Информация от Налоговой инспекции Бердянска

30.12.2013 · 12:05 · Просмотров - 1074

Подборка материалов из Бердянской ОГНИ за неделю по 23 декабря.

Прес-служба Міндоходів повідомляє

Олександр Клименко підбив підсумки першого року роботи

Міністерства доходів і зборів України

Підвищення довіри бізнесу і громадян до Міністерства доходів і зборів України дають підстави говорити, що проведена в Україні рік тому  реформа з інтеграції податкової і митної служб себе виправдала. Підтвердженням цього є позитивні оцінки роботи відомства від майже 60% представників бізнесу. Про це заявив Міністр Олександр Клименко, підбиваючи підсумки першого року роботи Міністерства на зустрічі у форматі відеоселектору з представниками понад 380 засобів масової інформації з усіх регіонів України.

«Я вважаю, що найбільш об'єктивною оцінкою роботи Міністерства є думка наших клієнтів - громадян і бізнесу. І я безперечно пишаюся тим фактом, що майже 60% платників позитивно оцінюють об'єднання двох служб у Міністерство. Більше того, частка позитивних оцінок від суб'єктів ЗЕД, що користуються митними послугами, зросла з 44% до 60%. Вважаю, що такі результати говорять про те,  що реформа себе виправдала», - підкреслив Міністр, коментуючи результати презентованого компанією Research&Branding Group дослідження думок бізнесу щодо діяльності Міністерства.

Під час зустрічі Олександр Клименко окреслив ті інновації, які були втілені у життя в перший рік роботи Міністерства, у відповідності до очікувань громадян, бізнесу і держави.

Зокрема, це підвищення якості податкового і митного сервісу, спрощення податкової звітності, масштабна електронізація послуг, автоматизація процедур, і, як результат, зменшення  часу на виконання бізнесом податкових зобов'язань і проходження митних процедур. За словами Міністра, платники податків у цьому році витрачали на виконання своїх податкових зобов'язань на 100 годин менше, ніж минулого року. Час огляду вантажів на митниці в середньому скоротився до 1,5 години.

«Як ми і обіцяли, 2013 рік пройшов під знаком масштабного впровадження електронних сервісів. Ми завершуємо цей рік запуском в експлуатацію електронного кабінету платника,  який не тільки дозволить подавати звітність онлайн, а й надасть користувачам можливість дистанційно перевірити розрахунки з бюджетом, нагадає, коли і які податки необхідно сплатити», - наголосив Міністр.

Окрім того, серед цьогорічних досягнень Міністерства - початок адміністрування єдиного соціального внеску. Було проведено усю необхідну організаційну та технічну підготовку для того, щоб цей процес пройшов максимально комфортно для платників.  Як результат, більше 1,5 млн. звітів були подані вчасно, збір збільшився в середньому на 5% порівняно з минулим роком. За два місяці кількість платників ЄСВ, що звітують онлайн, зросла з 38% до 60%. 

Олександр Клименко запевнив, що Міністерство планує і надалі спрощувати звітність з єдиного внеску, розглядаються варіанти зниження навантаження на фонд оплати праці. Окрім цього, колектив відомства продовжує працювати над такими питаннями, як пошук варіантів скорочення та оптимізації структури податків за рахунок відмови від неефективних, подальша мінімізація втручання у діяльність сумлінного бізнесу, спрощення митних процедур для суб'єктів ЗЕД тощо.

За словами Міністра, не менші вигоди від створення Міністерства отримала і держава. Завдяки підвищенню ефективності боротьби з неофіційною економічною діяльністю, об'єднанню податкового і митного аудиту, посиленню аналітичної функції у роботі оперативних і слідчих підрозділів протягом 2013 року органами доходів і зборів забезпечено адекватність темпів зростання платежів макроекономічним показникам.

При цьому одним з найважливіших підсумків роботи Міністерства, за оцінкою Олександра Клименка, стало налагодження системного діалогу з громадянами та бізнесом, що дозволяє Міністерству виявляти актуальні питання, які хвилюють платників, і адекватно на них реагувати.

«Наприклад, нещодавно на зустрічі з підприємцями було підняте питання щодо подовження мораторію на перевірки малого та середнього бізнесу. Ми побачили, що це необхідно бізнесу, і прийняли рішення подовжити його і на наступний рік. Дотримання мораторію на регіональному рівні буде під моїм особистим контролем», - запевнив Міністр.

Важливість налагодження діалогу і підвищення рівня довіри між платниками і Міністерством позитивно оцінили також експерти та представники ЗМІ, що були присутні на зустрічі.

Нагадаємо, що Указом Президента України від 24.12.2012 №726/2012 утворено Міністерство доходів і зборів України шляхом реорганізації Державної податкової служби України та Державної митної служби України, поклавши на Міністерство, що утворюється, функцію з адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. 

Міндоходів виносить на публічне обговорення Концепцію реформи декларування доходів громадян

Міністерство доходів і зборів України запрошує громадськість долучитися до обговорення  концепції реформи декларування доходів громадян.

В основу концептуальних засад реформи, які ми пропонуємо до обговорення, покладені найкращі  світові практики  декларування доходів і адміністрування податку на доходи фізичних осіб. Разом з нашими партнерами - аудиторською компанією PricewaterhouseCoopers - ми уважно вивчили та проаналізували досвід та принципи декларування, що застосовуються у найбільш провідних країнах світу, зокрема, у США, Канаді, Німеччині, Франції, Швеції, Фінляндії, Данії, Швейцарії, Італії, Австралії, Новій Зеландії, Сінгапурі та інших.

Підкреслюємо, ми пропонуємо до обговорення не готовий законопроект, а  концептуальні основи та елементи майбутньої системи декларування доходів.

Зокрема, ми прагнемо почути  думку громадськості, по-перше, з  питання розумного обмеження «загальності». Звичайно, що процес декларування стосуватиметься не усіх 44,5 млн. фізичних осіб-платників податків, зареєстрованих в Україні. Ми повинні разом обрати критерії для обмеження кола громадян, які подаватимуть декларації.

По-друге, потребує досконалого аналізу один з основоположних принципів реформи - необхідність подання «разової декларації», якою ми пропонуємо  підвести рису під минулим і почати взаємовідносини із платниками  з чистого аркуша, спираючись на взаємну довіру та повагу.

Ці та інші елементи реформи ми закликаємо громадськість разом проаналізувати, щоб сконструювати найбільш оптимальну для України  модель декларування доходів.

Ми закликаємо усіх - незалежних експертів, громадські організації, бізнес-асоціації, громадян з активною позицією - до фахового і конструктивного діалогу. Зі свого боку запевняємо, що жодне рішення не буде прийняте, жоден законопроект не буде сформований без врахування вашої думки.

Ми розуміємо всю важливість цієї реформи для суспільства, тому готові працювати над нею стільки, скільки буде потрібно.

Міністерство безкомпромісне лише в одній тезі: ця реформа потрібна українському  суспільству.  Українці   вже  довели свою громадянську зрілість та готовність жити за європейськими стандартами. Ми маємо  втілювати такі стандарти в усіх аспектах нашого життя, в тому числі і у сфері податкових стосунків між громадянином і державою. Це є необхідною умовою для підвищення рівня податкової культури і фінансової грамотності у суспільстві.

Реформа системи декларування доходів громадян також принципово важлива  з точки зору боротьби   з тіньовою економікою та корупцією.  Будь-які зусилля держави в цьому напрямку в односторонньому порядку не матимуть успіху, якщо не спиратимуться на громадську підтримку і не матимуть двостороннього характеру.

Крім того, ми очікуємо, що нова система декларування доходів надасть необхідні компенсатори для поступового зниження податку на доходи фізичних осіб та єдиного соціального внеску. Отже, дозволить знизити навантаження як на роботодавців, так і на найманих працівників.

Запевняємо, що Міністерство доходів і зборів зробить усе необхідне, щоб зробити процес  декларування максимально простим і зручним для громадян. Ми опрацьовуємо варіанти попереднього заповнення декларацій, розробляємо спрощену форму декларації та плануємо уніфікувати її з іншою  звітністю, працюємо над розширенням можливостей електронного декларування.

Ми прагнемо, щоб Міністерство сприймали не як контролера, а в якості партнера і помічника. І у громадськості, і у Міністерства єдина мета - зробити систему сплати податків соціально справедливою, підвищити взаємну транспарентність у стосунках громадян із державою.

Ми розуміємо, такі важливі реформи не впроваджуються швидко, це тривалий процес. Але розпочинати його потрібно. Головне, не боятися змін. Тільки зміни відкривають нові можливості і роблять нас сильнішими.

Обговорення Концепції реформи декларування доходів громадян відбувається на форумі офіційного веб-порталу Міндоходів. Долучайтесь!

Також свої пропозиції Ви можете надіслати на електронну скриньку gromada@minrd.gov.ua.

В Єдиному реєстрі зареєстровано податкових накладних на 567 млрд. гривень

За 11 місяців поточного року реєстрацію податкових накладних в Єдиному реєстрі здійснили 133,4 тис. платників. Вони зареєстрували понад 56,1 млн. податкових накладних на загальну суму понад 567 млрд. гривень.

