Информация от Налоговой инспекции Бердянска

02.07.2014 · 12:25 · Просмотров - 1416

Подборка материалов из Бердянской ОГНИ за неделю по 2 июля

Прес-служба Міндоходів повідомляє

Володимир Хоменко: „Малий та середній бізнес повинен почуватися у безпеці"

Про це заявив заступник Міністра доходів і зборів України Володимир Хоменко під час брифінгу у Кабінеті Міністрів, присвяченому підсумкам перших 100 днів роботи Володимира Хоменка на цій посаді.

Зокрема, заступник Міністра розповів про значне зниження кількості кримінальних проваджень та ініційованих перевірок.

„З початку року відкрито 3 964 кримінальних провадження, що вдвічі менше, ніж за той же період 2013 року Також за останні 3 місяці, за наслідками проведеної інвентаризації, було закрито 1 009 кримінальних проваджень. Ми стали більш вимогливими до матеріалів власних розробок", - повідомив Володимир Хоменко.

За його словами, тільки 6% загальної кількості розпочатих цього року кримінальних проваджень стосуються представників малого бізнесу.

„Відтак, кримінальне провадження щодо представників малого бізнесу - скоріше виняток. Зараз зусилля оперативних підрозділів сконцентровано на великих неплатниках податків, зокрема, у найбільших торговельних мережах", - підкреслив заступник Міністра.

Володимир Хоменко також розповів, що сума встановлених збитків по всіх кримінальних провадженнях, що розслідувались цього року, складає 3,5 млрд. грн. З них вже відшкодовано 2,6 млрд. грн., що на 46% більше, ніж торік. Вартість арештовано майна - 988 млн. грн., що на 778 млн. грн. більше минулорічного показника.

Окрему увагу Володимир Хоменко приділив боротьбі з тіньовим ринком підакцизних товарів та конвертаційними центрами.

Протягом березня - червня поточного року, повідомив заступник Міністра, було вилучено підакцизних товарів на загальну суму майже 135 млн. грн.

За його словами, задача податкової міліції не тільки ліквідація „тіньовиків", але й спільне з бізнесом вирішення проблем ринку підакцизної продукції.

„За останні три місяці ми провели 4 робочих зустрічі з виробниками лікеро - горілчаної та тютюнової продукції. Обговорювали, в тому числі, легалізацію ринку та перспективу запровадження електронної акцизної марки", - повідомив заступник Міністра.

Ще однією „бідою" економіки держави, зазначив Володимир Хоменко, є конвертаційні центри та податкові ями. Однак, за його словами, зусилля оперативних підрозділів й у цьому напрямку були не марними.

Лише за останні три місяці було припинено діяльність 18 конвертаційних центрів, обіг коштів в яких склав 2,2 млрд. грн. Також було ліквідовано 338 податкових ям. Сума коштів по цих схемних операціях - 8,9 млрд. грн., з яких 6,7 млрд. грн., або 75%, вже перебувають під кримінальними провадженнями.

Михайло Ноняк: «Ми маємо відновити довіру та налагодити відвертий діалог з бізнесом та громадськістю»

 «На сьогодні має бути загальна практика, загальне розуміння щодо боротьби з корупцією. При цьому суспільство само повинно відійти від тих стандартів, за якими жила держава раніше, де свідомо заганяли підприємців, платників податків до участі у злочинних схемах», - таку думку висловив заступник Міністра доходів і зборів Михайло Ноняк під час інтерв'ю.

Сьогодні Президентом України та Урядом поставлені завдання керівництву Міністерства доходів і зборів, а вже незабаром - Державної фіскальної служби, вжити всіх заходів щодо знищення корупції та усунення її наслідків у митній та податковій сфері.

Як зауважив Михайло Ноняк, необхідний відповідний закон, норми якого б не тільки контролювали податківців та митників, але й розповсюджувалися та діяли по всій країні - від сільської ради до «найвищих кабінетів» нашої держави.

Нині в державі складна економічна та політична ситуація, тривають військові дії. Тому саме в такий непростий час потрібно зібрати всі сили та наповнювати бюджет, щоб люди отримували своєчасно заробітну плату, пенсію, щоб фінансувалася медицина, освіта та інші соціальні потреби суспільства.

Заступник Міністра переконаний, що потрібно активніше взаємодіяти з бізнесом, сідати за круглий стіл і працювати, як сервісна служба. «Ми маємо сприяти бізнесу, зацікавити його - прийти і сплатити в державну казну податки, - зазначив Михайло Ноняк. - Безперечно, ми будемо налагоджувати відвертий діалог з підприємцями та громадськістю, запропонуємо прозорі та зрозумілі правила, спільно станемо до боротьби з корупцією, а також разом сформуємо фаховий та чесний кадровий штат вже в Державній фіскальній службі».

У свою чергу прозорі та чесні умови роботи ДФС стануть гарантією для бізнесу, адже багато підприємців хочуть чесно сплачувати податки та вийти з «тіні», які до цих пір були змушені працювати за злочинними схемами корумпованої влади.

«Буде докладено максимум зусиль, щоб чесний бізнес міг розвиватися, а тим підприємцям, які були причетні до махінацій, надана можливість очистити совість і далі чесно працювати, - запевнив Михайло Ноняк. - Ми маємо стимулювати бізнес до використання альтернативних корупційним моделям поведінки та надати йому у цьому всебічну підтримку».

Ігор Білоус: Нове керівництво Національного університету ДПС має змінити навчальний заклад на краще

Головним завданням нового керівництва Національного університету Державної податкової служби є покращення фахової підготовки студентів та удосконалення навчального процесу. Про це заявив Перший заступник Міністра доходів і зборів України Ігор Білоус сьогодні під час розширеного засідання Вченої ради університету.

За словами керівника Міндоходів, існуюча система оподаткування потребує  здійснення негайних радикальних змін.

 «Сьогодні у нас працює 56 тисяч податківців та митників. Буде відбуватися логічна реформа. Зараз мова йде не про написання нових податкових чи митних кодексів, а про процеси, процедури і про людей. Якщо не буде нових людей, з новим розумінням і новим підходом, ми не зможемо нічого перебудувати», - підкреслив Ігор Білоус.

За його словами, залучення нових спеціалістів розпочнеться наступного місяця і це буде зроблено відкрито.

«Зараз ми проходимо період трансформації Міндоходів у Державну фіскальну службу. У зв'язку з цим буде пропозиція щодо залучення випускників Податкового університету у лави наших співробітників. Я хочу, щоб зміна міністерства на службу не було пустим гаслом, як це відбувалося багато років підряд. Я хочу, щоб дійсно відбулися радикальні зміни», - сказав Ігор Білоус.

Перший заступник Міністра також висловив сподівання, що студенти та курсанти університету, які у майбутньому поповнять ряди податківців та митників, принесуть із собою ентузіазм, нові ідеї, готовність працювати чесно й відкрито, а також  бажання удосконалювати фіскальну службу. 

Заступник Міністра доходів і зборів України торкнувся також питання конкурентної заробітної плати працівників реформованої фіскальної служби.

«Одне із основних завдань - подолати проблему низької заробітної плати чиновників на місцях - можливо не тільки на рівні нашого Міністерства, а й на міжвідомчому рівні. Будуть пропонуватись цікаві, нестандартні підходи. Разом із представниками технічної місії МВФ наше відомство розглядало різні варіанти, вивчало досвід країн, які вирішили ці проблеми», - зазначив Ігор Білоус.

Перший заступник Міністра також закликав педагогічний колектив університету навчати своїх студентів працювати на результат, творчо мислити та займати державницьку позицію.

Працівникам університету Ігор Білоус вручив подяки Міністерства доходів і зборів України за сумлінне виконання службових обов'язків, значний внесок у підготовку фахівців для органів доходів і зборів, наукові досягнення у сфері оподаткування.  

З початку року виявлено понад 27 тис. нелегально працюючих найманих робітників

За 5 місяців поточного року співробітники Міндоходів виявили понад 27 тис. найманих робітників, які працювали без укладання трудових угод з роботодавцями. Через бажання окремих підприємців зекономити на сплаті податків, працівники не лише позбавлялися соціального захисту, але й втрачали роки трудового стажу, так необхідного для нарахування пенсій.

Після залучення їх до оподаткування бюджет отримав майже 7 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб та 14 млн. грн.  єдиного внеску.

Переконати несумлінних роботодавців дотримуватися податкового законодавства та виплачувати своїм працівникам достойну заробітну плату фахівці Міндоходів намагаються під час спільних з органами місцевої влади роз'яснювальних заходів. Завдяки цьому з початку року майже 25 тис. суб'єктів господарювання підвищили рівень виплати заробітної плати. До бюджету додатково сплачено  понад 43 млн. грн. податку.

Протягом зазначеного періоду також виявлено майже 5 тис. громадян, які здійснювали підприємницьку діяльність без державної реєстрації. Всі вони офіційно оформили свою діяльність, а бюджет отримав 2 млн. грн. податків.

Загалом, за статистикою Міндоходів, протягом січня-травня поточного року до бюджету надійшло понад 27,8 млрд. грн. податку на доходи фізичних осіб, що майже на 139 млн. грн. більше аналогічного показникам минулого року. 

ГУ Міндоходів у Запорізькій області повідомляє

            На Запоріжжі викрили постачальника підробленої китайської техніки

Торгівлю "сірою" комп'ютерною технікою та мобільними телефонами мешканець Запорізької області громадянин Т. організував через створений інтернет-магазин.

