Информация от Бердянской налоговой инспекции на 14 апреля

14.04.2016 · 11:07 · Просмотров - 598

Подборка материалов от Бердянской ОГНИ за неделю по 14 апреля

Бердянська ОДПІ повідомляє 

Маєте  у власності нежитлову нерухомість – необхідно сплатити податок на нерухоме майно!

Бердянська податкова інспекція повідомляє, згідно норм Податкового кодексу України в 2016 році вперше фізичними особами  (у т.ч. фізичними особами-підприємцями) буде сплачуватися податок на нерухоме майно за 2015 рік за об’єкти нежитлової нерухомості.

З метою правильного нарахування податку необхідно надати до Бердянської ОДПІ наступні документи: технічних паспорт на будівлю, паспорт та довідку про ІНН власника такої нежитлової нерухомості.

Крім того, громадяни, які використовують житлову нерухомість з метою одержання  доходів ( надання житла в оренду, найм, використання житла для ведення підприємницької діяльності),   також є платниками податку на нерухоме майно. Для звірки документів та правильності нарахування податку необхідно надати технічних паспорт на житло,  паспорт до довідку про ІНН власника житлової нерухомості. 

Документи для звірки надавати до каб.209, каб.218, каб.226 Бердянської ОДПІ. Тел.3-84-67.     

Терміни подання звітності та сплати податків за 1 квартал 2016 року!

Термін подання податкової звітності за 1 кв. 2016 року – не пізніше 10 травня 2016 року, термін сплати податків та зборів за 1 кв. - не пізніше 20 травня 2016 року! 

Відновлено роботу Центру з видачі електронних ключів

З 1 квітня 2016 року відновлено роботу пункту Акредитованого центру сертифікації ключів цифрового підпису (АЦСК) у м.Бердянськ. Електронні ключі видаються безоплатно. Пункт видачі ключів ЕЦП розташовано у приміщенні Бердянської ОДПІ: м. Бердянськ, просп. Праці, буд. 20, каб. 219, тел. 3-86-63. Режим роботи: понеділок –четвер з 9-00 до 18-00, п’ятниця з 9-00 до 16-45, перерва з 13-00 до 13-45.

Уберезні податковою міліцією Бердянська з незаконного обігу вилучено незаконних товарів на суму 446,7 тис. гривень

В березні 2016 року за матеріалами оперативного управління Бердянської ОДПІ до ЄРДР внесено кримінальне правопорушення за ч.3 ст.204 КК України. Відшкодовано збитків по кримінальним правопорушенням на загальну суму 1 млн. 223 тис. гривень.

З незаконного обігу вилучено товарно-матеріальних цінностей на загальну суму 446,7 тис. гривень. Викрито 2 «підпільних» цехи по виготовленню фальсифікованих алкогольних напоїв, -повідомив начальник оперативного управління Артем Кавун.

Протягом 1 кварталу у Центрі обслуговування платників надано близько 2000 адмінпослуг

З початку  2016 року Бердянською ОДПІ було надано 1932   адміністративних послуг у Центрі обслуговування платників. Зокрема, видано 1375 карток платників податків, видано 141 довідки про відсутність заборгованості з платежів до бюджету, зареєстровано 98 книг обліку розрахункових операцій та 40  книги обліку доходів і витрат, повідомила начальник Бердянської ОДПІ Олена Круц.

У Бердянську  працевлаштовано 47 працівників – отримувачів зарплати «в конвертах»

За  1 квартал поточного року фахівці Бердянської ОДПІ виявили 55 найманих працівників, які отримували нелегальну заробітну плату,  47 «нелегалів» працевлаштували. Крім того, виявлено 56 осіб, які здійснювали підприємницьку діяльність без державної реєстрації. Всі з них оформлено фізичними особами  - підприємцями. В результаті ці особи заплатили до бюджетів 6,3 тис.грн. податку на доходи фізичних осіб та 4.5 тис.грн. єдиного податку.  Про це повідомила начальник  Бердянської ОД ПІ Олена Круц.

Робота Бердянської ОДПІ зі зверненнями громадян

За словами начальника Бердянської ОДПІ Олени Круц за 1 квартал 2016 року до Бердянської ОДПІ надійшло 9 письмових звернень громадян, 2 анонімних листа, з них розглянуто 9 звернень. Основна тематика звернень  - з’ясування процедури відмови від реєстраційного номера облікової картки платника податку, повідомляли про можливі порушення податкового законодавства.

Протягом січня-березня керівним складом та посадовими особами Бердянської ОДПІ здійснено 4 особистих прийомів.  Основні питання порушені громадянами на особистих прийомах  - роз’яснення законодавства відносно плати за землю, податку на додану вартість, єдиного соціального внеску, реєстрації платників та  відмови від реєстраційного номера облікової картки платника податку.

Головне управління ДФС у Запорізькій області

Запорізькі автовласники сплатили один мільйон гривень транспортного податку

За січень-березень 2016 року від сплати транспортного податку на Запоріжжі надійшов 1 мільйон 148 тисяч гривень. Як відзначив начальник Головного управління ДФС у Запорізькій області Олексій Кавилін, сплачена сума майже на 300 тисяч перевищила прогнози. А зростання до рівня минулого року склало 962 тисячі гривень. Лише у березні поточного року від запорізьких автовласників надходження склали більш ніж 270 тисяч гривень.

– Половина зі сплаченої суми за три місяці поточного року надійшла від власників автівок п'яти районів обласного центру, а саме: Олександрівського, Шевченківського, Хортицького, Дніпровського та Вознесенівського. Також значні надходження у Запорізькому, Михайлівському районах та у Бердянську, – підкреслив Олексій Кавилін.

Керівник фіскальної служби регіону також підкреслив, що сплачений транспортний податок повністю залишається на місцях, тобто зараховується до бюджетів громад.

Нагадаємо, ставка податку складає 25000 гривень на рік. Оподатковуються легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п'яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 750 розмірів мінімальної заробітної плати. У 2016 році – це 1 мільйон 33,5 тисячі гривень.