Понад 6 млн. документів з них - це накладні із сумами ПДВ понад 10 тис. гривень.

За словами аналітиків Міндоходів, реєстрація накладної в Єдиному реєстрі (ЄРПН) є своєрідним захистом платника від нечесних контрагентів. Щомісяця за запитами як продавців, так і покупців направляється понад 380 тис. виписок з ЄРПН.

Нагадаємо, що обов'язкова реєстрація податкових накладних у Єдиному реєстрі платниками ПДВ - продавцями  запроваджена з 1 січня 2011 року.

Для зручності платників реєстрація водилася поетапно, спочатку реєструвалися документи, у яких сума податку на додану вартість в одній податковій накладній становила понад 1 мільйон гривень. З 1 квітня 2011 року  -  понад 500 тисяч гривень; з 1 липня 2011 року - понад 100 тисяч гривень та з 1 січня 2012 року  - понад 10 тисяч гривень.

Працівники Міндоходів знищили контрафактних сигарет на більш ніж 6 млн. гривень

У поточному році працівники Міністерства доходів і зборів України провели серію знищень тютюнового контрафакту. Майже 650 тис. пачок сигарет, вилучених оперативниками Міндоходів з незаконного обігу, були знищені відповідно до рішень судів. Загальна сума вже неіснуючого контрафакту склала понад 6 млн. грн.

Рекордсменом зі знищення небезпечного товару стала Одещина - 440 тис. пачок сигарет сумнівної якості вже не потраплять до споживачів. Дещо менша кількість знищених сигарет на Волині - близько 150 тис. пачок, а на Запоріжжі - 60 тис. пачок.

Загалом, протягом 2013 року зусиллями оперативників Міндоходів з незаконного обігу вилучено підакцизних товарів на загальну суму 370 млн. грн., з яких понад 12 млн. пачок тютюнових виробів на суму понад 110 млн. грн. Знешкоджено 153 підпільних цехи з виробництва фальсифікованої продукції.

Нагадаємо, що відповідно до вимог Постанови Кабінету Міністрів України «Про Порядок обігу, зберігання, оцінки конфіскованого та іншого майна, що переходіть у власність державі, і розпорядження ним» вилучена контрафактна тютюнова продукція підлягає обов'язковому знищенню.

Платники податків позитивно оцінюють створення Міндоходів

та активно використовують його сервіси

Більшість платників податків позитивно оцінюють створення Міністерства доходів і зборів. Про це свідчать результати соціологічного дослідження, проведеного Researching and Branding Group у грудні 2013 року.

За даними опитування, об'єднання податкової та митної служб у Міністерство доходів і зборів сьогодні позитивно сприймають 58,9% платників податків. При цьому за останні півроку значно (з 44,1% до 60,4%) зросла кількість позитивних оцінок щодо створення Міндоходів з боку експортерів та імпортерів. Проти зворотної реорганізації Міндоходів виступає абсолютна більшість підприємців - 54,6%.

Згідно із дослідженням, підприємці віддають переваги дистанційному спілкуванню із Міністерством та онлайн-формату подачі звітності. Так, порівняно з травнем 2013 року, можливості митного декларування в електронному вигляді використовують більше на 6,4% суб'єктів ЗЕД - 82,5%, а податкову звітність в електронному вигляді подають майже 92% платників податків, що на  7,4% більше, ніж в травні.

Найбільш популярними сервісами для платників залишаються «Електронна звітність» (90,2%), «Єдина база податкових знань» (82,0%) та «Реєстр платників ПДВ» (79,3%). За півроку значно зріс рівень задоволеності суб'єктів підприємницької діяльності такими електронними та інформаційними сервісами податкової служби, як гаряча лінія «Пульс» та «Єдина база податкових знань». Підприємці звертають увагу на підвищення якості інформаційних матеріалів та доступності інформації, що надається Міндоходів.   

У питанні сервісного обслуговування робота співробітників Міністерства стала задовольняти платників податків значно більше, ніж півроку тому. В середньому на 15% зросла частка позитивних оцінок за такими аспектами роботи як професіоналізм, компетентність, надання інформації про послуги, орієнтованість на вирішення проблем платника.

Співробітники Міндоходів значно покращили свої показники за повнотою надання інформації (з 49,1% до 68,5%) та доступністю її викладу (з 45,3% до 61,5%). Більше ніж на 13% зріс рівень задоволеності платників ввічливістю співробітників органів Міністерства доходів і зборів України.

Дослідження було проведене за ініціативи Міндоходів відомою соціологічною компанією Research & Branding Group у грудні 2013 року. У дослідженні взяли участь 245 керівників українських, американських і європейських підприємств-інвесторів, що працюють у 24-х областях України та АР Крим. Хвильовий характер дослідження дозволяє простежити динаміку оцінок підприємців у порівнянні з травнем 2013.

У 2014 році платники зможуть формувати звітність через

"Електронний кабінет платника податків"

У 2014 році платники податків, зборів, платежів (юридичні особи та самозайняті особи) зможуть  формувати податкову звітність у електронному вигляді в одному пакеті (декларація + додатки) та надсилати її до органів Міндоходів у режимі реального часу, використовуючи новий електронний сервіс «Електронний кабінет платника податків».

Його впроваджено в експлуатацію в Міндоходів з 5 грудня 2013 року.

Зазначений сервіс надасть платникам ще й інші можливості.  Так, вони зможуть:

- переглядати уже подану та/або сформовану звітність;

- переглядати інформацію щодо стану розрахунків з бюджетом, зокрема інформацію про заборгованість зі сплати податків і зборів (обов'язкових платежів);

-   скористатися підказкою «Податковий календар» та інформацію із довідників (ДПІ, КВЕД, КОПФГ, УКТЗЕД, форм власності, органів виконавчої влади, ознак доходів, ознак податкових пільг тощо).

Більш детально про роботу сервісу читайте на веб-порталі Міністерства доходів і зборів України у розділі «Електронний кабінет платника податків».

ГУ Міндоходів у Запорізькій області повідомляє

Олександр Клименко: "Ми прагнемо бути відкритими і зрозумілими для бізнесу і громадян"

- Сьогодні у нас є гарний привід поспілкуватися. Я би назвав цей привід історичною миттю. Адже рівно рік тому Указом Президента України реорганізовано податкову і митну службу в одне відомство. Ми стали єдиною командою, зі спільною місією цілями і цінностями, - цими словами Міністр доходів і зборів України Олександр Клименко почав свою промову під час прес-конференції, яка відбулась у режимі відеозв'язку і присвячена першій річниці з дня створення Міністерства доходів і зборів України. В заході взяли участь начальник ГУ Міндоходів у Запорізькій області Людмила Балацька, начальник Запорізької митниці Міндоходів Михайло Бізіля, заступник начальника-начальник слідчого управління фінансових розслідувань ГУ Міндоходів у Запорізькій області Олександр Коваль, керівники і журналісти центральних та регіональних засобів масової інформації.

 Олександр Клименко у своїй промові акцентував увагу на тому, що за цей рік відомство провело повну інтеграцію двох служб, оптимізувало свою організаційну структуру, в кожному регіоні були сформовані дієві територіальні органи із чітким розподілом функцій та повноважень.

 Втілюючи у життя інновації, Міністерство враховувало, в першу чергу, очікування громадян, бізнесу і держави. Вдалося зберегти не тільки якість податкового і митного сервісу, а й підвищити їх завдяки об'єднанню можливостей двох служб.

 Міністр з приємністю відзначив, що у дослідженні якості сервісу, що надається державними органами України, послуги Міністерства отримали найвищі оцінки. Це результат незалежної оцінки однієї з авторитетних громадських організацій. 2013 рік пройшов під знаком масштабного впровадження електронних cервісів. Громадяни в цьому році вперше отримали можливість декларувати доходи і майно через Інтернет.

Зупинившись на питанні відшкодування ПДВ, Олександр Клименко з приємністю зазначив, що воно втратило гостроту для бізнесу. Зокрема, в цьому році платникам відшкодовано на 7,4 млрд. грн. більше, ніж торік, заборгованість держави скоротилася на 1,8 млрд. грн. На сьогодні відшкодування перевищує заявку, цю позитивну тенденцію планується зберегти і наступного року.

З 2014 року платники, що відповідають низці критеріїв, зможуть отримати статус платника з позитивною податковою історією. Для таких підприємств процес відшкодування ПДВ стане швидшим та простішим.

 У ході прес-конференції Олександр Клименко поспілкувався з представниками центральних і регіональних засобів масової інформації, відповів на запитання журналістів.

Звертаючись до журналістів, начальник ГУ Міндоходів у Запорізькій області Людмила Балацька поінформувала про основні напрямки і показники роботи Головного управління Міндоходів у Запорізькій області. Так, протягом січня-листопада 2013 року від платників Запорізького регіону до Зведеного бюджету спрямовано 4 млрд. 456 млн. грн. платежів, у тому числі до Державного бюджету - майже 1 млрд. 598 млн. грн., місцевих бюджетів - 2 млрд. 858 млн. грн.

