Информация от Налоговой инспекции Бердянска

05.11.2013 · 10:10 · Просмотров - 1184

Подборка материалов из Бердянской ОГНИ за неделю по 5 ноября.

Прес-служба Міндоходів повідомляє

Міністр Олександр Клименко подякував платникам, які вчасно здали звітність з ЄСВ та зробили це онлайн

Налоговая БердянскаЗміна адміністратора ЄСВ пройшла вдало - платники вчасно здали 661 тисячу звітів до органів Міністерства доходів і зборів України. Всього звітували про сплату соціального внеску майже 4 млн. підприємств та громадян.

Про це під час прес-конференції повідомив Міністр доходів і зборів Олександр Клименко.

«Я хочу подякувати всім платникам єдиного соціального внеску за те, що вони зуміли переорієнтуватися зі зміною адміністратора, а також за активну переорієнтацію на електронну форму звітування», - зауважив Олександр Клименко.

Він додав, що після передачі функцій адміністрування ЄСВ до Міндоходів доля звітності, поданої в електронному вигляді, зросла з 38 до 60%.

Олександр Клименко запевнив, що Міністерство доходів і зборів  створюватиме умови для повного переведення адміністрування єдиного соціального внеску на електронні системи сплати та звітування.

«Електронна форма звітності - це вигідно і платникам, і Міністерству. У цьогорічному рейтингу Doing Business позиції України зросли відразу на 28 пунктів. Окремо експерти відзначили прогрес, який зробила Україна в електронному звітуванні. За рік це дозволило скоротити час, необхідний на виконання податкових зобов'язань, на 101 годину. Такий успіх України - досягнення, в першу чергу, самих платників, які позитивно сприймають інновації», - підкреслив Олександр Клименко.

За офіційними даними Міндоходів, за 25 днів жовтня місячні збори ЄСВ становили 12,7 млрд. грн. Усі перераховані платниками суми були оперативно розподілені між соціальними фондами.

З початку року анульовано понад 20 тис. ліцензій на алкоголь та тютюн

Протягом січня-вересня 2013 року Міндоходів анульовано понад 20 тис. ліцензій на право оптової та роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами. Більшість анульованих ліцензій, майже 11 тис., стосувалися роздрібної торгівлі алкоголем.

Причинами анулювання стали продаж алкоголю та тютюну у невизначених для цього місцях, несплата чергового платежу за ліцензію протягом 30 днів від моменту її призупинення, а також відповідна заява суб'єкта господарювання.

Крім того, підприємці втратили понад 527 ліцензій за продаж алкоголю та тютюну неповнолітнім. За байдужість до здоров'я підлітків порушникам також доведеться сплатити майже 1,5 млн. грн. штрафних санкцій.

Загалом, в Україні діють майже 189,4 тис. ліцензій, які дають право оптового та роздрібного продажу спиртом, алкогольними напоями та тютюновими виробами. За 9 місяців поточного року від ліцензування цієї категорії підакцизної продукції бюджет отримав майже 582 млн. гривень.

Україна зацікавлена в співпраці з американськими інвесторами, - Олександр Клименко

Міндоходів дуже уважно ставиться до інтересів компаній з американським капіталом, які працюють в Україні. Про це заявив Міністр доходів і зборів Олександр Клименко під час зустрічі з послом США в Україні Джеффрі Пайєтом.

„Ми активно співпрацюємо з американськими інвесторами. У нас налагоджені тісні партнерські стосунки із Американською торгівельною палатою, яким вдячні за спільну законотворчу роботу. Особливо це стосується закону про трансфертне ціноутворення, який став дійсно революційним для України", - зазначив Олександр Клименко.

За словами Міністра, сьогодні Міндоходів створює максимально комфортні умови для діяльності та розвитку підприємств з американським капіталом. Так, зокрема, підприємствам податок на додану вартість відшкодовується в обсягах більших, від заявлених. У 2013 році компаніям з американським капіталом відшкодовано $320 млн. при заявці $220 млн.  При цьому половину цієї суми підприємства отримали в автоматичному режимі.

Залученню американських інвесторів в Україну сприятимуть і новації у податковій та митній політиці, які дозволили підвищити позицію нашої країни у рейтингу Світового банку. Як відомо, Україна стала топ-реформатором у світі минулого року, реалізувавши реформи у 8 сферах з 10, що оцінюються рейтингом. Зокрема, експерти відзначили значне скорочення часу на виконання податкових зобов'язань (на 101 годину) та вдосконалення митного адміністрування.

„Хочу вас запевнити, що ми не зупиняємося на досягнутому. Ми розуміємо, що замало прийняти гарні закони, їх треба реалізувати на практиці. Тому для нас важливо разом з інвесторами, нашими партнерами визначити шляхи удосконалення податкової і митної систем, максимального їх наближення до визнаних стандартів", - підкреслив Олександр Клименко.

Посол США в Україні Джеффрі Пайєт також відзначив позитивну динаміку України у сфері податкової та митної політики. За його словами, Україна має значний потенціал та людські ресурси для реалізації подальших заходів.

"Україна зробила значний крок у напрямі покращення податкової та митної політики, але попереду ще багато роботи. Проте я впевнений, що Україна виконає все заплановане. Тим більше, що є потенціал, оптимізм та бажання це зробити. Ми хочемо, щоб Україна досягла значних успіхів. А в особі США ви побачите сильного партнера для реалізації цього", - наголосив посол.

Бізнес в Україні став витрачати менше часу на сплату податків та експортно-імпортні операції, - Світовий банк

Часові витрати на дотримання вимог податкового законодавства скоротися на 101 годину. Якщо у минулому році  платник податків витрачав на податкові процедури 492 години на рік, то станом на 1 червня 2013 року  - 390.  Такі дані містяться у щорічному дослідженні легкості ведення бізнесу Doing Business-2014, оприлюдненому Світовим банком сьогодні, 29 жовтня.

