Информация от Налоговой инспекции Бердянска

27.05.2014 · 09:04 · Просмотров - 1707

Подборка материалов из Бердянской ОГНИ за неделю по 27 мая

Прес-служба Міндоходів повідомляє

Кабмін схвалив проект закону про податковий компроміс

21 травня 2014 року на засіданні Уряду схвалено проект закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей уточнення податкових зобов'язань з податку на прибуток підприємств та податку на додану вартість у разі застосування податкового компромісу». Відповідно до установленого порядку, вказаний законопроект направляється Урядом до Парламенту для його реєстрації та спрямування для подальшого опрацювання профільному комітету Верховної Ради України.

Основні положення законопроекту передбачають можливість звільнення від відповідальності платників податків за заниження податку на додану вартість та податку на прибуток за періоди до 2014 року за умови сплати 15% податкових зобов'язань. Така акція буде тривати 60 днів з дня набрання чинності таким законом.

Слід зазначити, що платник податків не притягується до кримінальної відповідальності за діяння, які він уточнив. Уточнені періоди, які будуть перевірені органами доходів і зборів, не підлягатимуть подальшим перевіркам. У разі, якщо за наслідками перевірки буде встановлено неправильність декларування та прийнято податкове повідомлення-рішення, то платник податків має право заплатити за ним також лише 15% такого зобов'язання, а 85% вважається погашеним. Штрафи та пеня до платника податків не застосовуються.

«Ініціатива податкового компромісу належить бізнесу - саме вони хочуть працювати «чисто» і закрити сторінку минулого, коли їх фактично змушували користуватися послугами «майданчиків». До того ж, закриття так званих «державних програм» відкриває величезне поле для корупції, від якої бізнес слід захистити. Тому ми запропонували механізм компромісу, який покладено в основу цього законопроекту. Починається громадське обговорення, і я сподіваюся, що спільно з бізнесом ми знайдемо оптимальний варіант впровадження цієї ідеї», - сказав Перший заступник Міністра доходів і зборів Ігор Білоус.   

На думку розробників законопроекту, така модель компромісу держави та платників податків відповідає міжнародному досвіду та є важелем детінізації економіки та надходження коштів до бюджету.

Із законопроектом можна ознайомитися на сайті Міністерства доходів і зборів  http://minrd.gov.ua/diyalnist-/regulyatorna-politika-/regulyatorna-politika/2014-rik/63198.html.

 

Фахівці Міндоходів вивчають досвід німецьких колег

Нещодавно у Міністерстві доходів і зборів України в рамках проекту GIZ „Зміцнення адміністративних потужностей у сфері державних фінансів України" відбувся триденний навчальний семінар за участі директора Податкової адміністрації Німеччини Аіта Штапельфельда.

Під час семінару німецький фахівець поділився досвідом своєї країни у впровадженні нової організаційної структури та системи управління якістю у сучасних податкових адміністраціях. Учасники детально розглянули структуру німецької податкової адміністрації на усіх рівнях, познайомилися з особливостями організації податкових інспекцій, їх забезпечення персоналом та перспективами розвитку.

Німецькі експерти та співробітники Міндоходів обговорили існуючу систему оцінювання та порівняння результатів діяльності податкових адміністрацій в Німеччині, а також функціонування інформаційних систем, що використовуються для управління в податкових адміністраціях.

Найбільшу зацікавленість фахівців Міндоходів викликали особливості збору різних податків, зростаючі вимоги до адміністрування та орієнтація німецьких податкових інспекцій на автоматизоване управління.

Останній день семінару був присвячений обговоренню заходів щодо боротьби з корупцією та протидії ухиленню від сплати податків в Німеччині. Зокрема, зазначалося, що за діяльністю німецьких податківців завжди ведеться відповідне спостереження та контроль.

Аіт Штапельфельд відмітив, що у Німеччині також існує проблема ухиляння від сплати податків, яка на сьогодні є дуже актуальною для України. Експерт підкреслив, що в Німеччині такі порушення законодавства ведуть до важких наслідків - дисциплінарних та кримінальних. Однак при цьому порушнику надається можливість пом'якшити покарання, скориставшись так званою „явкою з повинною".

 Довідково: GIZ (Deutsche Gesellschaft fur Internationale Zusammenarbei) - Німецьке товариство міжнародного співробітництва.

 

У 2014 році спрощена система принесла бюджету 2,5 млрд. грн. єдиного податку

За чотири місяці поточного року платники податків, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, (без урахування платників, зареєстрованих в АР Крим та м.Севастополь), сплатили до бюджету 2,5 млрд. грн. єдиного податку. Порівняно з відповідним періодом 2013 року надходження податку зросли на 14%. У минулому році протягом січня-квітня бюджет отримав від спрощенців 2,2 млрд. гривень.

„Існуюча cпрощена система оподаткування сприяє пожвавленню малого та середнього бізнесу. Ці кошти сплачуються безпосередньо до місцевих бюджетів, тобто платники спрямовують свої податки на розвиток власного регіону. Більше того, під час зустрічей підприємці навіть вимагають від Уряду гарантій її подальшого збереження", - наголосив в.о. директора Департаменту доходів і зборів з фізичних осіб Міндоходів Олександр Ревчук.

Загалом, сьогодні на спрощеній системі оподаткування перебуває майже 1,2 млн. юридичних та фізичних осіб. 

 

Надходження єдиного внеску сягнули 59,8 млрд. гривень

Протягом січня-квітня поточного року органами доходів і зборів зібрано 59,8 млрд. грн. єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. Індикативні показники Міністерства фінансів України виконано на 103,4 відс.

Як свідчить статистика Міндоходів, навіть у складних економічних умовах надходження єдиного внеску стабільно перевищують минулорічні показники. Наприклад, протягом зазначеного періоду без урахування АР Крим та м. Севастополь єдиного внеску надійшло на загальну суму 58,3 млрд. грн. Порівняно з відповідним періодом минулого року цьогорічна сума надходжень зросла на 0,6 млрд. гривень.

Також фіксується і зростання кількості платників ЄСВ, звітуючих в електронному вигляді. Так, у квітні звітність з ЄСВ подали 197,7 тис. суб'єктів господарювання, з яких 94 відс. (185,6 тис. осіб) надіслали її „електронкою".

Нагадаємо, що єдиний внесок засобами програмного забезпечення автоматично розподіляється Державною казначейською службою України за видами загальнообов'язкового державного соціального страхування відповідно до законодавчо визначених пропорцій та перераховується на рахунки відповідних фондів. 

 

Володимир Хоменко: податкової міліції та інших "каральних" органів скоро не буде

Про це заявив заступник Міністра доходів і зборів України Володимир Хоменко на робочій зустрічі з підприємцями та представниками Європейської бізнес асоціації.

Володимир Хоменко наголосив, що податкова міліція давно себе дискредитувала, працюючи як каральний орган, і її буде реформовано.

"Реформи всередині служби вже почалися, але сьогодні здійснюється шалений тиск на тих службовців Міндоходів, які взялися за кримінальні напрямки діяльності, що розроблялися у Міністерстві раніше. Це був центр, який організовував розкрадання державних коштів".

Разом із податковою міліцією, запевнив чиновник, зникне і Управління боротьби з економічною злочинністю (УБЕЗ), діяльність якого регулюється сумновідомим наказом №769, та інші підрозділи правоохоронних органів, що займалися боротьбою з економічними злочинами, а також поборами. Під час зустрічі підприємці неодноразово згадували про цей документ, який фактично дозволяє правоохоронцям чинити будь-який тиск на бізнес.

Заступник Міністра зауважив, що податкова міліція разом із чотирма іншими правоохоронними органами будуть реформовані у єдину Службу фінансових розслідувань, котра займатиметься охороною економічної безпеки.

"Нова Служба не перебиратиме на себе функції колишніх "каральних" органів. Нове відомство відповідатиме європейським принципам та передовим світовим практикам, воно, безумовно, сприятиме переформатуванню застарілої системи, яка продемонструвала свою неефективність. Таким чином, буде створено дієвий інструмент для захисту фінансового потенціалу України, законних фінансових інтересів держави та прав громадян".