Вона також акцентувала увагу на інноваціях, які дозволили покращити сервіс, а також зробити спрощену систему зручною для підприємців.

Людмила Балацька зупинилась на такому важливому питанні як легалізація зарплати і найманої праці, трудових відносин. З 8 тисяч виявлених неоформлених найманих працівників 4,8 тисячі залучено до реєстрації. До того ж, у регіоні за останні роки більше ніж вдвічі скоротилася кількість перевірок.

Про всі зміни, які відбуваються у ГУ Міндоходів у Запорізькій області, пересічні громадяни дізнаються завдяки оперативній інформації регіональних ЗМІ. Тож, користуючись нагодою, Людмила Дмитрівна подякувала журналістам за плідну співпрацю. 

Понад 340 тис. гривень  до бюджету спрямували запорізькі оперативники

За минулий тиждень саме таку суму коштів співробітники оперативних підрозділів ГУ Міндоходів області спрямували до бюджетів усіх рівнів. До Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості по 3 кримінальних правопорушеннях, з яких 2 - за ухилення від сплати податків.

Сума збитків за вказаними кримінальними правопорушеннями становить понад 1,4 млн. гривень. Із незаконного обігу вилучено алкогольні напої на загальну суму 21 тис. гривень.

Підприємство занижувало дохід і недоплатило державі майже мільйон гривень

Одне з підприємств обласного центру здійснювало господарську діяльність у сфері торгівлі. Службові особи цього підприємства вирішили зекономити на сплаті податків. Вони навмисно  занижували дохід та завищували податковий кредит в документах податкової звітності. Таким чином, ухилились від сплати податків на загальну суму понад 950 тис. гривень.

За матеріалами оперативних співробітників Головного управління Міндоходів у Запорізькій області розпочато кримінальне провадження за ч.1 ст.212 КК України (ухилення від сплати податків у значних розмірах).

Запорізькі підприємства зекономили на ліцензії - поплатились товаром

Деякі підприємці «економлять», торгуючи алкоголем та тютюном без ліценції, не задумуючись чим це може обернутись. Так, днями оперативні співробітники у м. Запоріжжя встановили 3 факти зберігання та реалізації алкогольних напоїв. У власників продукції були відсутні дозвільні документи, а саме ліцензії на право здійснення даного виду діяльності. У результаті проведених заходів вилучено алкогольні напої на загальну суму 20 тис. гривень.

Зазначимо, що ліцензія на алкоголь та тютюн для суб'єкта господарювання на 1 квартал коштує 2 тисячі гривень та 500 гривень відповідно. Для торгівлі у сільській місцевості ліцензію можна придбати на 1 квартал за 62,5 гривень, на тютюн  - 125 гривень.

За результатами запитів до іноземних митників встановлено порушень на 4,6 млн. гривень

У виявленні митних порушень працівники Запорізької митниці Міндоходів співпрацюють з митниками іноземних держав і правоохоронними органами. Зокрема у поточному році Запорізькою митницею Міндоходів до митних органів іноземних держав направлено 87 запитів, з них через Департамент - 53, безпосередньо - 34. Від митних органів іноземних держав отримано 85 відповідей.

За результатами відпрацювання 7 відповідей, отриманих з митних органів Республіки Литви, Польщі та Німеччини заведено 18 справ про порушення митних правил на суму майже 4,6 млн. гривень.

Протягом року Запорізькою митницею Міндоходів від правоохоронних органів отримано 116 матеріалів про можливі факти порушень митного законодавства. За результатами яких - заведено 114 справ за порушення митних правил на загальну суму майже 7 млн. гривень.

Співробітники управління боротьби з контрабандою та митними правопорушеннями провели спільно з органами Міністерства внутрішніх справ та органами Міндоходів 39 спеціальних заходів. Як результат, відкрито 41 справу про порушення митних правил на загальну суму понад 1,4 млн. гривень.

Майже 170 тисяч послуг надали запорізькому бізнесу і громадянам

Саме  таку кількість податкових і митних послуг  отримали запоріжці у  27 Центрах обслуговування платників та 6 митних постах. Про це повідомила під час прес-конференції для журналістів  з нагоди першої річниці створення Міністерства доходів і зборів України  начальник ГУ Міндоходів у Запорізькій  області Людмила Балацька.

Найпопулярніша у сервісних центрах органів Міндоходів послуга - видача реєстраційного номера  облікової картки  платника податків (ідентифікаційного номера.) У цьому році  за ним звернувся 84141 громадянин. Затребувана й видача свідоцтва платника єдиного податку - з початку року видано11165  таких документів. Зареєстровано 9367 книг обліку розрахункових операцій, надано 8019 довідок про відсутність заборгованості по платежах до бюджетів, які контролюються  органами Міндоходів, оформлено майже 67 тисяч митних декларацій.

Стартувало поетапне  делегування  митних адміністративних послуг, а також усіх питань, пов'язаних  з адмініструванням єдиного соціального  внеску, до податкових сервісних центрів. По закінченні реформи платник зможе  отримати весь спектр послуг, що надає Міністерство, за єдиною адресою.

Запорізькі платники оцінили основний тренд Міндоходів: 98% звітів з ПДВ - в електронному вигляді

Завдяки комплексу заходів з електронізації звітності на сьогодні за допомогою мережі інтернет у Запорізькій області подаються 98% звітів про сплату податку на додану вартість, 61% декларацій з податку на прибуток, 47% звітів з єдиного податку, майже 90% звітів з єдиного соціального внеску. Про це повідомила під час прес-конференції, присвяченої річниці діяльності Міністерства доходів і зборів України, начальник Головного управління Міндоходів у Запорізькій області Людмила Балацька.

Як зазначила Людмила Балацька, розвиток електронних сервісів зафіксовано й на Запорізькій Митниці Міндоходів, де за 11 місяців поточного року 92% митних декларацій оформлено в електронному вигляді. Минулого року цей показник становив лише 30%.

- Ми поставили собі мету - максимально електронізувати процес адміністрування податків, зборів, митних платежів і єдиного соціального внеску. У регіоні громадянам і бізнесу надано можливість безкоштовно отримувати послуги електронного цифрового підпису в 5 відділеннях Акредитованого центру сертифікації ключів Міндоходів. Розширені функціональні можливості електронних ключів, а з листопада поточного року пролонгований термін дії електронних ключів до 2 років, - підкреслила Людмила Балацька.

Вона також нагадала, що у грудні поточного року введено в експлуатацію "Електронний кабінет платника". Це - автоматизоване робоче місце платника податків, який забезпечує подачу декларацій в режимі реального часу з використанням електронного цифрового підпису і перегляд поданої або сформованої податкової звітності, а також доступ платника до інформації щодо стану його розрахунків з бюджетом, зокрема, щодо інформації про заборгованість зі сплати податків і зборів.

Запорізькі міндоходівці повернули державі 19 млн. гривень

 Ці кошти надійшли до державної скарбниці за 11 місяців поточного року, завдяки роботі слідчих фінансових розслідувань ГУ Міндоходів області. Про це зазначила начальник ГУ Міндоходів у Запорізькій області Людмила Балацька на прес-конференції з керівниками регіональних ЗМІ щодо річниці діяльності Міністерства доходів і зборів.

- На сьогодні переглянуті аналітичні функції оперативно-слідчих підрозділів. Основне завдання полягає не у самому викритті злочину як факту, а у попередженні його скоєнню, а у разі виявлення порушення - компенсації завданих державі збитків. Водночас, підвищено ефективність розслідування податкових і митних правопорушень, - наголосила керівник відомства.

У регіоні припинена протиправна діяльність 5 центрів "конвертацій", виявлено 23 кримінальні правопорушення у сфері державних закупівель на суму майже 30 млн. грн., встановлено 5 випадків легалізації (відмивання) доходів, отриманих злочинним шляхом.

Із незаконного обігу вилучено підакцизних товарів на суму 26,2 млн. гривень, припинена діяльність 9 підпільних і нелегальних виробництв алкогольної продукції. 

Єдиний соціальний внесок

Правильно сплачуйте єдиний соціальний внесок!

До уваги платників єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - ЄСВ) м. Бердянська та Бердянського району!

Нагадуємо, з 01 жовтня 2013 року ЄСВ перераховується на нові рахунки за місцем реєстрації платників. Рахунки відкриті окремо для платників м. Бердянськ  та окремо для платників Бердянського району.

Оскільки до 01 жовтня 2013 року діяли однакові рахунки як для м. Бердянськ, так і для Бердянського району, перевірте правильність рахунків для сплати ЄСВ.    

Також нагадуємо, що отримувачем платежу з ЄСВ є - Бердянська ОДПІ ГУ Міндоходів у Запорізькій області.

Перелік нових рахунків знаходиться на сайті Бердянської міської Ради - www.rada.berdyansk.net/«Бізнес»/«Бердянська податкова інспекція»/«Розрахункові рахунки»/Файли:

- Нові рахунки ЕСВ м. Бердянськ;

- Нові рахунки ЕСВ Бердянський район;.

