Информация от Налоговой инспекции Бердянска

16.04.2013 · 11:15 · Просмотров - 949

Подборка материалов из Бердянской ОГНИ за неделю по 16 апреля.

Міндоходів попрацює над підвищенням позицій України в рейтингах Світового банку

Міністерством доходів і зборів затверджено план дій щодо підвищення показників України у рейтингах Світового банку – загальному рейтингу Doing Business та окремому рейтингу податкових систем Paying Taxes.

Відповідне розпорядження підписав сьогодні Міністр доходів і зборів Олександр Клименко.

Так, покращити умови ведення бізнесу в Україні планується за рахунок спрощення процедур започаткування власної справи. Зокрема, для реєстрації в якості платника податків не треба буде звертатися до податкової – всі необхідні відомості територіальним інспекціям надаватимуть державні реєстратори.

Також плануються масштабні проекти запровадження нових IT-сервісів. Планом передбачається створення автоматизованої системи «Єдине вікно подання електронної звітності», а також оприлюднення у відкритому доступі реєстру платників податків. Остання новація позбавить підприємців необхідності мати при собі свідоцтво про реєстрацію – вони зможуть за потреби замовити відповідний витяг через Інтернет.

Зменшити податкове навантаження на бізнес допоможе оптимізація адміністрування єдиного соціального внеску, а також врегулювання питання авансових внесків податку на прибуток.

Заплановано заходи щодо спрощення звітності. Так, сплачувати ЄСВ платники будуть раз на місяць, а не двічі, а звітувати про сплату податку на прибуток переважна більшість буде раз на рік, а не щоквартально.

Експерти Міндоходів впевнені, що втілення зазначених новацій, по-перше, сприятиме підвищенню інвестиційної привабливості України, і, по-друге, призведе до подальшого зростання позицій нашої країни у відповідних міжнародних рейтингах.

Нагадаємо, Україна у рейтингу Світового банку Paying Taxes-2013 (щодо простоти оподаткування) зросла відразу на 18 пунктів, і піднялася зі 183 місця на 165-е. У загальному рейтингу Doing Business-2013 (щодо легкості ведення бізнесу) відбулося зростання на 15 позицій: з 152 місця до 137-го.

Семінар для платників податків

18 квітня 2013 року у м. Києві (Львівська площа, 8, конгрес-хол) відбудеться семінар для платників податків на тему: «Практика застосування норм Податкового кодексу великими платниками податків» за участі фахівців Державної податкової служби України .

Діяльність Бердянської ОДПІ

Студенти Машинобудівного коледжу змагалися в знаннях Податкового кодексу

Впровадження податкової культури серед підростаючого покоління для нашої країни дуже важливо, адже саме на молодь – майбутніх платників податків покладається завдання розбудови економіки держави в майбутньому.

З початку навчального року фахівці Бердянської ОДПІ читали курс лекцій «Основи податкових знань» студентам Бердянського машинобудівного коледжу ЗНТУ. На кожному занятті податківці детально роз’яснювали окремі положення Податкового кодексу. Студенти отримали знання щодо системи оподаткування в Україні, формування державного бюджету, ролі і функцій податків у суспільстві, щодо особливостей нарахування та сплати податків.

Підсумкове заняття в групі 3-Ф-13 спеціальність «Фінанси та кредит» відбулось 12 квітня у формі гри «Брейн-ринг». Гра була цікавою та нелегкою - на учасників чекали 4 завдання: податковий кросворд, два тури запитань, рішення практичного завдання та найцікавіше – бій Капітанів.

Всі завдання оцінювало компетентне та незалежне журі. Серед членів якого була заступник начальника Бердянської ОДПІ Анжеліка В’южаніна.

Нагороджуючи переможців Анжеліка Михайлівна зауважила: «Знання, які ви отримали, від кваліфікованих спеціалістів, це не лише звичайні лекційні матеріали, це основа, яка знадобиться в майбутньому. Завітавши до податкової через кілька років вже як бухгалтери чи керівники підприємств, приватні підприємці або просто громадяни – платники податків, Ви будете почуватися у її стінах впевнено. А ти з вас, хто зацікавився професією державного податківця мають можливість оволодіти нею в Національній академії державної податкової служби України».

До бібліотеки коледжу податківці презентували Податкові та Митні кодекси, а керівництво коледжу було відзначено подяками за вагомий внесок у вихованні податкової культури серед молоді.

Таке співробітництво податківців з освітянами має системний характер. Вже декілька років поспіль спільно вони мають можливість досліджувати проблему виховання податкової культури у покоління, що підростає, знаходити потрібні форми і методи викладання, доступні та ефективні. І, головне, спільно виховувати майбутніх сумлінних платників податків – гідних громадян своєї країни.

