Информация от Налоговой инспекции Бердянска

13.05.2014 · 12:54 · Просмотров - 1504

Подборка материалов из Бердянской ОГНИ за неделю по 13 мая

Прес-служба Міндоходів повідомляє

Зміна ідеології та ставлення до декларування - це готовність жити за європейськими стандартами

30 квітня закінчилася деклараційна кампанія 2014 року. Про попередні підсумки розповіли журналістам директор Інформаційно-комунікаційного департаменту Віктор Косарчук та заступник директора Департаменту доходів і зборів з фізичних осіб - начальник управління адміністрування доходів і зборів з фізичних осіб Сергій Наумов під час прес-конференції, яка проходила у Київському прес-клубі Національної спілки журналістів України.

На сьогодні є тільки попередні дані стосовно кількості громадян, які подали декларації про майновий стан і доходи за 2013 рік. Адже процес підрахунку ще триває, приходять нові дані, опрацьовується інформація щодо поданих декларацій, вносяться дані до ІС «Податковий блок» тощо. Остаточні результати стосовно декларування доходів громадян будуть найближчим часом оприлюднені на сайті Міндоходів.

Отже, за оперативними даними станом на 29 квітня 2014 року майже 493 тис. громадян України подали декларації про майновий стан і доходи за 2013 рік, задекларовано дохід на загальну суму 37,5 млрд. гривень.

Громадяни також звітують перед податковою, щоб скористатися правом на отримання податкової знижки, - ті, хто, наприклад, навчає дітей чи має іпотеку.

Кількість громадян, які скористалися правом на отримання податкової знижки станом на кінець квітня становить 95,7 тис. осіб, задекларована сума податку на доходи фізичних осіб, яка підлягає поверненню - 120,4 млн. грн. Проте, знову ж таки на даний час підведені лише попередні підсумки.

Для таких громадян термін подання декларацій не обмежується 30 квітня - вони можуть написати заяву на отримання податкової знижки впродовж року.

Що стосується кількості мільйонерів. То, на кінець квітня, за попередніми підрахунками, з початку поточного року в цілому в Україні 3380 громадян задекларували отримані у 2013 році доходи, що перевищують 1 млн. гривень.

Значна кількість людей з великими статками переважно проживає у великих містах у Києві, Донецьку та в інших містах-мільйонниках.

Не менш важливим стало повторне винесення Міндоходів на широкий загал Концепції реформи декларування доходів громадян. На цьому під час прес-конференції закцентував увагу Віктор Косарчук.

Директор Інформаційно-комунікаційного департаменту зокрема повідомив, що Концепція викладена на форумі офіційного веб-порталу Міндоходів та наголосив: «Ми звертаємося до громадськості, незалежних експертів, громадських організацій та бізнес-асоціації разом проаналізувати та сконструювати найбільш оптимальну для України модель декларування доходів. Жодне рішення не буде прийняте, жоден законопроект не буде сформований без врахування думки громадськості».

На думку Валерія Чорного, представника громадськості, який очолює Раду з питань добору керівних кадрів територіальних органів Міндоходів, реформа системи декларування доходів громадян також принципово важлива з точки зору боротьби з тіньовою економікою та корупцією. Будь-які зусилля держави в цьому напрямку в односторонньому порядку не матимуть успіху, якщо не спиратимуться на громадську підтримку і не матимуть двостороннього характеру.

Детально на основних засадах Концепції реформи декларування доходів громадян зупинився Сергій Наумов. Він зазначив, що пропонуються до обговорення не готовий законопроект, а концептуальні основи та елементи майбутньої системи декларування доходів.

«Ми маємо обговорити принципи та критерії такого декларування та спільно з суспільством виробити оптимальну модель», - зауважив заступник директора Департаменту доходів і зборів з фізичних осіб.

 Підбиваючи підсумки фахівці Міндоходів зазначили, що головна мета Міністерства - це перехід від фіскальної до сервісної служби, щоб його сприймали не як контролера, а в якості партнера і помічника. Зробити систему сплати податків соціально справедливою, підвищити взаємну транспарентність у стосунках громадян із державою.

Таку позицію підтримали й відомі українські співаки Наталія Валевська, Віктор Павлік та Потап (Потапенко Олексій), які також розповіли про перебіг власної кампанії декларування цього року.

Організація економічного співробітництва та розвитку схвалює створення в Україні Служби фінансових розслідувань

Таку думку висловила заступник Центру податкової політики та адміністрування податків Організації економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР) Грейс Перез-Наварро у листі на адресу заступника Міністра доходів і зборів України Володимира Хоменка.

«Україна визначила необхідність чіткої та послідовної національної стратегії, спрямованої на боротьбу з усіма формами фінансової злочинності, з чим погоджується ОЕСР. Надзвичайно важливим кроком у цьому напрямі є створення єдиної Служби фінансових розслідувань України, яка відповідатиме за розслідування всіх фінансових злочинів», - наголосила Грейс Перез-Наварро.

Вона також зазначила, що ОЕСР готова надавати всебічну підтримку новоствореній Службі фінансових розслідувань для її ефективної діяльності, зокрема, у побудові механізмів швидкого обміну оперативними даними та конфіденційною інформацією між Службою й іншими органами влади. Крім того, сприяти розвитку вмінь та навичок слідчо-оперативних співробітників, які працюють у сфері боротьби з фінансовими злочинами в Україні, шляхом забезпечення місць для учасників курсів у Міжнародній академії ОЕСР з розслідування податкових злочинів.

Насамкінець Грейс Перез-Наварро сказала, що в ОЕСР дуже зацікавлені у тісній взаємодії з Україною, у зв'язку з чим наразі обговорюється розширена угода про співпрацю між Україною та ОЕСР.

Додатково:

Міжнародна Організація економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) об'єднує 34 найбільш економічно розвинені країни світу. ОЕСР також активно співпрацює з державами, які не є членами організації (зокрема з Україною), у рамках спеціалізованих програм, міжнародних заходів тощо. Організація здійснює пошуки та аналіз, які допомагають урядам визначити стратегію виходу на формальні угоди між країнами-членами і які будуть реалізовуватися національними інституціями чи в інших міжнародних домовленостях.  

ГУ Міндоходів у Запорізькій області повідомляє

Виконання обов'язків начальника ГУ Міндоходів у Запорізькій області

покладено на Олексія Кавиліна

Згідно з наказом Міністерства доходів і зборів України, у зв'язку зі службовою необхідністю, виконання обов'язків начальника Головного управління Міндоходів у Запорізькій області з 30 квітня 2014 року покладено на заступника директора Департаменту координації нормотворчої та методологічної роботи з питань оподаткування Міністерства доходів і зборів України Кавиліна Олексія Анатолійовича.

Запорізьке підприємство обібрало бюджет на 3 млн. гривень

Співробітники оперативного управління ГУ Міндоходів у Запорізькій області припинили незаконну діяльність одного з підприємств, керівники якого  надавали послуги з розміщення рекламної інформації на різних веб-сайтах.  Про це у ході брифінгу зазначив заступник начальника управління - начальник штабу оперативного управління ГУ Міндоходів у Запорізькій області Олег Трохін. 

