Информация от Налоговой инспекции Бердянска

18.03.2014 · 15:48 · Просмотров - 2729

Подборка материалов из Бердянской ОГНИ за неделю по 18 марта.

Прес-служба Міндоходів повідомляє

У Міністерстві доходів і зборів України представлено нове керівництво

В четвер, 13 березня Міністр фінансів України Олександр Шлапак представив колективу Міндоходів нових керівників відомства. Першим заступником Міністра доходів і зборів України – головою ліквідаційної комісії Міндоходів призначено Ігоря Білоуса, заступниками Міністра також стали Віталій Науменко та Володимир Хоменко.

За словами Олександра Шлапака, першочерговими завданнями нового керівництва є ліквідація кримінальних схем та конвертаційних площадок, які використовуються для виведення коштів з бюджету, та забезпечення бюджетних призначень.

Міністр фінансів також доручив провести заходи щодо негайного закриття підпільного ринку лікеро-горілчаних напоїв та вилучення алкогольної продукції без марок акцизного податку. Крім того, серед важливих завдань – посилення боротьби з митними правопорушеннями, недопущення використання легальним бізнесом „податкових ям”, врегулювання питання щодо надходжень окремих видів податків, зокрема, податку на прибуток та ПДВ тощо.

У свою чергу, Перший заступник Міністра доходів і зборів – голова ліквідаційної комісії Міндоходів Ігор Білоус зазначив, що на сьогодні головним завданням для відомства є стабілізація податкових надходжень, вже після якої будуть проведені реформи у роботі Міністерства.

„Ми повинні змінити підходи у справлянні податків. Вони мають бути однакові для всіх та враховувати реальний стан бізнесу. Крім того, залучення громадськості до контролю буде невід’ємною частиною процесу реформування”, – підкреслив Ігор Білоус.

Новий керівник Міністерства також виступає за стабілізацію податкового законодавства, оскільки, за його словами, це основа вимог бізнесу. Крім того, представники бізнесових кіл та громадськості активно залучатимуться до роботи відомства.

Ігор Білоус також запевнив присутніх, що всі позитивні напрацювання у податковій та митній сферах будуть обов’язково збережені.

Серед основних завдань у митній сфері визначено забезпечення безперебійної роботи митниць. За словами заступника Міністра доходів і зборів Віталія Науменка, який куруватиме цей напрям, процес реформування Міндоходів не повинен вплинути на результативність надходжень до бюджету. У той же час буде продовжено роботу над спрощенням митних процедур та удосконаленням митного законодавства.

Роботою силового блоку відомства опікуватиметься заступник Міністра доходів і зборів Володимир Хоменко. Першочерговою роботою його підлеглих стане боротьба з існуючими злочинними схемами ухилення від сплати податків та недопущення використання таких схем у подальшому.

Як зазначив Володимир Хоменко, головне не кількість порушених кримінальних справ, а своєчасне відшкодування завданих державі збитків та створення умов для ведення чесного бізнесу

Нагадаємо, що Постановою Кабінету Міністрів України від 1 березня 2014 року №67 Міністерство доходів і зборів України було ліквідовано. Його правонаступниками визначено Державну податкову службу України та Державну митну службу України, діяльність яких спрямовуватиметься та координуватиметься Кабінетом Міністрів України через Міністра фінансів. 

 

Звітність з єдиного внеску подається до органів доходів і зборів

Подання звітності з єдиного внеску та його сплата як і раніше здійснюється до органів доходів і зборів.

Останнім днем подання звітних документів за лютий та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування є 20 березня 2014 року.

Нагадуємо, що звітувати роботодавці, які використовують працю найманих осіб, повинні щомісяця протягом 20 календарних днів, що настають за останнім днем звітного місяця, за основним місцем своєї реєстрації.

Нараховані суми єдиного внеску страхувальники сплачують не пізніше 20 числа наступного місяця. Водночас для гірничих підприємств, які зобов’язані сплачувати єдиний внесок, останнім днем сплати є 28 число кожного місяця. 

 

Зусиллями Міндоходів громадянам повернуто 115 млн. грн. заборгованої зарплатні

За два місяці 2014 року за участі Міндоходів наймані працівники отримали майже 115 млн. грн. заборгованої зарплати. За рахунок цього бюджет отримав додаткових 18 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб.

Переконати несумлінних роботодавців виплатити працівникам зароблені кошти вдалося під час заслуховувань на засіданнях спеціальних комісій. Крім того, понад 7,9 тис. підприємців підвищили своїм працівниками заробітну плату, до бюджету надійшло 10,5 млн. грн. податку.

Крім несвоєчасної виплати зарплатні, працівники Міндоходів під час перевірок фіксували непоодинокі випадки виплат зарплат „у конвертах”. Так, за цей період було виявлено майже 6 тис. найманих працівників, які працювали без укладання трудових угод з роботодавцем, якими до бюджету було додатково сплачено майже 3 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб та 6,1 млн.грн. єдиного внеску.

Крім того, залучено до державної реєстрації понад 2 тис. підприємців, які працювали неофіційно, внаслідок цього до бюджету додатково сплачено 0,6 млн. грн. податків.

Загалом, відзначають аналітики Міністерства, за вказаний період під час перевірок на дотримання трудового законодавства порушення фіксувалися у 95 відс. суб’єктів господарювання. До бюджету донараховано понад 22 млн. грн. податку з урахуванням штрафних санкцій.

 

У 2014 році до бюджету надійшло 1,6 млрд. грн. єдиного податку

Протягом січня-лютого поточного року платники єдиного податку сплатили до бюджету майже 1,6 млрд. гривень. У порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження від цієї категорії платників зросли майже на 20 відсотків. За два місяці 2013 року спрощенці сплатили до бюджету 1,3 млрд. гривень.

Нагадаємо, що 2013 рік приніс платникам єдиного податку низку позитивних новацій. Так, зокрема, для платників 5-ої групи зменшено ставки єдиного податку з 10% та 7 % до 7% та 5% відповідно, а для 2-ої групи – введено подання звітності раз на рік, а не щоквартально.

Спрощенці також мають можливість подавати заяви про перехід на спрощену систему оподаткування в електронному вигляді, до того ж за власним рішенням протягом року вони мають змогу змінювати групу або ставку податку.

Крім того, для спрощення документообігу з 2014 року платникам податків, які працюють на спрощеній системі оподаткування, свідоцтва платника єдиного податку вже не видаються. Замість свідоцтва зареєстрований платник може за бажанням безкоштовно отримати витяг з Реєстру платників єдиного податку, який діє до внесення змін до Реєстру.

 

Протягом перших двох місяців 2014 року на „Пульс” надійшло майже 1,5 тис. звернень

У січні-лютому 2014 року на антикорупційний сервіс Міністерства доходів і зборів звернулися 1 459 заявників, що у 2,3 раза більше порівняно з аналогічним періодом минулого року.

Податкові питання не залишають лідируючих позицій серед тематики звернень. За два місяці поточного року з цього приводу на „Пульс” зателефонували 1 244 заявника, в той час як митної справи стосувалось лише 215 звернень.

Основними темами звернень залишаються проблеми, які виникають при подачі звітності та реєстрації податкових накладних – 42,8 відс.

Трохи більше, ніж у січні заявників цікавила організація роботи органів Міндоходів – 27,1 відс, а також робота Центрів обслуговування платників – 6,4 відс. Затримка митного оформлення товарів також залишається актуальною проблемою, цих питань стосувалось 10,4 відс. дзвінків.

У той же час слід відзначити, що саме антикорупційної тематики стосувалось лише 3,4 відс. звернень.

Станом на 1 березня 90 відс. звернень були опрацьовані, а заявники сповіщені про результати розгляду.

Нагадаємо, що інтерактивний сервіс „Пульс” приймає звернення платників податків з податкових та митних питань. Поскаржитися на неправомірні дії або бездіяльність працівників Міністерства доходів і зборів, оперативно та в повному обсязі вирішити суперечливі питання, які виникають у сфері адміністрування податків та у митній сфері можна за телефоном (044) 284-00-07. Лінія працює цілодобово. 

 

ГУ Міндоходів у Запорізькій області повідомляє

Понад чверть мільйона гривень – від діяльності запорізьких оперативників

До Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості по 6 кримінальних правопорушеннях, з яких 5 – за ухилення від сплати податків. Сума збитків за вказаними кримінальними правопорушеннями становить 8 млн. гривень. Із незаконного обігу вилучено товарно-матеріальних цінностей на 161 тис. гривень.

Всього у результаті повсякденної роботи оперативні співробітники області за минулий тиждень до бюджетів всіх рівнів мобілізували 250 тис. гривень.

