Інформація від Бердянскої податкової інспекції від 27 квітня

27.04.2017 · 09:50 · Просмотров - 665

Новини та роз'яснення податкового законодавства від Бердянскої ОДПІ

Бердянська ОДПІ повідомляє

Cпрощенці Бердянщини сплатили майже на 8 мільйонів гривень більше

єдиного податку, ніж торік

Аналізуючи надходження від малого та середнього бізнесу до місцевих бюджетів Бердянського, Приморського районів та міста за перший квартал 2017 року, начальник Бердянської ОДПІ Оксана Федорова відзначила приріст сплати єдиного податку на 55,1 %, або на 7,8 мільйона гривень у порівнянні з надходженнями аналогічного періоду 2016 року. За три місяці 2017 року «єдинники» Бердянська та районів сплатили22 мільйона гривень.

Єдиний податок займає одну з лідируючих позицій у формуванні місцевого бюджету, тому фахівці фіскальної служби приділяють значну увагу створенню сприятливих умов для роботи малого і середнього бізнесу регіону, що в свою чергу позначається на зростанні податкових надходжень.

Так, основними платниками єдиного податку у Бердянську та районах можна вважати фізичних осіб-підприємців, які забезпечили більше половини від загальної суми надходжень зазначеного податку, сплативши понад 14,1 млн грн, що майже на 5,0 млн грн більше, ніж у минулому звітному періоді.

Від сільгосппідприємств – платників єдиного податку четвертої групи, які використовують земельні угіддя, за підсумками першого кварталу надійшло 4,2 млн грн, що на 2,0 млн грн більше показників відповідного періоду 2016 року.

Крім того, юридичні особи – спрощенці сплатили майже 3,7 млн грн єдиного податку, зростання до І кварталу 2016 року на 0,9 млн гривень.

На очищення довкілля бердянські підприємства перерахували

понад 653 тисячі гривень екологічного податку

За словами начальника Бердянської ОДПІ Оксани Федорової за три місяці підприємства-забруднювачі Бердянська та районів сплатили понад 522 тисяч гривень екологічного податку до місцевих бюджетів та 131 тисяч – до державного. Разом це майже на 166 тисячі перевищує рівень минулого року. При цьому найбільші суми перерахували платники м. Бердянська – майже 551 тисяч. Платники Бердянського району більше 66 тисяч, Приморського – 36 тисяч гривень.

Новини законодавства

Збільшено розміри добових і витрат на найм житла при відрядженні державних службовців та працівників бюджетних підприємств та організацій

З 19 квітня 2017 року сума добових витрат на відрядження державних службовців, а також інших осіб, що направляються у відрядження підприємствами, установами та організаціями, які повністю або частково утримуються (фінансуються) за рахунок бюджетних коштів, установлена в розмірі 60 грн (раніше така сума становила 30 грн.).

Крім того, збільшена гранична сума витрат на найм житлового приміщення за добу в межах України з 250 грн. до 600 грн.

Зазначені зміни внесені постановою КМУ від 05.04.2017 року № 241 "Про внесення зміни в додаток 1 до постанови Кабінету Міністрів України від 2 лютого 2011 р. № 98".

Постанова опублікована в газеті «Урядовий кур’єр» від 19.04.2017 р. №73.

Дію Переліків, якими звільняються від оподаткування ПДВ постачання та імпорт металобрухту, подовжено до 01.01.2019 року

Кабінет Міністрів України постановою від 22.03.2017 року №72 вніс зміни до постанови від 12.01.11 №15 "Про затвердження переліків відходів та брухту чорних і кольорових металів, операції з постачання яких, зокрема операції з імпорту, тимчасово, до 1 січня 2017 року, звільняються від обкладення податком на додану вартість".

Так, згідно Постанови КМУ №172 дію переліків, якими звільняються від оподаткування ПДВ операції з постачання та імпорту відходів та брухту чорних і кольорових металів, продовжено до 1 січня 2019 року.

Постанова №172 набирає чинності з дня її опублікування (опублікована в газеті «Урядовий кур'єр» від 24.03.2017 N 56), тобто з 24 березня 2017 року.

При реалізації технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту необхідно застосовувати РРО

Ст. 9 Закону України від 06.07.1995 № 265/95-ВР "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" встановлено обов’язковість застосування реєстраторів розрахункових операцій (РРО) при реалізації технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту.

ПостановоюКМУ «Про затвердження Переліку груп технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантованому ремонту (обслуговуванню) або гарантованій заміні, в цілях застосування реєстраторів розрахункових операцій» від 16.03.2017 року №231 визначено Перелік груп технічно складних побутових товарів, продаж яких повинен здійснюватись із застосуванням РРО.

Постанова №231 набирає чинності через 30 днів після офіційного оприлюднення. (опублікована 07.04.2017 року в газеті «Урядовий кур’єр» № 66)

Отже, застосовувати РРО при реалізації технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту за Переліком №231, суб’єкти господарювання зобов’язаніз 8 травня 2017 року.

Сільськогосподарським підприємствам збільшено реєстраційну суму для податкових накладних

До 31 грудня 2017 року значення суми, на яку платник ПДВ має право зареєструвати податкові накладні/розрахунки коригування до податкових накладних в ЄРПН, визначеної п. 200 1.3 ст. 200 1 Податкового кодексу України (ПКУ), збільшується на суму коштів, що були перераховані з 1 по 30 січня 2017 року з поточних на спеціальні рахунки, відкриті сільськогосподарським підприємствам, що до 01.01.2017 застосовували спеціальний режим оподаткування відповідно до ст. 209 ПКУ, в установах банків, але не більше суми, що мала спрямовуватися на спеціальний рахунок суб'єкта спеціального режиму оподаткування згідно з податковою звітністю за грудень 2016 року, крім уточнюючих розрахунків.