Впродовж 2010-2013 років шляхом відображення у документах фінансової звітності безтоварних операцій з "фіктивними суб'єктами господарювання", посадові особи даного підприємства ухилилися від сплати податків у сумі 3 млн. гривень. За даним фактом матеріали внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

У рамках кримінального провадження вилучена комп'ютерна техніка, 9 печаток підприємств, не зареєстрованих за місцем проведення обшуку,  6 факсиміле невстановлених осіб, первинні бухгалтерські документи про взаємини з "фіктивними суб'єктами господарювання", а також грошові кошти в сумі більше 40 тис. гривень. 

 

Запорізькі оперативники із незаконного обігу вилучили підакцизних товарів на 2,3 млн. гривень

Саме на таку суму коштів фахівці підрозділів оперативного управління  області вилучили підакцизну продукцію, про що повідомив заступник начальника управління - начальник штабу оперативного управління ГУ Міндоходів у Запорізькій області Олег Трохін під час брифінгу для представників ЗМІ. Так, у результаті проведених заходів у січні-квітні 2014 року розпочато 23 досудові розслідування за незаконне виготовлення і реалізацію підакцизних товарів. За 4 кримінальними провадженнями досудове розслідування закінчене, а матеріали направлені до суду із обвинувачувальним актом.

Припинена діяльність 3 "підпільних" цехів з виробництва фальсифікованих алкогольних напоїв і перекрито 2 канали постачання і збуту спирту, призначеного для масового виробництва лікеро-горілчаних виробів.

Адже, одним з пріоритетних завдань  підрозділів податкової міліції - є виявлення схем незаконного виробництва та обігу підакцизних товарів, підвищення рівня сплати акцизного податку.

Також, виявлено 90 фактів реалізації підакцизних товарів без наявності відповідних дозвільних документів (ст.156 Кодексу України про адміністративні правопорушення). У рамках кримінальних і адміністративних проваджень з незаконного обігу вилучено підакцизних товарів на суму більше 4 млн. грн., в т.ч. 35 тис.  літрів спирту на суму  2 млн. грн., тютюнових виробів на суму 870 тис. грн., алкогольних напоїв на суму 1,2 млн.  гривень. Згідно з судовими рішеннями конфісковано товарів підакцизної групи на суму 2,3 млн.  гривень.

Запорізькі оперативники попередили незаконне відшкодування

 31 млн. гривень ПДВ

У сфері недопущення махінацій з податку на додану вартість спільно з підрозділами податкового контролю з початку поточного року оперативні співробітники області виявили 13 фактів необґрунтованих заявок на  відшкодування ПДВ з бюджету на суму 31 млн. гривень. За фактами ухилення від сплати ПДВ почато 45 кримінальних проваджень на суму ухилення від сплати податку у розмірі 51 млн. гривень, на цьому наголосив заступник начальника управління - начальник штабу оперативного управління ГУ Міндоходів у Запорізькій області Олег Трохін під час брифінгу.

Серед пріоритетних завдань підрозділів податкової міліції є ліквідація центрів "конвертацій" і "фіктивних" фірм, які використовуються для ухилення від сплати податків і виведенню грошових коштів в тіньовий сектор економіки. У поточному році ліквідована діяльність "центру конвертації", загальний обіг проконвертованих грошових коштів склав 25 млн. гривень, а також діяльність "центру мінімізації податкових зобов'язань", яким був сформований "фіктивний" податковий кредит вигодонабувачам на загальну суму 15 млн. гривень.

 

Запорізькі міндоходівці провели понад 300 бесід та лекцій про неприпустимість корупційних дій

Одним з основних пріоритетів діяльності ГУ Міндоходів у Запорізькій області є|з'являється| активна протидія корупції в податковій і митній сфері.

Так, протягом чотирьох місяців поточного року працівники управління внутрішньої безпеки ГУ Міндоходів у Запорізькій області провели комплекс заходів, спрямованих на усунення причин та умов, що сприяють корупційним діянням та іншим правопорушенням з боку працівників територіальних органів ГУ Міндоходів під час службової діяльності. З цією метою в колективах органів Міндоходів області проведено 306 бесід та лекцій на антикорупційну тематику.

Як зазначає начальник управління внутрішньої безпеки ГУ Міндоходів  області Володимир Сухачов,  одним із профілактичних заходів - є перевірка кандидатів на посади до ГУ Міндоходів області. З початку року проведено 106 перевірок кандидатів, внаслідок чого відносно 1 особи прийнято рішення про відмову у призначенні.

У січні-квітні 2014 року співробітники управління провели 49 службових перевірок, за результатами яких 19 матеріалів перевірок направлено до правоохоронних органів області для прийняття рішень згідно з чинним законодавством. Правоохоронними  органами Запорізької області за вказаними матеріалами розпочато 8 кримінальних проваджень за ознаками злочинів, передбачених ст. 364, 366, 367 КК України.

Управлінням внутрішньої безпеки ГУ Міндоходів у Запорізькій області проводиться активна робота зі створення системи, побудованої|спорудити| на взаємодії всіх структурних підрозділів, синхронізації зусиль, принципів регіональної відповідальності за якістю та своєчасністю виконання завдань|задач|, а також розумінні невідворотності покарання|наказання| за здійснення протиправних дій.

За результатами службових перевірок  підготовлено та направлено керівникам територіальних органів ГУ Міндоходів Запорізької області 41 подання щодо вжиття заходів з усунення причин та умов, що призвели до скоєння правопорушень з боку міндоходівців. Про неприпустимість скоєння дій, які близько межують з протиправними 34 співробітникам винесені офіційні застереження. Складено один адміністративний протокол про порушення вимог Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції».

Працівники управління внутрішньої безпеки ГУ Міндоходів у Запорізькій області вживають максимум зусиль для протидії корупції в податковій і митній сферах, побудові системи нетерпимості до корупції, яка повинна базуватися на взаємодії всіх структурних підрозділів, принципі регіональної відповідальності, а також розумінні невідворотності покарання за вчинення протиправних дій.

Запорізькі платники поповнили держбюджет майже на 90 мільйонів гривень більше, ніж торік

Понад 1,5 мільярда гривень - таким є внесок платників податків і зборів Запорізької області за січень-квітень 2014 року до бюджетів усіх рівнів (без показників Спеціалізованої ДПІ з обслуговування великих платників у м. Запоріжжі). Зокрема, майже 590 мільйонів гривень сплачено до державного бюджету, що на 87,4 мільйона гривень або на 17,5% перевищує надходження січня-квітня минулого року.

Найбільше до Держбюджету надійшло податку на прибуток - понад 268 мільйонів гривень, що на 77,5 мільйона гривень або на 40 відсотків більше минулорічних показників. Запорізькі платники спрямували 236 мільйонів гривень податку на додану вартість, що на 4 мільйони гривень перевищує сплату за чотири місяці 2013 року.

Як відзначають фахівці ГУ Міндоходів у Запорізькій області, на збільшення надходжень до бюджетів порівняно з показниками минулого року вплинули, перш за все, сумлінна сплата податків та позитивна динаміка у деяких галузях економіки регіону. Зокрема, тенденція до зростання спостерігається у промисловості - майже на 50 відсотків. Це підприємства з виробництва та розподілення електроенергії, які втричі збільшили сплату податків, а також хімічної галузі - на 40 відсотків, машинобудівники - на 17 відсотків та сільгоспвиробники - на 7 відсотків.