 

Запорізьке підприємство замість продуктів відправляло постачальникам повітря, бюджет недоотримав 2,9 млн. грн.

Одне із підприємств обласного центру, яке займалося зовнішньоекономічною діяльністю, аби мінімізувати сплату податків, вдалося до поширеної схеми. Замість реального відвантаження партнерам продуктів харчування керівництво фірми оформляло лише документи. Насправді ж контрагенти замість товарів отримували… повітря. Безтоварні операції, де фігурували мільйонні закупки, дали можливість шахраям не сплатити до бюджету 2,9 млн. грн.

Відносно службових осіб підприємства слідчі управління фінансових розслідувань ГУ Міндоходів у Запорізькій області розпочали кримінальне провадження за ознаками злочину, передбаченого ч.3 ст.212 КК України (ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах).

Наразі слідство триває.

 

Фіктивним підприємництвом ухилися від оподаткування на 3 млн. грн.

При проведенні заходів, спрямованих на боротьбу з фіктивним підприємництвом, оперативні співробітники Головного управління Міндоходів у Запорізькій області встановили, що одне із підприємств Запоріжжя займалося наданням різноманітних послуг. Щоправда, всі вони були віртуальні. Маючи в арсеналі лише документи про умовне відкриття фірми і печатки, ділки від бізнесу займалися "доставками вантажів" та іншими послугами за бажанням клієнта. Так би мовити? "будь-які примхи за ваші гроші". Широкий спектр послуг виконувався досить легко, бо куди простіше його відобразити лише за документами.

Проте  всю бурхливу діяльність довелося згорнути, коли фінансовими справами підприємства почали цікавитися оперативні співробітники ГУ Міндоходів у Запорізькій області. Ось тоді і було встановлено справжню картину діяльності фіктивної фірми. За наслідками перевірки розпочато кримінальне провадження за ознаками злочину, передбаченого ч.3 ст.212 КК України (ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах) відносно службових осіб підприємства, які ухилились від сплати податків на суму понад 3 млн. гривень.

 

Запоріжанин завдяки новітнім технологіям підпільно реалізовував товар

Саме завдяки мережі Інтернет житель Запоріжжя вирішив зайнятися бізнесом. Щоправда, не маючи торговельного залу, гадав, що йому і реєстрація як фізичної особи - підприємця без потреби, і сплата податків також.

 Розрекламувавши електронну техніку, городянин через Інтернет знаходив клієнтів, відправляв їм товар, а ті сумлінно розраховувалися. Проте новоспечений "бізнесмен" не поспішав сплатити податки до бюджету. Аж доки ним не зацікавилися оперативні співробітники ГУ Міндоходів у Запорізькій області.

За фактом ухилення від оподаткування в рамках кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч. 3 ст. 212 КК України (ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах), припинена незаконна діяльність з продажу електронної техніки. У жителя обласного центру вилучено банківські картки для проведення безготівкових розрахунків з покупцями, товарно-транспортні накладні, які підтверджують відправку товарів, а також різноманітну електронну техніку на суму 135 тис. гривень.

 

Понад 2750 запоріжців звернулися за податковою знижкою

Саме стільки громадян з початку року подали декларації про минулорічні доходи з метою отримання податкової знижки. За результатами перерахунків 2,4 тисячі декларацій, проведених органами Міндоходів у Запорізькій області, громадянам буде повернено 2,7 мільйона гривень. Про це під час прес-конференції повідомив заступник начальника управління-начальник відділу адміністрування доходів і зборів з фізичних осіб, самозайнятих осіб та майнових податків ГУ Міндоходів у Запорізькій області Володимир Калашніков.

Найбільша кількість декларацій надійшла від громадян на компенсацію вартості навчання – майже 2350 декларацій. На другому місці – на отримання податкової знижки за іпотечним кредитуванням або на придбання доступного житла – 231 декларація. На третьому місці – за договорами довгострокового страхування життя – 161 декларація.

На сьогодні вже проведені перерахунки 2,4 тисячі декларацій на загальну суму до повернення громадянам 2,7 мільйона гривень.

Із загальної кількості декларацій, за якими вже проведенні перерахунки, 2100 – на податкову знижку за навчання. Загальна сума компенсації податку на доходи фізичних осіб – більше 2-х мільйонів гривень. На податкову знижку за іпотечним кредитуванням і придбанням доступного житла – близько 200 декларацій на суму до повернення – понад 560 тисяч гривень.

– Сума, яка повинна бути повернена платнику податку, зараховується на його банківський рахунок, відкритий у будь-якому комерційному банку, або надсилається поштовим переказом за адресою, вказаною в декларації, протягом 60 календарних днів після подання податкової декларації. До речі, на відміну від обов'язкового декларування, яке триває до 30 квітня, подати декларацію з метою отримання податкової знижки можна до кінця поточного року, – зазначив Володимир Калашніков.

Говорячи про особливості застосування права громадян на отримання податкової знижки, він нагадав, що податкова знижка – це повернення певної суми податку на доходи фізичних осіб, яку платник податків сплатив торік зі своєї заробітної плати.

Платник податків має право включити до податкової знижки наступні витрати:

- суму коштів, сплачених на користь установ освіти для компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти платника податку або члена його сім'ї першого ступеня спорідненості, який не отримує заробітної плати;

- частину суми відсотків, сплачених за користування іпотечним житловим кредитом;

- суму коштів або вартість майна, переданих платником податку у вигляді пожертвувань або благодійних внесків неприбутковим організаціям;

- суму витрат на сплату страхових платежів (страхових внесків, страхових премій) і пенсійних внесків;

- суму витрат на сплату витрат на будівництво (придбання) доступного житла, визначеного законом, зокрема на погашення пільгового іпотечного житлового кредиту, наданого на такі цілі та відсотків за ним;

- інші витрати, передбачені законодавством.

 

Запорізькі платники вже задекларували понад 300 млн. гривень

У Запорізькій області в рамках кампанії "Декларування 2014" громадяни задекларували доходів на загальну суму понад 307 мільйонів гривень, що на 54 мільйони гривень більше, ніж за 2013 рік. На цьому наголосив у ході прес-конференції заступник начальника управління-начальник відділу адміністрування доходів і зборів з фізичних осіб, самозайнятих осіб та майнових податків ГУ Міндоходів у Запорізькій області Володимир Калашніков.

Всього у регіоні вже подано 10 тисяч декларацій. Це на 1850 декларацій більше, ніж за аналогічний період минулого року. При цьому 1208 декларацій або 12% від загальної кількості поданих по області надіслана за допомогою мережі Інтернет.

Володимир Калашніков підкреслив, що цьогорічна кампанія декларування направлена на стимулювання добровільної сплати податків. До речі, на сьогоднішній день вже 8 громадян задекларували отримані минулого року доходи розміром більше 1 мільйона гривень на загальну суму 44,1 мільйона гривень.

– Органами доходів і зборів створені максимально комфортні умови для громадян. Крім того, задекларувати свої доходи можна, використовуючи веб-портал Міндоходів у мережі Інтернет, маючи спеціальне програмне забезпечення і електронний ключ цифрового підпису, які видаються безкоштовно, – підкреслив Володимир Калашніков.

Він також нагадав, що обов'язковому порядку повинні подати декларацію ті громадяни, які отримували доходи не від податкових агентів. Зокрема, це такі доходи: отримані за кодоном, від надання майна в оренду фізичним особам, від надання послуг приватним особам (послуги садівників, домробітниць, нянь, будівельників, водіїв та інших), від операцій з продажу, обміну нерухомого майна, доходи у вигляді спадщини і подарунків, від операцій з продажу або обміну рухомого майна, а також інші доходи, з яких не утримувався податок.

 

 

На Запоріжжі платники перерахували до бюджету майже 780 мільйонів гривень ЄСВ

За січень-лютий 2014 року у Запорізькій області надійшло понад 778,2 мільйона гривень єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. Рівень сплати порівняно з аналогічним періодом минулого року перевищено на 5,6 мільйона гривень.

Як відзначила начальник Головного управління Міндоходів у Запорізькій області Людмила Балацька, у Запорізькій області середньомісячна сплата єдиного соціального внеску зросла практично на 3 мільйони гривень – зі 386 мільйонів гривень до майже 390 мільйонів гривень.

З початку року в регіоні зростає кількість звітування з єдиного соцвнеску в електронному вигляді. Так, у січні 2014 року звітність з ЄСВ подали 24,5 тисячі суб'єктів господарювання, з яких понад 23 тисячі або 94,2% – в електронному вигляді. У лютому поточного року надано більше 27 тисяч звітів, з яких майже 96 відсотків надіслано електронною поштою.