Таке збільшення здійснюється одноразово за заявою платника ПДВ, поданою в довільній формі до фіскального органу, разом з копіями платіжних доручень, завіреними в установленому порядку банком, які підтверджують таке перерахування.

У межах суми такого збільшення платник податку має право подати до фіскального органу заяву, відповідно до якої такі кошти підлягають перерахуванню з рахунка в системі електронного адміністрування ПДВ на його поточний рахунок відповідно до п. 200 1.6 ст. 200 1 ПКУ, для тих платників податку, у яких такі кошти обліковуються на рахунках у системі електронного адміністрування ПДВ.

Зазначена норма передбачена Законом від 23.03.2017 N1988-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо захисту прав вітчизняного сільськогосподарського товаровиробника".

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування (опублікований в газеті «Голос України» №69 від 14.04.2017р.).

Електронні сервіси ДФС

Електроні сервіси завойовують довіру платників

З метою спрощення обслуговування платників запроваджені та функціонують електронні сервіси,завдяки чому скорочується час на оформлення та подання звітності до органів фіскальної служби,підвищується оперативність надання та якість звітності, знижуються корупційні ризики,завдяки уникненню безпосереднього спілкування з працівниками контролюючих органів.

Найпопулярнішим є Електронний кабінет платника, за допомогою якого здійснюється взаємодія органів ДФС і платників у режимі реального часу та який на сьогодні забезпечує повний спектр послуг для суб’єктів спрощеної системи оподаткування (І та ІІ група) щодо подання звітності та інших документів відповідно до вимог чинного законодавства.

Фахівцями ДФС було спрощено роботу Електронного кабінету платника. Відтепер для роботи з кабінетом не потрібно встановлювати спеціалізоване програмне забезпечення. Цей зручний безкоштовний сервіс працює цілодобово в режимі реального часу за допомогою персональних комп’ютерів та смарт-пристроїв з використанням електронно-цифрового підпису будь якого акредитованого центру сертифікації ключів (далі – АЦСК). Зокрема, отримати безкоштовно електронно-цифровий підпис можна в АЦСК Інформаційно-довідкового департаменту ДФС України, в АЦСК ПАТ КБ «Приватбанк», АЦСК ПАТ «УкрСиббанк» для клієнтів цих банків, в АЦСК органів юстиції України та інших. Перелік усіх АЦСК можна отримати на сторінці Електронного кабінету при спробі зайти в особистий кабінет.

Фізичні особи (громадяни), суб’єкти спрощеної системи оподаткування, платники податків на додану вартість, акцизного податку, платники рентної плати в Електронному кабінеті мають можливість створити та надіслати звітність в електронному вигляді, заяву для реєстрації платником окремого податку, надіслати запит та отримати витяг з реєстру або витяг з відповідної системи, до якої створюється запит.

У кабінеті платник може переглянути особисту інформацією – перш за все, це реєстраційні та ідентифікаційні дані, дані податкового обліку та реєстрів, дані щодо розрахунків з бюджетом за останні два роки. При цьому платники мають можливість переглянути всю подану звітність незалежно від способу подання.

Через Електронний кабінет вперше надано можливість електронного листування з контролюючими органами.

У рамках кампаній декларування доходів громадян та електронного декларування доходів державних службовців фізичним особам через Електронний кабінет платника надано можливість отримати відомості про отримані доходи та утримані податки, а також підготувати, заповнити та надіслати декларацію про майновий стан і доходи фізичних осіб в електронному вигляді

Використання Електронного кабінету позбавить вас від черг, зекономить ваш час та позбавить необхідності відвідувати ЦОП, що скоротить кількість ваших візитів до контролюючих органів.

Декларування доходів громадян -2016

Своєчасно задекларуйте доходи, отримані у 2016 році!

За 2016 рік громадяни, які отримали доходи, що підлягають декларуванню та особи, які провадять незалежну професійну діяльність повинні у термінне пізніше 3 травня поточного року(який є граничним строком) подати податкову декларацію про майновий стан і доходи.

Форма Декларації затверджена наказом МФУ №821 від 15.09.2016 року.

У Декларації фізичні особи – платники податків зобов’язані задекларувати доходи, отримані ними протягом 2016 року, та самостійно визначити податкові зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб за відповідними ставками (18% або 5%) і військового збору за ставкою 1,5%.

Не відкладайте декларування доходів, отриманих у минулому році, на останні дні та вчасно їх задекларуйте.

Випадки звільнення фізичних осіб від обов’язкового подання податкової декларації про майновий стан і доходи

Згідно з п. 179.4 ст. 179 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами і доповненнями (далі – ПКУ) платники податку звільняються від обов’язку подання податкової декларації про майновий стан і доходи (далі – Декларація) в таких випадках:

а) незалежно від виду та суми отриманих доходів платниками податку, які:

є малолітніми/неповнолітніми або недієздатними особами і при цьому перебувають на повному утриманні інших осіб (у тому числі батьків) та/або держави станом на кінець звітного податкового року;

перебувають під арештом або є затриманими чи засудженими до позбавлення волі, перебувають у полоні або ув’язненні на території інших держав станом на кінець граничного строку подання декларації;

перебувають у розшуку станом на кінець звітного податкового року;

перебувають на строковій військовій службі станом на кінець звітного податкового року;

б) в інших випадках, визначених розд. IV ПКУ.

