміністрування податку на додану вартість» затвердженого Постановою КМУ від 16.10.14 № 569.

Надання/отримання поворотної фінансової допомоги у грошовому вигляді не об’єктом оподаткування ПДВ

Об’єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з: постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 Податкового кодексу Кодексу.

Постачання послуг - це будь-яка операція, що не є постачанням товарів, чи інша операція з передачі права на об’єкти права інтелектуальної власності та інші нематеріальні активи чи надання інших майнових прав стосовно таких об’єктів права інтелектуальної власності, а також надання послуг, що споживаються в процесі вчинення певної дії або провадження певної діяльності.

Постачання товарів – це будь-яка передача права на розпоряджання товарами як власник, у тому числі продаж, обмін чи дарування такого товару, а також постачання товарів за рішенням суду.

Оскільки операції з отримання поворотної фінансової допомоги не підпадають під визначення операцій з постачання товарів/послуг, то ПДВ за такою операцією не нараховується.

Зазначена норма визначена пп. „б” п.185.1 ст.185,  пп.14.1.185 та пп.14.1.191 ст.14 Податкового кодексу України.

Якщо перша подія відбулася до реєстрації платником ПДВ, а друга подія - після такої реєстрації, то податкове зобов’язання з ПДВ за такою операцією не нараховується

Право на нарахування ПДВ та складання податкових накладних надається виключно особам, зареєстрованим як платники податку на додану вартість.

Датою виникнення податкових зобов’язань з ПДВ з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка  з подій, що сталася раніше:

-  дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника  податку;

-  дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів – дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.

Отже, якщо у платника ПДВ перша подія (відвантаження товарів, оформлення документа на постачання послуг або зарахування коштів від покупця) відбулася до його реєстрації платником ПДВ, а друга подія - після такої реєстрації, то податкове зобов’язання з ПДВ за такою операцією не нараховується (за умови не застосування касового методу).

Якщо ж платником ПДВ застосовується касовий метод визначення податкових зобов’язань, то у разі надходження за фактом оплати поставлених товарів/послуг після його реєстрації платником ПДВ, він зобов’язаний задекларувати податкові зобов’язання з ПДВ.

Крім цього, якщо платник до його реєстрації платником ПДВ, на дату виникнення першої події, зобов’язаний був зареєструватись платником ПДВ, у зв’язку з досягненням обсягу оподатковуваних операцій 1 млн. грн., але не зареєструвався, то податкові зобов’язання з ПДВ нараховуються, без права на формування податкового кредиту.

Зазначена норма передбачена п. 187.1 ст. 187, п. 201.8 ст. 201 Податкового кодексу України.

Подання реєстраційної заяви у разі добровільної реєстрації платником ПДВ

У разі добровільної реєстрації особи як платника ПДВ реєстраційна заява за формою 1-ПДВ подається не пізніше ніж за 20 календарних днів до початку податкового періоду, з якого такі особи вважатимуться платниками податку та матимуть право на податковий кредит і виписку податкових накладних.

У разі відсутності підстав для відмови у реєстрації особи як платника ПДВ фіскальний орган протягом трьох робочих днів після надходження реєстраційної заяви внесить до реєстру платників ПДВ запис про реєстрацію такої особи як платника ПДВ::

- з бажаного (запланованого) дня реєстрації, зазначеного у реєстраційній заяві, що відповідає даті початку податкового періоду (календарного місяця), з якого такі особи вважатимуться платниками податку та матимуть право на виписку податкових накладних;

- з першого числа місяця, наступного за днем спливу 20 календарних днів після подання реєстраційної заяви до фіскального органу, якщо бажаний (запланований) день реєстрації у заяві не зазначено;

Зазначена норма передбачена п183.3 та п. 183.9 ст. 183 Податкового кодексу України.

Платники запитували

Чи повинен орендар нарахувати ПДВ на витрати, що понесені ним у зв’язку з поліпшенням орендованого приміщення, при поверненні цього приміщення орендодавцю?

     Якщо витрати на поліпшення об’єкта оренди проведено за згодою орендодавця та не компенсовано орендарю, то при поверненні об’єкта оренди вартість поліпшення вважається безоплатно наданою та підлягає оподаткуванню податком на додану вартість за основною ставкою, виходячи з ціни придбання товарів/послуг, використаних для такого поліпшення.

Яку номенклатуру товарів/послуг необхідно зазначити продавцю у графі 3 податкової накладної при реалізації раніше придбаних ним товарів/послуг (у тому числі ввезених на митну територію України чи підакцизних товарів)?

     На всіх етапах постачання товарів/послуг до кінцевого споживача, у тому числі імпортованих чи підакцизних товарів, у графі 3 «Номенклатура товарів/послуг продавця» податкової накладної продавець повинен зазначати дані, які відповідають документам, що підтверджують їх придбання таким продавцем.

Чи може бути складена не пізніше останнього дня місяця зведена податкова накладна у випадках, на які поширюються вимоги для складення податкової накладної за щоденними підсумками операцій?

     При здійсненні операцій з постачання товарів/послуг за готівку особам, що не зареєстровані платниками ПДВ, розрахунки за які проводяться через касу/реєстратори розрахункових операцій або через банківську установу чи платіжний пристрій (безпосередньо на поточний рахунок постачальника), такий постачальник може складати податкові накладні за щоденними підсумками операцій (якщо попередньо не були складені податкові накладні на ці операції).

     При цьому, при постійних зв’язках з особами, що не зареєстровані платниками ПДВ, а саме у випадках, коли операції з постачання товарів/послуг здійснюються за готівку таким особам два і більше разів на місяць на підставі відповідного договору, в якому і визначені періодичність поставки таких товарів/послуг та порядок оплати їх вартості, може бути складена зведена податкова накладна (якщо попередньо не були складені податкові накладні на такі операції).   

Чи необхідно складати розрахунок коригування до зведеної податкової накладної, якщо повернення товарів (коштів) здійснено у тому самому звітному періоді до моменту складання продавцем зведеної податкової накладної?

     Оскільки зведена податкова накладна складається відповідно до визначеної у договорі періодичності оплати фактично поставлених товарів/послуг, але не рідше одного разу на місяць і не пізніше останнього дня місяця, то у разі, якщо до моменту складання продавцем зведеної податкової накладної відбулась зміна податкових зобов’язань продавця у зв’язку з поверненням покупцю коштів за непоставлені товари (послуги) або повернення покупцем товарів, суми ПДВ в зведеній податковій накладній таким продавцем зазначаються загальною сумою, що відповідає фактичній сумі поставлених покупцю товарів (послуг).

     При цьому розрахунок коригування до такої податкової накладної не складається.

Чи вважатиметься цільовим використанням коштів спеціального рахунку спрямування їх на виплату заробітної плати своїм працівникам, які задіяні у виробництві сільськогосподарських товарів/послуг?

     Спрямування коштів сільськогосподарськими товаровиробниками зі спеціального рахунку на виплату заробітної плати своїм працівникам, які задіяні у виробництві сільськогосподарських товарів/послуг, вважається цільовим використанням акумульованих коштів, за умови, що розрахунки з постачальниками в частині відшкодування сум податку на додану вартість, сплачених (нарахованих) на вартість виробничих факторів, проведені в повному розмірі.

Який порядок використання або повернення коштів, які були надмірно або помилково перераховані на спеціальний рахунок сільськогосподарським підприємством?

     У випадку надмірного або помилкового перерахування коштів на спеціальний рахунок, зазначені кошти поверненню платнику податку не підлягають, а враховуються таким платником в рахунок майбутніх перерахувань на спеціальний рахунок та можуть бути використані ним для відшкодування суми податку, сплаченої (нарахованої) постачальнику на вартість виробничих факторів, за рахунок яких сформовано податковий кредит, а за наявності залишку такої суми податку - для інших виробничих цілей.