– Для зручностей представників бізнесу та громадян ряд адміністративних послуг можна отримати в електронному вигляді – дистанційно за допомогою мережі Інтернет, не відвідуючи податкові інспекції. Зокрема, нещодавно за ініціативи українських платників на веб-порталі Міністерства доходів і зборів України введено в експлуатацію новий он-лайн сервіс – "Реєстр страхувальників", у якому міститься інформація стосовно обліку платників єдиного внеску на загальнообов'язкове соціальне страхування та інші відомості, – зазначила Людмила Балацька.

Нагадаємо, суб'єкти господарювання можуть скористатися сервісом "Електронний кабінет платника податків", що функціонує на веб-порталі Міністерства доходів і зборів України. За його допомогою кожен платник податків і зборів може формувати податкову звітність, переглядати вже підготовлену, а також отримувати корисну інформацію щодо звітування.

Крім того, у підсистемі "Електронного кабінету" підприємці, які працюють на загальній системі оподаткування, можуть вести Книгу обліку доходів і витрат в електронному вигляді та формувати податкові декларації.

 

Запорізькі бюджети отримали 3,7 млн. грн. збору за провадження деяких видів підприємницької діяльності

Саме така сума коштів надійшла у січні-лютому поточного року до місцевих бюджетів Запорізької області, за використання торгових патентів, що на 0,1 млн. грн. більше проти показників минулого року.

- Найбільші суми збору сплачені за провадження роздрібної торгівлі – 2,6 млн. грн., за діяльність у сфері ресторанного господарства – 0,6 млн. грн., за торговельну діяльність нафтопродуктами, скрапленим та стиснутим газом – 0,3 млн. грн. та 0,2 млн. грн. від оптової торгівлі, - зазначила заступник начальника Головного управління Міндоходів у Запорізькій області Ірина Ярошевська.

Згідно з нормами Податкового кодексу України, платниками збору за провадження деяких видів підприємницької діяльності є суб’єкти господарювання (юридичні та фізичні особи – підприємці), їх відокремлені підрозділи, які отримують в установленому порядку торгові патенти та провадять види підприємницької діяльності згідно із 267 статтею.

Всього по Запорізькій області (станом на 1 березня 2014 року) платники збору за провадження деяких видів підприємницької діяльності використовують 6156 торгових патентів. З них 6002 патенти на здійснення торгівлі, 74 патенти – на надання платних побутових послуг і 80 – на діяльність у сфері розваг (крім проведення державних грошових лотерей).

 

На Запоріжжі перевірки бізнесу скорочено майже вдвічі

З початку року підрозділи податкового та митного аудиту провели 186 документальних перевірок, з яких 22 планові документальні. Це на 16 перевірок менше в порівнянні з аналогічним періодом минулого року (або на 42,1 відсотка) та 164 позапланові документальні перевірки, що на 173 перевірки менше, ніж за відповідний період минулого року (або на 51,3%). Про це повідомив заступник начальника ГУ Міндоходів у Запорізькій області Павло Верпета. За актами перевірок до Державного бюджету сплачено 18,1 млн. грн.

Протягом січня-лютого 2014 року підрозділи податкового та митного аудиту розглянули 20 матеріалів, наданих оперативними підрозділами та іншими правоохоронними органами, у тому числі 13 постанов слідчих.

За результатами розгляду отриманих матеріалів проведено 8 позапланових перевірок (у 2013 році – 25 перевірок).

У ході перевірок, у тому числі проведених у рамках кримінально-процесуального законодавства, встановлено факти порушень вимог діючого податкового законодавства на загальну суму 1,1 млн. грн.

Підрозділи контролю за валютними операціями та операціями у сфері зовнішньоекономічної діяльності провели 50 перевірок суб'єктів господарювання, до бюджету сплачено майже мільйон гривень.

За наслідками|за результатами| контрольно-перевірочної роботи підрозділів, які здійснюють контроль за фінансовими установами, у січні-лютому поточного року забезпечено надходження|вступ| грошових коштів до бюджету в сумі 151 тис. грн.

Також закінчено 4 перевірки суб'єктів, що працюють у сфері надання фінансових послуг. За результатами перевірок сплачено 200 тис. грн.

Спеціалісти відділу контролю за проведенням розрахункових операцій провели 29 перевірок господарських об'єктів, що на 53 перевірки або в 2,8 разу менше, ніж за аналогічний період минулого року. До бюджету надійшло 126 тис. грн.

 

Запорізьке підприємство псевдоремонтами ухилилося від оподаткування на 300 тис. грн.

Фахівці ГУ Міндоходів у ході проведення перевірки встановили, що одне з підприємств, яке займається виробництвом продукції, протягом останніх трьох років зробило капітальний ремонт спеціалізованого обладнання і устаткування.

Опісля підприємство збільшило балансову вартість обладнання на суму проведеного ремонту.

Згодом при продажу вказаного обладнання у податковому обліку підприємство сформувало від’ємний фінансовий результат.

При детальному вивченні цієї операції спеціалісти податкового та митного аудиту встановили що необхідність проведення капітального ремонту відповідно до акта складеного комісією, виникла у зв’язку з повним зносом вузлів та деталей та неможливістю виробляти готову продукцію відповідної якості. А це означало, що підприємство зупинилося на період ремонту і не виготовляло продукцію.

Однак цього не сталося. В період між складанням акта та проведенням капітального ремонту підприємство, відповідно до первинних документів, виготовляло та реалізовувало продукцію з використанням вказаного обладнання без зменшення обсягів виробництва, нараховувало та виплачувало заробітну плату робітникам.

До того ж, керівництво підприємства не змогло підтвердити необхідність проведення капітального ремонту, а також сам факт його проведення.

Як результат, суб'єкту господарювання зменшено суму амортизаційних відрахувань, що були нараховані після ремонту, та зменшено залишкову балансову вартість обладнання при його реалізації. Відтепер підприємству, яке ухилилося від оподаткування, доведеться сплатити податок на прибуток у розмірі понад 300 тис. грн.

 

На Запоріжжі понад 18 тис. отримано ключів цифрового підпису

У Запорізькому регіоні з початку року в Акредитованому центрі сертифікації ключів цифрового підпису та його відділеннях запорізькі платники отримали 18,3 тисячі ключів електронного цифрового підпису, з них за січень – 11,3 тис., у лютому 7 тис. електронних ключів.

Послугами Центру найактивніше користуються підприємці – фізичні особи та громадяни області. Всього власниками безкоштовних електронних ключів стали 12,8 тис. платників податків, з них – 3,6 тис. фізичні особи, решта - юридичні.

Електронна звітність – одна із найпоширеніших послуг серед платників податків. Це дає можливість підприємцям та суб’єктам господарювання оформляти митні декларації, відправляти звітність до органів статистики через мережу Інтернет, використовуючи власний цифровий підпис, тощо.

Отримати ключі електронного підпису запоріжці можуть в Акредитованому центрі сертифікації ключів цифрового підпису у м. Запоріжжі та його відділеннях, розташованих в об’єднаних інспекціях міст Бердянськ, Мелітополь, Енергодар та ДПІ у Хортицькому районі.

Головне управління Міндоходів у Запорізькій області нагадує, що згідно із положенням Регламенту АЦСК ІДД Міндоходів посилені сертифікати відкритих ключів надаються виключно в електронному вигляді шляхом їх розміщення на веб-сайті. Строк чинності посилених сертифікатів ключів не перевищує двох років з моменту їх формування.

 

Отримано понад 120 письмових звернень громадян

До підрозділів ГУ Міндоходів у Запорізькій області  надійшло 123 письмове звернення громадян, що на 2 звернення менше, ніж за відповідний період 2013 року, з них: 122 заяви, 1 скарга. Пропозицій не надходило.

Результати проведеного аналізу свідчать про те, що заявники зверталися до органів ГУ Міндоходів у Запорізькій області у 46 випадках  з метою інформування органу влади про ухилення від сплати податків та здійснення підприємницької діяльності без державної реєстрації, у 13 випадках звернення стосувались отримання податкових роз’яснень з оподаткування загальнодержавними податками. 

З проведення контрольно-перевірочної роботи надіслано 25 звернень. Всього протягом поточного року  розглянуто 82 звернення, з них:  19 – вирішено позитивно, 54 – роз’яснено, 4 – визнано анонімними, 5 – надіслано за належністю.

Знаходяться на виконанні 41 звернення громадян. До підрозділів  ГУ Міндоходів у Запорізькій області надійшло 8 колективних звернень, що складає 6,5 % від загальної кількості. Повторних звернень до органів Міндоходів у Запорізькій області не надходило.

