Информация от Налоговой инспекции Бердянска

03.06.2014 · 12:37 · Просмотров - 1730

Подборка материалов из Бердянской ОГНИ за неделю по 3 июня

Прес-служба Міндоходів повідомляє

Ігор Білоус: У травні платникам повернуто 4,9 млрд. грн. податку на додану вартість

У травні поточного року Міндоходів відшкодувало підприємствам 4,9 млрд. грн. податку на додану вартість. Про це заявив Перший заступник Міністра доходів і зборів Ігор Білоус під час робочої зустрічі з представниками Федерації роботодавців України.

«Щомісяця ми збільшуємо виплати відшкодованого податку. У квітні платники отримали 4,2 млрд. грн. ПДВ, у травні - на 20 відсотків більше. Я розумію, що невідшкодований ПДВ - це вимивання обігових коштів з бізнесу, тому ми робимо все можливе, щоб нарощувати суми відшкодувань від місяця до місяця», - підкреслив Ігор Білоус.

Більше того, за його словами, сьогодні Міндоходів працює над системними змінами в адмініструванні ПДВ, які дозволять ліквідувати шахрайські схеми, що завжди існували навколо цього податку.

Ігор Білоус запевнив представників Федерації у готовності до відкритості та діалогу та закликав їх до активної участі у тих процесах, які сьогодні відбуваються у податково-митній сфері.

У свою чергу представники бізнесу висловилися за посилення роботи у законодавчому полі для уникнення подвійного трактування окремих положень податкового та митного законодавства. Зокрема, за їх словами, необхідно відходити від лозунгів та популізму, писати реалістичний бюджет та ефективно використовувати бюджетні кошти. Враховуючи таку зацікавленість з боку бізнес-спільноти Ігор Білоус запропонував їм взяти участь у  робочих групах з опрацювання законодавчих ініціатив. 

У травні Міндоходів залучило до бюджету 2,6 млрд. гривень

за рахунок боротьби з податковими ямами

За рахунок ліквідації корупційних схем із отримання незаконного податкового кредиту Міндоходів у травні залучило до державного бюджету 2,6 млрд. гривень.

Ідеться про боротьбу з так званими «податковими ямами» - фіктивними підприємствами, які надавали підприємствам послуги з отримання схемного кредиту з ПДВ та мінімізації податку на прибуток. За оцінками Міндоходів, тіньовий обіг через податкові ями у 2013 році становив понад 300 млрд. гривень, що привело до 50-70 млрд. гривень недоотриманих податкових надходжень до державного бюджету. А середньомісячний обсяг схемного кредиту в минулому році досяг 3,9 млрд. гривень.

«Податкові ями існували завжди, проте в останні роки, під крилом попереднього керівництва Міндоходів, проблема розкрадання ПДВ набула катастрофічних розмірів. Боротьба з нею є складною, адже, на відміну від організаторів цих схем, ми працюємо виключно у правовому полі. Тим не менше, вже зараз стають очевидними перші результати нашої роботи», - сказав Перший заступник Міністра доходів і зборів Ігор Білоус.

Нове керівництво Міндоходів, яке почало роботу у березні, з перших днів оголосило війну податковим ямам. Завдяки протидії формуванню схемного кредиту, закриттю так званих «державних програм» та ліквідації «партизанських» майданчиків, обсяги незаконного кредиту зменшуються щомісяця. У результаті, заявки на відшкодування ПДВ зменшилися майже на 700 млн. гривень, а нарахування зросли на 900 млн. гривень. За рахунок детінізації Міністерству вдалося перекрити втрати від падіння економіки і забезпечити стабільні надходження до бюджету. 

МВФ планує надати технічну допомогу у реформуванні податкової та митної сфер

Про прозорість дій та основні кроки на шляху реформування податкової та митної сфер йшлося під час зустрічі керівників Міндоходів та представників Міжнародного Валютного Фонду.

«Ми вже почали реформи, не чекаючи зміни Податкового Кодексу. Зокрема, підготовлені Міндоходів ініціативи щодо нового адміністрування податку на додану вартість вирішать значну кількість проблем з його справлянням, забезпечать прозорість відшкодування цього податку платникам, знешкодить шахрайські схеми», - наголосив Перший заступник Міністра доходів і зборів України Ігор Білоус.

Захистити бізнес, який раніше був  втягнутий у шахрайські схеми, та надати йому можливість працювати по-новому, за словами керівника Міндоходів дозволить запровадження механізму податкового компромісу, який відповідає міжнародному досвіду (США, Німеччина, Ірландія, Великобританія). Він полягає у добровільній акції декларування недоплачених платежів до бюджету та звільнення від відповідальності за умови сплати 15% своєчасно не сплачених платежів. Це стане певним компромісом між державою і платниками, та сприятиме надходженню коштів до бюджету і детінізації економіки. Позитивним прикладом у цьому напрямі є Ірландія, де влада в 1998 році зібрала до бюджету суму, що дорівнювала приблизно 2,5 % ВВП. У результаті запровадження такого механізму в Італії було задекларовано понад 100 млрд. євро.

Значну увагу експертів МВФ привернуло обговорення питань боротьби з відмиванням коштів, отриманих злочинним шляхом, протидія корупції в податковій та митній сферах, ефективність розгляду справ щодо ухилення від оподаткування, створення в Україні умов для ефективної конкуренції та сприятливого бізнес-клімату.

За словами керівника місії МВФ Седа Огада, Міндоходів за короткий строк вдалося провести ряд позитивних реформ, що свідчить про зацікавленість керівництва відомства у кардинальних змінах як у внутрішній структурі відомства, так й в податковій та митній системі загалом. Враховуючи це, місія МВФ планує надати Україні технічну допомогу у провадженні подальших реформ.

Міндоходів створить реєстр платників для отримання ПДВ

за облігаціями внутрішньої державної позики

За дорученням Уряду для визначення граничного обсягу випуску облігацій внутрішньої державної позики Міністерство доходів і зборів України проводить інвентаризацію платників ПДВ, у яких наявні відповідні суми податку. Потім на підставі заяв платників про оформлення відшкодування вказаними облігаціями будуть складені реєстри проведеної інвентаризації.

Відшкодування ПДВ для таких платників відбуватиметься за допомогою облігацій державної внутрішньої позики, випуск яких затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 21 травня 2014 року „Про випуск облігацій внутрішньої державної позики для відшкодування сум податку на додану вартість".

Згідно з документом, номінальна вартість зазначених облігацій становитиме 1 000 грн., а строк обігу 5 років. Ставка дохідності по цих цінних паперах встановлюється на рівні облікової ставки Національного банку України.

Обсяг випуску облігацій визначатиметься Мінфіном у межах граничного обсягу, визначеного Кабінетом Міністрів відповідно до реєстрів проведеної інвентаризації платників.  

Для погашення облігацій кожні шість місяців протягом строку їх обігу будуть проводитися виплати із погашення основної суми боргу в розмірі 10% їх номінальної вартості та доходу за цими облігаціями.

Облігації випускатимуться у бездокументарній формі у вигляді записів на рахунках у цінних паперах у Нацбанку.

Володимир Хоменко: Створення Служби фінансових розслідувань зменшить тиск на бізнес та зробить прозорою фінансову систему

В Україні буде створено Службу фінансових розслідувань, яка поєднуватиме контрольно-перевірочні функції та функції досудового розслідування у сфері запобігання та боротьби з економічними правопорушеннями. Про це заявив заступник Міністра доходів і зборів України Володимир Хоменко під час брифінгу у Кабінеті Міністрів України.

Ідея створення такого органу виконавчої влади була підтримана на нараді у Першого віце-прем'єр-міністра України Віталія Яреми, а 23 травня концепцію Служби затвердили на урядовому комітеті.

«Служба фінансових розслідувань буде створена на базі Державної фінансової інспекції, підрозділів податкової міліції, підрозділів Міністерства внутрішніх справ України та Служби безпеки України, що протидіють злочинам у сфері економіки. Ми усунемо дублювання функцій правоохоронних органів. Цей процес не вимагатиме додаткових видатків, більше того, бюджет збереже гроші за рахунок скорочення структур-дублерів», - підкреслив Володимир Хоменко.

