Информация от Налоговой инспекции Бердянска

23.04.2013 · 14:45 · Просмотров - 1023

Подборка материалов из Бердянской ОГНИ за неделю по 23 апреля.

Декларація про майновий стан і доходи: встигніть подати вчасно!

Бердянська ОДПІ нагадує громадянам про необхідність задекларувати свої доходи, отримані протягом 2012 року. Часу для подання декларації про майновий стан та доходи залишилося обмаль – до 1 травня 2013 року. 

Декларацію потрібно подати до податкової інспекції за місцем реєстрації платника. Для зручності громадян з цього року запроваджено новий сервіс, який дає змогу заповнювати декларацію в електронному вигляді. Для цього платнику достатньо мати ключ цифрового підпису та відповідне програмне забезпечення, які надаються безкоштовно. 

Бердянська податкова інспекція закликає всіх громадян завітати до податкової або надіслати декларації в електронному вигляді!


Дохід у вигляді вартості квартири, отриманої як подарунок від батьків, оподатковується за нульовою ставкою

Якщо громадянин дарує своїй дочці квартиру, яка є його приватною власністю, дохід у вигляді вартості цієї квартири оподатковується за нульовою ставкою. 

Нагадаємо, що кошти, майно, майнові чи немайнові права, вартість робіт, послуг, які подаровані фізичній особі-платнику податку, підлягають оподаткуванню за правилами, встановленими для оподаткування спадщини. 

Так, вартість власності, що отримується як подарунок членами сім’ї дарувальника першого ступеня споріднення оподатковується за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб. При цьому членами сім’ї фізичної особи першого ступеня споріднення вважаються її батьки, чоловік або дружина, діти, у тому числі усиновлені. 

Особами, відповідальними за сплату (перерахування) податку до бюджету, є обдаровані, які отримали подарунок. Дохід у вигляді вартості подарованого майна (кошти, майно, майнові чи немайнові права) у межах, що підлягає оподаткуванню, зазначається в річній податковій декларації, крім обдарованих, які отримали у подарунок об’єкти, що оподатковуються за нульовою ставкою податку (п. 174.3 ст. 174 Податкового кодексу України). 

Таким чином, дохід у вигляді вартості квартири, отриманої фізичною особою як подарунок від батьків, не оподатковується. У цьому випадку, подавати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи не потрібно але за відсутності інших підстав, коли подання декларації є обов’язковим. Наприклад, обдарований не отримував у звітному році інших доходів, які підлягають декларуванню. 

Оподаткування доходу, отриманого платником податку як дарунок (або в результаті укладення договору дарування) від фізичних осіб здійснюється у порядку, встановленому ст. 174 ПКУ.


Виявлено торгівлю алкоголем без ліцензії

Співробітниками відділу податкової міліції Бердянської ОДПІ встановлено факт реалізації  алкогольних напоїв на розлив без наявності відповідної ліцензії в одному з сіл Бердянського району в кафе-барі. Незаконну діяльність здійснював ФОП А. В результаті перевірки вилучено алкогольних напоїв на суму понад 5 тисяч гривень.       

Є проблеми з роботодавцем? Дзвоніть!

По всіх фактах порушень з боку роботодавців щодо оформлення та виплати заробітної плати телефонуйте до Бердянської податкової інспекції за телефоном 3-84-07. 

Сервіси Міністерства доходів і зборів

Зателефонуй на "Пульс"!

Оновлений "Пульс" надає представникам бізнесу, зокрема, суб’єктам зовнішньоекономічної діяльності, можливість повідомити про неправомірні дії або бездіяльність співробітників податкової та митної служби та оперативно розв'язати суперечливі питання, що виникають не тільки у сфері адміністрування податків, а й під час здійснення митного контролю й митного оформлення.

Лінія Міндоходів працює за принципом call-back – податківці та митники не тільки приймають звернення, але й повідомляють про результати перевірки та вжиті заходи 

Номер цілодобової телефонної лінії сервісу "Пульс": (044) 284-00-07.