Володимир Хоменко упевнений, що у створенні такої служби зацікавлені "усі, крім тих, кого відірвуть від годівниці": "Бізнес матиме справу з єдиною службою. А держава витрачатиме менше бюджетних коштів. У суспільстві зросте попит на приватну справу."

Для створення нового відомства беруться до уваги нові напрацювання та міжнародний досвід.

Володимир Хоменко піднімав також інші питання, зокрема, підкреслив необхідність створення та впровадження технічних засобів контролю за виробництвом горілчаних і тютюнових виробів. Він впевнений, що впровадження нової електронної марки акцизного податку європейського зразка, унеможливить підпільне виробництво горілчаної продукції.

 

Ігор Білоус: Всі реформи податкової системи будуть проводитися спільно з бізнесом

Всі реформи, які проводяться у податковій системі, будуть обговорюватися з бізнесом. Про це заявив Перший заступник Міністра доходів і зборів України Ігор Білоус під час зустрічі з представниками малого та середнього бізнесу.

„Підприємницьке середовище - це гарантія стабільності й зростання економіки держави, і тільки завдяки спільним діям нам вдасться подолати ті кризові процеси, які ми спостерігаємо", - наголосив Ігор Білоус.

За його словами, сьогодні відомство відкрите до конструктивного діалогу, законодавчих та системних змін, які сприятимуть як розвитку підприємництва в країні, так і наповненню державного бюджету.

Однією з таких важливих ініціатив відомства Ігор Білоус вважає механізм податкового компромісу, над яким сьогодні працює Міндоходів спільно з Міністерством фінансів та іншими структурами.

„Це наша ініціатива. Бізнес довго працював в умовах тотальної корупції та шахрайських схемах. Сьогодні ми хочемо дати йому можливість працювати по-новому. Головним ефектом цієї ініціативи, перш за все, буде захист бізнесу, а не надходження до бюджету. Ми маємо визначити реальний обсяг економіки, прибрати індикативні показники, які зараз існують", - підкреслив Ігор Білоус.

За його словами, можливістю податкового компромісу скористається бізнес, який був втягнутий у корупційні схеми. Ті ж представники бізнесу, які впевнені у своїй діяльності, готові до перевірок відповідних органів і не потребують застосування такого механізму.

Запропонований проект наразі знаходиться на стадії розробки, а тому представники бізнесу можуть надавати свої пропозиції до нього під час громадських обговорень.

Керівник Міндоходів також повідомив, що відомство активно працює над розробкою нових підходів в адмініструванні податку на додану вартість.

„Податку з обороту не буде, оскільки ми йдемо у Європу. Натомість ми реформуємо адміністрування податку на додану вартість, що дозволить системно побороти крадіжки та шахрайські схеми, які раніше були пов'язані з цим податком", - наголосив Ігор Білоус.

Водночас, за його словами, питання детінізації економіки потрібно вирішувати комплексно на міжвідомчому рівні. Головне - створити всі можливі умови для розвитку бізнес-середовища, які б звели попит на використання схем мінімізації до мінімуму.

Так, зокрема, як повідомив заступник Міністра доходів і зборів Володимир Хоменко, лише протягом останніх двох місяців вдалося майже повністю детінізувати ринок підакцизних товарів. В усіх регіонах вилучено значний обсяг необлікованої горілчаної продукції, знешкоджені виробництва та канали збуту нелегальної продукції.

Значні реформи очікуються і на митницях. Вперше до розробки стратегічних документів щодо діяльності митниці буде залучено бізнес-спільноту. За словами заступника Міністра доходів і зборів Віталія Науменка, буде створено Консультативну та Наглядову ради, представники яких братимуть участь у розробці стратегії реформування митних органів, концепції реформ, чіткого плану заходів, а також забезпечуватимуть зворотній зв'язок від бізнесу щодо реформ, що втілюватимуться у життя.

 

У Міндоходів подякували ветеранам податкової служби за популяризацію податкової культури

На засіданні Ради ВГО «Асоціація ветеранів державної податкової служби України», що днями відбулося в Києві, було підбито підсумки громадської діяльності організації за 2013 рік та перший квартал  поточного року. У заході взяли участь заступник Міністра доходів і зборів України з питань боротьби з корупцією Михайло Ноняк та голова Комісії з проведення перевірки дотримання вимог Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» при Міндоходів України Валерій Чорний.

У вітальному слові Першого заступника Міністра доходів і зборів України Ігоря Білоуса, зачитаному під час засідання Михайлом Ноняком, наголошувалося, що ветерани, які присвятили  більшу частину свого життя створенню ефективної податкової служби, є золотим фаховим фондом відомства. Ігор Білоус відзначив, що керівництво Міндоходів щиро завдячує ветеранам за їх неоціненний внесок у популяризацію податкової культури, створення і розповсюдження книг, присвячених історії податкової служби, вагому роль у вихованні молодого покоління податківців, роз'яснення податкового законодавства платникам податків.

 Керівник відомства висловив сподівання, що й надалі з  притаманною їм мудрістю та поміркованістю ветерани сприятимуть прогресивним змінам у відомстві і, у свою чергу, запевнив, що вони можуть  надалі розраховувати на чуйне та уважне ставлення до їхніх проблем з боку керівництва Міністерства і відомчої профспілки, а також висловив сподівання, що в серцях членів Асоціації, як завжди, пануватимуть мир та доброта, а у справах - мудрість та виваженість.

Зі словами подяки та надією на подальшу співпрацю звернувся до учасників засідання Михайло Ноняк: «Переконаний, ви як фахівці, котрі пройшли довгий і складний шлях, маєте величезний багаж  життєвого та професійного досвіду,  допоможете  нам  в подальшому реформуванні відомства і у вихованні майбутніх професіоналів, які забезпечуватимуть життєдіяльність нашої держави».

Валерій Чорний, побажав ветеранам-податківцям успіхів і в домашніх, і у громадських справах та зауважив, що добрі вчинки повинні робити гарні люди й додав: «Сьогодні, мабуть, як ніколи, наша держава потребує талановитої молоді з новим поглядом на державотворення. За цих обставин ваш життєвий досвід і практичні знання для молодших колег будуть  безцінними».

Ветерани запевнили, що готові підставити своє плече у непростий для  держави період і гідно відповісти на виклики, перед якими постала Україна.    

 

 

 

ГУ Міндоходів у Запорізькій області повідомляє

Запорізькі митники оформили понад 6 тисяч митних декларацій

З початку поточного року Запорізькою митницею Міндоходів оформлено 6,2 тис. митних декларацій, 99 відсотків з них - в електронному вигляді.

Як зазначає в.о. начальника Запорізької митниці Міндоходів у Запорізькій області Володимир Стеценко, розвиток системи електронного декларування товарів в Запорізькому регіоні має позитивні тенденції. Порівняно з аналогічним періодом минулого року цей показник зріс на 11 відсотків.

Завдяки запровадженню на митниці електронного декларування прискорюються здійснення митних формальностей. Так, приміром середній час митного оформлення однієї митної декларації при експорті становить 48 хвилини, а при імпорті - 1 година 28 хвилин.

На сьогоднішній час Митний Кодекс України дає змогу використовувати електронне декларування без будь-яких обмежень усіма об'єктами господарювання та передбачає можливість подання електронної митної декларації в усіх без винятку митних режимах.

Зокрема, на підставі електронних митних декларацій здійснюють такі операції як зняття експортно-імпортних операцій з валютного контролю та продаж іноземної валюти для проведення розрахунків підприємствами, підтвердження фактичного вивезення товарів за кордон, державна реєстрація транспортних засобів.

 

У квітні через митний пост "Запоріжжя-центральний" пройшло понад 42 тисячі тонн вантажів

Квітень для працівників митного поста "Запоріжжя-центральний" Запорізької митниці Міндоходів був досить напруженим. Адже саме перед травневими святами посилився вантажопотік як з імпортними товарами, так і з експортними. До Запорізького регіону ввезено 2,8 млн. кг пива, 2,3 млн. кг риби, креветок та інших морепродуктів. Серед імпортних товарів, які перетнули кордон України на замовлення запорізьких суб'єктів господарювання у минулому місяці - майже 1,5 млн. кг. пальмової олії, 2 млн. кг коксу, стіклосітки та 3 млн. кг прокату плоского та листового.

