Информация от Налоговой инспекции Бердянска

21.01.2014 · 11:01 · Просмотров - 1318

Подборка материалов из Бердянской ОГНИ за неделю по 21 января.

Прес-служба Міндоходів повідомляє

У 2014 році вже задекларовано понад 1 млрд. грн. доходів, отриманих у минулому році

За два тижні нового року свої доходи, отримані протягом 2013 року, задекларували вже 116 тис. фізичних осіб. Загальна сума задекларованого доходу склала 1,1 млрд. грн.

Із загальної кількості декларантів майже 5 тисяч - це громадяни, які у минулому році отримали 189,7 млн. грн. доходів.

Нагадаємо, що з 1 січня стартувала Кампанія з декларування громадянами майнового стану і доходів, отриманих у 2013 році, яка триватиме до 1 травня поточного року.

Бланк податкової декларації та порядок її заповнення розміщено на офіційному веб-порталі Міндоходів.

Платники податків також мають можливість заповнити та направити декларацію про майновий стан і доходи через Інтернет. Для користування цією послугою платнику потрібно мати електронний ключ цифрового підпису та відповідне програмне забезпечення.

Міндоходів звільнить від оподаткування товари, призначені для «ЄвроБаскету-2015»

Міндоходів пропонує спростити процедури митного контролю для команд-учасниць фінального турніру чемпіонату Європи з баскетболу, який відбудеться в Україні у 2015 році. Відповідний проект наказу оприлюднено на веб-порталі відомства для обговорення.

Згідно з документом, всі процедури митного контролю та оформлення товарів, призначених для підготовки та проведення ЄвроБаскету, здійснюватимуться першочергово за спрощеним порядком. Також скасовуються необхідність подання дозвільних документів при переміщенні товарів та будь-який інший, окрім митного, контроль на кордоні.

Крім того, команди-учасниці не сплачуватимуть мито та податок на додану вартість за товари, які ввозитимуться для участі у змаганнях.

Всі ці заходи, впевнені у Міністерстві, сприятимуть оперативному переміщенню товарів, необхідних для заходів Чемпіонату, без додаткових фінансових та часових витрат для учасників та офіційних гостей заходу.

Детальніше ознайомитися з проектом наказу Міндоходів можна на веб-порталі відомства за посиланнямhttp://minrd.gov.ua/diyalnist-/regulyatorna-politika-/regulyatorna-politika/2014-rik/62997.html.

Зауваження та пропозиції до документу приймаються протягом одного місяця за адресами: поштовою - Міндоходів, Департамент митної справи, вул. Дегтярівська, 11-г, м. Київ-119, 04119, електронною - dms_vsmp@ukr.net, а також на поштову адресу Державної служби України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва - 01011, м. Київ, вул. Арсенальна, буд.9/11.

Міндоходів визначило Критерії зразкового платника

Міністерством доходів і зборів України розроблено Критерії визначення зразкових платників податків та Програму їх підтримки. Відповідний проект наказу розміщено на офіційному веб-порталі відомства.

Згідно з проектом, право на отримання статусу „зразкового" мають платники, які є виробниками продукції на митній території України, перебувають на загальній системі оподаткування та зареєстровані платниками податку на додану вартість. Претенденти також мають відповідати критеріям, визначеним для набуття такого статусу.

Зокрема, вони повинні своєчасно подавати податкову звітність та не мати протягом звітного року заборгованості перед бюджетом. При цьому середня чисельність найманих працівників такого суб'єкта господарювання повинна перевищувати 50 осіб, а їх заробітна плата не менш ніж у 5 разів бути більшою за мінімальну.

Окрім цього, обов'язковою є і відповідність „зразкових платників" критеріям автоматичного відшкодування ПДВ.

У свою чергу для зразкових платників Міндоходів пропонує Програму підтримки. Так, наприклад, такі підприємства планово перевірятимуться не частіше одного разу на три календарних роки, а камеральна перевірка податкової звітності з ПДВ триватиме лише 5 робочих днів.

Крім того, платники з цим статусом у скорочені терміни отримуватимуть податкові консультації та адмінпослуги. Наприклад, довідка про відсутність заборгованості з платежів до бюджету, які контролюються Міндоходів, видаватиметься протягом 3-х робочих днів.

Такі переваги, впевнені у Міністерстві стануть стимулом щодо дотримання податкового та митного законодавства платниками податків. До того ж це спростить адміністрування податків для сумлінних платників та сприятиме поліпшенню бізнес-клімату.

Ознайомитися з проектом наказу Міндоходів можна на веб-порталі за посиланням http://minrd.gov.ua/diyalnist-/regulyatorna-politika-/regulyatorna-politika/2013-rik/127106.html.

Зауваження та пропозиції до проекту потрібно надсилати за адресами: поштовою - Міндоходів, Департамент оподаткування та контролю об'єктів та операцій, Львівська площа,8, м. Київ, 04655, електронною - vgorochov@minrd.gov.ua.

Міндоходів: на 25% збільшився середньомісячний імпорт косметики та парфумерії у грудні

Одними з популярних товарів до новорічних свят у грудні 2013 року в якості подарунків стали косметика та парфумерія, які були імпортовані до нас на загальну суму 26,8 млн. дол. США та 15,7 млн. дол. США відповідно.

Як зазначають спеціалісти Міндоходів, імпорт косметики та парфумерії почав зростати ще в жовтні, проте вже в грудні 2013 року перевищив середньомісячні показники 2013 року на 25%.

Лідерами імпорту серед косметичних товарів до України стали: Франція, Росія та Німеччина.

Найбільшими імпортерами парфумів у грудні 2013 року стали: Німеччина,  Франція та Польща.

Загалом, протягом 2013 року косметики та парфумерії було імпортовано до України в кількості 20 тис. тонн на суму 265 млн. дол. США та 7,3 тис. тонн на суму 136 млн. дол. США відповідно.  

У 2013 році сума відшкодованого ПДВ зросла на 7,5 млрд. гривень

Протягом минулого року платникам податків відшкодовано 53,4 млрд. грн. податку на додану вартість. Порівняно з 2012 роком, сума відшкодування зросла на 7,5 млрд. гривень. Про це повідомив Міністр доходів і зборів Олександр Клименко.

«Два роки поспіль суми відшкодованого ПДВ перевищують заявки від платників. Цього року є об'єктивні передумови, що дозволяють Міністерству зберегти цю позитивну тенденцію»,  - підкреслив Міністр.

Зокрема, за словами Міністра, у 2013 році платникам повернуто на 3,5 млрд. грн. більше від заявленої до відшкодування суми податку, яка складала   49,9 млрд. грн.  У 2012 році суб'єктам господарювання було виплачено 46 млрд. грн. при заявлених 43,3 млрд. гривень.

Усталеною популярністю у бізнесу користується спрощена процедура автоматичного відшкодування ПДВ. Цією можливістю у 2013 році скористалися 495 платників з усіх регіонів України та різних галузей економіки, які отримали відшкодування ПДВ  у сумі 22,6 млрд. грн.

«У цьому році для сумлінних представників бізнесу процес відшкодування ПДВ стане ще більш швидким і простим. Це сприятиме підвищенню ефективності системи відшкодування ПДВ в цілому», - запевнив Міністр Клименко.

Нагадаємо,  для платників із позитивною податковою історією  з 1 січня 2014 року  термін камеральної перевірки, що є обов'язковим елементом процедури відшкодування ПДВ,  буде скорочено з 20 до 5 днів. Право на отримання «позитивного» статусу мають платники ПДВ, які протягом останніх трьох років декларували суми бюджетного відшкодування, забезпечують своєчасне подання звітності та не мали випадків анулювання реєстрації платника ПДВ.

Окрім цього, претенденти на цей статус мають  відповідати  критеріям, необхідним для автоматичного відшкодування податку на додану вартість. Одним з ключових параметрів є високий рівень середньої оплати праці на підприємствах - не менше двох з половиною мінімальних зарплат.

Електронні ключі можна безоплатно отримати в Акредитованих центрах Міндоходів

Платники податків, зборів, платежів можуть подавати звітність до контролюючого органу в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.

Для цього потрібно отримати в будь-якому акредитованому центрі сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту Міндоходів (далі -  АЦСК ІДД) посилені сертифікати відкритих ключів посадових осіб підприємства, що мають право підпису (керівника, бухгалтера), та печатки підприємства.      

Детальну інформацію щодо режиму роботи, розміщення пунктів реєстрації користувачів АЦСК ІДД можна отримати на офіційному інформаційному ресурсі АЦСК ІДД (acskidd.gov.ua/головна /«Контакти»).

Перелік документів, необхідних для отримання посилених сертифікатів ключів, наведено в розділі підготовка документів та реєстрація, розміщеного на офіційному інформаційному ресурсі АЦСК ІДД (acskidd.gov.ua/головна/«Реєстрація користувачів»).

Відповідна норма визначена п.49.3 ст.49 глави 2 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755, Інструкцію з підготовки та подання податкових документів в електронному вигляді засобами телекомунікаційного зв'язку затвердженою наказом ДПА України від 10.04.2008 №233, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 16.04.2008 за №320/15011. Також, з цим та іншими запитаннями - відповідями можна ознайомитися на офіційному веб-порталі Міндоходів у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі.

