Информация от Налоговой инспекции Бердянска

12.02.2013 · 12:22 · Просмотров - 1424

Подборка материалов из Бердянской ОГНИ за неделю по 12 февраля.

Отримайте свій власний електронний підпис!

В Бердянську працює Пункт реєстрації користувачів Управління центру сертифікації ключів інформаційно-довідкового департаменту ДПС.

Послуга електронного цифрового підпису надається безкоштовно як фізичним, так і юридичним особам. Обслуговує цей Пункт суб’єктів господарювання Бердянська та Бердянського району, а також Приморська, Приморського району та інших найближчих населених пунктів.

Пункт реєстрації знаходиться за адресою: м. Бердянськ, пр. Праці, буд. 20, каб. 219.  Тел. 3-86-63. Перелік документів, форми заяв, зразки заповнення заяв можна отримати на сайті  www.rada.berdyansk.net,  розділ Бізнес/Податкова служба/Електронний цифровий підпис. 

Семінар для платників податків!

15 лютого 2013 року у м. Дніпропетровськ відбудеться семінар для платників податків на тему: «Застосування норм Податкового кодексу при сплаті податку на прибуток» за участі фахівців Державної податкової служби України .

Довідки за тел. 3-54-28.

Не відкладайте сплату податків на останній день!

Бердянська ОДПІ нагадує, 

- 19 лютого 2013 року – останній термін сплати податків та зборів за IV квартал (рік) 2012 року.

- 20 лютого 2013 року  - останній день сплати авансових внесків з податку на прибуток підприємств за лютий 2013 р.  

Платникам земельного податку та орендної плати за землю! 

Бердянська ОДПІ нагадує, 20 лютого 2013 року – останній термін надання податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) на 2013 рік.

Платникам фіксованого сільськогосподарського податку! 

Бердянська ОДПІ нагадує, 20 лютого 2013 року – останній термін надання податкової декларації з фіксованого сільськогосподарського податку на 2013 рік.

Податкова міліція повідомляє:

Торгівля алкоголем без ліцензії обійшлася за дорого

Працівниками відділу податкової міліції Бердянської ОДПІ встановлено факт реалізації алкогольних напоїв на розлив без відповідних дозвільних документів в кафе "К", розташованому в нагорній частині м. Бердянська. В ході перевірки вилучено алкогольних напоїв на суму понад 7 тисяч гривень.

Вилучено товарно-матеріальних цінностей на суму 160 тисяч гривень

Співробітниками відділу податкової міліції Бердянської ОДПІ встановлено факт надання послуг з виготовлення та установки пам’ятників з порушенням законодавства. Свою діяльність ФОП С. здійснював без дозвільних документів на даний вид діяльності. В ході перевірки вилучено заготовки для виготовлення пам’ятників, гранітні пліти, обладнання для виготовлення та установки пам’ятників та інші матеріали на загальну суму 160 тисяч гривень.  

Здійснюєте незалежну професійну діяльність – не забудьте до 1 травня подати декларацію про майновий стан і доходи

Фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність, повинні  до 1 травня подати декларацію про майновий стан і доходи за результатами звітного року. Тобто граничним строком подання декларації є 30.04.2013 р. 

Декларація заповнюється на підставі даних книги обліку доходів та витрат (далі – Книга). У Книзі зазначається: 

 • - назва та код виду діяльності згідно КВЕД, за здійснення якого одержано дохід; 
 • - сума одержаного доходу; 
 • - вартість документально підтверджених витрат, пов’язаних з провадженням діяльності; 
 • - сума чистого оподатковуваного доходу.   

Доходи, отримані фізичною особою, яка здійснює незалежну професійну діяльність, відображаються у розділі ІV Декларації. 

Так, у рядку 04 зазначеного розділу вказується сума загального оподатковуваного доходу, отриманого протягом календарного року від провадження діяльності. 

В рядку 05 - сума документально підтверджених витрат. 

В рядку 06 - сума чистого оподатковуваного доходу, тобто різниця між рядками 04 та 05. 

В рядку 07 Розділу ІV Декларації відображається сума податку, що підлягає сплаті до бюджету. 

Порядок заповнення розділів декларації та додатків до неї передбачений Інструкцією щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 07.11.11 № 1395. 

Слід зазначити, що при отриманні доходів виключно від провадження незалежної професійної діяльності додатки до декларації можна не заповнювати. 

Особа, яка здійснює незалежну професійну діяльність, зобов'язана самостійно сплатити суму податкового зобов'язання до 1 серпня 2013 року (пп. 179.7 ст. 179 Податкового Кодексу України). 

