Информация от Налоговой инспекции Бердянска

04.02.2014 · 14:47 · Просмотров - 1833

Подборка материалов из Бердянской ОГНИ за неделю по 4 февраля.

Прес-служба Міндоходів повідомляє

Міндоходів планує об'єднати звітність з ПДФО та ЄСВ для зручності підприємців

Міністерство доходів і зборів планує вже найближчим часом  впровадити єдину звітність з податку на доходи фізичних осіб та єдиного соціального внеску. Ця можливість неодноразово обговорювалася на зустрічах представників ділових кіл з керівництвом Міністерства та була підтримана керівником відомства Олександром Клименко.

Об'єднання звітності дозволить скоротити документообіг для підприємств та самозайнятих громадян, а також  зменшить для них витрати часу на виконання процедур сплати податків.

За дорученням Міністра, фахівці відомства розробили кілька варіантів об'єднання звітності, які виносяться на обговорення із громадськістю. Зокрема, експерти Міністерства пропонують уніфікувати не тільки документообіг, а й бази даних щодо платників ПДФО та ЄСВ. Що стосується безпосередньо об'єднаного звіту, то на розсуд підприємців виносяться два варіанти: приєднання відомостей про сплату ЄСВ до загальної декларації про доходи або, навпаки, внесення записів про нарахування ПДФО до звітності зі сплати єдиного внеску.

Фахівці Міністерства підкреслюють, що об'єднання звітності - це черговий крок у рамках реформи адміністрування єдиного соціального внеску, яка розпочалася із передачею у 2013 році  цієї функції від Пенсійного фонду до Міністерства доходів і зборів України. У майбутньому Міністерство також планує розширити можливості для подачі об'єднаної звітності в режимі он-лайн.

Міністерство доходів і зборів закликає всіх зацікавлених представників громадськості до широкого обговорення запропонованих ініціатив. Пропозиції та зауваження щодо ініціативи Міндоходів просимо направляти на електронну адресу: spddpa@ukr.net.

Крім того, пропонуємо  взяти участь в анкетуванні щодо проекту нової форми звітності з ПДФО та ЄСВ http://minrd.gov.ua/diyalnist-/dpa-i-gromadskist/gromadske-obgovorennya/mijvidomcha-ekspertna-rada-/130634.html.

За тиждень операції „Акциз-2014" вилучено підакцизних товарів на 3 млн. гривень

За тиждень проведення спецоперації „Акциз - 2014" оперативники Міндоходів вилучили  з незаконного обігу підакцизних товарів на загальну суму майже 3 млн. гривень.

Так, днями у рамках операції працівники Міндоходів спільно з колегами із ДАІ на в`їзді до столиці затримали дві вантажівки, які перевозили алкогольну продукцію. Увесь товар був обклеєний підробленими марками акцизного податку. Більше того, один з водіїв взагалі не мав жодних документів щодо походження та якості лікеро-горілчаної продукції. Наразі товар вилучено, а його зразки направлено на експертизу. Вирішується питання щодо притягнення винних осіб до відповідальності.

Загалом, з початку року з незаконного обігу  вилучено підакцизних товарів на суму понад 30 млн. гривень. З них тільки тютюнових та лікеро-горілчаних  виробів - на загальну суму близько 23 млн. гривень.

Крім того, припинено діяльність 18 незаконних виробництв алкогольних напоїв.

Нагадаємо, що широкомасштабна операція „Акциз-2014" була розпочата 24 січня поточного року для активізації боротьби з розповсюдженням фальсифікованої та недоброякісної продукції на території нашої країни.

Відео щодо затримання вантажівок з алкогольною продукцією можна завантажити з ресурсу http://www.ex.ua/752063518031.

Міндоходів розроблено нову форму Податкової декларації з податку на прибуток банку

Для приведення у відповідність до внесених змін у Податковому кодексі  Міністерством доходів і зборів України було розроблено нову форму Податкової декларації з податку на прибуток банку. Відповідний проект наказу відомства розміщено на офіційному веб-порталі для обговорення.  

Як зазначають аналітики відомства, затвердження нової форми декларації забезпечить однаковий підхід до порядку складання банками звітності з податку на прибуток. Крім того, це удосконалить порядок оподаткування прибутків банку та запобігатиме непорозумінням між контролюючими органами та платниками.

Нагадаємо, що у зв`язку з проведенням адміністративної реформи, були  внесені зміни до Податкового кодексу, якими встановлено, що до функцій контролюючих органів належать повноваження щодо розробки та затвердження порядків, інструкцій, положень, форм розрахунків, звітів, декларацій, інших документів.

Ознайомитися з проектом наказу Міндоходів, формою декларації з усіма додатками можна на веб-порталі за посиланням: http://minrd.gov.ua/diyalnist-/regulyatorna-politika-/regulyatorna-politika/2014-rik/63008.html.

Зауваження та пропозиції до проекту потрібно надсилати за адресами: поштовою - Міндоходів, Департамент координації нормотворчої та методологічної роботи з питань оподаткування, Львівська площа,8, м. Київ, 04655, електронною - rbolila@minrd.gov.ua.

У call-центрі Міндоходів платники найчастіше цікавляться сплатою податків на прибуток та додану вартість

Протягом 2013 року Контакт-центром Міндоходів надано майже 1,13 млн. відповідей на запитання суб`єктів господарювання та громадян. Значна частка з них, а саме 1,1 млн. була надана телефоном, інші - письмово та з використанням електронної пошти, факсу чи автовідповідача.

Найбільш цікавими для тих, хто звернувся в call-центр, залишаються питання оподаткування податком на додану вартість, сплати податку на доходи фізичних осіб та оподаткування прибутку підприємств.

Для уникнення множинного трактування положень податкового законодавства відповіді на звернення суб`єктів господарювання та громадян надаються з використанням загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу (ІДР). Це автоматизована база уніфікованих відповідей на запитання платників податків, яка постійно оновлюється. Так, у січні-грудні 2013 року у зв'язку із законодавчими змінами ІДР було доповнено більше 2 тис. редакцій запитань-відповідей.

Також Міндоходів постійно інформує електронною поштою про поточні зміни у податковому, митному законодавстві та законодавстві щодо єдиного соціального внеску тих платників, які зареєструвались на офіційному веб-порталі Міністерства та виявили бажання отримувати таку інформацію. Торік було надіслано 818 тис. таких листів.

Для більш зручного та швидкого отримання платники податків можуть самостійно знайти відповіді на свої запитання на загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі. Нагадуємо, що ІДР розміщено на офіційному веб-порталі Міндоходів (http://zir.minrd.gov.ua).

Міндоходів: У цьогорічній деклараційній кампанії вже є перші мільйонери

За оперативними даними, з початку 2014 року майже 16 тис. громадян вже задекларували 1,5 млрд. грн. доходів, отриманих у минулому році. З них 49 осіб отримали дохід у розмірі понад 1 млн. гривень.

На сьогодні Міністерство доходів і зборів створило всі необхідні умови для того, щоб громадяни могли виконати свій конституційний обов'язок без зайвих незручностей.

Практично кожний, хто звітує про доходи, отримує необхідний комплекс послуг. Фахівці Міндоходів надають допомогу у заповненні декларацій, консультують щодо сплати податку або отримання податкової знижки.

Для зручності працюючих українців передбачена можливість подати декларацію у вихідні дні або у вечірні години. Фахівці Міндоходів також проводять і виїзні консультації на великих підприємствах та у віддалених районах.

Крім того, для громадян діє сервіс „Декларування он-лайн", за допомогою якого можна заповнити та направити декларацію про майновий стан і доходи через Інтернет. Завдяки цьому сервісу у минулому році кількість поданих декларацій зросла у порівнянні з 2012 роком на 7%, а сума задекларованого доходу - на 27%.

Для користування цією послугою платнику потрібно мати електронний ключ цифрового підпису та відповідне програмне забезпечення.

Міністерство доходів і зборів закликає громадян вчасно, не відкладаючи на останній день, задекларувати свої доходи.

Також нагадуємо, що для отримання податкової знижки річну декларацію про майновий стан і доходи можна подавати протягом усього поточного року.

Так, наприклад, за підсумками деклараційної кампанії 2013 року декларації на податкову знижку подали 198,3 тис. громадян. Їм відшкодовано з бюджету 214,3 млн. гривень.

Міндоходів: з незаконного обігу було вилучено підакцизних товарів на понад 24 млн. гривень

З початку року оперативниками Міндоходів з незаконного обігу було вилучено підакцизних товарів на загальну суму понад 24 млн. гривень. Про це йшла мова під час семінару для працівників оперативних підрозділів органів доходів і зборів, який відбувся сьогодні у Києві.

Під час семінару були обговорені заходи, які вживаються Міністерством для виявлення злочинів, пов'язаних з незаконним обігом підакцизних товарів на території України.

Так, для активізації боротьби з розповсюдженням фальсифікованої та недоброякісної продукції на території нашої країни у січні поточного року Міндоходів розпочато широкомасштабну операцію «Акциз-2014».

Сьогодні найбільш розповсюдженими схемами контрабанди тютюнових виробів є їх транзит через територію України на адресу неіснуючих або фіктивних фірм-нерезидентів, переміщення через кордон України з приховуванням від митного контролю за допомогою маскування під інші товари, а також поза митними пунктами.

За словами експертів Міндоходів, результатом проведеної спецоперації „Акциз-2014" стане значне зниження тіньового сегменту ринку підакцизної продукції, що, у першу чергу, підтримає наших легальних працівників та збільшить надходження грошових коштів до бюджету країни.

