Новости налогового законодательства от 27 апреля

28.04.2016 · 08:06 · Просмотров - 653

Налоговые новости от Бердянской налоговой инспекции

Прес-служба ДФС повідомляє 

Нові можливості Електронного кабінету платника

ДФС повідомляє про доопрацювання електронного сервісу «Електронний кабінет платника».

Від сьогодні  платникам акцизного податку з реалізації пального в своєму особистому кабінеті надано можливість користуватися новим розділом, створеним в рамках функціонування Системи електронного адміністрування реалізації пального (СЕА РП).

У новому розділі СЕА РП можна переглянути проведені операції в системі електронного адміністрування реалізації пального (дані Реєстру операцій обсягів пального із застосуванням необхідних фільтрів, у т.ч. в розрізі типів операцій та кодів товарної підкатегорії згідно з УКТЗЕД), а також перевірити поповнення та стан електронного рахунку (дані Реєстру сум акцизного податку).

Також нагадуємо, що у відкритій частині Електронного кабінету платника в режимі он-лайн функціонує Реєстр платників акцизного податку з реалізації пального, а у особистому кабінеті платникам надано можливість сформувати та направити запит для отримання Витягу з такого Реєстру, та у разі необхідності надіслати заяву про реєстрацію платником акцизного податку з реалізації пального з позначкою «Зміни».

Роман Насіров зустрівся з Делегацією німецької економіки в Україні

Результати перевірок суб’єктів господарювання, прозорість процесу відшкодування ПДВ, терміни бюджетного повернення платника, ситуацію з переплатами з податку на прибуток та шляхи вирішення цього питання – такі основні проблеми були обговорені на зустрічі Голови ДФС Романа Насірова з представниками Делегації німецької економіки.

Також на зустрічі були обговорені актуальні питання, які виникають у підприємств з іноземними інвестиціям, що працюють в Україні.

 «Ми прагнемо повністю підтримувати у рамках закону всі компанії – сумлінних платників податків, які займаються бізнесом в Україні, інвестують в її економіку, та надавати всю необхідну консультативну та сервісну допомогу», - зазначив Роман Насіров.

Також Голова ДФС закликав підприємців при проведенні нестандартних операцій користуватися сервісом ДФС з надання індивідуальних податкових консультацій. «Це допоможе у подальшому уникнути можливих непорозумінь, пов’язаних з неоднозначним трактуванням законодавчих норм», - наголосив він.

На частину своїх запитань підприємці отримали відповіді під час дискусії. Питання, які потребують додаткового опрацювання, будуть вирішені незабаром або під час апеляційного оскарження.

Учасники зустрічі домовилися про продовження співпраці для оперативного вирішення нагальних питань оподаткування та проведення конструктивного діалогу.

Викрито керівників консорціуму, які розкрадали бюджетні кошти у особливо великих розмірах. Вилучено готівки на 10,6 млн. грн

Співробітниками податкової міліції м. Києва зареєстровано кримінальне провадження за ст. 212 Кримінального кодексу України за фактом ухилення від сплати податків посадовими особами одного з консорціумів, які розкрадали бюджетні кошти в особливо великих розмірах.

Встановлено, що держава виділила консорціуму з державного бюджету засоби на будівництво однієї з гідроелектростанцій. З метою їх розкрадання зловмисники перераховували гроші на рахунки підприємств ризикових категорій, зареєстрованих в Києві, Хмельницькому і Вінниці. При цьому ціни на матеріали і роботи посадовці завищували в 8-9 разів.

Також зареєстровані випадки переведення у готівку грошових коштів керівництвом консорціуму шляхом їх переказу на рахунки підконтрольних фірм за нібито виконані роботи і послуги.

На підставі постанов суду було проведено 12 обшуків у вказаних містах за адресами розміщення офісних приміщень і місць проживання фігурантів провадження.

В результаті було виявлено і вилучено бухгалтерську документацію, чорнові записи, комп'ютерну техніку, печатки підконтрольних підприємств ризикових категорій і підприємств нерезидентів, а також грошові кошти в гривнях та іноземній валюті на загальну суму близько 10,6 мільйонів гривен.

Крім того, вилучено наркотичні речовини.

Тривають слідчі дії.

У Черкаській області викрито прибуткову оборудку благодійного фонду з продажу гуманітарної допомоги

Під час проведення операції «Рубіж-2016» співробітники податкової міліції Черкаської області спільно з працівниками Черкаської митниці викрили шахрайство з боку службових осіб одного благодійного фонду. Були виявлені численні випадки продажу гуманітарної допомоги через мережу магазинів «секонд-хенд», розташованих в Черкаській та Кіровоградській областях.

