Информация от Налоговой инспекции Бердянска

11.12.2013 · 13:07 · Просмотров - 1376

Подборка материалов из Бердянской ОГНИ за неделю по 11 декабря.

Прес-служба Міндоходів повідомляє

Звернення Міністра доходів і зборів України Олександра Клименка з приводу

Міжнародного дня боротьби із корупцією

Шановні колеги та співвітчизники!

 9 грудня, коли в усьому світі відзначається Міжнародний день боротьби з корупцією, я хочу ще раз підкреслити - нульовий принцип терпимості до корупційних проявів став одним з основних принципів у роботі Міністерства доходів і зборів України.

Повірте, мене особисто, як людину і громадянина нашої держави, керівника 56-тисячного колективу, факти  корупції у нашому суспільстві не просто засмучують, а викликають обурення. Особливо, коли я чую від інвесторів, представників бізнесу, що в Україні не можна цивілізовано вести бізнес через високі корупційні ризики. Тому колектив Міністерства сьогодні налаштований на те, щоб змінити це сумне реноме.

Було прийняте принципове рішення підійти до питання боротьби з проявами корупції всебічно та системно.  За допомогою експертів світового рівня була створена антикорупційна стратегія Міністерства, яка охоплює усі етапи роботи - від профілактики до виявлення та реагування на факти корупції.  Ми ставимо собі на меті заздалегідь усунути причину службових правопорушень, а не просто боротися з наслідками.

Тому ми плануємо, по-перше, надалі розвивати електронні сервіси, максимально скорочувати персональні контакти між платниками та фахівцями Міндоходів. Необхідним кроком у цьому напрямі вважаю запровадження дистанційних електронних перевірок,  подальший розвиток електронних сервісів для подання електронної звітності.

По-друге, ми максимально автоматизуємо процеси всередині Міністерства, щоб звести до мінімуму ймовірність неправомірного використання службового становища окремими працівниками.

По-третє, постійно йде робота з колективом. Незабаром запрацює новий підрозділ Міністерства - Департамент службової етики, на який буде покладена функція внутрішнього аудиту, контролю за тим, як наші співробітники дотримуються професійних та етичних стандартів. У серпні був прийнятий спеціальний кодекс етичної поведінки співробітника Міністерства. Крім того, персональна відповідальність за мікроклімат у колективі, за формування негативного ставлення до корупційних проявів покладена на кожного керівника в кожному регіоні.

Не менш важливу частину нашої антикорупційної стратегії складає взаємодія з суспільством. Я щиро вдячний тисячам небайдужих  громадян, які допомагають нам виявляти проблемні моменти у колективі та попереджати правопорушення. Кожна четверта скарга на неправомірні дії працівників Міндоходів надійшла через інтерактивний сервіс «Пульс». У цьому році ми отримали через цей сервіс 260 повідомлень про службові правопорушення, бездіяльність чи перевищення повноважень з боку наших співробітників, з них 32 повністю або частково підтвердилися. У цих випадках ми були безапеляційні у прийнятті кадрових рішень.

Підрозділами внутрішньої безпеки Міністерства за 11 місяців 2013 року було в цілому проведено більше трьох тисяч службових розслідувань, притягнено до дисциплінарної відповідності тисячу співробітників, 130 порушників було звільнено.

Вважаю, що боротьба з корупцією - це завжди вулиця з двостороннім рухом. Відчувати свою відповідальність мають не тільки державні службовці, а й ті громадяни, які прагнуть таким чином  вирішити своє питання в обхід закону.

Якщо ми, українці,  усвідомлюємо себе європейською нацією, то ми повинні прийти до абсолютного відторгнення корупції на рівні суспільної свідомості. І я вірю, що це можливо.

З повагою,

Міністр доходів і зборів України

Олександр Клименко

Міністр Олександр Клименко подякував громадянам і бізнесу за сумлінну сплату податків

Міністр доходів і зборів Олександр Клименко, звертаючись до громадян та представників бізнесу, подякував за сумлінне виконання своїх громадянських обов'язків зі сплати податків, що дозволяє державі виконувати свої соціальні функції. За словами Міністра, за перші дні грудня до бюджетів всіх рівнів вже надійшло більше  півмільярда гривень.

«Шановні громадяни та представники бізнесу! Я висловлюю вам щиру подяку за те, що в цей складний час ви не забуваєте про свій громадський обов'язок і сумлінно сплачуєте податки, дозволяючи державі системно, без будь яких збоїв, проводити державну політику щодо виплати пенсій, стипендій, соціальної допомоги», - підкреслив Міністр.

Олександр Клименко запевнив, що сервісні центри Міністерства доходів і зборів і митні пункти пропуску працюють в штатному режимі

«Тільки за ці перші дні грудня ми надали більше 27 тисяч адміністративних послуг, оформили більше 3600 митних декларацій. Послугами сервісних центрів  Міністерства доходів і зборів скористалися більше 70 тисяч громадян. Міністерство доходів і зборів ні на хвилину не зупиняє надання податкових та митних послуг нашим громадянам та платникам податків», - зазначив Міністр.

Міндоходів закликає благодійні організації до спільного вирішення проблемних питань

Міністерство доходів і зборів України, усіляко підтримуючи розвиток сфери благодійництва в Україні, в межах своєї компетенції прагне створити  максимально сприятливі умови для роботи благодійних організацій і фондів у нашій державі.

У зв'язку з цим звертаємося до усіх зацікавлених організацій та приватних осіб з проханням сформулювати основні проблемні моменти податкового і митного характеру, які виникають під час здійснення благодійницької діяльності в Україні, з метою їх подальшого аналізу фахівцями Міністерства та спільного пошуку шляхів врегулювання.

Очікуємо на Ваші пропозиції протягом двох тижнів на електронну  адресу gromada@minrd.gov.ua.

Міндоходів роз'яснило особливості оподаткування операцій із заставним майном

Міністерство доходів і зборів України затвердило узагальнюючу податкову консультацію, в якій роз'яснюються особливості оподаткування податком на додану вартість операцій з постачання банками заставного майна.

Так, згідно з документом, для банківської установи припиняється право застави у разі звернення стягнення на предмет застави через набуття заставоутримувачем права власності на нього. Операція з оприбуткування об'єкта застави на баланс заставоутримувача згідно з податковим законодавством вважається операцією з придбання, тому подальші дії банківської установи з таким об'єктом є операціями з постачання власного майна, а не майна заставодавця.

Звернення стягнення на предмет застави шляхом його продажу банківською установою без отримання права власності на таке майно є операцією з постачання товару як для заставодавця, так і для банківської установи.

Узагальнюючою консультацією також роз'яснюються найактуальніші запитання, які виникають у платників податків під час операцій із заставним майном.

Детальніше ознайомитися із узагальнюючою податковою консультацією можна на веб-порталі Міндоходів за посиланням http://minrd.gov.ua/zakonodavstvo/podatkove-zakonodavstvo/uzagalnyuyuchi-podatkovi-konsultatsii/62937.html.

 

Відтепер довідку про відсутність податкового боргу можна отримати "електронкою"

Це передбачено у новому порядку видачі довідки про відсутність заборгованості з податків, зборів, платежів, що контролюються органами доходів і зборів, який затверджено Міністерством доходів і зборів України.

Згідно з документом, для отримання такої довідки платнику податків необхідно звернутися з відповідною заявою до органу доходів і зборів за основним місцем свого обліку.

Після отримання заяви Міндоходів проводить перевірку наявності або відсутності у платника податкового боргу як за основним місцем обліку, так і за неосновним (платник окремого податку).

Довідка (або відмова в її наданні) видається безкоштовно в паперовому або електронному вигляді протягом 5 робочих днів від дня отримання такої заяви. Крім того, отримати довідку можна у Центрах обслуговування платників податків.

Дійсна довідка протягом 10 календарних днів. Тому у разі необхідності по закінченню 10-денного терміну платнику потрібно повторно ініціювати її видачу.

Детальніше ознайомитися з наказом Міндоходів, а також із затвердженими формами довідки та заяви можна на веб-порталі Міндоходів за посиланням http://minrd.gov.ua/zakonodavstvo/podatkove-zakonodavstvo/nakazi/62931.html.

Слідчо-оперативні підрозділи Міндоходів утричі скоротили безпосередні контакти з бізнесом

Сьогодні діяльність слідчо-оперативних підрозділів Міндоходів орієнтована на роботу з базами даних і аналітично-інформаційними системами без фактичного втручання у господарську діяльність підприємців. Про це заявив начальник Головного слідчого управління фінансових розслідувань Міндоходів Анатолій Яковинець під час Всеукраїнської науково-практичної конференції, яка нещодавно відбулася у Харкові у Національному університеті «Юридична академія імені Ярослава Мудрого».

За словами керівника Головного слідчого управління фінансових розслідувань, у кримінальних провадженнях, які розслідуються слідчими органів доходів і зборів, під вартою не утримується жодна особа. За підозрою у вчинені злочину затримано у 12 разів менше осіб, ніж минулого року, при цьому всі затримані звільненні слідчими-суддями у зв'язку із внесення застави, загальний розмір якої у 6 разів перевищує їх розмір, внесений за аналогічний період минулого року.

Збільшилась ефективність діяльності слідчих підрозділів Міндоходів. І хоча до суду за підсумками року планується направити таку ж кількість проваджень як і за минулий чи позаминулий роки, ефективне застосування стимулюючих норм про звільнення особи від кримінальної відповідальності при повному відшкодуванні завданих державному бюджету збитків, дозволило у 1,5 рази збільшити добровільне відшкодування збитків у провадженнях про ухилення від сплати податків та майже на 20 відсотків збільшити відшкодування збитків по всіх направлених до суду кримінальних провадженнях.