ГУ Міндоходів у Запорізькій області повідомляє

Напередодні Нового року до Запоріжжя було ввезено 160 тонн морепродуктів

Стільки у грудні минулого року до Запорізького регіону було ввезено риби і консервів, що на 20 тонн більше від попереднього місяця.

На митному посту "Запоріжжя - центральний" останній передноворічний місяць 2013 року був одним з найактивніших. Термінали для огляду вантажоперевезень не пустували ні вдень, ні вночі.

Було оформлено понад 3 тис. митних декларацій, хоча в середньому за місяць їх оформляли до 2,5 тис. І це, за словами заступника начальника поста Сергія Надєїна, звична ситуація для передноворічного місяця.

Також значну партію ввезено компонентів для виробництва маргарину, пива. А серед промислових виробів, ввезених до обласного центру, домінували запчастини та вузли до автомобілів, яких із-за кордону очікують автомобілебудівники. За останній місяць минулого року їх поставки склали майже 30 відсотків від річного імпорту. 

На Запоріжжі майже втричі зросла кількість митних декларацій, оформлених в електронному вигляді

За підсумками роботи 2013 року Запорізькою митницею Міндоходів оформлено 73,3 тисячі митних декларацій, з них 66,7 тисячі або 91% - в електронному вигляді. У 2012 році митні декларації в електронному вигляді становили лише 33 відсотки від усього обсягу.

Як зазначає начальник Запорізької митниці Міндоходів Михайло Бізіля, розвиток системи електронного декларування товарів в Запорізькому регіоні має позитивні тенденції. Кількість електронних митних декларацій лише в грудні 2013 року зросла на 24 відсотки порівняно з аналогічним періодом 2012 року. Середній час митного оформлення однієї митної декларації при експорті скорочено до 43 хвилин, а імпортної - до 1 години 27 хвилин.

На сьогодні Митний кодекс України дає змогу використовувати електронне декларування без будь-яких обмежень усіма суб'єктами господарювання та передбачає можливість подання електронної митної декларації в усіх без винятку митних режимах.

Зокрема, на підставі електронних митних декларацій здійснюють такі операції як зняття експортно-імпортних операцій з валютного контролю та продаж іноземної валюти для проведення розрахунків підприємствами, підтвердження фактичного вивезення товарів за кордон, державна реєстрація транспортних засобів. 

Запорізькому бізнесу відшкодовано майже 400 мільйонів гривень ПДВ

За минулий рік запорізьким платникам податку на додану вартість відшкодовано понад 398 мільйонів гривень податку. Цей показник на 205 мільйонів гривень або більш ніж у два рази перевищує рівень 2012 року. Упродовж 2013 року темпи відшкодування суттєво перевищували заявки від платників - запорізькому бізнесу повернено на 133 мільйони гривень більше.

Як наголосила начальник Головного управління Міндоходів у Запорізькій області Людмила Балацька, у поточному році процес відшкодування ПДВ стане ще простішим і оперативнішим.

- Зменшення втручання у діяльність добросовісних платників податків і зборів - це один із пріоритетів Стратегічного плану розвитку Міндоходів на найближчі п'ять років. Саме у його рамках заплановано подальше зростання частки дистанційного контролю і збільшення його ефективності. А за рахунок розвитку електронного формату співпраці та сумлінності бізнесу є надійне підґрунтя щодо позитивної динаміки відшкодування податку на додану вартість, зокрема, в автоматичному режимі, - зазначила Людмила Балацька.

Усього за 2013 рік 12 запорізьких підприємств своєчасно отримували ПДВ-"автоматом" на загальну суму майже 117 мільйонів гривень, що майже на 40 мільйонів гривень або у 1,5 разу більше, ніж за 2012 рік. Саме ці суб'єкти господарювання чітко дотримувалися визначених критеріїв, серед яких зростання рівня заробітних плат, відсутність сумнівних операцій з контрагентами тощо.

Крім того, у Запорізькому регіоні завдяки контролю за правомірністю бюджетного відшкодування ПДВ за минулий рік були упереджені незаконно задекларовані суми податку на 18,2 мільйона гривень.

У грудні минулого року на третину зріс імпорт товарів через Запорізьку митницю Міндоходів

Під кінець року, як правило, зовнішньоекономічна діяльність у регіоні пожвавлюється. Це обумовлено кількома причинами: бажанням до новорічних і різдвяних свят завезти необхідний товар і виконати всі обов'язки перед партнерами.

До Запорізької області у грудні минулого року імпортовано понад 160 тисяч тонн товарів, що на третину більше листопада. Загальна сума митної вартості товарів становить майже 196 млн. дол. США, що на 17 відсотків більше від листопада 2013 року. У загальній сумі митної вартості імпортованих в Україну товарів 7 відсотків становлять продовольчі товари та продукція сільськогосподарського виробництва. До регіону у якості передноворічних подарунків у грудні ввезено майже вдвічі більше від листопада виробів з каміння, скла та кераміки.

Запоріжжя: у грудні минулого року майже втричі зросла сума експортних товарів

Протягом грудня 2013 року з України через Запорізьку митницю Міндоходів було експортовано 715480 тонн товарів, що на 2 відсотки більше від листопада. Загальна сума статистичної вартості експортованих товарів дорівнює 366,3 млн. дол. США, що майже втричі більше від листопада.

У загальній сумі митної вартості експортованих з України товарів 15 відсотків становлять продовольчі товари та продукція сільського виробництва. У порівнянні з листопадом минулого року вага експортованих товарів продовольчої групи та сільського виробництва була збільшена майже на 120 тис. тонн або на 23 відсотки. Частка металу та вироби з металу у експорті становить 11 відсотків.

У грудні 2013 року через пункт пропуску "Запоріжжя-Аеропорт" із Запоріжжя вилетіло 1317 громадян, що на 111 громадян менше, ніж у листопаді. В той же час у грудні перетнули митний кордон в Україну 1492 громадянина, що на 129 осіб більше попереднього місяця.

Запорізькі оперативники із незаконного обігу вилучили товару на суму понад 220 тис. гривень

За першу декаду січня поточного року оперативниками ГУ Міндоходів області із незаконного обігу вилучено товарно-матеріальних цінностей на загальну суму 222 тис. грн., у тому числі: алкогольних напоїв на суму 121 тис. грн. та тютюнових виробів на суму 101 тис. гривень.

До Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості по 12 кримінальних правопорушеннях, з яких 7 - за ухилення від сплати податків. Сума збитків за вказаними кримінальними правопорушеннями становить понад 14 млн. гривень.

Майже 3 млн. грн. приховали від бюджету викривленням звітності

Одне з підприємств м. Запоріжжя надавало різноманітні послуги. Службові особи цього підприємства неправомірно завищили податковий кредит та навмисно занизили свої доходи. Таким чином підприємство ухилилось від сплати податків на загальну суму 2,9 млн. гривень.

За матеріалами оперативних співробітників Головного управління Міндоходів у Запорізькій області розпочато кримінальне провадження за ознаками злочину, передбаченого ч.3 ст.212 КК України (ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах).

Товар за фіктивними документами занизив оподаткування на 2,7 млн. гривень

Оперативники ГУ Міндоходів області перевірили діяльність підприємства, яке займалось постачанням сільськогосподарської продукції. Службові особи цього підприємства вдалися до махінацій у податковій звітності. Відображуючи придбання продукції у фіктивних суб'єктів господарювання, вони ухилились від сплати податків на суму понад 2,7 млн. гривень.

 За матеріалами співробітників оперативного управління Головного управління Міндоходів у Запорізькій області за даним фактом розпочато кримінальне провадження за ознаками злочину, передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України (ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах).

Підакцизну продукцію реалізовували без ліцензії, позбулись товару на 51 тис. гривень

Оперативні працівники ГУ Міндоходів у Запорізькій області в одному з магазинів м. Запоріжжя встановили факт реалізації алкогольних напоїв та тютюнових виробів без ліцензії на цей вид діяльності. Аналогічне порушення виявлено в іншому торговельному павільйоні обласного центру. У результаті вилучено алкогольні напої та тютюнові вироби на загальну суму понад 51 тис. гривень.

Єдиний соціальний внесок

Підприємці подають звітність з єдиного соціального внеску не пізніше  10 лютого 2014 року

Бердянська ОДПІ нагадує, що фізичні особи - підприємці формують та  подають звіт самі за себе один раз на рік до 10 лютого року, наступного за звітним періодом. Звітним періодом є календарний рік. Тобто, останній день подання фізичними особами - підприємцями звіту з єдиного внеску за 2013 рік є 10 лютого 2014 року.

Звітність з єдиного внеску подається до органів доходів і зборів за основним місцем обліку платника єдиного внеску.

Форми та строки подання звітності щодо сум нарахованого єдиного внеску передбачено наказом Міністерства доходів і зборів України від 09.09.2013 р. №454 «Про затвердження Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування».

Митні питання

Юридична особа може змінити митний пост, що був зазначений у попередній декларації

При переміщенні товарів через митний кордон України допускається зміна митниці призначення або митниці відправлення на іншу, ніж та, що зазначена в документах. Це відбувається в окремих випадках внаслідок дії обставин, за яких виконання попередніх умов поставки неможливе.  