Загалом, за статистикою відомства, з початку року з незаконного обігу було вилучено підакцизних товарів на загальну суму понад 24 млн. гривень. Зокрема, спирту вилучено на 1,4 млн. грн., лікеро-горілчаних виробів - на 8,9 млн. грн., тютюнових виробів - 10,9 млн. грн. тощо.

Крім того, припинено діяльність 18 незаконних виробництв алкогольних напоїв.

Доопрацьовано програмне забезпечення "Електронний кабінет платника податків"

Міністерством доходів і зборів України відповідно до наказу Адміністрації державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України від 18.12.2012 №739 "Про затвердження Вимог до форматів криптографічних повідомлень" зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14.01.2013 за №108/22640 доопрацьовано програмне забезпечення "Електронний кабінет платника податків" в частині накладання електронного цифрового підпису та шифрування окремими сертифікатами.

Доопрацьовано програмне забезпечення «Спеціалізоване клієнтське програмне забезпечення для формування та подання звітності до "Єдиного вікна подання електронної звітності"»

На виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 17.10.2013 №809-р "Про затвердження плану заходів щодо реалізації Концепції створення та функціонування автоматизованої системи "Єдине вікно подання електронної звітності" для надання можливості формування звітності до Пенсійного Фонду України, Державної служби статистики України та безпосередньо до Міністерства доходів і зборів України, а також накладання електронного цифрового підпису та шифрування електронних документів, Міністерством доходів і зборів України впроваджено в дослідну експлуатацію доопрацьоване програмне забезпечення «Спеціалізоване клієнтське програмне забезпечення для формування та подання звітності до "Єдиного вікна подання електронної звітності"».

В даному програмному забезпеченні реалізовано формування звітності до Державної служби статистики України та безпосередньо до Міністерства доходів та  зборів України, а також накладання електронного цифрового підпису та шифрування електронних документів.

Програмне забезпечення розміщене за адресою: Головна> Електронна звітність> Платникам податків про електронну звітність> Програмне забезпечення> Дослідна експлуатація. «Спеціалізоване клієнтське програмне забезпечення для формування та подання звітності до "Єдиного вікна подання електронної звітності"».

Долучайтесь до обговорення Концепції реформи декларування доходів громадян

На форумі офіційного веб-порталу Міндоходів триває обговорення Концепції реформи декларування доходів громадян. Міністерство доходів і зборів України в процесі обговорення прагне почути  думку громадськості.

В основу концептуальних засад реформи, покладені найкращі  світові практики  декларування доходів і адміністрування податку на доходи фізичних осіб. Очікується, що нова система декларування доходів надасть необхідні компенсатори для поступового зниження податку на доходи фізичних осіб та єдиного соціального внеску. Отже, дозволить знизити навантаження як на роботодавців, так і на найманих працівників.

У громадськості, і у Міністерства єдина мета - зробити систему сплати податків соціально справедливою, підвищити взаємну транспарентність у стосунках громадян із державою.

Ознайомитися з Концепцією можна на сайті Міндоходів:

http://minrd.gov.ua/baneryi/kontseptsiya-reformi-deklaruvannya

Також свої пропозиції Ви можете надіслати на електронну скриньку gromada@minrd.gov.ua.

ГУ Міндоходів у Запорізькій області повідомляє

Запорізькі митники виявили незаконне ввезення товару майже на 22 тисячі доларів США

На митну територію України згідно з контрактом укладеним між одним із підприємств Запоріжжя та Турецькою компанією, на автомобілі за митною декларацією переміщено товар - "сталь кремнієву електротехнічну текстуровану з орієнтованим зерном у листах". Загальна вага сталі 12 572 кг,  вартість - понад 21,7 тисячі доларів США.

- Під час проведення митного огляду товару посадовою особою митного посту "Запоріжжя - центральний" було встановлено, що в контейнерах вантажного автомобіля знаходиться магнітопровід для трансформаторів у розібраному вигляді з кремнієвої електротехнічної текстурованої сталі з орієнтованим зерном для трансформаторів типу ТМГ, ТМЗ. Службові особи запорізького підприємства у митній декларації заявили неправдиві дані про товар, порушивши митне законодавство, - зазначив начальник Запорізької митниці Міндоходів Михайло Бізіля.

За даним фактом фахівці Запорізької митниці Міндоходів завели справу про порушення митних правил за ознаками ст.472 Митного кодексу України. Санкції цієї статті за недекларування товарів, транспортних засобів комерційного призначення, що перетинають митний кордон України, передбачають накладення штрафу у розмірі 100 відсотків вартості цих товарів, транспортних засобів з конфіскацією зазначених товарів.

Наразі магнітопровід вилучено.

"Електронним  кабінетом" успішно користуються запорізькі платники

Новий сервіс Міндоходів України - "електронний кабінет платника податків" запрацював з початку поточного року. "Електронний кабінет" - це персональне  автоматизоване  робоче місце  платника, працювати в якому він зможе з будь-якого комп'ютера, підключеного до мережі Інтернет після авторизації.

Новий сервіс є  ще одним кроком на шляху  масштабного  впровадження онлайнових відносин платника  з працівниками  органів доходів і зборів.  Сервіс зорієнтовано на зручність та допомогу платнику податків  у формуванні його податкових звітів і своєчасній сплаті коштів до бюджету.  І в перевагах онлайн -сервісу переконалися  запорізькі  платники податків.

 Так, в "електронному  кабінеті" платник може підготувати, заповнити і надіслати звітність в електронному вигляді та відразу ж отримати  квитанцію про її прийняття (або неприйняття). Для зручності  податкова звітність подається одним пакетом, тобто декларація з усіма податками. На кожен  прийнятий пакет видається  одна квитанція про прийняття  декларації.

Крім того, можливості сервісу дають змогу  платникам  переглядати  свої дані  про стан розрахунків з бюджетом на конкретну дату та прогноз щодо платежів до кінця поточного року. Про граничні терміни подання документів і сплати податків нагадає "Календар платника" в якому автоматично кольором позначаються подані документи  й терміни подання яких наближаються.

З часом можливості "електронного кабінету" платника податків будуть розширюватися. З'явиться  можливість переглядати документи, видані органами Міндоходів, формувати та заповнювати платіжні документи щодо сплати податків, розраховувати пеню, подавати заяви на реєстрацію платником окремих податків, отримувати консультаційні послуги тощо. 

Запорізькі платники сплатили майже 470 мільйонів гривень єдиного соцвнеску

За оперативною інформацією, у січні 2014 року (станом на 28.01.2014р.) від запорізьких платників єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування надійшло 468,2 мільйона гривень.

Як відзначила начальник Головного управління Міндоходів у Запорізькій області Людмила Балацька, у Запорізькій області середньомісячна сплата єдиного соціального внеску зросла на 8,8 млн. гривень - зі 442,6 мільйона гривень до 451,4 мільйона гривень.

Усього у 2013 році, за період адміністрування єдиного соціального внеску органами ГУ Міндоходів у Запорізькій області, до бюджету надійшов 1 мільярд 354,2 мільйона гривень. Порівняно з аналогічним періодом попереднього року сума надходжень зросла майже на 26,5 мільйона гривень.

У Запорізькому регіоні збережено позитивну тенденцію щодо подання звітів в електронному вигляді. Якщо за 9 місяців 2013 року в електронному вигляді звітували лише 38% платників ЄСВ, то вже у грудні - майже 90%. Упродовж трьох місяців - з жовтня по грудень минулого року звітність з ЄСВ подали майже 70,2 тис. суб'єктів господарювання, з яких 53,4 тис. - в електронному вигляді.

Стимулюють процеси електронізації звітності, перш за все, нові електронні сервіси Міністерства доходів і зборів України. До того ж, у перспективі Міністерство планує здійснити перехід до одночасної подачі звітності з податкових платежів і ЄСВ, а також переорієнтувати вже працюючі сервісні центри на надання всього комплексу адміністративних послуг з податкових і митних питань та сплати єдиного соціального внеску.

Нагадаємо, з метою створення комфортних умов для платників, на сьогодні звітність з ЄСВ можна подати в один із трьох способів: електронною поштою з використанням ключів електронного цифрового підпису; на паперових носіях, завірених підписом керівника і одночасною подачею звіту в електронному вигляді на електронних носіях; на паперових носіях, якщо кількість застрахованих осіб менше 5 осіб.

Крім того, платники можуть формувати податкову звітність в "Електронному кабінеті". Цей сервіс запроваджено на веб-порталі Міністерства доходів і зборів України.

Півмільйона гривень - за порушення податкового законодавства

У ході перевірки, яку провели фахівці  Головного управління Міндоходів у Запорізькій області, було встановлено, що  одне з  підприємств області  не включило  до складу  податкових зобов'язань  суми ПДВ,  які раніше  вже були віднесені до складу податкового  кредиту за придбані матеріали. В подальшому ці матеріали не використані  у власній господарській  діяльності. 

Проте підприємство провело  їх списання    на собівартість реалізованої продукції. Фактично ж реалізація не проводилася.  Мета такої оборудки досить проста: списання  матеріалів  зменшило баланс підприємства та не cпричинило правочину, пов'язаного з господарською діяльністю підприємства (виробництво та/або реалізація  товарів, виконання робіт, надання послуг, спрямовані на отримання  доходу).

Внаслідок  встановлених порушень підприємству донараховано податкових зобов'язань на 500 тис. грн.