Фахівці слідчого управління фінансових розслідувань Головного управління Міндоходів у Запорізькій області провели перевірку його діяльності і викрили цілу схему ухилення від сплати податків та продажу нелегальних товарів.

Враховуючи попит на сучасну техніку мобільного зв'язку, ділок за допомогою мережі інтернет налагодив її постачання та реалізацію для покупців. Останні робили замовлення на сайті, а отримували його через поштові відділення одного з підприємств за місцем проживання. Там же здійснювали оплату. Гроші за системою "цінних посилок" повертались до запорізького відправника.

Як з'ясувалося у ході слідства, продавець не тільки вів свій бізнес нелегально, а ще й реалізовував "сірий" товар. Слідчі Міндоходів встановили, що мобільні телефони, комп'ютерні планшети виробництва Китаю були не сертифікованими в Україні та є підробками відомих брендів.

Лише за рік роботи за цією схемою товарообіг склав щонайменше 2,5 мільйона гривень. Тож, внаслідок його незаконної діяльності державний бюджет недоотримав коштів на суму понад 1 мільйон гривень.

Наразі стосовно організатора бізнесу громадянина Т. слідчі СУ фінансових розслідувань ГУ Міндоходів області направили до суду кримінальне провадження за статтею 212 Кримінального кодексу України.

Усього з початку року слідчими розпочато 143 кримінальні провадження. Закінчено 139 досудових розслідувань, з яких 22 направлено до суду з обвинувальним актом, 8 - для звільнення осіб від кримінальної відповідальності.

Сума збитків у закінчених кримінальних провадженнях складає 15,5 мільйона гривень, з яких більшу половину - майже 8,6 мільйона гривень вже відшкодовано державі. Крім того, накладено арешт на майно підозрюваних та осіб, які за законом несуть відповідальність, на загальну суму понад 1,8 мільйона гривень.

Від діяльності запорізьких міндоходівців - понад 460 тис. грн.

Саме така сума надійшла до бюджетів усіх рівнів у результаті повсякденної роботи  співробітників податкової міліції області за минулий тиждень. До Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості по 10 кримінальних правопорушеннях, з яких 5 - за ухилення від сплати податків.

 Сума збитків за вказаними кримінальними правопорушеннями становить понад 11 млн. гривень. За минулий тиждень із незаконного обігу вилучено товарно-матеріальних цінностей на загальну суму 702,1 тис. грн., у тому числі: алкогольних напоїв на 48,6 тис. грн., тютюнових виробів на суму 67,5 тис. грн. та паливно-мастильних матеріалів на суму 586 тис. грн. 

 Запорізькі міндоходівці викрили тендерні афери на 2,4 млн. грн.

Одне з підприємств Запорізької області  стало переможцем тендерних закупівель. Згідно з угодою державному підприємству воно мало надати технічне обслуговування машин та устаткування промислового призначення.  Насправді ж перемога в тендері - лазівка до державних коштів. Адже підприємство для виконання тендерних замовлень не мало ані виробничих, ані трудових ресурсів.

Аби мету привласнення державних коштів втілити в життя, службові особи підприємства формували «сумнівний» податковий кредит від підприємств з ознаками фіктивності, тобто проводили операції лише на папері. Це призвело до  ухилення від оподаткування на 2,4 млн. гривень.

За розкрадання бюджетних коштів та їх легалізацію, за матеріалами співробітників оперативного управління ГУ Міндоходів у Запорізькій області  розпочато кримінальне провадження за ч.3 ст. 212 Кримінального кодексу України (ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах).

 

Запорізьке підприємство незаконно «напроектувало» собі 1,2 млн. грн. державних коштів

 Одне із підприємств обласного центру проводило фінансово-господарську діяльність пов'язану з виконанням проектних робіт. Аби мінімізувати податкові зобов'язання, керівництво підприємства вирішило скористатися кримінальною схемою ухилення від оподаткування. А суть її полягала в тому, що при виконанні замовлення службові особи вдалися до послуг так званих партнерів, які нібито розроблюють конструкторську документацію. Насправді далі віртуальних «розробок» справа не рухалася.

За фактом ухилення на 1,2 млн. грн. від оподаткування оперативні співробітники ГУ Міндоходів у Запорізькій області розпочали кримінальне провадження стосовно службових осіб за 1 ст. 212 КК України (ухилення від сплати податків).

Віртуальні послуги фіктивного підприємства ціною 3 млн. гривень

Посадові особи одного з підприємств міста в період з вересня 2013 по травень 2014 року, організували діяльність кількох підприємств з ознаками «фіктивності». План був простий: зареєструвати кілька фірм і мати в арсеналі необхідні печатки і бланки, оргтехніку і проводити «повітряні» операції. Адже в їх розпорядженні не було ані основних засобів, виробничих потужностей, транспорту та навіть складських приміщень. Були відсутні і працівники для виконання фінансово-господарської діяльності. 

 За 9 місяців вони провели сумнівні фінансові операції, які мають ознаки безтоварних, чим сприяли третім особам (підприємствам - покупцям реального сектора економіки) у штучному формуванні податкового кредиту з ПДВ та отриманні податкової вигоди у вигляді заниження суми ПДВ. Ці «послуги» призвели до втрати бюджетних коштів на суму понад 3 млн. грн.

Наразі оперативні працівники ГУ Міндоходів  області внесли відомості про вчинення кримінального правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч.2 ст. 205 Кримінального кодексу України (фіктивне підприємництво). 

На Запоріжжі припинено продаж бензинового фальсифікату

Впродовж цього року на території одного із підприємств Запорізької області було організоване незаконне виробництво паливно-мастильних матеріалів, які продавали за ціною високоякісного пального. Службові особи цього підприємства змішували низькооктановий бензин з високооктановими домішками, та здійснювали реалізацію незаконно виготовленого бензину на автомобільній заправній станції. Із незаконного обігу вилучено: 33,7 тис. літрів нафтопродуктів невстановленої марки, різні марки бензину, 1,5 тис. літрів дизельного пального, наземні ємності для зберігання паливно-мастильних матеріалів та інше.

У результаті проведених заходів вилучено товарно-матеріальних цінностей на загальну суму 831 тис. грн., у тому числі паливно-мастильних матеріалів у кількості 39 тис. літрів на суму 586 тис. гривень.

Наразі, внесено відомості про вчинення кримінального правопорушення за ч. 2 ст. 204 Кримінального кодексу України (незаконне виготовлення, зберігання, збут або  транспортування з метою збуту підакцизних товарів).

Оперативники ГУ Міндоходів області вилучили підакцизних товарів на 116 тис. грн.

 За минулий тиждень співробітники ГУ Міндоходів області на території  м. Запоріжжя та регіону встановили 10 фактів реалізації алкогольних напоїв та тютюнових виробів без наявності відповідних дозвільних документів (ст. 156 Кодексу України про адміністративні правопорушення).

Крім цього, на території обласного центру в торговельному павільйоні  встановлено факт реалізації тютюнових виробів на яких відсутні марки акцизного збору встановленого зразка України.

У результаті проведених заходів із незаконного обігу вилучено 590 пляшок алкогольних напоїв на суму 48,6 тис. грн. та 5670 пачок тютюнових виробів на суму 67,5 тис. гривень.

Фахівці Запорізької митниці Міндоходів викрили правопорушення  на 120 тис. грн.

        Саме в таку суму обійшлась сплата за неправильне оформлення  власної автівки для мешканця міста Запоріжжя. Аби не сплачувати митних платежів, деякі громадяни вдаються до хитрощів. Так, нещодавно громадянин А. імпортував на територію України у режимі тимчасового ввезення автомобіль «BMW 525D». При ввезенні свого авто на митну територію України мешканець міста подав документи, які підтверджували його статус як нерезидента України, що дозволяло не сплачувати митні платежі.         

Фахівці Запорізької митниці Міндоходів провели перевірку і  встановили, що громадянин А. зареєстрований та мешкає у м. Запоріжжі та має посвідку на постійне місце проживання, видану ВГІРФО УМВС України у Запорізькій області. Це свідчить про те, що він є резидентом України.

        Отже, громадянин А.  вчинив протиправні дії, спрямовані на ухилення від сплати митних платежів. Зокрема, він не надав правдиві відомості, необхідні для проведення митного оформлення транспортного засобу та  сплати митних платежів. Загальна сума ухилення від оподаткування склала 120 тис. грн.

        За даним фактом фахівцями Запорізької митниці Міндоходів відносно громадянина А. було заведено справу про порушення митних правил за ознаками правопорушення, передбаченого ст. 485 Митного кодексу України (дії, спрямовані на неправомірне звільнення від сплати митних платежів чи зменшення їх розміру, а також інші протиправні дії, спрямовані на ухилення від сплати митних платежів).

Сума збору за спеціальне використання води в Запорізькій області склала 61 млн. гривень

Саме стільки коштів за 5 місяців поточного року перерахували водокористувачі Запорізької області. В тому числі до державного бюджету надійшло 30,5 млн. грн. і стільки ж до місцевих бюджетів.

Запорізькі міндоходівці проводять звірки переліків водокористувачів, за результатами яких залучено до оподаткування 3 водокористувачів, яким донараховано штрафних санкцій у сумі 5,7 тис. грн. Також з початку року направлено 2 звернення щодо скасування дозволів підприємствам за якими рахується податковий борг за спеціальне використання води в сумі 8,4 тис. грн.

Всього в Запорізькій області зареєстровано 3361 платник по збору за спеціальне використання води.