При цьому орган доходів і зборів, до якого фактично прибули товари, має право відмовити в такій зміні у разі:

 • недотримання перевізником установлених законодавством умов здійснення транзиту товарів та транспортних засобів комерційного призначення;
 • якщо зміна митниці призначення/відправлення призведе до поділу товару (вантажу) на частини;
 • заборони або обмеження стосовно переміщення окремих видів товарів та транспортних засобів комерційного призначення.

Нагадуємо, що попередня митна декларація подається до ввезення в Україну товарів, транспортних засобів комерційного призначення (у тому числі з метою транзиту) або після їх ввезення, якщо ці товари, транспортні засоби перебувають на території пункту пропуску через державний кордон України.

Така декларація подається декларантом або уповноваженою ним особою органу доходів і зборів, в зоні діяльності якого товари, транспортні засоби комерційного призначення будуть пред'явлені для митного оформлення, з метою проведення аналізу ризиків та прискорення виконання митних формальностей.

Порядок виконання митних формальностей при здійсненні транзитних переміщень затверджений наказом Міністерства фінансів України від 09.10.2012 № 1066 (зареєстрований в Міністерстві юстиції України 19.12.2012 за № 2120/22432).

Декларування доходів громадян

З 1 січня  2014 року розпочалася кампанія декларування доходів громадян

Громадянин зобов'язаний подати у 2014 році податкову декларацію,  якщо протягом звітного 2013 року, зокрема, отримував:

 • доходи від особи, яка не є податковим агентом, тобто від нерезидента або фізичної особи, яка не має статусу суб'єкта підприємницької діяльності або не є особою, яка здійснює незалежну професійну діяльність;
 • доходи, які нараховувалися (виплачувалися, надавалися) платнику податку двома або більше податковими агентами у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород у зв'язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами, і при цьому загальна річна сума таких оподатковуваних доходів перевищує сто двадцять розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року (у 2013 році - 137640 грн.);
 • іноземні доходи;
 • дохід, отриманий орендодавцем при наданні нерухомості в оренду (суборенду), якщо орендар є фізичною особою, яка не є суб'єктом господарювання;
 • дохід, отриманий орендодавцем при наданні рухомого майна в оренду (суборенду), якщо орендар є фізичною особою, яка не є суб'єктом господарювання;
 • дохід у вигляді вартості успадкованого майна (кошти, майно, майнові чи немайнові права) у межах, що підлягає оподаткуванню (крім спадкоємців-нерезидентів, які зобов'язані сплатити податок до нотаріального оформлення об'єктів спадщини та спадкоємців, які отримали у спадщину об'єкти, що оподатковуються за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб, а також іншими спадкоємцями - резидентами, які сплатили податок до нотаріального оформлення об'єктів спадщини);
 • дохід у вигляді неустойки (штрафів, пені), відшкодування матеріальної або немайнової (моральної) шкоди від особи, яка не є податковим агентом (крім окремих випадків, установлених пп. 164.2.14 Кодексу).

Податкова декларація про майновий стан і доходи, отримані громадянами у 2013 році, подається до 1 травня 2014 року. Декларація подається громадянами до органів доходів і зборів за місцем реєстрації.

Бердянська ОДПІ

Сумлінним платникам  - автоматичне відшкодування ПДВ

Одним з першочергових завдань Міністерства у 2013 році залишалося забезпечення своєчасного бюджетного відшкодування сум ПДВ шляхом здійснення автоматичного бюджетного відшкодування.

Як повідомила начальник Бердянської ОДПІ Алла Горбатюк, Бердянською ОДПІ за 12 місяців 2013 року на рахунки платників було перераховано суму ПДВ у розмірі 18980,8 тис. грн. Двом платникам відшкодовано суму автоматичного бюджетного відшкодування у розмірі 18980,8 тис. грн.

Нововведення з 01.01.2014 року

Ставки акцизного податку у 2014 році

З 1 січня 2014 року підвищуються ставки акцизного податку на спиртові дистиляти та спиртні напої, одержані шляхом перегонки виноградного вина або вичавок винограду (коди згідно УКТ ЗЕД 2208 20 12 00, 2208 20 62 00) з 29 гривень до 32 гривень за 1 літр 100-відсоткового спирту.

Також збільшуються ставки акцизного податку на тютюнові вироби згідно з УКТ ЗЕД 2402 20 90 10 „Сигарети без фільтра, цигарки" до 77,50 грн. за 1 тис. шт., за кодом товару УКТ ЗЕД 2402 20 90 20 „Сигарети з фільтром" - 173,20 грн. за 1 тис. шт.

Дана норма передбачена пунктом 6 підрозділу 5 розділу XX Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI зі змінами та доповненнями.

Облік платників податків

При відкритті платником податків рахунку в банках податкові органи і банки обмінюватимуться інформацією в термін - не пізніше наступного робочого дня.

Термін реєстрації як платника податку зменшиться і складатиме 2 робочих дня з дати подачі відповідної заяви.

Міністерство доходів та зборів  розміщуватиме відомості про постановку на облік юридичних осіб, а також самозайнятих осіб не пізніше  наступного робочого  дня на  офіційному веб-сайті, а також на єдиному державному реєстраційному веб-порталі, який буде створений на підставі відповідного спеціального закону. Доступ до цього веб-порталу буде вільним і безкоштовним.

Відповідальність за порушення у сфері нарахування, перерахування та подання звіту по ПДФО

Законом № 657  «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо обліку і реєстрації платників податків і удосконалення деяких положень».

внесені зміни в пункт  119.2 ПКУ, зокрема,  з 1 січня 2014 не накладатимуться штрафні санкції за порушення в податковому розрахунку 1ДФ:

-  у зв'язку з наданням уточнюючих розрахунків 1ДФ в результаті проведення перерахунку податку на доходи фізичних осіб;

-  у разі коли недостовірні відомості або помилки не привели до збільшення або зменшення податкових зобов'язань або до зміни платника податків. 

Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

Для фізичних осіб

Розміри пільгованої житлової нерухомості в 2014 р. складатимуть: для власників квартир, сумарна житлова площею яких не більше 120 м2, будинків - не більше 250 м2; квартир і будинків - не більше площі 370м2.

У 2014 діятимуть диференційовані ставки податку на об'єкти житлової нерухомості.

Пільга не надаватиметься на об'єкти, які використовуються власниками з метою отримання доходів (у орендних, лізингових операціях або в підприємницькій діяльності).

Для юридичних осіб

З 2014 року Декларацію по податку на нерухомість для юридичних осіб необхідно буде подавати не до 1 лютого, а до 20 лютого.

Останніми змінами до Податкового кодексу були  введені нові пільги по податку на нерухомість:

 • малозабезпеченим сім'ям, опікунам, опікунам дітей.
 • дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківської опіки, дітям-інвалідам, які виховуються самотніми матерями (батьками). 

Реєстрація платником єдиного податку та платником ПДВ

Відповідно до Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо реєстрації осіб як платників податків» від 05.09.2013 р. № 443-VII та Закону України  «Про внесення змін до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців» щодо спрощення реєстрації осіб як платників податків» від 05.09.2013 р. № 441-VII  змінилась процедура реєстрації суб'єкта господарювання як платника єдиного податку або ПДВ.

З 01.01.2014 року новостворена юридична особа або фізична особа-підприємець, що обрала спрощену систему оподаткування або хоче стати платником ПДВ зможе зареєструватися в державного реєстратора. Для цього разом з реєстраційною карткою таким особам слід подати:

 • заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування;
 • реєстраційну заяву про добровільну реєстрацію як платника ПДВ.

Заява щодо обрання спрощеної системи оподаткування та реєстраційна заява про добровільну реєстрацію як платника ПДВ подається державному реєстратору як додаток до реєстраційної картки. Електронна копія реєстраційної заяви, виготовлена шляхом сканування, передається державним реєстратором до контролюючих органів одночасно з відомостями з реєстраційної картки на проведення державної реєстрації юридичної особи або фізичної особи - підприємця згідно із ЗУ «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців».

З 2014 року скасовується видача свідоцтва платника єдиного податку

З 2014 року платникам податків, які працюють на спрощеній системі оподаткування, свідоцтва платника єдиного податку не видаватимуть. Відповідні законодавчі зміни набирають чинності з 1 січня поточного року.

 Замість свідоцтва зареєстрований платник може за бажанням безкоштовно отримати витяг з Реєстру платників єдиного податку. Діятиме витяг до внесення змін до Реєстру.

Як відзначають експерти Міністерства доходів і зборів України , такі нововведення спрощують адміністративні бар'єри реєстрації суб'єктів господарювання як платників єдиного податку, оскільки позбавляють необхідності двічі звертатися до державних органів - до держреєстратора та до органів доходів і зборів.

У той же час скасування процедури видачі свідоцтва платника єдиного податку зменшує обсяг документообігу між платником та органами доходів і зборів. Адже свідоцтво видається обов'язково, а витяг з реєстру платників єдиного податку - за бажанням платника.

Крім того, враховуючи те, що бланк свідоцтва платника єдиного податку є документом суворого обліку, його скасування призведе до економії бюджетних коштів. Так, зокрема, протягом 2013 року було замовлено 1 150 тис. бланків свідоцтв платників єдиного податку, витрачено понад 1 млн. грн. бюджетних коштів

Зазначені нововведення передбачені Законом України від 24.10.2013 року № 657 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо обліку та реєстрації платників та удосконалення деяких положень». 

