Информация от Налоговой инспекции Бердянска

23.04.2014 · 12:16 · Просмотров - 1485

Подборка материалов из Бердянской ОГНИ за неделю по 23 апреля

 Прес-служба Міндоходів повідомляє

Опубліковано інформацію про автономні торговельні преференції Євросоюзу

для українських товарів

Європейський союз в односторонньому порядку планує надати Україні автономні торговельні преференції. Завдяки цьому будуть зменшені або скасовані митні збори ЄС на товари, що походять з України.

Так, наприклад, завдяки запровадженню квотування у двосторонній торгівлі між Україною та ЄС українські виробники отримають можливість завозити певні обсяги даних товарів без справляння увізних мит. Тобто під загальний режим імпорту підпадатимуть лише товари, які перевищують визначений обсяг.  Вони оподатковуватимуться за тими ж умовами, які діють в Україні сьогодні.

Застосування автономних торговельних преференцій орієнтовно розпочнеться з травня 2014 року.

Детальніше ознайомитися з довідкою щодо автономного преференційного торгового режиму ЄС для України, інструкцією щодо правил проходження, які будуть застосовуватися при експорті до держав-членів ЄС, а також проектом Регламенту Європейського Парламенту та Ради стосовно скорочення або скасування митних зборів на товари, що походять з України, можна на офіційному веб-сайті Мінекономрозвитку за посиланням http://www.me.gov.ua/Documents/MixedList?tag=AvtonomniiPreferentsiiniiTorgovelniiRezhimYesDliaUkraini.

Нагадаємо, що 21 березня 2014 року під час саміту ЄС було підписано політичне положення Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Підписання економічної частини Угоди планується в червні-липні 2014 року.

Міндоходів підписало меморандум про взаєморозуміння з ЄБА та

Американською торговою палатою

15 квітня 2014 року відбулось підписання Меморандуму про взаєморозуміння між Міністерством доходів і зборів України, Європейською Бізнес Асоціацією та Американською торговою палатою.

Від Міндоходів Меморандум підписав Віталій Науменко, заступник Міністра доходів і зборів України, від Європейської Бізнес Асоціації - Томаш Фіала, Президент Асоціації, від Американської торгової палати - Бернард Кейсі, Президент Палати.

«Ми впевнені в тому, що наші спільні зусилля будуть дієво протистояти корупційним проявам і ми зможемо побудувати надійну систему оперативного реагування на випадки порушення митних правил», -  зазначив Віталій Науменко.

Меморандум передбачає низку заходів, реалізація яких дозволить ефективно враховувати думку бізнес-спільноти та громадськості під час реалізації державної політики у сфері митної справи, що зрештою має забезпечити розвиток економіки України, створити належні умови для ведення бізнесу в нашій державі та покращити її інвестиційну привабливість.

Зокрема, сторони домовилися співпрацювати з організаційних та кадрових питань, протидії корупційним проявам, спрощення процедур та автоматизації митної справи.

Співпраця, передусім, полягатиме в об'єднанні зусиль у таких важливих напрямках:

забезпечення можливості надання громадської оцінки керівникам митних органів з боку бізнес-спільноти та представників громадськості;

запровадження ефективної системи обміну інформацією між митними органами та компаніями;

створення у структурі митних органів підрозділів митного пост-аудиту та посилення ролі відповідного напрямку роботи митних органів;

підвищення ефективності аналітичної роботи у сфері митної справи;

створення системи оперативного реагування на випадки порушень в зонах діяльності митниць;

забезпечення ефективного здійснення «громадського контролю»;

вжиття заходів, направлених на недопущення та профілактику корупційних проявів серед працівників митних органів;

автоматизація митної справи;

імплементація найкращого світового досвіду з питань митної оцінки, класифікації, походження, здійснення митних процедур.

Призначено 16 нових керівників слідчих територіальних управлінь фінансових розслідувань Міндоходів

Про це заявив заступник Міністра доходів і зборів України Володимир Хоменко під час наради в Міндоходів.

«Сьогодні повинні бути прийняті нові підходи до роботи слідчих та оперативних підрозділів. Основні завдання, які стоять перед новими керівниками - це знищення злочинних схем ухилення від оподаткування та нелегального обігу підакцизної продукції, а також боротьба із контрабандою», - зазначив Володимир Хоменко.

Нових керівників слідчих територіальних управлінь фінансових розслідувань призначено у Волинській, Донецькій, Житомирській, Закарпатській, Запорізькій, Київській, Кіровоградській, Луганській, Одеській,  Полтавській, Сумській, Харківській, Хмельницькій, Черкаській, Чернівецькій та  Чернігівській областях.

Протягом березня-квітня платникам відшкодовано 3,7 млрд. грн. ПДВ

Протягом березня та перших двох тижнів квітня цього року платникам податків було відшкодовано 3,7 млрд. грн. податку на додану вартість, з яких березні - 2,3 млрд. грн.

Про це заявив Перший заступник Міністра доходів і зборів України Ігор Білоус сьогодні під час засідання Інвестиційної ради при Міндоходів.

„Ми припинили практику застосування шахрайських схем для розкрадання ПДВ з бюджету. На сьогодні всі отримувачі бюджетної компенсації - це легальні підприємства, які не користуються послугами „податкових ям" та не застосовують схеми мінімізації податків. Підкреслю, що підприємства, які чесно ведуть свій бізнес, отримуватимуть відшкодування ПДВ оперативно та у повному обсязі відповідно до процедур податкового законодавства", - наголосив Перший заступник Міністра доходів і зборів України Ігор Білоус.

Загалом, у І кварталі 2014 року платникам податків було відшкодовано 8,9 млрд. грн. податку на додану вартість.

Майже половину відшкодованого податку отримали підприємства з часткою іноземного капіталу. У І кварталі їм було повернуто понад 4,5 млрд. грн. бюджетної компенсації, у тому числі підприємствам-інвесторам з країн ЄС - понад 3 млрд. гривень.

Понад 72 відс., або 6,5 млрд. грн.  від загальної суми відшкодованого у І кварталі податку на додану вартість платники отримали в автоматичному режимі.

Перші результати роботи Міндоходів: головний резерв для надходжень до бюджету - тіньова економіка

За перші одинадцять банківських днів квітня до бюджету було зібрано 4 млрд. грн. податкових надходжень. Про це повідомив Перший заступник Міністра доходів і зборів Ігор Білоус під час спільного брифінгу керівників Міндоходів у Кабінеті Міністрів України.

„Незважаючи на саботаж на місцях і на спад ділової активності, у березні нам вдалося стабілізувати надходження до бюджету. Такий темп ми тримаємо і у квітні. Лише за перші два тижні цього місяця до бюджету надійшло на 750 млн. грн., чи на 20%, більше, ніж за аналогічний період минулого року", - зазначив Ігор Білоус.

Водночас він підкреслив, що наповнення бюджету податками здійснюється не за рахунок надлишкового тиску на бізнес і збільшення податкового навантаження, а завдяки ліквідації корупційних схем, „податкових ям" та „конвертаційних майданчиків".

За словами заступника Міністра Володимира Хоменка, який курує силовий блок відомства, розпочато 741 кримінальне провадження, з яких до суду спрямовано вже 632. До державного бюджету повернуто 54 млн. гривень.

„Протягом місяця вдалося виявити та ліквідувати діяльність 2-х конвертаційних центрів,  якими проконвертовано майже 350 млн. гривень. З підприємств - користувачів конверт-центрів стягнуто до державного бюджету 37,2 млн. гривень», - повідомив Володимир Хоменко.

Крім того, ліквідовано 12 підпільних виробництв підакцизної продукції, з незаконного обігу вилучено підакцизної продукції майже на 67 млн. гривень.

Активна робота щодо виявлення та припинення незаконних схем митного оформлення та ухилення від оподаткування здійснюється й  на митницях Міндоходів.

„За перші 12 банківських дні квітня ми виконали план надходжень на 55%. Зважаючи на складну ситуацію в країні, ця цифра засвідчує ефективне виконання митниками своїх обов'язків", - підкреслив керівник митного напряму відомства заступник Міністра Віталій Науменко.

Як свідчить аналіз, найчастіше порушники використовували схеми із застосуванням товарів прикриття, заниження митної вартості, декларування товарів не своїм найменуванням, неправильного  визначення країни походження товарів тощо.

Загалом, за словами Віталія Науменка, для створення рівних умов для суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності опрацьовано нові підходи до роботи системи аналізу ризиків. Так, зокрема, поновлено профіль ризику "митна вартість", що дало змогу зменшити вплив людського фактору під час митного оформлення товарів  та зменшити можливості зловживань з боку посадових осіб митниць.

Для спрощення процедур митного контролю було скасовано тотальне зважування контейнерів, що проходять через порти Південної митниці. Така форма митного контролю використовуватиметься у разі спрацювання системи аналізу ризиків.

У І кварталі до зведеного бюджету сплачено 93,5 млрд. грн. платежів

Протягом січня-березня поточного року платники податків сплатили до зведеного бюджету 93,5 млрд. грн. податків, зборів та митних платежів, які контролюються органами Міндоходів. До державного бюджету надійшло 72,6 млрд. грн., до місцевих - 21 млрд. гривень.