Експерти Світового банку відзначили, що скорочення часу стало можливим за рахунок спрощення декларацій для сплати ПДВ та єдиного соцвнеску, а також удосконалення системи електронного звітування. За оцінками дослідження, за рік податкова ставка в Україні  знизилася з 55,4% до 54,9%, кількість платежів залишилася на рівні минулого року - 28.

«Ми системно працюємо над спрощенням процедур та часу для сплати податків. Зменшення документації, скорочення звітності, прискорення формальностей, розвиток електронних сервісів - все це дозволяє платникові економити час і, відповідно, робить умови роботи бізнесу в Україні більш комфортними», - зазначив, коментуючи результати дослідження, Міністр доходів і зборів Олександр Клименко.

Крім того, експерти Світового банку відзначили покращення митного адміністрування в Україні після запровадження нового Митного кодексу. У дослідженні вказується,  що Україна зробила міжнародну торгівлю простішою за рахунок більш швидкого оформлення  митних  декларацій та зменшення  фізичних оглядів товарів. Зокрема, час,  необхідний для імпорту товарів в Україну, скорочено  з 33 до 28 днів, експорту - з 30 до 29 днів. Для оформлення експорту необхідно 6 документів, імпорту - 8 документів.

Загалом позиції України зросли у світовому рейтингу на 25 пунктів (з урахуванням зміни методики та включенням до рейтингу додатково 4 цього року - на 28 пунктів). Якщо в минулорічному звіті наша країна посіла 137 місце серед 185 досліджуваних держав (згідно із цьогорічними коригуваннями - 140 серед 189 країн), в цьому році -  112-е місце серед 189 учасників рейтингу.

«Приємно, що Україну визначено державою, яка досягла найбільших результатів у поліпшенні регуляторного середовища серед усіх країн у 2012-2013 роках. Це висока оцінка, але не межа нашого потенціалу. Тим більше, що глобальна  конкуренція за інвестора зростає. Цього року у світі було реалізовано на 18% більше регуляторних реформ, ніж минулого. Отже Україна має працювати над покращенням бізнес-клімату ще активніше»,  - підкреслив Олександр Клименко.

 За словами Міністра, подальші зусилля Міністерства доходів і зборів будуть спрямовані на поглиблення «дебюрократизації». Зокрема, планується подальше спрощення декларації на прибуток, спрощення процедури подання декларації з ПДВ, подальше зближення бухгалтерського та податкового обліку, розвиток електронних сервісів. Вже з наступного року у платників не буде необхідності отримувати свідоцтво ПДВ та єдиного податку, що також спростить ведення бізнесу.

Також у планах Міністерства робота над  зменшенням кількості періодів сплати ЄСВ і створення умов для переходу до сплати 1 раз на місяць (зараз - 2); надання персоніфікованних даних з ЄСВ 1 раз на рік, а не щомісяця, як зараз.  Вже впроваджена можливість електронного звітування з ЄСВ, тепер Міністерство спрямовує  зусилля на популяризацію цієї форми звітності серед платників. 

За словами Міністра Олександра Клименко, «при синергії скорочення часу на реєстрацію бізнесу та його ведення, Україна у майбутньому отримає позитивний тренд збільшення підприємницької активності. І задача Міністерства - цю синергію забезпечити».

У митній сфері Міністерство орієнтується на автоматизацію усіх процесів на митниці, підвищення ефективності системи аналізу ризиків, зниження впливу людського фактора, скорочення часу підготовки дозвільних документів.

Єдиний соціальний внесок

Звітність з єдиного соціального внеску

Звіти про суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове соціальне страхування страхувальниками  м. Бердянськ та Бердянського району  надаються до Бердянської ОДПІ. Звітність приймається в Центрі обслуговування платників податків (пр. Праці , 20, 1 поверх.)

Для електронного звітування платникам потрібно завантажити відповідне програмне забезпечення та отримати цифровий підпис, який безкоштовно можна отримати в Бердянській ОДПІ, каб.219, тел. 3-86-63.   

Звітність в електронному вигляді потрібно надсилати на єдину адресу Інформаційного порталу Міністерства доходів і зборів України zvit@sta.gov.ua.  

Діють нові рахунки для сплати єдиного соціального внеску!

Бердянська ОДПІ нагадує, діють нові рахунки для сплати єдиного соціального внеску.

Перелік нових рахунків окремо для страхувальників м. Бердянськ та Бердянського району, порядок заповнення поля «Призначення платежу», довідник відповідності символу звітності класам професійного ризику виробництва та категоріям платників єдиного внеску розміщено на інформаційних  стендах податкової інспекції (1 поверх - Центр обслуговування платників податків, 3 поверх - біля приймальні) та на сайті Бердянської міської ради www.rada.berdyansk.net/Бізнес/ Бердянська податкова інспекція/ Розрахункові рахунки. 

Діяльність Бердянської ОДПІ

Від бердянських платників надійшло понад 28 мільйонів гривень єдиного соціального внеску

З 1 жовтня Бердянська ОДПІ розпочала процедуру адміністрування єдиного соціального внеску - прийняття звітності, взяття на облік та зняття з обліку платників єдиного соціального внеску. Було відкрито спеціальні рахунки для перерахування єдиного внеску.

Зміна адміністратора єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування супроводжувалася гучною інформаційно-роз'яснювальною кампанією для того, щоб платники не відчули дискомфорту та незручностей.

За перший місяць адміністрування ЄСВ Бердянською ОДПІ прийнято та оброблено 2,5 тисяч звітів, а надходження єдиного внеску склали понад 28 мільйонів гривень.

Міністерство доходів і зборів України не просто готове до прийняття звітності зі сплати єдиного внеску, але й робить все для того, щоб це було зручно і комфортно для платників. Зокрема, передбачена можливість надання звітності в електронному вигляді. Звітність в електронному вигляді дозволяє платникам дистанційно, без додаткових витрат, звітувати зі сплати єдиного внеску. У Міністерстві затверджено чіткий регламент виконання робіт та взаємодії підрозділів при отриманні та комп'ютерній обробці звітності з єдиного внеску. Електронна звітність з єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування - це переваги і комфорт, у першу чергу, для самих платників.