З 2014 року запроваджуються нові правила реєстрації платників ПДВ

З 1 січня 2014 р. запроваджуються нові правила реєстрації платників ПДВ З 01.01.2014 року стати платником ПДВ можна буде одразу з моменту державної реєстрації як юридичним особам, так і фізичним особам-підприємцям. Для цього потрібно буде лише подати реєстраційну заяву платника ПДВ державному реєстратору разом з реєстраційною карткою. Державний реєстратор передасть електронну копію заяви до контролюючого органу.

Ці та інші нововведення вводяться у відповідності із Законом України №657 від 24.10.2013 року «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо обліку та реєстрації платників податків та удосконалення деяких положень».

З 01.01.2014 р. у п. 201.10 ПКУ з'явиться спеціальна норма: право поскаржитися на постачальника, який відмовився виписати податкову накладну або порушив порядок її виписки (реєстрації), зберігається за покупцем протягом 60 календарних днів, наступних за граничним терміном подання податкової декларації за звітний (податковий) період, у якому не надано податкову накладну або порушено порядок її заповнення та/або порядок реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.

З 2014 року для платників з позитивною податковою історією скоротиться термін відшкодування ПДВ

З 1 січня 2014 року підприємства з позитивною податковою історією отримають можливість проходити прискорену процедуру відшкодування податку на додану вартість. Для них термін камеральної перевірки, що є обов'язковим елементом процедури відшкодування ПДВ,  буде скорочено з 20 до 5 днів.

Оподаткування прибутку підприємств

З 1 січня 2014 року  базовим податковим періодом по податку на прибуток є рік для всіх платників податків, а не тільки для тих, хто сплачує авансові внески.

До внесення змін для цілей податку на прибуток базовим податковим періодом був, як календарний рік, так і календарний квартал.

Зміни дозволяють підприємству для нематеріальних активів, термін використання яких не вказаний в документі, що встановлює право, встановлювати термін амортизації самостійно, проте він повинен складати не менш 2-х і не більше 10 років безперервної експлуатації На сьогоднішній день для таких нематеріальних активів термін амортизації визначається як 10 років безперервної експлуатації, що іноді приводить до заниження реальних витрат підприємства.

Крім того, чітко визначена норма, що в цілях оподаткування податком на прибуток під резидентами розуміються виключно резиденти - платники податку на прибуток. Як наслідок, податок при виплаті доходу нерезиденту зобов'язані будуть виплачувати тільки резиденти - платники податку на прибуток і постійні представництва нерезидентів - платники податку на прибуток.

З нового року заборгованість підприємства, не погашена унаслідок недостатності майна і за умови, що дії кредитора, направлені на стягнення майна, не привели до повного погашення заборгованості, також вважається безнадійною, до нового року така заборгованість відносилася до безнадійної тільки відносно фізичних осіб.

Відповідальність суб'єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції

З 1 січня 2014 року встановлено відповідальність суб'єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за неподання до органів Міндоходів звітності, пов'язаної із застосуванням РРО, розрахункових книжок та копій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків з РРО, дротовими або бездротовими каналами зв'язку (у разі обов'язковості її подання).

За неподання такої інформації встановлено штраф розміром десять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (170 гривень) за кожний день неподання звітності. Отже, суб'єкти господарювання, які мають зареєстровані РРО, повинні кожного дня подавати відповідну звітність. Виключення - юридичні особи - у неробочі (вихідні, святкові  дні) не подають звітність, при умові. що такі неробочі дні встановлені наказом по підприємству. 

У 2014 році платники зможуть формувати звітність через "Електронний кабінет платника податків"

У 2014 році платники податків, зборів, платежів (юридичні особи та самозайняті особи) зможуть  формувати податкову звітність в електронному вигляді в одному пакеті (декларація + додатки) та надсилати її до органів Міндоходів у режимі реального часу, використовуючи новий електронний сервіс «Електронний кабінет платника податків».

Зазначений сервіс надасть платникам ще й інші можливості.  Так, вони зможуть:

 • переглядати уже подану та/або сформовану звітність;
 • переглядати інформацію щодо стану розрахунків з бюджетом, зокрема інформацію про заборгованість зі сплати податків і зборів (обов'язкових платежів);
 • скористатися підказкою «Податковий календар» та інформацію із довідників (ДПІ, КВЕД, КОПФГ, УКТЗЕД, форм власності, органів виконавчої влади, ознак доходів, ознак податкових пільг тощо).

Збільшено ставки  збору за   спеціальне   використання   лісових ресурсів у 2014 році

Згідно Закону України від 19.10.2013 року №713-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо ставок окремих податків» з 01.01.2014 року ставки збору за спеціальне використання лісових ресурсів, визначені підпунктами 331.1 та 331.2 ст. 331 Податкового кодексу України, викладені у нових розмірах, і у порівнянні з діючими у попередньому році вони збільшені у 2 рази.

Порядок обчислення та сплати збору за спеціальне використання лісових ресурсів, форма податкового розрахунку у 2014 році залишаються незмінними.

Роз'яснення податкового законодавства

Розмір мінімальної заробітної плати!

Згідно закону України «Про державний бюджет України на 2014 рік» розмір мінімальної заробітної плати: у місячному розмірі: з 1 січня - 1218 гривень, з 1 липня - 1250 гривень, з 1 жовтня - 1301 гривня; у погодинному розмірі: з 1 січня - 7,3 гривні, з 1 липня - 7,49 гривні, з 1 жовтня - 7,8 гривні.

 Розмір податкової соціальної пільги (ПСП)у 2013 році складатиме:

 

 • звичайна ПСП  - 609 грн.
 • підвищена ПСП (150%)  - 913,50 грн.
 • підвищена ПСП  (200%)  - 1218,00 грн.

 

Максимальний розмір доходу для застосування ПСП  - 1710 грн.

Максимальна база для нарахування ЄСВ  з 1 січня - 20706 грн., з 1 липня - 21250 грн., з 1 жовтня -  22117 грн.

Розмір єдиного внеску на місяць для ФОП (на єдиному податку - 34,7%) - з 1 січня - 422,65 гривень, з 1 липня - 433,75 гривень, з 1 жовтня - 451,45 грн.

Розмір єдиного податку на 2014 рік для ФОП  - платників єдиного податку 1 групи - 121,80 грн. Для ФОП  - платників єдиного податку 2 групи: 10%  - 121,80 грн., 15%  - 182,70 грн., 20%  - 243,60 грн.

Увага! Термін подання звіту про пільги за формою 1-ПП!

Останній день подання звіту про суми податкових пільг за формою 1 - ПП  за  2013 рік -  08 лютого 201 4року!    

Терміни подання звітності та сплати податків за 4 квартал 2013 року!

Термін подання податкової звітності за 4 кв. 2013 року - не пізніше 10 лютого 204 року, термін сплати податків та зборів за 4 кв. - не пізніше 19 лютого 2014 року!  

Терміни подання звітності та сплати податків та зборів підприємцями!

Для платників єдиного податку 1 та 2 групи ( який весь рік знаходилися на єдиному податку 1 або 2 групи) термін подання податкової декларації за 2013 рік - не пізніше 03 березня 2014 року.

Платникам єдиного податку 3 та 5 групи  термін подання податкової декларації за 4 кв. 2013 року - не пізніше 10 лютого 2014 року, термін сплати єдиного податку за 4 квартал - не пізніше 19 лютого 2014 року.   

Приватним підприємцям на загальній системі  термін подання податкової декларації за 2013 рік - не пізніше 10 лютого 2014 року, термін сплати податку на доході фізичних осіб за даними декларації - не пізніше 19 лютого 2014 року! 

Єдиний соціальний внесок. Термін подання звітності з єдиного внеску за 2013 рік  -  не пізніше 10 лютого 2013 року. ФОП - на єдиному податку подають Звіт за формою згідно таблиці 2 додатку 5 «Звіт про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску». При цьому, звіт не подається платниками єдиного податку, які є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.

ФОП, які обрали загальну систему оподаткування, Звіт подають за формою згідно таблиці 1 додатку 5 «Звіт про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску».

Звітність подається до Бердянської  ОДПІ.

Термін сплати єдиного внеску з доходу ФОП на загальній системі за себе при остаточному розрахунку за 2013 рік - не пізніше 10 лютого 2014 року.   

Юридичним особам  - платника податку на прибуток підприємств та неприбутковим організаціям!

Термін подання декларації про прибуток підприємств та Звіту про використання коштів неприбуткових організацій за  2013 рік  -  не пізніше 03 березня  2014 року. Термін сплати податку на прибуток підприємств  за 2013 рік -  не пізніше 11 березня 2014 року.

Термін сплати авансового внеску з податку на прибуток за січень  - 30 січня, за лютий  -  28 лютого, за березень  - 28 березня.   

Форма декларації. Міністерством доходів і зборів розроблено Проект форми податкової декларації з податку на прибуток підприємства, який розміщено на офіційному сайті Міністерства доходів і зборів України, та який на поточний час проходить процедуру узгодження з відповідними відомствами. Пропонуємо платникам податку утриматись від подання звітності за діючими зразками до офіційного затвердження та оприлюднення оновленої форми.