 У регіоні повним ходом йде сівба кукурудзи й соняшнику. Господарники віддають перевагу елітному насінню. Тож тільки за останній час через митний пост "Запоріжжя-центральний" ввезено з Угорщини 900 тис. кг насіння пізніх культур.

 Експортували запоріжці гранітний щебінь, соняшникове лушпиння, графітні електроди, штучний корунд, трансформатори, горілку та соняшникову олію.

Як повідомив начальник митного поста "Запоріжжя-центральний" Запорізької митниці Міндоходів Олександр Бєлінський, у квітні поточного року загальний вантажообіг товарів, оформлених у митному режимі імпорту, склав 22,5 тис. тонн, митна вартість склала 516 млн. грн. Минулого місяця вантажообіг склав 20,1 тис. тонн, митна вартість яких 427 млн. грн. Збільшення вантажообігу склало 2,3 тис. тонн (11,7%), а митної вартості імпортних товарів на 88,3 млн. грн. (20,6%).

 

Запорізькі оперативники вивільняють ринок підакцизних товарів від фальсифікату

На території м. Запоріжжя та області оперативні співробітники ГУ Міндоходів у Запорізькій області встановили 14 фактів реалізації алкогольних напоїв та тютюнових виробів без наявності відповідних дозвільних документів (ст.156 Кодексу України про адміністративні правопорушення).

У ході проведення заходів з вивільнення оптово-роздрібної мережі алкогольних напоїв та тютюнових виробів від фальсифікату встановлено 4 факти реалізації алкогольних напоїв, маркованих акцизними марками, які мають ознаки фальсифікації.

Всього ж за минулий тиждень із незаконного обігу вилучено товарно-матеріальних цінностей на загальну суму 141 тис. грн., у тому числі алкогольних напоїв на суму 101 тис. грн. та тютюнових виробів на суму 40 тис. гривень.

 

Запорізьке підприємство на парфумах і косметиці ухилилося від оподаткування на 600 тис. грн.

Службові особи одного з підприємств обласного центру, які займалися торгівлею різноманітними парфумними та косметичними товарами, аби мінімізувати сплату податків до бюджету, взяли на "озброєння" одну із поширених кримінальних схем, коли партнером стає "фірма-невидимка". У податковій звітності фінансисти відображали операції з фіктивними фірмами, завдяки чому на кожній з них "економили" чималі суми.

"Співпраця" з підприємствами, які мали ознаки "фіктивності", дала можливість ухилились від сплати податків на загальну суму понад 600 тис. гривень. Проте після розгляду кримінального провадження, яке порушили слідчі управління фінансових розслідувань ГУ Міндоходів у Запорізькій області за ухилення від сплати податків у особливо великих розмірах, розрахуватися із бюджетом підприємству все одно доведеться.

 

На Запоріжжі від транспортників бюджет недорахував майже 2 млн. грн.

Посадові особи одного з підприємств Запорізької області, яке надавало різноманітні транспортні перевезення, у податковій звітності відображали не всі господарські операції.

Досить часто вантажоперевезення велися за липовими документами, які потім не враховувалися при звітності. Кошти за послуги надходили не на розрахунковий рахунок, а підприємство отримувало їх готівкою. Мета таких махінацій - не висвічувати і не сплачувати податки. За кілька останніх років службові особи підприємства незаконно занизили об'єкт оподаткування, ухилились від розрахунку з державою на суму понад 1,8 млн. гривень.

 

На Запоріжжі міндоходівці прикрили "конвертаційний центр"

Слідчі управління фінансових розслідувань ГУ Міндоходів у Запорізькій області завершили розслідування резонансного багатоепізодного кримінального провадження. Встановлено, що група осіб, діючи на території Запорізької, Харківської та Луганської областей, створювала "фіктивні" підприємства та, в подальшому, використовувала їх у протиправних схемах ухилення від оподаткування. Ділки використовували фіктивні підприємства для конвертації коштів у готівку та формування віртуального податку на додану вартість користувачам "конвертаційного центру". Внаслідок діяльності цієї групи бюджет втратив близько 4,5 млн. гривень.

У ході розслідування податкова міліція повернула до державного бюджету майже 1,4 млн. гривень, вилучено товарно-матеріальних цінностей та накладено арешт на суму більше 100 тисяч гривень. Кримінальне провадження направлено до суду.

Впродовж січня-квітня 2014 року у провадженні слідчих підрозділів фінансових розслідувань Головного управління Міндоходів у Запорізькій області знаходилось 227 кримінальних проваджень. З них 97 - про тяжкі злочини. Сума збитків у закінчених кримінальних провадженнях складає 10,9 млн. грн., з яких відшкодовано 6,1 млн. грн., а це становить 56 відсотків.

 

Майже 7 млн. грн. бюджет отримав від запорізьких надрокористувачів

 З початку року до Зведеного бюджету надійшло понад 6,8 млн. грн. плати за користування надрами, в тому числі до Державного бюджету - 1,1 млн. грн., до місцевих бюджетів - 5,7 млн. грн. Зі збору за спеціальне використання води в області зареєстровано 3364 платники.

З метою залучення до оподаткування потенційних платників плати за користування надрами територіальними органами Головного управління Міндоходів у Запорізькій області проводяться звірки переліків СГД, яким видано спецдозволи на користування надрами відповідно до інформації Державної служби геології та надр України, з переліком платників, які надали до територіальних органів податкові розрахунки. За результатами проведення звірок у січні-квітні 2014 року до оподаткування залучено 2 платники.

 

На Запоріжжі міндоходівці виявили майже 2,5 тисячі нелегальних працівників

За результатами детінізації доходів у м. Запоріжжі та області з початку 2014 року виявлено 2498 найманих робітників, працю яких роботодавці використовували без належного оформлення. Із них більшу частину - майже 2 тисячі громадян було офіційно працевлаштовано і виплачено заробітної плати на загальну суму понад 2,6 мільйона гривень. Додаткові надходження до бюджетів у вигляді податку на доходи фізичних осіб та єдиного соціального внеску склали 1 мільйон 213 тисяч гривень.

Упродовж січня-квітня поточного року проведено 80 перевірок фінансово-господарської діяльності юридичних і фізичних осіб - підприємців з питань дотримання податкового законодавства при виплаті доходів громадянам.

За їхніми результатами додатково нараховано до бюджету більш ніж 5,3 мільйона гривень податку на доходи фізичних осіб та штрафних санкцій. З них місцевий бюджет вже отримав щонайменше 2 мільйони гривень. З початку року стосовно недбайливих роботодавців фахівці ГУ Міндоходів області передали до органів прокуратури майже два десятки матеріалів.

Як зазначив в. о. начальника Головного управління Міндоходів у Запорізькій області Олексій Кавилін, ми живемо в цивілізованому світі, де кожен суб'єкт господарювання працює за рівними економічними та законодавчими правилами. Тож, тим працедавцям, які займаються приховуванням доходів, варто забути цю протизаконну практику і пам'ятати, перш за все, про соціальну відповідальність та конституційні зобов'язання щодо сплати податків.

Так, приміром, нещодавно у результаті проведеної перевірки на одному із запорізьких приватних підприємств було встановлено цілу низку порушень щодо виплат і оподаткування доходів найманим особам.

Підприємство "Е", яке здійснювало оптову торгівлю напівфабрикатами м'ясної продукції, вирішило створити більш комфортні умови праці та влаштувало для своїх працівників перевезення до місця роботи на таксі. Для цього керівництво уклало договір із підприємцем Г. про надання послуг перевезень. При цьому всі документи між ними - акти виконаних робіт, адреси, маршрути, вартість послуги - були в нормі. Згідно із ними загальна сума перевезень склала понад 45 тисяч гривень. При чому співробітники за кожну поїздку розраховувалися із власної кишені, а вже потім підприємство вартість поїздок їм компенсовувало із каси, але в обхід оподаткування. Тож суми, що сплачені за послуги таксі, підприємство вирішило не включати до сукупного оподатковуваного доходу працівників, що суперечить діючому законодавству.

