Информация от Налоговой инспекции Бердянска

24.12.2013 · 14:19 · Просмотров - 983

Подборка материалов из Бердянской ОГНИ за неделю по 23 декабря.

Прес-служба Міндоходів повідомляє

Формувати податкову звітність відтепер можна в Електронному кабінеті

Налоговая БердянскаНа веб-порталі Міністерства доходів і зборів розпочав свою роботу новий онлайновий сервіс - Електронний кабінет платника податків.

Відтепер кожний платник має змогу облаштувати своє персональне автоматизоване робоче місце, в якому фіксуватиметься вся інформація про його розрахунки з бюджетом. Працювати в кабінеті можна з будь-якого комп'ютера, підключеного до мережі Інтернет.

Як зазначають фахівці Міндоходів, новий сервіс зорієнтований на зручність та допомогу платнику податків у формуванні його податкових звітів та своєчасній сплаті коштів до бюджету.

Так, у своєму Електронному кабінеті платник зможе підготувати, заповнити і надіслати звітність в електронному вигляді та одразу ж отримати квитанцію про її прийняття (або неприйняття). Для зручності податкова звітність подаватиметься одним пакетом, тобто декларація з усіма додатками. На кожен прийнятий пакет документів надсилатиметься одна квитанція про прийняття декларації.

Крім того, можливості сервісу дозволяють платникам переглядати свої дані про стан розрахунків з бюджетом на конкретну дату та прогноз щодо платежів до кінця поточного року. Про граничні терміни подання документів та сплати податків нагадає „Календар платника", в якому автоматично кольором позначаються подані документи та ті, терміни яких наближаються.

Увійти до Електронного кабінету можна за адресоюkpp.minrd.gov.ua або за гіперпосиланням „Електронний кабінет платника податків" на порталі Міндоходів шляхом авторизації за допомогою електронного цифрового підпису. У разі відсутності такого ключа, отримати його можна безкоштовно в пунктах реєстрації акредитованого Центру сертифікації електронних ключів Міндоходів, яких на сьогодні в Україні нараховуєтсья 104.

З детальною інструкцією щодо роботи Електронного кабінету можна ознайомитися на його головній сторінці, в якій покроково розписані етапи роботи з системою.

Крім того, отримати консультацію щодо функціонування сервісу можна за тел. (044) 323-01-11, 067-555-01-11, 066-555-01-11.

У разі виникнення збоїв у роботі сервісу користувачі можуть про це, надіславши повідомлення на електронну адресуkpp_support@minrd.gov.ua.

Введення утилізаційного збору не вплинуло на імпорт автівок в Україну

Попри побоювання імпортерів введення з 1 вересня утилізаційного збору суттєво не вплинуло на кількість ввезеного в Україну автотранспорту. За статистикою Міндоходів, протягом вересня-листопада поточного року в нашу країну було імпортовано 48 тис. автівок на загальну суму 662 млн. дол. США.

Якщо у вересні фіксувалося певне зниження імпорту автівок через рекордні ввезення у серпні, то вже у жовтні та листопаді ці показники суттєво зросли. Так, зокрема, у жовтні було імпортовано майже 14 тис. одиниць автотранспорту на загальну суму 242,2 млн. дол. США, у листопаді їх кількість вже сягнула 27 тис. загальною вартістю 284 млн. дол. США.

Якщо така тенденція до зростання залишиться, прогнозують у Міндоходів, то у грудні поточного року показники імпорту не лише дорівнюватимуть грудневим минулого року, а й навіть перевищать їх.

Загалом, протягом січня-листопада 2013 року до України було імпортовано 289,3 тисячі легкових автомобілів та вантажівок на загальну суму понад 3,4 млрд. дол. США.

Левову частку імпорту склали нові легкові автомобілі, яких було ввезено 160 тис. на суму 2,7 млрд. дол. Нових вантажівок було ввезено значно менше - понад 11,1 тис., загальна їх вартість склала майже 208 млн. дол. США.

А от легкових і вантажних автомобілів що були у використанні, ввезли 3,4 тис. та 114 тис. на суму 78,5 млн. та 448,3 млн. дол. США відповідно.

Майже 3,4 млрд. грн. спрямовано на оздоровлення довкілля

З початку року до спеціального фонду зведеного бюджету надійшло майже 3,4 млрд. грн. екологічного податку. Порівняно з минулим роком надходження податку зросли майже на 30 відсотків. За аналогічний період минулого року на оздоровлення довкілля було сплачено майже 2,6 млрд. гривень.

До спеціального фонду державного бюджету надійшло понад 2 млрд. грн. податку, що перевищує минулорічний показник на 76,8 відсотків.

За словами фахівців Міндоходів, на зростання надходжень вплинуло розширення кола платників екоподатку. Так, відповідно до законодавства, з 1 вересня поточного року платниками цього податку стали громадяни, які здійснюють ввезення, виробництво та придбання транспортних засобів та кузовів до них, які в подальшому підлягають утилізації.

Загалом, за статистикою Міндоходів, у 2013 році екологічний податок в Україні сплачують 85,3 тис. платників.

Нагадаємо, що екологічний податок є основним джерелом фінансування заходів, спрямованих на захист навколишнього середовища та раціональне використання природних ресурсів. Розподіл цих коштів здійснює Держказначейство відповідно до законодавства.

У поточному році екоподаток зараховується у таких пропорціях: до спеціального фонду державного бюджету - 53 відсотка та до спеціального фонду місцевих бюджетів - 47 відсотків.

Понад 90% касових апаратів вже звітують до Міндоходів „он-лайн"

Звітність в електронному вигляді формують вже 214 тис. касових апаратів. Саме таку кількість реєстраторів розрахункових операцій за 11 місяців поточного року було підключено до Системи зберігання і збору даних від РРО Міндоходів.

Із загальної кількості касової техніки не підключеними залишаються лише 10 відс. апаратів. Власники цих моделей мають лише два тижні для їх переоснащення, оскільки вже з 1 січня 2014 року за відсутність електронної стрічки будуть застосовуватися штрафи.

Фахівці Міндоходів нагадують, що починаючи з 2013 року користувачі касової техніки повинні звітувати до органів Міндоходів в електронному вигляді. Саме для цього реєстратори розрахункових операцій мають бути оснащені електронними стрічками, на яких формуватимуться копії розрахункових документів і фіскальних звітів.

Під час переоснащення техніки платники можуть користуватися Державним реєстром розрахункових операцій, в якому нараховується 86 сертифікованих приладів.
Це ті касові апарати, які відповідають сучасним вимогам та забезпечують передачу контрольно-звітної інформації до органів доходів і зборів в електронній формі.

З повним переліком реєстраторів розрахункових операцій, які включені до Державного реєстру, можна ознайомитися на веб-порталі Міндоходів http://minrd.gov.ua/dovidniki--reestri--perelik/reestri/94957.html.

ГУ Міндоходів у Запорізькій області повідомляє

Запорізькі  підприємці сплатили акцизного  податку  вдвічі більше  проти минулого року

За  11 місяців поточного року  збільшилися  надходження акцизного податку з ввезених товарів, а саме до бюджету надійшло майже 6  млн. грн., що більше надходжень відповідного періоду минулого року в 2,2 рази.

А з акцизного податку з вироблених в Україні товарів до бюджету спрямовано 3 млн. грн., що перевищує надходження відповідного періоду минулого року на 1,1млн. грн.

Надходження від плати за ліцензії на право виробництва, оптової та роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами до бюджетів Запорізькій області з початку поточного року склали 23,6 млн. грн.

З початку року видано 6520 ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами, в тому числі: 3351 -  алкогольними напоями, 3169 - тютюновими виробами.

З початку  року анульовано  понад 1600 ліцензій  на алкоголь  та тютюн

Більшість  з них  стосувалися  роздрібної торгівлі алкоголем  та цигарками. Причинами анулювання  стали  продаж алкоголю та тютюну  у невизначених для цього місцях, несплата чергового платежу  за ліцензування протягом 30  днів з моменту  її призупинення, а також  відповідна заява  суб'єкта господарювання.

Крім того, підприємці втратили 61  ліцензію за продаж алкоголю та тютюну  неповнолітнім. За байдужість до здоров'я підлітків їм ще доведеться сплатити  штрафні санкції.

З початку 2013 року проведено 96 перевірок суб'єктів господарювання, що здійснюють роздрібну та/або оптову торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами. За результатами перевірок встановлено 129 порушень та застосовано фінансових санкцій на суму  майже 750 тис. грн.

З початку 2013 року в ході спільних перевірок з працівниками відділу кримінальної міліції у справах дітей було встановлено 22 порушення ст. 15-3 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» (зі змінами та доповненнями), а саме продаж алкогольних напоїв та/або тютюнових виробів особам, які не досягли 18 років. Відповідальність за вказане порушення тягне за собою застосування фінансових санкцій у вигляді штрафу в розмірі 6800 гривень та анулювання ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами.