Нагадуємо, що з цього року для зручності обслуговування громадян і підприємців на офіційному веб-порталі ДПС України запроваджено новий сервіс «Заповнення декларації про майновий стан і доходи», який дає змогу заповнювати декларацію в електронному вигляді.

Затверджено єдину форму податкової декларації з податку на додану вартість

З 5 лютого 2013 року набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 17.12.2012 № 1342 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 25 листопада 2011 року №1492».

Відповідним наказом затверджено нові форми податкової звітності з податку на додану вартість:

 • - податкової декларації з податку на додану вартість;
 • - уточнюючого розрахунку податкових зобов'язань з податку на додану вартість у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок;
 • - розрахунку податкових зобов'язань, нарахованих отримувачем послуг, не зареєстрованим як платник податку на додану вартість, які постачаються нерезидентами, у тому числі їх постійними представництвами, не зареєстрованими платниками податків, на митній території України.

Користуйтеся податковою накладною в електронній формі

Платник податку зобов'язаний надати покупцю на його вимогу підписану і скріплену печаткою податкову накладну. За вибором покупця податкова накладна може бути складена в паперовому вигляді або в електронній формі. 

Продавець складає податкову накладну у форматі, затвердженому Державною податковою службою, з використанням спеціалізованого програмного забезпечення. 

При складанні електронної накладної необхідно накласти на неї електронний підпис та надіслати її до органу ДПС засобами комунікаційного зв’язку. Така накладна вноситься до Єдиного реєстру податкових накладних відповідно до Порядку, затвердженого Постановою КМУ від 29.12.10 №1246. 

Лише після отримання від ДПС України квитанції про підтвердження реєстрації в ЄРПН податкової накладної, продавець може надіслати її в електронному вигляді покупцю. В той же час покупець також повинен мати відповідне програмне забезпечення для податкових накладних. 

Важливо знати, що при складанні податкової накладної в електронній формі,  складати її в паперовому вигляді не обов'язково. 

Водночас, продавець зобов’язаний зареєструвати податкову накладну в Єдиному реєстрі податкових накладних, якщо: 

 • • сума податку на додану вартість в одній податковій накладній становить понад 10 000 гривень; 
 • • при здійсненні операцій з постачання підакцизних товарів; 
 • • при здійсненні операцій з постачання товарів, ввезених на митну територію України. 

Подання податкової накладної платниками податків регулюються статтею 201 Податкового кодексу України.

Про відсутність податкового боргу повідомлять електронною поштою

Новий податковий сервіс дозволяє платникам податків оперативно отримати довідку про відсутність заборгованості перед бюджетом. Для цього платнику потрібно лише надіслати електронну заяву до податкової. У разі відсутності у заявника податкового боргу автоматично формується електронна довідка та надсилається на його електронну адресу.

За бажанням платника довідка може надсилатися і у паперовому вигляді. Для цього йому потрібно звернутися до податкового органу, в якому він обліковується, з відповідною заявою. В ній необхідно вказати нормативну підставу для видачі довідки. Крім того, довідку про відсутність заборгованості можна отримати і в Центрах обслуговування платників податків. Строк видачі довідки не перевищує 5 робочих днів.

Фахівці Міндоходів електронний спосіб отримання довідок вважають більш перспективним та раціональним, оскільки він не потребує витрачання часу на візит до податкової, спілкування з інспектором тощо.

Форма довідки та заяви на її отримання затверджено відповідним наказом Міністерства фінансів України.

Прес-служба ДПС України

Нормативна грошова оцінка земель у 2013 році

Станом на 01.01.2013 року нормативну грошову оцінку земель за 2012 рік необхідно індексувати на коефіцієнт 1,0. Такий коефіцієнт розраховано виходячи з індексу споживчих цін за 2012 рік – 99,8 % (п. 289.2 статті 289 Податкового кодексу України). 

Водночас, у 2013 році підлягає індексації на коефіцієнт 3,2 нормативна грошова оцінка: 

 • - земель населених пунктів, яка проведена за вихідними даними станом на 01.04.1996 р. 
 • - земель сільськогосподарського призначення, яка проведена станом на 01.07.1995 р. 
 • - земель несільськогосподарського призначення за межами населених пунктів (крім земель під торфовищами, наданими підприємствам торфовидобувної промисловості, земель під водою, природоохоронного, оздоровчого, рекреаційного, історико-культурного призначення та лісових земель), проведена станом на 01.01.1997 р. 