Але, як з'ясувалося, це не єдине порушення, адже на підприємстві виявили ще нелегального водія, якому щомісячно керівництво виплачувало зарплату - 1,2 тисячі гривень без сплати податків і зборів.

У результаті встановлених порушень підприємству-продавцю напівфабрикатів нараховано майже 18,5 тисячі гривень податку на доходи фізичних осіб, штрафних санкцій та єдиного соціального внеску.

 

 

Бердянська ОДПІ

Увага! Біржові торги!

Починаючи з 3 червня 2014 року щоденно (крім вихідних та святкових днів) об 12.00 на ЗТБ «Гілея» за адр.: м. Запоріжжя, вул. 40 років Рад. України, 41, пр.202, за заявкою брокерської контори №79 - ТОВ фірма "ОНІКС" будуть проводитись біржові торги з продажу безхазяйного майна, що перейшло у розпорядження держави - вугілля кам'яне (документи виробника про відповідність продукції відсутні), яке зберігається на відкритій території Бердянського морського торговельного порту (Запорізька обл., м. Бердянськ, вул. Горького 13/7), а саме: антрацит АКО у кількості біля 2494,1 тон за ціною 290,60 грн./т., мінімальна партія (лот) - 200 т; антрацит АШ у кількості біля 200 тон за ціною 221,40 грн./т; вугілля фракції 50-200 мм у кількості біля 200 тон за ціною 238,40 грн./т; вугілля фракції 100-400 мм у кількості біля 400 тон за ціною 269,80 грн./т, мін. партія (лот) 200 т. Особливі умови: витрати по зберіганню, завантаженню, транспортуванню тощо покладаються на переможця біржових торгів (покупця).

Для участі у торгах необхідно звернутися на адресу біржі для укладання договору-доручення з брокерською конторою ЗТБ «Гілея», або договору про придбання біржового місця з наданням необхідного пакету документів. Прийом заявок на купівлю товару від членів біржі проводиться щоденно в робочі дні з 9-00 до 16-00 год. за адресою ЗТБ "Гілея" та закінчується за 2 год. до початку торгової сесії. Ознайомлення з майном та документацією за попередньою домовленістю за тел.: (0612) 65-01-11, 220-01-27. Інформація про якісні характеристики товару на сайті: www.gileya.zp.ua., www.onix.zp.ua. Довідки за тел. (061) 224-69-58.

 

До відома керівників підприємств, установ, організацій та фізичних осіб - підприємців

Бердянська ОДПІ нагадує юридичним та фізичним особам про необхідність включення до Єдиного державного реєстру відомостей про суб'єктів господарювання, які створені та зареєстровані до 1 липня 2004 року та відомості про яких не включені до зазначеного реєстру.

Документи подаються до відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Бердянського міськрайонного управління юстиції Запорізької області (вул. Правди, 80-а, каб.205).

Довідки за тел. 2-23-22.

 

Єдиний соціальний внесок

Щодо утримання ЄСВ із сум заробітної плати державних службовців після їх звільнення

Частиною дев'ятою статті 8 Закону № 2464 "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" для платників, які працюють на посадах, робота на яких зараховується до стажу, що дає право на одержання пенсії відповідно до законів України "Про державну службу", "Про прокуратуру", "Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів", "Про наукову і науково-технічну діяльність", "Про статус народного депутата України", "Про Національний банк України", "Про службу в органах місцевого самоврядування", Митного кодексу України, Положення про помічника-консультанта народного депутата України, затвердженого Постановою Верховної Ради України від 13 жовтня 1995 року, встановлено єдиний внесок у розмірі 6,1 відсотка визначеної пунктом 1 частини першої статті 7 Закону N 2464 бази нарахування єдиного внеску.

Відповідно до Закону України від 16 грудня 1993 року N 3723-XII "Про державну службу" особа, яка займає посаду в державних органах та їх апараті щодо практичного виконання завдань і функцій держави та одержує заробітну плату за рахунок державних коштів, є державним службовцем.

Після звільнення зазначена особа втрачає статус державного службовця.

Враховуючи викладене, для вказаних осіб, яким після звільнення нараховано премію, єдиний внесок утримується із сум заробітної плати у розмірі 3,6 відсотка.

 

Роз'яснення податкового законодавства

Чи звільняється від обов'язку подавати податкову звітність СГ, який призупиняє на певний період ведення своєї діяльності?

Якщо платник податків вирішив на певний період призупинити ведення своєї господарської діяльності, то податкову звітність він все рівно повинен подавати. Тобто, платник податків зобов'язаний за кожний встановлений Податковим кодексом України звітний період (далі - ПКУ) подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є, відповідно до ПКУ незалежно від того, чи провадив такий платник податку господарську діяльність у звітному періоді.

Таким чином звітність подається до контролюючого органу, в якому платник  перебуває на обліку до моменту ліквідації платника податку.

Подання податкової декларації визначено ст.49 ПКУ. Також з цим та іншими роз'ясненнями можна ознайомитися на офіційному веб-порталі Міндоходів у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі (дане роз'яснення у категорії 135.02).

 

Порядок накладення електронних цифрових підписів посадових осіб СГ на податкову звітність

Платник податків створює податковий документ в електронному вигляді відповідно до затвердженого формату (стандарту) за допомогою спеціалізованого програмного забезпечення.

Після підготовки платником податків податкового документа в електронному вигляді на нього накладаються електронні цифрові підписи (далі - ЕЦП) посадових осіб платника податків у такому порядку:

- першим - ЕЦП головного бухгалтера (бухгалтера),

- другим - ЕЦП керівника,

- третім - ЕЦП, що є аналогом відбитка печатки платника податків.

За відсутності у платника податків посади бухгалтера електронні цифрові підписи посадових осіб платника податків накладаються у такому порядку:

- першим - ЕЦП керівника,

- другим - ЕЦП, що є аналогом відбитка печатки платника податків.

Платником податків фізичною особою - суб'єктом підприємницької діяльності електронні цифрові підписи накладаються у такому порядку:

- першим - ЕЦП платника податків - фізичної особи,

- другим - ЕЦП, що є аналогом відбитка печатки платника податків (за наявності).

Відповідна норма визначена пп.7.1 п.7 р. ІІІ Інструкції з підготовки і подання податкових документів в електронному вигляді засобами телекомунікаційного зв'язку, затвердженої наказом ДПА України від 10.04.08 № 233. Також з цим та іншими роз'ясненнями можна ознайомитися  на офіційному веб-порталі Міндоходів у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі (дане роз'яснення у категорії 135.03). 

30 травня - останній день сплати земельного податку за квітень 2014 року

30 травня 2014 року закінчується строк сплати земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності (крім громадян) за  квітень 2014 року.

Власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.

Юридичні особи-платники плати за землю самостійно обчислюють суму податку  щороку станом на 1 січня.

Сума податку, визначена у податковій декларації на поточний рік, сплачується юридичними особами рівними частками щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім днем звітного місяця (п.287.3 ст.287 Податкового кодексу України). Тобто, останній день сплати плати за землю за квітень поточного року - 30 травня 2014 року.

Порядок обчислення плати за землю та строк її сплати регулюється статтями 286-287 розділу ХІІІ Податкового кодексу України (із змінами і доповненнями).  

 

Дії платника ПДВ у разі відмови з боку продавця товарів чи послуг надати податкову накладну

У разі відмови продавця товарів/послуг надати податкову накладну або в разі порушення ним порядку її заповнення чи порядку реєстрації в Єдиному реєстрі покупець таких товарів/послуг має право додати до податкової декларації з ПДВ за звітний податковий період заяву із скаргою на такого постачальника. Ця заява є підставою для включення сум податку до складу податкового кредиту. Таке право зберігається за ним протягом 60 календарних днів, що настають за граничним терміном подання податкової декларації за звітний (податковий) період, у якому не надано податкову накладну або порушено порядок її заповнення чи порядок реєстрації в Єдиному реєстрі.

