Информация от Налоговой инспекции Бердянска

17.06.2014 · 15:16 · Просмотров - 1428

Подборка материалов из Бердянской ОГНИ за неделю по 17 июня

Прес-служба Міндоходів повідомляє

Володимир Хоменко: Тиск на бізнес ми припинили

Про це заявив заступник Міністра доходів і зборів України Володимир Хоменко.

Володимир Хоменко запевнив, що сьогодні Міндоходів веде посилену боротьбу як із зовнішніми чинниками, що досі чинять тиск на бізнес, так і всередині самих органів.

 «Цього року було відкрито 3 тисячі 756 кримінальних проваджень, що вдвічі менше, аніж торік. Акцент робили на злочинах із значними збитками. Минулого року розслідувались факти несплати податків на суму 2,2 млрд. гривень. Натомість цього року - на 3,5 млрд. гривень. І вже на сьогодні відшкодовано до бюджету 2 млрд. 600 тисяч гривень, що практично удвічі більше за минулий рік», - повідомив він.

 Заступник міністра розповів, що цього року вже було закрито близько 1,5 тисяч кримінальних проваджень. Більше 60% з них закриті у березні-травні, за наслідками проведення інвентаризації кримінальних проваджень. Більшість із цих справ мали ознаки тиску на бізнес. Натомість є питання до закриття 563 проваджень в січні-лютому цього року, щодо яких прокуратура перевіряє законність рішень.

 «Ці результати діяльності підрозділів фінансових розслідувань підтверджують, що системний протиправний тиск на бізнес припинено», - запевняє Володимир Хоменко.

 Не меншу увагу приділяють підрозділи фінансових розлідувань тіньовим схемам. Сьогодні більше третини економіки перебуває в тіні, що призводить до щомісячного недоотримання 2,2  млрд. грн. ПДВ та 2,1 млрд. грн. податку на прибуток - від діяльності конвертаційних центрів; 1,2 млрд.  грн. ПДВ за рахунок заниження митної вартості товарів від схем «сірого імпорту» і товарної контрабанди; 200 млн. грн. акцизного податку (ще на початку року в тіньовому секторі реалізовувалося 20-25 млн. пляшок контрафактної горілки).

 «Ми виявили та розпочали досудові розслідування щодо 17 конвертаційних центрів, які проконвертували понад 2 мільярда гривень. Ліквідовано центр конвертації, який діяв на базі «Реал Банку» та «Брокбізнесбанку». Обсяг проконвертованих коштів склав більше 15,5 млрд. гривень. На рахунках підприємств арештовано 604 млн. гривень», - повідомив заступник міністра.

 Унаслідок перевірки, яку здійснив підрозділ фінансових розслідувань стосовно мобільного оператора, до бюджету донараховано та сплачено 30 млн. грн. податків та санкцій.

 Також, 21 травня у Дніпропетровській області слідчі припинили діяльність міжрегіонального конвертаційного центру, загальний обсяг проконвертованих коштів якого склав понад 330 мільйонів гривень.

 «А буквально днями, 11 червня, ліквідували злочинну схему розкрадання бюджетних коштів - під час проведення тендерних процедур, на загальну суму 1 млрд. грн. (а це - чверть річного бюджету  Дніпропетровська). Організатором схеми виявився заступник міського голови Дніпропетровська, який за право освоєння бюджетних коштів отримував «відкати» до 30%», - каже Володимир Хоменко. Вже встановлено 12 суб'єктів, які були задіяні у схемі розкрадання бюджетних коштів. На їх рахунках заблоковано 1,7 млн. гривень. Заступника міського голови Дніпропетровська арештовано, а його спільника взяли під домашній арешт.

 Також нове керівництво Міндоходів оголосило війну податковим ямам та боротьбу з розкрадання ПДВ. Організоване відпрацювання 11 схем ухилення від податків із загальною сумою схемних операцій більше 8,5 млрд. гривень, з яких 5,9 млрд. грн., або 71 %, вже перебувають під кримінальними провадженнями.  

Експерти: Україні негайно потрібна єдина система фінансових розслідувань

Про це заявив радник Служби розслідувань фінансових злочинів Литви Ігоріс Кржечковскіс під час робочого засідання за участю європейських експертів в Києві.

В засіданні Експертної ради взяли участь представники органів фінансових розслідувань  Великобританії, Грузії, Латвії та Литви, Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР), Європейського бюро по боротьбі з шахрайством (OLAF) та Міністерства доходів і зборів України.

Учасники обговорили і попередньо схвалили концепцію майбутньої Служби фінансових розслідувань (СФР), яка має з'явитися в Україні. Експерти також поділилися досвідом створення та функціонування аналогічних служб у їх країнах та пообіцяли надати свої експертні висновки щодо концепції СФР в Україні.

"Одна справа - контроль, інша - потрібно допомагати бізнесу, щоб люди знали, що робити у тих чи інших ситуаціях, пов'язаних із податками або фінансовим шахрайством. Щоб бізнес не просто нам повідомляв про фінансові порушення, але й розумів, що й як робити. Тут наша служба виступає консультантом", - розповів представник литовського відомства.

"Україна має створити систему фінансового захисту, яка б ніколи не дозволила повторитися тому, що сталося при минулій владі з державними коштами, які тепер шукають по всьому світі. І така єдина структура потрібна Україні негайно", - переконаний він.

Крім усього, на думку Ігоріса Кржечковскіса, такий інструмент як СФР потрібен і для входження до ЄС: "Коли Литва вступала до Євросоюзу, нас спитали: а хто буде захищати гроші ваших інвесторів?" Відповіддю було створення Служби розслідувань фінансових злочинів".

Заступник начальника Слідчого департаменту Слідчої служби Міністерства фінансів Грузії Мераб Гамкрелідзе розповів, що у 2004 році в Грузії була аналогічна з нинішньою Україною ситуація. Створення фінансової поліції допомогло вирішувати чимало проблем, одною з перших була контрабанда, що проходила через Абхазію та Осетію: "Зі зброєю захищали кордони від контрабандистів".

Створення Служби давалося непросто, відчувався спротив бізнесу, який, утім, з часом підтримав цю фінансову структуру: "Адже ми допомагаємо бізнесу, наприклад, з проблемою підробної продукції. Не секрет, що було дуже багато випадків фальсифікації грузинських вин та Боржомі. Сьогодні цього немає завдяки нашій роботі. А ще у державних органах Грузії немає корупції, взагалі. І ми цим пишаємося".

У Великобританії, розповів офіцер зв'язку Королівської податкової та митної служби Філ Девіс, на збереження державних коштів, зокрема, працюють комп'ютерні програми, які фіксують будь-які відхилення від закону, всі нетипові операції суб'єктів господарської діяльності, чим одразу привертають увагу правоохоронців.

До всього, фінансове благополуччя країни знаходиться у руках кожного громадянина - у Великобританії ігнорування економічних злочинів проти держави є кримінальним злочином.

"Від громадян отримуємо тисячі повідомлень про фінансові махінації. Навіть якщо я вирішив відправити грошовий переказ своїй бабусі в Конго, а банк вирішить, що це - підозріла транзакція, перед тим, як її провести, повідомить про неї у Службу", - розповідає Філ Девіс.

Держава не шкодує грошей на підготовку кадрів для такого відомства, навчає і ретельно підбирає співробітників, над якими - суворий контроль: "не всі кандидати проходять такий жорсткий відбір, зате не було ще жодного покарання щодо наших співробітників", - розповідає британець.

Королівська податкова та митна служба може отримувати частину повернутих державі коштів для власних потреб, наприклад, навчання співробітників.

Експерт OLAF Андреа Венегоні запевнив представників Міндоходів, що організація готова допомогти Україні у створенні СФР і технічно, і фінансово: "Ми можемо оплатити квиток на потяг, лише скажіть куди ви прямуєте".

Володимир Хоменко: бізнес і податківці у новій системі працюватимуть разом

Про це заявив заступник Міністра доходів і зборів України Володимир Хоменко під час зустрічі з представниками ділової спільноти і громадських організацій в Американській торговельній палаті.

Американська торговельна палата (АСС) провела зустріч для обговорення концепції Служби фінансових розслідувань (СФР). Зустріч, як вважає президент АСС Бернард Кейсі, стала прекрасною можливістю для компаній висловити свої думки та зауваження щодо концепції створення СФР. На його думку, розробка фіскальних інструментів, що проводиться у форматі їх обговорення за участі всіх зацікавлених сторін, підтверджує той факт, що між бізнесом і владою є взаєморозуміння.

"Ми  віримо, що сьогоднішнє обговорення концепції та жвава дискусія стосовно основних цілей та завдань Служби стане важливим кроком на шляху до впровадження міжнародних практик в Україні", - сказав Бернард Кейсі.

Бізнесменів найбільше непокоять високий рівень корупції, тіньовий ринок та якість роботи правоохоронних і фіскальних органів: "Потрібно знищити корупцію, вивести бізнес із тіні, знизити податки", - сказав один із них.