Один електронний підпис для звітності до податкової та Пенсійного фонду!

Відтепер електронними ключами, які надає Пункт реєстрації користувачів Управління центру сертифікації ключів інформаційно-довідкового департаменту ДПС в місті Бердянськ, можна підписувати звітність як до податкової інспекції, так і до Пенсійного фонду. 

Послуга електронного цифрового підпису надається безкоштовно як фізичним, так і юридичним особам. Обслуговує цей Пункт суб’єктів господарювання Бердянська та Бердянського району, а також Приморська, Приморського району та інших найближчих населених пунктів.

Пункт реєстрації знаходиться за адресою: м. Бердянськ, пр. Праці, буд. 20, каб. 219.  Тел. 3-86-63. Перелік документів, форми заяв, зразки заповнення заяв можна отримати на сайті  www.rada.berdyansk.net,  розділ Бізнес/Податкова служба/Електронний цифровий підпис. 

Програмне забезпечення «iFin Zvit», яке забезпечує платникам податків можливість підписання та відправки електронної звітності до органів ДПС, Пенсійного Фонду України та органів державної статистики України, можна завантажити з сайту www.acskidd.gov.ua.

Податок на нерухоме майно

Платник може перевірити правильність нарахованої суми податку на нерухомість

Незабаром власники нерухомого майна почнуть отримувати квитанції на сплату нарахованого податку на нерухомість. 

У повідомленні, крім нарахованої суми податку, будуть вказані платіжні реквізити, на які потрібно буде перерахувати кошти. Для цього громадяни мають змогу скористатися послугами банківських установ або поштових відділень, мешканці сільської місцевості можуть сплачувати податок через каси сільських рад. 

У разі незгоди платника із нарахованою сумою податку або при виникненні певних непорозумінь йому слід звернутися до податкових інспекцій та провести звірку даних. Для цього у платників є два місяці з дня отримання такого повідомлення. 

Крім того, платники можуть звернутися до фахівців Міндоходів і для визначення житла, на яке застосовуватиметься пільга. Відповідно до законодавства, квартири та житлові будинки, площа яких не перевищує 120 м.кв. та 250 м.кв. відповідно, не оподатковуються. Податок сплачується лише за ті метри, які перевищують зазначені квадрати. Однак така пільга застосовується тільки до одного з об’єктів житлової нерухомості. Тому власники кількох квартир або будинків можуть звернутися до податкових інспекцій для нарахування пільги на той об’єкт, який вважають за доцільне. 

Нагадаємо, що з 1 січня 2013 року набула чинності норма Податкового кодексу, згідно з якою житлова нерухомість, яка перебуває у власності як фізичних, так і юридичних осіб (у тому числі і нерезидентів), обкладається податком. Оподатковуються будівлі, які відносяться до житлового фонду, а саме – житлові будинки, прибудови до них, житлові будинки садибного типу, квартири, котеджі та кімнати у багатосімейних квартирах. 

Отримати консультацію щодо нарахування податку на нерухомість можна в податкових інспекціях, Центрах обслуговування платників податків та зателефонувавши до Кол-центру Міндоходів за номером 0800-501-007. 

Прес-служба Міндоходів

Новини податкового законодавства

Для оформлення пенсій та соціальних виплат відтепер не потрібно звертатися до податкової

Про внесення змін до деяких постанов  Кабінету Міністрів України з питань соціального захисту населення           

20.03.2013 року за №169 Кабінетом Міністрів України прийнято постанову «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України з питань соціального захисту населення» (далі – Постанова), яка набрала чинності 27.03.2013 з дня офіційного опублікування в «Урядовому кур’єрі».

Постановою внесені зміни до наступних нормативно-правових актів Кабінету Міністрів України:

Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 №637 (із змінами);

Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.09.2001 №1266 (із змінами);

Порядку призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.04.2004 №558.