Також, перелік рахунків знаходиться на інформаційних стендах податкової інспекції (Центр обслуговування платників податків, 1 поверх та 3 поверх).  

Консультації по рахункам та правильному заповненню платіжних документів можна отримати в Бердянській ОДПІ (каб. 216, 217, 211, 213).  

Звітуємо з єдиного соціального внеску до Бердянської ОДПІ

Бердянська ОДПІ нагадує, фізичні особи - підприємці формують та подають звіт самі за себе один раз на рік до 10 лютого року, наступного за звітним періодом. Звітним періодом є календарний рік.

Форми та строки подання звітності передбачено наказом Міністерства доходів і зборів України від 9 вересня 2013 року № 454 «Про затвердження Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування».
Фізичні особи - підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, Звіт подають за формою згідно таблиць 2, 4 додатку 5 «Звіт про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску» до «Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» № 454.
Фізичні особи - підприємці, які обрали загальну систему оподаткування, Звіт подають за формою згідно таблиць 1, 4 додатку 5 «Звіт про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску» до «Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» № 454.
При цьому, звіт не подається платниками єдиного податку, які є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.

Звітуємо з єдиного соціального внеску через Інтернет

Для зручного та комфортного надання звіту про суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове соціальне страхування страхувальниками передбачена можливість надання звітності в електронному вигляді.

Звітність в електронному вигляді дозволяє платникам дистанційно, без додаткових витрат звітувати зі сплати єдиного внеску. Для електронного звітування платникам потрібно відповідне програмне забезпечення та електронний цифровий підпис, який безкоштовно можна отримати в Бердянській ОДПІ, каб.219, тел. 3-86-63.  

Звітність в електронному вигляді потрібно надсилати на єдину адресу Інформаційного порталу Міністерства доходів і зборів України zvit@sta.gov.ua

Новини законодавства

Затверджено Реєстр податкових накладних

Міністерство доходів і зборів України затвердило форму реєстру виданих та отриманих податкових накладних (наказ від 25.11.2013 р. № 708).

Документ підписано, зареєстровано в Міністерстві юстиції та буде опубліковано 31.12.2013р. в «Офіційному віснику України» № 100.

Вступає в силу новий реєстр з 01.01.2014 р.

Стати платником ПДВ чи єдиного податку можна буде відразу після держреєстрації

З 1 січня 2014 року новостворений суб'єкт господарювання може бути добровільно зареєстрований платником ПДВ чи єдиного податку одразу після його державної реєстрації в автоматичному режимі без відвідування органу Міндоходів.

Для цього заяву про добровільну реєстрацію як платника податку та/або заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування слід подати державному реєстратору як додаток до реєстраційної картки на проведення державної реєстрації юридичної особи або фізичної особи - підприємця.

Сканована електронна копія такої заяви передається державним реєстратором до органів доходів і зборів одночасно з відомостями з реєстраційної картки.

Реєстрацію платника єдиного податку орган Міндоходів проводить протягом 2 робочих днів з дня отримання від держреєстратора електронної копії заяви, а платника ПДВ - з бажаного дня, зазначеного у заяві, або протягом 5 робочих днів від дати надходження заяви, якщо в ній не зазначено бажаний день.

Нагадуємо, що з 1 січня 2014 року набирають чинності закони, якими вносяться зміни до порядку реєстрації осіб як платників податків, а саме Закони України:

від 05.09.2013 № 441-VII «Про внесення змін до Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" щодо спрощення реєстрації осіб як платників податків»;

від 05.09.2013 № 443-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо реєстрації осіб як платників податків»;

від 24.10.2013 № 657-VІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо обліку та реєстрації платників податків та удосконалення деяких положень».

У 2014 році підприємці отримувати свідоцтво платника єдиного податку не будуть

З 1 січня 2014 року платників єдиного податку очікує новація - фізичні особи-підприємці, які бажають обрати спрощену систему оподаткування, отримувати свідоцтво платника єдиного податку (далі - свідоцтво) не будуть. Замість свідоцтва зареєстрований платник єдиного податку може за бажанням отримати витяг з Реєстру платників єдиного податку. Витяг платники одержуватимуть безоплатно. Діятиме витяг до внесення змін до реєстру.

Зауважимо, реєстрація суб'єкта господарювання як платника єдиного податку здійснюватиметься шляхом внесення відповідних записів до реєстру платників єдиного податку.

Зазначені нововведення передбачені Законом України від 24.10.2013 року № 657 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо обліку та реєстрації платників та удосконалення деяких положень».  

Ставки акцизного податку у 2014 році

З 1 січня 2014 року підвищуються ставки акцизного податку на спиртові дистиляти та спиртні напої, одержані шляхом перегонки виноградного вина або вичавок винограду (коди згідно УКТ ЗЕД 2208 20 12 00, 2208 20 62 00) з 29 гривень до 32 гривень за 1 літр 100-відсоткового спирту.

Також збільшуються ставки акцизного податку на тютюнові вироби згідно з УКТ ЗЕД 2402 20 90 10 „Сигарети без фільтра, цигарки" до 77,50 грн. за 1 тис. шт., за кодом товару УКТ ЗЕД 2402 20 90 20 „Сигарети з фільтром" - 173,20 грн. за 1 тис. шт.

Мінімальне акцизне податкове зобов'язання становитиме 101,60 грн. за 1 тис. шт. сигарет без фільтра, цигарок та 231,70 грн. за 1 тис. шт. сигарет з фільтром. Відсоткова акцизна ставка залишається без змін - 12%.

Дана норма передбачена пунктом 6 підрозділу 5 розділу XX Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI зі змінами та доповненнями.

Роз'яснення податкового законодавства

Приватні підприємці на загальній системі за 2013 рік звітують до 11 лютого!

Бердянська ОДПІ нагадує, що фізичні особи - підприємці за підсумками 2013 року надають податкові декларації протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового)  року, тобто до 11 лютого 2014 року включно.

Підприємці, які перебувають на загальній системі оподаткування, надають Податкову декларацію про майновий стан і доходи, яка затверджена наказом Мінфіну України від 07.11.2011 року №1395 (із змінами і доповненнями, внесеними наказами МФ України від 03.02.12 р. № 84 та від 06.07.12 р. № 806) та додаток 5 до Декларації.

Платникам єдиного податку 1 та 2 групи

Фізичні особи - підприємці - платники єдиного податку першої та другої групи повинні подати податкову декларацію платника єдиного податку протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року. Тобто, за 2013 рік термін подання податкової декларації - до 1 березня 2014 року.

Форма податкової декларації платника єдиного податку - фізичної особи - підприємця затверджена наказом Міністерства фінансів України від 21.12.11 № 1688 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 07.11.2012 № 1159).

Платникам єдиного податку 3 та 5 групи

 Платники єдиного податку третьої та п'ятої групи подають податкову декларацію платника єдиного податку - фізичної особи - підприємця у строк, встановлений для квартального податкового (звітного) періоду, тобто протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу.

За 2013 рік термін подання податкової декларації - до 11 лютого 2013 року.

Форма податкової декларації платника єдиного податку - фізичної особи - підприємця затверджена наказом Міністерства фінансів України від 21.12.11 № 1688 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 07.11.2012 № 1159).

Поточні рахунки фізичних осіб

Нацбанком України повідомлено, що використовувати поточні рахунки фізичних осіб для проведення операцій, пов'язаних із здійсненням підприємницької діяльності, заборонено і клієнт - фізична особа має письмово підтвердити, що йому про це відомо, у заяві про відкриття поточного рахунку.

Лист від 13.11.2013 р. №  25-112/22344 

Утилізація транспортних засобів

З 19.12.2013 р. набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України, якою відповідно до пп. 250.13.4 п. 250.13 та пп. 250.18.4 п. 250.18 ст. 250 Податкового кодексу України затверджено:

Порядок ведення реєстрів транспортних засобів, з яких сплачено екологічний податок за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів, та транспортних засобів, на які поширюється звільнення від сплати зазначеного податку;

Порядок взаємодії центральних органів виконавчої влади щодо обміну інформацією про видані довідки про сплату або звільнення від сплати екологічного податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів.

Постанова КМУ від 04.12.2013 р. № 890

Податкова знижка

Міндоходів України повідомлено, що згідно з пп. 166.3.6 п. 166.3 ст. 166 Податкового кодексу України до переліку витрат, дозволених для включення до податкової знижки, уключається сума витрат платника податку на оплату допоміжних репродуктивних технологій відповідно до умов, установлених законодавством, але не більше ніж сума, що дорівнює третині доходу у вигляді заробітної плати за звітний податковий рік.

Зазначені витрати мають підтверджуватись відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача). У зазначених документах обов'язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк їх продажу (виконання, надання).

Лист Міндоходів від 29.11.2013 р. №  16482/6/99-95-25-50-02-15-01

Реєстрація платника ПДВ.