"Потрібно реформувати фіскальні органи. У них постійно проходять якісь переатестації, реформи, зміни -  завжди щось відбувається, але зрушень так і немає. Тому до цього процесу треба підійти системно, прозоро, збалансовано. За що я і вітаю вашу ініціативу створення СФР, - поділився Юрій Залуський, представник компанії "Бейкер і Макензі - Сі-Ай-Ес Лімітед".

Менеджери компаній також заявили: "Ми чекаємо, що функції контролю і розслідувань будуть відокремлені". Проблема, на їх думку, не в одній податковій міліції, потрібна зміна у кримінально-процесуальному законодавстві.

Володимир Хоменко погодився, що "корупція мала найвищий рівень за останні 22 роки. Середній бізнес знищено. Адже люди, незалежні економічно, мають і політичну незалежність".

Він заявив, що створення СФР в першу чергу передбачає усунення головних ворогів бізнесу - корупції і тіньового ринку: "Ми усунемо передумови розвитку корупції й мінімізуємо контакт податківця з підприємцем. Від "масок-шоу" також однозначно уже відходимо".

У системі СФР, за словами заступника Міністра, працюватимуть відкриті інформаційні бази, які дадуть можливість підприємцям і податківцям разом боротися з тіньовими схемами; допоможуть підприємцям уникнути податкових ям, а податківцям - успішніше боротися з нечистими на руку ділками.

Бізнесмени надали пропозиції щодо законопроекту, який передбачає створення СФР. Вже найближчим часом робоча група експертів від бізнесу і експертів від Міндоходів продовжить обговорення названого законопроекту.

Під час утворення Громадської ради при ДФС буде забезпечено рівні права для представників інститутів громадянського суспільства

Для формування складу Громадської ради при Державній фіскальній службі, після завершення процедур, які забезпечать початок роботи цієї служби, будуть вжиті всі заходи з підготовки установчих зборів. Про це повідомив директор Інформаційно-комунікаційного департаменту Віктор Косарчук під час засідання Громадської ради при Міндоходів.

Він наголосив на необхідності забезпечення розвитку системного діалогу органів виконавчої влади з громадськістю на демократичних засадах. Разом з цим, на сьогодні триває процес реорганізації Міндоходів, тому питання ліквідації діючої Громадської ради при Міндоходів та створення Громадської ради при ДФС є передчасним.

«Під час утворення нового консультативно-дорадчого органу буде забезпечено рівні права для представників інститутів громадянського суспільства та вчасно поінформовано громадськість про кожний етап проведення заходів, пов'язаних з формуванням Громадської ради при ДФС», - підкреслив Віктор Косарчук.

За результатами внутрішніх перевірок проти працівників Міндоходів розпочато 177 кримінальних проваджень

З початку року  здійснено  1,7 тис. службових перевірок та розслідувань з метою виявлення передумов та обставин можливих протиправних дій з боку працівників Міндоходів. За їх результатами винесено 400 офіційних застережень, до дисциплінарної відповідальності притягнено 429 та звільнено 33 працівників. Про це повідомив заступник Міністра доходів і зборів України Михайло Ноняк під час відкритого обговорення перших результатів роботи антикорупційної комісії при Міндоходів.

«Для подолання корупції в відомстві нам потрібно виключити людський фактор, привести нових людей в службу,  ефективніше співпрацювати  з громадськістю  та бізнесом», - наголосив Михайло Ноняк.

За його словами, з початку року перевірено 688 звернень від фізичних  та юридичних осіб  щодо  можливих неправомірних дій з боку працівників органів Міндоходів, з яких 187 повністю або частково підтвердилися.

За матеріалами підрозділів внутрішньої безпеки Міндоходів за порушення вимог Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» складено та передано до суду  31 адміністративний протокол. Судами прийнято 10 рішень про притягнення осіб до адміністративної відповідальності.

Стосовно працівників органів Міндоходів у січні-травні розпочато 215 кримінальних проваджень за скоєння злочинів у сфері службової діяльності. За матеріалами підрозділів ГУВБ правоохоронні органи розпочали 177 кримінальних проваджень. Здійснюються досудові розслідування.

Крім того, за фактами одержання неправомірної вигоди працівниками Міндоходів, розпочато 31 провадження. Повідомлено про підозру у вчиненні корупційних та інших злочинів у сфері службової діяльності 19 осіб.  Винесено 11 обвинувальних вироків стосовно працівників Міндоходів.  

З початку року до зведеного бюджету забезпечено 166,2 млрд. грн. платежів

Протягом січня-травня 2014 року Міністерством доходів і зборів України до зведеного бюджету забезпечено 166,2 млрд. грн. платежів, у т.ч. до місцевих бюджетів - 35,6 млрд. гривень.

Збір платежів до державного бюджету становить 130,6 млрд. грн., з них податковими органами забезпечено 85,3 млрд. грн., митними органами - 45,4 млрд. гривень

До загального фонду державного бюджету надходження склали 122,5 млрд. грн., з них податковими органами забезпечено 82,6 млрд. грн., митними органами - 39,9 млрд. гривень.

У розрізі основних платежів за січень-травень поточного року забезпечено надходження податку на прибуток підприємств у сумі 22,6 млрд. грн., податку на додану вартість з вироблених в Україні товарів - 34,3 млрд. грн., податку на додану вартість із ввезених на територію України товарів - 35,6 млрд. грн., акцизного податку з вироблених в Україні підакцизних товарів - 9,3 млрд. грн., платежів за користування надрами - 6,1 млрд. грн., ввізного мита - 3,9 млрд. гривень.

Платникам податків, за оперативними даними, відшкодовано податку на додану вартість у розмірі 18 млрд. грн., у тому числі в автоматичному режимі - 10,6 млрд. гривень.

Володимир Хоменко: Уперше в Україні буде створено державну службу, повністю адаптовану до євростандартів

Про це заявив заступник Міністра доходів і зборів України Володимир Хоменко під час робочого засідання за участю європейських експертів.

В Експертній раді взяли участь представники органів фінансових розслідувань Великобританії, Грузії, Латвії та Литви, Організації економічного співробітництва та розвитку, Європейського бюро по боротьбі з шахрайством та Міністерства доходів і зборів.

"Висновок європейських експертів, - сказав Володимир Хоменко. - Один із ключових моментів прийняття закону про створення Служби фінансових розслідувань. Це - вимога прем'єр-міністра Арсенія Яценюка, і без цього висновку законопроект розглядатися не буде".

Чиновник запевнив європейських експертів, що їх оцінки і рекомендації щодо вдосконалення концепції СФР будуть обов'язково враховані урядом при створенні служби: "Маємо прийняти з урахуванням досвіду Європи. Служба повинна відповідати основним вимогам ЄС".

Заступник міністра виклав концепцію створення Служби фінансових розслідувань (СФР) експертам, що спеціально прибули до Києва, у цілому вони схвально поставилися до засад цього відомства.

"Попередня влада організувала розкрадання бюджету як на стадії адміністрування податків, так і на стадії витрат бюджету. А це - десятки мільярдів доларів. Ключову роль у цьому зіграло Міністерство доходів і зборів. Податківці були організаторами злочинних схем тіньового оброту грошей, ці грошові потоки були направлені на збагачення Сім'ї, - систему збору і контролю бюджетних наповнень і витрат негайно потрібно реформувати", - пояснив Володимир Хоменко.

Заступник міністра запевнив: "Перше наше завдання - ліквідувати тиск на бізнес, почати відкритий діалог з бізнесом - маленьким, середнім, великим, з усім. Ми розпочали цей діалог з бізнесом, але це було непросто - через тотальну недовіру підприємців до влади як такої. Тому зараз ми намагаємося достукатися до суспільства і почути його у відповідь."

Розуміння суспільства і бізнесу дасть розуміння у Верховній Раді, вважає Володимир Хоменко: "Будемо просити, аби голосували поіменно - щоб суспільство бачило, хто з депутатів чиї інтереси захищає - свої чи державні".

Оновлено форми реєстраційних документів для отримання послуг електронного цифрового підпису від АЦСК ІДД Міндоходів

У зв'язку з внесенням змін до окремих нормативно-правових актів оновлено форми реєстраційних документів для отримання послуг електронного цифрового підпису від Акредитованого центру сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту Міндоходів.

Використання нових форм реєстраційних документів для всіх клієнтів АЦСК ІДД Міндоходів з 16.06.2014 року є обов'язковим.

Ігор Білоус: Для подолання корупції в державних органах потрібно радикально переглянути систему оплати праці

Для подолання корупції в державних органах потрібно радикально переглянути систему оплати праці. Про це заявив Перший заступник Міністра доходів і зборів України Ігор Білоус під час відкритого обговорення перших результатів роботи антикорупційної комісії при Міндоходів.

За словами керівника Міндоходів, середня заробітна плата фахівця у службі аудиту, робота якого вимагає високого рівня кваліфікації та відповідальності, складає 3 тис. грн. Це на 60% нижче середньої зарплати бухгалтера на підприємствах, які цей аудитор перевіряє. А середня зарплата голови районної ДПІ - 3,5 тис. грн., або в 2,3 рази менше за зарплату керівника облікової служби великого підприємства. Лише 3,4 % працівників Міндоходів мають зарплату вище 5 тис. грн.