Погашення податкового боргу

З метою захисту інтересів держави та забезпечення надходжень до Зведеного бюджету Бердянською ОДПІ проводиться робота з платниками податків з метою упередження виникнення або зростання податкового боргу, забезпечуються сприятливі умови для добровільного виконання платниками податків вимог податкового законодавства.

Надходження коштів завдяки погашенню боргу до бюджету склали 5935,7 тис. грн.

Бердянською ОДПІ у першому кварталі 2013 року проводилась робота з органами місцевого самоврядування по виділенню коштів місцевого бюджету на сплату податкового боргу комунальних підприємств. За рахунок проведеної роботи з підприємствами державної та комунальної форми власності погашено податкового боргу на загальну суму 417,0 тис. грн.

Також активізовано роботу по погашенню податкового боргу за рахунок реалізації заставного майна боржників. Протягом першого кварталу було проведено торги з реалізації заставного майна боржників, за результатами якого вартість реалізованого майна склала 4,2 тис. грн.

Взагалі процес стягнення податкової заборгованості є доволі складним і трудомістким, потребує неабиякої уваги до платників. Податківці завжди готові до діалогу з кожним платником податків, який прагне вирватися з «боржників».

Посадові особи ухилились від сплати податків на 4 мільйони гривень

Слідчим відділом Бердянської ОДПІ внесено кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочато кримінальне провадження відносно посадових осіб ПАТ «А.», які протягом 2011-2012рр. в ході ведення фінансово – господарської діяльності з виробництва та реалізації паливно-мастильної продукції порушували норми Податкового Кодексу України, що привело до ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах. В результаті порушення державі нанесено збитків на суму понад 4 млн.грн.

Виявлено ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах

Слідчим відділом Бердянської ОДПІ розпочато кримінальне провадження відносно посадових осіб ТОВ «К.», які протягом 2011-2012рр. в ході ведення фінансово – господарської діяльності з виробництва та реалізації кабельної продукції в порушення норм Податкового Кодексу України ухилились від сплати податків в особливо великих розмірах.

Дзвоніть на «гарячу» лінію!

23 квітня 2013 року «гарячу телефонну лінію» проведе начальник Бердянської ОДПІ Запорізької області Державної податкової служби Горбатюк А.В.

З 14-00 до 15-00 за телефоном 0(53)3-54-28 Алла Володимирівна відповість на запитання платників податків щодо декларування доходів, отриманих протягом 2012 року, щодо сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, щодо роботи Центру сертифікації електронних ключів ДПС України, щодо роботи оновленого сервісу «Пульс», щодо легалізації найманої праці та дотримання вимог законодавства при виплаті заробітної плати та інших доходів фізичним особам.

Є проблеми з роботодавцем? Дзвоніть!

По всіх фактах порушень з боку роботодавців щодо оформлення та виплати заробітної плати телефонуйте до Бердянської податкової інспекції за телефоном 3-84-07.

Сервіси Міністерства доходів і зборів - Користуйтеся сервісом Міндоходів - "Пульс"

Оновлений "Пульс" надає представникам бізнесу, зокрема, суб’єктам зовнішньоекономічної діяльності, можливість повідомити про неправомірні дії або бездіяльність співробітників податкової та митної служби та оперативно розв'язати суперечливі питання, що виникають не тільки у сфері адміністрування податків, а й під час здійснення митного контролю й митного оформлення.

Лінія Міндоходів працює за принципом call-back – податківці та митники не тільки приймають звернення, але й повідомляють про результати перевірки та вжиті заходи

Номер цілодобової телефонної лінії сервісу "Пульс": (044) 284-00-07.

Запрошуємо отримати власний електронний підпис!

В Бердянську працює Пункт реєстрації користувачів Управління центру сертифікації ключів інформаційно-довідкового департаменту ДПС.

Послуга електронного цифрового підпису надається безкоштовно як фізичним, так і юридичним особам. Обслуговує цей Пункт суб’єктів господарювання Бердянська та Бердянського району, а також Приморська, Приморського району та інших найближчих населених пунктів.

Пункт реєстрації знаходиться за адресою: м. Бердянськ, пр. Праці, буд. 20, каб. 219. Тел. 3-86-63. Перелік документів, форми заяв, зразки заповнення заяв можна отримати на сайті www.rada.berdyansk.net, розділ Бізнес/Податкова служба/Електронний цифровий підпис.

Запрошуємо до Бердянської ОДПІ задекларувати доходи!

Бердянська ОДПІ нагадує громадянам про необхідність задекларувати свої доходи, отримані протягом 2012 року. Часу для подання декларації про майновий стан та доходи залишилося трохи менше місяця – до 1 травня 2013 року.

Декларацію потрібно подати до податкової інспекції за місцем реєстрації платника. Для зручності громадян з цього року запроваджено новий сервіс, який дає змогу заповнювати декларацію в електронному вигляді. Для цього платнику достатньо мати ключ цифрового підпису та відповідне програмне забезпечення, які надаються безкоштовно.