 

На посади до органів ГУ Міндоходів перевірено 69 кандидатів

Протягом січня-лютого 2014 року спеціалісти управління внутрішньої безпеки ГУ Міндоходів у Запорізькій області провели комплекс заходів, спрямованих на усунення причин та умов, що сприяють здійсненню корупційних діянь та інших правопорушень працівниками Міндоходів під час службової діяльності.

Одним із існуючих профілактичних заходів є перевірка кандидатів на посади до Міндоходів. З початку року проведено 69 перевірок кандидатів. Відносно 1 особи прийнято рішення про відмову у призначенні.

Також з метою запобігання вчинення посадовими особами Міндоходів та його територіальних органів корупційних діянь та інших правопорушень, пов’язаних з корупцією, у колективах проведено 173 бесіди та лекції на антикорупційну тематику.

Співробітники управління провели 24 службових перевірки. За допущені порушення до одного співробітника застосовані заходи дисциплінарного впливу.

 

Бердянська ОДПІ

Сучасні технології допомагають звітувати зручно, швидко, безкоштовно!

В Бердянській ОДПІ працює Пункт реєстрації користувачів Управління центру сертифікації ключів інформаційно-довідкового департаменту. Послуга електронного цифрового підпису надається безкоштовно як фізичним, так і юридичним особам.

В 2013 році власниками електронних ключів стали 7187 клієнтів. Їм безкоштовно видано 10222 посилених сертифікатів відкритих ключів. За два місяці поточного року платники отримали 2305 ключів електронного цифрового підпису.

Згідно із положенням Регламенту АЦСК ІДД Міндоходів посилені сертифікати відкритих ключів надаються виключно в електронному вигляді шляхом їх розміщення на веб-сайті. Строк чинності посилених сертифікатів ключів не перевищує двох років з моменту їх формування.

Електронна звітність – одна із найпоширеніших послуг серед платників податків. Це дає можливість підприємцям та суб’єктам господарювання оформляти митні декларації, відправляти звітність до органів статистики через мережу Інтернет, використовуючи власний цифровий підпис, тощо.

 

Бердянці задекларували вже більше 17 мільйонів гривень

З початку року до Бердянської ОДПІ вже подано 728 декларацій про майновий стан і доходи та задекларовано 17,1 мільйона гривень доходу. На сьогодні найбільшу кількість декларацій подали громадяни, які отримали доходи від надання нерухомого майна в оренду – 317 декларацій, 252 декларації надійшло від громадян, які мають у власності земельні паї та самостійно вирощують та реалізують сільськогосподарську продукцію. 77 громадян подали декларації та задекларували доходи від отримання спадщини.

Метою декларування доходів громадян є не тільки сплата податку до бюджету, а і повернення певної суми податку, яка була сплачена із заробітної плати упродовж минулого року. Витрати, які платник податку має право включити до податкової знижки, прописані у Податковому кодексі, зокрема, це плата за навчання, сума витрат на сплату страхових платежів і пенсійних внесків, частина суми відсотків, сплачених за користування іпотечним житловим кредитом тощо. На сьогодні 49 громадян подали декларації на повернення податку на суму понад 62 тисяч гривень.

Для зручності обслуговування декларантів на порталі Міндоходів вже другий рік працює електронний сервіс "Декларування он-лайн", який дає змогу заповнювати декларацію в електронному вигляді. Для користування цією послугою платникові достатньо мати електронний ключ цифрового підпису. На теперішній час послуга електронного цифрового підпису безкоштовно надається в Бердянській ОДПІ, де працює Пункт реєстрації користувачів АЦСК ІДД Міндоходів.

Так, із загальної кількості поданих декларацій 245 надіслано в електронному вигляді через мережу Інтернет.

 

Митні питання

Строк зберігання товарів у митному режимі митного складу

Загальний строк зберігання товарів у митному режимі митного складу (далі – МС) не може перевищувати 1095 днів від дня їх поміщення у зазначений митний режим.

Водночас, строк зберігання у такому митному режимі підакцизних товарів, іноземних товарів, які було попередньо поміщено у митні режими транзиту, тимчасового ввезення або переробки на митній території України, а також продуктів переробки не може перевищувати 365 днів від дня поміщення їх у митний режим МС.

Строк зберігання у митному режимі митного складу товарів, призначених для експорту, не може перевищувати одного року з дати поміщення їх у цей режим. До закінчення зазначеного строку такі товари має бути вивезено за межі митної території України.

Строки зберігання товарів у митному режимі митного складу  визначено ст. 125 Митного кодексу України.

 

Новини законодавства

Перехідні таблиці УКТ ЗЕД

Міндоходів України на виконання положень ст.68 Митного кодексу України затверджено Перехідні таблиці від УКТ ЗЕД версії 2007 року до УКТ ЗЕД версії 2012 року. Перехідні таблиці є довідковим матеріалом, призначеним для спрощення використання УКТ ЗЕД 2012 року.

Наказ Міндоходів від 22.01.2014 року №54.

 

Роз’яснення податкового законодавства

Податковий календар

28 березня 2014 року – термін сплати за лютий:

·         Податку на додану вартість платникам з місячним податковим періодом.

·         Збору на розвиток виноградарства, садівництва та хмелярства.

·         Фіксованого с/г податку.

·         Збору за використання радіочастотного ресурсу.

·         Земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності.

·         Акцизного податку.

·         ПДФО с нарахованого, проте не виплаченого доходу за лютий 2014 року.

·         Авансового внеску податку на прибуток підприємств за березень 2014 року.

 

Подання документів в електронній формі для проведення електронної перевірки

Платник може подати до органів Міндоходів в електронній формі документи, пов’язані з обчисленням та сплатою податків і зборів, для проведення електронної перевірки. Такі документи створюються в електронній формі та зберігаються на електронних носіях інформації. Для цього потрібно дотримуватись умови щодо використання електронного цифрового підпису підзвітних осіб.

Документи для проведення електронної перевірки можуть бути надіслані до органу Міндоходів, в якому платник податків перебуває на податковому обліку, за 10 календарних днів до очікуваного початку проведення електронної перевірки.

Нагадаємо, що з 1 січня 2014 року Податковим кодексом України запроваджено механізм проведення електронних перевірок платників податків, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності.

Згідно абз.6 пп.75.1.2 п.75.1 ст.75 ПКУ, електронна перевірка відноситься до категорії документальних позапланових невиїзних перевірок. Її ініціює сам платник, подаючи відповідну заяву в відповідний територіальний орган Міндоходів, в якому він перебуває на податковому обліку.

Формати документів, які пов’язані з обчисленням та сплатою податків і зборів та подаються платником в електронній формі для проведення електронної перевірки і Порядок їх подання визначені у наказі Міндоходів від 31.12.2013 №898, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 24.02.2014 за №305/25082.

 

Визначення граничного терміну сплати податків і зборів

Термін сплати податків і зборів не переноситься у зв’язку з перенесенням термінів подання податкових декларацій. Якщо останній день сплати податкового зобов’язання припадає на вихідний або святковий день, то Податковим кодексом (далі – ПКУ) не передбачено перенесення термінів сплати. 

Тобто, платник податків зобов’язаний самостійно сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку подання податкової декларації (без урахування перенесення термінів подання звітності у зв’язку з вихідними чи святковими днями).

Нагадуємо, якщо останній день строку подання податкової декларації припадає на вихідний або святковий день, то останнім днем строку вважається операційний (банківський) день, що настає за вихідним або святковим днем.  Тобто, граничні строки подання податкової декларації збільшуються.

Відповідна норма визначена п.57.1 ст. 57 та п.49.20 ст.49 Податкового кодексу України. Також, з цим та іншими питаннями можна ознайомитися у загальнодоступному інформаційно - довідковому ресурсі Міндоходів – «ЗІР» (веб - портал Міндоходів, вкладинка «Інформаційно - довідковий ресурс»).

 

Затверджено нову форму Податкового розрахунку (форма 1ДФ)

Нова форма Податкового розрахунку (ф.1ДФ) відрізняється від попередньої відсутністю реквізиту «Сума податкового боргу станом на 01.01.2011 (грн., коп.)».

Щодо Порядку подання Податкового розрахунку (ф.1ДФ), то зміни стосуються  способів його подання. А саме, Податковий розрахунок, подається податковими агентами в один із таких способів:

засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо використання електронного цифрового підпису відповідальної особи податкового агента у порядку, визначеному законодавством;

на паперовому носії разом з електронною формою на електронному носії інформації;

на паперовому носії, якщо кількість рядків у податковому розрахунку не більше п’яти.