Майже 37 млн. гривень сплатили запорізькі користувачі надрами

 З початку року в Запорізькій області платники збору за користування надрами перерахували 36,7 млн. грн., в тому числі до державного бюджету - 15 млн. грн., до місцевих бюджетів - майже 22 млн. грн.

В органах ГУ Міндоходів у Запорізькій області зареєстровано 649 платників плати за користування надрами.

За результатами проведення звірок у січні-травні 2014 року до оподаткування  залучено 2 платники.

На Запоріжжі сплатили майже 80 млн. гривень екологічного податку

- Нині в територіальних органах ГУ Міндоходів у Запорізькій області зареєстровано 2490 платників екологічного податку, які за 5 місяців 2014 року сплатили 79,6 млн. гривень. В тому числі: до загального фонду державного бюджету надійшло 10,7 млн. грн., до спеціального фонду державного бюджету - 41 млн. грн., до спеціального фонду місцевих бюджетів - майже 28 млн. грн., - зазначив в. о. начальника ГУ Міндоходів у Запорізькій області Олексій Кавилін. Також він підкреслив, що головною метою екологічного оподаткування є зниження забруднень, а це особливо важливо в нашому регіоні.

Протягом січня-травня 2014 року органами ГУ Міндоходів області проведено звірки переліків суб'єктів господарювання, яким надані спеціальні дозволи на викиди, спеціальне водокористування та розміщення відходів, що діють у 2014 році. Перелік СГД, отриманий від Департаменту екології та природних ресурсів Запорізької обласної державної адміністрації, було звірено з платниками, які подали декларації по екологічному податку.

Результатом такого контролю стало залучення до оподаткування 11 платників екологічного податку, яким донарахована сума штрафних санкцій майже 10 тис. грн.

Запорізькі землекористувачі за 5 місяців перерахували майже 192 млн. грн. податку

- Саме таку суму плати за землю сплатили запоріжці до місцевих бюджетів усіх рівнів. В тому числі від юридичних осіб надійшло понад 169 млн. грн., а від фізичних - 22 млн. грн. Додаткові надходження до розписів місцевих бюджетів склали 2,7 млн. грн. В.о. начальника ГУ Міндоходів у Запорізькій області Олексій Кавилін підкреслив, що позитивна динаміка надходжень пов'язана, в першу чергу, з проведенням системної роз'яснювальної роботи, мета якої - переконати бізнес-структури та громадян добровільно платити за використання земельних ресурсів.

На даний час на обліку в територіальних підрозділах ГУ Міндоходів у Запорізькій області зареєстровано майже 462 тисячі землекористувачів, серед яких понад 11 тисяч - юридичні особи та майже 430 тисяч - приватні підприємці та громадяни.

З метою повного обліку  платників земельного податку та орендної плати спеціалісти органів ГУ Міндоходів області проводять звірки з суб'єктами інформаційного обміну. Це дало змогу у січні-травні поточного року залучити до оподаткування 39 суб'єктів господарської діяльності, а річна сума нарахувань склала 546 тис. грн., загальна площа земельних ділянок - 129 га.

Міндоходівці легалізували працю 3,6 тисяч  найманих працівників

            Саме  таку кількість запоріжців, які  працювали у роботодавців і офіційно не були працевлаштовані, встановили  міндоходівці  в ході перевірок.   За їх  результатами 3313 громадян, а це 93 відсотки, були оформлені  на постійну  роботу.  Їм  виплачено  дохід у розмірі 4,3 млн. грн., а бюджет  додатково отримав 659 тис. грн. податку на доходи  фізичних осіб,   понад 1 млн. грн. єдиного соціального внеску на загальнодержавне  обов'язкове  страхування, -  прокоментував ситуацію  із легалізацією найманої праці  в. о. начальника ГУ Міндоходів у Запорізькій області  Олексій Кавилін. -  Тож спільно  з місцевими органами влади  вдалося  не лише зменшити  тіньовий ринок праці, а й суттєво поповнити  місцеві бюджети.

          Тільки за 5 місяців поточного року органи ГУ Міндоходів області провели 100 перевірок з приводу законної виплати доходів громадян. Як результат, місцеві бюджети додатково мають отримати  майже 7 мільйонів гривень податку на доходи фізичних осіб та штрафних санкцій.

          У Головному  управлінні  Міндоходів у Запорізькій області не тільки  перевірками  прагнуть    спонукати  працедавців  виконувати  трудове законодавство. Достатньо  дієвий спосіб  впливу на них -  заслуховування на засіданнях робочих груп, які створені  при органах Міндоходів і  територіальних органах влади. На засіданнях робочих груп  мова йде також  про виплати зарплат на рівні не нижче мінімальної, виплат заборгованості  із зарплат. 

Так, зокрема, впродовж 2014 року на засіданнях при держадміністраціях, органах Міндоходів   заслухано  керівників 2479 підприємств, які виплачують заробітну плату найманим працівникам менше встановленого законодавством мінімуму.

За наслідками проведених засідань і заходів підвищили рівень виплати заробітної плати керівники 2388 підприємств, до бюджету додатково надійшло 2,8 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб і 4,9 млн. грн. єдиного соціального внеску.

Бердянська ОДПІ

Бердянські платники сплатили до бюджету міста та району понад 98 мільйонів гривень

За січень-червень 2014 року платники податків і зборів Бердянська та Бердянського району сплатили до місцевих бюджетів 98,1 мільйон гривень. Найбільше надійшло податку на доходи фізичних осіб - 64,1 мільйон гривень. Від плати за землю надходження склали 18,1 мільйонів гривень. Платники єдиного податку спрямували до місцевих бюджетів єдиного податку на суму 10,2 мільйонів гривень, повідомила начальник Бердянської ОДПІ Алла Горбатюк.

З початку року платники сплатили 150,5 мільйонів гривень єдиного соціального внеску. 

В Бердянську Центром обслуговування платників надано понад 3400 адміністративних послуг

Для забезпечення платників якісними та своєчасними послугами, забезпечення повної обізнаності платників з питань застосування податкового та митного законодавства, а також з питань сплати єдиного соціального внеску працюють Центри обслуговування платників. Протягом січня-червня 2014 року Центром обслуговування платників Бердянської ОДПІ було надано 3428 адміністративних послуг.

Найбільшою популярністю користується послуга з видачі картки платника податків та внесення до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки. За шість місяців цього року було надано 2265 таких послуг. З початку року у Центрі було зареєстровано підприємцям більше 280 книг обліку доходів і витрат та 170 книг обліку розрахункових операцій. Видано 255 довідок про відсутність заборгованості із сплати податків, зборів платникам податків, які припиняються/припиняють підприємницьку діяльність, та 256 довідок про відсутність заборгованості з платежів до бюджету, що контролюються органами доходів і зборів.

Як зауважила начальник Бердянської ОДПІ Алла Горбатюк, у Центрах обслуговування платників відвідувачам пропонується широкий перелік послуг, зокрема, отримання консультацій, дозвільних документів, довідок, проведення звірок, подання податкової звітності, кореспонденції та багато інших. Крім того, у Центрах завжди можна знайти корисну інформацію з питань застосування законодавства на стендах та моніторах.

Щодо роботи Бердянської ОДПІ зі зверненнями громадян

Протягом січня-червня 2014 року до Бердянської ОДПІ надійшло 9 письмових звернень громадян,  з них: 9 заяв (100%), скарг та пропозицій не надходило.

За результатами проведеного аналізу звернень, отриманих протягом січня-червня цього року встановлено, що звернення стосуються інформування органів влади про ухилення від сплати податків та здійснення підприємницької діяльності без державної реєстрації, отримання податкової консультації індивідуального характеру, у відповідності до вимог ст. 52 Податкового кодексу України та інше.

З початку року до Бердянської ОДПІ колективних та повторних звернень не надходило.  

Особистий прийом громадян здійснюється керівним складом податкової інспекції відповідно до затвердженого графіку. Протягом січня-червня 2014 року на особистих прийомах побував 41 громадянин. Основні питання порушені громадянами на особистих прийомах стосувалися роз'яснення законодавства відносно плати за землю, реєстрації платників, застосування реєстраторів розрахункових операцій.

Вилучено незаконних підакцизних товарів на суму понад 100 тисяч гривень

          Співробітниками оперативного управління Бердянської ОДПІ протягом червня місяця поточного року встановлено 8 фактів реалізації алкогольних та тютюнових виробів без наявності свідоцтва про реєстрацію фізичної особи-підприємця та будь-яких дозвільних документів.  За результатами перевірки вилучені підакцизні товари на суму понад 100 тис. грн. та складені протоколи про адміністративне правопорушення. 

Запрошуємо на інформаційний семінар

16 липня 2014 року о 14-00 Бердянська ОДПІ проводить інформаційний семінар на тему: «Актуальні питання щодо застосування положень Податкового кодексу та адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. Сплата туристичного збору» з платниками податків юридичними та фізичними особами-підприємцями м. Бердянська та Бердянського району.

Семінар відбудеться у приміщенні Бердянської ОДПІ за адресою м. Бердянськ, пр. Праці, 20, актова зала. 

Новини законодавства

З 1 липня  оподаткування процентів змінено

З 1 липня 2014 року вводиться особливий механізм оподаткування процентів.

До загального річного доходу платника включатиметься дохід, отриманий у вигляді процентів, окрім тих процентів, сума яких не перевищує за рік сімнадцять прожиткових мінімумів для працездатної особи (у 2014 році - це 20706 грн.), .