Постанова має на меті поліпшення рівня обслуговування громадян та зменшення кількості документів, що вимагаються органами державної влади для оформлення пенсій, соціальних виплат.

Зокрема скасовується необхідність отримання громадянами в податкових органах довідок про те, що особа не перебуває на обліку як фізична особа – підприємець та про відсутність даних про доходи цієї особи. Такі довідки зараз потрібні для призначення (перерахування) пенсій та отримання соціальних виплат. Тобто внесення означених змін дозволить зменшити кількість звернень громадян до органів державної податкової служби за отриманням довідок, а також документів, що вимагаються органами державної влади для оформлення пенсій, соціальних виплат.

Натомість змінами до постанов Кабінету Міністрів України розширюється інформаційний обмін між державними органами та передбачається використовувати:

- відомості з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців – для підтвердження наявності (відсутності) державної реєстрації фізичної особи підприємцем;

- відомості Державного реєстру фізичних осіб – платників податків – для підтвердження відсутності даних про доходи особи.   

Коли податкову накладну не включають до Єдиного реєстру

Фахівці ДПСУ нагадали: податкову накладну, в якій сума ПДВ не перевищує 10 тис. грн, не реєструють в ЄРПН. Також не реєструють податкові накладні, які не видають покупцю, а залишають у продавця.

При цьому обов’язковому включенню до ЄРПН незалежно від розміру суми ПДВ підлягають податкові накладні, виписані при здійсненні операцій з постачання підакцизних товарів та імпортованих товарів.

Лист ДПСУ від 28.03.13 р. № 7454/7/15-33-17-04

Складання податкової накладної

ДПС України повідомила, що електронний цифровий підпис, який накладається на податкову накладну при її реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних, та підпис, що скріплює цю податкову накладну при її видачі покупцю, мають належати одній особі, якій делеговано право підпису податкових накладних. Платник ПДВ зобов’язаний надати покупцю (отримувачу) на його вимогу підписану уповноваженою платником особою та скріплену печаткою (за наявності) податкову накладну, складену за вибором покупця (отримувача) в один із таких способів: у паперовому вигляді чи в електронній формі. Зауважено, що при складанні податкової накладної в електронній формі складання її у паперовому вигляді не є обов’язковим. Обмеження щодо формування податкового кредиту на підставі податкових накладних, складених в електронній формі, Податковим кодексом України не передбачено. 

Лист від 04.03.2013 р. № 3341/6/15-3115

Роз’яснення податкового законодавства

Спрощенці другої групи звітують один раз на рік

Для підприємців, які працюють на другій групі спрощеної системи оподаткування, з 1 січня поточного року запроваджено податковий (звітний) період – календарний рік. Відтепер, як і платники першої групи, вони звітуватимуть один раз на рік. 

Проте у разі перевищення протягом року обсягу доходу, визначеного у п.291.4 ст.291 Податкового кодексу України, або самостійного прийняття рішення про перехід на сплату податку за ставками, встановленими для платників єдиного податку третьої або п’ятої групи, платники єдиного податку другої групи подають до органу ДПС податкову декларацію у строки, встановлені для квартального податкового (звітного) періоду, тобто протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу.

Сума депозиту, яка зараховується на розрахунковий рахунок фізичної особи-підприємця, не включається до складу доходу

Якщо банк за умовами договору зараховує фізичній особі-підприємцю на його розрахунковий рахунок суму депозиту, така сума не включається до складу доходу (виручки у грошовій та натуральній формі). 

Об’єктом оподаткування є чистий оподатковуваний дохід. Тобто оподатковується різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та негрошовій формі) i документально підтвердженими витратами, пов’язаними з господарською діяльністю такої фізичної особи – підприємця. 