Вартість автівки визначається, виходячи з марки, моделі, року випуску, типу двигуна, обсягу циліндрів двигуна, типу коробки переключення передач, пробігу легкового автомобіля. Кабінет Міністрів України затвердив Методику визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів. Вона розміщується на офіційному веб-сайті Мінекономрозвитку.

Запорізьким платникам надано майже 34 тисячі адмінпослуг

З початку 2016 року фахівці територіальних органів ДФС у Запорізькій області надали майже 34 тисячі адміністративних послуг. Це на 732 послуги більше, ніж за відповідний період 2015 року.

Переважну частину послуг платники отримують у Центрах обслуговування. Цього року спеціалісти ЦОПів надали 32,6 тисяч послуг відвідувачам, що на 600 більше, ніж у першому кварталі минулого року.

Лише за останній місяць клієнтам ЦОПів надано 13 тисяч послуг. Усього платники податків отримали 13,5 тисяч адмінпослуг, найбільш затребуваними серед яких були: видача карток платника податків і внесення до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків, реєстрація книг обліку розрахункових операцій, книг обліку доходів та витрат платників єдиного податку, отримання довідок про відсутність заборгованості зі сплати податків та зборів, витягів з реєстру платників єдиного податку та інші.

– Поряд зі стабільною роботою електронних сервісів фіскальної служби, громадяни та підприємці відвідують фіскальну службу особисто, аби вирішити те чи інше питання. Для цього у Центрах обслуговування надаються десятки послуг. Не зважаючи на зміни, що тривають в організаційній структурі органів ДФС у Запорізькій області, в обласному центрі та регіоні продовжують працювати 27 Центрів обслуговування платників. Реформування фіскальної служби області жодним чином не вплине на якість обслуговування наших платників, – підкреслив начальник Головного управління ДФС у Запорізькій області Олексій Кавилін.

Нагадаємо, докладний перелік адмінпослуг та інформація про роботу ЦОПів розміщені на субсайті Головного управління ДФС у Запорізькій області: http://zp.sfs.gov.ua/okremi-storinki/tsentri-obslugovuvannya-platnikiv-poda/.

Порушники податкових норм сплатять півмільйона гривень штрафу

Таку суму штрафних санкцій нещодавно було нараховано за результатами перевірки власникам одного із закладів громадського харчування Запоріжжя. Аудитори Головного управління ДФС у Запорізькій області зафіксували порушення правил застосування реєстраторів розрахункових операцій. Зокрема, оплата послуг здійснювалась без належним чином оформленого РРО та, відповідно, не подавались електронні копії розрахункових документів і фіскальних звітних чеків. Крім того, було перевищено встановлені ліміти залишку готівки у касі.

Всього у сфері використання касової техніки фахівці фіскальної служби області здійснили 44 перевірки, що на 15 менше, ніж за аналогічний період 2015 року. За результатами цих заходів порушникам донараховано 600 тисяч гривень, 500 тисяч з яких вже сплачені до бюджету.

Щодо загальних результатів контрольно-перевірочної роботи, то з початку року спеціалісти підрозділів аудиту Головного управління ДФС у Запорізькій області провели 144 документальні перевірки, з яких 31 планова та 113 – позапланові. Внаслідок перевірочної роботи до бюджетів усіх рівнів додатково донараховано 22,6 мільйона гривень узгоджених податкових зобов’язань. Із донарахованих сум до бюджету мобілізовано 15,4 мільйона гривень.

За підсумками роботи січня-березня поточного року за актами перевірок до державного бюджету України перераховано майже 22 мільйони гривень, що майже на 3 мільйони або на 15% більше минулорічних надходжень.

За фактом хабарництва затримано двох запорізьких митників

5 квітня 2016р. співробітники військової прокуратури Київського гарнізону та ГУБК СБ України провели спецоперацію, в результаті якої затримали співробітників Запорізької митниці ДФС, які вимагали та отримали незаконну грошову винагороду у сумі 174 тис. грн. від директора одного з підприємств Запорізької області за невтручання в його господарську діяльність.

Затриманих митників направлено до м. Києва в ізолятор тимчасового утримання.

Наразі тривають слідчі дії. За фактом отримання хабара передбачено термін позбавлення волі від 10 до 12 років.

Нагадуємо, про факти корупційних чи протиправних дій з боку співробітників територіальних органів Державної фіскальної служби у Запорізькій області, необхідно повідомляти в управління власної безпеки Головного управління ДФС у Запорізькій області за номером: (061) 213-54-58.

Керівникам сільських та селищних рад розповіли про зміни в оподаткуванні

Фахівці Головного управління ДФС у Запорізькій області провели у Запорізькому центрі перепідготовки і підвищення кваліфікації працівників органів державної влади семінар для голів селищних та сільських рад Запорізької області. Основною темою заходу стали зміни в оподаткуванні та роз’яснення положень Податкового кодексу України.

Оскільки на семінарі більшість присутніх були керівники територій регіону, то основну увагу приділено саме тим податкам, які надходять до бюджетів громад. Зокрема, голови рад цікавились особливостями справляння ресурсних платежів, плати за землю, місцевих податків і зборів, зокрема, транспортного податку, податку на нерухомість.

Також у форматі діалогу присутні отримали відповіді щодо аспектів декларування доходів громадян, отриманих від продажу власної сільськогосподарської продукції, оподаткування та звітності неприбуткових організацій. Окремо йшлося про особливості нарахування та сплати у 2016 році єдиного соціального внеску, військового збору та легалізацію доходів громадян.

Олексій Кавилін: "Новий рекорд у сплаті за землю – запорізькі підприємства спрямували 195 мільйонів гривень"

За І квартал 2016 року до місцевих бюджетів Запоріжжя та області надійшло 195 мільйонів гривень плати за землю з юридичних осіб (без показників Спеціалізованої ДПІ з обслуговування великих платників у м. Запоріжжя). Як повідомив начальник Головного управління ДФС у Запорізькій області Олексій Кавилін, порівняно з минулорічними надходженнями сплата зросла більш ніж на 59 мільйонів гривень.