До уваги платників податків та розробників програмного забезпечення!

Відповідно до вимог наказу Міністерства доходів і зборів України від 09.10.2013 № 561 «Про внесення змін до формату (стандарту) електронного документа звітності платників» з 01 листопада 2013 року було запроваджено пакетне приймання звітності в електронному вигляді паралельно з існуючою технологією, про що учасників Меморандуму щодо поліпшення процесу подання звітності, впровадження електронних сервісів та розвитку електронного документообігу було проінформовано 14 жовтня 2013 року:

http://minrd.gov.ua/elektronna-zvitnist/platnikam-podatkiv-pro/normativne-zabezpechennya/61833.html

Доопрацьоване відповідним чином безкоштовне програмне забезпечення по формуванню та подачі платниками податків податкової звітності, податкових накладних та реєстру податкових накладних в електронному вигляді станом на 25.11.2013 (версія 1.30.27) розміщено в розділі «Платникам податків про електронну звітність» - «Програмне забезпечення».

Повідомляємо, що з 27.11.2013 приймання звітності в електронному вигляді буде здійснюватись тільки за зміненими форматами відповідно до вимог наказу Міністерства доходів і зборів України від 09.10.2013 № 561 «Про внесення змін до формату (стандарту) електронного документа звітності платників».

 

ГУ Міндоходів у Запорізькій області повідомляє

На Запоріжжі кількість електронного митного декларування зросла до 96%

У листопаді 2013 року на Запорізькій митниці Міндоходів було оформлено майже 5,8 тисячі митних декларацій, з яких 96% - в електронному вигляді. Всього з початку року фахівці митниці Міндоходів оформили 67 тисяч митних декларацій, 90% них - в електронний спосіб, за аналогічний період 2012 року митні декларації в електронному вигляді становили лише 21 відсоток від усього обсягу поданих документів.

Як наголосив начальник Запорізької митниці Міндоходів Михайло Бізіля, впровадження нових ІТ-технологій на митниці Міндоходів має позитивні тенденції. Кількість електронних митних декларацій збільшилась на 72 відсотки, середній час митного оформлення однієї митної декларації при експорті скорочено до 47 хвилин, а імпортної - до 1 години 30 хвилин.

Серед пріоритетів роботи органів Міндоходів залишається орієнтир на спрощення процедур адміністрування податків і митних платежів, зниження документообігу, впровадження електронних сервісів.

Нагадаємо, на підставі електронних митних декларацій здійснюють такі операції, як зняття експортно-імпортних операцій з валютного контролю та продаж іноземної валюти для проведення розрахунків підприємствами, підтвердження фактичного вивезення товарів за кордон, державна реєстрація транспортних засобів.

 

Запорізькі платники поповнили місцеві бюджети майже на 1,9 млрд. грн. податку на доходи фізосіб

У Запорізькій області за січень-листопад поточного року суб'єкти господарювання сплатили до місцевих бюджетів 1 мільярд 884 мільйони гривень податку на доходи фізичних осіб. Порівняно з відповідним періодом 2012 року надходження з цього податку зросли більш ніж на 88 мільйонів гривень.

Лише у листопаді поточного року надійшло майже 185 мільйонів гривень податку на доходи фізосіб, що на понад 6 мільйонів гривень перевищує надходження відповідного періоду минулого року.

Як наголосив в.о. начальника Головного управління Міндоходів у Запорізькій області Сергій Давидков, стабільна та ритмічна сплата податків і зборів забезпечується, у першу чергу, завдяки системному діалогу із представниками бізнесу.

- Податок на доходи фізичних осіб займає питому вагу у надходженнях до місцевих скарбниць. Тож, сьогодні значна увага приділяється додатковим джерелам зі сплати цього податку, зокрема, за рахунок денітізації ринку праці, боротьби із виплатою заробітної платні працівникам у "конвертах". Водночас ми робимо ставку на добровільну та сумлінну сплату податків і зборів, гарантуючи платникові якісне сервісне обслуговування, розширення переліку послуг, що надаються, у тому числі електронних, та ефективне адміністрування платежів, - зазначив Сергій Давидков.

Він також відзначив, що від своєчасного наповнення місцевих бюджетів залежить реалізація соціально-економічних програм кожного району м. Запоріжжя та області.

 

Запоріжці отримали понад 45 тисяч ключів цифрового підпису

            Акредитований центр сертифікації ключів, що діє при ГУ Міндоходів у Запорізькій області, з часу свого відкриття видав запоріжцям саме таку кількість електронних ключів цифрового підпису. Безкоштовний сервіс від Міністерства доходів і зборів дозволив багатьом підприємцям і керівникам підприємств скоротити шлях до здавання звітності у електронному вигляді. 31600 громадян стали власниками ключів, з них у листопаді поточного року їх отримали 3324 запоріжці.

            - А це майже вдвічі більше, ніж минулого року, - розповідає в.о начальника ГУ Міндоходів у Запорізькій області Сергій Давидков. - Таке зростання можна пояснити розвитком нових сервісних послуг, зокрема, можливістю електронного звітування, яке набуває дедалі більшої популярності у платників податків і зборів регіону.

Слід зазначити, що з 1 листопада 2013 року для клієнтів Акредитованого центру сертифікації ключів посилені сертифікати відкритих ключів від Міндоходів України формуються на два роки. Таку можливість Центр сертифікації ключів, що діє при Міністерстві, отримав після проходження процедури акредитації. Було сформовано нові технологічні сертифікати центру та серверів центру, що дало змогу продовжити термін дії цифрових підписів. Така новація не лише зекономить час платників податків на придбання ключів, а й сприятиме якнайбільшому їх залученню до активного застосування інформаційно-комунікаційних технологій.

 

Слідчо-оперативні підрозділи Міндоходів утричі скоротили безпосередні контакти з бізнесом

Сьогодні діяльність слідчо-оперативних підрозділів Міндоходів орієнтована на роботу з базами даних і аналітично-інформаційними системами без фактичного втручання у господарську діяльність підприємців. Про це заявив начальник Головного слідчого управління фінансових розслідувань Міндоходів Анатолій Яковинець під час Всеукраїнської науково-практичної конференції, яка нещодавно відбулася у Харкові у Національному університеті «Юридична академія імені Ярослава Мудрого».

За словами керівника Головного слідчого управління фінансових розслідувань, у кримінальних провадженнях, які розслідуються слідчими органів доходів і зборів, під вартою не утримується жодна особа. За підозрою у вчинені злочину затримано у 12 разів менше осіб, ніж минулого року, при цьому всі затримані звільненні слідчими-суддями у зв'язку із внесення застави, загальний розмір якої у 6 разів перевищує їх розмір, внесений за аналогічний період минулого року.

Збільшилась ефективність діяльності слідчих підрозділів Міндоходів. І хоча до суду за підсумками року планується направити таку ж кількість проваджень як і за минулий чи позаминулий роки, ефективне застосування стимулюючих норм про звільнення особи від кримінальної відповідальності при повному відшкодуванні завданих державному бюджету збитків, дозволило у 1,5 рази збільшити добровільне відшкодування збитків у провадженнях про ухилення від сплати податків та майже на 20 відсотків збільшити відшкодування збитків по всіх направлених до суду кримінальних провадженнях.

 

Кількість письмових звернень до органів Міндоходів Запоріжжя суттєво зменшилась

За 11 місяців поточного року до підрозділів органів Міндоходів у Запорізькій області надійшло 859 письмових звернень громадян, що на 241 звернення менше, ніж за відповідний період минулого року. Найбільше за вказаний період від громадян надійшло заяв - 587, які - у 279 випадках, були подані з метою інформування органу влади про ухилення від сплати податків та здійснення підприємницької діяльності без державної реєстрації, у 170 випадках - з отримання податкової консультації індивідуального характеру, у 121 випадку - з питання проведення контрольно-перевірочної роботи, у 66 випадках - з питання застосування реєстраторів розрахункових операцій(РРО) та книг обліку розрахункових операцій (КОРО).

Також зменшилась кількість скарг - за вказаний період їх надійшло всього 2, що на 8 менше, ніж за відповідний період минулого року.

Всього протягом 11 місяців було розглянуто 800 звернень, з яких: 201 - вирішено позитивно, 531 - роз'яснено, 1 - направлено до правоохоронних органів, 28 - визнано анонімними, 35 - надіслано за належністю, 4 - звернення повернуто авторові відповідно до ст. 5 і 7 Закону України «Про звернення громадян».

Крім того, за вказаний період посадовими особами підрозділів Міндоходів у Запорізькій області проведено 1440 особистих прийомів громадян, в тому числі 670 виїзних особистих прийомів.

Найбільш актуальними на особистих прийомах були питання, які стосувалися оподаткування податку з доходів фізичних осіб - 301 звернення, оподаткування доходів підприємницької діяльності - 130 звернень, а також застосування РРО та КОРО - 97 звернень.

Пропозицій від громадян за 11 місяців поточного року не надходило.

Найбільша кількість запитів на інформацію до органів Міндоходів Запорізької області надходить від фізичних осіб

Станом на 15 листопада 2013 року до органів Міндоходів Запорізької області  надійшло 211 запитів на інформацію. Із загальної кількості запитів, в 123 випадках - від фізичних осіб, в 72 - від юридичних, 8 запитів отримано від інших органів виконавчої влади як належному розпоряднику інформації та 8 - від представників засобів масової інформації.