Встановлено, що благодійна організація ввозила з країн Європейського Союзу під виглядом гуманітарної допомоги одяг, що був у користуванні. Відповідно до чинного законодавства такі товари звільняються від сплати митних платежів при ввезенні на територію України. В подальшому, замість безоплатної передачі речей дитячим будинкам-інтернатам та пансіонатам громадян похилого віку, як передбачає план розподілу, директор благодійного фонду спрямував отриману гуманітарну допомогу до продажу.

Під час обшуків у місцях продажу вилучено 14 тонн привласненого керівником фонду гуманітарного одягу. Загальна вартість вилученого майна становить 1,4 млн. гривень.

За даним фактом зареєстроване кримінальне провадження за ст. 190 (шахрайство, вчинене у великих розмірах) КК України.

Тривають слідчі дії.

Щодо ситуації з ТОВ «Савік Шустер Студія»

У зв’язку з численними публікаціями у ЗМІ щодо ситуації, яка склалася з ТОВ «Савік Шустер Студія», ДФС повідомляє.

Слідчим управлінням фінансових розслідувань ГУ ДФС у м. Києві розслідується кримінальне провадження, внесене в Єдиний реєстр досудових розслідувань за ч.2 та ч.3 ст.212 КК України, за фактом умисного ухилення від сплати податків відносно громадянина Канади Савіка Шустера та стосовно службових осіб ТОВ «Савік Шустер Студія».

Встановлено, що Шустер С., який з 2005 року постійно мешкає на території України, в 2008 році, отримавши на свій валютний рахунок відсотковий фінансовий кредит у розмірі 1340000 євро не повернув його позикодавцю в обумовлений термін. У порушення Закону України від 22.05.2003 № 889-VI «Про податок з доходів фізичних осіб» Шустер С. не надав до податкової інспекції за місцем мешкання декларацію про отримані доходи та ухилився від сплати податку з доходів фізичних осіб на суму понад 2,1 млн. грн., що є особливо великим розміром.

У рамках провадження планується проведення податкової перевірки Шустера С. щодо повноти сплати податків із суми неповернутої позики.

Крім того, за висновками планової документальної перевірки ДПІ у Печерському районі ГУ ДФС у м. Києві встановлено, що службові особи ТОВ «Савік Шустер Студія» в порушення п.198.3, 198.6 ст.198 Податкового Кодексу України в 2012-2014 р.р. занизили податок на додану вартість на загальну суму 1,99 млн. грн. (переважно, за рахунок заниження вартості телепрограм «Шустер Live»).

Процедура адміністративного оскарження податкових рішень-повідомлень завершена на користь ДПІ.

Шустер С. тричі викликався до органу досудового розслідування для дачі показань (16.01.2016, 23.02.2016 та 12.04.2016), у зв’язку з чим був обізнаний про наявність кримінального провадження.

ДФС та офіс бізнес-омбудсмена співпрацюватимуть у процесі реформування митниці

Реформуванню державної фіскальної служби, актуальним питанням функціонування бізнесу а також удосконаленню процесів адміністрування податків була присвячена зустріч Голови ДФС Романа Насірова та бізнес-омбудсмена Альгірдаса Шемети, яка відбулась в ДФС 26 квітня 2016 року.

Під час заходу наголошувалось на ефективній співпраці та конструктивній роботі, яка ведеться з моменту підписання меморандуму про партнерство та співробітництво між ДФС та Радою бізнес-омбудсмена. Так, за словами Альгірдаса Шемети, за цей час було проведено 12 зустрічей експертних груп, на яких розглядалися 68 скарг суб’єктів господарювання. За результатами зустрічей по 70-80% цих проблемних питань були знайдені позитивні  рішення.

«Підприємці звертаються, коли вони бачать можливість вирішення проблеми. І коли це підтверджується діями – звертаються й інші підприємці, тому що бачать ефект. Це своєрідна help-line – на неї перестануть телефонувати, якщо вона буде некорисна. Тому статистика звернень до бізнес-омбудсмена з податкової та митної тематики може свідчити про ефективність нашої співпраці у вирішенні актуальних питань функціонування бізнесу», - наголосив Роман Насіров.

Як зазначив Альгірдас Шемета, останнім часом до офісу бізнес-омбудсмена практично не надходить скарг платників щодо поточної заборгованості з відшкодування ПДВ, залишилися лише поодинокі звернення, пов’язані з заборгованістю відшкодування цього податку минулих періодів.

Під час зустрічі також обговорювалися питання розірвання (призупинення дії) договорів про розірвання електронних договорів, митного контролю та реформування митниць.

Представники Ради бізнес-омбудсмена підтримали позицію ДФС щодо необхідності змін у законодавстві для забезпечення протидії шахрайству з електронними ключами, зокрема, щодо  обов’язкового особистого отримання посадовими особами підприємств в Акредитованих центрах електронних цифрових підписів.