Також, до заяви потрібно додати копії товарних чеків або інших розрахункових документів, що засвідчують факт сплати податку у зв'язку з придбанням таких товарів/послуг або копії первинних документів, складених відповідно до Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні", що підтверджують факт отримання таких товарів/послуг.

Відповідна норма визначена п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями.

 

Про сплату єдиного податку та єдиного внеску для спрощенців в умовах мобілізації

У зв'язку з соціальною  напругою, яка склалася у державі, що призвело до оголошення часткової мобілізації, Міністерством доходів і зборів України з метою врегулювання питань оподаткування фізичних осіб - підприємців - платників єдиного податку, видано Узагальнюючу податкову консультацію, яка затверджена наказом від 06.05.2014 №276 "Про затвердження Узагальнюючої податкової консультації щодо окремих питань оподаткування платників єдиного  податку".  З  метою однакового  підходу до практичного застосування норм податкового законодавства та інших законодавчих актів було надано роз'яснення щодо механізму оподаткування платників 1 та 2 груп,  яким  нараховуються авансові платежі по єдиному податку, а також для платників єдиного податку, які є платниками єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок).   

Тобто, викладено позицію, що для фізичних осіб-підприємців, які є платниками єдиного податку 1 та 2 груп, що не здійснюють господарську діяльність і не використовують найману працю, на період перебування  на  військових  зборах, у  разі  виникнення податкового боргу по єдиному податку,  такий борг буде вважатись як безнадійним, на підставі статті 101 Податкового кодексу України, що підлягатиме списанню у відповідності до Порядку списання безнадійного податкового боргу.

Водночас, від  сплати єдиного внеску (за себе) звільняються лише фізичні особи - підприємці - платники єдиного податку на період перебування на  військових зборах. При цьому умовою звільнення від сплати є нездійснення господарської діяльності у цей період, неотримання доходів та надання підтверджуючих документів з військових комісаріатів, у яких зазначається період перебування на військовій службі.

 

Санкції за несвоєчасне подання звіту з РРО з причини його несправності

Із 1 січня 2014 року до суб'єктів господарювання, які зобов'язані використовувати реєстратори розрахункових операцій, застосовуються штрафні санкції в розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян в разі неподання ними звітності та інформації, пов'язаної із застосуванням РРО, по дротових або бездротових каналах зв'язку.

Часто причиною несвоєчасного подання звітності є несправність РРО або інші технічні причини, що призводять до неможливої автоматичної передачі накопиченої інформації.

У разі несправності РРО або неможливості передачі контрольно-звітної інформації через порушення зв'язку із сервером обробки інформації з будь-яких причин РРО з модемом повинен забезпечувати накопичення такої інформації та автоматичну передачу накопиченої інформації до сервера обробки інформації після відновлення зв'язку.

Нормативний час для усунення пошкодження телекомунікаційної мережі та відновлення доступу до послуг Інтернет з встановленими значеннями показників якості не повинен перевищувати однієї доби.

Вирішення технічних проблем під час подання контрольно-звітної інформації, в тому числі пов'язаних з відсутністю зв'язку або нестабільною роботою каналу передачі даних, здійснюється в рамках договірних відносин користувачів касової техніки, центрів сервісного обслуговування, інформаційних еквайєрів та операторів телекомунікаційних послуг.

У разі виходу з ладу РРО центри сервісного обслуговування зобов'язані забезпечувати відновлення його роботи протягом 72 годин.

Якщо РРО вийшов із ладу або сталося відключення електроенергії, розрахункові операції проводять з використанням книги обліку розрахункових операцій та розрахункової книжки. Коли роботу касового апарату буде відновлено, необхідно провести через РРО суми розрахунків за час роботи з використанням розрахункової книжки, а також відповідно до контрольної стрічки (у випадку обнуління оперативної пам'яті) - за час роботи, що передував виходу РРО з ладу або відключенню електроенергії, окремо за кожною ставкою податку на додану вартість та виконати Z-звіт.

Після підключення до Системи зберігання і збору даних Міндоходів (персоналізації РРО) контрольно-звітна інформація про використання РРО передається в органи доходів і зборів в електронній формі.

Таким чином, під час технічної несправності РРО, у разі передачі звітної інформації, відразу після відновлення його роботи у встановлений законодавством строк фінансові санкції до суб'єкта господарювання не застосовуються.

Роз'яснення Міндоходів від 14.05.2014 року

 

Якщо банк пробачив борг

Сума боргу, анульована (прощена) кредитором, вважається доходом, отриманим платником податку як додаткове благо. Інформація про такі суми доходів акумулюється у звіті за формою 1-ДФ, який подають до органів Міністерства доходів і зборів самі кредитори. Відповідно до законодавства боржник самостійно сплачує податок з таких доходів та відображає їх у річній податковій декларації.

Отже, якщо кредитор пробачив борг, треба подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи та сплатити податок на доходи фізичних осіб до бюджету за ставками 15 % або 17 % - залежно від суми отриманих у звітному місяці доходів.

Роз'яснення Міндоходів від 14.05.2014 року

 

Затверджено форми торгових патентів

Із 21.03.2014 року набрали чинності нові форми торгових патентів, затверджені наказом Міністерства доходів і зборів України від 30.12.2013 р. N 867 "Про затвердження форм та Порядку заповнення торгових патентів, форми Заявки на придбання торгових патентів":

- торгового патенту (короткотермінового) на провадження торговельної діяльності;

- торгового патенту (пільгового) на провадження торговельної діяльності;

- торгового патенту на провадження торговельної діяльності, діяльності з надання платних побутових послуг, торгівлі валютними цінностями, діяльності у сфері розваг.

Звертаємо увагу, що тепер заявки на придбання торгового патенту треба подавати за новою формою.

Роз'яснення Міндоходів від 14.05.2014 року

 

1 квітня 2014 року змінилася база оподаткування об'єктів житлової нерухомості

У зв'язку зі змінами, внесеними Законом України від 27.03.2014 року N 1166-VII до ст. 265 Податкового кодексу України ставки податку для юридичних осіб встановлюються в таких розмірах:

- 1 % - для квартир, загальна площа яких не перевищує 240 кв. метрів, та житлових будинків, загальна площа яких не перевищує 500 кв. метрів;

- 2,7 % - для квартир, загальна площа яких перевищує 240 кв. метрів, та житлових будинків, загальна площа яких перевищує 500 кв. метрів.

Юридичні особи - платники податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, повинні подати до контролюючого органу уточнюючу декларацію з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, на 2014 рік з уточненими даними площі та сумою нарахованого податку на 2-й, 3-й та 4-й квартали 2014 року.

Роз'яснення Міндоходів від 14.05.2014 року

 

Нова податкова адреса - новий електронний цифровий підпис

У випадку, коли у платника податків виникають зміни облікових даних (змінюються посадові особи, податкова адреса, у тому числі у межах одного адміністративного району), то у строк до моменту подання наступної електронної звітності потрібно отримати нові посилені сертифікати відкритих ключів на посадових осіб платника, які мають право підпису документів, та переукласти договір про визнання електронних документів.

Якщо договір про визнання електронних документів укладається в електронній формі, то електронний цифровий підпис (ЕЦП) платника податків та його посадових осіб імпортуються в базу сертифікатів разом із договором. Тому для імпортування в базу сертифікатів нового ЕЦП зазначений договір необхідно переукласти.

Нагадаємо, що відповідно до Інструкції з підготовки і подання податкових документів в електронному вигляді засобами телекомунікаційного зв'язку, затвердженої наказом ДПА України від 10.04.2008 р. N 233 "Про подання електронної податкової звітності", платник податку може надіслати в орган доходів і зборів за допомогою засобів телекомунікаційного зв'язку податкові документи в електронному вигляді, після того як з органом доходів і зборів укладено договір про визнання електронних документів, а також органу доходів і зборів надано посилені сертифікати відкритих ключів, сформовані акредитованим центром сертифікації ключів.

Роз'яснення Міндоходів від 14.05.2014 року

 

Особливості складання податкових накладних під час постачання ліків

Із 1 квітня 2014 року лікарські засоби та вироби медичного призначення оподатковуються ПДВ за ставкою 7 %.