За результатами розгляду, у відповідь на 134 запити надано інформацію, по 64 - було надано роз'яснення, що інформація, яка запитувалась, належить до категорії інформації з обмеженим доступом, 12 запитів надіслано належному розпоряднику інформації, 1 знаходиться на виконанні.

Запорізькі оперативники поповнили бюджет на 1,6 млн. грн.

За останній тиждень листопада співробітники оперативних підрозділів області спрямували до бюджетів всіх рівнів 1,6 млн. гривень.

Слідчим управлінням фінансових розслідувань Головного управління Міндоходів області до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості по 2 кримінальних правопорушеннях за ст. 204 КК України (незаконне виготовлення, зберігання, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів). З незаконного обігу вилучено товарно-матеріальних цінностей на суму 76 тис. грн., у т.ч. алкогольних напоїв на суму майже 35 тис. грн. та тютюнових виробів на суму 41,1 тис. гривень.

Економія на ліцензії обійшлася у 35 тис. грн.

Оперативні працівники ГУ Міндоходів у Запорізькій області в одному з магазинів м. Мелітополя встановили факт реалізації алкогольних напоїв без наявності дозвільних документів, а саме ліцензії на право здійснення даного виду діяльності. В результаті вилучено алкогольні напої на загальну суму 19,3 тис. гривень. Також без наявності відповідної ліцензії реалізовувалися алкогольні напої в одному з кафе обласного центру. В результаті вилучено спиртного на суму майже 16 тис. гривень.

Оперативники вилучили із незаконного обігу майже 4 тис. пачок цигарок на 41 тис. грн.

У м. Запоріжжі оперативні працівники ГУ Міндоходів у Запорізькій області встановили факт функціонування торговельного закладу, де здійснювалась реалізація тютюнових виробів вітчизняного та імпортного виробництва без оформлення відповідних дозвільних документів на даний вид діяльності. В ході огляду описано та вилучено 2803 пачки тютюнових виробів на загальну суму 27,3 тис. грн., у т.ч. 2546 пачок тютюнових виробів без марок акцизного податку України. Аналогічне порушення встановлено в одному з торговельних павільйонів м. Дніпрорудного. В результаті виявлено та вилучено 1432 пачки тютюнових виробів на суму 13,8 тис. гривень.

 

Митні питання

Міндоходів розширить перелік товарів, за які не треба вносити митну заставу

За ініціативою Міндоходів низку товарних груп, що ввозяться на митну територію України, буде звільнено від грошової застави. Нагадаємо, зараз внесення застави використовується як метод гарантування сплати митних платежів.

Відповідний проект змін до Митного кодексу про розширення переліку звільнених від застави товарів, запропонований Міністерством, був ухвалений на засіданні Кабінету міністрів.

Згідно із законопроектом, уникнути внесення застави зможуть юридичні особи, що отримають статус гаранта в разі відповідності низці критеріїв.

«Новий порядок гарантування сплати митних платежів дозволить знизити навантаження на ті підприємства, які беруть участь у виробництві продукції в рамках митного режиму переробки в Україні. Це, наприклад,  підприємства легкої промисловості, які матимуть можливість вивільняти кошти для забезпечення гарантії доставки при вивезенні готової продукції за межі України», - підкреслив Міністр доходів і зборів Олександр Клименко.

Міністр впевнений, що статус гаранта митних платежів стане додатковою конкурентною перевагою для вітчизняних підприємств.

До переліку пропонується, зокрема, включити товари, що перевозяться у рамках угод про виробничу кооперацію між Кабінетом Міністрів України та урядами держав - членів СНД; товари, призначені для користування дипломатичними представництвами іноземних держав в Україні тощо.

Детальніше ознайомитися з проектом Закону України «Про внесення змін до Митного кодексу України» можна на веб-порталі Міндоходів за посиланням http://minrd.gov.ua/diyalnist-/regulyatorna-politika-/regulyatorna-politika/2013-rik/119794.html.

 

Діяльність Бердянської ОДПІ

Фахівці Міндоходів пропонують власникам нерухомості до 31 грудня 2013 року

провести звірку майна  

Відповідно до норм чинного законодавства, податок на нерухомість за поточний рік сплачуватиметься у 2014 році, громадяни вже з квітня почнуть отримувати квитанції із нарахованими до сплати сумами.

Громадяни не лише можуть перевірити відповідність своїх даних, зазначених у документах про право власності, до наявної інформації у базі даних Міндоходів, а й визначити „пільгові" розміри майна.

Згідно із законодавством, власники мають пільгу зі сплати податку на нерухомість, якщо сумарна площа житла не перевищує: для квартир - 120 м.кв., будинків - 250 м.кв., квартир і будинків - 370 м. кв.

Під час звірки громадяни мають змогу визначити розміри такого майна, а також розрахувати суму податку на нерухомість, яку потрібно буде сплатити за ті метри, на які пільга не поширюється.

Для проведення звірки громадянам потрібно звернутися до податкової інспекції за місцем реєстрації з оригіналами документів про право власності на це майно. Мешканці Бердянська та Бердянського району з питань звірки можуть звертатися до Бердянської податкової інспекції за адресою пр. Праці, 20 каб. 226.   

 

Економія на ліцензії обійшлася підприємцю 35 тисяч гривень

Співробітниками оперативного управління Бердянської ОДПІ ГУ Міндоходів області встановлено факт реалізації алкогольних та тютюнових виробів без наявності дозвільних документів, а саме ліцензії на даний вид діяльності, в магазині "Г" розташованому в центральній частині м. Бердянська. В результаті перевірки вилучено алкогольних напоїв на суму 32 тисяч гривень та тютюнових виробів на суму понад 3 тисяч гривень.

                                                       

Бердянські міндоходівці отримали 67 звернень громадян

До підрозділів Бердянської ОДПІ ГУ Міндоходів у Запорізькій області за січень - листопад 2013 року надійшло 67 письмових звернень громадян, що на 47 звернень менше, ніж за відповідний період 2012 року.

Всього протягом 11 місяців Бердянською ОДПІ розглянуто та надано відповідь на 64 звернення, з них: 1 - вирішено позитивно, 60 - роз'яснено, 3 - надіслано за належністю. На розгляді в рамках термінів, що встановлені ст. 20 Закону України «Про звернення громадян», знаходиться 3 звернення.

Результати проведеного аналізу свідчать про те, що заявники зверталися до Бердянської ОДПІ у 20 випадках з метою інформування органу влади про можливе порушення податкового законодавства та ухилення від сплати податків, у 7 випадках - щодо здійснення підприємницької діяльності без дозвільних документів, в 11 зверненнях заявники повідомляли про неоформлення трудових відносин.

Особистий прийом громадян здійснюється керівним складом інспекції відповідно до затвердженого графіку. Протягом січня-листопада 2013 року проведено 84 особистих прийомів, в тому числі 28 виїзних. Основним питанням, яке порушувалось громадянами у листопаді поточного року, є можливість повернення частини податку на доходи фізичних осіб при сплаті за навчання студентів.

Бердянські міндоходівці  отримали 14 запитів на інформацію

Протягом цього року до Бердянської ОДПІ надійшло 14 запитів на інформацію. Проведений аналіз статусу запитувачів свідчить, що із загальної кількості запитів в 4 випадках  це були фізичні особи, 1 - юридичні особи, 4 запити отримано від адвокатів, 4 - від підприємців. Усі запити отримано поштою.

За наслідками  розгляду: по 6 запитах на інформацію було надано роз'яснення, що інформація, яка цікавить, належить до категорії з обмеженим доступом, у відповідь на 8 запитів  надано інформацію.

 

Запрошуємо на інформаційний семінар!

11 грудня 2013 року о 14-00 Бердянська ОДПІ сумісно з представниками Асоціації платників податків України проводить інформаційний семінар на тему: «Річна звітність -2013» з платниками податків юридичними та фізичними особами-підприємцями м. Бердянська та Бердянського району. У програмі семінару:

1.       Внутрішній аудит податкового обліку. Методика порівнянності даних податкових декларацій з даними податкового та бухгалтерського обліку.

2.       Річна декларація з податку на прибуток: рядок за рядком.

3.       Фінансова звітність за підсумками 2013 року: склад, строки надання, порівняння з показниками декларації з податку на прибуток

4.       ПДВ. Проведення річного перерахунку ПДВ згідно зі ст.. 199 ПКУ, відображення у річній декларації з ПДВ. Порядок заповнення податкових накладних  та Реєстру виданих та отриманих податкових накладних  у 2013 році  (аналіз змін та роз'яснень)

5.       ПДФО. Річний перерахунок - необхідність проведення, процедура, звітність

6.       Виплачуємо дивіденди - порядок нарахування, оподаткування та відображенні у звітності.

7.       Єдиний податок. Строки та форма звітності для кожної з груп єдиного податку (2-6). Коментарій щодо заповнення звітності.

8.       Єдиний соціальний внесок. Нарахування, звітність, сплата. Добровільне страхування. Особливості нарахування внеску на допомогу по вагітності та пологам, відображення у звітності.

9.        Лікарняні: обчислення страхового стажу. Розрахунок лікарняних у 2013 році.

Семінар відбудеться у приміщенні Бердянської ОДПІ за адресою м. Бердянськ, пр. Праці, 20, актова зала.

Увага! Аукціон!

Бердянська ОДПІ повідомляє.