 «Ми повинні зробити все можливе, аби чесний платник податків не страждав від недобросовісної конкуренції та дій шахраїв, а фіктивний бізнес не мав змоги забирати кошти з бюджету держави», - зазначив Роман Насіров.

Альгірдас Шемета також висловив готовність Ради бізнес-омбудсмена приєднатися до реформування ДФС та моніторингу процесів впровадження реформ на митницях.

На Полтавщині припинено діяльність конвертаційного центру з обігом 75 млн. грн. Вилучено 5,3 млн. грн. готівки

Співробітники податкової міліції ГУ ДФС у Полтавській області спільно з працівниками Служби безпеки України в рамках розслідування кримінального провадження, зареєстрованого за ст.212 КК України, припинено діяльність конвертаційного центру, який діяв на території Полтавської області.

Встановлено, що зловмисники надавали підприємствам реального сектору економіки послуги щодо незаконного формування податкового кредиту з податку на додану вартість.

Механізм конвертації полягав в наступному: безготівкові кошти від СГД реального сектору економіки надходили на рахунки транзитних суб’єктів господарської діяльності, які підконтрольні фігурантам провадження у вигляді оплати за товарно-матеріальні цінності або надані послуги.

В подальшому безготівкові кошти перераховувались на рахунки підприємств, які не є платниками податку на додану вартість, з призначенням платежу - за сільськогосподарську продукцію та знімались готівковою в банківських установах.

В ході проведених заходів здійснено 17 обшуків за адресами розташування банківських установ, офісних приміщень підприємств, місцях проживання та автотранспортних засобів фігурантів.

За результатами обшуків вилучено 21 печатку підприємств, що мають ознаки фіктивності, не обліковані готівкові кошти на суму 5,3 млн. грн., автомобіль Hyundai Accent, який належить одному з фігурантів провадження, документи фінансово-господарської звітності та чорнові записи щодо діяльності вищевказаних СГД, мобільні телефони, оргтехніку, носії інформації та комп’ютерну техніку.

Загальний обсяг проконвертованих коштів з використанням реквізитів вказаних СГД склав понад 75 млн. грн.

Слідчі дії тривають.

Податковою міліцією вилучено синтетичних тканин на суму 17,8 млн. гривень

Співробітниками податкової міліції Дніпропетровської області в рамках розслідування кримінального провадження, зареєстрованого за ст.212 КК України, проведено обшуки на території митного посту "Західний" Київської митниці.

Під час обшуку вилучено 11 вантажних контейнерів, митне оформлення яких здійснювалося однією з комерційних фірм. У контейнерах знаходилися тканини синтетичні на загальну суму 17,8 млн. гривень.

На вилучений товар накладено арешт, тривають слідчі дії.

Контакт-центр ДФС – один з кращих кол-центрів центральних органів виконавчої влади

Контакт-центр Державної фіскальної служби посів друге місце в рейтингу телефонних «гарячих ліній» центральних органів виконавчої влади, який проводився Всеукраїнським громадським об’єднанням ГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення» та Одеським суспільним інститутом соціальних технологій у 2014-2015.

Такий громадський моніторинг здійснювався для визначення ефективності діяльності «гарячий ліній» та пошуку шляхів удосконалення їх роботи.

Експерти оцінювали діяльність кол-центрів за трьома групами показників: «Нормативне та організаційне забезпечення роботи телефонних «гарячих ліній», «Інформаційна відкритість та доступність органів виконавчої влади щодо роботи їх телефонних «гарячих ліній»», «Якість роботи телефонних «гарячих ліній».

Участь у рейтингу брали 30 контакт-центрів, серед яких перше місце посів Урядовий контактний центр.

Контакт-центр ДФС найвищі бали отримав у розділі «Якість роботи телефонних «гарячих ліній» за показниками:

«Чи допомогло вирішити підняту проблему звернення на телефонну «гарячу лінію»;

«Реакція оператора на озвучену проблему (що зроблено для її вирішення)»;

«Дотримання операторами телефонних «гарячих ліній» етичних норм при спілкуванні із особами, що звертаються».

Такої високої оцінки якості роботи Контакт-центру ДФС вдалося досягти завдяки значному професійному рівню та багаторічному досвіду роботи його фахівців, втіленню найкращих ідей з функціонування контакт-центрів інших країн та щоденним зусиллям, спрямованим на створення сервісу європейського рівня.

Зростання кількості звернень до Контакт-центру ДФС (1,2 млн. у 2015 р. проти 1,1 млн. у 2014 р.) свідчить про затребуваність інформаційно-довідкових послуг. На сьогодні показник кількості наданих Контакт-центром ДФС консультацій телефоном є найвищим серед аналогічних показників контакт-центрів органів виконавчої влади, що досліджувалися.