Відповідно до п. 179.2 ст. 179 ПКУ обов’язок платника податку щодо подання Декларації вважається виконаним і Декларація не подається, якщо такий платник податку отримував доходи:

від податкових агентів, які згідно з розд. IV ПКУ не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу;

виключно від податкових агентів незалежно від виду та розміру нарахованого (виплаченого, наданого) доходу, крім випадків, прямо передбачених розд. IV ПКУ;

від операцій продажу (обміну) майна, дарування, при нотаріальному посвідченні договорів за якими був сплачений податок відповідно до розд. IV ПКУ;

у вигляді об’єктів спадщини, які відповідно до IV ПКУ оподатковуються за нульовою ставкою податку та/або з яких сплачено податок відповідно до п. 174.3 ст. 174 ПКУ.

Оцінка вартості об’єктів нерухомого майна для розрахунку ПДФО при отриманні ФО спадщини (подарунку) у тому числі від родичів першого та другого ступеня споріднення

У разі спадкування будь-яких об’єктів спадщини, які оподатковуються за нульовою ставкою, оціночна вартість таких об’єктів з метою оподаткування не визначається.

Якщо об’єкти, подаровані платнику податку, оподатковуються за нульовою ставкою, оціночна вартість таких об’єктів з метою оподаткування не визначається.

В інших випадках отримання доходів у вигляді об’єктів спадщини/дарунків об’єктом оподаткування є оціночна вартість таких об’єктів спадщини/дарунків, визначена згідно із законом. При цьому, питання оцінки вартості об’єктів спадщини (подарунку) відноситься до компетенції Фонду державного майна України.

Право платника податку на податкову знижку у разі навчання в інтернатурі вищих медичних та фармацевтичних навчальних закладів

Згідно з п.п. 166.3.3 п. 166.3 ст. 166 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника податку за наслідками звітного податкового року, визначеного з урахуванням положень п. 164.6 ст. 164 ПКУ фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати у вигляді суми коштів, сплачених платником податку на користь вітчизняних вищих та професійно-технічних навчальних закладів для компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти такого платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення.

Статтею 28 Закону України від 01 липня 2014 року № 1556-VII ”Про вищу освіту” (далі – Закон № 1556) визначено типи вищих навчальних закладів. Інтерн – особа, яка має ступінь магістра медичного або фармацевтичного спрямування і навчається з метою отримання кваліфікації лікаря або провізора певної спеціальності відповідно до переліку лікарських або провізорських спеціальностей інтернатури (ст. 61 Закону № 1556).

Згідно із Положенням про спеціалізацію (інтернатуру) випускників вищих медичних і фармацевтичних закладів освіти III - IV рівнів акредитації, медичних факультетів університетів, затвердженим наказом Міністерства охорони здоров’я України від 19.09.1996 № 291, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 03.12.96 за № 696/1721, спеціалізація (інтернатура) є обов’язковою формою післядипломної підготовки випускників всіх факультетів медичних і фармацевтичних вищих закладів освіти III - IV рівнів акредитації, медичних факультетів університетів незалежно від підпорядкування та форм власності, після закінчення якої їм присвоюється кваліфікація лікаря (провізора) - спеціаліста певного фаху.

Таким чином, інтернатура (спеціалізація) є невід’ємною ланкою безперервного процесу підготовки у вищому медичному і фармацевтичному закладах освіти фахівців за напрямом професійного спрямування.

Враховуючи наведене, суми коштів, сплачені платником податку на користь вищих медичних і фармацевтичних закладів освіти для компенсації вартості навчання такого платника податку, іншого члена його сім’ї першого ступеня споріднення, у інтернатурі, при додержанні всіх норм ст. 166 ПКУ, можуть прийматися у розрахунок податкової знижки такого платника податку за звітний рік.

Випадки в яких дохід фізичної особи від продажу інвестиційного активу не підлягає оподаткуванню ПДФО та включенню до річної декларації про майновий стан і доходи

Платник податку обов’язково декларує результати усіх операцій з купівлі та продажу інвестиційних активів, здійснених протягом звітного (податкового) року як на території України, так і за її межами, за винятком випадків, зазначених в п.п. 170.2.8 п. 170.2 ст. 170 розд. ІV Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ із змінами та доповненнями (далі – ПКУ).

Згідно з п.п. 170.2.8 п. 170.2 ст. 170 ПКУ не підлягає оподаткуванню та не включається до загального річного оподатковуваного доходу:

а) дохід, отриманий платником податку протягом звітного податкового року від продажу інвестиційних активів, якщо сума такого доходу не перевищує суму, визначену в абзаці першому п.п. 169.4.1 п. 169.4 ст. 169 ПКУ (2015 році – 1710 грн., у 2016 році – 1930 грн., у 2017 році – 2240 гривень);

б) дохід, отриманий платником податку від продажу інвестиційних активів у випадку, визначеному п.п. 165.1.40 п. 165.1 ст. 165 ПКУ (сума доходу, отриманого платником податку внаслідок відчуження акцій (інших корпоративних прав), одержаних ним у власність в процесі приватизації в обмін на приватизаційні компенсаційні сертифікати, безпосередньо отримані ним як компенсація суми його внеску до установ Ощадного банку СРСР або до установ державного страхування СРСР, або в обмін на приватизаційні сертифікати, отримані ним відповідно до закону, а також сума доходу, отриманого таким платником податку внаслідок відчуження земельних ділянок сільськогосподарського призначення, земельних часток (паїв) за нормами безоплатної передачі, визначеними ст. 121 Земельного кодексу України залежно від їх призначення, та майнових паїв, безпосередньо отриманих ним у власність у процесі приватизації).