Оподаткування процентів, отриманих фізичними особами протягом звітного місяця, здійснюватиме податковий агент за ставкою 15 відсотків.

При цьому отримувач таких доходів зобов'язаний здійснити річний перерахунок нарахованого податку на доходи фізичних осіб та зазначити результати перерахунку в податковій декларації.

Проценти оподатковуватимуться за ставками 15 %, 20 % та 25 % залежно від їх загальної суми.

Так, якщо отриманий дохід не перевищив 204 прожиткових мінімуми (а у 2014 році - це 248472 грн.), ставка податку становитиме 15 %.

Якщо сума доходу сягає від 204 до 396 прожиткових мінімумів (від 248472 до 482328 грн.), до суми перевищення застосовуватиметься вже 20 %.

У разі отримання  доходу понад 396 прожиткових мінімумів ставка, за якою оподатковуватиметься сума перевищення, становить 25 %.

Під час річного перерахунку нарахований до сплати податок зменшується на суму, яка вже була утримана податковими агентами. Отриману позитивну різницю податку платник повинен включити до річної податкової декларації.

 

З 1 липня  заможні пенсіонери  сплачуватимуть податок

З 1 липня 2014 р. із суми нарахованої пенсії, яка перевищує  10 тисяч гривень на місяць, з суми перевищення органи Пенсійного фонду, як податкові агенти, утримуватимуть податок на доходи фізичних осіб за ставкою 15 % (17 %).

Єдиний соціальний внесок

21 липня - термін подання звітності та сплати єдиного внеску роботодавцями за червень

Термін надання звіту про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до органів доходів і зборів роботодавцями за квітень (форма № Д4 (місячна) -  21 липня 2014 року.

Подання звітності з єдиного внеску та його сплата здійснюється до органів доходів і зборів. Звітність в електронному вигляді потрібно надсилати на єдину адресу Інформаційного порталу Міністерства доходів і зборів України zvit@sta.gov.ua

Розрахункові рахунки не змінювалися. Отримувачем платежу з єдиного соціального внеску є - Бердянська ОДПІ (код - 38699859).

Останній день сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування роботодавцями за квітень - 21 липня 2014 року.

 

Мобілізація та ЄСВ

    Чи звільняються від сплати єдиного внеску ФОП  у зв'язку з мобілізацією до Збройних Сил України?

  Відповідно до п. 9 Прим 2 частини 2 розділу VIII "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» зі змінами та доповненнями (далі - Закон № 2464) під час особливого періоду, визначеного Законом України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», платники єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок), визначені ст. 4 Закону № 2464, призвані на військову службу під час мобілізації або залучені до виконання обов'язків щодо мобілізації за посадами, передбаченими штатами воєнного часу, на весь строк їх військової служби звільняються від виконання своїх обов'язків, визначених п. 2 ст. 6 Закону № 2464, якщо вони не є роботодавцями.

Підставою для такого звільнення є заява ФОП та копія військового квитка або копія іншого документа, виданого відповідним державним органом, із зазначенням даних про призов такої особи на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, які подаються до органу доходів і зборів фізичною особою - підприємцем протягом 10 днів після її  демобілізації. Якщо демобілізована ФОП перебуває на лікуванні (реабілітації) у зв'язку з виконанням обов'язків під час мобілізації, заява і копія військового квитка або копія іншого документа, виданого відповідним державним органом, подаються протягом 10 днів після закінчення її лікування (реабілітації).

Якщо платник ЄВ має найманих працівників і на строк своєї військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період, уповноважує іншу особу на виплату найманим працівникам заробітної плати та/або інших доходів, його зобов'язання, визначені п.п. 1 (крім сплати єдиного внеску), 2, 3, 4, 5, 6, 10, 12 частини другої ст. 6 Закону № 2464, здійснює така уповноважена особа.

Єдиний внесок, що був нарахований уповноваженою особою з таких виплат, сплачується до бюджету демобілізованою ФОП протягом 180 календарних днів з першого дня її демобілізації без нарахування штрафних і фінансових санкцій. При цьому демобілізована фізична особа - підприємець у заяві, передбаченій у цьому пункті, зазначає дані про нарахований єдиний внесок на суму таких виплат уповноваженою особою протягом строку військової служби ФОП.

Звітність про нарахований ЄВ протягом строку військової служби ФОП уповноваженою особою на суми виплат найманим працівникам та іншим особам подається демобілізованою фізичною особою - підприємцем у порядку та строки, встановлені Законом № 2464, без нарахування штрафних і фінансових санкцій, передбачених Законом № 2464.

Цей пункт застосовується з першого дня мобілізації, оголошеної Указом Президента України від 17 березня 2014 року № 303 «Про часткову мобілізацію», затвердженим Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про часткову мобілізацію», та протягом усього особливого періоду".

Чи є базою нарахування ЄВ виплати, які компенсуються з бюджету в межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період?

Відповідно до частини сьомої ст. 7 Закону України від 8 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» зі змінами та доповненнями не нараховується єдиний внесок на виплати, які компенсуються з бюджету в межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період. 

Особливості повернення помилково сплаченого ЄСВ

Міндоходів України повідомлено, що платники єдиного внеску, зареєстровані в АР Крим та м. Севастополі, матимуть можливість повернути помилково сплачені кошти єдиного внеску після взяття їх на облік за новим місцем реєстрації.

Наказом Мін'юсту України від 14.03.2014 р. № 525/5 встановлено новий механізм, який дає змогу платникам, зареєстрованим на території АР Крим та м. Севастополя, для зміни свого місцезнаходження/місця проживання звернутися до будь-якого державного реєстратора України в областях та м. Києві.

Лист від 09.04.2014 р. № 8255/7/99-99-05-01-03-17

Порядок поновлення втраченого повідомлення про взяття на облік платника єдиного внеску

Порядком обліку платників єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженим наказом Міністерства доходів і зборів України від 09 вересня 2013 року N 458, порядку поновлення втраченого, зіпсованого або достроково зношеного Повідомлення про взяття на облік платника єдиного внеску не передбачено.

Поряд з цим, у разі втрати або зіпсуття (зношення) зазначеного Повідомлення платник єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування має право на отримання його дубліката.

Для цього платникам єдиного внеску, на яких не поширюється дія Закону України від 15 травня 2003 року N 755-IV "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців", необхідно подати до органу доходів і зборів за місцезнаходженням чи місцем проживання відповідну заяву, що складається у довільній формі. Повідомлення видається протягом 10 календарних днів з дня подання платником заяви про втрату або зіпсуття (зношення) за формою N 2-ЄСВ згідно з додатком 2 до Порядку N 458.

Згідно з пунктом 5 розділу II Порядку N 458 взяття на облік юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, відомості щодо яких містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, як платників ЄВ підтверджується випискою з Єдиного державного реєстру, яка надсилається цим юридичним особам та фізичним особам - підприємцям у порядку, встановленому Законом N 755.

У разі втрати або зіпсуття (зношення) виписки з Єдиного державного реєстру платники, на яких поширюється дія Закону N 755, можуть звернутися із заявою до державного реєстратора і повторно отримати документ, що засвідчує реєстрацію у Єдиному державному реєстрі, в порядку, встановленому наказом Міністерства юстиції України від 14 грудня 2012 року N 1846/5 "Про затвердження Порядку надання відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців".

При цьому на Повідомленні та виписці з Єдиного державного реєстру, які видаються замість втрачених (зіпсованих, пошкоджених тощо), слово "Дублікат" не зазначається.

Звіт з єдиного внеску: як визначити штатну чисельність працівників

Штатна чисельність працівників - це встановлений на перше число звітного періоду роботодавцем склад працівників, з якими укладено трудовий договір відповідно до затвердженого роботодавцем переліку посад (з урахуванням вакантних), де зазначено розмір окладу для конкретної посади.

У таблиці 1 додатка 4 Звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску показник "середньооблікова кількість штатних працівників" визначається платником відповідно до наказу Держкомстату України від 28.09.2005 N 286, у тому числі враховуються:

працівники, яким відповідно до чинного законодавства встановлено інвалідність (показник заповнюється відповідно до наказу Мінпраці від 10.02.2007 N 42);

працівники, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню (показник заповнюється відповідно до ч. 1 ст. 14 Закону України від 05.07.2012 N 5067 "Про зайнятість населення", де визначено категорії громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню).

Так, до категорій громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, належать:

1) один з батьків або особа, яка їх замінює і:

- має на утриманні дітей віком до шести років;

- виховує без одного з подружжя дитину віком до 14 років або дитину-інваліда;

- утримує без одного з подружжя інваліда з дитинства (незалежно від віку) та/або інваліда I групи (незалежно від причини інвалідності);

2) діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, особи, яким виповнилося 15 років та які за згодою одного з батьків або особи, яка їх замінює, можуть, як виняток, прийматися на роботу;

3) особи, звільнені після відбуття покарання або примусового лікування;

4) молодь, яка закінчила або припинила навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних і вищих навчальних закладах, звільнилася із строкової військової або альтернативної (невійськової) служби (протягом шести місяців після закінчення або припинення навчання чи служби) і яка вперше приймається на роботу;

5) особи, яким до настання права на пенсію за віком відповідно до статті 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" залишилося 10 і менше років;

6) інваліди, які не досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування";

7) особи, яким виповнилося 15 років та які за згодою одного з батьків або особи, яка їх замінює, можуть, як виняток, прийматися на роботу.