Контакт-центр ДФС і надалі покращуватиме свою роботу для задоволення законних прав та інтересів платників податків. 

Уряд підтримав ініціативу ДФС щодо оптимізації структури та запровадження однорівневої системи адміністративного оскарження

Урядом прийнято рішення повторно, після перепогодження, подати на розгляд Верховної Ради України низку законопроектів, розроблених за ініціативою ДФС у рамках інституційної реформи відомства.

У законопроектах пропонується збільшити кількість заступників Голови ДФС за функціональним принципом для забезпечення інституційних змін, утворити єдиний територіальний орган ДФС на рівні регіону для оптимізації територіальних органів Служби та, відповідно, скорочення чисельності. Також для спрощення розгляду скарг платників податків ініціюється запровадження однорівневої системи адміністративного оскарження рішень контролюючих органів.

Такі зміни у рамках податкової реформи є кроками до перетворення ДФС з фіскального органу на сервісну службу шляхом надання високоякісного сервісу платникам податків, а також забезпечить виконання зобов’язань у рамках співробітництва з МВФ.

Нагадаємо, що зазначені законопроекти були розроблені та подані на розгляд Верховною Радою України ще в червні минулого року, але тоді вони були відкликані.

На Київщині припинено діяльність конверт-центру, через рахунки якого проконвертовано 52 млн. гривень

Податковою міліцією Київської області спільно зі співробітниками прокуратури області під час проведення заходів по кримінальному провадженню, зареєстрованому за ст.358 та ст.190 КК України, припинено діяльність конвертаційного центру.

Організувала злочинну діяльність група осіб, які без наміру здійснення статутної діяльності створили та зареєстрували низку фіктивних суб’єктів підприємницької діяльності.

На розрахункові рахунки фіктивних СГД легальні підприємства перераховували безготівкові кошти за нібито придбані товарно-матеріальні цінності, надані послуги та виконані роботи. В подальшому учасники центру знімали кошти готівкою нібито для закупівлі товарно-матеріальних цінностей, але насправді передавали їх посадовим особам реального сектору економіки, за винятком 10-12% за конвертацію.

Орієнтовний обіг проконвертованих коштів за 2015-2016 рік через розрахункові рахунки, відкриті в філії комерційного банку, склав понад 52 млн. гривень, сума сформованого ризикового податкового кредиту з ПДВ складає 8,7 млн. гривень.

У ході проведених обшуків в офісних приміщеннях, за місцями проживання та в автомобілях фігурантів вилучено 1,1 тис. доларів США і 81,9 тис. гривень готівкою, 21 печатку підприємств, 6 одиниць комп’ютерної техніки, 7 мобільних телефонів та тіньову документацію, що підтверджує протиправну діяльність.

Накладено арешт на розрахункові рахунки із залишком коштів 620 тис. гривень.

Ліквідовано конвертаційний центр, який «допоміг» підприємствам сформувати ризиковий податковий кредит на 5 млн. гривень

Співробітниками податкової міліції Київської області в рамках розслідування кримінального провадження, зареєстрованого за ст.27 та ст.212 КК України, ліквідовано конвертаційний центр, організований групою осіб. Для своєї протиправної діяльності порушники створили та зареєстрували низку фіктивних суб’єктів підприємницької діяльності.

Клієнтами центру були підприємства реального сектору економіки, які перераховували на рахунки фіктивних підприємств кошти за нібито надані роботи та послуги. В подальшому кошти знімалися готівкою та передавалися учасникам конвертації, за винятком 10-12% у якості винагороди.

Податковий кредит транзитно-конвертаційних СГД формувався переважно за рахунок використання псевдооперацій з придбання товарно-матеріальних цінностей у суб’єктів господарювання реального сектору економіки та підприємств, що здійснюють свою діяльність у сфері сільського господарства.

Орієнтовний обіг проконвертованих коштів за 2015-2016 рік через розрахункові рахунки, відкриті в низці банківських установ, склав понад 30 млн. гривень, сума сформованого ризикового податкового кредиту з ПДВ складає 5 млн. гривень.

У ході проведених обшуків в офісних приміщеннях, за місцями проживання та в автомобілях фігурантів вилучено 5 тис. доларів США, 5 печаток підприємств, 2 електронних носії інформації, 3 одиниці комп’ютерної техніки, 3 мобільні телефони та тіньову документацію, що підтверджує протиправну діяльність.

Слідчі дії тривають.

Податковою міліцією вилучено підробленої горілки на 2,6 млн. гривень

Співробітниками податкової міліції Центрального офісу у м. Запоріжжі в ході проведення операції „Акциз-2016” та розслідування кримінального провадження, зареєстрованого за ст. 204 КК України проведено обшук складських приміщень, що належать фігуранту провадження.