До місцевих бюджетів платники забезпечили сплату майже 960 мільйонів гривень, що на 28 мільйонів гривень більше, ніж за січень-квітень минулого року. Традиційно питома вага надходжень місцевих скарбниць припадає на податок на доходи фізичних осіб, якого за чотири місяці сплачено 652 мільйони гривень. Порівняно з відповідним періодом минулого року ця сума зросла майже на 21 мільйон гривень.

Крім того, від плати за землю надійшло 152 мільйони гривень. Представники малого і середнього бізнесу, які застосовують спрощену систему оподаткування, перерахували до місцевих бюджетів понад 83 мільйони гривень єдиного податку, що практично на 9 мільйонів гривень або на 12 відсотків більше минулорічних надходжень.

На Запоріжжі підприємство мінімізувало податок на прибуток на 2 млн. гривень

 Одне із запорізьких підприємств, яке є суб'єктом зовнішньоекономічної діяльності і займається торгівлею медичного обладнання та медпрепаратами, вважало, що сума сплаченого державі податку на прибуток є занадто високою і її треба значно скоротити, не зменшуючи реалізацію товару. Схему обрали поширену - мінімізувати оподаткування шляхом незаконного завищення валових витрат та податкового кредиту. Це дало їм змогу ухилитись від сплати податків на загальну суму понад 2 млн. гривень. Проти службових осіб розпочато кримінальне провадження за ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах (ч.3 ст.212 Кримінального кодексу України).

Подвійна бухгалтерія на запорізькому підприємстві "приховала" від держави мільйон гривень

Саме за принципом "для перевіряючих" і " для себе" вели бухгалтерську звітність на одному з підприємств, яке надавало будівельні послуги. За документами та офіційною звітністю підприємство ледь зводило кінці з кінцями, а за "чорною бухгалтерією" справи йшли значно краще і прибутки до каси підприємства надходили вагомі.

 За ч.1 ст.212 Кримінального кодексу України розпочато кримінальне провадження відносно службових осіб підприємства Запорізької області, які шляхом незаконного заниження доходів в податковій звітності, ухилились від сплати податку на прибуток на суму понад 1 млн. гривень.

Запорізькі оперативники із незаконного обігу вилучили товару на 71 тис. гривень

У сфері протидії незаконному обігу підакцизних товарів у ГУ Міндоходів у Запорізькій області розпочато 2 кримінальних провадження за ч.3 ст.204 Кримінального кодексу України. Крім цього, на території м. Запоріжжя та області оперативні співробітники встановили 9 фактів реалізації алкогольних напоїв та тютюнових виробів без наявності відповідних дозвільних документів (ст.156 Кодексу України про адміністративні правопорушення).

У результаті проведених заходів із незаконного обігу вилучено товарно-матеріальних цінностей на загальну суму 71 тис. грн., у тому числі: алкогольних напоїв на суму 36 тис. грн. та тютюнових виробів на суму 35 тис. гривень.

Запорізьке підприємство на капітальних ремонтах прагнуло відмити майже третину мільйона бюджетних коштів

Використовуючи злочинну схему розкрадання бюджетних коштів, посадові особи підприємства перерахували на адресу фіктивного підприємства бюджетних коштів на суму понад 300 тис. грн. за договорами, які фактично не виконувались.

- Фахівці управління боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом, ГУ Міндоходів у Запорізькій області, аналізуючи правомірність використання бюджетних коштів, виявили підприємство, яке укладало з навчальними та медичними закладами договори на проведення капітальних ремонтів, - розповідає начальник управління Лілія Кривонос. - У подальшому, отримуючи значні суми бюджетних коштів, підприємство укладало договори субпідряду з суб'єктом підприємницької діяльності, яке мало ознаки фіктивності та перераховувало на його рахунки майже 30 відсотків отриманих коштів, з метою надання їм легального статусу.

Посадова особа фіктивного підприємства, безумовно, і не мала наміру здійснювати діяльність, пов'язану з виробництвом товарів, виконанням робіт або наданням послуг, зафіксовану в статутних документах, про що зазначено у вироку суду та визнано винною у вчиненні злочину, передбаченого ст. 205 КК України.

З метою недопущення незаконного використання бюджетних коштів посадовими особами підприємства, матеріали управління передано до ГУМВС в Запорізькій області, де наразі вирішується питання про відкриття кримінального провадження.

На Запоріжжі зібрано майже 706 мільйонів гривень митних платежів

Саме таку суму коштів забезпечила Запорізька митниця Міндоходів за 4 місяці цього року.

Як зазначає в.о. начальника Запорізької митниці Міндоходів Володимир Стеценко, до загального фонду Держбюджету надійшло 704,7 мільйона гривень митних платежів, до спеціального фонду - 1,2 мільйона гривень.

 Загальний зовнішньоторговельний обсяг імпорту за січень-квітень поточного року в зоні діяльності Запорізької митниці Міндоходів склав 282,1 мільйона доларів США. В той час як обсяг експортних операцій становить 684,2 мільйона доларів США.

Нагадаємо, що митні платежі сплачуються безпосередньо власником товарів що переміщуються або організацією, що здійснює митне оформлення на підставі договору та має відповідну ліцензію. Митні платежі повинні бути внесені до або одночасно з подачею вантажної митної декларації на розрахунковий рахунок митного органу.

 

Майже 98% адмінпослуг Запорізької митниці Міндоходів стосується видачі свідоцтв про допущення дорожніх транспортних засобів до перевезення товарів під митними печатками

На сьогодні саме видача та продовження дії  свідоцтв про допущення дорожніх транспортних засобів до перевезення товарів під митними печатками та пломбами  користується найбільшим попитом у суб'єктів господарювання Запорізької області у сфері державної митної справи.

- За січень-квітень проточного року така послуга була надана працівниками митниці 108 раз, що складає майже 98% від загальної кількості адміністративних послуг, - зауважив заступник начальника Запорізької митниці Міндоходів Едуард Суконкін.

            Серед інших послуг, які надаються Запорізькою митницею Міндоходів  надання дозволів на відкриття та експлуатацію складів тимчасового зберігання.

            Нагадаємо, що  перелік адміністративних послуг, які надаються Запорізькою митницею Міндоходів, та детальна інформація щодо отримання цих послуг розміщена на суб-сайті територіальних органів Міндоходів у Запорізькій області: http://zp.minrd.gov.ua у розділі «Діяльність»-«Адміністративні послуги».

Понад 2,2 млн. грн. до бюджетів - результат роботи запорізьких оперативників

 Саме така сума надійшла до бюджетів усіх рівнів від діяльності оперативних підрозділів за минулий тиждень.

До Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості по 6 кримінальних правопорушеннях, з яких 3 - за ухилення від сплати податків. Сума збитків по них становить понад 5 млн. гривень.