Роз'яснення Міндоходів від 26.06.2014 року

Митні питання

Михайло Ноняк: «Працівники східних митниць вживають всіх заходів, щоб убезпечити нашу державу від контрабанди»

Незважаючи на те, що на Сході України складна ситуація, ведуться воєнні дії, працівники митниць вживають всіх заходів, щоб не допустити потрапляння в нашу державу контрабанди, зокрема зброї, боєприпасів та військових товарів. Про це повідомив заступник Міністра доходів і зборів Михайло Ноняк під час інтерв'ю.

У складних умовах продовжують працювати 4 із семи прикордонних пунктів пропуску у північній частині Луганської області та 4 із 7 - у Донецької області.

«Сьогодні взяти під контроль кордони Східного регіону дуже важко. Проте митники в складних умовах роблять все можливе, щоб контролювати процес перетину українського кордону - ретельно доглядаються вантажі, працюють кінологи, виявляються порушення і про будь-які підозрілі факти оперативно сповіщаються відповідні органи. Значно посилена увага до вантажів, товарів, що перетинають кордони України», - підкреслив заступник Міністра.

З початку року Луганською митницею заведено 122 справи про порушення митних правил на суму 3,8 млн. гривень. Направлено 11 повідомлень про кримінальне правопорушення, з них 2 за ст.201 КК України (контрабанда зброї, боєприпасів, отруйних, сильнодіючих, радіоактивних або вибухових речовин), 2 за ст.305 КК України (контрабанда наркотичних засобів, психотропних речовин) та 7 за іншими статтями КК України.

З початку року Східною митницею Донецькою області заведено 167 справ про порушення митних правил на суму 4,3 млн. гривень. Направлено 6 повідомлень про кримінальне правопорушення, з них 3 за ст.201 КК України (контрабанда зброї, боєприпасів, отруйних, сильнодіючих, радіоактивних або вибухових речовин) та 3 за іншими статтями КК України.

Михайло Ноняк також зазначив, що Донецька та Луганська області продовжують виконувати свої обов'язки і забезпечують митні та податкові надходження до бюджету.

Михайло Ноняк: «Ефективний контроль за реалізацією конфіскату значно збільшить надходження до бюджету»

На сьогоднішній день обговорюється пропозиція передачі функції реалізації конфіскату Державній фіскальній службі. Про це повідомив журналістам під час брифінгу заступник Міністра доходів і зборів Михайло Ноняк.

«Сьогодні цим процесом опікується Державна виконавча служба. Проте, як показала практика ні ефективного контролю, ні значних надходжень до бюджету від конфіскованого товару ми не маємо», - зазначив заступник Міністра.

Як зауважив Михайло Ноняк, також спостерігається стала тенденція значного заниження вартості конфіскованого майна при його реалізації, через що держава втрачає значні кошти.

«Нашою метою є забезпечення виконання завдань з мобілізації коштів до Державного бюджету України шляхом вжиття дієвих заходів щодо забезпечення визначення реальної вартості конфіскованого майна, а також якісного та своєчасного оформлення необхідних документів при роботі з ним», - підкреслив він.

Михайло Ноняк: «Автоматизація митного контролю забезпечить безперебійну роботу пунктів пропуску на митницях»

Від ефективної роботи митниць залежить якісний контроль перевезення товарів через кордон, своєчасність та повнота надходжень митних платежів до бюджету.

«Ми маємо захищати економічні інтереси України - боротися з контрабандою та запобігати порушенню митних правил. Завдання, які стоять сьогодні - це ліквідація корупції у митній сфері, - зазначив під час брифінгу заступник Міністра доходів і зборів України Михайло Ноняк. - Потрібно визнати, що незважаючи на те, що з початку року з територіальних органів Міндоходів звільнено понад 2 тис. осіб, підприємці, перевізники досі мають справу з корумпованими митниками. На превеликий жаль, це не поодинокі випадки, адже пропускні пункти - це завжди родючий грунт для хабарництва. Але наша держава, її громадяни вже не дозволять таку «розкіш», як утримувати хабарників та закривати очі на ті безчинства, які кояться на митницях».

Ефективність наповнення бюджету безпосередньо залежить від антикорупційних заходів у податковій та митних сферах. Тому Уряд жорстко пильнує та контролює це питання.

На думку Михайла Ноняка, зміна кадрів не вирішить проблему хабарництва докорінно. Він підкреслив, що потрібні система та механізми, які б посилювали відповідальність як самих митників, так і підприємців за протиправні дії. Проте, найефективнішим може стати повна автоматизація процесів митного контролю в автомобільних пунктах пропуску.

«Всі європейські країни вже давно обладнані сучасними комп'ютерними системами на кордонах. Це виключає, так званий, людський фактор, в нашому випадку - вимагання та спонукання до отримання хабарів під час проходження митних процедур та оформлення документів», - зазначив він.

На сьогоднішній день поступово здійснюється впровадження автоматизованих систем, які будуть забезпечувати цілодобовий безперервний контроль за виконанням митних процедур при переміщенні транспортних засобів будь-яких типів та розмірів без втручання працівників митного органу.

«Ми маємо покласти край контрабанді та корупції. Тому наш намір модернізувати митні пости, зокрема обладнати їх сучасною технікою, системою зважування, комп'ютерної діагностики тощо», - зазначив Михайло Ноняк.

Заступник Міністра доходів і зборів також підкреслив, що буде проводитися вся необхідна робота та заходи з метою удосконалення митного контролю та оформлення товарів, що переміщуються через кордон України.

Найчастіше митні правила порушують під час переміщення продовольчих товарів

За п`ять місяців поточного року митницями Міндоходів зафіксовано майже 3,3 тис. випадків переміщення через митний кордон України товарів, валюти та транспортних засобів з порушенням митного законодавства на загальну суму майже 128 млн. грн.

Серед предметів порушення митного законодавства першу сходинку, традиційно, посідають продовольчі та промислові товари. За зазначений період митницями зафіксовано 1,75 тис. випадків переміщення з порушеннями митних правил продовольчих та 1,2 тис. промислових товарів на суму понад 11 млн. грн. та 94 млн. грн. відповідно.

Так, Південною митницею Міндоходів при здійсненні митного оформлення товару „вироби з натурального каменю оброблені: плити з травертину для облицювання та плити шліфовані" було встановлено, що документи, надані для оформлення, містять неправдиві відомості стосовно фірми одержувача. Загальна сума товару, який намагалися незаконно ввезти в Україну, майже 383 тис. гривень. За цим фактом працівниками митниці складено протокол про порушення митних правил.

Також не залишають своїх позицій серед „порушників" валюта та транспортні засоби. Протягом січня - травня 2014 року було зафіксовано 330 випадків переміщення цих предметів через кордон держави з порушеннями митного законодавства на загальну суму майже 22,3 млн. грн.

Наприклад, в зоні митного контролю міжнародного аеропорту „Київ" (Жуляни) Київської міжрегіональної митниці Міндоходів під час перевірки особистих речей українки, яка прибула з Італії та пройшла спрощений митний контроль, було виявлено 50 тис. євро. Переміщувані понад встановлену норму 40 000 євро було тимчасово вилучено, як безпосередні предмети правопорушення.

Загалом з початку 2014 року митницями Міндоходів заведено понад 6,5 тис. справ про порушення митних правил на суму понад 251 млн. грн. З них у 3,6 тис. справ тимчасово вилучено предмети правопорушень на суму майже 127 млн. грн.

Роз'яснення податкового законодавства

Тримаєте відпочиваючих - сплатіть податки

Бердянська ОДПІ нагадує, що суб'єктам господарювання та громадянам, які надають місця для тимчасового проживання відпочиваючим під час курортного сезону, необхідно сплатити податок на доходи фізичних осіб (15%) та туристичний збір  в розмірі 1% від вартості проживання.

Довідки за телефонами: 3-54-28, 3-84-23. 

Дії платника ПДВ у разі відмови продавця товарів надати податкову накладну

Якщо продавець товарів/послуг відмовляється надати податкову накладну або порушив порядок її заповнення або порядок реєстрації в Єдиному реєстрі, то покупець таких товарів/послуг має право додати до податкової декларації за звітний податковий період заяву із скаргою на такого постачальника. Ця заява є підставою для включення сум податку до складу податкового кредиту. Таке право зберігається за ним протягом 60 календарних днів, що настають за граничним терміном подання податкової декларації за звітний (податковий) період, у якому не надано податкову накладну або порушено порядок її заповнення чи порядок реєстрації в Єдиному реєстрі. До заяви потрібно додати копії товарних чеків або інших розрахункових документів, що засвідчують факт сплати податку у зв'язку з придбанням таких товарів/послуг або копії первинних документів, складених відповідно до Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні", що підтверджують факт отримання таких товарів/послуг.

Нагадаємо, що надходження такої заяви із скаргою є підставою для проведення документальної позапланової виїзної перевірки зазначеного продавця для з'ясування достовірності та повноти нарахування ним зобов'язань з податку за такою операцією.

Відповідна норма визначена п. 201.10 ст. 201 р. V Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями.

Які ФОП не можуть бути платниками ЄП?