У випадках, зазначених у підпунктах «а» і «б» п.п.170.2.8 п. 170.2 ст. 170 ПКУ, платник податку не включає до розрахунку загального фінансового результату операцій з інвестиційними активами суму доходів та витрат на придбання таких інвестиційних активів.

Роз’яснення законодавства

. З 1 квітня 2017 року змінено порядок надання індивідуальних податкових консультацій

З 1 квітня 2017 року змінено строки та порядок надання консультацій, встановлено вимоги як до форми запиту на отримання консультації, так і консультації, запроваджено Єдиний реєстр консультацій.

Письмовий запит на отримання консультації обов'язково повинен містити такі реквізити як:

- найменування для юридичної особи або прізвище, ім'я, по батькові для фізичної особи, податкову адресу, а також номер засобу зв’язку та адресу електронної пошти, якщо такі наявні;

- код згідно з ЄДРПОУ (для юридичних осіб) або реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) або серію та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку у паспорті);

- зазначення, в чому полягає практична необхідність отримання податкової консультації;

- підпис платника податків;

- дату підписання звернення.

У разі якщо звернення платника податків, не відповідає зазначеним вимогам, консультація не надається, а надсилається відповідь у порядку та строки, передбачені Законом України "Про звернення громадян".

Строк надання консультації становить 25 календарних днів з можливістю продовження такого строку, але не більш ніж на 10 календарних днів з обов'язковим повідомленням про це платника податків.

Консультація, надана в письмовій формі, обов'язково повинна містити:

- назву - податкова консультація,

- реєстраційний номер в єдиній базі індивідуальних податкових консультацій,

- опис питань, що порушуються платником податків, з урахуванням фактичних обставин, зазначених у зверненні платника податків,

- обґрунтування застосування норм законодавства та висновок з питань практичного використання таких норм законодавства.

Консультація, надана в письмовій формі, підлягає реєстрації в єдиній базі консультацій та розміщенню на офіційному веб-сайті ДФС, без зазначення найменування (прізвища, ім'я, по батькові) платника податків, коду згідно з ЄДРПОУ (реєстраційного номера облікової картки) та його податкової адреси.

Територіальний орган ДФС протягом 15 календарних днів, що настають за днем отримання звернення платника податків направляє таку консультацію до ДФС для розгляду питання про внесення відомостей про таку консультацію до єдиного реєстру консультацій, про що повідомляє платнику податків у порядку, визначеному статтею 42 Податкового кодексу.

ДФС України, отримавши консультацію від контролюючого органу, який йому підпорядковується, протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання такої консультації, але не більше 35 календарних днів, що настають за днем отримання контролюючим органом відповідного звернення платників податків, приймає одне із таких рішень:

- про внесення відомостей про консультацію до єдиного реєстру консультацій, про що повідомляє протягом одного робочого дня з моменту прийняття рішення контролюючий орган, який йому підпорядковується;

- про відмову у внесенні відомостей до єдиного реєстру консультацій з одночасним наданням платнику податків від свого імені консультації та внесенням відомостей про таку консультацію до зазначеного реєстру, про що повідомляє протягом одного робочого дня з моменту прийняття рішення контролюючий орган, який йому підпорядковується, та платника податків у порядку, визначеному статтею 42 Податкового кодексу.

Консультація, яка не внесена до Єдиної бази консультацій, не звільняє платника податків від відповідальності (фінансові, штрафні санкції та/або пеня).

Як і раніше, державні податкові інспекції мають право надавати тільки усні податкові консультації.

Консультація, надана контролюючим органом у письмовій або електронній формі до 31 березня 2017 року (включно), звільняє платника податків (податкового агента та/або його посадову особу) від відповідальності, включаючи фінансову (штрафні санкції та/або пеню), за діяння, що містять ознаки податкового правопорушення, вчинені до 31 грудня 2017 року (включно).

З 1 січня 2018 року консультація, надана контролюючим органом у письмовій або електронній формі до 31 березня 2017 року (включно), не підлягає застосуванню.

При цьому, у разі скасування/зміни в майбутньому узагальнюючої податкової консультації або індивідуальної податкової консультації, наданої до 01.04.2017 р., платник податків не несе відповідальності, включаючи фінансову (штрафні санкції та/або пеню).

Зазначений порядок визначений ст. 52 і 53 та п. 39 підр. 10 розд. ХХ Податкового кодексу та роз’яснено листом ДФС України від 17.03.2017 р. N 6531/7/99-99-10-03-18.

На офіційному веб-порталі ДФС розміщена інформацію щодо реєстрації платником акцизного податку з реалізації пального

Особи, які здійснюватимуть реалізацію пального, підлягають обов’язковій реєстрації як платники податку фіскальними органами за місцезнаходженням юридичних осіб, місцем проживання фізичних осіб - підприємців до початку здійснення реалізації пального.

Державна фіскальна служба України веде реєстр платників акцизного податку з реалізації пального.

ДФС щодня оприлюднює на власному офіційному веб-порталі інформацію з Реєстру платників із зазначенням ідентифікаційних та реєстраційних даних платників акцизного податку з реалізації пального.

Інформацію щодо реєстрації суб’єкта господарювання платником акцизного податку з реалізації пального, можна отримати скориставшись пошуковим сервісом «Дані реєстру платників акцизного податку з реалізації пального».