За його словами, держава втрачатиме менше коштів за рахунок зменшення корупції та оптимізації бюджетних витрат. Суспільство отримає можливість контролювати прозорість і чесність державних видатків, а держава оперативно вирішуватиме стратегічно важливі для країни завдання. Насамперед, йдеться про запобігання і боротьбу з економічними правопорушеннями, захист національної безпеки у фінансово-економічній сфері, реагування щодо поточних загроз фінансовій системі держави.

«Створення Служби фінансових розслідувань - крок до розвитку легального бізнесу. Це - стимул до інвестицій та бізнес-активності,  державна інвестиція у майбутнє країни. Її дивіденди - збільшення бюджетних надходжень, знищення корупції, радикальне зменшення тіньових фінансових схем», - наголосив заступник Міністра.

Планується, що нова Служба підпорядковуватиметься Кабінету Міністрів України та один раз на рік звітуватиме перед Верховною Радою України.

Володимир Хоменко також повідомив, що наразі розпочинається широкоформатне обговорення концепції Служби з представниками бізнесу та громадськості.

«Для нас обов'язковою є думка суспільства. Ми розпочинаємо широкоформатні зустрічі з бізнесом та громадськістю. Для обговорення концепції служби зберемо юристів, експертів, бізнес-асоціації, де разом відпрацюємо прозорі правила гри. Подаватимемо концепцію до Уряду, врахувавши усі думки та пропозиції», - зазначив Володимир Хоменко.

На Київщині викрито розкрадання майже 113 млн. грн. державних коштів

Працівниками підрозділів боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом, Головного управління Міндоходів у Київській області встановлено факт розтрати державних коштів на суму 112,81 млн. грн.

Як з`ясувалося, одне з державних підприємств Броварського району Київської області перерахувало на користь товариства з обмеженою відповідальністю 187,55 млн. грн. як оплату за придбання зерна та оформлення відповідної документації. У свою чергу, товариство частину отриманих коштів, а саме 112,81 млн. грн., перерахувало приватному підприємству в якості оплати за ці послуги.

Однак, згідно зі статутом останнього, основними видами його діяльності є оптова торгівля твердим, рідким, газоподібним паливом та подібними продуктами, а не надання маркетингових, страхових та оціночних (сюрвейєрських) послуг, за які й було перераховано кошти.

Такі махінації і, як результат, значні втрати бюджету стали наслідком недотримання  державним підприємством вимог чинного законодавства у сфері держзакупівель, а саме принципу економії та ефективності.Через залучення посередників ціна зерна між кінцевим споживачем та виробником зросла майже в 1,5 - 2,2 раза. До того ж, відносно товариства - продавця вже було внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за фактом „фіктивного підприємництва".

За результатами розгляду матеріалів до ЄРДР внесені відомості про кримінальні правопорушення за ч.5 ст. 191 та ч. 2 ст. 209 Кримінального кодексу України. Триває слідство.

Загалом з початку року за результатами проведеної співробітниками Міндоходів роботи у сфері державних закупівель складено 338 матеріалів з ознаками кримінальних правопорушень, за результатами розгляду яких обліковано 204 кримінальних правопорушення. Державі відшкодовано 12,4 млн. грн. збитків, завданих у цій сфері. 

Міндоходів пропонує максимально посилити контроль на ринку спирту

Міністерство доходів і зборів України пропонує максимально посилити контроль на ринку спирту, зокрема, за виробництвом, реалізацією та використанням цього продукту. Про це повідомив заступник Міністра доходів і зборів України Володимир Хоменко.

Відомство виступило з ініціативою провести масштабні перевірки щодо цільового використання спирту у фармацевтичній галузі. Одночасно Міндоходів вважає за необхідне перевірити використання спирту для виробництва міцного алкоголю та випуску біоетанолу.

На думку Володимира Хоменка, такі дії зведуть до мінімуму тіньовий ринок спирту та міцного алкоголю.

Також він поінформував про відновлення повноцінної роботи податкових постів на спиртових заводах.

«Ми продовжуємо перевіряти учасників ринку алкоголю для боротьби з тіньовим ринком та забезпечення надходжень податків у державну казну. Слідчі дії відбуваються у 38 містах діяльності ДП «Укрспирт», у тому числі в головному офісі підприємства, та 11 місцях можливого незаконного виробництва алкогольної продукції. Також відпрацьовуємо 8 легальних виробників за підозрою у виготовленні та реалізації необлікованої продукції без сплати податків», - заявив Володимир Хоменко.

Він нагадав, що перша стадія операції «Акциз-2014», яка завершилася 15 травня 2014, засвідчила позитивну динаміку скорочення тіньового ринку алкоголю.

«За рахунок зменшення тіньового ринку забезпечено виконання індикативних показників за квітень по надходженню акцизного податку на рівні 107,3 відсотка (близько 2 млрд. гривень). У квітні тільки підприємства лікеро-горілчаної галузі перерахували до бюджету акцизу на 207,8 млн. гривень більше, ніж у березні поточного року», - підкреслив Володимир Хоменко.

Кількість наданих ЦОПами адмінпослуг досягла 1,1 млн.

Протягом січня-квітня поточного року Центрами обслуговування платників податків (ЦОП) було надано 1,1 млн. адміністративних послуг.

Центрами надається комплекс послуг, зокрема 103 адміністративні послуги, а також консультативні та інформаційні. Також до функцій ЦОПів належать функції прийняття податкової звітності та видача ключів електронного цифрового підпису.

Серед послуг, якими здебільшого цікавились платники податків, залишаються послуги з видачі картки платника податків та внесення до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків. За січень - квітень було надано понад 0,5 млн. таких послуг.

Також популярними залишаються послуги з реєстрації книг обліку розрахункових операцій та видачі довідки про відсутність заборгованості з платежів до бюджету, що контролюються органами доходів і зборів. Цих послуг протягом січня - квітня 2014 року ЦОПами було надано 74,7 тис. та 72,5 тис. відповідно.

Оскільки пріоритетним у роботі ЦОПів є підвищення якості обслуговування платників, тому для оцінки цього показника, а також доцільності впровадження нових електронних сервісів було проведено опитування відвідувачів Центрів. Респондентам пропонувалось висловити свою думку щодо необхідності виведення зображень з камер спостереження, встановлених в ЦОП на веб-портал Міністерства доходів і зборів та впровадження електронного сервісу „Онлайн - черга", який дозволить платникам заздалегідь планувати свій візит до органів доходів і зборів.

За результатами опитування значна кількість платників податків підтримала запровадження зазначених сервісів.

Станом на початок травня поточного року обслуговування платників податків на території України здійснюється у 535 ЦОП.

Володимир Хоменко: податкова і бізнес разом подолають тіньовий ринок

Про це заявив заступник Міністра доходів і зборів України Володимир Хоменко під час зустрічі з представниками виробників тютюнових та алкогольних виробів, імпортерів і продавців спиртних напоїв.

Володимир Хоменко розповів про те, що протягом лише квітня-травня цього року з обігу вилучено понад 5 млн. пляшок фальсифікованих алкогольних напоїв, більше 200 тис. літрів спирту, понад 2,5 млн пачок цигарок, майже 3,5 млн підроблених марок акцизного податку.

„Лише за день ми вилучили 10 тисяч пляшок підробленої горілки та 7 тонн спирту. Працівники податкової міліції викрили 17 незаконних виробництв алкогольної продукції та 2 - тютюнової. Втрати бюджету від несплати акцизного податку цими підприємствами склали понад 3 млрд. гривень».

"Якщо раніше необлікований спирт возили цистернами, нині возять каністрами, та й то - уночі", - підсумував Володимир Хоменко.

Бізнесмени зі свого боку висловили полегшення щодо активного скорочення тіньового ринку підакцизів:

"Завдяки проведеній боротьбі з "тінню", вартість підробної горілки у магазинах виросла більш ніж у півтора рази - до 20-22 гривень. Ціна "сірого" імпорту, який продається переважно через інтернет, також суттєво зросла. "Лівого" спирту, - кажуть вони, - На ринку майже немає. Той, що використовують для контрафакту - майже весь завезений з-за кордону".

Під час зустрічі представник державного поліграфкомбінату „Україна" презентував проект нової електронної системи „Електронна акцизна марка" - програмного забезпечення, за допомогою якого держава зможе контролювати переміщення спирту, обіг підакцизної продукції та оперативно виявляти порушення і фальсифікат. Система складається з марки акцизного податку з підвищеним рівнем захисту, єдиного електронного реєстру товарно-транспортних накладних та реєстру чеків реєстраторів розрахункових операцій.