В основу адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування покладено сервісний принцип роботи. Міндоходів надає консультації платникам єдиного внеску - через саll-центр Інформаційно-довідкового департаменту Міндоходів, 0-800-501-007.

Проте Міністерство доходів і зборів здійснюватиме виключно адміністрування єдиного внеску. За Пенсійним та фондами соціального страхування залишається ведення реєстру застрахованих осіб Державного реєстру, призначення та виплата пенсій, дотацій, лікарняних тощо. Тому всі кошти, які надходять на рахунки Міндоходів, відкриті у головних управліннях Держказначейства, оперативно розподіляються між фондами соціального страхування.

Нагадаємо, що нові рахунки для сплати ЄСВ розміщено на офіційному веб-порталі Міндоходів у розділі «Реєстри» та на сайті Бердянської міської ради www.rada.berdyansk.net/Бізнес/Бердянська податкова інспекція/Розрахункові рахунки.

Звітність в електронному вигляді платники повинні надсилати на єдину адресу Інформаційного порталу Міністерства доходів і зборів України zvit@sta.gov.ua. 

Заступник начальника Бердянської ОДПІ В'южаніна А.М. 

Податкова культура має стати органічною частиною громадянської самосвідомості кожного українця

Одне з головних стратегічних завдань Міністерства доходів і зборів є формування високої культури сумлінного платника податків, зборів, платежів. І робота з молоддю - ефективний та цікавий напрям цієї роботи.

Цього року для формування податкової культури підростаючого покоління та  створення позитивного іміджу сумлінного платника податків Міндоходів презентувало підручник «Основи податкових знань».

Спецкурс «Основи податкових знань» запроваджено для учнів 9-х класів в якості інтегрованого курсу в предмет «Право». Саме тому в Бердянську презентацію підручника вирішено було провести під час відкритого засідання правознавчих клубів «Миротворець» та «Республіка», які діють на базі ЗОШ № 3. Під час презентації учні 9-х класів виступили с докладами на тему: «Історія податків  в Україні,  від Київської Русі до сьогодення». Учні настільки цікаво розповідали про історичні реалії, що всі присутні відкрили для себе багато нових та інтересних фактів.

Члени правознавчих клубів на чолі з вчителем історії та права Любов'ю Долгушевою креативно підійшли до вивчення курсу -  провели дебатний турнір на тему: «Куди і для чого  йдуть податки?». Учні  не тільки назвали всі напрями використання бюджетних коштів, але кожний оратор доводив аргументи на користь того чи іншого бюджетного призначення. Дебатний турнір виявився цікавим та жвавим, навіть присутні вчителі прийняли в ньому участь.

Крім того, фахівці Бердянської ОДПІ продовжують проводити роботу з самими маленькими та улюбленими майбутніми платниками податків - вихованцями ДНЗ №37 «Пізнайко». Сумісно з колективом цього дитячого садка бердянські фахівці  Міндоходів кожного року долучаються до роботи над правовим та громадянським вихованням дошкільників. У середніх та старших групах проводяться цікаві економічні заняття або ігри на податкову тематику.

А нещодавно в Бердянську відбувся міський фестиваль дитячо-юнацької журналістики «Прес-хвиля 2013». Одним з завдань юних журналістів було зібрати інформацію про заклад, який дістанеться командам методом жеребкування, та за короткий час видати експрес-випуск газети. Колектив Бердянської ОДПІ не залишився осторонь. Податківці залюбки погодилися розповісти про свою професію та роботу інспекції. В результаті журналісти-початківці створили випуск газети «Калейдоскоп», в якому можна дізнатися цікаві історичні факти про податки та про сучасні методи роботи, зокрема в Бердянській ОДПІ.

Допомагаючи дітям зрозуміти, як правильно будувати стосунки із державою, використовувати свої  права та виконувати обов'язки, ми робимо велику інвестицію у майбутнє успішної та процвітаючої України. 

Бердянські платники податків наповнюють місцеву казну

За січень - жовтень 2013 року до місцевих бюджетів надійшло 175,5 мільйонів гривень, що більше минулорічних надходжень на 8,2 мільйонів гривень. Зокрема, податку на доходи фізичних осіб з початку року надійшло 116,9 млн. грн., що на 3,3 млн. грн. більше ніж торік.

За 10 місяців 2013 року надійшло 15,12 млн. грн. єдиного податку, що на 4,0 млн. грн. більше ніж в аналогічному періоді 2012 року. З них фізичними особами - платниками єдиного податку сплачено 11,05 млн. грн., юридичними особами - 4,07 млн.грн. 

Бердянські оперативники виявили незаконний продаж алкоголю

Оперативниками Бердянської ОДПІ ГУ Міндоходів у Запорізької області встановлені два факти реалізації алкогольних напоїв без наявності дозвільних документів, а саме ліцензії на даний вид діяльності, у Пологівському районі. В результаті перевірки вилучено алкогольних напоїв на суму 3 тис. грн. та 7 тис. грн.

 

На розгляді звернення громадян

За січень-жовтень 2013 року до Бердянської ОДПІ надійшло 66 письмових звернень громадян, що на 43 звернення менше, ніж за відповідний період 2012 року. Усі звернення розглядаються своєчасно та об'єктивно. На теперішній час Бердянською ОДПІ розглянуто та надано відповідь на 58 звернень, які надійшли протягом поточного року, 8 звернень знаходяться на розгляді в рамках термінів, що встановлені ст. 20 Закону України «Про звернення громадян».

Особистий прийом громадян здійснюється керівним складом податкової інспекції відповідно до затвердженого графіку. Протягом січня-жовтня 2013 року проведено 80 особистих прийомів, в тому числі 28 - виїзних прийомів. Одним з актуальних питань, яке цікавить громадян, залишається питання  запровадження РРО з контрольною стрічкою в електронній формі та дистанційного подання звітності до органів ДПС України, а також питання надання звітності та сплати ЄСВ до органів Міндоходів.