Тимчасово внесення відповідних змін до форми податкової накладної та затвердження їх у встановленому порядку податкові накладні як у паперовому, так і в електронному вигляді на операції з постачання відповідних виробів складають з урахуванням таких особливостей:

- на операції з постачання лікарських засобів та виробів медичного призначення, які оподатковують за ставкою 7 %, складається окрема податкова накладна;

- під час формування порядкового номера такої податкової накладної у полі, призначеному для коду виду діяльності, після порядкового номера через дріб проставляється спеціальна позначка "7";

- обсяг постачання лікарських засобів та виробів медичного призначення, що підлягає оподаткуванню податком на додану вартість за ставкою 7 %, вказується в податковій накладній в графі 9 "Постачання на митній території України", оскільки ставка 7 % не основна;

- номенклатуру лікарських засобів та виробів медичного призначення слід вказувати у відповідних рядках розділу I податкової накладної, суму податку - в розділі III податкової накладної в рядку "Податок на додану вартість" в графі 9 та перенести в графу 12;

- в розділі IV податкової накладної в графах 9 та 12 вказується загальна вартість лікарських засобів та виробів медичного призначення з податком на додану вартість;

- решта полів податкової накладної заповнюється в загальному порядку.

Лист Міндоходів від 04.04.2014 р. N 7860/7/99-99-19-04-02-17 "Про податок на додану вартість".

Роз'яснення Міндоходів від 14.05.2014 року

 

Медичне страхування працівників коштом підприємства не оподатковується

Відповідно до пп. "б" п. 185.1 ст. 185 Податкового кодексу України об'єкт оподаткування ПДВ - це операції платників податку з постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до ст. 186 ПКУ.

Згідно з чинним законодавством постачання послуг - будь-яка операція, що не є постачанням товарів, чи інша операція з передачі права на об'єкти права інтелектуальної власності та інші нематеріальні активи чи надання інших майнових прав стосовно таких об'єктів права інтелектуальної власності, а також надання послуг, що споживаються в процесі вчинення певної дії або провадження певної діяльності.

Відповідно до пп. 196.1.3 п. 196.1 ст. 196 ПКУ не є об'єктом оподаткування ПДВ операції з:

- надання послуг із страхування, співстрахування або перестрахування особами, які мають ліцензію на здійснення страхової діяльності відповідно до закону, а також пов'язаних з такою діяльністю послуг страхових (перестрахових) брокерів та страхових агентів;

         - надання послуг із загальнообов'язкового державного соціального страхування (у тому числі пенсійного страхування), недержавного пенсійного забезпечення, залучення та обслуговування пенсійних вкладів та рахунків учасників фондів банківського управління, адміністрування недержавних пенсійних фондів.

Враховуючи вищевикладене, операція з медичного страхування своїх працівників коштом підприємства не призводить до виникнення податкових зобов'язань з ПДВ.

Роз'яснення Міндоходів від 14.05.2014 року

 

З 1 квітня зросли ставки збору за першу реєстрацію транспортних засобів

Зміни внесені Законом України "Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні". Вони торкнулись усіх категорій транспортних засобів, тож відтепер ставки мають такий вигляд:

Для мотоциклів:

Група

Об'єм циліндрів двигуна, куб. сантиметрів

Ставка збору, гривень за 100 куб. сантиметрів об'єму циліндрів двигуна

від

до (включно)

1

до 500

3,82

2

501

800

6,37

3

понад 800

12,73

Для легкових автомобілів (крім автомобілів, обладнаних електродвигуном):

Група

Об'єм циліндрів двигуна, куб. сантиметрів

Ставка збору, гривень за 100 куб. сантиметрів об'єму циліндрів двигуна

від

до (включно)

1

до 1000

3,82

2

1001

1500

6,37

3

1501

1800

8,9

4

1801

2500

12,73

5

2501

3500

31,82

6

3501

4500

50,9

7

4501

5500

57,27

8

5501

6500

69,99

9

понад 6500

76,35

Для легкових автомобілів, обладнаних електродвигуном, - 0,63 гривні за 1 кВт потужності двигуна;

для автобусів, у тому числі мікроавтобусів, - 6,37 гривні за 100 куб. сантиметрів об'єму циліндрів двигуна;

для тракторів - 3,17 гривні за 100 куб. сантиметрів об'єму циліндрів двигуна;

Для вантажних та вантажо-пасажирських автомобілів:

Група

Об'єм циліндрів двигуна, куб. сантиметрів

Ставка збору, гривень за 100 куб. сантиметрів об'єму циліндрів двигуна

від

до (включно)

1

до 8200

19,09

2

8201

15000

25,45

3

понад 15000

31,82

збір за першу реєстрацію транспортного засобу для вантажо-пасажирських автомобілів сплачується за ставками, установленими для вантажних автомобілів;

для сідельних тягачів - 19,09 гривні за 100 куб. сантиметрів об'єму циліндрів двигуна;

для автомобілів спеціального призначення - 6,37 гривні за 100 куб. сантиметрів об'єму циліндрів двигуна;

для інших колісних транспортних засобів, які не зазначені у попередніх підпунктах, - 5,85 гривні за 100 куб. сантиметрів об'єму циліндрів двигуна.

Для суден, оснащених стаціонарним або підвісним двигуном (двигунами):

Група

Потужність двигуна, кВт

Ставка збору, гривень за 1 кВт потужності двигуна

1

до 55 (включно)

3,17

2

понад 55

3,82

Для суден, не оснащених двигуном:

Група

Довжина корпусу судна, метрів

Ставка збору, гривень за 100 сантиметрів довжини корпусу судна

1

до 7,5 (включно)

8,9

2

понад 75

17,82

Для літаків - 1,28 гривні за кожен кілограм максимальної злітної маси;

для вертольотів - 1,28 гривні за кожен кілограм максимальної злітної маси.

Роз'яснення Міндоходів від 17.05.2014 року

 

З 1 липня 2014 року змінюється порядок оподаткування пасивних доходів

Законом України від 27.03.2014 р. № 1166-VII "Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні" змінено порядок оподаткування пасивних доходів - дивідендів, процентів, роялті та інвестиційних доходів, а саме вводиться особливий механізм оподаткування і прогресивна шкала.

Відповідно до норм Закону № 1166, до загального річного доходу платника включатиметься дохід, отриманий у вигляді дивідендів, виграшів, призів та процентів, окрім тих процентів, сума яких не перевищує за рік сімнадцять прожиткових мінімумів для працездатної особи. Також не включатимуться до такого доходу проценти та дивіденди, що не підлягають оподаткуванню відповідно до норм Податкового кодексу.

Оподаткування пасивних доходів, отриманих фізичними особами протягом звітного місяця, здійснюватиме податковий агент за ставкою 15 відсотків.

При цьому отримувач таких доходів зобов'язаний здійснити річний перерахунок нарахованого податку на доходи фізичних осіб та зазначити результати перерахунку в податковій декларації.

Пасивні доходи оподатковуватимуться за ставками 15 %, 20 % та 25 % залежно від їх загальної суми.

Так, якщо отриманий дохід не перевищив 204 прожиткових мінімуми (а у 2014 році - це 248472 грн.), ставка податку становитиме 15 %.

Якщо сума доходу сягає від 204 до 396 прожиткових мінімумів (від 248472 до 482328 грн.), до суми перевищення застосовуватиметься вже 20 %.

У разі отримання пасивного доходу понад 396 прожиткових мінімумів ставка, за якою оподатковуватиметься сума перевищення, становить 25 %.

Під час річного перерахунку нарахований до сплати податок зменшується на суму, яка вже була утримана податковими агентами. Отриману позитивну різницю податку платник повинен включити до річної податкової декларації.

Згадані зміни стосовно податку на доходи фізичних осіб набирають чинності з 1 липня 2014 року, окрім норм щодо оподаткування дивідендів, які набирають чинності з 1 січня 2015 року.

При цьому порядок нарахування та оподаткування доходів у вигляді заробітної плати, доходів від підприємницької діяльності, в т. ч. платників єдиного податку, Законом N 1166 не змінюється.