Чи має право контролюючий орган вилучити суму ПДВ із податкового кредиту покупця, якщо постачальник не включив таку суму до податкових зобов’язань?

     Відсутність факту реєстрації платником податку - продавцем товарів/послуг податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) не дає права покупцю на включення сум податку на додану вартість до податкового кредиту та не звільняє продавця від обов’язку включення суми податку на додану вартість, вказаної в податковій накладній, до суми податкових зобов’язань за відповідний звітний період.

     Виявлення розбіжностей даних податкової декларації та даних ЄРПН є підставою для проведення контролюючими органами документальної позапланової виїзної перевірки продавця та у відповідних випадках покупця товарів/послуг.

За який податковий (звітний) період та в який термін платнику податку на прибуток потрібно подавати податкову декларацію з податку на прибуток, якщо в середині року платник переходить на спрощену систему оподаткування?

     Платник податку на прибуток, у разі переходу на спрощену систему оподаткування в середині року, подає податкову декларацію з податку на прибуток за звітний період, що передує кварталу, з якого він переходить на спрощену систему оподаткування, протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) періоду.

Чи потрібно надавати додаток АМ до податкової декларації з податку на прибуток підприємств, якщо платник податку прийняв рішення про незастосування коригувань фінансового результату до оподаткування?

     Якщо платник податку, у якого річний дохід (за вирахуванням непрямих податків), визначений за правилами бухгалтерського обліку за останній річний звітний (податковий) період не перевищує двадцяти мільйонів гривень, прийняв рішення про незастосування коригувань фінансового результату до оподаткування, у тому числі на різниці, які виникають при розрахунку амортизації основних засобів та нематеріальних активів відповідно до положень п. 138.3 ст. 138 Податкового кодексу України, то додаток АМ не подається.

Чи підлягає оподаткуванню ПДФО поворотна фінансова допомога, яка отримана ФО?

     Якщо боржником не виконується зобов’язання у строк, визначений договором, тобто не повертається поворотна фінансова допомога, то сума заборгованості включається до оподатковуваного доходу платника податку у разі її анулювання (прощення) кредитором до закінчення строку позовної давності на підставі п.п. «д» п.п. 164.2.17 або п.п. 164.2.7 п. 164.2 ст. 164 Податкового кодексу України у разі спливу строку позовної давності.

     Водночас, кожен конкретний випадок виникнення податкових відносин потребує детального аналізу документів та матеріалів, які стосуються даної справи .

Чи має право на ПСП батько, який утримує трьох дітей віком до 18 років, але двоє з яких є його рідними та одна дитина дружини, яка не всиновлена?

     Оскільки чоловік не усиновив дитину дружини від першого шлюбу, у нього не виникає обов’язку щодо її утримання. Тобто, він не має право у такому випадку на застосування податкової соціальної пільги на усиновлену дитину.

     Однак, такий платник при отриманні доходу у вигляді заробітної плати, розмір якої у 2016 році не перевищує 3860 грн. на місяць (1930х2), та при додержанні всіх інших вимог ст. 169 Податкового кодексу України, має право на застосування податкової соціальної пільги у розмірі 689 грн. у розрахунку на кожну свою дитину.

Яким чином ФОП заповнює Книгу обліку доходів і витрат, якщо дохід отримано в одному місяці, а витрати, пов’язані з його отриманням понесені у наступному місяці?

     Якщо дохід отримано в одному місяці, а витрати, пов’язані з його отриманням понесені у наступному, то фізична особа - підприємець за підсумком дня по факту отримання доходу/понесення витрат (на підставі первинних документів) відповідно заповнює графу 2 «Сума доходу, отриманого від здійснення господарської діяльності» та графу 6 «Сума витрат, пов’язаних з придбанням товарів (робіт, послуг)» Книги обліку доходів і витрат.

Чи включаються до доходу ФОП доходи у вигляді процентів, нарахованих на залишок коштів поточного банківського рахунку?

     Дохід у вигляді процентів, нарахований на залишок коштів поточного банківського рахунку, відкритого для провадження підприємницької діяльності, не включається до доходу фізичної особи – підприємця, оскільки отриманий не від його підприємницької діяльності.

     Однак, такий дохід підлягає оподаткуванню за загальними правилами, встановленими Податковим кодексом України для фізичних осіб.

Яким чином визначається тип об’єкта нерухомості з метою оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки?

     Відповідно до п.п. 266.2.1 п. 266.2 ст. 266 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є об’єкт житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його частка.

     Підпунктом 14.1.129.1 п.п. 14.1.129 п. 14.1 ст. 14 ПКУ визначено, що будівлі, віднесені до житлового фонду поділяються на такі типи:

     житловий будинок – будівля капітального типу, споруджена з дотриманням вимог, встановлених законом, іншими нормативно-правовими актами, і призначена для постійного у ній проживання. Житлові будинки поділяються на житлові будинки садибного типу та житлові будинки квартирного типу різної поверховості. Житловий будинок садибного типу – житловий будинок, розташований на окремій земельній ділянці, який складається із житлових та допоміжних (нежитлових) приміщень;

     прибудова до житлового будинку – частина будинку, розташована поза контуром його капітальних зовнішніх стін, і яка має з основною частиною будинку одну (або більше) спільну капітальну стіну;

     квартира – ізольоване помешкання в житловому будинку, призначене та придатне для постійного у ньому проживання;

     котедж – одно-, півтораповерховий будинок невеликої житлової площі для постійного чи тимчасового проживання з присадибною ділянкою;

     кімнати у багатосімейних (комунальних) квартирах – ізольовані помешкання в квартирі, в якій мешкають двоє чи більше квартиронаймачів;

     садовий будинок – будинок для літнього (сезонного) використання, який в питаннях нормування площі забудови, зовнішніх конструкцій та інженерного обладнання не відповідає нормативам, установленим для житлових будинків

(п.п. 14.1.129.2 п.п. 14.1.129 п. 14.1 ст. 14 ПКУ);

     дачний будинок – житловий будинок для використання протягом року з метою позаміського відпочинку (п.п. 14.1.129.3 п.п. 14.1.129 п. 14.1 ст. 14 ПКУ).

     Згідно з п.п. 14.1.129 прим. 1 п.п. 14.1.129 п. 14.1 ст. 14 ПКУ об’єкти нежитлової нерухомості – будівлі, приміщення, що не віднесені відповідно до законодавства до житлового фонду, поділяються на такі типи:

     будівлі готельні – готелі, мотелі, кемпінги, пансіонати, ресторани та бари, туристичні бази, гірські притулки, табори для відпочинку, будинки відпочинку;

     будівлі офісні – будівлі фінансового обслуговування, адміністративно-побутові будівлі, будівлі для конторських та адміністративних цілей;

     будівлі торговельні – торгові центри, універмаги, магазини, криті ринки, павільйони та зали для ярмарків, станції технічного обслуговування автомобілів, їдальні, кафе, закусочні, бази та склади підприємств торгівлі й громадського харчування, будівлі підприємств побутового обслуговування;

     гаражі – гаражі (наземні й підземні) та криті автомобільні стоянки;

     будівлі промислові та склади;

     будівлі для публічних виступів (казино, ігорні будинки);

     господарські (присадибні) будівлі – допоміжні (нежитлові) приміщення, до яких належать сараї, хліви, гаражі, літні кухні, майстерні, вбиральні, погреби, навіси, котельні, бойлерні, трансформаторні підстанції тощо
     інші будіві.

     База оподаткування об’єктів житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, які перебувають у власності фізичних осіб, обчислюється контролюючим органом на підставі даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, що безоплатно надаються органами державної реєстрації прав на нерухоме майно та/або на підставі оригіналів відповідних документів платника податків, зокрема документів на право власності (п.п. 266.3.2 п. 266.3 ст. 266 ПКУ).