У разі виникнення будь-яких запитань щодо декларування платники податків можуть звернутися за роз’ясненням безпосередньо до податкових інспекцій та сервісних центрів, які на період кампанії декларування працюють у посиленому режимі, або зателефонувати до кол-центру Міндоходів за номером 0800-501-00-7.

Всю інформацію про порядок декларування доходів можна отримати на веб-порталі ДПСУ та субсайтах регіональних органів ДПС у розділі „Декларування громадянами майнового стану і доходів”.

Декларування доходів громадян триває

На теперішній час до Бердянської ОДПІ подано 1313 декларацій від громадян, задекларовано 24,9 мільйонів гривень доходу, підлягає сплаті до бюджету 1398,9 тисяч гривень. Найбільша кількість декларацій - 453 декларації надійшло від громадян, які мають у власності земельні паї та самостійно вирощують та реалізують сільськогосподарську продукцію, 364 громадянина задекларували доходи від надання нерухомого майна в оренду. Подали 182 декларації громадяни, які отримали спадщину в 2012 році, 136 декларацій надійшло від громадян, які отримали дохід від продажу автомобілів.

Бердянська податкова інспекція закликає всіх громадян завітати до податкової або надіслати декларації в електронному вигляді!

Податок на нерухоме майно

З 15 квітня громадяни почнуть отримувати квитанції на сплату податку на нерухомість

Власники нерухомого майна, яке підлягає оподаткуванню, з наступного понеділка почнуть отримувати повідомлення про суму нарахованого податку та платіжні реквізити.

Сплатити нарахований податок потрібно буде протягом двох місяців з моменту отримання такого повідомлення. Для цього громадяни мають змогу скористатися послугами банківських установ або поштових відділень, мешканці сільської місцевості можуть сплачувати податок через каси сільських рад.

Фахівці Міндоходів нагадують власникам кількох об’єктів нерухомості, що вони можуть звернутися до податкової інспекції для визначення житла, за який буде сплачуватися податок. В інакшому випадку пільга застосовуватиметься до того об’єкту, в якому зареєстрований платник податку.

Крім того, якщо платник не згоден із нарахованими у повідомленні сумами, він повинен також звернутися до податкової для звірки даних, але не пізніше, ніж за два місяці після отримання повідомлення.

Нагадаємо, що відповідно до Податкового кодексу, квартири та житлові будинки, площа яких не перевищує 120 м.кв. та 250 м.кв. відповідно, не оподатковуються. Податок сплачується лише за ті метри, які перевищують зазначені квадрати. Однак така пільга застосовується тільки до одного з об’єктів житлової нерухомості.

У разі необхідності малобезпечені громадяни можуть сплачувати податок частинами. Для нарахування розстрочки їм потрібно звернутися до податкових органів.

Податок на нерухомість сплачується авансовим внеском на весь рік. Однак, зазначають фахівці Міністерства, платники, які протягом року, продали своє майно, мають право на повернення зайвих

сплачених коштів. Їм потрібно подати відповідну заяву, в якій вказати спосіб перерахування коштів: поточний банківський рахунок, на погашення грошового зобов’язання за іншими платежами або повернення готівкою за чеком. Протягом п’яти робочих днів Міндоходів готує відповідний висновок про повернення коштів та направляє його до Держказначейства, який і здійснює перерахування коштів.

Прес-служба Міндоходів

Органи ДПС до 15 квітня 2013 року отримають інформацію про об’єкти житлової нерухомості

Нагадаємо, органи державної реєстрації прав на нерухоме майно, а також органи, що здійснюють реєстрацію місця проживання фізичних осіб, зобов’язані до 15 квітня 2013 року подавати органам ДПС відомості, необхідні для розрахунку податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Відомості подаються за місцем розташування такого об’єкта нерухомого майна станом на перше число відповідного кварталу.

У подальшому, тобто у наступні роки, відомості подаватимуться щоквартально, у 15-денний строк після закінчення податкового (звітного) кварталу (п.п. 265.7.4 п. 265.7 ст.265 Податкового кодексу України).

Зокрема, Укрдержреєстр подає ДПС інформацію про об’єкти житлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних осіб, у тому числі нерезидентів. В інформації зазначаються:

- прізвище, ім’я та по батькові фізичної особи;

- реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків і мають відмітку у паспорті);

- адреса і тип нерухомого майна, його реєстраційний номер, загальна та житлова площа нерухомого майна;

- вид спільної власності (у разі, коли таке майно належить на праві спільної власності);

- розмір частки у праві спільної власності (у разі, коли таке майно належить на праві спільної часткової власності);

- підстави виникнення права власності і дати державної реєстрації права власності на нерухоме майно.