До загального фонду державного бюджету зібрано 67,8 млрд. грн. Індикативні показники Міністерства фінансів України виконано на 100,2 від. Бюджет додатково отримав 115,5 млн. гривень.

У розрізі основних платежів найбільшого приросту у порівнянні з відповідним періодом минулого року досягнуто з податку на доходи фізичних осіб (бюджет отримав додаткових 79,8 млн. грн.), акцизного податку з ввезених на митну територію України підакцизних товарів (додатково - 303,8 млн. грн.), платежів за користування надрами (+ 802,4 млн. грн.) тощо. 

За три місяці поточного року платникам відшкодовано 8,9 млрд. грн. податку на додану вартість.

На свята Центри обслуговування платників податків працюватимуть 19 квітня,

а також 3 та 10 травня

Для зручності платників та створення комфортних умов при поданні податкової звітності 19 квітня, а також 3 та 10 травня 2014 року Центри обслуговування платників податків працюватимуть у черговому режимі. Отримати консультаційні послуги платники зможуть 19 квітня з 9.00 до 16.00, 3 та 10 травня - з 9.00 до 18.00.

Вихідними днями будуть 21 квітня, 1, 2 та 9 травня 2014 року.

Підрозділи митного оформлення, для яких встановлено цілодобовий режим роботи, усі святкові дні працюватимуть у звичайному режимі.

Митні пости митниць Міндоходів працюватимуть за окремим графіком. Детальну інформацію про роботу постів можна дізнатися в оперативних чергових.

Сервіси Міністерства доходів і зборів працюватимуть цілодобово в режимі інтерактивного автовідповідача.

Для отримання консультацій з питань застосування норм податкового та митного законодавства телефонувати до Кол-центру за номером 0-800-501-00-7.

Для скарг на протиправні дії працівників Міністерства та оперативного вирішення суперечливих питань, що виникли у сфері адміністрування податків та під час здійснення митного контролю і митного оформлення, необхідно звертатися до „Пульсу" - (044) 284-00-07.

В Міндоходів створено аналітично-оперативну групу для онлайн моніторингу митних декларацій

Така група створена з метою здійснення із використанням баз даних Міндоходів онлайн моніторингу митних декларацій для виявлення можливих ризиків порушення митного законодавства та створення однакових умов та безперешкодної роботи суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності.

Іншими словами на сьогоднішній день митні декларації, які оформлюються в митних органах України,  проходять онлайн перевірку.  Під час такої перевірки, зокрема, здійснюється контроль по таким критеріям: митна вартість, класифікація, країна походження товару, контроль вагових характеристик та інші.

Якщо група виявлятиме факти, що можуть свідчити про порушення в діях посадових осіб, вона ініціює проведення відповідної службової перевірки з подальшим притягненням до відповідальності винної особи.

Таким чином Митна служба досягає подвійну результативність - з одного боку виправляється допущене порушення, в більшості випадків шляхом сплати до бюджету «мінімізованих коштів», а з іншого - посадові особи, які  умисно сприяли такому порушенню, притягуються до відповідальності.

До складу цієї аналітично-оперативної групи увійшли досвідчені фахівці Департаменту митної справи та Головних управлінь Міндоходів м.Києва та Київської області.

Для довідки:

Так, лише протягом  одного тижня роботи групою виявлені факти порушення прав інтелектуальної власності, заниження митної вартості товарів, недекларування товарів у повному обсязі, не заявлення відомостей про виробників та торговельних марок товарів, що впливає на визначення бази оподаткування товарів, та в подальшому збільшення митних платежів.

Так наприклад, за результатами моніторингу митних декларацій за ініціативою аналітично-оперативної групи у зоні діяльності Київської міжрегіональної митниці виявлено:

- значну кількість парфумерної продукції (десятки відомих брендів таких, як Versace, Prada, DKNY, Christian Dior, Hugo Boss, Calvin Klein, Gucci, Yves Saint Laurent та інші) з порушенням прав інтелектуальної власності та заниженням митної вартості;

- товари спортивного призначення - велосипеди та приналежності для велоспорту, меблі та світильники італійського походження, митну вартість яких занижено у десятки разів;

- товари, які не були задекларовані, холодильне обладнання та товари легкої промисловості.

Володимир Хоменко: „Потрібно розвивати партнерські стосунки з бізнесом,

а не тиснути на нього"

Про це заявив заступник Міністра доходів і зборів України Володимир Хоменко під час робочої зустрічі із легальними виробниками алкогольних напоїв, яка відбулась 18 квітня.

„Боротьба з нелегальним обігом підакцизних товарів є пріоритетним завданням, яке стоїть перед Міністерством доходів і зборів України", - наголосив  заступник міністра.

Володимир Хоменко підкреслив, що дії співробітників підрозділів фінансових розслідувань Міндоходів направлені на постійний моніторинг ринку підакцизних товарів та запобігання розповсюдження фальсифікату.

Це, за словами заступника Міністра, дозволяє легальним виробникам збільшити випуск власної продукції, що стимулює наповнення бюджету.

В свою чергу, представники бізнесу відмітили позитивні результати роботи Міндоходів у вказаному напрямку та поділились своїм баченням проблемних питань, які стоять перед галуззю, а саме:

- невідповідність встановленого розміру мінімальної ціни на алкоголь затратам на його виробництво;

- перегляд питання формування ставок акцизного податку, зокрема на коньяки;

- посилення боротьби із контрабандним переміщенням спирту.

Володимир Хоменко запевнив бізнесменів у тому, що подібні зустрічі будуть відбуватися постійно. Також заступник Міністра пообіцяв, що всі проблемні питання будуть розглянуті. Зокрема, буде переглянутий сам механізм формування ставок акцизного податку та зменшена кількість дозвільних документів, необхідних для ведення бізнесу у цій сфері.

Україна та США продовжують співпрацю у реформуванні митної служби України

У рамках Програми з експортного контролю та безпеки кордонів (EXBS) заступник Міністра доходів і зборів України Віталій Науменко зустрівся з делегацією Державного департаменту США. Учасники зустрічі визначили шляхи подальшої співпраці в рамках вказаної Програми.

Сторони дійшли згоди, що за час реалізації Програми було створено дієвий механізм експортного контролю, що дозволяє ефективно протидіяти незаконному переміщенню зброї масового знищення.

У розвиток цієї співпраці Віталій Науменко запропонував сконцентруватися на таких напрямах, як:

- аналіз ризиків;

- митний пост-аудит;

- протидія контрабанді наркотиків, зброї та інших небезпечних предметів;

- розвиток можливостей спеціалізованої митної лабораторії.

Під час зустрічі американській стороні були передані конкретні пропозиції щодо потреб митної служби в міжнародній технічній та експертній допомозі. Американська сторона висловила готовність розглянути зазначені пропозиції.

Для довідки:

Програма з експортного контролю та безпеки кордонів реалізується в Україні з 2001 р. з метою надання допомоги у створенні комплексної та надійної можливості зі стримування, виявлення і затримки зброї масового знищення та/або пов'язаних з цим матеріалів на морських ділянках державного кордону України та основних морських портах.

За три місяці 2014 року Міндоходів зібрано 43,8 млрд. грн. єдиного внеску

Протягом січня-березня поточного року органами доходів і зборів зібрано 43,8 млрд. грн. єдиного внеску на загальнообов'язкове соціальне страхування. Порівняно з відповідним періодом минулого року цьогорічна сума надходжень зросла на 0,5 млрд. грн.

Усі зібрані кошти, зазначають фахівці Міністерства, були автоматично на наступний день після сплати розподілені між фондами соціального страхування. Такі оперативні перерахування позитивно впливають на своєчасність страхових виплат та надання соціальних послуг страховим особам.

За статистикою відомства, передача у жовтні минулого року адміністрування єдиного внеску від Пенсійного фонду до Міндоходів дозволила збільшити середньомісячні показники сплати з 15,3 млрд. грн. до 16,8 млрд. грн.

Загалом, у 2013 році надійшло 188,6 млрд. грн. єдиного внеску. З них - 50,4 млрд. грн. надійшло протягом жовтня - грудня минулого року, що більше відповідного періоду 2012 року на 1,8 млрд. грн.

 Нагадаємо, що процедуру адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування Міністерство доходів і зборів України розпочало з 1 жовтня 2013 року. Саме з цього періоду суми нарахованого єдиного внеску сплачуються на рахунки органів Міндоходів, відкриті в Головних управліннях Державної казначейської служби України.

ГУ Міндоходів у Запорізькій області повідомляє

Легальна праця та зарплата стали для 1400 запоріжців реальністю

За перший квартал поточного року співробітники ГУ Міндоходів у Запорізькій області виявили незаконне використання найманої праці 1722 осіб. Ці громадяни працювали у роботодавців без належного оформлення та, відповідно, без сплати податків і соціальних внесків.

Як зазначив заступник начальника ГУ Міндоходів у Запорізькій області Павло Верпета, завдяки діям міндоходівців більшість із них, а це 1400 громадян, отримали офіційну роботу. Їм вже виплачено доходів на загальну суму понад 1,5 мільйона гривень. Додаткові надходження до бюджету податку на доходи фізичних осіб та єдиного соціального внеску склали майже 650 тисяч гривень.