Серед причин збільшення нарахувань – прийняття органами місцевого самоврядування нових ставок земельного податку та підвищення розмірів орендної плати, а також застосування коефіцієнтів індексації нормативної грошової оцінки землі, які у 2016 році становлять 1,433 та 1,2. Також на зростання сплати вплинуло введення нової грошової оцінки деяких населених пунктів, у тому числі по Запоріжжю, реєстрація нових платників, укладання додаткових договорів до діючих договорів оренди тощо.

– Лідери із плати за землю – підприємства м. Запоріжжя, які забезпечили понад 86 мільйонів гривень або 45 відсотків від загальної суми. Значні надходження у м. Енергодар – щонайменше 24 мільйони гривень, м. Бердянськ – понад 14 мільйонів гривень, на Мелітопольщині платники спрямували 12 мільйонів гривень, – зазначив Олексій Кавилін.

Він також додав, що нині у м. Запоріжжя та регіоні налічується близько 9,4 тисяч землекористувачів. Згідно із поданими ними деклараціями сума нарахувань плати за землю складає понад 800 мільйонів гривень на рік, а це майже вполовину більше, ніж у 2015 році.

Аби не втратити надходження до місцевих бюджетів, фіскальна служба проводить відповідну роботу за декількома напрямами. По-перше, це залучення до оподаткування нових платників. Так, лише з початку року завдяки інформаційному обміну із органами виконавчої влади виявлено та зареєстровано 23 суб'єкти господарювання, у володінні яких знаходиться понад 96 гектарів земельних ділянок. У результаті скарбниці громад поповняться щонайменше 1 мільйоном гривень.

По-друге, за рахунок приведення сум орендної плати у договорах оренди до законодавчо встановленої норми, у тому числі, за рішеннями суду, на сьогодні по 193 угодах додаткові надходження склали 9,2 мільйона гривень.

Ще один напрям – робота із божниками. Позиція фіскальної служби однозначна – якщо платник користується землею, але не сплачує за неї та накопичує податковий борг, такі земельні ділянки перерозподіляються між платоспроможними підприємствами. З цією метою територіальні підрозділи Головного управління ДФС у Запорізькій області звертаються до місцевих рад відповідного рівня. Цього року вже направлено 17 звернень по 108 підприємствах. На даний момент у двох боржників вилучено 5 гектарів землі, при цьому одну земельну ділянку передано платоспроможному платнику.

Запорізькі митники попереджують про порушення прав інтелектуальної власності

Співробітники Запорізької митниці ДФС постійно проводять аналіз результатів оформлення товарів на предмет недопущення незаконного митного оформлення товарів, що внесені до митного реєстру об’єктів права інтелектуальної власності.

Під пильною увагою митників знаходяться товари, які потенційно можуть містити об’єкти інтелектуальних прав. На Запоріжжі найчастіше це запасні частини для сільськогосподарської техніки та авіадвигунів, автозапчастини, горілчані вироби, електродвигуни асинхронні, з'єднувачі та контактні елементи для проводів і кабелів, електропроводи, полімерні матеріали, пластмаси, рукавички тощо. З початку року такі товари були оформлені без порушення прав інтелектуальної власності.

Аби на територію України та Запорізької області, зокрема, не потрапив контрафакт, фахівці митниці щоденно перевіряють бази даних митних декларацій, які знаходяться в роботі, та оформлених за попередній період. Це дозволяє робити програмно-інформаційний комплекс "Інспектор 2006".

З початку року до митного реєстру об’єктів права інтелектуальної власності включено 56 нових об’єктів.

Всього за січень-березень 2016 року призупинено 45 митних оформлень товарів. Після отримання листів від осіб, уповноважених представляти інтереси власників прав на знаки для товарів і послуг, митне оформлення зазначених товарів було завершено.

На Запоріжжі оформлено понад 11 тис. електронних митних декларацій

За підсумками роботи у І кварталі 2016 року Запорізькою митницею ДФС оформлено 11 617 митних декларацій, з них 99,8% – в електронному вигляді. Кількість електронного оформлення впевнено наближається до стовідсоткового показника, адже у І кварталі 2015 року митні декларації в електронному вигляді складали 99,5% від усього обсягу, а за аналогічний період 2014 року – 98%.

Серед загальної кількості декларацій більшість складають експортні – 7,4 тисячі. Імпортних декларацій в електронному вигляді оформлено понад 4,2 тисячі, транзитних – усього 10 екземплярів.

Спеціалісти Запорізької митниці ДФС зазначають, що митна декларація та інші документи, оформлені на паперовому носії та у вигляді електронних документів, мають однакову юридичну силу. Разом із тим електронне декларування сприяє прискоренню митного оформлення товарів: середній час митного оформлення однієї митної декларації нині складає 1 годину 21 хвилину.

Слід нагадати, що сертифікат електронного цифрового підпису та електронний ключ, які необхідні для подачі митних документів онлайн, можна отримати в Акредитованому центрі сертифікації ключів ДФС безкоштовно.

У Запорізькій області вилучено фальсифікований алкоголь, сировину та обладнання для його виробництва вартістю 601 тис. грн.

Працівниками податкової міліції Запорізької області в ході проведення операцій "Акциз-2016" і "Рубіж-2016" та розслідування кримінального провадження за ст.204 КК України на підставі ухвали суду проведено обшуки в складських приміщеннях, гаражному кооперативі та в автомобілі фігуранта справи.

Під час обшуків виявлено підпільний цех з виготовлення фальсифікованих алкогольних напоїв.

За результатами проведених заходів з незаконного обігу вилучено 960 літрів горілчаної продукції, 2,5 тис. літрів спирту, 258 літрів лікеро-горілчаних виробів іноземного виробництва без марок акцизного податку України та обладнання для виготовлення фальсифікату загальною орієнтовною вартістю 601 тис. грн.

Триває слідство.