Так, наприклад, при проведенні спільної перевірки магазину у м. Запоріжжя було встановлено факт реалізації пляшки горілки «Пшенична» за ціною 30,10 грн. та  пачки сигарет «Мальборо» за ціною 14 грн. особі яка не досягла 18 років. За результатами перевірки складено протокол про адміністративне правопорушення. Продавця магазину притягнуто до адміністративної відповідальності.  До фізичної особи-підприємця застосовано фінансову санкцію у розмірі 6800 грн. та анульовано ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами.

Запорізькі міндоходівці  отримали 227 запитів на інформацію

Станом на 13 грудня, 2013 року до органів Міндоходів Запорізької області надійшло 227 запитів на інформацію. Із загальної кількості запитів, які надійшли до органів Міндоходів Запорізької області в 133 випадках - це були фізичні особи, 77 - юридичні особи, 8 запитів отримано від інших органів виконавчої влади як належному розпоряднику інформації та 9 запитів отримано від представників засобів масової інформації.

За результатами розгляду у відповідь на 143 запити надано інформацію, по  68 - надано роз'яснення, що інформація, яка запитувалась, належить до категорії інформації з обмеженим доступом, 13 запитів надіслано належному розпоряднику інформації, 3 запити знаходяться на виконанні.

Запорізькі міндоходівці  поповнили бюджет на 1,7 млн. гривень

За минулий тиждень саме таку суму надходжень співробітники оперативних підрозділів ГУ Міндоходів області спрямували до бюджетів всіх рівнів. До Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості по 6 кримінальних правопорушеннях, з яких 4 - за ухилення від сплати податків. Сума збитків за вказаними кримінальними правопорушеннями становить понад 3 млн. гривень. Із незаконного обігу вилучено алкогольні напої на загальну суму 48 тис. грн. гривень. 

На безтоварних операціях не сплатили державі понад півмільйона гривень

Одне з підприємств м. Запоріжжя, яке  торгувало сировиною для промислового виробництва, хотіло зекономити  на сплаті податків. Службові особи  підприємства вирішили це зробити шляхом відображення безтоварних операцій в податковій звітності, не сплативши держав 500 тис. грн. 

За матеріалами оперативних співробітників Головного управління Міндоходів у Запорізькій області розпочато кримінальне провадження за ознаками злочину, передбаченого ч.1 ст.212 КК України (ухилення від сплати податків у значних розмірах).

Запорізьке підприємство ухилилось від оподаткування у сумі понад  мільйон гривень

На одному з підприємств обласного центру, яке займалось оптовою та роздрібною торгівлею продовольчими товарами, встановлено порушення податкового законодавства.

Службові особи підприємства шляхом неправомірного заниження доходу, а також завищення  витрат та податкового кредиту в документах податкової звітності ухилились від сплати податків на суму понад 1 млн. гривень.

 За матеріалами оперативних співробітників Головного управління Міндоходів у Запорізькій області розпочато кримінальне провадження за ознаками злочину, передбаченого ч.1 ст.212 КК України (ухилення від сплати податків у значних розмірах). 

Знехтували  ліцензією - поплатилися товаром на суму майже 50 тис. гривень

Оперативні співробітники ГУ Міндоходів у Запорізькій області у місті та області встановили 5 фактів зберігання та реалізації алкогольних напоїв без наявності дозвільних документів, зокрема, ліцензії на право здійснення даного виду діяльності. В результаті проведених заходів із незаконного обігу вилучено алкогольні напої на загальну суму 48 тис. гривень.

Понад 360 тис. грн. радіочастотного збору сплатили запорізькі платники

 - Саме така сума надійшла до загального державного бюджету від 140 суб'єктів господарської діяльності запорізького регіону. А це на 93,4 тис. грн. або на 35 відсотків більше надходжень відповідного періоду минулого року, - зазначила заступник начальника ГУ Міндоходів у Запорізькій області Ірина Ярошевська.

 Радіочастотний ресурс-частина радіочастотного спектра (безперервний інтервал радіочастот не вищий за 3 ТГц), придатний для передавання та/або приймання електромагнітної енергії радіоелектронними засобами і яку можливо використовувати на території України та за її межами і міжнародного права, а також на виділених для України частотно-орбітальних позиціях.

Користувачі радіочастотного ресурсу України залежно від напрямів його використання поділяються на спеціальних та загальних.

Користування радіочастотним ресурсом України здійснюється на підставі:

- ліцензій на користування радіочастотним ресурсом України та дозволів га експлуатацію суб'єктами господарювання, які користуються радіочастотним ресурсом України для надання телекомунікаційних послуг;

- ліцензій на мовлення, виданих Національною радою України з питань телебачення, радіомовлення та дозволів на експлуатацію - суб'єктами господарювання, які користуються радіочастотним ресурсом України для розповсюдження телерадіопрограм телеорганізаціями;

- дозволів на експлуатацію - спеціальними користувачами, технологічними користувачами та радіопрограмами;

Користування радіочастотами здійснюється на платній основі у вигляді сплати щомісячних зборів. Основні норми щодо адміністрування збору за користування радіочастотним ресурсом України визначено розділом ХV Податкового кодексу.

 З метою встановлення повного обліку та залучення до оподаткування потенційних платників збору за користування радіочастотним ресурсом ДП "Український державний центр радіочастот" робить звірки стосовно переліку користувачів радіочастотного ресурсу, які мають ліцензії на користування радіочастотним ресурсом та дозволи на експлуатацію радіоелектронних засобів.

За результатами проведених звірок встановлено, що 2 платники податкові розрахунки збору не надавали та збір не сплачували. До підприємств застосовані штрафні санкції за неподання податкової звітності.

Запорізький малий та середній бізнес на третину збільшив сплату єдиного податку

У Запорізькому регіоні за січень-листопад 2013 року підприємці спрощеної системи оподаткування спрямували до місцевого бюджету 219 мільйонів гривень. Порівняно з відповідним періодом минулого року надходження зросли майже на 59 мільйонів гривень або на 37 відсотків.

Лише у листопаді поточного року "спрощенці" поповнили місцеві скарбниці практично на 29 мільйонів гривень, забезпечивши зростання до аналогічного періоду 2012 року на 6 мільйонів гривень або більш ніж на чверть.

Сьогодні в області на спрощеній системі працюють понад 51,5 тисячі підприємців. Найбільш популярною серед них залишається ІІ група - майже 25 тисяч суб'єктів підприємництва, для яких розширено звітний період з календарного місяця до року. І групу представляють 9,6 тисячі платників, ІІІ-тю - 9,3 тисячі, IV-ту - майже 7,9 тисячі суб'єктів підприємництва. У п'ятій групі здійснюють підприємницьку діяльність дев'ять підприємців, у шостій - 101 платник єдиного податку.

Як зазначила начальник Головного управління Міндоходів у Запорізькій області Людмила Балацька, за останні два роки реформування спрощеної системи оподаткування позитивно вплинуло не тільки на бюджетні надходження, а й на роботу самих підприємців.

- Малому та середньому підприємництву держава запропонувала ряд інновацій, які бізнес охоче сприйняв. Наприклад, запроваджено дві додаткові групи єдиного податку - 5-ту та 6-ту з обсягом доходів до 20 мільйонів гривень без обмежень щодо кількості найманих працівників. Для них також зменшено ставки податків - з 10 та 7 відсотків - відповідно, до 7 і 5%. Сьогодні запорізькі підприємці мають можливість подавати заяви про перехід на спрощену систему без візиту до інспекції - в електронному вигляді. Також "єдинники" можуть за власним рішенням змінювати групу або ставку податку впродовж року. Наступні кроки Міністерства доходів і зборів України будуть продовжені на подальшу дерегуляцію ведення бізнесу, спрощення процедур реєстрації і подання звітності та удосконалення  спрощеної системи оподаткування, - відзначила Людмила Балацька.

Вона також наголосила, що новий рік принесе малому та середньому бізнесу ряд позитивних новацій. Так, підприємці, які застосовують спрощену систему оподаткування, зможуть вести книги обліку доходів і витрат в електронному вигляді. Це впровадження дозволить підприємцям звітувати в режимі он-лайн на підставі даних електронної книги.

Крім того, з наступного року саме "спрощенці" зможуть оцінити переваги нового сервісу - електронні перевірки. Цей електронний сервіс дає можливість проводити аудит бухгалтерської звітності дистанційно, без відволікання суб'єкта господарювання від основної діяльності. Інші представники малого і середнього бізнесу можуть скористатися цим сервісом з 2015 року, а з 2016-го року - всі інші платники податків і зборів.

Понад 808 млн. гривень ПДВ надійшло до держаного бюджету від запорізького регіону

Таку суму сплатили запорізькій платники податків протягом січня-листопада 2013 року.

Протягом поточного року працівниками Міндоходів проводиться робота в напрямку упередження імовірного зниження платниками бази оподаткування податком на додану вартість. Це - контроль за: правомірністю подання платниками уточнюючих розрахунків по ПДВ, згортанням позитивних нарахувань ПДВ, а також правомірністю декларування платниками залишку від'ємного значення ПДВ (р.24), який після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду по юридичних особах.