Не можуть бути платниками єдиного податку фізичні особи - підприємці, які здійснюють:

- діяльність з організації, проведення азартних ігор;

- обмін іноземної валюти;

- виробництво, експорт, імпорт, продаж підакцизних товарів (крім роздрібного продажу паливно-мастильних матеріалів в ємностях до 20 літрів та діяльності фізичних осіб, пов'язаної з роздрібним продажем пива та столових вин);

- видобуток, виробництво, реалізацію дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, у тому числі органогенного утворення (крім виробництва, постачання, продажу (реалізації) ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння);

- видобуток, реалізацію корисних копалин, крім реалізації корисних копалин місцевого значення;

- діяльність у сфері фінансового посередництва, крім діяльності у сфері страхування, яка здійснюється страховими агентами, визначеними Законом України "Про страхування", сюрвейєрами, аварійними комісарами та аджастерами, визначеними розділом III Податкового кодексу України;

- діяльність з управління підприємствами;

- діяльність з надання послуг пошти (крім кур'єрської діяльності) та зв'язку (крім діяльності, що не підлягає ліцензуванню);

- діяльність з продажу предметів мистецтва та антикваріату, діяльність з організації торгів (аукціонів) виробами мистецтва, предметами колекціонування або антикваріату;

- діяльність з організації, проведення гастрольних заходів;

- технічні випробування та дослідження (група 74.3 КВЕД ДК 009:2005), діяльність у сфері аудиту.

Також не можуть бути платниками єдиного податку:

- фізичні особи - підприємці, які надають в оренду земельні ділянки, загальна площа яких перевищує 0,2 гектара, житлові приміщення та/або їх частини, загальна площа яких перевищує 100 квадратних метрів, нежитлові приміщення (споруди, будівлі) та/або їх частини, загальна площа яких перевищує 300 квадратних метрів;

- страхові (перестрахові) брокери;

- фізичні особи - нерезиденти;

- суб'єкти господарювання, які на день подання заяви про реєстрацію платником єдиного податку мають податковий борг, крім безнадійного податкового боргу, що виник внаслідок дії обставин непереборної сили (форс-мажорних обставин).

Відповідна норма визначена п.291.5 ст.291 р.XIV Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями.

Як заповнюються графи 5 і 6 податкової накладної у разі постачання послуг?

Податкова накладна складається на кожне повне або часткове постачання товарів/послуг, а також на суму коштів, що надійшли на поточний рахунок як попередня оплата (аванс). Це визначено п. 201.7 ст. 201 р.V Податкового кодексу України.

У разі складення податкової накладної на повне постачання послуги, або на суму коштів, що надійшла на поточний рахунок як попередня оплата (аванс) в повному обсязі, у графі 5 податкової накладної зазначається одиниця виміру «послуга», а в графі 6 зазначається «1».

У разі складення податкової накладної на часткове постачання послуги, або на суму попередньої оплати частини вартості послуги, у графі 5 податкової накладної зазначається слово «послуга», а в графі 6 - відповідна частка наданої (оплаченої) послуги у вигляді десяткового дробу. Наприклад, у разі постачання частини послуги, яка відповідає половині обсягу, вказаного у договорі, або у разі отримання суми попередньої оплати половини договірної вартості послуги, у графі 6 вказується число «0,5».

Форму податкової накладної та Порядок заповнення податкової накладної затверджено наказом Міністерства доходів і зборів України від 14.01.2014 № 10, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 30.01.2014 за № 185/24962.

Також, з цим та іншими роз'ясненнями можна ознайомитися у загальнодоступному інформаційно - довідковому ресурсі (дане питання у категорії 101.19). Скористатися послугою можна за електронною адресою (http://zir.minrd.gov.ua) або через веб - портал Міндоходів (вкладинка «Інформаційно - довідковий ресурс»).

Як платникові, що звітує засобами електронного зв'язку, подати пояснення до декларації?

При поданні податкових документів в електронній формі телекомунікаційними каналами зв'язку платник податків створює податковий документ в електронному вигляді відповідно до затвердженого формату (стандарту) за допомогою спеціалізованого програмного забезпечення. Враховуючи це, платники, які подають податкові декларації (розрахунки) засобами електронного зв'язку, можуть подавати пояснення, копії дозволів тощо, які не мають затвердженого формату (стандарту) електронного вигляду, до контролюючих органів особисто або через уповноважену на це особу. Також такі документи можна надіслати поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення.

Нагадаємо, подане платником доповнення до декларації, яке складене за довільною формою, вважатиметься невід'ємною частиною податкової декларації. Таке доповнення подається з поясненням мотивів його подання.

Відповідна норма визначена п. 46.4 ст. 46, п. 49.3 ст. 49 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року N 2755-VI, із змінами та доповненнями, та Інструкцією з підготовки і подання податкових документів в електронному вигляді засобами телекомунікаційного зв'язку, затвердженою наказом ДПА України від 10.04.2008 р. N 233.

Підприємця мобілізували: коли та які податки платити

Яким законодавчим документом регулюється питання сплати податків та надання звітності фізичними особами - підприємцями, які призвані на військову службу під час мобілізації?

8 червня 2014 року  набув чинності Закон України від 20.05.2014року  №1275 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення оборонно-мобілізаційних питань під час проведення мобілізації". Зазначеним Законом доповнені положення Податкового кодексу України та Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування". Вказані норми стосуються звільнення від  сплати податку на доходи фізичних осіб, єдиного податку та єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування фізичними особами - підприємцями, які призвані на військову службу під час мобілізації або залучені до виконання обов'язків щодо мобілізації в особливий період.

Чи сплачується податок на доходи та єдиний податок фізичними особами - підприємцями у разі їх призову на військову службу під час мобілізації?

Положеннями Податкового кодексу України (з урахуванням змін, внесених Законом 1275) визначено, що фізичні особи - підприємці, які  призвані на військову службу під час мобілізації або залучені до виконання обов'язків щодо мобілізації в особливий період,  на весь термін  їх військової служби звільняються від обов'язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з податку на доходи фізичних осіб. Приватні підприємці - платники спрощеної  системи оподаткування на період військової служби також звільняються від нарахування, сплати та подання податкової звітності з єдиного податку.  

Чи передбачене звільнення від сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування фізичними особами - підприємцями, які призвані на військову службу під час мобілізації?

Під час особливого періоду, визначеного Законом України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", приватні підприємці, призвані на військову службу під час мобілізації або залучені до виконання обов'язків щодо мобілізації в особливий період, звільняються від  подання звітності, нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на весь термін їх військової служби. Зазначена норма стосується  підприємців як платників єдиного податку, так і платників «загальної» системи оподаткування, які не є роботодавцями.

Що є підставою для звільнення приватного підприємця від сплати податків та надання звітності під час їх  перебування на військовій службі в особливий період?

Підставою для такого звільнення є заява фізичної особи - підприємця та копія військового квитка або копія іншого документа, виданого відповідним державним органом, із зазначенням даних про призов  на військову службу  під час мобілізації  на особливий період.

 Зазначені документи  подаються до органу доходів і зборів  приватним підприємцем  протягом 10 днів після  демобілізації. Якщо демобілізована фізична особа - підприємець перебуває на лікуванні (реабілітації) у зв'язку з виконанням військових  обов'язків,  вищеназвані документи надаються  до територіальних органів  доходів і зборів  протягом 10 днів після закінчення її лікування (реабілітації).

З якого періоду діють норми щодо звільнення від сплати податків та надання податкової звітності приватними підприємцями, які призвані   на військову службу під час мобілізації?

Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення оборонно-мобілізаційних питань під час проведення мобілізації" набув  чинності 8 червня  цього року. Водночас  норми законодавчих документів стосовно  звільнення  від сплати податку на доходи фізичних осіб, єдиного податку та  єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування фізичними особами - підприємцями, які призвані на військову службу під час мобілізації на особливий період застосовуються з 18 березня 2014 року, тобто з дати оголошення мобілізації.

Слід також зазначити, що положення звільнення від сплати податків та надання податкової звітності, стосується як приватних підприємців, так і осіб, які здійснюють незалежну професійну діяльність, тобто приватних нотаріусів, адвокатів, арбітражних керуючих.

 

Податок на додану вартість. Звіт за формою 1-ПП.

Чи відображаються у звіті про суми податкових пільг суми ПДВ, які сплачені постачальникам за товари/послуги та підлягають відшкодуванню з бюджету?

Порядок обліку сум податків та зборів, не сплачених суб'єктом господарювання до бюджету у зв'язку з отриманням податкових пільг затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2010 року №1233 (далі - Порядок №1233).

Відповідно до п. 2 Порядку №1233 суб'єкт господарювання, що не сплачує податки та збори у зв'язку з отриманням податкових пільг, веде облік сум таких пільг та складає звіт про суми податкових пільг.

Згідно із п. 8 Порядку №1233 податкові пільги визначаються за операціями з постачання товарів та/або послуг, що є об'єктами обкладення податком на додану вартість і відповідно до Податкового кодексу України та міжнародних договорів України, ратифікованих Верховною Радою України, звільнені від оподаткування або оподатковуються за нульовою ставкою, а також тих, до яких застосовані спеціальні режими оподаткування в галузі сільського господарства.

Враховуючи викладене, суми ПДВ, які сплачені постачальникам за товари/послуги та підлягають відшкодуванню з бюджету, не підлягають відображенню в звіті про суми податкових пільг.

Чи повинен платник ПДВ подавати звіт про суми податкових пільг, якщо у попередньому податковому періоді такий платник користувався пільгами в оподаткуванні, а у наступних звітних періодах ні?

Порядок обліку сум податків та зборів, не сплачених суб'єктом господарювання до бюджету у зв'язку з отриманням податкових пільг, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2010 року №1233 (далі - Порядок №1233).

Відповідно до п.1 Порядку №1233 цей Порядок є обов'язковим для виконання суб'єктами господарювання, які відповідно до Податкового кодексу України не сплачують податки та збори до бюджету у зв'язку з отриманням податкових пільг.