 «Щоб змінити ситуацію з корупцією, потрібно не просто реорганізувати Міндоходів. Необхідно радикально переглянути систему компенсацій, а для цього - реформувати податкову систему, скоротити кількість податків. Крім того, в державі в цілому слід переглянути підхід до державної служби і підняти соціальний статус державного службовця», - наголосив Ігор Білоус.

Проте це не означає, що в Державній фіскальній службі будуть толерантно ставитися до проявів корупції. «Я заявляю, що в нас - нульовий рівень толерантності до зловживань», - підкреслив Ігор Білоус, закликавши громадськість інформувати керівництво ДФС про факти корупції.

Керівник відомства запевнив, що жодне звернення щодо фактів корупції на всіх рівнях Державної фіскальної служби не залишиться без реакції. 

ГУ Міндоходів у Запорізькій області повідомляє

На Запоріжжі  кількість позапланових перевірок зменшено на 66 відсотків

Підрозділи податкового та митного аудиту ГУ Міндоходів у Запорізькій області з початку року  провели  396 документальних перевірок, з яких 83 планові документальні перевірки, що на 34 перевірки менше в порівнянні з аналогічним періодом минулого року (або на 29%) та 313 позапланових документальних перевірок, що на 605 перевірок менше, ніж за відповідний період минулого року (або на 66%).  За актами перевірок до Державного бюджету надійшло  майже 41,5 млн. грн.

За п'ять  місяців  поточного року підрозділи податкового  та митного аудиту розглянули 75 матеріалів, наданих підрозділами податкової міліції та іншими правоохоронними органами. За результатами їх розгляду  проведено 47 позапланових перевірок (у 2013 році - 91 перевірку).

У ході перевірок, у тому числі у рамках кримінально-процесуального законодавства, встановлено факти порушень вимог діючого податкового законодавства на 37,4 млн. грн.   Так, зокрема, на одному з підприємств області, яке здійснює переробку відходів, було встановлено, що платник проводив  збір та зберігання без подальшої утилізації або оброблення небезпечних відходів без нарахування та сплати до бюджету екологічного податку. Всього за результатами перевірки нараховано податків на загальну суму 3,5 млн. грн.

Запорізькі міндоходівці передали необхідні речі для дітей-інтернатівців зі східних областей

Днями працівники ГУ Міндоходів у Запорізькій області зібрали та передали гуманітарну допомогу для багатодітних родин та дітей з інтернатів Донецької області, які тимчасово переселилися до м. Запоріжжя. Предмети першої необхідності - дитячий одяг, миючі та гігієнічні засоби, продукти харчування, іграшки, посуд, книги - далеко не повний перелік того, що за один день встигли зібрати для переселенців співробітники обласного апарату Міндоходів.

Усю допомогу, у тому числі певну суму коштів, передано до місць тимчасового розташування дітей - це профілакторії та санаторії м. Запоріжжя.

Представники профспілкового комітету ГУ Міндоходів у Запорізькій області відзначили, що за дуже малий час - один день працівники швидко зібрали необхідні речі для тих, хто наразі потребує допомоги.

- Це - не одноразова акція, заходи будуть постійними. Тому сьогодні  головне - оперативно надати людям необхідну допомогу, - зазначила голова профспілкового комітету ГУ Міндоходів у Запорізькій області Ольга Богданова.

Запорізькі  підприємці все більше оформляють митні декларації в електронному вигляді

 Митний кодекс України дав змогу використовувати електронне декларування  усім бажаючим підприємцям та суб'єктам господарської діяльності без будь-яких обмежень і в усіх митних режимах. За рахунок цього у травні поточного року Запорізькою митницею Міндоходів оформлено в електронному вигляді понад 99 відсотків митних декларацій, а саме 5,4 тис. митних декларацій.

Розвиток системи електронного декларування товарів у Запорізькому регіоні має позитивні тенденції. Порівняно з травнем минулого року цей показник зріс на 8 відсотків.

Завдяки запровадженню на митниці електронного декларування прискорюється здійснення митних формальностей. Так, приміром,  середній час митного оформлення однієї митної декларації при експорті становить 48 хвилини, а при імпорті  - 1 година 28 хвилин.

На підставі електронних митних декларацій в Україні  здійснюються такі операції як підтвердження фактичного вивезення товарів за кордон, державна реєстрація транспортних засобів, зняття експортно-імпортних операцій з валютного контролю та продаж іноземної валюти для проведення розрахунків підприємствами.

Запорізькою митницею Міндоходів  було надано майже 180 адмінпослуг

Найбільшим попитом у суб'єктів господарювання Запорізької області у сфері державної митної справи протягом 5 місяців поточного року користувалися послуга з видачі свідоцтв про допущення дорожніх транспортних засобів до перевезення товарів під митними печатками та пломбами. За січень-травень цього року така послуга була надана Запорізькою митницею Міндоходів 178 разів, що складає 98% від загальної кількості адміністративних послуг, наданих митницею за вказаний період.

            Серед інших адміністративних послуг, які видає Запорізька митниця Міндоходів - надання, анулювання  дозволу на відкриття та експлуатацію складу тимчасового зберігання та переоформлення дозволу на відкриття та експлуатацію митного складу.

            До уваги: перелік адміністративних послуг, які надаються Запорізькою митницею Міндоходів та детальна інформація щодо отримання цих послуг розміщена на суб-сайті територіальних органів Міндоходів у Запорізькій області: http://zp.minrd.gov.ua у розділі «Діяльність»-«Адміністративні послуги».

Середньомісячна сплата єдиного соцвнеску на Запоріжжі зросла до 416 млн. грн.

Усього за п'ять місяців поточного року у Запорізькій області платники перерахували до бюджетів майже 2 мільярди 80 мільйонів гривень єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, що практично на 55 мільйонів гривень більше за очікувані показники. Як зазначив в. о. начальника Головного управління Міндоходів у Запорізькій області Олексій Кавилін, лише у травні 2014 року єдиного внеску сплачено 434 мільйони гривень, що на 5,6% або майже на 23 мільйони гривень більше надходжень травня минулого року.

- Зросли і темпи надходжень за 5 місяців порівняно з відповідним періодом минулого року - на 40 мільйонів гривень. Ефективність адміністрування єдиного соцвнеску та збільшення виплат доходів працівникам - основні причини зростання відрахувань до соцфондів. Усього у Запорізькому регіоні платниками ЄСВ є майже 14 тисяч підприємств-юридичних осіб та понад 72 тисячі СГД-фізичних осіб. Вони використовують найману працю майже 377 тисяч громадян, переважна більшість з яких - понад 350 тисяч - працюють у суб'єктів господарювання - юридичних осіб, - підкреслив Олексій Кавилін.

Лідери зі сплати єдиного внеску - бюджетні організації м. Запоріжжя та області. З початку року вони перерахували понад 154 мільйони гривень, а це понад 37 відсотків від загальних надходжень. Значним є відрахування й від підприємців - фізичних осіб - майже 19 мільйонів гривень, зокрема, від "спрощенців" бюджети отримали 15,5 мільйона гривень ЄСВ.

Крім того, додаткові надходження з ЄСВ пов'язані завдяки зі знову зареєстрованими великими платниками, з виплатою грошового забезпечення мобілізованим військовослужбовцям, а також від заробітних плат членам виборчих комісій.

Влада та бізнес об'єднують зусилля на регіональному форумі підприємців

У Запорізькій облдержадміністрації пройшов регіональний бізнес-форум, який провів голова ОДА Валерій Баранов. На заході також були присутні представники ГУ Міндоходів у Запорізькій області. В привітальному слові Валерій Баранов зазначив, що цей захід відбудеться без звітів керівників органів влади та служб області, адже головні доповідачі форуму - представники бізнесу, і саме вони мають порушувати актуальні проблемні питання.

- Наше головне завдання - відновити довіру бізнесу до влади, тому я хочу, щоб наш форум пройшов у наступному форматі: представники бізнесу озвучать проблеми, які заважають нормально працювати та ускладнюють роботу, а ми розберемося в цих питаннях та будемо впливати на ситуацію. Наразі в нас є низка напрацювань та пропозицій щодо внесення змін до законодавства, які дозволять спростити ведення бізнесу, але ми хочемо максимально долучити до цієї роботи його суб'єктів. За підсумками форуму підготуємо перелік проблемних питань для вирішення, а через певний час знову всі зберемося та перевіримо, як вони вирішуються. Ми маємо налагодити системну роботу для об'єднання зусиль влади та бізнесу з метою створення сприятливого бізнес-середовища, - зазначив Валерій Баранов.

Загалом на форумі виступили більше 20-ти представників бізнесу, які порушували проблеми у взаємовідносинах з контролюючими та правоохоронними органами, наводили конкретні приклади. Зокрема, стосовно незадокументованого збирання коштів з перевізників, існування стихійної торгівлі тощо. Розглядалися також складна ситуація з реєстрацією земельних ділянок, порушення процедур конкурсів на оренду приміщень комунальної власності у м. Запоріжжя та області та ін.