На Запоріжжі ринок неофіційної праці "втратив" понад тисячу працівників

За січень-березень поточного року фахівці фіскальної служби Запорізької області виявили понад 1,1 тисячі працівників-отримувачів "конвертної" зарплати. Про це повідомила під час інтерв'ю перший заступник начальника Головного управління ДФС у Запорізькій області Олена Фоменко.

Громадяни, які працювали без належного оформлення, наразі офіційно працевлаштовані та отримали понад 1,3 мільйона гривень легальної зарплати. До бюджетів додатково сплачено 200 тисяч гривень податку на доходи фізичних осіб та 260 тисяч гривень єдиного соціального внеску.

У ході детінізації ринку праці фіскальна служба регіону ретельно відслідковує дотримання роботодавцями вимог податкового законодавства.

На сьогодні порушникам вже донараховано 4,2 мільйона гривень податку на доходи фізичних осіб, враховуючи штрафні санкцій, та 1,2 мільйона гривень єдиного соціального внеску. З цієї суми до бюджетів вже надійшов 1 мільйон 105 тисяч гривень.

Олена Фоменко підкреслила, що в нашій державі створюються умови для детінізації доходів найманих працівників. Знижені ставки ЄСВ – з 36,2% до 22%. Працівники не сплачують єдиний соцвнесок із зарплати та інших доходів, як це було раніше у розмірі 3,6%. Крім того, збільшено максимальний розмір бази нарахування єдиного внеску. Тепер вона дорівнює 25 розмірам прожиткового мінімуму для працездатних осіб, тобто 34450 гривень.

– Водночас за неоформлення найманої праці нині значно підвищено відповідальність. Хочу закликати всіх роботодавців бути соціально відповідальними, не ховати у тінь доходи працівників, а отже, і їхній соціальний захист. Фіскальна служба завжди на боці законності і готова вживати усіх заходів згідно із законом, аби кожен працюючий громадян мав офіційну працю та зарплату, – наголосила Олена Фоменко.

Нагадуємо, що за ненарахування або несплату податку на доходи фізосіб накладається штраф у розмірі 25 відсотків від несплаченої суми податку. Якщо це робиться повторно – штраф вже 50 відсотків несплаченого податку. Втретє та більше – 75 відсотків.

За порушення умов, порядку нарахування і сплати єдиного соціального внеску також застосовуються штрафні санкції. Так, за донарахування фіскальною службою своєчасно не нарахованого єдиного внеску на платника накладаються штрафні санкції у розмірі 10% від суми недоплати за кожний податковий період, у який виявлені порушення, але не більш як 50 відсотків суми донарахованого єдиного внеску.

Якщо порушник вчасно не сплатив свої зобов’язання, на несплачену суму нараховується пеня.

Передбачена відповідальність й за неподання звітності формою 1-ДФ. Згідно ст. 119 ПК України, неподання, подання з порушенням встановлених строків або не у повному обсязі, з недостовірними відомостями або з помилками податкової звітності про суми доходів, нарахованих (сплачених) на користь платника податків, суми утриманого з них податку, а також суми отриманої оплати від фізичних осіб за товари (роботи, послуги), якщо такі недостовірні відомості або помилки призвели до зменшення та/або збільшення податкових зобов'язань платника податку та/або до зміни платника податку – тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі 510 гривень.

«ВІСНИК» ЗАПРОШУЄ НА СЕМІНАР «ДЕТАЛЬНО ПРО ПОДАТКОВІ НОВАЦІЇ – 2016»

Захід відбудеться в м. Одесі 21 – 24.04.2016 р.

Інформацію про проведення семінару розміщено на сайті офіційного друкованого видання Державної фіскальної служби України – журналі "Вісник": http://www.visnuk.com.ua/ru/seminars/id/5.

Прес-служба ДФС повідомляє

До уваги платників!

У зв`язку з модернізацією електронних сервісів на веб-порталі ДФС відтепер інформацією з реєстрів ДФС, які є загальнодоступними, можна скористатись у режимі реального часу.

Електронні сервіси «Дані про взяття на облік платників», «Дані реєстру платників ПДВ», «Реєстр платників єдиного податку», «Реєстр страхувальників», «Інформація про РРО» та «Інформація про книги ОРО», «Дані реєстру платників акцизного податку з реалізації пального», «Реєстр осіб, які здійснюють операції з товарами» розміщенні у режимі «Інформація з реєстрів» відкритої частини електронного сервісу «Електронний кабінет платника» (оновлена версія), а також у вкладці «Інформація з реєстрів» в меню електронних сервісів на головній сторінці веб-порталу ДФС. 

У ДФС вивчали досвід роботи правоохоронних підрозділів митних служб країн-членів ЄС

Практика виявлення митних правопорушень та притягнення винних осіб до відповідальності стали основними темами робочої зустрічі Голови ДФС Романа Насірова та представників Групи підтримки України Європейської Комісії, яка відбулася 13 квітня 2016 року в ДФС

Нинішня зустріч стала продовженням низки заходів, які ДФС та представники Єврокомісії проводять у рамках реалізації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС та ініціативи ДФС стосовно підвищення рівня професійної компетентності для працівників підрозділів та територіальних органів ДФС, на яких покладено завдання з боротьби з митними правопорушеннями.

«Ми зацікавлені у вивченні досвіду підрозділів митних служб країн-членів ЄС у напрямі виявлення порушень під час переміщення товарів. На сьогодні ми працюємо над удосконаленням міжнародного співробітництва для отримання доказової бази митних правопорушень, аналізуємо міжнародне законодавство, яке стосується митного напряму, для можливої імплементації відповідних правових норм ЄС в українське законодавство», – зазначив Роман Насіров.

До того ж, за його словами, сьогодні проводиться інституційна реформа фіскальної служби, у рамках якої реформуються і митниці ДФС. Для ефективного проведення цього процесу ДФС активно залучає іноземних партнерів, реалізує кілька проектів міжнародної допомоги, спрямованих на удосконалення інфраструктури митних постів та спрощення митних процедур.