Доступ до пошуку відкритий в «Електронному кабінеті платника» https://cabinet.sfs.gov.ua.

Фірмові страви, кулінарні, кондитерські та борошняні вироби, виготовлені із використанням алкогольних напоїв не оподатковуються акцизним податком з роздрібної торгівлі підакцизних товарів

Об’єктами оподаткування акцизним податком є операції з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів.

До підакцизних товарів належать, зокрема спирт етиловий та інші спиртові дистиляти, алкогольні напої, пиво.

Алкогольні напої – це продукти, одержані шляхом спиртового бродіння цукровмісних матеріалів або виготовлені на основі харчових спиртів з вмістом спирту етилового понад 0,5 відс. об’ємних одиниць, які зазначені у товарних позиціях 2203, 2204, 2205, 2206, 2208 згідно з УКТ ЗЕД, а також з вмістом спирту етилового 8,5 відс. об’ємних одиниць та більше, які зазначені у товарних позиціях 2103 90 30 00, 2106 90 згідно з УКТ ЗЕД.

Відповідно до УКТ ЗЕД шоколад та інші готові харчові продукти з вмістом какао, в тому числі які містять алкоголь, віднесені до коду 1806; кава - 0901, чай - 0902 та не є підакцизною.

Отже, суб’єкт господарювання ресторанного господарства не повинен сплачувати акцизний податок з роздрібної торгівлі фірмових страв, кулінарних, кондитерських та борошняних виробів, кави, чаю або шоколаду, до яких відповідно до нормативних документів на їх виготовлення, затверджених в установленому порядку, додано алкогольні напої, оскільки кінцева продукція не є підакцизною.

Зазначена норма визначена п.п. 14.1.5 ст. 14; п.п. 213.1.9 ст. 213; п. 215.1 ст. 215 Податкового кодексу України.

Виплата страхових платежів не є об’єктом оподаткування ПДВ

Операції з надання послуг із страхування, співстрахування або перестрахування особами, які мають ліцензію на здійснення страхової діяльності відповідно до закону, а також пов’язаних з такою діяльністю послуг страхових (перестрахових) брокерів та страхових агентів не є об’єктом оподаткування ПДВ.

Страхова виплата – це грошова сума, яка виплачується страховиком відповідно до умов договору страхування при настанні страхового випадку. Розмір страхової суми та (або) розміри страхових виплат визначаються за домовленістю між страховиком та страхувальником під час укладання договору страхування або внесення змін до договору страхування, або у випадках, передбачених чинним законодавством.

Оскільки надання послуг із страхування і перестрахування не є об’єктом оподаткування ПДВ, то виплата страхових платежів також не є об’єктом оподаткування, і як наслідок операція з отримання таких страхових платежів чи операція з їх виплати не змінює суму податкового кредиту або податкових зобов’язань ані у застрахованої особи, ані у страхової компанії (страховика).

Зазначена норма передбачена пп.196.1.3 ст.196 Податкового кодексу України.

На помилково перераховані контрагентом кошти податкові зобов'язання з ПДВ не нараховуються

Об'єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з постачання товарів/послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 Податкового кодексу.

Датою виникнення податкових зобов'язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше, зокрема дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню.

Отже, якщо договірні відносини щодо постачання товарів/послуг між суб'єктами господарювання відсутні, то отримані неналежним отримувачем кошти, які повернуто у встановлені терміни, не підлягають оподаткуванню ПДВ.

Тобто, при отриманні на поточний рахунок коштів, які помилково перераховані контрагентом (не як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню), податкові зобов'язання платником не нараховуються та, відповідно, податкова накладна не складається.

Зазначена норма передбачена п. 185.1 "а" і "б" ст. 185; п.187.1 ст. 187 Податкового кодексу України.

Платники запитували

На яку ПСП та при якому граничному розмірі доходу мають право батьки, які утримують двох спільних дітей віком до 18 років, разом проживають, але не перебувають у офіційно зареєстрованому шлюбі?

Відповідно до п.п. 169.1.1 п. 169.1 ст. 169 Податкового кодексу (далі – ПКУ) будь-який платник податку має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати, на суму податкової соціальної пільги у розмірі, що дорівнює 50 відс. розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи (у розрахунку на місяць), встановленому законом на 1 січня звітного податкового року (у 2017 році – 800,0 гривень).

Згідно з абзацом першим п.п. 169.4.1 п. 169.4 ст. 169 ПКУ податкова соціальна пільга застосовується до доходу, нарахованого на користь платника податку протягом звітного податкового місяця як заробітна плата (інші прирівняні до неї відповідно до законодавства виплати, компенсації та винагороди), якщо його розмір не перевищує суми, що дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 гривень (у 2017 році – 2240,0 грн. (1600 грн. х 1,4)).

Водночас платник податку, який утримує двох чи більше дітей віком до 18 років має право на податкову соціальну пільгу у розмірі 100 відс. суми пільги визначеної п.п. 169.1.1 п. 169.1 ст. 169 ПКУ (у 2017 році – 800,0 грн.) - у розрахунку на кожну таку дитину (п.п. 169.1.2 п. 169.1 ст. 169 ПКУ).

При цьому граничний розмір доходу, який дає право на отримання податкової соціальної пільги одному з батьків у випадку та у розмірі передбаченому п.п. 169.1.2 п. 169.1 ст. 169 ПКУ, визначається як добуток суми, визначеної у абзаці першому п.п. 169.4.1 п. 169.4 ст. 169 ПКУ, та відповідної кількості дітей.