Усього упродовж січня - березня 2014 року проведено 57 перевірок фінансово-господарської діяльності юридичних і фізичних осіб - підприємців з питань дотримання податкового законодавства при виплаті доходів громадянам. За їхніми результатами додатково нараховано понад 4,5 мільйона гривень податку на доходи фізичних осіб та штрафних санкцій. З них надійшло до бюджету майже 1,4 мільйона гривень. Крім того, стосовно порушників трудового законодавства до органів прокуратури передано 14 матеріалів.

- У напрямі детінізації ринку праці важливим є соціальний аспект. Адже за кожним фактом стоять громадяни, яких недбайливі роботодавці позбавляють соціальної захищеності, майбутньої пенсії та соцвиплат. До того ж, місцевий бюджет та соціальні фонди втрачають належні суми для забезпечення функціонування місцевих громад, - зауважує Павло Верпета.

Іноді неоформленим працівникам доводиться виконувати небезпечні роботи, а отже при надзвичайній події або у нещасному випадку людина може залишитися сам на сам зі своєю бідою.

Наприклад, за результатами лише одного звернення фахівці відомства виявили одразу 15 неоформлених працівників, роботу яких безпечною важко назвати. Одне із запорізьких будівельних підприємств - ТОВ "У.", яке спеціалізується на виконанні монтажних та ремонтних робіт, охоче використовувало нелегальну працю, відповідно, не перераховувало податки і соціальний внесок із заробітних плат.

Цей факт встановили співробітники органів доходів і зборів у ході позапланової перевірки, реагуючи на звернення від громадянина. Як з'ясувалося, серед п'ятнадцятьох "неоформленців" - електроремонтники, сантехніки та зварювальники. Натомість жодних документів, які б офіційно засвідчили їхній легальний статус на підприємстві, керівництво так й не надало. За безвідповідальне ставлення до вимог законодавства та своїх співробітників підприємство повинно сплатити 45 тисяч гривень податку на доходи фізичних осіб та єдиного внеску на загальнообов'язкове соціальне страхування.

Враховуючи небезпеку нелегальної праці для громадян та бюджетних втрат, органи Міндоходів протидіють цьому явищу разом із громадськістю. Про факти виплат зарплат у "конвертах" або порушення роботодавцями податкового законодавства та законодавства про оплату праці можна повідомляти за телефоном ГУ Міндоходів у Запорізькій області: (061) 213-21-79. 

Від діяльності запорізьких оперативників до бюджету - 484 тис. гривень

Саме таку суму спрямували оперативні підрозділи ГУ Міндоходів у Запорізькій області за останній тиждень. До Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості по 5 кримінальних правопорушеннях за ухилення від сплати податків. Сума збитків за ними становить понад 6 млн. гривень.

Запорізьке підприємство обліковувало доходи... через раз

 Керівництво одного із запорізьких підприємств, яке займалося наданням безпровідного зв'язку, Інтернет-послугами, вирішило прибутки збільшувати не за рахунок пошуку нових клієнтів, а більш простим шляхом - мінімізації сплати податків до бюджету.

Задля цього схему обрали досить просту: за документами, де фігурували послуги клієнтам, значилися не всі, хто цими послугами скористався. Немає клієнта - немає й оплати, відсутній прибуток підприємства. Така схема дозволила прибутки підприємства збільшити на "кругленьку" суму, адже лише податків держава не отримала 2,9 млн. гривень. Стосовно посадових осіб за ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах (ч.3 ст. 212 Кримінального кодексу України) розпочато кримінальне провадження.

Запорізькі оперативники виявили ухилення від податків через оборудки на 1,2 млн. гривень

 Одне із запорізьких сільськогосподарських підприємств, яке займалося вирощуванням та реалізацією сільгосппродукції, опинилося у зоні несприятливих погодних умов, де фактично вирощений урожай був знищений. За документами підприємство потерпало від збитків. Втім, то було лише на перший погляд.

Коли ж оперативні співробітники ГУ Міндоходів у Запорізькій області "копнули глибше", то з'ясувалося, що реалізована сільгосппродукція віддзеркалювалась лише у банківських банкнотах, а за документами - прочерки.

Занижуючи податкові зобов'язання, керівництво підприємства ухилилося від сплати податків на 1,2 млн. гривень. За ч.1 ст. 212 Кримінального кодексу України розпочато кримінальне провадження.

Запорізькі оперативники вилучили підакцизної продукції на 66 тис. гривень

Торгівля підакцизною групою товарів є однією з найбільш прибуткових. Попит на цигарки і алкогольні напої завжди досить високий. Тож більшість торговельних закладів із широкого переліку товарів віддає перевагу підакцизній групі товарів. Щоправда, саме цей товар передбачає й дотримання дозвільних документів, зокрема, ліцензії на право торгівлі цигарками і алкогольними напоями.

Оперативні співробітники Головного управління Міндоходів у Запорізькій області встановили 5 фактів, коли власники торговельних точок завозили підакцизний товар і торгували ним, не отримавши відповідних дозволів, які передбачені статтею 156 Кодексу України про адміністративні порушення. Небажання дотримуватися податкового законодавства дорого коштувало суб'єктам господарювання - у них із незаконного обігу вилучено підакцизних товарів на 65,7 тис. гривень.

На Запоріжжі плата за землю поповнила місцеві бюджети на 114 млн. грн.

За перший квартал поточного року місцеві бюджети області отримали майже 114 млн. грн. плати за землю, в тому числі від юридичних осіб 100,8 млн. грн. та 13,1 млн. грн. від фізичних осіб.

На обліку в територіальних підрозділах Головного управління Міндоходів у Запорізькій області майже 462 тисячі землекористувачів, з них 11,4 тисячі юридичних осіб та 450 тисяч приватних підприємців та громадян. У лютому поточного року платники орендної плати і земельного податку до територіальних підрозділів ГУ Міндоходів у Запорізькій області подали податкові декларації з плати за землю. Річні суми нарахувань плати за землю на 2014-й рік складають майже 459 млн. грн., що на 7,7 млн. грн. більше від 2013 року.

Аби мати повний облік платників земельного податку та орендної плати за землю, територіальні органи ГУ Міндоходів проводять постійний моніторинг, звірки із суб'єктами інформаційного обміну. Це дозволяє визначити тих господарників, які отримали землю, нею користуються, але сплачувати податки не поспішають. Саме такі звірки дали можливість встановити 28 СГД, які мали у користуванні 127 гектарів землі. Сума річних нарахувань за використання цієї землі становить 460 млн. грн.

Крім цього, проведені територіально-дільничні обстеження дали підстави для залучення до оподаткування 28 СГД, які користуються земельними ділянками без оформлених належним чином правовстановлюючих документів на землю. Площа земельних ділянок, якою користувалися за старими угодами, становить понад 13 гектарів, а сума додаткових надходжень до місцевих бюджетів сягає 293 тис. грн.

Бердянська ОДПІ

Робота фахівців Бердянської ОДПІ щодо детінізації доходів

З початку 2014 року за результатами проведеної роботи щодо легалізації найманої праці та виявлення фактів виплати заробітної плати в «конвертах» фахівцями Бердянської ОДПІ виявлено 284 неоформлених найманих працівників. Сума виплаченого їм доходу без утримання та перерахування до бюджету податку на доходи фізичних осіб  - 348,2 тис. грн.

         В результаті проведеної роботи легалізовано працю 279 найманих працівників. Додатково сплачено до бюджету 59,8 тис. грн. податку на доходи фізичних осіб та 139,9 тис. грн. єдиного соціального внеску.

Також протягом 2014 року до державної реєстрації в якості фізичних осіб - підприємців залучено 92 особи. Додатково до бюджету сплачено 4,3 тис. грн.. податку на доходи та 10,1 тис. грн. єдиного податку. 

Бердянці вже задекларували більше 54 мільйонів гривень

Підходить до завершення деклараційна кампанія 2014 року. З початку року до Бердянської ОДПІ подано 1725 декларацій про майновий стан і доходи та задекларовано 54415,7 тисяч гривень доходу. На сьогодні найбільшу кількість декларацій подали громадяни, які мають у власності земельні паї та самостійно вирощують та реалізують сільськогосподарську продукцію - 653 декларації; 416 декларацій надійшло від громадян, які отримали доходи від надання нерухомого майна в оренду. Вже 233 громадянина подали декларації та задекларували доходи від отримання спадщини. 

Новини законодавства

Лише заможні пенсіонери  будуть сплачувати податки

Верховна Рада України прийняла Закон «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні», яким внесла зміни до Податкового кодексу України в частині оподаткування пенсій , що перевищують суму 10 000 грн..

З 1 липня 2014 року суми пенсій (включаючи суму їх індексації) або щомісячного довічного грошового утримання, які отримуються з Пенсійного фонду України чи бюджету, якщо їх розмір перевищує десять тисяч гривень на місяць, підлягають оподаткуванню (лише у частині такого перевищення)

Облігації внутрішньої позики як спосіб відшкодування ПДВ

Законодавці запровадили нову форму бюджетного відшкодування у вигляді облігацій внутрішньої позики.