До бюджетів понад 1 млн. гривень - результат роботи запорізьких оперативників

Саме таку суму за минулий тиждень спрямували до бюджету всіх рівнів співробітники оперативного управління ГУ Міндоходів області. До Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості по 9 кримінальних правопорушеннях, з яких 5 - за ухилення від сплати податків. Сума збитків за вказаними кримінальними правопорушеннями становить понад 7 млн. гривень, з яких відшкодовано 1,11 млн.  гривень. Із незаконного обігу вилучено товарно-матеріальних цінностей на загальну суму 1 млн. 97,7 тис. грн., у тому числі: алкогольних напоїв на суму 871,4 тис. грн. та тютюнових виробів на суму 226,3 тис. гривень.

Запорізькі оперативники перекрили канал постачання фальсифікату

Оперативні співробітники ГУ Міндоходів у Запорізької області у ході проведення слідчо-оперативних дій у рамках кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч.3 ст. 204 КК України (ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах),  перекрили канал постачання та збуту на території Запорізької області спирту.

 Ця рідина суміші була призначена для масового виробництва фальсифікованих алкогольних напоїв. За висновками експертів дана суміш буда небезпечною для життя та здоров'я людей.

У результаті проведення обшуків було  вилучено товарно-матеріальні цінності на загальну суму 1,4 млн.  гривень, у тому числі 16 715 літрів спирту на загальну суму 835,7 тис. гривень., обладнання для розливу та закупорювання лікеро-горілчаних виробів.

У Запоріжжі припинена реалізація тютюнових виробів на суму понад 190 тисяч гривень

За минулий тиждень оперативні працівники ГУ Міндоходів у Запорізькій області на території Запорізької області встановили 8  фактів незаконної реалізації тютюнових виробів. Власники цигарок не мали ліцензій на даний вид діяльності. У результаті вилучено тютюнових виробів на загальну суму 191,2 тис. гривень.

Так, наприклад, в торговельному павільйоні обласного центру реалізовували цигарками ігноруючи відсутність ліцензії. У результаті вилучено тютюнові вироби на суму 35,1  тис. гривень.

Крім цього, оперативні співробітники в одному з магазинів м. Мелітополя встановили факт реалізації алкогольних напоїв та тютюнових виробів без наявності ліцензій на дані види діяльності. У результаті вилучено алкогольні напої та тютюнові вироби на суму 35,7 тис. гривень.

У минулому році працевлаштовано майже 8,5 тисячі запоріжців

Завдяки заходам, які проводять органи ГУ Міндоходів, легалізовано працю 8848 найманих робітників, які працювали без належного оформлення, з них 96 відсотків працевлаштовано на постійну роботу.

Начальник Головного управління Міндоходів у Запорізькій області Людмила Балацька вважає, що виведення з тіні зарплат, легалізація найманої праці є одним із важливих напрямків роботи міндоходівців. Спільно з місцевими органами влади вдалося не лише зменшити тіньовий ринок праці, а суттєво поповнити місцеві бюджети, офіційно працевлаштовано 8438 запоріжців, яким виплачено зарплату у розмірі 12,2 млн. грн. Завдяки цьому бюджети додатково отримали 1,8 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб.

До органів прокуратури передано 98 матеріалів на порушників трудового законодавства. Матеріали по 28 перевірках направлені до територіальної державної інспекції праці для вжиття відповідних заходів. За результатами їх розгляду порушено 3 кримінальні провадження за ст.172 УК України.

Так, наприклад, міндоходівці провели перевірки торгових об'єктів мережі продуктових магазинів, які зареєстровані на 4 фізичних осіб-підприємців. На момент їх проведення виявлено 23 найманих працівника, які трудилися без належного оформлення у роботодавців.

За результатами перевірок фізичним особам-підприємцям донараховано 19,3 тис. грн. податку на доходи фізичних осіб з урахуванням штрафних фінансових санкцій.

Запорізька митниця Міндоходів на варті промислових гігантів

Митний пост "Запоріжсталь" функціонує в структурі Запорізької митниці Міндоходів з 1995 року. 22 співробітника підрозділу займаються митним оформленням вантажів промислових підприємств м. Запоріжжя. З метою забезпечення безперебійної роботи таких промислових гігантів, як ВАТ "Запоріжсталь" і ПАТ "Дніпроспецсталь", митний пост "Запоріжсталь" працює в цілодобовому режимі.

- За 2013 рік працівники посту оформили 25,6 тисячі митних декларацій, 87,6% з яких - у режимі експорту. Особливістю роботи підрозділу минулого року стала, в першу чергу, переорієнтація відвантаження експортних товарів ВАТ "Запоріжсталь", призначених для країн Чорноморського басейну, на оформлення перевезення водним видом транспорту через Запорізький річковий порт.

Слід зазначити, що 23,9 тисячі митних декларацій або 93% від загальної кількості було оформлено в електронному вигляді (імпорт - 69%, експорт - 96%, транзит - 100%). У 2012 році цей показник становив усього 21%, - сказав у розмові начальник митного поста "Запоріжсталь" Запорізької митниці Міндоходів Ігор Петров.

Що стосується митних платежів, то за минулий рік митним постом "Запоріжсталь" забезпечено надходжень на суму 775 млн. грн. З товарів, що оформлюються митним постом "Запоріжсталь" в режимі імпорту, більшу частину становить сировина для металургійних підприємств міста Запоріжжя. Це вугілля, катоди нікелю, магнезитовий порошок, кокс доменний, ферохром  та молібден. Разом з тим, слід зазначити зниження частини надходжень від імпорту марганцевої руди і вугілля у порівнянні з 2012 роком.

У напрямі боротьби з контрабандою та порушенням митних правил у 2013 році складено 7 протоколів про порушення митних правил, що на 17% більше попереднього року.

Бердянська ОДПІ

Запрошуємо на інформаційний семінар

12 лютого 2014 року о 14-00 Бердянська ОДПІ проводить інформаційний семінар на тему: «Декларування доходів громадян за підсумками 2013 року. Право громадян на податкову знижку. Актуальні питання щодо застосування положень Податкового кодексу та адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» з платниками податків юридичними та фізичними особами-підприємцями м. Бердянська та Бердянського району.

Семінар відбудеться у приміщенні Бердянської ОДПІ за адресою м. Бердянськ, пр. Праці, 20, актова зала. 

Увага! Гаряча лінія!

11 лютого 2014 року «гарячу телефонну лінію» проведе заступник начальник Бердянської ОДПІ ГУ Міндоходів у Запорізькій області  В'южаніна А.М.

З 14-00 до 15-00 за телефоном 0(53)3-54-28 Анжеліка Михайлівна відповість на запитання платників податків щодо декларування доходів громадян за 2013  рік, щодо роботи зі зверненнями громадян та надання публічної інформації. 

Конструктивне партнерство та якісний сервіс - наш головний пріоритет 

«2013 рік  - рік інноваційних перетворень, починаючи від створення Міністерства доходів і зборів, його територіальних органів до впровадження низки нових сервісів для платників. На всьому шляху цих перетворень ми намагалися створити максимально комфортні умови для виконання платниками обов'язків по сплаті  податків та поданню  звітності. Зараз з впевненістю можна стверджувати, що завдяки спільній плодотворній співпраці з платниками ми виконали головне наше завдання  - забезпечення бюджетів усіх рівнів, що є гарантією виконання державою своїх соціальних функцій» - зазначила начальник Бердянської об'єднаної державної податкової інспекції Алла Горбатюк, підводячи підсумки роботи за 2013 рік.

Рік впровадження електронних сервісів

Одною з головних задач є надання можливості  платникам податків отримати якісний сервіс та широкий спектр послуг при здійсненні адміністрування податків. Для цього було зроблено ставку на електронні сервіси. Так, громадяни та представники бізнесу мають можливість безкоштовно отримати послуги електронного цифрового підпису. За 2013 рік Пунктом реєстрації АЦСК Міндоходів, який було відкрито у Бердянську в минулому році, було сформовано 10,2 тис. посилених сертифікатів відкритих ключів для більше ніж  7,2  тис. платників.

Саме завдяки можливості отримання безкоштовного електронного цифрового підпису основна маса бердянських платників податків оцінила зручність подачі звітності через Інтернет. Як приклад - на сьогодні в електронному вигляді платниками міста та району подаються 98,6 % звітів про сплату податку на додану вартість та 95,4% звітів з єдиного соціального внеску.

Також до послуг громадян і бізнесу в Бердянській ОДПІ працює Центр обслуговування платників податків, в якому надається весь комплекс адміністративних  послуг. Протягом року ми надали нашим клієнтам понад 11 тис. послуг.

Удосконалення для платників єдиного податку

Удосконалення спрощеної системи оподаткування, запроваджені у 2013 році, надали багатьом підприємцям можливість швидко та просто перейти на сплату єдиного податку.

Так, на спрощеній системі  у 2013 році працювали 632 юридичних особи та 4631 фізичних особи - підприємця. Фізичні особи-підприємці, що працюють на єдиному податку збільшили сплату податків у 2013 році на 33,7%,(на 3,4 млн. грн.)., юридичні особи - на 42%, (на 79,5 тис. грн).

Адміністрування єдиного внеску

Відповідальним моментом в нашій роботі, став процес  адміністрування єдиного внеску, який  розпочався з жовтня 2013 року. Наша спільна мета - впровадження досвіду та практики з адміністрування  податків у процес адміністрування єдиного внеску.