Крім того станом на 01.01.2013 р. на коефіцієнт 1,879 індексується нормативна грошова оцінка земель під торфовищами, наданими підприємствам торфовидобувної промисловості, земель під водою, природоохоронного, оздоровчого, рекреаційного, історико-культурного призначення та лісових земель за межами населених пунктів, проведена станом на 01.01.1997 р. 

Також нормативна грошова оцінка земель несільськогосподарського призначення, проведена у 2006 році станом на 01.01.2013 р. підлягає індексації на коефіцієнт 1,254. 

Зауважимо, що нормативна грошова оцінка земель за 2002, 2003, 2004 та 2006 роки не індексувалась.

Самостійне виправлення помилок у декларації

Якщо платник податків, виявив заниження податкового зобов’язання за минулі періоди йому необхідно подати уточнюючий розрахунок з позитивним значенням. Або уточнити таке заниження у складі звітної (нової/ звітної) декларації. При цьому він повинен нарахувати та сплатити до бюджету: 

 • - суму заниженого податкового зобов’язання; 
 • - суму штрафу: 
 • - у розмірі 3% від суми недоплати; 
 • - у розмірі 5% від суми недоплати (якщо виправляє помилку у  складі декларації); 
 • - пеню, навіть якщо у платника податку з відповідного платежу є переплата. 

Платник податків нараховує пеню лише  на суму заниження податкового зобов’язання та з розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, яка діяла на день заниження. Також при визначенні пені потрібно враховувати весь період заниження, тобто кількість календарних днів – з дня, що настає за останнім днем, коли необхідно було сплатити таке податкове зобов’язання, по день, коли платник фактично його сплатить. 

Також, звертаємо увагу на те, якщо платник подає уточнюючий розрахунок як окремий документ, то зазначені нарахування треба сплатити до подання такого уточнюючого розрахунку. 

Нарахування пені визначено ст. 129 Податкового кодексу України від  2 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями та наказом Державної податкової адміністрації України від 17.12.2010 №953 «Про затвердження Інструкції про порядок нарахування та погашення пені за платежами, що контролюються органами державної податкової служби».

Книга обліку доходів і витрат для громадян

Наказом Мінфіну №6 від 09.01.2013 року затверджено нову форму Книги обліку доходів і витрат для визначення суми загального річного оподатковуваного доходу та Порядку її ведення (вступив в дію 08.02.2013 р).

Платники податку на доходи фізичних осіб, які відповідно до Податкового кодексу України зобов'язані подавати декларацію або мають право на таке подання з метою повернення надміру сплачених податків, у тому числі при застосуванні права на податкову знижку, ведуть облік у Книзі обліку доходів і витрат для визначення суми загального річного оподатковуваного доходу.

Декларувати свої доходи та сплачувати податки - це престижно та природно!

Бердянська податкова інспекція запрошує громадян задекларувати доходи, отримані в 2012 році.

Для зручності обслуговування платників податків Державна податкова служба впровадила сервіс «Заповнення декларації про майновий стан і доходи», що дозволяє заповнити декларацію в електронному вигляді. 

Для користування послугою платникові треба буде мати електронний ключ цифрового підпису та відповідне програмне забезпечення, які надаються безкоштовно. На офіційному веб-порталі податкової служби (www.sts.gov.ua) вже з’явився спеціальний банер, в якому детально пояснюється порядок заповнення декларації та додатків до неї.

«Пульс податкової» - зв’язок між платниками та податківцями!

«Пульс податкової» - це гаряча телефонна лінія, що працює за принципом call-back (податківці не тільки приймають звернення, але й потім повідомлять про результати перевірки та вжиті заходи). Працює лінія цілодобово: з 8-30 до 19-30 інформацію про неправомірні дії приймають оператори, у неробочий час – інтерактивний автовідповідач.

Номер «Пульсу податкової»: (044) 284-00-07.

Про особливості адміністрування збору за спеціальне використання води у 2013 році

З 04 січня 2013 року Законом України від 20.11.2012 року № 5503-VI "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо перегляду ставок деяких податків і зборів" змінено ставки збору за спеціальне використання води, які передбачені статтею 325 Кодексу, а саме вони збільшені в середньому на 9,4 відсотка.

При обчисленні податкових зобов'язань за період з 01.01.2013 по 03.01.2013 включно платники збору застосовують ставки збору, що діяли у 2012 році, а починаючи з 04.01.2013 - нові відповідно до Закону № 5503.

Порядок обчислення, подання податкових декларацій та сплати податкових зобов'язань збору за спеціальне використання води у 2013 році не змінився.