Одержати відшкодування облігаціями внутрішньої держпозики вправі ті платники ПДВ, які задекларували його д 01.01.2014 року, і такий від'ємний ПДВ підтверджено перевірками, але не відшкодовано станом на 03.04.2014 року.

Строк запозичення щодо таких облігацій - 5 років.

Закон України №1165 від 27.03.2014 року «Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2014 рік"»

Зміни для платників фіксованого сільгоспподатку

Для платників фіксованого сільськогосподарського податку збільшиться податкове навантаження. А саме - база оподаткування ФСП нині буде такою самою, як і для земельного податку. Це, власне, нормативна грошова оцінка одного гектара сільгоспугідь з урахуванням коефіцієнта індексації. Відповідні зміни внесено до п. 303.1 ПКУ.

Коефіцієнт індексації визначатимуть у порядку, встановленому ст. 289 ПКУ. Нагадаємо, такий коефіцієнт щороку оприлюднює своїм листом Держземагентство.

Тобто відповідно до ЗУ №1166 для визначення бази оподаткування ФСП слід використовувати нормативну грошову оцінку, що діє станом на 1 січня відповідного року.

На 2014 рік розмір податку перераховувати не потрібно. Нову базу оподаткування ФСПшники почнуть застосовувати з 1 січня 2015 року («Прикінцеві положення» Закону № 1166).  

Закон України від 27.03.2014 р. № 1166-VII

Зміни по платі за землю

Пунктом 26 розділу І Закону №1166 змінено ставки податку за земельні ділянки, розташовані в межах населених пунктів, нормативну грошову оцінку яких не проведено. Обчислювати податкові зобов'язання за новими ставками платники податків мають з 01.04.2014 року.

Крім того, відповідно до п. 27 р.І Закону №116 розмір орендної плати за державні і комунальні землі, незалежно від категорії земель не може бути менше 3 % від нормативної грошової оцінки. Ці зміни до Податкового кодексу запрацювали з 01.04.2014 року. Тому за необхідністю починаючи з ІІ кварталу 2014 року потрібно переобчислити орендну плату за землю.

При цьому слід керуватися п.286.4 ПКУ, за яким у разі зміни протягом року об'єкта та/або бази оподаткування платник плати за землю подає податкову декларацію протягом 20 календарних днів місяця що настає за місяцем, у якому відбулися такі зміни. Тобто відзвітувати за переобчисленим земподатком чи орендною платою за землю треба не пізніше 20 травня поточного року.

Закон України від 27.03.2014 р. № 1166-VII

Єдиний соціальний внесок

Звітність з єдиного внеску подається до Бердянської ОДПІ

Подання звітності з єдиного внеску та його сплата як і раніше здійснюється до органів доходів і зборів. Звітність в електронному вигляді потрібно надсилати на єдину адресу Інформаційного порталу Міністерства доходів і зборів України zvit@sta.gov.ua

Нагадуємо, що звітувати роботодавці, які використовують працю найманих осіб, повинні щомісяця протягом 20 календарних днів, що настають за останнім днем звітного місяця, за основним місцем своєї реєстрації. Нараховані суми єдиного внеску страхувальники сплачують не пізніше 20 числа наступного місяця.

Розрахункові рахунки не змінювалися. Отримувачем платежу з ЄСВ є - Бердянська ОДПІ (код - 38699859).

Як отримати документ про відсутність заборгованості зі сплати єдиного внеску

На вимогу платників, а саме роботодавців, фізичних осіб - підприємців та осіб, які забезпечують себе роботою самостійно, органи доходів і зборів звіряють суми нарахування та сплати ними єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - ЄВ).

Для цього платник звертається із заявою в довільній формі з метою отримання довідки про відсутність заборгованості зі сплати ЄВ в органи доходів і зборів за основним місцем обліку. У заяві обов'язково слід зазначити назву установи, в яку особа цю довідку має подати. Контролюючий орган на підставі даних картки особового рахунку платника визначає наявність/відсутність заборгованості зі сплати ЄВ на дату формування довідки.

Довідку за довільною формою (крім довідки про відсутність заборгованості зі сплати ЄВ у зв'язку з прийняттям рішення про ліквідацію, реорганізацію юридичної особи, припинення підприємницької діяльності фізичною особою) потрібно надавати платнику ЄВ безоплатно упродовж 15 календарних днів (ст. 20 Закону України від 02.10.96 р. N 393/96-ВР "Про звернення громадян" зі змінами і доповненнями).

Ця норма передбачена частиною 7 ст. 14 Закону України від 8 липня 2010 року N 2464-VI "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" зі змінами та доповненнями.

Роз'яснення Міндоходів від 15.04.2014 року

Декларування доходів громадян

30 квітня - останній день подачі Декларації про майновий стан і доходи

Бердянська ОДПІ нагадує, що до завершення деклараційної кампанії 2014 року залишилося зовсім мало часу. Останній день подачі декларації про майновий стан і доходи громадянами - 30 квітня 2014 року. Сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену в річній податковій декларації, потрібно до 1 серпня 2014 року.

Шановні мешканці Бердянська та Бердянського району! Не зволікайте з подачею декларацій і вже найближчим часом завітайте до податкової інспекції та задекларуйте свої доходи.

Сума коштів, сплачена у звітному податковому році за періоди навчання наступного року, не включається до податкової знижки

Окремі громадяни - платники податку на доходи фізичних осіб мають право на податкову знижку за наслідками звітного податкового року. Тобто можуть повернути частину податку, сплаченого протягом 2013 року із заробітної плати.

До податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача). У зазначених документах обов'язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк їх продажу (виконання, надання).

Відповідно до п.п. 166.3.3 п.166.3 ст.166 Податкового кодексу України платник податку має право включити до податкової знижки, зокрема такі фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати, як суму коштів, сплачених закладу освіти за навчання такого платника податку та/або члена його сім'ї першого ступеня споріднення, який не одержує заробітної плати.

Платник податку у звітному податковому році сплатив ВУЗу суму коштів за навчальний рік. Водночас, частина семестрів у рамках такого навчального року припадає на один календарний рік, а частина - на наступний. У такому випадку сума коштів, яка сплачена у звітному році за періоди навчання наступного календарного року, не включається до податкової знижки платника за наслідками звітного року.

Нагадаємо, податкова знижка для фізичних осіб, які не є суб'єктами господарювання, - це документально підтверджена сума (вартість) витрат платника податку - резидента у зв'язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів - фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати, у випадках, визначених Податковим кодексом України.

Підстави для нарахування податкової знижки зазначаються платником податку у річній податковій декларації, яка подається до 31 грудня включно  наступного за звітним податкового року.

Перелік витрат, що включаються до податкової знижки, а також  порядок нарахування податкової знижки  визначені у ст.166 ПКУ.

Роз'яснення податкового законодавства

Триває подача звітності за І квартал!

Термін подання податкової звітності за 1 квартал 2014 року - не пізніше 12 травня 2014 року, термін сплати податків та зборів за 1 квартал - не пізніше 20 травня 2014 року!  

Оновлена форма № 1ДФ надається за І квартал 2014 року

З 1 квітня 2014 року набрав чинності наказ Міндоходів від 21 січня 2014 року №49, яким  затверджено форму Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку (форма № 1ДФ) та Порядок заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку.

Звертаємо увагу, якщо протягом звітного періоду податковий агент не нараховував/не виплачував доходи фізичним особам, не перераховував ПДФО до бюджету, то за цей звітний період податковий агент не подає Податковий розрахунок за формою №1ДФ. 

Порядок нарахування авансових платежів ФОП, яка протягом поточного року перейшла зі спрощеної системи

Авансові платежі з податку на доходи фізичних осіб розраховуються підприємцем самостійно, але не менше як 100 відсотків річної суми податку з оподатковуваного доходу за минулий рік (у співставних умовах). Сплачуються авансові платежі до бюджету по 25 відсотків щокварталу у терміни до 15 березня, до 15 травня, до 15 серпня і до 15 листопада (пп. 177.5.1 п. 177.5 ст. 177 розд. IV Податкового кодексу України).

Фізичні особи - підприємці, які перейшли із спрощеної системи оподаткування на загальну систему оподаткування подають податкову декларацію за результатами звітного кварталу, в якому відбувся перехід на загальну систему оподаткування. Платники податку розраховують та сплачують авансові платежі у строки, визначені пп. 177.5.1 п. 177.5 ст. 177 ПКУ, що настануть у звітному податковому році.

Враховуючи вищевикладене, фізичні особи - підприємці, які перейшли протягом поточного звітного року зі спрощеної системи оподаткування на загальну систему оподаткування нараховують та сплачують авансові платежі на підставі квартальної декларації, яка подається ними після закінчення кварталу, в якому відбувся перехід.

Наприклад, платник податків перейшов на загальну систему оподаткування з ІІ кварталу, то декларація подається після закінчення цього кварталу і авансові платежі нараховуються платником самостійно з урахуванням суми податку, що нараховується на доходи, вказані в декларації.

Оподаткування доходів, отриманих фізичною особою - підприємцем від провадження господарської діяльності, крім осіб, які обрали спрощену систему оподаткування, регулюється  ст.177 ПКУ.