Під час наступної зустрічі домовилися провести презентацію альтернативної електронної акцизної марки, яку розробила тютюнова компанія.

Володимир Хоменко погодився з ініціативою і запевнив учасників ринку, що без них нову акцизну марку не запровадять:

"Пропозиції бізнесу обов'язково будуть враховані. Але електронну марку буде запроваджено в будь-якому разі. Ми з вами разом маємо закріпити чесні й прозорі правила ринку, щоб система працювала, незалежно від нашої особистої присутності".

Заступник міністра пообіцяв підняти і тему неактуальності підняття акцизів, яку виробники підтримали одноголосно:

"Я матиму зустріч з прем'єр-міністром та міністром фінансів, говоритиму про неактуальність підвищення акцизного збору. Інтереси бізнесу мають бути враховані".

Також Володимир Хоменко наголосив на тому, що потрібно переглянути умови ліцензування для учасників алкогольно-тютюнового ринку:

"Треба встановити такі умови, щоби ліцензії на продаж тютюну і алкоголю не видавалися кому попало - подивіться, де продаються алкоголь і цигарки - майже впритул до дитячих закладів".

Заступник Міністра обговорив ідею створення Служби фінансових розслідувань з Послом ЄС

Під час робочої наради, що пройшла 30 травня, заступник Міністра доходів і зборів України Володимир Хоменко і Посол Європейського Союзу в Україні Ян Томбіньський обговорили ідею створення Служби фінансових розслідувань в Україні.

Володимир Хоменко виклав ідею і бачення створення Служби та домовився з Яном Томбіньським про сприяння останнього у проведенні розширеної зустрічі з представниками країн Європи.

"Ми хотіли б почути найкращі приклади з досвіду країн ЄС з подібних питань. Адже єдина система економічного захисту, яку ми зараз створюємо, вдало працює у кількох європейських державах. Ми не просимо коштів у Європи, лише звертаємося за досвідом", - сказав заступник Міністра.

"Основна наша мета при створенні Служби, - пояснив Володимир Хоменко, - знищити умови для розвитку корупції. Будемо лікувати хірургічним втручанням, адже корупція - це одна із найважкіших хвороб правоохоронної системи".

Вкрадені гроші, наголосив замміністра, мають бути повернені до бюджету.

"Ми вже запобігли розкраданню 2 млрд. гривень лише протягом двох місяців. Це наше золоте правило, його ми застосуємо і до майбутнього відомства: служба не має витрачати коштів більше, ніж вона повертає державі".

Посол ЄС взяв до уваги інформацію про створення єдиної служби фінансових розслідувань і схвально відгукнувся про ідею розбудови прозорої та ефективної системи для захисту коштів платників податків і державного бюджету України.

На його думку, Україна - держава з чудовими ресурсами, здатна забезпечити свої потреби та зробити внесок у розвиток Європи. 

На непрацюючому спиртзаводі Київщини податківці виявили понад 60 тонн «лівого» спирту

Ємкості, наповнені спиртом на спиртзаводі, що не працює вже 4 роки, викликали підозру у оперативників Міндоходів.

Завод припинив свою діяльність у вересні 2010 року, після того ліцензію на виготовлення і продаж спирту не отримував. До того ж, у реєстрах місць зберігання оптових партій алкоголю і суб'єктів господарювання не значиться.

Ймовірно, увесь знайдений спирт, вартістю близько 2,5 млн. грн., мав бути використаний для виробництва фальсифікованої алкогольної продукції.

Триває досудове слідство. Сировину вилучено, слідчі з'ясовують походження спирту та шляхи його надходження. 

Міндоходів викрило у Дніпропетровську конвертаційний центр з обігом у понад 300 млн грн.

На Дніпропетровщині викрито конвертаційний центр, що складався з 11 фіктивних  фірм і встиг "відмити" більше 300 млн. гривень.

Співробітники слідчого та оперативного управлінь фінансових розслідувань ГУ Міндоходів у Дніпропетровську припинили діяльність потужного конвертаційного центру, до складу якого входили 11 фіктивних підприємств, зареєстрованих чи придбаних на підставних осіб. На рахунки підконтрольних суб'єктів господарювання від підприємств з кількох областей України надходили значні суми коштів, які згодом переводились у готівку.

До складу злочинного угрупування входили 10 активних учасників (організатори, бухгалтери та кур'єри). За попередніми оцінками фахівців, за період існування конвертаційного центру обсяг «проконвертованих» коштів склав понад 300 млн. грн., внаслідок чого держава понесла суттєві збитки.

Під час проведення обшуків у тіньових офісах, помешканнях та приватних автівках організаторів було вилучено  400 тис.грн. готівки, 20 системних блоків, первинну бухгалтерську документацію, 30 печаток та штампів фіктивних фірм, дві чекові книжки.

На банківські рахунки конвертаційного центру, на яких заблоковано більше 1 млн. грн., накладено арешт.

Наразі розпочато проведення першочергових оперативно-слідчих заходів щодо підприємств, які скористались незаконними послугами центру, та притягнення винних до відповідальності.

ГУ Міндоходів у Запорізькій області повідомляє

На Запоріжжі кожен другий підприємець - платник єдиного податку

Спрощена система оподаткування: надходження єдиного податку до місцевих бюджетів Запорізької області. Ця досить важлива тема була озвучена під час прес-конференції заступника начальника Головного управління Міндоходів у Запорізькій області Ірини Ярошевськой для журналістів засобів масової інформації.

В області 90982 фізичні особи, які реєструвалися в податкових органах приватними підприємцями, як основні платники податків і зборів. Платниками єдиного податку стали 41912 підприємців, що складає 46 відсотків від загальної кількості підприємців. Вони до бюджету розвитку місцевих бюджетів за 4 місяці цього року сплатили 63,3 млн. грн., що в порівнянні з аналогічним періодом минулого року на 5,7 млн. грн. або на 9,8% більше.

Як зазначила Ірина Ярошевська, з метою зменшення навантаження на приватних підприємців, спрощена система постійно розвивається і адаптується під вимоги сьогодення. Нині одночасно з державною реєстрацією підприємця можна подати держреєстратору і заяву на застосування спрощеної системи оподаткування. Також можна скористатися державним реєстраційним веб-порталом, де відображаються дані про реєстрацію суб'єктів господарської діяльності фізичних осіб, які знаходяться на єдиному податку.

З року в рік в області простежується стійка позитивна динаміка збільшення кількості підприємств, які бажають сплачувати єдиний податок.

На початок травня поточного року на обліку в державних податкових інспекціях регіону як платники єдиного податку перебуває 8004 юридичні особи. У порівнянні з початком року число платників збільшилося на 39 СГД, а це - на 56 суб'єктів господарювання більше, ніж за відповідний період минулого року.

Тенденція до сплати єдиного податку за ставками, які не передбачають сплату ПДВ, залишається стабільною впродовж всього терміну існування спрощеної системи оподаткування. Нині платниками із загальної кількості платників єдиного податку всього лише 650 суб'єктів або 8,1 відсоток залишаються платниками ПДВ. Останні 7354 підприємства розраховуються з бюджетом за ставкою єдиного податку без ПДВ.

У травні місяці юридичні особи задекларували єдиний податок за I квартал 2014 року. До органів Міндоходів області подано 6924 декларації. Сума задекларованого доходу склала 301,5 млн. грн., що на 14,6 млн. грн. більше, ніж у першому кварталі 2013 року. Нарахований за І квартал поточного року до сплати єдиний податок в сумі 13,7 млн. грн. поступив до бюджету в повному обсязі.

Галузевий аналіз показав, що найбільшу питому вагу в загальній сумі доходу мають підприємства, що здійснюють операції з нерухомістю (19,5%), торгову діяльність(10,5%), транспортні послуги (8%), діяльність в машинобудуванні (7,2%).

На завершення прес-конференції Ірина Ярошевська відповіла на запитання журналістів. 

Майже 7,5 мільйона гривень сплатили запорізькі підприємці за торгові патенти до місцевих бюджетів

Стільки коштів надійшло у січні-квітні 2014 року до місцевих бюджетів, що на 0,3 мільйони гривень перевищило показники відповідного періоду минулого року.