Згідно з п.2 Порядку №1233, суб'єкт господарювання, що не сплачує податки та збори у зв'язку з отриманням податкових пільг, веде облік сум таких пільг та складає звіт про суми податкових пільг (далі - звіт) за формою згідно з додатком.

Пунктом 3 Порядку №1233 визначено, що звіт про суми податкових пільг подається суб'єктом господарювання за три, шість, дев'ять і дванадцять календарних місяців за місцем його реєстрації протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового періоду. У разі коли суб'єкт господарювання пільгами не користується, звіт не подається.

Форма Звіту про суми податкових пільг визначена додатком до Порядку №1233.

Враховуючи те, що звіт про суми податкових пільг подається суб'єктом господарювання за три, шість, дев'ять і дванадцять календарних місяців наростаючим підсумком з початку року, то платник податків за місцем своєї реєстрації повинен подавати такий звіт до кінця звітного року. У разі якщо з початку звітного року платник податків не користувався пільгами, то звіт про суми податкових пільг ним не подається.

Чи подається звіт про суми податкових пільг, якщо платник ПДВ здійснює операції з постачання товарів/послуг, які не є об'єктом оподаткування ПДВ?

Відповідно до п. 8 Порядку обліку сум податків та зборів, не сплачених суб'єктом господарювання до бюджету у зв'язку з отриманням податкових пільг, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2010 року №1233 податкові пільги визначаються за операціями з постачання товарів та/або послуг, що є об'єктами обкладення податком на додану вартість і відповідно до Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями та міжнародних договорів України, ратифікованих Верховною Радою України, звільнені від оподаткування або оподатковуються за нульовою ставкою, а також тих, до яких застосовані спеціальні режими оподаткування в галузі сільського господарства.

Тобто, оскільки за операціями з постачання товарів/послуг, які не є об'єктом оподаткування ПДВ, податкові пільги не визначаються, то платник податку, який здійснює такі операції, не повинен подавати звіт про суми податкових пільг.

Помилка у реєстрі виданих та отриманих податкових накладних виправляється методом "сторно"

Виправлення помилки в Реєстрі виданих та отриманих податкових накладних (далі - Реєстр) здійснюється методом "сторно" за правилами, передбаченими для бухгалтерського обліку, у момент виявлення такої помилки. Коригування помилкових записів у Реєстрі не призводить до потреби формування нових (уточнюючих) реєстрів. Тобто при виправленні помилки методом "сторно" до Реєстру одночасно вноситься два записи: помилковий запис із знаком "-" та правильний запис із знаком "+".

Метод "сторно" здійснюється шляхом зворотного запису на величину помилки в тому звітному періоді, у якому вона виявлена. При здійсненні такого зворотного запису платником податку:

- в колонці 1 розділів I та/або II Реєстру зазначається порядковий номер запису;

- в колонках 2 - 6 розділу I та/або колонках 2 - 7 розділу II Реєстру дублюються реквізити документа, кількісні показники якого сторнуються;

- у відповідних колонках 7 - 12 розділу I та/або колонках 8 - 16 розділу II Реєстру кількісні показники зазначаються з відповідним знаком "+" чи "-".

При цьому, якщо виправлення помилки потребує подання платником податку уточнюючого розрахунку, то до виду документа додається літера "У" (наприклад: ПНПУ). Крім того, запис щодо включення показників такого документа до уточнюючого розрахунку зазначається окремим рядком у рядку "З них включено до уточнюючих розрахунків за звітний період" Реєстру.

Порядок ведення реєстру виданих та отриманих податкових накладних затверджений наказом Міністерства доходів і зборів України від 25.11.2013 р. N 708, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 16.12.2013 р. за N 2118/24650. У загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі це питання у категорії 101.21.

Який «код податку» та «найменування податку» необхідно зазначати у Звіті про суми податкових пільг з ПДВ?

Відповідно до п.4 постанови Кабінету Міністрів України від 27.12.2010 № 1233 «Про затвердження Порядку обліку сум податків та зборів, не сплачених суб'єктом господарювання до бюджету у зв'язку з отриманням податкових пільг» визначено, що у графах звіту «Код податку, збору» та «Найменування податку, збору» зазначається код та найменування податку чи збору відповідно до бюджетної класифікації.

Наказом Міністерства фінансів України від 14.01.2011 № 11 «Про бюджетну класифікацію» визначено класифікацію доходів бюджету, згідно з якою визначені коди та найменування податків, зборів, зокрема, з податку на додану вартість код та назва податку відповідно становлять:

 - 14010100 - податок на додану вартість з вироблених в Україні товарів (робіт, послуг);

 - 14010700 податок на додану вартість, що сплачується юридичними особами при здійсненні ними операцій з постачання власної виробленої продукції (молока, молочної сировини, молочних продуктів, м'яса, м'ясопродуктів, іншої продукції переробки тварин (шкур, субпродуктів, м'ясо-кісткового борошна), виготовленої з поставлених молока або м'яса в живій вазі сільськогосподарськими підприємствами, іншими юридичними і фізичними особами, у тому числі фізичними особами - підприємцями, які самостійно вирощують, розводять, відгодовують продукцію тваринництва.

При цьому, з метою правильного заповнення граф «Код податку, збору» та «Найменування податку, збору» звіту про суми податкових пільг, платнику податку необхідно звернутися до контролюючого органу за своїм місцем реєстрації.

Податок на нерухомість

Що є базою оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки?

До  внесення  змін до  Податкового кодексу України  базою оподаткування  за 2013 рік-І квартал 2014 була  житлова площа. Починаючи з 01 квітня 2014 року  базою оподаткування є  загальна площа об'єкта житлової нерухомості, в тому числі його часток.

У 2014 році фізичним особам податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, нараховується за перший базовий період - 2013 рік і базою оподаткування являється  житлова площа об'єктів  житлової нерухомості, у т.ч.  їх часток.

Громадянин є власником квартири у м.Енергодарі  та двох будинків у м. Бердянську. На яких підставах проводиться розрахунок сплати податку на нерухомість?        

Підставою для розрахунку податку є  данні реєстру речових прав на нерухоме майно, що надаються органами державної реєстрації прав на нерухоме майно.

З метою правильного розрахунку податку на нерухоме майно мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за місцем проживання (реєстрації) для звірки даних щодо об'єкту оподаткування на підставі документів, які підтверджують право власності на нерухомість.  

Пенсіонер є власником квартири. Чи можливо для нього встановити додаткову пільгу з податку на нерухомість?

Відповідно до Податкового кодексу України   міські, селищні та сільські ради можуть встановлювати додаткові пільги з податку, що сплачується на відповідній території з об'єктів житлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних осіб або релігійних організацій України, статути (положення) яких зареєстровані у встановленому законом порядку, та використовуються для забезпечення діяльності, передбаченої такими статутами (положеннями).

Органи місцевого самоврядування до 1 лютого поточного року подають до відповідного контролюючого органу за місцезнаходженням об'єкта житлової нерухомості відомості стосовно пільг, наданих ними відповідно до абзацу першого цього підпункту.

Фізична особа  у травні 2014 року отримала у спадщину  квартиру від бабусі. Як  буде обчислюватись податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки?

Відповідно до Цивільного кодексу України спадкування - перехід прав та обов'язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).

Право власності на нерухоме майно виникає у спадкоємця з моменту державної реєстрації цього майна.

Спадкоємець, який прийняв спадщину, у складі якої є нерухоме майно, зобов'язаний звернутися до нотаріуса за видачею йому свідоцтва про право на спадщину на нерухоме майно та зареєструвати право на спадщину в органах, які здійснюють державну реєстрацію нерухомого майна.

Згідно з Податковим кодексом України  органи державної реєстрації прав на нерухоме майно, а також органи, що здійснюють реєстрацію місця проживання фізичної особи, зобов'язані щоквартально, у 15-денний строк після закінчення податкового кварталу подавати контролюючим органам відомості, необхідні для розрахунку податку, за місцем розташування такого об'єкта нерухомого майна.

Порядок подання відомостей, необхідних для розрахунку податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, затверджено постановою Кабінету Міністрів  України від 31 травня 2012 року № 476.

У разі переходу права власності на об'єкт оподаткування від одного власника до іншого протягом календарного року податок обчислюється для попереднього власника за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому він втратив право власності на зазначений об'єкт оподаткування, а для нового власника - починаючи з місяця, в якому виникло право власності. Контролюючий орган надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності .

Тобто, для фізичної особи, яка отримала об'єкт житлової нерухомості у спадщину після смерті його власника, податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки обчислюється контролюючим органом за місцем його реєстрації, починаючи з місяця, в якому виникло право власності.

Чи потрібно юридичним особам  надати перерахунок зобов'язань та в який термін, в зв'язку із змінами, внесеними в Податковий кодекс ?

Відповідно Узагальнюючої податкової консультації щодо оподаткування податком на нерухоме майно податкові зобов'язання платників податку - юридичних осіб потребують перерахунку з урахуванням загальної площі об'єктів житлової нерухомості, у т.ч. їх часток.

За  І квартал 2014 року перерахунок податкового зобов'язання проводити не потрібно. Узагальнюючою податковою консультацією визначено  надання уточнюючої декларації з урахуванням перерахунку податкових зобов'язань за ІІ-ІV квартали 2014 року  не пізніше 30 липня 2014 року (граничного терміну сплати авансових внесків з податку на нерухоме майно за ІІ квартал 2014 року).