Нагадаємо, що вклад (депозит) – це кошти, які банк прийняв від вкладника або які надійшли для вкладника на договірних засадах на визначений строк зберігання чи без зазначення такого строку (під процент або дохід в іншій формі) і підлягають поверненню згідно із законодавством України та умовами договору. Таке визначення наведено у Положенні про порядок здійснення банками України вкладних (депозитних) операцій з юридичними і фізичними особами, затвердженому постановою Правління Національного банку України від 03.12.2003 р. № 516 (із змінами та доповненнями). 

До складу загального оподатковуваного доходу зараховується виручка, що надійшла фізичній особі - підприємцю як в грошовій, так і в натуральній формі від провадження господарської діяльності, а саме: 

 • - виручка у вигляді безготівкових грошових коштів, що надійшли на банківський рахунок чи в готівковій формі безпосередньо підприємцю чи його працівникам на місці здійснення розрахунків (в т.ч. відсотки банку); 
 • - виручка в натуральній (негрошовій формі); 
 • - суми штрафів і пені, отримані від інших суб’єктів підприємництва за договорами цивільно-правового характеру за порушення умов договорів та інші доходи, які пов’язані із здійсненням підприємницької діяльності. 

Враховуючи викладене, сума депозиту, яка зараховується на розрахунковий рахунок фізичної особи - підприємця, не включається до складу доходу (виручки у грошовій та натуральній формі). Також зазначена сума  не відображається у Книзі обліку доходів та витрат. 

Порядок оподаткування доходів, отриманих фізичною особою-підприємцем від провадження господарської діяльності, та який обрав загальну систему оподаткування, регулюється ст. 177 Податкового кодексу України.

13 травня - останній день подання Декларації про валютні цінності за І квартал

Валютні цінності та інше майно резидентів, яке перебуває за межами України, підлягають обов’язковому декларуванню. Це правило встановлено для суб’єктів підприємницької діяльності незалежно від форм власності. 

Декларація про валютні цінності, доходи та майно, що належать резиденту України і знаходяться за її межами, подається щокварталу протягом 40 календарних днів, що настають за останнім днем звітного кварталу. 

Таким чином, граничний термін подання Декларації про валютні цінності за І квартал до органів ДПС – 13 травня 2013 року. 

Нагадаємо, форма Декларації про валютні цінності, доходи та майно, що належать резиденту України і знаходяться за її межами, затверджено наказом Мінфіну України від 25.12.95р. №207.

При заповненні реєстру виданих та отриманих податкових накладних не повинно бути пустих граф

При відсутності показників в графах реєстру виданих та отриманих податкових накладних (далі – Реєстр) слід проставляти позначку нуль („0”). 

Якщо платник податку виписує податкову накладну, в якій у рядках „Індивідуальний податковий номер покупця” та „Номер свідоцтва про реєстрацію платника податку на додану вартість (покупця)” проставляється нуль, то при заповненні Реєстру, а саме, колонки 6 розділу І „Видані податкові накладні”, також проставляється нуль („0”). 

Крім того, у випадку придбання у платника ПДВ товарів/послуг та основних фондів, які звільнені від оподаткування або не є об’єктом оподаткування, у графах 10, 12, 14, 16 розділу ІІ „Отримані податкові накладні” Реєстру також робиться позначка нуль („0”). У зазначених графах проставляється нуль („0”), якщо такі товари/послуги та основні фонди придбаваються в особи, що незареєстрована платником ПДВ. 

Нагадаймо, нова форма реєстру виданих та отриманих податкових накладних і порядок його ведення затверджені наказом Міністерства фінансів України від 17.12.2012 № 1340 (зареєстрований в Міністерстві юстиції України  01 лютого 2013 року за № 201/22733). Цей наказ набрав чинності з 01 березня 2013 року.

У випадку повернення покупцем придбаного у магазині товару, сума розрахунку за такий товар вказується у квитанції

Якщо покупець вирішив повернути придбаний у магазині товар для цього йому необхідно  пред’явити документ, що встановлює особу покупця. 