Особлива увага приділяється категоріям підприємств, що імовірно занижують суму податку на додану вартість, яка підлягає нарахуванню, та, відповідно, сплаті до Державного бюджету. До таких платників належать суб'єкти господарської діяльності, які здійснюють імпортні операції за ціною, відмінною від середньої, на яких відбувся "обрив" ланцюга постачання певної групи імпортних товарів, здійснюють нетиповий експорт, сільськогосподарських підприємств, що сформували податковий кредит платникам та інші.

 Додаткові надходження ПДВ за 10 місяців поточного року за рахунок відпрацювання вищевказаних категорій платників склали майже 72 млн.грн.

Запорізькі платники віддають перевагу дистанційній звітності

Тільки цього року Акредитований центр сертифікації ключів, що діє при ГУ Міндоходів в Запорізькій області, з моменту свого відкриття видав більше 57 тисяч електронних ключів цифрового підпису, 38750 фізичних і юридичних осіб, громадян області стали власниками ключів, скориставшись безкоштовним сервісом від Міндоходів України.

- Сьогодні значна частина платників податків Запорізького регіону на власному досвіді переконалася в доцільності здачі звітності в електронному вигляді. Зручність, оперативність, економічність - це ті основні переваги перед паперовою звітністю. Адже платники податків, які вирішили йти в ногу з часом, які відмовилися від стояння в чергах при здачі звітності і вирішили заощадити на придбанні паперових бланків, отримали ще немало переваг дистанційного способу представлення звітності. Адже це, можливість оперативного оновлення форматів представлення документів в електронному вигляді телекомунікаційними каналами зв'язку і гарантію автоматичної перевірки підготовлених документів на наявність арифметичних помилок і описок, - зазначає перший заступник начальника ГУ Міндоходів в Запорізькій області Сергій Давидков.

Важливо, що з 1 листопада цього року для клієнтів Акредитованого центру сертифікації ключів посилені сертифікати відкритих ключів від Міндоходів України формуються на два роки. Таку можливість центр сертифікації ключів, що діє при Міністерстві, отримав після проходження процедури акредитації. Були сформовані нові технологічні сертифікати центру і серверів центру, що дало можливість продовжити час дії цифрових підписів. Інновація не тільки заощадить час платників на придбання ключів, але і сприяє їх залученню до активного застосування інформаційно-комунікаційних технологій.

Міндоходівці допомогли працевлаштуватися  майже 8 тисячам запоріжців

Про це наголосила під час зустрічі з  бізнес-колами  Жовтневого району м. Запоріжжя, присвяченій  першій річниці створення  Міністерства доходів і зборів України, начальник ГУ Міндоходів у Запорізькій області Людмила Балацька.  7846 громадян  виявили   працівники органів Міндходів, які  працювали у роботодавців  нелегально. З жодним з ним  не було укладено  трудових угод  та не сплачувався податок на доходи фізичних осіб. І лише  після втручання міндоходівців  їх офіційно працевлаштовано.

Протягом поточного року  до державної реєстрації   залучено   4821 громадянина,  який  здійснював підприємницьку діяльність.

Легалізація найманої праці,  відмова від виплат зарплати в "конвертах"- ці питання одні з провідних на порядку денному у роботі органів Міндоходів. На проведеному 141 територіальному засіданні  з питань  погашення заборгованості із виплати зарплати, її легалізації заслухано  керівників 598 підприємств.

Своєрідним поштовхом до того, аби покінчити з порушеннями трудового законодавства, слугував проведений в області  місячник  з легалізації добровільної зайнятості населення.  В його ході роботодавці  зареєстрували 611 трудових договорів.

ОГОЛОШЕННЯ

"Шановні платники податків - юридичні особи!"

Головне управління Міндоходів у Запорізькій області оголошує про проведення конкурсу та запрошує прийняти участь підприємств (юридичні особи, незалежно від форми власності та реєстрації на території України, що є платниками податку на додану вартість і можуть згідно із статутними документами здійснювати реалізацію майна шляхом проведення публічних торгів або через роздрібну торговельну мережу) для включення до Єдиного реєстру суб'єктів господарювання, які можуть здійснювати реалізацію безхазяйного майна та майна, що переходить у власність держави, по Запорізькій області, на 2014 рік.

Для участі у конкурсі суб'єкти господарювання - претенденти подають такі документи:

1) заяву про включення до Єдиного реєстру із зазначенням вартості власного капіталу, кількості працівників, наявності офіційної сторінки або електронної адреси в мережі Інтернет;

2) копію установчого документа, засвідчену суб'єктом господарювання;

3) копії ліцензій на право здійснення окремих видів господарської діяльності (за наявності);

4) довідку про власні складські приміщення або копію договору оренди складських приміщень у тому регіоні, де подається заява;

5) копії документів, які підтверджують можливість проведення біржових торгів (свідоцтво про реєстрацію (акредитацію) члена біржі, власника біржового місця, брокерської контори);

6) баланс або фінансовий звіт суб'єкта малого підприємництва та звіт про фінансові результати за останній звітний період, що передує даті подачі документів.

            Примітка: якщо суб'єкт господарювання на дату подачі документів перебуває у Єдиному реєстрі 2013 року по Запорізькій області і протягом останнього звітного року зміни до установчого документа не вносились, завірена копія установчого документа не надається.

Конкурсні пропозиції (заява з відповідною інформацією, а також переліком визначених документів для участі у конкурсі) приймаються на адресу відповідної Державної податкової інспекції ГУ Міндоходів у Запорізькій області за місцем реєстрації (обліку), як основного платника податків (для суб'єктів господарювання - претендентів з інших регіонів України - на адресу ГУ Міндоходів у Запорізькій області).

За додатковою інформацією з питань проведення конкурсу звертатися за телефонами ГУ Міндоходів у Запорізькій області: тел/факс (061) 219-05-68, факс: 219-05-15 або за адресою: 69107, м. Запоріжжя, пр. Леніна, 166.

Митні питання

Які митні платежі сплачуються при ввезенні транспортних засобів в Україну в режимі імпорту

При митному оформленні транспортних засобів (у тому числі легкових, гібрідних, нових і які були у використанні), що ввозяться на митну територію України відповідно до митного режиму імпорту, сплачуються такі митні платежі:

  • ввізне мито (згідно з частиною першою ст. 286 Митного кодексу);
  • податок на додану вартість відповідно до Податкового кодексу за ставкою 20% від бази оподаткування;
  • акцизний податок, у разі належності транспортних засобів до підакцизних товарів.

 З 13.04.2013 р. запроваджено строком на три роки спеціальне мито щодо імпорту в Україну нових легкових автомобілів незалежно від країни походження та експорту на:

  • автомобілі з робочим об'ємом циліндрів двигуна понад 1000 см3, але не більше як 1500 см3, за кодом 8703 22 10 00 згідно з УКТ ЗЕД - ставка спеціального мита у розмірі 6,46%;
  • автомобілі з робочим об'ємом циліндрів двигуна понад 1500 см3, але не більш як 2200 см3, за кодом 8703 23 19 10 згідно з УКТ ЗЕД - ставка спеціального мита у розмірі 12,95%.

Порядок митного оформлення товарів, транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України визначено розділом VIII Митного кодексу України.

Як здійснюється класифікація товарів для цілей митного оформлення

Класифікація товарів для цілей митного оформлення здійснюється згідно з вимогами Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності (далі - УКТ ЗЕД), яка є товарною номенклатурою Митного тарифу України, затвердженого Законом України від 05.04.2001 р. N 2371-III "Про Митний тариф України" (зі змінами та доповненнями), з урахуванням Основних правил інтерпретації УКТ ЗЕД та визначальних для класифікації характеристик товару. 

Діяльність Бердянської ОДПІ

Бердянські податківці завітали з подарунками до діток зі школи-інтернату

Здавна Микола Угодник вважався захисником всіх дітей. Слов'янські народи вірили і досі вірять, що напередодні Дня святого Миколая цей святий приносить усім слухняним дітям подарунки, а неслухняні повинні виправитися і чекати подарунки від Миколая наступного року.

Цього дня начальник Бердянської ОДПІ Алла Горбатюк привітала малюків, які мешкають у школі-інтернат: «День Святого Миколая - це свято любові і душевної теплоти! У цей день навіть дорослі починають вірити в чудеса, а діти з нетерпінням чекають ранку, щоб зазирнути під подушку або чарівний чобіток, адже так приємно знайти в ньому подарунки. Нехай це свято наповнить Ваше життя щастям, теплотою і любов'ю!».

Діти радісно та весело зустріли податківців, які принесли їм подарунки та солодощі. Але не відпустили їх швидко, малюки продемонстрували дорослим свої таланти: співали, танцювали та залучили дорослих до своїх ігор та хороводів.

Саме в такі хвилюючі моменти особливо відчувається потреба кожної дитини в теплі та сімейному затишку. Підтримуючи підшефну школу-інтернат колектив Бердянської податкової робить це заради посмішок на обличчях та радості в очах діточок, кожен з яких з великою щирістю відкликається на спілкування з дорослими. 

Бердянська студентка стала призером Олімпіади з питань оподаткування та поповнила кадровий резерв запорізьких міндоходівців

Днями в ГУ Міндоходів у Запорізькій області зібрались студенти випускних курсів з різних вишів Запоріжжя, Мелітополя та Бердянську для того, щоб помірятись своїми знаннями податкового законодавства в другому етапі Олімпіади з питань оподаткування.