До якого контролюючого органу здійснюється сплата та подання податкової звітності з ПДВ у період перереєстрації платника ПДВ у зв'язку зі зміною його місцезнаходження (місця проживання), яка передбачає зняття з обліку в одному контролюючому органі і взяття на облік в іншому?

Відповідно до п.183.15 ст.183 Податкового кодексу України (далі - ПКУ) у разі зміни платником податку місцезнаходження (місця проживання) зняття такого платника з обліку в одному контролюючому органі і взяття на облік в іншому здійснюється в порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує, державну податкову і митну політику.

Зокрема, переведення платника податків на обслуговування з одного органу ДПС до іншого (взяття на облік / зняття з обліку) здійснюється згідно з р.Х Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 №1588 із змінами і доповненнями (далі - Порядок №1588).

Підпунктом 10.1.6 п.10.1 розділу Х Порядку №1588 визначено, що до взяття на облік платника податків в органі доходів і зборів за новим місцезнаходженням (місцем проживання) він сплачує податки, збори, подає податкові декларації (звіти, розрахунки) та виконує інші обов'язки платника податків за попереднім місцезнаходженням (місцем проживання).

Перереєстрація платника ПДВ у зв'язку із зміною місцезнаходження (місця проживання), яка відповідно до Порядку №1588 передбачає зняття з обліку платника ПДВ в одному органі доходів і зборів і взяття на облік в іншому, здійснюється у порядку, визначеному у п.4.4 р.IV Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 07.11.2011 №1394, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 29.11.2011 за №1369/20107 із змінами і доповненнями (далі - Положення №1394), та із урахуванням таких особливостей.

Для заміни свідоцтва про реєстрацію платника податку на додану вартість (далі - Свідоцтво) платник ПДВ протягом 10 робочих днів, що настають за днем, коли змінилися дані про податкову адресу платника, подає до органу доходів і зборів за попереднім місцезнаходженням (місцем проживання), додаткову реєстраційну заяву з позначкою «Перереєстрація».

У разі перереєстрації дата реєстрації платником ПДВ не змінюється, а датою початку дії нового Свідоцтва та датою анулювання старого Свідоцтва є останній день строку у 5 робочих днів від дня отримання додаткової реєстраційної заяви з позначкою «Перереєстрація». У період перереєстрації до початку дії нового Свідоцтва платник ПДВ використовує реквізити старого Свідоцтва.

При цьому нове Свідоцтво видається із зазначенням терміну дії, який відповідає даті закінчення 30 днів, що настають за днем, до якого перебуватиме на обліку платник ПДВ в органі доходів і зборів за попереднім місцезнаходженням (місцем проживання).

Перереєстрація не є обов'язковою, якщо строк перебування на обліку платника ПДВ у органі доходів і зборів за попереднім місцезнаходженням (місцем проживання) не перевищуватиме одного місяця після реєстрації зміни місцезнаходження (місця проживання) згідно із законодавством.

Протягом 10 робочих днів після взяття на облік у органі доходів і зборів за новим місцезнаходженням (місцем проживання) платник ПДВ зобов'язаний подати до цього органу доходів і зборів додаткову реєстраційну заяву з позначкою «Зміна місцезнаходження». Перереєстрація проводиться у порядку, визначеному у п.4.2 та п.4.3 р.IV Положення №1394.

Враховуючи зазначене, до взяття на облік платника ПДВ в контролюючому органі за новим місцезнаходженням (місцем проживання) він сплачує податок та подає податкову звітність з ПДВ до контролюючого органу за попереднім місцезнаходженням (місцем проживання).

Які документи подаються разом з реєстраційною заявою платника ПДВ за ф.№1-ПДВ?

Згідно з абз. першого п.182.1 ст.182 Податкового кодексу України (далі - ПКУ) якщо особа, яка провадить оподатковувані операції і відповідно до п.181.1 ст.181 ПКУ не є платником податку у зв'язку з тим, що обсяги оподатковуваних операцій є меншими від встановленої зазначеною статтею суми, вважає за доцільне добровільно зареєструватися як платник податку, така реєстрація здійснюється за її заявою.

У зв'язку з цим, не є обов'язковими для заповнення рядок розділу 7 реєстраційної заяви платника ПДВ за ф. №1-ПДВ щодо обсягу постачання товарів/послуг іншим платникам ПДВ, а також розділи 8 та 9 заяви стосовно даних про статутний капітал (балансову вартість активів) особи.

Виходячи з вимог п.183.8 ст.183 ПКУ, рішення про реєстрацію особи платником ПДВ приймається за результатами розгляду реєстраційної заяви та документів, підтверджуючих постачання товарів/послуг та відповідність вимогам, визначеним ст.180 ПКУ (щодо особи - платника ПДВ), п.181.1 ст.181 ПКУ (для обов'язкової реєстрації) та п.182.1 ст.182 ПКУ (для добровільної реєстрації).

Підтвердженням відповідності вимогам п.181.1 ст.181 та п.182.1 ст.182 ПКУ є будь-які первинні документи бухгалтерського обліку, що засвідчують факт здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню (акт виконаних робіт, касовий чек, платіжне доручення тощо). Ведення зазначених документів передбачено Положенням про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 24.05.1995 №88 та зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 05.06.1995 за №168/704 із змінами. Реєстраційні заяви платників ПДВ (разом із додатками) подаються до загального відділу (канцелярії) контролюючого органу без будь-якого попереднього розгляду та/або візування реєстраційних заяв іншими структурними підрозділами контролюючого органу.

Які терміни подання заяви за ф.№1-ПДВ при добровільній реєстрації платником ПДВ?

Відповідно до п.183.3 ст.183 Податкового кодексу України (далі - ПКУ) у разі добровільної реєстрації особи як платника податку або особи, яка відповідає вимогам, визначеним пп.«б» п.180.1 ст.180 ПКУ, реєстраційна заява подається до контролюючого органу не пізніше ніж за 20 календарних днів до початку податкового періоду, з якого такі особи вважатимуться платниками податку та матимуть право на податковий кредит і виписку податкових накладних.

При дотриманні яких умов новостворена особа може зареєструватися платником ПДВ?

З 01.07.2012 відповідно до п.182.1 ст.182 Податкового кодексу України (далі - ПКУ) якщо особа, яка провадить оподатковувані операції і відповідно до п.181.1 ст.181 ПКУ не є платником податку у зв'язку з тим, що обсяги оподатковуваних операцій є меншими від встановленої зазначеною статтею суми, вважає за доцільне добровільно зареєструватися як платник податку, така реєстрація здійснюється за її заявою.

Отже, добровільна реєстрація платником ПДВ здійснюється за умови наявності у особи оподатковуваних операцій незалежно від дати її державної реєстрації.

Як здійснюється перереєстрація платника ПДВ та заміна свідоцтва про реєстрацію платником ПДВ у разі зміни місцезнаходження (місця проживання) платника без зміни адміністративного району?

Відповідно до п.183.15 ст.183 Податкового кодексу України (далі - ПКУ) у разі зміни даних про платника ПДВ, які зазначаються у свідоцтві про реєстрацію, платник податку подає реєстраційну заяву до органу доходів і зборів протягом 10 робочих днів, що настають за днем, коли змінилися дані про платника податку або виникли інші підстави для перереєстрації та заміни свідоцтва про реєстрацію.

Контролюючий орган видає платнику ПДВ нове Свідоцтво замість старого з дотриманням правил та у строки, визначені цією статтею для реєстрації платників ПДВ.

Перереєстрація платника ПДВ та заміна Свідоцтва у разі виникнення змін у даних платника ПДВ, які, в тому числі, стосуються місцезнаходження (місця проживання) платника ПДВ, проводяться відповідно до р.ІV Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 07.11.2011 №1394.

Для заміни Свідоцтва платник ПДВ подає до контролюючого органу, в якому перебуває на обліку, додаткову реєстраційну заяву з позначкою «Перереєстрація» (ф.№1-ПДВ), Свідоцтво та всі засвідчені копії Свідоцтва.

У разі перереєстрації дата реєстрації платником ПДВ не змінюється, а датою початку дії нового Свідоцтва та датою анулювання старого Свідоцтва є бажаний (запланований) день перереєстрації, вказаний у заяві, або останній день строку у 5 робочих днів від дня отримання заяви контролюючим органом.

За бажанням та згідно із заявою платника ПДВ датою початку дії нового Свідоцтва та датою анулювання старого Свідоцтва може бути встановлений день до закінчення строку у 5 робочих днів від дня отримання додаткової реєстраційної заяви з позначкою «Перереєстрація». При цьому дата реєстрації платником ПДВ не змінюється, а датою початку дії нового Свідоцтва та датою анулювання старого Свідоцтва є бажана дата перереєстрації платником ПДВ.

У період перереєстрації до початку дії нового Свідоцтва платник ПДВ використовує реквізити старого Свідоцтва. За потреби контролюючий орган повертає платнику ПДВ на цей період старе Свідоцтво та необхідну кількість засвідчених копій старого Свідоцтва із спеціальними записами про термін дії:

«Свідоцтво дійсне до <дата, що відповідає останньому дню строку у 5 робочих днів від дня отримання додаткової реєстраційної заяви>,

запис зроблено <дата>».