     База оподаткування об’єктів житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності юридичних осіб, обчислюється такими особами самостійно виходячи з загальної площі кожного окремого об’єкта оподаткування на підставі документів, що підтверджують право власності на такий об’єкт (п.п. 266.3.3 п. 266.3 ст. 266 ПКУ). .

     Таким чином, з метою оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, типи об’єктів нерухомості визначаються відповідно до ст. 14 ПКУ на підставі оригіналів документів, що підтверджують право власності на такі об’єкти.

Чи повинні ФОП – платники ЄП надавати іншим СГ (ЮО та ФОП) для уникнення подвійного оподаткування підтверджуючі документи про застосування спрощеної системи оподаткування?

     З метою уникнення порушень норм чинного законодавства суб’єктам господарювання, які мають господарські відносини з фізичними особами – підприємцями – платниками єдиного податку, достатньо на дату виплати доходів таким платникам наявності відомостей про них в реєстрі платників єдиного податку, оприлюдненому на офіційному веб-порталі ДФС України.

Як у 2016 році отримати підтвердження статусу платника ЄП четвертої групи?

     У 2016 році для підтвердження статусу платника єдиного податку четвертої групи надаються довідки довільної форми. Для отримання довідки необхідно подати заяву до контролюючого органу за місцем податкового обліку.

Чи повинні ЮО – платники ЄП третьої групи, що є власниками земельних ділянок або постійними землекористувачами, сплачувати земельний податок у разі передачі в оренду будівель, (споруд, їх частин), у тому числі якщо надання в оренду нерухомого майна є основним або одним із видів діяльності?

     Якщо надання в оренду нерухомого майна є основним або одним із видів діяльності юридичної особи – платника єдиного податку третьої групи, яка набула право власності або користування земельною ділянкою та є власником будівель, споруд (їх частин), розташованих на такій земельній ділянці, то такий платник звільняється від сплати земельного податку за земельну ділянку під таким майном за умови, що надання в оренду нерухомого майна здійснюється на підставі укладеного відповідно до законодавства цивільно-правового договору.

У яких випадках ФОП повинна подавати податкову декларацію з плати за землю?

     Фізична особа – підприємець подає до контролюючого органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію з плати за землю, якщо земельна ділянка використовується для провадження господарської діяльності (магазин, СТО тощо) на підставі права власності на земельну ділянку, права постійного користування та права оренди земельної ділянки, оформлених на фізичну особу – підприємця.

     Якщо зазначені документи, оформлені на фізичну особу, то нарахування плати за землю (земельного податку або орендної плати) здійснює контролюючий орган, який видає платникові до 1 липня поточного року податкове повідомлення-рішення про внесення плати за землю за встановленою формою, у тому числі якщо така особа використовує вказані земельні ділянки для провадження господарської діяльності.

     Крім того, контролюючий орган здійснює нарахування земельного податку фізичній особі у разі використання нею земельної ділянку (у тому числі для провадження господарської діяльності), на яку відсутні відповідні документи. В такому випадку нарахування грошових зобов’язань з плати за землю здійснюється контролюючим органом на підставі інформації, наданої відповідними територіальними органами Держгеокадастру та Укрдержреєстру.

Як заповнюються колонки 12 «річна сума земельного податку» розділу І, 11 «річна сума орендної плати» розділу ІІ та рядок 3 розділу ІІІ податкової декларації з плати за землю при поданні щомісяця звітних декларацій, уточнюючих декларацій та декларацій за нововідведені земельні ділянки або за новоукладеними договорами оренди землі?

     Форма Податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) (далі – податкова декларація) затверджена наказом Міністерства фінансів України від 16.06.2015 № 560.

     У податковій декларації заповнюються всі рядки усіх розділів з урахуванням приміток. У разі незаповнення рядка через відсутність значення - він прокреслюється. Вартісні показники податкової декларації зазначаються у гривнях з копійками.

     У відповідності до приміток, зазначених у податковій декларації:

     у колонці 12 «річна сума земельного податку» розділу І у відповідному рядку 1.n для зазначеної категорії земельної ділянки відображається річна сума земельного податку (формула: колонка 8 х колонка 9 х колонка 11/100), у тому числі при поданні щомісячних звітних податкових декларацій. При поданні уточнюючих декларацій у колонці 12 розділу І у відповідному рядку 1.n для зазначеної категорії земельної ділянки зазначається річна сума земельного податку, належна до сплати з урахуванням уточнень (розрахунок за формулою не здійснюється). При поданні звітної декларації за нововідведені земельні ділянки у колонці 12 розділу І у відповідному рядку 1.n для зазначеної категорії земельної ділянки вказується сума земельного податку, належна до сплати за рік (з дати виникнення права власності або користування земельною ділянкою до кінця року). Розрахунок за формулою не здійснюється.

     у колонці 11 «річна сума орендної плати» розділу ІІ у відповідному рядку 1.n для зазначеної категорії земельної ділянки зазначається річна сума орендної плати (формула: колонка 8 х колонка 9 х колонка 10/100), у тому числі при поданні щомісячних звітних податкових декларацій. При поданні уточнюючих декларацій у колонці 11 розділу ІІ у відповідному рядку 1.n для зазначеної категорії земельної ділянки вказується річна сума орендної плати, належна до сплати з урахуванням уточнень (розрахунок за формулою не здійснюється). При поданні звітної декларації за новоукладеними договорами оренди землі у колонці 11 розділу ІІ у відповідному рядку 1.n для зазначеної категорії земельної ділянки відображається сума орендної плати, належна до сплати за рік (з дати реєстрації договору оренди земельної ділянки до кінця року). Розрахунок за формулою не здійснюється.

     у рядку 3 колонки 3 розділу ІІІ відображається річна сума земельного податку, зазначена у колонці 16 рядка 2 розділу І, або сума орендної плати, зазначена у колонці 11 рядка 2 розділу ІІ.

     При подання щомісячних звітних податкових декларацій у рядку 3 розділу ІІІ у колонці, що відповідає звітному (податковому) місяцю, за який подається податкова декларація, зазначається сума податкового зобов’язання земельного податку або орендної плати за звітний (податковий) місяць.

     При поданні уточнюючих податкових декларацій у рядку 3 розділу ІІІ у колонках за відповідний місяць з урахуванням уточнень вказуються суми земельного податку або орендної плати.

     При поданні звітної декларації за нововідведені земельні ділянки у рядку 3 розділу ІІІ у колонці за відповідний місяць, у якому відведено земельну ділянку, відображаються суми земельного податку або орендної плати.

Як обчислювати базу оподаткування акцизним податком з роздрібної торгівлі алкогольними напоями (тютюновими виробами) для заповнення графи 3 додатку 6 до декларації акцизного податку?

     При здійсненні роздрібної торгівлі алкогольними напоями (тютюновими виробами) базою оподаткування акцизним податком є вартість (з податком на додану вартість) алкогольних напоїв (тютюнових виробів), що реалізовані суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі. Отже, у графі 3 Додатку 6 до декларації зазначається вартість алкогольних напоїв (тютюнових виробів) з податком на додану вартість і без 5-відсоткового акцизного податку.

Яким чином ФО, відносно якої в ЄДР внесено запис про припинення діяльності, дізнається про зняття з обліку в органах ДФС України?

     Відповідно до статті 67 Податкового кодексу України та статті 5 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон № 2464) зняття з обліку у контролюючих органах фізичних осіб - підприємців здійснюється на підставі відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань (далі – ЄДР) про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця.