Передача зазначеної інформації здійснюється на центральному рівні між Укрдержреєстром і ДПС в електронній формі телекомунікаційними каналами зв’язку.

Відомості, що подаються органам ДПС, вносяться до інформаційної бази даних.

Порядок подання відомостей, необхідних для розрахунку податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 31 травня 2012 року № 476.

Новини податкового законодавства

Затверджено довідники пільг

Міністерством доходів і зборів України затверджено Довідник №65/1 податкових пільг, що є втратами доходів бюджету, та Довідник №65/2 інших податкових пільг.

У довідниках надано перелік пільг з податку на прибуток, з оподаткування неприбуткових установ і організацій, плати за землю, податку на додану вартість, державного мита тощо, а також початок та кінець дії пільг. Ознайомитися з довідниками можна за адресою http://www.sts.gov.ua/dovidniki--reestri--perelik/dovidniki-/54005.html.

Податкові соціальні пільги

Мін’юст України зареєстрував 29.03.2013 р. за № 518/23050 наказ Мінфіну України, яким відповідно до пп. 169.2.4 п. 169.2 ст. 169 Податкового кодексу України затверджено Порядок інформування роботодавців платника податку про наявність порушень застосування податкової соціальної пільги, позбавлення платника податку або про відновлення його права на податкову соціальну пільгу та форми Повідомлення про наявність порушень.

Визнано таким, що втратив чинність, наказ ДПА України від 24.12.2010 р. № 1023.

Наказ від 07.03.2013 р. № 384.Наказ набирає чинності з дня опублікування.

Порядок оцінки нерухомого та рухомого майна для цілей оподаткування

Кабінет Міністрів України затвердив Порядок проведення оцінки для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов'язкових платежів, які справляються відповідно до законодавства.

Визначено механізм проведення оцінки нерухомого та рухомого майна для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов'язкових платежів, які справляються відповідно до законодавства, з

метою обчислення доходу платника податку - фізичної особи від продажу (обміну) та іншого доходу такого платника податку у вигляді отриманої ним грошової компенсації від відчуження нерухомого та рухомого майна (крім випадків його успадкування та дарування), а також обчислення суми державного мита, податків та інших обов'язкових платежів, які справляються відповідно до законодавства.

Цей Порядок є обов'язковим для застосування під час проведення оцінки для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов'язкових платежів, які справляються відповідно до законодавства.

Визнана такою, що втратить чинність, постанову від 26.10.2011 р. № 1103.

Постанова від 04.03.2013 р. № 231

Норматив відрахування частки прибутку, що спрямовується на виплату дивідендів

Кабінет Міністрів України затвердив базовий норматив відрахування частки прибутку у розмірі 30%, що спрямовується на виплату дивідендів за результатами фінансово-господарської діяльності у 2012 р. господарських товариств, у статутному капіталі яких є корпоративні права держави.

Постанова від 27.03.2013 р. № 214.

Роз’яснення податкового законодавства

Спрощенці другої групи звітують один раз на рік

Для підприємців, які працюють на другій групі спрощеної системи оподаткування, з 1 січня поточного року запроваджено податковий (звітний) період – календарний рік. Відтепер, як і платники першої групи, вони звітуватимуть один раз на рік.

Таке нововведення передбачено внесеними змінами до Податкового кодексу, які набрали чинності з початку цього року. Також передбачено зниження ставок для платників єдиного податку п’ятої групи з 7 та 10 % на 5 та 7 % відповідно.

Для платників-спрощенців 3-5 груп, нагадують у Міндоходів, звітним періодом залишається календарний квартал.

Прес-служба Міндоходів

Платникам збору за спеціальне використання води!

Податкова декларація по збору за спеціальне використання води за 1 квартал 2013 року надається до 10 травня 2013 року включно.

Обсяги води за І квартал розподіляються:

Дніпровська вода – 95%, підземні води (скважина) – 5%.

При обчисленні податкових зобов’язань по збору за спеціальне використання води за період з 01.01.2013 по 03.01.2013 включно платники збору застосовують ставки збору, що діяли у 2012 році, а починаючи з 04.01.2013 – нові, відповідно до Закону України від 20 листопада 2012 року № 5503-VI.

Нові ставки: Дніпр – 0,3123 грн/куб.м., Скважина – 0,4763 грн/куб.м.

19 квітня закінчується строк сплати авансових внесків платниками єдиного податку І та ІІ груп за квітень 2013 року

Авансові внески для фізичних осіб–підприємців - платників єдиного податку першої і другої груп нараховуються органами державної податкової служби. Підставою для нарахування авансових внесків є заява платника щодо розміру обраної ставки єдиного податку, заява щодо періоду щорічної відпустки та/або заява щодо терміну тимчасової втрати працездатності.