Найбільшу суму збору було сплачено за провадження роздрібної торгівлі - 5 мільйонів гривень, а також діяльність у сфері ресторанного господарства - 1,2 мільйони гривень.

Крім того, 0,7 мільйона гривень було сплачено за провадження торговельної діяльності нафтопродуктами, скрапленим та стиснутим газом, та 0,4 мільйони за провадження оптової торгівлі.

Станом на 1 травня 2014 року органами ГУ Міндоходів області було видано 6322 патенти на провадження підприємницької діяльності, з них 6217 - на здійснення торгівлі.

Понад  268 мільйонів гривень податку на прибуток  від Запорізького регіону

Така сума надійшла до Державного бюджету протягом першого кварталу поточного року, що на 78,3 мільйони гривень перевищила показники відповідного періоду минулого року.

Найбільші суми податку сплачені підприємствами сфери виробництва та розподілення електроенергії, газу та води - 90,5 млн. гривень або 33%, торгівлі - 67,9 млн. гривень або 24,8% та переробної промисловості - 45 млн. гривень або 16,4 %.

Ввезений до Запоріжжя "Мерседес" ледве не коштував бюджету майже 170 тис. грн.

Саме на таку суму намагався ухилитися громадянин А., приховавши свій статус резидента. Він при ввезенні автомобіля "MERCEDES-BENZ Е320" подав митним органам документи, що підтверджували його статус нерезидента України, тобто іноземця. А отже звільняли від сплати митних платежів, адже автівка заїжджала в нашу країну у режимі тимчасового ввезення.

Під час більш ретельної документальної перевірки фахівцями Запорізької митниці Міндоходів було встановлено, що даний громадянин є резидентом України. Більше того - зареєстрований у м. Запоріжжі і має посвідку про постійне місце проживання в України. Саме останній документ було приховано під час перетину митного кордону при здійсненні митного контролю у пункті пропуску. Таким чином, громадянин України намагався ухилитися від сплати митних платежів, сума за якими склала понад 169 тисяч гривень.

За даним фактом Запорізькою митницею Міндоходів у відношенні громадянина А. заведено справу про порушення митних правил за ознаками правопорушення, передбаченого ст. 485 Митного кодексу України.

Понад 206 тис. грн. до бюджету - результативність роботи запорізьких оперативників

 Саме така сума надійшла до бюджетів усіх рівнів у результаті повсякденної роботи співробітників підрозділів податкової міліції області за останній тиждень.

До Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості по 5 кримінальних правопорушеннях, з яких 3 - за ухилення від сплати податків. Сума збитків за вказаними кримінальними правопорушеннями становить понад 4 млн. гривень. 

Тіньовими схемами на освітлювальних приладах запорізьке підприємство не сплатило до бюджету 1,2 млн. грн.

           Планова перевірка, яка проводилася на одному із запорізьких підприємств, пролила світло на його фінансово-господарську діяльність. Керівництво підприємства, яке займалося виробництвом електрично-освітлювального устаткування, маскувало тіньовий бізнес і не бажало відображати реальну картину виробництва і реалізації продукції. А вона мала кілька схем ухилення від оподаткування. Службові особи підприємства занижували доходи і завищували витрати, завищували податковий кредит з податку на додану вартість.

Слідчі управління фінансових розслідувань ГУ Міндоходів у Запорізькій області стосовно службових осіб підприємства розпочали кримінальне провадження за ухилення від сплати податків в значних розмірах (ч.1 ст. 212 Кримінального кодексу України). Їм інкримінується ухилення від сплати податків на загальну суму понад 1 млн. 200 тис. гривень.

"Бензинова лихоманка" обійшлася запорізьким торговцям у 56 тис. грн.

Відтоді як ціни на паливно-мастильні матеріали стало лихоманити і на АЗС заправка автомобіля його власнику обходиться як мінімум у 550-600 гривень, бажаючих "погріти руки" на цьому нафтопродукті не зменшується. Минулого тижня оперативні працівники ГУ Міндоходів у Запорізькій області встановили 2 факти реалізації паливно-мастильних матеріалів без наявності реєстраційних та дозвільних документів на даний вид діяльності.

Так, жителька Приморського району на власному подвір'ї облаштувала собі таку "міні-заправку", скуповуючи пальне у далекобійників та збуваючи місцевим жителям. Коли ж до її помешкання завітали оперативні співробітники ГУ Міндоходів у Запорізькій області, у ємностях зберігалося бензину та дизельного пального на 31,5 тис. грн. На 25 тис. грн. нафтопродуктів вилучили оперативники у жителя обласного центру. Всього ж у цих громадян вилучено 3 735 літрів бензину, 1 600 літрів дизельного пального, 325 літрів автомобільного мастила на загальну суму понад 56 тис. грн.

На Запоріжжі вилучено підакцизного товару майже на 60 тис. грн. 

Причина вилучення цигарок та лікеро-горілчаних напоїв досить проста: відсутність дозвільних документів. За минулий тиждень із незаконного обігу оперативники вилучили алкогольних напоїв на суму 53,7 тис. грн., тютюнових виробів на суму 5,3 тис. грн.

У сфері протидії незаконному обігу підакцизних товарів розпочато 2 кримінальні провадження за ст. 204 Кримінального кодексу України. Крім цього, на території м. Запоріжжя та області оперативні співробітники встановили 4 факти реалізації алкогольних напоїв та тютюнових виробів без наявності відповідних дозвільних документів (ст.156 Кодексу України про адміністративні правопорушення).

Окрім цього, оперативні співробітники ГУ Міндоходів у Запорізькій області в ході проведення заходів з вивільнення оптово-роздрібної мережі алкогольних напоїв та тютюнових виробів від фальсифікату, встановили 2 факти реалізації алкогольних напоїв, маркованих акцизними марками, які мають ознаки фальсифікації. 

Майже 7,5 мільйона гривень сплатили запорізькі підприємці за торгові патенти до місцевих бюджетів

Стільки коштів надійшло у січні-квітні 2014 року до місцевих бюджетів, що на 0,3 мільйони гривень перевищило показники відповідного періоду минулого року.

Найбільшу суму збору було сплачено за провадження роздрібної торгівлі - 5 мільйонів гривень, а також діяльність у сфері ресторанного господарства - 1,2 мільйони гривень.

Крім того, 0,7 мільйона гривень було сплачено за провадження торговельної діяльності нафтопродуктами, скрапленим та стиснутим газом, та 0,4 мільйони за провадження оптової торгівлі.

Станом на 1 травня 2014 року органами ГУ Міндоходів області було видано 6322 патенти на провадження підприємницької діяльності, з них 6217 - на здійснення торгівлі.

Запорізькі платники отримали від органів Міндоходів майже 50 тисяч послуг

З початку 2014 року територіальні органи Міндоходів у Запорізькому регіоні надали платникам податків і зборів майже 50 тисяч послуг, переважну більшість з яких клієнти отримали у 27 Центрах обслуговування платників. Про це повідомив в. о. начальника Головного управління Міндоходів у Запорізькій області Олексій Кавилін.

За його словами, система Центрів з обслуговування платників у регіоні продовжує якісно виконувати свої функції: "Ми прагнемо розвитку партнерських стосунків із громадянами і бізнесом, тож наша подальша робота, в першу чергу, спрямована на вдосконалення податкових сервісів. Діалог із бізнесом повинен бути постійним і відкритим. Тому всі реформи, які проводяться в податковій системі, обговорюватимуться з підприємцями і громадськістю", - підкреслив посадовець.

Він також наголосив, що система сплати податків повинна бути прозорою і соціально справедливою для всіх громадян.

 "Сьогодні ми відвідали Центр обслуговування платників ДПІ в Орджонікідзевському районі, побачили їх досвід, напрацьований ще з 2011 року. 80% звітності подається в електронному вигляді, і це багато в чому економить час клієнтів. Усі зауваження громадян, які надійшли, ми проаналізуємо і найближчим часом виправимо", - відзначив Олексій Кавилін.

Електронні ключі найбільш популярні серед фізосіб - вони отримали майже три чверті посилених сертифікатів

За травень майже півтори тисячі запорізьких платників отримали близько 2,2 тисячі посилених сертифікатів ключів електронного цифрового підпису. Переважна більшість власників нових ключів для електронної взаємодії з органами державної влади - фізичні особи, яким фахівці Міндоходів видали понад 70 відсотків від загальної кількості.