В один із таких способів у вигляді окремої порції подається Податковий розрахунок (ф.1ДФ) за відокремлений підрозділ юридичної особи, який не уповноважений нараховувати, утримувати і сплачувати (перераховувати) податок до бюджету.

Нагадаємо, що форму Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку (форма № 1ДФ) та Порядок заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку затверджено наказом Міністерства доходів і зборів України від 21 січня 2014 року №49 (зареєстрований Міністерством юстиції України 5 лютого 2014 року за №228/25005).

Наказ №49 набирає чинності з 1 квітня 2014 року.

Водночас, з введенням в дію Наказу №49 втрачає чинність наказ ДПА України від 24 грудня 2010 року №1020.   

 

З 1 березня податкову накладну потрібно складати за новою формою

Розглядаючи питання щодо складання податкових накладних Міндоходів  в роз’ясненні від 03.03.2014 «Ким складаються податкові накладні» нагадує, що податкову накладну складає особа, яка зареєстрована як платник податку у контролюючому органі та якій присвоєно індивідуальний податковий номер платника ПДВ.

Якщо не зареєстровані платниками ПДВ філії та інші структурні підрозділи платника податку самостійно здійснюють постачання товарів/послуг та проводять розрахунки з постачальниками/споживачами, то зареєстрований платник податку, до складу якого входять такі структурні підрозділи, може делегувати філії або структурному підрозділу право складання податкових накладних.

Під час виконання договорів про спільну діяльність податкова накладна складається особою, яка веде облік результатів такої діяльності та відповідальна за утримання і внесення податку до бюджету.

При здійсненні господарських операцій, пов'язаних з використанням майна, отриманого в управління за договорами про управління майном, податкова накладна складається особою - управителем майна, яка веде окремий облік з ПДВ таких господарських операцій та відповідальна за утримання і внесення податку до бюджету.

У разі надання нерезидентом послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, податкова накладна складається зареєстрованим на території України платником податку - покупцем (отримувачем).

Крім цього, зазначено, що з 1 березня 2014 року податкову накладну потрібно складати за новою формою, яка затверджена наказом Міндоходів від 14.01.2014 N 10 "Про затвердження Форми податкової накладної та Порядку заповнення податкової накладної"

 

Витрати, які не амортизуються

Не підлягають амортизації та повністю належать до складу витрат за звітний період витрати платника податку на:

- утримання основних засобів, що знаходяться на консервації;

- ліквідацію основних засобів;

- придбання (виготовлення) сценічно-постановочних предметів вартістю до 5000 тис. грн. театрально-видовищними підприємствами - платниками податку;

- витрати на виробництво національного фільму та придбання майнових прав інтелектуальної власності на національний фільм.

Також не підлягають амортизації та проводяться за рахунок відповідних джерел фінансування:

- витрати бюджетів на будівництво та утримання споруд благоустрою та житлових будинків, придбання і збереження бібліотечних і архівних фондів;

- витрати бюджетів на будівництво та утримання автомобільних доріг загального користування;

- витрати на придбання та збереження Національного архівного фонду України, а також бібліотечного фонду, що формується та утримується за рахунок бюджетів;

- вартість гудвілу;

- витрати на придбання / самостійне виготовлення та ремонт, а також на реконструкцію, модернізацію або інші поліпшення невиробничих основних засобів.

Нагадаємо, термін "невиробничі основні засоби" означає необоротні матеріальні активи, які не використовуються в господарській діяльності платника податку.

Відповідна норма визначена ст. 144 Податкового кодексу України. Також цією статтею визначено об'єкти, які підлягають амортизації.

Роз’яснення Міндоходів від 11 березня 2014 року

 

Порядок оплати навчання роботодавцем

Сума, сплачена роботодавцем на користь вітчизняних вищих та професійно-технічних навчальних закладів за фізичну особу, не включається до складу оподатковуваних доходів таких фізичних осіб. Це передбачено підпунктом 165.1.21 п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу України. При цьому така сума, повинна бути не вище розміру, визначеного в абзаці першому пп. 169.4.1 п. 169.4 ст. 169 Податкового кодексу України. Тобто розмір сплачених коштів не повинен перевищувати суму, що дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, який діє для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 грн. на кожний повний або неповний місяць підготовки чи перепідготовки такої фізичної особи, незалежно від того, чи перебуває ця особа у трудових відносинах з роботодавцем. У 2014 році - це 1710 грн.

Обов'язковою умовою є укладення письмового договору (контракту) з відпрацювання у такого роботодавця після закінчення вищого та/або професійно-технічного навчального закладу та отримання спеціальності (кваліфікації) не менше ніж три роки.

Якщо ж підприємство сплатило кошти у більшому розмірі, то сума перевищення підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб.

Якщо працівник припиняє трудові відносини з роботодавцем протягом періоду навчання або до закінчення третього календарного року від року, в якому закінчується таке навчання, сума, сплачена як компенсація вартості навчання, прирівнюється до додаткового блага, наданого працівнику протягом року, на який припадає таке припинення трудових відносин. Така сума підлягає оподаткуванню у загальному порядку, визначеному розділом IV Податкового кодексу (абзац другий пп. 165.1.21 п. 165.1 ст. 165 цього Кодексу).

Нагадуємо, додаткові блага - це кошти, матеріальні чи нематеріальні цінності, послуги, інші види доходу, що виплачуються (надаються) платнику податку податковим агентом, якщо такий дохід не є заробітною платою та не пов'язаний з виконанням обов'язків трудового найму або не є винагородою за цивільно-правовими договорами (угодами), укладеними з таким платником податку (крім випадків, прямо передбачених нормами розділу IV Податкового кодексу).

Згідно з пп. 164.2.17 п. 164.2 ст. 164 Податкового кодексу дохід, отриманий платником податку як додаткове благо (крім випадків, передбачених ст. 165 Кодексу), включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку.

На суму, сплачену в рахунок оплати навчання та раніше звільнену від оподаткування, слід нарахувати ПДФО за ставками 15 (17) %.

 

Класифікація груп основних засобів та інших необоротних активів

Основні засоби (далі - ОЗ) є невід'ємною частиною майна майже кожного суб'єкта господарювання. Вартість таких об'єктів зазвичай чимала, але включити її до складу витрат, які враховуються при обчисленні об'єкта оподаткування, платник податку може лише у частині нарахованої амортизації, тобто відбувається поступове перенесення вартості об'єкта ОЗ, що амортизується, на витрати підприємства.

Залежно від групи, до якої віднесено той чи інший об'єкт ОЗ, встановлено мінімально допустимі строки їх амортизації (від 2 до 20 років). Таких груп - 16.

Пропонуємо розглянути ці групи та їх мінімально допустимі строки корисного використання:

група 1 - земельні ділянки (мінімально допустимий строк корисного використання не встановлено);

група 2 - капітальні витрати на поліпшення земель, не пов'язані з будівництвом (15 років);

група 3 - будівлі, споруди та передавальні пристрої (відповідно 20, 15 та 10 років);

група 4 - машини та обладнання (5 років), з них - електронно-обчислювальні машини, інші машини для автоматичного оброблення інформації, пов'язані з ними засоби зчитування або друку інформації, пов'язані з ними комп'ютерні програми (крім програм, витрати на придбання яких визнаються роялті, та/або програм, які визнаються нематеріальним активом), інші інформаційні системи, комутатори, маршрутизатори, модулі, модеми, джерела безперебійного живлення та засоби їх підключення до телекомунікаційних мереж, телефони (в тому числі стільникові), мікрофони і рації, вартість яких перевищує 2500 грн. (2 роки);

група 5 - транспортні засоби (5 років);

група 6 - інструменти, прилади, інвентар (меблі) (4 роки);

група 7 - тварини (6 років);

група 8 - багаторічні насадження (10 років);

група 9 - інші основні засоби (12 років);

група 10 - бібліотечні фонди (мінімально допустимий строк корисного використання не встановлено);

група 11 - малоцінні необоротні матеріальні активи (мінімально допустимий строк корисного використання не встановлено);

група 12 - тимчасові (нетитульні) споруди (5 років);

група 13 - природні ресурси (мінімально допустимий строк корисного використання не встановлено);

група 14 - інвентарна тара (6 років);

група 15 - предмети прокату (5 років);

група 16 - довгострокові біологічні активи (7 років).

Нагадаємо, класифікацію груп ОЗ та інших необоротних активів визначено п. 145.1 ст. 145 Податкового кодексу України.

Роз’яснення Міндоходів від 06  березня 2014 року

 

Декларування доходів громадян 2014

Декларування доходів – 2014

Бердянська ОДПІ нагадує, останній день подачі декларації – 30 квітня 2014 року. Сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену в річній податковій декларації, потрібно до 1 серпня 2014 року.