     Відповідно до пункту 11.32 розділу ХІ Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 № 1588 (в редакції наказу Міністерства фінансів України від 22.04.2014 № 462) зі змінами (далі – Порядок), дата зняття з обліку фізичної особи - підприємця як платника податків відповідає даті отримання повідомлення державного реєстратора про проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця

     Після державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізична особа продовжує обліковуватись у контролюючих органах як фізична особа - платник податків, яка отримувала доходи від провадження підприємницької діяльності. Така фізична особа має забезпечити остаточні розрахунки з податків від провадження підприємницької діяльності, та в установлені строки подати відповідному контролюючому органу річну податкову декларацію за звітний рік, у якому проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця. Контролюючий орган може призначити та провести документальну перевірку такої фізичної особи - платника податків за наявності підстав та з урахуванням строків давності, передбачених Податковим кодексом України.

     Зняття з обліку фізичної особи як платника єдиного внеску, здійснюється відповідно до пункту 1 статті 5 Закону № 2464 після проведення передбачених законодавством перевірок платника та проведення остаточного розрахунку.

     Дані про зняття з обліку фізичної особи - підприємця як платника податків та як платника єдиного внеску передаються контролюючим органом до ЄДР та оприлюднюються на порталі електронних сервісів ЄДР.

Де можна отримати виписку (інформацію) про реєстраційні дані ФОП та ЮО?

     Відносини, які виникають у сфері державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців регулюються Законом України від 15 травня 2003 року № 755-ІV «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» зі змінами та доповненнями (далі – Закон № 755), нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону.

     Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань (далі - ЄДР) - єдина державна інформаційна система, що забезпечує збирання, накопичення, обробку, захист, облік та надання інформації про юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадські формування, що не мають статусу юридичної особи (п. 7 ст. 1 Закону № 755).

     Відповідно до п. 1 ст. 11 Закону № 755 відомості, що містяться в ЄДР, є відкритими і загальнодоступними (крім реєстраційних номерів облікових карток платників податків та паспортних даних) та у випадках, передбачених Законом № 755, за їх надання стягується плата.

     Відповідно до п. 2 ст. 11 Закону № 755 відомості, що містяться в ЄДР, надаються у вигляді:

 • безоплатного доступу через портал електронних сервісів до:
 • відомостей з ЄДР, які актуальні на момент запиту, необхідних для видачі документів дозвільного характеру та ліцензій, а також про видані документи дозвільного характеру та ліцензії, для укладення цивільно-правових договорів, у тому числі щодо наявності запису про державну реєстрацію припинення або перебування юридичної особи у стані припинення, державну реєстрацію припинення чи перебування у процесі припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця, про місцезнаходження, види діяльності, центральний чи місцевий орган виконавчої влади, до сфери управління якого належить державне підприємство або частка держави у статутному капіталі юридичної особи, якщо така частка становить не менше 25 відсотків, про юридичних осіб, правонаступником яких є зареєстрована юридична особа, про юридичних осіб - правонаступників, про відокремлені підрозділи юридичної особи, про осіб, які можуть вчиняти дії від імені особи, у тому числі відомості про розпорядника майна, санатора, голову комісії з припинення, ліквідатора, управителя майна, наявність обмежень щодо представництва, про відкриття виконавчого провадження, - шляхом їх пошуку за повним чи скороченим найменуванням, іменем, ідентифікаційним кодом, реєстраційним номером облікової картки платника податків, серією та номером паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку в паспорті про право здійснювати платежі за серією та номером паспорта), перегляду, копіювання та роздрукування;
 • основних відомостей про громадські формування, що не мають статусу юридичної особи, які актуальні на момент запиту, - шляхом їх пошуку за найменуванням та видом громадського формування, перегляду, копіювання та роздрукування;
 • результатів надання адміністративних послуг у сфері державної реєстрації, у тому числі виписки та установчих документів юридичної особи, - шляхом їх пошуку за кодом доступу, перегляду, копіювання та роздрукування;
 • 2) оприлюднення публічної інформації з ЄДР у формі відкритих даних відповідно до Закону України від 13 січня 2011 року № 2939-VI «Про доступ до публічної інформації»;
 • 3) безоплатного доступу через персональний кабінет до документів, поданих юридичною особою, фізичною особою - підприємцем та громадським формуванням, що не має статусу юридичної особи, для проведення реєстраційних дій, відомостей про результати їх розгляду, документів, що містяться в реєстраційній справі таких осіб в електронній формі, та відомостей про цих осіб, які актуальні на момент запиту та на визначену дату, - шляхом їх перегляду, копіювання та роздрукування;
 • 4) документів у паперовій та електронній формі, що містяться в реєстраційній справі;
 • 5) виписок у паперовій формі для проставлення апостилю та в електронній формі;
 • 6) витягів у паперовій та електронній формі, що містять відомості, актуальні на момент запиту або на визначену дату;
 • 7) суб’єктам приватного права може надаватися прямий доступ до ЄДР в електронному вигляді у режимі реального часу на платній основі на підставі договорів, укладених з технічним адміністратором.
       Порядок надання відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців затверджений наказом Міністерства юстиції України від 31.03.2015 № 466/5 «Про деякі питання надання відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців».
       Безоплатний доступ до актуальних на момент запиту відомостей ЄДР забезпечується через офіційний веб-сайт розпорядника ЄДР шляхом їх пошуку, перегляду, копіювання та роздрукування.
 • Детальна інформація щодо отримання відомостей з ЄДР наявна на веб-сайті Міністерства юстиції України (https //usr.minjust.gov.ua).

Яка адреса є адресою місцезнаходження ЮО або місцем проживання фізичної особи?

     Відповідно до ст. 93 Цивільного кодексу України від 16 січня 2003 року № 435-ІV із змінами та доповненнями (далі – ЦКУ) місцезнаходженням юридичної особи є фактичне місце ведення діяльності чи розташування офісу, з якого проводиться щоденне керування діяльністю юридичної особи (переважно знаходиться керівництво) та здійснення управління і обліку.

     Законом України від 15 березня 2003 року № 755-IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» (далі – Закон № 755) зазначено, що інформація щодо місцезнаходження юридичної особи вноситься до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань (далі – ЄДР) на підставі відомостей, які надаються юридичними особами державному реєстратору.

     Органи ДФС використовують інформацію щодо місцезнаходження юридичної особи з ЄДР.

     Згідно із ст. 9 Закону № 755 в ЄДР також міститься інформація щодо місцезнаходження (місця проживання або іншої адреси, за якою здійснюється зв’язок з фізичною особою - підприємцем).

     Статтею 29 ЦКУ та ст. 3 Закону України від 11 грудня 2003 року № 1382-IV «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» із змінами і доповненнями (далі – Закон № 1382) встановлено, що місце проживання - житло, розташоване на території адміністративно-територіальної одиниці, в якому особа проживає постійно або тимчасово.

     Громадянин України, а також іноземець чи особа без громадянства, які постійно або тимчасово проживають в Україні, зобов’язані протягом десяти днів після прибуття до нового місця проживання зареєструвати місце проживання. Реєстрація місця проживання особи здійснюється в день подання особою документів. Реєстрація місця проживання за заявою особи може бути здійснена з одночасним зняттям з реєстрації попереднього місця проживання (абзац перший ст. 6 Закону № 1382).

     Реєстрація – внесення інформації до Єдиного державного демографічного реєстру та до паспортного документа про місце проживання або місце перебування особи із зазначенням адреси житла (абзац сьомий ст. 3 Закону № 1382).

     Документи, до яких вносяться відомості про місце проживання та місце перебування особи, - паспорт громадянина України, тимчасове посвідчення громадянина України, посвідка на постійне проживання, посвідка на тимчасове проживання, посвідчення біженця, посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту, посвідчення особи, якій надано тимчасовий захист, довідка про звернення за захистом в Україні (абзац дев’ятий ст. 3 Закону № 1382).

За яких умов платнику податків скасовуються нараховані штрафні санкції?