За підсумками форуму прийнято проект резолюції, в основу якого покладено налагодження постійного діалогу і зворотного зв'язку між владою і бізнесом.

Запорізьке підприємство ухилилося від оподаткування на 2,4 млн. гривень

Принцип роботи одного із запорізьких підприємств був проставлений таким чином, що про реальні доходи знали лише посадові особи, велася подвійна бухгалтерія. Підприємство, яке займалося торгівлею і реалізовувало продукти харчування, напої і тютюнові вироби у неспеціалізованих магазинах, у звітності показувало лише ті кошти, які проходили через розрахункові рахунки. Вся ж готівка осідала у приватних кишенях. Таким чином підприємство недоплатило державі податків на суму понад 2,4 млн. гривень.

Це з'ясувалося, коли діяльністю підприємства зацікавилися оперативні співробітники Головного управління Міндоходів у Запорізькій області. У сфері протидії відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом розпочато кримінальне провадження за ухилення від сплати податків у великих розмірах (ч. 2 ст. 212 Кримінального кодексу України) у відношенні службових осіб підприємства, які шляхом не відображення в податковій звітності реальних обсягів фінансово-господарської діяльності підприємства.

На Запоріжжі підприємство приховало від оподаткування 5,8 млн. грн. ПДВ

При здійсненні оптової торгівлі товарами непродовольчої групи керівники одного із підприємств області вдалися до фінансової афери: безпідставно занижували обсяги реалізованого товару, а у звітності фігурували цифри "зі стелі", що призвело до ухилення від сплати податку на додану вартість на суму понад 5,8 млн. гривень.

Наразі слідче управління фінансових розслідувань ГУ Міндоходів у Запорізькій області розпочало кримінальне провадження за не сплату податків в особливо великих розмірах (ч.3 ст. 212 Кримінального кодексу України.

Запорізькі оперативники вилучили фальсифікату майже на 37 тис. гривень

За минулий тиждень співробітники оперативного управління ГУ Міндоходів у Запорізькій області на території м. Запоріжжя та області встановили 3 факти реалізації алкогольних напоїв та тютюнових виробів без наявності відповідних дозвільних документів (ст.156 Кодексу України про адміністративні правопорушення). У результаті проведених заходів із незаконного обігу вилучено товарно-матеріальних цінностей на загальну суму 36,8 тис. грн.

Запорізька митниця спрямувала до бюджету країни

понад 1,2 мільярда гривень

Саме таку суму надходжень до Державного бюджету забезпечили протягом січня-травня поточного року фахівці Запорізької митниці Міндоходів, зазначив в.о. начальника Запорізької митниці Міндоходів Володимир Стеценко.

При цьому, додатково надійшло до Держбюджету майже 58 млн. гривень. Ці кошти  вдалося отримати за рахунок контролю митної вартості товарів - 55,3 млн. грн., класифікаційної роботи - 1,4 млн. грн., контролю за визначенням країни походження - 1,2 млн. грн. Також до Держбюджету від реалізації конфіскованого майна перераховано понад 21 млн. гривень.

Лише у травні поточного року завдяки роботі митниці скарбниця поповнилась на 229 млн. гривень, додатково надійшло 15 млн. грн. Зокрема, за рахунок контролю митної вартості товарів - 14 млн. грн., класифікаційної роботи - 0,4 млн. грн., контролю за визначенням країни походження - 0,6 млн. гривень.

Поряд з підвищенням якості митного контролю митниця орієнтована на спрощення митних процедур та забезпечення ефективного митного сервісу. Рішення про проведення митного огляду приймаються автоматизовано, що практично усуває людський фактор. 

Запрошуємо на семінар

Головне управління Міндоходів у Запорізькій області повідомляє, що 18 червня 2014 року  фахівцями ГУ Міндоходів у Запорізькій області буде проведено семінар для суб'єктів підприємницької діяльності з роз'яснення положень Податкового кодексу України.

Семінар відбудеться в актовій залі райадміністрації  Запорізької міської ради по Заводському районі за адресою: м. Запоріжжя, вул. Л. Чайкіної, 56  о 10-00. Довідки за телефонами: 35-00-81, 219-06-11.       

Бердянська ОДПІ Громадянам - власникам земельних ділянок

Фізичним особам, які мають земельні ділянки на території міста, терміново необхідно отримати Розрахунок  земельного податку на 2014 рік. 

Звертатися за адресою: пр. Праці, 20, 1 поверх, Центр обслуговування платників Бердянської ОДПІ, з 9 до 17 год. в робочі дні. При собі мати ідентифікаційний номер.

«Пізнайчата» продемонстрували знання  про економіку та податки

Нещодавно в дитячому закладі «Пізнайко» відбулася театралізована вистава «Підприємство у лісі» за участю малюків середньої групи.

З року в рік у ДНЗ «Пізнайко» проводиться робота над правовим та громадянським вихованням дошкільників, економічні знання малюки освоюють у тісній співпраці з фахівцями Бердянської ОДПІ.

Кожного разу вихователі творчо та креативно підходять до підготовки таких занять. Театральне видовище з костюмами та декораціями вкотре продемонструвало небайдужість та завзятість педагогічного колективу в економічному вихованні маленьких бердянців.

Цього разу на маленькій сцені можна було побачити підприємців - мешканців лісу: Лісу - перукаря, Ведмедя - пасічника, Мишку - виробника сиру, Жабку - власника магазину техніки.  Заєць відкрив овочевий магазин, а для того щоб товари добре продавалися, зробив рекламу своїх товарів. Зароблені гроші лісні мешканці поклали до банку, а щоб їх бізнес був чесним сплатили податки.

«Будем знанья получать,

капитал накопим.

И тебе, наш детский сад,

в будущем поможем», - 

на такій оптимістичній ноті закінчили свій виступ малюки.

 

Єдиний соціальний внесок

20 червня - термін подання звітності та сплати єдиного внеску роботодавцями за травень

Термін надання звіту про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до органів доходів і зборів роботодавцями за квітень (форма № Д4 (місячна) - 20 червня 2014 року.

Подання звітності з єдиного внеску та його сплата здійснюється до органів доходів і зборів. Звітність в електронному вигляді потрібно надсилати на єдину адресу Інформаційного порталу Міністерства доходів і зборів України zvit@sta.gov.ua

Розрахункові рахунки не змінювалися. Отримувачем платежу з єдиного соціального внеску є - Бердянська ОДПІ (код - 38699859).

Останній день сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування роботодавцями за квітень - 20 червня 2014 року.

Новини законодавства

З 06.06.2014р. набув чинності оновлений Порядок обліку платників податків і зборів

Наказ Мінфіну від 22.04.2014 р. № 462, яким затверджені зміни в Порядок обліку платників податків і зборів, вступив в силу 6 червня 2014 року.

Зокрема, оновлені наступні форми реєстраційних документів:

 

  • довідка про взяття на облік платника податків (форма № 4-ОПП);
  • довідка про зняття з обліку платника податків (форма № 12-ОПП);
  • заява про видачу довідки про відсутність заборгованості із сплати податків, зборів і платежів;
  • заява для юридичних осіб і їх відокремлених підрозділів (форма № 1-ОПП);
  • заява про реєстрацію постійного представництва нерезидента в Україні як платника податку на прибуток (форма № 1-РПП);
  • реєстраційна заява для самозайнятих осіб (форма № 5-ОПП);
  • заява про ліквідацію або реорганізацію платника податку (форма № 8-ОПП);
  • довідка про відсутність заборгованості із сплати податків, зборів (форма № 22-ОПП).

 

Крім того, відтепер перереєстрація кримських платників податків здійснюється з урахуванням наступного:

1) прийом заяв і документів від кримських платників податків, а також постановка їх на облік здійснюються не пізніше наступного робочого дня з дня отримання відомостей з Єдиного державного реєстру або заяв від платників податків;

2) платники податків, які змінили місцезнаходження/місце проживання до вступу в силу наказу і не були узяті на облік по новому місцезнаходженню, відповідні контролюючі органи ставлять на облік впродовж двох днів після набуття наказу чинності. 

Узагальнююча податкова консультація щодо оподаткування сум страхового відшкодування, які виплачуються банку - вигодонабувачу при настанні страхового випадку із предметом застави (автомобілем), та спрямуються банком на погашення кредиту

Міндоходів роз'яснило, якщо у разі настання страхового випадку із предметом застави (автомобілем), під заставу якого фізичною особою отримано у банку кредит, виплата страхового відшкодування здійснюється страховою компанією такому банку - вигодонабувачу з додержанням вимог пп. 165.1.27 п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу та Порядку, а банк спрямовує ці кошти на рахунок погашення кредиту фізичної особи, отриманого під такий автомобіль, то сума такого відшкодування не включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу фізичної особи - позичальника.

Наказ Міндоходів України  від 02.06.2014 року №325

Митні питання

Строки сплати митних платежів

У разі ввезення товарів на митну територію України суми митних платежів, нараховані органом доходів і зборів, підлягають сплаті до Державного бюджету України. Такі митні платежі сплачуються платником податків до або на день подання органу доходів і зборів митної декларації для митного оформлення, крім випадків, якщо відповідно до Митного кодексу України  (далі - МКУ) товари ввозяться на митну територію України із звільненням від оподаткування митними платежами.