Для отримання податкової знижки річну декларацію про майновий стан і доходи можна подавати протягом усього поточного року.

Шановні мешканці Бердянська та Бердянського району! Не зволікайте з подачею декларацій і вже найближчим часом завітайте до податкової інспекції та задекларуйте свої доходи.

 

Громадяни, які відмовились від одержання реєстраційного номера (індивідуального ідентифікаційного номера), мають право на застосування податкової знижки

Згідно з положеннями Податкового кодексу України податкова знижка може бути надана виключно резиденту, який має реєстраційний номер облікової картки платника податку, а також резиденту - фізичній особі, яка через свої релігійні переконання відмовилась від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомила про це відповідний орган державної податкової служби і має про це відмітку у паспорті.

Таким чином громадяни, які є резидентами України та через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, офіційно повідомили про це орган державної податкової служби і мають про це відмітку у паспорті, мають право на застосування податкової знижки на загальних підставах.

 

Декларування  доходів громадян

В який терміни  надається Податкова декларацію про майновий стан і доходи громадянами, які бажають скористатися правом на податкову знижку?

Фізична особа - платник податку подає декларацію за звітний податковий період в установлені Кодексом або законом строки до органу державної податкової служби за своєю податковою адресою (місцем проживання фізичної особи, за яким вона береться на облік як платник податку в органі державної податкової служби).

Податковим кодексом України встановлені   такі строки подання декларації:

-                           фізичні особи – платники податку на доходи фізичних осіб надають декларацію за звітний податковий рік  до 1 травня року, що настає за звітним;

-                           фізичні особи, які здійснюють незалежну  професійну діяльність надають декларацію за звітний податковий рік  до 1 травня року, що настає за звітним;

-                           фізичні особи – підприємці, які здійснювали у звітному році підприємницьку діяльність за «загальною» системою оподаткування надають податкову декларацію про майновий стан і доходи  протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного року;

-                           фізичні особи, які бажають скористатися правом  на нарахування податкової знижки  надають  річну  податкову  декларацію  включно  по 31 грудня  наступного за звітним податкового року.

 

У минулому році  громадянин  придбав квартиру за рахунок  іпотечного кредиту, отриманого у банківській установі.  На даний час  у придбаній квартирі громадянин не зареєстрував своє місце проживання.  Чи має право громадянин застосувати податкову знижку по сумах сплачених процентів за користування кредитом?

Відповідно до пп. 166.3.1 п. 166.3 ст. 166 та п. 175.1 ст. 175  Податкового кодексу України (далі ПКУ)  платник податку - резидент має право включити до податкової знижки частину суми процентів за користування іпотечним житловим кредитом, наданим позичальнику в національній або іноземній валютах, фактично сплачених протягом звітного податкового року.

При сплаті процентів за іпотечним житловим кредитом в іноземній валюті сума платежів за такими процентами, здійснених в іноземній валюті, перераховується у гривні за офіційним валютним (обмінним) курсом Національного банку України, що діє на день сплати таких процентів.

Це право виникає в разі, якщо за рахунок іпотечного житлового кредиту будується чи купується житловий будинок (квартира, кімната), визначений платником податку як основне місце його проживання, зокрема згідно з позначкою в паспорті про реєстрацію за місцезнаходженням такого житла. Крім того, відповідно до пп. 166.3.8 п. 166.3 ст. 166 ПКУ  фізична особа - резидент має право включити до податкової знижки суми витрат, які пов'язані зі сплатою видатків на будівництво (придбання) доступного житла, визначеного законом, у тому числі на погашення пільгового іпотечного житлового кредиту, наданого на такі цілі, та процентів за ним. Згідно із п. 175.4 ст. 175 Кодексу право на включення до податкової знижки суми, розрахованої відповідно до ст. 175, надається платнику податку за одним іпотечним кредитом протягом 10 послідовних календарних років, починаючи з року, в якому: об'єкт житлової іпотеки придбавається; збудований об'єкт житлової іпотеки переходить у власність платника податку та починає використовуватися як основне місце проживання. У разі якщо іпотечний житловий кредит має строк погашення більше ніж 10 календарних років, право на включення частини суми процентів до податкової знижки за новим іпотечним житловим кредитом виникає у платника податку після повного погашення основної суми та процентів попереднього іпотечного житлового кредиту.

Враховуючи наведене, право включити до податкової знижки частину суми процентів за користування іпотечним житловим кредитом настає з року, в якому житловий будинок (квартира, кімната) визначений платником податку як основне місце його проживання згідно з позначкою в паспорті про реєстрацію за місцезнаходженням такого житла.

 

Якими документами необхідно підтвердити витрати, що включаються до податкової знижки?

Згідно з пп. 166.2.1 п. 166.2 ст. 166 Податкового кодексу до податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача). При цьому в зазначених документах обов'язково має бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк їх продажу (виконання, надання).

Відповідно до пп. 166.2.2 цього пункту оригінали зазначених документів не надсилаються органу ДПС, але підлягають зберіганню платником податку протягом строку давності, встановленого Податковим кодексом. 

На вимогу органу ДПС та в межах його повноважень, визначених законодавством, платники податку зобов'язані пред'являти документи і відомості, пов'язані з виникненням доходу або права на отримання податкової знижки, обчисленням і сплатою податку, та підтверджувати необхідними документами достовірність відомостей, зазначених у податковій декларації з цього податку (пп. «в» п. 176.1 ст. 176 Податкового кодексу).

 

У якому розмірі суми сплачені громадянином  за договором страхування життя включаються до складу податкової знижки?

Згідно з положеннями Податкового кодексу України платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника податку за наслідками звітного податкового року, визначеного з урахуванням положень пункту 164.6 статті 164 цього Кодексу,  суму витрат  на сплату страхових платежів (страхових внесків, страхових премій) та пенсійних внесків, сплачених платником податку страховику-резиденту, недержавному пенсійному фонду, банківській установі за договорами довгострокового страхування життя, недержавного пенсійного забезпечення, за пенсійним контрактом з недержавним пенсійним фондом, а також внесків на банківський пенсійний депозитний рахунок, на пенсійні вклади та рахунки учасників фондів банківського управління як такого платника податку, так і членів його сім'ї першого ступеня споріднення, які не перевищують (у розрахунку за кожний з повних чи неповних місяців звітного податкового року, протягом яких діяв договір страхування):

-  при страхуванні платника податку або за пенсійним контрактом з недержавним пенсійним фондом платника податку, або на банківський пенсійний депозитний рахунок, пенсійний вклад, рахунок учасника фонду банківського управління чи за їх сукупністю - суму, визначену в абзаці першому підпункту 169.4.1 пункту 169.4 статті 169 цього Кодексу;

-  при страхуванні члена сім'ї платника податку першого ступеня споріднення або за пенсійним контрактом з недержавним пенсійним фондом, або на банківський пенсійний депозитний рахунок, пенсійний вклад, рахунок учасника фонду банківського управління на користь такого члена сім'ї чи за їх сукупністю - 50 відсотків суми, визначеної в абзаці першому підпункту 169.4.1 пункту 169.4 статті 169 цього Кодексу, в розрахунку на кожного застрахованого члена сім'ї.

 

Який порядок оподаткування доходів, отриманих громадянами за послуги няні (догляд за дітьми)?

Як визначено положеннями Податкового кодексу, платник податку, що отримує доходи від особи, яка не є податковим агентом, та іноземні доходи, зобов'язаний включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати податкову декларацію за наслідками звітного податкового року, а також сплатити податок з таких доходів.

Особою, яка не є податковим агентом, вважається нерезидент або фізична особа, яка не має статусу суб'єкта підприємницької діяльності або не є особою, яка перебуває на обліку в органах державної податкової служби як особа, що провадить незалежну професійну діяльність.

Таким чином громадяни, які отримували протягом звітного року доходи не від податкових агентів, зобов’язані до 1 травня року, що настає за звітним, надати податкову декларацію в якій відобразити суму отриманого доходу, суму сплаченого протягом звітного року податку та податкового зобов'язання. Сума податкового зобов'язання, зазначена в податковій декларації, сплачується громадянами самостійно до 1 серпня року, що настає за звітним.

Податок на прибуток

Яким чином враховуються витрати за договорами про надання  автотранспортних послуг?

      Згідно з пунктом 138.2 статті 138 ПКУ витрати, які враховуються для визначення об’єкта оподаткування, визнаються на підставі первинних документів, що підтверджують здійснення платником податку витрат, обов’язковість ведення і зберігання яких передбачено правилами ведення бухгалтерського обліку, та інших документів, встановлених розділом II цього Кодексу.