Підпунктом 169.2.2 п. 169.2 ст. 169 ПКУ передбачено, що податкова соціальна пільга починає застосовуватися до нарахованих доходів у вигляді заробітної плати з дня отримання роботодавцем заяви від платника податку про застосування пільги та документів, що підтверджують таке право.

Перелік таких документів та порядок їх надання затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2010 року № 1227 «Про затвердження Порядку надання документів для застосування податкової соціальної пільги».

Отже, батьки, які утримують двох спільних дітей віком до 18 років, разом проживають, але не перебувають у офіційно зареєстрованому шлюбі, при отриманні доходу у вигляді заробітної плати мають право на застосування податкової соціальної пільги у розмірі 800,0 грн. у розрахунку на кожну дитину, при додержанні всіх вимог ст. 169 ПКУ. При цьому граничний розмір доходу, який дає право на отримання податкової соціальної пільги одному з батьків у 2017 році – 4480,0 грн. на місяць, другому – 2240,0 гривень.

Які відомості зазначаються у заяві про застосування спрощеної системи оподаткування при внесенні змін до реєстру платників ЄП?

У заяві про застосування спрощеної системи оподаткування про внесенні змін до реєстру платників єдиного податку (далі – заява) зазначаються такі обов’язкові відомості:

прізвище, ім’я, по батькові фізичної особи - підприємця, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання в установленому порядку відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків);

кількість осіб, які одночасно перебувають з фізичною особою - підприємцем у трудових відносинах.
Також до заяви включаються додаткові відомості (за наявності) про:

зміну податкової адреси суб’єкта господарювання;

зміну місця провадження господарської діяльності;

зміну видів господарської діяльності (перелік всіх видів господарської діяльності згідно з КВЕД ДК 009:2010, які будуть здійснюватися суб’єктом господарювання);

дату (період) відмови від застосування спрощеної системи у зв’язку з переходом на сплату інших податків і зборів, встановлених Податковим кодексом України;

дату (період) припинення платником єдиного податку провадження господарської діяльності;

зміну групи та ставки платника єдиного податку.

З якого періоду розпочинається відлік законодавчо встановленого строку розрахунків при здійсненні імпортних операцій та з якої дати розпочинається та припиняється нарахування пені за порушення термінів таких розрахунків?

Відлік законодавчо встановленого строку розрахунків починається з наступного календарного дня після здійснення авансового платежу, виставлення векселя на користь постачальника товару, що імпортується, або при застосуванні розрахунків у формі документарного акредитива з моменту здійснення банком платежу на користь нерезидента.

При цьому у разі порушення законодавчо встановленого строку надходження товару за імпортним договором нарахування пені розпочинається з першого дня після закінчення такого строку та здійснюється за кожний день прострочення, включаючи день здійснення імпорту товару з увезенням його на територію України, надання робіт, послуг, що підтверджується оформленням митної декларації чи інших документів, які використовуються при митному оформленні або засвідчують виконання нерезидентом робіт, надання послуг.

Чи збільшується розмір екологічного податку, якщо у суб’єкта господарювання є факт перевищення затверджених лімітів за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення або у разі їх відсутності?

Підпунктом 242.1.1 п. 242.1 ст. 242 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) визначено об’єкт та базу оподаткування по екологічному податку, що справляється за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення, зокрема, обсяги та види забруднюючих речовин, які викидаються в атмосферне повітря стаціонарними джерелами.

Згідно із п. 249.3 ст. 249 ПКУ суми екологічного податку, який справляється за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення, обчислюються платниками податку самостійно щокварталу виходячи з фактичних обсягів викидів та ставок податку. Тобто, на підставі фактичних обсягів викидів забруднюючих речовин протягом звітного кварталу.

Отже, наявність або відсутність затверджених лімітів на викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення у платника екологічного податку не впливає на обчислення сум екологічного податку, що справляється за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення.

Розмір екологічного податку при обчисленні сум податку у разі перевищення платником податку затверджених лімітів на викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення або у разі їх відсутності не збільшується.

Головне управління ДФС у Запорізькій області

Запорізькі представники малого та середнього бізнесу сплатили майже 220 мільйонів гривень єдиного податку

За перший квартал у Запорізькій області надходження з єдиного податку для суб'єктів підприємництва склали 219,3 мільйона гривень, що на 81 мільйон більше за торішні показники.

Коментуючи результати наповнення місцевого бюджету єдиним податком, в.о. начальника Головного управління ДФС у Запорізькій області Юліана Козаченко відзначила, що найбільші суми забезпечили СГД-фізичні особи – малі та середні підприємці перерахували 140,5 мільйона. Це майже на 50 мільйонів більше, ніж торік. Юридичні особи четвертої групи спрощеної системи оподаткування – представники сільського господарства спрямували 43,8 мільйона, зростання до І кварталу 2016 року – 22 мільйони. Решту суми – близько 35 мільйонів сплатили юридичні особи третьої групи.

Майже половина загальних надходжень надійшло від підприємців м. Запоріжжя – 106 мільйонів, 22 мільйони – від платників м. Мелітополь та району, 19 мільйонів – м. Бердянськ та району, "єдинники" Василівського району поповнили бюджет на 5,8 мільйона, Запорізького та Оріхівського районів – по 5,7 мільйона, Пологівського та Гуляйпільского районів – по 5,5 мільйона.