25.12.2013 р. об 11.00 год. за адресою: м. Запоріжжя, вул. 40 років Радянської України, 41 на ЗТБ «Гілея» відбудеться аукціон з продажу майна, яке виставляє на аукціон брокерська контора №БК 79 - ТОВ фірма «Онікс», а саме:  ½ частина квартири №38 по вул. 40 Років СРСР, буд.5, яка належить Державі Україна в особі Бердянської ОДПІ. Загальна площа квартири 44,4 кв.м., житлова - 30,8 кв.м. Стартова вартість Лота  60040,00 грн. з ПДВ. Довідки за телефонами: 061-220-01-27, 061-265-01-11.

Єдиний соціальний внесок

Порядок сплати єдиного внеску фізичними особами - підприємцями, які протягом року перейшли зі спрощеної системи оподаткування на загальну

Фізичні особи - підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок.

Проте платники можуть сплачувати єдиний внесок у вигляді авансового платежу в розмірі, який самостійно визначили, до 20 числа кожного місяця поточного кварталу. При цьому суми єдиного внеску, сплачені у вигляді авансових платежів, ураховуються платником при остаточному розрахунку, який здійснюється ним за календарний квартал до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок.

Фізичні особи - підприємці, які обрали загальну систему оподаткування, сплачують за себе єдиний внесок протягом року до 15 березня; 15 травня; 15 серпня; 15 листопада у вигляді авансових платежів в розмірі 25 відсотків річної суми єдиного внеску, обчисленої від суми, визначеної податковими органами для сплати авансових сум податку на доходи фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності. При цьому суми єдиного внеску, сплачені у вигляді авансових платежів, ураховуються платником при остаточному розрахунку, який здійснюється ним за календарний рік до 10 лютого наступного року на підставі даних річної податкової декларації, та не можуть бути меншими за розмір мінімального страхового внеску за місяць, у якому отримано дохід (прибуток).

Фізичні особи - підприємці, які перейшли протягом поточного звітного року зі спрощеної системи оподаткування на загальну, нараховують та сплачують суми єдиного внеску у вигляді авансових платежів на підставі квартальної декларації, яка подається ними після закінчення кварталу, в якому відбувся перехід.

Лист Міндоходів від 25.11.2013 року

 

Правильно сплачуйте єдиний соціальний внесок

Бердянська ОДПІ ще раз нагадує, що діють нові рахунки для сплати єдиного соціального внеску  окремо для платників м. Бердянськ  та окремо для платників Бердянського району.  

Перелік нових рахунків знаходиться на сайті Бердянської міської Ради - www.rada.berdyansk.net/«Бізнес»/«Бердянська податкова інспекція»/«Розрахункові рахунки»/Файли:

- Нові рахунки ЄСВ м. Бердянськ;

- Нові рахунки ЄСВ Бердянський район;

- Заповнення «Призначення платежу» розрахункових документів у разі сплати ЄСВ.

Звертайте увагу на правильність заповнення платниками поля «Призначення платежу» розрахункових документів  у разі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Звертаємо увагу! Одержувач платежу - Бердянська ОДПІ ГУ Міндоходів у Запорізькій області, код одержувача - 38699859.

Звітуємо з єдиного соціального внеску через Інтернет

Для зручного та комфортного надання звіту про суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове соціальне страхування страхувальниками передбачена можливість надання звітності в електронному вигляді.

Звітність в електронному вигляді дозволяє платникам дистанційно, без додаткових витрат звітувати зі сплати єдиного внеску. Для електронного звітування платникам потрібно відповідне програмне забезпечення та електронний цифровий підпис, який безкоштовно можна отримати в Бердянській ОДПІ, каб.219, тел. 3-86-63.  

Звітність в електронному вигляді потрібно надсилати на єдину адресу Інформаційного порталу Міністерства доходів і зборів України zvit@sta.gov.ua. 

Новини законодавства

Діє новий порядок заповнення платіжних документів

Міністерством доходів і зборів України затверджено порядок заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування ПДВ, повернення помилково або надміру зарахованих коштів. Відповідний наказ Міндоходів від 22.10.2013 №609 набув чинності, 26 листопада.

Відтепер усі поля реквізиту „Призначення платежу" розрахункового документу платникам податків потрібно заповнювати у відповідності із затвердженим Порядком. Сплата за кожним видом платежу та за кожним кодом виду сплати має оформлятися окремим документом на переказ.

Детальніше ознайомитися з Порядком заповнення документів та списками кодів видів сплати можна на веб-порталі Міндоходів за посиланням http://minrd.gov.ua/diyalnist-/zakonodavstvo-pro-diyalnis/nakazi-pro-diyalnist/62901.html.

Зокрема «Призначення платежу» за наслідками проведених камеральних перевірок заповнюється за кодом платежу - 130.

 

Оновлено Державний реєстр реєстраторів розрахункових операцій

До Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій додано ще 17 моделей касових апаратів. Відтепер загальна кількість сертифікованих приладів, запропонованих користувачам, складає 86 апаратів.

Це касові апарати, які відповідають сучасним вимогам та забезпечують передачу контрольно-звітної інформації до органів доходів і зборів в електронній формі.

Платники можуть обрати найбільш оптимальну для себе нову модель техніки або модернізувати ту, яка вже використовується у роботі, приєднавши до неї відповідний модем.

У Міністерстві доходів і зборів нагадують, що для технічного переоснащення касової техніки залишилося трохи менше місяця. Вже з 1 січня 2014 року за неподання електронної звітності будуть застосовуватися штрафи, передбачені податковим законодавством.

З повним переліком реєстраторів розрахункових операцій, які включені до Державного реєстру, можна ознайомитися на веб-порталі Міндоходів 

http://minrd.gov.ua/dovidniki--reestri--perelik/reestri/94957.html.

Державний реєстр реєстраторів розрахункових операцій затверджено наказом Міністерства доходів і зборів України від 25.11.13 №704.

Зміни з податку на прибуток згідно Закону № 657

Зміни, внесені Законом № 657 в порядок оподаткування прибутку підприємств, в цілому можна назвати позитивними. Всі розглянуті нижче пункти наберуть чинності з 1 січня 2014 року.

Термін використання нематеріальних активів

Нова редакція пп. 145.1.1 ПКУ дозволяє встановлювати термін амортизації нематеріальних активів самостійно, проте він повинен складати не менш 2-х і не більше 10 років безперервної експлуатації (це стосується лише тих нематеріальних активів, термін використання яких не вказаний в документі, що встановлює право).

Базовий період - рік

Уточнено формулювання п. 152.9 ПКУ: базовим періодом з податку на прибуток є рік - для всіх платників податків, визначених п. 57.1 ПКУ, а не лише для тих, хто сплачує авансові внески.

Податковий облік цінних паперів

Нова редакція пп. 153.4.3 ПКУ деталізувала порядок визнання прибутку або витрат від розміщення боргових цінних паперів вище або нижче за їх номінальну вартість - прибуток або збиток признаються в періоді, протягом якого сталося погашення або викуп таких цінних паперів.

Згідно нової редакції абз. 2 п. 31 підр. 4 р. XX ПКУ витрати, понесені платником податків при придбанні цінних паперів, деривативів і корпоративних прав, випущених в іншій, чим цінні папери, формі до 1 січня 2013 року, враховуються при їх подальшому відчуженні в повному об'ємі на підставі первинних документів, підтверджуючих здійснення витрат.

Крім того, виключено п. 4 підр. 4 р. ХХ ПКУ, згідно з яким операції з цінними паперами і деривативами, придбаними до 1 квітня 2011 року, необхідно було відображати в податковому обліку за правилами, що діяли на момент придбання таких цінних паперів і деривативів.

Виплата доходів нерезиденту

В цілях оподаткування податком на прибуток під резидентами розуміються виключно резиденти - платники податку на прибуток (доповнення до пп. 14.1.213 ПКУ). Отже, податок при виплаті доходу нерезиденту зобов'язані будуть виплачувати лише резиденти, визначені п. 133.1 ПКУ, і, відповідно, звітувати про виплату таких доходів також будуть лише резиденти - платники податку на прибуток і постійні представництва нерезидентів - платники податку на прибуток.

Прострочена заборгованість

Відповідно до нової редакції пп. «б» пп. 14.1.11 ПКУ заборгованість юрособи, не погашена унаслідок недостатності майна і за умови, що дії кредитора, направлені на стягнення майна, не привели до повного погашення заборгованості, також вважається безнадійною (раніше пп. «б» пп. 14.1.11 ПКУ відносив таку заборгованість до безнадійної лише відносно фізосіб).

Роз'яснення податкового законодавства

Платникам єдиного податку

Бердянська ОДПІ нагадує платникам єдиного податку. Свідоцтво платника єдиного податку видається безстроково, тому якщо Ви бажаєте залишатися на спрощеній системі оподаткування в 2014 році, заяву щодо переходу на єдиний податок надавати не потрібно.

16 грудня 2013 року - останній день подання заяви щодо переходу на спрощену систему оподаткування з I кварталу 2014 року, платникам які переходять на спрощену систему оподаткування з іншої системи. 20 грудня 2013 року - останній день подання заяви про відмову від спрощеної системи оподаткування з I кварталу 2014 року.

До поданої заяви додається розрахунок доходу за попередній календарний рік.