Ознайомитися з графіком прийому громадян посадовими особами Бердянської ОДПІ можна на сайті Бердянської міської ради www.rada.berdyansk.net/ Бізнес/ Бердянська податкова інспекція/Звернення громадян. 

Громадяни мають право на доступ до публічної інформації

Публічна інформація - це відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб'єктами владних повноважень своїх обов'язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації.

Доступ до публічної інформації відповідно до цього Закону здійснюється на принципах прозорості та відкритості діяльності суб'єктів владних повноважень; вільного отримання та поширення інформації, крім обмежень, встановлених законом; рівноправності, незалежно від ознак раси, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, мовних або інших ознак.

Будь-який громадянин може звернутися до розпорядника інформації за публічною інформацією, що знаходиться у його володінні. Порядок доступу до інформації та порядок оформлення запитів на публічну інформацію викладено у Законі України «Про доступ до публічної інформації» від 13.01.2011 року № 2939-VI.

Запит до Бердянської ОДПІ може подаватися в усній, письмовій чи іншій формі (поштова адреса Бердянської ОДПІ - 71118, м. Бердянськ, пр. Праці, 20, Телефон (факс) - 3-84-07, електронна пошта - DPI0822@ukr.net) на вибір запитувача. 

Дзвоніть на «гарячу» лінію!

12 листопада 2013 року «гарячу телефонну лінію» проведе начальник Бердянської ОДПІ Запорізької області Державної податкової служби Горбатюк А.В.

З 14-00 до 15-00 за телефоном 0(53)3-54-28 Алла Володимирівна відповість на запитання платників податків щодо запровадження РРО з контрольною стрічкою в електронній формі та дистанційного подання звітності до органів ДПС України, щодо роботи Центру сертифікації електронних ключів ДПС України, щодо адміністрування єдиного соціального  внеску, щодо роботи зі зверненнями громадян та доступ громадян до публічної інформації.

Запрошуємо на інформаційний семінар!

13 листопада 2013 року о 14-00 Бердянська ОДПІ проводить інформаційний семінар на тему: «Актуальні питання щодо адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» з платниками податків юридичними та фізичними особами-підприємцями м. Бердянська та Бердянського району.

Семінар відбудеться у приміщенні Бердянської ОДПІ за адресою м. Бердянськ, пр. Праці, 20, актова зала.

"Пульс" як допомога у вирішенні суперечливих питань

Сервіс "Пульс" надає можливість будь-якому громадянину або представнику бізнесу зателефонувати та офіційно повідомити керівництво Міндоходів про неправомірні дії або бездіяльність співробітників податкової та митної служби та оперативно розв'язати суперечливі питання, що виникають не тільки у сфері адміністрування податків, а й під час здійснення митного контролю й митного оформлення.

Лінія Міндоходів працює за принципом call-back - податківці та митники не тільки приймають звернення, але й повідомляють про результати перевірки та вжиті заходи

Номер цілодобової телефонної лінії сервісу "Пульс": (044) 284-00-07.

Митні питання

Митні платежі при імпорті товарів

При ввезенні на митну тер иторію України суб'єктами господарювання товарів у митному режимі імпорту сплачуються такі митні платежі:

- ввізне мито за ставками, встановленими Законом України «Про Митний тариф України» від 5 квітня 2001 року № 2371-ІІІ із змінами та доповненнями. У випадках коли товари, поміщені у митний режим імпорту, оподатковуються сезонним митом або особливими видами мита;

- податок на додану вартість за ставкою, згідно із Розділом V Податкового кодексу України;

- акцизний податок за ставками, встановленими п. 215.3. ст. 215 ПКУ, у разі належності товарів до підакцизних.

Також, за виконання митних формальностей органами доходів і зборів поза місцем розташування цих органів або поза робочим часом, із заінтересованих осіб справляється плата у наступних розмірах:

Назва операції

За одну годину роботи не залежно від кількості посадових осіб залучених до виконання митних формальностей, євро

1. Виконання митних формальностей органами доходів і зборів поза місцем розташування цих органів:

 

1.1. у робочий час

20

1.2. у надурочний, нічний час і вихідні дні

40

1.3. у святкові та неробочі дні

50

2. Виконання митних формальностей митними органами у місцях розташування митних органів поза робочим часом, установленим для митних органів:

 

2.1. у надурочний, нічний час і вихідні дні

40

2.2. у святкові та неробочі дні

50

Розміри такої плати затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 18 січня 2003 року № 93 «Про справляння плати за виконання митних формальностей митними органами поза місцем розташування митних органів або поза робочим часом, установленим для митних органів».

Права та обов'язки пасажирів авіатранспорту

Під час проходження митного контролю у міжнародних аеропортах пасажир має право:

отримати роз'яснення стосовно правил переміщення товарів через митний кордон України;

обрати усну чи письмову форму декларування, а також необхідну смугу руху для проходження митного контролю;

бути присутніми під час здійснення огляду товарів, що йому належать;

на повагу особистої гідності, справедливе і шанобливе ставлення до себе з боку митників.

Крім того, пасажир зобов'язаний:

пред'явити на вимогу митника товари для контролю i оформлення та надати всю необхідну інформацію і документи;

задекларувати товари, в тому числі на вимогу митника заповнити митну декларацію;

сплатити податки i збори у випадках, передбачених законодавством.

Права та обов'язки пасажирів авіатранспорту визначено відповідно до статті 266 Митного кодексу України.

ГУ Міндоходів у Запорізькій області повідомляє

У Запорізькому регіоні 66 відсотків звітності з ЄСВ направляється в електронному вигляді

З початку жовтня (станом на 28.10.2013р.) у Запорізькій області надходження з єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування перевищили 376 мільйонів гривень. Запорізькі платники подали 24,6 тисячі звітів з ЄСВ, з яких понад 16 тисяч - в електронному вигляді. Про це наголосила під час зустрічі з представниками громадських організацій, які відстоюють права підприємців, начальник Головного управління Міндоходів у Запорізькій області Людмила Балацька.