     Законом України від 17 липня 2015 року № 655-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо зменшення податкового тиску на платників податків» (далі – Закон), який опубліковано в офіційному виданні «Голос України» 12.08.2015 (№147), внесено ряд змін до Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ (далі – ПКУ).

     Зокрема, підрозд. 10 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ доповнено п. 35, відповідно до якого тимчасово, до 31 грудня 2016 року включно, платникам податків, обсяг доходів та/або операцій яких за попередній (звітний) рік складав менше 20 млн гривень, штрафні (фінансові) санкції, нараховані на суму податкового зобов’язання, яку платник податків сплатив без оскарження податкового повідомлення-рішення в терміни, визначені ПКУ, скасовуються протягом 10 днів з дня сплати такого податкового зобов’язання у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику. Зазначена норма не застосовується у разі повторного протягом року визначення контролюючим органом суми податкового зобов’язання з одного й того самого податку або збору. При цьому у разі скасування штрафної санкції відповідне сплачене податкове зобов’язання не підлягає подальшому оскарженню.

Головне управління ДФС у Запорізькій області

Від запорізької нерухомості місцеві бюджети отримали 6 мільйонів гривень

З початку поточного року до місцевих бюджетів міста Запоріжжя та Запорізької області надійшло 6 мільйонів гривень податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Це майже на два мільйона гривень перевищує прогнозний показник.

Як повідомив начальник Головного управління ДФС у Запорізькій області Олексій Кавилін, до 20 лютого поточного року юридичні особи-власники нерухомості самостійно обчислили суму податку та подали до фіскальної служби відповідні декларації. Станом на початок березня вже відзвітували більше трьох тисяч юросіб, власників понад чотирьох тисяч об'єктів нерухомості. За них у 2016 році має надійти до бюджету майже 43 мільйони гривень податку, що на 15,6 мільйона гривень більше порівняно з 2015 роком.

– Серед основних факторів, що сприяють зростанню надходжень, слід звернути увагу на підвищення у 2016 році ставок податку – до 3% мінімальної заробітної плати за 1 квадратний метр. Крім цього, впроваджено підвищену ставку – 25 тисяч гривень на рік. За нею оподаткуванню підлягають об'єкти нерухомості, площа яких понад 300 квадратних метрів для квартир і 500 квадратних метрів для житлових будинків. Сплачується податок за кожен такий об'єкт, – зазначив Олексій Кавилін.

Щодо пільг, то вони залишаються незмінними: для квартир незалежно від їх кількості – на 60 квадратних метрів, для житлових будинків – на 120 квадратних метрів, для різних типів об'єктів житлової нерухомості, у тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у т.ч. часток) — на 180 квадратних метрів.

Нагадаємо, згідно зі змінами до Податкового кодексу України фізичні особи у 2016 році сплачують податок на нерухоме майно за 2015 рік з об'єктів житлової та нежитлової нерухомості. До 1 липня 2016 року фіскальна служба надішле громадянам відповідні податкові повідомлення-рішення.

Запорізькі підприємства погасили майже 24 мільйони гривень податкових боргів

З початку року до бюджетів усіх рівнів за рахунок погашення податкового боргу надійшло 23,9 мільйона гривень. Як відзначив начальник Головного управління ДФС у Запорізькій області Олексій Кавилін, найбільші суми забезпечені до державного бюджету – 15 мільйонів гривень, ще близько 9 мільйонів гривень спрямовано до місцевих бюджетів.

– Загалом з початку 2016 року у Запорізькій області спостерігається динаміка скорочення податкової заборгованості. Лише у лютому до державного бюджету вона зменшилася на 7 мільйонів гривень. Серед основних заходів, які застосовують фахівці фіскальної служби для погашення раніше несплачених сум податків, це розстрочка податкового боргу – завдяки цьому надійшло 640 тисяч гривень, а також за рахунок стягнення платіжними вимогами з рахунків боржників та вилучення готівкових коштів. Це дозволило цього року поповнити бюджет на 1,6 мільйона гривень, – підкреслив Олексій Кавилін.

Крім того, від реалізації безхазяйного та іншого майна, що перейшло у власність держави й інших позареалізаційних джерел залучено понад 200 тисяч гривень.

Керівник фіскальної служби області також нагадав платникам, які за об'єктивними причинами накопичили податковий борг, що вони можуть скористатися процедурою розстрочки. Це регламентовано Податковим кодексом України. Для цього суб'єкт підприємництва має право звернутися до контролюючого органу із відповідною заявою.

Підставою для відстрочення грошових зобов'язань або податкового боргу платника податків є надання ним доказів, що свідчать про наявність дії обставин непереборної сили, що призвели до загрози виникнення або накопичення податкового боргу, а також економічного обґрунтування про можливість погашення податкової заборгованості.

Фахівці Головного управління ДФС у Запорізькій області надали консультації щодо нового порядку оподаткування неприбуткових організацій

На початку весняного сезону у представників дачних кооперативів Запорізької області виникло багато запитань щодо змін у законодавстві, які відбулися у 2016 році. Зокрема, усіх турбує новий порядок оподаткування неприбуткових організацій, до яких і належать дачні та садівницькі кооперативи.

Для того, щоби допомогти зорієнтуватися у законодавчих змінах, фахівці Головного управління ДФС у Запорізькій області взяли участь у роботі конференції, організованої громадським об'єднанням "Дачник" та Всеукраїнською асоціацією садівників, городників та дачників.

Заступник начальника управління податків і зборів з юридичних осіб Ольга Богданова розтлумачила новації в оподаткуванні неприбуткових організацій. Вона наголосила на тому, що згідно зі змінами, неприбутковою є організація, яка одночасно відповідає переліку вимог. Тобто для того, щоби не втратити статус неприбуткових, необхідно переглянути статутні документи своїх організацій вже найближчим часом. І, не чекаючи граничного терміну – до 1 січня 2017 року, привести їх у відповідність до норм Податкового кодексу України. Копії статутних документів потрібно надати до органів фіскальної служби за місцем перебування на обліку.

– Є ще одна важлива вимога, якої потрібно дотримуватися неприбутковим організаціям, щоб не втратити статус неплатника податку на прибуток. Вона полягає в тому, що усі отримані доходи можна використовувати тільки для фінансування витрат на утримання та реалізацію цілей і завдань організації. Тобто, неприбутковим організаціям необхідно постійно і ретельно контролювати витрачання своїх коштів. Нецільове використання матиме серйозні наслідки, – зауважила Ольга Богданова.

Крім цього, фахівці фіскальної служби розповіли про порядок адміністрування плати за землю, ставки оподаткування земельних ділянок та пільги для окремих категорій громадян.

Наприкінці зустрічі платники отримали відповіді на додаткові запитання, що стосуються податкового законодавства.

Внесок запорізького малого та середнього бізнесу до місцевого бюджету – понад 120 мільйонів гривень єдиного податку

З початку року суб'єкти малого і середнього підприємництва поповнили місцеві бюджети на 120 мільйонів гривень єдиного податку. Як підкреслив начальник Головного управління ДФС у Запорізькій області Олексій Кавилін, це майже на 50 мільйонів гривень або на 70 відсотків більше, ніж за аналогічний період минулого року. При цьому виконання прогнозних показників за два місяці 2016 року забезпечено на 138 відсотків.

– На сьогодні у Запорізькій області на спрощеній системі оподаткування перебувають понад 48 тисяч платників. Переважна більшість із них – це фізичні особи – майже 38 тисяч, близько 10,5 тисячі – це юридичні особи, з яких 2.3 тисячі працюють у сільському господарстві, представляючи четверту групу. Відповідно, найбільші надходження єдиного податку забезпечили підприємці-фізособи – майже 80 мільйонів гривень, 30 мільйонів гривень більше, ніж у відповідному періоді 2015 року. Ще 22 мільйони гривень сплатили юрособи – представники третьої групи. По відношенню до аналогічного періоду 2015 року ними забезпечено приріст надходжень на 5,5 мільйона гривень. Майже 19 мільйонів гривень перерахували спрощенці агросектора, – повідомив Олексій Кавилін.