У рамках співпраці ДФС та Єврокомісії було розроблено проект Дорожньої карти, в якій визначено низку заходів, зокрема, щодо ознайомлення з досвідом діяльності митних адміністрацій країн-членів ЄС та приведення митного законодавства України до норм ЄС в частині визначення митної вартості, керування митними ризиками, спрощення митних формальностей, боротьби з митними правопорушеннями тощо.

Одним із таких напрямів є проведення тренінгів для митників ДФС за участі представників Європейської Комісії та експертів митних органів країн ЄС. Учасники семінару вивчатимуть досвід роботи правоохоронних підрозділів митних служб країн-членів ЄС у сфері виявлення митних правопорушень, проведення перевірок та розслідування порушень митного законодавства та притягнення винних до відповідальності.

Крім того, заплановано проведення ознайомлювального візиту в одну з країн ЄС для вивчення роботи митних підрозділів у сфері організації та реалізації міжнародного обімну інформацією та проведення перевірок законності здійснення зовнішньоекономічних операцій.

Отримані знання під час семінару та ознайомлювального візиту українські митники зможуть перевірити під час практичного тренінгу в «польових умовах».

Всі ці заходи дозволять не лише перейняти досвід інших країн, впровадити його у роботу української митниці, а й за рахунок застосування кращих європейських практик у напрямі протидії митним правопорушенням знизити їх кількість та подолати корупцію.

Відбулося засідання Науково-технічної ради ДФС

У засіданні Науково-технічної ради Державної фіскальної служби України, яке відбулось 8 квітня, взяли участь Голова ДФС Роман Насіров, його перший заступник Сергій Білан, керівники Університету ДФС, Науково-дослідного інституту фіскальної політики, а також структурних підрозділів ДФС.

Одним із ключових питань, яке обговорювалось під час засідання, стало реформування вищого навчального закладу ДФС, який поєднав у собі освітні та наукові установи: Національний університет державної податкової служби України, Державний науково-дослідний інститут митної справи, Науково-дослідний інститут фінансового права.

Зокрема, учасники засідання звернули увагу на існуючі недоліки у діяльності наукових установ, та обговорили подальші напрями діяльності новоствореного на базі Університету ДФС Науково-дослідного інституту фіскальної політики.

Голова ДФС Роман Насіров наголосив на тому, що сьогодні наука повинна допомагати у роботі ДФС, а наукові роботи мають бути актуальними та погодженими з Міністерством фінансів України.

Також, за словами Першого заступника Голови ДФС Сергія Білана, керівники структурних підрозділів відкриті до співпраці з Університетом ДФС для того, щоб отримати висококваліфікованих фахівців, які б після навчання відразу могли інтегруватися у роботу податкової міліції.

На засіданні Науково-технічної ради розглядалися результати проведених у 2015 році науково-дослідних робіт, рекомендації щодо їх практичної реалізації в діяльності ДФС, а також обговорювалися напрями наукових досліджень у 2016 році.

Одним з доручень, визначених у рішенні засідання, стало здійснення перегляду тематики наукових досліджень ДФС у 2016 році за участю структурних підрозділів – замовників науково-дослідних робіт та профільних департаментів Міністерства фінансів України.

Наступне засідання Науково-технічної ради ДФС планується провести в травні-червні 2016 року, під час якого буде розглядатися орієнтовна тематика наукових досліджень на 2017 рік.

У Києві виявлено типографію, яка друкувала підроблені акцизні марки та іншу контрафактну поліграфічну продукцію. Вилучено ТМЦ на 70 млн. грн.

Співробітниками податкової міліції столичного Центрального офісу в ході розслідування кримінальних проваджень, зареєстрованих за ст.204 КК України, стосовно посадових осіб комерційних підприємств, які здійснювали діяльність у сфері поліграфії, проведено обшук у приміщенні типографії.

Встановлено, що зазначені підприємства виробляли підроблені марки акцизного податку, а також контрафактну поліграфічну продукцію для пакування фальсифікованих тютюнових виробів та алкогольних напоїв під виглядом продукції відомих світових брендів.

За результатами обшуку вилучено та приєднано до матеріалів провадження в якості речових доказів контрафактну поліграфічну продукцію для пакування контрафактних сигарет відомих світових марок, кліше для друкування підроблених марок акцизного податку і поліграфічне обладнання, загальною орієнтовною вартістю 70 млн. грн.

Проводяться оперативно-слідчі дії.

За 2015 рік 1232 громадянина задекларували доходи понад 1 млн. грн.

За оперативними даними ДФС (станом на 01.04.2016) у 2015 році 1232 громадянина отримали доходи у сумі, що перевищує 1 млн. грн. Загальна сума задекларованого ними доходу становить 6,0 млрд. грн.

Сума податку на доходи фізичних осіб, яку «мільйонери» самостійно визначили до сплати до бюджету, – 129,7 млн. грн., військового збору – 13,3 млн. грн.

Загалом громадянами подано майже 217 тис. декларацій про майновий стан і доходи. Найактивніше декларували свої статки жителі Миколаївської, Запорізької, Полтавської, Дніпропетровської та Харківської областей.

Загальна сума задекларованого громадянами доходу становить 15  млрд. грн. Це на 1,3 млрд. грн., або на 9% більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Сума податку на доходи фізичних осіб, визначених громадянами до сплати самостійно у 2016 році, становить 424,2 млн. грн. Порівняно з аналогічним періодом минулого року вона збільшилась на 134,3 млн. грн., або на 46%. Найбільші суми до сплати задекларовано у м. Києві, Харківській та Дніпропетровській областях.

Також, за даними декларацій, громадянами задекларовано до сплати 75,0 млн. грн. військового збору.

З початку деклараційної кампанії майже 48 тис. осіб скористалися правом на отримання податкової знижки. Задекларована сума податку на доходи фізичних осіб, яка підлягає поверненню – 68,0 млн. грн., що на 3,9 млн. грн. менше, ніж за аналогічний період минулого року.