- Територіальні органи Міністерства доходів і зборів у Запорізькій області вже місяць здійснюють прийом звітності, взяття та зняття з обліку платників єдиного соціального внеску. Всі процедури проходять швидко та без ускладнень. Оперативності додають ще й електронні сервіси. Адже суб'єкти господарювання мають можливість подати звітність в електронному вигляді за допомогою програмного забезпечення та ключів електронного цифрового підпису, які можна безкоштовно отримати у центрах сертифікації ключів ЕЦП. До речі, цей напрям наразі активно розвивається, зокрема, щодо нових процедур адміністрування ЄСВ, - підкреслила Людмила Балацька.

Те, що платники не відчувають дискомфорту від переходу адміністрування ЄСВ від Пенсійного фонду до Міндоходів, твердять самі представники громадськості.

Так, під час зустрічі голова правління Міської Спілки підприємців "Ніка" Лідія Кривенко зазначила про ряд переваг для бізнесу. Зокрема, відтепер платникам податків не доведеться відвідувати декілька інстанцій аби подати звітність, оскільки вона подається в одну структуру.

У ході зустрічі учасники розглянули актуальні питання щодо справляння податкової заборгованості. Наприкінці зустрічі Людмила Балацька наголосила на продовженні конструктивного діалогу із усіма представниками бізнесу і громадськості.

Запорізькі митники в експортних операціях виявили розбіжності на 700 тис. грн.

Їх встановили співробітники управління боротьби з контрабандою та митними правопорушеннями Запорізької митниці Міндоходів у ході перевірок двох експортних операцій.

Так, запорізьке підприємство "К". в рамках контракту відправило в режимі експорт до Німеччини феронікель у чушках загальною вагою понад 102 тонни. Для митного оформлення були надані інвойси на загальну суму понад 2 млн. грн., додаткова угода, специфікації. Товар був переміщений автомобільним транспортом.

За зверненням запорізьких митників Міндоходів надійшла офіційна відповідь від німецьких колег. А в ній чітко було сказано, що вказаний контракт та додаткова угода, специфікація не відомі іноземному контрагенту - компанії "Х". Відбиток печатки на додатковій угоді не відповідає дійсності, вказана й інша адреса.

"Прикрі неточності" були встановлені і в інвойсах. Так, у документах вказаних для митного оформлення до Запорізької митниці Міндоходів, одержувачем товару є компанія "ХР" з Нідерландів, а вартість товару складає 2,04 млн. грн. За документами, які надіслали до Запоріжжя німецькі митники, фігурують зовсім інші цифри і країна-отримувач товару. Зокрема, у графі одержувач товару є компанія "Т" з Панами, а вартість контракту за інвойсом, виданим запорізьким підприємством, майже 1,7 млн. грн. Тобто, різниця в інвойсах, наданих для переміщення товару через митний кордон України та інвойсу, який був надісланий митною службою Німеччини, склала 358 тис. грн.

Підприємство у декларації на Запорізькій митниці Міндоходів приховало реальну вартість товару, викривило дані стосовно фірми, з якою укладено контракт і хто є справжнім одержувачем товару. За дані порушення передбачається накладання штрафу у розмірі 100 відсотків від вартості товарів - безпосередніх предметів порушення митних правил з конфіскацією цих товарів.

За аналогічним сценарієм діяло ще одне із запорізьких підприємств - ТОВ "У". Схема, використана у цій експортній операції, майже один в один із тією, що й у підприємства "К". Все той же феронікель вагою 101,5 тонн, за ціною 2,03 млн. грн. і фірма - утримувач товару-нідерландська. Після отримання відповіді від митників Німеччини розбіжності ті ж: утримувач товару - панамська фірма і вартість феронікельових чушок занижена майже на 378 тис. грн. Тож, керівникові запорізького підприємства теж доведеться відповідати перед законом за порушення митних правил.

 За словами начальника Запорізької митниці Міндоходів Михайла Бізіля, мету таких оборудок неважко розпізнати: ухилення від оподаткування, незаконне відшкодування з бюджету податку на додану вартість. Тільки з початку року співробітники управління боротьби з контрабандою та митними порушеннями Запорізької митниці Міндоходів  склали  277  протоколів  з виявленими  митними порушеннями на суму 15,4 млн. грн.

Запорізькі оперативники поповнили бюджет більш ніж на 1,7 млн. гривень

За минулий тиждень оперативні співробітники ГУ Міндоходів області до бюджетів усіх рівнів забезпечили 1 млн. 708 тис. гривень. До Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості по 3 кримінальних правопорушеннях, з яких 2 - за ухилення від сплати податків. Сума збитків за вказаними кримінальними правопорушеннями становить понад 5 млн. гривень. Із незаконного обігу вилучено товарів підакцизної групи на суму 33 тис. гривень.

Запорізьке підприємство ухилилось від оподаткування майже на 3 мільйони гривень

 Службові особи одного з підприємств м. Запоріжжя, при проведені операцій в сфері оптової торгівлі машинами й устаткуванням, шляхом внесення до податкової звітності безтоварних операцій з фіктивними суб'єктами господарювання, ухилились від сплати податків на суму понад 2,9 млн. гривень.

За матеріалами співробітників оперативного управління ГУ Міндоходів у Запорізькій області розпочато кримінальне провадження за ознаками злочину, передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України (ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах).

На Запоріжжі підприємство "на папері" сплатило 2,3 млн. грн.

            Службові особи одного з підприємств обласного центру під час торгівлі та вирощування сільськогосподарських культур, вносили до податкової звітності операції із закупівлі господарських матеріалів, які фактично на адресу підприємства не відвантажувалися. Службові особи підприємства ухилились від сплати податків на суму понад 2,3 млн. гривень. Слідчим управлінням фінансових розслідувань Головного управління Міндоходів у Запорізькій області розпочато кримінальне провадження за ознаками злочину, передбаченого ч. 2 ст. 212 КК України (ухилення від сплати податків у великих розмірах).

