Информация от Бердянской налоговой инспекции на 5 мая

05.05.2016 · 14:08 · Просмотров - 458

Новости и разъяснения налогового законодательства от Бердянской ОГНИ

Бердянська ОДПІ повідомляє 

У Бердянську вилучено алкогольний  фальсифікат на суму 1 млн. 230 тис. грн

У квітні місяці в м. Бердянськ співробітниками оперативного управління Мелітопольської ОДПІ в рамках кримінального  провадження за ознаками складу злочинів, передбачених ч.1, ч.3 ст.204 КК України встановлено факт зберігання алкогольних напоїв з ознаками фальсифікації з метою збуту.

В результаті санкціонованих обшуків виявлено та вилучено алкогольну продукцію з ознаками фальсифікації на загальну суму 1 млн. 230 тис. грн.

Тривають слідчі дії.

Прес-служба ДФС повідомляє

На Запоріжжі ліквідовано конверцентр з обігом понад 100 млн. грн.

Співробітниками податкової міліції Запорізької області під час проведення заходів по кримінальному провадженню, зареєстрованому за ст.212 КК України, припинено діяльність конвертаційного центру.  Конвертцентр було організованого групою осіб, які без наміру здійснення статутної діяльності, створили та зареєстрували низку фіктивних суб’єктів підприємницької діяльності з метою ухилення від сплати податків.

Під час проведених заходів встановлено, що суб’єкти господарської діяльності реального сектору економіки перераховували безготівкові грошові кошти за нібито придбані товарно-матеріальні цінності, надані послуги та виконані роботи на розрахункові рахунки фіктивних суб’єктів господарської діяльності, які в подальшому знімали готівкою фігуранти провадження за винятком 12% за конвертацію коштів.

Орієнтовний обіг проконвертованих коштів за 2015-2016 рік через розрахункові рахунки, відкриті в комерційних банках, склав понад 100 млн. гривень. Ймовірні втрати бюджету складають понад 16,6 млн. гривень.

У ході проведених заходів здійснено 13 обшуків в офісних приміщеннях, за місцями проживання фігурантів та їх автомобілях, де вилучено 8 печаток, 57 тис. доларів США, 10 тис. євро і 172,3 тис. гривень готівкою. Орієнтовна сума вилучених коштів в гривневому еквіваленті становить 1,9 млн. гривень.

Тривають слідчі дії.

На Херсонщині вилучено фальсифікований алкоголь та обладнання для його виробництва на 5,9 млн. гривень

Співробітниками податкової міліції Херсонської області в ході проведення операції «Акциз-2016» та супроводження кримінального провадження, зареєстрованого за ст.204 КК України, в м. Каховка було викрито діяльність підпільного цеху з незаконного виробництва лікеро-горілчаних напоїв.

Як з’ясувалося, фігуранти провадження виготовляли різноманітні фальсифіковані алкогольні напої з використанням спирту з додаванням ароматизаторів „Карамель”, „Коньяк” та барвників. Коньячні вироби фальсифікувались під торгівельні марки заводів-виробників Республіки Молдови із використанням відповідної фірмової фурнітури.

Реалізація фальсифікату здійснювалась у „beg-in-box” об’ємом 5 та 10 літрів через мережу реалізаторів на території Херсонської області та всієї України. Використовувалися також відомі служби доставки.

У ході проведених заходів здійснено 15 обшуків в місцях, де виготовлялась, накопичувалась та реалізовувалась незаконно виготовлена алкогольна продукція. За результатами заходів вилучено 22 тис. літрів (2,2 тис. дал) рідини з характерним запахом спирту, 1,8 тис. літрів (188,5 дал) готової коньячної продукції, 8,6 тис. літрів (866,9 дал) готової горілчаної продукції, обладнання та фурнітура для виготовлення фальсифікованих алкогольних напоїв (орієнтовною вартістю 700 тис. грн.), автомобіль та мобільні телефони на суму 524 тис. грн. загальною орієнтовною вартістю 5,9 млн. гривень.