На сьогодні у регіоні спрощену систему оподаткування використовують понад 50 тисяч малих та середніх підприємців.

Фіскальна служба Запорізької області підтримала молодіжний проект StartUP business

22 квітня у Запорізькому обласному центрі молоді стартував проект StartUP business, метою якого є популяризація та розвиток молодіжного підприємництва в регіоні. Протягом місяця для майбутніх бізнесменів безкоштовно проводитимуться тренінги, майстер-класи, семінари, воркшопи за участі досвідчених практиків у сфері бізнесу, представників громадських організацій та державних установ.

У перший навчальний день слухачі розглянули законодавче регулювання підприємницької діяльності в Україні. Саме цьому питанню було присвячено тренінг спеціаліста відділу комунікацій ГУ ДФС у Запорізькій області Світлани Ніколової, яка розповіла про найбільш актуальні аспекти податкового законодавства, що необхідні для відкриття власної справи та сумлінної сплати податків під час провадження підприємницької діяльності.

В процесі спілкування молоді підприємці мали можливість розібралися у новаціях щодо податку на доходи з фізичних осіб, єдиного соціального внеску, застосування спрощеної системи оподаткування фізичними та юридичними особами, а також з перевагами користування електронними сервісами фіскальної служби.

Підприємства Запорізької області спрямували до держбюджету понад 207 мільйонів гривень податку на прибуток

За перший квартал 2017 року суб'єкти господарювання регіону сплатили 207,2 мільйона гривень податку на прибуток підприємств (без показників великих платників податків, які обслуговуються у Запорізькому управлінні Офісу ВПП ДФС). Як відзначила в. о. начальника Головного управління ДФС у Запорізькій області Юліана Козаченко, рівень надходжень минулого року перевищено на 7,3 мільйона, індикативи на цей рік – на 5,7 мільйона.

У територіальному розрізі найбільші суми податку спрямували платники обласного центру, зокрема, Вознесенівського району – 33,5 мільйона, Шевченківського – понад 30 мільйонів, Дніпровського – 29 мільйонів, Заводського – 17,4 мільйона, Олександрівського – майже 16 мільйонів, Хортицького – 9,3 мільйона та Комунарського районів – більш ніж 8 мільйонів. Також значними є надходження від підприємств і установ Мелітопольського району – майже 17 мільйонів та Бердянського району – понад 15 мільйонів. Разом платники цих районів забезпечили майже 85 відсотків від загальної суми за квартал.

Нагадаємо, з початку року законодавством внесено зміни в оподаткуванні податком на прибуток, зокрема, удосконалено порядок зарахування сплачених авансових внесків при виплаті дивідендів в рахунок сплати податку на прибуток; виключено можливість зарахування сплаченого податку на майно в рахунок сплати податку на прибуток; передбачено коригування фінансового результату до оподаткування на суму витрат на ремонт, реконструкцію, модернізацію або інші поліпшення невиробничих основних засобів та нематеріальних активів; до кінця 2021 року запроваджено податкові канікули (застосування нульової ставки податку на прибуток підприємств), для підприємств, у яких річний дохід не перевищує трьох мільйонів гривень та розмір нарахованої за кожний місяць звітного періоду заробітної плати (доходу) працівників є не меншим, ніж дві мінімальні заробітні плати, за умови відповідності певним критеріям та інші.

На очищення навколишнього природного середовища запорізькі платники спрямували понад 56 мільйонів гривень

З початку року платники екологічного податку забезпечили до бюджетів 56,3 мільйона гривень (без врахування показників великих підприємств, які обслуговуються в Запорізькому управлінні Офісу ВПП ДФС). Це на 41,5 мільйона більше, ніж за аналогічний період минулого року та на 1,7 мільйона перевищує прогнозовану суму на перший квартал поточного року.

Як зазначила в. о. начальника Головного управління ДФС у Запорізькій області Юліана Козаченко, найбільші надходження спрямовані до місцевих скарбниць – понад 45 мільйонів, що на 33 мільйони більше, ніж торік.

– У рамках бюджетної децентралізації переважна частина сплаченого податку залишається місцевим громадам і є джерелом фінансування екологічних програм регіону, – підкреслила Юліана Козаченко.

Значний рівень сплати "екоподатку" забезпечили до місцевих бюджетів суб'єкти господарювання м. Енергодар – 35 мільйонів, Запорізького району – близько 6 мільйонів, м. Запоріжжя – майже 2 мільйони, а також платники Мелітопольської та Бердянської ОДПІ, які сплатили 1,2 мільйона.

Нагадаємо, платниками екологічного податку є підприємства, які здійснюють викиди у атмосферне повітря, у водні об'єкти забруднюючих речовин, а також які утворюють та розміщують радіоактивні відходи.

Запорізькі митники 19 разів призупиняли митне оформлення товарів з метою захисту прав інтелектуальної власності

Митні органи Запорізької області сприяють захисту прав інтелектуальної власності під час переміщення товарів через митний кордон.

Як відомо, в Україні ведеться митний реєстр об'єктів права інтелектуальної власності, які охороняються відповідно до закону. Митники Запорізької області, ґрунтуючись на інформації з реєстру, вживають відповідні заходи з метою запобігання переміщенню через митний кордон України контрафактних товарів. Тобто, працівники митниці мають право призупинити митне оформлення товарів, якщо вони потенційно можуть належати до торгових марок, брендів тощо.

Лише у березні співробітники Запорізької митниці ДФС 19 разів перевіряли достовірність походження продукції. Одразу після отримання листів від осіб, уповноважених представляти інтереси власників прав на знаки для товарів і послуг, митне оформлення було завершено.