Запис у Свідоцтві та всіх засвідчених копіях Свідоцтва засвідчується підписом керівника (заступника керівника) контролюючого органу та печаткою.

Який термін подання заяви за ф.№1-ПДВ платником ЄП у разі добровільної зміни ставки ЄП?

Відповідно до абз. другого п.183.4 ст.183 Податкового кодексу України у разі зміни ставки єдиного податку відповідно до пп. «б» пп.4 п.293.8 ст.293 ПКУ реєстраційна заява подається не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку календарного кварталу, в якому буде застосовуватися ставка єдиного податку, що передбачає сплату податку на додану вартість.

Який термін платнику ЄП, що не передбачає сплати ПДВ, потрібно подати заяву за ф.№1-ПДВ при переході за добровільним рішенням на загальну систему оподаткування?

Відповідно до пп.183.4 ст.183 Податкового кодексу України (далі - ПКУ) у разі переходу осіб із спрощеної системи оподаткування, що не передбачає сплати податку, на сплату інших податків і зборів, встановлених ПКУ, у випадках, визначених гл.1 р.XIV ПКУ, за умови, що такі особи відповідають вимогам, визначеним п.181.1 ст.181 ПКУ, реєстраційна заява подається не пізніше 10 числа першого календарного місяця, в якому здійснено перехід на сплату інших податків і зборів, встановлених ПКУ. Якщо такі особи відповідають вимогам, визначеним п.182.1 ст.182 ПКУ, реєстраційна заява подається у строк, визначений п.183.3 ст.183 ПКУ.

У разі зміни ставки єдиного податку відповідно до пп.«б» пп.4 п.293.8 ст.293 ПКУ реєстраційна заява подається не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку календарного кварталу, в якому буде застосовуватися ставка єдиного податку, що передбачає сплату податку на додану вартість.

Згідно з п.183.5 ст.183 ПКУ у разі добровільної реєстрації особи як платника податку або особи, яка відповідає вимогам, визначеним пп.6 п.180.1 ст.180 ПКУ, реєстраційна заява подається до контролюючого органу не пізніше ніж за 20 календарних днів до початку податкового періоду, з якого такі особи вважатимуться платниками податку та матимуть право на податковий кредит і виписку податкових накладних.

Як особі, яка не є платником ПДВ у зв'язку з тим, що обсяги оподатковуваних операцій є меншими від 300 тис. грн., добровільно зареєструватися таким платником?

Відповідно до п.182.1 ст.182 Податкового кодексу України (далі - ПКУ) якщо особа, яка провадить оподатковувані операції і відповідно до п.181.1 ст.181 ПКУ не є платником податку у зв'язку з тим, що обсяги оподатковуваних операцій є меншими від встановленої зазначеною статтею суми, вважає за доцільне добровільно зареєструватися як платник податку, така реєстрація здійснюється за її заявою.

Чи можуть бути зареєстровані як самостійні платники ПДВ філії та представництва ЮО - резидента?

Статтею 180 Податкового кодексу (далі - ПКУ) визначено перелік осіб, які для цілей оподаткування є платниками податку на додану вартість.

Відповідно до п.п. 14.1.139 п. 14.1 ст. 14 ПКУ особа для цілей розділу V ПКУ - будь-яка із зазначених нижче осіб:

а) юридична особа, створена відповідно до закону у будь-якій організаційно-правовій формі, у тому числі підприємство з іноземними інвестиціями, яка:

або є платником податків і зборів, встановлених ПКУ, крім єдиного податку;

або є платником єдиного податку за ставкою, що передбачає сплату податку на додану вартість;

або є платником єдиного податку за ставкою, що передбачає включення податку на додану вартість до складу єдиного податку, і добровільно переходить у встановленому ПКУ порядку на сплату єдиного податку за ставкою, що передбачає сплату податку на додану вартість;

б) фізична особа - підприємець, яка:

або є платником податків і зборів, встановлених цим Кодексом, крім єдиного податку;

або є платником єдиного податку за ставкою, що передбачає сплату податку на додану вартість;

або є платником єдиного податку за ставкою, що передбачає включення податку на додану вартість до складу єдиного податку, і добровільно переходить у встановленому цим Кодексом порядку на сплату єдиного податку за ставкою, що передбачає сплату податку на додану вартість;

в) юридична особа, фізична особа, фізична особа - підприємець, яка ввозить товари на митну територію України;

г) постійне представництво;

ґ) інвестор та/або інвестор (оператор) відповідно до угоди про розподіл продукції, на якого покладено ведення податкового обліку з податку на додану вартість за угодою про розподіл продукції.

Згідно з ч. другою ст. 55 Господарського кодексу України від 16 січня 2003 року № 436-IV зі змінами та доповненнями (далі - ГКУ) суб'єктами господарювання є:

1)                       господарські організації - юридичні особи, створені відповідно до Цивільного кодексу України, державні, комунальні та інші підприємства, створені відповідно до ГКУ, а також інші юридичні особи, які здійснюють господарську діяльність та зареєстровані в установленому законом порядку;

2)                       громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які здійснюють господарську діяльність та зареєстровані відповідно до закону як підприємці.

Суб'єкти господарювання, зазначені у п. 1 ч. другої ст. 55 ГКУ, мають право відкривати свої філії, представництва, інші відокремлені підрозділи без створення юридичної особи (ч. шоста ст. 55 ГКУ).

Відповідно до п. 3 ст. 95 Цивільного кодексу України від 16 січня 2003 року № 435-IV зі змінами та доповненнями філії та представництва не є юридичними особами. Вони наділяються майном юридичної особи, що їх створила, і діють на підставі затвердженого нею положення.

Враховуючи те, що філії та представництва юридичних осіб - резидентів не є юридичними особами, а також не є суб'єктами господарювання, то у контролюючих органів відсутні підстави для реєстрації філій та представництв юридичних осіб - резидентів в якості самостійних платників ПДВ.

Який період враховується платником податку для визначення обсягу операцій з постачання товарів/послуг з метою повторної обов'язкової/добровільної реєстрації платником ПДВ після того як за самостійним рішенням відповідного контролюючого органу його реєстрацію платника ПДВ було анульовано?

Пунктом 184.2 ст.184 Податкового кодексу України (далі - ПКУ) передбачено, що анулювання реєстрації на підставі, визначеній у пп.«а» п.184.1 цієї статті, здійснюється за заявою платника податку, а на підставах, визначених у пп.б» - «з» п.184.1 цієї статті, може здійснюватися за заявою платника податку або за самостійним рішенням відповідного контролюючого органу.

Анулювання реєстрації здійснюється на дату:

подання заяви платником податку або прийняття рішення контролюючим органом про анулювання реєстрації, якщо у свідоцтві про реєстрацію платника податку не було визначено граничний строк дії;

зазначену в судовому рішенні;

закінчення строку дії свідоцтва про реєстрацію платника податку;

що передує дню втрати особою статусу платника податку на додану вартість.

У разі якщо загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню згідно з р.V ПКУ, у тому числі з використанням локальної або глобальної комп'ютерної мережі, нарахована (сплачена) такій особі протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищує 300000 гривень (без урахування ПДВ), така особа зобов'язана зареєструватися як платник податку в контролюючому органі за своїм місцезнаходженням (місцем проживання) з дотриманням вимог, передбачених ст.183 ПКУ, крім особи, яка є платником єдиного податку (п.181.1 ст.181 ПКУ).

Якщо особа, яка провадить оподатковувані операції і відповідно до п.181.1 ст.181 ПКУ не є платником податку у зв'язку з тим, що обсяги оподатковуваних операцій є меншими від встановленої зазначеною статтею суми, вважає за доцільне добровільно зареєструватися як платник податку, така реєстрація здійснюється за її заявою (п.182.1 ст.182 ПКУ).

Таким чином, платник податку, реєстрацію платника ПДВ якого анульовано за самостійним рішенням відповідного контролюючого органу, з метою повторної обов'язкової реєстрації платником ПДВ для визначення обсягу оподатковуваних операцій, визначених в п.181.1 ст.181 ПКУ, повинен враховувати обсяги операцій з постачання товарів/послуг, які здійснені ним протягом останніх 12 календарних місяців, до яких, в тому числі, включаються і місяці попередніх реєстрацій.

У разі якщо платник податку, реєстрацію платника ПДВ якого анульовано за самостійним рішенням відповідного контролюючого органу, провадить оподатковувані операції, обсяг яких протягом останніх 12 календарних місяців сукупно не перевищує 300 000 гривень (без урахування ПДВ), вважає за доцільне добровільно повторно зареєструватися платником ПДВ, то реєстрація такого платника здійснюється за його заявою. При цьому, добровільна реєстрація платником ПДВ не потребує визначення періоду для вирахування обсягу операцій з постачання товарів/послуг.

Як продавцю визначити встановлений для реєстрації обсяг постачання товарів/послуг, у разі повернення продавцю раніше поставлених ним товарів/послуг, або у разі повернення продавцем суми попередньої оплати за такі товари/послуги?