Слідчі дії тривають.

Роман Насіров: Пріоритетні напрями реформування митниці

Угода про Асоціацію з Євросоюзом вимагає імплементації низки положень в митній сфері. В першу чергу йдеться про проведення низки реформ. Сьогодні службою визначено пріоритетні напрями реформування митниці. Про це повідомив Голова Державної фіскальної служби України Роман Насіров.

За його словами, серед важливих завдань, які допоможуть вдосконалити митну систему України та налагодити взаємовідносини з бізнесом -  спрощення митних процедур, електронізація сервісів, вдосконалення системи аналізу ризиків, повний запуск «Єдиного вікна», мінімізація митних правопорушень, приєднання до NCTS, розбудова інфраструктури та створення інституту уповноваженого економічного оператора (УЕО).

«Не менш важливим для розбудови митної справи є співпраця з міжнародною спільнотою. Для цього ми працюємо над реалізацією низки ініціатив - дотримання курсу на міжнародне співробітництво, інтенсифікація обміну інформацією, поширення інтегрованого управління кордонами на всі пункти пропуску та запровадження посади митного аташе», - зазначив Роман Насіров.

«Впровадження запропонованих реформ стане відображенням найкращого європейського та світового досвіду в галузі митної справи, дозволить пришвидшити митні процедури і встановити новий формат взаємодії між митними органами та бізнесом», - наголосив він.

Роман Насіров: Кадрова політика – один із основних пунктів реформування ДФС

Зміна кадрової політики – це перший крок на шляху до реформування Державної фіскальної служби України. На цьому наголосив Голова ДФС Роман Насіров у своїй статті на порталі «Лівий берег».

За його словами, завдання реформи полягає не в тому, щоб механічно скоротити кількість працівників, але, перш за все, відібрати найкращих з них, особливо серед керівників усіх рівнів у центральному апараті та регіонах. 

«У результаті ретельного вивчення навантаження праці на кожну особу по територіальним органам вдалося обґрунтовано та об’єктивно визначити чисельність персоналу у службі загалом та в її підрозділах зокрема.  Станом на сьогодні укомплектування штату відповідно до оновленої структури завершено на 91%. З них у Головних управліннях - на 89%, на митницях - 97%, в апараті - 97%. В процесі реорганізації звільнено 2033 керівників та заступників територіальних органів та працівників центрального апарату, серед яких 345 звільнено на виконання закону «Про очищення влади», - повідомив Роман Насіров.

Таким чином, в результаті скорочення штату та переведення частини працівників в ДФС з майже 59 тисяч залишилося трохи більше 44 тисяч осіб. Тобто штат зменшився майже на 15 тисяч осіб.

«Успіхи у реформуванні відомства, зокрема, у частині виконання Плану інституційних змін, були високо оцінені Національною Радою Реформ. План скорочення чисельності працівників та оптимізації структури ДФС, за даними Нацради, виконано майже на 100%», - підкреслив очільник відомства і додав, що на цьому реформа не  зупиняється.  Сьогодні в ДФС  активно працюють над автоматизацією кадрових процесів. Крім того, сформовано основні цілі для керівного складу ДФС. Це - наповнення бюджету та підвищення якості сервісу, який надає фіскальна служба.

«Здійснені кроки – це лише частина запланованих реформ. Адже наша мета полягає не лише в «перетасуванні» кадрів, але й зміні філософії функціонування ДФС. Платники податків повинні бути задоволені процесом адміністрування та тим сервісом, який ми надаватимемо. Це стосується як великих холдингів, так і середнього бізнесу та окремих підприємців. У цьому - суть всіх реформ», - наголосив Голова ДФС. 

Під час обшуку «конверту» у Кіровограді вилучено зброю та набої

Співробітниками податкової міліції Кіровоградської області в рамках розслідування кримінального провадження, зареєстрованого за ст.205, ч. 5 ст.27, ч. 3 ст. 212 КК України, припинено діяльність конвертаційного центру, який діяв у Кіровограді.