Так, платникам запропоновані безкоштовні електронні ключі та програмне забезпечення для подання звітності он-лайн. З жовтня 2013 року  Бердянською ОДПІ прийнято та оброблено 6892 тисяч звітів, а надходження єдиного внеску склали понад 87 мільйонів гривень.

Робота із детінізації заробітної плати

За результатами проведеної роботи щодо легалізації найманої праці та виявлення фактів виплати заробітної плати в «конвертах» виявлено 788 неоформлених найманих працівників. Також протягом 2013 року до державної реєстрації в якості фізичних осіб - підприємців залучено 619 осіб.   

Сумлінним платникам  - автоматичне відшкодування ПДВ

Одним з першочергових завдань Міністерства у 2013 році залишалося забезпечення своєчасного бюджетного відшкодування сум ПДВ шляхом здійснення автоматичного бюджетного відшкодування.

Так, Бердянською ОДПІ за 12 місяців поточного року на рахунки платників було перераховано суму ПДВ у розмірі 18980,8 тис. грн. Двом платникам відшкодовано суму автоматичного бюджетного відшкодування у розмірі 18980,8 тис. грн.

Наповнення бюджетів

За 2013 рік Бердянською ОДПІ забезпечено надходження до місцевих бюджетів  (м. Бердянськ та Бердянський район) з початку року надійшло 211,9 мільйонів гривень.

 У розрізі основних платежів приріст забезпечено, зокрема,

- з податку на доходи фізичних осіб - на 1,6%. (+2,2 млн. грн.),

-  єдиного податку                              -  на 35,7% (+4,9 млн.грн.),

Курс на зменшення перевірок 

За 2013 рік кількість  перевірок суб'єктів господарювання продовжувала зменшуватися. Якщо в 2012 році було проведено 205 документальних перевірок юридичних осіб, то в 2013 році - 144 перевірки. Отже кількість документальних перевірок зменшено на 30%.

Сьогодні концентрація податкового та митного аудиту  зосереджується виключно на ризикових суб'єктах господарювання. Отже, зменшуються малоефективні перевірки, зростає добровільна сплата податків.

Погашення податкового боргу

Активна робота проводилась щодо погашення податкового боргу. З метою захисту інтересів держави проводиться робота з платниками податків з метою упередження виникнення або зростання податкового боргу, забезпечуються сприятливі умови для добровільного виконання платниками вимог податкового законодавства.

Надходження коштів завдяки погашенню боргу до бюджету склали 24348,4 тис. грн. В порівнянні з 2012 роком темп росту надходжень у 2013 році  241%.

Взагалі процес стягнення податкової заборгованості є доволі складним і трудомістким, потребує неабиякої уваги до платників. Працівники інспекції завжди готові до діалогу з кожним платником податків, який прагне вирватися з «боржників».

Пріоритети на майбутнє

Сьогодні Бердянська ОДПІ втілює  в життя принципи та завдання,  передбачені Стратегічним планом розвитку Міністерства до 2018 року, який був затверджений розпорядженням  Кабінету Міністрів України від 24.10.2013, насамперед - це вдосконалення податкових і митних сервісів, розвиток партнерських стосунків з громадянами та бізнесом.  

Єдиний соціальний внесок

Підприємці подають звітність з єдиного соціального внеску не пізніше  10 лютого 2014 року

Бердянська ОДПІ нагадує, що фізичні особи - підприємці формують та  подають звіт самі за себе один раз на рік до 10 лютого року, наступного за звітним періодом. Звітним періодом є календарний рік. Тобто, останній день подання фізичними особами - підприємцями звіту з єдиного внеску за 2013 рік є 10 лютого 2014 року.

Звітність з єдиного внеску подається до органів доходів і зборів за основним місцем обліку платника єдиного внеску.

Форми та строки подання звітності щодо сум нарахованого єдиного внеску передбачено наказом Міністерства доходів і зборів України від 09.09.2013 р. №454 «Про затвердження Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування».

Новини законодавства

Затверджено нові документи щодо декларування доходів та майнового стану

Міністерство доходів і зборів затвердило:

Наказ від 11.12.2013р. №793 «Про затвердження форми податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи»,

Наказ від 11.12.2013р. №794 «Про затвердження форми Книги обліку доходів і витрат для визначення суми загального річного оподатковуваного доходу та Порядку ведення обліку доходів і витрат для визначення суми загального річного оподатковуваного доходу»,

Наказ від 11.12.2013р. №795 «Про затвердження форми довідки про подану декларацію про майновий стан і  доходи (про сплату податку на доходу фізичних осіб та про відсутність податкових зобов'язань з такого податку) та Порядку її заповнення».

Затверджено новий реєстр РРО

З 20.01.2014 року набрав чинності наказ Міндоходів України, яким затверджено у новій редакції Державний реєстр РРО з урахуванням моделей реєстраторів, внесених відповідними наказами Міндоходів України, ДПС України та рішеннями Державної комісії з питань електронних систем і засобів контролю та управління товарним і грошовим обігом при Кабінеті Міністрів України.

Наказ Міністерства доходів і зборів України від 20.01.2014 року №43 «Про затвердження Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій».

Оновлено довідник пільг

Листом Міндоходів від 31.12.2013 року затверджено Довідник N 69/1 податкових пільг, що є втратами доходів бюджету, станом на 01.01.2014.

Листом Міндоходів від 31.12.2013 року затверджено Довідник N 69/2 інших податкових пільг, станом на 01.01.2014. 

Пам'ятки щодо правильності заповнення розрахункових документів

Для зручності заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково або надміру зарахованих коштів Міністерством доходів і зборів України розроблено та розміщено на офіційному веб-порталі Міндоходів (рубрика «Листівки та брошури») Пам'ятки щодо правильності заповнення таких розрахункових документів (наказ Міндоходів від 22.10.2013 №609).

Роз'яснення податкового законодавства

Про подання податкової звітності з податку на прибуток за 2013 рік

Наказ Міністерства доходів і зборів України від 30.12.2013 №872, яким затверджена форма Податкової декларації з податку на прибуток підприємств, 20.01.2014 зареєстровано в Міністерстві юстиції України за N 103/24880 та оприлюднено у Офіційному віснику України від 24.01.2014 N 6.

До запровадження прийняття декларацій з податку на прибуток підприємств в електронному вигляді за новими формами (затвердженими Міндоходів), платники цього податку мають можливість подавати декларації за 2013 рік з граничним терміном подання - 10 лютого 2014 року (за базовий період календарний квартал) за старими формами (затвердженими Мінфіном). Про дату, з якої буде запроваджено прийняття декларацій з податку на прибуток підприємств за новими формами, буде повідомлено додатково.

Водночас звертаємо увагу, що з метою дотримання вимог п. 57.1 ст. 57 Податкового кодексу України, розрахунок щомісячного авансового внеску з податку на прибуток, який має сплачуватись починаючи з березня 2014 року по лютий 2015 року включно, буде здійснюватись за старими формами декларацій в автоматичному режимі (після доопрацювання програмного забезпечення) та заноситись до картки особового рахунку платника таким чином:

у декларації з податку на прибуток підприємства (наказ Мінфіну від 28.09.2011 N 1213) (рядок 11 + рядок 12 - рядок 13.1 - рядок 13.2 - 13.6 Додатка ЗП до рядка 13) / 12;

у декларації з податку на прибуток банку (наказ Мінфіну від 21.12.2011 N 1683) (рядок 11 + рядок 12 - рядок 14.1 - рядок 14.2 Додатка ЗП до рядка 14) / 12;

у декларації з податку на доходи (прибуток) страховика (наказ Мінфіну від 22.06.2012 N 759) (рядок 13 - рядок 14.1) / 12.

Лист Міндоходів від 29.01.2014 р. № 2191/7/99-99-19-03-01-17

Навіть новостворені можуть бути платниками ПДВ

З початку цього року право на добровільну реєстрацію платником ПДВ отримали ще й ті особи, які лише планують здійснювати господарську діяльність (без наявності будь-яких обсягів оподатковуваних операцій). Такі суб'єкти господарювання  можуть подати Реєстраційну заяву (далі - Заява) про добровільну реєстрацію платником ПДВ державному реєстратору під час реєстрації бізнесу. Ця Заява є додатком до реєстраційної картки, що подається для проведення державної реєстрації юридичної особи або фізичної особи - підприємця. Державний реєстратор передає до органу Міндоходів скановану електронну копію реєстраційної заяви одночасно з відомостями з реєстраційної картки.

Відповідна норма передбачена Законом України від 24.10 2013 № 657-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо обліку та реєстрації платників податків та удосконалення деяких положень», який набрав чинності з 1 січня 2014 року.

Порядок обчислення та сплати податку на нерухомість юридичними особами

Юридичні особи сплачують податок на нерухоме майно,  відмінне від земельної ділянки, авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що настають за звітним кварталом. Тобто, останнім днем сплати авансового внеску з податку на нерухомість юридичними особами за IV квартал 2013 року - 29 січня 2014 року.

Нагадуємо, сума авансових внесків відображається в річній податковій декларації, яка подається до 20 лютого звітного року. Таким чином, останній день подання декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки платниками податку-юридичними особами - 19 лютого 2014 року.

Порядок обчислення та сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, визначено ст. 265 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями. 

Платникам фіксованого сільськогосподарського податку

Бердянська ОДПІ нагадує, що 19 лютого 2014 року - останній день подання декларації з фіксованого сільськогосподарського податку на 2014 рік.