 Роз'яснення Міндоходів від 17.05.2014 року

 

Критерії для автоматичного відшкодування ПДВ

Для отримання права на автоматичне бюджетне відшкодування сум податку на додану вартість платник податку повинен відповідати одночасно всім критеріям, визначеним пунктом 200.19 статті 200 Податкового кодексу України:

1) платники податку, які не перебувають у судових процедурах банкрутства відповідно до Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом";

2) платники податку, включені до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, стосовно яких у реєстрі немає записів про:

- відсутність підтвердження відомостей;

- відсутність за місцезнаходженням (місцем проживання);

- прийняття рішень про виділ, припинення юридичної особи, підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця;

- визнання повністю або частково недійсними установчих документів чи змін до установчих документів юридичної особи;

- припинення державної реєстрації юридичної особи чи підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця та стосовно таких осіб відсутні рішення або відомості, на підставі яких проводиться державна реєстрація припинення юридичної особи чи підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця;

3) платники податку, які здійснюють операції, до яких застосовується нульова ставка (питома вага яких протягом попередніх дванадцяти послідовних звітних податкових періодів (місяців) сукупно становить не менше 40 % загального обсягу поставок (для платників податку з квартальним звітним періодом - протягом попередніх чотирьох послідовних звітних податкових періодів);

4) загальна сума розбіжностей між податковим кредитом, сформованим платником податку за придбаними товарами/послугами, та податковими зобов'язаннями його контрагентів, в частині постачання таких товарів/послуг, що виникла протягом попередніх трьох послідовних календарних місяців, не перевищує 10 % заявленої платником податків суми бюджетного відшкодування;

5) платники податку, у яких середня заробітна плата працівників не менше ніж у два з половиною рази перевищує мінімальний встановлений законодавством рівень у кожному з останніх 4 звітних податкових періодів (кварталів);

6) платники податку мають один з таких критеріїв:

- або чисельність працівників, які перебувають у трудових відносинах з такими платниками податку, перевищує 20 осіб у кожному з останніх 4 звітних податкових періодів (кварталів);

- або платник податку має основні фонди (починаючи зі звітності за II квартал 2011 року - основні засоби) для ведення задекларованої діяльності, залишкова балансова вартість яких на звітну дату за даними податкового обліку перевищує суму податку, заявлену до відшкодування за попередні 12 послідовних календарних місяців;

7) платники, які не мають податкового боргу.

Критерії оцінки платника, відповідність яким надає такому платнику податку право на отримання автоматичного бюджетного відшкодування сум ПДВ, побудовані на аналізі даних його звітних показників та наявної податкової інформації.

Порядок визначення відповідності платника податку критеріям, які дають право на отримання автоматичного бюджетного відшкодування податку на додану вартість, затверджено наказом Міндоходів від 10.12.2013 р. N 781.

 Роз'яснення Міндоходів від 17.05.2014 року

 

Як заповнюється графа 11 таблиці 2 розділу II "Коригування податкового кредиту" додатка 1 до податкової декларації з ПДВ?

Відповідно до п. 192.1 ст. 192 р. V Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року N 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі - ПКУ), якщо після постачання товарів/послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг, суми податкових зобов'язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню.

При цьому у податковій декларації з ПДВ згідно зі ст. 192 р. V ПКУ у р. 16.1 відображається коригування обсягів придбання та податкового кредиту, який було включено у рядок 10.1.

Згідно з п. 13 р. III Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів України від 13.11.2013 N 678, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 11.12.2013 за N 2094/24626, у складі декларації подаються додатки (у разі заповнення даних у відповідних рядках декларації) та копії записів у реєстрах виданих та отриманих податкових накладних, зокрема розрахунок коригування сум податку на додану вартість (Д1) (додаток 1).

Відповідно до р. II таблиці 2 додатка 1 (коригування податкового кредиту згідно зі ст. 192 р. V ПКУ за обсягами придбання товарів/послуг, необоротних активів, включених у рядок 10 декларації) у колонці 11 відображається сума податку на додану вартість з колонки 10, яка була включена до податкового кредиту (до рядка 10.1 декларації) на підставі податкової накладної, до якої складено розрахунок коригування.

З цим та іншими роз'ясненнями можна ознайомитися у загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі (дане роз'яснення у категорії 101.23). Скористатися послугою можна за електронною адресою (http://zir.minrd.gov.ua) або через веб-портал Міндоходів (вкладинка "Інформаційно-довідковий ресурс").

 Роз'яснення Міндоходів від 20.05.2014 року

 

Особливості сплати єдиного внеску фізособами - підприємцями, що одночасно здійснюють незалежну професійну діяльність

Особа, яка є підприємцем, що застосовує загальну систему оподаткування, та одночасно займається незалежною професійною діяльністю, є платником єдиного внеску як фізична особа - підприємець. Тобто єдиний внесок фізична особа сплачує тільки з доходів, отриманих від здійснення підприємницької діяльності на загальній системі оподаткування. При цьому така особа не має обов'язку щодо обліку та сплати єдиного внеску із сум доходу, отриманого від її незалежної професійної діяльності.

Така фізична особа формує та подає звіт сама за себе за формою N Д5. Звіт подається до органів доходів і зборів один раз на рік до 10 лютого року, наступного за звітним періодом. Звітним періодом є календарний рік.

Єдиний внесок фізичні особи сплачують самі за себе шляхом перерахування безготівкових коштів з банківського рахунку. Платники, які не мають рахунку у банку, сплачують єдиний внесок шляхом готівкових розрахунків через банки чи відділення зв'язку до 10 лютого наступного року на підставі даних річної податкової декларації.

Порядок нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску регулюється Законом України від 08.07.2010 р. N 2464 "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування".

 Роз'яснення Міндоходів від 21.05.2014 року

 

Заповнення платіжних документів

Наказом Міністерства доходів і зборів України N 609 від 22.10.2013 р. затверджено Порядок заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково або надміру зарахованих коштів.

Наразі, як зазначено в Алгоритмі заповнення поля "Призначення платежу", в полі N 3 вказуються відповідні реквізити:

- код ЄДРПОУ платника податку (у разі здійснення юрособою сплати за відокремлений підрозділ друкується код за ЄДРПОУ відокремленого підрозділу, за який здійснюється така сплата);

- реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізособи або серія та номер паспорта громадянина України (у разі відмови від реєстраційного номера);

- реєстраційний (обліковий) номер платника податків, який присвоюється Міндоходів.

Варто зазначити, що при заповненні полів не допускаються пропуски (пробіли) між словами та службовими знаками.

 Роз'яснення Міндоходів від 23.05.2014 року

 

Застосування валютних курсів при нарахуванні митних платежів

Законом України від 10.04.2014 р. N 1200-VII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо усунення окремих неузгодженостей норм законодавства" розділ I Податкового кодексу України доповнено статтею 391 "Особливості застосування валютних курсів при нарахуванні митних платежів" такого змісту "Для цілей визначення податкових зобов'язань зі сплати митних платежів застосовується офіційний курс валюти України до іноземної валюти, встановлений Національним банком України, що діє на 0 годин дня подання митної декларації, а у разі, якщо митна декларація не подається, - дня визначення податкових зобов'язань".

Також Законом N 1200 внесено зміни до статті 191 ПКУ, згідно з якими при визначенні бази оподаткування ПДВ для товарів, що ввозяться на митну територію України (в тому числі у міжнародних поштових та експрес-відправленнях, у несупроводжуваному багажі), перерахунок іноземної валюти у валюті України здійснюється за курсом валюти, визначеним відповідно до статті 391 ПКУ.

Нагадаємо, що Закон N 1200 набув чинності 19 квітня 2014 року.

 Роз'яснення Міндоходів від 23.05.2014 року

 

Інформація про товари, дохід (прибутки) у формі № 20-ОПП не відображається

Про всі об'єкти оподаткування і об'єкти, пов'язані з оподаткуванням, платник податків зобов'язаний повідомляти контролюючі органи за основним місцем обліку згідно з Порядком обліку платників податків і зборів.