 

Затверджено нову Книги обліку доходів і витрат

Міністерством доходів і зборів України з метою створення комфортних умов ведення бізнесу в Україні зареєстровано наказ Міндоходів від 16.09.2013 N 481 "Про затвердження форми Книги обліку доходів і витрат, яку ведуть фізичні особи - підприємці, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування, і фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність, та Порядку її ведення". Цей наказ набрав чинності з дня його офіційного опублікування - 18.10.2013 року.

Наказом N 481 передбачено нові вимоги щодо ведення Книги обліку доходів і витрат, а саме: фізичні особи - підприємці у затвердженій формі Книги не проводять інвентаризацію залишків товарів на початок та кінець року, відсутня також вимога ведення Книги найманими особами, які перебувають у трудових відносинах із фізичними особами - підприємцями.

Крім того, фізичним особам - підприємцям, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування, і фізичним особам, які провадять незалежну професійну діяльність, надано право самостійного вибору ведення Книги в електронному або паперовому вигляді.

Записи у Книзі виконуються за підсумками робочого дня, протягом якого отримано дохід.

Дані Книги заповнюються у гривнях з копійками та використовуються самозайнятою особою для заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи.

Лист Міндоходів від 27 листопада 2013 року

 

Про ведення Книги обліку доходів і витрат в електронному вигляді

Фізичні особи - підприємці, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування, та фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність, повинні вести Книгу обліку доходів і витрат.

Форма Книги обліку доходів і витрат та Порядок її ведення затверджені наказом Міндоходів України від 16.09.2013 року N 481. Книга ведеться за вибором платника податку в паперовому або електронному вигляді.

У разі обрання самозайнятою особою ведення Книги в електронній формі:

1) самозайнята особа зобов'язана:

- отримати посилені сертифікати відкритих ключів, сформованих акредитованими центрами сертифікації ключів, включених до системи подання податкових документів в електронному вигляді,

- укласти договір про визнання електронних документів з контролюючим органом,

- сформувати заяву на отримання Книги і надіслати її до контролюючого органу за місцем податкового обліку засобами електронного зв'язку (з дотриманням умов щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством);

2) контролюючий орган за місцем податкового обліку реєструє заяву самозайнятої особи на отримання Книги у реєстрі поданих заяв та протягом 3 робочих днів формує і надсилає самозайнятій особі повідомлення про реєстрацію Книги із зазначенням реєстраційного номера Книги та дати її реєстрації;

3) після отримання самозайнятою особою повідомлення про реєстрацію Книги така особа здійснює операції з її ведення згідно з Порядком ведення Книги обліку доходів і витрат;

4) у Книзі в електронному вигляді допускаються виправлення помилок або коригування шляхом доповнення рядка, в якому відображається від'ємне або позитивне значення.

Лист Міндоходів від 20 листопада 2013 року

Страхове відшкодування за рухоме майно, яке потрапило в ДТП, оподатковується

Сума страхового відшкодування, яка перерахована страховою компанією банку в рахунок погашення кредиту ФО за придбане рухоме майно, яке потрапило в ДТП, включається до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу цієї фізичної особи та оподатковується на загальних підставах.

У такій ситуації умовами договору страхування рухомого майна, яке придбано фізичною особою у кредит, передбачено, що вигодонабувачем у разі настання страхового випадку є банк. Сума страхового відшкодування перераховується страховою компанією банку, який за рахунок своїх коштів погашає частину кредиту платника податку. У цьому випадку банк надає фізичній особі додаткове благо у вигляді погашення частини кредиту. Банк повинен виконати усі функції податкового агента, встановлені Податковим кодексом.

Детально про це питання роз'яснено в  Узагальнюючій  податковій консультації щодо оподаткування сум страхового відшкодування, які при настанні страхового випадку із предметом застави (автомобілем) виплачуються страховою компанією за договором банку - вигодонабувачу, а не фізичній особі, що одержала в банку кредит під такий автомобіль, затвердженій наказом Міндоходів від 22.11.2013 №701.

Заява із скаргою на постачальника, є підставою для включення сум ПДВ до складу податкового кредиту

Якщо продавець товарів/послуг:

-       відмовляється надати податкову накладну або;

-       порушує порядок заповнення накладної або;

-    порушує порядок реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних;

покупець таких товарів/послуг має право додати до податкової декларації з ПДВ за звітний податковий період заяву із скаргою на такого постачальника. Така заява є підставою для включення сум податку на додану вартість до складу податкового кредиту.

До заяви додаються копії товарних чеків або інших розрахункових документів, що засвідчують факт сплати податку у зв'язку з придбанням таких товарів/послуг або копії первинних документів, що підтверджують факт отримання таких товарів/послуг.

Надходження такої заяви із скаргою є підставою для проведення документальної позапланової виїзної перевірки зазначеного продавця для з'ясування достовірності та повноти нарахування ним зобов'язань з податку за такою операцією.

Платники, які подають податкову звітність в електронному вигляді, подають копії таких документів окремо у порядку, визначеному для подання податкової звітності у паперовому вигляді.

Можливість подання такої заяви разом з уточнюючим розрахунком податкових зобов'язань з податку на додану вартість у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок законодавчо не передбачена.

Заява про відмову постачальника надати податкову накладну (порушення ним порядку заповнення та/або порядку реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних) складається за формою згідно з (Д8) (додаток 8) Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 25.11.2011 №1492, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 20.12.2011 за №1490/20228 із змінами і доповненнями.

13 грудня 2013 року - останній день сплати збору за провадження деяких видів підприємницької діяльності за листопад

Юридичні особи та фізичні особи-підприємці, які провадять торговельну діяльність у пунктах продажу товарів; надають платні побутові послуги; здійснюють торгівлю валютними цінностями у пунктах обміну іноземної валюти та діяльність у сфері розваг, зобов'язані сплачувати збір за провадження деяких видів підприємницької діяльності.

З метою здійснення такої діяльності суб'єкт господарювання повинен придбати торговий патент. Для цього необхідно подати до територіального органу Міндоходів за місцем сплати збору заявку на придбання патенту. В залежності від виду діяльності, Податковим кодексом України встановлено різні строки сплати збору. Зокрема, для платників збору:

- за провадження торговельної діяльності (крім торговельної діяльності з придбанням короткотермінового торгового патенту),

- діяльності з надання платних послуг,

- здійснення торгівлі валютними цінностями - щомісяця не пізніше 15 числа, перед  звітним  місяцем.

Таким чином, для зазначених платників, останнім днем сплати збору за листопад 2013 року є 13 грудня поточного року.

Платники збору можуть також здійснити сплату збору авансовим внеском до кінця календарного року.

Нагадуємо, що за провадження торговельної діяльності з придбанням короткотермінового торгового патенту сплата збору здійснюється не пізніше як за один календарний день до початку провадження такої діяльності. Водночас, термін сплати збору за здійснення діяльності у сфері розваг - щоквартально не пізніше 15 числа місяця, який передує звітному кварталу.

Зауважимо,   якщо останній день сплати податкового зобов'язання припадає на вихідний або святковий день,  Податковим кодексом України не передбачено перенесення термінів сплати збору.    

Порядок та строки сплати збору за провадження деяких видів підприємницької діяльності визначено ст. 267 розд. XII Податкового кодексу України.

Заява про перехід на спрощену систему оподаткування подається не пізніше ніж за 15 днів до початку нового кварталу

Для переходу з загальної системи оподаткування на спрощену з 1 січня 2014 року, заяву про застосування спрощеної системи оподаткування слід подати до 16 грудня 2013 року.

До поданої заяви додається розрахунок доходу за попередній календарний рік.

Нагадаємо, що фізичні та юридичні особи можуть прийняти рішення про перехід на спрощену систему оподаткування шляхом подання заяви до органу державної податкової служби не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу. Такий перехід можливий один раз протягом календарного року.

Порядок переходу на спрощену систему оподаткування визначено  пп. 298.1.1-298.1.4 п. 298.1 ст. 298 Податкового кодексу України.

 

Особливості оподаткування ПДВ операцій з постачання банками заставного майна

Міністерство доходів і зборів з метою забезпечення однакового підходу до практичного застосування норм податкового законодавства наказом від 22 листопада 2013 року N 700  затвердило Узагальнюючу податкову консультацію щодо особливостей оподаткування податком на додану вартість операцій з постачання банками заставного майна.

Відповідно до статті 572 Цивільного кодексу України (далі - ЦКУ) в силу застави кредитор (заставоутримувач) має право у разі невиконання боржником (заставодавцем) зобов'язання, забезпеченого заставою, одержати задоволення за рахунок заставленого майна переважно перед іншими кредиторами цього боржника, якщо інше не встановлене законом (право застави).

Статтею 591 ЦКУ передбачено, що реалізація предмета застави, на який звернено стягнення, провадиться шляхом його продажу з публічних торгів, якщо інше не встановлене договором або законом. Аналогічну норму наведено також у статті 20 Закону України "Про заставу".

Таким чином, заставоутримувач відповідно до укладеного договору застави здійснює звернення стягнення на предмет застави:

- або шляхом набуття на нього права власності (предмет застави оприбутковується на баланс заставоутримувача), відповідно до підпункту 4 пункту 1 статті 593 ЦКУ право застави в такому випадку припиняється;

- або шляхом продажу предмета застави, на який звернено стягнення.

Обидві ситуації для заставодавця розцінюються податковим законодавством як операція з постачання. При цьому і у разі звернення стягнення на предмет застави шляхом набуття на нього заставоутримувачем права власності (предмет застави оприбутковується на баланс заставоутримувача), і у разі звернення стягнення на предмет застави шляхом продажу предмета застави, якщо заставодавець є зареєстрованим платником податку на додану вартість, ним мають бути визначені податкові зобов'язання та виписана податкова накладна на ім'я заставоутримувача.