Під час обшуку вилучено 45 тис. пляшок горілки торгівельних марок вітчизняних виробників, обклеєних марками акцизного податку, що мають ознаки підробки. Загальна орієнтовна вартість вилученого товару –  2,6 млн. гривень.

Тривають слідчі дії.

Заробітна плата «в конвертах» харківського підприємства коштувала державі 3,6 млн. гривень

Співробітниками податкової міліції Харківської області в рамках розслідування кримінального провадження, зареєстрованого за ст.2121 КК України, викрито факт виплати заробітної плати „в конвертах” посадовими особами одного з комерційних підприємств, яке здійснює діяльність у сфері виробництва кондитерських виробів.

Встановлено, що на підприємстві офіційно працевлаштовані близько 100 осіб із заробітною платою 1000-1200 гривень. Фактично ж їх кількість  близько 300 осіб, а середня заробітна плата – 4000-4200 гривень, яка видавалась готівкою „в конвертах”. Протягом 2014-2015 років внаслідок такої діяльності держава зазнала збитків у вигляді несплати платежів на суму близько 3,6 млн. гривень.

У ході проведених обшуків в офісних та виробничих приміщеннях підприємства вилучено 1 млн. гривень готівкою, комп’ютерну техніку та документи „тіньової” бухгалтерії.

Тривають слідчі дії.

Головне управління ДФС у Запорізькій області

Запорізькі підприємства сплатили майже 15 млн. грн. екологічного податку

За перший квартал 2016 року підприємства Запорізької області сплатили майже 15 млн. грн. екологічного податку. Згідно розподілу коштів із загальної суми до місцевих бюджетів надійшло 11,9 млн. грн., до державного бюджету – 3 млн. грн.

Начальник ГУ ДФС у Запорізькій області Олексій Кавилін наголосив на тому, що наша область – одна з найбільш навантажених в Україні за промисловим потенціалом. У нас дуже висока концентрація металургійних підприємств. Звичайно, розвинута промислова інфраструктура збільшує інвестиційну привабливість регіону, але в той же час негативно впливає на екологічну ситуацію. Саме тому, дбаючи про безпеку та збереження довкілля, підприємці запорізького краю сумлінно сплачують екологічний податок. Порівняно з минулим роком темпи росту екологічних платежів становлять 28,5 відсотка, тобто надходження збільшилися на 3,3 млн. грн.

Сьогодні в територіальних органах ГУ ДФС у Запорізькій області зареєстровано 2825 платників, серед яких суб’єкти господарювання, юридичні особи, що не провадять господарську діяльність, а також бюджетні установи, громадські та інші підприємства, організації, діяльність яких негативно впливає на екологічну ситуацію в регіоні.

Олексій Кавилін: "Запорізькі підприємці сплатили 10 мільйонів гривень за ліцензії на право здійснення торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами"

До місцевих бюджетів за перший квартал 2016 року надійшло 10,2 млн. грн. плати за ліцензії на право здійснення оптової та роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами, що перевищує рівень надходжень попереднього року на 2,5 млн. грн.

Як повідомив начальник Головного управління ДФС у Запорізькій області Олексій Кавилін, лише у березні поточного року видано 747 ліцензій, з них 336 ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями, 49 ліцензій на право роздрібної торгівлі пивом та 362 ліцензій на право роздрібної торгівлі тютюновими виробами. Разом з тим продовжена дія 1621 ліцензії, призупинено 29 ліцензій та анульована 91 ліцензія. За останніми даними у Запорізькій області діє 7 850 ліцензій.

Крім того, з початку року співробітники територіальних органів фіскальної служби провели 15 перевірок суб'єктів господарювання з питання дотримання вимог законодавства, яке регулює обіг у роздрібній і оптовій торгівельній мережі алкогольних напоїв і тютюнових виробів. Встановлено 24 порушення, за які підприємці мають сплатити 311 тис. грн. штрафних санкцій.

На травневі свята вихідними днями Центрів обслуговування платників будуть 1, 8 та 9 травня

Для зручності платників та створення комфортних умов обслуговування, повідомляємо, що у зв'язку з Великодніми та першотравневими святами змінюється графік роботи Центрів обслуговування платників, а саме:

30 квітня 2016 року – робочий день до 15:00;

2, 3 травня 2016 року – робочі дні у режимі чергування (за необхідності із залученням спеціалістів відповідних структурних підрозділів) до 16:00;

4, 5, 6, 7 травня 2016 року робочі дні відповідно до затверджених графіків роботи ЦОП;

1, 8, 9 травня 2016 року – вихідні дні.