Платники єдиного податку першої і другої груп сплачують єдиний податок шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця. Тобто, строк сплати авансових внесків з єдиного податку такими платниками за квітень 2013 року закінчується 19 квітня.

Нагадуємо, якщо останній день сплати податкового зобов’язання припадає на вихідний або святковий день, то Податковим кодексом України не передбачено перенесення термінів сплати.

Сплата єдиного податку здійснюється за місцем податкової адреси платника.

Водночас, платники єдиного податку зазначених груп можуть сплатити єдиний податок авансовим внеском за весь податковий (звітний) період (квартал, рік), але не більш як до кінця поточного звітного року (п.295.1 ст.295 ПКУ).

За І квартал використовуйте старі бланки звітності

Нові форми податкових декларацій збору за спеціальне використання води, збору за місця для паркування транспортних засобів та туристичного збору, зареєстровані наказами Мінфіну України від 21.12.2012 року набувають чинності для складання податкової звітності за другий квартал 2013 року.

Лист ДПСУ від 08.02.2013 року №3220/7/15-2317

Визначення граничного строку подання податкової декларації

Якщо останній день строку подання податкової декларації припадає на вихідний або святковий день, то останнім днем строку вважається наступний за вихідним або святковим операційний (банківський) день.

Однак, термін сплати податків і зборів, у такому випадку, не переноситься. Тобто, платник податків зобов’язаний самостійно сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку подання податкової декларації. При цьому, платник не повинен враховувати перенесення термінів подання звітності у зв’язку з вихідними чи святковими днями.

Так, наприклад, для платників ПДВ, які звітують щомісячно, останнім днем подання податкової декларації за березень 2013 року буде 22 квітня 2013 року, а останнім днем сплати податкового зобов’язання – 30 квітня 2013 року.

Оподаткування доходів від продажу власної сільгосппродукції

Доходи, отримані від продажу власної сільськогосподарської продукції не включаються до загального місячного або річного оподатковуваного доходу платника податку. Власна сільгосппродукція, це та, яка вирощена, відгодована, виловлена, зібрана, виготовлена, вироблена, оброблена або перероблена безпосередньо фізичною особою на земельних ділянках для ведення:

- садівництва або для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибні ділянки) або для індивідуального дачного будівництва;

- особистого селянського господарства або земельні частки (паї), виділені в натурі, сукупний розмір яких не перевищує 2 гектари.

Водночас, якщо розмір земельних ділянок перевищує 2 гектари, доход від продажу сільськогосподарської продукції підлягає оподаткуванню на загальних підставах.

Оподаткування доходів, отриманих від продажу власної сільгосппродукції визначено підпунктом 165.1.24 п.165.1 ст.165 Податкового Кодексу України.

Підприємець може відшкодовувати витрати на відрядження найманому працівнику

Якщо фізична особа – підприємець відряджає найманого працівника для виконання роботи, пов’язаної з господарською діяльністю, такий підприємець може відшкодовувати витрати на відрядження найманому працівнику.

Водночас, працівники мають право на відшкодування витрат та отримання інших компенсацій у зв’язку із службовим відрядженням. Це передбачено ст.121 Кодексу законів про працю України.

Після повернення з відрядження працівник зобов’язаний надати звіт про витрачені грошові кошти, в тому числі і особисті кошти, які він витратив на службове відрядження, пов’язане саме з господарською діяльністю підприємця, а не за власними потребами працівника.

Умовою відшкодування витрат на відрядження є наявність оригіналу документів, що підтверджують вартість таких витрат, в т.ч. квитки, квитанції, чеки, розрахунки тощо.

Витрати, що не підтверджені документально, або зовсім не підлягають відшкодуванню і включенню до валових витрат підприємця, можуть бути відшкодовані працівнику за рахунок коштів підприємця з подальшими податковими наслідками. Тобто, такі витрати є додатковими благами відрядженого працівника та підлягають оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб згідно з пп. «г» пп.164.2.17 п.164.2 ст.164 Податкового кодексу України.

Надання коштів на відрядження врегульовано пп.140.1.7 п.140.1 ст.140 ПКУ та наказом Міністерства фінансів України від 13.03.98 № 59 “Про затвердження Інструкції про службові відрядження в межах України та за кордон” (із змінами і доповненнями).

Порядок заповнення Книги обліку доходів і витрат фізичними особами, які здійснюють незалежну професійну діяльність

Фізичні особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність, ведуть облік своєї діяльності шляхом заповнення Книги обліку доходів і витрат.

Заповнення Книги здійснюється у наступному порядку:

У графі 1 вказується дата заповнення.

У графах 2 та 11 відображається сума нереалізованих товарних запасів, сировини, матеріалів тощо на початок та на кінець звітного податкового періоду (року), яка виводиться в грошовій формі, виходячи із ціни їх придбання.