Якщо Ви вирішили звітувати поштою, відправте декларацію завчасно

Платники податків, які належать до малих підприємств можуть надсилати податкову звітність до органу доходів і зборів поштою. Таке відправлення здійснюється не пізніше ніж за десять днів до закінчення граничного строку подання податкової декларації.

На поштовому відправленні у нижній правій його частині відправник пише найменування одержувача та його адресу в такій послідовності: назва вулиці, номер будинку, найменування населеного пункту, району, області.

Найменування відправника та його адреса пишеться у лівій верхній частині поштового відправлення в порядку, передбаченому для написання адреси одержувача.

Поштовий індекс на листах пишеться стилізованими цифрами чорнилом або кульковою ручкою (за винятком червоного, жовтого та зеленого кольорів).

У верхній частині поштового відправлення відправник робить позначку «Звіт».
При цьому, платник податків (відправник) заповнює бланк рекомендованого повідомлення про вручення на своє ім'я або на ім'я особи, якій належить надіслати повідомлення після вручення поштового відправлення адресату. Також складає опис вкладення поштового відправлення у двох примірниках із зазначенням у ньому найменування одержувача та його адреси, поіменного переліку предметів, загальної вартості вкладення і підписує його.

Звертаємо увагу, що у разі втрати або зіпсуття поштового відправлення чи затримки його вручення контролюючому органу з вини оператора поштового зв'язку, такий оператор несе відповідальність відповідно до закону.

У такому разі платник податків звільняється від будь-якої відповідальності за неподання або несвоєчасне подання такої податкової декларації.

Водночас, платник протягом п'яти робочих днів з дня отримання повідомлення про втрату або зіпсуття поштового відправлення зобов'язаний надіслати поштою або надати особисто (за його вибором) контролюючому органу другий примірник податкової декларації разом з копією повідомлення про втрату або зіпсуття поштового відправлення.

Важливо пам'ятати, що незалежно від факту втрати або зіпсуття такого поштового відправлення чи затримки його вручення платник податків зобов'язаний сплатити суму податкового зобов'язання, самостійно визначену ним у такій податковій декларації, протягом строків, установлених Податковим кодексом України (далі - ПКУ).

Нагадаємо, податкова декларація подається до органу доходів і зборів за вибором платника податків, якщо інше не передбачено Податковим кодексом, в один із таких способів:

- особисто платником податків або уповноваженою на це особою;

- надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;

- засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.

 Порядок подання податкової звітності до контролюючих органів передбачений ст. 49 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями.

Порядок оформлення поштових відправлень з вкладенням матеріалів звітності, розрахункових документів і декларацій затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 28 червня 1997 року №799 із змінами та доповненнями.

Особливості сплати єдиного внеску фізичними особами-підприємцями, що одночасно здійснюють незалежну професійну діяльність

Особа, яка є підприємцем, що застосовує загальну систему оподаткування, та одночасно займається незалежною професійною діяльністю, є платником єдиного внеску як фізична особа-підприємець. Тобто, єдиний внесок фізична особа сплачує  тільки з доходів, отриманих від здійснення підприємницької діяльності  на загальній системі оподаткування. При цьому, така особа не має обов'язку щодо обліку та сплати єдиного внеску із сум доходу, отриманого від її незалежної професійної діяльності.

Така фізична особа формує та подає звіт сама за себе за формою №Д5. Звіт подається до органів доходів і зборів один раз на рік до 10 лютого року, наступного за звітним періодом. Звітним періодом є календарний рік.

Єдиний внесок фізичні особи сплачують самі за себе шляхом перерахування безготівкових коштів з  банківського рахунку. Платники, які не мають рахунку у банку, сплачують єдиний внесок шляхом готівкових розрахунків через банки чи відділення зв'язку до 10 лютого наступного року на підставі даних річної податкової декларації.

Порядок нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску регулюється Законом України від 08.07.2010 р. №2464 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування».

Декларування - за податковою адресою платника

Податкову декларацію про майновий стан і доходи, отримані громадянами у 2013 році, подають в органи доходів і зборів за податковою адресою платника, тобто за місцем реєстрації, згідно з паспортними даними, до 1 травня поточного року.

Нагадуємо, що з 1 січня 2014 р. розпочалася кампанія декларування доходів, отриманих громадянами упродовж 2013 року.

Декларування доходів платниками податку на доходи фізичних осіб здійснюють відповідно до норм Податкового кодексу України (далі - Кодекс).

Відповідно до Кодексу громадяни зобов'язані подавати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи (податкову декларацію) та/або мають право робити це для отримання податкової знижки й повернення частини сплаченого до бюджету податку на доходи фізичних осіб. Для реалізації права громадян на податкову знижку за наслідками 2013 року платники податку декларацію можуть подати упродовж усього року.

Роз'яснення Міндоходів від 15.04.2014 року

Ведення обліку доходів і витрат фізичною особою

Для визначення суми загального річного оподатковуваного доходу платники податку на доходи фізичних осіб повинні вести облік у Книзі обліку доходів і витрат. Книгу ведуть платники, які відповідно до Податкового кодексу України зобов'язані подавати податкову декларацію про майновий стан і доходи, або вони мають право на таке подання з метою повернення надміру сплачених податків.

Платники заводять Книгу самостійно, записи здійснюють кульковою або чорнильною ручкою не пізніше наступного дня після отримання доходів, сплати податку або здійснених витрат, відображаючи їх у гривнях і копійках.
Облік документів і відомостей, пов'язаних з правом на отримання податкової знижки, платники можуть вести в реєстрі документів. Записи в ньому слід робити у довільній формі.

Книга та реєстр документів перебувають у платника податку - їх потрібно надавати контролюючим органам на їхню вимогу в межах компетенції.
Форма Книги обліку доходів і витрат для визначення суми загального річного оподатковуваного доходу та Порядок її ведення затверджено наказом Міндоходів від 11.12.2013 р. N 794, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 26.12.2013 р. за N 2217/24749.
Роз'яснення Міндоходів від 15.04.2014 року

Чи може платник отримати копію податкової звітності, що була раніше подана до контролюючого органу, у випадку її втрати?

Суб'єкт господарювання може отримати (завірити) копію звітності, що була раніше подана до органу доходів і зборів, у випадку її втрати. Кожна особа має право доступу до інформації про неї, яка збирається та зберігається.

Розпорядники інформації, які володіють інформацією про особу, зобов'язані, зокрема, надавати її безперешкодно і безкоштовно на вимогу осіб, яких вона стосується, крім випадків, передбачених Законом України від 13 січня 2011 року № 2939-VІ «Про доступ до публічної інформації»
(далі - Закон).

Відповідна норма визначена вищевказаним Законом. Також, з цим та іншими питаннями можна ознайомитися у загальнодоступному інформаційно - довідковому ресурсі (дане питання у категорії 135). Скористатися послугою можна за електронною адресою (http://zir.minrd.gov.ua) або через веб - портал Міндоходів (вкладинка «Інформаційно - довідковий ресурс»).

Оподаткування ПДФО допомоги на лікування

Запитання: Чи підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб сума коштів, що надається благодійною організацією як допомога на лікування або медичне обслуговування фізичної особи в Україні або за кордоном, і які необхідно підтвердні документи для цілей оподаткування?

Відповідь: Згідно з пп. 165.1.19 п. 165.1 ст. 165 Кодексу до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються та, відповідно, не підлягають оподаткуванню ПДФО кошти або вартість майна (послуг), що надаються як допомога на лікування та медичне обслуговування платника податку за рахунок коштів благодійної організації.

Норми пп. 165.1.19 п. 165.1 ст. 165 Кодексу можуть бути застосовані благодійною організацією за наявності відповідних підтвердних документів, що підтверджують цільовий характер надання грошових коштів на оплату лікування або медичного обслуговування (в разі здійснення попередньої оплати таких послуг) або факт надання послуг з лікування або медичного обслуговування платника податку (якщо оплата здійснюється після надання таких послуг).

Такими підтвердними документами можуть бути документи, що підтверджують потребу фізичної особи - платника податку в лікуванні та медичному обслуговуванні (зокрема, наявність та характеристики хвороби, травми, отруєння, патологічного стану платника податку), документи про надання таких послуг, що ідентифікують постачальника послуг та платника податку, якому надаються такі послуги, обсяги та вартість таких послуг: договори, платіжні та розрахункові документи, акти надання послуг, інші відповідні документи в залежності від необхідного лікування або медичного обслуговування, хвороби та її стану.

Кодекс не визначає відмінностей в оподаткуванні ПДФО сум допомоги для оплати вартості таких послуг в Україні або за кордоном.

Наказ №235 від 10.04.2014 року «Узагальнююча податкова консультація щодо окремих питань оподаткування податком на доходи фізичних осіб сум допомоги на лікування та медичне обслуговування платника податку за кордоном за рахунок благодійної організації» 

"Пульс" як допомога у вирішенні суперечливих питань

Сервіс "Пульс" надає можливість будь-якому громадянину або представнику бізнесу зателефонувати та офіційно повідомити керівництво Міндоходів про неправомірні дії або бездіяльність співробітників податкової та митної служби та оперативно розв'язати суперечливі питання, що виникають не тільки у сфері адміністрування податків, а й під час здійснення митного контролю й митного оформлення.

Номер цілодобової телефонної лінії сервісу "Пульс": (044) 284-00-07.