Нагадуємо! Платники податку на прибуток, малі підприємства, віднесені до таких відповідно до Господарського кодексу України, подають разом з річною податковою декларацією річну фінансову звітність у порядку, передбаченому для подання податкової декларації. 

Індексація нормативної грошової оцінки земель у 2014 році

Величина коефіцієнта індексації за 2013 рік, на який необхідно індексувати нормативну грошову оцінку земель у 2014 році при визначенні розміру земельного податку та орендної плати за землю, дорівнює 1,0 (Лист Державного агентства земельних ресурсів України від 10.01.2014 № 2-28-0.22-95/2-14).

Термін подання податкової звітності платниками земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності  - не пізніше 20 лютого 2014 року.

Нагадуємо, якщо фізична особа - власник нежитлових приміщень в багатоквартирному жилому будинку, то  сума земельного податку, що має сплачувати фізична особа, визначається на підставі даних земельного кадастру щодо земельної ділянки, на якій розташована така будівля та нараховується пропорційно тій частині площі будівлі, що знаходиться в користуванні такої фізичної особи, з урахуванням прибудинкової території.

Довідки каб. 326, тел. 3-84-23.

Як сплачувати орендну плату, якщо договір ще не поновлено

Якщо договір оренди земель державної та комунальної власності підлягає поновленню і платник продовжує користуватися такою земельною ділянкою після закінчення строку дії договору оренди та не отримав письмового заперечення від орендодавця щодо використання земельної ділянки, то до поновлення у встановленому порядку договору оренди земельної ділянки такий платник буде сплачувати орендну плату відповідно до умов попереднього договору, але не нижче розміру, встановленого підпунктом 288.5.1 пункту  288.5 статті 288 Кодексу.

Відповідно до підпункту 288.5.1 Податкового кодексу розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу не може бути меншою для земель сільськогосподарського призначення - розміру земельного податку, що встановлюється цим розділом; для інших категорій земель - трикратного розміру земельного податку, що встановлюється цим розділом.

Наказ Міндоходів України від 16.01.14 № 25 "Про затвердження Узагальнюючої податкової консультації щодо орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності"

Оподаткування поворотної фінансової допомоги, отриманої від платника та не платника податку на прибуток

Платник податку, який у базовому звітному періоді отримав поворотну фінансову допомогу від платника податку на прибуток на загальній системі оподаткування, повинен включити до складу оподатковуваного доходу суму умовно нарахованих процентів. Останні розраховуються на суму поворотної фінансової допомоги, що залишилась неповернутою на кінець такого базового звітного періоду. Розрахунок відбувається, виходячи з розміру облікової ставки Національного банку України за кожен день фактичного використання такої допомоги. Якщо Податкова декларація з податку на прибуток подається раз на рік, то в Декларації відображається загальна сума процентів, умовно нарахованих на суму поворотної фінансової допомоги протягом року.

Якщо платник податку отримав протягом базового звітного періоду поворотну фінансову допомогу від осіб, які не є платниками цього податку, або осіб, які згідно із Податковим кодексом України мають пільги з цього податку, то такий платник повинен включити до складу доходу суму поворотної допомоги (її частину), що залишилась неповернутою на кінець такого звітного періоду. Відповідна сума повинна бути відображена у Декларації (в тому числі у складі річної Декларації, яка подається раз на рік). У разі повернення в наступних звітних податкових періодах такої суми поворотної фінансової допомоги (її частини) особі, яка її надала, платник збільшує суму витрат на суму такої поворотної фінансової допомоги (її частини). Дана сума відображається у Декларації (в тому числі у складі річної Декларації, яка подається раз на рік).

Нагадуємо, що поворотна фінансова допомога - сума коштів, що надійшла платнику податків у користування за договором, який не передбачає нарахування процентів або надання інших видів компенсацій у вигляді плати за користування такими коштами, та є обов'язковою до повернення (пп.14.1.257 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України).

Порядок врахування витрат арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора)

Арбітражні керуючі (розпорядники майна, керуючі санацією, ліквідатори) як особи, які провадять незалежну професійну діяльність, мають право на відрахування з суми доходу документально підтверджених витрат, необхідних для провадження їх незалежної професійної діяльності.

При визначенні сукупного чистого доходу арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) доцільно враховувати витрати, які пов'язані з організацією такої діяльності та обумовлені вимогами Закону №4212, однак не пов'язані з виконанням ними повноважень розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора у конкретній справі про банкрутство.

До витрат фізичної особи, яка здійснює незалежну діяльність арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) можуть бути віднесені документально підтверджені витрати. Зокрема, витрати на технічне забезпечення діяльності робочого місця такої особи та його обслуговування (охоронна та пожежна сигналізація, вогнестійкий сейф, інформаційна вивіска, металеві двері або металеві ролети).

Перелік інших витрат, що можуть бути віднесені до витрат зазначених фізичних осіб, наведено в Узагальнюючій податковій консультації  щодо переліку витрат фізичних осіб, які здійснюють незалежну професійну діяльність арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора), затвердженій наказом Міндоходів України від 30.12.2013 №877.

Додаткові витрати адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу

При визначенні сукупного річного чистого доходу фізичні особи, які здійснюють незалежну адвокатську діяльність та надавали у звітному податковому році безоплатну вторинну правову допомогу, мають право враховувати додаткові документально підтверджені витрати, пов'язані з наданням такої допомоги. Водночас, це можливо у разі отримання з бюджету відшкодування витрат та включення сум зазначеного відшкодування до доходу. Зокрема, до таких витрат належать:

- витрати на проїзд транспортом загального користування (крім авіаційного);

- витрати на паливно-мастильні матеріали у разі використання власного транспортного засобу.

Більш детально про зазначене питання повідомлено в  Узагальнюючій податковій консультації щодо переліку витрат адвокатів, які надають безоплатну вторинну  правову допомогу, затвердженій наказом Міністерства доходів і зборів України від 30.12.2013 № 885.

Особливості придбання пільгового торгового патенту

Враховуючи, що Податковим кодексом України визначено встановлення ставки збору за провадження торговельної діяльності із придбанням пільгового торгового патенту щорічно, суб'єкт господарювання для придбання такого патенту сплачує річну суму збору за перший рік дії патенту (0,005 х мінімальна заробітна плата, установлена законом на 1 січня календарного року).

Строк сплати збору за провадження торговельної діяльності із придбанням пільгового торгового патенту за наступні роки - не пізніше 15 числа місяця, який передує наступному звітному року  (з урахуванням мінімальної заробітної плати, установленої законом на 1 січня календарного року).

Платники запитували на «гарячій лінії»

Минулого року громадянин отримував доходи від надання послуг з ремонту будинків (квартир) іншим громадянам. Який порядок оподаткування зазначених доходів?

Як визначено положеннями Податкового кодексу, громадянин, що отримує доходи від особи, яка не є податковим агентом, та іноземні доходи, зобов'язаний включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати податкову декларацію за підсумками  звітного податкового року, а також сплатити податок з таких доходів.

Особою, яка не є податковим агентом, вважається нерезидент або фізична особа, яка не має статусу суб'єкта підприємницької діяльності або не є особою, яка перебуває на обліку в органах державної податкової служби як особа, що провадить незалежну професійну діяльність.

Таким чином громадяни, які отримували протягом звітного року  доходи, що підлягають оподаткуванню  не від податкових агентів, зобов'язані до 1 травня року, що настає за  звітним,  надати  податкову декларацію в якій відобразити суму отриманого доходу, суму сплаченого протягом звітного  року податку та податкового зобов'язання. Сума податкового зобов'язання, зазначена в податковій декларації, сплачується громадянами самостійно до 1 серпня року, що настає за звітним. Зазначений дохід оподатковується  податком на доходи  за ставкою 15 відсотків. Якщо база оподаткування в календарному місяці перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року, до суми такого перевищення застосовується ставка 17 відсотків.

Як заповнюється податкова декларації платника ЄП-ФОП у разі зміни групи протягом року?

Фізична особа - підприємець - платник єдиного податку, який протягом року самостійно прийняв рішення про зміну групи платника єдиного податку, подає до органу доходів і зборів податкову декларацію з наростаючим підсумком, у строки, встановлені для квартального податкового (звітного) періоду, в якій заповнює відповідні розділи (показники господарської діяльності):

     - для платника єдиного податку відповідної групи, на якій перебував такий платник - показники за минулий період;

     - для платника єдиного податку відповідної групи, яку обрав (нова група) такий платник - показники за податковий (звітний) період. 

Який порядок подання декларації та сплати ПДФО, якщо ФОП перебувала у I півріччі на загальній системі оподаткування, а з III кварталу перейшла на спрощену систему оподаткування?

Якщо фізична особа - підприємець перебувала у I півріччі на загальній системі оподаткування, а з III кварталу перейшла на спрощену, то їй необхідно за результатами календарного року подати податкову декларацію протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року та сплатити податок на доходи фізичних осіб протягом 10 календарних днів після подачі декларації або у разі надмірно сплаченої суми податку подати заяву про повернення податку у законодавчо встановленому порядку. Фізична особа - підприємець, яка у попередньому році перебувала на спрощеній системі оподаткування, в І кварталі поточного року - на загальній системі оподаткування, а з ІІ кварталу поточного року перейшла на спрощену систему оподаткування, повинна протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу, подати до контролюючих органів податкову декларацію про майновий стан і доходи (далі - Декларація) за І квартал, в якому перебувала на загальній системі оподаткування.