Організувала злочинну діяльність група осіб, які «допомагали» підприємствам мінімізувати податкові зобов’язання та здійснювали конвертацію безготівкових коштів у готівку.

Клієнтами центру були підприємства реального сектору економіки, зареєстровані на території Кіровоградської, Київської, Черкаської та інших областей. Вони перераховували безготівкові кошти за нібито придбані товарно-матеріальні цінності, надані послуги та виконані роботи на банківські рахунки транзитних підприємств, підконтрольних конвертаторам.

У подальшому транзитні підприємства формували податковий кредит шляхом відображення в бухгалтерських документах неіснуючих операцій з придбання товарів у суб’єктів господарювання реального сектору економіки, які здійснюють оптово-роздрібну торгівлю будівельними матеріалами, ПММ, продуктами харчування, а також СГД-імпортерів. При цьому відбувалася заміна номенклатури товарів по операціях придбання-реалізація. 

Протягом 2015-2016 року через рахунки центру було проконвертовано орієнтовно 250 млн. грн. Державі завдано збитків на суму близько 20 млн. гривень.

У ході проведених обшуків на підконтрольних конвертаційному центру підприємствах та в фігурантів провадження вилучено 41 печатку підконтрольних підприємств, 20 електронних цифрових підписів керівників вказаних суб’єктів, 7 одиниць вогнепальної зброї та  600 набоїв до неї, 9 одиниць комп’ютерної техніки, установчі та бухгалтерські документи, чорнову бухгалтерію, мобільні телефони, накопичувачі пам’яті.

На розрахункових рахунках підконтрольних підприємств заблоковано 483 тис. гривень

Тривають слідчо-оперативні заходи.

Столичний конвертцентр з обігом понад 608 млн. грн. завдав бюджету втрат більше, ніж на 100 млн. грн.

Співробітники податкової міліції м. Києва спільно із працівниками Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України у рамках розслідування кримінального провадження, зареєстрованого за ст. 27, 365, 115 та 340 Кримінального кодексу України, викрили конвертаційний центр з обігом 608 млн. грн., який діяв на території Києва, Київської та Дніпропетровської областей.

В результаті проведення низки заходів встановлено незаконну діяльність групи осіб, які протягом 2015-2016 рр. через підконтрольні їм транзитні і фіктивні компанії надавали послуги з конвертації грошових коштів з безготівкової форми в готівкову, документального прикриття безтоварних операцій та незаконного формування податкового кредиту підприємствам реального сектору економіки.

Учасники «конвертаційного центру» з метою прикриття своєї незаконної діяльності створили та придбали 9 транзитних та фіктивних підприємств.

Даний конвертаційний центр діяв за наступною схемою: реально діючі підприємства перераховували безготівкові грошові кошти на рахунки підконтрольних учасникам центру транзитних та/або фіктивних підприємств, зареєстрованих/придбаних організатором «центру», за нібито придбані товарно-матеріальні цінності (роботи, послуги). Після цього грошові кошти знімались готівкою в установах чотирьох комерційних банків. У подальшому готівка, за винятком 10-11%, що слугували «винагородою» організаторам «центру», разом із підробленими первинними документами, передавалась «клієнтам» - службовим особам підприємств реального сектору економіки.

Загальний обсяг проконвертованих коштів склав 608,4 мільйона гривень, ймовірні втрати бюджету – 101,4 мільйона гривень.

Наразі встановлені вісім найбільших підприємств - вигодонабувачів. Крім того, в результаті проведених обшуків в офісах і автомобілях фігурантів розслідування було виявлено і вилучено 10 печаток, комп'ютерну техніку, банківські ключі, чорнові записи, фінансово-господарську документацію, а також 1,25 мільйона гривень готівкою.

Слідчі дії тривають.

В Києві ліквідовано конвертцентр з обігом 330 млн. грн.

У рамках розслідування кримінального провадження, зареєстрованого за ст. 212 Кримінального кодексу України, співробітники податкової міліції м. Києва викрили «конвертаційний центр» з обігом 330 млн. грн., який діяв на території Києва та Київської області.