Як наголосив в. о. начальника Головного управління Міндоходів у Запорізькій області Олексій Кавилін, завдяки розгалуженій мережі центрів видачі безкоштовних ключів ЕЦП у Запорізькій області подання звітів "електронкою" для суб'єктів господарювання та громадян стало доступнішим.

- У Запорізькій області бізнес та громадськість користуються можливістю отримувати посилені сертифікати електронного цифрового підпису в 5 відділеннях Акредитованого центру сертифікації ключів Міндоходів. Про розвиток електронного звітування на Запоріжжя яскраво свідчить і статистика за видами податкової звітності, надісланої за допомогою Інтернета. Приміром, на сьогодні показник подання платниками звітності з податку на додану вартість засобами телекомунікаційного зв'язку досяг позначки 98,4%, - зазначив Олексій Кавилін.

Усього за час роботи відділу реєстрації користувачів при ГУ Міндоходів у Запорізькій області управління сертифікації ключів ІДД Міндоходів та його відділень понад 66,3 тисячі платникам видано щонайменше 97 тисяч електронних ключів.

Нагадаємо, на сьогодні, окрім розширення функціональних можливостей ключів ЕЦП, їх термін дії подовжено до двох років. Платники можуть користуватися ними, надаючи звітність до органів Міндоходів, Пенсійного фонду та органів статистики.

Крім того, на веб-порталі Міністерства доходів і зборів України у режимі "он-лайн" доступні понад десять видів електронних сервісів, які значно полегшують роботу платників. Окремо заслуговує на увагу функціонування "Електронного кабінету платника". Щодня тисячі представників бізнесу користуються цим автоматизованим робочим місцем, який забезпечує подачу декларацій в режимі реального часу з використанням електронних ключів. До того ж, в "Електронному кабінеті" можна переглядати сформовану та вже подану податкову звітність, стан розрахунків з бюджетом, у тому числі про заборгованість зі сплати податків і зборів. У разі необхідності завжди на допомогу прийде підказка "Податковий календар" та інформація із довідників.

Олексій Кавилін привітав вихованців спеціальної школи-інтернату №2 зі святом останнього дзвоника

В. о. начальника Головного  управління  Міндоходів у Запорізькій області Олексій Кавилін привітав вихованців спеціальної школи-інтернату №2 із закінченням навчання.

Під час свята Олексій Кавилін подарував учням сертифікат на необхідну побутову техніку та побажав випускникам знайти своє призначення:

            - Сьогодні хвилюючий день для всіх, хто зібрався в цьому залі. Це один з найбільш яскравих днів у вашому житті. Ви стоїте на порозі нового життя. Я впевнений, що ви усі станете корисними нашій країні, - звернувся до присутніх Олексій Кавилін.

Також,  посадовець  пообіцяв, що Головне управління Міндоходів у Запорізькій області  і надалі буде допомагати малюкам.

- Для мене велика честь розділити з вами свято, що є одночасно і радісним, і сумним. Я від щирого серця  бажаю вам майбутніх перемог у реалізації поставлених цілей. Окремо хочу подякувати батькам і вчителям. Кожна перемога учнів - це ваша особиста перемога, - підкреслив Олексій Кавилін.

Бердянська ОДПІ

Виявлено незаконний продаж алкоголю

          Співробітниками оперативного управління Бердянської ОДПІ встановлено факт реалізації алкогольних напоїв без наявності свідоцтва про реєстрацію фізичної особи-підприємця та ліцензії на роздрібну торгівлю в магазині, розташованому в прибережній частині м. Бердянськ. Діяльність здійснював гр. М. В результаті перевірки вилучено алкогольних напоїв на суму понад 5 тисяч гривень.

 

Бердянські платники заплатили до бюджету міста та району понад 80 мільйонів гривень

За січень-травень 2014 року платники податків і зборів Бердянська та Бердянського району сплатили до місцевих бюджетів 81,1 мільйонів гривень. Найбільше надійшло податку на доходи фізичних осіб - 52,1 мільйонів гривень. Від плати за землю надходження склали 15,2 мільйонів гривень. Платники єдиного податку спрямували до місцевих бюджетів єдиного податку на суму 8,9 мільйонів гривень.

За п'ять місяців поточного року платники сплатили 121,1 мільйон гривень єдиного соціального внеску.

 

Зробимо життя дітей схожим на добру казку!

Щороку в перший день літа відзначається Міжнародний день захисту дітей - прекрасне свято радості та одвічної надії. Адже саме в дітях ми хочемо бачити здійснення своїх мрій і сподівань.

Напередодні дитячого свята фахівці Бердянської ОДПІ завітали до вихованців Бердянської школи-інтернат на урочисте свято останнього дзвоника.

Заступник начальника Бердянської ОДПІ Анжеліка В'южаніна привітала усіх дітей зі святом та наголосила: «Немає більшого щастя, аніж посмішки та сміх щасливих дітей. Ми дорослі зробимо усе, щоб дитячі мрії стали дійсністю, адже саме для цього всі ми живемо та працюємо. Від усього серця зичу Вам дорогі діти міцного здоров'я, успіхів, щасливого дитинства, сяючих посмішок, радісного та веселого літнього відпочинку».

А для цього працівники Бердянської ОДПІ подарували дітям літнє взуття та посуд.

Закликаємо усіх сьогодні й кожного наступного дня зігрівати теплом і любов'ю кожне дитяче серце, об'єднувати зусилля заради майбутнього, і тоді маленькі громадяни виростуть достойними людьми й неодмінно стануть гордістю України!

 

В Бердянську Центром обслуговування платників надано більше 2800 адміністративних послуг

Протягом січня-квітня 2014 року Центром обслуговування платників Бердянської ОДПІ було надано 2845 адміністративних послуг.

Як свідчить статистика, найбільшою популярністю користується послуга з видачі картки платника податків та внесення до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки. За чотири місяці цього року було надано більше 1900 таких послуг.

Протягом п'яти місяців у Центрі було зареєстровано підприємцям 122 книги обліку доходів і витрат та 153 книги обліку розрахункових операцій. Видано 218 довідок про відсутність заборгованості із сплати податків, зборів платникам податків, які припиняються/припиняють підприємницьку діяльність, та 215 довідок про відсутність заборгованості з платежів до бюджету, що контролюються органами доходів і зборів.

Нагадаємо, у Центрах обслуговування платників відвідувачам пропонується широкий перелік послуг, зокрема, отримання консультацій, дозвільних документів, довідок, проведення звірок, подання податкової звітності, кореспонденції та багато інших. Крім того, у Центрах завжди можна знайти корисну інформацію з питань застосування законодавства на стендах та моніторах.

 

Звернення до Бердянської ОДПІ

Протягом січня-травня 2014 року до Бердянської ОДПІ надійшло 9 письмових звернень громадян,  з них: 9 заяв (100%), скарг та пропозицій не надходило.

За результатами проведеного аналізу звернень, отриманих протягом січня-травня цього року встановлено, що звернення стосуються інформування органів влади про ухилення від сплати податків та здійснення підприємницької діяльності без державної реєстрації, отримання податкової консультації індивідуального характеру, у відповідності до вимог ст. 52 Податкового кодексу України та інше.

За січень-травень поточного року до Бердянської ОДПІ колективних та повторних звернень не надходило.  

Особистий прийом громадян здійснюється керівним складом податкової інспекції відповідно до затвердженого графіку. Протягом січня-травня 2014 року на особистих прийомах побувало 37 громадян.

 

До Бердянської ОДПІ надійшло 4 запити на інформацію

За п'ять місяців поточного року до Бердянської ОДПІ надійшло 4 запити на інформацію. 

Результати проведеного аналізу свідчать, що заявники зверталися до Бердянської ОДПІ у 3 випадках - це були адвокати, 1 - громадські організації, 4 запити - отримано поштою.

За наслідками розгляду запитів: по 3 запитах на інформацію було надано роз'яснення, що інформація, яка запитувалась, належить до категорії інформації з обмеженим доступом, у відповідь на 1 запит надано інформацію.