Кожний платник має право скористатися Базою знань

Одним з сервісів Міністерства доходів і зборів є загально-інформаційний ресурс (ЗІР). Це автоматизована база, яка містить найбільш типові питання, які виникають у платників податків та громадян, та відповіді на них. Скористатися ЗІР можна на офіційному веб-порталі Міністерства доходів і зборів (http://zir.minrd.gov.ua) або звернутися до Контакт - центру за телефоном 0 - 800 - 501007.    

 Декларування доходів громадян, отриманих в 2013 році

Минулого року громадянин отримував доходи в іншій країні. Чи необхідно декларувати дохід, отриманий в іншій державі?

Задекларувати іноземний дохід громадянин зобов'язаний в будь - якому випадку, незалежно від того, сплачено чи не сплачено податок за кордоном. Декларується такий дохід за загальними правилами, тобто до 1 травня року, що настає за звітним.

У річній податковій декларації відображається сума отриманого доходу, сума сплаченого протягом звітного року податку та податкового зобов'язання. Сума податкового зобов'язання, зазначена в податковій декларації, сплачується громадянами самостійно до 1 серпня року, що настає за звітним. Зазначений дохід оподатковується податком на доходи за ставкою 15 - 17 відсотків.

Протягом минулого року громадянин  отримував заробітну плату та інші доходи від декількох підприємств. Чи необхідно надавати річну декларацію? 

Обов'язкове подання декларації передбачено для громадян, які отримували у минулому  році доходи не від податкових агентів та  доходи, з яких протягом минулого року податок не утримувався.

Також  обов'язкове подання  річної декларації передбачено  для громадян, які у звітному  минулому році  отримували доходи у вигляді заробітної плати та за цивільно-правовими договорами від двох або більше податкових агентів  і при цьому загальна річна сума таких доходів перевищує 120  розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного - у 2013 році 137 640 грн.

Тобто, якщо загальна сума доходів у вигляді заробітної плати та за цивільно - правовими договорами, отриманих від декількох податкових агентів у 2013 році перевищує 137 640 грн., громадянин зобов'язаний подати річну податкову декларацію.

Якщо загальна річна сума оподатковуваних доходів, отриманих від податкових агентів у 2013 році у вигляді заробітної плати та доходів  за цивільно - правовими не  перевищить 137 640 грн., та відсутні інші підстави для надання річної податкової декларації, декларація не подається.

У минулому році громадянин отримував доходи від надання  послуг з ремонту  будинків (квартир) іншим громадянам. Чи необхідно декларувати зазначені доходи?

Як визначено положеннями Податкового кодексу, платник податку, що отримує доходи від особи, яка не є податковим агентом, зобов'язаний включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати податкову декларацію за наслідками звітного податкового року, а також сплатити податок з таких доходів.

Таким чином громадяни, які отримували протягом звітного року доходи від громадян за надання будь-яких послуг, в тому числі і з ремонту будинків або квартир, зобов'язані до 1 травня 2014 року, надати податкову декларацію, в якій відобразити  суму отриманого доходу, суму сплаченого протягом 2013 року податку та податкового зобов'язання. 

Сума податкового зобов'язання, зазначена в податковій декларації, сплачується громадянами самостійно до 1 серпня 2014 року.

В який термін надається декларація громадянами які бажають скористатися правом на нарахування податкової знижки?

Слід зазначити, що платники податку на доходи, які бажають скористатися правом на нарахування податкової знижки мають право надати податкову декларацію про майновий стан і доходи до кінця податкового року, наступного за звітним, тобто включно по 31 грудня  2014 року.

Минулого року громадянином  відчужено  акції, отримані ним в процесі приватизації. Чи необхідно декларувати зазначений дохід за підсумками року?

Дохід, отриманий  громадянином  протягом звітного податкового року від продажу інвестиційних активів  згідно з   підпунктом  165.1.40 Податкового кодексу України  не підлягає оподаткуванню та не включається до загального річного оподатковуваного доходу.

Підпунктом 165.1.40 статті 165 Податкового кодексу України визначено, що  сума доходу, отриманого платником податку внаслідок відчуження акцій (інших корпоративних прав), одержаних ним у власність в процесі приватизації в обмін на приватизаційні компенсаційні сертифікати, безпосередньо отримані ним як компенсація суми його внеску до установ Ощадного банку СРСР або до установ державного страхування СРСР, або в обмін на приватизаційні сертифікати, отримані ним відповідно до закону, а також сума доходу, отриманого таким платником податку внаслідок відчуження земельних ділянок сільськогосподарського призначення, земельних часток (паїв) за нормами безоплатної передачі, визначеними статтею 121 Земельного кодексу України залежно від їх призначення, та майнових паїв, безпосередньо отриманих ним у власність у процесі приватизації  не включається до  загального  місячного (річного) оподатковуваного доходу.

Тобто якщо громадянином протягом минулого року  відчужено  акції, отримані ним  у власність в процесі приватизації в обмін на приватизаційні компенсаційні сертифікати,  та  відсутні  інші підстави для надання річної податкової декларації,  декларація громадянином  не подається.

Чи мають право батьки скористатися податковою знижкою за навчання студента, який отримував доходи за цивільно-правовим договором (договором підряду)?

Платник податку має право на податкову знижку за наслідками звітного податкового року.

Податкова знижка для фізичних осіб, які не є суб'єктами господарювання, - це документально підтверджена сума (вартість) витрат платника податку - резидента у зв'язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів - фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати, у випадках, визначених Податковим кодексом (пп. 14.1.170 п. 14.1 ст. 14 Кодексу).

Підпунктом 166.4.2 п. 166.4 ст. 166 цього Кодексу встановлено обмеження права на нарахування податкової знижки. Так, загальна сума податкової знижки, нарахована платнику податку в звітному податковому році, не може перевищувати суми річного загального оподатковуваного доходу платника податку, нарахованого як заробітна плата, зменшена з урахуванням положень п. 164.6 ст. 164 зазначеного Кодексу.

Згідно з визначенням терміна «заробітна плата», наведеним у пп. 14.1.48 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу, для цілей розділу IV цього Кодексу - це основна і додаткова заробітна плата, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, які виплачуються (надаються) платнику податку у зв'язку з відносинами трудового найму згідно із законом.

Відносини трудового найму регулюються трудовим законодавством, зокрема КЗпП. При укладанні трудового договору з працівником працедавець видає наказ про зарахування його на роботу (у штат підприємства), на підставі якого робиться відмітка у трудовій книжці такого працівника про прийняття його на роботу на відповідну посаду.

Згідно зі ст. 21 цього Кодексу трудовий договір - це угода між працівником і власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом чи фізичною особою, за якою працівник зобов'язується виконувати роботу, визначену цією угодою, з підляганням внутрішньому трудовому розпорядку, а власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган чи фізична особа зобов'язується виплачувати працівникові заробітну плату і забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи, передбачені законодавством про працю, колективним договором і угодою сторін.

Цивільно-правовий договір - це угода між громадянином і організацією (підприємством тощо) на виконання першим певної роботи (а саме договір підряду, договір доручення тощо), предметом якого є надання певного результату праці, але за цього виду договору не виникають трудові відносини, на які поширюється трудове законодавство.

Таким чином, якщо студент протягом звітного податкового року одержував доходи за цивільно-правовим договором (договором підряду), який є відмінним від трудового договору, то члени сім'ї першого ступеня споріднення мають право на податкову знижку щодо сум, сплачених за навчання такого студента, за умови додержання усіх вимог, установлених статтями 166, 176 Податкового кодексу. 

Про сплату єдиного внеску

Хто сплачує ЄСВ і ПДФО із сум заробітної плати, виплаченої підприємством працівникам, залученим на військові збори? Як будуть відшкодовуватися ці податки військкоматами? Чи будуть військкомати відшкодовувати ЄСВ, нарахований на зарплату?

Відповідно до ст. 7 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 р. № 2464-VI (далі - Закон про ЄСВ) базою нарахування ЄСВ є заробітна плата за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітні плати, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у т. ч. у натуральній формі, що визначаються Законом України «Про оплату праці», та суму винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами. Їх склад деталізовано в Інструкції зі статистики заробітної плати, затвердженій наказом Державного комітету статистики України від 13.01.2004 р. № 5 (далі - Інструкція № 5). Тому суми середньої заробітної плати, які виплачуються особам, призваним на військові збори, є базою нарахування ЄСВ (і об'єктом оподаткування ПДФО - прим. ред.). Відшкодування військкоматами утриманого та нарахованого підприємством ЄСВ не передбачено (і ПДФО також - прим. ред.).

Чи треба нараховувати ЄСВ на суму компенсації за невикористану відпустку, якщо таку компенсацію нараховано та сплачено після звільнення працівника?

Ні, не потрібно. Згідно з частиною другою ст. 7 Закону про ЄСВ для осіб, які, зокрема, отримують заробітну плату (дохід) за виконану роботу (надані послуги), строк виконання яких перевищує календарний місяць, ЄСВ нараховується на суму, що визначається шляхом ділення заробітної плати (доходу), виплаченої за результатами роботи, на кількість місяців, за які вона нарахована. Зазначений порядок нарахування внеску поширюється також на осіб, яким після звільнення з роботи нараховано заробітну плату (дохід) за відпрацьований час.