У частині І «Доходи від провадження господарської діяльності» додатка 5 «Розрахунок податкових зобов'язань з податку на доходи фізичних осіб, отриманих фізичною особою - підприємцем від провадження господарської діяльності» (далі - Розрахунок) до Декларації зазначається сума одержаного доходу; витрати, пов'язані з господарською діяльністю; сума чистого оподатковуваного доходу.

У частині ІІ «Розрахунок податкових зобов'язань» додатка 5 до Декларації - сума податку на доходи фізичних осіб, що підлягає сплаті до бюджету за результатами І кварталу. При цьому, оскільки фізична особа - підприємець з наступного кварталу переходить на спрощену систему оподаткування, то авансові платежі на наступні звітні квартали в Розрахунку не зазначаються. 

Податок на додану вартість

Який порядок оподаткування ПДВ операцій з передачі підприємством - боржником кредитору в рахунок погашення заборгованості векселя, емітованого третьою особою?

Згідно із ст. 4 Закону України від 05 квітня 2001 року № 2374-ІІІ «Про обіг векселів в Україні» видавати переказні і прості векселі можна лише для оформлення грошового боргу за фактично поставлені товари, виконані роботи, надані послуги, за виключенням фінансових банківських векселів та фінансових казначейських векселів.

Відповідно до п.п. «а» та «б» п. 185.1 ст. 185 р. V Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі - ПКУ) об'єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з постачання товарів та послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до ст. 186 ПКУ.

Пунктом 189.7 ст. 189 р. V ПКУ визначено, що у разі якщо платник податку здійснює операції з постачання товарів/послуг, які є об'єктом оподаткування згідно із ст. 185 ПКУ, під забезпечення боргових зобов'язань покупця, наданих такому платнику податку у формі простого або переказного векселя, або інших боргових інструментів (далі - вексель), випущених таким покупцем або третьою особою, базою оподаткування є договірна вартість, визначена в порядку, встановленому п. 188.1 ст. 188 ПКУ, без урахування дисконтів або інших знижок з номіналу такого векселя, а за процентними векселями - така договірна вартість, збільшена на суму процентів, нарахованих або таких, що повинні бути нараховані на суму номіналу такого векселя.

Згідно з п. 189.8 ст. 189 р. V ПКУ на номінал векселя, у тому числі без урахування дисконтів або з урахуванням процентів, податкові зобов'язання не нараховуються.

Таким чином, при передачі підприємством - боржником кредитору в рахунок погашення заборгованості векселя, емітованого третьою особою, ПДВ на номінальну вартість векселя не нараховується.

Чи є об'єктом оподаткування ПДВ операції з випуску (емісії), розміщення у будь-які форми управління та продажу (погашення, викупу) за кошти цінних паперів?

Згідно із пп.196.1.1.п.196.1 ст.196 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями не є об'єктом оподаткування ПДВ операції з випуску (емісії), розміщення у будь-які форми управління та продажу (погашення, викупу) за кошти цінних паперів, що випущені в обіг (емітовані) суб'єктами підприємницької діяльності, Національним банком України, центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує, державну податкову і митну політику, органами місцевого самоврядування відповідно до закону, включаючи інвестиційні та іпотечні сертифікати, сертифікати фонду операцій з нерухомістю, деривативи, а також корпоративні права, виражені в інших, ніж цінні папери, формах.

Який порядок формування податкового зобов'язання та податкового кредиту платниками ПДВ при здійсненні операції з переведення боргу (заміни боржника у зобов'язанні)?

Загальні положення щодо заміни боржника у зобов'язані (переведення боргу) наведені у ст. 520-524 Цивільного кодексу України від 16 січня 2003 року №435-IV зі змінами та доповненнями.

Так, відповідно до зазначених статей боржник у зобов'язанні може бути замінений іншою особою (переведення боргу) лише за згодою кредитора, якщо інше не передбачено законом. Правочин щодо заміни боржника у зобов'язанні вчиняється у такій самій формі, що і правочин, на підставі якого виникло зобов'язання. Новий боржник у зобов'язанні має право висунути проти вимоги кредитора всі заперечення, що ґрунтуються на відносинах між кредитором і первісним боржником.

Відповідно до пп.14.1.255 п.14.1 ст.14 р.І Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI (далі - ПКУ) відступлення права вимоги - операція з переуступки кредитором прав вимоги боргу третьої особи новому кредитору з попередньою або наступною компенсацією вартості такого боргу кредитору або без такої компенсації.

Формування податкових зобов'язань з ПДВ та податкового кредиту за операціями з продажу та придбання товарів (послуг) здійснюється відповідно до п.187.1 ст.187, та п.198.1, п.198.2 ст.198 р.V ПКУ.

Так як наслідками операції з переведення боргу (заміни боржника у зобов'язанні) є вибуття первинного боржника із зобов'язання, вступ до зобов'язання нового боржника за згодою кредитора та збереження у повному обсязі змісту зобов'язання при зміні суб'єктного його складу, тому відповідь щодо порядку оподаткування ПДВ зазначеної операції можливо надати лише після ознайомлення з первинними документами.

А тому рекомендуємо звернутися до контролюючих органів за місцем реєстрації з додатковим наданням копій первинних документів для отримання податкової консультації.

Який порядок оподаткування ПДВ операцій із продажу заставного майна боржника - платника ПДВ, яке оприбутковується на балансі заставодержателя (кредитора) з метою його наступного продажу?

Згідно із пп. 196.1.2 п. 196.1 ст. 196 р. V Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями не є об'єктом оподаткування ПДВ операції з передачі майна в заставу (іпотеку) позикодавцю (кредитору) та/або в забезпечення іншої дійсної вимоги кредитора, повернення такого майна із застави (іпотеки) його власнику після закінчення дії відповідного договору, якщо місце такої передачі (повернення) знаходиться на митній території України.

Відповідно до ст. 20 Закону України від 2 жовтня 1992 року №2654-XII «Про заставу» із змінами та доповненнями заставодержатель набуває право звернення стягнення на предмет застави в разі, якщо в момент настання терміну виконання зобов'язання, забезпеченого заставою, воно не буде виконано, якщо інше не передбачено законом чи договором.

Звернення стягнення на заставлене майно здійснюється за рішенням суду або третейського суду, на підставі виконавчого напису нотаріуса, якщо інше не передбачене законом або договором застави.

Реалізація заставленого майна, на яке звернено стягнення, провадиться державним виконавцем на підставі виконавчого листа, суду або наказу господарського суду, або виконавчого напису нотаріусів у встановленому порядку, якщо інше не передбачено цим Законом чи договором.

Відповідно до п. 153.6 ст. 153 р. ІІІ ПКУ відчуження об'єкта застави для заставодавця прирівнюється до продажу такого об'єкта у податковий період такого відчуження, і ціна продажу/купівлі при цьому визначається за правилами, встановленими відповідними законами, які регулюють відносини застави (іпотеки).

Тобто, у разі якщо за згодою сторін (за рішенням суду або третейського суду, на підставі виконавчого напису нотаріуса) заставне майно в рахунок погашення кредиту переходить до заставодержателя, то таке відчуження прирівнюється до поставки і на дату такої передачі у заставодавця - платника ПДВ виникають податкові зобов'язання та такий заставодавець виписує податкову накладну виходячи із бази оподаткування, визначеній відповідно до ст. 188 р. V ПКУ.

У разі якщо за згодою сторін (за рішенням суду або третейського суду, на підставі виконавчого напису нотаріуса) заставне майно оприбутковується на балансі заставодержателя (кредитора) з метою його наступного продажу, то на дату оприбуткування такого об'єкта за наявності податкової накладної або її замінників, визначених у пп. 201.11 ст. 201 р. V ПКУ, заставодержатель (кредитор) має право на податковий кредит.

При здійсненні операції з поставки оприбуткованого об'єкта у заставодержателя виникають податкові зобов'язання з ПДВ на загальних підставах, обчислені виходячи з бази оподаткування, визначеній відповідно до ст. 188 р. V ПКУ.

Чи є об'єктом оподаткування ПДВ операції з виплати страхових платежів?

Згідно з пп.196.1.3 п.196.1 ст.196 р. V Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями (далі - ПКУ) не є об'єктом оподаткування ПДВ операції з надання послуг із страхування, співстрахування або перестрахування особами, які мають ліцензію на здійснення страхової діяльності відповідно до закону, а також пов'язаних з такою діяльністю послуг страхових (перестрахових) брокерів та страхових агентів.

Відповідно до ст. 9 Закону України від 7 березня 1996 року №85/96-ВР «Про страхування» зі змінами та доповненнями страхова виплата - грошова сума, яка виплачується страховиком відповідно до умов договору страхування при настанні страхового випадку.

Розмір страхової суми та (або) розміри страхових виплат визначаються за домовленістю між страховиком та страхувальником під час укладання договору страхування або внесення змін до договору страхування, або у випадках, передбачених чинним законодавством.