Детальну інформацію про місцезнаходження ЦОПів у м. Запоріжжя та області ви можете переглянути за посиланням на субсайті Територіальних органів ДФС Запорізької області: http://zp.sfs.gov.ua/okremi-storinki/tsentri-obslugovuvannya-platnikiv-poda.

У Запоріжжі виявлено "креативний" підпільний цех: упаковки bag-in-box з гаражним фальсифікатом

Днями у рамках операції "Акциз-2016" оперативники Головного управління ДФС у Запорізькій області припинили у Запоріжжі діяльність потужного підпільного цеху з виробництва фальсифікованого алкоголю.

Його організатором був місцевий житель, який налагодив незаконне виготовлення фальсифікованих лікеро-горілчаних виробів прямо у гаражному приміщенні.

Виробництво здійснювалося шляхом змішування спирту з водою. Надалі готовий фальсифікат розливався в упаковки bag-in-box і реалізовувався споживачам через місцеві заклади громадського харчування.

У результаті проведених обшуків за місцями виготовлення, зберігання та реалізації алкоголю, а також в автомобілі, на якому здійснювалось перевезення продукції, було виявлено та вилучено понад 2,5 тисячі літрів спирту, понад 960 літрів готового фальсифікату, 258 літрів горілки та коньяку іноземного виробництва без марок акцизного податку, а також обладнання для незаконної діяльності. Загальна вартість вилученого становить понад 600 тисяч гривень.

За цим фактом порушено кримінальне провадження за ч.3 ст.204 (незаконне виготовлення, зберігання, збут підакцизних товарів) та тривають слідчі дії. 

Водокористувачі Запорізької області поповнили бюджети на 34,6 мільйона гривень

Саме стільки надійшло до зведеного бюджету рентної плати за спеціальне використання води протягом перших трьох місяців 2016 року. Ці кошти порівну розподілено між державним та місцевими бюджетами.

На сьогодні у Запорізькій області зареєстровано 3257 суб’єктів господарювання, що є платниками ренти за спеціальне використання води. Серед них як юридичні, так і фізичні особи-підприємці, що використовують воду для потреб гідроенергетики, водного транспорту і рибництва.

Варто зазначити, що фахівці Головного управління ДФС у Запорізькій області проводять роботу, аби мінімізувати втрати бюджетів від несплати цього збору. Зокрема, надсилають звернення до Департаменту екології та природних ресурсів Запорізької обласної державної адміністрації з пропозиціями по скасуванню дозволів на спеціальне водокористування суб’єктам господарювання, які протягом шести місяців не сплачують, або сплачують у неповному обсязі збір за спеціальне використання води. Наразі у 2016 році направлено 2 звернення щодо скасування дозволів підприємствам, по яких рахується податковий борг понад 68 тисяч гривень. 

Запорізькі боржники сплатили майже 45 мільйонів гривень

З початку 2016 року за рахунок погашення податкового боргу до зведеного бюджету надійшло 44,8 мільйона гривень. Зокрема, до державного бюджету сплачено 28,2 мільйона гривень, до місцевого – 16,6 мільйона гривень.

Одним з ефективних заходів є розстрочення податкового боргу, за рахунок чого за звітний період сплачено 5,8 мільйона гривень. Також казна поповнилась завдяки стягненням з рахунків боржників на 2,8 мільйона гривень, від підприємств, які знаходяться в процедурах банкрутства, до бюджету надійшло 120 тисяч гривень, за рахунок звернення до суду заборгованість погашено у розмірі 450 тисяч гривень.

Крім того, за три місяці поточного року від реалізації безхазяйного майна, майна, що перейшло у власність держави, та інших позареалізаційних джерел до бюджету залучено 320 тисяч гривень. 

Запорізькі митники закликали бізнес співпрацювати у європейському форматі

У Запорізькій митниці ДФС відбулося засідання круглого столу із представниками запорізьких підприємств – суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності. Зустріч було присвячено актуальним питанням застосування митного законодавства та основним новаціям, що сприятимуть веденню бізнесу.

Відкриваючи засідання, в. о. начальника Запорізької митниці ДФС Олександр Бєлінський наголосив, що основною передумовою успішної роботи суб'єктів господарювання, як у рамках чинного законодавства, так й у запропонованих змінах, що ґрунтуються на європейських правилах, це – чітке дотримання законодавчих норм, прозорість і чесність у діяльності. Він закликав представників бізнесу до співпраці, до спільного розв'язання існуючих проблем. Зі свого боку, керівник митниці заявив про повну готовність особисто сприяти вирішенню всіх питань у межах законодавства, що виникають між бізнесом та митними органами регіону.