Об'єктами оподаткування і об'єктами, пов'язаними з оподаткуванням, є майно і дії, у зв'язку з якими у платника податків виникають обов'язки по сплаті податків і зборів. Такі об'єкти по кожному виду податку і збору визначаються згідно з відповідними розділами Податкового кодексу.

Об'єктом оподаткування можуть бути майно, товари, дохід (прибуток) або його частина, звороти по реалізації товарів (робіт, послуг), операції по постачанню товарів (робіт, послуг) і інші об'єкти, визначені податковим законодавством, з наявністю яких пов'язано виникнення у платника податків податкового обов'язку.

Інформація про такі об'єкти оподаткування, як товари, дохід (прибуток) або його частина, звороти по реалізації товарів (робіт, послуг), операції по постачанню товарів (робіт, послуг), відображається у відповідній податковій звітності, тому такі об'єкти оподаткування не потрібно включати в повідомлення за ф. № 20-ОПП.

 

Якщо підприємець на загальній системі в звітному місяці не мав доходу,

 графу 7 Книги заповнювати не потрібно

Фізособа - підприємець на загальній системі оподаткування заповнює графу 7 «Сума витрат на оплату праці найманих осіб» Книги шляхом віддзеркалення в ній документально підтверджених сум витрат на оплату праці і нарахувань на оплату праці найманих осіб, понесених в звітному місяці, протягом якого отриманий дохід.

Отже, якщо в звітному місяці у фізособи-підприємця на загальній системі доходу не було, то графа 7 «Сума витрат на оплату праці найманих осіб» Книги не заповнюється.

 

Роз'яснені питання здійснення роздрібної торгівлі слабоалкогольними напоями

Суб'єкти господарювання мають право здійснювати роздрібну торгівлю такими слабоалкогольними напоями як: "Джин-тонік", "Ром-кола", "Бренді-кола", "Лонгер" і тому подібне виключно за наявності ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями. Про це говориться в роз'ясненні Міндоходів.

Так, згідно із Законом "Про державне регулювання виробництва і звернення спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв і тютюнових виробів" роздрібна торгівля алкогольними напоями (окрім столових вин) може здійснюватися суб'єктами господарювання всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій.

В той же час в ст. 1 цього Закону передбачено, що алкогольні напої - це продукти, отримані шляхом спиртного бродіння цукровмісних матеріалів або виготовлені на основі харчових спиртів з вмістом спирту етилового понад 1,2% об'ємних одиниць, які відносяться до товарних груп Гармонізованої системи опису і кодування товарів під кодами 22 04, 22 05, 22 06, 22 08.

Слабоалкогольний напій - це алкогольний напій з вмістом етилового спирту від 1,2 до 8,5 відс. об'ємних одиниць і екстрактних речовин не більше 14 г на 100 см куб., виготовлений на основі водно-спиртової суміші з використанням інгредієнтів, напівфабрикатів і консервантів, насичений або ненасичений діоксидом вуглецю.

 

Заповнюємо форму № 1ДФ при виключенні помилкового рядка

і введенні нового або пропущеного

Порядки заповнення звітного нового і уточнюючого податкових розрахунків по ф. № 1ДФ не відрізняються один від одного. Звітний новий і уточнюючий податковий розрахунки подаються за даними раніше представленого розрахунку і містять інформацію лише по уточнюваних рядках і реквізитах.

Для видалення одного помилкового рядка з попередньої введеної інформації потрібно повторити всі графи такого рядка і в графі 9 вказати «1» - на виключення рядка.

            Для введення нового або пропущеного рядка потрібно повністю заповнити всі графи і в графі 9 вказати «0» - на введення рядка.

Для заміни одного помилкового рядка на інший потрібно виключити помилкову інформацію і ввести правильну, тобто повністю заповнити два рядки, один з яких виключає раніше внесену інформацію, а другий - вносить правильну. У такому разі в першому рядку в графі 9 вказується «1» - рядок на виключення, а в другому - «0» - рядок на введення.

В той же час, при заповненні розрахунку по ф. № 1ДФ в останньому рядку вказуються загальні суми нарахованого доходу по графі 3а, виплаченого доходу по графі 3, нарахованого податку по графі 4а і перерахованого податку по графі 4.

Отже, в разі представлення уточнюючого розрахунку і заповнення рядків на виключення одного помилкового рядка з раніше введеною інформацією і введення нового або пропущеного рядка, підсумковий рядок по графах 3а, 3, 4а і 4 не заповнюється.

 

В уточнюючий розрахунок до декларації з ПДВ переносяться всі показники

В уточнюючому розрахунку до декларації з ПДВ відбиваються всі заповнені рядки уточнюючої декларації, а саме:

- в графу 4 переносяться показники уточнюючої декларації;

- в графі 5 відбиваються всі показники декларації з врахуванням виправлених помилок;

- у графі 6 відбивається абсолютне значення помилки у всіх заповнених в уточнюючому розрахунку рядках з відповідним знаком (+/-). Якщо абсолютне значення дорівнює нулю, то в наступній графі у відповідному рядку проставляється «-».

При цьому слід зазначити, що незаповнені рядки декларації в разі надання уточнюючого розрахунку на паперових носіях відображаються з прочерками, а в разі представлення звітності в електронному вигляді - залишаються незаповненими.

 

Контролюючі органи мають право вимагати при перевірці документи

за вже перевірений період

Для цілей оподаткування платники податків зобов'язані вести облік доходів, витрат і інших показників, пов'язаних з визначенням об'єктів оподаткування і податкових зобов'язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачене законодавством.

Платник податків зобов'язаний надати посадовим особам контролюючих органів в повному об'ємі всі документи, перевірки, що відносяться або пов'язані з предметом. Такий обов'язок виникає у платника податків після початку перевірки.

Контролюючий орган має право вимагати від платника податків первинні документи, які використовуються в бухгалтерському і податковому обліку, інші регістри, фінансову, статистичну звітність, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів, виконанням вимог іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладений на контролюючі органи, з врахуванням термінів їх зберігання, в т.ч. і за періоди, які вже були перевірені контролюючими органами.

 

Нюанси передачі електронної звітності з РРО

Електронна контрольно-звітна інформація з РРО до органів доходів і зборів може передаватися по провідних або безпровідних мережах, каналах провідного і мобільного зв'язку.

РРО з модемом повинен, зокрема, забезпечувати накопичення звітної інформації в разі неможливості передачі її із-за порушення зв'язку з сервером обробки інформації з будь-яких причин і автоматичну передачу накопиченої інформації на сервер після відновлення зв'язку, забезпечувати індикацію справного і несправного стану модему і каналу передачі інформації.

Проведення розрахункових операцій автоматично блокується в разі виникнення технічної несправності приєднаного модему, за винятком несправностей каналу передачі інформації (лише для РРО з контрольною стрічкою в електронній формі) і неможливості передачі звітної інформації на сервер протягом 72 годин. Блокування знімається після усунення причини її виникнення.

Таким чином, якщо після виконання z-звіту РРО протягом 72 годин сервером не отримана звітна інформація від РРО, він блокується, а відразу після відновлення зв'язку РРО автоматично передасть накопичену інформацію на сервер і буде розблокований.

На період виходу з ладу РРО і здійснення його ремонту або в разі тимчасового, але не більше 72 годин (7 робочих днів) відключення електроенергії, проведення розрахункових операцій здійснюється з використанням КУРО і РК або із застосуванням резервного РРО.

Лист Міндоходів від 11.03.2014 р. № 4479/6/99-99-18-03-01-15

 

За порушення вимог до заповнення поля «Призначення платежу» в платіжному документі відповідальність не передбачена

При заповненні поля «Призначення платежу» з порушенням вимог, визначених законодавством, документ на переведення приймається до виконання. При цьому вважається, що платник податків сплачує грошове зобов'язання (код виду сплати «101»).

 

Враховуючи вищевикладене, за заповнення поля «Призначення платежу» документа на переказ платежів до бюджету (платіжного доручення) з порушенням встановлених вимог відповідальність чинним законодавством не передбачена.