Нагадуємо, що платником ФСП можуть бути сільськогосподарські товаровиробники, у яких частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75 відсотків.

Терміни подання звітності та сплати податків за 4 квартал 2013 року!

Термін подання податкової звітності за 4 кв. 2013 року - не пізніше 10 лютого 204 року, термін сплати податків та зборів за 4 кв. - не пізніше 19 лютого 2014 року!  

Терміни подання звітності та сплати податків та зборів підприємцями!

Для платників єдиного податку 1 та 2 групи ( який весь рік знаходилися на єдиному податку 1 або 2 групи) термін подання податкової декларації за 2013 рік - не пізніше 03 березня 2014 року.

Платникам єдиного податку 3 та 5 групи  термін подання податкової декларації за 4 кв. 2013 року - не пізніше 10 лютого 2014 року, термін сплати єдиного податку за 4 квартал - не пізніше 19 лютого 2014 року.   

Приватним підприємцям на загальній системі  термін подання податкової декларації за 2013 рік - не пізніше 10 лютого 2014 року, термін сплати податку на доході фізичних осіб за даними декларації - не пізніше 19 лютого 2014 року! 

Єдиний соціальний внесок. Термін подання звітності з єдиного внеску за 2013 рік  -  не пізніше 10 лютого 2013 року. ФОП - на єдиному податку подають Звіт за формою згідно таблиці 2 додатку 5 «Звіт про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску». При цьому, звіт не подається платниками єдиного податку, які є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.

ФОП, які обрали загальну систему оподаткування, Звіт подають за формою згідно таблиці 1 додатку 5 «Звіт про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску».

Звітність подається до Бердянської  ОДПІ.

Термін сплати єдиного внеску з доходу ФОП на загальній системі за себе при остаточному розрахунку за 2013 рік - не пізніше 10 лютого 2014 року.   

Юридичним особам  - платника податку на прибуток підприємств та неприбутковим організаціям!

Термін подання декларації про прибуток підприємств та Звіту про використання коштів неприбуткових організацій за  2013 рік  -  не пізніше 03 березня  2014 року. Термін сплати податку на прибуток підприємств  за 2013 рік -  не пізніше 11 березня 2014 року.

Термін сплати авансового внеску з податку на прибуток за січень  - 30 січня, за лютий  -  28 лютого, за березень  - 28 березня.   

Форма декларації. Затверджена наказом Міндоходів від 30.12.2013 р. № 872 «Про затвердження форми Податкової декларації з податку на прибуток підприємства»

Нагадуємо! Платники податку на прибуток, малі підприємства, віднесені до таких відповідно до Господарського кодексу України, подають разом з річною податковою декларацією річну фінансову звітність у порядку, передбаченому для подання податкової декларації. 

Звітуємо з земельного податку вчасно

Бердянська ОДПІ нагадує, термін подання податкової звітності платниками земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності - не пізніше 20 лютого 2014 року.

Величина коефіцієнта індексації за 2013 рік, на який необхідно індексувати нормативну грошову оцінку земель у 2014 році при визначенні розміру земельного податку та орендної плати за землю, дорівнює 1,0 (Лист Державного агентства земельних ресурсів України від 10.01.2014 № 2-28-0.22-95/2-14).

Довідки каб. 326, тел. 3-84-23.

Митні питання

Методи визначення митної вартості імпортованих в Україну товарів

Визначення митної вартості товарів, які ввозяться в Україну відповідно до митного режиму імпорту, здійснюється за такими методами:

1. Основний - за ціною договору (контракту) щодо товарів, які імпортуються (вартість операції);

2. Другорядні:

а) за ціною договору щодо ідентичних товарів;

б) за ціною договору щодо подібних (аналогічних) товарів;

в) на основі віднімання вартості;

г) на основі додавання вартості (обчислена вартість);

ґ) резервний.

Основним методом визначення митної вартості таких товарів є перший метод - за ціною договору (вартість операції).

Кожний наступний метод застосовується лише у разі, якщо митна вартість товарів не може бути визначена шляхом застосування попереднього методу відповідно до норм Митного кодексу України.

Нагадуємо, митною вартістю товарів, які переміщуються через митний кордон України, є вартість товарів, що використовується для митних цілей, яка базується на ціні, що фактично сплачена або підлягає сплаті за ці товари.

Порядок  визначення митної вартості товарів регулюється розділом ІІІ Митного кодексу України.

Митна вартість за ціною договору(контракту) щодо товарів, які імпортуються

Ціна, що була фактично сплачена або підлягає сплаті - це загальна сума всіх платежів, які були здійснені або повинні бути здійснені покупцем оцінюваних товарів продавцю або на користь продавця через третіх осіб та/або на пов'язаних із продавцем осіб для виконання зобов'язань продавця. При цьому розрахунки робляться лише на основі об'єктивних даних, що підтверджуються документально та піддаються обчисленню. Платежі можуть бути здійснені прямо чи опосередковано. Прикладом опосередкованого платежу може бути врегулювання покупцем повністю чи частково боргу продавця (ч.6 ст.58 МКУ).

Митною вартістю товарів, які ввозяться на митну територію України відповідно до митного режиму імпорту, є ціна, що була фактично сплачена або підлягає сплаті за товари, якщо вони продаються на експорт в Україну, скоригована в разі потреби з урахуванням положень ч.10 ст.58 МКУ- це є прикладом прямого платежу.

Платежі необов'язково повинні бути здійснені у вигляді переказу грошей (зокрема, але не виключно). Такі платежі можуть бути здійснені шляхом акредитива, інкасування або за допомогою інших розрахунків (вексель, передача цінних документів тощо) (ч.7 ст.58 МКУ).

Термін "ціна, що була фактично сплачена або підлягає сплаті" стосується лише ціни оцінюваних товарів. Дивіденди або інші платежі покупця на користь продавця, не пов'язані з оцінюваними товарами, не є частиною митної вартості. Додавання, якщо вони не включалися до ціни, що була фактично сплачена або підлягає сплаті, згідно з ст.58 МКУ робляться лише на основі об'єктивних даних, що підтверджуються документально та піддаються обчисленню (ч.8 ст.58 МКУ).

Розрахунки (ст.58 МКУ) робляться лише на основі об'єктивних даних, що підтверджуються документально та піддаються обчисленню (ч.9 ст.58 МКУ).

Частиною 10 ст.58 МКУ визначено, що при визначенні митної вартості до ціни, що була фактично сплачена або підлягає сплаті за оцінювані товари, додаються такі витрати (складові митної вартості), якщо вони не включалися до ціни, що була фактично сплачена або підлягає сплаті:

1) витрати, понесені покупцем:

а) комісійні та брокерська винагорода, за винятком комісійних за закупівлю, що є платою покупця своєму агентові за надання послуг, пов'язаних із представництвом його інтересів за кордоном для закупівлі оцінюваних товарів;

б) вартість ящиків тари (контейнерів), в яку упаковано товар, або іншої упаковки, що для митних цілей вважаються єдиним цілим з відповідними товарами;

в) вартість упаковки або вартість пакувальних матеріалів та робіт, пов'язаних із пакуванням;

2) належним чином розподілена вартість нижчезазначених товарів та послуг, якщо вони поставляються прямо чи опосередковано покупцем безоплатно або за зниженими цінами для використання у зв'язку з виробництвом та продажем на експорт в Україну оцінюваних товарів, якщо така вартість не включена до ціни, що була фактично сплачена або підлягає сплаті:

а) сировини, матеріалів, деталей, напівфабрикатів, комплектувальних виробів тощо, які увійшли до складу оцінюваних товарів;

б) інструментів, штампів, шаблонів та аналогічних предметів, використаних у процесі виробництва оцінюваних товарів;

в) матеріалів, витрачених у процесі виробництва оцінюваних товарів (мастильні матеріали, паливо тощо);

г) інженерних та дослідно-конструкторських робіт, дизайну, художнього оформлення, ескізів та креслень, виконаних за межами України і безпосередньо необхідних для виробництва оцінюваних товарів;

3) роялті та інші ліцензійні платежі, що стосуються оцінюваних товарів та які покупець повинен сплачувати прямо чи опосередковано як умову продажу оцінюваних товарів, якщо такі платежі не включаються до ціни, що була фактично сплачена або підлягає сплаті. Зазначені платежі можуть включати платежі, які стосуються прав на літературні та художні твори, винаходи, корисні моделі, промислові зразки, торговельні марки та інші об'єкти права інтелектуальної власності.

4) відповідна частина виручки від будь-якого подальшого перепродажу товарів, що оцінюються, їх використання або розпорядження ними на митній території України, яка прямо чи опосередковано йде на користь продавця;

5) витрати на транспортування оцінюваних товарів до аеропорту, порту або іншого місця ввезення на митну територію України;

6) витрати на навантаження, вивантаження та обробку оцінюваних товарів, пов'язані з їх транспортуванням до аеропорту, порту або іншого місця ввезення на митну територію України;

7) витрати на страхування цих товарів.

Згідно з ч.11 ст. 58 МКУ при визначенні митної вартості до ціни, що була фактично сплачена або підлягає сплаті, не допускається включення ніяких інших витрат, крім тих, що передбачені у ст.58 МКУ До митної вартості не включаються нижчезазначені витрати або кошти за умови виділення їх з ціни, що була фактично сплачена або підлягає сплаті за оцінювані товари, що документально підтверджені та які піддаються обчисленню:

1) плата за будівництво, спорудження, складення, технічне обслуговування або технічну допомогу, здійснені після ввезення імпортних товарів, таких як промислова установка, машини або обладнання;

2) витрати на транспортування після ввезення;

3) податки, які справляються в Україні.