Запорізькі оперативники вилучили із незаконного обігу підакцизних товарів на 33 тис. гривень

Оперативні співробітники ГУ Міндоходів у Запорізькій області в одному з кафе обласного центру встановили факт реалізації алкогольної продукції. Увесь товар був без наявності свідоцтва про державну реєстрацію та ліцензії на право здійснення вказаного виду діяльності. Також в одному з торгівельних павільйонів встановлено факт зберігання та реалізації тютюнових виробів, на яких відсутні марки акцизного податку України встановлено зразка. В результаті вилучено 1685 пачок тютюнових виробів на загальну суму 17 тис. гривень та алкогольні напої на загальну суму 16 тис. гривень.

Запорізьким підприємцям видано майже 5,5 тисячі ліценцій на торгівлю алкоголем і тютюном

З початку року фахівці відділу контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів                 ГУ Міндоходів у Запорізькій області видали 5431 ліцензію на право реалізації алкогольних напоїв та тютюнових виробів. Надходження від плати за ліцензії до місцевого бюджету склали майже 21,5 мільйона гривень.

Нагадаємо, отримати ліцензії можна в Центрах обслуговування платників при кожній районній державній податковій інспекції м. Запоріжжя і області. Для цього платникові слід надати за місцем здійснення діяльності перелік документів, необхідних для отримання ліцензії на право реалізації цих товарів.

Детальну інформацію про перелік адміністративних послуг та стосовно ліцензування можна отримати у Центрах обслуговування платників або знайти на веб-порталі Міністерства доходів і зборів України: http://minrd.gov.ua та на суб-сайті ГУ Міндоходів у Запорізькій області: http://zp.minrd.gov.ua.

Водночас, як зазначають фахівці ГУ Міндоходів області, сфера обігу підакцизної групи товарів перебуватиме під ретельним контролем, особливо на предмет дотримання підприємцями вимог законодавства, що регулює реалізацію алкогольної та тютюнової продукції.

На Запоріжжі понад 98 відсотків платників ПДВ звітують "електронкою"

З 9031 платника податку на додану вартість декларації у електронному вигляді подають 8878, а це 98,3 відсотка. На цей час минулого року 94 відсотки платників здавали звітність з ПДВ "електронкою".

- З кожним місяцем зростають ряди платників, які відмовилися від звітності на паперових носіях і перейшли на он-лайн звітування. Динаміка зростання є зі всіх податків. До того ж, з жовтня підключилися і ті, хто здає звітність з єдиного соціального внеску на обов'язкове державне страхування. Органи Міндоходів й у подальшому активно розвиватимуть "електронізацію" звітності для зручності платників податків, - відзначила начальник Головного управління Міндоходів у Запорізькій області Людмила Балацька.

Цьому, безперечно, сприяє той факт, що за час роботи Акредитованого центру сертифікації ключів інформаційно-довідкового департаменту ГУ Міндоходів у Запорізькій області та його чотирьох відділень запоріжці отримали понад 40 тисяч ключів електронного цифрового підпису. Безкоштовна послуга від Міністерства доходів і зборів України прискорила процес "електронізації" звітності у Запорізькій області.

 На Запоріжжі туристичний податок поповнив  бюджет  на суму понад мільйон гривень

        Туристичний  податок для Запорізької області - це свого роду показник  зацікавленості гостей у нашому краї. І  той факт, що минулого року на цей час  туристичний податок склав 925 тис. грн., а  протягом трьох кварталів  2013 року місцеві бюджети його отримали  1033 тис. грн., говорить сам за себе. Потік туристів зростає, відпочиваючих у регіоні, зокрема, на узбережжі Азовського моря, дедалі більшає, а отже  зростають надходження до місцевої казни.

       В області зареєстровано 615 суб'єктів господарської діяльності, які сплачують  туристичний податок.

Роз'яснення податкового законодавства

ТРАНСФЕРТНЕ ЦІНОУТВОРЕННЯ

Кабінетом Міністрів України затверджено відсотковий діапазон цін для деяких товарних позицій згідно з УКТ ЗЕД для цілей трансфертного ціноутворення.

Постанова КМУ від 02.10.2013 р. № 749

Кабінетом Міністрів України затверджено Порядок узгодження цін у контрольованих зовнішньо-економічних операціях, за результатами якого укладаються договори, що мають двосторонній або багатосторонній характер, для цілей трансфертного ціноутворення. Визнано такою, що втратила чинність, власну постанову від 22.08.2012 р. № 787.

Постанова КМУ від 17.10.2013 р. № 764 

ПОДАННЯ ЗВІТНОСТІ З ВИКОРИСТАННЯ РРО

Міндоходів України повідомлено, що суб'єкти господарювання, які використовують РРО та подають дротовими або бездротовими каналами зв'язку електронні копії розрахункових документів і фіскальних звітних чеків, паперовий звіт за формою № ЗВР-1 не подають. Зазначено, що цей звіт подають суб'єкти господарювання, які не застосовують РРО та здійснюють розрахунки з використанням книги обліку розрахункових операцій та розрахункової книжки.

Лист Міндоходів від 27.09.2013 р. № 12061/6/99-99-22-61-03-15/1187

Вчасно надайте звітність та сплатіть податки

Податкова звітність за 3 квартал 2013 року  подається  в термін до 11 листопада (включно) 2013 року. Термін сплати податків та зборів за 3 квартал - 19 листопада.

Звіт про суми пільг

Бердянська ОДПІ звертає увагу суб'єктів господарювання - 8 листопада 2013 року - останній день подання звіту про суми податкових пільг за ІІІ квартал.

Реєстрація нової Книги обліку доходів та витрат для ФОП на загальній системі та осіб, які здійснюють незалежну професійну діяльність 

Книга ведеться за вибором платника податку в паперовому або електронному вигляді.