Запорізькому підприємству "дружба" з фіктивниками обернулася в 3,7 млн. гривень

Слідчі ГУ Міндоходів у Запорізькій області у сфері протидії фіктивному підприємництву розпочали кримінальне провадження за ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах (ч.3 ст. 212 Кримінального кодексу України ) відносно службових осіб одного з підприємств Запорізької області.

При здійсненні господарської діяльності з виробництва різноманітних промислових товарів, господарники шляхом відображення в податковій звітності операцій з підприємствами, які мають ознаки "фіктивності", ухилились від сплати податків на загальну суму понад 3,7 млн. гривень.

На Запоріжжі міндоходівці викрили оборудки з ПДВ у 1,6 млн. гривень

При проведенні заходів, спрямованих на протидію оборудкам з ПДВ, ГУ Міндоходів у Запорізькій області розпочало 2 кримінальні провадження, де йдеться про ухилення від сплати податків у сумі понад 1,6 млн. гривень.

Одне з них розпочато відносно службових осіб підприємства Запорізької області, яке займалось торгівлею сільськогосподарської продукції.

 Співробітники ГУ Міндоходів у Запорізькій області при перевірці фінансово-господарської діяльності підприємства виявили, що його керівництво шляхом завищення податкового кредиту та валових витрат, ухилялось від сплати податків на додану вартість та податок на прибуток. Як результат бюджет недотримав податків на загальну суму понад 700 тис. гривень.

Інше кримінальне провадження розпочато відносно службових осіб одного з підприємств обласного центру, де переробляли та реалізовували сільськогосподарську продукцію. Аби мінімізувати сплату податків до бюджету посадові особи підприємства вдалися до застосування злочинних схем, які дозволили незаконно формувати податковий кредит.

Операції, які проводилися лише за документами, а не мали реальних поставок сільськогосподарської сировини і продукції, дозволили підприємству ухилитися від сплати податку на додану вартість на суму понад 900 тис. гривень.

Уникали придбання ліцензії, залишилися без товару на 213 тис. гривень

У сфері протидії незаконному обігу підакцизних товарів у ГУ Міндоходів у Запорізькій області розпочато два кримінальних провадження за ч.3 ст.204 Кримінального кодексу України. Крім цього, на території м. Запоріжжя та області оперативні співробітники встановили 16 фактів реалізації алкогольних напоїв та тютюнових виробів без наявності відповідних дозвільних документів (ст.156 Кодексу України про адміністративні правопорушення).

У результаті проведених заходів із незаконного обігу вилучено товарно-матеріальних цінностей на загальну суму 213 тис. грн., у тому числі: алкогольних напоїв на суму 165 тис. грн. та тютюнових виробів на суму 48,2 тис. гривень.

Бердянська ОДПІ

Вилучені алкогольні напої на 10 тисяч гривень

          Співробітниками оперативного управління Бердянської ОДПІ ГУ Міндоходів Запорізької області встановлено факт реалізації алкогольних напоїв без наявності свідоцтва про реєстрацію фізичної особи-підприємця та будь-яких дозвільних документів в магазині «З.», що розташований в прибережній частині м. Бердянська. Діяльність здійснювала громадянка О. В результаті перевірки вилучено алкогольних напоїв на суму понад 10 тисяч гривень. 

Новини законодавства

Затверджено новий перелік медвиробів для 7-% ПДВ

Кабмін затвердив новий Перелік медичних виробів, операції з постачання на митній території України та ввезення на митну територію України яких підлягають оподаткуванню податком на додану вартість за ставкою 7 відсотків.

Перелік набрав чинності 26 квітня 2014 року і діє до 1 липня 2014 року.

Постанова КМУ від 23.04.2014 року №118.

Єдиний соціальний внесок

20 травня - термін подання звітності та сплати

єдиного внеску роботодавцями за квітень

Термін надання звіту про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до органів доходів і зборів роботодавцями за квітень (форма № Д4 (місячна) - 20 травня 2014 року.

Подання звітності з єдиного внеску та його сплата здійснюється до органів доходів і зборів. Звітність в електронному вигляді потрібно надсилати на єдину адресу Інформаційного порталу Міністерства доходів і зборів України zvit@sta.gov.ua

Розрахункові рахунки не змінювалися. Отримувачем платежу з єдиного соціального внеску є - Бердянська ОДПІ (код - 38699859).

Останній день сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування роботодавцями за квітень - 20 травня 2014 року.

 

Змінено розмір єдиного внеску для осіб, які бажають брати участь у добровільній сплаті єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування

З 1 травня 2014 року для осіб, які виявили бажання брати участь в одному з видів загальнообов'язкового державного соціального страхування, змінено розмір єдиного внеску. Це стосується категорії  осіб,  зазначених в абзацах третьому -  п'ятому частини першої статті 10 Закону України від 08 липня 2010 року №2464 „Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", а  саме:  

 

Категорія осіб, для яких змінено розмір єдиного внеску

Розмір єдиного внеску за видами загальнообов'язкового державного соціального страхування

до 01.05.2014

Розмір єдиного внеску за видами загальнообов'язкового державного соціального страхування

з 01.05.2014

Члени фермерського господарства, особистого селянського господарства

 

1. На загальнообов'язкове   державне соціальне страхування на випадок безробіття

1,5 %;

1. На загальнообов'язкове   державне соціальне страхування на випадок безробіття

0,5 %;

2. У зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням

1,9 %;

2. У зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням

1,7 %;

3. Від нещасного випадку на   виробництві та професійного захворювання,  які спричинили втрату працездатності

1,51 %;

3. Від нещасного випадку на   виробництві та професійного  захворювання, які спричинили втрату працездатності

1,61 %;

4. Пенсійне страхування

33,2 %

4. Пенсійне страхування

34,3 %

 

Громадяни України,  які працюють  за  межами  України

 

1. На загальнообов'язкове   державне соціальне страхування на випадок безробіття

1,5 %;

1. На загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття

0,5 %;

2. У зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням

1,9 %

2. У зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням

1,7 %.

Особи, які  досягли  16-річного  віку  та не  належать  до
платників  єдиного внеску, визначених пунктами 2-14 частини першої статті  4  Закону № 2464,  у  тому  числі  іноземці  та  особи без громадянства,  які  постійно  проживають  або  працюють в Україні,
громадяни  України, які працюють або постійно проживають за межами України,  якщо  інше не встановлено міжнародними договорами, згода на обов'язковість  яких надана  Верховною Радою України

 

Пенсійне страхування

33,2 %

 

Пенсійне страхування

34,3 %

 

Відповідні зміни передбачено Законом України „Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні" від 27 березня 2014 року № 1166-VII, яким внесено зміни до Закону України від 08 липня 2010 року №2464 „Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування".

Роз'яснення податкового законодавства

Вчасно сплатіть податки!

Бердянська ОДПІ нагадує, термін сплати податків та зборів за І квартал 2014 року  -   не пізніше           20 травня 2014 року!   