У разі розміщення товарів на тимчасове зберігання митні платежі мають бути сплачені не пізніше дня закінчення строку тимчасового зберігання. Якщо до закінчення зазначеного строку ці товари поміщуються у митний режим, який передбачає сплату митних платежів, митні платежі мають бути сплачені не пізніше випуску товарів відповідно до цього режиму.

У разі вивезення товарів з митної території України вивізне мито має бути сплачене не пізніше дня прийняття органом доходів і зборів митної декларації для митного оформлення, якщо інше не встановлено МКУ.

У разі зміни митного режиму платежі мають бути сплачені не пізніше дня випуску товарів у наступному митному режимі.

Строком сплати митних платежів вважається:

1) у разі використання товарів, ввезених на митну територію України з умовним звільненням від оподаткування митними платежами, в інших цілях, ніж ті, у зв'язку з якими було надано таке звільнення, - перший день, коли особа порушила обмеження щодо користування та/або розпорядження зазначеними товарами. Якщо такий день установити неможливо, строком сплати митних платежів вважається день прийняття органом доходів і зборів митної декларації на такі товари для митного оформлення;

2) у разі порушення вимог і умов митних режимів, що відповідно до МКУ тягне за собою виникнення обов'язку із сплати митних платежів, - день вчинення такого порушення. Якщо такий день установити неможливо, строком сплати митних платежів вважається день початку дії відповідного митного режиму;

3) в інших випадках - день виникнення обов'язку із сплати митних платежів.

Строки сплати митних платежів визначаються ст. 297 Митного кодексу України.  

Скільки готівки можна узяти в поїздку за кордон

Перетинаючи кордон, українці мають право не декларувати готівку, якщо її сума не перевищує 10 тис. євро або еквівалент цієї суми в іншій валюті.

Якщо ж сума готівки перевищує 10 тис. євро, громадяни зобов'язані декларувати вказану суму в повному об'ємі, а також підтверджувати зняття готівки з рахунків у банках або інших фінансових установах, виключно на суму, що перевищує 10 тис. євро. Термін дії таких документів - 30 календарних днів з дня видачі.

Слід зазначити, що на усій території Європейського Союзу діє єдина форма митної декларації, яку повинні заповнювати фізичні особи при переміщенні готівки в сумі понад 10 тисяч євро.

Фізичній особі необхідно подати митну декларацію двічі - як при ввезенні, так і при вивезенні з території Євросоюзу суми понад 10 000 євро. Декларувати треба не лише готівку, а також цінні папери, дорожні чеки, векселі. Правило діє навіть при проїзді через країни ЄС транзитом.

У декларації необхідно вказати:

- паспортні дані;

- інформацію про власника/власників грошових коштів (це може бути фізична або юридична особа);

- суму і походження грошей (наприклад, спадок, особисті заощадження, продаж нерухомості і т. д.) і їх призначення (інвестування, покупки і т. д.);

- подробиці поїздки (тип транспорту, номер рейсу/поїзду/судна).

Якщо в декларації будуть вказані недостовірні або неповні відомості, громадянин, що подав її, понесе покарання, а грошові кошти можуть бути вилучені або конфісковані.

Роз'яснення податкового законодавства 27 червня - останній день сплати податків за травень

Бердянська ОДПІ звертає увагу платників, що останній день сплати податків і зборів за травень 2014 року -  27 червня.

 Надаєте житло відпочиваючим - сплатіть податки

Бердянська ОДПІ нагадує, що суб'єктам господарювання та громадянам, які надають місця для тимчасового проживання відпочиваючим під час курортного сезону, необхідно сплатити податок на доходи фізичних осіб (15%) та туристичний збір  в розмірі 1% від вартості проживання.

Довідки за телефонами: 3-54-28, 3-84-23.

Програмні забезпечення на допомогу платникам

За допомогою якого програмного забезпечення платники податків, які отримали ключі електронного цифрового підпису в АЦСК ІДД Міндоходів, можуть подавати звітність в електронному вигляді, в тому числі по ЄВ?

1. Платники податків, які отримали ключі електронного цифрового підпису (далі - ЕЦП) від Акредитованого центру сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту Міндоходів (далі - АЦСК ІДД Міндоходів) можуть подавати звітність в електронному вигляді, в тому числі, звіти з єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - ЄВ), за допомогою наступного програмного забезпечення:

1.1. Спеціалізоване клієнтське програмне забезпечення для формування та подання звітності «Єдине вікно подання електронної звітності» надає можливість платникам податків безкоштовно формувати та подавати звітність до органів доходів і зборів та Державної служби статистики України. Програмне забезпечення знаходиться у дослідній експлуатації;

1.2. Онлайн сервіс «iFinZvit» дає клієнтам АЦСК ІДД Міндоходів можливість безкоштовно:
• імпортувати з ПЗ «ДПС Захист звітності» та інших програм реєстраційні дані підприємств, бази даних контрагентів та робітників.
• автоматично знаходити на сайті АЦСК ІДД Міндоходів необхідні сертифікати ключів, завантажувати та використовувати їх при підписанні електронних звітів;
• створювати та подавати звіти:
до органів Міндоходів - звіт з ЄСВ;
до Пенсійного Фонду України - «Відомості про осіб, які підлягали загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню на випадок безробіття, отримували допомогу по безробіттю (крім одноразової її виплати для організації безробітним підприємницької діяльності) та матеріальну допомогу у період професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації»;
до органів державної статистики України - «Баланс», «Фінансовий звіт суб'єкта малого підприємництва», «Спрощений фінансовий звіт суб'єкта малого підприємництва» та «Звіт про фінансові результати».
Інші можливості онлайн сервісу iFin Zvit надаються на комерційній основі.
Контактні дані служби технічної підтримки:
• для телефонування - (044) 22-77-066;
• для листування - http://forum.ifin.ua/.
1.3. Програмне забезпечення «SONATA» надає можливість безкоштовно підписувати та подавати податкову звітність, що імпортована з інших програмних продуктів, до органів доходів і зборів, Пенсійного фонду України та Державної служби статистики України в електронному вигляді.
Контактні дані служби технічної підтримки:
(093) 663-44-48, (095) 006-49-00, (096) 650-03-54, (057) 761-90-05, (050) 924-30-53, (048) 794-51-37, (0552) 327-318, (044) 528-86-55,
ел.пошта: support@sonata.biz.ua
1.4. Онлайн сервіс «Звіт Оператор» надає можливість безкоштовно формувати та подавати звітність до органів доходів і зборів України.
Електронна пошта служби технічної підтримки: info@zvitoperator.ua.
2. Платники податків, які отримали ключі ЕЦП від АЦСК ІДД Міндоходів можуть подавати до органів доходів і зборів звітність (за винятком звітів з ЄВ) в електронному вигляді за допомогою сервісу «Електронний кабінет платника податків», який надає можливість платникам податків безкоштовно підготувати і подати у режимі реального часу до органів доходів і зборів України електронну звітність, а також переглянути інформацію щодо стану їх розрахунків з бюджетом, зокрема інформацію про заборгованість зі сплати податків і зборів.
У випадку виявлення збоїв у роботі сервісу «Електронний кабінет платника податків» заявник може отримати консультацію надіславши повідомлення на ел. адресу: kpp_support@minrd.gov.ua
Інформація про безкоштовне програмне забезпечення (on-line сервіси), яке можливо використовувати при формуванні та підписанні звітності з ЄВ безкоштовними ключами, сформованими АЦСК ІДД Міндоходів, наведена на офіційному веб-сайті Міндоходів (www.minrd.gov.ua) в рубриці Електронна звітність/Платникам податків про електронну звітність/Повідомлення платникам податків про електронну звітність від 30.09.2013 та 08.10.2013 року.
 