Зазначене ґрунтується на таких нормах Податкового кодексу України (далі - Кодекс):

- під постачанням товарів розуміється будь-яка передача права на розпоряджання товарами як власник, у тому числі продаж, обмін чи дарування такого товару, а також постачання товарів за рішенням суду (підпункт 14.1.191 пункту 14.1 статті 14 розділу I Кодексу);

- об'єктом оподаткування податком на додану вартість є операції платників податку з постачання товарів, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 Кодексу, у тому числі операції з передачі права власності на об'єкти застави позичальнику (кредитору), на товари, що передаються на умовах товарного кредиту, а також з передачі об'єкта фінансового лізингу в користування лізингоотримувачу/орендарю (підпункт "а" пункту 185.1 статті 185 Кодексу).

Для банківської установи у разі звернення стягнення на предмет застави шляхом набуття на нього заставоутримувачем права власності (предмет застави оприбутковується на баланс заставоутримувача) відповідно до підпункту 4 пункту 1 статті 593 ЦКУ право застави припиняється, операція з оприбуткування об'єкта застави на баланс заставоутримувача розглядається податковим законодавством як операція з придбання, подальші дії банківської установи з таким об'єктом є операціями з постачання власного майна, а не майна заставодавця.

Звернення стягнення на предмет застави шляхом його продажу банківською установою без отримання права власності на таке майно (від свого імені або від імені заставодавця) є операцією з постачання товару як для заставодавця, так і для банківської установи.

У разі продажу заставного майна суб'єктів підприємницької діяльності (юридичних чи фізичних осіб), які не є зареєстрованими платниками податку на додану вартість, без отримання права власності на таке майно, слід враховувати, що пунктом 197.12 статті 197 розділу V Кодексу звільнено від оподаткування податком на додану вартість операції банків та інших фінансових установ з постачання (продажу, відчуження іншим способом) майна, що передане фізичними особами, а також суб'єктами підприємницької діяльності - приватними підприємцями та іншими особами, які не є платниками податку, у заставу, у тому числі іпотеку, та на яке було звернено стягнення.

Запитання 1. Чи має банк право на податковий кредит у разі отримання заставного майна у власність?

Відповідь 1. У разі отримання заставного майна у власність від суб'єктів підприємницької діяльності (юридичних чи фізичних осіб), які є зареєстрованими платниками податку на додану вартість, банк має можливість сформувати податковий кредит за такою операцією на підставі отриманої від платника податку податкової накладної, оформленої згідно вимог чинного законодавства.

У разі отримання заставного майна у власність від фізичних осіб або суб'єктів підприємницької діяльності (юридичних чи фізичних осіб), які не є зареєстрованими платниками податку на додану вартість, банк не має підстав для формування податкового кредиту за такими операціями.

Запитання 2. Коли у банка виникає право на податковий кредит при одержанні ним права власності на заставне майно з метою його подальшого продажу?

Відповідь 2. Банк має можливість за операціями із заставним майном визначити податкові зобов'язання і скористатись правом на податковий кредит в одному звітному періоді (період реалізації заставного майна), скориставшись правом, наданим абзацом п'ятим пункту 198.6 статті 198 розділу V Кодексу, або сформувати податковий кредит у встановленому порядку за правилами, визначеними пунктом 198.2 статті 198 розділу V Кодексу (за правилом "першої події").

Запитання 3. Чи має банк право на податковий кредит при продажу заставного майна суб'єктів підприємницької діяльності (юридичних чи фізичних осіб), які є зареєстрованими платниками податку на додану вартість, без отримання права власності на таке майно?

Відповідь 3. У разі продажу заставного майна суб'єктів підприємницької діяльності (юридичних чи фізичних осіб), які є зареєстрованими платниками податку на додану вартість, без отримання права власності на таке майно, банк має можливість сформувати податковий кредит на підставі отриманої від платника податку податкової накладної, оформленої згідно вимог чинного законодавства.

Запитання 4. Яким чином банк визначає податкові зобов'язання при продажу заставного майна суб'єктів підприємницької діяльності (юридичних чи фізичних осіб), які є зареєстрованими платниками податку на додану вартість, без отримання права власності на таке майно?

Відповідь 4. У разі продажу заставного майна суб'єктів підприємницької діяльності (юридичних чи фізичних осіб), які є зареєстрованими платниками податку на додану вартість, без отримання права власності на таке майно, банк зобов'язаний визначити податкові зобов'язання за такою операцією у загальновстановленому порядку за правилом "першої події". При цьому база оподаткування податком визначатиметься виходячи з договірної вартості такого заставного майна.

Запитання 5. Як оподатковуються операції банків з постачання заставного майна, що отримане у власність від фізичних осіб або суб'єктів підприємницької діяльності (юридичних чи фізичних осіб), які не є зареєстрованими платниками податку на додану вартість?

Відповідь 5. Операції з постачання банками заставного майна, на яке було звернено стягнення, що отримане у власність від фізичних осіб або суб'єктів підприємницької діяльності (юридичних чи фізичних осіб), які не є зареєстрованими платниками податку на додану вартість, звільняються від оподаткування податком на додану вартість відповідно до пункту 197.12 статті 197 розділу V Кодексу.

Запитання 6. Як оподатковуються операції банків з постачання заставного майна, що не отримане у власність від фізичних осіб або суб'єктів підприємницької діяльності (юридичних чи фізичних осіб), які не є зареєстрованими платниками податку на додану вартість?

Відповідь 6. Операції з постачання банками заставного майна, на яке було звернено стягнення, що не отримане у власність від фізичних осіб або суб'єктів підприємницької діяльності (юридичних чи фізичних осіб), які не є зареєстрованими платниками податку на додану вартість, звільняються від оподаткування податком на додану вартість відповідно до пункту 197.12 статті 197 розділу V Кодексу.

Податок на додану вартість

Чи є об'єктом оподаткування ПДВ безоплатне постачання товарів/послуг та як виписується в такому випадку податкова накладна?

Згідно з п. 185.1 ст. 185 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-УІ із змінами та доповненнями (далі - ПКУ) об'єктом оподаткування є операції платників податку з постачання товарів та послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до ст. 186 ПКУ.

Підпунктом 14.1.191 п. 14.1 ст. 14 ПКУ передбачено, що постачанням товарів є будь-яка передача права на розпоряджання товарами як власник, у тому числі продаж, обмін чи дарування такого товару, а також постачання товарів за рішенням суду. При цьому згідно із п.п. 14.1.202 п. 14.1 ст. 14 ПКУ до продажу (реалізації) товарів також належать операції з безоплатного надання товарів.

Відповідно до п. п. 14.1.185 п. 14.1 ст. 14 ПКУ постачання послуг - будь-яка операція, що не є постачанням товарів, чи інша операція з передачі права на об'єкти права інтелектуальної власності та інші нематеріальні активи чи надання інших майнових прав стосовно таких об'єктів права інтелектуальної власності, а також надання послуг, що споживаються в процесі вчинення певної дії або провадження певної діяльності.

3 метою оподаткування постачанням послуг, зокрема є постачання послуг іншій особі на безоплатній основі.

Пунктом 17 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 01.11.2011р № 1379, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 22.11.2011 за № 1333/20071 (далі - Порядок № 1379) у разі якщо база оподаткування визначається виходячи із звичайних цін і перевищує суму постачання товарів/послуг, визначену виходячи з їх договірної (контрактної) вартості, тобто звичайна ціна перевищує фактичну, продавець виписує дві податкові накладні: одну - на суму, розраховану виходячи з фактичної ціни постачання, другу - на суму, розраховану виходячи з перевищення звичайної ціни над фактичною. У податковій накладній, яка виписана на суму перевищення звичайної ціни над фактичною, робиться позначка відповідно до п. 8 Порядку № 1379. Така податкова накладна покупцю не надається, усі примірники таких податкових накладних зберігаються у продавця.

Такий порядок виписки податкових накладних застосовується і в разі, якщо база оподаткування визначається виходячи із звичайних цін:

збільшених на суму процентів, нарахованих або таких, що мають бути нараховані на суму номіналу процентного векселя. При цьому до податкової накладної, виписаної на суму перевищення звичайної ціни над фактичною, включається і сума вказаних процентів;

безоплатно поставлених товарів/послуг (12 - Виписана на вартість безоплатно поставлених товарів/послуг, обчислену виходячи з рівня звичайних цін).

Враховуючи зазначене операція з безоплатного постачання товарів/послуг є об'єктом оподаткування ПДВ у разі, якщо місце постачання таких товарів/послуг розташоване на митній території України, відповідно до ст. 186 ПКУ.

У разі здійснення такої операції платник податку постачальник виписує податкову накладну на суму, розраховану виходячи з перевищення звичайної ціни над фактичною, та вказує в ній обсяг постачання на рівні звичайної ціни товару/послуги і загальну суму ПДВ, розраховану за основною ставкою. При цьому така податкова накладна покупцеві не надається і зберігається у такого платника податку - постачальника.

Який порядок обліку суми ПДВ, на яку за результатами камеральної або документальної позапланової виїзної перевірки контролюючим органом встановлено заниження платником податку заявленої суми бюджетного відшкодування ПДВ?

Порядок визначення суми податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України або відшкодуванню з Державного бюджету України (бюджетному відшкодуванню), та строки проведення таких розрахунків встановлено ст. 200 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі - ПКУ).