В результаті проведення низки заходів встановлено незаконну діяльність групи осіб, які протягом 2015-2016 рр. через підконтрольні їм транзитні і фіктивні компанії надавали послуги з конвертації грошових коштів з безготівкової форми в готівкову, документального прикриття безтоварних операцій та незаконного формування податкового кредиту підприємствам реального сектору економіки.

Незаконний податковий кредит формувався за рахунок відображення в бухгалтерських документах фіктивних операцій із закупівлі в імпортерів та сільгоспвиробниківрибної продукції, пшениці, цукрутощо.При цьому підприємствам реального сектору економіки«реалізовували» автозапчастини, рекламні послугита ін.

З метою прикриття своєї незаконної діяльності учасники злочинної групи створили і придбали 19 транзитних і фіктивних компаній.

Загальний обсяг проконвертованих коштів склав 330 мільйонів гривень, ймовірні втрати бюджету - 45 мільйонів гривень.

В результаті проведених шести обшуків виявлено та вилучено 14 печаток, комп'ютерну техніку, чорнові записи, бухгалтерську документацію, мобільні телефони та 557 тисяч гривеньготівкою.

Окрім того, накладено арешт на 20 розрахункових рахунків 19 фіктивних підприємств в п'яти банках.

Слідчі дії тривають.

Роман Насіров: ДФС вдалося скоротити час оформлення митних декларацій

Голова ДФС Роман Насіров під час зустрічі з Генеральним Директором Податково-митної адміністрації при Міністерстві фінансів Австрії Паном Гансом-Георгом Крамером повідомив про головні досягнення служби у митному напрямі за 2015 рік та 1-й квартал 2016 року. 

За його словами, із загальних надходжень митних платежів до Державного бюджету України у 2015 році  надходження від митниці склали 202,3 млрд грн., що на 5,1 млрд грн. більше від визначеного показника на рік. У першому кварталі 2016 року ДФС зібрано 140,7 млрд грн., з них митні надходження склали 50,8 млрд. грн., що на 3,5 млрд. грн. більше від запланованого.

«Сьогодні набагато спрощено процедуру оформлення митних декларацій. 96% документів для митного оформлення подаються в електронному вигляді, 85% декларантів оформлюються за першим методом. Крім того, значно скорочено середній час оформлення митної декларації: оформлення декларації на експорт займає 1 годину, на імпорт – 2 години 14 хвилин, декларація без додаткового контролю оформлюється за 15 хв., а попередні декларації - в автоматичному режимі», - зазначив Роман Насіров.

Він додав, що завдяки таким показникам за період 2015 та 1-го кварталу 2016 було оформлено 3,4 млн декларацій, з них 1,8 млн – імпортні, 1,1 млн – експортні та 502 тис. – транзитні. 

У Дніпропетровську щомісячно «прокручувалось» від 1,5 до 3 млн. грн. через тіньові операції з металобрухтом

Співробітниками податкової міліції Харківської області під час розслідування кримінального провадження, зареєстрованого за ст.212 КК України, викрито групу осіб – мешканців м. Дніпропетровська, які здійснювали незаконну діяльність з придбання металобрухту.

Порушники закуповували металобрухт у населення, але в документах продавцями зазначали низку фірм, які, у свою чергу, мали ознаки фіктивності.

Отриманий товар передавався до реально існуючого суб’єкта господарської діяльності, що входить до складу відомого концерну,  який здійснює переробку металобрухту. Щомісячний обіг тіньових операцій складав від 1,5 до 3 млн. гривень.

У ході проведених обшуків у транспортних засобах, офісних приміщеннях, пунктах прийняття металобрухту та за місцями проживання фігурантів провадження вилучено 950 тис. гривень готівкою та автомобіль „Mersedes-Benz”.

Тривають слідчі дії.
Новости Бердянска
вчера, 21 марта, четверг

Все новости Бердянска