У зв'язку зі зміною ставок протягом звітного періоду в податковій декларації збору: за спеціальне використання поверхневих та підземних вод; за спеціальне використання поверхневої води теплоелектростанціями з прямоточною системою водопостачання; за спеціальне використання поверхневих і підземних вод житлово-комунальними підприємствами; за спеціальне використання води, яка входить виключно до складу напоїв; за спеціальне використання поверхневих і підземних вод для потреб рибництва; за спеціальне використання кар'єрної, шахтної, дренажної води за I квартал 2013 року рекомендуємо відображати дані двома окремими рядками, з відповідною приміткою у цих рядках: "з 01.01.2013 по 03.01.2013 включно" та "з 04.01.2013 по 31.03.2013 включно".

Лист ДПСУ від від 28.01.2013 р. N 1947/7/15-2117

Платники податків запитували на семінарі

Декларування доходів, отриманих протягом 2012 року

Я отримав квартиру у спадщину від матері. Чи потрібно мені надати до податкової інспекції податкову декларацію про майновий стан і доходи? 

Фізичні особи – платники податку, що одержали дохід у вигляді спадщини (подарунку), який згідно із Кодексом оподатковується за нульовою ставкою податку, не зобов’язані включати вартість (суму) такої спадщини (подарунку) до складу загального річного оподатковуваного доходу та подавати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи, але за умови відсутності інших підстав для подання декларації.     

Чи потрібно у податковій декларації про майновий стан і доходи відображати дохід у вигляді процентів, нарахованих на поточний або депозитний (вкладний) банківський рахунок? 

Враховуючи те, що пп.164.2.8 п.164.2 ст.164 Податкового кодексу України в частині включення до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу у вигляді процентів на поточний або депозитний (вкладний) банківський рахунок набирає чинності з 1 січня 2015 року, то фізичні особи при заповненні податкової декларації про майновий стан і доходи мають право не відображати доходи у вигляді процентів на поточний або депозитний (вкладний) банківський рахунок.

Чи необхідно мені подавати річну декларацію про майновий стан і доходи, якщо протягом звітного року я отримував доходи від декількох податкових агентів? 

Відповідно до п.п.«є» п.176.1 ст.176 Податкового кодексу України платники податку зобов’язані подавати податкову декларацію за результатами податкового (звітного) року у строки, передбачені цим Кодексом для платників податку на доходи фізичних осіб, якщо протягом такого податкового (звітного) року оподатковувані доходи нараховувалися (виплачувалися, надавалися) у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, платнику податку у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами двома або більше податковими агентами і при цьому загальна річна сума таких оподатковуваних доходів перевищує сто двадцять розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року (у 2012 році – 128 760 грн).

Також отримати відповіді з питань оподаткування Ви маєте можливість на сторінках офіційного видання ДПС України «Вісник податкової служби України»,  на веб-сайті ДПС України (www.sts.gov.ua, Єдина база податкових знань). 

Платникам податку на прибуток

Наказом ДПС України від 21.12.2012 року №1171 затверджено Узагальнюючу податкову консультацію щодо особливостей подання декларацій з податку на прибуток та сплати податку у 2013 році. 

Так, в консультації наведено терміни сплати авансових внесків:  

Авансовий внесок у січні та лютому 2013 року сплачується протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця. Враховуючи те, що 20 січня 2013 року - неділя, авансові внески сплачуються не пізніше 18 січня та 20 лютого 2013 року відповідно.

У подальшому, починаючи з березня 2013 року, авансові внески сплачуються не пізніше 30 числа звітного місяця.

Терміни сплати авансових внесків протягом січня 2013 року - лютого 2014 року наведено у таблиці:

Місяць

Граничний термін сплати

Січень 2013 року

18 січня 2013 року

Лютий 2013 року

20 лютого 2013 року

Березень 2013 року

29 березня 2013 року

Квітень 2013 року

30 квітня 2013 року

Травень 2013 року

30 травня 2013 року

Червень 2013 року

27 червня 2013 року

Липень 2013 року

30 липня 2013 року

Серпень 2013 року

30 серпня 2013 року

Вересень 2013 року

30 вересня 2013 року

Жовтень 2013 року

30 жовтня 2013 року

Листопад 2013 року

29 листопада 2013 року

Грудень 2013 року

30 грудня 2013 року

Січень 2014 року

30 січня 2014 року

Лютий 2014 року

28 лютого 2014 року

Податкове зобов'язання з податку на прибуток, визначене платником у податковій декларації за 2013 рік, підлягає сплаті не пізніше 11 березня 2014 року.