При здійсненні операції з видачі коштів у випадку повернення товару сума розрахунку вказується в корінці та у відривній частині розрахункової квитанції з математичним знаком «-» (мінус). 

У разі, якщо сума коштів, виданих при поверненні товару перевищує 100 гривень, то матеріально відповідальна особа господарської одиниці чи особа, яка безпосередньо здійснює розрахунки, повинна скласти акт про видачу коштів. В акті необхідно вказати: 

 • - дані документа, що встановлює особу покупця, який повертає товар; 
 • - відомості про товар; 
 • - суму виданих коштів; 
 • - номер розрахункової квитанції, що підтверджує купівлю товару. 

Акти про видачу коштів передаються в бухгалтерію суб’єкта господарювання і зберігаються протягом трьох років. У випадку відсутності у такого суб’єкта господарювання бухгалтерії зазначені акти підклеюються на останній сторінці відповідної книги обліку розрахункових операцій. 

Порядок реєстрації та ведення книг обліку розрахункових операцій і розрахункових книжок затверджено наказом ДПА України від 01.12.2000 № 614 (із змінами і доповненнями). 

Зазначимо, цей Порядок поширюється на книги обліку розрахункових операцій і розрахункові книжки, що використовуються суб’єктами господарювання при здійсненні розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, крім розрахунків при здійсненні операцій з купівлі-продажу іноземної валюти.

Декларація з ПДВ за І квартал 2013 року подається за новою формою

Наказом Міністерства фінансів України від 17.12.2012 №1342 були внесені зміни до наказу МФУ від 25.11.2011 №1492 «Про затвердження форм та Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість». Змінилися форми податкової звітності з ПДВ. Наказ набрав чинності з 5 лютого 2013 року. 

Податкова звітність з податку на додану вартість за новими формами, вперше подається: 

- за березень 2013 року - платниками податку, у яких податковий період дорівнює календарному місяцю; 

- за І квартал 2013 року - платниками податку, у яких податковий період дорівнює календарному кварталу. 

Водночас, нагадаємо, що для  платників ПДВ, які звітують поквартально, останнім днем подання податкової декларації за І квартал 2013 року буде 13 травня 2013 року. Оскільки останній день строку подання податкової декларації припадає на вихідний або святковий день, то останнім днем строку вважається наступний за вихідним або святковим операційний (банківський) день. 

Відповідні норми передбачені п.49.20 ст.49 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI зі змінами та доповненнями та наказом Міністерства фінансів України від 25.11.2011 №1492 «Про затвердження форм та Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість» зі змінами та доповненнями.

Термін зберігання електронних квитанцій - 3 роки

Платники податків, які звітують до органу ДПС в електронному вигляді, повинні подати декларацію не пізніше закінчення останньої години дня, у якому минає граничний термін подання звітності. 

Нагадуємо, що органи ДПС приймають податкову звітність з 9.00 до 18.00 щоденно, крім вихідних, святкових і неробочих днів. При цьому, в останній день граничного строку подання податкової звітності в електронній формі звітність приймається до останньої години. Тобто, до 24.00 дня, у якому спливає такий граничний строк. 

У разі отримання звітності в електронному вигляді орган ДПС надсилає платнику дві квитанції. 

Перша квитанція є підтвердженням того, що податкові документи передано до органу ДПС. Ця квитанція надсилається на ту електронну адресу, з якої надійшла звітність від платника. Другий примірник першої квитанції в електронному вигляді зберігається в органі ДПС. 

Водночас, якщо перша квитанція не надійшла на електронну адресу платника, то податковий документ вважається неодержаним. 