Виплати, що відносяться до основної, додаткової заробітних плат, інших заохочувальних і компенсаційних виплат, для нарахування ЄСВ визначаються Інструкцією № 5. До фонду додаткової заробітної плати належить оплата за невідпрацьований час, зокрема, суми грошових компенсацій у разі невикористання щорічних (основної та додаткових) відпусток (пп. 2.2.12 Інструкції № 5).

Отже, суми грошових компенсацій за невикористані щорічні (основну та додаткову) відпустки є платою за невідпрацьований час, тому зазначені суми компенсацій, які нараховуються та виплачуються роботодавцем звільненим особам, не є базою нарахування ЄВ.

Як отримати компенсацію в розмірі 50 % внесків за створене нове робоче місце. Які документи потрібно подати для отримання компенсації та кому конкретно? У звітності показували кожен місяць, що є нові робочі місця й умови для отримання компенсації дотримуються. Працівників приймали не за направленням центрів зайнятості, а самостійно вели їх пошук. Що робити далі?

Механізм компенсації роботодавцю 50 % ЄСВ визначає Порядок компенсації роботодавцям частини фактичних витрат, пов'язаних із сплатою єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затверджений постановою КМУ від 13.03.2013 р. № 153. Щоб отримати таку компенсацію, роботодавець має подати органу ПФУ довідку визначеної форми. Орган ПФУ розгляне її і в установлені терміни винесе рішення про виплату компенсації. З усіма питаннями щодо отримання всіх видів компенсацій за створені нові робочі місця та працевлаштування соціально незахищених категорій працівників слід звертатися до органів ПФУ.

Статтю на тему отримання компенсацій  див. у журналі «Заработная плата»
№ 12/2013, с. 76. (Прим. ред.)

Я приватний підприємець - платник єдиного податку другої групи. У пп. 295.1 ПКУ визначено, що ЄСВ оплачується до 20 числа поточного місяця включно. Я сплачую кожен місяць 20 або 19 числа, залежно від вихідних днів. У податковій інспекції мені повідомили, що на мене наклали штрафні санкції за три місяці, оскільки кошти на сплату єдиного внеску зараховувалися 21 числа. До кого звертатись, щоб переглянули ці штрафи та пеню?

Порядок нарахування, обчислення та сплати ЄСВ визначає Закон про ЄСВ, порядок адміністрування - Податковий кодекс України. Відповідно до п. 4.2 Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Міністерства доходів і зборів України від 09.09.2013 р. № 455, нараховані за календарний місяць суми ЄСВ сплачуються платниками не пізніше 20 числа наступного місяця, крім гірничих підприємств, які зобов'язані сплачувати ЄСВ, нарахований за календарний місяць, не пізніше 28 числа наступного місяця незалежно від виплати заробітної плати та інших видів виплат, на суми яких він нараховується.

Якщо строки сплати ЄСВ порушені з вини банку, платнику слід оскаржити рішення органу доходів і зборів про накладення штрафних санкцій в адміністративному чи судовому порядку, надавши докази, які свідчать про порушення строків сплати коштів із вини фінансових установ (платіжні доручення з відмітками банку, виписки банку тощо).

Самозайнята особа, яка провадить незалежну професійну діяльність на загальній системі оподаткування, під час остаточного розрахунку за 2013 р. отримала збиток, але в деяких місяцях цього року отримано доходи. Чи потрібно платити за 2013 р. ЄСВ (34,7 %)? Якщо потрібно, то як відобразити в Додатку 5 таблиці 3 звітності з ЄСВ?

Пунктом 2 частини першої ст. 7 Закону про ЄСВ встановлено, що для платників, зазначених у п. 4 (крім підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування) та п. 5 (особи, які забезпечують себе роботою самостійно) частини першої ст. 4 цього Закону, ЄСВ нараховується на суму доходу (прибутку), отриманого від їхньої діяльності, що підлягає обкладенню ПДФО, та на суму доходу, що розподіляється між членами сім'ї фізичних осіб - підприємців, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності. Сума ЄСВ не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за кожну особу за місяць, у якому отримано дохід (прибуток). Тобто якщо згідно з річною податковою декларацією немає доходу (прибутку) звіт з ЄСВ теж «порожній», незалежно від того, що в окремих місяцях був дохід (прибуток).

Я - фізична особа - підприємець на спрощеній системі оподаткування. Чи маю я сплачувати ЄСВ із суми допомоги по тимчасовій непрацездатності у зв'язку з вагітністю та пологами?

Ні, сплачувати ЄСВ у такому випадку не потрібно. Відповідно до абзацу сьомого п. 1 частини першої ст. 4 Закону про ЄСВ платниками ЄСВ є підприємства, установи, організації, фізичні особи, які використовують найману працю, військові частини й органи, які виплачують грошове забезпечення, допомогу по тимчасовій непрацездатності, допомогу у зв'язку з вагітністю та пологами, допомогу або компенсацію на підставі законодавства, на користь осіб, зазначених у п. 9-14 цієї частини.

 

Митні питання

Роз'яснення з питань митного законодавства

Які особи мають право виступати декларантами?

Відповідно до ч. 1 ст. 265 Митного кодексу України від 13 березня 2012 року № 4495-VI зі змінами та доповненнями (далі - МКУ) декларантами мають право виступати:

1) при переміщенні товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України або при зміні митного режиму щодо товарів на підставі зовнішньоекономічного договору, укладеного резидентом, - резидент, яким або від імені якого укладено цей договір;

 2) в інших випадках - особа, яка відповідно до законодавства України має право вчиняти щодо товарів, транспортних засобів комерційного призначення юридично значущі дії від свого імені.

 Згідно з ч.2 ст. 265 МКУ декларантами можуть бути тільки резиденти, крім випадків переміщення через митний кордон України:

громадянами - особистих речей, транспортних засобів особистого користування та інших товарів для особистих, сімейних чи інших потреб, не пов'язаних із здійсненням підприємницької діяльності;

особами, які мають пільги згідно із статтями 383 - 386, 388, 389, 391, 392 МКУ, - товарів, у зв'язку із ввезенням яких на митну територію України та вивезенням їх за межі цієї території такі пільги надаються;

3) представництвами іноземних фірм - товарів, що не підлягають відчуженню та призначені для службового користування цих представництв при декларуванні у митні режими тимчасового ввезення, реекспорту, транзиту, а також імпорту щодо товарів, ввезених для власних потреб таких представництв;

4) іноземними перевізниками - товарів, транспортних засобів комерційного призначення, що переміщуються територією України прохідним транзитом;

5) інших випадків, коли відповідно до законодавства України нерезидент має право розпоряджатися товарами на митній території України.

Підприємства можуть бути декларантами, за умови перебування їх на обліку в органах доходів і зборів України (ч. 3 ст. 265 МКУ).

Громадяни можуть бути декларантами після досягнення ними 16-річного віку (ч. 4 ст. 265 МКУ).

Декларант може здійснювати декларування товарів, транспортних засобів комерційного призначення самостійно або уповноважувати інших осіб на здійснення декларування від свого імені (ч. 5 ст. 265 МКУ).

Декларування товарів, що належать громадянам, може здійснюватися цими громадянами або іншими громадянами, уповноваженими на це власниками зазначених товарів нотаріально посвідченими дорученнями (ч. 6 ст. 265 МКУ).

Яким чином вносяться зміни до митної декларації, в разі продовження органом доходів і зборів строків тимчасового ввезення товарів з умовним частковим звільненням від оподаткування митними платежами?

Відповідно до абз. 2 п. 37 постанови Кабінету Міністрів України від 21 травня 2012 року № 450 «Питання, пов'язані із застосуванням митних декларацій» після завершення митного оформлення зміни до митної декларації на бланку єдиного адміністративного документа можуть вноситися шляхом подання з метою продовження строку тимчасового ввезення товарів з частковим звільненням від оподаткування митними платежами, декларантом або уповноваженою ним особою додаткової митної декларації та оформлення її органом доходів і зборів.

Порядок заповнення митних декларацій на бланку єдиного адміністративного документа затверджений наказом Міністерства фінансів України від 30.05.2012 № 651, який зареєстровано у Міністерстві юстиції України 14.08.2012 за № 1372/21684.

Чи може бути передано право використання режиму тимчасового ввезення щодо товарів іншій особі?

Згідно із ч.1 ст. 109 Митного кодексу України від 13 березня 2012 року
№ 4495-VI зі змінами та доповненнями (далі - МКУ) за заявою особи, відповідальної за дотримання митного режиму тимчасового ввезення, орган доходів і зборів надає дозвіл на передачу права використання режиму тимчасового ввезення щодо товарів будь-якій іншій особі за умови, що така інша особа:

1)      відповідає вимогам, встановленим МКУ; та

2)      приймає на себе зобов'язання особи, відповідальної за дотримання митного режиму тимчасового ввезення.