Тобто, оскільки надання послуг із страхування і перестрахування не є об'єктом оподаткування, то виплата страхових платежів також не є об'єктом оподаткування ПДВ та операція з отримання таких страхових платежів чи операція з їх виплати не змінює суму податкового кредиту або податкових зобов'язань ані у застрахованої особи, ані у страхової компанії (страховика).

Який порядок оподаткування ПДВ операції з надання послуг із страхування, співстрахування або перестрахування особами, які мають ліцензію на здійснення страхової діяльності відповідно до закону, а також пов'язаних з такою діяльністю послуг страхових (перестрахових) брокерів та страхових агентів?

Відповідно до пп. 196.1.3 п. 196.1 ст. 196 р. V Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями операції з надання послуг із страхування, співстрахування або перестрахування особами, які мають ліцензію на здійснення страхової діяльності відповідно до закону, а також пов'язаних з такою діяльністю послуг страхових (перестрахових) брокерів та страхових агентів не є об'єктом оподаткування ПДВ.

Чи виникають у підприємства податкові зобов'язання з ПДВ у разі медичного страхування своїх працівників за кошти підприємства?

Відповідно до пп.„б" п.185.1 ст.185 р.V Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI VI із змінами та доповненнями (далі - ПКУ) об'єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до ст.186 ПКУ.

Згідно з пп.14.1.185 п.14.1 ст.14 р.І ПКУ постачання послуг - будь-яка операція, що не є постачанням товарів, чи інша операція з передачі права на об'єкти права інтелектуальної власності та інші нематеріальні активи чи надання інших майнових прав стосовно таких об'єктів права інтелектуальної власності, а також надання послуг, що споживаються в процесі вчинення певної дії або провадження певної діяльності.

Відповідно до пп.196.1.3 п.196.1 ст.196 р.V ПКУ не є об'єктом оподаткування ПДВ операції з:

надання послуг із страхування, співстрахування або перестрахування особами, які мають ліцензію на здійснення страхової діяльності відповідно до закону, а також пов'язаних з такою діяльністю послуг страхових (перестрахових) брокерів та страхових агентів;

надання послуг із загальнообов'язкового державного соціального страхування (у тому числі пенсійного страхування), недержавного пенсійного забезпечення, залучення та обслуговування пенсійних вкладів та рахунків учасників фондів банківського управління, адміністрування недержавних пенсійних фондів.

Враховуючи вищевикладене, операція з медичного страхування своїх працівників за кошти підприємства не призводить до виникнення податкових зобов'язань з ПДВ.

Який порядок оподаткування ПДВ операцій з передачі майна платника податку до статутних фондів інших платників податків у разі реорганізації такого платника?

Відповідно до пп. 196.1.7 п. 196.1 ст. 196 р. V Податкового кодексу України від 2 грудня 2011 року №2755-VI (далі - ПКУ) операції з реорганізації (злиття, приєднання, поділу, виділення та перетворення) юридичних осіб не є об'єктом оподаткування ПДВ.

Згідно із п. 98.1 ст. 98 р. ІІ ПКУ під реорганізацією платника податків, зокрема, розуміється зміна його правового статусу, яка передбачає будь-яку з таких дій або їх поєднання:

зміна найменування платника податків, а для господарських товариств - зміна організаційно-правового статусу товариства, що тягне за собою зміну їх коду згідно з Єдиним державним реєстром підприємств та організацій України та/або податкового номера;

злиття платників податків, а саме передача майна платника податків до статутних фондів інших платників податків, унаслідок чого відбувається ліквідація платника податків, який зливається з іншими;

поділ платника податків на декілька осіб, а саме поділ його майна між статутними фондами новоутворених юридичних осіб та/або фізичними особами, внаслідок якого відбувається ліквідація юридичного статусу платника податків, який поділяється;

виділення з платника податків інших платників податків, а саме передача частини майна платника податків, що реорганізується, до статутних фондів інших платників податків в обмін на їх корпоративні права, внаслідок якого не відбувається ліквідація платника податків, що реорганізується.

Як оподатковуються ПДВ операції з ввезення іноземних товарів для їх переробки на митній території України з подальшим вивезенням продуктів переробки за межі митної території України?

Відповідно до п.206.12 ст.206 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями (далі - ПКУ) до операцій із ввезення товарів на митну територію України в митному режимі переробки на митній території застосовується умовне повне звільнення від оподаткування ПДВ за умови дотримання вимог та обмежень, встановлених гл.23 Митного кодексу України від 13 березня 2012 року №4495-VI із змінами та доповненнями (далі - МКУ).

Статтею 160 глави 23 МКУ передбачено, що митний режим переробки на митній території завершується шляхом реекспорту продуктів переробки чи поміщення їх в інший митний режим.

При цьому, пп.3 п.1 ст.86 глави 16 МКУ передбачено, що Митний режим реекспорту може бути застосований до товарів, які при ввезенні на митну територію України мали статус іноземних та були поміщені у митний режим переробки на митній території та вивозяться за межі митної території України у тому самому стані, в якому вони були ввезені на митну територію України, або у вигляді продуктів їх переробки;

Операції з вивезення товарів у митному режимі реекспорту звільняються від оподаткування (п.206.5 ст.206 ПКУ).

Таким чином, операції із вивезення товарів, які були поміщені у митний режим переробки на митній території та вивозяться за межі митної території України у тому самому стані, в якому вони були ввезені на митну територію України (в межах визначеного МКУ строку), або у вигляді продуктів їх переробки, звільняються від оподаткування податком на додану вартість.

До операцій із ввезення товарів, що були поміщені у митний режим переробки на митній території України та в межах визначеного МКУ строку не вивозяться за межі митної території України, застосовується часткове звільнення від оподаткування податком на додану вартість (пп.206.2.3 п.206.7 ст.206 ПКУ).

Згідно з з пп.206.7.2 п.206.7 ст.206 ПКУ умовне часткове звільнення від оподаткування застосовується до товарів та в порядку, визначених ст.106 МКУ.

Так, ст.106 МКУ передбачено, що у разі тимчасового ввезення товарів з умовним частковим звільненням від оподаткування митними платежами за кожний повний або неповний календарний місяць заявленого строку перебування на митній території України сплачується 3 відсотки суми митних платежів, яка підлягала б сплаті у разі випуску цих товарів у вільний обіг на митній території України, розрахованої на дату поміщення їх у митний режим тимчасового ввезення.

Загальна сума митних платежів, яка підлягає сплаті за час перебування товарів у митному режимі тимчасового ввезення з умовним частковим звільненням від оподаткування митними платежами, не повинна перевищувати суми, яка підлягала б сплаті у разі випуску цих товарів у вільний обіг на митній території України, розрахованої на дату поміщення їх у митний режим тимчасового ввезення.

Сума митних платежів, сплачена на підставі умовного часткового звільнення від оподаткування митними платежами, поверненню не підлягає.

Зазначене стосується і сплати податку на додану вартість у разі застосування до товарів умовного часткового звільнення від оподаткування. При цьому сплаті підлягає сума податку на додану вартість, розрахована виходячи із бази оподаткування, визначеної за правилами, встановленими п.190.1 ст.190 ПКУ, товарів, ввезених на митну територію України для переробки (пп.206.2.3 п.206.2 ст.206 ПКУ).

Такі сплачені суми податку включаються платником до складу податкового кредиту у звітному (податковому) періоді, в якому було сплачено податок (пп.206.7.2 п.206.7 ст.206 ПКУ).

Чи можуть бути зареєстровані як самостійні платники ПДВ філії та представництва ЮО - резидента?

Статтею 180 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі - ПКУ) визначено перелік осіб, які для цілей оподаткування є платниками податку на додану вартість.

Відповідно до п.п. 14.1.139 п. 14.1 ст. 14 ПКУ особа для цілей розділу V ПКУ - будь-яка із зазначених нижче осіб:

а) юридична особа, створена відповідно до закону у будь-якій організаційно-правовій формі, у тому числі підприємство з іноземними інвестиціями, яка:

або є платником податків і зборів, встановлених ПКУ, крім єдиного податку;

або є платником єдиного податку за ставкою, що передбачає сплату податку на додану вартість;

або є платником єдиного податку за ставкою, що передбачає включення податку на додану вартість до складу єдиного податку, і добровільно переходить у встановленому ПКУ порядку на сплату єдиного податку за ставкою, що передбачає сплату податку на додану вартість;

б) фізична особа - підприємець, яка:

або є платником податків і зборів, встановлених цим Кодексом, крім єдиного податку;

або є платником єдиного податку за ставкою, що передбачає сплату податку на додану вартість;

або є платником єдиного податку за ставкою, що передбачає включення податку на додану вартість до складу єдиного податку, і добровільно переходить у встановленому цим Кодексом порядку на сплату єдиного податку за ставкою, що передбачає сплату податку на додану вартість;

в) юридична особа, фізична особа, фізична особа - підприємець, яка ввозить товари на митну територію України;

г) постійне представництво;

ґ) інвестор та/або інвестор (оператор) відповідно до угоди про розподіл продукції, на якого покладено ведення податкового обліку з податку на додану вартість за угодою про розподіл продукції.