В яких випадках митниця має право ініціювати проведення огляду товарів та якими нормативними документами це регламентовано?

Зазначене питання регламентується:

Митний кодекс України від 13.03.2012, № 4495-VI. Стаття 338. «Огляд та переогляд товарів, транспортних засобів»

Наказ Мінфіна вiд 12-12-2012 № 1316 «Про затвердження Порядку проведення огляду та переогляду товарів, транспортних засобів комерційного призначення».

Наказ Мінфіна вiд 30-05-2012 № 636 «Про затвердження форми Акта про проведення огляду (переогляду) товарів, транспортних засобів, ручної поклажі та багажу».

Постанова КМУ вiд 23-05-2012 № 467 «Про затвердження вичерпного переліку підстав, за наявності яких може проводитись огляд (переогляд) товарів, транспортних засобів комерційного призначення митними органами України».

Митниця має право ініціювати проведення огляду товарів:

 1. Огляд товарів, транспортних засобів комерційного призначення, пред'явлених митному органу (у тому числі для перерахунку та зважування), проводиться в можливо короткий строк після прийняття рішення про його проведення.

2. За результатами застосування системи управління ризиками огляд товарів, транспортних засобів комерційного призначення може бути ідентифікаційним - без розкриття пакувальних місць і без обстеження транспортного засобу, частковим - з розкриттям до 20 відсотків пакувальних місць і вибірковим обстеженням транспортного засобу та повним - з розкриттям до 100 відсотків пакувальних місць та поглибленим обстеженням транспортного засобу.

3. За письмовим рішенням керівника митного органу або особи, яка виконує його обов'язки, огляд товарів, транспортних засобів комерційного призначення може також проводитися, якщо:

    1) митна декларація не подана декларантом протягом строку, встановленого статтею 263 цього Кодексу, за наявності достатніх підстав вважати, що ці товари переміщуються через митний кордон України з порушенням норм цього Кодексу та інших законів з питань державної митної справи;

    2) товари виявлено (знайдено) під час здійснення митного контролю в зонах митного контролю та/або транспортних засобах, що перетинають митний кордон України, і їх власник невідомий;

    3) декларантом не виконуються обов'язки, встановлені статтею 266 цього Кодексу.

4. Переогляд товарів, транспортних засобів комерційного призначення проводиться у разі виявлення пошкодження або втрати митного забезпечення, накладеного на зазначені товари, транспортні засоби, чи за наявності інших видимих ознак можливого несанкціонованого доступу до товарів, що перебувають під митним контролем. Витрати, пов'язані з проведенням такого переогляду, несе власник зазначених товарів, транспортних засобів або уповноважена ним особа.

5. Крім випадків, зазначених у частинах другій - четвертій цієї статті, огляд (переогляд) товарів, транспортних засобів комерційного призначення може проводитися за наявності достатніх підстав вважати, що переміщення цих товарів, транспортних засобів через митний кордон України здійснюється поза митним контролем або з приховуванням від митного контролю, у тому числі в разі отримання відповідної офіційної інформації від правоохоронних органів. Вичерпний перелік відповідних підстав визначається Кабінетом Міністрів України. З метою проведення огляду (переогляду) товарів посадові особи митних органів самостійно вживають заходів, передбачених цим Кодексом, на всій митній території України, у тому числі в межах контрольованого прикордонного району. Такий огляд (переогляд) проводиться за рахунок органу, з ініціативи або на підставі інформації якого прийнято рішення про його проведення. Якщо в результаті проведення огляду (переогляду) виявлено факт незаконного переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, витрати, пов'язані з проведенням огляду (переогляду), відшкодовуються власником зазначених товарів, транспортних засобів або уповноваженою ним особою.

6. Огляд (переогляд) товарів, транспортних засобів комерційного призначення здійснюється у присутності особи, яка переміщує ці товари, транспортні засоби через митний кордон України чи зберігає товари під митним контролем, а у разі її відсутності - за умови залучення не менше ніж двох понятих. Як поняті запрошуються особи, не заінтересовані у результатах огляду (переогляду). Працівники митних органів не можуть бути понятими.

7. Порядок проведення огляду та переогляду товарів, транспортних засобів комерційного призначення визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері фінансів.

8. За результатами митного огляду (переогляду) складається акт огляду (переогляду) у двох примірниках, в якому зазначаються відомості про:

1) посадових осіб митного органу, які здійснювали огляд (переогляд), та осіб, які були присутні під час його проведення;

2) підстави проведення огляду (переогляду) за відсутності особи, яка переміщує товари, транспортні засоби комерційного призначення через митний кордон України чи зберігає товари під митним контролем;

3) обсяг здійснення огляду (переогляду) та результати його проведення;

4) інші відомості, що стосуються товарів, транспортних засобів комерційного призначення, огляд (переогляд) яких проводився.

9. Акт огляду (переогляду) засвідчується відбитком особистої номерної печатки посадової особи митного органу, яка проводила огляд (переогляд).

10. Один примірник акта передається (надсилається) особі, яка переміщує товари через митний кордон України чи зберігає товари під митним контролем.

11. Форма акта огляду (переогляду) товарів, транспортних засобів, ручної поклажі та багажу затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері фінансів.

Чи підлягають обов'язковому опломбуванню органом доходів і зборів товари, що перевозяться в транспортному засобі під митним контролем?

Відповідно до положень статей 95 та 186 Митного кодексу України перевезення товарів під митним контролем здійснюється транспортними засобами авіаційного, водного, автомобільного та залізничного видів транспорту.

На практиці випадки опломбування транспортних засобів найбільш поширені при виконанні перевезень автомобільним видом транспорту. Це пояснюється тим, що відповідно до Митної конвенції про міжнародне перевезення вантажів із застосуванням книжки МДП 1975 року (Конвенції МДП), положення якої застосовуються виключно до автомобільних перевезень, перевезення товарів, крім великовагових або громіздких вантажів, на умовах такої конвенції здійснюється з обов'язковим накладенням митних пломб.

Разом з тим, за даними статистики, у більшості випадків при автомобільних перевезеннях книжка МДП не застосовується - перевізник здійснює міжнародне перевезення на підставі товарно-транспортної накладної CMR. При таких перевезеннях, а також при перевезеннях іншими видами транспорту, для вирішення питань застосування митного забезпечення слід керуватись нормами Митного кодексу України від 13 березня 2012 року № 4495-VI зі змінами та доповненнями.

Відповідно до положень статті 326 Митного кодексу України - до товарів, транспортних засобів комерційного призначення, що перебувають під митним контролем, органами доходів і зборів можуть застосовуватися засоби забезпечення ідентифікації шляхом накладення митних забезпечень: одноразових номерних запірно-пломбових пристроїв, печаток, у тому числі електронних запірно-пломбових пристроїв. При цьому накладення митних забезпечень на транспортні засоби комерційного призначення може здійснюватися без проведення митного огляду товарів, що переміщуються зазначеними транспортними засобами через митний кордон України, про що робиться відповідна відмітка в товаросупровідних документах.

Отже, обов'язкової вимоги щодо пломбування транспортних засобів норми Митного кодексу України не встановлюють. Відсутні такі вимоги і в інших нормативно-правових актах законодавства України з питань державної митної справи, крім вимог згаданої Конвенції МДП для автомобільних перевезень.

Таким чином, керуючись статтею 326 Митного кодексу України, рішення про накладення пломб на транспортний засіб приймає посадова особа органу доходів і зборів митниці відправлення враховуючи наявність ризику скоєння порушення митних правил на шляху перевезення (незаконне вилучення, вкладення, заміна товару або зміна його характеристик) та з урахуванням відповідності технічного стану транспортного засобу. При цьому відповідність технічного стану визначається неможливістю доступу до вантажу без пошкодження накладеного митного забезпечення.

Також слід зазначити, що наявність або відсутність у автомобільного перевізника Свідоцтва про допущення дорожнього транспортного засобу до перевезення товарів під митними печатками та пломбами на прийняття посадовою особою рішення про пломбування транспортного засобу не впливає. Але наявність такого свідоцтва обов'язкова при автомобільних перевезеннях із застосуванням книжки МДП.

Декларування доходів громадян

Декларуємо доходи за 2013рік

З 1 січня 2014 року розпочалася кампанія декларування доходів,  отриманих громадянами   протягом звітного  2013 року. Подання податкової декларації про майновий стан і доходи передбачено Конституцією України та Податковим кодексом України.

Територіальні органи Головного управління Міндоходів у Запорізькій області  запрошують громадян задекларувати отримані протягом звітного року доходи.

Платники запитують

У минулому році я отримав у спадщину від матері будинок за межами України (у Російській Федерації). В якому порядку декларується та оподатковується отриманий дохід?

Якщо джерело виплат будь-яких оподатковуваних доходів є іноземним, сума такого доходу включається до загального річного оподатковуваного доходу платника податку - отримувача, який зобов'язаний подати річну податкову декларацію. Термін подання річної декларації  за підсумками 2013 року - до 1 травня 2014 року.

Сума отриманого доходу оподатковується за ставкою 15 відсотків якщо загальна сума отриманого у звітному місяці доходу, не перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року. Якщо дохід перевищує зазначений показник - ставка податку становить 17 відсотків суми перевищення.