Порядок заповнення заголовної частини податкової накладної при постачанні неплатнику ПДВ

Якщо платник податку на додану вартість постачає товари/послуги покупцю, який не зареєстрований як платник податку, чи постачає на експорт, чи здійснює операції у рахунок оплати праці фізичних осіб, що перебувають у трудових відносинах з ним, то заповнити податкову накладну він має з урахуванням таких особливостей:

-  у верхній лівій частині у полі «Усі примірники залишаються у продавця» оригіналу такої податкової накладної робиться відповідна помітка «Х» та зазначається відповідний тип причини, наприклад:

«02» - постачання неплатнику податку,

«03» - постачання товарів/послуг у рахунок оплати праці фізичним особам, які перебувають у трудових відносинах із платником податку,

«11» - складена за щоденними підсумками операцій;

- у рядку «Особа (платник податку) - покупець» вказується  «Неплатник податку»;

- рядки «Місцезнаходження (податкова адреса) покупця» та «Номер телефону» залишаються незаповненими;

- у рядку «Індивідуальний податковий номер покупця» відображається умовний ІПН «400000000000».

Нагадаємо, що усі примірники (два) таких податкових накладних складаються в паперовому вигляді та залишаються і зберігаються (відповідно до законодавства) в особи, що їх склала.

Відповідна норма передбачена п. 6, 10, 11 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів України від 14.01.2014 № 10, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 30.01.2014 за № 185/24962.

Сплата податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, юридичними особами

Платники податку - юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцезнаходженням об'єкта оподаткування декларацію встановленої форми з розбивкою річної суми податку рівними частками поквартально. Для новостворених об'єктів житлової нерухомості така декларація подається протягом місяця з дня виникнення права власності на даний об'єкт.

Нагадуємо, що платники податку - юридичні особи зобов'язані були подати декларації за звітний 2014 рік до 20 лютого 2014 року, в яких розрахувати податкове зобов'язання за 2014 рік з поквартальною розбивкою.

Враховуючи те, що з 1 квітня 2014 року Законом України від 27.03.2014 року №1166-VII «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні» внесено зміни до ст. 265 Податкового кодексу України, зокрема, слова «житлова площа» замінені словами «загальна площа», юридичним особам необхідно здійснити перерахунок податку, подавши уточнюючі декларації. Зробити це необхідно до закінчення граничного терміну сплати авансових внесків з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за II квартал 2014 року, тобто до 30 липня 2014 року.

Таким чином, до затвердження нових форм звітності з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, платникам податків - юридичним особам у колонці 3 «Житлова площа об'єкта нерухомості» декларації та у колонках 7 «Житлова площа відповідно до документів, що підтверджують право власності (усього)», 9 «Розмір частки/поділу житлової площі, яка знаходиться у спільній частковій, спільній сумісній власності³» додатка до такої декларації, пропонується вказувати загальну площу об'єкта житлової нерухомості, у т.ч. його частки.

Детальніше про це йдеться в Узагальнюючій податковій консультації щодо оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, затвердженій наказом Міндоходів України 25.04.2014 №263.

Оподаткування фізичних осіб податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки

Фізичним особам податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, нараховується у 2014 році за перший базовий звітний період, тобто за 2013 рік. Базою оподаткування у даному випадку є житлова площа об'єктів житлової нерухомості, у т.ч. їх часток.

Контролюючі органи надсилають платникам податку за місцем їх податкової адреси податкові повідомлення-рішення про сплату суми податку та відповідні платіжні реквізити до 1 липня року, що настає за базовим податковим періодом, тобто за 2013 рік до 1 липня 2014 року.

Враховуючи те, що з 1 квітня 2014 року Законом України від 27.03.2014 року №1166-VII «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні» внесено зміни до ст. 265 Податкового кодексу України, зокрема, слова «житлова площа» замінені словами «загальна площа», обчислення сум податку за 2014 рік відбудеться до 1 липня 2015 року, виходячи з житлової площі об'єкта житлової нерухомості, у т.ч. його частки за період з 01.01.2014 по 31.03.2014 (включно) та із загальної площі об'єкта житлової нерухомості, у т.ч. його частки, з 01.04.2014 по 31.12.2014 (включно).

Детальніше про це йдеться в Узагальнюючій податковій консультації щодо оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, затвердженій наказом Міндоходів України 25.04.2014 №263.

Про скасування екологічного податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів

Законом України вiд 08.04.2014 р. № 1191-VII «Про внесення змiн до Податкового кодексу України щодо вiдмiни екологiчного податку за утилiзацiю знятих з експлуатацiї транспортних засобiв та оподаткування акцизним податком операцiй з переобладнання ввезеного на митну територiю України транспортного засобу у пiдакцизний легковий автомобiль» з 18 квiтня 2014 р. внесено змiни, зокрема, до роздiлу VIII «Екологiчний податок» Податкового кодексу України, якими скасовано екологiчний податок за утилiзацiю знятих з експлуатацiї транспортних засобiв (далi - Утилiзацiйний податок).

Враховуючи зазначене, платники Утилiзацiйного податку - особи, що здiйснюють виробництво (виготовлення) транспортних засобiв на митнiй територiї України для їх продажу на внутрiшньому ринку України, при визначеннi податкових зобов'язань за II квартал 2014 р. у декларацiї (форму рекомендовано листом Мiндоходiв України вiд 28.10.2013 р. № 22416/7/99-99-15-04-01-17) зазначають кiлькiсть реалiзованих транспортних засобiв на внутрiшньому ринку України за перiод з 01.04.2014 р. по 17.04.2014 р. (включно).

За транспортнi засоби, що ввозяться на митну територiю України в митному режимi iмпорту, сплата Утилiзацiйного податку не здiйснюється у разi подання до митного органу митної декларацiї на такий транспортний засiб (кузов) або партiю транспортних засобiв (кузовiв) з 18.04.2014 р.

Лист Міндоходів від 30.04.2014 року №10107/7/99-99-15-04-01-17

Порядок сплати податку на прибуток

Платники податку на прибуток (крім новостворених, виробників сільськогосподарської продукції, неприбуткових установ (організацій) та платників податків, у яких доходи, що враховуються при визначенні об'єкта оподаткування, за останній річний звітний податковий період не перевищують 10 мільйонів гривень) щомісяця сплачують авансовий внесок з податку на прибуток у порядку і в строки, які встановлені для місячного податкового періоду, тобто не пізніше 30 числа звітного місяця. Авансові внески сплачуються у розмірі не менше 1/12 нарахованої до сплати суми податку за попередній звітний (податковий) рік без подання податкової декларації.

Платники податку, які зареєстровані протягом звітного (податкового) року, тобто новостворені, сплачують податок на прибуток на підставі річної податкової декларації за період діяльності у звітному (податковому) році без подання податкової декларації за звітні (податкові) періоди календарний квартал, півріччя та дев'ять місяців та не сплачують авансового внеску.

Платники податку, у яких доходи, що враховуються при визначенні об'єкта оподаткування, за останній річний звітний (податковий) період не перевищують 10 мільйонів гривень, та неприбуткові установи (організації) сплачують податок на прибуток на підставі податкової декларації, яку подають до контролюючого органу за звітний (податковий) рік і не сплачують авансових внесків.