У разі обрання ведення Книги у паперовому вигляді самозайнята особа зобов'язана подати до контролюючого органу за основним місцем обліку примірник Книги, на титульному аркуші якої зазначаються: прізвище, ім'я та по батькові, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для осіб, які через свої релігійні переконання відмовились від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті), податкова адреса, номер та дата свідоцтва про право на здійснення незалежної професійної діяльності (за наявності).
       Книга прошнурована, пронумерована, безоплатно реєструється в контролюючому органі. Книга засвідчується підписом керівника або заступника контролюючого органу та скріплюється печаткою.
      Строк розгляду поданих заявником або уповноваженою особою документів для надання адміністративної послуги «Реєстрація Книги обліку доходів і витрат» або відмови в її наданні становить два робочих дні від дати подання таких документів.

У разі обрання ведення Книги в електронній формі самозайнята особа зобов'язана: отримати посилені сертифікати відкритих ключів, сформованих акредитованими центрами сертифікації ключів, включених до системи подання податкових документів в електронному вигляді, укласти договір про визнання електронних документів з контролюючим органом та сформувати заяву на отримання Книги і надіслати її до контролюючого органу за місцем податкового обліку засобами електронного зв'язку з дотриманням умов щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.

Контролюючий орган за місцем податкового обліку реєструє заяву самозайнятої особи на отримання Книги у реєстрі поданих заяв та протягом 3 робочих днів формує і надсилає самозайнятій особі повідомлення про реєстрацію Книги із зазначенням реєстраційного номера Книги та дати її реєстрації.

Після отримання платником податків повідомлення про реєстрацію Книги така особа здійснює операції з її ведення. 

Новий сервіс для платників - електронні перевірки

Платники податків, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, з 01.01.2014 року матимуть можливість для проведення електронної перевірки.

Для цього платник повинен подати заяву до територіального органу Міндоходів, в якому він перебуває на обліку. Заява подається за 10 календарних днів до початку проведення перевірки.

Переваги електронної перевірки:

- дистанційне обслуговування платників податків;

- мінімізація впливу людського фактора;

- підвищення якості  проведення перевірки;

- зменшення терміну проведення перевірки;

- впевненість у правильності та повноті оподаткування здійснених фінансово-господарських операцій;

- зниження адміністративного навантаження на платника.

Електронна перевірка для платників податків передбачена пп. 75.1.2 п. 75.1 ст. 75 Податкового кодексу від 02 грудня 2010 року № 2755-VI (зі змінами та доповненнями).

Оновлено титульну сторінку книга обліку розрахункових операцій на РРО

Порядком реєстрації та ведення розрахункових книжок, книг обліку розрахункових операцій, затвердженого наказом Міндоходів від 28.08.2013 року №417, внесено зміни до титульних сторінок обліку розрахункових операцій на РРО та на господарську одиницю.

На теперішній час Міндоходів вважає за необхідне приймати до реєстрації в органі доходів і зборів старі книги ОРО, форму яких затверджено Порядком №614.ї

Перед реєстрацією книги ОРО суб'єкт господарювання повинен забезпечити внесення на титульну сторінку:

- книги ОРО на РРО інформації щодо моделі та заводського номера зовнішнього модема РРО (у разі його наявності в РРО) та щодо назви і адреси господарської одиниці;

- книги ОРО на господарську одиницю інформації щодо місцезнаходження / місця проживання суб'єкта господарювання.

Такі доповнення на титульній сторінці книги ОРО засвідчуються підписом посадової особи та печаткою відповідального підрозділу органу доходів і зборів.

Лист Міндоходів від 31.10.2013 року №22949/7/99-99-18-02-03-17

 

Особливий податок на операції з відчуження цінних паперів та операцій з деривативами

Хто є платниками особливого податку?

Відповідно до пп.212.1.9 п. 212.1.9 ст.212 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI із змінами і доповненнями (далі - ПКУ) платниками особливого податку на операції з відчуження цінних паперів та операцій з деривативами є фізична або юридична особа - резидент або нерезидент (в тому числі їх відокремлені підрозділи), які проводять операції з деривативами або з продажу, обміну або інших способів відчуження цінних паперів, крім випадків, передбачених п. 213.2 ст. 213 ПКУ.

Не є платниками особливого податку на операції з відчуження цінних паперів та операцій з деривативами центральні органи виконавчої влади та їх територіальні органи, державні установи та організації - не суб'єкти підприємницької діяльності.

Не є платниками  особливого податку на операції з відчуження цінних паперів та операцій з деривативами фізичні або юридичні особи - резиденти або нерезиденти (в тому числі їх відокремлені підрозділи), які проводять операції з відчуження акцій ощадних (депозитних) сертифікатів, акцій приватних акціонерних товариств, корпоративних прав в іншій, ніж цінні папери, формі, цінних паперів, корпоративних прав в іншій, ніж цінні папери, формі, емітованих нерезидентами.

Що є об'єктом оподаткування особливим податком?

Відповідно до пп. 213.1.7 п. 213.1 ст.213 ПКУ об'єктами оподаткування є операції з продажу, обміну або інших способів відчуження цінних паперів, де відбувається перехід права власності на цінні папери, та операції з деривативами, крім операцій, що здійснюються на міжбанківському ринку деривативів.

Для цілей п. 213.1 ст.213 ПКУ під міжбанківським ринком деривативів розуміється сукупність відносин у сфері торгівлі деривативами між банками, між банками та їхніми клієнтами (у тому числі банками-нерезидентами), між банками і Національним банком України, а також Національним банком України і його клієнтами.

Які ставки особливого податку застосовуються за операціями з відчуження цінних паперів та операцій з деривативами?

Ставки податку за операціями з відчуження цінних паперів та операцій з деривативами визначені ст.215 прим.1 ПКУ.

Відповідно до п.215.1 прим. 1 ст.215 прим.1 ПКУ податок справляється у розмірі:

0 відсотків від суми операції з продажу на фондовій біржі цінних паперів, за якими розраховується біржовий курс, відповідно до вимог, встановлених Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку, за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну, податкову і митну політику;

0 відсотків від суми операції з деривативами на фондовій біржі;

0,1 відсотка від суми операції з продажу поза фондовою біржею цінних паперів, що перебувають у біржовому реєстрі;

1,5 відсотка від суми операції з продажу цінних паперів поза фондовою біржею, що не перебувають у біржовому реєстрі;

5 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за укладений дериватив (контракт) поза фондовою біржею.