Сума податкового зобов'язання, зазначена в податковій декларації за 2013 рік, сплачується громадянами самостійно до 1 серпня 2014 року.

У минулому році громадянином продані акції, одержані у власність в процесі приватизації. Чи оподатковується  отриманий дохід податком на доходи  фізичних осіб?

Згідно з положеннями Податкового кодексу не підлягає оподаткуванню  податком на доходи, сума доходу, отриманого громадянином  внаслідок відчуження акцій (інших корпоративних прав), одержаних ним у власність в процесі приватизації в обмін на приватизаційні компенсаційні сертифікати, безпосередньо отримані ним як компенсація суми його внеску до установ Ощадного банку СРСР.

У разі придбання громадянином акцій за приватизаційні сертифікати, набуті в іншому порядку, а саме за договорами дарування, угодами купівлі - продажу тощо, дохід від продажу таких акцій оподатковується на загальних підставах.

Громадянином у 2013 році отримано дохід від родичів, які проживають за межами України. В якому порядку  оподатковується  отриманий дохід?

Якщо джерело виплат будь-яких оподатковуваних доходів є іноземним, сума такого доходу включається до загального річного оподатковуваного доходу платника податку - отримувача, який зобов'язаний подати річну податкову декларацію. Сума отриманого доходу оподатковується за ставкою 15 відсотків якщо  загальна сума отриманого у звітному місяці доходу, не перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року. Якщо дохід перевищує зазначений показник (у 2013 році 11470 грн.), - ставка податку становить 17 відсотків суми перевищення.

Таким чином громадяни, які отримували протягом звітного року іноземні доходи, зобов'язані до 1 травня року, що настає за звітним, надати податкову декларацію. Сума податкового зобов'язання, зазначена в податковій декларації, сплачується громадянами самостійно до 1 серпня року, що настає за звітним.

У якому розмірі суми сплачені громадянином  за навчання,  включаються до складу податкової знижки?

Згідно з положеннями Податкового кодексу України,   до податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача). У зазначених документах обов'язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк їх продажу (виконання, надання);

Платник податку має право включити до податкової знижки  фактично здійснені ним протягом звітного  року витрати, зокрема,  суму коштів, сплачених ним  на користь закладів освіти для компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти такого платника податку та/або члена його сім'ї першого ступеня споріднення, який не одержує заробітної плати. Така сума не може перевищувати розміру доходу, визначеного в абзаці першому підпункту 169.4.1 пункту 169.4 статті 169 ПКУ, в розрахунку на кожну особу, яка навчається, за кожний повний або неповний місяць навчання протягом звітного податкового року - у 2013 році 1610 грн. в місяць.

У минулому році громадянин отримував доходи від надання  послуг з ремонту квартир іншим громадянам. Який порядок оподаткування зазначених доходів?

Як визначено положеннями Податкового кодексу, платник податку, що отримує доходи від особи, яка не є податковим агентом, та іноземні доходи, зобов'язаний включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати податкову декларацію за наслідками звітного податкового року, а також сплатити податок з таких доходів.

Особою, яка не є податковим агентом, вважається нерезидент або фізична особа, яка не має статусу суб'єкта підприємницької діяльності або не є особою, яка перебуває на обліку в органах державної податкової служби як особа, що провадить незалежну професійну діяльність.

Таким чином громадяни, які отримували протягом звітного року доходи не від податкових агентів, зобов'язанідо 1 травня року, що настає за звітним, надати податкову декларацію в якій відобразити  суму отриманого доходу, суму сплаченого протягом звітного року податку та податкового зобов'язання. Сума податкового зобов'язання, зазначена в податковій декларації, сплачується громадянами самостійно до 1 серпня року, що настає за звітним.

Реєстрація платників податку на додану вартість у 2014р.

На якій підставі здійснюється реєстрація платників податку на додану вартість?

Реєстрація платника податку на додану вартість здійснюється на підставі:

- реєстраційних заяв у паперовому вигляді, поданих до органів Міндоходів;

-    електронних копій реєстраційних заяв, виготовлених шляхом сканування, які передаються державним реєстратором до органів Міндоходів одночасно з відомостями з реєстраційної картки на проведення державної реєстрації юридичної особи або фізичної особи - підприємця згідно із Законом України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців";

-    реєстраційних заяв, поданих засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.

Які процедури та строки реєстрації платників ПДВ у 2014 році?

Процедури та строки реєстрації платників ПДВ у 2014 році такі самі, що діяли у 2013 р..

Реєстрація платників ПДВ та внесення реєстраційних даних до реєстру платників ПДВ здійснюються протягом 5 робочих днів від дати надходження реєстраційної заяви до органу Міндоходів.

У разі відсутності підстав для відмови в реєстрації особи як платника ПДВ орган Міндоходів зобов'язаний внести до реєстру платників ПДВ відповідний запис з бажаного (запланованого) дня реєстрації платника ПДВ, зазначеного у його заяві, або протягом 5 робочих днів від дати надходження реєстраційної заяви (без видачі свідоцтва платника ПДВ).

Хто і в які строки надає витяг з реєстру платників ПДВ

За запитом платника ПДВ орган Міндоходів надає безоплатно та безумовно протягом 2 робочих днів, що настають за днем отримання такого запиту, витяг з реєстру платників ПДВ (зміни до п. 183.11 ст. 183 Податкового кодексу України).

Чи є витяг з реєстру платників ПДВ обов'язковим ?

Отримання витягів з реєстру не є обов'язковим для платників ПДВ, оскільки з метою постійного забезпечення органів державної влади, органів місцевого самоврядування, юридичних та фізичних осіб інформацією Міндоходів України щоденно оприлюднює на єдиному державному реєстраційному веб-порталі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців та власному офіційному веб-сайті дані з реєстру платників ПДВ, інформацію про осіб, реєстрацію яких як платників ПДВ анульовано, дані з реєстру суб'єктів спеціального режиму оподаткування.

Чи потрібно платникам ПДВ здійснювати переєстрацію у новому 2014 році?

Не підлягають обов'язковій перереєстрації платники ПДВ, внесені до реєстру платників ПДВ до набрання чинності законами законами України від 05.05.2013 р. N 441-VII "Про внесення змін до Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" щодо спрощення реєстрації осіб як платників податків" та N 443-VII "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо реєстрації осіб як платників податків".

Чи дійсні у 2014 році свідоцтва про реєстрацію платника ПДВ та свідоцтва про реєстрацію сільськогосподарського підприємства як суб'єкта спеціального режиму оподаткування ПДВ?

Дійсні та можуть застосовуватись як витяги з реєстру платників ПДВ до внесення змін до такого реєстру чи отримання витягу з такого реєстру, а також виникнення змін у даних про платників ПДВ.

Чи можно одночасно використовувати свідоцтва про реєстрацію платника ПДВ та спеціального режиму оподаткування ПДВ?

Свідоцтва про реєстрацію платника ПДВ та про реєстрацію сільськогосподарського підприємства як суб'єкта спеціального режиму оподаткування ПДВ, їх засвідчені копії підлягають поверненню до органів Міндоходів при першому зверненні платника ПДВ за отриманням витягу з реєстру платників ПДВ.

Чи є наявність негативної податкової історії особи за період попередньої реєстрації як платника ПДВ (наявність розбіжностей з контрагентом між податковими зобов'язаннями та податковим кредитом, віднесення платника до тих чи інших груп ризиків, наявність від'ємного значення ПДВ та інше) підставою для відмови у реєстрації як платника ПДВ?

Узагальнюючою податковою консультацією щодо окремих питань, пов'язаних із реєстрацією осіб, які переходять на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, як платників податку на додану вартість та повторної реєстрації осіб як платників податку на додану вартість, затвердженою наказом ДПС України від 20.02.12_№131, визначено, що податкова історія особи за період її попередньої реєстрації як платника податку на додану вартість (наявність розбіжностей з контрагентом між податковими зобов'язаннями та податковим кредитом, віднесення платника до тих чи інших груп ризиків, наявність від'ємного значення податку на додану вартість та інше) не є підставою для відмови такій особі у реєстрації як платника податку на додану вартість.

Чи можуть платники ЄП третьої і четвертої груп, реєстрацію яких як платників ПДВ анульовано, повторно зареєструватись як платники ПДВ?

Узагальнюючою податковою консультацією щодо окремих питань, пов'язаних із реєстрацією осіб, які переходять на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, як платників податку на додану вартість та повторної реєстрації осіб як платників податку на додану вартість, затвердженою наказом ДПС України від 20.02.12 №131, визначено, що платник податків, якого виключено з реєстру платників податку на додану вартість та реєстрацію якого як платника податку на додану вартість анульовано за ініціативою контролюючого органу, може, а в окремих випадках зобов'язаний, зареєструватись як платник податку на додану вартість.

До якого контролюючого органу здійснюється сплата та подання податкової звітності з ПДВ у період перереєстрації платника ПДВ у зв'язку зі зміною його місцезнаходження (місця проживання), яка передбачає зняття з обліку в одному контролюючому органі і взяття на облік в іншому?

Відповідно до п.183.15 ст.183 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі - ПКУ) у разі зміни платником податку місцезнаходження (місця проживання) зняття такого платника з обліку в одному контролюючому органі і взяття на облік в іншому здійснюється в порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує, державну податкову і митну політику.

Зокрема, переведення платника податків на обслуговування з одного органу ДПС до іншого (взяття на облік / зняття з обліку) здійснюється згідно з р.Х Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 №1588 із змінами і доповненнями (далі - Порядок №1588).