Згідно з ч. другою ст. 55 Господарського кодексу України від 16 січня 2003 року № 436-IV зі змінами та доповненнями (далі - ГКУ) суб'єктами господарювання є:

1) господарські організації - юридичні особи, створені відповідно до Цивільного кодексу України, державні, комунальні та інші підприємства, створені відповідно до ГКУ, а також інші юридичні особи, які здійснюють господарську діяльність та зареєстровані в установленому законом порядку;

2) громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які здійснюють господарську діяльність та зареєстровані відповідно до закону як підприємці.

Суб'єкти господарювання, зазначені у п. 1 ч. другої ст. 55 ГКУ, мають право відкривати свої філії, представництва, інші відокремлені підрозділи без створення юридичної особи (ч. шоста ст. 55 ГКУ).

Відповідно до п. 3 ст. 95 Цивільного кодексу України від 16 січня 2003 року № 435-IV зі змінами та доповненнями філії та представництва не є юридичними особами. Вони наділяються майном юридичної особи, що їх створила, і діють на підставі затвердженого нею положення.

Враховуючи те, що філії та представництва юридичних осіб - резидентів не є юридичними особами, а також не є суб'єктами господарювання, то у контролюючих органів відсутні підстави для реєстрації філій та представництв юридичних осіб - резидентів в якості самостійних платників ПДВ.

За якою датою виникає право на податковий кредит за товарами/послугами, що придбаваються не за бюджетні кошти з метою подальшого їх постачання за бюджетні кошти?

Пунктом 198.2 ст. 198 Податкового кодексу України від 02 грудня 2011 року № 2755-VI (далі - ПКУ) передбачено, що датою виникнення права платника податку на віднесення сум податку до податкового кредиту вважається дата тієї події, що відбулася раніше:

дата списання коштів з банківського рахунка платника податку на оплату товарів/послуг;

дата отримання платником податку товарів/послуг, що підтверджено податковою накладною.

Відповідно до п. 187.7 ст. 187 ПКУ датою виникнення податкових зобов'язань у разі постачання товарів/послуг з оплатою за рахунок бюджетних коштів є дата зарахування таких коштів на банківський рахунок платника податку або дата отримання відповідної компенсації у будь-якій іншій формі, включаючи зменшення заборгованості такого платника податку за його зобов'язаннями перед бюджетом.

Враховуючи те, що п. 187.7 ст. 187 ПКУ визначений особливий порядок виникнення податкових зобов'язань у разі постачання товарів/послуг з оплатою за рахунок бюджетних коштів, а не визначено, що на зазначені операції поширюється касовий метод, дата виникнення права на податковий кредит при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг з оплатою за рахунок бюджетних коштів визначається у загальновстановленому порядку за правилом «першої події» відповідно до п. 198.2 ст. 198 ПКУ.

Підтвердженням того, що товари/послуги оплачуються за рахунок бюджетних коштів, є наявність у договорі на поставку товарів/послуг умови, що оплата за поставлені товари/послуги здійснюються з відповідного рахунка Державного казначейства України.

Чи зобов'язаний резидент коригувати податковий кредит, сформований при ввезенні (імпорті) товару, у разі зменшення ціни на товар нерезидентом?

Відповідно до п. 190.1 ст. 190 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI (далі - ПКУ) базою оподаткування для товарів, що ввозяться на митну територію України, є договірна (контрактна) вартість, але не нижче митної вартості цих товарів, визначеної відповідно до р. III Митного кодексу України, з урахуванням мита та акцизного податку, що підлягають сплаті і включаються до ціни товарів.

Згідно із п. 198.3 ст. 198 ПКУ податковий кредит звітного періоду визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг  (у разі здійснення контрольованих операцій - не вище рівня звичайних цін, визначених відповідно до ст. 39 ПКУ) та складається з сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою п. 193.1 ст. 193 ПКУ, протягом такого звітного періоду у зв'язку з:

придбанням або виготовленням товарів (у тому числі при їх імпорті) та послуг з метою їх подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку;

придбанням (будівництвом, спорудженням) основних фондів (основних засобів, у тому числі інших необоротних матеріальних активів та незавершених капітальних інвестицій у необоротні капітальні активи), у тому числі при їх імпорті, з метою подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку.

Враховуючи те, що сума ПДВ, яка сплачується при імпорті товарів, визначається виходячи із їх митної вартості, платник податку має право віднести до податкового кредиту суми ПДВ, сплачені у зв'язку з імпортом товарів за умови подальшого використання цих товарів у межах господарської діяльності.

У разі зменшення нерезидентом ціни на імпортований товар податковий кредит коригуванню не підлягає.

Про сплату податку на прибуток підприємств

Наше підприємство - платник авансових внесків з податку на прибуток припинило їх сплату, починаючи з квітня місяця 2013 року у зв'язку із декларуванням збиткового результату за підсумками I кварталу звітного року. Які наші дії, якщо за цей звітний період ми плануємо подати уточнюючий розрахунок, в якому об'єкт оподаткування має позитивне значення?

У цьому випадку платник не звільняється від обов'язку сплачувати авансові внески. Такий платник за кожний місяць недоплати авансових внесків повинен сплатити всю суму такої недоплати та штраф у розмірі трьох відсотків такої суми до подання уточнюючого розрахунку. При цьому він подає лише річну декларацію, у якій визначає податкові зобов'язання з податку на прибуток.

Як в податковому обліку платника податку на прибуток відображається придбання комп'ютерної програми вартістю 2500 грн. та строком дії права користування менше як 2 роки?

 Комп'ютерна програма визнається нематеріальним активом і належить до 5 групи нематеріальних активів, при цьому правовстановлюючими документами строк дії права користування комп'ютерною програмою має бути встановлений не менше як 2 роки. Якщо правовстановлюючими документами строк дії права користування комп'ютерною програмою встановлений менше як 2 роки, то витрати на придбання такої програми в податковому обліку платника податку на прибуток відображаються шляхом амортизації не менше як 2 роки із застосуванням методів, визначених  Податковим кодексом України.

Яка відповідальність передбачена у разі порушення термінів сплати авансових внесків?

Оскільки авансові внески вважаються узгодженими грошовими зобов'язаннями, за їх несплату або несвоєчасну сплату платники несуть відповідальність, передбачену Податковим кодексом України. Так, у разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму авансових внесків з податку на прибуток підприємств протягом визначених строків, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах:

- 10 відсотків погашеної суми податкового боргу - при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання;

- 20 відсотків погашеної суми податкового боргу - при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання.

Крім цього, на суму податкового боргу нараховується пеня за кожний день прострочення з розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Нацбанку.

Чи включаються до доходів внески до статутного фонду, державна реєстрація яких не проведена?

Якщо збільшення статутного капіталу не зареєстровано в Єдиному державному реєстрі, то отримані грошові кошти (вартість товарно-матеріальні цінностей, визначена на рівні не нижче звичайних цін) вважатимуться для платника податку безповоротною фінансовою допомогою (безоплатно отриманими) та відповідно включаються до доходів такого платника, що враховуються при обчисленні об'єкта оподаткування.

Чи враховуються при розрахунку розміру авансових внесків виправлені показники податкової декларації з податку на прибуток за результатами перевірок контролюючих органів, що вплинули на розмір податкових зобов'язань за рік?

Так, для розрахунку авансових внесків беруться до уваги показники податкової декларації з податку на прибуток, виправлені за результатами перевірок.

Як оподатковується сума безповоротної фінансової допомоги, отриманої платником податку від нерезидента ?

Сума безповоротної фінансової допомоги, отриманої платником податку у звітному податковому періоді від іншої особи, у тому числі і від нерезидента, крім випадків, коли операції з надання або отримання безповоротної фінансової допомоги проводяться між платником податку та його відокремленими підрозділами, які не мають статусу юридичної особи, включається до складу доходів, що враховуються при обчисленні об'єкта оподаткування. У випадку отримання безповоротної фінансової допомоги в іноземній валюті доходи перераховуються в національну валюту за офіційним курсом національної валюти до іноземної валюти, що діяв на дату надходження коштів на банківський рахунок платника податку.

Які первинні документи підтверджують витрати на придбання електронного авіаквитка для відрядження працівника підприємства?

Для підтвердження витрат у разі використання електронного авіаквитка потрібні такі документи: оригінал розрахункового або платіжного документа, що підтверджує здійснення розрахункової операції у готівковій чи безготівковій формі (платіжне доручення, розрахунковий чек, касовий чек, розрахункова квитанція, виписка з карткового рахунку, квитанція до прибуткового касового ордера); роздрук на папері частини електронного авіаквитка з вказаним маршрутом (маршрут/квитанція); оригінали відривної частини посадкових талонів пасажира.

Чи враховується у складі витрат платника податку - орендаря витрати, понесені на оплату вартості комунальних послуг (опалення, освітлення, водопостачання, водовідведення) орендованого приміщення?

Витрати платника податку - орендаря, понесені на оплату вартості спожитих комунальних послуг (опалення, освітлення, водопостачання, водовідведення, за умови наявності первинних документів (договорів, рахунків, платіжних документів тощо) включаються до складу витрат, що враховуються при визначенні об'єкта оподаткування залежно від призначення орендованого приміщення до загальновиробничих витрат, які відносяться на собівартість виготовлених та реалізованих товарів, виконаних робіт, наданих послуг відповідно до положень (стандартів) бухгалтерського обліку, адміністративних витрат, або витрат на збут.

 
Новости Бердянска
сегодня, 13 марта, среда

Все новости Бердянска