У графі 3 щоденно відображається фактично отримана сума доходу від здійснення діяльності із сумарним підсумком за місяць, квартал або рік. У разі реєстрації нової Книги протягом звітного року записи в ній продовжуються наростаючим підсумком, а попередня Книга залишається у самозайнятої особи.

До графи 4 вносяться реквізити документа, який підтверджує витрати, пов’язані з придбанням товарно-матеріальних цінностей (ТМЦ), виконанням робіт та наданням послуг (номер, дата і назва документа). Документами, які підтверджують витрати, можуть бути, зокрема, товарно-транспортна та/або податкова накладна, платіжне доручення, фіскальний чек, акт закупки (виконаних робіт, наданих послуг) та інші розрахункові документи.

У графі 5 вказується загальна вартість придбаних ТМЦ.

У графі 6 відображається сума витрат, яка безпосередньо пов’язана з отриманням доходу.

Фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність, графи 7 та 8 не заповнюють.

У графі 9 відображаються витрати на оплату праці та нарахування на заробітну плату, понесені у звітному місяці.

У графі 10 вноситься сума фактично понесених інших витрат, безпосередньо пов’язаних з одержанням доходу, які не зазначені у графах 6 та 9, включаючи вартість оплачених виконаних робіт та наданих послуг.

Графа 12 розраховується як різниця між доходом від здійснення діяльності та документально підтвердженими витратами, пов’язаними із отриманням доходу шомісячно.

Нагадуємо, що порядок оподаткування доходів, отриманих фізичною особою, яка проводить незалежну професійну діяльність, визначений ст. 178 розділу IV Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI.

Дачники, які є членами садівницького товариства сплачують земельний податок

У випадку, якщо земельні ділянки приватизовані громадянами - членами садівничого товариства і кожен громадянин отримав документ, що засвідчує його право на земельну ділянку, такі громадяни є платниками земельного податку.

При цьому, від сплати земельного податку звільняються:

- інваліди першої і другої групи;

- фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років;

- пенсіонери (за віком);

- ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;

- фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Водночас, якщо члени садівничого товариства не оформили право на свою земельну ділянку, то платником земельного податку є садівниче товариство. При цьому, земельні ділянки загального користування також підлягають оподаткуванню.

Нарахування сум земельного податку фізичним особам проводиться органами державної податкової служби, які до 1 липня поточного року видають платникові податкове повідомлення-рішення. Податок необхідно сплатити протягом 60 днів з дня вручення такого повідомлення-рішення.

Плата за землю регламентована розділом XIII Податкового Кодексу України.

Спрощена система оподаткування

Платники податків запитували

В які строки повинні подавати податкову декларацію платника ЄП – ФОП платники ЄП другої групи за звітні періоди 2013 року?

Фізична особа – підприємець - платник єдиного податку другої групи, обсяг доходу якої протягом року не перевищує 1 000 000 гривень або яка самостійно не приймала рішення про перехід на сплату податку за ставками, встановленими для платників єдиного податку третьої або п’ятої групи, повинна подати податкову декларацію платника єдиного податку протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року. У разі перевищення протягом року обсягу доходу, визначеного у п.291.4 ст.291 Податкового кодексу України, або самостійного прийняття рішення про перехід на сплату податку за ставками, встановленими для платників єдиного податку третьої або п’ятої групи, платники єдиного податку другої групи подають до органу ДПС податкову декларацію у строки, встановлені для квартального податкового (звітного) періоду, тобто протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу.

Який строк подання податкової декларації платника ЄП - ФОП платником ЄП першої або другої групи, який відмовляється від спрощеної системи оподаткування протягом року?

Фізична особа - підприємець - платник єдиного податку першої або другої групи, яка протягом року відмовляється від спрощеної системи оподаткування, зобов’язана подати до органу державної податкової служби податкову декларацію платника єдиного податку - фізичної особи - підприємця за податковий (звітний) квартал, у якому подано заяву щодо відмови від спрощеної системи оподаткування, у зв’язку з переходом на сплату інших податків і зборів, з наростаючим підсумком з початку року, протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу. Також отримати відповіді з питань оподаткування Ви маєте можливість на сторінках офіційного видання ДПС України «Вісник податкової служби України», на веб-сайті ДПС України (www.sts.gov.ua, Єдина база податкових знань).

Податок на додану вартість: особливості сплати

Платники податків запитували

Яку відповідальність передбачено за неподання або несвоєчасне подання до органу ДПС Реєстру виданих та отриманих податкових накладних?

Форма та порядок ведення Реєстру виданих та отриманих податкових накладних затверджено наказом Мінфіну України від 17.12.2012 р. № 1340 (далі — Порядок № 1340).