Звітуєте поштою - надішліть декларацію завчасно
Платники податків, які належать до малих підприємств, можуть надсилати податкову звітність до органу доходів і зборів поштою. Таке відправлення здійснюється не пізніше ніж за десять днів до закінчення граничного строку подання податкової декларації.
На поштовому відправленні у нижній правій його частині відправник пише найменування одержувача та його адресу в такій послідовності: назва вулиці, номер будинку, найменування населеного пункту, району, області.
Найменування відправника та його адресу слід писати у лівій верхній частині поштового відправлення в порядку, передбаченому для написання адреси одержувача.
Поштовий індекс на листах пишеться стилізованими цифрами чорнилом або кульковою ручкою (за винятком червоного, жовтого та зеленого кольорів).
У верхній частині поштового відправлення відправник робить позначку "Звіт". При цьому платник податків (відправник) заповнює бланк рекомендованого повідомлення про вручення на своє ім'я або на ім'я особи, якій належить надіслати повідомлення після вручення поштового відправлення адресатові. Також складає опис вкладення поштового відправлення у двох примірниках із зазначенням у ньому найменування одержувача та його адреси, поіменного переліку предметів, загальної вартості вкладення і підписує його.
Звертаємо увагу, що у разі втрати або зіпсуття поштового відправлення чи затримки його вручення контролюючому органу з вини оператора поштового зв'язку такий оператор несе відповідальність відповідно до закону. У такому разі платник податків (ПП) звільняється від будь-якої відповідальності за неподання або несвоєчасне подання такої податкової декларації. Водночас ПП протягом п'яти робочих днів з дня отримання повідомлення про втрату або зіпсуття поштового відправлення зобов'язаний надіслати поштою або надати особисто (за його вибором) контролюючому органу другий примірник податкової декларації разом з копією повідомлення про втрату або зіпсуття поштового відправлення.
Важливо пам'ятати, що незалежно від факту втрати або зіпсуття такого поштового відправлення чи затримки його вручення ПП зобов'язаний сплатити суму податкового зобов'язання, самостійно визначену ним у такій податковій декларації, протягом строків, установлених Податковим кодексом України (далі - ПКУ).
Нагадаємо, податкова декларація подається до органу доходів і зборів за вибором ПП, якщо інше не передбачено ПКУ, в один із таких способів:
- особисто платником податків або уповноваженою на це особою;
- надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;
- засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.
Порядок подання податкової звітності до контролюючих органів передбачений ст. 49 ПКУ від 2 грудня 2010 року N 2755-VI, із змінами та доповненнями. Порядок оформлення поштових відправлень із вкладенням матеріалів звітності, розрахункових документів і декларацій затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 28 червня 1997 року N 799, із змінами та доповненнями.
Роз'яснення Міндоходів від 07.06.2014 року
 
Коли паперові носії додавати не потрібно
Якщо ПП подає до органів доходів і зборів податкову звітність в електронному вигляді засобами телекомунікаційного зв'язку з накладанням електронного цифрового підпису, то роздруковані оригінали на паперових носіях не додаються.
Якщо ПП подає оригінали документів податкової звітності на паперових носіях, то за бажанням може надати копії таких документів в електронному вигляді на електронних носіях (магнітних дисках, флеш-картах, компакт-дисках).
Платники податків, що належать до великих та середніх підприємств, подають податкові декларації до контролюючого органу в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.
Порядок подання податкової звітності до контролюючих органів передбачено ст. 49 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року N 2755-VI, із змінами та доповненнями.
Інструкція з підготовки і подання податкових документів в електронному вигляді засобами телекомунікаційного зв'язку затверджена наказом ДПА України від 10.04.2008 р. N 233, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 16.04.2008 р. за N 320/15011.
Роз'яснення Міндоходів від 07.06.2014 року
 
Оподаткування сум допомоги на лікування та медичне обслуговування платника за рахунок благодійної організації
До розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу ПП не включаються кошти або вартість майна (послуг), що надаються як допомога на лікування та медичне обслуговування платника за рахунок коштів благодійної організації за наявності відповідних підтвердних документів.
Зокрема такими підтвердними документами можуть бути:
- документи, що підтверджують потребу фізичної особи - платника податку в лікуванні та медичному обслуговуванні (наявність та характеристики хвороби, травми, отруєння, патологічного стану ПП);
- документи про надання послуг на лікування або медичне обслуговування, що ідентифікують постачальника послуг та ПП, якому вони надаються;
- обсяги та вартість таких послуг: договори, платіжні та розрахункові документи, акти надання послуг, інші необхідні документи залежно від необхідного лікування або медичного обслуговування, хвороби та її стану.
Відповідно ці кошти не підлягають оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб.
Детальніше це питання висвітлено в Узагальнюючій податковій консультації щодо окремих питань оподаткування податком на доходи фізичних осіб сум допомоги на лікування та медичне обслуговування платника податку за кордоном за рахунок благодійної організації, затвердженій наказом Міндоходів України від 10.04.2014 р. N 235.
 Роз'яснення Міндоходів від 07.06.2014 року

Чи додаються відповідні додатки до уточнюючого розрахунку з ПДВ?

У разі якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 глави 9 розділу II Податкового кодексу України) платник податків самостійно виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним декларації, він зобов'язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої декларації за формою, встановленою на дату подання уточнюючого розрахунку. Це визначено п.1 р. IV Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів України від 13.11.2013 № 678, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 11.12.2013 за № 2094/24626 (далі - Порядок 678).

Згідно з п.8 р.VІ Порядку № 678 у разі виправлення помилок у рядках поданої раніше декларації, до яких повинні додаватися додатки, до уточнюючого розрахунку повинні бути подані відповідні додатки, що містять інформацію щодо уточнених показників.

Враховуючи викладене, виправлення помилок проводиться шляхом подання уточнюючого розрахунку податкових зобов'язань з податку на додану вартість, до якого у разі заповнення даних у відповідних рядках додаються відповідні додатки з відміткою «уточнюючий». Зазначені додатки містять вартісні показники, які відображаються на суму уточнення (збільшення або зменшення) з відповідним знаком та відповідають даним з колонки 6 уточнюючого розрахунку.

У разі, якщо колонка 6 уточнюючого розрахунку у відповідних рядках, до яких повинні додаватися додатки, містить прочерки (при поданні звітності на паперових носіях) чи не заповнена (при поданні звітності в електронному вигляді), то відповідно додатки до таких рядків уточнюючого розрахунку платником податку не додаються.

З цим та іншими роз'ясненнями можна ознайомитися на офіційному веб-порталі Міндоходів у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі (дане роз'яснення у категорії 101.23). Скористатися послугою можна за електронною адресою (http://zir.minrd.gov.ua) або через веб - портал Міндоходів (вкладника «Інформаційно - довідковий ресурс»).

Декларування доходів громадян

Міндоходів України повідомлено, що при реєстрації податкових декларацій про майновий стан і доходи фізичних осіб, місцем реєстрації яких є АР Крим або м. Севастополь, у розділі «податкова адреса (місце проживання) платника податку» зазначаються дані фактичного місцезнаходження такого платника податків.

Лист від 11.04.2014 р. № 8579/7/99-99-17-02-03-17 

По відправці протягом одного дня декількох електронних декларацій обмежень немає

У разі неотримання першої квитанції платник податків впродовж дня може повторно відправити звітність в електронному вигляді. Отже, обмежень по відправці платником протягом одного дня декількох звітних документів в електронному вигляді по податкових деклараціях і розрахунках немає.

Крім того, платник має право повторно відправляти податкові декларації, розрахунки у разі виправлення помилок до закінчення граничного терміну представлення декларації, вказавши при цьому тип документу "звітний новий".

Якщо платник направив до контролюючого органу декілька екземплярів одного податкового документу (у разі виправлення, неотримання першої квитанції і т. п.), то оригіналом вважається електронний документ, який отриманий органом доходів і зборів останнім. Основною умовою при цьому є прийняття такого документу до бази даних органу доходів і зборів і отримання про це другої квитанції платником. 

Накладну з неправильним форматом дати не можна виключити із складу податкового кредиту

Використання в грифові "Затверджене" податковою накладною різного формату дати або скороченої назви Міністерства доходів замість повного не є основою для визнання цієї податкової накладної як складеною з порушенням, і підставою для її виключення зі складу податкового кредиту. Це роз'яснено в листі Головного управління Міндоходів від 20 травня 2014 року № 4487/10/26-15-11-01-06.

Порушенням порядку заповнення податкової накладної вважається передусім відсутність в податковій накладній хоч би одного показника, який є обов'язковим реквізитом, а також невідповідність показників, вказаних в податковій накладній, умовам постачання (ціна, вартість, номенклатура, кількість товару і тому подібне). 

Платники податків запитували

Яким чином юридична особа повинна проводити розрахунки через РРО за товари, які отримує покупець за допомогою подарункового сертифікату?

При розрахунку за товар раніше придбаним сертифікатом, в касовому чеку, зокрема, вказуються:

- найменування товару, що реалізовується;

- кількість товару, що реалізовується;

- вартість проданого товару;

- ставка і сума ПДВ;

- форма оплати, в якій вказується запис "Подарунковий сертифікат" і при необхідності, - сума коштів, яка доплачується готівкою або безготівково (кредитна карта і т. п.).

Чи сплачується плата за землю з ділянки під рекламним бордом?

Земельні ділянки, на яких розташовані рекламні засоби (бігборди, бек-лайти і т. п.), розміщення яких погоджене з органом місцевого самоврядування, але документи, що встановлюють право, на такі ділянки відсутні, є об'єктом оподаткування по платі за землю відповідно до норм розділу XIII Податкового кодексу з урахуванням даних державного земельного кадастру.

Для правильного визначення грошових зобов'язань по платі за землю таким платникам необхідно звернутися у відповідний територіальний орган Госземагентства для отримання виписки з технічної документації за нормативною грошовою оцінкою земельних ділянок, на яких розташовані вказані рекламні засоби.

Чи має право платник податку застосувати ставку податку на прибуток 0 відсотків у разі виплати працівникам, зайнятим неповний робочий день, заробітної плати, що складає менше 2 мінімальних заробітних плат?

Сумісникові, який знаходиться у трудових відносинах з платником податків і працює на 0,5 ставки, заробітна плата повинна нараховуватися в розмірі, який в перерахунку на повний робочий місяць складає не менше двох мінімальних зарплат і такий сумісник повинен мати основне місце роботи.