У разі якщо платник податку, який сплачує авансовий внесок, за підсумками першого кварталу звітного (податкового) року не отримав прибуток або отримав збиток, він має право подати податкову декларацію та фінансову звітність за перший квартал. Такий платник податку авансових внесків у другому - четвертому кварталах звітного (податкового) року не здійснює, а податкові зобов'язання визначає на підставі податкової декларації за підсумками першого півріччя, трьох кварталів та за рік, яка подається до контролюючого органу в порядку, передбаченому Податковим кодексом України (далі - ПКУ).

Платник податку, який за підсумками минулого звітного (податкового) року не отримав прибутку або отримав збиток, податкові зобов'язання не нараховував і не мав базового показника для визначення авансових внесків у наступному році, а за підсумками першого кварталу отримує прибуток, має подати податкову декларацію за перше півріччя, три квартали та за звітний (податковий) рік для нарахування та сплати податкових зобов'язань.

У складі річної податкової декларації платником податку подається розрахунок щомісячних авансових внесків, які мають сплачуватися у наступні дванадцять місяців. Визначена в розрахунку сума авансових внесків вважається узгодженою сумою грошових зобов'язань.

При цьому дванадцятимісячний період для сплати авансових внесків визначається починаючи з березня поточного звітного (податкового) року по лютий наступного звітного (податкового) року включно.

Нагадаємо, податкова декларація та розрахунок щомісячних авансових внесків за базовий звітний (податковий) рік подаються протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року.

Відповідна норма визначена п. 57.1 ст. 57 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року N 2755-VI, зі змінами та доповненнями. Також, з цим та іншими питаннями можна ознайомитися у загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі (дане питання у категорії 102.31).

Лист Міндоходів від 28 квітня 2014 року

Міндоходів нагадало про зміну ставок екоподатку

Законом №1166-VII внесені зміни до Податкового кодексу, зокрема, з 1 квітня збільшені в 0,083 раз ставки екологічного податку, які визначені :

- пунктами 243.1 - 243.4 ст. 243 ПК, а саме: ставки податку за викиди в атмосферне повітря окремих забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення; ставки податку за викиди в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення забруднюючих речовин (з'єднань), які не увійшли до пункту 243.1 цієї статті і на які встановлений клас небезпеки; для забруднюючих речовин (з'єднань), які не увійшли до пункту 243.1 цієї статті та на які не встановлений клас небезпеки (окрім двоокису вуглецю), ставки податку застосовуються залежно від встановлених орієнтовно безпечних рівнів дії таких речовин (з'єднань) в атмосферному повітрі населених пунктів;

- ст. 244 ПК - ставки податку за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин пересувними джерелами забруднення;

- пунктами 245.1 та 245.2 ст. 245 ПК - ставка податку за скиди окремих забруднюючих речовин у водні об'єкти;

- пунктами 246.1 і 246.2 ст. 246 ПК - ставки податку за розміщення відходів в спеціально відведених для цього місцях або на об'єктах;

- пунктом 247.1 ст. 247 ПК - ставки податку за утворення радіоактивних відходів (включаючи вже накопичені);

- ст. 248 ПК - ставки податку за тимчасове зберігання радіоактивних відходів їх виробниками понад встановлений особливими умовами ліцензії термін.

Лист Міндоходів від 14 квітня 2014 року № 8765/7/99-99-15-04-01-17

Про податок на додану вартість

Міндоходів повідомило про особливості адміністрування податку на додану вартість та ведення податкового обліку операцій з постачання лікарських засобів та медичних виробів.

Якщо перша подія операції з постачання лікарських засобів та медичних виробів (або оплата товару або його відвантаження) відбулася до дати запровадження оподаткування таких операцій за ставкою 7 відс. (до 1 квітня 2014 року), то на дату настання другої події (після 1 квітня 2014 року) сума податку не нараховується. При цьому таку операцію необхідно було відобразити в податковій звітності за звітний (податковий) період, на який припадає дата здійснення першої події (до 1 квітня 2014 року).

При проведенні операцій з постачання лікарських засобів та медичних виробів за бюджетні кошти податкові зобов'язання не нараховуватимуться лише у випадку, якщо першою подією була їх оплата, яка відбулася до 1 квітня 2014 року (згідно з пунктом 187.7 статті 187 розділу V Кодексу датою виникнення податкових зобов'язань при здійсненні операцій з постачання за бюджетні кошти є дата оплати). Якщо оплата за поставлені до 01.04.2014 за рахунок бюджетних коштів лікарські засоби та медичні вироби проводиться з 01.04.2014, то на дату оплати нараховується податок на додану вартість за ставкою 7 відсотків.

При зміні напряму використання, у випадку, коли лікарські засоби та медичні вироби призначалися для використання в оподатковуваних операціях, але фактично були використані у звільненій від оподаткування операції, сума податку на додану вартість, сплачена/нарахована при їх придбанні, із складу податкового кредиту не виключається, але здійснюється нарахування податкових зобов'язань за правилами, встановленими пунктом 198.5 статті 198 розділу V Кодексу. Наприклад, партію ліків було призначено для реалізації через роздрібну торговельну мережу аптек, але вони були використані при наданні послуг з охорони здоров'я, які звільняються від оподаткування податком на додану вартість.

Якщо при придбанні в одному звітному періоді лікарських засобів та медичних виробів суми податку на додану вартість, сплачені (нараховані) постачальникам таких товарів, не були включені до складу податкового кредиту (придбання здійснювалось для подальшого використання у звільнених від оподаткування податком на додану вартість операціях), то в разі використання таких лікарських засобів та медичних виробів у наступних звітних періодах в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платник податку може включити на підставі бухгалтерської довідки такі суми податку на додану вартість до складу податкового кредиту звітного періоду, протягом якого відбулось використання вказаних товарів в оподатковуваних операціях (пункт 198.5 статті 198 розділу V Кодексу).

У разі якщо при придбанні лікарських засобів та медичних виробів, так само, як і при придбанні інших товарів/послуг, була сплачена/нарахована сума податку на додану вартість, і такі товари (у тому числі лікарські засоби, медичні вироби) частково використовуються в оподатковуваних операціях, а частково - ні, до сум податку, які платник має право віднести до податкового кредиту, включається та частка сплаченого (нарахованого) податку під час придбання таких товарів, яка відповідає частці їх використання в оподатковуваних операціях. Правила такого розподілу встановлені статтею 199 розділу V Кодексу.

Якщо з 01.04.2014 згідно з умовами договорів змінюється вартість (ціна) лікарських засобів та медичних виробів, поставлених до 01.04.2014 в режимі звільнення від оподаткування податком на додану вартість (крім поставлених та не оплачених до 01.04.2014 за рахунок бюджетних коштів лікарських засобів та медичних виробів), то суми податку на додану вартість за такою операцією не нараховуються і в розрахунку коригування, що складається до податкової накладної, не зазначаються. Постачальником лікарських засобів та медичних виробів такі коригування відображаються в рядку 8.1.1 розділу I декларації, а покупцем - в рядку 16.1.1 розділу II декларації.

Лист Міндоходів від 06.05.2014 р. № 10295/7/99-99-19-04-02-17

Платники запитували

Хто є платниками туристичного збору?