Реєстр виданих та отриманих податкових накладних (далі — Реєстр) є формою для запису (реєстрації) виданих та отриманих податкових накладних, впровадження якого обумовлено вимогами п. 201.15 ст. 201 Податкового кодексу (п. 1 Порядку № 1340). Зазначено, що Реєстр є основою для відображення зведених результатів обліку операцій з постачання та придбання товарів/послуг у податкових деклараціях з ПДВ.

Реєстр ведеться в електронному вигляді у форматі, затвердженому центральним органом податкової служби, та за власним бажанням платника — у паперовому вигляді.

Податковим кодексом та Порядком № 1340 встановлено обов’язок подання платниками ПДВ органу ДПС копії записів у реєстрах виданих та отриманих податкових накладних в електронному вигляді в строки, передбачені для подання податкової звітності (календарний місяць), у тому числі для яких встановлено звітний податковий період — квартал.

За невиконання вимог щодо ведення Реєстру передбачено застосування адміністративного штрафу до платника податку згідно зі ст. 1631 Кодексу про адміністративні правопорушення від 07.12.84 р. № 8073-X, якою передбачено, що відсутність податкового обліку, порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, в тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України, тягне за собою накладення штрафу у розмірі від п’яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за те саме порушення, тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі від десяти до п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Пунктом 44.1 ст. 44 Податкового кодексу передбачено, що для цілей оподаткування платники податків зобов’язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов’язаних з визначенням об’єктів оподаткування та/або податкових зобов’язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов’язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.

Згідно з п. 46.1 ст. 46 цього Кодексу додатки до податкової декларації, яка подається платником податків контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов’язання, є її невід’ємною частиною.

Неподання платником податків в установлений законом строк податкової декларації або розрахунків, якщо їх подання передбачено законом, є підставою для проведення документальної позапланової перевірки (пп. 78.1.2 п. 78.1 ст. 78 Податкового кодексу).

Отже, неподання або несвоєчасне подання Реєстру може бути підставою для проведення документальної позапланової перевірки платника ПДВ та застосування у відповідних випадках штрафних (фінансових) санкцій в порядку та розмірах, визначених главою 11 розділу II Податкового кодексу.

Підприємство — неплатник ПДВ перерахувало передплату нерезиденту, а у подальшому імпортувало товар вартістю понад 300 тис. грн. Чи має підприємство в цьому випадку обов’язково зареєструватися платником ПДВ?

Слід зазначити, що норму, якою встановлювалась обов’язкова реєстрація платником ПДВ особи у разі укладання нею однієї чи більше цивільно-правових угод (договорів), унаслідок виконання яких планувалося здійснення оподатковуваних операцій у встановлених розмірах, було передбачено Законом України від 03.04.97 р. № 168/97-ВР «Про податок на додану вартість», який втратив чинність з 01.01.2011 р.

Наразі перелік осіб, які вважаються платниками ПДВ для цілей оподаткування цим податком, вимоги щодо обов’язкової реєстрації платників ПДВ та порядок здійснення добровільної реєстрації платників ПДВ встановлено розділом V Податкового кодексу, а саме статтями 180, 181, 182.

Зокрема, передбачено, що платником ПДВ є будь-яка особа, яка:

- провадить господарську діяльність і реєструється за своїм добровільним рішенням;

- зареєстрована або підлягає реєстрації як платник ПДВ;

- ввозить товари на митну територію України в обсягах, які підлягають оподаткуванню, та на яку покладається відповідальність за сплату податків у разі переміщення товарів через митний кордон України відповідно до Митного кодексу України.

Згідно з п. 181.1 ст. 181 Податкового кодексу вимогою щодо обов’язкової реєстрації осіб як платників ПДВ є здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню, у тому числі з використанням локальної або глобальної комп’ютерної мережі, загальна сума яких протягом останніх 12 календарних місяців сукупно перевищує 300 000 грн. (без урахування ПДВ). Зазначена вимога не стосується осіб, які є платниками єдиного податку.

При цьому зауважимо, що особи, які не зареєстровані як платники ПДВ та ввозять товари на митну територію України в обсягах, що підлягають оподаткуванню, сплачують ПДВ під час митного оформлення товарів без реєстрації платниками ПДВ (п. 181.2 ст. 182 Податкового кодексу).

Крім того, під визначенням терміну «постачання товарів» слід розуміти будь-яку передачу права на розпорядження товарами як власник, у тому числі продаж, обмін чи дарування такого товару, а також постачання за рішенням суду (пп. 14.1.191 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу).

Враховуючи вищезазначене, а також те, що підприємство здійснило лише операції з придбання товарів у нерезидента та їх ввезення на митну територію України, воно не підпадає під вимогу щодо обов’язкової реєстрації платником ПДВ.