Посадовці комерційного підприємства сплатили 3,1 млн. грн. заборгованого ЄСВ після відкриття кримінального провадження

Співробітниками податкової міліції Дніпропетровської області розслідується кримінальне провадження, зареєстроване за ч.3 ст.2121 КК України, за фактом порушення чинного законодавства посадовими особами одного з комерційних підприємств Дніпропетровської області.

З’ясувалося, що посадовці в 2015 році не сплатили єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у сумі 3,1 млн. гривень.

Вжитими заходами, спрямованими на відшкодування завданих державі збитків, 3,1 млн. гривень сплачено в повному обсязі.

Регіональне профілювання ризиків спростить митні формальності для бізнесу

Розвиток системи управління ризиками, яка використовується митницями для визначення форм та обсягів митного контролю, є одним із важливих напрямів роботи Державної фіскальної служби України.

Постійно вдосконалюється інструментарій для аналізу та оцінки ризиків, у т.ч. числі автоматизованої системи аналізу та управління ризиками (АСАУР), запроваджуються нові підходи та ІТ-рішення до управління ризиками.

Для посилення потенціалу митниць щодо аналізу та оцінки ризиків ДФС провела відео-тренінг для посадових осіб митниць з питань застосування спеціального модуля «Конструктор профілів ризику» автоматизованої системи митного оформлення «Інспектор».

Модуль «Конструктор профілів ризику» АСМО «Інспектор» ­– це програмне забезпечення, яке дозволить митницям профілювати притаманні їх регіонам ризики та автоматизувати процес їх виявлення з використанням Автоматизованої системи аналізу та управління ризиками.

Як запевняють фахівці ДФС, ця новація була створена для надання можливості митницям реалізовувати власні напрацювання щодо аналізу та оцінки ризиків з урахуванням специфіки кожного регіону.

У подальшому планується створення в регіонах таргетинг-центрів, аналоги яких сьогодні успішно функціонують у країнах-членах ЄС, США, Канаді тощо. Таргетинг-центри стануть центрами прийняття управлінських рішень для концентрації митного контролю на найбільш ризикових операціях.

Впровадження комплексного підходу щодо залучення митниць до управління ризиками дозволить значно спростити митні формальності для бізнесу та одночасно забезпечити належний рівень митного контролю.

Урядом затверджено реформу Офісу великих платників податків

Міжрегіональне головне управління ДФС – Центральний офіс з обслуговування великих платників податків перейменують в Офіс великих платників податків ДФС. Відповідні зміни передбачені постановою Кабінету Міністрів України від 30 березня 2016 року № 247.

Відтепер СДПІ у містах Дніпропетровську, Донецьку, Запоріжжі, Луганську, Львові, Одесі та Харкові приєднуються до Офісу великих платників податків ДФС, утворюючи єдину юридичну особу, що дозволить:

  • створити єдиний центр прийняття управлінських рішень та контролю;
  • обирати кожному платнику зручне місце обслуговування протягом року; 
  • отримувати адміністративні послуги великими платниками в кожному територіальному підрозділі ОВПП;
  • скоротити процедури адміністративного оскарження (перехід з 2-рівневої до 1-рівневої );
  • оптимізувати організаційну структуру ОВПП з відповідним скороченням штатної чисельності та як наслідок посилення фінансової мотивації працівників.

У рамках реформи за кожною компанією буде закріплено податкового консультанта - координатора, який матиме можливість оперативного вирішення питань, пов’язаних з оподаткуванням.

Нагадаємо, що Концепцію реформування Центрального офісу з обслуговування великих платників в ДФС було представлено у листопаді минулого року.

У Вінницькій області припинено діяльність «конверт-центру» з обігом понад 45,5 млн. грн.

Співробітниками податкової міліції Вінницької області в рамках здійснення заходів за кримінальним провадженням за ст.191 КК України спільно з працівниками СБУ та Національною поліцією припинено діяльність «конвертаційного центру».

Орієнтовний обіг проконвертованих через розрахункові рахунки коштів протягом 2015-2016 років склав понад 45,5 млн. грн. Втрати бюджету складають 7,6 млн. грн.

На підставі ухвал суду проведено 4 обшуки за місцями проживання та в автомобілях учасників «конвертаційного центру», де виявлено і вилучено 60 тис. грн. готівкою, 23 печатки підприємств, комп’ютерну техніку, засоби зв’язку, магнітні носії інформації та документацію, які свідчать про незаконну діяльність.

Крім того на розрахункових рахунках фіктивних суб`єктів господарської діяльності заблоковано кошти у сумі 200 тис. грн.

Тривають слідчі дії.

Митниці ДФС скоротили середній час на митне оформлення товарів

Державна фіскальна служба активно працює над спрощенням митних процедур та скороченням часу, який суб’єкти зовнішньоекономічної діяльності витрачають на оформлення товарів. Про це повідомив Голова ДФС Роман Насіров під час прес-конференції 5 квітня.

За його словами, 96% митних декларацій оформлюються в електронному вигляді, тому митники мають можливість оформлювати товари за час, який значно менше від визначеного Митним кодексом – 4 год.

Так, середній час, який витрачається на оформлення товарів у режимі експорту, становить 1 год. 09 хв. При цьому найкращий час у Донецької митниці – 28-30 хв., Енергетичної – 39-40 хв. та Кіровоградської – 42-59 хв.

У режимі імпорту оформлення здійснюється за 2 год. 30 хв. Найшвидше його проводять на Рівненській митниці – 59 хв. - 1 год. 4 хв., Чернівецькій – 49-57 хв., Закарпатській – 1 год. 07 хв.-1 год.20 хв., Сумській – 1 год. 19 хв.

При транзиті товар оформлюється за 22 хв. Найкращі результати у Харківської митниці – 10 хв., Рівненської – 12-13 хв., Чернігівської – 12-13 хв., Вінницької – 16-17 хв.

При цьому декларації, які не потребують додаткових видів контролю, оформлюються від 15 хв. по всіх митницях України, а попередні декларації – взагалі в автоматичному режимі.