– Митниця відкрита у своїй роботі. Ми завжди йдемо назустріч підприємствам, митним брокерам, намагаємося оптимізувати діяльність та підвищувати сервісну складову. Так, наприклад, на сьогодні середній час митного оформлення однієї митної декларації скорочено до 1 години 21 хвилини. Тому ми маємо ефективно співпрацювати в умовах реформування системи, зокрема, її гармонізації із законодавством ЄС, – наголосив Олександр Бєлінський.

Одним із таких напрямів є впровадження уповноваженого економічного оператора (УЕО). Як зазначила начальник відділу організації митного контролю Запорізької митниці ДФС Оксана Жездріна, наразі триває адаптація норм митного законодавства України під світові норми.

– Саме статус уповноваженого економічного оператора спрямований на установлення зовнішньоекономічних зв'язків для малого та середнього бізнесу. Він має певні переваги. Передусім, засновується система довіри у форматі "влада – бізнес", спрощуються митні процедури та форми декларацій, розвивається електронне митне оформлення, для підприємств створюються спеціальні профілі ризиків, – відзначила посадовець.

Після розгляду переваг сертифікату УЕО, учасники круглого столу активно обговорили аспекти практичної реалізації норм Постанови Кабінету Міністрів України від 25.11.2015р. №1198, яка набуває чинності з 22 травня 2016 року, зокрема, процедуру проходження радіологічного та екологічного контролю під час митного оформлення імпортованих товарів.

Також у ході обговорення було розглянуто питання протидії контрафакту. При цьому митники звернули увагу на те, що останнім часом значно розширено реєстр об'єктів інтелектуальної власності. Тому суб'єктам ЗЕД у своїй діяльності необхідно частіше ознайомлюватись із ним. Перелік товарів, які можуть містити права інтелектуальної власності, знаходиться у вільному доступі та розміщений на веб-порталі ДФС України.

Наприкінці заходу митники запевнили, що у всіх питаннях вони готові надавати практичну та консультативну допомогу представникам бізнесу. 

Запорізькі студенти поділились своїм поглядом на адаптацію законодавства у сфері аудиту з представниками професії та податківцями

Нещодавно на базі Запорізького національного університету відбувся науково-практичний семінар, присвячений аудиторській діяльності, зокрема, адаптації законодавства України у сфері аудиту до законодавства Європейського Союзу. Організатори – кафедра обліку та аудиту економічного факультету ЗНУ – запросили до участі у семінарі представників аудиторських організацій Запоріжжя, керівництво Головного управління Державної фіскальної служби у Запорізькій області та студентів.

Від імені обласної фіскальної служби виступив заступник начальника ГУ ДФС у Запорізькій області Руслан Гришко, який наголосив на важливості аудиторської діяльності та побажав студентам – майбутнім аудиторам, бути успішними, і головне – небайдужими до себе та до нашої країни. Крім того, він запропонував продовжити співпрацю фіскальної служби з університетом, адже незалежний погляд на проблеми сприятиме розвитку і професії аудитора, і економіки України в цілому.

Одним із співорганізаторів практичного семінару стала голова Запорізького територіального відділення Спілки аудиторів України Лариса Церетелі. Вона звернула увагу на важливість співпраці аудиторів з податковими органами.

– Аудитор – це адвокат підприємства. Саме тому нам частіше, ніж іншим, доводиться у спірних питаннях стикатися з фіскальною службою. Дуже важливо, що в Запоріжжі ми змогли налагодити ефективну взаємодію з фіскальними органами задля вирішення актуальних питань у рамках діючого законодавства, – підкреслила Лариса Церетелі.

Студенти підготували для семінару театралізовану виставу "Божевільний день, або підготовка закону про аудит", у якій професійно і креативно розібрали два законопроекти, котрі регулюють діяльність аудиторів в Україні. Практикуючі запорізькі аудитори із захопленням спостерігали за "ток-шоу", на якому "депутат" та "замміністра" відстоювали свої законодавчі документи, як вони лобіюються у парламенті та обговорюються "запорізькими аудиторами" за чашечкою кави. Свіжий, та разом з тим експертний погляд студентів на перипетії законотворчої діяльності у сфері аудиту змусив запрошених усміхнутися та задуматися.

Заступник начальника ГУ ДФС у Запорізькій області Руслан Гришко теж висловив своє захоплення інтелектуальною творчістю юних аудиторів, наголосивши, що саме за такими молодими людьми майбутнє нашої держави. 

Спеціалісти фіскальної служби Запоріжжя роз'яснили особливості оподаткування профспілкових організацій

Нещодавно на базі обласної ради профспілок пройшов семінар за участі фахівців Головного управління ДФС у Запорізькій області. Захід відбувся у рамках навчання казначеїв первинних профспілкових організацій.

Учасників семінару цікавили питання змін у податковому законодавстві України, пов’язаних з обліком та звітністю неприбуткових організацій. Зокрема, спеціалісти обласної фіскальної служби повідомили про особливості оподаткування неприбуткових установ податком на прибуток, порядок та терміни надання звітності.