Відповідно до п.181.1 ст.181 Податкового кодексу України (далі - ПКУ) у разі якщо загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню згідно з р.V ПКУ, у тому числі з використанням локальної або глобальної комп'ютерної мережі, нарахована (сплачена) такій особі протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищує 300000 гривень (без урахування податку на додану вартість), така особа зобов'язана зареєструватися як платник податку в контролюючому органі за своїм місцезнаходженням (місцем проживання) з дотриманням вимог, передбачених ст.183 ПКУ, крім особи, яка є платником єдиного податку.

Згідно з п.182.1 ст.182 ПКУ якщо особа, яка провадить оподатковувані операції і відповідно до п.181.1 ст.181 ПКУ не є платником податку у зв'язку з тим, що обсяги оподатковуваних операцій є меншими від встановленої зазначеною статтею суми, вважає за доцільне добровільно зареєструватися як платник податку, така реєстрація здійснюється за її заявою.

При розрахунку загальної суми від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню згідно з ПКУ, для визначення необхідності обов'язкової реєстрації та можливості добровільної реєстрації платником ПДВ потрібно враховувати визначення терміну «постачання товарів/послуг» (пп.14.1.185 та пп.14.1.191 п.14.1 ст.14 ПКУ) та приймати до уваги обсяги такого постачання протягом останніх 12 календарних місяців.

Отже, якщо у періоді, за який визначається встановлений для реєстрації обсяг постачання товарів/послуг, продавцю було повернуто раніше поставленні ним товари/послуги, або у разі повернення продавцем суми попередньої оплати за такі товари/послуги, то обсяги повернення вираховуються із загального обсягу постачання товарів/послуг, що встановлений для реєстрації.

 

Про бюджетне відшкодування податку на додану вартість

Міністерство доходів і зборів України нагадує про умови автоматичного відшкодування ПДВ    

Право на здобуття автоматичного бюджетного відшкодування ПДВ забезпечується сукупністю наступних критеріїв:

1) включення в ЄДР (без записів про відсутність підтвердження відомостей; про відсутність за місцезнаходженням; про ухвалення рішення про видалення або припинення; про визнання недійсними засновницьких документів або змін в засновницьких документах;

2) здійснення операцій по нульовій ставці (питома вага яких протягом попередніх 12 послідовних звітних місяців складає не менше 40% загального об'єму постачань (для квартальників - протягом попередніх 4 послідовних звітних кварталів));

3) відсутність у платника судових процедур банкрутства;

4) загальна сума розбіжностей між податковим кредитом платника і податковими зобов'язаннями його контрагентів протягом попередніх 3 послідовних календарних місяців не перевищує 10 % заявленої суми відшкодування;

5) середня заробітна плата працівників як мінімум в два з половиною рази перевищує мінімальну в кожному з останніх чотирьох звітних періодів (кварталів);

6) виконання однієї з наступних умов:

- чисельність працівників перевищує 20 осіб в кожному з останніх 4 звітних періодів (кварталів);

- залишкова балансова вартість основних фондів на звітну дату перевищує суму податку, заявлену до відшкодування за попередні 12 послідовних календарних місяців;

- податкове зобов'язання з податку на прибуток до сплати до бюджету вище середнього по галузі за підсумками останнього звітного року;

7) відсутність податкового боргу;

8) відсутність у крупного платника задекларованого збитку з податку на прибуток за підсумками останнього звітного року (роз'яснення від 16.12.2013 р.).

Чи має право  підприємство на бюджетне відшкодування ПДВ, якщо в одному податковому періоді ми мали від'ємне значення різниці між сумою податкових зобов'язань і сумою податкового кредиту, а в наступному податковому періоді - позитивне значення, яке є меншим за залишок від'ємного значення минулого звітного періоду?

Платник ПДВ має право на бюджетне відшкодування в частині, що дорівнює різниці між сумою від'ємного значення минулого звітного періоду та сумою позитивного значення звітного періоду, за умови, що сума податку фактично ним сплачена постачальникам у попередніх та звітному податкових періодах.

Чи має право платник ПДВ після відмови контролюючим органом у автоматичному бюджетному відшкодуванні повторно подати заяву на таке відшкодування, якщо платник вже відповідає встановленим критеріям?

Визначення відповідності платника податку критеріям проводиться на підставі даних його звітних показників та наявної податкової інформації в автоматизованому режимі протягом 15 календарних днів після граничного терміну подачі звітності за відповідний звітний період. Повторний обрахунок критеріїв з метою визначення відповідності платника податку критеріям за один і той же звітний податковий період не здійснюється.

Чи має право платник податку на додану вартість зарахувати суму ПДВ, що підлягає бюджетному відшкодуванню, в рахунок сплати податкових зобов'язань з інших податків і зборів (обов'язкових платежів)?

 Ні, немає. Платник податку, який має право на отримання бюджетного відшкодування, може використати вказані суми податку лише у зменшення податкових зобов'язань ПДВ, що виникнуть протягом наступних звітних (податкових) періодів.

Підприємство - платник ПДВ.  В листопаді 2013 у нас  вперше виникло від'ємне значення ПДВ, за рахунок сум податку, сплачених постачальникам.  Чи маємо ми  право дані суми в даному податковому періоді, включити до бюджетного відшкодування?

Платник ПДВ, в звітному (податковому) періоді, в якому вперше виникло від'ємне значення податку, не має права суми ПДВ, сплачені постачальникам в такому звітному (податковому) періоді, включити до бюджетного відшкодування, оскільки від'ємне значення податку звітного (податкового) періоду участі в бюджетному відшкодуванні не приймає.

Чи дозволяється зміна напряму відшкодування ПДВ шляхом надання уточнюючого розрахунку?

Ні, не дозволяється, оскільки зміна напряму відшкодування не може розцінюватися як виправлення помилки.

Яким чином здійснюється зарахування суми бюджетного відшкодування, зазначеної у рядку 23.2 податкової декларації з ПДВ, у рахунок зменшення податкових зобов'язань з ПДВ в наступних податкових періодах?

Сума рядка 23.2 податкової декларації з ПДВ переноситься до картки особового рахунку платника податку і в подальшому ця сума приймає участь у погашенні податкових зобов'язань з ПДВ такого платника податку в порядку календарної черговості виникнення таких переплат та не підлягає відображенню в наступній податковій декларації з ПДВ.

Екологічний податок

Який порядок подання податкової декларації та сплати екологічного податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів?

Відповідно до п.250.1 ст.250 Податкового кодексу України (далі - ПКУ) базовий податковий (звітний) період по екологічному податку дорівнює календарному кварталу.

Згідно із п.250.2 ст.250 ПКУ платники екологічного податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів, що здійснюють виробництво (виготовлення) транспортних засобів на митній території України для їх продажу на внутрішньому ринку України, складають податкові декларації за формою, встановленою у порядку, передбаченому ст. 46 ПКУ, подають їх протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу, до контролюючих органів та сплачують податок протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку подання податкової декларації - за місцем перебування платника податку на податковому обліку в контролюючих органах.

Пунктом 250.5 ст.250 ПКУ визначено, що особи, які ввозять на митну територію України транспортні засоби та/або кузови до них (за винятком кузовів товарної категорії 8707 10 10 згідно з УКТ ЗЕД) в митному режимі імпорту, сплачують екологічний податок за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів до або в день подання митної декларації.

Особи, які придбавають транспортні засоби в осіб, які не є платниками цього податку згідно з пп. 240.6.1 п.240.6 ст.240 ПКУ, сплачують екологічний податок за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів до або в день подання до органу внутрішніх справ заяви про перереєстрацію транспортного засобу.

Нормами ПКУ не передбачено подання до контролюючих органів податкових декларацій екологічного податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів, особами, які:

ввозять на митну територію України транспортні засоби та/або кузови до них (за винятком кузовів товарної категорії 8707 10 10 згідно з УКТ ЗЕД) в митному режимі імпорту придбавають транспортні засоби в осіб, які не є платниками цього податку згідно з пп. 240.6.1 п.240.6 ст.240 ПКУ.

У який строк суб'єкт господарювання, який був платником екологічного податку у минулому році повинен подати до контролюючого органу заяву про відсутність у наступному звітному році об'єкта обчислення екологічного податку?

Відповідно до п. 250.1 ст. 250 Податкового кодексу України (далі - ПКУ) базовий податковий (звітний) період для екологічного податку дорівнює календарному кварталу.

Платники податку, крім тих, які визначені п. 240.2 та пп. 240.2 прим. 1.1 і 240.2 прим. 1.3 п. 240.2 прим. 1 ст. 240 ПКУ, та податкові агенти складають податкові декларації за формою, встановленою у порядку, передбаченому ст. 46 ПКУ, подають їх протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу, до контролюючих органів та сплачують податок протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку подання податкової декларації, за винятком податкових агентів, визначених пп. 241.2.2 п. 241.2 ст. 241 ПКУ, які сплачують податок до або в день подання митної декларації (п. 250.2 ст. 250 ПКУ).