Друга квитанція є підтвердженням прийняття документів платника до бази даних ДПС в електронному вигляді у текстовому форматі. У ній зазначаються: 

 • - реквізити прийнятого документа в електронній формі; 
 • - відповідність звітності затвердженому формату (стандарту) електронного документа; 
 • - результати перевірки електронного цифрового підпису (ЕЦП); 
 • - інформація про платника податків; 
 • - дата та час приймання, реєстраційний номер; 
 • - податковий період, за який подається звітність та дані  про відправника квитанції. 

На цю квитанцію накладається ЕЦП органу ДПС, здійснюється її шифрування та надсилання платнику засобами телекомунікаційного зв’язку. Другий примірник такої квитанції також зберігається в електронному вигляді в органі ДПС. 

Звертаємо вашу увагу на те, що отримані платником електронні квитанції повинні зберігатися протягом 1095 днів з дня подання податкової звітності. 

Порядок подання податкової звітності в електронному вигляді регламентований Інструкцією з підготовки і подання податкових документів в електронному вигляді засобами телекомунікаційного зв'язку, затвердженою Наказом ДПА України від 10.04.2008 №233.

Платники податків запитували на семінарі 

Які граничні терміни подання звітності та сплати податкових зобов’язань за звітні податкові періоди 2013 року, що дорівнюють календарному кварталу (півріччю)?

Згідно із пп.49.18.2 п.49.18 ст.49 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями (далі - ПКУ) податкові декларації, крім випадків, передбачених ПКУ, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі в разі сплати квартальних або піврічних авансових внесків) - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя).

Якщо останній день строку подання податкової декларації припадає на вихідний або святковий день, то останнім днем строку вважається операційний (банківський) день, що настає за вихідним або святковим днем (п.49.20 ст.49 ПКУ).

Платник податків зобов’язаний самостійно сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого ПКУ для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених ПКУ (п.57.1 ст.57 ПКУ).

Граничним терміном подання податкової декларації за I квартал 2013 року 

є 13 травня 2013 року, а останнім днем сплати - 20 травня 2013 року; за II квартал п. р. відповідно, - 9 серпня 2013 року та 19 серпня 2013 року; за III квартал п. р. - 11 листопада 2013 року та 19 листопада 2013 року; за IV квартал 2013 року - 10 лютого 2014 року та 

19 лютого 2014 року.

Чи необхідно сплачувати до бюджету суму податкового зобов’язання відповідно до поданої звітності, якщо є переплата за таким видом податку?

Джерела сплати грошових зобов’язань або погашення податкового боргу платника податків визначені ст.87 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VІ із змінами та доповненнями (далі – ПКУ). 

Відповідно до абз. 2 п.87.1 ст.87 ПКУ сплата грошових зобов’язань або погашення податкового боргу платника податків з відповідного платежу може бути здійснена зокрема за рахунок надміру сплачених сум такого платежу (без заяви платника).

Тобто, якщо станом на дату проведення нарахування грошових зобов’язань у платника обліковуються надміру сплачені суми з відповідного платежу, то такі нараховані грошові зобов’язання в автоматичному режимі погашаються за рахунок наявної переплати.

Мій син навчається в інституті та в вечірній час працює та отримує заробітну плату, фактично здійснював оплату за його навчання я. Чи маю я, як батько, право на податкову знижку? 

Якщо студент протягом року одночасно навчався і працював, отримував заробітну плату, то право на податкову знижку за наслідками звітного податкового року мають не батьки, а сам студент за умови документального підтвердження понесених витрат на навчання. Водночас, якщо студент влаштувався на роботу лише після закінчення навчання у звітному році і до моменту свого працевлаштування не отримував заробітну плату, то право на податкову знижку за наслідками звітного податкового року має той з батьків, який фактично здійснював оплату за навчання. 

Також отримати відповіді з питань оподаткування Ви маєте можливість на сторінках офіційного видання ДПС України «Вісник податкової служби України»,  на веб-сайті ДПС України (www.sts.gov.ua, Єдина база податкових знань). 
Новости Бердянска
сегодня, 21 марта, четверг

Все новости Бердянска