Отже, платник податків може скористатися правом на застосування пільгової ставки з податку на прибуток 0 %% за умови, що розмір нарахованої заробітної плати (доходу) працівникам, що знаходяться з ним у трудових відносинах, не менше двох мінімальних заробітних плат. При цьому розмір нарахованої заробітної плати сумісникам повинен відповідати співвідношенню між двома мінімальними заробітними платами і відповідною частиною ставки, яку їм виплачують, і такі сумісники мають основне місце роботи. Крім того, мають бути дотримані інші умови для застосування пільгової ставки з податку на прибуток.

Фізичні особи - власники нежитлових приміщень у багатоповерхівках повинні сплачувати земельний податок

Власник нежитлового приміщення або його частини у багатоквартирному житловому будинку сплачує до бюджету податок за площі під такими приміщеннями, з урахуванням пропорційної долі прибудинкової території з дати державної реєстрації права власності на нерухоме майно.

За земельну ділянку, на якій розташована будівля, що знаходиться в користуванні декількох юридичних або фізичних осіб, податок нараховується кожному з них пропорційно частини площі будови, що знаходиться в їх користуванні, з урахуванням прибудинкової території.

Основою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру.

Таким чином, фізична особа - власник нежитлового приміщення (його частини) у багатоквартирному житловому будинку є платником земельного податку з дати державної реєстрації права власності на нерухоме майно.

Як подати запит на інформацію в Міндоходів?

Запит на інформацію подається фізичною або юридичною особою, об'єднанням громадян без статусу юридичної особи в Міндоходів в усній або письмовій формі під час особистого прийому або шляхом відправлення поштою, електронною поштою, телефаксом або за телефоном.

         Запит на інформацію подається в довільній формі.

Запит на інформацію повинен містити:

- прізвище, ім'я, по батькові (найменування) заявника, поштову адресу, адресу електронної пошти або номер засобу зв'язку (якщо є);

- загальний опис інформації або вид, назва, реквізити або зміст документу, по якому зроблено запит (якщо запитувачу це відомо);

- підпис і дату (за умови надання письмового запиту).

Оподаткування доходів громадян

Який порядок утримання та перерахування податковим агентом податку на доходи до бюджету?

Згідно з  положеннями статті 168 Податкового кодексу  України податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов'язаний утримувати податок із суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку податку, визначену в статті 167 цього Кодексу.

Податок сплачується (перераховується) до бюджету під час виплати оподатковуваного доходу єдиним платіжним документом. Банки приймають платіжні документи на виплату доходу лише за умови одночасного подання розрахункового документа на перерахування цього податку до бюджету.

Якщо оподатковуваний дохід надається у негрошовій формі чи виплачується готівкою з каси податкового агента, податок сплачується (перераховується) до бюджету протягом банківського дня, що настає за днем такого нарахування (виплати, надання).

Якщо оподатковуваний дохід нараховується податковим агентом, але не виплачується (не надається) платнику податку, то податок, який підлягає утриманню з такого нарахованого доходу, підлягає перерахуванню до бюджету податковим агентом у строки, встановлені цим Кодексом для місячного податкового періоду.

Податок, утриманий з доходів резидентів та нерезидентів, зараховується до бюджету згідно з Бюджетним кодексом України. Такий порядок застосовується всіма юридичними особами, у тому числі такими, що мають філії, відділення, інші відокремлені підрозділи, що розташовані на території іншої територіальної громади, ніж така юридична особа, а також відокремленими підрозділами, яким в установленому порядку надано повноваження щодо нарахування, утримання і сплати (перерахування) до бюджету податку (далі - відокремлений підрозділ).

У разі прийняття рішення про створення відокремленого підрозділу юридична особа повідомляє про це контролюючі органи за своїм місцезнаходженням та місцезнаходженням таких новостворених підрозділів у встановленому порядку.

Суми податку на доходи, нараховані відокремленим підрозділом на користь фізичних осіб, за звітний період перераховуються до відповідного бюджету за місцезнаходженням такого відокремленого підрозділу.

У разі якщо відокремлений підрозділ не уповноважений нараховувати (сплачувати) податок на доходи фізичних осіб за такий відокремлений підрозділ, усі обов'язки податкового агента виконує юридична особа. Податок на доходи, нарахований працівникам відокремленого підрозділу, перераховується до місцевого бюджету за місцезнаходженням такого відокремленого підрозділу.

Юридична особа за своїм місцезнаходженням та місцезнаходженням не уповноважених сплачувати податок відокремлених підрозділів, відокремлений підрозділ, який уповноважений нараховувати, утримувати і сплачувати (перераховувати) до бюджету податок, за своїм місцезнаходженням одночасно з поданням документів на отримання коштів для виплати належних платникам податку доходів, сплачує (перераховує) суми утриманого податку на відповідні рахунки, відкриті в органах, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, за місцезнаходженням відокремлених підрозділів.

Органи, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, в установленому Бюджетним кодексом України порядку розподіляють зазначені кошти згідно з нормативами, визначеними Бюджетним кодексом України, та спрямовують такі розподілені суми до відповідних бюджетів.

Який порядок утримання та перерахування податку на доходи до бюджету фізичною особою - платником податку?

Як визначено положеннями статті 168 Податкового кодексу України  фізична особа, відповідальна згідно з вимогами цього розділу за нарахування та утримання податку, сплачує (перераховує) його до відповідного бюджету:

-  у разі коли така фізична особа є податковим агентом, - за місцем реєстрації у контролюючих органах;

-  у разі нотаріального посвідчення договорів купівлі-продажу майна резидентами та нерезидентами, посвідчення договорів дарування чи видачі свідоцтв про право на спадщину нерезидентам - за місцем нотаріального посвідчення таких договорів (одержання свідоцтв);

-  в інших випадках - за її податковою адресою.

Який  порядок оподаткування  доходу від надання нерухомості в оренду (суборенду), житловий найм (піднайм)?

Положеннями статті 170 Податкового кодексу України визначено, що податковим агентом платника податку - орендодавця щодо його доходу від надання в оренду земельної ділянки сільськогосподарського призначення, земельної частки (паю), майнового паю є орендар.

При цьому об'єкт оподаткування визначається виходячи з розміру орендної плати, зазначеної в договорі оренди, але не менше ніж мінімальна сума орендного платежу, встановлена законодавством з питань оренди землі.

 Податковим агентом платника податку - орендодавця під час нарахування доходу від надання в оренду об'єктів нерухомості, інших, ніж зазначені в підпункті 170.1.1 цього пункту (включаючи земельну ділянку, що знаходиться під такою нерухомістю, чи присадибну ділянку), є орендар.

При цьому об'єкт оподаткування визначається виходячи з розміру орендної плати, зазначеної в договорі оренди, але не менше ніж мінімальна сума орендного платежу за повний чи неповний місяць оренди. Мінімальна сума орендного платежу визначається за методикою, що затверджується Кабінетом Міністрів України, виходячи з мінімальної вартості місячної оренди одного квадратного метра загальної площі нерухомості з урахуванням місця її розташування, інших функціональних та якісних показників, що встановлюються органом місцевого самоврядування села, селища, міста, на території яких вона розташована, та оприлюднюється у спосіб, найбільш доступний для жителів такої територіальної громади. Якщо мінімальну вартість не встановлено чи не оприлюднено до початку звітного (податкового) року, об'єкт оподаткування визначається виходячи з розміру орендної плати, зазначеного в договорі оренди.

Нерухомість, що належить фізичній особі - нерезиденту, надається в оренду виключно через фізичну особу - підприємця або юридичну особу - резидента (уповноважених осіб), що виконують представницькі функції такого нерезидента на підставі письмового договору та виступають його податковим агентом стосовно таких доходів. Нерезидент, який порушує норми цього пункту, вважається таким, що ухиляється від сплати податку.

Якщо орендар є фізичною особою, яка не є суб'єктом господарювання, особою, відповідальною за нарахування та сплату (перерахування) податку до бюджету, є платник податку - орендодавець.

При цьому:

- такий орендодавець самостійно нараховує та сплачує податок до бюджету в строки, встановлені цим Кодексом для квартального звітного (податкового) періоду, а саме: протягом 40 календарних днів, після останнього дня такого звітного (податкового) кварталу, сума отриманого доходу, сума сплаченого протягом звітного податкового року податку та податкового зобов'язання за результатами такого року відображаються у річній податковій декларації;

-  у разі вчинення нотаріальної дії щодо посвідчення договору оренди об'єктів нерухомості нотаріус зобов'язаний надіслати інформацію про такий договір контролюючому органу за податковою адресою платника податку - орендодавця за формою та у спосіб, встановлені Кабінетом Міністрів України. За порушення порядку та/або строків подання зазначеної інформації нотаріус несе відповідальність, передбачену законом за порушення порядку та/або строків подання податкової звітності.

Платникам єдиного податку

Як визначається  дохід  платника єдиного  податку?