Перелік платників ПДВ, які не мають права на отримання бюджетного відшкодування ПДВ та відповідно не подають Розрахунок суми бюджетного відшкодування, визначений п. 200.5 ст. 200 ПКУ.

Підпунктом «а» п. 200.14 ст. 200 ПКУ встановлено, що якщо за результатами камеральної або документальної позапланової виїзної перевірки контролюючий орган виявляє невідповідність суми бюджетного відшкодування сумі, заявленій у податковій декларації, то такий орган у разі заниження заявленої платником податку суми бюджетного відшкодування щодо суми, визначеної контролюючим органом за результатами перевірок, надсилає платнику податку податкове повідомлення-рішення за формою «В2», в якому зазначаються сума такого заниження та підстави для її вирахування.

У цьому випадку вважається, що платник податку добровільно відмовляється від отримання такої суми заниження як бюджетного відшкодування та враховує її згідно з п. 200.6 ст. 200 ПКУ у зменшення податкових зобов'язань з цього податку в наступних податкових періодах.

Підпунктом 4.6.7 п. 4.6 р. V Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 25.11.2011 № 1492, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 20.12.2011 за № 1490/20228, визначено, що рядок 21.3 податкової декларації з ПДВ передбачений для відображення збільшення або зменшення залишку від'ємного значення, який (для декларації з позначкою «0110» - після бюджетного відшкодування) включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду (рядок 24) за результатами камеральної чи документальної перевірки, проведеної контролюючим органом.

Таким чином, оскільки сума заниженого бюджетного відшкодування не може бути відображена ні в рядку 23.1, ні в рядку 23.2 податкової декларації з ПДВ з відповідною позначкою «0110», то відповідно на таку суму зменшується значення рядка 24 податкової декларації з ПДВ, яке зі знаком «-» відображається в рядку 21.3 податкової декларації з ПДВ в податковому періоді, в якому отримано повідомлення-рішення за формою «В2». Зазначена сума заниженого бюджетного відшкодування підлягає перенесенню до картки особового рахунку платника податку і в подальшому ця сума (за умови підтвердження документальною перевіркою правомірності її декларування) приймає участь у погашенні податкових зобов'язань з ПДВ такого платника податку в порядку календарної черговості виникнення таких переплат.

Яким чином платнику податку у податковій декларації з ПДВ та в розшифровці податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів відобразити включення до податкового кредиту суми ПДВ за заявою зі скаргою на постачальника?

Згідно з п. 201.10 ст. 210 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями у разі відмови продавця товарів/послуг надати податкову накладну або в разі порушення ним порядку її заповнення та/або порядку реєстрації в Єдиному реєстрі покупець таких товарів/послуг має право додати до податкової декларації за звітний податковий період заяву із скаргою на такого постачальника, яка є підставою для включення сум податку до складу податкового кредиту. До заяви додаються копії товарних чеків або інших розрахункових документів, що засвідчують факт сплати податку у зв'язку з придбанням таких товарів/послуг або копії первинних документів, складених відповідно до Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», що підтверджують факт отримання таких товарів/послуг.

Відповідно до Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 25.11.2011 № 1492 (далі - Порядок), обсяги придбання з ПДВ товарів/послуг з метою їх подальшого використання в межах господарської діяльності платника податку включаються до відповідного рядка Розділу ІІ «Податковий кредит» податкової декларації з ПДВ з відповідною позначкою («0110»/«0121»- «0123»/«0130»/«0140»).

Згідно із п. 13 Розділу ІІІ Порядку у складі декларації подаються передбачені цим Порядком додатки (у разі заповнення даних у відповідних рядках декларації) та копії записів у реєстрах виданих та отриманих податкових накладних. Так, у складі податкової декларації повинні подаватися, зокрема, розшифровки податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів (додаток 5 до податкової декларації з ПДВ (Д5)) (далі - Розшифровка) та заява про відмову постачальника надати податкову накладну (порушення ним порядку заповнення та/або порядку реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних) (Д8) (до податкової декларації з ПДВ з відповідною позначкою «0110»/«0121 - «0123»/«0130»/«0140») (далі - Заява).

У разі подання разом з податковою декларацією Заяви платник податку при заповненні реєстру виданих та отриманих податкових накладних у графі 5 Розділу ІІ обов'язково повинен зазначити «ЗП» та при заповненні Розшифровки повинен в графі 2 Розділу ІІ «Податковий кредит» вказати - індивідуальний податковий номер постачальника, щодо якого подано Заяву, а в гр. 3 вказати період, у якому податкова накладна мала бути виписана постачальником та за який подано заяву до декларації.

Чи має право фізична особа підприємець - платник ПДВ, що здійснює вантажні перевезення, на формування податкового кредиту з ПДВ при придбанні ПММ та отриманні послуг з ремонту вантажних автомобілів, якщо цей автомобіль оформлено на дану фізичну особу (без позначки СПД) або не є його власністю?

Загальний порядок формування податкового кредиту з ПДВ як для юридичних осіб, так і для фізичних осіб, зареєстрованих платниками ПДВ, регламентується ст. 198 Розділу V Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі - ПКУ).

 Відповідно до п. 198.3 ст. 198 ПКУ податковий кредит звітного періоду визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг (у разі здійснення контрольованих операцій - не вище рівня звичайних цін, визначених відповідно до ст. 39 ПКУ) та складається з сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою п. 193.1 ст. 193 ПКУ, протягом такого звітного періоду у зв'язку з придбанням або виготовленням товарів (у тому числі при їх імпорті) та послуг з метою їх подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку.

Таким чином, до податкового кредиту фізичної особи - суб'єкта господарювання, платника ПДВ, який здійснює вантажні перевезення, можливе включення сум ПДВ, нарахованих (сплачених) у зв'язку з придбанням пально-мастильних матеріалів та отриманням послуг з ремонту вантажних автомобілів, за умови використання таких товарів і послуг в оподатковуваних операціях у межах їх господарської діяльності, наявності їх документального оформлення та підтвердження відповідних витрат та відображення їх в бухгалтерському та податковому обліку.

Чи потрібно здійснювати коригування податкових зобов'язань постачальником, якщо при отриманні покупцем товарів встановлено їх нестачу?

Згідно з п. 192.1 ст. 192 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-УІ зі змінами та доповненнями (далі - ПКУ) якщо після постачання товарів/послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг, суми податкових зобов'язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню.

Правові наслідки порушення умови договору щодо кількості товару регламентовані ст. 670 Цивільного кодексу України від 16.01.2003 р. № 435-ІУ (далі - ЦКУ). Відповідно до ч. 1 цієї статті, якщо продавець передав покупцеві меншу кількість товару, ніж це встановлено договором купівлі-продажу, покупець має право вимагати передання кількості товару, якої не вистачає, або відмовитися від переданого товару та його оплати, а якщо він оплачений, - вимагати повернення сплаченої за нього грошової суми.

При цьому на виконання ч. 1 ст. 688 ЦКУ покупець зобов'язаний повідомити продавця про порушення умов договору купівлі- продажу щодо кількості, асортименту, якості, комплектності, тари та (або) упаковки товару у строк, встановлений договором або актами цивільного законодавства, а якщо такий строк не встановлений, - в розумний строк після того, як порушення могло бути виявлене відповідно до характеру і призначення товару.

 У разі невиконання покупцем цього обов'язку продавець має право частково або в повному обсязі відмовитися від задоволення відповідних вимог покупця, якщо продавець доведе, що невиконання покупцем обов'язку повідомити продавця про порушення умов договору купівлі-продажу спричинило неможливість задоволення його вимог або спричинить для продавця витрати, що перевищують його витрати у разі своєчасного повідомлення про порушення умов договору.

Згідно з п. 18 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 01.11.2011 № 1379, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 22.11.2011 за № 1333/20071, у разі здійснення коригування сум податкових зобов'язань відповідно до ст. 192 р. V ПКУ постачальник товарів/послуг виписує розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної за формою згідно з додатком 2 до податкової накладної.

 Таким чином, якщо при отриманні покупцем товарів встановлено їх нестачу понад норми природного убутку та повідомлено про це постачальника, то постачальник таких товарів має скласти розрахунок коригування до відповідної податкової накладної та направити його покупцю, якщо визнає претензію покупця щодо такої нестачі та не прийме рішення про передання кількості товару, якої не вистачає. На підставі підписаного обома сторонами розрахунку коригування постачальник товарів має право відкоригувати податкові зобов'язання,а покупець - податковий кредит.

Який порядок відображення в податковій накладній сум податків та зборів, які не включаються до бази оподаткування ПДВ, але включаються до ціни товарів/послуг?

Згідно з п. 188.1 ст. 188 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями база оподаткування операцій з постачання товарів/послуг визначається виходячи з їх договірної (контрактної) вартості (у разі здійснення контрольованих операцій - не нижче звичайних цін, визначених відповідно до ст. 39 ПКУ) з урахуванням загальнодержавних податків та зборів (крім податку на додану вартість та акцизного податку на спирт етиловий, що використовується виробниками - суб'єктами господарювання для виробництва лікарських засобів, у тому числі компонентів крові і вироблених з них препаратів (крім лікарських засобів у вигляді бальзамів та еліксирів), а також збору на обов'язкове державне пенсійне страхування на вартість послуг стільникового рухомого зв'язку).