        Витрати, не підтверджені відповідними розрахунковими, платіжними та іншими первинними документами, обов’язковість ведення і зберігання яких передбачена правилами ведення бухгалтерського обліку та нарахування податку, до складу витрат не включаються  (пп. 139.1.9 п. 139.1 ст. 139 ПКУ).

       Перелік документів, необхідних для здійснення перевезення вантажу автомобільним транспортом у внутрішньому сполученні, затверджено постановою КМУ від 25.02.09 №207, відповідно до пункту 1 якої для водія юридичної або фізичної особи – підприємця, що здійснює вантажні перевезення на договірних умовах, в наявності серед інших документів має бути товарно-транспортна накладна. Застосування зазначених форм первинного обліку всіма суб’єктами господарської діяльності незалежно від  форм власності є обов’язковим.

       Відповідно до пункту 11.1 Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні, затверджених наказом Мінтрансу України від 14.10.97 №363 (зі змінами та доповненнями, зокрема, змінами внесеними наказом від 05.12.13 №983), основним документом на перевезення вантажів є товарно-транспортна накладна.

        Товарно-транспортну накладну на перевезення вантажів автомобільним транспортом Замовник (вантажовідправник) повинен виписувати в кількості не менше чотирьох екземплярів. Замовник (вантажовідправник) засвідчує всі екземпляри товарно-транспортної накладної підписом і при необхідності печаткою (штампом) (пункт 11.4 Правил №363).

       Після прийняття вантажу згідно з товарно-транспортною накладною водій (експедитор) підписує всі її екземпляри. Перший екземпляр товарно-транспортної накладної залишається у Замовника (вантажовідправника), другий - передається водієм (експедитором) вантажоодержувачу, третій і четвертий екземпляри, засвідчені підписом вантажоодержувача (у разі потреби й печаткою або штампом), передається Перевізнику (пункти 11.5, 11.6 Правил №363).

         Отже, підприємство, що сплатило за послуги з перевезення вантажу, з метою їх  врахування у складі витрат повинно мати належним чином оформлену первинну транспортну документацію (ТТН), що підтверджує одержання послуг з перевезення вантажів.

          Звертаємо увагу, що з 14.01.2014 року форму ТТН (додаток 7 до Правил №363) змінено наказом Міністерства інфраструктури України від 05.12.13 №983 (опубліковано в Офіційному віснику України №3 від 14.01.14).

        У квітні 2014 року підприємство планує виплатити дивіденді засновникам за підсумками роботи за 2013 рік. За якою ставкою сплачується авансовий внесок з податку на прибуток: за ставкою, що діяла в 2013 році - 19%, чи ставкою, що діє в 2014 році - 18%?

       Обов’язок зі сплати авансового внеску при виплаті дивідендів передбачено підпунктом 153.3.2 статті 153 ПКУ.

         Так, емітент корпоративних прав, який приймає рішення про виплату дивідендів своїм акціонерам (власникам), нараховує та вносить до бюджету авансовий внесок із податку в розмірі ставки, встановленої пунктом 151.1 статті 151 цього Кодексу, нарахованої на суму дивідендів, що фактично виплачуються, без зменшення суми такої виплати на суму такого податку.

       Тобто авансовий внесок при виплаті дивідендів нараховується та вноситься до бюджету в розмірі базової ставки податку на прибуток.

       Законом України від 19.12.13 №713-УІІ внесено зміни до п.10 підрозділу 4 розділу ХХ ПКУ, яким встановлено, що основна ставка податку на прибуток у 2014 році становить 18%.

      Таким чином, оскільки дивіденди за підсумками роботи за 2013 рік виплачуються у 2014 році, то при їх виплаті авансовий внесок нараховується та вноситься я до бюджету за ставкою у розмірі 18%.

       Зазначений авансовий внесок вноситься до бюджету до/або одночасно з виплатою дивідендів.

       Директор підприємства-засновник надав підприємству поворотну фінансову допомогу, яка залишилась неповернутою на кінець 2013 року, хоча термін її повернення (365 днів) закінчився в липні. Чи необхідно включати таку допомогу до складу доходів?

Порядок оподаткування поворотної фінансової допомоги визначено підпунктом 135.5.5 статті 135 ПКУ.

       При цьому, положення цього пункту не поширюються на суми поворотної фінансової допомоги, отриманої від засновника/учасника (в тому числі нерезидента) такого платника податку, у випадку повернення такої допомоги не пізніше 365 календарних днів з дня її отримання.

Тобто, якщо поворотна фінансова допомога, надана засновником, залишилася неповерненою після закінчення 365 календарних днів з дня її отримання, така допомога підлягає оподаткуванню за загально вставленими правилами.

Оподаткування такої поворотної допомоги  залежить від статусу її надавача. Так у разі якщо поворотна допомога надана  засновником - фізичною особою (не платником податку на прибуток), то підприємство включає суму, що залишилася неповернутою на кінець звітного року, до складу інших доходів. У разі якщо в майбутніх звітних періодах підприємство повертає засновнику таку фінансову допомогу, сума витрат збільшується на суму поверненої допомоги за наслідками того звітного податкового періоду, в якому відбулося повернення.

Таким чином, в даному випадку сума поворотної фінансової допомоги, отримана від засновника-фізичної особи та неповернена після закінчення 365 календарних днів з дня її отримання, включаються до складу доходів.

Чи має право підприємство, яке виступає майновим поручителем за кредитним договором іншої особи – боржника, у разі страхування такого заставленого майна, включати до витрат сплачені страхові внески?

       Як визначено підпунктом 140.1 статті 140 ПКУ до складу витрат платника податку включаються  витрати із страхування, зокрема, фінансових, кредитних та інших ризиків платника податку, пов'язаних із провадженням ним господарської діяльності, в межах звичайної ціни страхового тарифу відповідного виду страхування, що діє на момент укладення такого страхового договору.

       Тобто, витрати у вигляді страхових внесків включаються до складу витрат страхувальника лише у разі, якщо вони безпосередньо пов’язані з його власною господарською діяльністю.

       Майновий поручитель - це особа, яка передає в іпотеку  нерухоме майно для забезпечення виконання зобов’язання іншої особи-боржника, тобто сплачені страхові внески не пов’язані з власною господарською діяльністю такого поручителя.

       Таким чином, сплачена поручителем за страхування заставленого ним майна за кредитним договором іншої особи-боржника, не включається до складу витрат такого поручителя.

Фізичним особам-приватним підприємцям

У які строки здійснюється реєстрація фізичної особи платником єдиного податку?

 Відповідно до пункту 299.1 статті 299 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) реєстрація суб’єкта господарювання як платника єдиного податку здійснюється шляхом внесення відповідних записів до реєстру платників єдиного податку.

Згідно з пунктом 299.2 статті 299 ПКУ центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, веде реєстр платників єдиного податку, в якому міститься інформація про осіб, зареєстрованих платниками єдиного податку.

 У разі відсутності визначених ПКУ підстав для відмови у реєстрації суб’єкта господарювання як платника єдиного податку контролюючий орган зобов’язаний протягом двох робочих днів від дати надходження заяви щодо переходу на спрощену систему оподаткування зареєструвати таку особу платником єдиного податку (п. 299.3 ст. 299  ПКУ).

У випадках, передбачених підпунктом 298.1.2 статті  298 ПКУ, контролюючий орган, у разі відсутності визначених ПКУ підстав для відмови, здійснює реєстрацію суб’єкта господарювання як платника єдиного податку з дати, визначеної відповідно до п.п. 298.1.2 п. 298.1 ст. 298 ПКУ, протягом двох робочих днів з дати отримання контролюючим органом заяви щодо обрання спрощеної системи оподаткування або отримання цим органом від державного реєстратора електронної копії заяви, виготовленої шляхом сканування, одночасно з відомостями з реєстраційної картки на проведення державної реєстрації фізичної особи - підприємця, якщо така заява додана до реєстраційної картки (пункт 299.4 статті 299 ПКУ).

У разі відмови у реєстрації платника єдиного податку контролюючий орган зобов’язаний надати протягом двох робочих днів з дня подання суб’єктом господарювання відповідної заяви письмову вмотивовану відмову, яка може бути оскаржена суб’єктом господарювання у встановленому порядку (пункт  299.5 статті 299 ПКУ).

За яких умов платник єдиного податку може добровільно перейти на сплату єдиного податку з іншою групою?

Відповідно до підпункту 298.1.5  статті  298 Податкового кодексу України (далі ПКУ) за умови дотримання платником єдиного податку вимог, встановлених ПКУ для обраної ним групи, такий платник може самостійно перейти на сплату єдиного податку, встановленого для інших груп платників єдиного податку, шляхом подання заяви до контролюючого органу не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного кварталу.