 

Єдиний соціальний внесок

Звітність з єдиного внеску подається до Бердянської ОДПІ

Подання звітності з єдиного внеску та його сплата як і раніше здійснюється до органів доходів і зборів. Звітність в електронному вигляді потрібно надсилати на єдину адресу Інформаційного порталу Міністерства доходів і зборів України zvit@sta.gov.ua

Нагадуємо, що звітувати роботодавці, які використовують працю найманих осіб, повинні щомісяця протягом 20 календарних днів, що настають за останнім днем звітного місяця, за основним місцем своєї реєстрації. Нараховані суми єдиного внеску страхувальники сплачують не пізніше 20 числа наступного місяця.

Розрахункові рахунки не змінювалися. Отримувачем платежу з ЄСВ є - Бердянська ОДПІ (код - 38699859).

 

Сплата ЄСВ фізособами - підприємцями

Міндоходів України повідомлено, що особа, яка є підприємцем - платником єдиного податку та одночасно займається незалежною професійною діяльністю, є платником єдиного внеску як фізична особа - підприємець. Така особа не має обов'язку щодо обліку та сплати єдиного внеску із сум доходу, отриманого від її незалежної професійної діяльності.

Зазначено, що фізичні особи - підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, формують та подають до органів доходів і зборів звіт самі за себе один раз на рік до 10 лютого року, наступного за звітним періодом, та сплачують єдиний внесок до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який він сплачується.

Лист від 14.05.2014 р. № 3057/Б/99-99-17-02-02-14

 

Новини законодавства

Контрольовані операції

З 30.05.2014 р. набрали чинності зміни, внесені до Податкового кодексу України, щодо вдосконалення трансфертного ціноутворення, якими уточнено механізм застосування ст. 39 цього Кодексу у 2014 р.

Встановлено, що звіт про контрольовані операції за період з 1 вересня по 31 грудня 2013 р. подається до 1 жовтня 2014 р.

Змінено розмір штрафних санкцій за неподання звіту та/або обов'язкової документації щодо контрольованих операцій. Зокрема, у разі неподання звіту про контрольовані операції застосовується штраф - 100 розмірів мінімальної зарплати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року (до змін сума штрафу становила 5% загальної суми контрольованих операцій), а також зменшено розмір штрафу за неподання обов'язкової документації щодо контрольованих операцій (10 розмірів мінімальної зарплати, встановленої на 1 січня податкового (звітного) року).

Закон від 13.05.2014 р. № 1260-VII

Зміни у звітності з податку на додану вартість (проект)

На сайті Міністерства доходів і зборів України у підрозділі «Проекти регуляторних актів» розділу «Регуляторна політика» розміщені проекти наказів Міністерства фінансів України «Про затвердження форми податкової накладної і Порядку її заповнення» та «Про затвердження форми та Порядку заповнення і представлення податкової звітності з податку на додану вартість».

Зміни, передбачені проектами наказів, пов'язані з введенням антикризовим Законом № 1166-VII з 01.04.2014 року спеціальної ставки ПДВ у розмірі 7% на ліки і медпрепарати. Крім того у формах звітності не передбачається реквізит «номер свідоцтва про реєстрацію платника податку на додану вартість».

 

Закон про податковий компроміс (проект)

На сайті Міністерства доходів і зборів України (http://minrd.gov.ua/diyalnist-/regulyatorna-politika-/regulyatorna-politika/2014-rik/63198.html) розміщено проект закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей уточнення податкових зобов'язань з податку на прибуток підприємств та податку на додану вартість у разі застосування податкового компромісу».

Законопроект передбачає можливість звільнення від фінансової, адміністративної та карної відповідальності платників податків за заниження податку на додану вартість та податку на прибуток за періоди до 2014 року за умови сплати 15% податкових зобов'язань.

Для застосування податкового компромісу платники податків будуть мати право подати відповідні уточнюючі розрахунки податкових зобов'язань протягом 60 днів з дня набрання чинності таким законом.

 

Роз'яснення податкового законодавства

13 червня - останній день подання заяви для переходу

на спрощену систему оподаткування з ІІІ кварталу

Платникам податку, які бажають перейти із загальної системи оподаткування на спрощену з ІІІ кварталу 2014 року необхідно подати заяву про застосування спрощеної системи оподаткування. Останнім днем подання такої заяви буде 13 червня 2014 року.

До поданої заяви додається розрахунок доходу за попередній календарний рік.

20 червня 2014 року - останній день подання заяви про відмову від спрощеної системи оподаткування з ІІI кварталу 2014 року.

 

Сплатіть туристичний збір!

Бердянська ОДПІ нагадує, що суб'єктам господарювання та громадянам, які надають місця для тимчасового проживання відпочиваючим під час курортного сезону, необхідно сплатити податок на доходи фізичних осіб (15%) та туристичний збір  в розмірі 1% від вартості проживання.

Довідки за телефонами: 3-54-28, 3-84-23.

 

Якщо підприємці не уклали трудові договори з працівниками

            Якщо під час податкової перевірки виявляються факти недотримання працедавцем (податковим агентом) трудового законодавства (наприклад, відсутність трудових договорів), які привели до порушення правил нарахування, утримання і сплати до бюджету податку на доходи фізичних осіб, до такого працедавця застосовуються штрафні санкції, встановлені ст. 123 Податкового кодексу України.

Штраф складе 25 відсотків суми нарахованого контролюючим органом податкового зобов'язання. При повторному нарахуванні податкового зобов'язання контролюючим органом впродовж 1095 днів накладається штраф у розмірі 50 відсотків суми нарахованого податкового зобов'язання.

Окрім цього, в статті 212 Кримінального кодексу України визначена відповідальність за умисне ухилення від сплати податків і зборів, у тому числі і податку на доходи фізичних осіб.

Згідно Закону України від 02.10.96р. №393/96-ВР «Про звернення громадян» ви можете звернутися в органи державної влади зі скаргами на порушення працедавцями ваших конституційних прав, зокрема, щодо виплати заробітної плати «в конверті».

Працедавцям слід пам'ятати, що виплата заробітної плати «в конвертах», неоформлення трудових відносин з найнятими робітниками - це грубе порушення їх конституційних прав. Такі явища ведуть до невиконання загальнонаціональних програм по підвищенню добробуту кожного громадянина країни.


Застосування валютних курсів при нарахуванні митних платежів

Законом України від 10.04.2014 р. N 1200-VII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо усунення окремих неузгодженостей норм законодавства" розділ I Податкового кодексу України доповнено статтею 391 "Особливості застосування валютних курсів при нарахуванні митних платежів" такого змісту "Для цілей визначення податкових зобов'язань зі сплати митних платежів застосовується офіційний курс валюти України до іноземної валюти, встановлений Національним банком України, що діє на 0 годин дня подання митної декларації, а у разі, якщо митна декларація не подається, - дня визначення податкових зобов'язань".

Також Законом N 1200 внесено зміни до статті 191 ПКУ, згідно з якими при визначенні бази оподаткування ПДВ для товарів, що ввозяться на митну територію України (в тому числі у міжнародних поштових та експрес-відправленнях, у несупроводжуваному багажі), перерахунок іноземної валюти у валюті України здійснюється за курсом валюти, визначеним відповідно до статті 391 ПКУ.

Нагадаємо, що Закон № 1200 набув чинності 19 квітня 2014 року.

           Роз'яснення Міндоходів від 23 травня 2014 року

Порядок заповнення уточнюючого податкового розрахунку за формою 1-ДФ

Порядок заповнення звітного нового та уточнюючого податкових розрахунків сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку (форма № 1ДФ) (далі - податковий розрахунок) є однаковим. Вони подаються на підставі інформації з попередньо поданого податкового розрахунку і містять інформацію лише за рядками й реквізитами, які уточнюються. Для заповнення також використовується інформація з повідомлень про виявлені помилки, які відправляються контролюючими органами до податкового агента.

Для вилучення одного помилкового рядка з попередньо введеної інформації потрібно повторити всі графи такого рядка і у графі 9 указати "1" - на виключення рядка.

Для введення нового або пропущеного рядка потрібно повністю заповнити всі його графи і у графі 9 указати "0" - на введення рядка.

Отже, для заміни одного помилкового рядка іншим потрібно виключити помилкову інформацію та ввести правильну інформацію, тобто повністю заповнити два рядки, один з яких виключає попередньо внесену інформацію, а другий вносить правильну інформацію. У такому разі в першому рядку в графі 9 указується «1» - рядок на вилучення, а в другому - «0» - рядок на введення.