Податковою міліцією під час обшуку вилучено 500 тис. штук підроблених акцизних марок

Працівниками податкової міліції Львівської області в ході проведення операції «Акциз-2016» та розслідування кримінального провадження за ст.199 і ст.204 КК України на підставі ухвали суду проведено обшуки в складських приміщеннях, за місцем проживання і в автомобілях фігурантів провадження.

У ході проведених заходів з незаконного обігу вилучено: готівкові кошти в сумі 46 тис. грн., 23 тис. доларів США, марки акцизного податку з ознаками підробки в кількості 500 тис. штук, етикетки для обклеювання алкогольних напоїв відомих торгових марок, кліше для виготовлення етикеток, ноутбук, мобільні телефони, автомобіль «VOLVO» загальною орієнтовною вартістю 8,8 млн. грн.

Тривають слідчі дії.

Надходження митних платежів у березні зросли більш ніж на третину

У березні поточного року митницями ДФС мобілізовано до бюджету 20,8 млрд. грн. Порівняно з відповідним періодом минулого року надходження зросли на 35,2%. Про це заявив Голова ДФС Роман Насіров під час прес-конференції 5 квітня.

За його словами, зростання митних платежів відбулося навіть з урахуванням відміни додаткового імпортного збору, який існував у минулому році.

«З вересня минулого року ми мали щомісячні рекордні збори митних платежів. Однак, якщо у грудні з 20 млрд. грн. митних надходжень – 3 млрд. грн. був додатковий імпортний збір, який вже відмінено, то вже у березні цього року ми маємо 20,8 млрд. грн. Тобто ми перекрили ті 3 млрд. грн.. і зібрали все ж таки більше. Це і є тим великим ефектом від боротьби з контрабандою, порушеннями митних правил, заниженням митної вартості», – підкреслив Роман Насіров.

Загалом у першому кварталі 2016 року ДФС по митному напрямі зібрано до бюджету 50,8 млрд. грн.., що на 3,5 млрд. грн.. більше від запланованого.

За рахунок такого перевиконання додаткові кошти на розвиток інфраструктури отримали регіони, які беруть участь в експерименті, за яким 50 відс. від суми перевиконання митних платежів спрямовуються до спеціальних фондів учасників експерименту. Нагадаємо, що участь в експерименті з вересня 2015 року беруть митниці Одеської, Волинської, Львівської та Чернівецької областей, а з  2016 року до них приєдналася і Київська міська митниця.

З минулого року всі митниці – учасниці експерименту, окрім Одеської, стабільно перевиконували планові показники, що дозволило спрямувати значну суму коштів на ремонт та реконструкцію доріг у цих регіонах. На жаль, Одеською митницею індикативи перевиконано лише у січні та лютому 2016 року, а тому результати експерименту у цьому регіоні найнижчі.

Загалом, у березні на розвиток інфраструктури зазначених регіонів буде спрямовано 198,6 млн. гривень.

«За 4 місяці минулого року на розбудову інфраструктури регіонів, які беруть участь в експерименті,  направлено  550 млн. грн., а вже за 3 місяці цього року – це вже більше 606 млн. грн.. Сподіваюся, що якщо рухатимемося такими темпами і надалі, то ми будемо їздити по відмінних дорогах», – зазначив Роман Насіров. 

Представники посольств країн G7 відзначили позитивні тенденції у роботі ДФС

Результати роботи Державної фіскальної служби у І кварталі поточного року та стан реформування відомства обговорювалися під час зустрічі Голови ДФС Романа Насірова з представниками посольств країн G7.

Роман Насіров, зокрема, поінформував присутніх про стабільне перевиконання ДФС завдань із забезпечення надходжень до бюджетів всіх рівнів.

Так, за перший квартал зібрано 140,7 млрд. грн., що на 35,3 млрд. грн. більше суми збору І-го кварталу 2015 року.

Голова ДФС відзначив високі обсяги надходжень з ПДВ, яких вдалося досягти завдяки заходам з детінізації цього податку, а також впровадження прозорих механізмів з його повернення підприємствам. Так, середньомісячний збір ПДВ з вироблених товарів у І кварталі склав 11,9 млрд. грн. при середньомісячних надходженнях у 2015 році 8,9 млрд. грн. На рахунки платників (станом на 01.04.2016) грошовими коштами відшкодовано 22,2 млрд. грн. ПДВ, що майже вдвічі більше відповідного періоду минулого року.

Зросли на понад 43% й надходження до місцевих бюджетів. У першому кварталі 2016 року вони становили 30,2 млрд. гривень.

«Ефективна робота механізмів децентралізації, завдяки яким місцеві бюджети отримують значні додаткові кошти для розвитку регіону, також стимулюватиме й органи місцевого самоврядування та громади до протидії тінізації бізнесу та підтримки сумлінних платників податків в їх регіонах», - зазначив Роман Насіров.

До того ж, значні кошти на розвиток інфраструктури отримали регіони, які беруть участь в експерименті, за яким 50% від суми перевиконання митних платежів спрямовуються до спеціальних фондів учасників експерименту.  Так, з початку року на розвиток інфраструктури спрямовано понад 606 млн. гривень.

Учасники зустрічі також обговорили питання розвитку IT технологій та запровадження нових електронних сервісів для обслуговування платників податків, питання залучення іноземних партнерів до реформування митниць у рамках міжнародних проектів.

Представники посольств G7, зокрема, відзначили відкритість у роботі ДФС та ведення конструктивного діалогу з бізнесом, що у свою чергу є позитивом для іноземних інвесторів.

Роман Насіров: Головним завданням ДФС є безкомпромісна боротьба з тіньовою економікою

Пріоритетом у роботі фіскальної служби на сьогодні є боротьба з тіньовою економікою, зокрема, ліквідація незаконної діяльності конвертаційних центрів, податкових ям та інших схем, які призводять до значних втрат коштів з державного бюджету. Про це заявив Голова ДФС Роман Насіров під час прес-конференції у Кабінеті Міністрів України, в якій також взяв участь Перший заступник Голови ДФС Сергій Білан.