Пунктом 250.9 ст. 250 ПКУ передбачено, що якщо платник податку з початку звітного року не планує здійснення викидів, скидів забруднюючих речовин, розміщення відходів, утворення радіоактивних відходів протягом звітного року, то такий платник податку повинен повідомити про це відповідний контролюючий орган за місцем розташування джерел забруднення та скласти заяву про відсутність у нього у звітному році об'єкта обчислення екологічного податку. В іншому разі платник податку зобов'язаний подавати податкові декларації відповідно до ст. 250 ПКУ.

Відповідно до п. 120.1 ст. 120 ПКУ неподання або несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобов'язаними нараховувати та сплачувати податки, збори податкових декларацій (розрахунків), - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 170 гривень, за кожне таке неподання або несвоєчасне подання. Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення, - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1020 гривень за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.

Отже, суб'єкт господарювання, який є платником екологічного податку, але з початку звітного року не планує здійснення викидів, скидів забруднюючих речовин, розміщення відходів, утворення радіоактивних відходів протягом звітного року, повинен скласти заяву довільної форми про відсутність у нього у звітному році об'єкта обчислення екологічного податку та повідомити про це відповідний контролюючий орган за місцем розташування джерел забруднення не пізніше граничного терміну подання податкової декларації за І квартал звітного року.

В іншому разі такий суб'єкт господарювання зобов'язаний подавати податкові декларації екологічного податку відповідно до ст. 250 ПКУ.

Які встановлені ставки екологічного податку та чи проводиться їх індексація?

Статтями 243-248 розділу VIIІ Податкового кодексу України (далі - ПКУ) встановлені ставки екологічного податку, а саме:

ставки податку за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення (ст. 243 ПКУ);

ставки податку за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин пересувними джерелами забруднення (ст. 244 ПКУ);

ставки податку за скиди забруднюючих речовин у водні об'єкти (ст. 245 ПКУ);

ставки податку за розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об'єктах (ст. 246 ПКУ);

ставки податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів (ст. 246 прим.1 ПКУ);

ставки податку за утворення радіоактивних відходів (включаючи вже накопичені) (ст. 247 ПКУ);

ставки податку за тимчасове зберігання радіоактивних відходів їх виробниками понад установлений особливими умовами ліцензії строк (ст. 248 ПКУ).

Пунктом 4 розділу XIX «Прикінцеві положення» ПКУ передбачено, що Кабінет Міністрів України щорічно до 1 червня вносить до Верховної Ради України проект закону про внесення змін до ПКУ щодо ставок оподаткування, визначених в абсолютних значеннях, з урахуванням індексів споживчих цін, із екологічного податку. 

Водночас відповідно до п. 2 підр. 5 розділу ХХ «Перехідні положення» ПКУ за податковими зобов'язаннями з екологічного податку, що виникли:

з 1 січня 2011 року до 31 грудня 2012 року включно ставки податку становлять 50 відсотків від ставок, передбачених ст.ст. 243, 244, 245 і 246 ПКУ;

з 1 січня 2013 року до 31 грудня 2013 року включно ставки податку становлять 75 відсотків від ставок, передбачених ст.ст. 243, 244, 245, 246 ПКУ;

з 1 січня 2014 року ставки податку становлять 100 відсотків від ставок, передбачених ст.ст. 243, 244, 245 і 246 ПКУ.

Чи є суб'єкти господарства, які уповноважені виробниками або дистриб'юторами на здійснення продажу на внутрішньому ринку України транспортних засобів, вироблених (виготовлених) на митній території України, платниками екологічного податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів?

Відповідно до п.3 Порядку здійснення оптової та роздрібної торгівлі транспортними засобами та їх складовими частинами, що мають ідентифікаційні номери, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2009 № 1200 зі змінами та доповненнями, дистриб'ютор - суб'єкт господарювання, який уповноважений виробником на здійснення продажу транспортних засобів та їх складових частин, що мають ідентифікаційні номери, і організацію проведення передпродажної підготовки, гарантійного та післяпродажного обслуговування через свою дилерську мережу і поставлений на облік відповідно у департаменті Державтоінспекції МВС і Держсільгоспінспекції.

Уповноважений дилер - суб'єкт господарювання, який уповноважений дистриб'ютором на здійснення продажу транспортних засобів та їх складових частин, що мають ідентифікаційні номери, матеріально-технічна база якого відповідає основним критеріям оцінки торгово-сервісних потужностей і який від свого імені здійснює на договірних засадах продаж транспортних засобів та їх складових частин, що мають ідентифікаційні номери, проводить передпродажну підготовку, гарантійне та післяпродажне обслуговування і поставлений на облік відповідно у департаменті Державтоінспекції МВС і Держсільгоспінспекції.

Згідно з п. 240.2 прим.1 ст.240 Податкового кодексу України (далі - ПКУ) платниками екологічного податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів є особи, які:

 ввозять на митну територію України транспортні засоби та/або кузови до них (за винятком кузовів товарної категорії 8707 10 10 згідно з УКТ ЗЕД) в митному режимі імпорту;

 здійснюють виробництво (виготовлення) транспортних засобів на митній території України для їх продажу на внутрішньому ринку України;

 придбавають транспортні засоби в осіб, які не є платниками цього податку згідно з пп. 240.6.1 п.240.6 ст.240 ПКУ.

Згідно із п.250.2 ст.250 ПКУ платники екологічного податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів, що здійснюють виробництво (виготовлення) транспортних засобів на митній території України для їх продажу на внутрішньому ринку України, складають податкові декларації за формою, встановленою у порядку, передбаченому ст. 46 ПКУ, подають їх протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу, до контролюючих органів та сплачують податок протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку подання податкової декларації - за місцем перебування платника податку на податковому обліку в контролюючих органах.

 Оскільки платниками екологічного податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів є виробники транспортних засобів на митній території України для їх продажу на внутрішньому ринку України, то суб'єкти господарювання, які уповноважені виробниками або дистриб'юторами на здійснення продажу на внутрішньому ринку України транспортних засобів, вироблених (виготовлених) на митній території України, не є платниками екологічного податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів.

У яких випадках до органу внутрішніх справ пред'являються довідки про сплату або про звільнення від сплати екологічного податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів?

Законом України від 4 липня 2013 року № 422-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо сплати екологічного податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів та вдосконалення деяких податкових норм» (далі - Закон № 422), який в частині норм справляння екологічного податку набирає чинності з 1 вересня 2013 року, доповнено новий об'єкт оподаткування екологічним податком за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів.

Відповідно до пунктів 250.13 та 250.14 статті 250 Податкового кодексу України (далі - ПКУ) особи, які здійснюють виробництво (виготовлення) і реалізацію транспортних засобів на внутрішньому ринку України самостійно видають довідки про сплату або звільнення від сплати податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів на кожний транспортний засіб, вироблений (виготовлений) та реалізований нею для подальшої передачі власнику транспортного засобу.

Згідно із підпунктом 250.14.2 пункту 250.14 статті 250 ПКУ у разі пропуску транспортного засобу (кузову) або партії транспортних засобів (кузовів) на митну територію України контролюючий орган оформлює та видає на кожний транспортний засіб особі, яка ввозить на митну територію України такий транспортний засіб, довідку про сплату або про звільнення від сплати податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів для подальшої передачі такою особою власнику транспортного засобу;

Відповідно до підпункту 250.18.3 пункту. 250.18 статті 250 ПКУ орган внутрішніх справ здійснює державну реєстрацію (перереєстрацію) транспортних засобів на підставі довідки про сплату податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів або на підставі довідки про звільнення від сплати податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів. Це правило не поширюється на перереєстрацію транспортних засобів, що були придбані до 1 вересня 2013 року.

Отже, у разі державної реєстрації транспортних засобів які були придбані з 1 вересня 2013 року у особи, яка здійснює виробництво (виготовлення) і реалізацію транспортних засобів на внутрішньому ринку України або ввезені з 1 вересня 2013 року на митну територію України - власниками транспортних засобів пред'являються органам внутрішніх справ довідки про сплату екологічного податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів або довідки про звільнення від сплати екологічного податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів.
Новости Бердянска
вчера, 2 февраля, суббота
1 февраля, пятница

Все новости Бердянска

Ближайшие события
Вар’яти Шоу
Вар’яти Шоу

 05 Февраля

 19:00

 ДК "Нефтехимик" (ул. Ярослава Мудрого, 4)

190 - 420 UAH

Смертельный лабиринт
Смертельный лабиринт

 31 Января - 06 Февраля

 10:30, 13:45, 19:05

 Кинотеатр «Космос» (п-т Азовский, 35/2)

80 UAH

Крид 2
Крид 2

 31 Января - 06 Февраля

 16:25

 Кинотеатр «Космос» (п-т Азовский, 35/2)

80 UAH

Море соблазна
Море соблазна

 31 Января - 06 Февраля

 18:50

 Кинотеатр «Космос» (п-т Азовский, 35/2)

80 UAH

Подробная афиша