Запасні частини для сільськогосподарської техніки, підшипники різних видів, з’єднувачі та електроприлади, одяг відомих торгових марок, захисні рукавички – це основна номенклатура товарів, які оформлювались минулого місяця в Запорізькій митниці ДФС, що потенційно могла містити об'єкти права інтелектуальної власності. Всі вони були оформленні без порушень.

Також упродовж місяця до митного реєстру було включено 16 нових об'єктів.

Фахівці фіскальної служби Запорізької області знищили 361 тисячу невикористаних акцизних марок

Нещодавно співробітники Головного управління ДФС у Запорізькій області у складі комісії знищили 361 тисячу невикористаних непошкоджених акцизних марок для маркування алкогольної продукції імпортного виробництва. Спершу було проведено інвентаризацію таких марок, після чого відбулась процедура їх знищення шляхом спалення в цеху одного із запорізьких промислових підприємств.

Як зазначили фахівці фіскальної служби, такі заходи проводяться відповідно до вимог законодавства, яке регулює виготовлення, зберігання, продаж та порядок знищення марок акцизного податку, а саме: у зв'язку із підвищенням ставок акцизного податку залишки невикористаних акцизних марок підлягають знищенню через невідповідність нанесених на них сум акцизного податку.

Знищення акцизних марок унеможливлює потрапляння та використання їх в незаконному виробництві та обігу підакцизної продукції.

Народний артист України Олександр Гапон закликав запоріжців задекларувати доходи

На сьогодні вже чимало мешканців Запорізької області прозвітувалися про отримані доходи, є серед них і видатні особисті нашого регіону.

Аби виконати свій конституційний обов'язок днями до фіскальної служби завітав Народний артист України, почесний громадянин міста Запоріжжя Олександр Гапон.

Актор Запорізького обласного музично-драматичного театру імені Володимира Магара Олександр Іванович Гапон яскраво і самобутньо виступає на сцені вже понад півстоліття. Він зіграв більше 150 ролей, виховав цілу плеяду молодих акторів і вокалістів.

Олександр Іванович впевнений: формувати у суспільстві слід не тільки духовну, але й правову, зокрема, податкову культуру. Тому власним прикладом він доводить, що жити і працювати чесно, без приховування доходів і ухилення від сплати податків можна і потрібно.

У Центрі обслуговування платників відділення у Олександрівському районі Запорізької ОДПІ ГУ ДФС у Запорізькій області артист подав звіт про отримані у минулому році доходи та відзначив якість обслуговування, а також простоту і зручність процесу декларування.

Олександр Гапон закликав усіх громадян задекларувати свої доходи:

- Шановні запоріжці! Я вас прошу: прийдіть до податкової інспекції, задекларуйте свої доходи, і ваша совість буде чиста! Адже від сумлінності кожного залежить добробут нашої держави, кожного її громадянина, особливо тих, хто дійсно потребує допомоги.

Нові правила видачі ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами

Ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами, а також довідки про внесення місця зберігання роздрібних партій алкогольних напоїв та тютюнових виробів до Єдиного держреєстру можна отримати в Головному управлінні ДФС та Центрах обслуговування платників за місцем здійснення діяльності.

Державна фіскальна служба України наказом від 14.04.2017 року №266 внесла зміни до Рекомендацій щодо організації роботи головних управлінь ДФС України із приймання документів та видачі ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами.

Отже, ліцензія на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами видається на підставі заяви, поданої суб’єктом господарювання до головного управління за місцем провадження торговельної діяльності безпосередньо уповноваженою особою заявника, надісланої рекомендованим листом або переданої через ЦОП, створені у ДПІ (крім створених у ДПІ в м. Києві).

У заявах про видачу ліцензій зазначається, зокрема, вид господарської діяльності та інші дані, у тому числі щодо РРО.

Якщо заява подається платником через Центр обслуговування платників, уповноважена особа здійснює прийом документів та забезпечує їх передачу за реєстром до структурного підрозділу головного управління, до функцій якого належить здійснення загального діловодства, протягом одного робочого дня з моменту їх отримання.

Підставами для прийняття рішення про відмову у видачі ліцензії відтепер є тільки недостовірність даних у поданих документах та невнесення плати за ліцензію.

Ліцензія видається заявнику або уповноваженому на те представнику заявника за довіреністю при пред'явленні ним документа, що посвідчує особу.

З наказом ДФС України від 14.04.2017 №266 "Про внесення змін до наказу ДФС від 24.10.2014 №213" можна ознайомитися на веб-порталі Державної фіскальної служби: http://sfs.gov.ua/diyalnist-/zakonodavstvo-pro-diyalnis/nakazi-pro-diyalnist/72004.html.
Новости Бердянска
вчера, 24 августа, суббота
23 августа, пятница
22 августа, четверг

Все новости Бердянска

Ближайшие события
Баскетбол
Баскетбол

 23 - 25 Августа

 ДЮСШ (ул. Горбенко, 27)

День Незалежності в Бердянську - список заходів
День Незалежності в Бердянську - список заходів

 23 - 25 Августа

 В течение дня

 Бердянск

Король лев
Король лев

 22 - 28 Августа

 12:15

 Кинотеатр «Космос» (п-т Азовский, 35/2)

80 UAH

Однажды в Голливуде
Однажды в Голливуде

 22 - 28 Августа

 18:05

 Кинотеатр «Космос» (п-т Азовский, 35/2)

90 UAH

Подробная афиша