Відповідно до ч. 4 розд. ІІ Порядку виконання митних формальностей відповідно до заявленого митного режиму, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.05.2012 № 657 (далі - Порядок 657), зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 02.10.2012 за № 1669/21981:

1. Для отримання дозволу на передачу права використання митного режиму тимчасового ввезення особа, відповідальна за дотримання митного режиму, подає до митниці оформлення відповідну заяву, форма якої затверджена дод. 1 до Порядку 657. Разом із заявою подаються:

письмова заява особи, що має намір прийняти право використання митного режиму тимчасового ввезення, про прийняття на себе зобов'язань особи, відповідальної за дотримання митного режиму тимчасового ввезення;

письмова згода особи - нерезидента - сторони зовнішньоекономічного договору, згідно з яким товари тимчасово ввезені на митну територію України, на передачу права використання митного режиму тимчасового ввезення.

2. Рішення про надання дозволу на передачу права використання митного режиму тимчасового ввезення або про відмову в наданні такого дозволу приймається керівником органу доходів і зборів або вповноваженою ним посадовою особою згідно з положеннями ст. 109 МКУ та оформлюється шляхом накладення відповідної резолюції на заяві.

Про прийняте рішення орган доходів і зборів зобов'язаний невідкладно письмово або в електронній формі повідомити особу, яка звернулася із заявою.

У разі прийняття рішення про відмову в наданні дозволу на передачу права використання митного режиму тимчасового ввезення орган доходів і зборів зобов'язаний невідкладно повідомити про причини та підстави такої відмови.

Чи може платник податків здійснювати сплату митних платежів із застосуванням авансових платежів?

Відповідно до п. 1 ст. 299 Митного кодексу України від 13 березня 2012 року № 4495-VI зі змінами та доповненнями (далі - МКУ) сплата митних платежів може здійснюватися із застосуванням авансових платежів (передоплати).

Згідно із п. 2 ст. 299 МКУ авансовими платежами (передоплатою) є грошові кошти, внесені платником податків за власним бажанням на рахунки, відкриті на ім'я органів доходів і зборів в органах, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, як попереднє грошове забезпечення сплати майбутніх митних платежів.

 Авансові платежі вносяться у валюті України (п. 3 ст. 299 МКУ).

 При цьому, кошти авансових платежів не вважаються митними платежами, доки особа, яка внесла такі платежі, не зробить розпорядження про це органу доходів і зборів та не будуть виконані відповідні митні формальності. З моменту початку виконання таких митних формальностей кошти авансових платежів у сумі, на яку зроблено розпорядження, не підлягають використанню на будь-які інші цілі. Після завершення митних формальностей кошти у сумі, на яку зроблено розпорядження, перераховуються органом доходів і зборів до державного бюджету. У разі відмови від завершення митних формальностей сумі авансових платежів, на яку зроблено розпорядження, повертається статус авансових платежів (п. 4 ст. 299 МКУ).

 Кошти авансових платежів, що перебувають на рахунку органу доходів і зборів без розпорядження про використання протягом 1095 днів з дня їх внесення, підлягають перерахуванню до державного бюджету (п.6 ст.299 МКУ)

 На вимогу платника податків орган доходів і зборів зобов'язаний надати йому письмову інформацію про використання коштів, унесених ним як авансові платежі, не пізніше 30 днів з дня отримання такої вимоги. У разі незгоди платника податків з інформацією органу доходів і зборів здійснюється спільна звірка використання зазначених коштів. Результати такої звірки оформлюються актом за формою, затвердженою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику. Один примірник такого акта після його підписання надається платнику податків (п.7 ст. 299 МКУ).

Форма акту про звірення залишків сум коштів передоплати на відповідному рахунку, відкритому на ім'я територіальних органів Міндоходів, затверджена додатком 3 до наказу Міністерства доходів і зборів України від 05.12.2013 № 765 «Про затвердження Порядку ведення органами Міністерства доходів і зборів України оперативного обліку податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, інших платежів, які сплачуються під час митного оформлення товарів», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 04.02.2014 за № 217/24994.

Як визначається поняття «партія товарів» та в яких випадках складається кілька митних декларацій на одну партію товарів та одна митна декларація на кілька партій товару?

Відповідно до п. 19 Положення про митні декларації, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 травня 2012 року № 450 зі змінами і доповненнями партією товарів вважаються:

товари, що переміщуються через митний кордон України від одного відправника на адресу одного одержувача за одним товарно-транспортним документом на перевезення;

товари, що переміщуються через митний кордон України трубопровідним транспортом або лініями електропередачі протягом одного календарного місяця;

товари, що пересилаються на митну територію України від одного відправника на адресу одного одержувача в міжнародних поштових відправленнях в одній депеші;

товари, що пересилаються на митну територію України в міжнародних експрес-відправленнях протягом однієї доби, незалежно від кількості товарно-транспортних документів на перевезення;

товари, що переміщуються через митний кордон України одним громадянином в ручній поклажі у пасажирському відділенні (салоні) транспортного засобу, яким прямує такий громадянин, або супроводжуваному (несупроводжуваному) багажі.

Випадки складання кількох МД на одну партію товарів та однієї МД на кілька партій товару визначені п. 7 р. І Порядку заповнення митних декларацій на бланку єдиного адміністративного документа, затвердженого наказом Міністерства фінансів України 30.05.2012 № 651, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 14.08.2012 за № 1372/21684 (далі - Порядок 651).

Відповідно до п. 7.1. Порядку 651 товари, що входять до однієї партії, на яку поширюється вимога щодо складання МД, обов'язково декларуються за окремими МД з поданням МД (у передбачених законодавством випадках - іншого документа, що може використовуватись замість МД) на всі товари у складі цієї партії незалежно від їх вартості, за наявності в партії:

товарів, до яких застосовані або застосовуються різні митні режими (за винятком зворотного вивезення (ввезення) контейнерів, піддонів, упаковок, етикеток, марок акцизного податку та інших подібних товарів, що відповідно до положень Додатка B.3 до Конвенції про тимчасове ввезення переміщуються в рамках торгової операції, водночас власне їх переміщення не є торговою операцією);

товарів, що переміщуються за різними зовнішньоекономічними договорами (контрактами) та/або на виконання різних посередницьких договорів, укладених між резидентами;

товарів, визнаних відповідною комісією з питань гуманітарної допомоги гуманітарною допомогою, і товарів, які не визнано гуманітарною допомогою;

товарів, що були оформлені за різними попередніми, тимчасовими або періодичними МД (крім випадку, визначеного ч. 5 ст. 261 Митного кодексу України від 13 березня 2012 року № 4495-VI зі змінами та доповненнями (далі - МКУ));

природного газу, ввезеного на митну територію України трубопровідним транспортом для зберігання в підземних сховищах газу за різними МД, при вивезенні за її межі після такого зберігання;

складових комплектних об'єктів, що належать різним комплектним об'єктам;

складових комплектного об'єкта та інших товарів.

Згідно п. 7.2 Порядку 651 за бажанням декларанта або уповноваженої ним особи (далі - Декларант) товари, що ввозяться на митну територію України у складі однієї партії, можуть декларуватись за кількома МД за умови, що фактурна вартість кожної частини партії, отриманої в результаті такого розділення, перевищує суму, еквівалентну 100 євро.

Відповідно до п. 7.3 Порядку 651 за можливості заповнення відповідно до встановленого порядку граф МД, які заповнюються тільки на бланках єдиного адміністративного документа форми МД-2, одна МД на кілька партій товару може за бажанням Декларанта оформлюватись у разі:

декларування товарів, ввезених на митну територію України від одного відправника на адресу одного одержувача на підставі одного зовнішньоекономічного договору (контракту) або іншого документа, що використовується в міжнародній практиці замість зовнішньоекономічного договору (контракту), що поміщуються у визначений митний режим, одночасно пред'являються органу доходів і зборів, яким здійснюється їх митне оформлення;

декларування машин, обладнання, механізмів, установок тощо, які згідно з УКТ ЗЕД у зібраному стані класифікуються як комплектний чи завершений товар, поміщуються у визначений митний режим, одночасно пред'являються органу доходів і зборів, яким здійснюється їх митне оформлення, але з урахуванням особливостей транспортування ввозяться на митну територію України (вивозяться за межі митної території України) розібраними на кількох транспортних засобах (за кількома товарно-транспортними документами);

подання відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 15 МКУ уповноваженим економічним оператором, якому видано сертифікат на спрощення митних процедур, однієї МД, якщо протягом певного часу, погодженого з органом доходів і зборів, товари неодноразово ввозяться на митну територію України або вивозяться за її межі однією особою за одним зовнішньоекономічним договором;

декларування припасів, переміщених на транспортний засіб комерційного призначення, експлуатантом якого є нерезидент, за умови дотримання відповідних строків згідно з ч.1 ст. 229 МКУ;

подання за умови дотримання відповідних строків згідно з ч.5 ст. 261 МКУ однієї додаткової декларації до кількох попередніх або тимчасових чи періодичних МД, оформлених одним органом доходів і зборів у межах одного зовнішньоекономічного договору й одного митного режиму;

 

подання до 15 числа місяця, наступного за місяцем поміщення в митний режим реекспорту продуктів переробки товарів на митній території України, що вивозяться на підставі одного зовнішньоекономічного договору (контракту), МД на експорт українських товарів (крім палива та енергії), що повністю використані під час переробки відповідних іноземних товарів, ввезених на підставі одного дозволу на переробку товарів на митній території України.