Форма Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку (форма № 1ДФ) та Порядок заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку, затверджені наказом Міністерства доходів і зборів України від 21.01.2014 № 49, який набрав чинності з 1 квітня 2014 року.

Також, з цим та іншими роз'ясненнями можна ознайомитися у загальнодоступному інформаційно - довідковому ресурсі (дане питання у категорії 103.25). Скористатися послугою можна за електронною адресою (http://zir.minrd.gov.ua) або через веб - портал Міндоходів (вкладинка «Інформаційно - довідковий ресурс»).


Як платнику, який постачає товари неплатнику ПДВ заповнити графи розділу І Реєстру виданих та отриманих податкових накладних?

Порядок ведення реєстру виданих та отриманих податкових накладних (далі - Реєстр) затверджений наказом Міністерства доходів і зборів України від 25.11.2013 № 708, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 16.12.2013 за № 2118/24650.

  При занесенні до розділу І «Видані податкові накладні» Реєстру податкових накладних, що виписані при постачанні товарів/послуг покупцю, який не зареєстрований платником ПДВ:

- у графі 1 записується порядковий номер податкової накладної;

- до граф 2, 3 переносять відповідні реквізити податкової накладної;

- у графі 4 «вид документа» проставляється позначення «ПНП02» (постачання неплатнику податку);

- у графі 5 «найменування (прізвище, ім'я, по батькові - для фізичної особи - підприємця) покупця» записується «Поставка неплатнику податку» або «Натуральна виплата в рахунок оплати праці фізичним особам» тощо;

- у графі 6 «Індивідуальний податковий номер платника податку - покупця» проставляється нуль «O»;

- у графах 7 - 13 відображаються вартісні показники щодо поставки товарів/послуг.

З цим та іншими роз'ясненням можна ознайомитися на офіційному веб-порталі Міндоходів у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі (дане роз'яснення у категорії 101.21). 

 

Як визначається дата виникнення податкових зобов'язань з ПДВ на митній території України?

Датою виникнення податкових зобов'язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:

а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку;

б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.

Відповідна норма визначена п.187.1. ст.187 р. V Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI.

 

Митні питання

Право використання режиму тимчасового ввезення може бути передано іншій особі

Право використання режиму тимчасового ввезення щодо товарів може бути передано особою, відповідальною за дотримання такого митного режиму, будь-якій іншій особі. Це можливо за умови, якщо така інша особа:

1) відповідає вимогам, встановленим Митним кодексом України;

2) приймає на себе зобов'язання особи, відповідальної за дотримання митного режиму тимчасового ввезення.

Дозвіл на це надається митним органом за відповідною заявою особи, відповідальної за дотримання такого митного режиму. Разом із заявою подається:

- письмова заява особи, що має намір прийняти право використання митного режиму тимчасового ввезення, про прийняття на себе зобов'язань особи, відповідальної за дотримання відповідного митного режиму;

- письмову згоду особи-нерезидента - сторони зовнішньоекономічного договору, згідно з яким товари тимчасово ввезено на митну територію України, на передачу права використання митного режиму тимчасового ввезення.

Рішення про надання дозволу на передачу такого права або відмову в наданні дозволу приймається керівником митного органу або уповноваженою ним посадовою особою та оформлюється шляхом накладення відповідної резолюції на заяві.

Про прийняте рішення митний орган невідкладно письмово або в електронній формі повідомляє особу, яка звернулася із заявою.

Порядок передачі права на тимчасове ввезення товарів визначений ст. 109 Митного кодексу України.

           Роз'яснення Міндоходів від 28 травня 2014 року


Платники запитували

До якого контролюючого органу подається податкова декларація по туристичному збору податковим агентом?

Відповідно до пп.268.5.1 п.268.5 ст.268 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями (далі - ПКУ) згідно з рішенням сільської, селищної та міської ради справляння збору може здійснюватися такими податковими агентами:

а) адміністраціями готелів, кемпінгів, мотелів, гуртожитків для приїжджих та іншими закладами готельного типу, санаторно-курортними закладами;

б) квартирно-посередницькими організаціями, які направляють неорганізованих осіб на поселення у будинки (квартири), що належать фізичним особам на праві власності або на праві користування за договором найму;

в) юридичними особами або фізичними особами - підприємцями, які уповноважуються сільською, селищною або міською радою справляти збір на умовах договору, укладеного з відповідною радою.

Податковий агент, який має підрозділ без статусу юридичної особи, що надає послуги з тимчасового проживання (ночівлі) не за місцем реєстрації такого податкового агента, зобов'язаний зареєструвати такий підрозділ як податкового агента туристичного збору в контролюючому органі за місцезнаходженням підрозділу (пп.268.7.2 п.268.7 ст.268 ПКУ).

З метою проведення податкового контролю платники податків підлягають реєстрації або взяттю на облік в контролюючих органах за місцезнаходженням юридичних осіб, відокремлених підрозділів юридичних осіб, місцем проживання особи (основне місце обліку), а також за місцем розташування (реєстрації) їх підрозділів, рухомого та нерухомого майна, об'єктів оподаткування або об'єктів, які пов'язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (неосновне місце обліку) (п.63.3 ст.63 ПКУ).

Податкова декларація подається за звітний період в установлені ПКУ строки контролюючому органу, в якому перебуває на обліку платник податків (п.49.1 ст.49 ПКУ).

Таким чином, декларація по туристичному збору подається податковим агентом до контролюючого органу за своїм місцем реєстрації.

Якщо податковий агент має підрозділ без статусу юридичної особи, що надає послуги з тимчасового проживання (ночівлі) не за місцем реєстрації такого податкового агента, то податкова декларація по туристичному збору подається самостійно таким підрозділом до контролюючого органу за своїм місцем реєстрації.

 

Чи мають право сільські, селищні, міські ради звільняти від сплати туристичного збору окремі категорії платників, які не зазначені в ст.268 ПКУ?

Оскільки органи місцевого самоврядування вирішують питання щодо запровадження туристичного збору, тому під час встановлення місцевими радами туристичного збору податкові пільги та порядок їх застосування можуть передбачатися лише для певної категорії платників збору. При цьому, не дозволяється встановлювати індивідуальні пільгові ставки по справлянню туристичного збору для окремих юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, і фізичних осіб або звільняти їх від сплати такого збору.

 

Чи необхідно СГ, що здійснює розрахунки через реєстратор розрахункових операцій, відображати в касовому чеку суму сплаченого туристичного збору?

У Державному реєстрі реєстраторів розрахункових операцій, є РРО, що дають змогу за необхідності враховувати товар (послуги) за декількома податковими ставками, в тому числі з туристичного збору.

Отже, при здійсненні розрахунку за надання туристичної послуги слід проводити розрахунок на повну суму вартості послуги, до якої входить і туристичний збір.

 

Чи можна у продовольчому магазині з торгівельною площею близько 20 кв. м. здійснювати реалізацію алкогольних напоїв одночасно з іншими товарами?

Відповідно до ст. 1 Закону України від 19 грудня 1995 року № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» зі змінами та доповненнями (далі - Закон № 481) місце торгівлі - місце реалізації товарів, у тому числі на розлив, в одному торговому приміщенні (будівлі) за місцем його фактичного розташування, для алкогольних напоїв - торговельною площею не менше 20 кв. м, обладнане електронними контрольно-касовими апаратами (незалежно від їх кількості) або де є товарно-касові книги (незалежно від їх кількості), в яких фіксується виручка від продажу алкогольних напоїв незалежно від того, чи оформляється через них продаж інших товарів.

Згідно зі ст. 15 Закону № 481 роздрібна торгівля алкогольними напоями може здійснюватися суб'єктами господарювання всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій.

Плата за ліцензію на роздрібну торгівлю алкогольними напоями, крім сидру та перрі (без додання спирту), становить 8000 гривень на кожний окремий, зазначений в ліцензії електронний контрольно-касовий апарат (книгу обліку розрахункових операцій), що знаходиться у місці торгівлі, а на території сіл і селищ, за винятком тих, що знаходяться у межах території міст, - 500 гривень на роздрібну торгівлю алкогольними напоями, крім сидру та перрі (без додання спирту), на кожний окремий, зазначений у ліцензії електронний контрольно-касовий апарат (книгу обліку розрахункових операцій), що знаходиться у місці торгівлі.