Фізична особа має у власності  садовий будинок. Чи потрібно їй сплачувати податок на нерухомість?

Відповідно до Податкового кодексу садовий або дачний будинок  не є об'єктом оподаткування, але не більше одного такого об'єкта на одного платника податку.

Фізична особа має у власності дві квартири, одну з них здає в оренду. Загальна площа квартир не перевищує  120 кв. метрів. Чи потрібно їй  сплачувати податок на нерухомість?

Так. Відповідно до Податкового кодексу пільги зі сплати податку не надаються на об'єкти, що використовуються їх власниками з метою одержання доходів.

Тобто, фізичній особі необхідно сплатити податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки за квартиру, яка здається в оренду.

Чи надається пільга фізичній особі-підприємцю, платнику єдиного податку, який фактично здійснює діяльність за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) та є власником об'єкту житлової нерухомості, про що зазначається в графі "Місце здійснення підприємницької діяльності" Свідоцтва платника єдиного податку?

Відповідно до Податкового кодексу пільги зі сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, не надаються на об'єкти оподаткування, що використовуються їх власниками з метою одержання доходів (здаються в оренду, лізинг або використовуються у підприємницькій діяльності).

 У Свідоцтві платника єдиного податку, згідно з Порядком видачі свідоцтва платника єдиного податку, вказується, зокрема, місце провадження господарської діяльності.

Тобто, пільга зі сплати податку на нерухоме майно не застосовується до житлової нерухомості, яка зазначена в Свідоцтві фізичної особи - платника єдиного податку, якщо видом діяльності фізичної особи - підприємця згідно Національного класифікатора України 2010 року є «Надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна, в т.ч. житлової нерухомості».

Також, якщо фізичні особи фактично здійснюють діяльність за місцем податкової адреси та є власниками об'єктів житлової нерухомості, про що зазначається в графі "Місце здійснення підприємницької діяльності" Свідоцтва платника єдиного податку, а для платників на загальній системі оподаткування - у виписці з Єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб - підприємців, то при нарахуванні податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, на такі об'єкти житлової нерухомості пільга не застосовується. 

Оподаткування доходів громадян

Кошти, спрямовані підприємством на навчання працівників, при певних умовах не оподатковуються податком на доходи фізичних осіб

Підприємством перераховуються кошти учбовому закладу за навчання своїх працівників. Чи оподатковуються кошти, спрямовані на навчання працівників, податком на доходи фізичних осіб?

Згідно з положеннями пп.165.1.21  статті 165 Податкового кодексу України до загального  місячного (річного) оподатковуваного доходу  платника податку не включається   сума, сплачена роботодавцем на користь вітчизняних вищих та професійно-технічних навчальних закладів за фізичну особу, але не вище розміру, визначеного в абзаці першому підпункту 169.4.1 пункту 169.4 статті 169 (у 2014 році  1710 грн.) цього Кодексу на кожний повний або неповний місяць підготовки чи перепідготовки такої фізичної особи, незалежно від того, чи перебуває ця особа у трудових відносинах з роботодавцем, але за умови, що вона уклала з ним письмовий договір (контракт) про взяті зобов'язання з відпрацювання у такого роботодавця після закінчення вищого та/або професійно-технічного навчального закладу і отримання спеціальності (кваліфікації) не менше ніж три роки.

Таким чином при додержанні зазначених умов, кошти  перераховані підприємством за навчання працівників  у розмірі, що не перевищує 1710 грн.  за кожний місяць навчання,  податком на доходи не оподатковуються.

Якщо працівник припиняє трудові відносини з роботодавцем протягом періоду такого навчання або до закінчення третього календарного року від року, в якому закінчується таке навчання, сума, сплачена як компенсація вартості навчання, прирівнюється до додаткового блага, наданого такому працівнику протягом року, на який припадає таке припинення трудових відносин, та підлягає оподаткуванню у загальному порядку.

Як відображається у Податковому розрахунку 1ДФ нарахований дохід: повністю чи за  вирахуванням  податку на доходи фізичних осіб та суми єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування?

Положеннями пункту 3.2  Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку, який затверджено  наказом   Міністерства доходів і зборів України  від 21.01.2014р.  № 49  визначено, що у графі 3а "Сума нарахованого доходу" відображається (за звітний квартал) дохід, який нараховано фізичній особі відповідно до ознаки доходу згідно з довідником ознак доходів, наведеним у додатку до цього Порядку. У разі нарахування доходу його відображення у графі 3а є обов'язковим незалежно від того, виплачені такі доходи чи ні.

Нарахований дохід відображається повністю, без вирахування податку на доходи фізичних осіб, суми єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, страхових внесків до Накопичувального фонду, у випадках, передбачених законом, - обов'язкових страхових внесків до недержавного пенсійного фонду, які відповідно до закону сплачуються за рахунок заробітної плати працівника, суми податкової соціальної пільги за її наявності.

У графі 3 "Сума виплаченого доходу" відображається сума фактично виплаченого доходу платнику податку податковим агентом.

Заробітна плата, що виплачується у встановлені терміни в наступному місяці, повинна бути відображена в податковому розрахунку за той період, у який входить попередній місяць, за який заробітну плату було нараховано. Наприклад, до податкового розрахунку за I квартал входить заробітна плата за січень, яка нарахована у січні та виплачена в лютому, за лютий (нарахована у лютому та виплачена в березні), за березень (нарахована в березні та виплачена у квітні).

Як відображаються  у Податковому розрахунку 1ДФ  податкові соціальні пільги?

Згідно з п.3.8 Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку, який затверджено  наказом   Міністерства доходів і зборів України  від 21.01.2014р.  №49 у графі 8 "Ознака податкової соціальної пільги" відображається ознака податкової соціальної пільги згідно з довідником ознак податкових соціальних пільг, наведеним у додатку до цього Порядку. Графа 8 заповнюється тільки для фізичних осіб, які мали пільги щодо податку у звітному періоді згідно із законодавством за місцем отримання основного доходу. За відсутності у фізичної особи пільг у звітному періоді у графі 8 проставляється прочерк. При заповненні графи 8 слід враховувати ту ознаку пільги, яка відповідає нарахованому доходу. Допускається наявність кількох рядків з однією ознакою доходу тільки у разі наявності у фізичної особи кількох ознак пільг за такою ознакою доходу (наявність різних пільг у кожному з трьох місяців кварталу).

При заповненні Податкового розрахунку 1ДФ  застосовуються  такі коди ознак податкових пільг:

- «01» - податкова соціальна пільга у розмірі, що дорівнює 100 відсоткам розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи  встановленої  на 1 січня звітного податкового року. 

- «02» -  податкова соціальна пільга у розмірі, що дорівнює 150 відсоткам суми пільги, визначеної в ознаці "01".

- «03» -  податкова соціальна пільга у розмірі, що дорівнює 200 відсоткам суми пільги, визначеної в ознаці "01".

- «04» -   податкова соціальна  пільга, яка застосовується  для платника податку, який утримує двох чи більше дітей віком до 18 років.   

Також при заповненні Податкового розрахунку 1 ДФ  слід ураховувати, що «Ознаки податкової соціальної пільги 01, 02, 03, 04»  можуть  поєднуватися тільки   з ознакою доходу  101.

Якими посадовими особами завіряється  Податковий розрахунок 1ДФ?

Положеннями Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку, який затверджено  наказом   Міністерства доходів і зборів України  від 21.01.2014р.  №49 визначено, що Податковий розрахунок на останньому аркуші завіряється:

- для юридичної особи - підписами керівника юридичної особи і головного бухгалтера та засвідчується печаткою;

- для фізичної особи - податкового агента - підписом особи, яка подає податковий розрахунок, та засвідчується печаткою у разі її наявності.

Які нові коди додані до Довідника ознак доходів, який застосовується при заповненні Податкового розрахунку 1ДФ? 

Наказ Міндоходів від 21 січня 2014 року N 49 набув чинності з 1 квітня 2014 року. Цим наказом затверджено форму Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого  на користь платників податку, і сум утриманого з них податку   та Порядок заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку за формою 1 ДФ.  Перший раз Податковий розрахунок за формою, затвердженою наказом N 49, надавався  за   I квартал 2014 року. Довідник ознак доходів доповнений п'ятьма новими кодами, зокрема, це такі коди:

- 179 «Доходи, отримані від продажу власної продукції тваринництва груп 1 - 5, 15, 16 та 41 УКТ ЗЕД»;

-180 «Дохід, отриманий платником податку за зданий (проданий) ним брухт дорогоцінних металів, крім доходу, отриманого за брухт дорогоцінних металів, проданий НБУ»;

-181 «Доходи від операцій з конвертації цінних паперів у разі, якщо їх обмін здійснюється за звичайними цінами або за вартістю чистих активів у розрахунку на один цінний папір, які не призводять до відчуження інвестицій та проводяться з цінними паперами ІСІ, що перебувають в управлінні однієї компанії з управління активами»;

-182 «Доходи від операцій з валютними цінностями (крім цінних паперів), пов'язаних з переходом права власності на такі валютні цінності, за виключенням доходів, оподаткування яких прямо передбачено нормами р. IV ПКУ»;

 

-183 «Інвестиційний прибуток від операцій з борговими зобов'язаннями Національного банку України та казначейськими зобов'язаннями України, емітованими центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну фінансову політику, у тому числі від зміни курсу іноземної валюти».
Новости Бердянска
сегодня, 22 марта, пятница
вчера, 21 марта, четверг

Все новости Бердянска