Лідерами зі сплати єдиного податку є платники м. Мелітополя та району, які спрямували до бюджету за два місяці 2016 року 12,7 мільйона гривень, майже 12 мільйонів гривень сплачено малим і середнім бізнесом у Дніпровському районі м. Запоріжжя, 10,7 мільйона гривень надійшло у Шевченківському районі обласного центру, підприємці Вознесенівського району забезпечили 10,5 мільйона гривень, 10,2 мільйона гривень перераховано у Комунарському районі, понад 10 мільйонів гривень – у м. Бердянську та районі, 8,5 мільйона гривень – у Хортицькому районі, 7,4 мільйона гривень – в Олександрівському районі м. Запоріжжя.

На Запоріжжі під час обшуків вилучено тютюнових виробів та алкогольних напоїв на 1,5 млн. гривень

Працівниками податкової міліції Запорізької області в рамках проведення операцій "Акциз-2016" і "Рубіж-2016" та розслідування кримінального провадження за ч.3 ст.204 КК України на підставі ухвали суду проведено 5 обшуків у гаражному приміщенні, приватних домоволодіннях та в двох автомобілях фігурантів провадження.

За результатами проведених заходів вилучено 33,8 тис. пачок тютюнових виробів та 1529 літрів алкогольних напоїв без марок акцизного податку України, загальною орієнтовною вартістю 1,5 млн. гривень.

Крім цього, оперативні співробітники викрили підприємців, які ухилилися від сплати понад 3,5 мільйона гривень податків. Як встановило слідство, посадові особи одного з ТОВ здійснювали фінансово-господарську діяльність з низкою фіктивних підприємств.

У результаті проведених обшуків було виявлено й вилучено квитанції на видачу готівки, майже 43 тисячі доларів США, понад чотири тисячі євро, більше 731 тисячі гривень, комп'ютерну техніку й документацію на придбання товарів.

Нині тривають слідчі дії.

У Запорізькій області виявлено майже 700 осіб, які отримували тіньові доходи

З початку року фахівці органів фіскальної служби у Запорізькій області легалізували працю 668 громадян. Особам, які працювали без належного оформлення у роботодавців, виплачено близько одного мільйона гривень офіційних доходів. Додаткові надходження до бюджетів у вигляді податку на доходи фізичних осіб та єдиного соціального внеску склали майже 300 тисяч гривень.

Як повідомив начальник Головного управління ДФС у Запорізькій області Олексій Кавилін, основні сфери, де несумлінні роботодавці застосовували неофіційну працю, це сільське господарство, торгівля, громадське харчування та надання різноманітних послуг.

Крім того, проводиться робота з виявлення та попередження фактів порушення податкового законодавства під час виплати доходів громадянам. За два місяці поточного року здійснено 38 перевірок фінансово-господарської діяльності юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. За їхніми результатами нараховано близько 3 мільйонів гривень податку на доходи фізичних осіб, у тому числі штрафних санкцій та 713 тисяч гривень єдиного соціального внеску. До бюджету наразі сплачено понад 430 тисяч гривень.

Запорізькі театрали долучаються до кампанії декларування

Геннадія Фортуса, художнього керівника Запорізького академічного театру молоді, добре знають не тільки шанувальники театрального мистецтва, але й працівники фіскальної служби. Зокрема, фахівці податкової інспекції у Запорізькому районі, до якої він традиційно подає декларацію про майновий стан і доходи. Цей рік не став винятком. Режисер задекларував свої доходи,  отримані у минулому році від кількох податкових агентів – окрім керування театром, він займався викладацькою діяльністю.

 Заслужений діяч мистецтв України зазначає, що кожного разу заходить до стін фіскального закладу без тіні остраху, адже тут працюють милі та усміхнені люди, які завжди готові вислухати, допомогти, надати кваліфіковану консультацію.

– Говорячи про важливість сплати податків, не тільки для себе, але і для наступних поколінь, хочеться кращого життя – хороших шляхів, якісної інфраструктури, ефективно діючої соціальної сфери. І кожен з нас має робити свій внесок. З іншого боку, я розумію свою відповідальність перед суспільством та платниками податків, адже наш театр отримує державне фінансування. І наше завдання – підтримувати культурний рівень нашого міста, – наголосив Геннадій Фортус.

Спеціалісти ДПІ у Запорізькій області зазначають, що з початку року до інспекції уже подано 257 декларацій, за якими буде сплачено понад 300 тисяч гривень податків. Разом з тим, для отримання податкової знижки мешканці Запорізького району подали 64 декларації, громадянам буде повернуто майже 80 тисяч гривень.

Прес-служба ДФС повідомляє

„Спритний” адвокат за спробу підкупу слідчого податкової міліції тепер сам потребуватиме послуг адвоката

У Черкаській області 21 березня 2016 року в рамках розслідування кримінального провадження за ч.3 ст.369 КК України (пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі) працівниками податкової міліції, спільно з працівниками відділу внутрішньої безпеки та Національної поліції затримано адвоката під час передачі ним слідчому податкової міліції частини грошової винагороди у сумі 10 тис. гривень.

Гроші пропонувались службовцю за сприяння в закритті кримінального провадження за ч.1 ст.204 КК України відносно службових осіб підприємства, що здійснює діяльність у сфері оптової торгівлі паливом. Податківцями з незаконного обігу було вилучено у підприємства 322 тонни пально-мастильних матеріалів орієнтовною вартістю 5,8 млн. гривень.

Того ж дня адвоката в порядку ст.208 КПК України було затримано.

Митники ДФС пройшли навчання у рамках проекту TWINNING

У рамках реалізації програми співробітництва між Державною фіскальною службою України та Європейською Комісією «TWINNING» відбувся тижневий семінар на тему «Отримання статусу уповноваженого економічного оператора та спрощення митних процедур».

Під час семінару обговорювались питання щодо порядку надання статусу уповноваженого економічного оператора, здійснення оцінки та моніторингу відповідності підприємства критеріям до уповноваженого економічного оператора, переваг, які отримують від співпраці митниця та підприємство – УЕО.

Також експерти Федерального Міністерства фінансів Німеччини ознайомили учасників семінару зі звичайним порядком здійснення митних формальностей з моменту ввезення товарів на митну територію Європейського Союзу до їх випуску у заявлений митний режим, спрощенням митних процедур,  які надаються підприємствам в ЄС, зокрема, транзитним спрощенням (уповноважений вантажовідправник, уповноважений вантажоодержувач, застосування загальної гарантії, пломб спеціального типу) та процедурою спрощеного декларування.

Окрему увагу було приділено змінам митного законодавства ЄС у зв’язку з набранням чинності з 1 травня 2016 року Митного кодексу Союзу (Регламент 952/2013), положення якого необхідно буде імплементувати до митного законодавства України відповідно до Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

На Київщині вилучено готівкою 782,4 тис. доларів США, 20,1 тис. євро і 2,1 млн. гривень

Працівниками податкової міліції в містах Києві та Вишневе (Київська обл.) в рамках розслідування кримінального провадження за ч.3 ст.212 КК України на підставі ухвали суду проведено 11 обшуків в офісних, складських, житлових приміщеннях та автомобілях, які використовувались для здійснення протиправної діяльності.

Під час обшуків виявлено та вилучено 782,4 тис. доларів США, 20,1 тис. євро (еквівалентом 21,5 млн. гривень) і 2,1 млн. гривень готівкою, печатки і штампи СГД, комп’ютерну техніку, мобільні телефони, фінансово-господарську документацію та чорнові записи.