Водночас виходячи з визначення поняття підприємства, передбаченого ст. 62 Господарського кодексу, яким є самостійний суб’єкт господарювання, створений компетентним органом державної влади або органом місцевого самоврядування, або іншими суб’єктами для задоволення суспільних та особистих потреб шляхом систематичного здійснення виробничої, науково-дослідної, торговельної, іншої господарської діяльності, а також поняття господарської діяльності (пп. 14.1.36 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу), придбані підприємством імпортні товари будуть у подальшому використані ним у виробництві або реалізовані. А отже, коли підприємство буде провадити оподатковувані операції, у нього може виникнути питання щодо реєстрації платником ПДВ: добровільної або обов’язкової.

Також слід зазначити, що лише особи, зареєстровані платниками ПДВ у встановленому порядку, мають право на податковий кредит згідно зі ст. 198 Податкового кодексу за придбаними товарами (у тому числі при їх імпорті), які використовуються в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності такого платника.

Сільськогосподарське підприємство у 2011 р. помилково перерахувало на спецрахунок суму меншу, ніж було задекларовано у скороченій декларації з ПДВ. Чи вважатиметься зазначене порушенням цільового використання коштів та чи застосовується в цьому випадку штрафна санкція?

Пунктом 209.2 ст. 209 Податкового кодексу передбачено, що згідно зі спеціальним режимом оподаткування сума ПДВ, нарахована сільськогосподарським підприємством на вартість поставлених ним сільськогосподарських товарів/послуг, не підлягає сплаті до бюджету та повністю залишається в розпорядженні такого сільськогосподарського підприємства для відшкодування суми ПДВ, сплаченої (нарахованої) постачальнику на вартість виробничих факторів, за рахунок яких сформовано податковий кредит, а за наявності залишку такої суми податку — для інших виробничих цілей.

Зазначені суми ПДВ акумулюються сільськогосподарськими підприємствами на спеціальних рахунках, відкритих в установах банків та/або в органах, які здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів у порядку, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 12.12.2011 р. № 11.

Пунктом 3 Порядку № 11 встановлено, що сума ПДВ, яка підлягає сплаті (перерахуванню) сільськогосподарським підприємством відповідно до податкової декларації за операціями з постачання вироблених (наданих) ним сільськогосподарських товарів (послуг) на власних або орендованих основних фондах, а також на давальницьких умовах (крім підакцизних товарів, за винятком виноматеріалів за кодами згідно з УКТЗЕД 2204 29 і 2204 30, які поставляються підприємствами первинного виноробства), тобто різниця між сумою податкового зобов’язання за звітний (податковий) період та сумою податкового кредиту за такий період перераховується сільськогосподарським підприємством з поточного рахунку на спеціальний рахунок у строки, встановлені ст. 203 Податкового кодексу для перерахування суми ПДВ до державного бюджету.

Зокрема, відповідно до п. 203.2 вищезазначеної статті Кодексу платник податку зобов’язаний самостійно сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого п. 203.1 цієї статті для подання податкової декларації.

Сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов’язання, вважається грошовим зобов’язанням платника (пп. 14.1.39 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу).

У разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов’язання протягом встановлених строків, з нього стягується штраф у розмірах, встановлених п. 126.1 ст. 126 цього Кодексу.

Також зауважимо, що використання платником податків (посадовими особами платника податків) сум, не сплачених до бюджету внаслідок отримання (застосування) податкової пільги, не за призначенням та/або всупереч умовам чи цілям її надання згідно із законом з питань відповідного податку, збору (обов’язкового платежу) додатково до штрафів, передбачених п. 123.1 ст. 123 Податкового кодексу, тягне за собою стягнення до бюджету суми податків, зборів (обов’язкових платежів), що підлягали нарахуванню без застосування податкової пільги. При цьому сплата штрафу не звільняє таких осіб від відповідальності за умисне ухилення від оподаткування (п. 123.2 ст. 123 Податкового кодексу).

Також отримати відповіді з питань оподаткування Ви маєте можливість на сторінках офіційного видання ДПС України «Вісник податкової служби України», на веб-сайті ДПС України (www.sts.gov.ua, Єдина база податкових знань).
Новости Бердянска
вчера, 16 марта, суббота
15 марта, пятница
14 марта, четверг

Все новости Бердянска

Ближайшие события
Баскетбол
Баскетбол

 16 - 17 Марта

 ДЮСШ (ул. Горбенко, 27)

Чемпіонат міста з художньої гімнастики
Чемпіонат міста з художньої гімнастики

 16 - 17 Марта

 10:00

 ДЮСШ (ул. Горбенко, 27)

Як приборкати дракона 3
Як приборкати дракона 3

 14 - 20 Марта

 11:35, 15:15

 Кинотеатр «Космос» (п-т Азовский, 35/2)

70 UAH

Рождённый стать королём
Рождённый стать королём

 14 - 20 Марта

 17:20, 19:30

 Кинотеатр «Космос» (п-т Азовский, 35/2)

80 UAH

Подробная афиша