Крім того, учасникам семінару розповіли про специфіку оподаткування доходів громадян у 2016 році, декларування доходів, нарахування і сплату військового збору та ЄСВ, особливості справляння ресурсних платежів, плати за землю, місцевих податків і зборів, транспортного податку, а також податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Після лекційної частини усі бажаючі отримали відповіді на актуальні запитання. 

Нова звітність підприємців обговорювалася на засіданні міської координаційної ради з питань розвитку підприємництва

У Запорізькому міськвиконкомі пройшло чергове засідання міської координаційної ради з питань розвитку підприємництва, учасники якого обговорили механізми впровадження наказу Міністерства фінансів України від 11.02.2016 № 49 "Про затвердження форм звітів щодо виробництва й обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів та порядків їх заповнення".

Таку звітність подають суб’єкти господарювання, які отримали ліцензії на види діяльності, пов’язані з виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів.

Звіти складаються окремо за кожний місяць до 10 числа місяця, що настає за звітним, та подаються до органів фіскальної служби за основним місцем обліку суб’єкта господарювання. Тобто підприємці зобов’язані кожного місяця надсилати до податкових органів розгорнуту інформацію про кількісні та вартісні показники залишку та реалізації підзвітної продукції.

Перший раз звіт підприємцям необхідно надати до 10 травня 2016 року.

Відповідно до Закону України від 19.12.1995 р. № 481/95-ВР "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" за неподання чи несвоєчасне подання звіту застосовується штраф у розмірі 17000 гривень.

В ході засідання представники громадських організацій та підприємці наголосили на тому, що заповнення вищевказаної звітності накладає значне навантаження на суб’єктів малого підприємництва у зв’язку з обмеженими термінами підготовки звітності та надлишковою деталізацією звітності. 

Ветерани-податківці мандрували видатними місцями Запорізького краю

Ветеранська організація пенсіонерів податкової служби завжди докладає максимум зусиль для того, щоби зробити своє дозвілля цікавим. Цього разу ветерани Запорізької області відвідали художньо-керамічну майстерню у місті Пологи.

Пологівщина славиться покладами якісних сортів глини. І поруч із промисловим видобутком каолінів, вона стала осередком гончарного мистецтва Запорізького регіону. Колишні податківці побували у цехах підприємства, яке займається виготовленням сувенірів та декоративного посуду з глини. Вони були вражені майстерністю художників-горчарів, адже майстри створюють неповторні зразки гончарного мистецтва, від яких неможливо погляд відірвати.

Також ветерани завітали до батьківщини Нестора Махна – у місті Гуляйполе. Не менш яскраві враження залишились після екскурсії краєзнавчим музеєм, з якої вони дізналися чимало цікавих історичних фактів про Запорізький край та, зокрема, про вільні землі Гуляйпілля.

Бердянська ОДПІ повідомляє

З початку року у Бердянську виявлено 62 неоформлених працівника

Як повідомив начальник Бердянської ОДПІ Михайло Буймістер, з початку року Бердянською ОДПІ виявлено 62 найманих працівника, які отримували заробітну плату «в конвертах», 53 з яких офіційно працевлаштовано. В ході контрольно-перевірочної роботи виявлено 3 неоформлених найманих працівника, яким виплачено 9000 нелегальної заробітної плати. В результаті перевірки додатково сплачено податок на доходи фізичних осіб - 2.4 тис. грн. та єдиний внесок у сумі 3,9 тис. грн.

Також в ході перевірок виявлено 59 осіб, які здійснювали незаконну підприємницьку діяльність, яких залучено до державної реєстрації. В результаті офіційного оформлення діяльності такі підприємці заплатили до бюджетів 6,6 тис.грн. податку на доходи фізичних осіб та 4,7 тис.грн. єдиного податку.
Новости Бердянска
сегодня, 25 марта, понедельник
вчера, 24 марта, воскресенье
23 марта, суббота

Все новости Бердянска

Ближайшие события
Як приборкати дракона 3
Як приборкати дракона 3

 21 - 27 Марта

 13:45, 17:30

 Кинотеатр «Космос» (п-т Азовский, 35/2)

70 UAH

Баскетбол
Баскетбол

 23 - 27 Марта

 ДЮСШ (ул. Горбенко, 27)

Добро пожаловать в Акапулько
Добро пожаловать в Акапулько

 21 - 27 Марта

 21:40

 Кинотеатр «Космос» (п-т Азовский, 35/2)

80 UAH

Давай танцуй
Давай танцуй

 21 - 27 Марта

 19:10

 Кинотеатр «Космос» (п-т Азовский, 35/2)

80 UAH

Подробная афиша