Відповідно до п. 268.2 ст. 268 р. ХІІ Податкового кодексу України від 2 грудня 2011 року №2755-VI із змінами та доповненнями (далі - ПКУ) платниками збору є громадяни України, іноземці, а також особи без громадянства, які прибувають на територію адміністративно-територіальної одиниці, на якій діє рішення сільської, селищної та міської ради про встановлення туристичного збору, та отримують (споживають) послуги з тимчасового проживання (ночівлі) із зобов'язанням залишити місце перебування в зазначений строк.

Платниками збору не можуть бути особи, які:

а) постійно проживають, у тому числі на умовах договорів найму, у селі, селищі або місті, радами яких встановлено такий збір;

б) особи, які прибули у відрядження;

в) інваліди, діти-інваліди та особи, що супроводжують інвалідів I групи або дітей-інвалідів (не більше одного супроводжуючого);

г) ветерани війни;

ґ) учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС;

д) особи, які прибули за путівками (курсівками) на лікування, оздоровлення, реабілітацію до лікувально-профілактичних, фізкультурно-оздоровчих та санаторно-курортних закладів, що мають ліцензію на медичну практику та акредитацію Міністерства охорони здоров'я України;

е) діти віком до 18 років;

є) дитячі лікувально-профілактичні, фізкультурно-оздоровчі та санаторно-курортні заклади.

Згідно із пп. 268.6.1 п. 268.6 ст. 268 р. ХІІ податкові агенти справляють збір під час надання послуг, пов'язаних з тимчасовим проживанням (ночівлею), і зазначають суму сплаченого збору окремим рядком у рахунку (квитанції) на проживання.

Перелік податкових агентів визначений п. 268.5 ст. 268 р. ХІІ ПКУ.

Так, згідно з рішенням сільської, селищної та міської ради справляння збору може здійснюватися:

а) адміністраціями готелів, кемпінгів, мотелів, гуртожитків для приїжджих та іншими закладами готельного типу, санаторно-курортними закладами;

б) квартирно-посередницькими організаціями, які направляють неорганізованих осіб на поселення у будинки (квартири), що належать фізичним особам на праві власності або на праві користування за договором найму;

в) юридичними особами або фізичними особами - підприємцями, які уповноважуються сільською, селищною або міською радою справляти збір на умовах договору, укладеного з відповідною радою.

Хто є податковими агентами при справлянні туристичного збору?

Перелік податкових агентів, якими згідно з рішенням сільської, селищної та міської ради здійснюється справляння туристичного збору, визначений п. 268.5 ст. 268 р. ХІІ Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями, а саме:

а) адміністраціями готелів, кемпінгів, мотелів, гуртожитків для приїжджих та іншими закладами готельного типу, санаторно-курортними закладами;

б) квартирно-посередницькими організаціями, які направляють неорганізованих осіб на поселення у будинки (квартири), що належать фізичним особам на праві власності або на праві користування за договором найму;

в) юридичними особами або фізичними особами - підприємцями, які уповноважуються сільською, селищною або міською радою справляти збір на умовах договору, укладеного з відповідною радою.

Чи може податковий агент не подавати податкову декларацію туристичного збору, у разі якщо такий агент припинив діяльність з надання відповідних послуг?

Згідно з п.49.2 ст.49 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями платник податків зобов'язаний за кожний встановлений ПКУ звітний період подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є, відповідно до ПКУ незалежно від того, чи провадив такий платник податку господарську діяльність у звітному періоді.

Який документ, з метою звільнення від сплати туристичного збору, підтверджує, що іноземець прибув у відрядження?

Для підтвердження правомірності надання пільги з туристичного збору податковий агент повинен мати копії відповідних документів, що підтверджують належність особи до пільгової категорії.
     Підтверджуючими документами, що іноземець прибув у відрядження, можуть бути зокрема (але не виключно): запрошення сторони, що приймає і діяльність якої збігається з діяльністю підприємства, що направляє у відрядження; укладений договір чи контракт; інші документи, які встановлюють або засвідчують бажання встановити цивільно-правові відносини; документи, що засвідчують участь відрядженої особи в переговорах, конференціях або симпозіумах, інших заходах, які проводяться за тематикою, що збігається з діяльністю підприємства, яке відряджає працівника. При цьому особи, які не надали відповідних документів, але засвідчують їх належність до пільгової категорії, є платниками туристичного збору на загальних підставах.

Чи є платниками збору за спеціальне використання води СГ, які надають готельні послуги з тимчасового розміщення (проживання) в готелях, пансіонатах, будинках відпочинку, туристичних базах, кемпінгах?

Суб'єкти господарювання, які надають своїм клієнтам готельні послуги з тимчасового розміщення (проживання) в готелях, пансіонатах, будинках відпочинку, туристичних базах, кемпінгах та аналогічних об'єктах розміщення, є платниками збору за спеціальне використання води на загальних підставах за всі фактично використані обсяги води, оскільки готелі та аналогічні об'єкти розміщення не належать до житлового фонду, а обсяги води в них використовуються не тільки для задоволення виключно власних питних і санітарно-гігієнічних потреб працівників, але й для потреб клієнтів, які в них тимчасово розміщуються.

Які з 01.04.2014 встановлені ставки екологічного податку та чи проводиться їх індексація?

Пунктом 4 розділу XIX «Прикінцеві положення» Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ (далі - ПКУ) передбачено, що Кабінет Міністрів України щорічно до 1 червня вносить до Верховної Ради України проект закону про внесення змін до ПКУ щодо ставок оподаткування, визначених в абсолютних значеннях, зокрема з екологічного податку, з урахуванням індексів споживчих цін.
         З 1 квітня 2014 року Законом України від 27 березня 2014 року № 1166-VII «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні» (далі - Закон 1166) внесено зміни до ПКУ, зокрема згідно з пп. 17- 22 розділу І Закону 1166 збільшені на 8,3 відс. ставки екологічного податку (далі - податок), передбачені ст.ст. 243-248 ПКУ, а саме:

пунктами 243.1 - 243.4 ст. 243 ПКУ: ставки податку за викиди в атмосферне повітря окремих забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення; ставки податку за викиди в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення забруднюючих речовин (сполук), які не увійшли до п. 243.1 ст. 243 ПКУ та на які встановлено клас небезпечності; для забруднюючих речовин (сполук), які не увійшли до п. 243.1 ст. 243 ПКУ та на які не встановлено клас небезпечності (крім двоокису вуглецю), ставки податку застосовуються залежно від установлених орієнтовно безпечних рівнів впливу таких речовин (сполук) в атмосферному повітрі населених пунктів;

статтею 244 ПКУ - ставки податку за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин пересувними джерелами забруднення;

пунктами 245.1 і 245.2 статті 245 ПКУ - ставки податку за скиди окремих забруднюючих речовин у водні об'єкти;

пунктами 246.1 і 246.2 статті 246 ПКУ - ставки податку за розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об'єктах;

пунктом 247.1 статті 247 ПКУ - ставки податку за утворення радіоактивних відходів (включаючи вже накопичені);

статтею 248 ПКУ - ставки податку за тимчасове зберігання радіоактивних відходів їх виробниками понад установлений особливими умовами ліцензії строк.

Зовнішньоекономічна діяльність

Який порядок подання Декларації про валютні цінності, доходи та майно, що знаходяться за межами України?