Згідно з положеннями  статті 292 Податкового кодексу України доходом платника єдиного податку є:

-  для фізичної особи - підприємця - дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній пунктом 292.3 цієї статті. При цьому до доходу не включаються отримані такою фізичною особою пасивні доходи у вигляді процентів, дивідендів, роялті, страхові виплати і відшкодування, а також доходи, отримані від продажу рухомого та нерухомого майна, яке належить на праві власності фізичній особі та використовується в її господарській діяльності;

-  для юридичної особи - будь-який дохід, включаючи дохід представництв, філій, відділень такої юридичної особи, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній пунктом 292.3 цієї статті.

При продажу основних засобів юридичними особами - платниками єдиного податку дохід визначається як різниця між сумою коштів, отриманою від продажу таких основних засобів, та їх залишковою балансовою вартістю, що склалася на день продажу.

До суми доходу платника єдиного податку включається вартість безоплатно отриманих протягом звітного періоду товарів (робіт, послуг).

Безоплатно отриманими вважаються товари (роботи, послуги), надані платнику єдиного податку згідно з письмовими договорами дарування та іншими письмовими договорами, укладеними згідно із законодавством, за якими не передбачено грошової або іншої компенсації вартості таких товарів (робіт, послуг) чи їх повернення, а також товари, передані платнику єдиного податку на відповідальне зберігання і використані таким платником єдиного податку.

До суми доходу платника єдиного податку третьої та п'ятої групи, який є платником податку на додану вартість, та платника єдиного податку четвертої та шостої груп за звітний період також включається сума кредиторської заборгованості, за якою минув строк позовної давності.

До суми доходу платника єдиного податку четвертої та шостої груп за звітний період включається вартість реалізованих протягом звітного періоду товарів (робіт, послуг), за які отримана попередня оплата (аванс) у період сплати інших податків і зборів, визначених цим Кодексом.

У разі надання послуг, виконання робіт за договорами доручення, транспортного експедирування або за агентськими договорами доходом є сума отриманої винагороди повіреного (агента).

Дохід, виражений в іноземній валюті, перераховується у гривнях за офіційним курсом гривні до іноземної валюти, встановленим Національним банком України на дату отримання такого доходу.

Датою отримання доходу платника єдиного податку є дата надходження коштів платнику єдиного податку у грошовій (готівковій або безготівковій) формі, дата підписання платником єдиного податку акта приймання-передачі безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг). Для платника єдиного податку третьої та п'ятої групи, який є платником податку на додану вартість, та платника єдиного податку четвертої та шостої груп датою отримання доходу є дата списання кредиторської заборгованості, за якою минув строк позовної давності.

Для платника єдиного податку четвертої та шостої груп датою отримання доходу також є дата відвантаження товарів (виконання робіт, надання послуг), за які отримана попередня оплата (аванс) у період сплати інших податків і зборів, визначених цим Кодексом.

Який податковий період визначений  для платників  єдиного  податку?

Згідно з положеннями  статті 294 Податкового кодексу  України податковим (звітним) періодом для платників єдиного податку першої та другої груп є календарний рік.

Податковим (звітним) періодом для платників єдиного податку третьої - шостої груп є календарний квартал.

Податковий (звітний) період починається з першого числа першого місяця податкового (звітного) періоду і закінчується останнім календарним днем останнього місяця податкового (звітного) періоду.

Для суб'єктів господарювання, які перейшли на сплату єдиного податку із сплати інших податків і зборів, встановлених цим Кодексом, перший податковий (звітний) період починається з першого числа місяця, що настає за наступним податковим (звітним) кварталом, у якому особу зареєстровано платником єдиного податку, і закінчується останнім календарним днем останнього місяця такого періоду.

Для зареєстрованих в установленому порядку фізичних осіб - підприємців, які до закінчення місяця, в якому відбулася державна реєстрація, подали заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, встановленої для першої або другої групи, перший податковий (звітний) період починається з першого числа місяця, наступного за місяцем, у якому особу зареєстровано платником єдиного податку.

Для зареєстрованих в установленому законом порядку суб'єктів господарювання (новостворених), які до закінчення місяця, в якому відбулася державна реєстрація, подали заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, встановленої для третьої - шостої групи, перший податковий (звітний) період починається з першого числа місяця, в якому відбулася державна реєстрація.

Для суб'єктів господарювання, які утворюються в результаті реорганізації (крім перетворення) будь-якого платника податку, що має непогашені податкові зобов'язання чи податковий борг, які виникли до такої реорганізації, перший податковий (звітний) період починається з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) кварталом, у якому погашено такі податкові зобов'язання чи податковий борг і подано заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування.

У разі державної реєстрації припинення юридичних осіб та державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця, які є платниками єдиного податку, останнім податковим (звітним) періодом вважається період, у якому подано до контролюючого органу заяву щодо відмови від спрощеної системи оподаткування у зв'язку з припиненням провадження господарської діяльності.

У разі зміни податкової адреси платника єдиного податку останнім податковим (звітним) періодом за такою адресою вважається період, у якому подано до контролюючого органу заяву щодо зміни податкової адреси.

Від сплати  яких податків та зборів звільняються платники єдиного податку?

Статтею 292 Податкового кодексу України передбачено, що платники єдиного податку звільняються від обов'язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з таких податків і зборів:

-  податку на прибуток підприємств;

-  податку на доходи фізичних осіб у частині доходів (об'єкта оподаткування), що отримані в результаті господарської діяльності фізичної особи та оподатковані згідно з цією главою;

-  податку на додану вартість з операцій з постачання товарів, робіт та послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, крім податку на додану вартість, що сплачується фізичними особами та юридичними особами, які обрали ставку єдиного податку, визначену підпунктом 1 підпункту 293.3.1 пункту 293.3 або підпунктом 1 підпункту 293.3.2 пункту 293.3 статті 293 цього Кодексу;

-  земельного податку, крім земельного податку за земельні ділянки, що не використовуються ними для провадження господарської діяльності;

-  збору за провадження деяких видів підприємницької діяльності;

-  збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства.

Нарахування, сплата та подання звітності з податків і зборів інших, ніж зазначені у пункті 297.1 цієї статті, здійснюються платниками єдиного податку в порядку, розмірах та у строки, встановлені цим Кодексом.

У разі ввезення товарів на митну територію України податки і збори та митні платежі сплачуються платником єдиного податку на загальних підставах відповідно до закону.

Платник єдиного податку виконує передбачені цим Кодексом функції податкового агента у разі нарахування (виплати, надання) оподатковуваних податком на доходи фізичних осіб доходів на користь фізичної особи, яка перебуває з ним у трудових або цивільно-правових відносинах. 

Податок на додану вартість

Протягом якого періоду застосовується розрахована частка використання в оподатковуваних/неоподатковуваних операціях?

Узагальнюючою податковою консультацією щодо окремих питань пропорційного віднесення сум податку до податкового кредиту у разі використання придбаних та/або виготовлених товарів/послуг, необоротних активів частково в оподатковуваних операціях, а частково - ні, затвердженою наказом ДПС України від 16.02.12 №129, визначено, що розрахований показник частки використання застосовується для визначення частки сплаченого (нарахованого) податку на додану вартість під час придбання або виготовлення товарів/послуг, необоротних активів, яку платник має/не має право віднести до податкового кредиту (рядки 15.1/15.2 декларації), протягом поточного календарного року, включаючи й останній період року (грудень або четвертий квартал).

Коли проводиться розрахунок розподілу частки використання в оподатковуваних/неоподатковуваних операціях?

Узагальнюючою податковою консультацією щодо окремих питань пропорційного віднесення сум податку до податкового кредиту у разі використання придбаних та/або виготовлених товарів/послуг, необоротних активів частково в оподатковуваних операціях, а частково - ні, затвердженою наказом ДПС України від 16.02.12 №129, визначено, що безпосередньо розрахунок частки використання сплаченого (нарахованого) податку за придбаними (ввезеними) товарами/послугами, необоротними активами між оподатковуваними та неоподатковуваними операціями один раз на рік здійснюється у таблиці 1 додатка 7:

декларації за грудень (для платників податку з квартальним звітним періодом - за четвертий квартал), у разі здійснення розрахунку частки використання за попередній календарний рік відповідно до вимог п.199.2 ст.199 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями;

декларації звітного податкового періоду, в якому задекларовані оподатковувані та неоподатковувані операції платниками, у яких протягом попереднього календарного року були відсутні неоподатковувані операції, або новоствореними платниками.

У якому порядку проводиться перерахунок частки для малоцінних предметів?

Узагальнюючою податковою консультацією щодо окремих питань пропорційного віднесення сум податку до податкового кредиту у разі використання придбаних та/або виготовлених товарів/послуг, необоротних активів частково в оподатковуваних операціях, а частково - ні, затвердженою наказом ДПС України від 16.02.12 №129, визначено, що перерахунок частки використання в оподатковуваних операціях щодо малоцінних необоротних матеріальних активів (група 11 класифікації основних засобів та інших необоротних активів), мінімально допустимий строк корисного використання яких не визначено (пункт 145.1 статті 145 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями), здійснюється у порядку, передбаченому для товарів/послуг, а не основних засобів.