Податковою міліцією викрито фінансові махінації посадовців підприємства, які легалізували 259,9 млн. гривень

Працівниками податкової міліції Центрального офісу до ЄРДР внесено відомості про вчинення кримінального правопорушення за ч.3 ст.209 КК України за фактом порушення чинного законодавства посадовими особами підприємства, що здійснює діяльність у сфері добування нафти та природного газу.

Як з’ясувалося, протягом 2014-2015 років порушники документально, без фактичного проведення, оформили операції з придбання нафтопродуктів, походження яких не встановлено, на суму 259,9 млн. гривень.

У подальшому ці кошти були легалізовані шляхом перерахування на розрахунковий рахунок іншого підприємства під виглядом поворотної фінансової допомоги.

З початку року сплачено 19,8 млрд. грн. єдиного внеску

Протягом січня-лютого поточного року фіскальні органи забезпечили надходження єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на суму 19,8 млрд. грн., що на 3,8 відс. перевищує заплановані показники.  

 Зокрема, у лютому надійшло майже 9,5 млрд. грн.

Нагадуємо, що єдиний внесок засобами програмного забезпечення автоматично розподіляється Державною казначейською службою України за видами загальнообов’язкового державного соціального страхування відповідно до визначених пропорцій та перераховується за призначенням – на рахунки, відкриті в Державній казначейській службі на ім’я фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування і пенсійного страхування. 

Роман Насіров: ДФС має чіткий план дій та реформ

Результати роботи ДФС у 2015 році, за перші місяці 2016 року та основні завдання ДФС на поточний рік обговорювалися під час робочої наради за участі Міністра фінансів України Наталії Яресько, заступника Міністра фінансів України – керівника апарату Оксани Маркарової, Голови ДФС Романа Насірова, його першого заступника Сергія Білана, керівників структурних підрозділів та територіальних органів ДФС 18 березня 2016 року.

«Сьогодні наша спільна мета і спільне завдання – подолати корупцію, оскільки без цього неможливо встановити клімат партнерства між державою і бізнесом, податковою службою і платниками податків. Ми маємо створити дійсно прозору сервісну службу та мінімізувати будь-які можливості для суб’єктивізму та корупції в ДФС», - зазначила Наталія Яресько.

За її словами, успішність виконання завдання з докорінного реформування залежить від кількох ключових факторів. Серед них –  наявність чесних фахових співробітників, які працюватимуть прозоро і відповідально, зі справедливим підходом до оподаткування всіх категорій платників податків. Також необхідно мінімізувати будь-які можливості для суб’єктивізму та корупції шляхом IT-автоматизації всіх процесів.

Наразі, фіскальною службою вже запроваджено електронне  адміністрування ПДВ, система електронного адміністрування реалізації пального, посилено контроль за трансфертним ціноутворенням, створено автоматизовану систему аналізу та управління ризиками.

За словами Голови ДФС, на 2016 рік служба має чіткий план та активно співпрацює з  професійними колегами з Європейського Союзу, на практиці втілюючи їх успішний досвід.

Найбільшим результатом 2015 року стало перевиконання ДФС завдань із забезпечення надходжень до бюджету, що дало змогу вирішити проблеми з бізнесом – закрити суттєві переплати з акцизного податку, повернути заборгованість з відшкодування податку на додану вартість та стабільно державі виконувати соціальні зобов’язання.

Так, у 2015 році до загального фонду державного бюджету ДФС було забезпечено 487 млрд. грн., 275 млрд. грн. – по податковому напряму та 202 млрд. грн. -  по митному.

Платникам податків було відшкодовано 68,4 млрд. грн. ПДВ, що дало змогу ліквідувати прострочену заборгованість з відшкодування податку.

«Всі корупційні схеми, завдяки яким у минулі роки була штучно створена прострочена заборгованість з ПДВ, ми зруйнували. Прозорий процес відшкодування ПДВ, який існує зараз, та актуальна ситуація, коли фактична черга на відшкодування ПДВ складає п’ять – шість тижнів, дає змогу компаніям – платникам податків та ДФС працювати у спокійному режимі. Якщо компанія повинна отримати відшкодування ПДВ, вона його отримає», - підкреслив Роман Насіров.

У поточному році ДФС стабільно продовжує перевиконувати планові показники з надходжень до бюджету. У січні-лютому індикативні показники Міністерства фінансів України перевиконані на 14,5%, до бюджету додатково надійшло 8,2 млрд. грн.

 «Поряд із забезпеченням надходжень до бюджету серед пріоритетів, які визначені для ДФС на найближчі місяці 2016 року, – посилення організації митного контролю та безпеки, блок оподаткування юридичних осіб, у якому ми продовжуємо модернізувати і наші сервіси та процеси адміністрування, податковий та митний аудит», - зазначив Голова ДФС.

Значна увага надається й перебудові офісу великих платників податків, моніторингу доходів та облікових звітних систем, повній електронізації всіх процесів, адміністративному оскарженню та судовому супроводженню, організаційно-контрольному забезпеченню, кадровій політиці та роботі з персоналом, оптимізації інфраструктури тощо.

Також, за словами Голови ДФС, сьогодні розробляються додаткові заходи для посилення контролю за сплатою ЄСВ та податку на доходи фізичних осіб для забезпечення надходжень платежів до бюджету та проведення повної детінізації заробітної плати. 

«Серед резервів збільшення надходжень до бюджету держави –  детенізація економіки, покращення роботи митниць, закриття схем ухилення від сплати податків. Нам потрібно завершити заплановані кроки реформи, потрібна загальна детінізація, щоб економіка країни стала прозорою, а компанії працювали за економічними правилами, а не за правилами тіньового бізнесу», - наголосив Роман Насіров.

Центральним офісом викрито ухилення від сплати понад 1,4 млрд. грн. податків у газотранспортній галузі

Працівниками податкової міліції Центрального офісу з обслуговування великих платників податків викрито підприємців, які у 2013 році, шляхом завищення тарифів на послуги з транзиту природного газу територією України, ухилились від сплати податків на суму понад 1,4 млрд. грн.

За результатами вжитих заходів державі вже відшкодовано понад 121 мільйон гривень завданих збитків.

У Києві виявлено «конвертцентр» з обігом майже 400 млн. грн.

Співробітниками податкової міліції м. Києва в рамках розслідування кримінального провадження, зареєстрованого за ст.205, ст. 212 КК України, припинено діяльність «конвертаційного центру».

Орієнтовний обіг проконвертованих протягом 2014-2015 р. коштів склав близько 400 млн. грн. Ймовірні втрати бюджету складають понад 60 млн. грн.

За результатами 11 обшуків, проведених в офісних приміщеннях, за місцем проживання та в автомобілях учасників центру, виявлено та вилучено 30 тис. грн. готівкою, травматичну зброю, 8 ноутбуків, 3 системні блоки, 4 сервери, 10 мобільних телефонів, 14 флеш-накопичувачів, 24 печатки, 1 штамп та фінансово-бухгалтерську документацію, яка свідчить про незаконну діяльність.

Також накладено 18 арештів на розрахункові рахунки підприємств, де заблоковано 685 тис. грн.

Слідчі дії тривають.

У Дніпропетровській області припинено діяльність міжрегіонального «конвертцентру» з обігом майже 60 млн. грн.

Працівниками податкової міліції Дніпропетровської області в рамках розслідування кримінального провадження, зареєстрованого за ст.205, ст.27, ст. 212, ст.358 КК України, припинено діяльність «конвертаційного центру», який діяв на території Дніпропетровської, Запорізької, Харківської, Київської областей та м. Києва.

Встановлено, що центр організовано групою осіб, які створили та зареєстрували на підставних осіб низку суб’єктів підприємницької діяльності.