У другому етапі Олімпіади взяли участь 24 студента із Запоріжжя та області, які представляли Класичний приватний університет, Запорізький національний технічний університет, Запорізький інститут економіки та інформаційних технологій і його Мелітопольський відокремлений підрозділ, Бердянський університет менеджменту і бізнесу, Таврійський державний агротехнологічний університет. За умовами конкурсу фіналістів зараховують до кадрового резерву працівників Міністерства доходів і зборів Запорізької області.

«Відповідно до Стратегії, у найближчі п'ять років робота Міндоходів буде спрямована на вдосконалення податкових і митних сервісів, розвиток партнерських стосунків із громадськістю і бізнесом. Окремим пунктом у ній прописаний напрям розвитку кадрового потенціалу. Проведення таких Олімпіад дає можливість випускникам вищих навчальних закладів вирішити питання працевлаштування, а міндоходівцям  поповнити свої лави кращими кадрами. Дуже приємно, що цього року І місце в Олімпіаді посіла студентка Бердянського університету менеджменту і бізнесу Наталія Колесник», - зазначила начальник Бердянської ОДПІ Алла Горбатюк.

Призові місця розподілились наступним чином: І місце - Наталія Колесник з Бердянського університету менеджменту і бізнесу, ІІ і ІІІ місця вибороли студентки Запорізького інституту економіки та інформаційних технологій, відповідно, Марія Шашкіна та Анна Роззувайло. Ті учасники, що не зайняли призові місця але добре себе проявили, також рекомендовані до зарахування до кадрового резерву. 

Єдиний соціальний внесок

До уваги платників єдиного соціального внеску м. Бердянська та Бердянського району!

Нагадуємо, з 01 жовтня 2013 року ЄСВ перераховується на нові рахунки за місцем реєстрації платників. Рахунки відкриті окремо для платників м. Бердянськ  та окремо для платників Бердянського району.

Оскільки до 01 жовтня 2013 року діяли однакові рахунки як для м. Бердянськ, так і для Бердянського району, перевірте правильність рахунків для сплати ЄСВ.    

Також нагадуємо, що отримувачем платежу з ЄСВ є - Бердянська ОДПІ ГУ Міндоходів у Запорізькій області.

Перелік нових рахунків знаходиться на сайті Бердянської міської Ради - www.rada.berdyansk.net/«Бізнес»/«Бердянська податкова інспекція»/«Розрахункові рахунки»/Файли:

- Нові рахунки ЕСВ м. Бердянськ;

- Нові рахунки ЕСВ Бердянський район;.

Також, перелік рахунків знаходиться на інформаційних стендах податкової інспекції (Центр обслуговування платників податків, 1 поверх та 3 поверх).  

Консультації по рахункам та правильному заповненню платіжних документів можна отримати в Бердянській ОДПІ (каб. 216, 217, 211, 213).  

Звітуємо з єдиного соціального внеску через Інтернет

Для зручного та комфортного надання звіту про суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове соціальне страхування страхувальниками передбачена можливість надання звітності в електронному вигляді.

Звітність в електронному вигляді дозволяє платникам дистанційно, без додаткових витрат звітувати зі сплати єдиного внеску. Для електронного звітування платникам потрібно відповідне програмне забезпечення та електронний цифровий підпис, який безкоштовно можна отримати в Бердянській ОДПІ, каб.219, тел. 3-86-63.  

Звітність в електронному вигляді потрібно надсилати на єдину адресу Інформаційного порталу Міністерства доходів і зборів України zvit@sta.gov.ua. 

Новини законодавства

Діє новий порядок заповнення платіжних документів

Міністерством доходів і зборів України затверджено порядок заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування ПДВ, повернення помилково або надміру зарахованих коштів. Відповідний наказ Міндоходів від 22.10.2013 №609 набув чинності, 26 листопада.

Відтепер усі поля реквізиту „Призначення платежу" розрахункового документу платникам податків потрібно заповнювати у відповідності із затвердженим Порядком. Сплата за кожним видом платежу та за кожним кодом виду сплати має оформлятися окремим документом на переказ.

Детальніше ознайомитися з Порядком заповнення документів та списками кодів видів сплати можна на веб-порталі Міндоходів за посиланням http://minrd.gov.ua/diyalnist-/zakonodavstvo-pro-diyalnis/nakazi-pro-diyalnist/62901.html.

Зокрема «Призначення платежу» за наслідками проведених камеральних перевірок заповнюється за кодом платежу - 130.

З 1 січня використовуємо тільки сучасні касові апарати 

До Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій додано ще 17 моделей касових апаратів. Відтепер загальна кількість сертифікованих приладів, запропонованих користувачам, складає 86 апаратів. Це касові апарати, які відповідають сучасним вимогам та забезпечують передачу контрольно-звітної інформації до органів доходів і зборів в електронній формі.

Платники можуть обрати найбільш оптимальну для себе нову модель техніки або модернізувати ту, яка вже використовується у роботі, приєднавши до неї відповідний модем.

У Міністерстві доходів і зборів нагадують, що з 1 січня 2014 року за неподання електронної звітності будуть застосовуватися штрафи, передбачені податковим законодавством.

З повним переліком реєстраторів розрахункових операцій, які включені до Державного реєстру, можна ознайомитися на веб-порталі Міндоходів 

http://minrd.gov.ua/dovidniki--reestri--perelik/reestri/94957.html.

Державний реєстр реєстраторів розрахункових операцій затверджено наказом Міністерства доходів і зборів України від 25.11.13 №704.

З 1 січня підприємці  та особи, які ведуть незалежну професійну діяльність, зобов'язані вести нову Книги обліку доходів і витрат

Міністерством доходів і зборів України з метою створення комфортних умов ведення бізнесу в Україні зареєстровано наказ від 16.09.2013 № 481 "Про затвердження форми Книги обліку доходів і витрат, яку ведуть фізичні особи - підприємці, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування, і фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність, та Порядку її ведення".

Наказом №481 передбачено нові вимоги щодо ведення Книги обліку доходів і витрат, а саме: фізичні особи - підприємці у затвердженій формі Книги не проводять інвентаризацію залишків товарів на початок та кінець року, відсутня також вимога ведення Книги найманими особами, які перебувають у трудових відносинах із фізичними особами - підприємцями.

Крім того, фізичним особам - підприємцям, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування, і фізичним особам, які провадять незалежну професійну діяльність, надано право самостійного вибору ведення Книги в електронному або паперовому вигляді.

Записи у Книзі виконуються за підсумками робочого дня, протягом якого отримано дохід.

Дані Книги заповнюються у гривнях з копійками та використовуються самозайнятою особою для заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи.

Роз'яснення податкового законодавства

Не забудьте зробити перерахунок податку на доходи фізичних осіб за 2013 рік!

Бердянська ОДПІ нагадує про необхідність проведення перерахунку суми доходів, нарахованих платнику податків у вигляді заробітної плати, а також суми наданої податкової соціальної пільги за наслідками податкового року під час нарахування заробітної плати за останній місяць звітного року (пп.169.4.2 Податкового кодексу).

Законом України від 24.05.2012 року №4834 встановлено, що такий перерахунок має провадитись з урахуванням положень абзацу другого пункту 167.1 статті 167 Податкового кодексу, а саме якщо база оподаткування, яка визначена з урахуванням норм пункту 164.6 статті 164 цього розділу щодо доходів, зазначених в абзаці першому цього пункту, в календарному місяці перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року, до суми такого перевищення застосовується ставка 17 відсотків. Тобто метою перерахунку є виявлення доходів, які підлягають оподаткуванню за ставкою 17%.

Крім того, при проведенні річного перерахунку слід перевірити правильність формування місячних оподатковуваних доходів (встановити правильно чи ні щомісячно нараховувався дохід), застосування до доходів певних працівників податкової соціальної пільги та правильність утримання ПДФО з нарахованих доходів.

Тобто річний перерахунок доходів працівників та утриманих з них сум податку на доходи фізичних осіб за 2013 рік слід провести під час нарахування заробітної плати за грудень 2013 року. Результати перерахунку необхідно відобразити у формі №1-ДФ за 4 квартал 2013 року.

Спецодяг працівника при його звільнені оподатковується

Вартість спеціального (форменого) одягу та взуття, що надається роботодавцем у тимчасове користування платнику податку, який перебуває з ним у трудових відносинах не включається до загального місячного (річного) оподаткованого доходу платника податків.

Але, якщо працівник припиняє трудові відносини з роботодавцем, не повертає йому спеціальний (у тому числі формений) одяг, спецвзуття, граничний строк використання яких не настав, то вартість такого майна включається до складу місячного оподаткованого доходу такого працівника.

 Такий дохід вважається додатковим благом та підлягає оподаткуванню на загальних підставах і відображається роботодавцем в податковому розрахунку за формою №1ДФ за ознакою «126».

Доходи, які не включаються до загального місячного (річного) оподаткованого доходу платника податку визначені п.165.1 ст.165 ПКУ.

Чи є пов'язаними особами державні підприємства, які належать до сфери управління одного міністерства?