        Статтею 9 Декрету Кабінету Міністрів України від 19.02.93 №15-93 „Про систему валютного регулювання і валютного контролю" передбачено, що валютні цінності та інше майно резидента, що знаходиться за межами митної території України, підлягає обов'язковому декларуванню. Порядок і терміни декларування встановлюються Національним банком України.

        Форма Декларації про валютні цінності, доходи та майно, що належать резиденту України і знаходяться за її межами затверджено Наказом Мінфіну України від 25.12.95 №207.

        Послідовність подання Декларації про валютні цінності, доходи та майно, що знаходяться за межами України визначено в спільному листі НБУ та ДПАУ від 17.04.2003 №28-311/1929-2823, №3368/5/23-5316.
Декларація про валютні цінності, доходи та майно, що належать резиденту України і знаходяться за її межами у двох примірниках подається до органу доходів і зборів за місцезнаходженням суб'єкта підприємницької діяльності.

       Один примірник залишається в органі доходів і зборів для обліку та контролю, а на другому - ставиться штамп органу доходів і зборів і підпис відповідальної особи органу доходів і зборів, до якого подано Декларацію.

      Суб'єкт підприємницької діяльності подає Декларацію зі штампом органу доходів і зборів та підписом відповідальної особи до територіального управління Національного банку України за своїм місцезнаходженням.
      Після отримання Декларації територіальне управління Національного банку України видає довідку про проведення декларування, яка засвідчується підписом начальника (заступника начальника) територіального управління Національного банку України та відбитком печатки відповідного територіального управління.

       Зазначену довідку суб'єкт підприємницької діяльності подає органу доходів і зборів, до якого попередньо була подана Декларація, для засвідчення підписом начальника відповідного органу доходів і зборів або його заступника та відбитком печатки.

       Засвідчена та скріплена печатками територіального управління НБУ і органу доходів і зборів довідка є підставою для прийняття до митного оформлення експортно-імпортних вантажів, проведення суб'єктами підприємницької діяльності розрахунків за зовнішньоекономічними договорами через уповноважені банки України, а також здійснення інших видів зовнішньоекономічної діяльності.

       Чи потрібно подавати Декларацію про валютні цінності та майно якщо ЗЕД не здійснювалась?

     Відповідно до статті 9 Декрету Кабінету Міністрів України від 19.02.93 N 15-93 "Про систему валютного регулювання і валютного контролю" та статті 1 Указу Президента України від 18.06.94. N 319/94 "Про невідкладні заходи щодо повернення в Україну валютних цінностей, що незаконно знаходяться за її межами" зі змінами та доповненнями, внесеними Указом Президента України від 06.11.97 N 1246/97, декларуванню підлягає лише наявність у резидентів належних їм валютних цінностей та майна, які знаходяться за межами України.

     Органи доходів і зборів приймають декларації у суб'єктів підприємницької діяльності незалежно від форм власності лише при наявності у них валютних цінностей та майна, які належать резиденту України і знаходяться за її межами, у порядку, передбаченому наказом Міністерства фінансів України від 25.12.95 N 207, який зареєстрований в Міністерстві юстиції України від 11.01.96 р. N 18/1043.
     Таким чином, не подають Декларацію про валютні цінності суб'єкти підприємницької діяльності незалежно від форм власності, якщо у них відсутні валютні цінності та майно за межами митної території України.

Який термін подання Декларації про валютні цінності, доходи та майно, що належать резиденту України і знаходяться за її межами?

         Статтею 1 Указу Президента України від 18 червня 1994 року № 319/94 «Про невідкладні заходи щодо повернення в Україну валютних цінностей, що незаконно знаходяться за її межами» встановлено обов'язковість щоквартального декларування суб'єктами підприємницької діяльності, незалежно від форм власності, наявності належних їм валютних цінностей, які знаходяться за межами України.
      Пунктом 2 наказу Міністерства фінансів України від 25.12.1995 р. № 207 «Про затвердження форми Декларації про валютні цінності, доходи та майно, що належать резиденту України і знаходяться за її межами», який зареєстрований в Міністерстві юстиції України від 11.01.1996 р. за № 18/1043, встановлено, що декларування валютних цінностей, доходів та майна здійснюється суб'єктами підприємницької діяльності за наведеною формою в регіональних відділеннях Національного банку України та в контролюючих органах за місцем знаходження суб'єктів підприємницької діяльності.
      Згідно з абз. 2 п. 5 Порядку подання фінансової звітності, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2000 р. № 419, квартальна або річна фінансова звітність подається підприємствами контролюючому органу у строки, передбачені для подання декларації з податку на прибуток підприємств.

      Пунктом 152.9 ст. 152 р. ІІІ Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі - ПКУ) встановлено, що базовим податковим (звітним) періодом для цілей цього розділу є календарний квартал або календарний рік для платників податків, визначених у п. 57.1 ст. 57 ПКУ.

     За базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному кварталу, податкові декларації подаються протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (п.п. 49.18.2 п. 49.18 ст. 49 ПКУ).

     Якщо останній день строку подання податкової декларації припадає на вихідний або святковий день, то останнім днем строку вважається операційний (банківський) день, що настає за вихідним або святковим днем (п. 49.20 ст. 49 ПКУ).

     Таким чином, Декларація про валютні цінності, доходи та майно, що належить резиденту України і знаходяться за її межами, суб'єктами підприємницької діяльності подається протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу.

Чи потрібно подавати Декларацію про валютні цінності, доходи та майно, що належать резиденту України і знаходяться за її межами, якщо кошти й товари знаходяться за межами України, а законодавчо встановлені терміни розрахунків в сфері ЗЕД не порушено?

     Декларування валютних цінностей, доходів та майна здійснюється суб'єктами підприємницької діяльності за формою Декларації про валютні цінності, доходи та майно, що належать резиденту України і знаходяться за її межами, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 25.12.95 №207 (далі - Декларація).
     Виходячи зі змісту Декларації, кошти та майно, що знаходяться за межами України з порушенням термінів розрахунків, встановлених статтями 1 і 2 Закону України від 23 вересня 1994 року №185/94-ВР "Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті" відображаються у розділах II - III Декларації.
Крім того, у зазначених розділах зазначаються вкладення на рахунках відкритих в іноземних банках, до статутних фондів іноземних підприємств за кордоном, тощо та інше майно.

     Інформація про проведені поточні операції у сфері зовнішньоекономічної діяльності, по яких не порушено законодавчо встановлені строки розрахунків, так і інформація про валютні кошти та товари, повернуті з порушенням законодавчо встановлених термінів відображаються у розділі V Декларації, який носить лише інформаційний характер.

     Отже, суб'єкт підприємницької діяльності подає Декларацію у випадку коли валютні кошти або майна знаходяться за межами України, у тому числі з порушенням встановлених законодавством строків розрахунків в сфері ЗЕД.

     Таким чином, у разі відсутності коштів та майна за межами України, та у разі якщо розрахунки здійснюються у встановлені законодавством строки, і при цьому заповнюється тільки V розділ Декларації, суб'єкт підприємницької діяльності може не подавати Декларацію про валютні цінності, доходи та майно, що належить резиденту України і знаходяться за її межами.