За його словами, зусилля працівників ДФС спрямовані на викриття резонансних кримінальних правопорушень. За рахунок цього  лише протягом першого кварталу поточного року припинено діяльність 30 центрів конвертації коштів, до складу яких входило 309 транзитно-конвертаційних підприємств.

«Зараз ми точно можемо сказати, що припинили діяльність системних конвертаційних центрів, системних майданчиків, які існували раніше. З початку року кожні три дні ми викривали конвертаційний центр, а це 30-50, а іноді і більше фіктивних підприємств, якими користувалися злочинці. Вкотре хочу наголосити, що ми і надалі вживатимемо заходів, аби користуватись послугами транзитно-конвертаційних груп було невигідно і небезпечно», – наголосив Роман Насіров.

На постійному контролі оперативників ДФС і протидія махінаціям з податку на додану вартість. Так, з початку року розпочато 54 кримінальних провадження за фактами незаконно заявлених до відшкодування коштів майже на 415 млн. грн., а  також незаконно відшкодованих з бюджету понад 16 млн. грн. ПДВ.

Неможливість проведення таких протиправних махінацій дозволили забезпечувати високі обсяги надходжень ПДВ до бюджету, які стабільно зростають з травня минулого року. Лише у березні цього року до бюджету надійшло майже 29 млрд. грн. цього податку.

Відзначив Роман Насіров і ефективну протидію маніпуляціям на ринку пального, яка здійснюється за рахунок функціонування Системи електронного адміністрування реалізації пального, Єдиного реєстру акцизних накладних та Реєстру платників акцизного податку з реалізації пального. За його словами, через 2-3 місяці роботи системи вже будуть відчутні суттєві результати від її впровадження.

Загалом, за перший квартал 2016 року оперативниками ДФС з незаконного обігу було вилучено підакцизних товарів на загальну суму 216 млн. гривень, припинено діяльність 46 незаконних виробництв лікеро-горілчаних виробів.

Крім того, у першому кварталі цього року за результатами роботи підрозділів податкової міліції державному бюджету відшкодовано збитків на загальну суму 278 млн. грн., 137 млн. грн. – стягнуто з вигодонабувачів конвертаційних центрів, накладено арешт на майно у кримінальних провадженнях на 980 млн. грн.

Як зазначив Перший заступник Голови ДФС Сергій Білан, в основу діяльності податкової міліції покладено перш за все економічний ефект, тобто стягнення завданих державі збитків, а не кількість засуджених.

«Робота податкової міліції змінена, змінені підходи і концепція роботи. Сьогодні – це не силові методи, а аналітика, інтелектуальні підходи, використання електронних баз, електронної аналітики та порівняльного аналізу», – наголосив Сергій Білан.

Наразі особливу увагу підрозділів податкової міліції сконцентровано на роботі з інтелектуальними податковими злочинами, махінаціях у сфері будівництва та протидії конвертцентрам та транзитно-конвертаційним групам.

Відбулось перше засідання керівного комітету проекту TWINNING

Перші результати реалізації проекту TWINNING, який стартував у ДФС з початку поточного року, обговорювалися сьогодні, 6 квітня, на засіданні керівного комітету за участі Голови ДФС Романа Насірова, керівника проекту Райнеля Бойселя та представників країн-партнерів - Німеччини, Польщі, Литви.

«Ефективна співпраця фахівців ДФС та міжнародних експертів у рамках проекту щодо імплементації успішного світового досвіду та практик дуже важлива для реформ у митній сфері, які ми прагнемо якнайшвидше втілити в нашій країні. Сподіваюсь, що вже найближчим часом громадяни та представники бізнесу зможуть самі оцінити ті позитивні зміни в роботі митниць, які ми впроваджуємо за допомогою наших міжнародних партнерів», - зазначив Роман Насіров.

Учасники зустрічі розглянули результати виконання у І кварталі кожного з трьох компонентів, передбачених проектом TWINNING «Підтримка державної фіскальної служби України у розвитку елементів інтегрованого управління кордонами у митній сфері».

Так, було проведено низку семінарів та тренінгів для представників ДФС за митним напрямом, зокрема, щодо запровадження інституту уповноваженого економічного оператора, спрощення митних процедур, застосування міжнародних  практик на митницях України тощо.

Вже досягнуто домовленість щодо проведення низки заходів з питань захисту даних за участі експертів Федерального Міністерства фінансів Німеччини.

У напрямі розвитку системи боротьби з корупцією ДФС розроблено та передано експертам проекти текстів нормативно-правових актів з питань протидії корупції та організації роботи з персоналом у ДФС, проводяться регулярні консультації щодо практик у сфері боротьби з корупцією.

Учасники зустрічі також визначили основні аспекти співпраці у ІІ кварталі, результати якої планується розглянути у липні поточного року.

Нагадаємо, що контракт, який започаткував програму TWINNING за участі України з однієї сторони та консорціуму європейських партнерів у складі Німеччини, Польщі та Литви з іншої ДФС було підписано у грудні 2015 року. Проект розпочався у січні 2016 року та триватиме два роки. На його реалізацію Європейський союз виділяє 1,85 млн. євро.
Новости Бердянска
сегодня, 12 февраля, вторник

Все новости Бердянска

Ближайшие события
Смертельный лабиринт
Смертельный лабиринт

 07 - 13 Февраля

 13:15, 19:30

 Кинотеатр «Космос» (п-т Азовский, 35/2)

80 UAH

Крути 1918
Крути 1918

 07 - 13 Февраля

 15:10, 21:30

 Кинотеатр «Космос» (п-т Азовский, 35/2)

80 UAH

Семья по-быстрому
Семья по-быстрому

 07 - 13 Февраля

 11:00, 16:50

 Кинотеатр «Космос» (п-т Азовский, 35/2)

80 UAH

LEGO фильм 2
LEGO фильм 2

 07 - 13 Февраля

 10:35, 12:40, 14:45

 Кинотеатр «Космос» (п-т Азовский, 35/2)

70 UAH

Подробная афиша