Державні підприємства, які належать до сфери управління одного міністерства, є пов'язаними особами. До пов'язаних осіб належать юридичні особи, одноособові виконавчі органи яких призначені (обрані) за рішенням однієї і тієї самої особи (власника або уповноваженого ним органу).

Державне унітарне підприємство утворюється компетентним органом державної влади в розпорядчому порядку і входить до сфери його управління. Орган державної влади, до сфери управління якого входить підприємство, є представником власника і виконує його функції у межах, визначених Господарським Кодексом та іншими законодавчими актами.

Органом управління державного унітарного підприємства є керівник підприємства, який призначається органом, до сфери управління якого входить підприємство, і є підзвітним цьому органові.

 Відповідна норма визначена пп. „г" п.п.14.1.159 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI зі змінами та доповненнями, Узагальнюючою податковою консультацією з окремих питань застосування норм податкового законодавства щодо трансфертного ціноутворення, затвердженої наказом Міністерства доходів і зборів України від 22.11.2013 № 699 та ст. 73 Господарського кодексу України.

Особливості сплати підприємствами авансових внесків у разі зміни системи оподаткування

Якщо платник податку на прибуток, що сплачує авансові внески, переходить на спрощену систему оподаткування всередині звітного року, він звільняється від сплати авансових внесків починаючи з першого місяця кварталу, у якому він переходить на спрощену систему оподаткування.

При цьому такий платник у встановлені терміни подає податкову декларацію з податку на прибуток за звітний квартал, що передує кварталу, з якого він переходить на спрощену систему оподаткування. Тобто, якщо платник перейшов на спрощену систему оподаткування у ІІІ кварталі, то звітна декларація  подається протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу. У такій декларації платник зменшує суму податкових зобов'язань на суму сплачених у звітному періоді авансових внесків.

Особливості сплати підприємствами авансових внесків у разі зміни системи оподаткування, а також інші актуальні питання висвітлені в Узагальнюючій податковій консультації з окремих питань щодо сплати щомісячних авансових внесків з податку на прибуток, затвердженій наказом Міндоходів України від 22 листопада 2013 року № 698.

Строки перерахування до бюджету ПДФО у разі нарахованого, але не виплаченого оподатковуваного доходу

У разі, якщо оподатковуваний дохід нараховується податковим агентом, але не виплачується платнику, з такого доходу утримується податок. Він  підлягає перерахуванню до бюджету податковим агентом у строки, встановлені Податковим кодексом України для місячного податкового періоду, тобто не пізніше 30 календарних днів, наступних за місяцем нарахування доходу.

Дана норма передбачена пп. 168.1.5 п. 168.1 ст. 168 розділу IV Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями.

Щодо звільнення від ПДВ постачання електронної версії ЗМІ

Згідно з підпунктом 197.1.25 пункту 197.1 статті 197 розділу V Податкового кодексу України (далі - Кодекс) операції з постачання (передплати) періодичних видань друкованих засобів масової інформації та книжок (крім видань еротичного характеру), учнівських зошитів, підручників та навчальних посібників вітчизняного виробництва, словників українсько-іноземної або іноземно-української мови, доставки таких періодичних видань друкованих засобів масової інформації на митній території України звільняються від оподаткування податком на додану вартість.

Розподіл засобів масової інформації за способом передачі споживачам інформації на друковані та аудіовізуальні встановлено статтею 22 Закону України від 02.10.92 р. N 2657-XII "Про інформацію" (далі - Закон N 2657).

Визначення друкованого засобу масової інформації надано статтею 1 Закону України від 16.11.92 р. N 2782-XII "Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні" (далі - Закон N 2782). Згідно з нормами цієї статті під друкованими засобами масової інформації (пресою) в Україні розуміються періодичні і такі, що продовжуються, видання, які виходять під постійною назвою, з періодичністю один і більше номерів (випусків) протягом року на підставі свідоцтва про державну реєстрацію.

Зазначені в частинах першій та другій цієї статті Закону друковані видання можуть включати до свого складу інші носії інформації (платівки, дискети, магнітофонні та відеокасети тощо), розповсюдження яких не заборонено чинним законодавством України.

Друкований засіб масової інформації вважається виданим, якщо він підписаний до виходу в світ і видрукуваний будь-яким тиражем. Сфера розповсюдження друкованого засобу масової інформації не обмежується, але вказується в заяві про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації, а саме: місцева, регіональна, загальнодержавна, зарубіжна (пункт 5 статті 12 Закону N 2782, а також підпункт 5 пункту 2.2 розділу 2 Положення про державну реєстрацію друкованих засобів масової інформації в Україні, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 21.02.2006 р. N 12/5 , далі - Положення N 12/5).

Відомості про зареєстровані (перереєстровані) друковані засоби масової інформації вносяться до Державного реєстру друкованих засобів масової інформації та інформаційних агентств як суб'єктів інформаційної діяльності в порядку, установленому Положенням (пункт 6.10 Положення N 12/5).

Аудіовізуальний (електронний) засіб масової інформації - організація, яка надає для масового приймання споживачами аудіовізуальну інформацію, передану у вигляді електричних сигналів і прийняту за допомогою побутових електронних пристроїв (стаття 1 Закону N 2657).

Інформація - будь-які відомості та/або дані, які можуть бути збережені на матеріальних носіях або відображені в електронному вигляді (стаття 1 Закону N 2657).

Діяльність з надання інформаційної продукції споживачам з метою задоволення їхніх потреб є інформаційною послугою (пункт 1 статті 23 Закону N 2657).

Таким чином, електронна версія періодичного видання, в тому числі і та, яка повністю ідентична паперовій версії, не вважається друкованим засобом масової інформації і являє собою окремий електронний засіб масової інформації, операції з розповсюдження якого фактично є інформаційною послугою та підлягають оподаткуванню у загальновстановленому порядку за ставкою 20 %.

Лист Міністерства доходів і зборів України від 07.10.2013 р. № 12633/6/99-99-19-04-02-15

Податок на додану вартість

Визначення податкового кредиту з податку на додану вартість у разі ввезення товарів на митну територію України

Відповідно до п. 198.3 ст. 198 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) податковий кредит звітного періоду визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг (у разі здійснення контрольованих операцій - не вище рівня звичайних цін, визначених відповідно до ст. 39 цього Кодексу), та складається з сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою п. 193.1 ст. 193 Кодексу, протягом такого звітного періоду, зокрема, у зв'язку з імпортом товарів, основних фондів (основних засобів, у тому числі інших необоротних матеріальних активів та незавершених капітальних інвестицій у необоротні капітальні активи) з метою подальшого їх використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку.

Базою оподаткування для товарів, що ввозяться на митну територію України, є договірна (контрактна) вартість, але не нижче митної вартості цих товарів, визначеної відповідно до розділу III Митного кодексу України, з урахуванням мита та акцизного податку, що підлягають сплаті і включаються до ціни товарів (п. 190.1 ст. 190 Кодексу).

У разі ввезення товарів на митну територію України документом, що посвідчує право на віднесення сум податку до податкового кредиту, вважається митна декларація, оформлена відповідно до вимог законодавства, яка підтверджує сплату податку (п. 201.12 ст. 201 Кодексу).

Таким чином, у разі ввезення товарів на митну територію України до податкового кредиту звітного періоду включається сплачена сума податку на додану вартість, визначена виходячи з митної вартості з урахуванням мита та акцизного податку.

Чи виникають податкові зобов'язання у платника ПДВ при отриманні /наданні попередньої (авансової) оплати за товари, які будуть експортовані або імпортовані?

Відповідно до п. 187.11 ст.187 р. V Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI зі змінами та доповненнями попередня (авансова) оплата вартості товарів, що експортуються чи імпортуються, не змінює значення сум податку, які відносяться до податкового кредиту або податкових зобов'язань платника податку, такого експортера або імпортера.

Чи застосовується ставка ПДВ 0% до операцій з експорту товарів?

Відповідно до пп.195.1.1 п.195.1 ст.195 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями (далі - ПКУ) за нульовою ставкою оподатковуються операції з вивезення товарів за межі митної території України:

а) у митному режимі експорту;

б) у митному режимі реекспорту, якщо товари поміщені у такий режим відповідно до п.5 частини першої ст.86 Митного кодексу України від 13 березня 2012 року №4495-VI із змінами та доповненнями (далі - МКУ);

в) у митному режимі безмитної торгівлі;

г) у митному режимі вільної митної зони.

Товари вважаються вивезеними за межі митної території України, якщо таке вивезення підтверджене в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, митною декларацією, оформленою відповідно до вимог МКУ;

При цьому, до деяких операцій з експорту товарів не застосовується нульова ставка, зокрема:

-                     операції з вивезення культурних цінностей у митному режимі експорту, звільняються від оподаткування податком на додану вартість (п.210.7 ст.210 ПКУ);

-                     тимчасово з 1 липня 2011 року до 1 січня 2014 року операції з експорту зернових культур товарних позицій 1001 - 1008 згідно з УКТ ЗЕД та технічних культур товарних позицій 1205 і 1206 згідно з УКТ ЗЕД, звільняються від оподаткування податком на додану вартість (п.15 підр.2 р.ХХ ПКУ);

Норми цього пункту не застосовуються до операцій з постачання зернових культур товарної позиції 1006 та товарної підкатегорії 1008 10 00 00 згідно з УКТ ЗЕД і такі операції оподатковуються податком на додану вартість у порядку, встановленому ПКУ.