У заяві про видачу ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями додатково зазначаються перелік електронних контрольно-касових апаратів (книг обліку розрахункових операцій), які знаходяться у місці торгівлі, а також адреса місця торгівлі.

У додатку до ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями суб'єктом господарювання зазначається адреса місця торгівлі і вказуються перелік електронних контрольно-касових апаратів та інформація про них: модель, модифікація, заводський номер, виробник, дата виготовлення; реєстраційні номери книг обліку розрахункових операцій, які знаходяться у місці торгівлі.

Постановою Кабінету Міністрів України від 30 липня 1996 року № 854 зі змінами та доповненнями затверджено Правила роздрібної торгівлі алкогольними напоями (далі - Правила).

Роздрібна торгівля алкогольними напоями здійснюється через спеціалізовані підприємства, в тому числі фірмові, спеціалізовані відділи (секції) підприємств з універсальним асортиментом продовольчих товарів, а також заклади ресторанного господарства (п. 2 Правил).

Суб'єкт господарювання повинен мати торговельне приміщення (будівлю) площею не менш як 20 кв. метрів, обладнане відповідним торговельно-технологічним устаткуванням (вітрини, прилавки, пристінні гірки тощо), охоронною і протипожежною сигналізацією, з достатнім освітленням, опаленням і вентиляцією, а у випадках, передбачених законодавством, забезпечити умови для застосування реєстраторів розрахункових операцій, зберігання матеріальних цінностей (п. 4 Правил).

Виходячи з викладеного, якщо торговельна площа місця реалізації товарів в одному торговому приміщенні (будівлі) складає не менше 20 кв. м, то підприємство з універсальним асортиментом продовольчих товарів може здійснювати роздрібну торгівлю алкогольними напоями за умови наявності ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями. При цьому виручка від реалізації алкогольних напоїв повинна бути зафіксована через електронний контрольно-касовий апарат, відомості про який зазначено у додатку до ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями.

 

Чи може СГ, який змінює місце торгівлі, внести зміни до ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями (тютюновими виробами) в частині внесення нового місця торгівлі і не отримувати нову ліцензію?

Ні, оскільки ліценція на роздрібну торгівлю алкогольними напоями (тютюновими виробами) є документом, що надає право здійснювати діяльність з реалізації алкогольних напоїв (тютюнових виробів) за чітко визначним місцем торгівлі, то для здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями (тютюновими виробами) за новим місцем торгівлі суб'єкт господарювання повинен придбавати нову ліцензію.

Чи потрібна ліцензія на роздрібну торгівлю алкогольними напоями СГ, який здійснює діяльність у ресторанному господарстві та використовує для виробництва фірмових страв, кулінарних та борошняних кондитерських і булочних виробів алкогольні напої?

Якщо у суб'єкта господарювання, який здійснює діяльність у ресторанному господарстві та використовує відповідно до технологічних карт (рецептур) для виробництва фірмових страв, кулінарних та борошняних кондитерських і булочних виробів алкогольні напої, відсутня виручка від реалізації алкогольних напоїв (за даними кредиту рахунку 70 "Дохід від реалізації робіт і послуг"), то придбавати ліцензію на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями не потрібно.

Проте, якщо у суб'єкта господарювання по кредиту рахунку 70 "Дохід від реалізації робіт і послуг" відображається виручка від реалізації алкогольних напоїв, то для здійснення діяльності такий суб'єкт господарювання повинен мати відповідну ліцензію.     

 

Чи потрібно СГ, який надає послуги з куріння кальяну, а також реалізує тютюнові замінники для куріння кальяну, придбавати ліцензію на роздрібну торгівлю тютюновими виробами?

Згідно зі ст. 1 Закону України від 19.12.1995 р. № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» зі змінами та доповненнями (далі - Закон № 481) тютюнові вироби - це сигарети з фільтром або без фільтру, цигарки, сигари, сигарили, а також люльковий, нюхальний, смоктальний, жувальний тютюн, махорка та інші вироби з тютюну чи його замінників для куріння, нюхання, смоктання чи жування, а роздрібна торгівля - діяльність по придбанню і відповідному перетворенню товарів для наступної їх реалізації підприємствам роздрібної торгівлі, іншим суб'єктам господарювання.

Відповідно до ст. 15 Закону № 481 роздрібна торгівля алкогольними напоями або тютюновими виробами може здійснюватися суб'єктами господарювання всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій.

Враховуючи зазначене, суб'єкт господарської діяльності, який надає послуги з куріння кальяну, а також реалізує тютюнові замінники для куріння кальяну, може здійснювати таку діяльність лише за наявності ліцензії на роздрібну торгівлю тютюновими виробами.

 

Чи потрібно придбавати ліцензію на реалізацію алкогольних напоїв та тютюнових виробів, якщо СГ планує під час проведення рекламної акції (презентації) безоплатно розповсюджувати алкогольні напої (тютюнові вироби)?

При розповсюдженні алкогольних напоїв та тютюнових виробів шляхом безоплатного їх надання споживачеві, право власності на них переходить до споживача, то такі операції розглядаються як операції з продажу і можуть здійснюватись лише за наявності ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами.

 

Чи може CГ, що має ліцензію на роздрібну торгівлю алкогольними напоями, здійснювати продаж алкогольних напоїв на розлив?

Відповідно до ст. 1 Закону України від 19.12.1995р. № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» зі змінами та доповненнями (далі - Закон № 481) роздрібна торгівля - це діяльність по продажу товарів безпосередньо громадянам та іншим кінцевим споживачам для їх особистого некомерційного використання незалежно від форми розрахунків, у тому числі на розлив у ресторанах, кафе, барах, інших суб'єктах господарювання громадського харчування.

Роздрібна торгівля алкогольними напоями або тютюновими виробами може здійснюватися суб'єктами господарювання всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій (ст. 15 Закону № 481).

Згідно з п. 22 Правил роздрібної торгівлі алкогольними напоями, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 30.07.1996 р. № 854 зі змінами та доповненнями, продаж алкогольних напоїв на розлив для споживання на місці дозволяється тільки закладами ресторанного господарства та спеціалізованими відділами підприємств, що мають статус закладів ресторанного господарства, підприємств з універсальним асортиментом товарів.

Правила роботи закладів (підприємств) ресторанного господарства (далі - Правила) затверджені наказом Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України від 24.07.2002 р. № 219 зі змінами та доповненням. При цьому у назві та тексті Правил слова «громадське харчування» в усіх відмінках замінено словами «ресторанне господарство» згідно з наказом Міністерства економіки України від 09.10.2006 р. № 309.

Згідно з п. 1.3 Правил заклад ресторанного господарства - це організаційно-структурна одиниця у сфері ресторанного господарства, яка здійснює виробничо-торговельну діяльність: виробляє і (або) доготовляє, продає і організовує споживання продукції власного виробництва і закупних товарів, може організовувати дозвілля споживачів.

Крім того, відповідно до Інструкції щодо заповнення форм державних статистичних спостережень стосовно торгової мережі та мережі ресторанного господарства, затвердженої наказом Державного комітету статистики України від 24.10.2005 р. № 327, ресторанне господарство - це вид економічної діяльності суб'єктів господарювання щодо надання послуг із задоволення потреб споживачів у харчуванні з організацією дозвілля або без нього в закладах (об'єктах) ресторанного господарства (коди згідно з КВЕД - 55.3, 55.4, 55.5), а об'єкт (заклад) ресторанного господарства - місцева одиниця (структурний підрозділ) суб'єкта господарювання, яка розміщується в окремій будівлі або приміщенні, має, як правило, обладнаний столами та стільцями для споживання їжі зал і необхідні виробничі та побутові приміщення та в якій здійснюється продаж продукції власного виготовлення і купованих товарів, переважно для споживання на місці.

Враховуючи викладене, здійснювати продаж алкогольних напоїв на розлив має право виключно заклад ресторанного господарства або спеціалізований відділ підприємства, що має статус закладу ресторанного харчування, підприємства з універсальним асортиментом товарів за умови наявності ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями.
Новости Бердянска
сегодня, 14 марта, четверг

Все новости Бердянска