При цьому у платника єдиного податку третьої, п’ятої групи, який є платником податку на додану вартість, анулюється реєстрація платника податку на додану вартість у порядку, встановленому ПКУ, у разі обрання ним першої або другої групи чи ставки єдиного податку, встановленої для третьої, п’ятої групи, яка включає податок на додану вартість до складу єдиного податку.

Чи можливо повернутись на єдиний податок у поточному році з ІІІ або ІУ кварталу, якщо у другому кварталі платник єдиного податку перейде  на загальну систему оподаткування?

Відповідно до підпункту 298.1.4 статті 298 Податкового кодексу України суб’єкт господарювання, який є платником інших податків і зборів відповідно до норм ПКУ, може прийняти рішення про перехід на спрощену систему оподаткування шляхом подання заяви до контролюючого органу не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу. Такий суб’єкт господарювання може здійснити перехід на спрощену систему оподаткування один раз протягом календарного року.
     У разі відмови у реєстрації платника єдиного податку контролюючий орган зобов’язаний надати протягом двох робочих днів з дня подання суб’єктом господарювання відповідної заяви письмову вмотивовану відмову, яка може бути оскаржена суб’єктом господарювання у встановленому порядку. (п. 299.5 ст. 299 ПКУ).

     Фізична особа – підприємець, яка на початок року була платником єдиного податку та перейшла на сплату інших податків і зборів (загальну систему оподаткування) з 01 квітня (01 липня або 01 жовтня), не може повернутись у поточному році на спрощену систему оподаткування, оскільки така особа вже скористалась своїм правом на застосування спрощеної системи оподаткування у поточному році.

 Разом з тим, така фізична особа може перейти на спрощену систему оподаткування з 1 січня наступного року за умови відповідності вимогам ст. 291 Податкового кодексу України.

       Чи включається до доходу платника єдиного податку-фізичної особи відшкодована орендарем сума комунальних платежів, що згідно договору не включається до орендної плати?

Згідно з п. 292.1 ст. 292 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) доходом платника єдиного податку для фізичної особи - підприємця є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній  або нематеріальній формі, визначеній  п. 292.3 цієї статті.

Відповідно до ст. 283 Господарського кодексу України  за договором оренди одна сторона (орендодавець) передає другій стороні (орендареві) за плату на певний строк у користування майно для здійснення господарської діяльності.

Орендна плата - це фіксований платіж, який орендар сплачує орендодавцю незалежно від наслідків своєї господарської діяльності. Розмір орендної плати може бути змінений за погодженням сторін, а також в інших випадках, передбачених законодавством (ст.  286 ГКУ)

Отже, основним предметом договору оренди є встановлення розміру орендної плати за користування майном. Якщо орендар самостійно не укладає договори на споживання комунальних послуг, а здійснює відшкодовування орендодавцю в частині понесених ним витрат на оплату комунальних послуг, то у договорі оренди має бути визначено порядок розрахунку вартості спожитих орендарем комунальних послуг та їх оплати (компенсації).

Враховуючи вищевикладене, якщо сплата комунальних платежів передбачена договором оренди, то відшкодована орендарем сума комунальних послуг платнику єдиного податку повністю включається до доходу платника єдиного податку від провадження ним діяльності з надання послуг (надання нерухомості в оренду).

Якщо договором оренди не передбачено сплату орендарем комунальних платежів, але такі платежі відшкодовуються орендарем фізичній особі – підприємцю - платнику єдиного податку, то сума цих платежів включається до доходу платника єдиного податку та оподатковується за обраною ним ставкою, за винятком платників єдиного податку другої групи. Сума відшкодована орендарем комунальних платежів, що згідно договору не включаються до орендної плати, у платника єдиного податку другої групи буде вважатися доходом, отриманим від виду діяльності, який не зазначено у реєстрі платників єдиного податку та до такого доходу застосовується ставка єдиного податку згідно з п.п. 2 п. 293.4 ст. 293 ПКУ у розмірі 15%.

Плата за землю

Як фізичні особи повинні сплачувати земельний податок та орендну плату за земельні ділянки державної або комунальної власності, в тому числі якщо проживають у сільській  місцевості?

Фізичні особи - платники плати за землю повинні сплачувати земельний податок та орендну плату за земельні ділянки державної або комунальної власності через установи банків та поштові відділення.

 У разі коли зазначені особи проживають у сільській місцевості, вони можуть сплачувати земельний податок та орендну плату за земельні ділянки державної або комунальної власності через каси сільських рад за квитанцією.

Чи може фізична особа, яка має у власності декілька земельних ділянок одного виду використання, самостійно обрати земельну ділянку для застосування пільги із земельного податку?

 Фізична особа, яка має у власності декілька земельних ділянок одного виду використання та право на застосування пільги відповідно до положень Податкового кодексу України, може самостійно обрати земельну ділянку, на яку буде отримано пільгу.

Чи передбачені пільги щодо сплати земельного податку для фізичних осіб за земельні ділянки, що утворилися за рахунок переданих за рішенням відповідної ради земельних паїв?

Пільги щодо сплати земельного податку для фізичних осіб -  власників земельних паїв законодавством не передбачені і відповідно земельний податок за такі ділянки справляється на загальних підставах.

Чи звільняються від сплати земельного податку фізичні особи – власники земельних паїв у разі надання земельних паїв в оренду платнику фіксованого сільськогосподарського податку?

   Відповідно до положень Податкового кодексу України від сплати податку звільняються на період дії фіксованого сільськогосподарського податку власники земельних паїв та землекористувачі за умови передачі даних земельних ділянок в оренду платнику фіксованого сільськогосподарського податку.

Які документи повинна надати до контролюючого органу фізична особа для отримання пільги щодо сплати земельного податку за земельні ділянки, що належать їм на правах приватної власності?

   Для отримання пільги щодо сплати земельного податку фізична особа повинна подати до контролюючого органу за місцезнаходженням земельної ділянки заяву довільної форми про надання пільги та документи, що посвідчують право такої особи на пільгу (паспорт, пенсійне посвідчення, свідоцтва про народження дітей, посвідчення «Потерпілий від Чорнобильської катастрофи», посвідчення «Учасник бойових дій», посвідчення «Члена сім’ї загиблого» тощо).

Чи будуть користуватись пільгами по земельному податку фізичні особи, яким призначено пенсію не за віком (за вислугу років, по інвалідності, в разі втрати годувальника тощо) після досягнення ними пенсійного віку?

Фізичні особи, які вийшли на пенсію не за віком  після досягнення ними пенсійного віку, мають право на пільгу щодо сплати земельного податку за земельні ділянки, що належать їм на правах приватної власності      

Хто з подружжя, яке виховує трьох і більше дітей віком до 18 років, має право на пільгу щодо сплати земельного податку?

Якщо подружжя володіє земельною ділянкою на праві спільної часткової власності, то платником земельного податку за земельну ділянку пропорційно своїй частці є кожен з батьків, і відповідно право на пільги щодо земельного податку має кожен з них.

Якщо таке подружжя володіє земельною діяльною на праві спільної сумісної власності і поділ земельної ділянки не проводився, то платником земельного податку за таку ділянку є один з батьків, який і може скористатись пільгою щодо сплати земельного податку   

За яку площу гаражно-будівельний кооператив обчислює плату за землю, якщо серед членів кооперативу є громадяни, які належать до пільгових категорій (інваліди І та ІІ групи, фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років, пенсіонери, ветерани війни, особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи)?

     У випадку, якщо земельна ділянка передана у власність гаражно-будівельному кооперативу, то незалежно від наявності серед членів кооперативу громадян, які відносяться до пільгових категорій платників земельного податку, кооператив як платник податку повинен сплатити земельний податок за усю виділену площу землі.Ближайшие события
Як приборкати дракона 3
Як приборкати дракона 3

 07 - 13 Марта

 11:55, 13:25, 16:05, 17:35, 20:15

 Кинотеатр «Космос» (п-т Азовский, 35/2)

70 UAH

Свингеры 2
Свингеры 2

 07 - 13 Марта

 22:10

 Кинотеатр «Космос» (п-т Азовский, 35/2)

80 UAH

30 безумных желаний
30 безумных желаний

 07 - 13 Марта

 10:00

 Кинотеатр «Космос» (п-т Азовский, 35/2)

80 UAH

Гуцулка Ксеня
Гуцулка Ксеня

 07 - 13 Марта

 10:10

 Кинотеатр «Космос» (п-т Азовский, 35/2)

80 UAH

Подробная афиша