-                     тимчасово з 1 січня 2012 року до 31 грудня 2013 року включно операції з експорту необроблених шкур та чиненої шкіри без подальшої обробки (товарні позиції 4101 - 4103, 4301), звільняються від оподаткування податком на додану вартість (п.16 підр.2 р.ХХ ПКУ);

-                     тимчасово до 1 січня 2014 року операції з експорту відходів та брухту чорних і кольорових металів та деревини товарних позицій 4401, 4403, 4404 згідно з УКТ ЗЕД (крім брикетів та гранул товарної підкатегорії УКТ ЗЕД 4401 30 90 00) звільняються від оподаткування податком на додану вартість (п.23 підр.2 р.ХХ ПКУ).

Як оподатковуються ПДВ операції з вивезення товарів в митному режимі реекспорту?

Відповідно до п.206.5 ст.206 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі - ПКУ) операції з вивезення товарів у митному режимі реекспорту звільняються від оподаткування, крім операцій з вивезення відповідно до п.5 ч. першої ст.86 Митного кодексу України, що оподатковуються податком за ставкою, визначеною пп.195.1.1 п.195.1 ст.195 ПКУ.

Дія п.5 ч. першої ст.86 Митного кодексу України від 13 березня 2012 року №4495-VI зі змінами та доповненнями (далі - МКУ) поширюється до операцій з реекспорту товарів, які при ввезенні на митну територію України мали статус іноземних та були поміщені у митний режим імпорту і повертаються нерезиденту - стороні зовнішньоекономічного договору, згідно з яким ці товари поміщувалися у цей режим, у зв'язку з невиконанням (неналежним виконанням) умов цього договору або з інших обставин, що перешкоджають його виконанню, якщо ці товари:

а) вивозяться протягом шести місяців з дати поміщення їх у митний режим імпорту;

б) перебувають у тому самому стані, в якому вони були ввезені на митну територію України, крім природних змін їх якісних та/або кількісних характеристик за нормальних умов транспортування, зберігання та використання (експлуатації), внаслідок якої були виявлені недоліки, що спричинили реекспорт товарів.

Згідно з пп.«в» п.198.5 ст.198 ПКУ платник податку зобов'язаний нарахувати податкові зобов'язання виходячи з бази оподаткування, визначеної відповідно до п.189.1 ст.189 ПКУ, за товарами під час придбання яких суми податку були включені до складу податкового кредиту, у разі якщо такі товари починають використовуватися в операціях, звільнених від оподаткування відповідно до ПКУ, міжнародних договорів (угод) (крім випадків проведення операцій, передбачених пп.197.1.28 п.197.1 ст.197 ПКУ).

Враховуючи зазначене, операції з вивезення товарів у митному режимі реекспорту (за винятком операцій з вивезення відповідно до п.5 ч. першої ст.86 МКУ), підлягають звільненню від оподаткування ПДВ. Якщо платник податку за такими товарами скористався своїм правом на податковий кредит і в подальшому здійснює їх вивезення у митному режимі реекспорту, то у податковому періоді, на який припадає таке вивезення, платник повинен здійснити нарахування ПДВ, при цьому, база оподаткування за такою операцією визначається виходячи із ціни придбання таких товарів.

Операції з вивезення товарів у митному режимі реекспорту відповідно до п.5 ч. першої ст.86 МКУ оподатковуються за нульовою ставкою податку.

Як оподатковуються ПДВ операції з експорту товарів у межах договорів комісії?

Відповідно до п.189.4 ст.189 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI (далі - ПКУ) дата збільшення податкових зобов'язань та податкового кредиту платників податку, що здійснюють постачання/отримання товарів/послуг у межах договорів комісії (консигнації), поруки, доручення, довірчого управління, інших цивільно-правових договорів та без права власності на такі товари/послуги, визначається за правилами, встановленими ст.187 і ст.198 ПКУ.

Однак, слід враховувати, те, що норми п.189.3 - 189.5 цієї статті не поширюються на операції з експортування товарів за межі митної території України (п.189.6 ст.189 ПКУ).

Попередня (авансова) оплата вартості товарів, що експортуються чи імпортуються, не змінює значення сум податку, які відносяться до податкового кредиту або податкових зобов'язань платника податку, такого експортера або імпортера (п.187.11 ст.187 ПКУ).

Операції з вивезення товарів за межі митної території України у митному режимі експорту оподатковуються за нульовою ставкою. Товари вважаються вивезеними за межі митної території України, якщо таке вивезення підтверджене в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, митною декларацією, оформленою відповідно до вимог Митного кодексу України (пп.195.1.1 п.195.1 ст.195 ПКУ).

Датою виникнення податкових зобов'язань в разі експорту товарів є дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства (п.187.1 ст.187 ПКУ).

Отже, за операцією з експортування (вивезення) товарів за межі митної території України податкові зобов'язання з ПДВ визначаються на дату фактичного здійснення такого вивезення, тобто на дату оформлення вантажної митної декларації контролюючим органом.

Експорт товарів із залученням комісіонера не впливає на порядок визначення податкових зобов'язань з ПДВ.

У разі якщо платник податку експортує товари за межі митної території України, отримані від іншого платника податку на умовах комісії, консигнації, доручення або інших видів договорів, які не передбачають переходу права власності на такі товари від такого іншого платника податку до експортера, право на отримання бюджетного відшкодування має такий інший платник податку. При цьому комісійна винагорода, отримана платником податку - експортером від такого іншого платника податку, включається до бази оподаткування за ставкою, визначеною пп.«а» п.193.1 ст.193 ПКУ, та не включається до митної вартості товарів, які експортуються (п.200.16 ст.200 ПКУ).

Враховуючи зазначене, право на застосування нульової ставки ПДВ і, відповідно, право на отримання бюджетного відшкодування має лише продавець експортної продукції - її власник (комітент).

При отриманні комітентом авансової оплати вартості товарів, що експортуються комісіонером, жодних податкових наслідків не виникає.

Як оподатковуються ПДВ операція з вивезення раніше імпортованого товару, який повертається нерезиденту в зв'язку з тим, що він бракований?

Відповідно до п.5 ч. першої ст.86 Митного кодексу України від 13 березня 2012 року №4495-VI із змінами та доповненнями (далі - МКУ) до товарів, які при ввезенні на митну територію України мали статус іноземних та були поміщені у митний режим імпорту і повертаються нерезиденту - стороні зовнішньоекономічного договору, згідно з яким ці товари поміщувалися у цей режим, у зв'язку з невиконанням (неналежним виконанням) умов цього договору або з інших обставин, що перешкоджають його виконанню може бути застосований митний режим реекспорту.

Згідно з пп.195.1.1 п.195.1 ст.195 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями (далі - ПКУ) операції з вивезення товарів за межі митної території України у митному режимі реекспорту, якщо товари поміщені у такий режим відповідно до п.5 ч. першої ст.86 МКУ, оподатковуються за нульовою ставкою.

Товари вважаються вивезеними за межі митної території України, якщо таке вивезення підтверджене в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, митною декларацією, оформленою відповідно до вимог МКУ.

Дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, є датою виникнення податкових зобов'язань (п.187.1 ст.187 ПКУ).

Таким чином, операція з вивезення (реекспорту) раніше імпортованого товару, який повертається нерезиденту в зв'язку з тим, що він бракований, підлягає оподаткуванню ПДВ за нульовою ставкою за умови підтвердження такого вивезення митною декларацією, оформленою відповідно до вимог МКУ.

Відповідно до п. 198.3 ст.198 ПКУ податковий кредит звітного періоду складається з сум податків нарахованих (сплачених) платником податку протягом такого звітного періоду у зв'язку з придбанням або виготовленням товарів (у тому числі при їх імпорті) та послуг з метою їх подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку.

Якщо після постачання товарів/послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг, суми податкових зобов'язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню (п.192.1 ст.192 ПКУ).

Враховуючи зазначене, якщо покупець при придбанні імпортованого товару скористався правом на податковий кредит, суми такого податкового кредиту при поверненні товару (у зв'язку з тим, що він бракований) підлягають коригуванню, оскільки такий товар не був використаний в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку.

Який порядок оподаткування ПДВ операції з тимчасового ввезення на митну територію України та тимчасового вивезення за межі митної території України товарів (у т.ч. ОЗ) з метою ремонту?

Згідно з п. 206.7 ст. 206 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі - ПКУ) до операцій із ввезення товарів на митну територію України у митному режимі тимчасового ввезення застосовується умовне повне звільнення від оподаткування або умовне часткове звільнення від оподаткування за умови дотримання вимог та обмежень, встановлених гл. 18 Митного кодексу України від 13.03.2012 № 4495-VI із змінами та доповненнями (далі - МКУ):

- умовне повне звільнення від оподаткування застосовується до товарів та в порядку, визначених ст. 105 МКУ (п.п. 206.7.1 п. 206.7 ст. 206 ПКУ);

- умовне часткове звільнення від оподаткування застосовується до товарів та в порядку, визначених ст. 106 МКУ. Сплачені суми податку включаються платником до складу податкового кредиту у звітному (податковому) періоді, в якому було сплачено податок (п.п. 206.7.2 п. 206.7 ст. 206 ПКУ).