До складу договірної (контрактної) вартості включаються будь-які суми коштів, вартість матеріальних і нематеріальних активів, що передаються платнику податку безпосередньо покупцем або через будь-яку третю особу у зв'язку з компенсацією вартості товарів/послуг.

Відповідно до наказу Міністерства фінансів України від 01.11.2011р. № 1379, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 22.11.2011 за № 1333/20071, у податкової накладної передбачено зазначати базу оподаткування, суму ПДВ та загальну суму з ПДВ, що підлягає сплаті за такою податковою накладною.

Таким чином, суми податків, зборів, що включаються до ціни поставлених товарів/послуг, але не включаються до бази оподаткування ПДВ таких товарів/послуг, в податковій накладній не зазначаються, а тому в Реєстрі виданих та отриманих податкових накладних, форма якого затверджена наказом Міністерства фінансів України від 17.12.2012 № 1340, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 01.02.2013р. за № 201/22733, не відображаються 

Право банку на податковий кредит у разі отримання заставного майна у власність

У разі отримання заставного майна у власність від суб'єктів підприємницької діяльності (юридичних чи фізичних осіб), які є зареєстрованими платниками податку на додану вартість, банк має можливість сформувати податковий кредит за такою операцією на підставі отриманої від платника податку податкової накладної.

У разі отримання заставного майна у власність від фізичних осіб або суб'єктів підприємницької діяльності (юридичних чи фізичних осіб), які не є зареєстрованими платниками податку на додану вартість, банк не має підстав для формування податкового кредиту по таких операціях.

Детально про ці та інші питання щодо особливостей оподаткування ПДВ з постачання банками заставного майна дізнайтеся в Узагальнюючій податковій консультації щодо особливостей оподаткування податком на додану вартість з постачання банками заставного майна, затвердженої наказом Міністерства доходів і зборів України від 22.11.2013  № 700. 

Готівкові розрахунки з підприємцями

Яка гранична сума розрахунків готівкою фізичної особи з підприємством (підприємцем) протягом одного дня за товари (роботи, послуги)?

Відповідно до п. 2.3 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 15 грудня 2004 року № 637 підприємства (підприємці) мають право здійснювати розрахунки готівкою між собою та/або з фізичними особами протягом одного дня за одним або кількома платіжними документами в межах граничних сум розрахунків готівкою, установлених відповідною постановою Правління Національного банку України. Платежі понад установлені граничні суми проводяться через банки або небанківські фінансові установи, які в установленому законодавством порядку отримали ліцензію на переказ коштів без відкриття рахунку, шляхом перерахування коштів з поточного рахунку на поточний рахунок або внесення коштів до банку для подальшого їх перерахування на поточні рахунки. Кількість підприємств (підприємців) та фізичних осіб, з якими здійснюються розрахунки, протягом дня не обмежується.

Обмеження, установлене в абзаці першому цього пункту, стосується також розрахунків під час оплати за товари, що придбані на виробничі (господарські) потреби за рахунок готівкових коштів, одержаних за допомогою електронного платіжного засобу.

Пунктом 1 Постанови Правління Національного банку України від 06 червня 2013 року № 210 «Про встановлення граничної суми розрахунків готівкою» встановлено граничну суму розрахунків готівкою фізичної особи з підприємством (підприємцем) протягом одного дня за товари (роботи, послуги) у розмірі 150000 (ста п'ятдесяти тисяч) гривень.

На які види готівкових розрахунків не поширюється обмеження щодо граничних сум готівкових розрахунків?

Відповідно до п. 2.3 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 15 грудня 2004 року № 637 підприємства (підприємці) мають право здійснювати розрахунки готівкою між собою та/або з фізичними особами протягом одного дня за одним або кількома платіжними документами в межах граничних сум розрахунків готівкою, установлених відповідною постановою Правління Національного банку України. Платежі понад установлені граничні суми проводяться через банки або небанківські фінансові установи, які в установленому законодавством порядку отримали ліцензію на переказ коштів без відкриття рахунку, шляхом перерахування коштів з поточного рахунку на поточний рахунок або внесення коштів до банку для подальшого їх перерахування на поточні рахунки. Кількість підприємств (підприємців) та фізичних осіб, з якими здійснюються розрахунки, протягом дня не обмежується.

Обмеження, установлене в абзаці першому цього пункту, стосується також розрахунків під час оплати за товари, що придбані на виробничі (господарські) потреби за рахунок готівкових коштів, одержаних за допомогою електронного платіжного засобу.

Обмеження не поширюються на:

1)       розрахунки підприємств (підприємців) з бюджетами та державними цільовими фондами;

2)       добровільні пожертвування та благодійну допомогу;

3) використання коштів, виданих на відрядження.

Чи дозволяється здійснювати розрахунки за товари, вартість (ціна) яких перевищує 150 тис. грн. готівкою протягом кількох днів частками, які не перевищують обмеження розрахунків фізичної особи між собою або фізичної особи з суб'єктом господарювання?

Відповідно до п. 2.3 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 15 грудня 2004 року № 637 (далі - Положення № 637) підприємства (підприємці) мають право здійснювати розрахунки готівкою між собою та/або з фізичними особами протягом одного дня за одним або кількома платіжними документами в межах граничних сум розрахунків готівкою, установлених відповідною постановою Правління Національного банку України. Платежі понад установлені граничні суми проводяться через банки або небанківські фінансові установи, які в установленому законодавством порядку отримали ліцензію на переказ коштів без відкриття рахунку, шляхом перерахування коштів з поточного рахунку на поточний рахунок або внесення коштів до банку для подальшого їх перерахування на поточні рахунки. Кількість підприємств (підприємців) та фізичних осіб, з якими здійснюються розрахунки, протягом дня не обмежується.

Обмеження, установлене в абзаці першому цього пункту, стосується також розрахунків під час оплати за товари, що придбані на виробничі (господарські) потреби за рахунок готівкових коштів, одержаних за допомогою електронного платіжного засобу.

Пунктом 1 Постанови Правління Національного банку України від 06 червня 2013 року № 210 «Про встановлення граничної суми розрахунків готівкою» встановлено граничну суму розрахунків готівкою:

фізичної особи з підприємством (підприємцем) протягом одного дня за товари (роботи, послуги) у розмірі 150000 (ста п'ятдесяти тисяч) гривень;

фізичних осіб між собою за договорами купівлі-продажу, які підлягають нотаріальному посвідченню, у розмірі 150000 (ста п'ятдесяти тисяч) гривень.

Таким чином, в разі проведення розрахунків протягом кількох днів (відповідно умов визначених у договорі між продавцем та покупцем) обмеження сум розрахунків 150000

гривень стосується кожного окремого дня проведення розрахунків.

В яких випадках та на яких підставах здійснюється скасування реєстрації РРО?

Відповідно до п. 1 глави 4 розділу II Порядку реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги), затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів України від 28.08.2013 № 417 (далі - Порядок) реєстрація реєстратора розрахункових операцій (далі - РРО) діє до дати скасування реєстрації РРО, яке відбувається у випадках, якщо:

1) суб'єктом господарювання подано заяву про скасування реєстрації РРО за формою №4-РРО (додаток 4) (далі - заява про скасування реєстрації);

2) вичерпано строк служби РРО, визначений у паспорті (формулярі) РРО;

3) закінчилися визначені законодавством строки експлуатації РРО;

4) РРО застосовується не за сферою застосування, визначеною Державним реєстром РРО;

5) виявлено невідповідність модифікації, конструкції та/або версії внутрішнього програмного забезпечення РРО, включених до Державного реєстру РРО;

6) установчі документи суб'єкта господарювання згідно із судовим рішенням визнано недійсними;

7) наявне судове рішення про ліквідацію суб'єкта господарювання - банкрута;

8) наявне судове рішення щодо припинення суб'єкта господарювання, що не пов'язане з банкрутством;

9) суб'єкт господарювання - фізична особа - підприємець померла, а також у разі оголошення такої особи померлою, визнання недієздатною або безвісно відсутньою, обмеження її цивільної дієздатності;

10) в органах доходів і зборів наявні відомості з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців щодо державної реєстрації припинення суб'єкта господарювання;

11) викрадено РРО;

12) змінено власника РРО.

Згідно з п. 2 глави 4 розділу II Порядок скасування реєстрації РРО на підставах, визначених у підпунктах 1, 11 та 12 пункту 1 цієї глави, здійснюється за заявою суб'єкта господарювання, на підставах, визначених у підпунктах 2 - 10 пункту 1 цієї глави, може здійснюватися за заявою суб'єкта господарювання або примусово за рішенням органу доходів і зборів за місцем реєстрації РРО.

Рішення про скасування реєстрації РРО оформляється за формою N 5-РРО (додаток 5). 
Новости Бердянска
сегодня, 17 марта, воскресенье
вчера, 16 марта, суббота
15 марта, пятница

Все новости Бердянска

Ближайшие события
Баскетбол
Баскетбол

 16 - 17 Марта

 ДЮСШ (ул. Горбенко, 27)

Чемпіонат міста з художньої гімнастики
Чемпіонат міста з художньої гімнастики

 16 - 17 Марта

 10:00

 ДЮСШ (ул. Горбенко, 27)

Як приборкати дракона 3
Як приборкати дракона 3

 14 - 20 Марта

 11:35, 15:15

 Кинотеатр «Космос» (п-т Азовский, 35/2)

70 UAH

Рождённый стать королём
Рождённый стать королём

 14 - 20 Марта

 17:20, 19:30

 Кинотеатр «Космос» (п-т Азовский, 35/2)

80 UAH

Подробная афиша