За яким кодом бюджетної класифікації потрібно сплачувати особливий податок?

Наказом Міністерства фінансів України від 09.01.2013 № 5 "Про доповнення бюджетної класифікації" класифікацію доходів бюджету доповнено кодом бюджетної класифікації 14021200 "Операції з відчуження цінних паперів та операції з деривативами", на який зараховується особливий податок на операції з відчуження цінних паперів та операцій з деривативами.

За якою формою потрібно подавати податкову звітність з особливого податку за операціями з відчуження цінних паперів та операцій з деривативами?

Відповідно до п. 48.1 ст. 48 ПКУ податкова декларація складається за формою, затвердженою в порядку, визначеному положеннями п. 46.5 ст. 46 ПКУ та чинному на час її подання.
       Форма податкової декларації встановлюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує, державну податкову і митну політику (п. 46.5 ст. 46 ПКУ).

Форми звітності з особливого податку на операції з відчуження цінних паперів та операцій з деривативами та порядок їх заповнення затверджені наказом Міністерства доходів і зборів України від 19.07.2013 № 288.

Чи є об'єктом оподаткування особливим податку операції з продажу корпоративних прав в іншій, ніж цінні папери, формі (відчуження частки в статутному фонді)?

Відповідно до пп.212.1.9 п. 212.1 ст.212 не є платниками  особливого податку на операції з відчуження цінних паперів та операцій з деривативами фізичні або юридичні особи - резиденти або нерезиденти (в тому числі їх відокремлені підрозділи), які проводять операції з відчуження акцій ощадних (депозитних) сертифікатів, акцій приватних акціонерних товариств, корпоративних прав в іншій, ніж цінні папери, формі, цінних паперів, корпоративних прав в іншій, ніж цінні папери, формі, емітованих нерезидентами.

Єдиний соціальний внесок

Який розмір ЄВ застосовують ФОП, які обрали спрощену систему оподаткування без використання праці найманих працівників?

 Фізичні особи - підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування без використання праці найманих працівників, нараховують єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у розмірі 34,7 відсотка на суму, визначену такими платниками самостійно, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» та не менше розміру мінімального страхового внеску.

Чи потрібно подавати звіт щодо сум нарахованого ЄВ суб'єкту господарювання, який не має найманих працівників?

Якщо юридичні особи не використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту), звіт до органів доходів і зборів ними не подається.

Фізичні особи - підприємці зобов'язані подавати звіт незалежно від того, чи ведуть вони підприємницьку діяльність, крім фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.

Який термін сплати ЄВ фізичними особами - підприємцями, які обрали спрощену систему оподаткування без використання найманої праці з 01.10.2013р.?

Фізичні особи - підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування без використання найманої праці, сплачують єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Платники можуть сплачувати єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у вигляді авансового платежу в розмірі, який самостійно визначили, до 20 числа кожного місяця поточного кварталу. При цьому суми єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, сплачені у вигляді авансових платежів, ураховуються платником при остаточному розрахунку, який здійснюється ним за календарний квартал до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та не можуть бути менше мінімального страхового внеску на місяць.

В який термін та за якою формою подають звіт щодо сум нарахованого ЄВ ФОП, які обрали спрощену систему оподаткування без використання праці найманих працівників?

Фізичні особи - підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, без використання праці найманих працівників, формують та подають звіт самі за себе один раз на рік до 10 лютого року, наступного за звітним періодом.

Звітним періодом є календарний рік.

Звіт подається за формою згідно таблиць 2, 4 додатку 5 «Звіт про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску» до «Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» № 454.
При цьому, звіт не подається платниками єдиного податку, які є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.

В який термін та за якою формою подають звіт щодо сум нарахованого ЄВ ФОП, які обрали загальну систему оподаткування без використання праці найманих працівників?

Фізичні особи - підприємці, які обрали загальну систему оподаткування, формують та подають звіт самі за себе один раз на рік до 10 лютого року, наступного за звітним періодом.
         Звітним періодом є календарний рік.

Звіт подається за формою згідно таблиць 1, 4 додатку 5 «Звіт про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску» до «Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» № 454.

Чи звільняється від сплати ЄВ ФОП, яка застосовує спрощену систему оподаткування, за найманих осіб інвалідів або пенсіонерів за віком?

Фізичні особи - підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування та є пенсіонерами за віком або інвалідами, звільняються від сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за себе незалежно від використання ними праці найманих осіб.
Водночас, за найманих працівників, у тому числі інвалідів або пенсіонерів за віком, сплата єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування підприємцями здійснюється на загальних підставах згідно з чинним законодавством.

Який розмір ЄВ застосовують роботодавці - ЮО при нарахуванні заробітної плати (доходу) найманим працівникам?

Підприємства, установи та організації, інші юридичні особи нараховують єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на суми нарахованої заробітної плати (доходу) найманим працівникам відповідно до класів професійного ризику виробництва, до яких віднесено платників єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, з урахуванням видів їх економічної діяльності, у розмірах від 36,76 до 49,7 відсотка та утримують із зазначених сум єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у розмірі 3,6 відсотка.

Чи переноситься граничний термін подання звіту щодо сум нарахованого ЄВ, якщо останній день строку подання припадає на вихідний або святковий день?

 Відповідно до п. 2.15 розділу ІІ Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Міністерства доходів і зборів України від 09 вересня 2013 року № 455, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 19 вересня 2013 року за № 1622/24154, якщо останній день строку подання звіту припадає на вихідний, святковий день чи інший неробочий день, то останнім днем подання звіту вважається перший після нього робочий день.
Новости Бердянска
сегодня, 12 марта, вторник
вчера, 11 марта, понедельник

Все новости Бердянска