Підпунктом 10.1.6 п.10.1 розділу Х Порядку №1588 визначено, що до взяття на облік платника податків в органі доходів і зборів за новим місцезнаходженням (місцем проживання) він сплачує податки, збори, подає податкові декларації (звіти, розрахунки) та виконує інші обов'язки платника податків за попереднім місцезнаходженням (місцем проживання).

Перереєстрація платника ПДВ у зв'язку із зміною місцезнаходження (місця проживання), яка відповідно до Порядку №1588 передбачає зняття з обліку платника ПДВ в одному органі доходів і зборів і взяття на облік в іншому, здійснюється у порядку, визначеному у п.4.4 р.IV Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 07.11.2011 №1394, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 29.11.2011 за №1369/20107 із змінами і доповненнями (далі - Положення №1394), та із урахуванням таких особливостей.

Для заміни свідоцтва про реєстрацію платника податку на додану вартість (далі - Свідоцтво) платник ПДВ протягом 10 робочих днів, що настають за днем, коли змінилися дані про податкову адресу платника, подає до органу доходів і зборів за попереднім місцезнаходженням (місцем проживання), додаткову реєстраційну заяву з позначкою «Перереєстрація».

У разі перереєстрації дата реєстрації платником ПДВ не змінюється, а датою початку дії нового Свідоцтва та датою анулювання старого Свідоцтва є останній день строку у 5 робочих днів від дня отримання додаткової реєстраційної заяви з позначкою «Перереєстрація». У період перереєстрації до початку дії нового Свідоцтва платник ПДВ використовує реквізити старого Свідоцтва.

При цьому нове Свідоцтво видається із зазначенням терміну дії, який відповідає даті закінчення 30 днів, що настають за днем, до якого перебуватиме на обліку платник ПДВ в органі доходів і зборів за попереднім місцезнаходженням (місцем проживання).

Перереєстрація не є обов'язковою, якщо строк перебування на обліку платника ПДВ у органі доходів і зборів за попереднім місцезнаходженням (місцем проживання) не перевищуватиме одного місяця після реєстрації зміни місцезнаходження (місця проживання) згідно із законодавством.

Протягом 10 робочих днів після взяття на облік у органі доходів і зборів за новим місцезнаходженням (місцем проживання) платник ПДВ зобов'язаний подати до цього органу доходів і зборів додаткову реєстраційну заяву з позначкою «Зміна місцезнаходження». Перереєстрація проводиться у порядку, визначеному у п.4.2 та п.4.3 р.IV Положення №1394.

Враховуючи зазначене, до взяття на облік платника ПДВ в контролюючому органі за новим місцезнаходженням (місцем проживання) він сплачує податок та подає податкову звітність з ПДВ до контролюючого органу за попереднім місцезнаходженням (місцем проживання).

Який термін подання заяви за ф.№1-ПДВ платником ЄП у разі добровільної зміни ставки ЄП?

Відповідно до абз. другого п.183.4 ст.183 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI із змінами і доповненнями у разі зміни ставки єдиного податку відповідно до пп. «б» пп.4 п.293.8 ст.293 ПКУ реєстраційна заява подається не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку календарного кварталу, в якому буде застосовуватися ставка єдиного податку, що передбачає сплату податку на додану вартість.

Чи потрібно реєструватися платником ПДВ особі, що ліквідується, якщо в процесі реалізації ОФ та ТМЦ отримано коштів на суму, що перевищує 300 тис.грн?

Відповідно до п.181.1 ст.181 р. V Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VІ із змінами і доповненнями (далі - ПКУ) у разі якщо загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню згідно з цим розділом, у тому числі з використанням локальної або глобальної комп'ютерної мережі, нарахована (сплачена) такій особі протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищує 300000 гривень (без урахування податку на додану вартість), така особа зобов'язана зареєструватися як платник податку в контролюючому органі за своїм місцезнаходженням (місцем проживання) з дотриманням вимог, передбачених ст.183 ПКУ, крім особи, яка є платником єдиного податку.

Згідно із п.183.2 ст.183 р.V ПКУ у разі обов'язкової реєстрації особи як платника податку реєстраційна заява подається до контролюючого органу не пізніше 10 числа календарного місяця, що настає за місяцем, в якому вперше досягнуто обсягу оподатковуваних операцій, визначеного у ст.181 ПКУ.

Пунктом 183.10 ст.183 р.V ПКУ визначено, що будь-яка особа, яка підлягає обов'язковій реєстрації як платник податку, і у випадках та в порядку, передбачених цією статтею, не подала до контролюючого органу реєстраційну заяву, несе відповідальність за ненарахування або несплату цього податку на рівні зареєстрованого платника без права нарахування податкового кредиту та отримання бюджетного відшкодування.

Таким чином, у разі якщо особою, яка ліквідується, в процесі реалізації основних фондів та ТМЦ отримано коштів на суму, що перевищує 300000 гривень (без урахування податку на додану вартість), така особа зобов'язана зареєструватися як платник податку в контролюючому органі за своїм місцезнаходженням.

Чи зобов'язані СГ - платники ЄП, не зареєстровані як платники ПДВ, сплачувати ПДВ та реєструватися платниками ПДВ при ввезенні (імпорті) товарів на митну територію України?

Відповідно до п. 180.1 ст. 180 р. V Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI (далі - ПКУ) для цілей оподаткування платником податку є, зокрема, будь-яка особа, що ввозить товари на митну територію України в обсягах, які підлягають оподаткуванню, та на яку покладається відповідальність за сплату податків у разі переміщення товарів через митний кордон України відповідно до Митного кодексу України.

Згідно із п. 181.2 ст. 181 р. V ПКУ якщо особи, не зареєстровані як платники податку, ввозять товари на митну територію України в обсягах, що підлягають оподаткуванню згідно із законом, такі особи сплачують податок під час митного оформлення товарів без реєстрації як платники такого податку.

Тобто, суб'єкти господарювання - платники єдиного податку, не зареєстровані як платники ПДВ, повинні сплачувати ПДВ при ввезенні (імпорті) товарів на митну територію України під час митного оформлення таких товарів без реєстрації як платники такого податку.

Чи підлягають обов'язковій реєстрації як платники ПДВ платники ЄП третьої і четвертої групи за ставкою 5 відсотків при перевищенні обсягів постачання товарів/послуг за останні 12 календарних місяців 300 тис. гривень?

Узагальнюючою податковою консультацією щодо окремих питань пов'язаних із реєстрацією осіб, які переходять на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, як платників податку на додану вартість та повторної реєстрації осіб як платників податку на додану вартість, затвердженою наказом ДПС України від 20.02.12 №131, визначено, що при перевищенні сукупних обсягів постачання товарів/послуг за останні 12 календарних місяців 300 тис. грн. платники єдиного податку третьої і четвертої груп, що застосовують ставку 5 відсотків, обов'язковій реєстрації як платники податку на додану вартість не підлягають.

Як обкладаються ПДВ мотиваційні платежі?

Відповідно до пункту 185.1 статті 185 Податкового кодексу України об'єктом оподаткування податком на додану вартість є операції платників податку з:

а) постачання товарів, місце постачання яких розташоване на митній території України;

б) постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України.

Згідно з підпунктом 14.1.185 пункту 14.1 статті 14 Кодексу постачання послуг - будь-яка операція, що не є постачанням товарів, чи інша операція з передачі права на об'єкти права інтелектуальної власності та інші нематеріальні активи чи надання інших майнових прав стосовно таких об'єктів права інтелектуальної власності, а також надання послуг, що споживаються в процесі вчинення певної дії або провадження певної діяльності.

Підпунктом 14.1.108 пункту 14.1 статті 14 Кодексу маркетингові послуги (маркетинг) - послуги, що забезпечують функціонування діяльності платника податків у сфері вивчання ринку, стимулювання збуту продукції (робіт, послуг), політики цін, організації та управлінні руху продукції (робіт, послуг) до споживача та післяпродажного обслуговування споживача в межах господарської діяльності такого платника податків.

Таким чином, одним з методів просування товарів постачальника на ринку є сплата мотиваційних виплат (премій, бонусів, інших заохочень) на користь третіх осіб (організацій, які придбавають товари у постачальника та здійснюють їх збут (дистриб'ютори)).

Оскільки мотиваційні виплати спрямовуються на стимулювання збуту продукції (робіт, послуг), такі витрати можуть бути віднесені до маркетингових послуг.

Враховуючи зазначене, мотиваційні виплати є об'єктом оподаткування податком на додану вартість (лист ДПСУ від 21.12.2012 р. N 7540/0/61-12/15-3115).
Новости Бердянска
сегодня, 25 марта, понедельник
вчера, 24 марта, воскресенье
23 марта, суббота
22 марта, пятница

Все новости Бердянска

Ближайшие события
Як приборкати дракона 3
Як приборкати дракона 3

 21 - 27 Марта

 13:45, 17:30

 Кинотеатр «Космос» (п-т Азовский, 35/2)

70 UAH

Баскетбол
Баскетбол

 23 - 27 Марта

 ДЮСШ (ул. Горбенко, 27)

Добро пожаловать в Акапулько
Добро пожаловать в Акапулько

 21 - 27 Марта

 21:40

 Кинотеатр «Космос» (п-т Азовский, 35/2)

80 UAH

Давай танцуй
Давай танцуй

 21 - 27 Марта

 19:10

 Кинотеатр «Космос» (п-т Азовский, 35/2)

80 UAH

Подробная афиша