Орієнтовний обіг проконвертованих протягом 2015-2016 р. коштів склав близько 60 млн. грн. Ймовірні втрати бюджету складають понад 12 млн. грн.

На підставі ухвал суду проведено обшуки в офісних приміщеннях, філії банку (м. Дніпропетровськ), автомобілі та за іншими адресами, пов’язаними з діяльністю центру.

Під час обшуків виявлено та вилучено 12 мобільних телефонів, 2 системні блоки, 9 печаток, 3 ноутбуки, 3 планшети, 5 флеш накопичувачів, чорнові записи та документи фінансово-господарської діяльності.

Слідчі дії тривають.

У Києві вилучено техніку, ввезену в Україну з порушенням митних правил загальною ринковою вартістю 25 млн. грн.

Працівниками податкової міліції м. Києва у рамках оперативного супроводження кримінального провадження за ст.205 і ст.212 КК України на підставі ухвал суду проведено 11 обшуків в офісних, складських приміщеннях та за місцями проживання фігурантів провадження.

За результатами обшуків виявлено та вилучено 78 тис. гривень, 13 тис. доларів США готівкою, 10 печаток нерезидентів, 6 ноутбуків, 7 системних блоків, 1 сервер, 3 флеш-накопичувачі, чорнові записи, 11 045 одиниць радіотелефонів системи стільникового зв'язку і планшетів торговельної марки „Fly”, які були ввезені із заниженям вартості на митну територію України, загальною ринковою вартістю 25 млн. гривень.

На одній з митниць Київської області заарештовано товар вартістю 12,5 млн. грн.

Співробітниками податкової міліції Київської області в рамках операції «Рубіж-2016» та супроводження кримінального провадження за ст.366 КК України проведено огляд вантажних автомобілів на території відділення однієї з Київських митниць.

За результатами огляду вилучено 2 039 рулонів трикотажного полотна, 4 142 коробки із жіночим взуттям, 18 953 кг виробів з ознаками попереднього використання (одяг, взуття, постільна білизна, іграшки, подушки, поролон, ковдри) загальною орієнтовною митною вартістю 12,5 млн. грн.

Згідно рішення суду на вказані товари накладено арешт.

Роман Насіров зустрівся з представниками Китайської Торгової Асоціації

Про запровадження співробітництва між ДФС та  представниками китайського бізнесу, що сприятиме створенню належних умов для взаємовигідних інвестицій в українську економіку, йшлося під час  зустрічі Голови ДФС Романа Насірова з представниками Китайської Торгової Асоціації.

«Для України Китай є великим торговим партнером, тому це співробітництво й надалі буде посилюватися. Зокрема, це пов’язано також з відкриттям «Нового шовкового шляху», яким здійснюватимуться поставки товарів з Китаю через Україну в Європу», - повідомив Роман Насіров.

За його словами, у цьому напрямі вже відпрацьовані найбільш оптимальні маршрути. Сьогодні спільно з європейськими країнами-сусідами Україна працює над створенням швидкого «зеленого коридору» для товарів, які рухатимуться транзитом по цьому шляху.

«Ми готуємось до цього зараз, розуміючи, що вантажопотік потенційно буде збільшуватись. Зокрема, навіть передбачаємо значну розбудову інфраструктури пунктів пропуску, які будуть функціонально оптимальними для такого транзиту товарів», - підкреслив Голова ДФС.

Представники Китайської Торгової Асоціації повідомили про наміри посилити співробітництво з ДФС, оскільки планують активізувати бізнес-контакти в Україні, а також відмітили ділові робочі відносини, які вже склалися.

Роман Насіров запевнив учасників зустрічі у підтримці конструктивного діалогу зі сторони ДФС та забезпеченні захисту законних інтересів всіх компаній, які працюють або планують працювати в Україні.

Роман Насіров взяв участь у засіданні Громадської Ради

Результатам діяльності ДФС та Громадської ради у 2015 році та планам роботи на 2016 рік було присвячено засідання Громадської Ради за участі Голови ДФС Романа Насірова 17 березня 2016 року.

«Ми намагаємось звітувати перед громадськістю не формально раз в рік, а робити це постійно. Кожного місяця ми інформуємо громадськість і   платників податків про стан справ у службі, конкретні результати роботи щодо фактичних надходжень податків і зборів, проблемних питань, які ще залишаються, перспектив та завдань, над якими ми працюємо, напрямів реформування служби», - наголосив Роман Насіров.

Голова ДФС підкреслив значний внесок Громадської ради у процес удосконалення податкового законодавства, послідовну та конструктивну роботу з доопрацювання його норм для забезпечення рівних умов для платників податків та балансу інтересів бізнесу і держави.

За його словами, цього року також необхідно ухвалити низку змін до Податкового кодексу, які дозволять уникнути двозначного трактування окремих норм. Для ефективного впровадження новацій такі зміни повинні бути ухвалені до 1 червня, що дасть змогу як ДФС, так і бізнесу адаптуватися до нових умов роботи.

Під час засідання Громадської ради також був обговорений план заходів з реалізації Антикорупційної програми Державної фіскальної служби та можлива участь у цих заходах представників громадськості.

Роман Насіров надав відповіді на низку питань, порушених членами Громадської ради. У ході зустрічі було досягнуто домовленостей щодо подальшої співпраці з громадськістю, зокрема проведення низки зустрічей стосовно податкової реформи та покращення адміністрування податків та зборів.

Фантом попередив перевезення 4 млн. 800 тис. російських рублів через лінію розмежування

Співробітники спецпідрозділу податкової міліції «Фантом» на КПВВ «Зайцеве» 17 березня 2016 р. оглянули транспортний засіб.

Під час огляду з’ясувалося, що мешканець м. Стаханов, Луганської області намагався приховано перемістити через лінію розмежування велику суму грошей - 4 млн. 800 тис. російських рублів (майже 1,9 млн. грн.).

За словами затриманого водія, грошові кошти, які він віз на тимчасово окуповану територію, є його доходом від здійснення підприємницької діяльності.

Триває перевірка.

У січні – лютому 2016 року на «Пульс» надійшло 1 920 звернень

Протягом січня – лютого поточного року на антикорупційний сервіс «Пульс» Державної фіскальної служби звернулися 1 920 заявників.

Більшість звернень стосувалась податкової тематики. У січні – лютому 2016 року з цього приводу на «Пульс» зателефонував 1 731 заявник, у той час як митної справи стосувалось 189 звернень.

Основними темами звернень були проблеми, які виникають при подачі звітності та реєстрації податкових накладних – 943 звернення, або 49,1 відс.

Також заявників цікавила організація роботи ДФС та її територіальних органів – 458 звернень, або 23,9 відс., та система електронного адміністрування ПДВ – 179 звернень, або 9,3 відс.

Затримка митного оформлення товарів та черги на митних постах і пунктах не менш актуальні проблеми. Цих питань стосувалось 119 (6,2 відс.) та 18 (0,9 відс.) дзвінків відповідно. Корупційних дій стосувалось 39 звернень, або 2 відс. З приводу перевірок суб`єктів господарювання звернувся 41 платник, або 2,1 відс. Також 43 та 35 звернень стосувались роботи ЦОП та реєстрації платником ПДВ відповідно.

Станом на 1 березня 1 584 звернення були опрацьовані (з них 807 звернень, які надійшли у звітному періоді), а заявники сповіщені про результати розгляду.

Нагадаємо, що інтерактивний сервіс «Пульс» приймає звернення платників податків з податкових та митних питань. Поскаржитися на неправомірні дії або бездіяльність працівників ДФС, оперативно та в повному обсязі вирішити суперечливі питання, які виникають у сфері адміністрування податків та у митній сфері можна за телефоном (044) 284-00-07. Лінія працює цілодобово.
Новости Бердянска
сегодня, 21 марта, четверг

Все новости Бердянска