Відповідно до п. 206.8 ст. 206 ПКУ до операцій із вивезення товарів за межі митної території України в митному режимі тимчасового вивезення застосовується умовне повне звільнення від оподаткування за умови дотримання вимог та обмежень, встановлених гл. 19 МКУ.

Чи сплачується ПДВ при експорті товарів суб'єкту господарювання, який не є платником ПДВ?

Для операцій з експорту товарів (послуг) нормами Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI не передбачено сплати ПДВ суб'єктом господарювання, який не є платником ПДВ.

Який порядок оподаткування ПДВ операцій з постачання нерезидентом послуг з перевезення пасажирів та вантажів на митній території України і за межами митної території України?

Згідно із пп. «б» п. 185.1 ст. 185 р. V Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VІ (далі - ПКУ) об'єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до ст. 186 цього Кодексу.

Місцем постачання послуг, пов'язаних із перевезенням пасажирів та вантажів, у тому числі з постачанням продовольчих продуктів і напоїв, призначених для споживання відповідно до пп. «в» пп. 186.2.1 п. 186.2 ст. 186 р. V ПКУ є місце фактичного постачання послуг.

Відповідно до п. 180.2 ст. 180 р. V ПКУ особою, відповідальною за нарахування та сплату податку до бюджету у разі постачання послуг нерезидентами, у тому числі їх постійними представництвами, не зареєстрованими як платники податку, якщо місце постачання послуг розташоване на митній території України, є отримувач послуг.

Враховуючи зазначене, операція з постачання нерезидентом послуг з перевезення пасажирів та вантажів митною територією України є об'єктом оподаткування і підлягає оподаткуванню за основною ставкою ПДВ. При цьому особою, відповідальною за нарахування та сплату податку до бюджету при постачанні послуг нерезидентом, є особа, яка отримує такі послуги, якщо місце надання таких послуг знаходиться на митній території України.

Операція з постачання нерезидентом послуг з перевезення пасажирів та вантажів за межами митної території України не підпадає під визначення об'єкта оподаткування ПДВ.

Яким єдиним міжнародним перевізним документом підтверджується те, що перевезення є міжнародним, з метою застосування ставки ПДВ 0%?

Підпунктом «е» п.185.1 ст.185 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями (далі - ПКУ) визначено, що об'єктом оподаткування ПДВ є операції платників податків з постачання послуг з міжнародних перевезень пасажирів і багажу та вантажів залізничним, автомобільним, морським і річковим та авіаційним транспортом.

Відповідно до пп.«а» пп.195.1.3 п.195.1 ст.195 ПКУ операції з постачання послуг з міжнародного перевезення пасажирів і багажу та вантажів залізничним, автомобільним, морським і річковим та авіаційним транспортом оподатковуються за нульовою ставкою.

Для цілей цього підпункту перевезення вважається міжнародним, якщо таке перевезення здійснюється за єдиним міжнародним перевізним документом.

Відповідно до ст.9 Закону України від 1 липня 2004 року №1955-IV «Про транспортно-експедиторську діяльність» із змінами і доповненнями перевезення вантажів супроводжується товарно-транспортними документами, складеними мовою міжнародного спілкування залежно від обраного виду транспорту або державною мовою, якщо вантажі перевозяться в Україні.

Такими документами можуть бути:

-                     авіаційна вантажна накладна (Air Waybill);

-                     міжнародна автомобільна накладна (CMR);

-                     накладна СМГС (накладна УМВС);

-                     коносамент (Bill of Lading);

-                     накладна ЦІМ (CIM);

-                     вантажна відомість (Cargo Manifest).

Чи є об'єктом оподаткування ПДВ операції з постачання резидентом - платником ПДВ послуг з ремонту суден, що ввезені на митну територію України для такого ремонту, та тих, що знаходяться на митній території України?

Відповідно до пп. «б» п. 185.1 ст. 185 р. V Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI (далі - ПКУ) об'єктом оподаткування є операції платників податку з постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до ст. 186 ПКУ.

Згідно із пп. «г» пп. 186.2.1 п. 186.2 ст. 186 р. V ПКУ місцем постачання послуг є місце фактичного постачання послуг, пов'язаних з рухомим майном, зокрема, послуг із виконання ремонтних робіт і послуг із переробки сировини, а також інших робіт і послуг, що пов'язані з рухомим майном.

Згідно із пп. «б» пп. 195.1.3 п. 195.1 ст. 195 ПКУ послуги, що передбачають роботи з рухомим майном, попередньо ввезеним на митну територію України для виконання таких робіт та вивезеним за межі митної території України платником, що виконував такі роботи, або отримувачем - нерезидентом, підлягають оподаткуванню ПДВ за ставкою 0%.

До робіт з рухомим майном належать роботи з переробки товарів, що можуть включати власне переробку (обробку) товарів - монтаж, збирання, монтування та налагодження, у результаті чого створюються інші товари, у тому числі постачання послуг з переробки давальницької сировини, а також модернізацію та ремонт товарів, що передбачає проведення комплексу операцій з частковим або повним відновленням виробничого ресурсу об'єкта (або його складових частин), визначеного нормативно-технічною документацією, у результаті виконання якого передбачається поліпшення стану такого об'єкта;

Таким чином, операції з постачання резидентом - платником ПДВ послуг із ремонту суден, що знаходяться на митній території України, іншому резиденту підлягають оподаткуванню ПДВ в загальновстановленому порядку за основною ставкою.

Операції з постачання резидентом - платником ПДВ послуг з ремонту суден, що ввезені на митну територію України для такого ремонту, підлягають оподаткуванню ПДВ за ставкою 0%.

За яких умов операції з постачання товарів для заправки або забезпечення повітряних суден підлягають оподаткуванню за ставкою 0%?

 Відповідно до пп.„б" пп.195.1.2 п. 195.1 ст. 195 р. V Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями операції з постачання товарів для заправки або забезпечення повітряних суден оподатковуються за нульовою ставкою, якщо:

виконують міжнародні рейси для навігаційної діяльності чи перевезення пасажирів або вантажів за плату;

 - входять до складу Повітряних Сил України та відправляються за межі повітряного кордону України, у тому числі у місця тимчасового базування.

За якою ставкою ПДВ оподатковуються операції з постачання послуг щодо обслуговування повітряних суден, які виконують міжнародні рейси?

Відповідно до пп.«в» пп.195.1.3 п.195.1 ст.195 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI (далі - ПКУ) постачання послуг з обслуговування повітряних суден, що виконують міжнародні рейси оподатковуються за нульовою ставкою.

До послуг з обслуговування повітряних суден, які виконують міжнародні рейси, відносяться послуги, які комплексно необхідні та безпосередньо пов'язані з виконанням міжнародного рейсу, а саме:
обслуговування повітряних суден та пасажирів в аеропорту (посадка-зліт повітряного судна, обслуговування пасажирів в аеровокзалі, забезпечення авіаційної безпеки, наднормативна стоянка повітряного судна);

послуги з наземного обслуговування повітряних суден та пасажирів в аеропортах;

оренда аеропортових приміщень у частині використання для обслуговування міжнародних рейсів (офіси, стійки реєстрації та інші службові приміщення, які орендуються авіаперевізниками, що виконують міжнародні рейси);

послуги персоналу з обслуговування повітряних суден.

За якою ставкою оподатковуються операції з постачання товарів для заправки або забезпечення морських суден?

Згідно із п. 194.1 ст. 194 Податкового кодексу України від 02.12.2010

№ 2755-VI із змінами та доповненнями (далі - ПКУ) операції, зазначені у ст. 185 ПКУ, крім операцій, що не є об'єктом оподаткування, звільнених від оподаткування, та операцій, до яких застосовується нульова ставка, оподатковуються за ставкою, зазначеною в підпункті "а" п. 193.1 ст. 193 ПКУ, яка є основною.

Водночас пунктом 10 підр. 2 р. ХХ ПКУ передбачено, що за податковими зобов'язаннями з ПДВ, що виникли:

з 1 січня 2011 року до 31 грудня 2013 року включно ставка податку становить 20 відсотків;

з 1 січня 2014 року - 17 відсотків.

Відповідно до п.п. 195.1.2 п. 195.1 ст. 195 ПКУ за нульовою ставкою оподатковуються операції з постачання товарів для заправки або забезпечення морських суден, що:

використовуються для навігаційної діяльності, перевезення пасажирів або вантажів за плату, промислової, риболовецької або іншої господарської діяльності, що провадиться за межами територіальних вод України;

використовуються для рятування або подання допомоги в нейтральних або територіальних водах інших країн;

входять до складу Військово-Морських Сил України та відправляються за межі територіальних вод України, у тому числі на якірні стоянки.

У який строк СГ, який був платником екологічного податку у минулому році повинен подати до контролюючого органу заяву про відсутність у наступному звітному році об'єкта обчислення екологічного податку?

 Відповідно до п. 250.1 ст. 250 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755 із змінами і доповненнями (далі - ПКУ) базовий податковий (звітний) період для екологічного податку дорівнює календарному кварталу.

 Платники податку, крім тих, які визначені п. 240.2 та пп. 240.2 прим. 1.1 і 240.2 прим. 1.3 п. 240.2 прим. 1 ст. 240 ПКУ, та податкові агенти складають податкові декларації за формою, встановленою у порядку, передбаченому ст. 46 ПКУ, подають їх протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу, до контролюючих органів та сплачують податок протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку подання податкової декларації, за винятком податкових агентів, визначених пп. 241.2.2 п. 241.2 ст. 241 ПКУ, які сплачують податок до або в день подання митної декларації (п. 250.2 ст. 250 ПКУ).

  Пунктом 250.9 ст. 250 ПКУ передбачено, що якщо платник податку з початку звітного року не планує здійснення викидів, скидів забруднюючих речовин, розміщення відходів, утворення радіоактивних відходів протягом звітного року, то такий платник податку повинен повідомити про це відповідний контролюючий орган за місцем розташування джерел забруднення та скласти заяву про відсутність у нього у звітному році об'єкта обчислення екологічного податку. В іншому разі платник податку зобов'язаний подавати податкові декларації відповідно до ст. 250 ПКУ.

 Відповідно до п. 120.1 ст. 120 ПКУ неподання або несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобов'язаними нараховувати та сплачувати податки, збори податкових декларацій (розрахунків), - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 170 гривень, за кожне таке неподання або несвоєчасне подання. Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення, - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1020 гривень за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.

 Отже, суб'єкт господарювання, який є платником екологічного податку, але з початку звітного року не планує здійснення викидів, скидів забруднюючих речовин, розміщення відходів, утворення радіоактивних відходів протягом звітного року, повинен скласти заяву довільної форми про відсутність у нього у звітному році об'єкта обчислення екологічного податку та повідомити про це відповідний контролюючий орган за місцем розташування джерел забруднення не пізніше граничного терміну подання податкової декларації за І квартал звітного року.

   В іншому разі такий суб'єкт господарювання зобов'язаний подавати податкові декларації екологічного податку відповідно до ст. 250 ПКУ.

Екологічний податок

Які встановлені ставки екологічного податку та чи проводиться їх індексація?

Статтями 243-248 розділу VIIІ Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755 зі змінами та доповненнями (далі - ПКУ) встановлені ставки екологічного податку, а саме:

ставки податку за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення (ст. 243 ПКУ);

ставки податку за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин пересувними джерелами забруднення (ст. 244 ПКУ);

ставки податку за скиди забруднюючих речовин у водні об'єкти (ст. 245 ПКУ);

 ставки податку за розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об'єктах (ст. 246 ПКУ);

  ставки податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів (ст. 246 прим.1 ПКУ);

  ставки податку за утворення радіоактивних відходів (включаючи вже накопичені) (ст. 247 ПКУ);

  ставки податку за тимчасове зберігання радіоактивних відходів їх виробниками понад установлений особливими умовами ліцензії строк (ст. 248 ПКУ).

  Пунктом 4 розділу XIX «Прикінцеві положення» ПКУ передбачено, що Кабінет Міністрів України щорічно до 1 червня вносить до Верховної Ради України проект закону про внесення змін до ПКУ щодо ставок оподаткування, визначених в абсолютних значеннях, з урахуванням індексів споживчих цін, із екологічного податку. 

  Водночас відповідно до п. 2 підр. 5 розділу ХХ «Перехідні положення» ПКУ за податковими зобов'язаннями з екологічного податку, що виникли:

  з 1 січня 2011 року до 31 грудня 2012 року включно ставки податку становлять 50 відсотків від ставок, передбачених ст.ст. 243, 244, 245 і 246 ПКУ;

   з 1 січня 2013 року до 31 грудня 2013 року включно ставки податку становлять 75 відсотків від ставок, передбачених ст.ст. 243, 244, 245, 246 ПКУ;

   з 1 січня 2014 року ставки податку становлять 100 відсотків від ставок, передбачених ст.ст. 243, 244, 245 і 246 ПКУ.

Чи є СГ, які уповноважені виробниками або дистриб'юторами на здійснення продажу на внутрішньому ринку України транспортних засобів, вироблених (виготовлених) на митній території України, платниками екологічного податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів?

Відповідно до п.3 Порядку здійснення оптової та роздрібної торгівлі транспортними засобами та їх складовими частинами, що мають ідентифікаційні номери, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2009 № 1200 зі змінами та доповненнями, дистриб'ютор - суб'єкт господарювання, який уповноважений виробником на здійснення продажу транспортних засобів та їх складових частин, що мають ідентифікаційні номери, і організацію проведення передпродажної підготовки, гарантійного та післяпродажного обслуговування через свою дилерську мережу і поставлений на облік відповідно у департаменті Державтоінспекції МВС і Держсільгоспінспекції.
       Уповноважений дилер - суб'єкт господарювання, який уповноважений дистриб'ютором на здійснення продажу транспортних засобів та їх складових частин, що мають ідентифікаційні номери, матеріально-технічна база якого відповідає основним критеріям оцінки торгово-сервісних потужностей і який від свого імені здійснює на договірних засадах продаж транспортних засобів та їх складових частин, що мають ідентифікаційні номери, проводить передпродажну підготовку, гарантійне та післяпродажне обслуговування і поставлений на облік відповідно у департаменті Державтоінспекції МВС і Держсільгоспінспекції.

Згідно з п. 240.2 прим.1 ст.240 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами внесеними (далі - ПКУ) платниками екологічного податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів є особи, які:

 ввозять на митну територію України транспортні засоби та/або кузови до них (за винятком кузовів товарної категорії 8707 10 10 згідно з УКТ ЗЕД) в митному режимі імпорту;

 здійснюють виробництво (виготовлення) транспортних засобів на митній території України для їх продажу на внутрішньому ринку України;

 придбавають транспортні засоби в осіб, які не є платниками цього податку згідно з пп. 240.6.1 п.240.6 ст.240 ПКУ.

Згідно із п.250.2 ст.250 ПКУ платники екологічного податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів, що здійснюють виробництво (виготовлення) транспортних засобів на митній території України для їх продажу на внутрішньому ринку України, складають податкові декларації за формою, встановленою у порядку, передбаченому ст. 46 ПКУ, подають їх протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу, до контролюючих органів та сплачують податок протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку подання податкової декларації - за місцем перебування платника податку на податковому обліку в контролюючих органах.

 Оскільки платниками екологічного податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів є виробники транспортних засобів на митній території України для їх продажу на внутрішньому ринку України, то суб'єкти господарювання, які уповноважені виробниками або дистриб'юторами на здійснення продажу на внутрішньому ринку України транспортних засобів, вироблених (виготовлених) на митній території України, не є платниками екологічного податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів.

У яких випадках до органу внутрішніх справ пред'являються довідки про сплату або про звільнення від сплати екологічного податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів?

 Законом України від 4 липня 2013 року № 422-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо сплати екологічного податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів та вдосконалення деяких податкових норм» (далі - Закон № 422), який в частині норм справляння екологічного податку набирає чинності з 1 вересня 2013 року, доповнено новий об'єкт оподаткування екологічним податком за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів.

Відповідно до пунктів 250.13 та 250.14 статті 250 Податкового кодексу України (далі - ПКУ) особи, які здійснюють виробництво (виготовлення) і реалізацію транспортних засобів на внутрішньому ринку України самостійно видають довідки про сплату або звільнення від сплати податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів на кожний транспортний засіб, вироблений (виготовлений) та реалізований нею для подальшої передачі власнику транспортного засобу.
        Згідно із підпунктом 250.14.2 пункту 250.14 статті 250 ПКУ у разі пропуску транспортного засобу (кузову) або партії транспортних засобів (кузовів) на митну територію України контролюючий орган оформлює та видає на кожний транспортний засіб особі, яка ввозить на митну територію України такий транспортний засіб, довідку про сплату або про звільнення від сплати податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів для подальшої передачі такою особою власнику транспортного засобу;
         Відповідно до підпункту 250.18.3 пункту. 250.18 статті 250 ПКУ орган внутрішніх справ здійснює державну реєстрацію (перереєстрацію) транспортних засобів на підставі довідки про сплату податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів або на підставі довідки про звільнення від сплати податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів. Це правило не поширюється на перереєстрацію транспортних засобів, що були придбані до 1 вересня 2013 року.

  Отже, у разі державної реєстрації транспортних засобів які були придбані з 1 вересня 2013 року у особи, яка здійснює виробництво (виготовлення) і реалізацію транспортних засобів на внутрішньому ринку України або ввезені з 1 вересня 2013 року на митну територію України - власниками транспортних засобів пред'являються органам внутрішніх справ довідки про сплату екологічного податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів або довідки про звільнення від сплати екологічного податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів.
Новости Бердянска
вчера, 16 марта, суббота
15 марта, пятница
14 марта, четверг

Все новости Бердянска